بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

 اگر قصد افزایش و یا حفظ سرمایه تان را داشته باشید و بخواهید جایی سرمایه گذاری کنید، اولین گزینه پیشنهادی همه یا خرید طلا و سکه و ارز است یا زمین و خانه و خودرو! احتمالا خیلی کم پیش بیاید که یکی از اطرافیان‌مان با روش سرمایه گذاری در بورس آشنا باشد و آن را پیشنهاد کند.

به جز طلا و ارز، بقیه گزینه‌های سرمایه گذاری مرسوم کالای مصرفی هستند. کالای مصرفی کالایی است که مردم از آن استفاده می‌کنند، یعنی درست است که ماشین می‌خرند تا سرمایه‌شان حفظ شود و با افزایش تورم کم ارزش نشود، ولی رویش چادر نمی‌کشند و نمی‌گذارند توی پارکینگ، بلکه همزمان از آن استفاده هم می‌کنند.

این در حالی است که خرید کالای مصرفی، یک انتخاب اشتباه برای سرمایه گذاری است. چرا که این کالاها نیاز معیشتی و مصرفی مردم هستند و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت آن‌ها، و در نتیجه ایجاد مشکل برای مردم می‌شود. یعنی اگر قیمت ماشین روز به روز در حال افزایش است، به این دلیل نیست که مثل طلا، قیمت جهانی آن زیاد می‌شود، بلکه به دلیل افزایش درخواست مردم برای خرید است و وقتی فروشنده ببیند مردم در هر حالتی طالب این کالا هستند، قیمت را زیاد می‌کند.

در این حالت یک احساس کاذب بُرد کردن برای آن‌هایی که آن کالا را خریده‌اند به وجود می‌آید و بقیه هم مشتاق سرمایه گذاری در همین بازار می‌شوند! این یعنی افتادن در چرخه سرمایه گذاری اشتباه که فقط شرایط خرید را برای بقیه مردم سختتر می‌کند.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری یعنی چه؟

سرمایه گذاری یعنی با قسمتی از دارایی‌مان که فعلا نیازی به آن نداریم، کالا یا اوراق بهاداری بخریم که امیدوار به رشد ارزش آن در آینده هستیم. خرید کالا که می‌شود همان خرید طلا، ارز، مسکن و… و خرید اوراق بهادار شامل خرید اوراق مشارکت، سهام و… است.

تنها سختی مسیر ورود به بورس نداشتن اطلاعات کافی درباره این بازار است که ما در بخش آموزش بورس به آن پرداخته ایم. یعنی مثل خرید طلا نمی‌توانید بروید طلافروشی، تابلوی قیمت روز طلا را نگاه کنید و بعد تنها دغدغه‌تان انتخاب یک تکه طلای کم اجرت باشد! بلکه برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید اطلاعات اولیه‌ای درباره انواع بورس و ویژگی‌های آن داشته باشید و جواب چند سوال ابتدایی را بدانید.

برای سرمایه گذاری در بورس چقدر سرمایه لازم است؟

برای سرمایه گذاری به روش‌های سنتی یا همان خرید کالا، لازم است یک سرمایه حداقل چند میلیون تومانی داشته باشیم و این تصور اشتباه به وجود می‌آید که سرمایه گذاری در بازار بورس هم به همین شکل است. در حالی که برای شروع فعالیت در بازار بورس و خرید سهام، با 500 هزارتومان هم کارتان راه می‌افتد!

بهتر است با خودتان فرض کنید همین سرمایه اندکی را هم که وارد بورس کرده اید، هزینه ثبت نام یک کلاس آموزشی است. در این نوع نگاه با هر معامله و تصمیمی که می گیرید در حال یادگیری هستید این روش برای یادگیری و شروع سرمایه گذاری خیلی کاربردی‌تر است.

بصورت کلی پیشنهاد ما این است که اگر در ابتدا راه سرمایه گذاری هستید از وارد کردن سرمایه زیاد به بازار بورس پرهیز کنید. ورود فرد مبتدی با سرمایه زیاد به بورس، دقیقا مثل این است که بخواهیم رانندگی را با یک اتومبیل گران قیمت بیاموزیم!

 چه کسانی می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند؟

روش سرمایه گذاری

همه افراد جامعه بدون هیچ محدودیت تحصیلی مرتبط و بدون نیاز به تخصص حرفه‌ای در زمینه مالی، می‌توانند در بورس سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران در بورس، از نظر هویتی به دو دسته تقسیم می‌شوند:


سرمایه گذاری حقیقی


همه افراد بالای 18 سال می‌توانند به صورت آنلاین در بورس سرمایه گذاری کنند. افراد زیر 18 سال، باید به صورت آفلاین و حضوری وارد بازار بورس شوند. سرمایه گذاران حقیقی همگی افرادی مثل من و شما هستند که هویت مستقلی دارند و به صورت فردی سرمایه گذاری می‌کنند.


سرمایه گذاری حقوقی


در مقابل سرمایه گذاری حقیقی، سرمایه گذاری حقوقی وجود دارد. در واقع سرمایه گذاران حقوقی، موسسات و نهادهایی هستند که به دنبال ایجاد ثروت برای ذی نفعان خود هستند. این سرمایه گذاران حجم بالایی از منابع مالی را در اختیار دارند که همین موضوع باعث می شود تاثیر زیادی در بازار سرمایه داشته باشند. بانک ها، شرکت های بیمه، صندوق های بازنشستگی، شرکت های تامین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری و … از مهمترین سرمایه گذاران حقوقی فعال در بازار سرمایه محسوب می شوند.

انواع روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

انواع روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

برای سرمایه گذاری در بورس، می‌توانیم هم خودمان به صورت شخصی دست به کار شویم و هم از تخصص افراد حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنیم. بنابراین روش‌های سرمایه گذاری به دو دسته سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم تقسیم می شوند.


سرمایه گذاری مستقیم


سرمایه گذاری مستقیم وقتی است که ما به صورت فردی وارد بازار سرمایه گذاری می‌شویم و مستقیما از طریق کارگزاری معامله می کنیم. یعنی تمام مسئولیت، تحلیل تکنیکال، تصمیم‌گیری، سرمایه گذاری و سود حاصل از آن، به عهده خودمان است.


سرمایه گذاری غیر مستقیم


یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد از ورود به بازار بورس بترسند، اطلاعات کمی است که از آن دارند. سود کردن در بازار بورس به تخصص کافی و صرف زمان برای پیگیری مداوم بازار نیاز دارد. برای همین واسطه‌هایی به وجود آمده‌اند که با استفاده از دانش افراد متخصص و حرفه‌ای در این بازار، سرمایه متقاضیان را روی بهترین سهم‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.

سرمایه گذاری غیرمستقیم یعنی سرمایه‌مان را در اختیار فرد یا نهاد واسطه‌ای قرار دهیم تا به جای ما سرمایه گذاری کنند. این فرد می‌تواند یک سبدگردان یا یک نهاد مثل صندوق سرمایه گذاری باشد.

 در روش‌ سرمایه گذاری غیرمستقیم معمولا میزان ریسک سرمایه گذاری کمتر می‌شود و در عوض سودآوری کمتری هم نسبت به سرمایه گذاری مستقیم دارد.

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای هر فرد به عواملی مثل میزان شناخت بازار، تجربه، دانش فنی و توانایی مدیریت استرس و هیجان  بستگی دارد. علاوه بر این ریسک پذیری افراد با هم متفاوت است. اما قسمت جذاب ماجرا این است که برای هر فرد با هر میزان ریسک پذیری، ابزار سرمایه‌گذاری مناسبی طراحی شده است.

انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب، یک انتخاب کاملا شخصی است که برای افراد مختلف فرق دارد؛ نکته قابل توجه این است که « بازده و ریسک رابطه مستقیم دارند.» یعنی هرچه بازده روشی بالاتر است به همان میزان نیاز به ریسک پذیری بالاتری دارد.

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

چطور در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

اولین قدم برای سرمایه گذاری در بورس، دریافت کد احراز هویت یا سجام است. برای دریافت کد سجام می‌توان از دو روش حضوری و غیرحضوری اقدام کرد. یعنی می‌توان هم با مراجعه به شعب دفاتر پیشخوان دولت و هم به صورت آنلاین و از طریق سایت‌های معتبری مثل سایت کارگزاری‌ها یا بعضی از اپلیکیشن‌های مالی، برای دریافت کد سجام اقدام کرد.

قدم بعدی انتخاب یک کارگزاری مناسب است. کارگزاری‌ها نقش واسط را بین سرمایه‌گذار و بازار سهام دارند و برای خرید و فروش سهام در بورس، حتما باید از طریق یک کارگزاری اقدام کنید.

بعد از انتخاب کارگزاری و ثبت نام، باید مرحله احراز هویت سجام را سپری کنید که به صورت حضوری انجام می‌شود. بنابراین یا باید به دفتر همان کارگزاری که انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید، یا به یکی از شعب پیشخوان دولت که با کارگزاری مورد نظر همکاری دارد. نتیجه این دو روش یکی است و در هر دو حالت، بعد از گذشت چند روز، کد کاربری خرید و فروشِ سرمایه‌گذاری برای شما (مربوط به پنل خرید و فروش) فعال می‌شود.

در شرایطی که نیاز کشورمان رشد اقتصادی است، شاید ایده‌آل‌ترین روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بازار بورس باشد. به این دلیل که در بازار بورس، سهام شرکت‌ها و کارخانجات وجود دارد و سرمایه گذاران با خرید سهام آن‌ها، در پیشرفت و توسعه آن‌ها سهیم می‌شوند و با گردش سرمایه در این بازار، به صنعت و اقتصاد کشور کمک می‌شود.

جالب است بدانید سودآوری و بازده سرمایه گذاری در بورس، بیشتر از دیگر روش‌های مرسوم سرمایه گذاری مثل مسکن، طلا و ارز است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام و عرض ادب مکانیک هستم و اهل مطالعه لطفا بفرمایید ایادر بورس ایران کوتاه مدت جواب میدهد یا بلند مدت ؟ ای این روشی که میخواهم انجام بدهم درست است: 70ملیون دارم با 60درصد سه تا سهم بخرم و با بقیه پولم در منفی خرید کنم که ضرر نکنم لطفا راهنمایی کنید و یه کتاب خوب معرفی کنید

  • سلام، در حال حاضر حداقل مبلغ برای ورود یک سفارش خرید 500 هزار تومان هست، البته در عرضه اولیه ها با هر مبلغی(حتی کمتر از 10 هزار تومان) هم میتوان شرکت کرد

 • اگه‌میشه‌‌شرکت‌هایی‌که‌ سودشون‌زیادبوده‌رومعرفی‌کنین‌تاخریدارریسک‌کمتری‌داشته‌باشه

 • سلام خسته نباشید،
  میخواستم بپرسم آیا اتباعی که کارت آمایش دارند هم میتوانند کد بورسی بگیرند.
  و اگر میشود مراحل را توضیح بدهید ممنون

  • سلام، برای آشنایی و انجام این فرآیند بهتره که به شعبه یک کارگزاری مراجعه کنید تا فرم های مربوطه برای شما تهیه و تکمیل بشن

 • سلام و عرض ادب ، من میخوام بدونم یعنی کل افرادی که الان تو بورس فعالند همه دیپلم دارن ، پس چرا خیلی جاها میخونیم برای ورود در بورس محدودیت سنی و مدرک تحصیلی وجود نداره و منی که تا دوم دبیرستان خوندم و خیلی سواد و دانشم بیشتر ازخیلی دیپلم داراش که خودمم میشناسم هست نمیتونم سرمایه گذاری کنم ، یعنی واسه ورود به بورس هم ما حضرت یوزارسیف ولازم داریم

  • سلام، بر اساس آخرین تغییرات قوانین محدودیت حداقل مدرک حذف شده است.

 • چندین سال است سهم وتوصا راخریده ام و حالا ازطریق کارگزاری مفید نمیتوانم بفروشم پول لازم هم هستم چه کنم؟شماهم کآرگزاری هستید

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.
   سیگنال یک مرجع اموزشی، خبری و تحلیلی در بازار سرمایه هست نه یک کارگزاری

 • سلام بند کدبورسی گرفت دریکی از کارگزارها ثبت نام کردم

  ایامیشه سهام عدالت همسرام بخرم

 • با سلام و خدا قوت خدمت متصدیان برنامه موفق سیگنال من کمال تشکر رو از شما عزیزان دارم بخاطر زحماتی که بابت راه اندازی این خانواده صمیمی که شده‌اید وبا آموزش های کاملا کاربردی مفید و به زبان ساده شرح می‌دهید و قابل فهم و درک هست حتی برای افراد کم تجربه امیدوارم با همکاری همه این مجموعه گسترده تر و گام‌های بزرگی برای آینده گذاشته از خدای بزرگ برای همه شما آرزوی سلامتی ثروت وسعادت خواستارم. با تشکر

 • من تو پنل امتحان کردم میگه زیر پونصد نمیشه شما نوشتید با صد هزاز هم میشه

  • سلام، طبق قوانین جدید حداقل سفارش خرید 500 هزار تومان هست و این موضوع در متن اصلاح شده است، با تشکر از دقت و اطلاع رسانی شما

 • ضمن عرض سلام وخسته نبشید، همانطورکه درآموزشهای مربوطه متذکرمیشونددرابتداباسرمائه انندک واردشویدآیامیتوان بررای شروع بایک میلیون تومان واردشدؤکارگزاران قبول میکنندونمیگویندمآسرمایه ئک میلیونئ راقبول نمیکنیم ؟ باتشکر دولتشاهی

 • سلام دخترم زیر 18سال سن داره باید برای ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی چه کنم

  • سلام، در زمان ثبت نام در سایت سجام گزینه انتخاب نماینده رو انتخاب کنید و اطلاعات ولی یا قیم قانونی ایشونو وارد کنید، در نهایت بعد از تایید اطلاعات و دریافت کد پیگیری ده رقمی، باید ولی یا قیم قانونی برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

 • سی سال کارکردم حاصل کارم یک خانه یک خوابه بودکه سال برج ۱۱/۹۸میخواستم دوخوابش کنم فروختم دونبال دوخوابه میگشتم که خانه دوبرابرشدوهمان خانه خودم راهم ازدست دادم لطفاراهنماییم کنید

 • سلام،تشکرویژه بخاطرزحماتتون،استادفعلا که تحلیل جواب نمیده،مثلامدتی پیش من ازنمادی که قدرت خریدبالابودوصف حجم خریدیکونیم برابربودسهام خریدم ولی مدام منفی هستش،یانمادفارس صف خریدزیاده هرچندهشتاددرصدحقوقی هامیخرن ولی دوروزه سقوط میکنه،ماهم که تازه کاریم وتحلیل به اون اندازه سرمون نمیشه،نمیدونیم به چی استنادکنیم،اصلامیشه به آینده بورس وفرابورس امیدواربود یانیومده برگردیم؟هرچندبادیدبلندمدت اومدم ولی ازبهارش پیداست که…..

 • سلام من ۱۶سالمه میخوام ثبت نام کنم یعنی چی که زیر18سال باید حضوری سهام بخرن میشه توضیح بدین!؟

  • سلام، فکر میکنم اشتباه برداشت کردید، افراد زیر 18 شال هم برای خرید از طریق سامانه های آنلاین عمل میکنن، فقط احراز هویت شما حضوری است

 • بهتره در چه زمینه ای از بورس سرمایه گذاری بشه لطفا راهنمایی کنید

 • با سلام
  اطلاعاتی در بورس ندارم ثبت نام کردم و کد بورسی دارم ولی بلد نیستم خرید کنم و چی بخرم کی بفروشم چقدر زمان میخواد لطفا راهنمایی کنید
  یکی از دوستام گفته کد بورسی و رمزت رو بده خودم خرید و فروش کنم آیا درسته یا نه
  پس فردا پولم رو نخوره میشه اطمینان کرد که اطلاعات بورسی رو بهش بدم یا نه چیکار کنم
  برای اینکه هم سود کنم و هم کسی من راهنمایی کنه تا هم یاد بگیرم هم سرمایه ام ازبین نره چیکار میشه کرد
  آیا جایی هست که حضوری هم بهم یاد بده و هم خرید کنه بدون اینکه نه سرمایه ام ازبین بره و نه کسی کلاه سرم نزاره
  لطفا کمک کنید ممنونم

  • سلام دوست عزیز اپلیکیشن سیگنال رو نصب کنید. در بخش ویدئو ها می تونید اموزش بازار های مالی از جمله بورس رو ببینید. در بخش سهام هم مقالات و پادکست های اموزشی و تحلیلی به زبان ساده برای کاربران عزیز توضیح داده شده است. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور تون رو در اختیار افراد دیگر قرار بدین، اونها می تونن با دسترسی به صفحه کارگزاری، دارایی مربوطه رو کنترل کنن. بهتره هر فرد اطلاعاتش رو نزد خودش محفوظ نگه داره.

 • سلام وقتتون بخیر.
  برای پالایش یکم باید توی چه سایتی بریم ثبت نام کنیم.کسانی کد بورسی دارند؟
  میشه تمام مراحل را برام توضیح دیهید .متشکرم

  • سلام، اگر کد بورسی دارید در بازه ثبت نام که هر روز توسط ناظر بازار اعلام میشه از طریق پنل کارگزاری خودتون درخواست خرید بدید

 • سلام وخسته نباشید لطفادرموردتابلوخوانی ودرصدبندیهای بورسم مطالبی بزارین ممنون

 • علت این که در خرید پاسخ (مقدار معامله خارج از محدوده تعریف شده میباشد ) چیست؟

 • سلام
  ایا میشود بدون مراجعه حضوری کار گزادی را تغیبر داد با تشکر

 • خیلی سوال در مورد بورس دارم ولی این کار را نمیدونم دقیقا چجوریه و میخوام که بیشتر در این باره متوجه شدم کسی هست توضیح بده

  • سلام دوست عزیز می تونید از مقالات اموزشی سیگنال استفاده کنید.

 • سلام من تازه شروع کردم نمیدونم چه سهمی و بخرم میشه لطفا راهنمایی کنید ..

 • شما یک جا گفتید هم خودتون وارد بورس بشید و هم از طریق واسطه ولی درآخر گفتید باید حتمن کارگزاری داشته باشین من گیج شدم لطفن تکلیف رو روشن کنید

  • سلام، منظور انجام معاملات در بورس و مدیریت سرمایه توسط خود شما (مستقیم) یا توسط شرکت های سبد گردانی و صندوق های سرمایه گذاری(غیر مستقیم یا با واسطه) بوده، در نظر داشته باشید که تنها راه استفاده از هرکدام از این موارد استفاده از خدمات کارگزارهاست

 • سلام من تو گارگزاری مفید ثبت نام کردم اس ام اس اومده که برو تو سایت و شروع کن رفتم تو لینکی که فرستاد و حسابمو ۴۰۰ شارژ کردم حالا با این چهارصد چی میتونم بگیرم

  • سلام، با توجه به اینکه حداقل مبلغ قابل سفارش گذاری در معاملات سهام، 500 هزار تومان هست شما میتونید در عرضه اولیه ها شرکت کنید

 • سلام ممنون از توضیحات کاملتون من از طریق همین اپلیکیشن احراز هویت رو انجام دادم و کد بورسی هم برام اومده الان نمیدونم چجوری باید وارد پنل خودم بشم و از کجا شروع کنم؟؟!!!!

  • سلام، شما اول باید به سایت یک کارگزاری مراجعه کنید و بعد از ثبت نام به روشی که اون ها اعلام میکنند احراز هویت مخصوص کارگزاری ها رو انجام بدید تا نام کاربری و رمز عبور پنل معاملاتی از طرف اون ها برای شما صادر بشه

  • سلام دوست عزیز میزان سرمایه گذاری دلخواه هست اما حداقل مبلغ ان ۵۰۰ هزار تومان است.

 • با سلام سرمایه گذاری در صندوقهایی که ضامن نقد شوندگی ندارند رو توصیه میکنید ؟ اگر بله دلیلش رو بفرمایید تشکر

  • سلام
   اصولا سرمایه گذاری در سهام برای افرادی که قصد ورود غیرمستقیم به بازار سرمایه رو دارند پیشنهاد می کنیم. ضامن نقدشوندگی ممکن است در انتخاب یک سرمایه گذار موثر باشد ولی به طور کلی نمیتوان گفت که صندوقی که ضامن نقدشوندگی ندارد، معتبر نیست. تمامی صندوق ها زیر نظر سازمان بورس هستند و رکن ضامن نقدشوندگی جزو ارکان اختیاری صندوق هاست.

 • سلام وقت بخیر شخصی ک ب صورت مستقیم میخواد وارد بورس بشه و خودش خرید و فروش کنه باید کارگزاری داشته باشه

 • ممنون میشیم مطالب رو به صورت پادکست بزارید . قسمت اول همراه با پادکست بسیار عالی بود … میشه در حین کار به پادکستها هم گوش داد … فرصت مطالعه اینهمه مطلب رو نداریم

  • سلام، با تشکر از نظرات سازنده شما، در حال حاضر مشغول تهیه پادکست و ویدیو های مربوط به این موضوعات هستیم و به محض آماده شدن در اختیار شما قرار خواهیم داد

 • سلام الان تقریباً ۶روزه که کدسجام واحرازهویت کارگزاری رو گرفتم ولی هنوزکدبورسیم نیومده،میتونیدبگیدچرا؟

  • سلام، فعلا ویدیوهای آموزشی ما از طریق آپارات، یوتیوب و اینستاگرام در دسترس قرار گرفته اند

 • سلام وقت بخیر بنده ی چند روزی هست میخوام کد احراز هویت بگیرم از اپلیکیشن سیگنال میزنه روزهای آتی مراجعه کنید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام، برای ثبت نام از طریق سایت سجام اقدام کنید و بعد از دریافت کد پیگیری برای احراز هویت غیر حضوری اقدام کنید

 • با سلام وخسته نباشید.
  از اینکه خیلی صادقانه وبدون هیچ گونه ترفندی مطالب را در اختیار ما گذاشتید متشکرم.
  اگر امکان فیلم های اموزشی برایتان میسر هست ارسال کنید..ممنون

 • حتما باید بعد ازثبت نام غیرحضوری به صورت حضوری هم به دفاتر پیشخوان مراجعه کرد

 • در بورس حداقل مبلغ چقدر باید سرمایه گذاری کنه، یا میتونه سهام بخره؟

  • سلام، در حال حاضر حداقل مبلغ مجاز برای ثبت درخواست خرید 500 هزار تومان هست، البته این محدودیت برای عرضه اولیه ها وجود ندارد

  • سلام
   قاعده کلی وجود نداره گاهی صندوق ها بهتر هستند و گاهی برعکس.

 • سلام بایک میلیارد
  بهتره درصندوق سهامی بزارم یا در سبد گردان ها لطفاراهنمایی کنید

  • سلام
   قاعده کلی در این خصوص وجود نداره. ممکن است گاهی صندوقی بهتر باشه و گاهی برعکس.

 • سلام کد معاملاتی برام اومده باید چیکار کنم؟ واقعا از بورس سردرنمیارم

  • سلام، همزمان با پی گیری آموزش، در یک کارگزاری ثبت نام کنید و از اون ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • با سلام مطالب بسیار عالی از تمام کارکنان اپلیکیشن سیگنال ممنون هستم. عالی

 • سلام. ببخشید کارگزاری دقیقا چی هست؟ باید کجا پیداش کنیم ؟ باید حضوری باشه؟ یا غیرحضوری هم میشه یک کارگزاری انتخاب کرد؟

  • سلام، شرکت های کارگزاری تنها پل ارتباطی بین خریداران و فروشنده ها در بازار سرمایه هستند، برای آشنایی بیشتر با این شرکت ها (اینجا) کلیک کنید

 • سلام لطفا راهنمایی لازم را برای انجام معامله در بورس را راهمایی کنید جز کارگزاری مفید ثبت نام کرده و کد بورس را دریافت نمودم ولی هنوز نتونستم معامله ای انجام بدم

 • ایا برای خرید سهام میتوانیم با اپلیکیشن سیگنال سهام خود را بخریم یا با ید به صورت دیگری باید این کار را بکنیم؟

 • سلام همه چیز اوکی کردم فقط بهم پیام دادن برای تکمیل فرایند کارگزاری باید به دفتر پیش خوان بروید اگه اوکی شد میشه سهام خرید

 • من از طریق اپ احراز هویت انجام دادم پیام موفق بودن احراز هویت برام اومده ولی کد بورسی نیومده چیکار کنم???

 • ببخشید من دانش کافی در مورد بورس ندارم از روش مستقیم استفاده کنم یا غیر مستقیم و سود های صندوق های غیر مستقیم چه طور حساب میشن

  • سلام
   روش غیرمستقیم برای شما مناسب تره. برای اطلاعات بیشتر درباره بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به بخش گزارش های تحلیلی سیگنال مراجعه کنید.

 • اول تشکر ویژه بخاطر راهنمایی هاتون. سوالم اینه که مثلا من توی لیست عرضه شده ها دیدم مثلا نوشته ولساپا. این اصلا یعنی چه و چطور بفهمیم خرید کنیم یا نه. ممنون

 • با عرض سلام و خسته نباشید بن ۱۰ در اپلیکیشن سیگنال به صورت غیر حضوری احراز هویت رو انجام دادم و کد بورسی برایم فرستاده شده حالا باید چیکار کنم چگونه اقدام به خرید سهام کنم؟؟؟؟؟

  • سلام، در اولین قدم یک کارگزاری انتخاب کنید و از اون ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • وقتی سبد گردان‌های رسمی با پولای کم کار نکنن طرف خودشم بلد نباشه چیکار میشه کرد؟

 • سلام لطف میکنید به من بگید منظور از کادر آبی و قرمز کدوم قسمت؟و اینکه بالاترین و کمترین مبلغ خرید چقدر؟

 • روش فروش سهام عدالت برای افرادی که سنی از آنها گذشته به قول معروف پایش لب گور اگر خواست سهام خود را بفروشد مستقیم به کجا که مورد اعتماد شماست مراجعه کرد

 • سلام
  من کارت ملی هوشمند ندارم
  برای احراز هویت الکترونیکی بدون کارت ملی هوشمند چکار باید انجام بدم؟

 • با سلام. من مراحل احراز هویت رو به پایان رساندم کد برسی هم دریافت کردم… حالا برای انجام معاملات بورسی وخرید وفروش سهام نمیدونم از کجا باید شروع کنم. لطفا راهنمایی کنید

  • سلام، برای قدم بعدی یک کارگزاری رو انتخاب کنید و از اون ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • سلام
  من دارم اولین خریدم رو انجام میدم و خواستم بدونم سهام کارخانجات بهتره یا فلزات یا طلاو و دلار و… وارد کدوم قسمت از بازار بشم خرید کنم که درصد ضررم فقط کم باشه

  • سلام، این سوال خیلی کلیه، توی هر صنعتی هم سهام ارزشمند وجود داره که آماده رشد قیمت هست و هم سهامی که رشد خودشون رو کردند و الان آماده اصلاح هستند

 • با سلام ببخشید یک سوال داشتم ازتون بنده چند وقتی است که سهام افق کوروش را به مبلغ 1میلیون تومان خریداری کرده ام و تاهم اکنون دچار زیان شده ام یعنی سهامم به 820هزارتومان افت کرده است به نظرت این را باید هرچه سریعتر با زیان بفروشم بهتره یا اینکه منتظر بمانم به نظر شما این سهام رشد خواهد کرد.؟

 • کامل،مفید و قابل فهم
  سپاس گذارم از شما بزرگواران
  فقط خواهشم اینه که اگر امکانش هست محیط ایزی تریدر رو هم که از چند بخش تشکیل شده رو توضیح بدید که کارایی بخش های آن چیست 🙏🌹

 • سلام وقتتون بخیر ممنون از برنامه عالی و کاربردیتون من۱۸سال سنم و با علاقه و ب شدت برنامتون رو دنبال میکنم و جدیدا وارد بورس شدم و خوشبختانه با توجه ب مطالب سود کردم و ممنون از راهنمایی خوبتون پ برنامه عالیتون

 • سلام سرمایه گذاری در کار خرید و فروش طلای بدون اجرت خوبه کار خرید و فروش سکه چطور
  میشه برنامه ای معرفی کنید اینهارو آموزش بده
  مثل برنامه خوب سیگنال

  • باسلام
   جهت دریافت پاسخ سوال خود میتوانید به بخش شناخت بازار طلا وسکه در سیگنال مراجعه نمایید.

 • خدایا کمک کن در این راه موفق شوم سهم مستضعفان محفوظ است…ان شاءالله

 • سلام ممنون از کاربران وبرنامه سیگنال واقعا که خیلی اطلاعات آدمو زیاد میکنه

 • درود.از شمابابت این همه اطلاعات واموزش وراهنمایی سپاسگزاریم.

 • سلام باتشکر از زحمات شما در راهنمایی های که کرده آید بسیار عالی بود و خیلی خوب بورس راتوجیه کرده آید امیدوارم با راهنمایی های شما کارشناسان بتوانم دربورس سرمایه گذاری کنم .متشکرم

 • با سلام
  خیلی عالی میشه اگر در مورد اصطلاحات و ترجمه شاخص های بورس هم مطلبی بذارید تا افراد مبتدی راحت تر بتونن اطلاعات تحلیل کنن.

 • با سلام ممنونم از اطلاعات جالب و کاربردیتون چون تازه وارد برنامه بورس شدم هنوز خیلی از واژه ها برام نامفهوم هستند که سعی میکنم از مطالب این اپلیکیشین بنحو احسن استفاده کنم ممنونم عالیه مطالبتون

 • سلام با تشکر از اطلاعات مفیدتون
  امیدوارم بتوانم برای اولین بار
  از این اطلاعات به نحو احسنت استفاده کنم

  سپاس گزارم

 • سلام من تو دفتر پیشخوان اهراز هویت کردم از طرف کارگزاری مفید برام پیام اومد میخواستم بپرسم میشه کارگزاریمو به آگاه تغییر بدم ؟؟

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • سلام دوستان
  بنده کد بورسی خیلی وقت پیش دارم آیا احتیاح به ثبت نام سجام دارم

  • سلام دوست عزیز تمام فعالان قدیمی بازار که کد بورسی دارند و تمام افرادی که به تازگی قصد ورود به این بازار را دارند باید یکبار در سجام ثبت نام و فرایند احراز هویت سجام شون رو تکمیل کنند.

 • سلام
  ممنون از مطالب مفید شما
  بنده سجام ثبتنام کردم
  کد پیگیری دریافت شد
  احراز هویت هم بصورت الکترونیک انجام دادم
  ولی بعد از 3 روز هنوز کد بورسی جهت ورود به بنده اعلام نشده
  چطور باید پیگیری کنم ؟

  • لام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید. در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • من تازه وارد بازار سرمایه شدم و نو پا هستم ، و شما با این برنامه جامع تون مانند پدری مهربان دستم را گرفته اید و پا به پا تماس جوانب و مسیر ها را آموزش میدهید . دمتون گرم

 • تشکر بابت اطلاعاتتون،ممنون میشم برای وارد شدن و یادگیری سریعتر کمکم کنین

 • سلام وقت بخیر
  من چیزی از خرید و فروش سهام نمیدونم
  خواستم ببینم کجا بهتره واسه شروع کار استارتمو بزنم
  اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم از لطفتون

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • با تشکر از عوامل و مدیران محترم برنامه خوب و عالی سیگنال بنده به سهم خودم سپاسگزارم.
  اما حیف که هیچ پیوندی به بازار و یا بانکها ندارد و یا به کارگزاری یا بروکر و جای چنین پیوندی بسیار خالیست و مطمئنا در صورت تکمیل این برنامه یکی از بهترین هاست.

 • با تشکر از عوامل و مدیران محترم برنامه خوب و عالی سیگنال بنده به سهم خودم سپاسگزارم.

 • این‌برنامه‌اگه‌اینه‌نویسندش‌که‌عالی‌توصیح‌داده‌خوب‌باشه‌حرف‌نداره‌عالی…مرسی

 • با سلام به سیگنال عزیز ‌ . اگه ممکنه آموزش تحلیل تکنیکال رو هم بذارید ‌‌. واقعا چنین آموزشهایی نیاز جامعه ست. ممنون از لطفتون

 • سلام خواستم ازتون تشکر کنم بابت مطالب بسیار مفیدتون خیلی عالی و کاربردی .

 • تا این مرحله از آشنایی با بورس که مطالعه کردم خیلی عالی و قابل درک و فهم بود . متشکرم

 • سلام من از مطالبی که نوشته شده بود اطلاعاتی جمع آوری کردم،ولی هنوز نمیدونم که چه سهامی بخرم که بیشترین سود را داشته باشه

 • با سلام و تشکر از مطالب بسیار عالی شما
  من میخوام پس انداز داخل بانک رو تو صندوقهای سرمایه گذاری بزارم ایا نتیجه بهتری از بانک دریافت میکنم

  • سلام دوست عزیز… گزارش های تحلیلی سیگنال رو در این باره ببینید و تصمیم بگیرید.

 • سلام خدمت شما خدا خیرتون بده واقعا ترسم ریخت پر استرس بودم امروز این اپ رو نصب کردم وفهمیدم چند سال اشتباه رفتم امیدوارم سالهای از دست رفته رو جبران کنم باکمک شما

 • سلام من توی سایت سجام ثبت نام کردم و از طریق برنامه سیگنال احراز هویتو انجام دادم و کد بورسی برام اومده ولی به کارگزاری مراجعه نکردم من میتونم تو بورس خرید بکنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی، برای دریافت نام کاربری و ورود به سامانه معملاتی باید به کارگزاری مراجعه کنید. برای اشنایی بیشتر با شرکت های کارگزاری می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • باسلام .در ساری هستم و کارگزار مطمین وباتحربه ای سراع ندارم.لطفا راهنمایی لازم بفرمایید. متشکر

  • سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.

 • سلام
  من ثبت نام سجام انجام دادم منتها چون خط به نام خودم نبود ، دو بار مبلغ واریز کردم برای تغییر شماره همراه و ثبت شماره جدید، اما بازم اجازه نمیده ثبت نام کنم ،میگه کد ملی تون تکراریه و اجازه هیچ کاری به من نمیده ، میشه راهنمایی بفرمایید؟

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو باید از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز برای اطلاع از کارگزار ناظر می تونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با این درگاه می تونید از این لینک بهره ببرید.

 • سلام
  آیا‌ در بورس مثل بانک میشود سود دریافت کرد یعنی من تعدادی سهم از شرکتی را بخرم و خرید و فروش نکنم فقط سود ماهانه یا سالانه دریافت کنم؟

  • سلام دوست عزیز تنها برخی از اوراق و صندوق های مشخص سود دوره ای پرداخت می کنند. در موارد دیگر میتوان از اختلاف قیمت خرید و فروش به سود رسید.

 • اگه امکان داره شرکتهای با سابقه ب خوب بنیاد بهتر معرفی فرمائید کار بعدی انتخاب شرکتهای سرمایه گذاری خوب را معرفی کنید چون خیلی از ماها سواد تشخیص شرکت ها صندوق ها را نداریم مشکل بعدی واقعیت. سابقه ها در گزارش ناشران است که همه ی واقعیت ها را می‌نویسند یا نه

 • برای خرید و فروش آنلاین آیا اپلیکیشن هست در حالت کلی چگونه میتوانیم آنلاین سهام بخریم یا بفروشیم

  • سلام دوست عزیز شما می تونید از سامانه های معاملاتی کارگزاری ها استفاده کنید.

 • سلام و خسته نباشید خدمت تیم بزرگ سیگنال با خدمات خوبتون

  من یه سوال برام پیش اومده میخواستم برا پسرم که ۱۵ سال داره کد بورسی بگیرم امکان پذیره اصلا زیر ۱۸ ساله ها هم میتونم کد بورسی بگیرن

  • سلام دوست عزیز بله امکان داره افراد زیر ۱۸ سال می تونن از طریق ولی شون کد بورسی افلاین دریافت کنن. برای اشنایی با این کد این لینک رو مطالعه بفرمایید.
   لازم به ذکر است که امتقاضیان زیر 18 سال همراه با ولی یا قیم خود باید به صورت حضوری فرایند احراز هویت را انجام دهند.

 • سلام
  چطور میتونم تو بورس سرمایه گذاری کنم تا سودی خوب بهم بده چه سهامی بخرم نخرم خوبه

  • سلام دوست عزیز انتخاب سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و ی تصمیم شخصی هست. موفق و پرسود باشید.

 • سلام بعد ازینکه کد بورسی برامون ارسال شد از چه سایتی اقدام به خرید و فروش خواهیم کرد

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • مطالب جالب و تشریح جالبی هم داشت و برای مبتدیان بازار سرمایه بورس و غیر بورس فوق الاده بود من که خیلی آموختم موفق باشید

 • با تشکر از سیگنال. ان شاالله بازار بورس بتونه به اقتصاد کشورمان کمک کنه.

 • بورس نرم افزار یا برنامه خاصی داره که توش فعالیت کنیم ؟؟ یا آنلاین فعالیت کنم

  • سلام دوست عزیز برای خرید و فروش سهام بایستی از سامانه های معاملاتی کارگزاری ها استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید سوال اول میخواستم ببینم شماره حساب بانکی سهام عدالت و سامانه سجام باید یکی باشه اگه آره نحوه تعغیر شماره بانکی در سجام رو توضیح میدید

  • سلام دوست عزیز لزومی برای یکی بودن اطلاعات بانکی سهام عدالت و سجام بیان نشده. برای ویرایش اطلاعات تون به سایت سجام مراجعه کنید در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می تونید اطلاعات بانکی تون رو ویرایش کنید.

 • چطور میتونیم صندوق‌های سرمایه گذاری معتبر رو بشناسیم

  • سلام دوست عزیز… همه صندوق ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند و معتبر هستند. گزارش های تحلیلی سیگنال میتونه در انتخاب بهترین صندوق ها به شما کمک کنه. موفق باشید.

 • کارگزاری اگاه ومفید و غیره چه تفاوت هایی با هم دارن و اینکه الان کد بورسی گرفتیم سهام چه شرکت هایی رو پیشنهاد میدین با مبلغ پایین چندتومنی

  • سلام دوست عزیز، میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.
   خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

 • سلام
  ممنونم از عزیزان سیگنالی
  لطفا شرکت‌ها و و سرمایه گذاری های سود آور را معرفی نمایید.
  ممنونم

 • باسلام اول اینکه ازاین برنامه بسیارمفیدتشکرمیکنم دوم اینکه لطفا سهم های خوب وکم ریسک روقبل ازصف خریدشدن معرفی کنیدمتاسفانه تامیایم بجنبیم تمام سهم های خوب صف خریدمیشن ممنون که سهام خوب روکه میشه درکف قیمت خرید رومعرفی کنید چون بعضی هاوقت کافی برای تحلیل تمام بازار رونداریم سپاس از توجهتون

  • سلام دوست عزیز
   برای رصد لحظه ای بازار بورس به کانال تلگرام ما بپیوندید و در جریان تحولات و تحلیل سهام شرکت های مختلف قرار بگیرید.

 • سلام چطوری میتونم سهام های موجود رو ببینیم چندتا هستند

  • سلام دوست عزیز، اگه تو سامانه سجام ثبت نام کردین می تونید به درگاه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنید و اطلاعات کامل پرتفوی تون رو اونجا ببینید. برای اشنایی با این درگاه می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • آیا بنده کدبورس دارم ودربورس فعال هستم هویتم احرازنشده؟
  اگر شده پس چرا سهام عدالت وسهام دولت (دارایکم)من درپرتفوی من مشاهده نمی شه ؟
  لطفاً راهنما ایم کنید. ممنون

  • سلام دوست عزیز در حال حاضر چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کرده باشند.

 • باعرض سلام من احزار هویت و انجام دادم با گوشی شخصی و همچنین سجام رو ثبت شدم الان کارگزار ک بتونم کد خرید فروش بگیرم ب کدوم شعب باید مراجعه کنم اگه راهنمایی کنید سپازگزارم

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • مرسی از راهنماییتون. کارگزار خوب معرفی میکنید لطفا؟

  • سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید من حدود دوماه پیش به دفتر پیشخوان دولت مراجعه کردم و سجام رو ثبت نام کردم و کارگزارییم آگاه انتخاب کردم بهم گفتن 72ساعت بعد کد بورسیم پیامک میشه و میتونم خرید و فروش کنم اما کدم نیومد ک نیومد ب پشتیبانی آگاه هم زنگ زدم گفتن 5 روز دیگه میاد ولی هنوز بعد دوماه نیومده چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از طریق دفاتر پیشخوان و کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام.من تمام مراحل ثبت نام سجام،کارگزاری و احراز هویت الکترونیکی را انجام دادم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید از کدوم قسمت سیگنال میتونم سهامم رو مشاهده یا معامله و خرید و فروش کنم.ممنون

  • سلام دوست عزیز برای مشاهده دارایی تون می تونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با این درگاه می تونید از این لینک استفاده کنید. برای خرید و فروش سهام هم بایستی از سامانه های معاملاتی کارگزاری تون استفاده کنید.

 • با سلام
  در هنگام خرید بعد از اینکه گزینه خرید رو می زنم پیغام:مقدار معامله خارج از محدوده سفارش است:برام میاد.
  میشه راهنمایم کنید

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ قابل سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست. گاهی برای مبالغ کمتر از 500 هزار تومان این اخطار رو میده.

 • سلام از همین اپلیکشن میشه اهرازهویت کرد وکدبورسی گرفت

  • سلام دوست عزیز، بله با استفاده از اپلیکیشن سیگنال می تونید فرایند ثبت نام و احراز هویت توون رو تکمیل بفرمایید.

 • سلام جناب…من کد بورسی اومده ولی یه پیام از کارگزینی اومده که تا پنج روز کاری یه پیام میاد….ینی الان نمیتونم خرید عرضه اولیه انجام بدم …اگر میتونم چجوری و درچه سایتی

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.
   برای خرید عرضه اولیه می تونید از سامانه معاملاتی کارگزاری استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید .من واسه اولین بار وارد بورس بشم و سرمایه گذاری کنم ،لطفا روش های ورود به بورس و سرمایه گذاری و اینکه از طریق اپلییشن یا سایت وارد بورس بشوم رو توضیح بدید برام .باتشکر

  • سلام دوست عزیز، می تونید برای اشنایی با نحوه ورود به بورس از این لینک و برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام از این لینک استفاده کنید. برای ثبت نام و احراز هویت سجام میتونید از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید و در نهایت برای دریافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری مراجعه کنید.

  • سلام دوست عزیز، این موضوع به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و تصمیم گیرنده خودتون هستین. موفق و پرسود باشید.

 • سلام. من قبلا سجام گرفتم و از طریق کارگزاری احراز هویت شدم و با کد بورسی در حال معامله هستم. اما علیرغم داشتن کد بورسی و خرید صندوق دارایکم دولتی هنوز ان را در سبد خودم و خانواده ام مشاهده نمیکنیم. علت چیست. ایا باید به پیشخوان مراجعه کنیم؟

  • سلام دوست عزیز… باید درخواست تغییر کارگزار ناظر رو به کارگزاری تون بزنید.

 • سپاس بیکران از زحمات عزیزان که به زیبایی هرچه تمام تر در عرصه اقتصاد کشور قدم گذاشتید و راهنما یی فرمودید.ممنون

 • سلام ما اول سجام ثبت‌نام کردیم بعد کارگزاری آگاه ثبت‌نام کردیم بعد رفتیم احراز هویت سجام داخل کارگزاری آگاه زده به صورت آزمایشی و خرید و فروش هم انجام نمیشه کد بورسی کاربری کارگزاری و آنچه که باید ارسال می‌شده انجام شده ولی امکان معامله کردن نیست میشه راهنمایی کنید که مشکل از کجا هست ممنون از لطف شما

  • سلام دوست عزیز، معمولا پنج روز طول میکشه که وضعیت تون از حالت آزمایشی خارج بشه. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • با سلام خدمت کارشناس سیگنال
  اگر بورس طی مدتی مثلاً طی یکماه اُفت محسوس و یا به اصطلاح اصلاح و مقاومت داشته باشد در این مدت بازدهی صندوقهای سرمایه گذاری سهامی نیز منفی است یا نه ثابت مانده و فقط رشد نخواهد کرد.ممنون از شما

  • سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه سبد صندوق های سهامی رو سهام شرکت های بورسی تشکیل میده، در صورت اصلاح بازار، صندوق های سهامی هم اصلاح خواهند داشت.

 • سلام من ۳فرزنددارم بیکارم برای اولین بار میخواهم وارد معاملات بورسی بشوم تورا خداراهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز، می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی سایت سیگنال استفاده کنید. برای اشنایی با نحوه ورود به بورس از این لینک کمک بگیرید.

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • با توجه به شرایط دلار و اوضاع الان کشور بهترین گزینه برای سرمایه گذاری چیه؟

  • سلام دوست عزیز، این موضوع به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و تصمیمش بر عهده شماست. میتونید با مطالعه اخبار و مقالات تحلیلی بازار های مختلف در سایت سیگنال نسبت به این موضوع تصمیم گیری کنید. موفق و پرسود باشید.

 • با سپآس از راهنمایی شما .
  لطفا در مورد صندوق حامی توضیح دهید.

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.
   برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام خسته نباشیدمن کدسجام واحرازهویت بصورت غیرحضوری دربرنامه سیگنال وانجام دادم وکدمعاملاتی هم گرفتم مرحله بعدش چیه

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام من کد احراز هویت در سجام رو گرفتم حالا باید چه کار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، پس از ثبت نام در سجام و تکمیل فرایند احراز هویت و دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام من چندسال است کارت سهام عدالت برای خودم وخانوادهام ازطریق ثبت نام دارم حالا نمدانم چگونه پیگیری کنم که سهام چه شده وکجا است ضمنا من بازنشسته اموزشپرورش هستم راهنمایی بفرمایید سپاسمندم

  • سلام دوست عزیز، اگه در سجام ثبت نام کردین می تونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با این درگاه از این لینک استفاده کنید.

 • ببخشید من اول تو کار گزاری اگاه ثبت نام کردم.بعدتو سجام و کد ۱۰رقمی دریافت کردم و بعد از طریق این اپلکیشن احراز هویت کردم.ایا نیاز ی هست برای ثبت نام دیگه ای ؟

  • سلام دوست عزیز، اگر کد بورسی و نام کاربری تونو دریافت کردین میتونید وارد سامانه معاملات کارگزاری بشین و معاملات تون رو اغاز کنید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام من یه تازه کارم و می‌خوام توبوری سرمایه گزاری کنم بهترین سهامی که میتونم بخرم باریسک کمتروسودبیشتر چجورسهامیه چه ویژگی های داره.

  • سلام دوست عزیز، ریسک و بازده سهم ها به عوامل مختلفی از جمله وضعیت بازار، عملکرد شرکت مربوطه و… بستگی دارد. برای شناخت سهم ها و وضعیت بازار می تونید از تحلیل های بخش سهام در سایت سیگنال استفاد ه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ریسک بازده هم میتونید از این لینک کمک بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام بهترین روز برای خرید بورس چند شنبه است یعنی منظورم این که اول هفته بهتره یا وسط هفته یا آخر هفته

  • سلام دوست عزیز، بستگی به شرایط بازار داره و به روز ربطی نداره. اما از نظر روانشناسی گفته میشه هیجان افراد برای معامله در روز شنبه بالا و کم کم بازار متعادل تر خواهد شد.

 • سلام با صد میلیون تو کجا ودرچه زمینه ای سرمایه گذاری کنم سود بیشتری بدست میارم چون واقعااا در شرایطیم که به پول نیاز دارم

  • سلام دوست عزیز، این موضوع به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و تصمیمش بر عهده شماست. میتونید با مطالعه اخبار و مقالات تحلیلی بازار های مختلف در سایت سیگنال نسبت به این موضوع تصمیم گیری کنید. موفق و پرسود باشید.

 • با سلام می خواستم در بورس سهام بخرم از عرضه اولیه چطور باید اقدام کنم

  • سلام دوست عزیز، این موضوع به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و تصمیمش بر عهده شماست. میتونید با مطالعه اخبار و مقالات تحلیلی بازار های مختلف در سایت سیگنال نسبت به این موضوع تصمیم گیری کنید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام، من اگر بخواهم شما را برای کارگزاری سهام عدالت انتخاب کنم با توجه به سئوال قبلی چگونه باید عمل کنم.

  • سلام دوست عزیز، سیگنال یک منبع اموزشی، تحلیلی و خبری برای بازار سرمایه است نه یک شرکت کارگزاری.

 • سلام خسته نباشید.
  من می‌خواهم برای سهام عدالت خودم کارگزاری انتخاب کنم ولی پیام می‌دهد “شما قبلا کارگزاری انتخاب شده است.”
  در صورتیکه من هیچ کارگزاری‌ای انتخاب نکرده‌ام.
  چگونه می‌توانم بفهمم این کارگزاری که گفته شده کدام کارگزاری هست؟
  سپاسگزار می‌شوم بنده را راهنمایی فرمایید.

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید برای مشاهده سبد دارایی و کارگزاری تون از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با این درگاه می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • دوهفته میشه دارم درباره بورس مطالعه میکنم . توضیحاتتون خیلی شفاف و مفیده

  • سلام، برای اطلاع از زمان ثبت نام عرضه اولیه ها گزینه “از عرضه اولیه بعدی با خبرم کن” را در اپلیکیشن سیگنال فعال کنید

 • باسلام درهرحال سود ونفع اصلی این نوع سرمایه گذاری به جیب کدام صندوق میرود.مای سرمایه گذار بیشتر شبیه یک پل خواهیم بود؟

 • با سلام و خسته نباشيد اميدوارم موفق وسربلند باشيد
  نميشه خود برنامه سیگنال چندتا صندوق با بازده خوب تاسیس کنید و ما که مبتدی هستیم در آن شرکت کنیم

  • سلام دوست عزیز… صندوق ها ابزار های مالی در بازار سرمایه هستند و توسط متخخصان امر سرمایه گذاری مدیریت می شوند. در حال حاضر سیگنال چنین تصمیمی نداره. با ما همراه باشید.

 • با سلام و تشکر ویژه از سیگنال
  لطفا اگه میشه مقالات و اطلاعات تخصصی تری مثل تحلیلهای بنیادی و تکنیکال رو سایت بزارین…

 • سلام وقتتون به خیر ببخشید یه سوال داشتم صندوق های etf رو حتما باید از طریق درگاه کارگزاری خرید کرد یا مثل صندوق های سهامی باید ثبت نام کنیم و صدور واحد انجام بدیم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز… صندوقهای etf صرفا از طریق کارگزاری قابل معامله هستند.

 • سلام،با 100 هزار تومن که نمیشه سهم خرید،میگه حداقل سرمایه گذاری 500 هزار تومنه

 • سلام یه سوال پیش اومده برایم .چرا چند ماهی هست که اینقدر تبلیغ بورس و سرمایه گذاری دراین بازار مالی میکنند ،شراط را آسان میکنند برای کد بورسی گرفتن مثلاً قبلاً بایدازدیپلم به بالا باشی ولی الان نه.باسواد و بی سوادبفرما.ان شا ا….آخر عاقبتش خوب باشه مثل بعضی از صندوق های قرض الحسنه نباشه که یه تعدادکمی را پولدار کرد و خیلی ها را بدبخت.

 • اطلاعات بسیار خوب و دقیق و به زبان ساده بوده و خیلی استفاده کردیم و بسیار عالی بود از تمامی دست اندرکاران
  نرم افزار سیگنال متشکرم یا علی

 • میشه خواهش کنم آموزش یکسری اصطلاحات و مفاهیم رایج توی بورس رو هم بزارین.مثل انواع حراج ٫دامنه تغییرات وغیره

  • سلام دوست عزیز… درخواست شما به تیم آموزش سیگنال منتقل شد.

 • برنامه خیلی خوبیه پیشنهاد دارم اگه بشه هرروز در مورد چند سهام خوب و با ارزش تحلیل بشه .سپاس

 • سلام دوست عزیزمن میخوام تو صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنم کدوم صندوق‌ها بهترند .خیلی اطلاعات ندارم

 • باتشکر فراوان از برنامه جامع وکامل سیگنال،از دست اندرکاران سیگنال نهایت تشکر را دارم که اطلاعات کافی در اختیار کاربران میزاره،در تکمیل کلام دوستمون که گفته بودن اگر امکانش هست سهم های خوب که بازدهی خوبی دارن معرفی بشه که بازدهی بالایی داشته باشه،بنده خودم تازه واردم اطلاعات آنچنانی در مورد بورس ندارم ولی امیدوارم بتونم با سیگنال و کمک شما به سود دهی برسیم،البته همه کاربران ومردم ایران

  • سلام دوست عزیز، ممنون از لطف و همراهی شما، تلاش ما در سیگنال اموزش کامل و ساده به مخاطبان عزیز هست تا بتونن با شناخت کافی، در این بازار فعالیت کنن. موفق و پرسود باشید.

 • سلام امکان این هست که سهام عدالت را از استانی دیگه بیاریم بازار بورس یه استان دیگه
  یعنی صاحب سهام مراجعه کنه به کارگزاری استان خودش اما وارد بورس استانی دیگه بشه
  مرسی

  • سلام دوست عزیز، بورس ملی هست و بحث استانی در این موضوع اصلا وجود نداره، اما اگه کسی دارایی هاش در اختیار شرکت سرمایه گذاری استانی خاصی قرار بگیره نمیتونه اون دارایی ها رو جا بجا کنه

 • سلام لطفا اسم وشماره یه کارگزار مطمعن و کاربرد رو لطف میکنید بهم بدید

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

  • سلام دوست عزیز، خیر شرکت های کارگزاری و بانک ها موسسات متفاوتی هستند. برای اشنایی بیشتر با شرکت های کارگزاری از این لینک کمک بگیرید.

 • یک عالمه مطلب بدرد نخور اون بالا نوشتید اخرش نگفتی کجا باید خرید چطور فروخت یکه نمونه نیاوردی

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام من سجامو کارگزاری رو ثبت نام کردم الانم با سیگنال احراز هویت رو انجام دادم بازم لازمه برم پیشخوان دولت؟

  • سلام دوست عزیز، اگر در کارگزاری ثبت نام کردین و نام کاربری و رمز عبور تونو دریافت کردین می تونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • سلام ضمن تشکر از زحماتتون برای محتوای سیگنال🙏
  من یک سوال داشتم توی یکی از مقاله هاتون خوندم کسی که کد بورس انلاین داره افلاین هم میتونه استفاده کنه چرا من خارج از زمان کاری بورس نمیتونم افلاین ثبت سفارش کنم و پیام خارج از محدوده زمانی میده؟ ممنون از پاسختون

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • من تو سایت سجام ثبت نام کردم و اهراز هویتمو غیر حضوری انجام دادم. ولی صحبتی از کارگزاری نبود. الان‌چجور باید اقدام کنم

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام من مقداری سهام صتدوق سرمایه گذاری خریداری نموده ام پیش بینی شما برای سال ۹۹چطوره .ممنون‌

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از وضعیت صندوق ها، می تونید از مقالات تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال استفاده کنید.

 • سلام ممنون از اطلاعات خوبتون من روش غیر مستقیم با یک نفر که سبد پر داره را انتخاب کردم ولی به شرط ضرر به پای اون سود ۶۰ من ۴۰ اون ایا روش خوبی هستش به نظر شما خودم مبتدی هستم

  • سلام دوست عزیز، انتخاب روش سرمایه گذاری به استراتژی شما بستگی داره و بر عهده خودتون هست.

 • سلام.من یکماه پیش سجام و کارگزاری ثبت نام کردم ،کد بورسی برام اومد و لی فقط افلاین می تونم خرید و فروش کنم و انلاین نمی تونم ، میخواستم بدونم برای خرید وفروش انلاین چکار کنم

  • سلام دوست عزیز، اگر سن شما زیر 18 سال هست تنها می تونید از کد افلاین استفاده کنید در غیر اینصورت اگر به سن قانونی رسیدین بهتره مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من سهام عدالتمو روش مستقیم انتخاب کردم حالا چجوریه مثل قبل سودش به حسابم واریز میشه یانه درباره سودش توضیح بدین چجوریه.تو سجام هم ثبت نام کردم و احراز هویت هم از نرم افزار شما زدم منتظر نتیجشم فقط اینکه الان این روش مستقیم چجوری سودش واریز میشه باید کاری خاصی بکنم باید حتما کارگزاری هم ثب نام کنم راهنمایی کنید بعد از این باید چکار کنم سود داشته باشم ممنون

  • سلام دوست عزیز، در روش غیر مستقیم سود سهام مانند قبل به حساب فرد واریز میشه اما در روش مستقیم، سهام از طریق بورس قابل خرید و فروش خواهد بود و نحوه دریافت سود ان مثل سهام های دیگر است. برای این که بتونید سهام تون رو در بورس معامله کنید باید مراحل ثبت نام و احراز هویت در سجام رو تا دریافت کد بورسی از کارگزاری تکمیل بفرمایید.

 • بازار بورس خیلی آدمو تو زندگی جلو میاندازه واقعا باید اگاهیکامل نسبت بهش داشته باشیم تا بتونیم سود زیادی کنیم

  • سلام دوست عزیز، انتخاب روش سرمایه گذاری بر عهده خودتون هست. برای اشنایی با بازار های مختلف می تونید از مقالات تحلیلی و اموزشی سیگنال کمک بگیرید.

 • سلام.
  آیا احراز هویت از طریق این اپ با احراز هویت حضوری در کارگزاری فرق می‌کند؟
  دوم اینکه بنده برای احراز هویت حضوری در کارگزاری اکسپرس هم نوبت گرفته‌ام آیا نیاز به مراجعه دارم یا نه؟
  متشکرم

  • سلام دوست عزیز، احراز هویت در سیگنال مربوط به احراز هویت سجام هست و ربطی به کارگزاری ها نداره. برای لزوم مراجعه به کارگزاری ها بهتره با دفاتر کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

 • خیلی خوب بود آیا در سیگنال برای افر اد مبتدی سیگنال خرید وفروش وجود دارد با پرداخت هزینه با تشکر

  • سلام دوست عزیز، در حال حاضر چنین امکانی در اپلیکیشن سیگنال فراهم نیست.

 • باسلام وعرض ادب واحترام، ببخشیدبهترین روش، سرمایه گذاری، دربازار، خریدچه سبد، کالایی هست، به نظرشماروچه کالایی، میشه سرمایه گذاری کرد، که توش برد، بهتری باشه.

  • سلام دوست عزیز، تصمیم برای سرمایه گذاری بر عهده خودتون هست. برای اشنایی با بازار سرمایه می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی سیگنال استفاده کنید.

 • مطالبی که در سیگنال در مورد بورس گفته شده بسیار آموزنده و با زبان ساده بیان شده بطوریکه هر کس شناختی و اطلاعی از بورس و سهام نداشته باشد در اینجا به آگاهی لازم می رسد.
  با تشکر از گردانندگان این برنامه

 • باسلام.من کدبورسی دارم.برای واردشدن به بورس وخریدسهام چه بایدبکنم لطفاراهنمایی فرمایید.باتشکر

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با خریدو فروش سهام می تونید از این لینک استفاده کنید موفق و پرسود باشید.

 • سلام واقعاباروش سرمایه گذاری مستقیم سودبیشتری میشود به دست آورد

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • احسنت بر شما
  با این نرم افزاری که درست کردین و ارائه دادین، کارتون چیزی از صدتا کار خیر کمتر نیست.
  به شخصه دنیایی از جوابهامو تو این نرم افزار گرفتم.
  درود بر شما

 • سلام برای کسانی که تخصص بورس ندارن انتهاب روش غیر مستقیم سهام عدالت به نفعشونه یا مستقیم؟ تشکر از پاسخگویی

  • سلام دوست عزیز، معمولا در مواردی که افراد با بازار بورس آشنا نیستند یا امکان استفاده از مشورت افراد آشنا و معتمد را ندارند از روش مستقیم استفاده نمیشه اما در صورت انتخاب این روش باید در فرصت مناسب وارد سامانه سجام بشید و بعد از احراز هویت از یک کارگزاری کد معاملاتی بگیرید تا در صورت تمایل بتونید سهامتون رو معامله کنید. در هر صورت انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم بر عهده خودتون هست. موفق باشید.

 • سلام خدا خیرتون بده بااین راهنمایتون منتازه واردبورس شدم تازه دارم بابورس اشنا میشم هربنده خدایی که اطلا عات خوبی درمورد بورس داره راهنمایی کنید ممنون از راهنماییتون

 • سلام و خسته نباشید
  من شخصی 55 ساله متأهل بامدرک دیپلم فنی که در حال حاضر به علت بیماری ms قادر به حرکت ورفت و آمد نیستم میخواستم بدونم که این کارها رابه صورت غیر حضوری میتونم انجام بدم لطفا در صورت امکان را هنمائ فرمایید

  • سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان احراز هویت غیر حضوری برای سجام فراهمه اما برای کارگزاری ها بهتره باهاشون تماس بگیرید و این مورد رو از خودشون جویا بشین.

 • اطلاعات خوبي و مناسبي بود ولي براي وارد شدن ب بازار بزرگ بورس بايد خيلي بيشتر فهميد.تشکر

 • من از طریق کافی نت سجام انجام دادم اما هویت عکس را انجام نداد وسی وپنچ هزارتومان از من گرفت حالا باید چکار کنم از چه طریق عکسم راوارد کنم ممنون

  • سلام دوست عزیز، به سایت سجام مراجعه کنید اگر امکان اپلود عکس براتون فراهم نبود با دفاتر پیشخوان تماس بگیرید.

 • خیلی به مطالب خوبی اشاره شده است فقط یک سفارش به دوستان بورسی تازه وارد دارم وآن هم اینکه هیجانی عمل نکنیم ، صبور باشیم ، به آموزشها توجه کنیم و اینکه دوستانی که اینگونه آموزش ها را ارئه می کنند بروز باشند چرا که سرمایه جدید مورد پذیرش در بورس ۵۰۰۰۰۰تومان می باشد و دیگر اینکه آروزوی موفقیت برای کلبه دوستان سرمایه گذار.

 • سلام،ما هروقت که بخوایم،میتونیم پولمون رو از کارگزار یا اون شرکت بگیریم؟یا مثلا میتونیم سهامی که خریدیم هر موقع خواستیم بفروشیم؟یا زمان مشخصی داره؟

  • سلام دوست عزیز، در نظر داشته باشید که بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشه و مازاد عرضه و تقاضا می تونه رو شانس معامله شما تاثیر بذاره ولی به طور کلی هر زمان که بخواهید می تونید اقدام به خرید و فروش کنید.

 • سلام ممنون از برنامه خوبتان من رفتم سجام و کارگزاری احراز هویت انجام دادم یه پیامک اومده کد معاملاتی سه حروف فارسیه و پنج عدد این همون کد بورسیه

  • سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما با سیگنال، بله کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل تون و 5 عدد هست. البته اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی تون هست.

 • سلام و عرض ادب.من تازه وارد بورس شدم‌.سهام چه شرکتی رو بخرم بهتره؟اطلاعات و دانش چندانی هم نسبت به این بازار ندارم

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی معاملاتی شما بستگی داره و بر عهده خودتون هست. می تونید برای شناخت بهتر بازار و سهم های مختلف از مقالات اموزشی و تحلیلی سیگنال استفاده کنید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام”
  بابت زحمات و توضیحات آموزنده و ارزشمند شما بسیار سپاسگزارم و امیدوارم سالم و تندرست باشید و باز هم ما را از به اشتراک گذاشتن دانش مالی خود بی نصیب نکنید .

 • توضیحاتتون خیلی خوب بود اگر امکانش بود بیشتر توو قسمت آموزش صحبت کنید تا آشناییمون با بورس بالاتر بره ممنون از زمانی که گذاشتید

  • سلام دوست عزیز، ممنون از لطف و همراهی شما با سیگنال، به زودی مقالات، پادکست ها و ویدیو های بیشتری در دسترس شما مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

  • سلام دوست عزیز، برای شارژ حسابتون می تونید از این لینک کمک بگیرید. در صورت برطرف نشدن مشکل از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست.

 • سلام، من همه موارد بالا، سجام و تعیین کازگذاری را انجام داده ام و سهام واگذاری دولت را هم خریدم. کجا می توانم تعداد سهام خریداری شده ام را ببینم و تغییرات در قیمت آن و…

  • سلام دوست عزیز، اطلاعات مربوط به پرتفوی تونو می تونید تو درگاه ذینفعان بازار سرمایه ببینید. برای استفاده از این درگاه این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام .بنده سهام عدالت دارم برای خودم روش غیر مستقیم انتخاب کردم .می خواستم بپرسم برای بچه خودم که ۱۳ سال دارد سهام عدالت دارد می تونم روش مستقیم را انتخاب کنم اگر انتخاب کنم چطوری می توانم در بورس معامله کنم . یااینکه روش غیر مستقیم مثل قبل باشد .

  • سلام دوست عزیز، انتخاب روش مستقیم برای همه افراد امکان پذیر هست و هیچ محدودیتی در این انتخاب وجود ندارد. بعد از انتخاب روش مدیریت مستقیم، در بازه های زمانی تعیین شده و از طریق بورس این سهام قابل فروش خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چطور میشه تو بورس خرید کرد من تاحالا این کارو انجام ندادم

  • سلام دوست عزیز، می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی سیگنال استفاده کنید.

 • سلام چجوری وچگونه سهام عدالتم راکامل بفروشم آخه به پولش بیشترنیازدارم تا سرمایه گذاری لطفا راهنمایی کنید چجوی سهام عدالتم راوبه چه کسی ویاجایی بفروشم لطفا راهنمایی کامل ممنون خداخیرتان بدا

  • سلام دوست عزیز، بعد از انتخاب روش مدیریت مستقیم، در بازه های زمانی تعیین شده و از طریق بورس این سهام قابل فروش خواهد بود.

 • میزان تحصیلات من زیر دیپلمه ایا به صورت انلاین نمیتونم فعالیت داشته باشم؟

  • سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی حذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • با تشکر از راهنمایی ها،میخواستم بدونم اگر کار گذار برامون تو بورس خرید و فروش کنه،ایا اگرسود بکنه در صد میگیره یا نه ضررم بکنه درصدش میگیره

  • سلام دوست عزیز، سود یا زیان شما ربطی به کارگزاری نداره. کارگزاری برای هر معامله خرید و فروش کارمزد دریافت می کنه.

 • سلام.
  یکی از دوستان بهم گفته که اگر با یک حساب که مثلا ۴میلیون تومان باشه به مقدار ۲میلیون تو بورس سهام بخری اون ۲میلیون باقیمونده بلوکه میشه و نمیتونم از این حساب سهام دیگه ای بخری.
  خواستم بدونم این حرف دوستمون درسته؟!

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • باسلام خدمت عوامل سيگنال
  من 18سالمه ميخوام با 100000تومن شروع کنم
  يعني ميشه شروع کرد
  بايد چه مراحلي رو طي کنم تا وارد بازار بورس بشم
  غيرحضوري باشه بهتره
  لطفا کمکم کنيد
  باتشکر

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام . اسم نرم افزاری که باهاش خرید و فروش سهام انجام میشه چی هست ؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت کارگزاری ها مراجعه کنید تا از اپلیکیشن های معاملاتی که می تونید استفاده کنید مطلع بشین. موفق و پرسود باشید.

 • سلام علت طول کشیدن تعویض کارگزاری چیست؟ در حالی که طی حداکثر ۲روز بعد از درخواست میبایستی کارگزاری تغییر کند .اکنون مدت۶روز است که هنوز تغییر نکرده .با تشکر از شما

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • برای بنده که ۱۰ درصد تجربه در امور بورس ندارم خیلی مطالب اموزنده و جالب بود و ادامه میدهم تا بتوانم نا آگاهانه در باتلاق مادی گیر نکنم

 • با درود و خسته نباشید
  خیلی ممنون از راهنمایی و روشن گری شمادر شناخت هرچه بهتر بورس و سرمایه گذاری
  یک سؤال داشتم، نمیدانم شاید تو حیطه پاسخگویی شما نباشد، دریکی از کارگزاری ها عضو هستم و تعدادی نماد مختلف دارم با کد بورسی مربوطه، اما یکی از نمادهایم کد بورسی آن با بقیه نمادها فرق دارد ودر سامانه سجام هست، اما در پرتفوی کارگزاریم نیست.
  حال بنده نمیدانم چرا اینگونه شده و پیگیری هایم در سامانه سرمایه گذاری مرکزی نیز تاکنون بی جواب مانده لطفأ در صورت امکان بفرمایید چگونه واز کجا باید پیگیری و آنرا اصلاح کنم. ممنون

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام لطف کنید بنده رو راهنمایی کنید میخوارم سهام بخرم چیکاد باید بکنم

 • با سلام و تشکر. لطفا بنده مبتدی هستم و 5 تومان دارم فردا چی بخرم. ممنون

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

 • سلام مبخواستم بدونم ایا این برنامه نمودارهای بورس رو هم توضیح میده یان . من میخوام که ی نفر منو راهنمایی کنه. ممنون

  • سلام دوست عزیز، به زودی اموزش هایی در این باره در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام ممنون از برنامه خوبتان برای ورود ب بورس حتما باید اول کد سجام دریافت کنیم و بعد از طریق کارگزاری اقدام کنیم درسته؟؟بعضی افراد که خودشان سرمایه گذاری می کنن چطوریه سود هم ب کار گزاری نمیدن لطفا توضیح بدید ممنون

  • سلام دوست عزیز… سوال شما مبهمه. سرمایه گذاری انواع مختلفی داره. در بورس صرفا از طریق کارگزاری میشه به طور مستقیم سرمایه گذاری کرد. اگر مایل باشید به طور غیرمستقیم سرمایه گذاری کنید میتونید فقط با ثبت نام در سجام و سپس ثبت نام در صندوق های سرمایه گذاری مختلف، سرمایه گذاری کنید و نیازی به کارگزاری ندارید.

  • سلام دوست عزیز، خرید سهام هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می شن باید حتما از طریق کارگزاری اتفاق بیفته. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام…باتشکر از شما…لطفاً مقاله های بیشتری در مورد تازه کاران بورس بگذارید

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  لطفا اگه میشه بگید حتما برای سرمایه گذاری در بورس به کارگذار نیاز داریم و بی زحمت بگید که بورس محدودیت سنیش تا چقدره

  • سلام دوست عزیز، محدودیت سنی وجود نداره. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک و این لینک استفاده کنید.

 • با سلام در بانک حساب موجودی دارم من میتوانم درآن بانک سرمایه گذاری کنم یا نه لطفا راهنمای کنید با تشکر ازشما

  • سلام دوست عزیز، به طور کلی سرمایه گذاران می تونن تو هر بازار دلخواهی سرمایه گذاری کنن. انتخاب بازار بر عهده خودشون هست. موفق باشید.

 • سلام حداقل سرمایه برا خرید چقدره؟من 500تومان دارم اما هیچی نمیتونم بخرم

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ قابل سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست. بخاطر کارمزد معاملات یکم مبلغ رو بیشتر بزنید.

 • سلام من ۱۷ سالمه اموزشا رو خوندم ولی مس که نمیشه املاین سر مایه گذاری کنم از هدر رفتن پولم خسته شدم چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز… در این خصوص با کارگزاری های فعال در کشور تماس بگیرید.

 • تابلو خانی رو میتونید توضیح بدید و ‌پیدا کردن نماد های با اصالت

  • سلام دوست عزیز، به زودی اموزش هایی در این باره در سایت سیگنال قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • لطفا در صورت امکان بیشتر راهنمایی بفرمایید که بهتر است در کدام بازار سرمایه گذاری کنیم

  • سلام دوست عزیز، تصمیم گیری برای سرمایه گذاری به استراتژی معاملاتی شما بستگی داره و برعهده خودتون هست. موفق و پرسود باشید.

 • سلام وقت بخیر برنامه جامع و کاملی دارید واقعاااا پس مریزات دارید یه سوال بنده میخواهم تو صندوق سرمایه گذاری در سهام ثبت نام کنم اما آنقدر تعداد این صندوق ها زیاده که گیج شدم تو کدوم صندوق سرمایه گذاری بهترین صندوق تو زمینه سهام کدومه ؟؟؟تو سایت ده تا برتر زده ولی تعداد واحد هاشون خیلی خیلی بالاس

  • سلام دوست عزیز… با مقایسه بین صندوق ها و معیار قرار دادن فاکتورهایی که برای شما مهم هست میتونید انتخاب مناسبی داشته باشید. قیمت واحدها در صندوق های قابل معامله در بورس نسبتا ارزان تر است.

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام
  لطفا در مورد سبد گردانی توضیح دهید
  من کارگزاری مفید ثبت نام کردم و الان پاسخگو نیستند منم اطلاعاتی در مورد بورس ندارم

 • بعد از مدتها گشتن در فضاهای مجازی و بررسی اپلیکیشن های مختلف واقعا باکلاس ترین و پرمحتواترین برنامه یعنی سینگال رو یافتم و عاشقشم و ه روز ازش استفاده میکنم.

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید .من تازه میخام وارد بازار بورس بشم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم .اصلا نمیدونم کار گزار چیه و چطور میشه دسترسی داشت بهش یا اصلا نمیدونم با چه بر نامه ای میشه خرید و فروش انجام داد .لطفا کمکم کنید تا منم بتونم زودتر وارد بورس بشم .مچکرم

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با ورود به بورس می تونید از این لینک، برای اشنایی با کارگزاری از این لینک و برای اشنایی با خرید و فروش از این لینک استفاده کنید. با ما همراه باشید.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه دریافت کد بورسی می تونید این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از وضعیت سهم های مختلف می تونید به بخش تحلیل سهام در سایت سیگنال مراجعه کنید.

 • با این وضعیتی که کارگزاریها یی مثله مفید وآگاه پیش آوردند هیچ اطمینانی بهشون نیست انشاالله شما از طریقه این اپلیکیشنه عالی مارو درجریانه بازاره سهام وسهمهایه عالی قرار بدید

 • من کد بورسی گرفتم و کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی نمیدونم چطوری وارد پنل خرید و فروش بورس بشم…لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم که سرمایه گذاری در بورس خیلی وقت گیر هست یا نه؟

  • سلام دوست عزیز، به اشنایی شما با بازار، سبد شما و عوامل دیگه ای بستگی داره.

 • به نظر شما شخص مبتدی که آشنایی زیاد با خرید و فروش در بورس ندارد بهتر نیست مبلغ خود را در صندوق های سرمایه گزاری قرار دهد؟(این صندوق ها هم سالانه سود میدن؟)

  • سلام دوست عزیز، معمولا صندوق های با درآمد ثابت پرداخت سود دوره ای دارند بدین صورت که در سررسید های مقرر سود پرداخت میکنن و باقی صندوق ها سود ب صورت دوره ای پرداخت نمیکنن و شما تنها از اختلاف قیمت خرید و فروش سود میکنین. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بر عهده خودتون هست. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام میخواستم بدونم اصلاحیه کل بازار بورس را در بر میگیره یا فقط به نمادهای بخوصوص واز کجا میشه فهمید چه نمادی به اصلاحیه نزدیکه ممنون از شما

  • سلام دوست عزیز، شما با داشتن دانش در زمینه تکنیکال بنیادی می توانید معیارهایی جهت تشخیص رشد وصعود داشته باشید.لازم به توضیح است این معیار ها نسبی می باشد.

 • سلام ضمن تشکر از اطلاعات بورسیتون بندا میخوام کد بورسی یا همان سجام دریافت کنم از کجا و چطوری این کار را انجام دهم .

  • سلام دوست عزیز، از طریق سایت سجام میتونید مراحل ثبت نام تون رو شروع کنید. برای اگاهی بیشتر در مورد مراحل ثبت نام می تویند این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام .من‌تازه وارد بورس شدم .ی تومنی سرمایه گذاشتم .چی‌خرید و فروش کنم ؟راهنمایی کنین ممنون‌میشم

  • سلام دوست عزیز، تصمیم گیری برای خرید و فروش بر عهده خودتونه. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت نام کاربری و رمزعبور می تونید وارد سامانه معاملات بشین و خرید و فروش کنید.

  • سلام دوست عزیز، تغییرات قیمت سهام به عوامل متعددی از جمله عرضه و تقاضای بازار، عملکرد شرکت ها و… بستگی داره.

 • سلام و صدسلام به گل روی ماهتون.
  عزیزان خسته نباشین من پنجاه م پول دارم لطفا مساعدت بفرماییدکه باید چگونه وارد بورس شوم اجرتان نزدخداوندمنان محفوظ است09191856385

  • سلام دوست عزیز برای ورود به بازار بورس و تکمیل فرایند ثبت نام می تونید از این لینک استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز، اگه قصد معامله دربازار رو دارین باید مراحل احراز هویت رو تکمیل بفرمایید.

 • سلام لطفا یک کلیپ صفر تا صدر توضیح درمورد برنامه بورس بزارین اینکه مثلا چطور سرمایه گذاری کنیم …. فیلم بهتر به کار میاد تا متن خوندن متن حوصله زیادی موخاد

  • سلام دوست عزیز، پادکست ها و ویدیو های برخی از مقالات و تحلیل ها هم اکنون در سایت و اپلیکیشن سیگنال موجوده. به زودی فایل های بیشتری هم در دسترس شما مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • سلام
  برای اهراز هویت باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنیم یا به صورت غیر حضوری و مجازی انجام میشه؟

  • سلام دوست عزیز تا پیش از این احراز هویت به صورت حضوری انجام میشد اما طبق قانون جدید به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد. البته فعلا ساز و کار این قانون منتشر شده و هنوز اجرا نمیشه.

 • با سلام ضمن تشکر از مطالب ارزنده شما اگر امکان داشته باشد در قسمتی ارزش واقعی هر نماد که در بورس شرکت داده شده و نسبت ارزش سهام در حال معامله در بورس مشخص شود تا از بوجود آمدن حباب قیمت جلو گیری شود و بیشتر سرمایه گذاریها به منظور فعالیت و در نتیجه سود دهی واقعی شرکتها صورت پذیرد با تشکر

  • سلام دوست عزیز می تونید از مقالات اموزشی سایت سیگنال بهره ببرید.

  • سلام دوست عزیز، ارزش بازار هر سهم میتونه بعنوان یه فاکتور مثبت در نظر گرفته بشه اما تنها فاکتور موجود نیست.

 • واقعا از بورس پول در میاد من کسی و ندیدم تا بحال با بورس خوشحال باشه و موفق شده باشه،هرچند که میخوام یه کوچولو بورس بازی کنم ببینم داستان چیه

 • سلام
  هرچند مختصر اعلام شده اما مفید وتاثیر گذار بود و یادگیری مفاد عنوان شده بستگی به استعداد فرد و توانایهایش دارد.

 • سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون😊☺ میخواستم بدونم الان که سهام عدالت رو آزاد کردن برای من که دانشی درباره بورس و سهام ندارم روش غیرمستقیم مناسب تره؟ اگه غیر مستقیم انتخاب کنم باز هم میتونم مثلا یک سال دیگه سهامم رو بفروشم؟ و اینکه آیا تو این یکسال سرمایه اصلی افزایش پیدا میکنه؟
  *اگه روش مستقیم رو برای کسب سود بیشتر انتخاب کنم، بعدش باید چکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، در مواردی که افراد با بازار بورس آشنا نیستند یا امکان استفاده از مشورت افراد آشنا و معتمد را ندارند استفاده از روش مستقیم پیشنهاد نمیشه اما در صورت انتخاب این روش باید در فرصت مناسب وارد سامانه سجام بشید و بعد از احراز هویت از یک کارگزاری کد معاملاتی بگیرید تا در صورت تمایل بتونید سهامتون رو معامله کنید.
   در زمینه امکان معامله سهام در صورت انتخاب روش غیر مستقیم هم تا این لحظه اطلاعات خاصی منتشر نشده.

  • سلام دوست عزیز هدف ما اموزش هست. تصمیم گیری برای خرید و فروش و مسیولیت اون کاملا بر عهده ی خود شماست.

 • <