بهترین جایگزین سپرده بانکی؛ صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

بهترین جایگزین سپرده بانکی؛ صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

میزان سرمایه هر یک از ما محدود است و به همین دلیل امکان سرمایه‌گذاری در کارهای بزرگ را نداریم. صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت خودشان را آغاز کرده‌اند تا با جمع شدن سرمایه‌های کوچک بتوان سرمایه‌ای بزرگ تشکیل داد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با مفهوم صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت و مزایای آن آشنا کنیم.

تعریف صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوعی از صندوق های سرمایه گذاری است که همه افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در آن بصورت دوره‌ای سود دریافت کنند. سیاست سوددهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت معمولا پرداخت سود بصورت یک ماهه یا سه ماهه است و اگر به غیر از این باشد این موارد در امید نامه صندوق ذکر می‌شود.

دریافت سود بیشتر از بانک، نقدشوندگی بالا و حفظ ارزش دارایی مهمترین مزیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت است.

برای انتخاب بهترین صندوق با درآمد ثابت باید به کارنامه صندوق در سال‌های قبل و میزان بازدهی آن توجه کرد.

صندوق‌های با درآمد ثابت نسبت به دیگر صندوق‌ها ریسک کمتری دارند و میزان سود آن‌ها در مقایسه با دیگر انواع صندوق، کمتر است. بنابراین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت را می‌توان به عنوان یکی از روش‌های مطمئن سرمایه‌ گذاری به حساب آورد.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت مناسب افرادی است که تمایل به سپرده‌گذاری در بانک دارند و نمی‌خواهند ریسک زیادی را بپذیرند. علاوه بر این محاسبه سود سپرده بانکی به صورت ماه‌شمار است. یعنی برای این که به سپرده سود تعلق بگیرد، باید سرمایه حداقل یک ماه در حساب بماند اما صندوق‌های سرمایه‌گذاری چنین محدودیتی ندارند و سرمایه‌گذار در هر زمان می‌تواند اصل سرمایه به علاوه سود سپرده‌گذاری را برداشت کند.

شروع سرمایه‌گذاری و ثبت‌نام در صندوق‌های درآمد ثابت

نحوه عملکرد صندوق‌ های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

متداول‌ترین شیوه دسته‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری بر مبنای ترکیب دارایی صندوق‌ها است. که بر این اساس صندوق‌های سرمایه گذاری به سه دسته صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت، سهامی و مختلط تقسیم می‌شوند.

سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، حداقل ریسک را دارد؛ چون این نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری حداقل 70 درصد و حداکثر 95 درصد از سرمایه خود را روی اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند. لازم به ذکر است سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار از امن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است؛ زیرا بانک‌ها پشتوانه پرداخت این اوراق هستند و سود آنها مشخص است و سود آن در زمان تعیین شده پرداخت می‌شود. باقی مانده سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به میزان حداقل 5 درصد و حداکثر 30 درصد در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌شود.

اوراق با درآمد ثابت سهام
70 الی 95 درصد 5 الی 30 درصد
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نمودار زیر نشان‌دهنده ترکیب دارایی نمونه‌ای از صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است:

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت (Fixed Income) چیست؟

برای خرید صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت چقدر سرمایه لازم است؟

برای شروع باید با مفهوم واحد سرمایه‌گذاری و یا یونیت (Unit) که کوچکترین جز سرمایه‌گذاری در یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است، آشنا شویم. هر واحد سرمایه‌گذاری قابل خرید و فروش (صدور و ابطال) است و ویژگی‌های مشابهی با سهام درشرکت‌ها دارد.

یعنی ممکن است ارزش هر واحد سرمایه‌گذاری در بازه‌های مختلف تغییر کند. برای استفاده از مزایای صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت باید حداقل یک واحد سرمایه‌گذاری تهیه کرد. معمولا قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بادرآمد ثابت غیر قابل معامله در حدود 100 هزارتومان است.

مزایای صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت چیست؟

مزایای صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت عبارتند از:

 • ریسک کم
 • دریافت سود روزشمار
 • پرداخت سودی ثابت که معمولا بیشتر از سود پرداختی توسط بانک‌ها است
 • نقدشوندگی سریع
 • حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم

ثبت‌نام در صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت

سرمایه‌گذاری همیشه همراه با ریسک و هیجان است و برای افراد با ریسک‌پذیری پایین کار بسیار سختی است.  صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کمترین ریسک ممکن را دارد و سودی بیشتر از سپرده‌های بانکی نصیب سرمایه‌گذار می‌کند.

همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت اکثرا ضامن نقدشوندگی و جبران خسارت احتمالی دارند و معمولا بانک‌ها، بیمه‌ها و یا نهاد‌های سرمایه‌گذاری بزرگ از آن‌ها حمایت می‌کنند.

بعضی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری امکانات ویژه‌ای برای سپرده‌گذاران در نظر می‌گیرند به عنوان مثال اعطا تسهیلات بسته به میزان مبلغ سرمایه‌گذاری. همچنین سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت می‌تواند به عنوان ضامن در سایر فعالیت‌های مالی محسوب شود.

با توجه به امیدنامه، هر کدام از صندوق‌ها سیاست متفاوتی را اتخاذ می‌کنند و میزان و شرایط سوددهی  متفاوتی دارند. سوددهی صندوق‌ها می‌تواند ماهیانه، سه‌ ماهه، شش‌ ماهه و یا سالیانه باشد. در صورتی که این تقسیم سود به صورت سالیانه انجام شود میزان افزایش سرمایه بیشتر از حالت تقسیم سود ماهانه است.

در کدام صندوق سرمایه‌گذاری کنیم؟

در حال حاضر حدود 200 صندوق سرمایه‌گذاری با شرایط و انواع مختلف (درآمد ثابت، سهامی، مختلط و…) در بازار کشور فعال هستند که از این تعداد حدود 100 صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت فعالیت می‌کنند.

هر فردی با توجه به نیازها و شرایط خود می‌تواند با مطالعه و مقایسه نمودارها و تحلیل‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صندوق مناسب خود را بیابد. همان‌گونه که پیش از این ذکر شد، برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه‌گذاری باید کارنامه‌ی صندوق را بررسی کنید.

برای شناسایی 10 صندوق سرمایه گذاری برتر می‌توانید در سایت سیگنال گزارش‌های تحلیلی ماهانه و سالانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف را مشاهده کنید. صندوق‌های درآمد ثابت قابل خرید از طریق اپلیکیشن و سایت سیگنال جزو بهترین و معتبرترین صندوق‌های موجود در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند.

نتیجه‌گیری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نوعی سرمایه‌گذاری کم ریسک است که سودی بیشتر از سپرده‌های بانکی دارد. افراد برای بهره‌مندی از مزایا این صندوق‌ها می‌توانند با مطالعه سابقه آن‌ها در گذشته صندوق مورد نظر خود را انتخاب کنند.


آیا شما فردی ریسک گریز هستید؟ اگر این‌گونه است سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. اما اگر همیشه به دنبال ریسک و تجربه‌های جدید هستید، بهتر است با صندوق‌های سرمایه گذاری سهامی آشنا شوید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام
  می شه راهنمایی بفرمایید بیشترین سود مربوط به کدام صندوق درامد ثابت هست و همچنین بهترین اعتبار را دارد ؟ ممنون

 • سلام میتونید راهنمایی کنید کدوم صندوق درآمد ثابت سود بیشتری میده؟

 • آیا صندوقی وجود داره که سرمایه گذاری خارجی انجام بده و مثل بازارهای جهانی وفارکس و رمز ارز و غیره…
  لطفا در سیگنال معرفی کنید.
  چون داخل که داغونه.

  • سلام دوست عزیز، در حال حاضر صندوق داخلی که سرمایه گذاری خارجی انجام بده در کشور وجود ندارد اما شما میتوانید از بین انواع مختلف سهامی، مختلط و درامد ثابت صندوق مناسب خودتون رو انتخاب کنید.
   صندوق های درآمد ثابت بهترین جایگزین سپرده بانکی هستند چرا که محاسبه سود در آنها به صورت روزشمار و بیشتر از نرخ سپرده بانکی است و همینطور از نقدشوندگی بسیار بالایی برخوردار است. این صندوق ها مثل سپرده بانکی بدون ریسک هستند.
   جالب است بدانید در حالی ک بازده یک ماه گذشته شاخص کل بورس کمتر از 4 درصد بوده اما بیش از 20 درصد صندوق های سهامی بازدهی بیشتر از شاخص کل بورس کسب کردند.
   برای دسترسی انلاین به صندوق های سرمایه گذاری اینجا کلیک کنید.

 • من خیلی گشتم اخرش نفهمیدم این درامد ثابت که میگن یعنی مثل بانک مثلا میگن هر ما فلان درصد سود میدیم ؟
  مثلا خود صندوق بخاطر شرایط بازار و.. زیان بکنه ما هم همون ماه زیان میکنیم ؟
  دنبال صندوقی هستم که مثل بانک سود تضمینی بده نه زیاد نه کم

  • سلام دوست عزیز
   صندوق های با درآمد ثابت شبیه ترین نهادهای مالی به بانک ها هستند. صندوق هایی که تقسیم سود ماهانه دارند(همه صندوق ها تقسیم سود دوره ای ندارند) مشابه بانک بازدهی دارند. اما باید توجه کرد مدیران صندوق های مختلف بازدهی های مختلفی هم دارند. به همین دلیل لازمه که با مقایسه و انتخاب صندوق مناسب، سود معقولی رو کسب کرد. معمولا صندوق های با درآمد ثابت در دوره های زمانی حداقل 6 ماهه، بازدهی منفی ندارند. برای انتخاب صندوق مناسب که سود ماهانه بیشتری داره پیشنهاد می کنیم گزارش های تحلیلی سیگنال را بخوانید و همچنین از قسمت مقایسه صندوق ها میتونید عملکرد صندوق های مختلف رو با هم مقایسه کنید و بهترین صندوق رو انتخاب کنید.

 • سلام
  من شش ماه پیش صندوق درآمد ثابت امین یکم خریدم. این صندوق سود داده ولی مشکلی که دارم اینه که به اصل پول من ضرر خورده و حدود ۳ درصد ارزش صندوق ریزش داشته
  سوالم اینه که، با توجه به اینکه من میتونم اصل پولم رو پس بگیرم؟ و چجوری؟
  ممنون

  • سلام دوست عزیز
   صندوق های درآمد ثابت بعد از تقسیم سود ارزش واحدهاشون شکسته میشه. شما صرفا میتونید واحدهاتون رو به ارزش روز تابلوی معاملات بفروشید.

 • ایا بر سود های صندوق های که به حساب واریز میشه مالیات تعلق میگیره فرضا اگه کسی یک میلیارد در صندوق ها با درامد ثابت سرمایه گذاری کنه و تو یک سال مثا دویست میلیون بگیره ایا این دویست میلیون شامل مالیات میشه یا نه

  • سلام دوست عزیز
   خیر. سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری معاف از مالیات است.

 • سلام.من در صندوق صبای هدف سرمایه گزاری کردم.با اینکه این صندوق درآمد ثابته دو ماهه که سودش صفره.ماه پیش وقتی ازشون پرسیدم علت رو وضعیت بازار اعلام کردن و گفتن ماه دیگه جبران میکنیم ولی این ماه نیز سود صفر هست.چطور ممکنه اینها سودشون صفر باشه با اینکه درصد کمی از پرتفوی سهام هست؟

 • سلام برای خریدن صندوق سرمایه گذاری ثابت باید به کارگزاری مراجعه کنیم و هر سهم چند درصد سود میده

 • اگربخوام درصندوق درآمدثابت سرمایه گذاری کنم بایدحضوری برم به شعبه ودفترصندوق یا ازطریق بورس میتونم سهام اون صندوق روبخرم چون من کدبورسی دارم

  • سلام
   صندوق های ETF رو میتونید با کد بورسی به راحتی خرید و فروش کنید ولی برای سایر صندوق ها باید به قسمت شرایط ثبت نام در سایت هر صندوق مراجعه کنید و ببینید چطور میشه در اون صندوق سرمایه گذاری کرد.

 • سلام،چجوری سود میدن آیا میزان سود دوره ای پرداختی متفاوت هست؟؟

 • سلام ببخشید من میخواستم بدونم که آیا ارزش پولمون هم بالا میره یعنی علاوه بر سود ماهیانه براصل سپرده هم اضافه میشه

  • سلام
   در صندوق هایی که تقسیم سود دارند اصل پول تغییری نمیکنه.

  • سلام دوست عزیز
   به اپلیکیشن سیگنال مراجعه کنید و بازدهی های دوره ای صندوق های مختلف رو کامل ببینید.

 • سلام.واسه صندوق بادرآمدثابت آیاباوضعیتی که الان داریم…بااینکه این صندوق واسه افرادکم ریسک انجام میشه؟ بازم میشه اقدام کرد؟ یانه بازم به ریسکش نمی ارزه

  • سلام
   این صندوق ها مانند بانک هستند و بازدهی کم و معقولی دارند.

 • خسته نباشید
  سوال من اینه اگه ارزش صندق زیاد بشه بغییر افزایش مقدار سود اصل پول هم افزایش پیدا میکنه؟؟؟؟

 • سلام خسته نباشید سودی که این صندوق ها میدن ثابته؟یعنی اگه سالانه ۵۰ درصد سود داشته باشه ولی نتونن این میزان سود رو بدست بیارن،مجبور هستن که این میزان سود رو به من بپردازن؟

  • سلام دوست عزیز
   خیر سود در صندوق ها تضمینی نیست. بازدهی صندوق ها با هم متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با انواع صندوق ها به این لینک مراجعه کنید.

 • سلام- آگه من 200 میلیون صندوق ثابت بذارم و یکسال سود هم نگیرم بعد از یکسال پولم چقدر میشه؟ درخواست سود بصورت ماهانه یا سه ماهه و یا یکساله انباشته بشه به درخواست سپرده گذاری هستش یا صندوق؟

  • سلام
   چون صندوق ها در این خصوص خیلی با هم فرق دارند بهتر است با صندوق مدنظرتون تماس بگیرید.

 • سلام
  الان بطور معمول صندوق سرمایه گذاری چقدر ماهانه میدن؟حدودی؟ماهی چند درصد

 • سلام
  من میخام صندوق ثابت قابل معامله بورسی بخرم
  1. ایا اصل پولم تضمین و محفوظ است؟
  2. پس چرا نمودار بورسی این صندوقها نوسان دارد؟
  با تشکر.

  • سلام
   1-تضمینی به معنای قانونی و قراردادی وجود نداره. دارایی ها در صندوق سرمایه گذاری میشه و از اون جایی که در دارایی های کم ریسک وارد میشه امکان ریسک بسیار پایین است و همچنین سود هم کم است.
   2-نمودار صندوق هایی که تقسیم سود دوره ای دارند در تاریخ پس از تقسیم سود ریزش میکنه که دلیلش کاهش ارزش صندوق بخاطر تقسیم سود است.

 • سلام وخسته نباشید،نرم افزاربسیارعالیست.ممنون از همه عوامل برنامه.

 • سلام.من واقعا به سرمایه گذاری در صندوق ثابت نیازمندم.متشکرم از توضیحات شما

 • سلام من توی صندوق دارایی یکم شرکت کردم حالا باید از کجا بفهمم ک ارزش پول من افزایش پیدا کرده یا کاهش؟

  • سلام دوست عزیز
   ارزش هر واحد از این صندوق در بورس هر روز مشخص است.

 • سلام.با تشکر از زحمات تمامی زحمت کشان سیگنال.یک سوال داشتم اگه ممکنه جواب بدید برام خیلی مهمه.
  بازدهی یکی از صندوق های در آمد ثابت نوشته بود سالیانه 23 درصد.توی ماشین حساب بازدهی این صندوق بنده 30 میلیون به مدت یک ماه زدم .سود را 1.9 میلیون محاسبه کرد.چطور چنین چیزی ممکنه ؟

  • سلام دوست عزیز… بازدهی سالیانه در ماشین حساب سایت صندوق به صورت نقطه به نقطه است ولی سود سالیانه اعلام شده احتمالا در سررسید عنوان شده است.

 • آیادر صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت ارزش پول با افزایش تورم بالا می رود یا مانند سرمایه گذاری در بانکها کاهش می یابد ؟

  • سلام در سال 98 بهترین صندوق درآمد ثابت نهایتا به اندازه تورم رشد داشت بنابراین نمیشه گفت که این صندوقها تورم رو پوشش میدن.

 • سلام.
  ممنون میشم جواب سوالمو بدید.بنظر شما اگر وام ۱۸درصد بگیرم،ودر صندوق با درامد ثابت واحد بخرم،درصورتی که سود ماهانه بده،میتونم قسط وام رو بدم؟

 • سلام.نحوه دادن سود به مشتریان در صندوق ثابت،درصورتی که ماهانه سود دهند،به چه صورت هست؟

  • سلام
   مثل بانک میمونه به شماره حساب سرمایه گذار واریز میکنه.

 • در خصوص صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله در بورس توضیحی در سایت شما موجود نیست، تکلیف صندوق‌های درآمد ثابت و سود دوره‌ای آنها مشخص است، اما صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله، چگونه سود را واریز میکنند؟ دوره ماهانه تقسیم سود آنها را از کجا می‌توان فهمید؟

  • سلام دوست عزیز… صندوق های با درآمد ثابت در سیگنال با تگ etf متمایز شده اند. پرداخت سود در این صندوق ها به این صورت است که یا به شماره حسابی که در کارگزاری دارید واریز میشه یا باید با صندوق تماس بگیرید و شماره حساب خودتون رو اعلام کنید. در سایت هر صندوق هم دوره واریز سود و درصد بازدهی صندوق ذکر شده است.

 • سلام وعرض ادب.خیلی خوب وحتی عالی همه نکات رو توضیح دادیدممنونم .فقط سیگنال راه رسیدن به افق دیدبلند.🌹

 • سلام من 30 تومن گذاشتم تو صندوق کاریزما..ایا بجز سود ماهانه که میده ارزش پولم هم بیشتر میشه منظورم همون 30 تومنه

 • سلام
  ببخشید سوال من اینه الان این صندوق درآ مد ثابت سود رو ماهانه بخوایم بگیریم
  این کار باعث میشه بازدهی پول کم بشه یا خیر
  مثلا من سی میلیون تومن یونیت گرفتم انتظارم مثلا115درصد بازدهیه تو سال
  ولی سود رو ماهانه دارم میگیرم پس دیگه اصل پولم اصلا اضافه نمیشه؟

  • سلام دوست عزیز… بستگی به نوع صندوق درآمد ثابت داره. بعضیا تقسیم سود می کنند و بعضیا بدون تقسیم سود فعالیت می کنند. در صورتی که بازدهی کسب شده رو در هر زمان برداشت کنید، اصل سرمایه بیشتر نمیشه . در صورتی که سود ها رو نگهداری کنید بازده بالاتری در کل کسب خواهد شد.

 • سلام.با توجه به میزان سوددهی صندوق های سرمایه گزاری با درامدثابت،ایا صلاح میدانید وام سی یا پنجاه میلیونی بگیرم و با سرمایه گزاری در این صندوق ها،قسط ماهیانه وام رو پرداخت کنم؟پنجاه تومن وام،قسط ماهیانه یک میلیون و هشتصد تومان

  • سلام
   به طور کلی برای سرمایه گذاری توصیه میشه که از وام یا قرض استفاده نکنید.

 • لطفا چند مورد صندوق سرمایه گذاری معتبر با درآمد ثابت معرفی کنید

  • سلام
   به گزارش های تحلیلی صندوق ها در سیگنال مراجعه کنید.

 • سلام . کدوم یک از صندوق های ثابت ارزش سرمایع رو در مقابل تورم حفظ میکنن. یعنی درصدی از سود رو به اصل سرمایه واریز میکنن. مثلا. اگه من صد میلیون بدر صندوق صنعت و معدن بزارم و در یک سال ۱۰۰ درصد بازدهی داشته باشه .سرمایه من به چه عددی میرسه.
  در کل میخوام صندوقی باشه ک حفط سرمایه هم داشته باشه

  • سلام دوست عزیز… به گزارش های تحلیلی سیگنال مراجعه کنید و قبل از اقدام به سرمایه گذاری برای مطلع شدن از نحوه پرداخت سود و محاسبه فرمول سود های تقسیمی با صندوق تماس بگیرید.

 • عرض سلام خدمت شما من کد بورسی تازه گرفتم آیا برای خرید سهم از صندوق درآمد ثابت به کدبورسی نیاز هست و چگونه میشه سهام صندوق درآمد ثابت خرید باید به بانک مراجعه کنیم یا به صورت آنلاین از بورس میشه خرید ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 • سلام .میخوام در صندوق سرمایه گذاری ثابت دانشگاه الزهرا ثبت نام کنم وقتی وارد میشم به علت پر شدن حجم واحدها چند تا صندوق از جمله لوتوس پارسیان و … را معرفی میکنه. این صندوق ها مطمئن هستن؟؟ از کجا باید بدونیم فعالیتشون مجاز هست یا خیر؟؟

  • سلام دوست عزیز… مدیر این صندوق ها یک شرکت می باشد و با مراجعه به سایت هر صندوق میتونید اعتبار اونها رو بررسی کنید.

 • سلام
  چرا بین سود واحد های خریداری شده صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت گسترش فردای ایرانیان از بانک آینده (حداکثر۲۳٪) و مستقیما از بورس (۴۶.۷۶٪) این همه اختلاف هست؟ در حالی که مرجع هر دو یکی است؟ ممنون

 • سلام و درود به شما عزیزان.
  بنده در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۱، تعداد۱۵۱۴ سهم عادی در صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت گسترش فردای ایرانیان از طریق شعبه بانک آینده خریداری نمودم. تا به حال حداکثر سود متعلقه به سهم بنده در بهترین حالت، سالیانه حداکثر ۲۳٪ بوده است. در گواهی سرمایه گذاری عادی صادره همه موارد بر اساس موازین سازمان بورس مورد استناد هست. در سایت سیگنال درصد سود سالیانه این صندوق تا این لحظه ۴۶.۷۶٪ اعلام شده، این اختلاف در میزان سود به چه دلیل است؟
  بسیار ممنون

  • سلام دوست عزیز… بازدهی های سیگنال بر اساس درصدهایی ست که سایت صندوق اعلام می کنه. در حال حاضر سایت صندوق هم همین مقدار 46.76% رو نشون میده. دقت داشته باشید که بازدهی صندوق ممکن است با سیاست پرداخت سود دوره ای صندوق متفاوت باشه. یعنی تمام بازدهی ها بین سرمایه گذاران تقسیم نشه. فرمول محاسبه سود تقسیمی در صندوق های مختلف با هم فرق داره. در این خصوص با روابط عمومی صندوق مورد نظر تماس بگیرید.

 • ایا در صندوق های با درامد ثابت علاوه بر سود ماهیانه یا سه ماه یکبار یا… هنگام ابطال واحد ها یا اصطلاحا برداشتن سرمایه مون در صورت افزایش قیمت واحدها نسبت به زمان صدور مابه التفاوت قیمت صدور اولیه و ابطال رو هم بهمون میدن یا خیر؟ به عبارتی علاوه بر سود ماهیانه شامل سود ناشی از افزایش قیمت واحدها در زمان ابطال هم میشویم یا نه فقط همون سود ماهیانه پرداخت میگردد و زمان ابطال فقط اصل سرمایه مون رو بهمون میدن؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین

  • سلام دوست عزیز… در زمان فروش واحدها به مقدار روز ارزش هر واحد میتونید دریافتی داشته باشید. اما چیزی که باید دقت داشته باشید این است که صندوق های با درآمد ثابت بعد از تقسیم سود، قیمت واحدهاشون پایین میاد و دوباره طی دوره رشد میکنه.

 • سلام .‌ مبلغی در صندوق با درامد ثابت واریز کردم . ایا امکان داره هر زمانی ک بهش نیاز داشتم سرمایه رو بردارم یا امکان افزایش سرمایه در هر زمان امکان پذیر هست؟
  با سپاس از شما

  • سلام دوست عزیز… بله . صندوق های درآمد ثابت از این نظر محدودیتی ندارند.

 • سلام من یک میلیارد تومان بذارم صندوق ماهیانه چند درصد سود بهم میده به تومان ماهی چند بهم سود تعلق میگیره صنندوقهای دیگه پول بذاریم اگه سودی نکنن از اصل پول کم نمیشه یا بستگی به قیمت صندوق اصل پول شاید کم بشه راهنمایی کنید لطفا

  • سلام دوست عزیز… درصد سودهای پرداختی در صندوق های مختلف متفاوت است. معمولا اصل سرمایه در صندوق های با درآمد ثابت کم نمیشه. از بخش گزارشهای تحلیلی سیگنال میتونید برترین صندوق ها رو پیدا کنید.

 • باسلام واحترام من روش مستقیم راانتخاب کردم آیامیتونم سهامم راببرم داخل صندوقهای درامد ثابت

 • سلام سود صندوقهای درامد ثابت روزشمار است؟ یعنی فرضا بعد از 40 رو بخواهم کلا از صندوق بیام بیرون (ابطال کنم) سود ان 10 روز هم به مبلغ اصلیم اضافه می شود؟

  • سلام دوست عزیز… بله ارزش واحدهای صندوق ها در هر روز محاسبه می شود.

 • سلام وقت بخیر شهرستانی ها چطور میتونن تو این صندوقها سرمایه گذاری کنن

 • سلام
  برای انتخاب صندوق با درامد ثابت چه معیاری رو در اولویت قرار بدیم(بازدهی ماهانه،بازدهی از اغاز فعالیت،بازدهی سالانه، ضامن نقدشوندگی). ممنون

 • سلام خسته نباشید
  اگه امکان داره صندوق سرمایه گزاری بادرامدثابت با سوددوره یک ماه که بتوان دربورس معامله کرد واز نظر سیگنال مناسب ترهستن رو برای استفاده درپورتفوی سهم ودیگر انواع صندوق هاروکه میشه جایگزین کردمعرفی کنیدوچطورمیشه توبورس روطلا سرمایه گزاری کردروهم بزارید خیلی خیلی ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمیتونیم صندوق خاصی رو پیشنهاد بدیم. لیست صندوق های با پرداخت سود رو در این لینک ببینید. درباره صندوق های طلا هم به این لینک مراجعه کنید.

 • سلام من میتونم سهام عدالتم رو درصندوق های با درآمد ثابت بذارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز در صورتی که سهام عدالت رو بفروشید تصمیم برای آینده اون به عهده شماست.

 • سلام ..میخوام در این بازار وارد بشم اولین بارمه چون با یکی از دوستان برخورد کردم منه با شما آشنا کردم با حداقل شروع چه مبلغی باید ادامه بدم کدام بورسی گرفتم.علاقمندم به این ایده با تشکر توکلی ماهشهر

 • سلام،در صورت خرید صندوق با درآمد ثابت قابل معامله در بورس ،سود آن چگونه دریافت میشه،واگر کمتر از یک ماه بخواهیم بفروشیم آیا سود میگیریم

  • سلام دوست عزیز.. برای دریافت سود لازم است تا با صندوق مورد نظر تماس بگیرید و حساب بانکی خودتون رو اعلام کنید. در صورتی که قبل از تاریخ تقسیم سود اقدام به فروش کنید، صرفا از اختلاف قیمت خرید و فروش بهره می برید.

 • سلام.چطورمیتونم لیست صندوقهای درامد ثابت که داراییشون از سپرده بانکی نباشه و ضامن نقدینگی داشته باشن رو پیداکنم؟

  • سلام دوست عزیز… از فیلتر های اپلیکیشن سیگنال استفاده کنبد.

 • باسلام بنده از چند سال قبل سهام ازصندوق با درآمد ثابت خرید کرده ام که سود تقریبا با سود بانکی پرداخت کرده ولی در مورد حفظ ارزش سایه در مقابل تورم کاری نکرده است بطوری که بنده در ابتدا سال 97 باسمرمایه ام میتوانستم بعنوان مثال آپارتمان 90 متری بخرم ولی حالا 9 متر هم نمیتوانم بخرم واین یعنی ضرر غیر قابل جبران سرمایه گذاری در بورس با در آمد ثابت .

 • سود صندوق های درامد ثابت رو چجوری حساب میکنن مثلا درصد سود ماهانه صندوق سرمایه نیکی تو fipiran 14 درصده ولی میای از قسمت ورود سرمایه گذار ایتم ماشین حساب بازدهی رو میزنی واس یه ماه سود 10 درصدو نشون میده الان باید رو کدومشون حساب کنیم اون درصدی که تو سایت نوشته یا ماشین حساب
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز.. سایت صندوق معتبرترین منبع می باشد.

 • یه سوال اگه ما سرمایه گذاری کردیم و خواستی زودتر از موعد یک ماه سهام خریداری شده رو ابطال کنیم آیا باز سود یک ماهه به ما تعلق میگیره یا نه؟؟؟

  • سلام دوست عزیز…مشکلی بایت این موضوع وجود نداره فقط باید توجه کنید که بعضی از صندوق ها جریمه ابطال زودهنگام واحد ها رو برای سرمایه گذاران در نظر میگیرند و این موضوع در بازدهی دریافتی شما تاثیرگذاره.

 • سلام. باتشکر از سایت خوبتون
  یک سوال داشتم. آیا صندوق با درآمد ثابت شامل مالیات هم میشه؟

  • سلام دوست عزیز… خیر صندوق ها معاف از مالیات هستند

 • سلام
  نحوه محاسبه سود صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت همانند سود بانک هاست یا فرق می کند؟

  • سلام محاسبه سود در صندوق های با درآمد ثابت مطابق با بازدهی های بازار سرمایه ممکن است متغیر باشد

 • با سلام ببخشيد مزاحم ميشم
  ممنون از سايت خوب تون.
  من ميخواستم مبلغي را در صندوقي هاي ثابت سرمايه گذاري كنم كه سود صندوق اخر ماه واريز ميشه.
  الان هم چيزي تا اخر ماه نموده. به نظرتون من الان پول خودم صندوق سرمايه گذاري كنم بهتر است يا بمونه اول يا دوم اردبيبهشت ماه به بعد .
  كلا وسط ماه خوبه يا اول هر ماه؟/
  راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

  • سلام دوست عزیز. فرقی نمیکنه. اگر آخر ماه باشه به تعداد روزهای سرمایه گذاریتون تا زمان پرداخت سود بهتون سود پرداخت میشه، اگر میخواید از ماه اول سود ماهیانه رو کامل دریافت کنید میتویند اول ماه صدور واحد بزنید.

 • سلام خسته نباشید یه سوال داشتم اگر بنده 100میلیون پول در صندوق درآمد ثابت بزاریم که بازدهی سالانه اون 70%باشه 70 میلیون در سال سود میکنم؟

  • سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز. ارزش فروش واحدهای شما روی هم میشه 170 میلیون تومان.

 • در صندوق با درآمد ثابت قابل معامله در بورس (ETF) سود ماهیانه یا دوره ای به حسابمون واریز میشه؟ یا چطور به حسابمون واریز میشه…

  • سلام و عرض ادب. اگر صندوق پرداخت سود دوره ای داشته باشه بله به حسابی که در کارگزاری ثبت کردید پول واریز میشه.

 • سلام چرا واحد های سرمایه گزاری صندوق ثابت متفاوتن ؟ مثلا تو امین یکم 1017 تومان هست امروز توی اندیشه فردا 101 هزار تومان حدودا.و چرا یه سری صندوق ها نماد ندارن که بشه توی اپ خرید و فروششون کرد؟ و واریز ماهیانه هارو از کجا میشه متوجه شد؟ تو خود اپ اساتریدر منظورمه

  • سلام دوست عزیز. ارزش واحد صندوق های سرمایه گذاری براساس فرمولی محاسبه میشه که در مقاله ” nav چیست ” قبلا توضیح دادیم و میتونید مطالعه کنید، این اختلاف قیمت هم کاملا طبیعیه. صندوق هایی که نماد دارند از نوع قابل معامله در بورس هستند و مابقی صندوق ها قابلیت معامله در بورس رو ندارند و باید بصورت حضوری به شعب صندوق مراجعه کنید. برای اینکه متوحه بشید یک صندوق پرداخت سود ماهیانه داره یا نه به سایت صندوق مراجعه کنید و در قسمت سودهای دوره ای میتونید تاریخ پرداخت سودهای صندوق رو در صورت وجود مشاهده کنید.

 • با سلام و عرض خسته نباشید من مدتی هست ک در صندوق امید توسعه ۳۰ میلیون تومان سرمایه گذاری کردم دو روز بعد برای مشاهده ب داخل سایت رفتم ولی میزان دارایی ۲۹۴۰۰ اعلام شد آیا این صندوق ها در ابتدا کارمزد شرکت خود رو بر میدارن بدون اینکه پول من سودی کرده باشه!!!؟

  • سلام دوست عزیز. اینجور موارد رو بهتره از خود صندوق پیگیری کنید. پیشنهاد میشه امیدنامه صندوق رو مطالعه کنید تا با کلیه قوانین صندوق اشنا بشید، قوانین صندوق ها ممکنه با هم فرق داشه باشه.

 • در صندوق با درآمد ثابت می توان مثل حساب کوتاه مدت واریز و برداشت داشت اصطلاحا صدور و ابطال داشت ….یه طورای به عنوان حساب کوتاه مدت ازش استفاده کرد …به راحتی برداشت کنیم و دوباره بهش اظافه کنیم

 • با تشکر از برنامه خوبتون.یوسال دیگ داشتم درمورد صندوق درامد ثابت ک چندروز پیش توی سال ۹۸ بورس ریزش زیادی داشت این ریزش تاثیر روی صندوق درماد ثابت هم میذاره یا ن اگه میذاره؟

  • سلام و عرض ادب. صندوق های درآمد ثابت چون 75 الی 90 درصد از پورتفوشون رو اوراق کم ریسک با درآمد ثابت تشکیل میده و مابقی رو سهام بورسی، معمولا تاثیر کمتری نسبت به سایر صندوق ها از افت و خیزهای بورسی میگیرند اما بی تاثیر هم نیست.

 • سلام
  میشه راهنمایی کنید ازاین برنامه کجا میتونم سیگنال خرید و بعد وپیداکنم

  • سلام و عرض ادب. ما سیگنال خرید و فروش نداریم. اما میتونید از گزارشات تحلیلی تهیه شده توسط کارشناسان سیگنال در جهت آگاهی از وضعیت بازار استفاده کنید، همچنین میتونید تحلیل های بیشتر رو در کانال سیگنال به آدرس Signal_tahlil مشاهده کنید.

 • سلام اینکه میگید پول ما دربرابر تورم با سرمایه گذاری توی صندوق ارزشش حفظ میشه یکم توضیح بدین ؟

  • سلام و عرض ادب. سودی که این روزها بانک ها میدن از نرخ تورم عقب مونده و دیگه جوابگوی نیاز سرمایه گذاران نیست. شما با سرمایه گذاری در صندوق ها میتونید با گذشت زمان ارزش پولتون رو هم زیاد کنید و از سود مرکب بهره ببرید.

 • سلام با تشکر از راهنماییهاتون‌.خواستم بدونم من میخوام ۵۰ میلیون پول توی صندوق درامد ثابت سرمایه گذاری کنم ک سود ماهیانه بده.اگه یکسال این پول توی صندوق باشه بعد از یکسال اصل پول من هم بیشتر میشه غیر از سودی ک من ماهیانه گرفتم یا ن همون پولی ک اول گذاشتم همونو دارم ؟

  • سلام و عرض ادب. ارزش واحدهای صندوق درآمد ثابت بعد از تقسیم سود به ارزش مبنا برمیگرده، پس میشه گفت همون سرمایه اولیتون رو بعد یکسال دارید. (مثل بانک ولی با سود بیشتر) البته برخی از صندوق های درآمد ثابت این امکان رو به شما میدن که مثلا 25% از سودتون رو ماهیانه پرداخت میکنن و 75% باقیمانده رو به ارزش واحدهاتون اضافه میکنن، در اینصورت بعد یکسال سرمایه اولیه شما هم افزایش پیدا کرده و از سود مرکب استفاده می‌کنید.

 • سلام خرید سهام بهتره و سود دهی بیشتر داره یا در صندوقهای سرمایه گذاری؟ میخوام به سود زیاد بدست بیارم

  • سلام دوست عزیز. هردو در سال های اخیر عملکرد خوبی داشتن. اگر با بورس آشنایی دارید و میتونید بصورت مستقیم در بورس سرمایه گذاری کنید گزینه بهتریه اما اگر تجربه و وقت کافی ندارید صندوق های سرمایه گذاری گزینه های بی دردسرتری هستن.

 • سلام. اینکه نوشتین حفظ سرمایه در مقابل تورم معنیش اینه که علاوه بر سود دوره ایی ارزش سهام هم در صندوق های ثابت بالا میره؟

  • سلام دوست عزیز. اغلب صندوق های درآمد ثابتی که پرداخت سود دارند سیو سود هم دارند، یعنی یک قسمتی از سود ماهیانتون رو به حسابتون واریز می‌کنند و قسمتیش رو نگه می‌دارند تا ارزش سرمایتون افزایش پیدا کنه. به عنوان مثال صندوق صنعت و معدن 25% از سود ماهانه رو برای شما واریز میکنه و 75% باقیمونده به ارزش سرمایتون افزوده میشه. برای آشنایی با انواه روش های سوددهی صندوق ها پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما رو از این لینک مطالعه کنید. پیروز باشید.

 • باعرض سلام صندوق صنعت ومعدن در بندرعباس شعبه ندارد چیکار باید بکنم

  • سلام دوست عزیز. بصورت آنلاین ثبت نام کنید، سپس با یکی از شماره تلفن های صندوق در تهران تماس بگیرید و بهشون بگید دسترسی آنلاین بهتون بدن. پیروز باشید.

 • سلام اگه سرمایه که گذاشتیم تو سال تورم چند برابر بشه اصل سرمایه هم باتورم بیشتر میشه

 • سلام..ببخشید برای این صندق با درامد ثابت یعنی به این صورت هست که مثلا من یک میلیون پول میذارم و ماه ماه یا مثلا سه ماه یکبار سودشو واریز میکنن به حسابم و میتونم برداشت کنم؟
  اونوقت پول اصلی که مثلا یک میلیون باشه تو همون صندوق میمونه و سودشو مثل حقوق ماه ب ماه برداشت میتونم بکنم؟
  امیدوارم تونسته باشم منظورو برسونم

  • سلام دوست عزیز. بله همینطوره. صندوق درآمد ثابت اگر پرداخت سود دوره ای داشته باشه بصورت ماهیانه یا سه ماهه یا شش ماهه سود رو به حسابتون واریز میکنه. مثل سپرده گذاری در بانک با این تفاوت که سود صندوق های سرمایه گذاری بیشتر از بانکه.

 • با سلام..آیا در صندوق ها با درآمد ثابت…اصل پولی که سرمایه گذاری کردیم.حفظ میشه…یا بستگی به بازار دارد؟

  • سلام و عرض ادب. صندوق های با درآمد ثابت از کم ریسک ترین گزینه های سرمایه گذاری در ایران هستند. این صندوق ها سود 20 درصد در سال و ارزش مبنای واحدهای خریداری شده رو تضمین می‌کنند و احتمالش بسیار کمه که اصل پول شما به خطر بیفته.

 • سلام ، ضمن تشکر از مطالب بسیار ارزنده لطف فرموده در خصوص صندوق قابل معامله و غیر قابل معامله هم توضیحاتی رو بزارین.

 • سلام من در دو صندوق آباد بانک مسکن و آتیه نوین بانک اقتصاد نوین سرمایه گذاری کردم، آیا این صندوق ها متعلق به خود بانک هستند یا نه؟

  • سلام. بله این دو صندوق متعلق به بانک مسکن و اقتصاد نوین هستند. لیست تمامی صندوق های سرمایه گذاری بانکی رو میتونید از این لینک مشاهده کنید.

 • سلام میخواستم سرمایا گذاری کنم تو صندوق صبای اشنا ولی یکم میترسم پوله خودمم نتونه برگردونه
  نه ضامن نقد شونده داره و نه شعبه ای چیزی
  فقط یه سایت میشناسیمش درسته؟یا من اشتباه تصور میکنم؟ لطفا راهنماییم کنین

  • سلام، صندوق سرمایه گذاری صبای هدف دارای شعبه ای در تهران خیابان شهید بهشتی هست. شما با مراجعه به سایت صندوق و در قسمت شعب صندوق میتونید این اطلاعات و آدرس دقیق دفتر صندوق رو مشاهده کنید. صندوق های سرمایه گذاری همه تحت نظارت سازمان بورس عمل می کنند اگر داخل سایت همین صندوق دقت کنید در قسمت بالا نوشته شده ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، در مورد ضامن نقدشوندگی باید بگم که ضامن یک رکنه که وجودش در صندوق الزامی نیست و نداشتن ضامن برای یک صندوق به نشونه این نیست که صندوق امن و مطمئن نیست. صندوق های سرمایه گذاری کاملا مطمئن هستند. برخی از صندوق ها به این دلیل که خیلی شناخته شده هستند و اعتماد مشتریانشونو جذب کردند دیگه نیازی به ضامن ندارند و اسمشون خودش ضامنه. اگر قصد خرید واحدهای صندوق رو دارید از قسمت ورود سرمایه گذاران در سایت صندوق به راحتی میتونید اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشین
  میخواستم تو صندوق صبای هدف سرمایه گذاری کنم
  خیلی بازده خوبی داری ولی میترسم نه نقد شونده داره و نه شعبه ای یا چیزی؟درسته؟
  در حقیقت من فقط یا سایت میشناسمش درسته؟
  اعتماد سازیش چطوریه؟

 • سلام.در صندوق سرمایه گذاری با درامد ثابت، بادهی همون سود است.
  ؟ یعنی اگه بازدهی سالانه ۱۱۵٪ است یعنی مثلا یک سهم ۱۰۰ تومنی من الان شده ۲۱۵ تومن؟

  • سلام، بله منظور از بازدهی همون سود است یعنی پول شما نسبت به پارسال 115 درصد رشد داشته.

 • لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله از کجا میتونم پیدا کنم؟

  • سلام، لیست تمامی صندوق ها در صفحه اصلی صندوق‌ها در سایت ما وجود داره. میتونید با مراجعه به اون صفحه انواع مختلف صندوق ها (قابل معامله و غیر قابل معامله) رو مشاهده کنید.

 • این صندوق ها چند درصد سود دارن تقریبا؟ مثلا من یک سهم بخرم، بعد اون یک ماه یا سه ماه چقدر میاد روش؟

  • سلام، میزان بازده صندوق های با درآمد ثابت متقاوته اما معمولا بازدهی بالاتری نسبت به بانک دارن. برای بررسی و اطلاع از پربازده ترین صندوق های با درآمد ثابت میتونین از گزارشات تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال استفاده کنید.

 • سلام . ببخشید یه سوال داستم.اگه میزان سود یک صندوق کمتر از ۲۰درصد بشه چه اتفاقی میوفته؟

  • سلام، قانونی وجود داره که اگر میزاان سود یک صندوق درآمد ثابت از یک مقدار خاص کمتر بشه سرمایه مدیریت صندوق بین سهامداران صندوق تقسیم میشه. این مقدار خاص در امید نامه صندوق ها ذکر میشه.

   • سلام من تو صندوق گنجینه زرین شهر سرمایه گذاری کردم اینم مثل همین صندوقاس که میگید

  • سلام، ممنون از نظرتون، لود شدن مطالب روی سایت در دست بررسی و بهبوده و به زودی این قضیه کاملا رفع میشه.

   • سلام منظور از کارگزاریها همان که خدمات بیمه ای مثل صدور فیش بیمه باید به آنجا مراجعه کرد یا باید جای دیگر کد بورسی ثبت نام کنم با تشکر از راهنمایی شما

   • سلام و عرض ادب. کارگزاری رابطی بین شما و بازار سهامه که از طریق اون میتونید معاملاتتون رو انجام بدید، برای ورود به بورس حتما باید کد بورسی داشته باشید و در یک کارگزاری ثبت نام کرده باشید.