سامانه سجام چیست و ثبت نام در سجام چه مزایایی دارد؟

سامانه سجام چیست و ثبت نام در سجام چه مزایایی دارد؟

با ورود تکنولوژی به بازار سرمایه، این بازار دستخوش تغییرات فراوانی شد. کم کم خرید و فروش حضوری جای خود را به معاملات آنلاین داد و امروزه رقابت بر سر افزایش پذیرش مشتریان از طریق سامانه آنلاین است. سامانه سجام همان طرح جامع انلاینی است که با بزرگتر شدن جامعه بورسی نیاز به آن بیش از پیش احساس می شد. اما قبل از ثبت نام در سامانه سجام و ورود به بازار بورس بهتر است با این سامانه و مزایای ان بیشتر آشنا شویم.

سجام چیست؟

سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که برای ارائه بهتر و سریع تر خدمات توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه آغاز به کار کرد.

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است نه یک سامانه تجاری، زیرا هدف آن کسب درآمد نیست بلکه ایجاد یک سامانه مادر برای جمع آوری اطلاعات مشتریان است. این سامانه به صورت فراگیر برای ثبت نام اولیه تمامی سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می شود. بنابراین می توان آن را یک سامانه ملی نیز نام گذاری کرد.

ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام

بر اساس مصوبه سازمان بورس همه سرمایه گذاران چه افرادی که قبلا کد بورسی دریافت کرده اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند،  بایستی به سامانه سجام مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کنند. اخیرا بانک ها نیز از سپرده گذاران خود درخواست می کنند تا برای دریافت وام در این سامانه ثبت نام و احراز هویت کنند.

لازم به ذکر است که طبق مصوبه جدید شورای عالی بورس در 16 اردیبهشت 1399، تمام مراجعات حضوری برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت به دلیل ازدحام جمعیت و فاصله گذاری اجتماعی لغو می‌شود و همه افرادی که می‌خواهند کد بورسی دریافت کنند می‌توانند احراز هویت را به صورت غیر حضوری و الکترونیکی توسط اپلیکیشن سیگنال انجام دهند.

افرادی که در سامانه سجام ثبت نام می کنند کافیست تنها یکبار فرم هایی که از سوی سازمان بورس تعریف شده را پر کنند. بنابراین در مراجعات بعدی خود به نهاد های مالی شامل صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و کارگزاری ها، دیگر نیازی به پر کردن همه فرم ها از اول نیست و روند بسیار کوتاه تری طی خواهد شد. زیرا تمام اطلاعات قبلا در سیستم ذخیره شده است. اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و ادرس اقامت دایمی شما از طریق این سامانه ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد آن ندارد.

مراحل سجامی شدن سرمایه گذاران

مراحل ثبت نام و احراز هویت در سجام

ثبت نام در سامانه سجام شامل دو مرحله است:

 1. ثبت نام در سامانه سجام: ابتدا اطلاعات خود را در این سامانه به آدرس sejam.ir ثبت کنید تا از طریق مراجع ذی صلاح راستی آزمایی شود.
 2. احراز هویت در سجام با اپ سیگنال: در مرحله دوم باید با استفاده از اپلیکیشن سیگنال، نسبت به احراز هویت خود اقدام کنید.
ویدئو آموزشی – مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام با اپلیکیشن سیگنال

پس از انجام فرآیند فوق، فرد سجامی خواهد شد و کد بورسی طی مدت زمان مشخصی برای افراد ارسال خواهد شد. قبلا در مقاله آموزشی ” نحوه دریافت کد بورسی ” نحوه ثبت نام در سجام را به تفصیل توضیح داده‌ایم. پس از ثبت نام نوبت به تکمیل احراز هویت غیرحضوری شما با استفاده از اپلیکیشن سیگنال می‌رسد که می‌توانید با استفاده از راهنمای زیر به راحتی احراز هویت خود را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام دهید.

در صورتی که سرمایه گذاران قدیمی بازار سرمایه ثبت نام اولیه در این سامانه را انجام ندهند، کد معاملاتی ان ها غیر فعال می شود و تا اتمام فرآیند ثبت نام در این سامانه اجازه هیچ گونه فعالیتی از جمله خرید و فروش اوراق بهادار به آن ها داده نخواهد شد.

مزایای استفاده از سامانه سجام چیست؟

در این بخش به تفصیل مزایا و خدمات این سامانه را شرح می دهیم:

دریافت کد بورسی (معاملاتی) و ورود با بازار بورس

همان طور که بالاتر هم گفته شد، اولین گام برای ورود به بورس و دریافت کد بورسی ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام است.

در واقع مزیت اصلی ثبت نام و احراز هویت در سجام sejam.ir همین دریافت کد معاملاتی و ورود به بازار بورس است. کد بورسی یا معاملاتی مانند کد ملی برای هر فرد یکتا است و تنها یک بار برای هر فرد حقیقی صادر می‌شود. با استفاده از خدمات احراز هویت غیرحضوری اپلیکیشن سیگنال به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید کد معاملاتی خود را دریافت کنید و اولین گام برای ورود به بازار بورس را بردارید.


دریافت سود تقسیمی


قبل از راه اندازی سامانه سجام، پرداخت سود به روش های متفاوتی انجام می شد. به این صورت که، پس از تشکیل مجمع عمومی عادی، قسمتی از سود هر سهم(EPS) بین سهام داران تقسیم می شد. سپس سرمایه گذاران می توانستند مطابق با اعلامیه ای که در سایت کدال (codal.ir) منتشر می شد، با استفاده از یکی از روش های زیر سود خود را دریافت کنند:

 1. شماره حساب خود را از طریق ایمیل ارسال کنند تا سود تقسیمی به حساب آن ها واریز شود.
 2. یک بانک به سرمایه گذار معرفی می شد تا وی با مراجعه به بانک مذکور در تاریخ اعلام شده و ارایه کارت ملی و کد بورسی خود سود تقسیمی مقرر را دریافت کند.

مشکل این روش ها زمانی بود که سرمایه گذار به تاریخ مجمع توجه نکند یا تاریخ پرداخت سود تا زمان سرمایه گذاری وی فاصله زیادی داشته باشد و فراموش کند که سود تقسیمی را دریافت کند. یا نیاز باشد برای افتتاح حساب به بانک های متفاوتی مراجعه کند و به این ترتیب هزینه ای به او تحمیل شود.

با روی کار امدن سامانه سجام، این روند تغییر کرد. هم اکنون وجوه مربوط به هر سهمی که شما با آن به مجمع می روید و درخواست سود تقسیمی برای آن سهم می کنید، درتاریخ مشخص شده از سوی شرکت، به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز می شود. سپس این شرکت وجوه مذکور را به حساب هایی که سرمایه گذاران در سایت سجام معرفی کرده اند، واریز می کند. به این ترتیب سود بسیار سریع تر و کم دردسرتر و به طور خودکار به واسطه سامانه جامع سجام به حساب سرمایه گذاران واریز می شود.

برای مشاهده سودهای تعلق گرفته به شما کافی است از بخش دارا سربرگ “گزارش سودهای تعلق گرفته از سال 96 به بعد” را انتخاب کنید، تا سود سهامتان نمایش داده شود. (شکل زیر)

این پرداخت خودکار زمانی که تعداد سهام فرد افزایش پیدا می‌کند یا در مواردی که فرد آشنایی چندانی با بازار بورس ندارد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در حال حاضر سهام عدالت یکی از مصادیق این موارد است چرا که در روش مدیریت مستقیم، تعدادی از سهام 36 شرکت بورسی در اختیار هر فرد قرار داده شده است و دریافت سود سهام از تک تک آن ها کار آسانی نخواهد بود. در کنار آن در روش مدیریت غیر مستقیم، سهام عدالت به سهام شرکت سرمایه گذاری استانی تبدیل شده است و مشمولان سود سالیانه خود را از این شرکت ها دریافت خواهند کرد.

دریافت سود تقسیمی سامانه سجام

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه


سهامداران پس از احراز هویت و سجامی شدن می توانند به صفحه اختصاصی خود در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.com مراجعه کرده و از خدمات متنوعی بهره ببرند. بالای این صفحه منویی وجود دارد که به شکل زیر است:

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

 در ادامه بیشتر به معرفی این درگاه و ابزارهای آن می پردازیم.


سربرگ دارا

همانطور که در تصویر می بینید، با ورود به بخش سبد دارایی در سربرگ دارا می توانید سبد دارایی خود را مشاهده کنید.

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

در سمت چپ بالای صفحه، موجودی حساب شما نشان داده شده است. این عدد نشان دهنده مبلغی است که به عنوان سود به حساب شما واریز شده است.

در ستون اول کد سهام داری شما نمایش داده شده است.

در ستون های بعدی به ترتیب نماد هر سهمی که شما مالک ان هستید، نام شرکتی که در ان سهام دارید، تعداد سهمی که در هر شرکت دارید و ارزش ریالی ان سهم مشخص شده است. اگر سهم شما دارای حق تقدم باشد، نماد ان به صورت نام «نماد+ح» نمایش داده می شود. برای مثال نماد دارو به صورت داروح نمایش داده می شود.

ستون بعدی درصد از کل را نشان می دهد. به این معنی که اگر شما نماد صبا را در سبد خود دارید، این سهم چند درصد از کل سبد شما را به خود اختصاص داده است. ستون بعدی نیز نشان دهنده نوع دارایی شما است.

در نهایت، ستون اخر نام کارگزاری که سهم را از طریق ان خریداری کرده اید و کارگزار ناظر را نشان می دهد. گاهی ممکن است شما به دلایلی از سرویس دهی کارگزاری خود راضی نباشید و بخواهید کارگزاری خود را تغییر دهید. در این صورت باید فرم های کارگزاری جدید را پر کرده و تایید هویت شوید. (البته قرار است در آینده این تایید هویت نیز برداشته شود و همان احراز هویت در سجام کفایت کند.) پس از ثبت نام در کارگزاری جدید بایستی دارایی سهامتان به آن کارگزاری منتقل شود.

قبلا انتقال به صورت حضوری انجام می شد ولی با استفاده از این درگاه شما می توانید فایل سند سهم های خود را دانلود و به کارگزار جدید ارایه دهید تا نقل و انتقالات لازم انجام شود.

برخی از کارگزاری ها بدون ارایه برگه سهام فرایند تغییر کارگزار ناظر را برای سهامداران انجام می دهند. دقت کنید که این کار خلاف قانون است.

گاهی در بخش کارگزار ناظر یک نماد خاص، عبارت CDS درج شده است. این عبارت به این معناست که سهم شما زیر نظر یک کارگزار مجازی قرار گرفته و غیر قابل معامله شده است. برای قابل معامله شدن ان، سهامدار باید از طریق یک کارگزاری، از شرکت سپرده گذاری مرکزی درخواست کند که این سهم مجددا زیر نظر یک کارگزار قرار بگیرد.

در سمت چپ صفحه سبد دارایی شما به صورت یک نمودار اماری به نمایش درآمده و نسبت هر سهم را در کل سبد شما را با رنگ های مختلف نشان می دهد. در پایان این صفحه می توانید گزارش سبد دارایی خود را به صورت یک فایل اکسل دریافت کنید.

دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

در قسمت گزارش گردش معاملات، شما می توانید یک گزارش روزانه از گردش معاملات خود را مشاهده یا ان را به صورت یک فایل اکسل دانلود کنید. (عکس بالا)

در ستون اول مجددا نماد هر سهم را مشاهده می کنید. با این تفاوت که نماد ها بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند و تغییرات هر کدام پشت سر هم امده است. یعنی اگر شما 100 سهم از ذصبا را در تاریخ 01/01/1398 خریده اید و 20 سهم از ان را در 01/03/1398 و 40 سهم دیگر را در 01/08/1398 فروخته اید، تاریخ تمام خرید و فروش های شما در ستون دوم پشت سر هم لیست شده است.

در دو ردیف بعدی، به ترتیب تعداد سهامی که از هر نماد خرید و فروش کرده اید به همراه میانگین قیمت ان نشان داده شده است.

در ستون اخر نیز نام کارگزاری هایی که از طریق انها اقدام به خرید و فروش سهام کرده اید، امده است.

در سمت چپ صفحه، با استفاده از گزینه فیلتر می توانید اطلاعات مربوط به خرید و فروش هر سهم تان را در تاریخ دلخواه مشاهده کنید.

مجامع سجام

در بخش مجامع، نماد و شرکتی که در ان سهام دارید، امده است. ستون بعدی نوع مجمع(عمومی، فوق العاده) و ستون اخر تاریخ برگزاری هر مجمع را نشان می دهد. در این قسمت نیز می توانید با استفاده از فیلتر تاریخ، بازه زمانی دلخواه خود را انتخاب کنید. (عکس بالا) با استفاده از این قسمت و قسمت گزارش معاملات می‌توایند بفهمید که در مجمع عادی سالیانه یا فوق العاده شرکت کرده اید یا نه.

به اینصورت که اگر در قسمت گزارش معاملات سهام را قبل از تاریخ مجمع خریداری کرده باشید و تا یک روز قبل از تاریخ مجمع نفروخته باشید سود نقدی یا افرایش سرمایه به شما تعلق گرفته است و می‌توانید در آینده از آن بهره ببرید.

همچنین در قسمت اطلاعیه های نماد، می توانید اطلاعیه های منتشر شده در “کدال” را به همراه عنوان و تاریخ به تفکیک هر نماد مشاهده کنید.(عکس زیر)

اطلاعیه های سامانه سجام

در سربرگ گزارش دارایی، اطلاعات جدیدی از جمله کل دارایی و دارایی غیر قابل معامله برای هر سهم به تفکیک مشخص شده است.

در ستون گواهی سهام نیز یک امکان ویژه در نظر گرفته شده است. پیش از راه اندازی سامانه سجام، سهامداران برای حضور در مجامع نیاز به گواهی سهام داشتند که باید از محل امور سهام دریافت می کردند. این امر نیازمند صرف وقت و مراجعه حضوری بود به همین دلیل بسیاری از سهامداران مخصوصا افرادی که ساکن شهرستان ها بودند امکان حضور در مجامع را از دست می دادند. اما با استفاده از درگاه ذینفعان بازار سرمایه، کاربران می‌توانند در بخش مجامع الکترونیکی به صورت آنلاین در مجامع شرکت کنند و همچنین از مراجعه حضوری به امور سهامداری شرکت ها جلوگیری می‌شود.

به علاوه از گواهی سهام به عنوان تضمینی برای مالکیت بر سهام هم می‌توان استفاده کرد. کاربرد دیگر این گواهی زمانی است که شما قصد انتقال سهمی از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر با استفاده از تغییر کارگزار ناظر دارید، در اینصورت می‌توانید در هنگام ثبت درخواست فایل دانلود شده گواهی سهام را به همراه توضیحات برای انتقال سهام خود به کارگزاری جدید ارسال کنید. (عکس زیر)

دریافت گواهی سهام در سامانه سجام

در سربرگ دارا، اطلاعات دیگری از گزارش استعلام وضعیت فریز هم در اختیار سهام داران قرار دارد.

همچنین می توانید گزارش سود های تعلق گرفته به خود را (که روش دریافت آن در بخش دریافت سود تقسیمی توضیح داده شد.) در سربرگ دارا مشاهده کنید.


سربرگ بازار

در سربرگ بازار می توانید به اطلاعات انواع بازار های بورس، فرابورس، اوراق بدهی و مشتقه دسترسی داشته باشید. از جمله این اطلاعات می توان به وضعیت بازار، شاخص کل و هم وزن، ارزش بازار، تعداد، ارزش و حجم معاملات و مورادی از این دست اشاره کرد.

سجام سربرگ بازار

سربرگ مجامع الکترونیک

در بخش مجامع الکترونیکی نیز می توانید تاریخ برگزاری مجامع سهامی که در اختیار دارید را مشاهده و در صورت تمایل در ان مجمع شرکت کنید.

مجامع الکترونیک سجام

در هر صفحه قسمتی نیز برای اخبار اختصاص یافته است.

افرادی که چندین بار کارگزاری خود را تغییر داده اند، احتمالا بیش از دیگران نیاز به این درگاه را احساس می کنند. گاهی ممکن است شما سهامی را که در یک کارگزاری خریده باشید و با عوض کردن کارگزاری خود، این سهام به جایی دیگر منتقل شده باشد و شما ندانید دقیقا کجاست. یا قبلا در افزایش سرمایه سهمی شرکت کرده باشید ولی قبل از ثبت افزایش سرمایه، سهام اصلی را فروخته باشید و بعدتر یادتان رفته که اصلا چنین سهمی داشتید. در این صورت شما می توانید کل سبد دارایی خود را در این درگاه مشاهده و اطلاعات لازم را کسب کنید. فارغ از این که سهام را چه زمانی یا از کدام کارگزاری خریداری کرده اید.

نکته: دقت کنید که دسترسی به خدمات درگاه ذینفعان بازار سرمایه منوط به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام است.

سوالات متداول

چرا باید در سامانه سجام sejam.ir ثبت نام کنیم؟

براساس مصوبه سازمان بورس چه افرادی که قبلا کد بورسی داشته‌اند، چه افراد جدید که قصد ورود به بورس را دارند باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کنند.

آیا امکان احراز هویت سجام بصورت غیر حضوری (الکترونیکی) هم وجود دارد؟

بله، با استفاده از اپلیکیشن سیگنال به راحتی و در کمترین زمان ممکن با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌توانید ثبت نام و احراز هویت خود را در سامانه سجام تکمیل کنید.

آیا بعد از احراز هویت غیرحضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال، کد معاملاتی برای من ارسال می‌شود؟

بله، بعد از تکمیل فرآیند احراز هویت و تایید پرونده متقاضی با فرآیند هوش مصنوعی کد معاملاتی به شماره همراه فرد ارسال می‌شود.

آیا امکان ورود به بورس برای افراد زیر 18 سال هم وجود دارد؟

بله، افراد زیر 18 سال هم می‌توانند وارد بازار بورس شوند، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه دریافت کد آفلاین ” را مطالعه کنید.

آیا ثبت نام در سجام و احراز هویت در آن برای دریافت سود سهام عدالت کافی است یا باید در کارگزاری ثبت نام کنیم؟

ثبت نام و احراز هویت در سجام برای استفاده از خدمات شرکت سپرده گذاری مرکزی، از جمله دریافت سود سالیانه شرکت ها، کافی است. ثبت نام در کارگزاری تا زمانی که قصد خرید و فروش سهام نداشته باشید الزامی نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • ناشناس

  سلام آموزنده و مفید

 • ناشناس

  چندباربرام سهام عدالت تعلق گرفته وحال میخوام بدونم نمیخوام سهام خود رابفروشم میخوام حفظش کنم ولی نمیدونم چگارکنم،درضمن سهامی که تا حال گرفته ام میتونم ببینم،منظورحساب سهامی که تا سال۹۸دریافت کردم،مرسی،

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات مربوط به میزان دارایی های شما در سامانه سهام عدالت ذکر شده

 • فرهاد سلامی

  با سلام وتشکر از اطلاعات جامع ، باید به اطلاع برسانم که سایت ddn.csdiran.com از خارج از کشور در دسترس نیست و این با ماهیت جذب سرمایهگذاران مغایرت دارد ! ایا امکان انتقال این موضوع به مراجع از سوی شما ممکن است . با سپاس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی سما با گروه سیگنال، برای رفع این مشکل از پشتیبانی سایت سجام کمک بگیرید.

 • زهراقرایی خضری

  من مطلقه هستم و عضو کمیته هستم و در سلام عدالت ثبت نام نکردم و باید چه کار کنم که عضو سهام عدالت کمیته بشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، فعلا هیچ روشی برای ثبت نام در سهام عدالت وجود نداره.

 • حسین کوهپایه

  عالی من تازه وارد شدم خیلی کمک کننده بود تشکر

 • سلام
  ایا فرادی که قبلا در کارگزاریهای بورس ثبت نام کرده اند کد بورسی دارند؟یا حتما باید سجامی شوند؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، چه افرادی که از قبل کد بورسی داشتند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کنند. در غیر اینصورت کد بورسی ان ها غیر فعال میشه. کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست.

 • سلام
  ببخشید من چند وقت پیش سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم روز بعدشم آگاه ثبت نام کردم ولی فعلا احراز هویت نشدم حالا یه کد برام اومده سه حرف و پنج عدد که حروف مربوط به اسم و نام خانوادگیم نیس خواستم ببینم این اعداد و حروف چیه؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • علیرضا

  سلام عرض شد.جناب من سهام عدالتمو مستقیم کردم حالا زمانش بهمون بگن تو سبدمون چه سهامی هستش ما برا اینکه بیاد تو چرخه کارگزاری مفید باید کار دیگه ای انجام بدیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از آزاد سازی به روش مستقیم چند روز طول میکشه تا سهام هر نفر مشخص بشه و بعد از اون خودکار وارد کد بورسی اون ها میشه.

 • سعید تورجی

  سلام ممنون از سایت خوبتان
  چگونه احراز هویت رو غیر حضوری انجام بدم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت سجام مراجعه کنید و با استفاده از بخش احراز هویت الکترونیکی مراحل رو تکمیل کنید.

 • فاطمه کیانی

  عالیه خیلی دوست دارم یاد بگیرم و وارد بشم.اگر بخوام ثبت نام کنم چکار باید بکنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اموزش نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید. موفق و پر سود باشید.

 • ناشناس

  تشکر از اموزش مفید ومختصر تان در زمینه اشنایی با بورس و سهام عدالت

 • نصیر سوره

  سلام من برای چهار نفره خانواده سهام دو میلیونی ثبت نام کردم و کد بورسی هم دارم ایا باید برای کل افاد خانواده در سجام ثبت نام کنم یعنی برای هر نفر ۱۰ هزار تونان پرداخت کنم لطفا راهنمایی نمایید چون یک فرزند من الان ۴ سالش است و این سجام که برای او فایده ندارد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، چه افرادی که از قبل کد بورسی داشتند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کنند. در غیر اینصورت کد بورسی ان ها غیر فعال میشه.

 • ميترا عموهاشمي

  در سامانه سجام ثبت نام كردم ١٠ هزار تومان از من گرفت براي رفتن به مرحله بعد خطا داد الان چكار كنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بهتره مشکل تون رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • امیالله تبموری

  مم ثبت نام کردم پول واریزکردم ولی پیدانمیکنم که چه سهمی مربط بکجاراخریداری کردم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، میتونید از بخش سبد دارایی در درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با روش خرید و فروش از این لینک کمک بگیرید.

 • جمال سیداحمدی

  باسلام،من سهام عدالتم آزاد کرد حالا مخوام تو یکی از کارگزایها سرمایه گذراری کنم..کدامیکشو دارای اعتبار بیشتری هست؟شهر ما آگا و فارابی رو داره

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید. موفق باشید.

 • ناشناس

  سلام من سهام عدالت دارم مخوام نفروشم مخوام وارد بورس کنم سود بگیرم چه کنم کمک کنید ممنون میمشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در صورت تمایل به معامله باید بر اساس روش اعلام شده توسط سازمان بورس اقدام کنید. می تونید اخرین اخبار رو از سیگنال دنبال کنید. موفق باشید.

 • کد بورسی من سه حرف اولش هیچ ربطی به سه حرف اول نام خانوادگیم نداره.

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام الان من از سامانه سجام کد پیگیری گرفتم الان چیکار کنم .واسه سهام عدالت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد سجام باید مراحل احراز هویت رو تکمیل کنید تا کد بورسی برای شمنا صادر بشه. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • جنگی زهی

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم بعد برای دریافت کد وارد مرحله بدی شدم که کلی دنگ وفنگ داشت هیچی.شماره حساب وشماره شبا میخواست .خواستم بدونم شماره حساب اینا ضروریه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای واریز و دریافت وجه معاملات سهام نیاز به حساب بانکی دارین بنابراین یکی از مدارکی که نیاز هست شما ارایه بدین شماره حساب بانکیه و بدون شماره حساب شما نمی تونید وارد بازار بورس بشین.

 • امیر امیری۲۴

  با سلام می خواستم بدونم احراز هویت غیر حضوری در اپلیکیشن شما از چه زمانی شروع خواهد شد؟

 • احراز هویت غیر حضوری در کدام قسمت این اپلیکیشن هست؟؟

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم میخواستم بدونم من سهام عدالتم نمیخوام ازاد کنم و میخوام دست دولت باشه اگر من در سجام کد بورسی بگیرم مشکلی پیاد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • سلام ببخشید میشه بگید چه کسایی میتونن توی سجام ثبت نام کنن؟ من سهام عدالت دارم و ازادش نکردم مبتونم توی سجام کد بورسی بگیرم؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، تمام افرادی که تمایل دارن در بورس فعالیت کنن باید در سامانه سجام ثبت نام کنن. ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • سلام ببخشید میشه بگید سهام عدالت ایا ربطی به سجام و کد بورسی داره
  من میخوام توی سجام کد بورسی بگیرم
  مشکلی برای سهام عدالت پیش نمیاد؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت مغابراتی با دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار نداره.

 • حامد زلفی

  دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری چگونه است

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری فراهم نیست.

 • سلام
  من داخل سایت سجام ثبت نام کردم بعد چند ردز یه کد اومد سه حرف و پنج عدد که حروفش جزء اسم و فامیل من نبود کار گزاری هم ثبت نام نکردم میخواستم ببینم اون کد چیه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از احراز هویت یک کد شامل 3 حرف و 5 عدد براتون ارسال میشه ک همون کد بورسی شما هست. اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • ناشناس

  سلام من با گوشی سهام عدالت ثبت نام کردم الان میتونم۳۰ درصد بفروشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بله 30 درصد رو همین اول میتونید بفروشید اما هنوز ساز و کار دقیق مشخص نشده که چطور میشه فروخت.
   فعلا گفتن برا 30 درصد باید رفت بانک و تعهد نامه داد.

 • سلام. من فقط سوالم اینه: الان من در سامانه سهام عدالت، سهام خودمو آزاد کردم و روش مستقیم رو انتخاب کردم. میخوام بدونم برای فروش سهام عدالتم، ثبت اطلاعات و احراز هویت در سجام رو باید انجام بدم؟؟ یا نیازی نیست؟؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای تمام معاملات خرید و فروش سهام باید یکبار در سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت رو تکمیل کرده باشین.

 • مهرداد قدیمی

  سلام من سهام عدالت رو به ر وش مستقیم ازاد کردم بعد سامانه سجام ثبت نام کردم کد ۱۰ رقمی برام اومد بعد برای احراز هویت کد زدم با کد ملی بعد الان پیام اومده که احراز هویت شما باموفقیت انجام شد بعد این کد بورسی باید از کجا بگیرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگه مراحل احراز هویت رو با موفقیت پشت سر گذاشتین برای دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید.

 • مهرداد قدیمی

  سلام

 • ناشناس

  سلام، من در سامانه سجام ثبت نام کردم، الان برای احراز هویت باید چیکار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیر حضوری استفاده کنید.

 • ناشناس

  سلام، احراز هویت غیر حضوری چه گونه انجام میشود،به کدام سامانه باید مراجعه نمود

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از اپلیکیشن سیگنال برای احراز هویت غیر حضوری استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من سهام عدالتم رو آزادسازی مستقیم کردم وقصد دارم یکجا بفروشمش واصلا قصد واردشدن به بازار بورس وخریدوفروش سرمایه گذاری روندارم وکشاورزم آیا نیازی هست که سجامی بشم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در صورت انتخاب روش مستقیم باید در فرصت مناسب وارد سامانه سجام بشید و بعد از احراز هویت از یک کارگزاری کد معاملاتی بگیرید تا در صورت تمایل بتونید سهامتون رو معامله کنید.

 • علی بدری ایده لو

  درخواست کد بورس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای دریافت کد بورسی باید به کارگزاری ها مراجعه کنید.

 • حمیده صدیقی

  سلام از سامانه سجام برای من پیام اومده ومن کلا نمی دونم سهام دارم یا نه؟!
  هیچ اطلاعاتی ندارم لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگه فرایند ثبت نام سجام رو تکمیل کردین می تونید اطلاعات سبد تون رو در درگاه ذینفعان بازار سرمایه مشاهده کنید.

 • سارا رحیمی

  سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم انجام دادم ازطرفی پیش ثبت نام کارگزاری آگاه رو هم انجام دادم آیا برا کارگزاری هم باز باید برم احراز هویت؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، احراز هویت کارگزاری ربطی به احراز هویت سجام نداره و باید برای دریافت کد بورسی و ارایه اطلاعات تون به کارگزاری مراجعه کنید.

 • محسن انصاری

  سلام راجب اینکه بعد از گرفتن کد بورسی وطی مراحل احراز هویت باید چکار کرد توضیح بدید ممنون

 • ناشناس

  من به این سایت ddn.csdiran.com مراجعه کردم ولی این سربرگ ها نبود فقط میتونستم اطلاعاتم رو ادیت کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، استفاده از درگاه ذینفعان بازار سرمایه منوط به تکمیل فرایند ثبت نام در سجام است.

 • سلام با تشکر از پاسخگویی سیگنال
  در صورت داشتن کد بورسی
  کدوم کارگذاری ها امکان ثبت نام غیر حضوری دارند تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • ابراهیم برزگر

  سلام من بنام فرزندان زیر 18 سال سهام صندوق سرمایه گذاری یکم دارا خریداری کردم. لطفاً بفرمایید برای فرزندانم باید جدا کد بورسی بگیرم.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله

 • محمد رضا حاجی زاده

  سلام خواستم بپرسم اگر سهام.خریدم بعد از مدتی نخواستم ادامه کار بدم ایا اصل پول پرداختی سریع به حساب واریز میشوند یا …

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… اصل پول شما وقتی وارد سهم میشه ممکنه دچار نوسان و تغییر بشه و تضمینی برای حفظ اصل سرمایه وجود نداره

 • پرویزروشندل

  سلام بنده کافینت رفتم ثبت نام سجام کردم یک کد ده رقم امد بعد رفتم دفتر پیشخوان دولت یک کد ما معلات امد الان چکار کنم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • ناشناس

  سربرگ فریز در سامانه سجام به چه معناست؟؟واگر سهمی در این سربرگ باشه باید چکاری انجام داد!!

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام موجود در این بخش به هر دلیلی توسط یک کارگزار غیر قابل معامله شده اند که باید در این مورد با کارگزار مربوطه صحبت کنید

 • مصطفی ضیائی

  سلام.من درسجام ثبت نام کرده ام ولی کد ده رقمی برام نیامده چکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با مراجعه به سایت سجام گزینه بازیابی کد پیگیری را انتخاب کنید

 • سلاممم خواهشا جواب بدین الان من بعد از ثبت نام در سجام ی کد پگیرری و ی کد بورسی دارم الان با همین کد بورسی باید در کارزاری ها معامله انجام بدم یا اینکه کد بورسی کارگزاری متفاوته؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • ولی ناصری

  ببخشید من در سامنه سجام ثبتنام کردم احراز هویت شدم و کد بورسی هم گرفتم خواستم بدونم میشه از طریق سامانه سجام به دارایی سهام عدالت هم دسترسی داشت یا خیر؟
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا این امکان فراهم نشده است

 • سلام.ما الان سهاممون رو ازاد کردیم ومیخوایم بفروشیم الان دوهفته است که از ازادسازی سهاممون میگذره ولی به بانک میریم میگه ثبت نشده مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات بانک هنوز آپدیت نشده است

 • محسن منصورخاکی

  سلام بسیار علی و مفید

 • عبداله

  با سلام من سهام عدالتمو آزاد کردم در سایت سجام هم ثبت نام کردم احراز هویت غیر حضوری هم انجام دادم کد بورس هم برام اومد داخل سامانه استعلام و آزاد سازی سهام عدالت میتونم میزان دارایی و شرکتهایی که داخلشون سهام دارم رو ببینم ولی داخل وبسایت ذینفعان وارد که شدم دارایی ندارم و حسابم صفر میباشد باید چکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا اطلاعات سهام عدالت در درگاه یکپارچه ذینفعان قابل مشاهده نیست

 • سلام دویست سهم از صندوق یکم دولت خریداری کردم از طریق اپلیکیشن ایوا یعنی دومیلیون منتهی نمیدونم باید چه کار کنم راهنماییم کنید وارد این برنامه شدم برای ثبت نام منتهی پیغام داد که چند روز ثبت نام کنید بعلت به روز رسانی

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… شما باید ابتدا در سجام ثبت نام کنید بعد کد بورسی بگیرید و از طریق سامانه کارگزاری اقدام به معامله این صندوق نمایید.

 • سلام
  وقت بخیر
  بنده از کارگزاری اعتبار نگرفتم اما سهامم فریز شده
  دلیلش چی میتونه باشه و چه اقدامی باید بکنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فریز سهام در موارد که مشتری به کارگزار بدهکار هست انجام میشه و درصورتی که شما بدهی ای به کارگزاری ندارید این کار خلاف روال موجود هست و باید توسط کارگزار اصلاح شود

 • معصومه زینالی

  باز خورد خبدی داشت برای منی که مبتدی هستم وتازه وارد بورس شدم☺☺☺

 • احمد فرزین

  سلام در قسمت دارایی قسمت کارگزار نوشتهcds.من تو مفید ثبت نام کردم الان میخام انتقالش بدم اونجا.باید چه کار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • باسلام..من ۱۲ سال پیش سهام داشتم که از طریق یک شرکت بنام خبره ارا معامله انجام داده میشد بعلاوه کد بورسی با این حال در سایت سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم انجام دادم..آیا نیاز به ثبت نام در کارگزاری جدیدی دارم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای خرید و فروش باید از خدمات یک کارگزار استفاده کنید

 • سلام
  من سهام عدالتم رو به روش مستقیم انتخاب کردم اما ارزش سهام من هنوز تغییری نکرده است یعنی همون پانصدو خورده هستش و تمام اطلاعاتم تکمیل است.فقط سجام‌ثبتنام نکردم آیا بالا نرفتن سهامم ارتباطی به ثبتنام سجام داره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ارزش سهام خودتون رو از طریق سایت سهام عدالت بررسی کنید

 • سلام خسته نباشید.
  1-حرف ذ در اول نماد به معنای چیست؟
  2- کلمه null در کارگزار ناظر به معنای چیست؟
  3- چطور میتوان سهام جایزه حاصل از افزایش سرمایه را به کارگزاری انتقال داد؟
  از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام جایزه معمولا به صورت خودکار منتقل میشوند اما اگر نشد درخواست تغییر کارگزار ناظر بدهید

 • سلام … لیست سود سهام های خود را در قسمت سودهای تعلق گرفته سجام می بینم ولی موجودی حسابم در بالای صفحه سمت چپ صفر هستش … لطف کنید بفرمائید کی این سودها میاد و در قسمت موجودی حسابم می نشیند و چطور میتونم دریافتش کنم….

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، لیست سود سهم ها مربوط به کل شرکت هاست و خیلی از اون ها سود خودشون رو از طریق روش هایی به جز سجام واریز میکنند در نتیجه از این طریق مبلغی به حساب شما واریز نشده

 • تایماز خوش بهار

  سلام خسته نباشید ، من وقتی در سجام ثبت نام کردم برام پیام امد اطلاعات شما تایید نمی باشد ، ولی منم چک کردم همش درست بود و من سنم کمتر از ۱۸ سال است لطفا کمک کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، افراد زیر 18 سال باید یک نفر رو به عنوان نماینده قانونی( معمولا پدر به عنوان ولی) انتخاب کنند

 • سلام بر شما من چند روز پیش در سامانه ذینفعان سرمایه گذاری ثبت نام کردم امروز که وارد صفحه شدم در قسمت کارگزار ناظر CDS نوشته وضعیت کد سهامداریم هم فعاله الان باید چکار کنم هیچ اطلاعی از عملکرد این سیستمها ندارم صرفا از روی راهنماییها اقدام به ثبت کردم که بطور غیر مستقیم وارد بورس شوم . میشه کامل در مورد این سامانه و اقداماتی که ما باید انجام دهیم توضیح کامل بدید مثلا همین مورد CDS چه مراحلی رو باید طی کنیم تا رفع شه . در قسمت ارسال درخواست به کدوم بخش باید مراجعه و چجور اقدام کنیم پیشاپیش ممنون از پاسخگویی کامل و فوریتون عزیزان

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به سامانه معاملاتی کارگزاری خودتون مراجعه کنید و درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید تا این حالت به نام کارگزاری شما تغییر کنه

 • حسین فروهشته مراد

  س.منمیخوام خودم سهامم روتوبازاربورس اداره کنم لطفادقیق راهنمایی ام کنیدممنونم

 • فاطمه نیکبخت

  سلام. من تمام مراحل آزادسازی رو انجام دادم. کد بورسی هم گرفتم. اما در سامانه easy trader ارزش سهام من صفر هست. چه طور میشه سهام عدالت رو به سامانه مفید منتقل کرد؟
  با تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از نحوه انتقال سهام عدالت می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • باسلام وتحیت من سهام دارایکم رااز طریق بانک رفاه خریداری کردم می خواه این سهام روبه کارگزاری مفیدانتقال بدم لطفا بفرمائید از طریق سایت/ddn.csdiran.comازکدام گزینه می تونم کپی اسنادروبه کارگزاری بفرستم-تشکرازشما

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود.

 • برای بچهایی که کارت ملی ندارن وسناسنامه انها کارت ملیشان هست چه باید کرد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز میتونید ثبت نامشون رو از طریق سایت سجام انجام بدین و برای احراز هویت سجام و ثبت نام در کارگزاری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. برای اشنایی بیشتر با نحوه ورود افراد زیر ۱۸ سال به بازار بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • علیرضا حلاجی

  سلام می خواهم کد بورسی بگیرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ابتدا به سایت سجام مراجعه کنید و ثبت نام سجام رو انجام بدین. پس از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام می تونید با مراجعه به سیگنال احراز هویت سجام رو به صورت غیرحضوری انجام داده و کد بورسی تونو دریافت کنید.

 • سلام چراسهام دارایکم به ‍‍‍‍‍پرتفوی کارگزاری من اضاف نمیشود دوسه هفته هم میشه که احرازحویت هم انجام دادم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، پس از این که یک هفته از ثبت‌نام و احراز هویت شما گذشت، حالا به سامانه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.com دسترسی دارید که می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به قسمت گزارش دارایی رفته و از وجود دارایکم مطمئن شوید.
   اگر دارایکم در سبد دارایی شما موجود است، در ستون مربوط به کارگزار ناظر، نام کارگزار شما درج شده یا عبارت CDS؟ اگر نام همان کارگزاری است که معاملات خود را با آن انجام می‌دهید، دارایکم به پرتفوی شما منتقل می‌شود و چنانچه نشد، با پشتیبانی کارگزاری خود تماس بگیرید.
   اگر عبارت CDS یا نام کارگزاری درج شده که با آن معامله نمی‌کنید، باید مراحل تغییر کارگزار ناظر را انجام دهید.برای این کار به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود.

 • سلام، من از طریق سامانه سجام احراز هویت شدم و کد بورسی هم دریافت کردم، حالا که میخوام در کارگزاری آگاه ثبت نام کنم در پایان گفته باید از طریق دفتر پیشخوان احراز هویت بشم و کد بورسی دریافت کنم، پس اون احراز هویت و کد بورسی سجام اینجا قابل استفاده نیست؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که یکبار کد بورسی دریافت کردین نیازی به دریافت مجدد اون نیست. تنها کافیه در کارگزاری ثبت نام کنید و نام کاربری و رمز عبورتون رو برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری دریافت کنید. در صورتی که کارگزاری مربوطه دفاتر پیشخوان رو برای ثبت نام مشخص کرده باشد باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • مریم وفاجو

  کد سجام من ارسال نشده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • شهروز میرزازاده

  سلام خسته نباشید سایت ddn مدتی است باز نمیشه روش‌های دیگر هست برای بازشدن

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در حال حاضر این سایت مشکلی ندارد لطفا مجدد امتحان بفرمایید.

 • گل افشان مشهد

  من در سجام ثبت نام کردم هم خودم هم پسرم زیر ۱۸سال هست ۶خرداد در بانک رفاه برای فروش سهام فرم پر کردم ولی اکنون فهمیدم کار گزاری هنوز ندارم چطور یک کارگزار انتخاب کنم تا سهام پسرم بفروشم ممنوت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید من ۵۰۰۰هزار سهم در بورس اوراق بهادر در شرکت ثشاهد دارم آیا اینجا میتونم سهامم رو بفروشم یا باهاش کار کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به درگاه ذینفعان بازا سرمایه مراجعه کنید تا با کارگزاری ناظر تون اشنا بشید. بعد از اون می تونید با استفاده از سامانه معاملاتی همون کارگزاری نسبت به خرید و فروش سهم تون اقدام کنید. برای اشنایی با درگاه ذینفعان بازار سرمایه این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام تغییر کارگزار ناظر رای دارا یکم رو چطوری باید از طریق درگاه ذینفعان ثبت کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود. شما می توانید تمام اطلاعات لازم برای اطلاع از نحوه انتقال دارایکم به پرتفوی کارگزاری را در پست اینستاگرامی سیگنال مشاهده کنید.

 • نیکو آرامی

  سلام. دارایکم رو از طریق صندوق بازنشستگی کشوری خرید کردم. الان از طریق حساب مفید و تغییر کارگزار ناظر چندین بار اقدام کردم، ولی متاسفانه هنوز انتقال پیدا نکرده! در قسمت شرح عبارت خاصی باید بنویسم؟
  در “سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه”، کارگزار رو زده CDS!
  بنده از طریق پنل آنلاین پلاس، قسمت “پرتفوی لحظه ای” و “افزودن تراکنش دستی” اقدام به اضافه کردن کردم، ولی در سبدبان قابل مشاهده و طبیعتا قابل معامله هم نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام اگه کارگزار رو cds زده یعنی کارگزاری برای شما انتخاب نشده. باید از سامانه کارگزاری تغییر کارگزار ناظر رو بزنید. این لینک رو ببینید.

 • محمد خباز

  من یک هفته قبل از راه اینترنت در سجام ثبت نام کردم در آخر پیام (مشخصات شما با موفقیت ثبت شد) آمد ام تا کنون به همراه یا ایمیل من هیچ پیامی نیامده . باید چه اقدامی انجام دهم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • اکبر مهدوی

  سلام من توسجام ثبت نام کردم برای خودم خانواده‌ام نفری ۱۰۰۰۰تومان هم دادیم بعدوارد سجام شدیم وکامل ثبت نام کردیم وکد ۱۰ رقمی گرفتیم وبرای اهراز هویت به ممراکز رفتیم وکد بورسی گرفتیم حالا با اون کا میکنم اما دارا یکم داخل پرتفوی نیست انتقال کار گگزاری هم کردم تو اپلی کیشن دو هفته هست می زنه ور حال پیگیری لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز شما می‌توانید با مرکز پاسخگویی بانک مسکن به شماره‌های 1830 و 61088 تماس بگیرید.

 • فرشته دست پاک

  ثبت نام برای بورس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید و ثبت نام سجام تون رو تکمیل کنید. بعد از دریافت کد ۱۰ رقمی سجام می تونید از طریق سیگنال به صورت غیر حضوری احراز هویت سجام رو انجام بدین و کد بورسی تونو دریافت کنید.

 • مريم قربانپورزنگ اباد

  تو چی و چجوری سرمایه گذاری کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه معامله در بورس می تونید از این لینک استفاده کنید. انتخاب بازار مالی به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. موفق و پرسود باشید.

 • سعید سالاری

  سلام ببخشید من در سامانه سجام اطلاعات ثبت کردم و مرحله اخر که مربوط هست ب اطلاعات بانکی تا حالا اطلاعات سه بانک رو گذاشتم ولی پیامک میاد که اطلاعاتت بانکی مورد تایید نمی باشد .فامیلیم رو عوض کردم ولی تو بانک همون فامیل قبلیم ثبت هست میشه دلیلش این باشه؟ ممنونم راهنماییم کنید خیلی گرفتارم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • سیمین قلی پور

  سلام ما در سامانه سجام ثبت نام کردیم هزینه دادیم به امورمشترکین برامون کد پنج رقمی و سه حرف فامیلیمون اومده آیا باز باید برای کار گزاری مفید ثبت نام کنیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، با دریافت کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه فراهم شده. برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری باید در دفاتر انها ثبت نام کنید.

 • م. اسدی

  سلام من سجام را دارم و ودر حال معامله با کد بورسی هستم ولی احراز هویت فقط در کارگزاری شدم. ایا احراز هویت پیشخوان یا غیر حضوری هم لازمه یا اصلا دیگه نیازی هست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، تمام فعالان بازار سرمایه باید یکبار در سجام ثبت نام و احراز هویت سجام شون رو تکمیل کنن. احراز هویت کارگزاری متفاوت از احراز هویت سجام هست.

 • عادله رمضانی

  سلام.مم تو یه کارگذاری کد بورسی دارم و خرید وفروش سهام انجام میدم. ،بعد میخوام یه کارگذاری دیگه هم فعال کنم که سهام های اصلی و اونجا داشته باشم تا بهش دست نزنم.حالا باز باید برم احراز هویت؟میشه راهنمایی کنید؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام در چند کارگزاری با یک کد بورسی وجود داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید. موفق و پرسود باشید.

 • علی غفو

  واردشدن بهddnخیلی مشکله چه راهکارساده ای وجود دارد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه تنها نیاز به کد ملی و کد تایید دارید که برای امنیت شما قرار داده شده است. شما می تونید انتقادات و پیشنهادات تون رو از طریق پشتیبانی سایت ddn.csdiran.com مطرح کنید.

 • رضا رنجبر

  دریافت مجدد کد پیگیری سامانه سجام

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • قادرلطیفی

  سلام خوشحال از برنامه اگاهی دهنده شما

 • احسان صادقیان

  سلام بزرگوار پدر بنده دو سهام مختلف با دو کد بورسی متفاوت داره که هیچ کدوم رو داخل سبد دارایی نمایش نمیده در قسمت کد سهامداری در سجام هم کدهای بورسی رو اضافه کردم ممنون میشم راهنمایی کنین .

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، ایشون باید از قسمت میز خدمات الکترونیک در درگاه یکپارچه ذینفعان یا دفاتر پیشخوان(هر کدام راحت تر هستند) در خواست تجمیع دارایی بدن

 • مهسا بان برستا

  سلام کد معاملاتی دارم چجوری وارد بشم برا تعداد سهام

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از درگاه یکپارچه ذینفعان استفاده کنید

 • میثم ماه

  سلام وقت بخیر
  برای دیدن سهم دارا یکم هرچه میخوام وارد ذی نفعان بشم ب هیچ عنوان یوزر و پسورد انتخابی و قبول نمیکنه متاسفانه
  راه حل…؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از گزینه فراموشی رمز عبور استفاده کنید تا امکان ویرایش رمز عبور فراهم بشه

 • ممنون از اطلاع رسانی خوبتون . واقعا ارزنده و مفید بود .

 • zahra amini

  سلام من یکماه کدبورسی دریافت کردم ولی فعال نشده .سه حرف اول کد باسه حرف اول فامیلم مغایرت داره.باکارگزاری تماس گرفتم مشکلم حل نشده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در کد های بورسی جدید سه حرف اول الزاما، سه حرف اول نام خانوادگی نیستند

 • فرزانه افراسیاب

  سلام من میخوام سهامامو همه رو به یک کارگزاری ارسال کنم و همه در یک جا باشه مخصوصا دارایکم در ذینفعان چه کاری باید انجام بدم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از طریق پنل معاملاتی کارگزاری مورد نظر برای همه سهام ، تک به تک درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • امین نصیری

  باسلام
  من حدود یک ماهِ پیش ۳۰درصد سهامم رو در اپلیکیشن ایوا بانک ملی به فروش گذاشتم و دیروز۱۳۹۹/۰۵/۱۲ به دفاترپیشخوان دولت مراجعه کردم و بادادن مدارک و کُد۱۰رقمی که داشتم درسجام ثبت نامم کردن و ۱۵هزارتومان دریافت کردن و بدون دادن مدرکی گفتن که برم همون بانکی(ملی)که شماره شبا رو دادم
  و وقتی رفتم بانک گفتن ازطریق همون اپلیکیشن اقدام به فروش کن و طرفای عصرمتوجه شدم مبلغ ۹۳۰/۰۰۰هزارتومان به حساب من ریختن!!!
  میخوام بدونم واقعا ارزش۳۰درصدسهام من که تابه امروز۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ؛ ۲۰میلیونی شده؛ انقدر میباشد؟؟؟
  درصورتی که ازهرکسی سوال میپرسم چقدر دریافت کرده اند بابت سود ۳۰درصد سهامشون؛هیچکدومشون کمتراز ۳میلیون به حسابشون واریز نشده😕
  بیزحمت بگین باید چکار کنم و چطور پیگیر بشم
  ممنونم از زحمت و حُسن نیست شما🙇‍♂️
  و بازم ممنون ازاینکه راهنمایی میکنید و پاسخگویِ خوبی برایِ این قشرِ فقیرِ جامعه هستید🙇‍♂️🌷

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در سهام عدالت پرداخت ها به مرور و طی چند مرحله انجام میشه

 • فخری جعفری

  سلام ببخشید من سجام ثبت نام کردم ولی پشیمون شدم نمیخام تو بورس باشم لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، نیازی به انجام کارخاصی نیست

 • سلام. من نه سهام رو آزاد کردم ، نه کد بورسی دارم ، نه سهام خریدم و نه اصلاً علاقه ای به حضور در بورس دارم. خلاصه بدون اینکه کار خاصی انجام بدم ، تو خونه نشسته بودم که پیامک اومد: آقای فلانی؛ سهامدار محترم، برای حضور در مجمع عمومی شرکت، در اسرع وقت توی سجام ثبت نام کنید و احراز هویت بشین…

  لطفاً یکی که از این قضیه سهام عدالت و سجام سر درمیاره؛ توضیح بده داستان این پیامک چیه؟ ثبت نام کنم یا مثل قبل بیخیال بشینم ببینم چی پیش میاد؟ پارسال که بدون اینکه کار خاصی انجام بدم سود سهام عدالت رو واریز کردن. امسال هم به همون حساب واریز میکنن دیگه نه؟ دیگه چه نیازی به ثبت نام و احراز هویت مجدد؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای استفاده از سهام عدالت(فروش اون ها) باید حتما در سجام ثبت نام و احراز هویت کنید، موضوع سهام عدالت از سال قبل تا الان تفاوت های زیادی پیدا کرده

 • سلام خسته نباشید ببخشید من برای سهام عدالت روش غیر مستقیم رو انتخاب کردم دیروز برام پیام اومده که جهت حضور در مجمع عمومی شرکت در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام اقدام فرمایید. آیا ما هم باید ثبت نام کنیم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای استفاده از خدمات بازار سرمایه ثبت نام در سجام و احراز هویت در اون الزامی هست

 • دنا البرزی

  سلام. برای سهام عدالت روش غیرمستقیم را انتخاب کردم، با اینحال امروز پیامکی دریافت نمودم که نوشته بود ” سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان، جهت حضور در مجمع عمومی شرکت، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سجام اقدام فرمائید.” منکه تصمیمی برای ورود مستقیم به بورس ندارم، چرا باید در سجام ثبت نام کنم؟

 • سجاد غفوری

  سلام من روش غیر مستقیم رو انتخاب کردم این پیامک برای من اومده.اگر تو سامانه ثبت نام نکنم اتفاقی میوفته؟
  سهامدار محترم شرکت سرمایه گذاری استان گلستان
  با سلام
  جهت حضور در مجمع عمومی شرکت، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام اقدام فرمایید.

 • ناصر احمدی

  با سلام
  من دوتا کد برو سی دارم. یکی از سهامم در یک کد بروسی هست بقیه در یک دیگر برای حذف یکی از انها چکار کنم.باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان درخواست تجمیع دارایی بدید

 • سلام لطفا به این پرسش بنده پاسخ دهید من چند سال پیش سهام شرکتی را خریدم و ان شرکت برایم کد سهامداری گرفته . ایا لازم است دوباره در سجام نامنویسی کنم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، ثبت نام و احراز هویت در سجام بریا هر فرد یکبار انجام می شود، در صورتی که این فرآیند رو تا الان انجام نداده اید ، انجام اون الزامی هست

 • سلام . کد کارگزاری من cds ثبت شده و از طریق آپ خرید کردم . چطور میتونم تغییر ناظر در کارگزاری داشته باشم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای آشنایی با انتقال این سهام به پورتفو ( اینجا ) کلیک کنید

 • باسلام وخسته نباشید.من سهام عدالت دارم روش غیرمستقیم انتخاب کردم.سهام مارو به شرکت های سرمایه گذاری استانی(خراسان شمالی) انتقال دادن.وهنوز وارد بورس نشدن ایا ضروریه که حتما درسامانه سجام ثبت نام کنم؟اگه ثبت نام نکنم احتمال داره که سودی برای من واریزنشه؟ممنونم میشم راهنماییم کنین.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، با توجه به اینکه شرکت ها در حال حرکت به سمت پرداخت سود از طریق سجام هستند ترجیحا در این سامانه ثبت نام و احراز هویت کنید

 • سلام من سهام عدالت ندارم خودم میخوام سهم بخرم میشه راهنمایی کنید

 • صادق ارشدی

  باسلام من کد بورسی دارم ولی نمیدانم توی سجام ثبت نام شدم یا خیر چطور بدونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، وارد سایت سجام بشید و کد ملی خودتون رو وارد کنید تا وضعیت ثبت نام شما مشخص بشه

 • صادق ارشدی

  با سلام از راهنمایی خوب شما سپاسگزارم

 • صادق ارشدی

  باسلام وخسته نباشید ایابرای کسانیکه سهام عدالت ندادن برنامه ای هست

 • محمد حسن

  سلام خسته نباشید ممنون از مطلاب مفیدی که توی سایت قرار میدین.
  یک سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدین الان اگر اشتباه نکنم ۱۰ روزی میشه که میخوام از طریق اپ سیگنال در سامانه سجام ثبت نام کنم اما نوشته در حال بروزرسانی میخواستم بدونم این بروز رسانی تا کی ادامه خواهد داشت ؟
  با تشکر از پاسخ گوییتون.

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   اپ سیگنال رو آپدیت کنید.
   مقاله سوالات متداول در مورد احراز هویت سیگنال را از این لینک مطالعه نمایید.

 • محمد موسی زاده

  سلام کارت ملی من قدیمیه چطوری میتوانم ثبت نام واحرازهویت انجام دهم بیزحمت راهنماییم کنین ممنونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در صورتی که کارت ملی هوشمند نداشته باشید برای احراز هویت باید از طریق دفاتر پیشخوان اقدام کنید

 • متشکرم

 • سلام خسته نباشید.
  ببخشید یه سوال داشتم: من برای ثبت نام در سامانه سجام به یکی از کافی نت های شهرمون مراجعه کردم بعد به من گفتن ثبت نام در سامانه سجام یعنی فروش سهام عدالت خودتون ،،،،و،،، ازاد کردن بخشی از سهام عدالتتون در بازار بورس. تو این سایت ثبت نام نکنید.الان میخواستم ببینم این حرف واقعیت داره؟
  و

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این موارد موضوعات کاملا مجزایی هستند، برای فروش سهام یا هر کاری که مربوط به بازار سرمایه هست شما باید در سجام ثبت نام کنید اما ثبت نام الزامی برای فروش دارایی خاصی ایجاد نمیکنه

 • حبیب رونقیان

  فرزند معلولی دارم امکان امضا و صحبت و شماره تلفن اووووو براش نیست دارای سهام توسط اینجانب پدرش هست چگونه میتوانم در سجام ثبت نامش کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای ایشون باید ثبت نام سجام از طریق سایت اون ها انجام بشه، در زمان ثبت نام شما به عنوان ولی معرفی میشید و در نهایت بعد از اتمام ثبت نام شما برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه می کنید

 • علی رضایی

  سلام من یازده خردادازادکردم سی درصدوکافینت فروخت بانک صادرات مشهدالان بیست وهشت مردادهیچی نریختن رفتم بانک محل ندادن رفتم کافی نت گفتم کارگزاربرام انتخاب کن سجام هم ثبت کن برام اگاه وسجام ثبت کردن پنجاه هزارتومن گرفتن گفتن شایداینجوری پول بریزن برام میشه راهنمای کنین دوماه بیشترشده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز شما باید از همون طریقی که درخواست فروش سهامتون رو دادین (مثلا از طریق بانک یا سایت کارگزاری) برای بررسی وضعیت پرداختی هاتون پیگیری کنید، البته برای اطلاعات بیشتر میتونید از طریق پشتیبانی سجام هم پیگیری کنید. دقت کنید که حساب مورد استفاده برای سهام عدالت نباید راکد باشه چون در این صورت پولی براتون واریز نمیشه

 • علی رضایی

  سلام من یازده خردادازادکردم سی درصدوکافینت فروخت بانک صادرات مشهدالان بیست وهشت مردادهیچی نریختن رفتم بانک محل ندادن رفتم کافی نت گفتم کارگزاربرام انتخاب کن سجام هم ثبت کن برام اگاه وسجام ثبت کردن پنجاه هزارتومن گرفتن گفتن شایداینجوری پول بریزن برام میشه راهنمای کنین دوماه بیشترشده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای پیگیری پرداخت ها باید از طریق فروشنده سهام(مثلا کارگزاری که از اون طریق درخواست دادید یا بانک مربوطه) اقدام کنید، در کنار این موارد میتونید از پشتیبانی سجام هم استفاده کنید

 • مرجان صفدریان

  سلام.حدود یک ماه پیش در سایت سجام ثبت نام غیر حضوری کردم ولی هنوز کد بورسی برای من نیامده، چرا؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بعد از ثبت نام یک کد پیگیری به شما داده میشه که با استفاده از اون باید احراز هویت سجام رو انجام بدید تا کد بورسی شما فعال و ارسال بشه

 • ناشناس 2

  میشه یکی به من بگه قضیه این پیامک که میادمیگه “… گرامی ، سهامدار محترم شرکت سرمایه گذاری استان ….
  با سلام جهت حضور در مجمع عمومی شرکت ، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام اقدام فرمایید ”

  صرفا پیغام تبلیغاتیه یا سهمی چیزی تعلق گرفته ؟
  لطفا سر بسته جواب ندید ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز در صورتیکه قبلا سجام ثبت نام نکردین، لطفا نسبت به ثبت نام و احراز هویت سجام اقدام کنید. در غیر این صورت پیام رو نادیده بگیرین.

 • عزت الله ابراهیمی اردکانی

  سلام من سهام قدیمی دارم که باکدجدیدبورسیمطابقت ندارد ودرسامانه سجام رفته ام راهی برای یکنواخت کردن کدبورسی غیرازمراجعه وجوددارد؟شماجواب من راندادید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای اینکه تمام دارایی های شما وارد کد بورسی فعلی شما بشه، باید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان یا دفاتر پیشخوان درخواست تجمیع دارایی بدید

 • مهرداد مکنونی

  با سلام. آیا نیاز هست بنده که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردم در سامانه سجام ثبت نام کنم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام
   بله برای دریافت واحد های صندوق های سرمایه گذاری استانی نیاز است

 • مصطفی.

  سلام و عرض ادب
  من از سایت بانک صادرات دارایکم خریدم ولی نمیدونم باید چکار کنم بیاد داخل پرتفوی.

  • کارشناس تیم سیگنال

   باسلام
   مراحل دسترسی به دارایکم را طبق توضیحات این لینک انجام دهید.

 • فرامرز نوروزی

  با سلام و عرض احترام،
  حرف ذ در اول نماد به معنای چیست؟
  مثل ذشکبیر یا ذآریان

  از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز معمولا در سرچ بعضی کارگزاری ها ذ در تمام نمادها هست و معنای خاص ندارد ولی حرف اول هر نماد بیانگر صنعت است مثلا شکبیر…ش:شیمیایی

 • سلام من سجام ثبت نام کردم بانک احراز هویت شدم بعد برام کد معاملاتی آمد . بعدش ادرس سایت ddns برام پیامک شد بعدش کارگزاری اگاه ثبت نام کردم و پیشخوان احراز هویت شدم نباید این کارو میکردم یا درست انجام دادم ؟ الان من برای خرید پالایشی اول که تا 19 شهریور مهلت داره چیکار کنم از سایت ddns اقدام کنم یا آگاه ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، شما همه مراحلو درست انجام دادید، برای اینکه در روز قابل معامله شدن این سهام با مشکل مواجه نشید ترجیحا از طریق کارگزاری خریداری کنید

 • مرسی ممنونم از راهنماییتون

 • با سلام، من میخام که سهام خودم رو به کارگذاری اگاه منتقل کنم، میشه راهنمایی کنید دقیقا باید چیکار کنم؟ الان جلوی اون نوشته cds

 • سلام عذر میخوام سهام غیر مستقیم رو هم باید به سامانه سجام ثبت کرد یا اینکه نیازی نیست؟ نمیخوام مستقیم بشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز امکان تغییر روش مدیریت سهام عدالت در حال حاضر امکان پذیر نیست اما تمام افرادی که سهام عدالت دارند چه مدیریت مستقیم را انتخاب کرده باشند چه روش غیر مستقیم، باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کنند.

 • لیلا زارع

  سلام.برای ثبت نام درسجام حتما باید شماره کارت بانکی ثبت شده به نام خود شخص باشد؟
  وآیا حتما باید شماره تلفن ثبت شده به نام خود شخص باشد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، شماره موبایل و شماره حساب هر دو باید به نام متقاضی باشد

 • حمیدرضا

  سلام بسیار مفید بود ممنون

 • مهدی کریمی

  با سلام و عرض ادب دوست عزیز فقط میخواستم تشکر کنم از شما برای این راهنمایی دقیق و مو شکافانه شما واقعا جای تقدیر داره . حق نگهدارتون باشه

 • سلام من سهام مال پدرمه ده هفتاد به پدرم از طریق شرکتشون دادن سجامم ثبت نام کردم و اهراز هویتم شد پدرم حالا چجوری میشه بفروشمش

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان چک کنید اگه این دارایی در همین کد بورسی ثبت شده بود از طریق کارگزاری ها میتونید بفروشید، در غیر این صورت باید اول درخواست بدید تا سهام به این کد منتقل بشه و بعد از طریق کارگزاری برای فروش اقدام کنید

 • سلام ببخشید من که در سامانه سجام برای احراز هویت میام برای کار که باید تکمیل بشه میزنم بیکار اما نمی تونم برای ادامه بدم باید چیکار کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، قسمت های اجباری این صفحه رو با اطلاعات محل سکونتتون تکمیل کنید تا بتونید ادامه بدید

 • قدیرربانی

  بسیار عالی از راهنمایی شما بینهایت سپاسگزارم

 • سلام میخوام از طریق کارگزاری سعدی سهاممو بفروشم اما شماره تلفن به نامم نیست خط جدید گرفتم اما سامانه سهام عدالت بهم اجازه تغییر شماره رو نمیده و همچنین پنل سهام عدالت هم بعد ۴۸ ساعت پیامکی ارسال نمیکنه میخواستم بدونم چه جوری سهاممو بفروشم

 • محبوبه صادقیان

  سلام.من 8 مرداد ثبت نام کردم و ده هزار تومان هم واریز کردم.اما پیام ویرایش برام اومد.چگونه باید ویرایش کنم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز امکان ویرایش اطلاعات از طریق سایت سجام فراهمه.

 • ناشناس

  باسلام .شماره موبایل بنامم نیست سیمکارت بنام خودم خریدم توقسمت ویرایش شماره موبایل رفتم مبلغ 5هزار تومن پرداخت کردم زدن شماره موبایل قبلی باموفقیت به جدیدی که میخوام تغییر یافت ولی چرا تاالان که چهارروز میگذره بازم نمیتونم ثبت نام کنم???

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • اکبرمهری

  من نمیتونم سهامم‌را بفروشم چیکارکنم

 • با عرض سلام خسته نباشید ببخشید من سهام خودمو به صورت غیر مستقیم تو کارگزاری بانک ملی فروختم طقریبا دو ماه گذشته هیچ پولی به حسابم نیومد من میخاستم با تغییر شمارم سهام تو یه کارگزاری دیگه (سعدی)که سریع پول میدن بفروشم میشه یکم توضیح بدین من باید چکار کنم ؟با استفاده از سجام میشه اینکار رو کرد ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای درخواست فروش سهام عدالت فقط از طریق یک کارگزار میتونید درخواست بدید

 • محمد دکه ای

  با سلام وخسته نباشید
  از اطلاعات جامع بسیار سپاسگزارم ، باید به اطلاع برسانم که سایت ddn.csdiran.com در خارج از کشور در دسترس نیست و این با ماهیت جذب سرمایه گذاری داخلی مغایرت دارد، چرا که مشکلاتی در این راستا برای سرمایه گذاری در داخل کشور بوجود میآورد.
  لطفاً این موضوع به مراجع ذیصلاح اطلاع داده شود که این نقیصه برطرف گردد . با سپاس

 • سلام . واسه بچه سندروم داون سجام ثبت نام شد قبول نکردن ، شما میدونین مشکل کجاست ؟ باید پدر و مادر چه کنن؟ سهام عدالت داره

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز معمولا در پیامکی که از طرف سازمان سپرده گذاری مرکزی ارسال میشه، علت عدم تایید اطلاعات ذکر میشه. علاوه بر این می تونید به سایت سجام هم مراجعه کنید و بخشی که نیاز به ویرایش داره رو ببینید و اصلاح کنید.

 • شیواهاشمی

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم و کد بورسی برام ارسال شد
  و اهراز هویت سجام رو با سیگنال و مفید رو در دفتر پیشخوان انجام دادم اما سهام دارایکم و دوم که خرید کردم اصلا توی پرتفوی من نیست دلیش چیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای اضافه کردن دارایکم از پنل معاملاتی خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید، برای پالایشی یکم هم همین کار را اواخر مهر ماه که این صندوق قابل معامله شد انجام بدید

 • جاوید بهادری

  فرآیند معاملات را شخصا باید انجام دهیم یا روشهای دیگر هم وجود دارد.؟ مثل بورسهای خارجی که ربات بصورت تضمینی برایشان ترید میکند بطور نمونه یونیک فاینانس رو عرض میکنم. ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   خودتون باید انجام بدین

 • فیروز کلاهی

  سلام من خیلی وقت است ثبت نام کردم و احرار هویت رفتم پیشخوان دولت
  اما نمیدونم از کجا و چه جوری وارد بشم
  ممنون میشم راهنمای فرپایید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر میخواهید خرید و فروش سهامو شروع کنید باید اول در یک کارگزاری ثبت نام کنید و از آن ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • من پدر و مادرم خارج از کشور هستند و من وکلات تام دارم ازشون ,چطوری میتونم کد سجام رو بگیرم براشون؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، فرآیند ثبت نام و احراز هویت را به عنوان نماینده ایشان انجام بدید

 • رضا سلامی فر

  با سلام من در ذینفعان پول دارم ولی نه آن را میتوانم برداشت کرد نه سهام بفروشم یا خرید کنم بازار ام بسته است چکار کنم من از سال 99خرید کردم 150تا سهام دارم از آپ خرید کردا ام راهنما کنید ویه چیز دیگر من سهام عدالت ندارم و درست کردم دو بار نشود چکار کنم راهنمایی کنید ممنون میشوم

 • یوسف مراقی

  سلام داشتن شماره موبایل به نام متقاضی الزامی است

 • رها اصلی

  سلام من تو کارگذاری مفید ثبت نام کردم ولی میخوام تغییر بدم بشه کارگذاری اگاه چیکار کنم؟؟!

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، توی کارگزاری جدید یه حساب باز کنین، بعد اگه توی کارگزاری قبلی سهمی داشتید، توی کارگزاری جدید درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • شایسته

  سلام من ثبت نام کردم ولی سهامهایی که داشتم که چند سال قبل از سجامی شدن خرید کردم رو سامانه ذینفعان نشون نمیده، ایا مدت زمان خاصی لازم هست تا سایت نشون بده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در صورتی که سهام شما متعلق به یک شرکت پذیرفته در بورس یا فرابورس باشد، این احتمال وجود دارد که قبلا با یک بورسی دیگر برای شما خریداری انجام شده، در این شرایط با مراجعه به دفاتر پیشخوان و ارائه برگه سهام، درخواست تجمیع دارایی بدید

 • محمد الیاسی

  سلام. لطفا بفرمایید، الزام ثبت نام و اهراز هویت برای سهامداران سهام عدالت روش مستقیم است یا غیرمستقیم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، ثبت نام در سجام برای کسانی که بخواهند در بازار بورس خرید و فروش کنند الزامی است

 • چگونه بدانیم چه سهامهایی داریم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای اطلاع از کلیه سهامی که به نام شماست وارد درگاه یکپارچه ذینفعان بشید و از قسمت سبد دارایی لیست این سهامو مشاهده کنید

 • سلام وقت بخیر من چطور میتونم کد بورسی بدون رفتن به کارگزاری برای سهام عدالتم بگیرم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در روش مستقیم بعد از احراز هویت موفق در سجام نیازی به گرفتن کد معاملاتی از یک کارگزاری ندارید و کافیه در سایت کارگزاری مورد نظر از قسمت سهام عدالت اقدام کنید

 • سلام من قبلا یه سهم داشتم که تو سامانه ddnمیخاستم گواهی سهاممو دریافت کنم کارگزار ناظرش رو هم نوشته CDSوقتی دریافت گواهی رو میزنم برای دانلود گواهی یوز پسورد میخاد من یوزر پسورد سایتو میزنم نمیره میشه راهنمایی کنید چطوری بفهمم یوزر پسوردم چی هست ؟؟؟ ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز یوزر کد ملی شماست. اگر رمز عبورتون رو فراموش کردین از بازیابی رمز عبور استفاده کنید.

 • hostbarancom

  خیلی توضیحات خوبی در مورد سجام بود با تشکر از سایتتون

 • سلام من نمیخوام فعالیتی در بورس داشته باشم و سهامم دست دولته بازم باید در سجام ثبت نام کنم یا خیر؟؟(اگه نیازی به ثبت نام نیست چرا در بعضی از خبرها نوشته همه باید ثبت نام کنن)

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، ثبت نام و احراز هویت در سجام برای دسترسی به سهام و دریافت سود آن ها(در صورت پرداخت از طریق سجام) لازمه

 • رضا فاتحی

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و دیگر عزیزان،و ضمن تشکر از صبر و حوصله شما عزیزان جهت پاسخگویی به سوالات و رفع ابهام،لطفا راهنمایی فرموده که با توجه به ثبت شماره تلفن در زمان ثبت نام سهام عدالت و باتوجه به اینکه جهت ثبت نام در سامانه سجام ،قصد دارم شماره تلفن جدید خودم را قید نمایم ، آیا میتوان از همان اول شماره جدید را معرفی کرد یا باید اول شماره قبلی را معرفی کرده و سپس آنرا تغییر دهم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با سیگنال
   تنها شرط شماره ای که در سامانه سجام ثبت میشه اینه که شماره به نام متقاضی باشه. لزومی به یکی بودن اون با شماره ثبت شده در سامانه سهام عدالت نیست.

 • یزدان فاضلی

  سلام سهام عدالت را آزادکردم کارگزاری مفیدم ثبت نام کردم پانصد هزارتومان هم واریز کردم ولی اصلا نتونستم خریدی کنم نمی تونستم وارد مفید بشم پپیگیری کردم گفتند واریزی شما به حسابتون برگشت شده کهگفتم شماره حواله واریزی یاپرینت واریزی رابفرستند اهمیتی سجام ندادند ومیخواستم بدونم میشه سهام رآزاد کردم دوباره به حالت قبل باشه با کارگزاری نباشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • من قبلا وارد سامانه سجام شدم وتو بورس ثبت نام کردم باز لازمه تو این مقررات جدید ثبت نام کنم یا لازم نیست،اگه کسی میدون لطفا راهنمایی کنه

 • رافع محمدی

  من قصد فروش را ندارم لازم است ثبت نام کنم

 • الیاس درزاده

  سلام ایا کسانی که قبلا سهام عدالت دریافت کرده اند باید درسجام ثبت نام کنند،اگر درسجام ثبت نام نکردند بازهم سهام عدالت دریافت میکننددرکل ایا ثبت نام درسجام اجباری است سجام وسهم عدالت ربطی با هم دارند یا نه؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز تمام دارندگان سهام عدالت باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و فرایند احراز هویت سجام رو تکمیل کنن.

 • پرویزپاپی

  باسلام.من یک دختر کوچولو دارم که سهام عدالت ندارد .آیا می شود در سری جدید که ثبت نام می کنند اون در سهام عدالت ثبت نام کنم .باتشکر از شما .راهنماییم کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز هنوز اطلاعات دقیقی از جزییات این طرح منتشر نشده. در صورتی که خبر موثقی منتشر بشه، توسط سیگنال اطلاع رسانی خواهد شد.
   با ما همراه باشید.

 • سلام من با نرم‌افزار سیگنال مراحل احراز هویت انجام دادم و کد معاملاتی برای من ارسال شد، حالا سوال اینجاس که این کد معاملاتی متعلق به کدام کارگزاری هست؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این کد از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی صادر شده و مربوط به کارگزاری خاصی نیست، در این مرحله باید به سایت یک کارگزاری مراجعه کنید و بعد از ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور مربوط به سامانه معاملاتی آن ها را دریافت کنید

 • باسلام ببخشید مادر سامانه سجام چند روز پیش ثبت نام کردیم نمیخایم سهام عدالتمون رو بفروشیم یا وارد بورس بشیم حتما باید برای اهراز هویت ثبت نام کنیم یا نه. بعد اهراز هویت سود سهام میاد برامون یا وارد بورس میشیم ما میخایم دست دولت باشه خودمون نمیخایم وارد بورس بشیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز تمام دارندگان سهام عدالت باید فرایند ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنند. اگر قصد خرید و فروش سهام ندارین فعلا الزامی به ثبت نام در کارگزاری نیست.
   برای تکمیل فرایند احراز هویت غیرحضوری سجام می تونید از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید.

 • رضاعسگری

  سلام.اردیبهشت سال ۹۸ در پذیره نویسی بانک ملی ثبت نام کردم.همه مدرکهایی که از ثبت نام داشتم از گوشیم پاک شد.باچه روشی میتونم دوباره خریدهای خودرا مشاهده کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز اگه در پذیره نویسی یک شرکت بورسی شرکت کردین میتونید اطلاعات لازم رو از درگاه یکپارچه ذینفعان ببینید اما اگه اینطور نیس بهتره به بانک مربوطه مراجعه کنید.

 • فهیمه عسگرپور

  سلام من تمام اطلاعات هویتی خودم رو در سامانه سجام درست وارد کردم اما همش پیام اطلاعت هویتی شما مورد تایید نمیباشد برام میاد خیلی هم ویرایشش کردم حتی چندتا کافینت مختلف رفتم باز میگه اشتباهه ثبت احوال هم رفتم اطلاعاتم مشکلی نداشته لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، با شماره تلفن 1569 (پشتیبانی سجام) تماس بگیرید و از کارشناس آن ها بخواید تا مشکلو بررسی کنه

 • اکرم دشتکی

  سلام ایا اجباری برای کارت اعتباری سهام عدالت است وباید حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند

 • محمود شاکری

  مطالب بسیار مفید و سودمند است. با سپاس از مدیریت و کارکنان زحمتکش سجام.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
26 مهر 1400