راهنمای خرید و سرمایه گذاری در انواع صندوق های سرمایه گذاری

برای ورود به بازار سرمایه باید چند مرحله را گذراند. صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual fund) هم از این قاعده جدا نیستند و برای اینکه یک سرمایه گذاری خوب داشته باشیم، باید با نحوه خرید واحد سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری آشنا باشیم.

اما منظور از نحوه خرید و سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری، فقط مراحل قانونی سرمایه گذاری نیست. صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند و هر فرد با توجه به نیازها و روحیات خود می‌تواند صندوق مناسب‌ را انتخاب کند. اما چگونه؟ در کدام صندوق سرمایه گذاری کنیم؟ این کار خودش مراحلی دارد و بهتر است با مشخصه‌های بهترین صندوق سرمایه گذاری آشنا شویم.

بعد از طی این مرحله یعنی یافتن بهترین صندوق سرمایه گذاری متناسب با خصوصیات و شرایط مورد نظر، چگونه در صندوق سرمایه گذاری کنیم؟ در این مطلب می‌خواهیم تمام مواردی که برای خرید و سرمایه‌ گذاری در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مورد نیاز است را بررسی کنیم و با اصطلاحات مرتبط با آن آشنا شویم.

انتخاب بهترین صندوق سرمایه‌ گذاری – در کدام صندوق سرمایه گذاری کنیم؟

بررسی کارنامه صندوق‌های سرمایه گذاری

انواع صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری را با توجه به نوع فعالیت و میزان ریسک‌پذیری می‌توان به دسته‌های درآمدثابت، سهامی، مختلط و.. تقسیم کرد. برای انتخاب یک صندوق مناسب برای سرمایه‌گذاری باید نکاتی درباره خودمان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بدانیم.

اولین فاکتوری که در هنگام انتخاب و خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری باید به آن توجه کنیم، میزان ریسک‌پذیری است. توان ریسک‌پذیری در افراد مختلف کاملا متفاوت است مثلا فردی می‌تواند روی سرمایه خود ریسک بالا را بپذیرد و این اتفاق زندگی روزمره او را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد در حالی که ممکن است فرد دیگری با کوچکترین نوسان در بازار، دچار اضطراب شود. پس برای سرمایه گذاری شناخت روحیات خودمان و میزان توقعی که از بازار داریم اهمیت زیادی دارد.

دومین فاکتور که در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری باید به آن توجه شود بررسی کارنامه صندوق‌های سرمایه گذاری و میزان بازدهی دوره‌ای آن‌ها است. هر کدام از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسته به کارنامه خود و نوع سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، دارای مزایا و معایبی هستند. قبل از سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها باید با دقت درباره آن‌ها مطالعه کنیم تا از تمام جزئیات و شرایط آن‌ها آگاه باشیم.

بررسی کارنامه صندوق‌ های سرمایه گذاری – کدام صندوق برای سرمایه گذاری بهتر است؟

همان‌طور که گفته شد، برای خرید سهام و سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری باید کارنامه صندوق‌ها را بررسی کنیم و از شرایط آن‌ها آگاه باشیم. بنابراین در انتخاب صندوق‌ها باید به موارد زیر توجه کرد:

 • بازده صندوق های سرمایه‌گذاری
 • میزان ریسک صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • توجه به اساسنامه و امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری
 • استفاده از سایت‌های مرجع (سیگنال)

سود صندوق‌ های سرمایه گذاری

برای ارزیابی یک صندوق سرمایه‌گذاری، بهترین راه بررسی میزان بازده صندوق در دوران فعالیتش است. بازده میزان پاداش سرمایه‌گذار در قبال مدت زمانی است که سرمایه‌گذاری کرده. به عنوان مثال سرمایه‌گذار بازه 6 ماهه و یا یکساله را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند که ممکن است میزان بازدهی صندوق در این دو دوره زمانی متفاوت باشد.

بازده می‌تواند بازده حقیقی باشد که صندوق به آن دست پیدا کرده است و یا بازده مورد انتظار باشد که مدیر صندوق برای سال آینده پیش‌بینی کرده‌است.

در سایت سیگنال می‌توانید گزارش‌های تحلیلی پربازده‌ترین صندوق های سرمایه گذاری را بصورت هفتگی و ماهانه دنبال کرده و در نتیجه بهترین صندوق سرمایه گذاری را انتخاب کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه محاسبه سود صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید لینک زیر را مطالعه کنید.

میزان ریسک صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

مورد بعدی برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری و شناسایی یک صندوق ایده‌آل ارزیابی میزان ریسک صندوق است. باید میزان بازده و ریسک صندوق را با دیگر بازارهای مالی و یا دیگر صندوق‌ها مقایسه کرد تا در نهایت بتوان به ارزیابی درستی درباره انتخاب صندوق مناسب رسید.

اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با توجه به امکانات و افراد متخصصی که در اختیار دارند، تلاش می‌کنند که سرمایه‌گذاری بهتر و دقیق‌تری در بازار داشته باشند تا ریسک کمتر و بازدهی بیشتری برای سرمایه‌گذاران خود فراهم کنند.

 اختیارات این صندوق ها در اساسنامه و امیدنامه آن‌ها تنظیم شده است و مدیران سرمایه گذاری مسئول هستند با توجه به موارد تعیین شده، مدیریت دارایی سرمایه‌گذاران را انجام دهند.

مطالعه دقیق اساسنامه و امیدنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری کمک زیادی به انتخاب صندوق مناسب هر فرد می‌کند، چون تمام شرایط فعالیت صندوق‌ها در اساسنامه و امیدنامه آن‌ها نوشته شده است.

هدف وجود اساسنامه و امیدنامه، قانونمندی نحوه مدیریت صندوق ها است. چرا که با تنظیم امیدنامه و اساسنامه خیال سرمایه‌گذاران از بابت مدیریت اصولی دارایی‌هایشان آسوده خواهد شد.

در اساسنامه اختیارات مدیران برای انتخاب حدود و نوع دارایی‌ها و حداقل یا حداکثر قانونی هر دسته از دارایی‌های صندوق تعیین می‌شود.

دسترسی به اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری با استفاده از سایت های مرجع

برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری باید از اطلاعات موجود در سایت‌های مرجع استفاده کرد.

یکی از بهترین مراجع آنلاین برای دسترسی به اطلاعات صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سایت سیگنال است. در سایت سیگنال می‌توانید اطلاعات جامع فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مشاهده کنید. همچنین با کمک دیتا و گزارش‌های تحلیلی این سایت از جمله 10 صندوق سرمایه گذاری برتر و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری که بصورت ماهانه منتشر می‌شود می‌توانید صندوق ها را مقایسه و در نتیجه بهترین صندوق سرمایه گذاری را انتخاب کنید. به علاوه گزارشات ماهانه صندوق‌ها و اطلاعاتی در مورد انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری بصورت روزانه بروز رسانی می‌شوند.

محدودیت میزان سرمایه‌ گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

محدودیت میزان سرمایه‌گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

حداقل و حداکثر میزان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله مواردی است که در امیدنامه آن صندوق ذکر می‌شود.

معمولا این نرخ بین یک تا ده واحد (Unit) برای حداقل و 5% از کل دارایی‌های صندوق برای حداکثر تعداد واحدهای خرید (صدور) تعیین می‌شود.

یعنی حداقل میزان سرمایه‌ای که افراد می‌توانند در صندوق‌ها سرمایه گذاری کنند برابر با یک یا ده واحد است. به بیان ساده‌، شما می‌توانید تنها با خرید یک واحد در در اکثر صندوق‌ها، سرمایه گذاری کنید. حداکثر میزان سرمایه‌ای که یک فرد حقیقی می‌تواند در صندوق‌ها سرمایه گذاری نماید نیز 5% از کل دارایی‌های صندوق است.

لازم به ذکر است که این اعداد مطلق نیستند و هریک از صندوق‌ها ممکن است میزان متفاوتی برای حداقل و حداکثر سرمایه خود در نظر گرفته باشند. حتی ممکن است صندوقی محدودیت حداکثری برای سرمایه گذاری نداشته باشد. تمامی این موارد در امیدنامه صندوق‌ها ذکر می‌شود.

مراحل اولیه شروع سرمایه‌ گذاری و نحوه خرید واحد در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

مراحل اولیه شروع سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

برای شروع خرید واحد و سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری نیاز است که با توجه به ساز و کار اداری صندوقی که انتخاب کرده‌اید به صورت حضوری یا مجازی اقدام به ثبت نام کنید. اطلاعات مربوط به ثبت نام معمولا در بخش «شرایط ثبت نام» سایت رسمی صندوق های سرمایه‌گذاری قرار دارد.

برای ثبت نام در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر صندوق‌ها و ارائه مدارک شناسایی هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه است. البته در حال حاضر برخی از صندوق‌های سرمایه گذاری، امکان ثبت نام و خرید اینترنتی را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند. بنابراین اگر قصد ثبت نام اینترنتی در صندوق مورد نظرتان را دارید، باید اسکن مدارک شناسایی خود را داشته باشید.

روال و نحوه ثبت نام اغلب صندوق‌ها به همین صورت است جز «صندوق‌های قابل معامله بورسی ETF» که برای خرید واحدهای سرمایه‌گذاری آن‌ها باید از طریق بازار بورس اقدام کرد. برای خرید واحدهای صندوق های بورسی باید کد معاملاتی بورسی فعال داشته باشید و مانند سهام عادی بازار بورس واحدهای این صندوق ها را خرید و فروش کنید.

به خاطر داشته باشید وقتی در عملیات خرید (صدور) هر واحد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبلغی پرداخت می‌کنید، ممکن است قیمت آن با قیمت فروش (ابطال) در همان روز برابر نباشد. علاوه بر این در هر خرید و فروش، مبلغی بابت کارمزد صدور یا ابطال هزینه می‌شود. پس برای سود بردن در صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید حتما قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری تغییر مثبت داشته باشند.

اصطلاحات رایج در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

اصطلاحات رایج در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعدادی اصطلاح وجود دارد که بهتر است قبل از شروع به سرمایه‌گذاری و ورود به این بازار با آن‌ها آشنا شوید.

قیمت صدور و قیمت ابطال

در بازار سهام و یا دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری از واژه های خرید و یا فروش استفاده می‌شود، در صورتی که در صندوق‌های سرمایه‌گذاری از «صدور» معادل «خرید» و از واژه «ابطال» به معنی «فروش» واحدهای سرمایه گذاری استفاده می‌شود.

ارزش خالص دارایی‌ها (NAV)

یکی از شاخص های سنجش صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ارزش خالص دارایی‌ها یا Net Asset Value  است. ارزش خالص دارایی‌ها کاربرد زیادی برای بخش سرمایه‌گذاری دارد. NAV هر واحد سرمایه گذاری حاصل کسر بدهی‌ها از دارایی‌ها و درنهایت تقسیم بر تعداد واحد‌های سرمایه‌گذاری منتشر شده است و فرمول آن به صورت زیر است:

تعداد واحدهای منتشر شده ÷ (بدهی‌ها – دارایی‌ها) = NAV

ارزش خالص دارایی‌های هر صندوق در انتهای هر روز محاسبه می‌شود و روی وبسایت رسمی هر صندوق قرار می‌گیرد. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری برای صدور و یا ابطال، با توجه به ارزش خالص دارایی محاسبه می‌شود.

واحد سرمایه‌ گذاری (unit)

واحد سرمایه گذاری (Unit) کوچکترین بخش قابل معامله (خرید و فروش) در صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. به عنوان مثال ما برای سرمایه‌گذاری در اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید حداقل یک واحد سرمایه‌گذاری در صندوق را خریداری کنیم.

ضامن نقدشوندگی

بعضی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای ضامن نقد شوندگی هستند، داشتن ضامن نقد شوندگی به معنا وجود منبعی معتبر برای پشتیبانی از نقد شدن اصل سرمایه و حداقل سود بازار است. وجود ضامن نقد شوندگی از این جهت برای سرمایه‌گذاران جذاب است که با سرمایه‌گذاری در این نوع صندوق‌ها، دیگر دغدغه‌ای برای ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری ندارند. یعنی بازگشت سرمایه در صندوق‌های دارای ضامن نقد شوندگی کاملا تضمین شده است.

فروش یا ابطال واحد در صندوق‌ های سرمایه گذاری چیست؟

فروش یا ابطال واحد در صندوق‌های سرمایه گذاری چیست؟

برای خروج از سرمایه‌گذاری و  یا همان ابطال واحد سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار باید به صورت حضوری به یکی از شعب معرفی شده در سایت صندوق‌ها، مراجعه کند و یا اینترنتی اقدام به ابطال تمام واحد‌های سرمایه‌گذاری و یا تعدادی از آنها را نماید.

محاسبه قیمت ابطال هر واحد سرمایه‌گذاری، بر اساس قیمت ابطال واحد سرمایه‌گذاری روز کاری بعد از تاریخ درخواست ابطال انجام می‌شود. یعنی واحد سرمایه‌گذاری به قیمت ابطال روز بعد محاسبه می‌شود و بعد از گذشتن مدتی که در امیدنامه صندوق ذکر شده است مبلغ ابطال شده به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌شود. این مدت زمان کاملا قراردادی است، مثلا برای بعضی از صندوق‌ها آنی و برای برخی بین 3 تا 7 روز کاری لحاظ شده است.

نتیجه‌گیری

در حال حاضر صندوق‌های سرمایه گذاری به عنوان یکی از ابزارهای نوین مالی توسط کشورهای توسعه یافته جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و اکثر افراد از صندوق‌های سرمایه گذاری به عنوان جانشین مناسب بانک  برای حفظ سرمایه خود استفاده می‌کنند.

در کشور ایران با توجه به عدم آشنایی کافی جامعه با صندوق‌های سرمایه گذاری و چگونگی عملکرد آن‌ها، افراد کمتری سرمایه خود را به صندوق‌ها سپرده‌اند. این در حالیست که اگر همان افراد با مزایایی که صندوق‌ سرمایه‌گذاری برای آن‌ها فراهم می‌کند و نحوه سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری آشنا شوند، ممکن است رویکرد متفاوتی داشته باشند.

در این مقاله چگونگی سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را به زبان ساده گفتیم. نظر شما در مورد سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری چیست؟ آیا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را به عنوان راهکاری مطمئن برای حفظ سرمایه خود انتخاب می‌کنید؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
 1. نحوه خرید صندوق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

  قبل از هر چیز باید بهترین صندوق سرمایه گذاری را، بر اساس میزان ریسک و درصد سود هر کدام انتخاب کنید. برای جلوگیری از، از دست دادن سرمایه‌تان، راهنمای کامل خرید صندوق سرمایه گذاری را بخوانید.

 2. بهترین زمان برای خرید صندوق سرمایه گذاری چه زمانی است؟

  انتخاب صندوق مناسب با شرایط‌ شما، در بهترین زمان امری مهم است. بررسی بازدهی هر صندوق و تحلیل بازار به شما برای خرید واحد صندوق سرمایه گذاری کمک می‌کند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • لیست صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس رو چجوری میتونم پیدا کنم؟

  • بهادر آذری

   سلام، برای مشاهده لیست صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در صفحه اصلی صندوق ها میتونید لیست صندوق هارو مشاهده کنید. همچنین مقایسه صندوق های سرمایه گذاری به زودی به سایت افزوده خواهد شد.

 • خیلی ممنون از توضیحاتتون
  میخواستم بدونم آیا متوسط سود سالیانه ای که با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بدست میاد خیلی تفاوت دارد نسبت به سرمایه گذاری در بانک؟ و اینکه چند درصد احتمال این هست که صندوق های سرمایه گذاری در طول یک سال زیان بدهند؟

  • بهادر آذری

   ممنون از نظرتون، بله صندوق های سرمایه گذاری در چند سال اخیر بازدهی بالاتری نسبت به بانک داشتند، متوسط بازدهی صندوق ها در سال 97، 86 درصد بوده این در حالیه که بازدهی بانک ها حداکثر 20 درصد بوده. در چند سال اخیر خیلی کم پیش اومده که صندوقی زیان ده باشه و اگر هم بوده در بلندمدت جبران شده. شما با توجه به کارنامه صندوق میتونید صندوقی مطمئن و سود ده رو انتخاب کنید

 • سجاد هستم

  سلام سایت و نرم افزار مفیدی دارین
  من مبتدی هستم و اگر بخوام توی این بازار وارد بشم باید از کجا شروع کنم یعنی اولین چیزی که لازمه بدونم و یا یاد بگیرم د موردش چی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سعید نیسی زاده

  سلام من مبتدی هستم و میخواهم در یکی از صندوقهای سرمایه گذاری کنم.و برای کسب تجربه از یک مبلغ کمی شروع کنم سوال من اینه حداقل سرمایه برای شروع با توجه به یونیت ها که قیمت اونها در صندوقها متفاوت هستش چقدره؟؟؟ حداقل واحدهایی که میشه خرید چقدره؟ آیا میشه فرضا با ۵ میلیون تومن شروع کرد

  • بهادر آذری

   سلام، قیمت هر واحد صندوق سرمایه گذاری بسته به نوع صندوق متفاوته. به عنوان مثال صندوق های قابل معامله بورسی قیمت واحدهاشون به چند هزار تومن هم میرسه (اما چون این صندوق ها در بورس معامله می‌شوند طبق قانون بورس باید حداقل 100 هزارتومن واحد صندوق خریداری کنید.) در سایر صندوق ها (غیر قابل معامله) معمولا قیمت هر واحد سرمایه گذاری بین 100 هزار تومان تا چند میلیون تومانه. برای آگاهی از قیمت واحد هرکدوم از صندوق ها می‌تونید به صفحه صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال مراجعه کنید. و در قسمت قیمت صدور قیمت هریک از واحدهای صندوق ها رو مشاهده کنید. بله با 5 میلیون تومان هم میشه به عنوان مثال اگرقیمت هر واحد صندوقی که انتخاب میکنید 100 هزار تومن باشه با 5 میلون تومن میشه 50 واحد از اون صندوق رو خریداری کنید (5 میلیون تقسیم بر 100 هزار). بنابراین حتی با مبلغ 100 هزار تومن (در بعضی از صندوق ها) هم میتونید سرمایه گذاری خودتون رو شروع کنید.

 • سعید نیسی زاده

  سلام من مبتدی هستم.و سوالم اینه حداقل سرمایه مجاز هر صندوق جهت پذیرش سرمایه گذار چقدره مثلا میشه با ۵ میلیون تومن مشارکت کرد

 • ببخشید من میتونم با کد بورسی که دارم توی صندوقها سرمایه گذاری کنم؟ فقط نوع خاصیشون رو میتونم یا همشون رو میشه؟ کدوم صندوق سودش از بقیه بیشتره؟

  • بهادر آذری

   سلام، صندوق ها براساس نوع معامله به دو نوع قابل معامله بورسی و غیرقابل معامله تقسیم میشن. اگر صندوقی که انتخاب کردید از نوع بورسی باشه بله با کد فعال بورسی میتونید واحدهای صندوق مورد نظرو بخرید. اما اگر از نوع غیربورسی باشه دو راه دارید مراجعه حضوری به دفاتر صندوق یا استفاده از سایت صندوق و ثبت نام آنلاین. پیشنهاد میکنم مقاله ” صندوق قابل معامله بورسی چیست؟ ” رو حتما مطالعه کنید. برای آگاهی از بهترین و بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری و مقایسه صندوق ها میتونید از گزارش های تحلیلی سایت سیگنال استفاده کنید.

 • مهدی نوری

  سلام, ممنون از راهنمای کامل و جامع خرید صندوق سرمایه گذاری, آینده صندوق های سرمایه گذاری رو چجوری پیش بینی میکنید؟ و اینکه آیا سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری خوب است؟

  • بهادر آذری

   سلام. سپاس از شما. صندوق های سرمایه گذاری از سال 88 در ایران تاسیس شدند، و در حال حاضر ارزش سرمایه این صندوق ها چیزی حدود 1600 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده این موارد رو میتونید در مقاله ما با عنوان ” صندوق های سرمایه گذاری در ایران و جهان ” مطالعه کنید. صندوق های سرمایه گذاری به عنوان یکی از ابزارهای نوین مالی برای حفظ ارزش پول در مقابل تورم عملکرد خوبی در سال های گذشته داشتند و به عنوان راهکاری خوب برای سرمایه گذاری میشه روی صندوق ها حساب کرد.

 • با سلام .
  در بخش اطلاعات مربوط به صندوق که بازدهی صندوق در زمان های مختلف ثبت شده اون درصد بازدهی که ثبت شده ایا مربوط به رشد خود واحد است؟؟
  مثلا اگر بازدهی یه سال پیش صندوقی 100 درصد ثبت شده ایا این به این معنی است که اگر کسی یک سال پیش واحدی از اون صندوق میخریده الان قیمت اون واحد 100 درصد رشد میکرده؟؟

 • مسعود سلطانى

  سلام وقت بخير ، لطفا بفرماييد براى ثبت نام بعد مطالعه شرايط و نوع صندوق چكار بايد بكنم ؟ شروع كار و ثبت نام به صورت حضورى انجام ميشه يا اينترنتى ، تشكر

  • بهادر آذری

   سلام و درود. به هر دو صورت قابل انجامه. بستگی داره چه نوع صندوقی انتخاب کنید. اگر صندوق انتخابی شما بورسی باشه باید با ثبت نام در یکی از کارگزاری ها و داشتن کد معاملاتی فعال مثل سهام عادی واحدهای صندوق رو خریداری کنید. اما اگر صندوق انتخابی غیربورسیه برای خرید اون یا باید حضوری به شعب صندوق مراجعه کنید و یا بصورت آنلاین از سایت صندوق اقدام کنید. هر دو حالت امکان پذیره.

 • پوریا بهرامی

  سلام
  ببخشید من یک راهنمایی میخواهم
  اومدم توی یکی از صندوق های سرمایه گذاری سهامی چند واحد سرمایه گذاری بخرم یک سوال دهنمو درگیر کرده بود….
  یک گزینه داشت ک اگه تیکشو بزنی سود حاصل از صندوق مجددا برات سرمایه گذاری میشه
  یعنی چی این؟
  مگه غیر اینه ک اگه واحد سرمایه گذاری بخری اگه ارزشش بره بالا همون سودته و ارزش سهمت بالا رفته
  دیگه سودش چطور سرمایه گذاری میشه؟
  ممنونم

  • بهادر آذری

   سلام، احتمالا صندوقی که شما انتخاب کردید پرداخت سود دوره ای داشته، منظور از اون گزینه ای که شما میگید استفاده از سود مرکبه. یعنی اگر شما 10 واحد صندوق خریدید و حالا سود کردید یا میتونید درخواست بدید سود به حسابتون واریز بشه یا با مبلغ سودتون تعداد واحدهاتون مثلا از 10 تا برسه به 20 تا و در ماه بعد بیشتر سود کنید و ماه بعد هم به همین شکل.

 • محمد ف

  با سلام و عرض خداقوت
  من دوتا سوال داشتم خیلی خوسحال میشم سریع جواب بدین
  صندوقهایی که دوره تقسیم سودشون ماه ب ماه هست یا 3 ماهه یا حتی 6 ماهه ، در پایان این دوره ها سود تقسیمی چه رابطه ای با بازده صندوق در مدت همان دوره دارد؟
  مثلا بازده صندوق مختلطی در فصلی 16% هست و آخر فصل دوره تقسیم سود هست
  و فرضا ما مقداری سرمایه گذاشتیم در صندوق.
  اکنون چه مقدار سود به ما میدن؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بستگی به نوع صندوق داره. در مورد صندوق های با درآمد ثابت اینجوریه که به اندازه تفاوت ارزش واحدهای صندوق با 100 هزار تومان بهتون بصورت ماهیانه سود میدن. اما در صندوق های مختلط و سهامی پرداخت سود بستگی به سیاست پرداخت صندوق داره که میتونه
   همه یا قسمتی از بازدهی بدست آمده به ازای هر واحد سرمایه گذاری رو تقسیم کنه.

 • رضا محبی

  ایا با دو یا سه میلیون تومان میتونم وارد سرمایه گذاری شوم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله امکان خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری با چندصد تومان هم فراهمه. البته کاملا بستگی به صندوق انتخابیه شما داره. ممکنه قیمت هر واحد یک صندوق به چند میلیون تومن هم برسه مثلا صندوقی داریم که قیمت هر واحدش 8 میلیون تومنه و از اونجایی که شما باید حداقل یک واحد از صندوق رو بخرید پس با دو سه تومن امکانش فراهم نیست و از طرفی صندوقی هم داریم که قیمت هر واحدش مثلا 200 هزار تومنه و شما با دو میلیون تومن میتونید 10 واحد از این صندوق رو خریداری کنید. پس بله امکان خرید سهام صندوق سرمایه گذاری با دو سه میلیون تومان هم هست.

 • علی حکیمی

  با سلام
  سوالم اینه که سود واریزی ماهانه متغیر هستش. مثلا صندقی در ماه ۷درصد سود کرد، همون ۷درصد رو برای سرمایه گذار واریز میکنن؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بله، ممکنه صندوقی در یک ماه مثلا 11 درصد بازدهی داشته باشه و به همون مقدار برای شما واریز بشه اما ماه بعد عملمکرد خوب خودشو تکرار نکنه و این بازدهی مثلا بشه 2 درصد. برای آشنایی بیشتر با بازدهی صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میکنم مقاله ما با عنوان ” بازدهی صندوق سرمایه گذاری و نحوه محاسبه آن ” رو مطالعه کنید. همچنین میتونید به لیست صندوق های سرمایه گذاری با پرداخت سود دوره ای از اینجا دسترسی داشته باشید.

 • درود بر شما
  هر دفعه برای صدور و ابطال واحد‌های سرمایه باید به شعب اون صندوق بریم و کلی کاغذ بازی کنیم؟
  اگه این موضوع درست باشه و اینکه قیمت بعضی واحد‌ها نزدیک به ده میلیون هم میرسه باعث میشه که سرمایه گذاری توی این صندوق‌ها خیلی سخت بشه مخصوصاً اینکه غالباً فقط توی تهران شعبه دارن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. لازم نیست هر دفعه بصورت حضوری این کارو انجام بدید تمامی کارها از ثبت نام تا صدور و ابطال واحدها بصورت آنلاین و به راحتی قابل انجامه.

   • همه صندوق ها امکان خرید و فروش آنلاین دارن؟ مقاله ای راجب این موضوع داخل سایت وجود داره؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و عرض ادب. همونجور که در این مقاله هم گفته شد برخی از صندوق ها این امکان رو برای سرمایه گذاران فراهم کردند. میتونید به سایت صندوق انتخابیتون مراجعه کنید و ببینید خرید و فروش آنلاین داره یا خیر. موفق باشید.

 • مهران زارع

  سلام
  حداقل سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک تجربه ایرانیان بانک آینده چقدره؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و دورد. برای سرمایه گذاری در هر صندوقی (به غیر از etf) شما باید حداثل یک واحد سرمایه گذاری از اون صندوق رو بخرید. در حال حاضر قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق تجربه ایرانیان 1037000 تومان است. یعنی باید حداقل یک میلیون و سی و هفت تومان پول داشته باشید.

 • مهدی سجادپور

  سلام و وقت بخیر
  از اونجا که برای اکثر مخاطبان نرم افزار سیگنال خیلی مهمه صندوقی که میخوان انتخاب کنن قابلیت سرمایه‌گذاری و خرید واحدها به صورت غیرحضوری و آنلاین رو داره یا خیر، پیشنهاد میکنم دو لیست تفکیک شده از این لحاظ (قابل خرید آنلاین_ قابل خرید حضوری) تهیه فرموده و در اختیار مخاطبان قرار دهید
  بی نهایت از تلاش بی وقفه شما متشکرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. پیشنهاد خوب شما حتما مدنظر ما قرار میگیره. موفق و پیروز باشید.

 • سلام و خسته نباشید
  من همه ی سرمایمو نزدیک ۲۰۰ میلیون توی یکی از صندوق ها سرمایه گذاری کردم.
  ولی چندتا مسئله فکرمو درگیر کرده
  ۱.اگه با صندوقی مشکلی داشته باشیم کجا باید پیگیر بشیم؟
  ۲. چند روز بعد از واریز وجه صندوق موظفه سهم رو صدور کنه؟
  ۳.ایا صدور سهم به قیمت خریده روزی که پول واریز شده باید باشه یا روز بعد؟
  ۴.چرا راه های ارتباطی خوبی با صندوق های پر بازده و رده بالا نیست؟
  من هر روز زنگ میزنم ولی تلفنی جواب داده نمیشه .پول واریز کردم دو سه مرحله هنوز تایید نشده.نمایندگی هم اکثر صندوق ها فقط تهران دارند و برای ما شهرستانی ها سخته رفتن به تهران.از طریق ایمیل هم پاسخگویی مناسب نمیشه.
  باید راه های ارتباطی و نمایندگی ها طوری باشه که مشتری بتونه به صندوق ها اعتماد کنه و سرمایشو بده به اونها
  من با مطالعه مقاله های مفید سایت سیگنال با صندوق ها اشنا شدم بسیار برنامه خوب و کاربردی برای مقایسه و اموزش هست.
  فقط اگه این پل ارتباطی محکم تر بشه خیال من سرمایه گذار هم راحت تر میشه.نه اینکه شب خواب ببینیم پولمون دود شده😅😅
  بازم تشکر میکنم از دوستان زحمت کش برنامه سیگنال

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز
   صندوق ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند و نهاد ناظر بر نهادهای مالی پیگیر مسائل مربوط به اونهاست. در مورد صدور واحد معمولا صندوق با قیمت صدور فردا برای سرمایه گذار واحد صادر میکنه و دو روز طول میکشه که واحد ها به نام سرمایه گذار ثبت بشه. این زمان به دلیل محاسبه به روز قیمت های صدور می باشد. با اینحال ممکنه به دلایل مختلف صندوقی زمان بیشتری به این کار اختصاص بده. توصیه میکنیم که قبل از اقدام به سرمایه گذاری در هر صندوق حتما حتما با صندوق تماس بگیرید و جزئیات مد نظرتون رو ازشون بپرسین.
   در مورد راه های ارتباطی ما هم اطلاعی نداریم ولی میدونیم که قاعدتا صندوق ها موظفند به سرمایه گذاران شون جواب بدن. درباره مطمئن بودن صندوق ها نگرانی خاصی نداشته باشید چون ساختار صندوق ها اساسا اجازه ی سو استفاده از سرمایه رو نمیده و اونها در چارچوب قوانین سازمان بورس رفتار می کنند. مواردی هم مثل پاسخگو بودن یا نبودن صندوق نیز در حیطه مشتری مداری صندوق ها تعریف میشه.
   ممنون که همراه ما هستید با آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما

 • با سلام
  سوال من اینه که اگه در یک صندوق سهامی سرمایه گذاری کرده باشی و در عرض یک ماه سود خوبی داشته باشه بهتره در بلند مدت اینو نگه داری یا ابطال کنی و دوباره بخری؟ چون ممکنه بعد از این مدت روند کاهشی داشته باشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اصطلاحی در صندوق های سرمایه گذاری هست که بهش میگن ” جریمه تعجیل در خروج ” به این صورت که اگر شما سرمایتونو به صندوق بسپرید و زودتر از مدتی که در امیدنامه و شرایط صندوق گفته شده پولتونو خارج کنید جریمه بهتون تعلق میگیره. معمولا در صندوق ها این بازه سه ماهه انتخاب میشه. نکته دوم اینکه بطورکلی صندوق های سرمایه گذاری مناسب سرمایه گذاری بلند مدت هستند و تجربه نشون داده در بلند مدت اغلب برای سرمایه گذارانشون سود ده بودند.

 • سلام و خداقوت
  الان من میخواهم در صندوق سهامی شرکت کنم چکار کنم؟
  مثلا صندوق سهامی سامان رو توضیح بدین تشکرو سپاس فراوان از زحماتتان

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای ورود به صندوق های سرمایه گذاری باید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنید. سپس با مراجعه حضوری به شعب صندوق (یا در برخی از صندوق ها بصورت آنلاین) درخواست صدور واحد کنید. در همه صندوق ها مراحل همینه، اینجوری نیست که مثلا صندوق سامان فرقی داشته باشه. پیشنهاد میشه برای راهنمایی بیشتر با خود صندوق تماس بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • ناشناس

  اطلاعات جامعی درمورد سرمایه گذاری در صندوق کسب کردم از تهیه کنندگان این برنامه تشکر مینمایم.

 • محمد رضا

  با سلام
  اگر صندوقی ضامن نقد شوندگی نداشته باشه..یعنی در صورت ورشکستگی کل سرمایه ما از بین رفته؟ نتیجه اینه که اعتباری نسبت به صندوق هایی که ضامن معرفی شده اند ،ندارند؟؟
  سپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. احتمال ورشکستگی صندوق های سرمایه گذاری بسیار کم و تقریبا نزدیک به صفره بنابراین بعیده مشکلی در نقد شدن پولتون به وجود بیاد. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” آیا صندوق های سرمایه گذاری ورشکسته می‌شوند؟ ” رو حتما مطالعه کنید.

 • حسین سمیعی

  سلام
  برای سرمایه گذاری در صندوق ها باید کدمعاملاتی داشته باشیم؟
  اگه بازدهی از آغاز فعالیت یک صندوق را بر سالهای شروع به کارشون تقسیم کنیم میانگین بازده سالانه به دست میاد؟
  ممنون از سایت و اپلیکیشن خوبتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. ابتدا باید در سامانه سجام احراز هویت شما انجام بشه، سپس بستی به این داره که صندوق انتخابی شما قابل معامله در بورس هست یا خیر. اگر صندوق از نوع قابل معامله یا ETF باشه باید کد معاملاتی داشته باشید اما اگر صندوق قابل معامله نباشه نیازی به کد معاملاتی نیست و میتوید با مراجعه حضوری یا با استفاده از سایت صندوق واحدهای صندوق رو خریداری کنید. اگر بازدهی از آغاز فعالیت رو تقسیم بر تعداد سال ها کنید یک میانگین تقریبی بدست میاد.

 • سلام وقتتون بخیر.
  سوال من اینه که منظور از تاریخ پایان فعالیت صندوق چیست؟ یعنی بعد از اون تاریخ صندوق منحل میشه و سرمایه اولیه افراد رو بهشون برمیگردونن؟ آیا هنگام سرمایه گذاری باید به این تاریخ هم توجه کنیم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. خیر، منظور تاریخیه که مجوز صندوق تموم میشه ولی این اتفاق دلیلی بر انحلال صندوق نیست. بعد از اتمام مجوز صندوق ها موظف هستند مجوزشون رو تمدید کنند و بعد به فعالیت ادامه بدن و هیچ مشکلی به وجود نمیاد.

 • سلام
  در مورد صندوق‌های etf چرا قیمت صدور واحد که توسط خود سایت صندوق ارائه میشه با قیمت هایی که تو بورس معامله میشه فرق دارن.؟
  مثلا قیمت صدور هر واحد هستی بخش آگاه الان 9400 تومن هست ولی میبینی تو سایت tsetmc با قیمتهای دیگه معامله میشه!!!!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلا دوست عزیز. قیمت موجود در سایت صندوق ها در پایان هرروز آپدیت میشه اما در سایت tsetmc بر اثر عرضه و تقاضا قیمت ها لحظه ای ممکنه تغییر بکنه و دلیل این تفاوت اینه.

 • با سلام
  سوالی داشتم از خدمتتان
  میخواستم بدونم در صندوق های etf هم میشه نوسان گیری کرد یا جریمه میشیم؟
  و اینکه اگر به عنوان مثال یک واحد خرید داشتیم از صندوق های سهامی غیر etf ، بازده مثلاً 60 درصدی به غیر از سرمایه اولیه هست یا نه ، و این بازده را می‌شود ربح مرکب کرد یا نه؟
  قبلاً از سایت و اَپ خوبتون که ارائه فرمودید تشکر می‌کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام بر شما دوست عزیز…نوسان گیری در بورس در صورتی که با قوانین سازمان بورس مغایرتی نداشته باشد، هیچ اشکالی ندارد و تفاوتی بین شرکت ها و صندوق ای تی اف وجود ندارد.
   سود شما از صندوق بر روی سرمایه اولیه تان محسوب می شود. در صورتی که سرمایه خود را در صندوق نگه دارید به علت رشد مرکب صندوق و افزایش قیمت واحدهای سرمایه گذاری، شما هم به طور غیرمستقیم از سود مرکب استفاده خواهید کرد.

 • ندا پورامیر

  سلام خسته نباشین میخواستم ازتون بپرسم که من قصد سرمایه گذاری در صندوق اندیشه فردا رو دارم.مراحل ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم و الان نام کاربری و رمز عبور دارم
  ولی نمیتونم صدور بزنم
  آیا حتما باید حتما حضوری به شعبه تهران مراجعه کنم؟اینطوری که خیلی سخت میشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد میشه با پشتیبانی صندوق تماس بگیرید تا اگر امکانش باشه بهتون بصورت آنلاین برای ثبت سفارش صدور دسترسی بدن.

 • نازنین

  سلام اگر من بخواهم از چند صندوق سرمایه گذاری سهام بخرم مثلا از ۵ صندوق برای دریافت کد بورسی باید به کدام کارگزاری این صندوقها مراجعه کنم باید ازهرپنج تا کد بورسی بگیرم یا یکی کافیه؟ممنون میشم زود جواب بدید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. اگر منظورتون سرمایه گذاری در صندوق های قابل معاملست لازم نیست به جایی مراجعه کنید فقط باید یکبار به کارگزاری مراجعه کرده و کد بورسی دریافت کنید، هر فرد حقیقی میتونه یک کد بورسی داشته باشه و داشتن چند کد لزومی نداره.

 • یعقوب صفاری فرد خوزانی

  خیلی عالی تشکر از همه زحمات شما عزیزان سپاسگزارم

 • سلام
  ممنون از سایت و اپ عالی و بی نظیرتون
  یک سوال داشتم و اون اینه که در یک صندوق قابل معامله در بورس خریدن واحد از سایت یا دفتر خود صندوق رو پیشنهاد می کنید یا خریدن سهمشون از فرابورس رو؟
  واحد یا سهم اینا با هم چه فرقی دارن؟
  سپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. اگر صندوق قابل معامله در بورس باشه باید واحدهای صندوق رو از طریق سامانه معاملات و پلتفرم کارگزاریتون خریداری کنید. قبلا مقال ای در رابطه با واحدهای صندوق سرمایه گذاری منتشر کردیم که میتونید از این لینک مطالعه کنید.

 • باسلام.
  سوالی که دارم اینه که شما با خرید واحدهای صندوقهای سرمایه گزاری فقط از اختلاف قیمتی که واحدهای صندوق در آینده پیدا میکنن و از ابطال آن واحدها سود میکنید یا شود دیگری نیز میبرید؟ زیرا مثلا در یکی از سایتها دیدم بازده سالانه آن صندوق حدود ۳۰۰ در صد بود ولی در قسمت سودهای آتی دو سال گذشته رو چک کردم متاسفانه صفحه خالی بود آیا این سود به صاحبان واحدهای صندوق تقسیم نمیشود؟ اگه تقسیم میشه چند وقت یه باره؟ و از این ۳۰۰ درصد چند درصد به صاحبان واحدها پرداخت میشه؟ مثلا صندوق ارزش کاوان آینده. متشکرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. صندوق های سرمایه گذاری به دو صورت به سرمایه گذاران سود میدن، یا از اختلاف قیمت خرید با فروش واحدها یا با پرداخت سود دوره ای. قبلا مقاله ای در رابطه با نحوه پرداخت سود صندوق ها منتشر کردیم که پیشنهاد میشه از این لینک مطالعه کنید.

 • با سلام
  در صندوق etf سرمایه ثابت، سود ماهانه تعلق و واریز میشه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. اگر صندوق انتخابی شما پرداخت سود دوره ای داشته باشه، بله واریز میشه.

 • سلام ممنون از مطالبتون خیلی به یادگیریم کمک کرد. سوالم درباره شرایط ثبت نام و نحوه ثبت‌نام در صندوق های سرمایه گذاری در شهرستانها مثلا شهرستان تبریز که که حضوریه می خواستم بدونم که اگر مثلاً سود دهی صندوق خوب نباشه یا اگر بخوام سرمایم رو به صندوق دیگری انتقال بدم بازهم باید همان کارهایی که تو ثبت نام قبلی انجام دادمو انجام بدم؟
  یا اگه صندوق مد نظر من نه سایت داشته باشه نه شعبه در تبریز داشته باشه تکلیف چیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. اگر قصد عوض کردن صندوقتون رو دارید به جز مرحله احراز هویت در سجام باید مراحل ثبت نام در صندوق جدید رو طی کنید، صندوق های سرمایه گذاری همشون سایت دارند ولی اگر شعبه ای در شهر شما نداره بهتره با صندوق تماس بگیرید تا ببینید آیا صدور واحد بصورت آنلاین دارند یا خیر. اگر داشتند که چه بهتر و اگر نداشتند باید حتما حضوری مراجعه کنید.

 • سلام
  توی همه این صندوق های سهامی قابل معامله گفتن که باید حداقل ۵۰۰۰۰۰۰ واحد برای شروع فعالیت بخرید.
  شما که گفتید با یک واحد هم میشه که.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. حداقل سرمایه گذاری در بورس 100 هزار تومان است بسته به قیمت واحدهای صندوق شما باید حداقل 100 هزار تومان خرید کنید که ممکنه اون 100 هزار تومن بشه 50 واحد یا 500 واحد و از صندوق به صندوق متفاوته.

 • باسلام تشکر میکنم از مطالب مفید سایت
  سوالی داشتم از خدمتتون اونم این بود که تفاوت قیمتی واحد در هر صندوق که وجود داره مثلا یک صندوق قیمت واحدش 10000 و قیمت واحد صندوق دیگه ای 1000000 حالا اگر ما در صندوقی که قیمت واحدش کمتر هست و میتونیم تعداد واحد بیشتری تهیه کنیم ،سرمایه گذاری کنیم بهتره یا در صندوقی که قیمت واحد بالا و تعداد کمی را میتوانیم تهیه کنیم؟
  مثلا 10 میلیون داریم بریم یک واحد ده میلیونی بخریم یا بریم 1000 واحد 10000 بخریم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. نمیشه این رو به عنوان یک معیار برای خوب یا بد بودن یک صندوق در نظر گرفت، همه چیز بستگی به عملکرد مدیریت صندوق و پورتفوی اون صندوق داره. البته سایز صندوق میتونه در عملکرد صندوق تاثیر گذار باشه. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان نحوه انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری رو مطالعه کنید.

 • رامین فتاحی

  با سلام،برای سرمایه گذاری در صندوق مشترک نیاز به کد بورسی هست؟یا همون کد سجام کفایت میکنه؟با تشکر از سیگنال عزیز

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. اگر صندوق انتخابی شم از نوع قابل معامله باشه بله در غیراینصورت نیازی نیست.

 • با سلام
  در صندوق های سرمایه ثابت etf مستقیم از بورس خریداری میشه و ثبت نامی داخل سایت صندوق انجام نمیشه. پس چجوری صندوق سود ماهیانه واریز می کنه؟ امکان داره از اختلاف قیمت ایجاد شده در هر ماه سهام بده؟ برای مثال صندوق گنجینه آینده روشن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. بله میتونید مستقیما از طریق سامانه معاملات کارگزاری واحد این صندوق ها رو خریدای کنید، سودتون به حسابی که در سامانه سجام تعریف کردید واریز میشه.

 • مهساسوداگری

  سلام و عرض ادب
  من چنتا سوال داشتم، میخواستم در صندوق مشترک بانک خاورمیانه سرمایه گذاری کنم .چون سهامی هستش باید کد بورسی بگیرم؟
  و اینکه تو سایتشون میرم گفتن قبل مراجعه حضوری تو سایت ثبت نام کنید ولی فرم مشخصات سرمایه گذاری میخواد،تماس گرفتم گفتن صندوق ها فروش ندارند تا کی فروش ندارند؟شما اطلاع دارید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. این صندوق از نوع قابل معامله در بورس نیست پس کد بورسی هم نمیخواد. سقف واحدهای صندوق پر شده اگر واحدی اضافه شد و امکان سرمایه گذاری بود در سایت خود صندوق اعلام میشه.

 • سلام با سرمایه گذاری تو صندوق‌های etf سود ماهانه به حساب بصورت اتوماتیک واریز میشه، یا فقط با خرید و فروشش میشه به سود رسید؟
  ممنونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر صندوق تقسیم سود داشته باشه براتون واریز میشه در غیر اینصورت خیر.

 • سلام خدمت شما.
  اگر امکانش فراهم بود ممنون میشم مطلب آموزشی راجع به مطالعه صورت های مالی صندوق های سرمایه گذاری تولید کنید.

  با تشکر از شما.

 • احسان فرخی

  برای صدور واحد نیاز از هر صندوقی نیاز به دریافت کد بورسی هست؟
  تشکر از تیم حرفه ایه سیگنال

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر صندوق قابل معامله در بورس باشه بله در غیر اینصورت خیر نیازی نیست.

   • رضا دلاوری

    آیا بازدهی سالانه ۳۰۰ درصد واقعیت دارد؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام، بله. این داده ها از سایت خود صندوق ها استخراج شده و معتبر هستند

 • محمدعلی سلیمانی

  سلام راهنمایی شما ارزند ه است

 • مصطفی کریمی

  سلام برای سرمایه گذاری با مبلغ ۵۰۰ م چه صندوقی سوددهی بالایی داره؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری در سال 98 را میتونید از اینجا مشاهده کنید.

 • افشین حامدی

  سلام
  تا انجاییکه مطلع شدم سرمایه گذاری در اکثر صندوقهای سرمایه گذاری نیاز به مراجعه حضوری دارند و اکثر شعب صندوقها هم فقط در تهران هستند بنابراین معمولا امکان سرمایه گذاری برای افراد ساکن شهرستانها وجود نداره درسته؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برخی از صندوق ها در شهرهای دیگخه شعبه ندارند اما بصورت آنلاین و از طریق سایت صندوق امکان خرید واحد وجود داره. بهتره با پشتیبانی صندوق مورد نظر تماس بگیرید هر صندوق قوانین خودشو داره و ممکنه برخی از صندوق ها به شما امکان خرید واحد بصورت اینترنتی هم بدن.

 • فرشید زارع

  سلام و عرض ادب
  من میخوام چند واحد سرمایه گذاری مسترک یکم سامان بخرم. امروز توی سایت نگاه میکنم و مثلا هر واحد یک یک میلیون و نهصد و … است. فردای آن روز که میخوام پول واریز کنم و سه سهم بخرم باید همین عدد رو در سه ضرب کنم و پرداخت کنم یا باید بیشتر بریزم. چون قیمت آن روز بالاتر می رود؟؟؟ هر روز که تصمیم بگیری باید چقدر بیشتر بریزی که بتونی مقدار سهم دلخواه رو بخری؟؟ چقدر باید بیشتر ریخت؟؟ مقدار اضافی برگردانده می شود؟؟
  ممنونم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. هر روز که اقدام به خرید واحدهای صندوق کنید واحد به ارزش nav صدور روز بعد به شما فروخته میشه. اگر مبلغ اضافی باقی بمونه به حساب شما برگشت داده میشه.

 • سلام…یه سوالی در مورد صندوق های قابل معامله تو بورس داشتم مثه آگاس…قیمت خرید اینا همونیه که به صورت لحظه ای خرید و فروش میشه؟
  و اینکه قیمت فروش میشه ناو ابطال یا قیمت فروش میشه همونی که اونجا نوشته میشه؟
  یکم ممنون میشم توضیخ بدید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، قیمتی که در کارگزاری نمایش داده میشه قیمت هایی هست که واحد صندوق داره معامله میشه. پیشنهاد میشه nav صدور و ابطال صندوق را در سایت صندوق چک کنید و نزدیک به قیمت nav سفارش بزارید.

 • این درصدهایی که اعلام شده برای بازده سال گذشته اند امکان اینکه امسال کمتر باشه وجود داره؟ انتخاب و بررسی و تصمیم ما باید بر چه اساس باشه وانتخاب کنیم که مطمئن باشیم و تخمین سود بزنیم واسه افراد ریسک گریز مخصوصا که میخواهند انتهاب کم ریسک ولی بازده بیشتر ازبانک داشته باشن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بله، امکان داره عملکرد خوب یک صندوق سال بعد تکرا نشه یا بالعکس حتی بهتر هم بشه. همه چیز به مدیر صندوق، پرتفوی سرمایه گذاری و شرایط بازار بستگی داره. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میشه معیارهای این مقاله را مد نظر قرار بدید.

 • فاطمه حمیدی

  سلام وقت به خیر؛ ی پیامی رو دیدم که زده بود چند بانک معتبر ثبت نام واحد صندوق سرمایه گذاری رو از تاریخ ۱۴ تا ۳۱ اردیبهشت انجام میده هیچ سررشته ای تو این زمینه ندارم به نظرتون خریداری کنم ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، منظور صندوق های etf دولته که قراره به هر فرد حقیقی 2 میلیون تومان سهم برسه. به زودی مقاله آموزشی در این مورد منتشر میکنیم. با ما همراه باشید.

 • ناشناس

  خیلی عالیه ،دست مریزاد.

 • سلام من میخوام 20 میلیون سرمایه گذاری کنم 20 سالنه توصیه شما چیه. اگه 20 میلیون از صندوقی که سود سالانش 383 درصده و قیمیت صدورش 177/801 ریال با صندوقی که سود سالانش 649 درصده و قیمت صدور هر واحدش 107/512/522 ریال باشه کدوم صندوق بیشتر سود میده تو سال . یه سوال دیکه میشه از واحد های سهامی Etf خرید کرد ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمیتونیم صندوقی رو پیشنهاد بدیم. شما باید بر اساس فاکتور های مختلفی که بررسی می کنید صندوق مناسب خودتون رو انتخاب نمایید. خرید صندوق های ETF از طریق کارگزاری صورت میگیرد.

 • سلام بنده تجربه ندارم میخواستم صندوق امین آشنا از طریق ورود سرمایه گذاران واحد بخرم.سوال اول.بنده نزدیک به 40 میلیون دارم میخوام آنلاین بریزم آیا میشه انقدر واحد در روز اول خرید.سوال دوم بنده در بانک حکمت ایرانیان حساب ندارم و در آینده دارم آیا میتوانم از آینده پول به حساب صندوق بریزم.سوال سوم.بنده در سجام ثبت نام نکردم آیا لازم است برای خریدثبت نام کنم.ممنون اگر جواب بدید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… درباره نوع و مقدار واریزی به صندوق ها حتما قبل از انجام واریز با صندوق تماس بگیرید. برای ثبت نام و احراز هویت در تمامی صندوق ها، ثبت نام در سامانه سجام الزامی ست.

 • مهدی قلی زاده

  سلام خسته نباشید
  دوتا سوال داشتم
  سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت هم داره؟ مثلا یه مبلغی رو وارد صندوق کنیم،به جای سود گرفتن ماهیانه ارزش اون واحد بره بالا
  و اینکه میگن در زمان عرضه اولیه بخرید مربوط به صندوق هم میشه؟یعنی تو قیمت پایین بخریم به مرور زمان باارزش بشه مثل سهام عدالت که ده برابر شده

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز…سرمایه گذاری و نحوه دریافت سود بستگی به انتخاب شما داره. متاسفانه سوال دومتون مفهوم نیست.

 • سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون. آیا در صندوقهای سرمایه‌گذاری سود پول ماهیانه مثل بانک پرداخت میشود؟ یا اینکه آخر ۳ماه یا۶ماه یا یکسال پرداخت میشود؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام بستگی به صندوق داره. بعضی ها ماهانه سود پرداخت میکنند

 • عابد احمدی

  سلام لطفا کمکم کنید
  من توی صندوق درامد ثابت بانک ملت خاستم ثبت نام کنم که در انتهای فرم ثبت نامشون کد تایید موبایل ازم خاستن در حالی ک چند بار امتحان کردم ولی فایده ای نداشت
  الان توی صندوق درامد ثابت اندیشه فردا ثبت نام کردم وارد پنل سرمایه گذارانم شدم ولی گزینه ی صدور واحد ناپدید شده واسم فقط گزینه ی ابطال هستش !!
  ازتون خاهش میکنم اگه راهی سراغ دارین اگه صندوقی سراغ دارین که اذیت نکنه یا هر چی
  لطفا کمکم کنید واقعا برام مهمه
  ممنونم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… این موارد رو با صندوق مورد نظرتون پیگیری کنید. در حالت کلی می توان گفت صندوق های بورسی سریع تر و راحت تر هستند.

 • سلام و عرض ادب
  آیا برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اعم از سهامی و درآمد ثابت نیاز است حتماً در سجام ثبت نام انجام دهیم ؟ چون من چند روز پیش بصورت آنلاین درخواست صدور داشتم و الان به من بدون ثبت نام در سجام واحد تعلق گرفته است ؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله قبل از اقدام به سرمایه گذاری در هر نوع صندوقی حتما باید در سجام ثبت نام خودتون رو کامل کرده باشید. صندوق ها موظفند به سرمایه گذارانی که در سجام ثبت نام نکرده اند اطلاع بدهند تا این کار را انجام دهند.

 • سلیمانی

  سلام فرق بین صندوق بارارگردانی با سهامی چی هست من می خواستم تو صندوق بازارگردانی تجارت ایرانیان اعتماد سرمایه گذاری کنم فرقش با کاوان اینده

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز.. صندوق های بازارگردانی مخصوص حقوقی هاست. پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی ما در این لینک که به معرفی صندوق های بازارگردانی پرداخته است را مطالعه کنید.

 • سلام ، حداقل و حد اکثر مدت زمان قراردادها با یه صندوق سرمایه گذاری چقدره ؟

  • کارشناس سهام

   خرید واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری فاقد مدت زمان می باشند

 • محمدرضا

  سلام
  من کد بورسیمو تو کارگزاری مفید دریافت کردم و در صندوق مشترک البرز ثبت نام کردم
  صفحه کاربری هم فعال شده ولی درخواست صدور واحد که میزنم مینویسه صدور واحد شما تایید نشده است؟
  چکار باید کنم؟
  ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… در این خصوص با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید

 • سلام من تازه وارد بورس شدم و زیاد سر در نمیارم الان میخوام از صندوق مثلا اگاس خرید کنم باید بازه قیمتی که میخوام بخرم بین چه قیمت هایی باشه که موفق به خرید بشم توو اون کادری که نوشته قیمت باید چه قیمتی وارد کنم دقیقا

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… در صندوق های قابل معامله در بورس باید قیمت پیشنهادی تون رو در بازه ای که عرضه و تقاضا در آن بازه شکل گرفته است، سفارش خود را وارد کنید.

 • داود،م

  سلام ،حداقل مبلغ برای صندوق کارگزاری مشترک چندتومان؟یانه با۳۰تا۳۵میلیون هم امکانش هست؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز.. با مبلغی که شما ذکر کردید امکان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مختلف وجود داره. البته باید توجه داشت که قیمت واحدهای سرمایه گذاری در صندوق های مختلف متفاوت است.

 • امیر محمد امیدفر

  سلام یه سوال مثلا اگه بازده یه صندوق در سال ۶۰۰ درصد باشه یعنی سرمایه اولیه رو ۶ برابر میکنه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز…بله

 • مهناز رجبلو

  سلام آیا میتوان در بیش از ۱۰ صندوق مختلف سرمایه گذاری کرد

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله مشکلی بابت این موضوع وجود نداره. حتی توصیه میشه که اصل تنوع در سرمایه گذاری رو در انتخاب صندوق ها هم در نظر بگیرید و فقط در یک صندوق سرمایه گذاری نکنید. موفق باشید

 • سلام. ببخشین میشه جواب بدینن. من دانشجوام. میخام توی صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری کنم. میخام پولم تویه 6 ماه یا 1 سال بازده خوبی بهم بده. قدرت ریسکمم با توجه به اینکه این سرمایه خیلی برام مهمه متوسطه. حالا تویه چه صندوقی سرمایه بزارم؟ اخه اشنایی ندارم من. و تقربا هیچی سرم نمیشه. و مراحل رو اگه میشه بگین. اول چیکار کنم؟ کد بورسی باید بگیرم؟ بعدش تو کدوم سایت برم ثبت نام کنم؟ چطور روزانه چک کنم سرمایمو که بفهمم بازدش چقد بوده؟ استان محل زنگی هم لرستانه. خرم اباد

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… با توجه به توضیحاتی که شما دادید و احتمالا جوان هستید پیشنهاد میکنم صندوق های سهامی رو بررسی بفرمایید. اما اگه میخاین ریسک زیادی نداشته باشه صندوق های مختلط هم انتخاب خوبی هستند. در صورتی که نیاز حیاتی به سرمایه دارید بهتر است از صندوق های با درآمد ثابت بهره ببرید. برای سایر سوالاتتون آموزش ها و گزارشات تحلیلی سیگنال رو دنبال کنید.

 • ممنون بابت سایت و محتوی مفیدی که دارید. جز محدود سایت های ایرانی با رابط کاربری مناسب.

 • سلام یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  یه مدتی میشه درباره بورس اطلاعاتی کسب کردم ولی نمیخوام فعلا وارد بورس بشم
  میخوام داخل این صندوق های سرمایه گذاری سهام بخرم
  بین این دو صندوق کدوم رو پیشنهاد میدید 1- اختصاصی بازارگردانی گروه گردشگری ایرانیان2- اختصاصی بازارگردانی گنجینه سپهر صادرات
  بعد محل زندگی من استان گیلانه صندوقی که انتخاب کنم باید به محل زندگی ربطی داشته باشه یا نه؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… دقت کنید که صندوق های اختصاصی بازارگردانی مخصوص حقوقی هاست و شما نمیتونید واحدهای اون رو خریداری کنید. صندوق انتخابی شما به محل زندگی تون بستگی نداره و اگه مایل باشید در سهام سرمایه گذاری کنید میتونید از لیست صندوق های سهامی صندوق مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

 • حسن رضا چگنی

  چگونه عضو این صندوقها شویم مراحل ثبت نام وعضویت

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز اگه جواب سوالاتتون رو از مقاله های آموزشی سیگنال پیدا نکردید با روابط عمومی صندوق ها تماس بگیرید

 • با سلام.من کد بورسی دارم واز طریق کد ملی سهام صندوق سرمایه گذاریetf را خریدم.چجوری میتونم این سهام رو به پورتفوم اضافه کنم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… اگه منظورتون صندوق ETF دولتی ست باید تا زمان پایان معاملات و اعلام خبرهای سازمان بورس در خصوص این صندوق صبر کنید.

 • عبدالرضا نجفیان

  با سلام,سپاس از وقتی که برای راهنمایی گذاشتید اگر من برای مثال یک صندوق با درآمد ثابت رو اول ماه با قیمت صدور بگیرم مثلا10010ریال و یک یا چند روز قبل از ابطال 10500 بفروشم,و مجداد این کار رو برای هر ماه تکرار کنم آیا مشکلی پیش خواهد آمد یا خیر؟؟؟با تشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… مشکلی پیش نمیاد ولی باید کارمزد معاملات رو در نظر بگیرید. سرمایه گذاری در صندوق ها در بلند مدت بهتر خواهد بود.

 • باسلام و عرض ادب و احترام مطالبتان بسیار عالی و جامع است از اینکه وفت می گذارید سپاسگزارم

 • سلام
  بعد از واریز پول به صندوقETFو دریافت کد بورسی بعد از ۲ماه سهام خریداری شده وارد پرتفوی میشه؟و از اونجا باید بفروشیم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله به پرتفوی اضافه میشه.

 • محمودعلی نقوی

  اطلاعات مفیدی را ارائه دادید،با سپاس از زحمات شما اگر خواننده را راهنمایی بیشتری جهت سرمایه‌گذاری در صندوق ها کنید،مثلا آدرس وب سایت صندوقها را درج کنید بیشترمفیدخواهدبود،با سپاس از توضیحات شما

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… آدرس صندوق ها در صفحه اختصاصی هر صندوق در سیگنال موجود می باشد. با ما همراه باشید.

 • سلام من دارایکم رو خرید زدم ولی هنوز به سبدم اصافه نشده علتش چی میتونه باشه
  ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این دارایی بعد از ثبت صندوق وارد کد بورسی شما میشه که این موضوع چند روزی طول میکشه

 • شما گفتید که با 5 میلیون تومن هم می شه در صندوق ها سرمایه گذاری کرد، اما امروز که حداثل و حداکثر میزان سرمایه گذاری در چند صندوق بالای جدول رو می دیدم، حداقل 5000 یا 50000 هزار واحد بود که ضربدر 10 میلیون تومن مبلغ هر واحد کنیم، میشه چیزی حدود 5 تا 50 میلیارد تومن!!! این برای عموم نیست…

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… مبلغ هر واحد سرمایه گذاری در صندوق های مختلف مشابه هم نیست و بستگی به اندازه صندوق داره. کف و سقف قابل سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مختلف نیز بر اساس قوانین سازمان بورس برای صندوق ها مشخص می شه. رقمی که شما گفتید صحیح نیست. بهتر است دقیق تر بررسی بنمایید.

 • سلام
  یک سوال داشتم در صندوق سرمایه گذاری سهامی قسمت ماشین حساب مثلا من اومدم مبلغ 10 میلیون تومان بازه زمانی اردیبهشت تا خرداد انتخاب کردم تقریبا بین 4 تا 5 میلیون تومان نوشته میخاستم بدونم اگر بعد یک ماه ابطال کنیم چقدر بهمون میرسه با تشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بازدهی صندوق ها در ماشین حساب بازدهی بر اساس عملکرد گذشته صندوق می باشد. در صورتی که کارمزد و جریمه ابطال زودهنگام رو در نظر نگیریم همون مقداری که گفتید رو میتونید برداشت کنید.

 • با سلام .ضمن تشکر از شما .برای کسانی که سهام دولتی صندق یکم را خریداری کردن برای فروش باید باید بعد از کد بورسی چه اقدامی انجام بدن واگه هیچ اقدامی نشه مثلا تا ۶ماه دیگه تاثیری دارد .یا در صندق خاصی باید برای سرمایه گذاری ثبت نام کنیم .تشکر.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز…برای خرید و فروش این صندوق نیاز به دریافت کدبورسی و دسترسی به معاملات دارید.

 • سلام خسته نباشید ، میخواستم تو صندوق اندیشه فردا و تجربه ایرانیان سرمایه گذاری کنم ولی مسئولان بانک یکی گفته ۲هفته جمع کردن صندوق رو و دیگری گفت اصلا بازدهی که نشون دادین نیست بلکه ۲۰درصده!! یعنی اساسا صندوقی در کار نیست؟ یا خدمات دهی فقط تو تهرانه؟ من شهرستانیم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… اطلاعات تماس صندوق ها رو از صفحه صندوق های سیگنال دریافت کنید و با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید. مطابق سایت صندوق های نامبرده، فعالیت هر دو صندوق ادامه داره.

 • سلام
  چطور میشه با یک بار ثبت نام و احراز هویت، در چند صندوق مختلف سرمایه گذاری کرد؟
  یعنی نیاز نباشه در تک تک آنها مجدد احراز هویت نمود.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام برای شروع سرمایه گذاری در همه صندوق ها اجباری ست. سایر احزار هویت ها بر اساس تصمیمات مدیران هر صندوق می باشد.

 • سلام
  یک قسمتی از سایتتون درباره نحوه سوددهی صندوق‌های مختلف بود که هر صندوقی ماهانه یا سه ماه و … سود میده. میشه لطفا لینکش رو برام بگذارید پیدا نمیکنم.

 • گودرزی

  با سلام من با صد ملیون می خواهم در صندوق سرمایه گذاری شرکت کنم بانک ماهانه یک ملیون و دوبست به من سود میداده به نظرتون بهترین سرمایه گذاری با این مبلغ چیه ؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمیتونیم پیشنهاد مشخصی برای سرمایه گذاری های فردی داشته باشیم.

 • عالی زاده

  با سلام.
  ایکاش در اپلیکیشن سیگنال، صندوقهای مطمئن و پرسود رو معرفی می کردید

 • سلام و عرض احترام
  قبل از طرح سوالم ، پوزش میخوام بابت طولانی شدن پرسشم . چون خیلی گشتم در سایت ها و … و نتونستم پاسخ رو پیدا کنم .

  1 – سوالم این هست که با توجه به اینکه مثلا ارزش امروز صدور هر واحد در صندوق سپهر اول کارگزاری بانک صادرات مثلا 2000000 تومان باشد و بنده بخواهم سرمایه گزاری حداقلی را فعلا شروع کنم ، کمترین مبلغی که میتوانم به حساب صادرات شما واریز کنم ، چقدر است ؟

  2 – آیا دقیقا همان 2000000 تومان باید باشد یا نه کمی بیشتر به جهت هزینه صدور و کارمزد صندوق ؟

  3 – اگر بله ، دقیقا چقدر بیشتر باشه و اینکه اگر مثلا با همین قیمت 2000000 تومان به ازای صدور هر واحد ، بنده مبلغ 11 میلیون تومان به حساب شما واریز کنم ، باید در کادر مبلغ در قسمت صدور ، مبلغ را چقدر ذکر کنم ؟ بنویسم 10000000 میلیون تومان که بشه 5 واحد برای بنده صادر کنید یا خیر همان 11 میلیون را باید ذکر کنم ، بر فرض صدور 5 واحد 2000000 تومانی برای بنده اون مبلغ خرده اضافه که یک میلیون میشود به حساب مبدا بنده خودکار عودت میگردد یا خیر ؟

  4 – یعنی مبالغ اعشار اضافی و خرده خودکار عودت میگردد همون زمان صدور و شما فقط اعداد رند مثلا 1 یا 2 یا 4 یا 10 واحد میتوانید صادر نمایید و 1.5 واحد مقدور نمیباشد . درست متوجه شدم .

  عزیزان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… همراهی شما افتخار ماست.
   1-بله حداقل باید باید به اندازه یک واحد سرمایه داشته باشید.
   2-کارمزد معاملات صندوق ها در اختلاف بین قیمت صدور و ابطال وجود داره و نیازی به پرداخت کارمزد دیگه ای نیست.
   3-اگر مبلغ واریزی بیشتر باشه به حساب شما برمیگرده اما حتما قبل از اقدام به واریز به حساب صندوق، با صندوق تماس بگیرید.
   4-تعداد واحدها نمیتونه نصف و نیمه باشه. مثلا 1.5 واحد نداریم.

 • moein police

  درود
  من الان دارم با کد بورسی که گرفتم دارم معامله انجام میدم ولی چون زیاد آدم ریسک پذیری نیستم میخوام برم تو صندوق سرمایه گذاری کنم میخواستم سوال کنم اگه بخوام تو صندوق ها سرمایه گذاری کنم فقط باید صندوق ها رو انتخاب و گزینه خرید رو بزنم یا نه باید کار دیگه ای انجام بدم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… در صورتی که صندوق با درآمد سود انتخاب کنید برای اعلام شماره حساب جهت واریز سودهای تقسیمی باید با صندوق تماس بگیرید. برای صندوق هایی هم که تقسیم سود ندارند نیاز به کار خاصی نیست.

 • سلام و عرض احترام
  وقت بخیر
  ببخشید من 2 روز پیش هم این سوال و متن رو درج کردم ولی منتشر نشد ، لطفا منتشر کنید و اگر مقدوره راهنمایی بفرمائید که بتونم سرمایه گذاری مناسبی رو تجربه کنم .

  قبل از طرح سوالم ، پوزش میخوام بابت طولانی شدن پرسشم . چون خیلی گشتم در سایت ها و … و نتونستم ، این پاسخ رو پیدا کنم .

  1 – سوالم این هست که با توجه به اینکه مثلا ارزش امروز صدور هر واحد مثلا 2000000 تومان باشد و بنده بخواهم سرمایه گزاری حداقلی را فعلا شروع کنم ، کمترین مبلغی که میتوانم به حساب صادرات شما واریز کنم ، چقدر است ؟

  2 – آیا دقیقا همان 2000000 تومان باید باشد یا نه کمی بیشتر به جهت هزینه صدور و کارمزد صندوق ؟

  3 – اگر بله ، دقیقا چقدر بیشتر باشه و اینکه اگر مثلا با همین قیمت 2000000 تومان به ازای صدور هر واحد ، بنده مبلغ 11 میلیون تومان به حساب شما واریز کنم ، باید در کادر مبلغ در قسمت صدور ، مبلغ را چقدر ذکر کنم ؟ بنویسم 10000000 میلیون تومان که بشه 5 واحد برای بنده صادر کنید یا خیر همان 11 میلیون را باید ذکر کنم ، بر فرض صدور 5 واحد 2000000 تومانی برای بنده اون مبلغ خرده اضافه که یک میلیون میشود به حساب مبدا بنده خودکار عودت میگردد یا خیر ؟ یعنی مبالغ اعشار اضافی و خرده خودکار عودت میگردد همون زمان صدور و شما فقط اعداد رند مثلا 1 یا 2 یا 4 یا 10 واحد میتوانید صادر نمایید و 1.5 واحد مقدور نمیباشد .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . سپاس

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… پاسخ سوال شما داده شد. موفق باشید.

 • آصفه نوروزی

  سلام وقت بخیر
  امکان انتقال سهام عدالت در این سامانه‌های ثبت نامی صندوق‌ها وجود نداره؟ صدور واحدشون فقط با پرداخت الکترونیکه ظاهرا

 • باسلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه اکثر صندوق دفتر در شهرستان ها ندارند و در برخي از سایت های صندوق ها دفاتر پیشخوان به عنوان مرکز احراز هویت مشخص کردند اگر مشکلی در زمینه افزایش یا ابطال سرمایه گذاری باشه چگونه این دفاتر پاسخگو می باشند این در صورتی که امکان ارتباط با صندوق ها بسیار سخت یا غیر ممکنه و خدمات ارائه شده از طریق مجازی کامل نباشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چگونگی ارتباط با صندوق ها و سرمایه گذاری مطمئن در این زمینه انجام داد.
  باتشکر.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… برای ارتباط با صندوق ها به سایت اختصاصی هر صندوق مراجعه کنید.

 • باسلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه اکثر صندوق ها دفتر در شهرستان ها ندارند و در برخي از سایت های صندوق ها دفاتر پیشخوان به عنوان مرکز احراز هویت مشخص کردند اگر مشکلی در زمینه افزایش یا ابطال سرمایه گذاری باشه چگونه این دفاتر پاسخگو می باشند این در صورتی که امکان ارتباط با صندوق ها بسیار سخت یا غیر ممکنه و خدمات ارائه شده از طریق مجازی کامل نباشه.
  لطفا چگونگی ارتباط با صندوق ها و سرمایه گذاری مطمئن در این زمینه انجام داد.
  باتشکر.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… مشکلات صندوق ها رو دفاتر پاسخگو نیستند باید با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید.

 • حسین غنچه

  سلام
  مطالب ارائه شده بسیار مفید است، تشکر میکنم

 • ببخشید سوال خودم رو درج میکنم ولی نمایش داده نمیشه ، یه ابهامی در مورد صندوق سپهر اول دارم که ازتون کمک و راهنمایی میخوام

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دست عزیز… سوال تون رو بفرمایید

 • سلام من در اپلیکیشن همراه صندوق در صندوق مشترک البرز ثبت نام کردم ولی هنوز واخدی ازش خرید نکردم نمیدونم آیا مراحعه حضوری باید بروم یا میتونم تمام مراحل سرمایه گذاری و صدور و ابطال رو از طریق اپلیکیشن همراه صندوق انجام دهم؟؟؟
  می تونید مراحل قانونی صدور واحد سرمایه گذاریدر صندوق را شرح دهید؟
  من کد بورسی دارم و در کارگزاری ثبت نام کردم ولی سرمایه گذاری در صندوق رو میتونم کامل اینترنتی انجام دهم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز…جهت اطلاع بیشتر درباره نحوه معامله صندوق ها به این لینک مراجعه کنید و قبل از اقدام به سرمایه گذاری حتما با صندوق تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید میخاستم بدونم چطوری میشه سهام عدالت رو وارد صندوق سرمایه گذاری کرد؟ ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… میتونید سهام عدالت رو بفروشید و در هر صندوقی که مایل باشید وارد کنید.

 • علی رحمانی

  سلام
  شرایط سرمایه گذاری اتباع خارجی در صندوق ب چ شکله؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… این مورد رو از کارگزاری ها و سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پیگیری کنید.

 • حسین مومنی زاده

  باعرض سلام و تشکر از سایت پرمحتوایتان ، امثال بنده که هیچگونه آشنایی با صندوقهای سرمایه گذاری نداریم ،آیا این امکان وجود دارد که در ابتدا،صندوقهای پربازده و بدون دغدغه را برایمان معرفی نموده و سپس چگونگی ثبت نام و آدرس محل شعب را معرفی و توضیحات بیشتری را بفرمایید.با سپلس

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… گزارشات تحلیلی کارشناسان سیگنال در اختیار شماست.

 • حسین مومنی زاده

  باعرض سلام و تشکر از سایت پرمحتوایتان ،

 • احمد اکبرزاده

  سلام. برای وارد شدن به بورس ثبت نام در سحام رو انجام دادم و منتظر کد سجامی هستم، تا برای اهراز هویت مراجعه کنم. سوالم اینه ک باید یک کار گزاری رو انتخاب کنیم، آیا کارگزاری های تمام صندوق ها رو پشتیبانی می‌کنند؟؟ چون خودم دیدم ک تو کارگزاری فقط اسم چند صندوق محدود بود.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… شما میتونید از طریق هر کارگزاری که هستید تمام صندوق های بورسی رو معامله کنید اما برای صندوق های غیربورسی نیازی به اقدام از طرف کارگزاری نیست و ثبت نام در سجام کافی ست.

 • احسان ش

  با سلام
  تو مطالبتون گفتید در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نحوه سرمایه گزاری بدین شکله که در بستر کارگزاریهای مجوزدار بورس و اوراق بهادار خرید واحدهای صندوق(صدور) انجام میشه و نیاز به کار خاص دیگری نیست،اما در سایت همین صندوقها که وارد میشی در مورد نحوه سرمایه گزاری صندوق مطالب دیگه ای رو عنوان میکنند مثل تکمیل پرونده و شناسایی سرمایه گزار و پذیره نویسی اولیه و …
  میشه بیشتر توضیح بدید.یعنی کسی که ابتدا باید تو صندوق سرمایه گزاری کنه باید حضوری بره صندوق و فرم پذیره نویسی اولیه رو پر کنه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… برای سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله در بورس کافیه که کد بورسی داشته باشید و نماد صندوق مد نظرتون رو در حساب کارگزاری تون جستجو کنید و خرید خودتون رو انجام بدید. مواردی که در سایت صندوق ها مشاهده کدید موارد کلی مربوط به تمام صندوق هاست.

 • سلام چطوری میشه توی صندوق سهم اشنا سرمایه گذاری کرد.هرچقدر تلاش کردم نشد

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… به سایت صندوق مراجعه کنید و با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید.

 • ساهره غانمی

  سلام صندوق سرمایه بانک توسعه ثبت نام کردم عملیات با موفقیت انجام شده کد رهگیری بهم داده ولی پیامک کد کاربری نیومده، هر چی با اپراتور تماس میگیرم جواب نمیدن ممنون میشم راهنماییم کنید

 • خاکسار

  ضمن تشکر از زحمات شما.بسیار عالی است.یک سوال دارم.محبت کنید جواب بدهید.چگونه میشود با دانستن نام صندوق نماد آنرا پیدا کرد؟اگه محبت کنید نما صندوق ها را هم بنویسید عالی میشود.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز….صندوق های قابل معامله در بورس نماد دارند. شما میتونید با مراجعه به این لینک لیست تمام صندوق های ETF رو ببینید.

 • الان اکثر صندوقها عضو جدید نمیگیرند منظورم چند صندوق برتر ه در اینمورد چه باید کرد
  ضمنا پذیره نویسی برای صندوق تازه تاسیس ارزش از سه شنبه شروع میشه تا چه حد میشه به صندوق تازه تاسیس اطمینان کرد،لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… در صورتی که سقف واحدهای یک صندوق پر شده باشه امکان سرمایه گذاری در اون وجود نداره و تا زمانی که افزایش تعداد واحد و مجوز سازمان بورس برای صندوق صادر نشه، کاری نمیشه کرد. صندوق های تازه تاسیس به این دلیل که عملکردی از گذشته شون نیست حتما باید با بررسی مدیران اون همراه باشه.

 • محمدحسین محمدی

  سلام آیا این صندوق ها سودحاصله را هم واریزمکنند

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… صندوق ها از نظر تقسیم سود دو نوع هستند، بعضی ها پرداخت سود دارند و بعضی دیگر سودی پرداخت نمی کنند.

 • سلام و تشکر فراوان از برنامه خوبتون،
  میخواستم بدونم چرا اکثر صندوقها مثل کاریزما وقتی وارد سایتشون میشیم ثبت نام ندارن؟ باید چطوری ثبت نام کنیم؟ یا بعضی هم ماشين حساب بازدهی ندارن، چطوری سودشون رو محاسبه کنیم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… صندوق هایی که در بورس قابل معامله هستند رو صرفا باید از طریق کارگزاری معامله کنید. صندوق سپهر کاریزما هم با نماد “کاریس” جزو صندوق های ETF می باشد.

 • علی رضااکبری

  فعلا درحال بررسی هستم

 • سلام و خسته نباشید.
  بعضی از صندوق های غیر قابل معامله، که ثبت نامشون حضوری هست، ظاهرا بدلیل کرونا، ثبت نام غیر حضوری و آنلاین دایر کردند.
  برای مثال صندوق مشترک نقش جهان در قسمت “ورود سرمایه گذاران” گزینه ای با عنوان ثبت نام داره.
  آیا برداشت من درست هست؟ میشه در این صندوق ها (که ثبت نام حضوری بوده) اما به دلیل شیوع کرونا “ثبت نام” اینترنتی رو در سایتشون قرار دادن، بصورت غیر حضوری ثبت نام کرد؟
  اگر جواب مثبت هست ، آیا امکان ابطال واحدها بصورت غیر حضوری هم ممکنه؟
  سوالم بخصوص در مورد صندوق نقش جهانhttps://jnf.irbrokersite.ir/Customer/Loginهست
  باتشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله این امکان در بعضی از صندوق ها فعال شده است. ثبت نام در سجام برای ثبت نام در همه صندوق ها الزامی ست.

 • سلام من به