دانلود اپلیکیشن

سامانه سجام چیست و ثبت نام در سجام چه مزایایی دارد؟

سامانه سجام چیست و ثبت نام در سجام چه مزایایی دارد؟

با ورود تکنولوژی به بازار سرمایه، این بازار دستخوش تغییرات فراوانی شد. کم کم خرید و فروش حضوری جای خود را به معاملات آنلاین داد و امروزه رقابت بر سر افزایش پذیرش مشتریان از طریق سامانه آنلاین است. سامانه سجام همان طرح جامع انلاینی است که با بزرگتر شدن جامعه بورسی نیاز به آن بیش از پیش احساس می شد. اما قبل از ثبت نام در سامانه سجام و ورود به بازار بورس بهتر است با این سامانه و مزایای ان بیشتر آشنا شویم.

سجام چیست؟

سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که برای ارائه بهتر و سریع تر خدمات توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه آغاز به کار کرد.

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است نه یک سامانه تجاری، زیرا هدف آن کسب درآمد نیست بلکه ایجاد یک سامانه مادر برای جمع آوری اطلاعات مشتریان است. این سامانه به صورت فراگیر برای ثبت نام اولیه تمامی سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می شود. بنابراین می توان آن را یک سامانه ملی نیز نام گذاری کرد.

ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام

بر اساس مصوبه سازمان بورس همه سرمایه گذاران چه افرادی که قبلا کد بورسی دریافت کرده اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند،  بایستی به سامانه سجام مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کنند. اخیرا بانک ها نیز از سپرده گذاران خود درخواست می کنند تا برای دریافت وام در این سامانه ثبت نام و احراز هویت کنند.

لازم به ذکر است که طبق مصوبه جدید شورای عالی بورس در 16 اردیبهشت 1399، تمام مراجعات حضوری برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت به دلیل ازدحام جمعیت و فاصله گذاری اجتماعی لغو می‌شود و همه افرادی که می‌خواهند کد بورسی دریافت کنند می‌توانند احراز هویت را به صورت غیر حضوری و الکترونیکی توسط اپلیکیشن سیگنال انجام دهند.

افرادی که در سامانه سجام ثبت نام می کنند کافیست تنها یکبار فرم هایی که از سوی سازمان بورس تعریف شده را پر کنند. بنابراین در مراجعات بعدی خود به نهاد های مالی شامل صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و کارگزاری ها، دیگر نیازی به پر کردن همه فرم ها از اول نیست و روند بسیار کوتاه تری طی خواهد شد. زیرا تمام اطلاعات قبلا در سیستم ذخیره شده است. اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و ادرس اقامت دایمی شما از طریق این سامانه ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد آن ندارد.

مراحل سجامی شدن سرمایه گذاران

مراحل ثبت نام و احراز هویت در سجام

ثبت نام در سامانه سجام شامل دو مرحله است:

 1. ثبت نام در سامانه سجام: ابتدا اطلاعات خود را در این سامانه به آدرس sejam.ir ثبت کنید تا از طریق مراجع ذی صلاح راستی آزمایی شود.
 2. احراز هویت در سجام با اپ سیگنال: در مرحله دوم باید با استفاده از اپلیکیشن سیگنال، نسبت به احراز هویت خود اقدام کنید.
ویدئو آموزشی – مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام با اپلیکیشن سیگنال

پس از انجام فرآیند فوق، فرد سجامی خواهد شد و کد بورسی طی مدت زمان مشخصی برای افراد ارسال خواهد شد. قبلا در مقاله آموزشی ” نحوه دریافت کد بورسی ” نحوه ثبت نام در سجام را به تفصیل توضیح داده‌ایم. پس از ثبت نام نوبت به تکمیل احراز هویت غیرحضوری شما با استفاده از اپلیکیشن سیگنال می‌رسد که می‌توانید با استفاده از راهنمای زیر به راحتی احراز هویت خود را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام دهید.

در صورتی که سرمایه گذاران قدیمی بازار سرمایه ثبت نام اولیه در این سامانه را انجام ندهند، کد معاملاتی ان ها غیر فعال می شود و تا اتمام فرآیند ثبت نام در این سامانه اجازه هیچ گونه فعالیتی از جمله خرید و فروش اوراق بهادار به آن ها داده نخواهد شد.

مزایای استفاده از سامانه سجام چیست؟

در این بخش به تفصیل مزایا و خدمات این سامانه را شرح می دهیم:

دریافت کد بورسی (معاملاتی) و ورود با بازار بورس

همان طور که بالاتر هم گفته شد، اولین گام برای ورود به بورس و دریافت کد بورسی ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام است.

در واقع مزیت اصلی ثبت نام و احراز هویت در سجام sejam.ir همین دریافت کد معاملاتی و ورود به بازار بورس است. کد بورسی یا معاملاتی مانند کد ملی برای هر فرد یکتا است و تنها یک بار برای هر فرد حقیقی صادر می‌شود. با استفاده از خدمات احراز هویت غیرحضوری اپلیکیشن سیگنال به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید کد معاملاتی خود را دریافت کنید و اولین گام برای ورود به بازار بورس را بردارید.


دریافت سود تقسیمی


قبل از راه اندازی سامانه سجام، پرداخت سود به روش های متفاوتی انجام می شد. به این صورت که، پس از تشکیل مجمع عمومی عادی، قسمتی از سود هر سهم(EPS) بین سهام داران تقسیم می شد. سپس سرمایه گذاران می توانستند مطابق با اعلامیه ای که در سایت کدال (codal.ir) منتشر می شد، با استفاده از یکی از روش های زیر سود خود را دریافت کنند:

 1. شماره حساب خود را از طریق ایمیل ارسال کنند تا سود تقسیمی به حساب آن ها واریز شود.
 2. یک بانک به سرمایه گذار معرفی می شد تا وی با مراجعه به بانک مذکور در تاریخ اعلام شده و ارایه کارت ملی و کد بورسی خود سود تقسیمی مقرر را دریافت کند.

مشکل این روش ها زمانی بود که سرمایه گذار به تاریخ مجمع توجه نکند یا تاریخ پرداخت سود تا زمان سرمایه گذاری وی فاصله زیادی داشته باشد و فراموش کند که سود تقسیمی را دریافت کند. یا نیاز باشد برای افتتاح حساب به بانک های متفاوتی مراجعه کند و به این ترتیب هزینه ای به او تحمیل شود.

با روی کار امدن سامانه سجام، این روند تغییر کرد. هم اکنون وجوه مربوط به هر سهمی که شما با آن به مجمع می روید و درخواست سود تقسیمی برای آن سهم می کنید، درتاریخ مشخص شده از سوی شرکت، به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز می شود. سپس این شرکت وجوه مذکور را به حساب هایی که سرمایه گذاران در سایت سجام معرفی کرده اند، واریز می کند. به این ترتیب سود بسیار سریع تر و کم دردسرتر و به طور خودکار به واسطه سامانه جامع سجام به حساب سرمایه گذاران واریز می شود.

برای مشاهده سودهای تعلق گرفته به شما کافی است از بخش دارا سربرگ “گزارش سودهای تعلق گرفته از سال 96 به بعد” را انتخاب کنید، تا سود سهامتان نمایش داده شود. (شکل زیر)

دریافت سود تقسیمی سامانه سجام

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه


سهامداران پس از احراز هویت و سجامی شدن می توانند به صفحه اختصاصی خود در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.com مراجعه کرده و از خدمات متنوعی بهره ببرند. بالای این صفحه منویی وجود دارد که به شکل زیر است:

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

 در ادامه بیشتر به معرفی این درگاه و ابزارهای آن می پردازیم.


سربرگ دارا

همانطور که در تصویر می بینید، با ورود به بخش سبد دارایی در سربرگ دارا می توانید سبد دارایی خود را مشاهده کنید.

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

در سمت چپ بالای صفحه، موجودی حساب شما نشان داده شده است. این عدد نشان دهنده مبلغی است که به عنوان سود به حساب شما واریز شده است.

در ستون اول کد سهام داری شما نمایش داده شده است.

در ستون های بعدی به ترتیب نماد هر سهمی که شما مالک ان هستید، نام شرکتی که در ان سهام دارید، تعداد سهمی که در هر شرکت دارید و ارزش ریالی ان سهم مشخص شده است. اگر سهم شما دارای حق تقدم باشد، نماد ان به صورت نام «نماد+ح» نمایش داده می شود. برای مثال نماد دارو به صورت داروح نمایش داده می شود.

ستون بعدی درصد از کل را نشان می دهد. به این معنی که اگر شما نماد صبا را در سبد خود دارید، این سهم چند درصد از کل سبد شما را به خود اختصاص داده است. ستون بعدی نیز نشان دهنده نوع دارایی شما است.

در نهایت، ستون اخر نام کارگزاری که سهم را از طریق ان خریداری کرده اید و کارگزار ناظر را نشان می دهد. گاهی ممکن است شما به دلایلی از سرویس دهی کارگزاری خود راضی نباشید و بخواهید کارگزاری خود را تغییر دهید. در این صورت باید فرم های کارگزاری جدید را پر کرده و تایید هویت شوید. (البته قرار است در آینده این تایید هویت نیز برداشته شود و همان احراز هویت در سجام کفایت کند.) پس از ثبت نام در کارگزاری جدید بایستی دارایی سهامتان به آن کارگزاری منتقل شود.

قبلا انتقال به صورت حضوری انجام می شد ولی با استفاده از این درگاه شما می توانید فایل سند سهم های خود را دانلود و به کارگزار جدید ارایه دهید تا نقل و انتقالات لازم انجام شود.

برخی از کارگزاری ها بدون ارایه برگه سهام فرایند تغییر کارگزار ناظر را برای سهامداران انجام می دهند. دقت کنید که این کار خلاف قانون است.

گاهی در بخش کارگزار ناظر یک نماد خاص، عبارت CDS درج شده است. این عبارت به این معناست که سهم شما زیر نظر یک کارگزار مجازی قرار گرفته و غیر قابل معامله شده است. برای قابل معامله شدن ان، سهامدار باید از طریق یک کارگزاری، از شرکت سپرده گذاری مرکزی درخواست کند که این سهم مجددا زیر نظر یک کارگزار قرار بگیرد.

در سمت چپ صفحه سبد دارایی شما به صورت یک نمودار اماری به نمایش درآمده و نسبت هر سهم را در کل سبد شما را با رنگ های مختلف نشان می دهد. در پایان این صفحه می توانید گزارش سبد دارایی خود را به صورت یک فایل اکسل دریافت کنید.

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

در قسمت گزارش گردش معاملات، شما می توانید یک گزارش روزانه از گردش معاملات خود را مشاهده یا ان را به صورت یک فایل اکسل دانلود کنید. (عکس بالا)

در ستون اول مجددا نماد هر سهم را مشاهده می کنید. با این تفاوت که نماد ها بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند و تغییرات هر کدام پشت سر هم امده است. یعنی اگر شما 100 سهم از ذصبا را در تاریخ 01/01/1398 خریده اید و 20 سهم از ان را در 01/03/1398 و 40 سهم دیگر را در 01/08/1398 فروخته اید، تاریخ تمام خرید و فروش های شما در ستون دوم پشت سر هم لیست شده است.

در دو ردیف بعدی، به ترتیب تعداد سهامی که از هر نماد خرید و فروش کرده اید به همراه میانگین قیمت ان نشان داده شده است.

در ستون اخر نیز نام کارگزاری هایی که از طریق انها اقدام به خرید و فروش سهام کرده اید، امده است.

در سمت چپ صفحه، با استفاده از گزینه فیلتر می توانید اطلاعات مربوط به خرید و فروش هر سهم تان را در تاریخ دلخواه مشاهده کنید.

مجامع سجام

در بخش مجامع، نماد و شرکتی که در ان سهام دارید، امده است. ستون بعدی نوع مجمع(عمومی، فوق العاده) و ستون اخر تاریخ برگزاری هر مجمع را نشان می دهد. در این قسمت نیز می توانید با استفاده از فیلتر تاریخ، بازه زمانی دلخواه خود را انتخاب کنید. (عکس بالا) با استفاده از این قسمت و قسمت گزارش معاملات می‌توایند بفهمید که در مجمع عادی سالیانه یا فوق العاده شرکت کرده اید یا نه.

به اینصورت که اگر در قسمت گزارش معاملات سهام را قبل از تاریخ مجمع خریداری کرده باشید و تا یک روز قبل از تاریخ مجمع نفروخته باشید سود نقدی یا افرایش سرمایه به شما تعلق گرفته است و می‌توانید در آینده از آن بهره ببرید.

همچنین در قسمت اطلاعیه های نماد، می توانید اطلاعیه های منتشر شده در “کدال” را به همراه عنوان و تاریخ به تفکیک هر نماد مشاهده کنید.(عکس زیر)

اطلاعیه های سامانه سجام

در سربرگ گزارش دارایی، اطلاعات جدیدی از جمله کل دارایی و دارایی غیر قابل معامله برای هر سهم به تفکیک مشخص شده است.

در ستون گواهی سهام نیز یک امکان ویژه در نظر گرفته شده است. پیش از راه اندازی سامانه سجام، سهامداران برای حضور در مجامع نیاز به گواهی سهام داشتند که باید از محل امور سهام دریافت می کردند. این امر نیازمند صرف وقت و مراجعه حضوری بود به همین دلیل بسیاری از سهامداران مخصوصا افرادی که ساکن شهرستان ها بودند امکان حضور در مجامع را از دست می دادند. اما با استفاده از درگاه ذینفعان بازار سرمایه، کاربران می‌توانند در بخش مجامع الکترونیکی به صورت آنلاین در مجامع شرکت کنند و همچنین از مراجعه حضوری به امور سهامداری شرکت ها جلوگیری می‌شود.

به علاوه از گواهی سهام به عنوان تضمینی برای مالکیت بر سهام هم می‌توان استفاده کرد. کاربرد دیگر این گواهی زمانی است که شما قصد انتقال سهمی از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر با استفاده از تغییر کارگزار ناظر دارید، در اینصورت می‌توانید در هنگام ثبت درخواست فایل دانلود شده گواهی سهام را به همراه توضیحات برای انتقال سهام خود به کارگزاری جدید ارسال کنید. (عکس زیر)

دریافت گواهی سهام در سامانه سجام

در سربرگ دارا، اطلاعات دیگری از گزارش استعلام وضعیت فریز هم در اختیار سهام داران قرار دارد.

همچنین می توانید گزارش سود های تعلق گرفته به خود را (که روش دریافت آن در بخش دریافت سود تقسیمی توضیح داده شد.) در سربرگ دارا مشاهده کنید.


سربرگ بازار

در سربرگ بازار می توانید به اطلاعات انواع بازار های بورس، فرابورس، اوراق بدهی و مشتقه دسترسی داشته باشید. از جمله این اطلاعات می توان به وضعیت بازار، شاخص کل و هم وزن، ارزش بازار، تعداد، ارزش و حجم معاملات و مورادی از این دست اشاره کرد.

سجام سربرگ بازار

سربرگ مجامع الکترونیک

در بخش مجامع الکترونیکی نیز می توانید تاریخ برگزاری مجامع سهامی که در اختیار دارید را مشاهده و در صورت تمایل در ان مجمع شرکت کنید.

مجامع الکترونیک سجام

در هر صفحه قسمتی نیز برای اخبار اختصاص یافته است.

افرادی که چندین بار کارگزاری خود را تغییر داده اند، احتمالا بیش از دیگران نیاز به این درگاه را احساس می کنند. گاهی ممکن است شما سهامی را که در یک کارگزاری خریده باشید و با عوض کردن کارگزاری خود، این سهام به جایی دیگر منتقل شده باشد و شما ندانید دقیقا کجاست. یا قبلا در افزایش سرمایه سهمی شرکت کرده باشید ولی قبل از ثبت افزایش سرمایه، سهام اصلی را فروخته باشید و بعدتر یادتان رفته که اصلا چنین سهمی داشتید. در این صورت شما می توانید کل سبد دارایی خود را در این درگاه مشاهده و اطلاعات لازم را کسب کنید. فارغ از این که سهام را چه زمانی یا از کدام کارگزاری خریداری کرده اید.

نکته: دقت کنید که دسترسی به خدمات درگاه ذینفعان بازار سرمایه منوط به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام است.

سوالات متداول

چرا باید در سامانه سجام sejam.ir ثبت نام کنیم؟

براساس مصوبه سازمان بورس چه افرادی که قبلا کد بورسی داشته‌اند، چه افراد جدید که قصد ورود به بورس را دارند باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کنند.

آیا امکان احراز هویت سجام بصورت غیر حضوری (الکترونیکی) هم وجود دارد؟

بله، با استفاده از اپلیکیشن سیگنال به راحتی و در کمترین زمان ممکن با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌توانید ثبت نام و احراز هویت خود را در سامانه سجام تکمیل کنید.

آیا بعد از احراز هویت غیرحضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال، کد معاملاتی برای من ارسال می‌شود؟

بله، بعد از تکمیل فرآیند احراز هویت و تایید پرونده متقاضی با فرآیند هوش مصنوعی کد معاملاتی به شماره همراه فرد ارسال می‌شود.

آیا امکان ورود به بورس برای افراد زیر 18 سال هم وجود دارد؟

بله، افراد زیر 18 سال هم می‌توانند وارد بازار بورس شوند، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه دریافت کد آفلاین ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • ناشناس

  سلام آموزنده و مفید

 • ناشناس

  چندباربرام سهام عدالت تعلق گرفته وحال میخوام بدونم نمیخوام سهام خود رابفروشم میخوام حفظش کنم ولی نمیدونم چگارکنم،درضمن سهامی که تا حال گرفته ام میتونم ببینم،منظورحساب سهامی که تا سال۹۸دریافت کردم،مرسی،

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات مربوط به میزان دارایی های شما در سامانه سهام عدالت ذکر شده

 • فرهاد سلامی

  با سلام وتشکر از اطلاعات جامع ، باید به اطلاع برسانم که سایت ddn.csdiran.com از خارج از کشور در دسترس نیست و این با ماهیت جذب سرمایهگذاران مغایرت دارد ! ایا امکان انتقال این موضوع به مراجع از سوی شما ممکن است . با سپاس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی سما با گروه سیگنال، برای رفع این مشکل از پشتیبانی سایت سجام کمک بگیرید.

 • زهراقرایی خضری

  من مطلقه هستم و عضو کمیته هستم و در سلام عدالت ثبت نام نکردم و باید چه کار کنم که عضو سهام عدالت کمیته بشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، فعلا هیچ روشی برای ثبت نام در سهام عدالت وجود نداره.

 • حسین کوهپایه

  عالی من تازه وارد شدم خیلی کمک کننده بود تشکر

 • سلام
  ایا فرادی که قبلا در کارگزاریهای بورس ثبت نام کرده اند کد بورسی دارند؟یا حتما باید سجامی شوند؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، چه افرادی که از قبل کد بورسی داشتند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کنند. در غیر اینصورت کد بورسی ان ها غیر فعال میشه. کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست.

 • سلام
  ببخشید من چند وقت پیش سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم روز بعدشم آگاه ثبت نام کردم ولی فعلا احراز هویت نشدم حالا یه کد برام اومده سه حرف و پنج عدد که حروف مربوط به اسم و نام خانوادگیم نیس خواستم ببینم این اعداد و حروف چیه؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • علیرضا

  سلام عرض شد.جناب من سهام عدالتمو مستقیم کردم حالا زمانش بهمون بگن تو سبدمون چه سهامی هستش ما برا اینکه بیاد تو چرخه کارگزاری مفید باید کار دیگه ای انجام بدیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از آزاد سازی به روش مستقیم چند روز طول میکشه تا سهام هر نفر مشخص بشه و بعد از اون خودکار وارد کد بورسی اون ها میشه.

 • سعید تورجی

  سلام ممنون از سایت خوبتان
  چگونه احراز هویت رو غیر حضوری انجام بدم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت سجام مراجعه کنید و با استفاده از بخش احراز هویت الکترونیکی مراحل رو تکمیل کنید.

 • فاطمه کیانی

  عالیه خیلی دوست دارم یاد بگیرم و وارد بشم.اگر بخوام ثبت نام کنم چکار باید بکنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اموزش نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید. موفق و پر سود باشید.

 • ناشناس

  تشکر از اموزش مفید ومختصر تان در زمینه اشنایی با بورس و سهام عدالت

 • نصیر سوره

  سلام من برای چهار نفره خانواده سهام دو میلیونی ثبت نام کردم و کد بورسی هم دارم ایا باید برای کل افاد خانواده در سجام ثبت نام کنم یعنی برای هر نفر ۱۰ هزار تونان پرداخت کنم لطفا راهنمایی نمایید چون یک فرزند من الان ۴ سالش است و این سجام که برای او فایده ندارد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، چه افرادی که از قبل کد بورسی داشتند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کنند. در غیر اینصورت کد بورسی ان ها غیر فعال میشه.

 • ميترا عموهاشمي

  در سامانه سجام ثبت نام كردم ١٠ هزار تومان از من گرفت براي رفتن به مرحله بعد خطا داد الان چكار كنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بهتره مشکل تون رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • امیالله تبموری

  مم ثبت نام کردم پول واریزکردم ولی پیدانمیکنم که چه سهمی مربط بکجاراخریداری کردم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، میتونید از بخش سبد دارایی در درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با روش خرید و فروش از این لینک کمک بگیرید.

 • جمال سیداحمدی

  باسلام،من سهام عدالتم آزاد کرد حالا مخوام تو یکی از کارگزایها سرمایه گذراری کنم..کدامیکشو دارای اعتبار بیشتری هست؟شهر ما آگا و فارابی رو داره

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید. موفق باشید.

 • ناشناس

  سلام من سهام عدالت دارم مخوام نفروشم مخوام وارد بورس کنم سود بگیرم چه کنم کمک کنید ممنون میمشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در صورت تمایل به معامله باید بر اساس روش اعلام شده توسط سازمان بورس اقدام کنید. می تونید اخرین اخبار رو از سیگنال دنبال کنید. موفق باشید.

 • کد بورسی من سه حرف اولش هیچ ربطی به سه حرف اول نام خانوادگیم نداره.

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام الان من از سامانه سجام کد پیگیری گرفتم الان چیکار کنم .واسه سهام عدالت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد سجام باید مراحل احراز هویت رو تکمیل کنید تا کد بورسی برای شمنا صادر بشه. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • جنگی زهی

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم بعد برای دریافت کد وارد مرحله بدی شدم که کلی دنگ وفنگ داشت هیچی.شماره حساب وشماره شبا میخواست .خواستم بدونم شماره حساب اینا ضروریه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای واریز و دریافت وجه معاملات سهام نیاز به حساب بانکی دارین بنابراین یکی از مدارکی که نیاز هست شما ارایه بدین شماره حساب بانکیه و بدون شماره حساب شما نمی تونید وارد بازار بورس بشین.

 • امیر امیری۲۴

  با سلام می خواستم بدونم احراز هویت غیر حضوری در اپلیکیشن شما از چه زمانی شروع خواهد شد؟

 • احراز هویت غیر حضوری در کدام قسمت این اپلیکیشن هست؟؟

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم میخواستم بدونم من سهام عدالتم نمیخوام ازاد کنم و میخوام دست دولت باشه اگر من در سجام کد بورسی بگیرم مشکلی پیاد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • سلام ببخشید میشه بگید چه کسایی میتونن توی سجام ثبت نام کنن؟ من سهام عدالت دارم و ازادش نکردم مبتونم توی سجام کد بورسی بگیرم؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، تمام افرادی که تمایل دارن در بورس فعالیت کنن باید در سامانه سجام ثبت نام کنن. ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • سلام ببخشید میشه بگید سهام عدالت ایا ربطی به سجام و کد بورسی داره
  من میخوام توی سجام کد بورسی بگیرم
  مشکلی برای سهام عدالت پیش نمیاد؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • حامد زلفی

  دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری چگونه است

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری فراهم نیست.

 • سلام
  من داخل سایت سجام ثبت نام کردم بعد چند ردز یه کد اومد سه حرف و پنج عدد که حروفش جزء اسم و فامیل من نبود کار گزاری هم ثبت نام نکردم میخواستم ببینم اون کد چیه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از احراز هویت یک کد شامل 3 حرف و 5 عدد براتون ارسال میشه ک همون کد بورسی شما هست. اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • ناشناس

  سلام من با گوشی سهام عدالت ثبت نام کردم الان میتونم۳۰ درصد بفروشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بله 30 درصد رو همین اول میتونید بفروشید اما هنوز ساز و کار دقیق مشخص نشده که چطور میشه فروخت.
   فعلا گفتن برا 30 درصد باید رفت بانک و تعهد نامه داد.

 • سلام. من فقط سوالم اینه: الان من در سامانه سهام عدالت، سهام خودمو آزاد کردم و روش مستقیم رو انتخاب کردم. میخوام بدونم برای فروش سهام عدالتم، ثبت اطلاعات و احراز هویت در سجام رو باید انجام بدم؟؟ یا نیازی نیست؟؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای تمام معاملات خرید و فروش سهام باید یکبار در سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت رو تکمیل کرده باشین.

 • مهرداد قدیمی

  سلام من سهام عدالت رو به ر وش مستقیم ازاد کردم بعد سامانه سجام ثبت نام کردم کد ۱۰ رقمی برام اومد بعد برای احراز هویت کد زدم با کد ملی بعد الان پیام اومده که احراز هویت شما باموفقیت انجام شد بعد این کد بورسی باید از کجا بگیرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگه مراحل احراز هویت رو با موفقیت پشت سر گذاشتین برای دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید.

 • مهرداد قدیمی

  سلام

 • ناشناس

  سلام، من در سامانه سجام ثبت نام کردم، الان برای احراز هویت باید چیکار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیر حضوری استفاده کنید.

 • ناشناس

  سلام، احراز هویت غیر حضوری چه گونه انجام میشود،به کدام سامانه باید مراجعه نمود

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیر حضوری استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من سهام عدالتم رو آزادسازی مستقیم کردم وقصد دارم یکجا بفروشمش واصلا قصد واردشدن به بازار بورس وخریدوفروش سرمایه گذاری روندارم وکشاورزم آیا نیازی هست که سجامی بشم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در صورت انتخاب روش مستقیم باید در فرصت مناسب وارد سامانه سجام بشید و بعد از احراز هویت از یک کارگزاری کد معاملاتی بگیرید تا در صورت تمایل بتونید سهامتون رو معامله کنید.

 • علی بدری ایده لو

  درخواست کد بورس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای دریافت کد بورسی باید به کارگزاری ها مراجعه کنید.

 • حمیده صدیقی

  سلام از سامانه سجام برای من پیام اومده ومن کلا نمی دونم سهام دارم یا نه؟!
  هیچ اطلاعاتی ندارم لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگه فرایند ثبت نام سجام رو تکمیل کردین می تونید اطلاعات سبد تون رو در درگاه ذینفعان بازار سرمایه مشاهده کنید.

 • سارا رحیمی

  سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم انجام دادم ازطرفی پیش ثبت نام کارگزاری آگاه رو هم انجام دادم آیا برا کارگزاری هم باز باید برم احراز هویت؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، احراز هویت کارگزاری ربطی به احراز هویت سجام نداره و باید برای دریافت کد بورسی و ارایه اطلاعات تون به کارگزاری مراجعه کنید.

 • محسن انصاری

  سلام راجب اینکه بعد از گرفتن کد بورسی وطی مراحل احراز هویت باید چکار کرد توضیح بدید ممنون

 • ناشناس

  من به این سایت ddn.csdiran.com مراجعه کردم ولی این سربرگ ها نبود فقط میتونستم اطلاعاتم رو ادیت کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، استفاده از درگاه ذینفعان بازار سرمایه منوط به تکمیل فرایند ثبت نام در سجام است.

 • سلام با تشکر از پاسخگویی سیگنال
  در صورت داشتن کد بورسی
  کدوم کارگذاری ها امکان ثبت نام غیر حضوری دارند تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • ابراهیم برزگر

  سلام من بنام فرزندان زیر 18 سال سهام صندوق سرمایه گذاری یکم دارا خریداری کردم. لطفاً بفرمایید برای فرزندانم باید جدا کد بورسی بگیرم.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله

 • محمد رضا حاجی زاده

  سلام خواستم بپرسم اگر سهام.خریدم بعد از مدتی نخواستم ادامه کار بدم ایا اصل پول پرداختی سریع به حساب واریز میشوند یا …

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… اصل پول شما وقتی وارد سهم میشه ممکنه دچار نوسان و تغییر بشه و تضمینی برای حفظ اصل سرمایه وجود نداره

 • پرویزروشندل

  سلام بنده کافینت رفتم ثبت نام سجام کردم یک کد ده رقم امد بعد رفتم دفتر پیشخوان دولت یک کد ما معلات امد الان چکار کنم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • ناشناس

  سربرگ فریز در سامانه سجام به چه معناست؟؟واگر سهمی در این سربرگ باشه باید چکاری انجام داد!!

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام موجود در این بخش به هر دلیلی توسط یک کارگزار غیر قابل معامله شده اند که باید در این مورد با کارگزار مربوطه صحبت کنید

 • مصطفی ضیائی

  سلام.من درسجام ثبت نام کرده ام ولی کد ده رقمی برام نیامده چکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با مراجعه به سایت سجام گزینه بازیابی کد پیگیری را انتخاب کنید

 • سلاممم خواهشا جواب بدین الان من بعد از ثبت نام در سجام ی کد پگیرری و ی کد بورسی دارم الان با همین کد بورسی باید در کارزاری ها معامله انجام بدم یا اینکه کد بورسی کارگزاری متفاوته؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • ولی ناصری

  ببخشید من در سامنه سجام ثبتنام کردم احراز هویت شدم و کد بورسی هم گرفتم خواستم بدونم میشه از طریق سامانه سجام به دارایی سهام عدالت هم دسترسی داشت یا خیر؟
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا این امکان فراهم نشده است

 • سلام.ما الان سهاممون رو ازاد کردیم ومیخوایم بفروشیم الان دوهفته است که از ازادسازی سهاممون میگذره ولی به بانک میریم میگه ثبت نشده مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات بانک هنوز آپدیت نشده است

 • محسن منصورخاکی

  سلام بسیار علی و مفید

 • عبداله

  با سلام من سهام عدالتمو آزاد کردم در سایت سجام هم ثبت نام کردم احراز هویت غیر حضوری هم انجام دادم کد بورس هم برام اومد داخل سامانه استعلام و آزاد سازی سهام عدالت میتونم میزان دارایی و شرکتهایی که داخلشون سهام دارم رو ببینم ولی داخل وبسایت ذینفعان وارد که شدم دارایی ندارم و حسابم صفر میباشد باید چکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا اطلاعات سهام عدالت در درگاه یکپارچه ذینفعان قابل مشاهده نیست

 • سلام دویست سهم از صندوق یکم دولت خریداری کردم از طریق اپلیکیشن ایوا یعنی دومیلیون منتهی نمیدونم باید چه کار کنم راهنماییم کنید وارد این برنامه شدم برای ثبت نام منتهی پیغام داد که چند روز ثبت نام کنید بعلت به روز رسانی

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… شما باید ابتدا در سجام ثبت نام کنید بعد کد بورسی بگیرید و از طریق سامانه کارگزاری اقدام به معامله این صندوق نمایید.

 • سلام
  وقت بخیر
  بنده از کارگزاری اعتبار نگرفتم اما سهامم فریز شده
  دلیلش چی میتونه باشه و چه اقدامی باید بکنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فریز سهام در موارد که مشتری به کارگزار بدهکار هست انجام میشه و درصورتی که شما بدهی ای به کارگزاری ندارید این کار خلاف روال موجود هست و باید توسط کارگزار اصلاح شود

 • معصومه زینالی

  باز خورد خبدی داشت برای منی که مبتدی هستم وتازه وارد بورس شدم☺☺☺

 • احمد فرزین

  سلام در قسمت دارایی قسمت کارگزار نوشتهcds.من تو مفید ثبت نام کردم الان میخام انتقالش بدم اونجا.باید چه کار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • باسلام..من ۱۲ سال پیش سهام داشتم که از طریق یک شرکت بنام خبره ارا معامله انجام داده میشد بعلاوه کد بورسی با این حال در سایت سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم انجام دادم..آیا نیاز به ثبت نام در کارگزاری جدیدی دارم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای خرید و فروش باید از خدمات یک کارگزار استفاده کنید

 • سلام
  من سهام عدالتم رو به روش مستقیم انتخاب کردم اما ارزش سهام من هنوز تغییری نکرده است یعنی همون پانصدو خورده هستش و تمام اطلاعاتم تکمیل است.فقط سجام‌ثبتنام نکردم آیا بالا نرفتن سهامم ارتباطی به ثبتنام سجام داره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ارزش سهام خودتون رو از طریق سایت سهام عدالت بررسی کنید

 • سلام خسته نباشید.
  1-حرف ذ در اول نماد به معنای چیست؟
  2- کلمه null در کارگزار ناظر به معنای چیست؟
  3- چطور میتوان سهام جایزه حاصل از افزایش سرمایه را به کارگزاری انتقال داد؟
  از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام جایزه معمولا به صورت خودکار منتقل میشوند اما اگر نشد درخواست تغییر کارگزار ناظر بدهید

 • سلام … لیست سود سهام های خود را در قسمت سودهای تعلق گرفته سجام می بینم ولی موجودی حسابم در بالای صفحه سمت چپ صفر هستش … لطف کنید بفرمائید کی این سودها میاد و در قسمت موجودی حسابم می نشیند و چطور میتونم دریافتش کنم….

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، لیست سود سهم ها مربوط به کل شرکت هاست و خیلی از اون ها سود خودشون رو از طریق روش هایی به جز سجام واریز میکنند در نتیجه از این طریق مبلغی به حساب شما واریز نشده

 • تایماز خوش بهار

  سلام خسته نباشید ، من وقتی در سجام ثبت نام کردم برام پیام امد اطلاعات شما تایید نمی باشد ، ولی منم چک کردم همش درست بود و من سنم کمتر از ۱۸ سال است لطفا کمک کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، افراد زیر 18 سال باید یک نفر رو به عنوان نماینده قانونی( معمولا پدر به عنوان ولی) انتخاب کنند

 • سلام بر شما من چند روز پیش در سامانه ذینفعان سرمایه گذاری ثبت نام کردم امروز که وارد صفحه شدم در قسمت کارگزار ناظر CDS نوشته وضعیت کد سهامداریم هم فعاله الان باید چکار کنم هیچ اطلاعی از عملکرد این سیستمها ندارم صرفا از روی راهنماییها اقدام به ثبت کردم که بطور غیر مستقیم وارد بورس شوم . میشه کامل در مورد این سامانه و اقداماتی که ما باید انجام دهیم توضیح کامل بدید مثلا همین مورد CDS چه مراحلی رو باید طی کنیم تا رفع شه . در قسمت ارسال درخواست به کدوم بخش باید مراجعه و چجور اقدام کنیم پیشاپیش ممنون از پاسخگویی کامل و فوریتون عزیزان

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به سامانه معاملاتی کارگزاری خودتون مراجعه کنید و درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید تا این حالت به نام کارگزاری شما تغییر کنه

 • حسین فروهشته مراد

  س.منمیخوام خودم سهامم روتوبازاربورس اداره کنم لطفادقیق راهنمایی ام کنیدممنونم

 • فاطمه نیکبخت

  سلام. من تمام مراحل آزادسازی رو انجام دادم. کد بورسی هم گرفتم. اما در سامانه easy trader ارزش سهام من صفر هست. چه طور میشه سهام عدالت رو به سامانه مفید منتقل کرد؟
  با تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از نحوه انتقال سهام عدالت می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • باسلام وتحیت من سهام دارایکم رااز طریق بانک رفاه خریداری کردم می خواه این سهام روبه کارگزاری مفیدانتقال بدم لطفا بفرمائید از طریق سایت/ddn.csdiran.comازکدام گزینه می تونم کپی اسنادروبه کارگزاری بفرستم-تشکرازشما

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود.

 • برای بچهایی که کارت ملی ندارن وسناسنامه انها کارت ملیشان هست چه باید کرد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز میتونید ثبت نامشون رو از طریق سایت سجام انجام بدین و برای احراز هویت سجام و ثبت نام در کارگزاری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. برای اشنایی بیشتر با نحوه ورود افراد زیر ۱۸ سال به بازار بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • علیرضا حلاجی

  سلام می خواهم کد بورسی بگیرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ابتدا به سایت سجام مراجعه کنید و ثبت نام سجام رو انجام بدین. پس از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام می تونید با مراجعه به سیگنال احراز هویت سجام رو به صورت غیرحضوری انجام داده و کد بورسی تونو دریافت کنید.

 • سلام چراسهام دارایکم به ‍‍‍‍‍پرتفوی کارگزاری من اضاف نمیشود دوسه هفته هم میشه که احرازحویت هم انجام دادم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، پس از این که یک هفته از ثبت‌نام و احراز هویت شما گذشت، حالا به سامانه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.com دسترسی دارید که می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به قسمت گزارش دارایی رفته و از وجود دارایکم مطمئن شوید.
   اگر دارایکم در سبد دارایی شما موجود است، در ستون مربوط به کارگزار ناظر، نام کارگزار شما درج شده یا عبارت CDS؟ اگر نام همان کارگزاری است که معاملات خود را با آن انجام می‌دهید، دارایکم به پرتفوی شما منتقل می‌شود و چنانچه نشد، با پشتیبانی کارگزاری خود تماس بگیرید.
   اگر عبارت CDS یا نام کارگزاری درج شده که با آن معامله نمی‌کنید، باید مراحل تغییر کارگزار ناظر را انجام دهید.برای این کار به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود.

 • سلام، من از طریق سامانه سجام احراز هویت شدم و کد بورسی هم دریافت کردم، حالا که میخوام در کارگزاری آگاه ثبت نام کنم در پایان گفته باید از طریق دفتر پیشخوان احراز هویت بشم و کد بورسی دریافت کنم، پس اون احراز هویت و کد بورسی سجام اینجا قابل استفاده نیست؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که یکبار کد بورسی دریافت کردین نیازی به دریافت مجدد اون نیست. تنها کافیه در کارگزاری ثبت نام کنید و نام کاربری و رمز عبورتون رو برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری دریافت کنید. در صورتی که کارگزاری مربوطه دفاتر پیشخوان رو برای ثبت نام مشخص کرده باشد باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • مریم وفاجو

  کد سجام من ارسال نشده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • شهروز میرزازاده

  سلام خسته نباشید سایت ddn مدتی است باز نمیشه روش‌های دیگر هست برای بازشدن

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در حال حاضر این سایت مشکلی ندارد لطفا مجدد امتحان بفرمایید.

 • گل افشان مشهد

  من در سجام ثبت نام کردم هم خودم هم پسرم زیر ۱۸سال هست ۶خرداد در بانک رفاه برای فروش سهام فرم پر کردم ولی اکنون فهمیدم کار گزاری هنوز ندارم چطور یک کارگزار انتخاب کنم تا سهام پسرم بفروشم ممنوت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید من ۵۰۰۰هزار سهم در بورس اوراق بهادر در شرکت ثشاهد دارم آیا اینجا میتونم سهامم رو بفروشم یا باهاش کار کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به درگاه ذینفعان بازا سرمایه مراجعه کنید تا با کارگزاری ناظر تون اشنا بشید. بعد از اون می تونید با استفاده از سامانه معاملاتی همون کارگزاری نسبت به خرید و فروش سهم تون اقدام کنید. برای اشنایی با درگاه ذینفعان بازار سرمایه این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام تغییر کارگزار ناظر رای دارا یکم رو چطوری باید از طریق درگاه ذینفعان ثبت کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود. شما می توانید تمام اطلاعات لازم برای اطلاع از نحوه انتقال دارایکم به پرتفوی کارگزاری را در پست اینستاگرامی سیگنال مشاهده کنید.

 • نیکو آرامی

  سلام. دارایکم رو از طریق صندوق بازنشستگی کشوری خرید کردم. الان از طریق حساب مفید و تغییر کارگزار ناظر چندین بار اقدام کردم، ولی متاسفانه هنوز انتقال پیدا نکرده! در قسمت شرح عبارت خاصی باید بنویسم؟
  در “سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه”، کارگزار رو زده CDS!
  بنده از طریق پنل آنلاین پلاس، قسمت “پرتفوی لحظه ای” و “افزودن تراکنش دستی” اقدام به اضافه کردن کردم، ولی در سبدبان قابل مشاهده و طبیعتا قابل معامله هم نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام اگه کارگزار رو cds زده یعنی کارگزاری برای شما انتخاب نشده. باید از سامانه کارگزاری تغییر کارگزار ناظر رو بزنید. این لینک رو ببینید.

 • محمد خباز

  من یک هفته قبل از راه اینترنت در سجام ثبت نام کردم در آخر پیام (مشخصات شما با موفقیت ثبت شد) آمد ام تا کنون به همراه یا ایمیل من هیچ پیامی نیامده . باید چه اقدامی انجام دهم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • اکبر مهدوی

  سلام من توسجام ثبت نام کردم برای خودم خانواده‌ام نفری ۱۰۰۰۰تومان هم دادیم بعدوارد سجام شدیم وکامل ثبت نام کردیم وکد ۱۰ رقمی گرفتیم وبرای اهراز هویت به ممراکز رفتیم وکد بورسی گرفتیم حالا با اون کا میکنم اما دارا یکم داخل پرتفوی نیست انتقال کار گگزاری هم کردم تو اپلی کیشن دو هفته هست می زنه ور حال پیگیری لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز شما می‌توانید با مرکز پاسخگویی بانک مسکن به شماره‌های 1830 و 61088 تماس بگیرید.

 • فرشته دست پاک

  ثبت نام برای بورس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید و ثبت نام سجام تون رو تکمیل کنید. بعد از دریافت کد ۱۰ رقمی سجام می تونید از طریق سیگنال به صورت غیر حضوری احراز هویت سجام رو انجام بدین و کد بورسی تونو دریافت کنید.

 • مريم قربانپورزنگ اباد

  تو چی و چجوری سرمایه گذاری کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه معامله در بورس می تونید از این لینک استفاده کنید. انتخاب بازار مالی به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. موفق و پرسود باشید.

 • سعید سالاری

  سلام ببخشید من در سامانه سجام اطلاعات ثبت کردم و مرحله اخر که مربوط هست ب اطلاعات بانکی تا حالا اطلاعات سه بانک رو گذاشتم ولی پیامک میاد که اطلاعاتت بانکی مورد تایید نمی باشد .فامیلیم رو عوض کردم ولی تو بانک همون فامیل قبلیم ثبت هست میشه دلیلش این باشه؟ ممنونم راهنماییم کنید خیلی گرفتارم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • سیمین قلی پور

  سلام ما در سامانه سجام ثبت نام کردیم هزینه دادیم به امورمشترکین برامون کد پنج رقمی و سه حرف فامیلیمون اومده آیا باز باید برای کار گزاری مفید ثبت نام کنیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، با دریافت کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه فراهم شده. برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری باید در دفاتر انها ثبت نام کنید.

 • م. اسدی

  سلام من سجام را دارم و ودر حال معامله با کد بورسی هستم ولی احراز هویت فقط در کارگزاری شدم. ایا احراز هویت پیشخوان یا غیر حضوری هم لازمه یا اصلا دیگه نیازی هست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، تمام فعالان بازار سرمایه باید یکبار در سجام ثبت نام و احراز هویت سجام شون رو تکمیل کنن. احراز هویت کارگزاری متفاوت از احراز هویت سجام هست.

 • عادله رمضانی

  سلام.مم تو یه کارگذاری کد بورسی دارم و خرید وفروش سهام انجام میدم. ،بعد میخوام یه کارگذاری دیگه هم فعال کنم که سهام های اصلی و اونجا داشته باشم تا بهش دست نزنم.حالا باز باید برم احراز هویت؟میشه راهنمایی کنید؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام در چند کارگزاری با یک کد بورسی وجود داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید. موفق و پرسود باشید.

 • علی غفو

  واردشدن بهddnخیلی مشکله چه راهکارساده ای وجود دارد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه تنها نیاز به کد ملی و کد تایید دارید که برای امنیت شما قرار داده شده است. شما می تونید انتقادات و پیشنهادات تون رو از طریق پشتیبانی سایت ddn.csdiran.com مطرح کنید.

 • رضا رنجبر

  دریافت مجدد کد پیگیری سامانه سجام

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • قادرلطیفی

  سلام خوشحال از برنامه اگاهی دهنده شما

 • ممنون از اطلاع رسانی خوبتون . واقعا ارزنده و مفید بود .

 • فخری جعفری

  سلام ببخشید من سجام ثبت نام کردم ولی پشیمون شدم نمیخام تو بورس باشم لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، نیازی به انجام کارخاصی نیست

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
14 مرداد 1399