بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

 اگر قصد افزایش و یا حفظ سرمایه تان را داشته باشید و بخواهید جایی سرمایه گذاری کنید، اولین گزینه پیشنهادی همه یا خرید طلا و سکه و ارز است یا زمین و خانه و خودرو! احتمالا خیلی کم پیش بیاید که یکی از اطرافیان‌مان با روش سرمایه گذاری در بورس آشنا باشد و آن را پیشنهاد کند.

به جز طلا و ارز، بقیه گزینه‌های سرمایه گذاری مرسوم کالای مصرفی هستند. کالای مصرفی کالایی است که مردم از آن استفاده می‌کنند، یعنی درست است که ماشین می‌خرند تا سرمایه‌شان حفظ شود و با افزایش تورم کم ارزش نشود، ولی رویش چادر نمی‌کشند و نمی‌گذارند توی پارکینگ، بلکه همزمان از آن استفاده هم می‌کنند.

این در حالی است که خرید کالای مصرفی، یک انتخاب اشتباه برای سرمایه گذاری است. چرا که این کالاها نیاز معیشتی و مصرفی مردم هستند و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت آن‌ها، و در نتیجه ایجاد مشکل برای مردم می‌شود. یعنی اگر قیمت ماشین روز به روز در حال افزایش است، به این دلیل نیست که مثل طلا، قیمت جهانی آن زیاد می‌شود، بلکه به دلیل افزایش درخواست مردم برای خرید است و وقتی فروشنده ببیند مردم در هر حالتی طالب این کالا هستند، قیمت را زیاد می‌کند.

در این حالت یک احساس کاذب بُرد کردن برای آن‌هایی که آن کالا را خریده‌اند به وجود می‌آید و بقیه هم مشتاق سرمایه گذاری در همین بازار می‌شوند! این یعنی افتادن در چرخه سرمایه گذاری اشتباه که فقط شرایط خرید را برای بقیه مردم سختتر می‌کند.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری یعنی چه؟

سرمایه گذاری یعنی با قسمتی از دارایی‌مان که فعلا نیازی به آن نداریم، کالا یا اوراق بهاداری بخریم که امیدوار به رشد ارزش آن در آینده هستیم. خرید کالا که می‌شود همان خرید طلا، ارز، مسکن و… و خرید اوراق بهادار شامل خرید اوراق مشارکت، سهام و… است.

تنها سختی مسیر ورود به بورس نداشتن اطلاعات کافی درباره این بازار است که ما در بخش آموزش بورس به آن پرداخته ایم. یعنی مثل خرید طلا نمی‌توانید بروید طلافروشی، تابلوی قیمت روز طلا را نگاه کنید و بعد تنها دغدغه‌تان انتخاب یک تکه طلای کم اجرت باشد! بلکه برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید اطلاعات اولیه‌ای درباره انواع بورس و ویژگی‌های آن داشته باشید و جواب چند سوال ابتدایی را بدانید.

برای سرمایه گذاری در بورس چقدر سرمایه لازم است؟

برای سرمایه گذاری به روش‌های سنتی یا همان خرید کالا، لازم است یک سرمایه حداقل چند میلیون تومانی داشته باشیم و این تصور اشتباه به وجود می‌آید که سرمایه گذاری در بازار بورس هم به همین شکل است. در حالی که برای شروع فعالیت در بازار بورس و خرید سهام، با 500 هزارتومان هم کارتان راه می‌افتد!

بهتر است با خودتان فرض کنید همین سرمایه اندکی را هم که وارد بورس کرده اید، هزینه ثبت نام یک کلاس آموزشی است. در این نوع نگاه با هر معامله و تصمیمی که می گیرید در حال یادگیری هستید این روش برای یادگیری و شروع سرمایه گذاری خیلی کاربردی‌تر است.

بصورت کلی پیشنهاد ما این است که اگر در ابتدا راه سرمایه گذاری هستید از وارد کردن سرمایه زیاد به بازار بورس پرهیز کنید. ورود فرد مبتدی با سرمایه زیاد به بورس، دقیقا مثل این است که بخواهیم رانندگی را با یک اتومبیل گران قیمت بیاموزیم!

 چه کسانی می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند؟

روش سرمایه گذاری

همه افراد جامعه بدون هیچ محدودیت تحصیلی مرتبط و بدون نیاز به تخصص حرفه‌ای در زمینه مالی، می‌توانند در بورس سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران در بورس، از نظر هویتی به دو دسته تقسیم می‌شوند:


سرمایه گذاری حقیقی


همه افراد بالای 18 سال می‌توانند به صورت آنلاین در بورس سرمایه گذاری کنند. افراد زیر 18 سال، باید به صورت آفلاین و حضوری وارد بازار بورس شوند. سرمایه گذاران حقیقی همگی افرادی مثل من و شما هستند که هویت مستقلی دارند و به صورت فردی سرمایه گذاری می‌کنند.


سرمایه گذاری حقوقی


در مقابل سرمایه گذاری حقیقی، سرمایه گذاری حقوقی وجود دارد. در واقع سرمایه گذاران حقوقی، موسسات و نهادهایی هستند که به دنبال ایجاد ثروت برای ذی نفعان خود هستند. این سرمایه گذاران حجم بالایی از منابع مالی را در اختیار دارند که همین موضوع باعث می شود تاثیر زیادی در بازار سرمایه داشته باشند. بانک ها، شرکت های بیمه، صندوق های بازنشستگی، شرکت های تامین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری و … از مهمترین سرمایه گذاران حقوقی فعال در بازار سرمایه محسوب می شوند.

انواع روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

انواع روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

برای سرمایه گذاری در بورس، می‌توانیم هم خودمان به صورت شخصی دست به کار شویم و هم از تخصص افراد حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنیم. بنابراین روش‌های سرمایه گذاری به دو دسته سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم تقسیم می شوند.


سرمایه گذاری مستقیم


سرمایه گذاری مستقیم وقتی است که ما به صورت فردی وارد بازار سرمایه گذاری می‌شویم و مستقیما از طریق کارگزاری معامله می کنیم. یعنی تمام مسئولیت، تحلیل تکنیکال، تصمیم‌گیری، سرمایه گذاری و سود حاصل از آن، به عهده خودمان است.


سرمایه گذاری غیر مستقیم


یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد از ورود به بازار بورس بترسند، اطلاعات کمی است که از آن دارند. سود کردن در بازار بورس به تخصص کافی و صرف زمان برای پیگیری مداوم بازار نیاز دارد. برای همین واسطه‌هایی به وجود آمده‌اند که با استفاده از دانش افراد متخصص و حرفه‌ای در این بازار، سرمایه متقاضیان را روی بهترین سهم‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.

سرمایه گذاری غیرمستقیم یعنی سرمایه‌مان را در اختیار فرد یا نهاد واسطه‌ای قرار دهیم تا به جای ما سرمایه گذاری کنند. این فرد می‌تواند یک سبدگردان یا یک نهاد مثل صندوق سرمایه گذاری باشد.

 در روش‌ سرمایه گذاری غیرمستقیم معمولا میزان ریسک سرمایه گذاری کمتر می‌شود و در عوض سودآوری کمتری هم نسبت به سرمایه گذاری مستقیم دارد.

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای هر فرد به عواملی مثل میزان شناخت بازار، تجربه، دانش فنی و توانایی مدیریت استرس و هیجان  بستگی دارد. علاوه بر این ریسک پذیری افراد با هم متفاوت است. اما قسمت جذاب ماجرا این است که برای هر فرد با هر میزان ریسک پذیری، ابزار سرمایه‌گذاری مناسبی طراحی شده است.

انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب، یک انتخاب کاملا شخصی است که برای افراد مختلف فرق دارد؛ نکته قابل توجه این است که « بازده و ریسک رابطه مستقیم دارند.» یعنی هرچه بازده روشی بالاتر است به همان میزان نیاز به ریسک پذیری بالاتری دارد.

بهترین روش سرمایه گذاری در بورس چیست؟

چطور در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

اولین قدم برای سرمایه گذاری در بورس، دریافت کد احراز هویت یا سجام است. برای دریافت کد سجام می‌توان از دو روش حضوری و غیرحضوری اقدام کرد. یعنی می‌توان هم با مراجعه به شعب دفاتر پیشخوان دولت و هم به صورت آنلاین و از طریق سایت‌های معتبری مثل سایت کارگزاری‌ها یا بعضی از اپلیکیشن‌های مالی، برای دریافت کد سجام اقدام کرد.

قدم بعدی انتخاب یک کارگزاری مناسب است. کارگزاری‌ها نقش واسط را بین سرمایه‌گذار و بازار سهام دارند و برای خرید و فروش سهام در بورس، حتما باید از طریق یک کارگزاری اقدام کنید.

بعد از انتخاب کارگزاری و ثبت نام، باید مرحله احراز هویت سجام را سپری کنید که به صورت حضوری انجام می‌شود. بنابراین یا باید به دفتر همان کارگزاری که انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید، یا به یکی از شعب پیشخوان دولت که با کارگزاری مورد نظر همکاری دارد. نتیجه این دو روش یکی است و در هر دو حالت، بعد از گذشت چند روز، کد کاربری خرید و فروشِ سرمایه‌گذاری برای شما (مربوط به پنل خرید و فروش) فعال می‌شود.

در شرایطی که نیاز کشورمان رشد اقتصادی است، شاید ایده‌آل‌ترین روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بازار بورس باشد. به این دلیل که در بازار بورس، سهام شرکت‌ها و کارخانجات وجود دارد و سرمایه گذاران با خرید سهام آن‌ها، در پیشرفت و توسعه آن‌ها سهیم می‌شوند و با گردش سرمایه در این بازار، به صنعت و اقتصاد کشور کمک می‌شود.

جالب است بدانید سودآوری و بازده سرمایه گذاری در بورس، بیشتر از دیگر روش‌های مرسوم سرمایه گذاری مثل مسکن، طلا و ارز است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • علیرضا دلپذیر

  میخواهیم پولدار بشم

  • به امید خدا و پشتکار خودت ، چرا که نه فقط یه شام باید بدی هااا

 • محمود مشگینی

  با تشکر از سیگنال
  میشه در برنامه هاتون شرایطی وجود داشته باشه که سهامهای پر بازده هم معرفی بشه تا خرید با ریسک کمتر ی انجام بشه. ممنون

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز
   بله، به زودی مقالات معرفی پر بازده ترین سهام ها روی سایت قرار می گیرند در حال حاضر می توانید از جدول صفحه سهام پربازده ترین سهم ها را به صورت لحظه ای ملاحظه کنید

 • متشکر از اطلاعات خوبی که دادین.

  • مهدیه جوادی

   امیدواریم در مسیر سرمایه گذاری بورس موفق باشید

 • علی طالبی مقدم

  سلام وقت بخیر سپاس از اطلاعات خوبتون. بنده فقط یه سوال دارم آیا بدون آموزش و کلاس رفتن برای یادگیری سرمایه در بورس میتوانم در بورس سرمایه گذاری کنم وفقط به اطلاعاتی که دادین اکتفا کنم؟؟؟

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر گرامی
   آموزش هم می تواند با رفتن به کلاس در موسسات مجاز و حرفه ای اتفاق بیفتد و هم از طریق مطالعه مقالات و کتاب های معتبر یعنی برای موفقیت در سرمایه گذاری در بورس حتما لازم نیست در کلاس های آموزشی شرکت کنید بلکه با پشتکار و مطالعه می توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد

   • عاطفت دوست

    سلام میشه کتاب هایی که واقعا به زبان راحتر و آموزش بهتر در مورد آموزش بورس و آموزش تحلیل تکنیکال هست رو معرفی کنید برام.با تشکر

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام. پیشنهاد ما برای مطالعه تحلیلی تکنیکال همون دو کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی و پشوتن مشهوری نژاد هست. موفق و پرسود باشید.

 • حسین هرمزی

  با ۲۰ میلیون بهترین کار برای درآمدزایی چیه؟

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، سایت سیگنال در زمینه سرمایه گذاری می تواند به شما کمک کند. اگر مبلغی پول دارید که تا یکسال آینده به آن نیاز فوری ندارید می توانید به سرمایه گذاری در بازارهای مختلف فکر کنید
   بهترین روش سرمایه گذاری استفاده از چند بازار مختلف است. یعنی همه سرمایه خودتان را در یک بازار سرمایه گذاری نکنید و سعی کنید سبد متنوعی داشته باشید.

   • سلام
    منظور از بازار های مختلف، « بورس، ارز، ساختمان، طلا و … » است، یا منظور از بازار های مختلف، «سهام، صندوق های مختلف» است؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و عرض ادب. بازارهای مالی مختلف میتونه شامل طلا، ارز، صندوق، زمین و … باشه.

 • علیرضااسماعیلی

  ممنون از اطلاعات و راهنمائیهای خوبتون

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، خوشحالیم که مطالعه مقاله روش سرمایه گذاری در بورس برای شما مفید بوده است

 • امیرحسین اسحاقزهی

  سلام خسته نباشید میگم. با ۱۰۰ میلیون بهترین کار برای درآمدزای چیه؟؟؟

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز، اگر بخواهید به فعالیت معامله گری بپردازید و قصد کسب درآمد از پول تان را دارید باید بیشتر سراغ آموختن تحلیل تکنیکال بروید تا از نوسانات موجود در بازار بورس سود به دست آورید. این روش ریسک بالایی دارد اما اگر به اصول تحلیل مسلط شوید و وقت مناسبی را صرف این کار کنید می توانید به درآمد برسید

  • 09013344532

   داداش پولت بده تو بازار سود شصت درصد بگیر ینی ماهیانه شش میلیون بگیر چک.و سفته و سند برای تضمین پولت هم بگیر راحت پات بنداز رو پات بدون ریسک

 • سیامک حاجی حسین زاده

  عالی

 • اصغر جوادی

  با سلام و تشکر از برنامه خوبتون، لطفا مراحل بعد از این رو هم بفرمایید یعنی بعد از اینکه کارگزاری انتخاب کردیم و کد سجام هم گرفتیم و حضوری به کارگزاری هم رفتیم مرحله بعد چطوری باید خرید سهام انجام بدیم؟

  • روح الله سلطانی

   خرید و فروش سهام از طریق پنل معاملاتی کارگزاری شما انجام میشه. معمولا اکثر کارگزاری ها در خصوص نحوه ی خرید و فروش سهام کلیپ هایی تهیه کردن که می تونین از اون ها استفاده کنین. برای انتخاب سهام می تونین در کنار تحلیل های خودتون از بخش تحلیل سیگنال نیز استفاده کنین. البته تحلیل های ارائه شده سیگنال خرید و فروش محسوب نمیشن و به تنهایی مبنای تصمیم گیری قرار نگیرن.

 • سلام خسته نباشید. واسه سرمایه گذاری به غیراز بورس.
  سکه بهتره یا ارز
  با تشکر

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، گزینه های سرمایه گذاری با توجه به شرایط و توانایی افراد متفاوت است و پیش بینی درباره تغییرات بازار کار درستی نیست.

 • مجتبی فیروزی

  اتباع هم میتونن تو ایران برای بورس ثبت نام کنن؟

  • مهدیه جوادی

   بله اتباع هم می توانند در بورس فعالیت کنند

 • سلام و خسته نباشید میشه یک کتاب جامع و مفید درمورد آموزش بورس معرفی کنید

 • امیر کامیاب مبا

  سلام…بنده میخوام با سرمایه ۵۰میلیون که دارایم است سرمابه گداری کنم..هیچ تخصصی هم ندارم در سرمایه گذاری…میخوام با این مبلغ شروع بکار کنم…لطفا به من بگید چیکار باید کنم…باسپاس

 • سلام تو همین برنامه هم میتونیم سهام بخریم و روزانه ارزش سهام رو ببینیم

  • بهادر آذری

   سلام، ارزش روزانه سهام در اپلیکیشن سیگنال نمایش داده میشه اما در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام در اپلیکیشن سیگنال وجود نداره.

 • محمد سجادز

  توضیحات عالی و کامل بود.

 • عارف فتحیزاده

  س وخسته نباشید خدمت شما بنده با 100تا150میلیون میتونم ماهی 30 میلیون سود کنم به نظرتون وارد بورس بشم بیشتر سود میده یعنی میشه تو سال 300میلیون سود کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز برای سرمایه گذاری در بورس و به دست آوردن سود نمی توان حد مشخصی قرار داد. ممکن است در یک بازه سه ماهه به سود حدود صد در صد برسید و یا در یک ماه ضرر 30 درصدی داشته باشید. همه این موارد به علم شما به بازار و توانایی کنترل سبد خرید تان بستگی دارد.

  • سلام آقای عارف. لطفا میشه راهنمایی کنید با 100 میلیون چکار میکنی که ماهی 30 میلیون درآمد دارید. تشکر فراوان

  • اقا عارف کارتون چیه؟!
   در چه زمینه ای فعالیت دارین؟!

  • میلاد وفا

   اینجوری که بورس باید بیاد پیش تو سرمایشو ببره بالا

 • احمد سهولی

  سلام .من چند سال پیش از طریق اداره محل خدمتم اقدام به خرید سهام پتروشیمی ومرحله بعد خریدسهام بانک نمودم .همکنون برای فروش آن چکار باید انجام دهم.کد سجام هم در برگه سهام دارم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • بهادر آذری

   سلام، میتونید بصورت حضوری یا آنلاین به یکی از کارگزاری ها مراجعه کنید و پس از دریافت کد فعال بورسی میتونید سهام بازار بورس رو خرید و فروش کنید.

  • حسین محمودی

   سرمایه گذاری در بورس

 • محمد رضا خلیفی

  سلام میخواستم در صندوق سرمایه گذاری کنم ولی اطلاعاتی ندارم اگه ممکن هست راهنمایی کنید باتشکر

 • امیرشکوری

  سلام
  بنده دیپلم ردی هستم چگونه میتوانم خرید فروش انلاین انجام بدم
  سپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، حداقل مدرک تحصیلی برای انجام معاملات در بورس دیپلمه.

 • عالییی دمتون گرم

 • وجدانی

  با تشکرازکلیه مدیران سیگنال وآرزوی سلامتی وطول عمرباعزت برای شما وخانواده محترم

 • ناشناس

  باسلام مطالب بسیارخوبی اراءه شده لطفا وررابطه با کارگزاری بیشترتوضیح دهید

 • محمدوطن خواه

  سلام وخسته نباشید.ایاامکان کلاهبرداری های صندوق سرپایه گذاری وکارگزاریها هست یااصلا داشتیم تاالان

 • ناشناس

  بنظرم توضیحات کافیه وخوبه

 • مهدی حیدری

  عالی بود.ممنون

 • رحمان کریمی

  من چند تومانی دارم ثبت نام هم کردم موندم چی بخرم خیلی سخته ریسکش بالاست کسی هم نیس کمک کنه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. میتونید از قسمت تحلیل های بازار سهام سیگنال استفاده کنید و سهم هایی که در سیگنال معرفی میشه رو مدنظر قرار بدید.

 • ناشناس

  باتشکرفراوان ازمطالب خوبتان

 • ناشناس

  بیسته

 • سلام من سامانه سجام ثبت نام کردم ولی شماره حساب بانکی را اشتباه ثبت کردم وقابل ویرایش نیست مجدد هم نمیتونم ثبت نام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم اصلاح کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. با تفن پشتیبانی سامانه سجام به شماره 6461-021 تماس بگیرید تما شما را راهنمایی کنند.

 • سلام خسته نباشید اگر امکان داره آموزش هاتون رو به صورت فیلم هم بزارید بهتره برای یاد گیری.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. حتما پیشنهاد شما مدنظر ما قرار خواهد گرفت و آموزش‌های ویدئویی هم در برنامه های ما هست.

 • محسن زنده بودی

  با سلام یه چیز اینجا برای من مجهوله چه جور میشه یه مقدار سهم رو به اصل پول تبدیل کرد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سهمی که خرید زدید رو باید بفروشید. سپس از طریق پنل کارگزاری تقاضای وجه بزنید تا به حساب شما واریز بشه

 • سلام .امکان داره آموزشهای مختلف در مورد بورس ….تحلیل تکنیکال بزارید
  خیلی دوست دارم همه کلاسها رو شرکت کنم نیاز به آموزش دارم فرصت حضور در کلاسها رو ندارم

  باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. با ما همراه باشید. آموزش های سیگنال گام به گام هست و سعی بر اینه که تمامی مباحث پوشش داده بشه. آموزش تحلیل تکنیکال هم در برنامه‌های آتی هست. با سیگنال همراه باشید.

 • یونس داودی اهرنجانی

  برنامتون عالی بود ممنون اطلاعات مفید

 • عاطفت دوست

  باسلام میخاستم دوستانی که کاربلد چند تا کتاب آموزش بورس و کتاب تحلیل تکنیکال رو برام معرفی کنند.با تشکر از دوستان

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام برای شروع دو کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی و پشوتن مشهوری نژاد پیشنهاد میشه.

 • علی وطن پرست

  سلام چطور می تونم از عرضه اولیه اطلاع پیدا کنم؟ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. از سربرگ سهام سپس سربرگ عرضه اولیه و بعد گزینه از عرضه اولیه با خبرم کن رو فعال کنید.

 • سلام
  از زحمات شما متشکرم
  امکانداره سیگنال خرید هم معرفی بفرمایید
  ؟
  ک ما با اطمینان ورود کنیم به هرحال متخصص دارین ممنونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. امکان سیگنال دهی برای ما وجود نداره و با ماهیت کار ما در مغایرته. میتونید از تحلیل هایی که در بازاهای مختلف گذاشته میشه به عنوان راهنما و کمک در تصمیم گیری استفاده کنید.

 • عبدالحکیم دوگونچی

  من باکارگزاری کارمیکنم هرماه یک واحدصندوق میخرم اگراقساط دیگری نداشتم دویاسه تادرماه میتونستم بخرم

 • عبدالحکیم دوگونچی

  عالیست

 • احسان محمد خانی

  سلام سراغ تکنیکال بروید تا ریسک کمتر شود

 • میتراکربلایی

  اپلیکیشن رانصب کزدم چطوری پولموواردبازارسهام کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام از سایت و اپلیکیشن سیگنال وجود نداره. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” نکاتی برای ورود به بورس ” رو حتما مطالعه کنید.

 • سجاد ده محسنی

  خوبه

 • سجاد ده محسنی

  می خوام در بورس شرکت کنم وپول دار بشم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. خیلی کار خوبی میکنید. بهتون پیشنهاد میکنم برای شروع مقالات آموزشی مارو بخونید و سری به صفحه آموزش بازار سهام سیگنال بزنید.

 • علی رجبی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوال من این است داشتن و یا نداشتن دیپلم چه تاثیری میتواند در سرمایه‌گذاری حقیقی داشته باشد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. شاید فردی هم باشه که با نداشتن دیپلم بتونه دانش سرمایه گذاری در بورسو کسب کنه، اما به هرحال این قانونیه که وجود داره.

 • من چندین بار سعی کردم کد سجام بکیرم از طریق لینکی که گذاشتین کلا تذاشت ثبتنام کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در این مطلب لینکی به سامانه سجام گذاشته نشده، لینک در کدوم مطلبو میگید؟

 • مهران فرازمند

  سلام
  من غیر حضوری و آنلاین در سامانه سجام ثبت نام کردم که یه کد برام فرستاد
  میخواستم بدونم برای حضور در دفتر پیشخوان و دریافت کد اصلی چه مدارکی باید ببرم و اونجا بگم برا چه کاری اومدم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. این مواردو بهتره از خود سامانه سجام سوال بفرمایید که کاملا در جریان قرار بگیرید.

 • علی محمد یارولی پور

  من قبلا ازسهام صنوقها سرمایه گذاری کردم سود انچنانی نسیبم نشد برای خرید در بورس چکار کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   برای شروع سرمایه گذاری در بورس ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید و پس از ثبت نام و احراز هویت در یک کارگزاری و دریافت کد بورسی میتونید سهام موجود در بازار بورس رو خرید و فروش کنید. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” آشنایی با سرمایه گذاری در بورس ” رو حتما مطالعه کنید. موفق و پرسود باشید.

 • آرمان کهرازهی

  سلام برام کامل توضیح بدید میخوام با ۲۰میلیون شروع کنم تازه اولین باره شهرستان خاش

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بهتره سرمایه گذاریتونو با مبالغ پایین شروع کنید و پس از کسب تجربه و شناخت بیشتر بازار مبالغ بالاتر رو وارد بورس کنید. بهتون پیشنهاد میکنم از مقالات آموزشی ما هم حتما استفاده کنید.

 • بایرام خدائی خشه حیران

  با مطالعه اطلاعات خوبی بدست آوردم

 • من دیپلمم کامل نیست یعنی نمیتونم بصورت آنلاین تو بورس باشم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. قانون مدرک تحصیلی برداشته شده و در حال حاضر میتونید در بورس سرمایه گذاری کنید.

 • عبدالمجید فروهر

  اپلیکیشن شما بسیار عالی و گویا آموزش میدهد

 • سارااقایی

  سلام میشه مقاله راجب خرید چ نوع بورسی بذارین؟که سوداوریش بیشتره…ممنون ازبرنامه عالیتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. پیشنهاد شما حتما در مقالات بعدی مدنظر ما قرار خواهد گرفت. سپاس از شما.

   • سلام من دیپلم ندارم می تونم با مدارک خانومم وارد شم وکار کنم

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و عرض ادب. به تازگی شرایط مدرک تحصیلی حذف شده و بدون مدرک هم میتونید در بورس سرمایه گذاری کنید.

 • درخشان

  عالی بود واقعا
  عاقبت بخیر باشید

 • باتشکر از اپلیکیشن و سایت عالی … ممنون

 • باسلام.میخاستم تو صندوق توسعه و تعاون ثبتنام کنم ولی تو خوزستان شعبه نداره.چکار باید کرد؟باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. میتونید با شماره تلفن صندوق تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن. اغلب صندوق ها از طریق سایتشون قابل سرمایه گذاری هستند. یعنی با مراجعه به سایت صندوق بصورت آنلاین میتونید ثبت نام کنید و واحدهای صندوق مورد نظرتون رو خریداری کنید.

 • ممنون از اطلاعاتتون

 • عالی ممنون

 • سلوا شریفی

  خیلی جالب بود برام …

 • مریم افراسیابی

  سلام ممنون از اطلاعاتتون . سوال داشتم اگه کد سجام و کارگزاری رو به کسی داده باشیم و الان بخوایم پس بگیریم که خودمون کار کنیم ولی کد رو نده چجوری میتونیم پس بگیریم ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برای اینجور موارد بهتره با خود کارگزاری تماس بگیرید و از اون ها جویا بشید.

 • روش صندوق و سبد گردان چ فرقی باهم دارن کدومشون سود بیشتری داره چطور باید تو صندوق سرمایه گذاریم کنم سبد گردان‌چطور؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. سبدگردانی بصورت اختصاصی هست و فقط برای شما انجام میشه و معمولا سرمایه بیشتری (500 میلیون تومان به بالا) رو شرکت های سبدگردانی قبول میکنن. اما صندوق پول شما و چندین نفر دیگست که جمع آوری شده و در دارایی های مختلف سرمایه گذاری میشه. برای آشنایی بیشتر با نحوه خرید واحدهای صندوق بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری ” رو مطالعه کنید، برای اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در شرکت های سبدگردانی هم پیشنهاد میشه با خود این شرکت ها تماس بگیرید.

 • ناشناس

  یکی از نکات مثبت برنامه فونت درشت و خوانای اونه که برای کسانی مثل من که دیدشون کمه واقعا عالیه.

 • سلام خسته نباشید. من تو سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم انجام دادم ، اول برام کد پیگیری فرستاد ، دو سه روز بعد هم کد معاملاتی. و من به هیچ کارگزاری هم مراجعه نکرده بودم ، حالا با همین کدی که سجام بهم داده میتونم خربد و فروش سهام انجام بدم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. خیر باید به یک کارگزاری مراجعه کنید و کد بورسی فعال دریافت کنید.

   • خیلی ممنون از پاسخگویی تون،
    اما الان این کد بورسی که از سجام برام ارسال شده به چه دردی میخوره؟ تاکید میکنم که این کد همون کد پیگیری نیست و کد معاملاتی نوشته شده.

 • اصغر مرادی مقدم

  بسیار عالی است،ممنون

 • رضادارابی

  سپاس از شما …بسیار عالی

 • بهنام بهنامی کیا

  متشکر از اطلاعاتی که دادید سپاس

 • فاطمه عباسی

  سلام من تو کارگزاری ثبت نام کردم اما هنوز کد بورسی فعال نشده چقد زمان میبره تا کد بورسی فعال بشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برخی از کارگزاری ها در تهران یک روزه هم کدبورسی رو فعال میکنن. بهتره از خود کارگزاری این مورد رو پیگیری کنید.

 • مهدی عبدی

  سلام وقت بخیر میشود در مورد اتفاقاتی که در بازار بورس میوفته در یک مطلب توضیح بدید مثلا توقف نماد یا حق تقدم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. تمامی اتفاقات روزانه بازار بورس رو میتونید در گزارش های روزانه بازار سرمایه که هرروز در سایت و اپ منتشر میشه مشاهده کنید.

 • محمدزندی

  باسلام خدمت شما زحمت کشان بازار سرمایه و پیش قراولان توسعه اقتصادی کشور از این که با اپلیکیشن شما از طريق بازي کوئیز اف کینگ آشنا شدم وچون قصد شرکت در بورس را داشتم سریعتر جذب شما شدم ولی کار شما نسبت به دیگر همکارانتان بهتر می‌پسندم و رضایت بیشتر ی برایم به همراه دارد آموزش همراه با درآمد خیلی لذت بخش است خلاصه اینکه شما تمام آیتم‌ها یی که من میخواستم را یک جا جمع آوری کرده اید حتی دیگه نیاز به استفاده از چندنرم افزار نیست وخیلی از تلاش‌های شما راضیم وبه امید موفقیت شما و خودم دراین زمینه خواهانم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از این همه لطف و محبت شما. خوشحالیم که از کار ما راضی بودید. موفق و پیروز باشید.

 • از کجا ثبت نام کنیم یا وارد بورس و سهام بشیم ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای ورود به بورس ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کرده و کد فعال بورسی دریافت کنید تا به راحتی بتوانید سهام خرید و فروش کنید.

 • بهروز نجفی

  متشکرم از این همه اطلاعات خوب دادید

 • ناشناس

  عالیییسی

 • باسلام. من از سال92وارد بورس شدم تا سال97حدود350میلیون وارد بورس کردم والان سرمایه به یک میلیارد رسیده الان آنلاین کارمیکنم حالا سرمایه از بورس بیرون بکشم یاکارکنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی خودتون داره. میتونید از تحلیل های ما در راستای راهنمایی استفاده کنید. البته باز هم تصمیم گیرنده برای خرید و فروش هر سهامی خودتون هستید. موفق و پرسود باشید.

 • علی آقاجانی

  سلام وقت بخیر من خودم سالهاست سهام دارم ولی نمیدونم چه طوری ازش استفاده کنم. میشه راهنمایی بفرمایید…

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و قت بخیر. برای خرید و فروش سهام باید در سامانه سجام ثبت نام کنید و بعد در یک کارگزاری ثبت نام کنید تا کد فعال بورسی داشته باشید. بعد از اون به راحتی میتونید هر سهمی که خواستید رو خرید و فروش کنید.

 • سلام ۵میلیون دارم با سختی جمع و جور کردم کسی هس ک بتونه کمکم کنه بیشترش کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. پیشنهاد میکنم ابتدا با استفاده از مطالب آموزشی ما با بازارهای مالی مختلف آشنا بشید سپس یک بازار رو انتخاب کنید و با مبالغ کم سرمایه گذاری خودتون رو شورع کنید.

 • مجید مددی

  چه جوری ثبت نام کنیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. برای ورود به بورس ابتدا باید در سامانه سجام اعتبار سنجی بشید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کرده و کد فعال بورسی دریافت کنید تا بتونید سهام مورد نظرتون رو خرید و فروش کنید.

 • ناشناس

  خوبه

 • سلام و امدیوارم همگی بتوانیم باهم در این بازار فعالیت های مفید و سود اوری داشته باشیم فقط یک سوال
  من الان ۱۴ سال دارم ایا نمیتوان وارد بورس شوم چون بسیار علاقه دارم
  ممنون از اپ خوبتون👌👌

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و دورد. افراد زیر 18 سال میتونند کد بورسی آفلاین داشته باشند برای اطلاعات بیشتر و اطمینان بهتره با کارگزاری ها تماس بگیرید.

 • محمود غنی زاده

  سلام من اصلا وارد نیستم وقت کلاس رفتتم ندارم چجوری میشه کمک کنید به من باتشکر.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد