دریافت کد بورسی و نحوه ورود به بورس | چگونه کد بورسی بگیریم؟

دریافت کد بورسی و نحوه ورود به بورس | چگونه کد بورسی بگیریم؟

دریافت کد بورسی، یک قدم قبل از سرمایه‌گذاری در بورس است. احتمالا شما هم از دوست و آشنا در رابطه با سوددهی خوب بورس شنیده‌اید. اگر تصمیم گرفته‌اید تا در این بازار پرفراز و نشیب فعالیت داشته باشید، باید ابتدا با مراحل وارد شدن به بورس آشنا شوید. پس این شما و این هم راهنمای گام به گام گرفتن کد بورسی و ورود به بورس.

کد بورسی چیست؟

به کد شناسایی برای ورود به بورس کد بورسی، کد معاملاتی یا کد سهامداری گفته می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید هم در بورس سرمایه‌گذاری کنید و هم فعالیت‌های دیگری در بازارهای مالی داشته باشید، مثل صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی، تغییر کارگزار و صندوق، دریافت سود سهام و … . پس اولین گام برای ورود به بورس، دریافت کد بورسی است.

کد بورسی شناسه‌ای است که از 3 حرف اول نام خانوادگی و 5 عدد تصادفی ساخته شده است و برای هر کس منحصر به فرد است و هر کس می‌تواند فقط یک کد بورسی داشته باشد. (3 حرف اول کد بورسی لزوما 3 حرف اول نام خانوادگی فرد نیست) مثلا اگر فامیل شما آذری باشد، کد بورسی شما می‌تواند به صورت “ک م ن 12345” باشد.

کسی که کد بورسی داشته باشد می‌تواند از طریق نرم‌افزار معاملات آنلاین و معاملات آفلاین به خرید و فروش سهام بپردازد. به معاملات آنلاین، معاملات بر خط و به معاملات آفلاین، معاملات اینترنتی هم گفته می‌شود.

یک اشتباه رایج!

برای فعالیت در بورس کالا نیازی به دریافت کد بورسی ندارید، بلکه باید کد بورس کالا دریافت کنید. در مطلبی جداگانه، نحوه دریافت کد بورس کالا را آموزش داده‌ایم.

انتخاب کارگزاری بورس برای دریافت کد بورسی ( آنلاین)

آیا کد بورسی همان کد آنلاین است؟

خیر! کد بورسی، شناسه‌ای است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای شما ارسال می‌شود، در حالی  که کد آنلاین به نام کاربری و رمز عبوری اشاره دارد که توسط کارگزاری‌ها به شما تعلق می‌گیرد. ب

رخلاف کد معاملاتی در بازار سرمایه که یکتا و منحصربه‌فرد است، کاربران می‌توانند چندین کد آنلاین داشته باشند. به بیانی دیگر، سرمایه‌گذاران می‌توانند همزمان در سامانه‌های معاملاتی چندین کارگزاری فعالیت کنند.

در واقع اشخاص با داشتن کد آنلاینی که از کارگزاری دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای ورود به سامانه‌های معاملاتی آنلاین استفاده کرده و در بازار سرمایه فعالیت داشته باشد.

در این میان کد آفلاین هم وجود دارد که برای سامانه‌های معاملاتی آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به دلیل استقبال بیشتر افراد از سامانه‌های آنلاین، از کد آفلاین و سامانه‌های آفلاین به ندرت استفاده می‌شود.

همچنین کد بورسی و کد آنلاین از نظر ساختار نیز تفاوت‌هایی دارند. بدین معنا که ساختار کد بورسی همان‌طور که گفتیم به صورت سه حرف ابتدایی و پنج عدد است که به ترتیب کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. در مقابل کد آنلاین ساختار مشخصی ندارد و هر کارگزاری می‌تواند برای کد آنلاین متقاضیان خود چارچوب خاصی در نظر بگیرد.

نحوه دریافت کد بورسی و ورود به بورس

مراحل ورود به بورس و دریافت کد بورسی

برای ثبت کد بورسی و ورود به بورس تمامی سرمایه‌گذاران باید مراحل زیر را بصورت گام به گام طی کنند تا برای آن‌ها کد بورسی صادر شود.

 1. ثبت نام در سامانه سجام (با استفاده از سایت سجام)
 2. تکمیل احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال و صدور کد بورسی
 3. ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن‌ها برای ورود به سامانه معاملات (امکان ثبت نام در کارگزاری از طریق سیگنال فراهم است. شما می‌توانید وارد بخش کارگزاری شوید و یک گزینه را انتخاب کنید)

گام اول: ثبت اطلاعات هویتی در سامانه سجام


سجام که کوتاه شده عبارت «سامانه جامع اطلاعات مشتریان» است، برای ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه ایجاد شده است. این سامانه تمام اطلاعات سرمایه‌گذاران را جمع آوری کرده و سرمایه‌گذاران برای ورود به همه بخش‌های بازار سرمایه، ابتدا باید اطلاعات‌شان را در این سامانه ثبت کنند.

سرمایه‌گذاران با ثبت نام در این سامانه دیگر لازم نیست، هر بار برای برای ثبت اطلاعات و احراز اطلاعات به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری‌ها یا دیگر نهادهای مالی بازار سرمایه مراجعه کنند و ثبت نامشان هم فقط یک بار و برای همیشه انجام می‌شود.

به این ترتیب اطلاعات مشتریان در همه نهادهای مالی که در بازار سرمایه حضور دارند، یکپارچه خواهد شد. به علاوه اینکه اطلاعات ثبت شده از سوی مشتریان مانند اطلاعات بانکی، اطلاعات شناسایی و … قابل ویرایش هستند.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان

بدون سجام برای استفاده از خدمات یک کارگزاری مشخص، باید بصورت حضوری به آن کارگزاری مراجعه کرده و فرم‌های چندین صفحه‌ای پر کنید تا پس از احراز هویت بتوانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

حال اگر بخواهید کارگزاری خود را عوض کنید، باید تمامی آن فرم‌ها را دوباره پر کنید و تمامی مراحل هویتی را تکرار کنید.

سامانه سجام برای این به وجود آمده که شما برای ورود به بورس با کد بورسی، فقط یکبار احراز هویت انجام دهید و دیگر نیازی به تکرار مجدد این مراحل نباشد.

نکته: در حال حاضر چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام مراحل احراز هویت را طی کرده باشند. افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنند کد بورسی آن‌ها مسدود خواهد شد.

روش های ثبت نام در سامانه سجام

برای ثبت نام در سامانه سجام یک روش وجود دارد و آن هم مراجعه به سایت سجام است که در ادامه مراحل را به صورت مختصر عنوان می‌کنیم.


مراحل ثبت نام در سامانه سجام توسط سایت سجام


 • برای ورود به سامانه سجام باید از طریق وب‌سایت آن به آدرس https://www.sejam.ir اقدام کنید. پس وارد سایت شده و گزینه‌ ثبت نام در سجام را انتخاب کنید.
ثبت نام در سامانه سجام
 • بیانیه‌ای که روی صفحه می‌آید را تایید کنید.
سامانه سجام جهت ثبت نام بورس
 • گزینه سبز رنگ سجام را انتخاب کنید.
مراحل ثبت نام در سجام
 • پس از وارد کردن شماره تلفن همراه خود و کد امنیتی، کلید دریافت کد تایید را بزنید تا کد 4 رقمی به شماره تلفن همراه شما پیامک شود. بعد از وارد کردن این کد و تایید شدن آن، به مرحله بعد می‌روید.
وارد کردن تلفن همراه در مراحل ثبت نام در سجام
 • در این مرحله گزینه مشتری حقیقی را انتخاب کنید و پس از وارد کردن تابعیت و کد ملی به مرحله بعد بروید.
 • در گام بعد باید هزینه ثبت نام در سامانه سجام را که 10 هزار تومان است، به صورت اینترنتی پرداخت کنید.
هزینه ثبت نام در سجام
 • بعد از این که مبلغ را پرداخت کردید و تایید شد، فرم‌های مورد نیاز شامل اطلاعات هویتی، ارتباطی و مالی خود را مطابق با موارد خواسته شده تکمیل کنید.
 • در مرحله آخر و وقتی که اطلاعاتتان به طور کامل ثبت شد، یک کد رهگیری برایتان ارسال می‌شود که باید آن را تا زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان یا کارگزاری‌های مورد تایید در سایت سجام نگه دارید.

اطلاعات تکمیلی و مراحل گام به گام برای نحوه ثبت نام از طریق سایت سجام در سایت sejam.ir به تفصیل توضیح داده شده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی

تمام افراد از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند برای ورود به بورس اقدام کنند. مدارکی که اشخاص حقیقی و حقوقی باید برای ثبت نام در بورس ارائه دهند با هم متفاوت است که در ادامه هر یک را بررسی می‌کنیم.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی جهت ثبت نام بورس

همان‌طور که ذکر شد، اولین گام برای ورود به بورس ثبت نام در سجام است. در این مرحله برخی از اطلاعات هویتی، ارتباطی، مالی و بانکی و دیگر مدارک لازم از متقاضیان گرفته می‌شود.

پس از فرآیند ثبت نام در سجام و انجام احراز هویت در مراحل بعدی، به منظور ثبت نام در کارگزاری، شرکت کارگزاری مورد نظر اطلاعات و مدارک مورد نیاز را از سجام به دست می‌آورد.

در صورتی که اطلاعات مذکور نیاز به ویرایش نداشته و مورد تایید باشند، متقاضی لازم است تنها تصویر صفحه اول و توضیحات شناسنامه و تصویر پشت و روی کارت ملی خود را برای ثبت نام در کارگزاری و ورود به بورس ارائه دهد.

مدارک لازم برای ورود به بورس اشخاص حقوقی و شرکت‌ها

 • ارائه آگهی رسمی تاسیس شرکت
 • کپی روزنامه رسمی آخرین آگهی تغییرات
 • کپی از اساسنامه شرکت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره
 • کپی صورتحساب‌های مالی مورد تایید حسابرس قانونی
 • تکمیل و ارائه فرم احراز هویت اشخاص حقوقی
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست کد مشتریان حقوق در بورس کالای ایران

گام دوم: احراز هویت غیرحضوری در سجام با استفاده از اپلیکیشن سیگنال و دریافت کد بورسی برای ورود به بورس


بعد از ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی باید احراز هویت خود را تکمیل کنید. برای انجام فرآیند احراز هویت کافی است اپلیکیشن سیگنال را از گوگل پلی، کافه بازار، مای کت، سیب اپ و… دانلود کرده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.

احراز هویت غیر حضوری در سجام با اپلیکیشن سیگنال

برای این کار باید یک سری شرایط داشته باشید تا انجام احراز هویت برای شما امکان پذیر باشد، این شرایط به شرح زیر هستند:

 • متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • متقاضی باید دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
 • فرد متقاضی باید شخص حقیقی و ایرانی باشد.
 • فرآیند ثبت نام و احراز هویت باید توسط فرد متقاضی انجام شود و تمامی مدارک ارسالی (عکس، فیلم، امضا و …) معتبر و مربوط به متقاضی باشد.
 • رعایت پوشش موجه و حجاب اسلامی برای کلیه احراز شوندگان الزامی است و درصورت تخلف قطعاً از سوی مرجع احراز هویت غیرحضوری مردود خواهد شد.
 • احراز هویت غیر حضوری برای هر کد ملی صرفا یک مرتبه امکان پذیر است.
 • دسترسی به این بخش صرفاً از داخل کشور و برای کاربران داخلی مجاز است. پس برای ثبت نام در سجام و احراز هویت از vpn استفاده نکنید.
فراشناسا بزرگترین سامانه دیجیتال کشور جهت احراز هویت

 

دریافت کد 10 رقمی سجام و کد بورسی  چقدر زمان می‌برد؟

پس از تکمیل ثبت‌نام در سجام، کد 10 رقمی مربوطه، حداکثر تا 24 ساعت آینده، به شماره متقاضی پیامک خواهد شد. کد بورسی نیز بعد از انجام مراحل احراز هویت غیرحضوری در اپلیکیشن سیگنال، تا یک هفته کاری، توسط سازمان سپرده‌گذاری مرکزی برایتان ارسال می‌شود.

پس از احراز هویت شما، پیامی به شما نمایش داده می‌شود که نشان دهنده تایید اطلاعات و ثبت هویت شما به عنوان یکی از فعالان بازار سرمایه است.

آموزش گام به گام و تصویری نحوه احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال را در این لینک می‌توانید مشاهده کنید.


گام سوم: ثبت نام در کارگزاری‌ها و شروع معاملات با استفاده از خدمات کارگزاری‌ها


پس از دریافت کد بورسی چه کنیم؟

کارگزاری‌ها به عنوان واسطه‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران از طریق درگاهی که کارگزاری در اختیارشان می‌گذارد، به دنیای بورس و خرید و فروش سهام وارد می‌شوند .

حال که شما به عنوان یک سرمایه‌گذار ثبت شده‌اید، می‌توانید به بخش کارگزاری‌ها در اپ سیگنال مراجعه کنید و با دریافت نام کاربری سامانه آنلاین و رمز عبور آن که متعلق به شخص شماست، وارد بازار بورس شوید و با حداقل سرمایه 500 هزار تومانی (به جز عرضه اولیه‌ها) خرید و فروش خود را آغاز کنید.

مراحل ورود به بورس - کارگزاری

در صورت فراموشی کد بورسی و کد پیگیری سجام چه کنیم؟

همان‌طور که  گفتیم، کد بورسی، شناسه‌ای است که برای هر فرد منحصر به فرد بوده و تاریخ انقضا ندارد. بنابراین در صورت فراموشی کد معاملاتی در بازار سرمایه نمی‌توانید برای دریافت مجدد آن اقدام کنید و تنها راه دسترسی دوباره به این شناسه، بازیابی آن است. برای این‌کار کافیست به سایت سجام مراجعه کنید و کد بورسی‌تان را بازیابی کنید.

بازیابی کد بورسی و کد پیگیری

همچنین در صورتی که کد پیگیری 10 رقمی سجام خود را گم کرده‌اید، با مراجعه به سایت سجام و انتخاب بازیابی کد پیگیری، کلیه اطلاعاتی که در این سامانه ثبت کرده‌اید برایتان نمایش داده خواهد شد.

برای راهنمایی بیشتر درباره مراحل و چگونگی بازیابی کد پیگیری سجام به مقاله‌ای که پیرامون این موضوع در سایت سیگنال قرار گرفته است، مراجعه کنید.

تجمیع دو کد بورسی برای سهامداران قدیمی

سجام از اوایل سال 97 شروع به کار کرد و در همان ابتدا به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فرصت داد تا اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند. با این حال هنوز هم هستند افرادی که از سال‌های قدیم، کد بورسی دارند اما تا به امروز در این حوزه فعالیت نداشته‌اند.

برخی نیز به دلیل داشتن دارایی در سبدبان درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه با کد بورسی قدیمی، به مشکل خورده‌اند. زیرا با توجه به مطالب قبلی کد بورسی شناسه‌ای منحصر به فرد است. سهامداران قدیمی که کد بورسی داشته‌اند با ثبت نام در سجام کد بورسی جدید دریافت کرده و دارای دو کد بورسی می‌شوند. در چنین وضعیتی تا زمانی که این مشکل حل نشود فرد نمی‌تواند به معامله بپردازد.

در این حالت به کاربران پیشنهاد می‌شود برای حل چنین مشکلاتی از روش تجمیع دو کد بورسی استفاده کنند. با این کار، تمام اطلاعات معاملاتی فرد در یک کد تجمیع شده و امکان معامله فراهم می‌شود. برای تجمیع کد بورسی خود کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد سایت https://ddn.csdiran.ir/ شده و پس از وارد کردن کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی و ورود به سایت، از نوار بالا، میز خدمت الکترونیک را انتخاب کنید.
 • از بخش کشویی ثبت درخواست، اصلاح مشخصات، که به منظور تجمیع دو کد بورسی قرار داده شده را انتخاب کنید.
 • پس از پر کردن فرم درخواست و بارگزاری مدارک خواسته شده، برروی ایجاد درخواست کلیک کنید.

به تازگی قانون جدیدی برای صدور کد معاملاتی در بازار سرمایه وضع شده است. بر اساس آن مشتریان جدید، نیاز به داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم ندارند. در عوض باید بازار بورس را بشناسند و مهارت سرمایه‌گذاری در آن را داشته باشند.

دلیل وضع این قانون این است که مهارت سرمایه‌گذاری در بورس با مدرک تحصیلی مشخص نمی‌شود. زیرا ممکن است کسی مدرک نداشته باشد ولی سرمایه‌گذاری در بورس را بلد باشد و در مقابل، شخصی با مدرک تحصیلی بالاتر این بازار را نشناسد.

حرف آخر

ورود به بازار بورس و دریافت کد معاملاتی، مخصوصا بعد از تصویب قانون جدیدی که متقاضیان تا یک ماه اجازه معامله ندارند، ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. اما بعد از انجام آن و ورود به بازار و انجام معامله و چشیدن طعم سودهای این بازار، همه سختی و پیچیدگی‌هایش را فراموش خواهید کرد.

با مراجعه به وب سایت سیگنال یا دریافت اپلیکیشن سیگنال، می‌توانید از جدیدترین تحلیل‌های مالی، دنیای اقتصاد و اخبار لحظه‌ای سهام عدالت اطلاع پیدا کنید.

بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام ، آیا امکان این هست کد بورسی به شرکت های دولتی واگذار کنم و سود دریافت کنم، یعنی به طور مستقیم نمیخوام خودم کار کنم آیا این امکان هست با دادن کد به شرکت دولتی سود دریافت کنم ؟؟

 • سلام.خواستم تشکر کنم برای سایت خوبتون.امیدوارم در سال جدید موفقیت بیشتری کسب کنین

 • من کد بورس یدرسافت کرده ام ولی نمیتوان وارد کارگزاری مرکزی شوم باید چیکار کنم رمز وزود ونام کاربری من از کجا باید بگیرم

  • سلام من کد معاملاتی کد بورسی دارم تو کارگزاری احراز هویت شدم اما اصلا نه سود سهام عدالت برام واریز شده نه از سهام خودم میتونم اطلاعاتی دریافت کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید

 • من متوجه نشدم یه قسمتی رو…بعد از ثبت نام تو سجام باید یه مرحله هم احراز هویت کنیم بعدش چطور توی کارگزاری مورد نظر ثبت نام کنیم؟ تو همون مرحله احراز هویت کارگزاری رو انتخاب میکنیم؟یا بعد از احراز هویت باید حضوری بریم دفتر کارگزاری و ثبت نام کنیم

  • سلام، شما میتونید بعد از اینکه در سجام ثبت نام و احراز هویت کردید به یکی از این دو روش در یک کارگزاری ثبت نام کنید، مراجعه حضوری به یکی از شعبه های کارگزاری یا مراجعه به سایت کارگزاری و ثبت نام در آن. در نهایت بعد از ثبت نام و تکمیل مدارک در هر دو روش از شما میخوان که احراز هویت کنین، البته اگه به شعبه مراجعه کرده باشید این احراز هویت با ارائه کارت ملی انجام میشه و کار خاصی نداره، در صورتی هم که از طریق سایت اقدام کرده باشید معمولا احراز هویت از طریق ارسال پیامک انجام میشه. دقت کنید که احراز هویت کارگزاری کاملا جدا از احراز هویت سجام هست و این دو ارتباطی با هم ندارند

   • سلام من قبلا سجام‌ثبت نام کرده ام و احراز هویت حضوری انجام دادم ولی کد بورسی ندارم یا اینکه فراموش کرده ام چطور میتونم دوباره کد بورسی بگیرم وارد بورس بشم

 • من در کارگزاری مفید به صورت غیر حضوری ثبت نام کردم و قرارداد الکترونیکی رو هم امضا کردم ولي هنوز یک هفته شده و کد بورسی نیامده چه کار باید بکنم

 • سلام فرایندثبت نام درسجام وانجام دادم وبیست هزارتومان پرداخت کردم ولی هنوزی کدی برای من نیومده

  • سلام دوست عزیز اگه کد پیگیری سجام تونو دریافت نکردین، از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید. اگه کد بورسی تونو دریافت نکردین از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید تا مشکل تون بررسی بشه.

   • سلام من قبلا سجام‌ثبت نام کرده ام و احراز هویت حضوری انجام دادم ولی کد بورسی ندارم یا اینکه فراموش کرده ام چطور میتونم دوباره کد بورسی بگیرم وارد بورس بشم

 • سلام من احراز هویت رو تکمیل کردم 10000هزار تومن پرداخت کردم اخر گفت پرداخت شما با موفقیت انجام شد و یک کد رهگیری داد و نوشته بود برگشت به احراز هویت.آیا همه چیز را درست پیش رفتم و کد بورسی واسم صادر میشه یا ن ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز اگه تمام مراحل رو بدرستی انجام دادین، منتظر دریافت کد بورسی‌تون بمونید.

 • سلام من ثبت نام واحرازهویت کردم یک پیام بااین معتوا(کدمعاملاتی شمادربازارسرمایه آمده که ۳تاحروفه و۵تاعدداست حالابایدچکار کنم راهنمایم کنید ممنونم

  • سلام، احراز هویت شما با موفقیت انجام شده و این کد، کد بورسی شماست، حالا اگر تمایل دارید که در بورس معامله کنید باید از یک کارگزاری نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • سلام من روش مستقیم انتخاب کردم برای گرفتن سود سالانه سهام عدالت باید تو کارگزاری هم ثبت نام کنم یا فقط ثبت نام تو سجام واحراز هویت کافیه؟

 • سلام من بااستفاده از سیگنال ثبت نام کردم و احراز هویتم کامل شد ولی چهار پنج روزه کد بورسی برای من نیومد

  • سلام دوست عزیز به بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام مراجعه کنید. اگر وضعیت تون «در انتظار مراجعه به مراکز احراز هویت» بود از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 • احراز هویت الکترونیکی با برنامه آپ انجام دادم و تایید هم شد اما استعلام ک میخام بگیرم میزنه شماره تلفن با کد ملی همخوانی ندارد در صورتی ک سیمکارتم ب اسم خودم هست

  • سلام، برای بررسی دلیل این مشکل با پشتیبانی اپلیکیشن مورد استفاده تماس بگیرید

 • با عرض سلام .
  من کد بورسی دریافت کردم در کارگزاری مفید ثبت نام کردم .من قبلا سهام پالایش خریدم برای اطلاع از سهامم کجا باید برم و بدونم چه میزان سهام دارم .

 • سلام بر اثر اشتباه به اسم من دو الی سه کد بورسی زده شده ومن تا بحال هیچ استفاده ای نداشته ام و بی خبر بودم و حالا که یک کد از طریق سمانه سجام گرفتم و میخواهم اوراق بهادار بانکی ام رو بفروشم دچار مشکل شده ام چگونه میتوانم کدهای اضافی رو باطل و حذف کنم

  • سلام دوست عزیز از طریق سامانه سجام و کارگزاری پیگیری کنید.

 • سلام. من سهام عدالت دارم و روش غیر مستقیم انتخاب کردم!!
  امروز با گوشی در سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم!!
  آیا نیازی هست در کارگزاری هم حساب باز کنم یا ن؟؟
  من فقط سود سهام رو میخوام و اهل خرید وفروش سهام نیستم!!
  لطفا راهنمایی کنید…

  • سلام، ثبت نام در کارگزاری برای خرید و فروش سهام به کار شما خواهد آمد و در سایر موارد فعلا نیازی به این شرکت ها ندارید

 • سلام
  من احراز هویت کردم اما باز پیامی مبنی بر اینکه احراز هویت در دفتر پیشخوان صورت پذیرد آمده
  در ضمن کد معاملاتی نیز دریافت کردم نمیدونم باز باید برم دفتر پیشخوان و از اول احراز هویت کنم

  • سلام دوست عزیز اگه کد معاملاتی تونو دریافت کردین فرایند احراز هویت سجام شما با موفقیت انجام شده و نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست. بعد از دریافت کد بورسی برای دسترسی به سامانه معاملات باید در کارگزاری دلخواه تون ثبت نام کنید. با دفاتر کارگزاری تماس بگیرید. اگه خدمات غیر حضوری ارائه بدن ثبت نام کارگزاری رو هم می تونید بدون نیاز به مراجعه حضوری تکمیل کنید و وارد سامانه معاملات بشین.

 • با سلام
  من همه ی مراحل ثبت نام در سجام و احراز هویت رو خودم مجازی انجام دادم برای دریافت کد بورسی حتما باید حضوری به دفتر پیشخوان برم؟
  چون پیام از کارگزاری مفید اومده که مراجعه کنم به دفتر پیشخوان

  • سلام دوست عزیز لزومی به مراجعه حضوری برای احراز هویت سجام نیست. اگر فرایند احراز هویت را با موفقیت پشت سر گذاشتین، کد بورسی براتون ارسال میشه. بعد از دریافت کد بورسی، برای دسترسی به سامانه معاملات باید در کارگزاری دلخواه تون ثبت نام کنید. با دفاتر کارگزاری تماس بگیرید اگر خدمات انلاین ارائه بدن نیازی به مراجعه نیست و می تونید تمام مراحل رو بدون مراجعه حضوری تکمیل کنید.

 • سلام
  من بعد از ثبت نام در سجام و احراز هویت غیر حضوری پیامکی مبنی بر موفقیت امیز بودن احراز هویت دریافت کردم
  و به سایت درگاه یکپارچه ذینفعان که در پیامکی که از سجام معرفی شده بود رفتم
  کد سهامداری که اونجا بود هیچ ربطی به نام خانوادگی من نداشت
  ممکنه ؟

  • سلام، مشکلی وجود ندارد، به تازگی روش اختصاص دادن کد های سهامداری تغییر کرده و دیگر الزاما سه حرف اول نام خانوادگی نیست

 • با سلام،
  بنده با استفاده از برنامه سیگنال برای احراز هویت و دریافت کد معملاتی اقدام کردم. برای بنده پیامک اومده که “احراز هویت انجام شده است و کدمعملاتی طی یکروز توسط سپرده گذاری مرکزی برای شما پیامک خواهد شد”، ولی الان چهار روز هست که کد معملاتی برای من ارسال نشده. چجوری میتونم این موضوع رو پیگیری کنم؟

  • سلام دوست عزیز به بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام مراجعه کنید. اگر کد بورسی تون در فیلد مورد نظر نبود یا وضعیت تون «در انتظار مراجعه به مراکز احراز هویت» بود از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 • سلام هرکترگذاری در بورس چه تفاوتی داره و پیشنهاد شما چه کارگذاری هست.

  • با سلام
   شرکت های کارگزاری بر اساس خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهند و میزان رضایت مشتریان طبقه بندی می شوند.
   شما می توانید خدمات هر کارگزاری را از سایت آن کارگزاری مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید

  • سلام، این افراد باید با مراجعه به کارگزاری ها فرم های مربوطه را دریافت و برای ثبت نام در سجام اقدام کنند

 • امکانش هست که تمامی مراحل ثبت نام در سجام و کارگذاری غیر حضودی باشه یا نه؟طبق پیام ها که انگار امکانش نیست!

  • سلام، برخی کارگزاری ها جدیدا امکان ثبت نام غیر حضوری را اضافه کرده اند و در نتیجه انجام کل مراحل به صورت غیر حضوری ممکن شده است

 • سلام. منکه رسید کارت ملی دارم می تونم داخل کارگزاری ثبت نام کنم؟

 • من داخل سیگنال ثبت نام واحراز هویت کردم یه کد که حروف الفبا وعدد داشت برام ارسال شد اشتباهی حذفش کردم چیکار کنم الان؟

  • سلام، برای دسترسی به کد بورسی خودتون، از طریق سایت سجام اقدام کنید

 • سلام…اول اینکه خیلی از مردم اصا ورودی برای خرید همین سهام حداقلی صدهزارتومن ندارن اونم بعد از اهراز هویت..دوم اینکه میشه اونایی که غیر مستقیم هستند به بانک سهام بفروشن..ایا اونجا اهراز هویت غیرحضوری مهیا؟سوم اینکه کسی اصلا نخواد بفروشه ایا بازم سهمی داره یا پولی میاد تو حسابش….خیلی خوبه که واضح میگید و ممنونم ولی همه سواد ندارن جسارت نشه به هموطنانم.ولی بیایید زیر ساخت هارو بگید بعد اگه این راه نشه چه راهی هست..

 • سلام من کارگزاری اگاه ثبت نام کردم احراز هویت را از طریق سیگنال انجام دادم و کد بورسی هم برام صادر شد ولی وارد آسا تریدر که میشم مینویسه ازمایشی الان چیکار کنم؟
  همه کارای ثبت نامی هم اینترنتی انجام دادم، کافیه؟ یا باید به دفتر پیشخوانم برم؟ ممنون میشم جواب بدین.

 • سلام من باید کدکاربریمو کجاثبت کنم بیزحمت راهنماییم کنیدیااینکه چجوری واردبازاربورس بشم متشکرم

  • سلام، کد بورسی ای کد توسط سپرده گذاری مرکزی برای شما ارسال شده جایی وارد نمیشه، برای خرید و فروش سهام باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید و از آن ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • سلام ببخشید برای گام اول باید به کدام کار گذاری ها مراجعه کنیم میشه بهمون پیشنهاد کنید؟؟

 • مرسی از راهنمایی های کامل شما که برای من خیلی مفید بود.

 • سلام من تمام مراحل برای کد بورسی انجام دادم یک روز بعد پیامکی برایم اومد که کد معاملاتی شما عبارت است از… میگن باید متشکل از سه حرف نام خوانوادگی باشه ولی سه حرفی که برای من اومده خیلی فرق داره حتی یکی از حروف هم شباهت نداره مشکل از کجاست؟

  • سلام دوست عزیز افرادی که سهام عدالت دارن کد بورسی شون متفاوت از نام خانوادگی شون هست.

 • سلام من چند روزی میشه که کد بورسی گرفتم از کارگزاری مبین سرمایه ولی چند بار تا حالا سفارش خرید دادم ولی هیچ کدومشثبت نمیشه

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از کارگزاری تون جویا بشین.

 • سلام خسته نباشید من الان توی سجام ثبت نام کردم و کد پیگیری دارم ولی احرازهویت نکردم ( زیر ۱۸ سالم ) و البته توی آگاه هم هم پیش ثبت نام کردم و نام کاربری و رمز عبور دارم الان برای اینکه وارد بازار سرمایه ایران بشم چکار کنم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید و احراز هویت سجام رو تکمیل کنید تا کد بورسی براتون ارسال بشه.

 • باسلام
  من در اپلیکیشن سیگنال بصورت غیر حضوری احراز هویت کردم و در سجام و کارگزاری هم ثبت نام نموده ام
  اما تا الان در پرتفوی اگاه بصورت ازمایشی هستم و کد بورسی تا به الان که یک ماه است به من داده نشده و تماس ک گرفتم کارشناسشون گفت ک باید حضوری برای کارگزاری اگاه هم ثبت نام کنم، ایا این چیزی ک گفتند درست است؟

  • سلام، بله درست گفتند، در حال حاضر این کارگزاری برای احراز هویت مشتری های خودش به صورت حضوری اقدام میکنه، این احراز هویت با احراز هویت مربوط به سجام تفاوت داره و طی اون شما باید قرارداد خدمات کارگزاری رو امضا کنید

 • , سلام برای انتخاب کارگزاری میشه اینترنتی اقدام کرد چه سایتی برم کرج

  • سلام، بعضی کارگزرای ها در حال حاضر در حال ارائه خدمات ثبت نام غیر حضوری هستند

 • سلام وقت بخیر. ببخشید من ۲ هفته پیش احراز هویت سجام و آگاه رو انجام دادم همون لحظه بعد از احراز هویت سجام و قبل از اینکه احراز هویت آگاه رو انجام بدم کد معاملاتی برام اومد اما ۳ حرف اول نام خانوادگی نیست الانم که ۲ هفته گذشته چیزی نیومده باید چیکار کنم؟

  • سلام، به تازگی روند صدور کد معاملاتی تغییراتی کرده که طی اون دیگه الزامی نیست که حتما سه حرف اول کد با نام خانوادگی شما یکسان باشه

  • سلام، وارد سایت کارگزاری مورد نظرتون بشید و بعد از ثبت نام به روشی که اعلام می کنند برای احراز هویت اون ها اقدام کنید تا رمز عبور برای شما صادر بشه

  • در صروت دریافت کد معاملاتی، می توانید از پنل معاملاتی آنلاین کارگزاری مربوطه خرید یا فروش سهام مد نظر خود را انجام دهید

 • سلام ما کدمعاملاتی اینارو گرفتیم اما وقتی تو سایت میخوایم بریم پول واریز کنیم تو حساب بورسی error میده باز نمیشه چیکار کنیم ما

  • سلام، برای ورود به سایت کارگزرای ها و انجام معاملات از نام کاربری و رمز عبور ارسال شده توسط کارگزاری استفاده کنید

 • باسلام
  بعد از احراز هویت به من کد ۵ رقمی همراه با ۳ حرف داد.
  میخاستم بدونم این همان کد بورسیه و باهاش میتونم وارد بورس بشم؟

  • سلام، بله این کد بورسی شماست، حالا میتونید برای دریافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری مورد نظرتون مراجعه کنید

 • سلام من در سامانه سه جام ثبت نام کردم.احراز حویت هم شدم .میخوام بدونم برای نام کاربری و رمز عبور باید چکار کنم؟

 • با سلام‌و خسته نباشید
  من همه کارهای بورس رو کردم کد هم اومده باید چیکار کنم نه رمز ورود دارم نه نام کاربری؟

 • با سلام من ثبت نام کردم و کد بورسی ام دارم آیا میشه از طریق گوشی هم معاملات بورس انجام داد کارگزاری فارابی برای من فارابیسکو رو لینک دانلود کردم ولی میرم داخل نرم افزار نمیشه معامله کرد وبعد هم اینکه قدرت خرید برای من صفر هستش درحالی که من ۲میلیون پذیره نویسی کردم منو راهنمایی کنید واقعا این روزا پکرم موندم چکار کنم لطفا؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام من کد بورسی رو گرفتم ولی نام کاربری و کلمه عبور برام نیومده و برای ورود اینارو میخواد چیکار کنم

 • سلام و خسته نباشید خدمت تیم سیگنال عزیز
  واقعا راهنمایی هاتون کامل و فوق العاده س
  واقعا خدا قوت و ممنون

 • سلام
  ممنون از راهنمای‌های مفیدتون
  من از خیلی سال پیش مقداری سهام دارم که می‌خوام اقدام کنم برای فروش. چند ماه پیش برای فروش یه سهام دیگه فقط رفتم کارگذاری و یه فرم پر کردم و شماره شبا دادم. چند روز بعد هم پول تو حسابم بود.
  اونموقع سجام هم ثبت نام نکرده بودم و گفتن اگه فقط می‌خوای بفروشی به سجام احتیاج نداری
  ولی الان که رفتم واسه فروش میگن باید همه مراحل رو انجام بدی و از یه کارگذاری هم نام کاربری و رمز عبور بگیری
  میشه راهنمایی کنید آیا می‌تونم بدون انجام این مراحل سهام رو بفروشم آخه خیلی عجله دارم

 • سلام آیا کد معاملاتی همان کد بورسیه؟الان سه هفته گذشته اما کد بورسی برای من نیومده ؟

  • سلام دوست عزیز بله کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است.

 • سلام من تمام مراحل دریافت کد بورس را انجام دادم به من گفتند بعد از 5 روز کاری برای شما فعال میشود ولی الان بیش از یک ماه است که خبری نشد

  • سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام کد بورسی گرفتم تو کارگزاری مفیدم ثبت نام کردم نام کاربری و کلمه عبور ندارم باید منتظر باشم برام ارسال بشه؟

  • سلام دوست عزیز اگر فرایند ثبت نام در کارگزاری رو تکمیل کردین نام کاربری و رمز عبور براتون ارسال میشه. در صورت عدم دریافت نام کاربری، فرایند رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام من 20روز پیش درسجام ثبت نام کردم هنوز کد ده رقمی دریافت نکردم پیگیری در سجامم میگه هنوز کد برای شما صادر نشده

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم خدمتتون. کد بورسی برای من اس ام اس شده اما برای شروع معاملات در کارگزاری مفید به من اعلام می کنن که باید دوباره احراز حویت بشم. پس احراز حویت غیر حضوری ای که اینجا انجام دادم تکلیفش چی میشه؟

  • سلام دوست عزیز در صورتی که کد بورسی تونو دریافت کردین تنها نیاز به ثبت نام در کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور دارید.

 • چرا سایت کارگذاری کد ملی من رو تایید نمی کنه تو سایت سجام اول درست بود بعد ۵ تومن واریز کردم الان صفر زده

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق کارگزاری یا پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • سلام.من هم در دفتر پیشخوان برای کارگذاری مفید ثبتنام کردم هم سجام.الان اجازه ورود ب سهام عدالت یا خرید بورس نمیده

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام.من داخل سجام ثبت نام کردم کد ده رقمی گرفتم رفتم کارگزاری سهم اشنا ثبت نام کردم احراز هویت شدم غیر حضوری اما کد بورسی و کد کاربری نداده چطور باید دریافت کرد؟ آیا امکان داره داخل یه کار گزاری دیگه ثبت نام کنم؟

  • سلام دوست عزیز اگر احراز هویت سجام و ثبت نام کارگزاری رو انجام دادین و هنوز کد بورسی و نام کاربری رو دریافت نکردین، از طریق کارگزاری تون پیگیر باشید. بعد از دریافت کد بورسی می تونید در هر کارگزاری دلخواه ثبت نام کنید.

 • سلام. من بیش از یک هفته پیش به صورت غیرحضوری در سجام ثبت نام کردم و مراحل احراز هویت را با سیگنال انجام دادم ولی هنوز کد بورسی برایم ارسال نشده است. باید اقدام خاصی انجام دهم؟ ممنون

  • سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام من همه مراحل ثبت نام رو رفتم احراز هویتم کردم، کد معاملاتی هم گرفتم، الان نمیدونم باید چیکار کنم، میشه کمک کنید

  • سلام دوست عزیز بعد از دریافت کد بورسی، برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و دسترسی به سامانه معاملات در کارگزاری دلخواه تون ثبت نام کنید.

 • میخواستم بپرسم من کد بورسی رو گرفتم
  اگه فعلا نرم کارگزاری آیا این کد باطل میشه یا نه؟؟؟؟؟
  چون قصد ورود به بورس رو ندارم.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من کد بورسی اومده وارد شامانه شدم نوشته مهمان چطوری باید از مهمان درام و وقتی کد اومد جایی کد رو وارد نکردم باید چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشین. بعد از دریافت نام کاربری اگر همچنان وضعیت تون در حالت مهمان بود موضوع رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • من میتونم سهام عدالت رو وارد بورس بکنم
  راهش چیه
  سجام ثبت نام کرد کد را دریافت کردم احراز هویت هم شدم
  کد بورسی هنوز ندارم
  تشکر

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه انتقال سهام عدالت این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام. کد معاملاتی و کد بورسی چه فرقی باهم دارن ؟ و برای ورود به سایت کارگزاری و انجام معامله به کدوم نیاز داریم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز هردو یکی هستن. برای ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری نیاز به نام کاربری و رمزعبور دارین که با ثبت نام در کارگزاری براتون ارسال میشه.

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا یک نفر با یک کد بورسی میتونه در دو کارگزاری ثبت نام کنه و همزمان دو سبد سهام داشته باشه؟؟؟

  • سلام دوست عزیز بله امکان پذیره اما سهام سبد ها نمیتونن مشترک باشن.

 • سلام خسته نباشین من ثبت نام کردم کد معاملاتی هم اومده ولی ای نام کاربری با رمزعبورو از کجا میشه ثبت کرد

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام. من همه مراحل ثبت نام را انجام دادم وکارگزاری مفید گفت که کد بورس برای شما آمده.پانزد روز گذشت ولی من کد بورسیم رو ندیدم.راه دسترسی به کد بورسیم چیه.ممنون

  • سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.

 • سلام من همه ی این کار هارا انجام دادام و کود بورسی هم گرفتم ولی نمی دونم از کجا باید شرو به فعالیت کونم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • با سلام کد بورسی برای من فقط شامل پنج عدد امد مگر نباید شامل سه حرف اول نام خانوادگی و پنج عدد باشد لطفا راهنمایی فرمایید

  • سلام دوست عزیز کد بورسی شامل ۳ حرف و ۵ عدد هست اما اگر سهام عدالت دارین حروف کد بورسی لزوما با حروف نام خانوادگی شما یکی نیست.
   به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی تون رو مشاهده کنید.

 • سلام
  من تو سامانه سجام ثبت نام کردم و کد پیگیری 10 رقمی برام اومد و بعد با سیگنال احراز هویت کردم الانم رفتم دفتر پیشخوان و تو کارگذاری مفید ثبت نام کردن که تا 5 روز دیگه نتیجش قراره بیاد
  الان من باید کار دیگه ای انجام بدم یا تموم شد؟؟؟؟ 🤔

  • سلام دوست عزیز در صورتی که فرایند احراز هویت سجام و ثبت نام کارگزاری رو با موفقیت پشت سر گذاشتین منتظر دریافت کد بورسی و نام کاربری تون باشید.

 • سلام من دفتر پیشخوان رفتم و احراز هویت شدم و الان پیامک اومده برام که هم اکنون میتونم از کارگزاری مفید استفاده کنم ولی در قسمت ورودی رمز ورودی که دادم رو میزنه اشتباه و اجازه ورود نمیده .رمز رو درست میزنم . میشه راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز در صورتی که نام کاربری و رمز عبوری که از طرف کارگزاری دریافت کردین در سامانه خطا میده، از طریق کارگزاری پیگیر رفع مشکل تون باشید.

 • سلام وقت بخیر یک مشکلی دارم من دو کد بورسی دارم یکیش 23 سال پیش توسط شرکت که سهام خریدم برام گرفته و یکی طبق دستورات امروزی گرفتم متاسفانه نمیتونم سهامم را بفروشم چون کارگزارم میگه دو کد بورسی دارم اگر امکانش هست کمکم کنید این مشکل حل کنم ممنون

  • سلام دوست عزیز شما باید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان یا دفاتر پیشخوان (هرکدوم راحت تر هستید) درخواست تجمیع کد بدین تا تمام دارایی هاتون به کد جدید منتقل بشه.

 • سلام من تو سایت سجام ثبت نام کردم ولی هنوز کد ده رقمی برام نیومده لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز ممکنه ۴۸ ساعت طول بکشه تا کد رو دریافت کنید. اگر بیشتر از این زمان شد از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگری کنید.

 • سلام خسته نباشید؛من از طریق اپلیکشین شما(سیگنال)احراز هویت کردم؛ اخرین
  پیام این بود که احراز هویت من انجام شده. کد معاملاتیم تو یک روز اینده توسط سپرده گذاری مرکزی میاد؛ حالا لازم من دیگه دفتر پیشخوان برم؟ چجوری کارگذاریمو انتخاب کنم؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.
   برای ثبت نام در کارگزاری در صورتی که کارگزاری تون خدمات غیر حضوری ارائه نده باید به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • با سلام
  من دو روز پیش احراز هویت سجام رو از طریق سیگنال انجام دادم ولی بعد از ۴۸ ساعت کد بورسی برام نیومده

  • سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام ببخشید حداقل مبلغ سفارش سهام در بورس آنلاین ۱۰۰ هزار تومان است؟ آیا این حداقل مبلغ سفارش در کارگزاری های مختلف فرق داره؟

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس ۵۰۰ هزار تومان است. این موضوع ربطی به کارگزاری ها ندارد.

 • سلام خسته نباشید
  من در سجام ثبت نام کردم و همچنین احراز هویت کردم و رفتم برای کارگزاری اصلا چیزی به نامِ،نام کاربری و پسورد ندادند ولی برای من کد بورسیه ام اومده!!باید برم از دوباره کارگزاری تا نام کاربری و پسوردم رو بگیرم؟

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که فرایند ثبت نام کارگزاری رو تکمیل کردین، نام کاربری و رمز عبور براتون ارسال میشه.

 • ببخشید من میخوام اون شماره کارتی که موقع ثبت نام به سجام رودادم رو تغییر بدم به یه بانگ دیگه این امکان هست؟

  • سلام دوست عزیز، می تونید از گزینه ویرایش اطلاعات در سایت سجام استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز، ابتدا به سایت سجام مراجعه کنید و ثبت نام سجام تون رو تکمیل کنید. بعد از دریافت کد ۱۰ رقمی سجام با استفاده از اپلیکیشن سیگنال می تونید فرایند احراز هویت تون رو تکمیل کنید. پس از این مرحله کد بورسی برای شما ارسال میشه. در اینجا می تونید به کارگزاری مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور تون رو دریافت و وارد سامانه معاملات بشید. موفق و پرسود باشید.

 • با سلام و وقت بخیر ،من نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده ام، لطفا” راهنماییم کنید، باتشکر

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام، من تمام مراحلو انجام دادم برا دریافت کد بورسی تو کارگزاری مفید ثبت نام کردم و ی پیام برام اومد ک کد بورسی شما بعد پنج روز کاری میاد اما الان سه هفته گذشته چیزی نیومده باید چکار کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام من دیروز از طریق پیامک کد بورسی خودمو دریافت کردم حالا چطور و کجا باید کد خودمو ثبت کنم‌تا بتونم خرید و فروش داشته باشم؟در ضمن رمز و نام کاربری کارگزاری هم دارم

  • سلام دوست عزیز، وارد سامانه معاملاتی کارگزاری بشین و معاملات تون رو اغاز کنید. موفق باشید.

 • سلام آیا ثبت نام در کارگزاری ها بصورت غیر حضوری میشه؟مممنون

  • سلام دوست عزیز، این موضوع بستگی به کارگزاری تون داره که خدمات غیر حضوری ارائه بده یا نه. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت انها مراجعه کنید.

 • سلام، من مراحل ثبت نام سجام و اهراز هویت رو از طریق همین برنامه سیگنال انجام دادم، ولی کد بورسی که برام ارسال شده فقط شامل ۵ عدد میشه و اصلا هیچ حروفی داخلش نیست، میخواستم بپرسم مال من چرا اینحوریه؟

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.
   در غیر این صورت لطفا نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به همراه توضیحات مربوطه به ادرس sejam@isignal.ir ایمیل کنید تا پیگیری های لازم انجام شود.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید. برای اشنایی با نحوه خرید و فروش می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام من در سامانه سجام و همینطور در مفید ثبت نام کردم و کد معامله رو دریافت کردم بعد زدن کد ملی و کد بورسی میره سایت میگه افتتاح حساب رفتم دفتر پیشخوان گفتم،گفت مراحل تکمیله
  الان من کی میتونم معامله کنم باید چیکار کنم
  و میخوام پول بزنم تا عرضه اولیه بگیرم اونم نمیشه لطفا راهنمایی کنین ممنونم.
  من نمیتونم معامله کنم تا کی لطفا راهنمایی کنین ممنونم .

  • سلام، برای خرید و فروش باید اول نام کاربری و رمز عبور شما توسط کارگزاری صادر بشه تا بتونید از طریق سامانه معاملاتی اون ها خرید و فروش کنید

 • با عرض سلام
  کد بورسی گرفتم ولی چرا کاربر آزمایشی ثبت شده نمیشه معامله انجام داد

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام خسته نباشید .. بنده در سجام ثبت نام کردم وبعد احراز حویت الکترونیکی انجام دادم در کارگذاری کارامد و بعد بهم کد بورس داد . الان من رفتم سایت کارگذاری کار امد وثبت نام کردم و بعد خواستم وارد شم نام کاربری و رمز عبور میخواد باس چی کار کنم ؟؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از ثبت نام سجام برای دریافت کد بورسی بایستی احراز هویت سجام تون رو تکمیل کنید و بعد از ان برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تماس بگیرید.

 • سلام من یک ماه پیش ثبت نام سجام و احراز هویت رو از طریق سیگنال انجام دادم و کد معاملاتی رو دریافت کردم،اما تا الان نام کاربری و رمز عبورم نیومده،لطفا راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام من همه کار ها رو انجام دادم ولی میرم توی برنامه ایزی تریدر به عنوان کاربر میهمان وارد میشه

  • سلام دوست عزیز، برای رفع این مشکل بهتره با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام. در سامانه سجام ثبت نام انجام شده و از طریق اپلیکیشن سیگنال احراز هویت با موفقیت انجام شد و پیامک موفقیت احراز هویت هم آمد. اما بیش از دو هفته است که کد بورسی صادر نشده و هیچ پیامکی که حامل کد بورسی باشد دریافت نشده. از کجا میتونم پیگیر صدور کد بورسی باشم؟ روش پیگیری صدور کد بورسی به چه صورت است؟

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.
   در غیر این صورت لطفا نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به همراه توضیحات مربوطه، به ادرس sejam@isignal.ir ایمیل کنید تا پیگیری های لازم انجام شود.

 • سلام من همه اینکارو انجام دادم از ۳۱ خرداد تا الان ۱۵تیر منتظر پیام از طرف کارگزاری اگاه هستم تا برام نام کاربری و رمز عبور و کد بورسی بفرسته …… من چکارکنم ؟؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که فرایند ثبت نام کارگزاری را تکمیل کرده ولی نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نکرده اید، مراتب را از کارگزاری پیگیری کنید. در غیر این صورت فرایند ثبت نام خود را تکمیل بفرمایید.
   برای اطلاع از کد بورسی خود لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام وقت بخير
  مراحل گرفتن كد بورسى من به اين شكل بود:ثبت نام در كارگذارى مفيد-ثبت نام در سامانه سجام – احراز حويت غير حضورى . ولى الان يه كد برام اومده كه سه حرف اول نام خانوادگيمو داره و در ادامه ٥ رقم عدد تصادفى.ولى وقتى وارد اپليكيشن تريدر ميشم اون كد رو قبول نميكنه.
  ميشه لطفا راهنماييم كنيد!؟

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به سامانه معاملات بایستی از نام کاربری و رمز عبوری که از کارگزاری دریافت کردین استفاده کنید نه کد بورسی.

 • سلام من داخل سایت سجام به صورت آنلاین ثبت نام کردم و بعدش هم با کدی که بهم داد رفتم داخل برنامه سیگنال و آنجا احراز هویت کردم و یه پیام بهم داد که نتیجه احراز هویت برایم ارسال خواهد شد
  میشه بگید الان چه اتفاقی میوفته و اینکه چه کار دیگه ای باید انجام بدم

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که فرایند احراز هویت رو به درستی پشت سر گذاشته باشید، کد بورسی تا ۷ روز کاری بعد، بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی، برای شما ارسال خواهد شد.
   پس از ان برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری، میبایست در کارگزاری دلخواه خود ثبت نام کنید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام کدبورسی من با نام خانوادگیم سنخیت نداره. آیا اشتباهی صورت گرفته؟

  • سلام دوست عزیز، ۳ حرف اول کد بورسی افرادی که دارای سهام عدالت هستند، متفاوت از نام خانوادگی انها می باشد.

 • باسپاس وتشکر از اطلاعات بورسی که در اختیار مشتریان خود قرارمیدهید.

 • با سلام
  من 3 روز پیش کد بورسی گرفتم تو کارگزاری مفید هم احراز هویت شدم ولی وقتی میرم کارگزاری مفید میگه شما کاربر مهمان هستید و کد ملی تایید نشده. میخوام بپرسم باید منتظر بمونم تا کد ملی تایید بشه یا کار دیگه ای بکنم؟

  • سلام دوست عزیز، این موضوع رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با شرکت های کارگزاری می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام برا من کد بورسی امده اما میزنه کاربر میهمان…ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.همه مراحل با سیگنال رفتم تا کد بورسی.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی، برای دریافت نام کاربری و رمز عبور بایستی در کارگزاری ثبت نام کنید.

 • با عرض سلام وادب واحترام.بنده تمام مراحل ثبت اطلاعات واحراز هویت را به صورت انلاین انجام دادم وکد بورسی گرفتم ولی نمیتونم خرید وفروش کنم. علت چیه ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی، جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور بایستی در کارگزاری مورد نظرتون ثبت نام کنید.

 • سلام ببخشید من بعد از دریافت کد بورسی و ثبت نام در کارگذاری و گرفتن نام کاربری و رمز میتونم معامله انجام بدم. اخه دیدم یجا نوشته بود تا 1 ماه نمیشه؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، شما بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور می تونید وارد سامانه معاملات بشین و معاملات خودتون رو شروع کنید. موفق و پرسود باشید.

 • با سلام و تشکر از سایت جامع و کاملتون در خصوص کارگزاری ها اگه ممکنه 10 تای برتر رو هر هفته یا هرماه بر اساس شاخص های موجود در سایت اعلام کنید و در کنارش معایب و مشکلات مشاهده شده اونها رو هم اطلاع رسانی کنید. سایت شما با اطلاع رسانی دقیق میتونه به یک منبع موثق و مرجع جهت کسب اطلاعات در خصوص بورس تبدیل بشه ممنون

  • سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما ب سیگنال
   پیشنهاد شما بررسی خواهد شد.

 • سلام من ۱هفته هست تو پیشخوان ثبت نام کردم واسه کار گزاری آگاه ولی هنوز پیامک فعال سازی نیومده چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز، این موضوع رو از دفاتر پیشخوان و کارگزاری مورد نظر پیگیری بفرمایید.

 • سلام کد بورسی دریافت کردم در مفید حساب افتتاح کردم اما نوشت برای عقد قرار داد و احراز هویت باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید میخواستم بدونم حتما باید حضوری باشد یا غیر حضوری هم میشود

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مورد نظر شما خدمات غیرحضوری اراپه ندهد باید به صورت حضوری به دفاتر انها مراجعه کنید. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت انها مراجعه کنید.

 • بنده با موبایل احراز هویت شدم آیا برای انتخاب کارگزاربایدبه پیشخوان بروم

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مورد نظر شما خدمات غیر حضوری ارائه نده باید به صورت حضوری مراجعه کنید. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها می تونید به سایت انها مراجعه کنید.

 • سلام من تمام مراحل سجام را انجام دادم بعد در سیگنال غیر حضوری احراز هویت کردم کد بورسی را هم دریافت کردم کارگزاری مفید را هم انتخاب کردم و در سایتش افتتحاح حساب کردم در مرحله اخر مینویسه جهت عقد قرار داد و احراز هویت به دفتر پیشخوان دولت مراجعه کنید میخواستم بدونم نمیشه غیر حضوری این کارو کرد

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مورد نظر خدمات غیر حضوری اراپه ندهد بایستی به صورت حضوری به دفاتر انها مراجعه کنید.

 • سلام.کد بورسی که برام اومده سه حروف اول اسم من نیست.لطفا راهنمائی کنید.چکارکنم ،من اصلا سردرنمیارم.لطفا بگیید یا آدرس برام بفرستید.شرمنده

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی افرادی که دارای سهام عدالت هستند، متفاوت با نام خانوادگی انها است.

 • سلام من تمامی کارها و ثبت نام را انجام دادم کد بورسی هم گرفتم اما وارد سایت کارگزاری مفید که میشم میگه شما مهمان هستین باید مدارک رو تکمیل کنید که بعد از ورود به تکمیل مدارک میگه احراز هویت انجام بدین ، اما من احراز هویت الکترونیک انجام دادم و کد بورسی رو هم گرفتم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات کارگزاری، باید ثبت نام یا همان احراز هویت کارگزاری رو انجام بدین.

 • سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید من با داشتن کد بورسی چجور میتونم وارد بشم و معامله انجام بدم هرکاری میکنم نمیتونم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات باید با کارگزاری تماس بگیرید.

 • با سلام
  کد معاملاتی که واسه من اومده به جای اینکه سه حرف اول نام خانوادگیم‌باشه با حروف دیگه ایی اومده.آیا اشتباه شده؟ مشکل از کجاست؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام من دیروز کد بورسی گرفتم وارد سایت مفید شدم ولی نمیتونم پول واریز کن چیکارکنم

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • من احراز هویتم رو از طریق سیگنال انجام دادم و الان منتظر کد بورسی هستم
  بعدش حتما برای گرفتن کاربری و پسورد باید به صورت حضوری به یک کارگزاری مراجعه کنم؟؟ یا میتونم با وارد شدن به سایتشون و ثبت نام آنلاین تو یک کارگزاری منتظر کاربری و پسوردم باشم؟؟

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مورد نظر شما خدمات غیر حضوری ارائه بده می تونید تمام مراحل رو به صورت انلاین پشت سر بگذارید در غیر این صورت باید به دفاتر انها مراجعه کنید. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت انها مراجعه کنید.

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام رو در اپلیکیشن سیگنال انجام بدین و بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تون تماس بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • باکدبورس برام ارسال شده ولی نمیتوانم واردبورس شوم کارگذاری اگاه

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام. من در کارگزاری ثبت نام کردم اینترنتی و بعدش سامانه سجام و در آخر از طریق اپ سیگنال مراحل احراز هویت رو هم انجام دادم و بعد از 2 روز کد معاملاتی هم برام صادر شد ولی مشکل اینجاست که با اینکه کد معاملاتی هم صادر شده ولی بازم مینویسه ” آزمایشی” و فعال نمیشه تا بتونم خرید و فروش انجام بدم. دلیلش چیه که از حالت آزمایشی خارج نمیشه؟ آیا باید بازم به دفاتر پیشخوان مراجعه کنم؟ اگر جوابتون مثبت هست پس احراز هویت اپ شما دقیقا برای چیه اگه نمیتونه کد رو از حالت آزمایشی خارج کنه

  • سلام دوست عزیز، شما از طریق سیگنال احراز هویت سجام تون رو انجام دادین و مجوز ورود شما به بازار سرمایه صادر شده. برای خرید و فروش و تغییر وضعیت تون از حالت ازمایشی به مشتری باید از طریق کارگزاری تون اقدام کنید. معمولا پنج روز طول میکشه که وضعیت تون از حالت آزمایشی خارج بشه. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام من کد بورسی برام ارسال شده ولی 3حرف اول فامیلم نیست. وهمچنین داخل کارگذاری ک میخوام ثبت نام کنم یه پیش ثبت نام برام میکنه بعد میگه برای ادامه ثبت نام اول احراز هویت بشید درصورتی ک من احراز هویت الکترونیکی کردم

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.
   احراز هویت کارگزاری متفاوت از احراز هویت سجام است و برای ورود به بورس نیاز به طی کردن هر دو فرایند دارید.

 • با سلام
  اسم من علی قربانی هست اما کد بورسیم با سه حرف (ع ز ژ)برام آمده +۵عدد آیا مشکلی هست؟؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • با سلام
  من کد بورسی رو گرفتم ولی نمی تونم سهمی خرید و فروش کنم و من رو تو حساب به صورت مهمان ثبت میکنه ؟؟

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • باسلام
  من از یک نماد تعدادی سهم دارم که کارگزار خریدار و فروشنده CDS بوده ، با انجام ثبت نام در کارگزاری و گرفتن کد بورسی اقدام کردم , وارد سایت کارگزاری تغییر کارگزار ناظر زدم همراه با سرتیفیکیتی که از سایت DDN گرفتم ارسال کردم ولی متاسفانه وارد پرتفوی من نشده
  به شرکت کارگزاری زنگ زدم گفتن این سهامتون رو نمیتونیم بیاریم تو پرتفوتون
  اخه مگه میشه؟راه کارتون لطفا
  با سپاس

  • سلام دوست عزیز، ممکنه اون سهم فریز شده باشه یا شرایط خاصی داشته باشه. بهتره این موضوع رو از طریق سمات پیگیری بفرمایید.

 • من باسیگنال احراز هویت انجام دادم ولی ۳حرف اول فامیلم با ۳حرفی ک بهمراه کد معاملاتی فرستادن متفاوتِ،چکار باید انجام بدم؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید امروز صبح کد بورسی برای من آمد و گفتن تا برنامه تریدر را نصب کنم و الان نصب کردم و نام کاربری را درست وارد میکنم و رمز عبور را همینطور ولی میگه رمز عبور و نام کاربری را چک کنید حالا من چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من کد بورسی رو دریافت کردم الان برا فروش سهامم به کجا مراجعه کنم؟؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • با عرض سلام من در سامانه سجام ثبت نام مو تکمیل کردم و احزار هویت غیر حضوریم انجام دادم.وبرام یک کد بورسی پیامک شده الان باید چکار کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • نام کاربری و رمز عبور حروفی وعددی رامیخوام بازیابی کنم چون برنامه آسا تریدر را حذف کردم و دوباره نصبش کردم

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • با سلام من دیروز سیگنال غیر حضوری ثبت نام کردم امروز صبح هم برام کدمعاملاتی اومد ولی حروف با فامیل من فرق میکنه؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام . من کد معاملاتی خودم رو بعد ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری دریافت کردم ولی سه حروف اولش با فامیلی من یکی نیست . آیا مشکلی هست ؟!

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید سوالی برام پیش اومده آیا از کد معملاتی که برامون ارسال شده میتونیم توی 2 تا کارگزاری رمز و پسورد بگیریم یا خیر ؟

  • سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام در چند کارگزاری با یک کد بورسی وجود داره.

 • سلام.من خیلی وقت پیش که هنوز سامانه سجام وجود نداشت سهامدار بودم و کد بورسی داشتم.به تازگی در سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت را هم به صورت غیر حضوری انجام دادم.برام پیامک اومده که احراز هویتت با موفقیت انجام شده و همون کد بورسی که قبلا داشتم رو برام فرستاده.حالا برای اینکه به صورت آنلاین خرید و فروش سهام انجام بدم در پرتال کارگزاری که قبلا از طریق همون خریداری سهام داشتم وارد شدم ولی پیغام میده وضعیت درخواست الکترونیک غیر فعال است.الان باید چه کار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • با سلام
  من از کار گذاری آگاه کد دارم،میخواستم از مفید هم کد بگیرم.لذا از طریق سایت در کارگذاری مفید ثبت نام کردم.جهت احراز هویت به برنامه سیگنال رجوع کردم که پیام داد شما قبلا اهراز هویت کرده اید.حالا از کار گذاری مفید میشه استفاده کرد.

  • سلام دوست عزیز، هر سرمایه گذار تنها یکبار نیاز داره که احراز هویت سجام رو انجام بده تا مجوز فعالیت در بورس رو کسب کنه. اگه قبلا این کار رو از طریق سیگنال یا از روش های دیگر انجام دادین نیازی به تکرار اون نیست. اما برای کارگزاری ها، هر بار که بخاین در یک کارگزاری جدید ثبت نام کنید باید برای دریافت نام کاربری و رمز عبورتون در سامانه معاملاتی اون کارگزاری، فرایند احراز هویت اون رو تکمیل کنید و در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد بایستی به دفاتر انها مراجعه کنید.

 • سلام کد بورسی رو که گرفتم،واسه انتخاب کارگزاری حتما باید حضوری برم ؟ غیرحضوری نمیشه ثبتنام کرد مثه احراز هویت غیرحضوری؟

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد بایستی به صورت حضوری مراجعه کنید. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام من احراز هویت شدم مشخصات کارگزاری و کد کاربری و رمز عبور رو که در کارگزاری مفید وارد میکنم در ایزی تریدر میگه دوباره امتحان کنید ووارد صفحه نمیشه دلیلش چیه

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • من کارگزاری رفتم ثبت نام انجام دادم کد بورسی هم دریافت کردم نام کاربری و رمز عبور ندارم باید برم همون کارگزاری ک ثبت نام کردم نام کاربری و رمز عبور دریافت کنم یا اینترنتی میشه انجام داد؟

  • سلام دوست عزیز، اگر کارگزاری شما خدمات غیر حضوری ارائه نمیده باید حضوری تشریف ببرید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام تمامی مراحل را انجام دادم ولی کد بورسی ارسالی سه حرف اول نام خانوادگیم نیست.

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام ،من از طریق سیگنال احراز هویت شده ام ،برای بچه هام که زیر ۱۸سال هستند وکارت ملی ندارند ،برای احراز هویت آنها به کجا باید مراجعه کنم؟

  • سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان ثبت نام یا احراز هویت غیر حضوری برای افراد زیر 18 سال میسر نیست. متقاضیان زیر 18 سال همراه با ولی یا قیم خود باید به صورت حضوری فرایند احراز هویت را انجام دهند.

 • با سلام، آيا كد شعبه بانك مورد نظر، حتما بايد همان شعبه اي باشد كه كارت بانكي را صادر كرده؟ يا اينكه كد شعب ديگر بانك مورد نظر را هم ميتوان ثبت كرد؟
  براي ثبت نام در سجام، آيا سيم كارت تلفن همراه حتما بايد به نام شخص متقاضي باشد؟

  • سلام دوست عزیز، کد شعبه باید کد همون شعبه صادر کننده کارت باشه. لیست و کد شعب بانک ها رو می تونید در سایت بانک ها مشاهده کنید. سیم کارت هم باید بنام متقاضی باشه.

 • سلام
  کد معاملاتی من دو روز هست که اومده .
  و مثلا علی123456 شرکت سپرده گذاری مرکزی ،
  و در پیامک بعدی آمده است “درگاه یکپارچه ذینفعان، را در بازار سرمایه را تجربه کنید و لینک ddn.csdiran.com/ic را معرفی کرده است.
  وارد سایت و داشبورد خودم میشم ولی جایی برای خرید و فروش سهام نیست ، لطفا بفرمایید چه کنم؟
  متشکرم.

  • سلام دوست عزیز، درگاه ذینفعان بازار سرمایه برای مشاهده سبد دارایی تون هست و برای خرید و فروش سهام باید از سامانه معاملاتی کارگزاری تون اقدام کنید. برای اشنایی بیشتر با این درگاه می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام من کارگزاری آگاه ثبت نام کردم کدکاربری ورمزعبورهم درست کردم.سجام واحرازهویت انجام دادم.ولی وقتی سایت معاملات آنلاین میشم کدکاربری رمزعبورمیزنم.بعدش مینویسه برای خریدفروش سهام بایدکدبورسی داشته باشی بایدچکارکنم.راهنماییم کنیدممنونم

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل را از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام در سجام ثبت نام کردم کد 10 رقمی گرفتم
  در سیگنال احراز هویت شدم و کد معاملاتی برام اومد
  اما میگن باید بری کارگزاری
  و
  کارگزاری میگه باید دوباره احراز هویت بشی و کد بورسی بگیرید.
  آیا کسی دلیلش رو می داند؟ خب اگه درست باشه حرف شون پس چرا در سیگنال ثبت نام بشیم و احراز هویت بشیم؟ دلیلش بگین ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به بورس دو مرحله احراز هویت نیاز هست. یکی برای سجام و یکی برای کارگزاری ها.
   شما از طریق سیگنال، احراز هویت سجام خود را به صورت غیر حضوری انجام داده اید و مجوز ورود شما به بازار سرمایه صادر شده است. پس از دریافت کد بورسی برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری نیاز به دریافت نام کاربری و رمز عبور دارید که برای این منظور بایستی با کارگزاری تماس بگیرید. در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد نیاز به مراجعه حضوری خواهد بود.

 • سلام من از همین اپلیکیشن سیگنال احراز هویت غیر حضوری را انجام دادم الان باید کار دیگه ای انجام بدم لطفاً راهنمایی کنید⁦🙏🏾⁩⁦🙏🏾⁩⁦🙏🏾⁩

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام دوستان امیدوارم روزی بشه که از طریق سهام بتونم یه پولی برای خانوادم پس انداز کنم البته آشنایت زیادی تو سهام و بورس ندارم و دوستانی که تو این کار وارد و بلدیت دارند خواهش می کنم منو هم راهنمایی بکنن با تشکر از شما هموطنان عزیز ایرانی تشکر از سیگنال

 • سلام. من در سجام ثبت نام کردم کارگذاری مفید ثبت نام کردم و یه رمز بهم گفتن واحراز هویت الکترونیک هم انجام دادم کد بورسی هم گرفتم الان من چطور باید وارد بورس بشم همه کارارو انجام دادم نمیدونم چطوره یه برنامه هم نصب کردم کد ملی به جای نام کاربری میزنم و رمز کارگذاری رو مینویسم میگه نام کاربری رو دوباره نگاه کنید چکار کنم من

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید با نام کاربری و رمز عبوری که از کارگزاری دربافت کردین وارد سامانه معاملاتی کارگزاری تون بشین.

 • سلام، بعد از این که در سامانه سیگنال احراز هویت انجام دادیم و کد بورسی دریافت کردیم، آیا برای معاملات آنلاین و دریافت کد معامله باید به کارگذاری ها حضوری مراجعه کرد؟ یا با ثبت نام آنلاین در کارگذاری ها بهمون کد معامله میدن؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت کارگزاری ها مراجعه کنید تا از خدمات حضوری و غیر حضوری اونها مطلع بشین.

 • سلام
  یک بار برای ثبت نام ده هزار تومان گرفته شد و یک بار برای احراز هویت یعنی بیست هزار تومان در حالی که باید یک بار گرفته میشد

  • سلام دوست عزیز، هزینه ثبت نام در سجام مبلغ 10 هزار تومان و هزینه احراز هویت غیرحضوری هم 10 هزار تومان است.

 • سلام، من از طریق اپ سیگنال احراز هویت انجام دادم. عصر برام یه پیام از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی اومده که احراز هویت شما در سجام با موفقیت انجام شد. حالا باید برم تو کارگذاری ثبت نام کنم کد بورسی بگیرم یا اینکه کد تو مدتی که نوشته بودید ( یک هفته) ارسال میشه و بعد باید تو کارگذاری ثبت نام کنم؟

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی حداکثر تا هفت روز کاری بعد (از شنبه تا چهار شنبه و به جز روزهای تعطیل) برایتان ارسال می شود. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام من کد بورسی که برام پیامک شد پاک شد حالا چطوری میتونم دوباره دریافتش کنم؟

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید کد پیگیری سجام و کد بورسی تونو در سایت سجام مشاهده کنید.

 • سلام من احراز هویت در میشخوان برای کار گزاری آگاه رفتم و رمز عبور و نام کاربری اومده ولی میرم سایت سهامم نمیاد ممنون

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام برابرادرم بعدازثبت نام سجام…باسیگنال احراز هویت انجام دادم ..کدبورسی براش اومد…تو آگاه میزنه آزمایشی…ازآگاه پرسیدم میگه برا احراز هویت به دفاتر پستی مراجعه کنید…

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به بورس دو مرحله احراز هویت نیاز هست. یکی برای سجام و یکی برای کارگزاری ها.
   شما از طریق سیگنال، احراز هویت سجام خود را به صورت غیر حضوری انجام داده اید و مجوز ورود شما به بازار سرمایه صادر شده است.
   پس از دریافت کد بورسی برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری نیاز به دریافت نام کاربری و رمز عبور دارید که برای این منظور بایستی با کارگزاری تماس بگیرید. در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد نیاز به مراجعه حضوری خواهد بود.

 • سلام برای من کد بورسی فرستاده شده ولی خب اون سه حرف با فامیلیم مطابقت نداره
  به نظرتون مشکلی داره یا نه؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام من در سیگنال اهراز هویتی شده ام و کد بورسی رو گرفتم
  مجدد الان باید بروم به کارگذاری برای اهراز هویتی ؟

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به بورس دو مرحله احراز هویت نیاز هست. یکی برای سجام و یکی برای کارگزاری ها.
   شما از طریق سیگنال، احراز هویت سجام خود را به صورت غیر حضوری انجام داده اید و مجوز ورود شما به بازار سرمایه صادر شده است.
   پس از دریافت کد بورسی برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری نیاز به دریافت نام کاربری و رمز عبور دارید. در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد نیاز به مراجعه حضوری خواهد بود.

 • من کد بورسی گرفتم ،دو ماه گذشته از طریق سایت میتونم وارد شم ،ولی اپلیکیشن نصب کردم نام کاربری و رمز ورود و که وارد میکنم با نام کار گذاری وارد نمیشه.
  چطوری میتونم از طریق اپلیکیشن تریدر همرا وارد بشم ؟

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام.من از طریق سیگنال احراز هویت انجام دادم.برام کد معاملاتی آمده .طبق اطلاعات بالا کد باید ۳حرف اول نام خانوادگی و یک رقم بیا در حالی که برای من (ع ا ظ )آمده و رقم.این درسته؟؟؟؟؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام وقتی از طریق کارگزاری وارد بورس میشم به عنوان میهمان منو ثبت میکنه ایراد کار کجاس ممنون

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام.ببخشید احراز هویت بنده در سیگنال انجام شده و کد معاملاتی من هم اومده الان باید چیکار کنم برای خرید و فروش؟؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی حداکثر تا هفت روز کاری بعد (از شنبه تا چهار شنبه و به جز روزهای تعطیل) برایتان ارسال می شود.

 • سلام کد بورسی ک برای من اومده سه حرف اولش اسم خانوادگی من نیست.میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام برای من کد بورسی ارسال شده ولی برام در واقع نیومده و الان بلاتکلیفم باید چکار کنم ک یه کد بورسی دیگ داشته باشم؟

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید با مراجعه به سایت سجام کد پیگیری و کد بورسی تون رو مشاهده کنید.

 • سلام تازه کد بورسی گرفتم برای خرید و فروش باید حساب کارگزاری را شارژ کنم چطور میتونم به حساب کارگزاری وجه نقد واریز کنم که موقع خرید مشکلی نداشته باشم

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام می تونید از این لینک کمک بگیرید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از ثبت نام در کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور می تونید وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام من یه بار داخل بانک شهر برای افتتاح حساب گنجینه اهراز هویت شدم ایا باز لازمه تو سامانه سجام ثبت نام و به کار گزاری مراجعه کنم و دوباره اهراز هویت بشم

  • سلام دوست عزیز، اگر قبلا یکبار در سجام ثبت نام کردین و فرایند احراز هویت خود را تکمیل کردین نیازی به تکرار این فرایند نیست.

 • باسلام من چطور میتوانم برای فرزندم که هفت سال دارد سهام بخرم؟

  • سلام دوست عزیز، ابتدا ثبت نام سجام ایشون رو انجام بدین. سپس برای احراز هویت سجام و ثبت نام کارگزاری به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. بعد از دریافت کد بورسی و نام کاربری و رمز عبور کارگزاری می تونید وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام
  من تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام رو اینترنتی انجام دادم و کد معاملاتی برام ارسال شده
  الان مجدد باید تو یک کارگزاری ثبت نام کنم و نام کاربری بگیرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • سلام دوست عزیز، بله بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • باسلام .ببخشین من 3 روز پیش احراز هویت غیرحضوری تو برنامه سیگنال انجام دادم امروز برام کد معاملاتی حاوی سه حرف و پنج عدد اومده الان باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • من بااپ سیگنال احراز هویت ودرخواست کدبورسی کردم اما سه حرفی که اومده مربوط بنام خانوادگی من نیست بایدچه کرد؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام
  من همه مراحل ثبت نام و دریافت کد معاملاتی رو غیرحضوری انجام دادم و کد معاملاتی رو دریافت هم کردم اما در حین این کار کارگزار انتخاب نشده آیا الان می توانم فعالیت بورسی داشته باشم یا باز لازم است کار دیگری انجام دهم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.
   به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام من در سیگنال احراز هویت انجام دادم و کد بورسی برام آمده الان چطوری وارد بازار بورس شوم از چه نرم افزار استفاده کنم چون فقط کد بورسی دارم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • وقت بخیر
  کد معاملاتی برای من پیامک شده اما سه حرف اول فامیلیم نیست و” ع د چ ” است.سهام عدالتم را هم هفته پیش ازاد کردم،ایا میتونه ربطی داشته باشه؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام. برای من کد بورسی پیامک شده که سه حرف اولش هیچ تناسبی با فامیلی من نداره! آیا این کد بورسی درسته؟ و چقدر طول میکشه تا یوزر و پسورد پیامک بشه؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.
   برای بررسی صحت اطلاعات تون می تونید از سایت سجام استفاده کنید.
   بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام.
  من همزمان احراز هویت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن سیگنال را انجام دادم. تایید شد و گفتند کد معاملاتیم تا یک هفته دیگه براتون پیامک میشه. از اونطرف سهام عدالتمو مستقیم کردم.
  آیا بعد از مستقیم شدن سهام عدالت کدبورسی بمن میدن یا پروسه زمانبریه؟ کد بورسی که از طریق تایید احراز هویت میگیرم چطور؟ با هم فرق دارن یا یکی هستن؟! بعد از دریافت کد معاملاتی باید به کارگزاری مراجعه کنم یا غیرحضوری میشه کارگزاری ر انتخاب کرد و نام کاربری برای ورود به بورس گرفت؟
  این کد معاملاتی رو ک

  • سلام دوست عزیز، ازادسازی سهام عدالت ربطی به دریافت کد بورسی نداره. با توجه به این که احراز هویت تون رو در سیگنال تکمیل کردین کد بورسی براتون ارسال میشه. برخی از کراگزاری ها خدمات غیر حضوری هم ارائه میدن که برای اطلاع از این خدمات باید به سایت اونها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید.
  من غیرحضوری احراز هویت کردم و کد بورسی برام پیامک شد ولی نام کاربری و رمز عبور ندارم لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام
  من احراز هویت الکترونیک از زریق اپلیکیشن آی سیگنال انجام دادم و در سامانه سجام کد بورسی برام اومد.مرحله بعد چیه؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام من کد بورسی دریافت کردم ولی نام کاربری و کلمه عبور ندارم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. من به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن سیگنال احراز هویت کردم بعد چند روز کد معاملاتی برام اومد. ولی الان نمیدونم کارگزاری ام کدوم هست. دو تا کارگزاری تو شهر ما شعبه دارند که تو سایت هردوتاشون برا ثبت نام میزنه کارگزاری شما قبلا انتخاب شده است. کارگزاری ام رو چطور بفهمم چه کارگزاری هست؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام و تشکر
  من فرآیند احراز هویت رو یا اپلیکیشن سیگنال انجام دادم.میخواسم بدونم کد بورسی چقدر زمان میبره ارسال بشه و اینکه رمز عبور و کد کاربری رو از کجا باید دریافت کنم؟

  • سلام دوست عزیز، نتیجه احراز هویت به همراه کد بورسی حداکثر تا هفت روز کاری بعد (از شنبه تا چهار شنبه و به جز روزهای تعطیل) برایتان ارسال می شود. کد بورسی توسط سازمان سپرده گذاری مرکزی ارسال می شود و به دلیل حجم بالای ثبت نام ها ممکن است دریافت ان کمی زمانبر باشد.
   بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام برای ثبت نام در سجام و دریافت کد پیگیری باید حتما شماره تلفن همراه به نام درخواست کننده باشه؟

  • سلام دوست عزیز، بله شماره تلفن باید به اسم متقاضی باشد.

 • سلام،من وهمسرم،تمام مراحل سهام عدالت را انجام داده ایم. میخواهیم۳۰درصد سهاممان رابفروشیم، آیا چقدرازما میخرند؟ کارگذاری ماهم کارگذاری مفید است،
  ممنونیم

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید درخواست فروش 30% از سهام عدالت خودتون رو به کارگزاری بدین. کارگزاری با توجه به شرایط بازار تصمیم میگیره که سهامتون رو در چه قیمتی بفروشه.

 • سلام من تو برنامه سیگنال احراز هویت کردم اما چطوری نام کاربری رمز عبور بدست بیارم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • من همه کارام رو آنلاین انجام دادم حتی کد بورسی هم برام اومده ولی وقتی وارد کارگزاری میشم وارد صفحه معاملاتی نمیشه

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام من بصورت غیر حضوری احراز هویت شدم بعد دوروز کد بورسی برایم اومد برای گرفتن کار گزار خودم باید اقدام کنم یا منتظر پیامک باشم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • با سلام،من فقط میخواستم از شما تشکر کنم برای توضیحات قشنگ و روان که مطالب بورس را بسادگی بیان میکنید

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام سجام و احراز هویت کردم بعد کارگزاری آگاه ثبت نام کردم فرم پر کردم رفتم پیشخوان تایید بعد دو روز کد بورسی برام پیامک شد حالا کی میتونم با اپلیکشین آساتریدر سهام بخرم آیا رمز و کد کاربری باید برام بیاد یا دیگه چیزی نمونده

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور می تونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • من امروز کارای کد آنلاین رو انجام دادم.ی کد برام آمده.ولی هیچ گونه رمز برام نیومده.چطوری وارد تریدر بشم؟

  • سلام دوست عزیز، اگر کد شما شامل 3 حرف و 5 عدد هست این کد همون کد بورسی شماست. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام من چطور میتونم به حساب بورسیم دسترسی پیدا کنم و وضعیت حساب بورسیم رو مشاهده کنم

  • سلام دوست عزیز، برای مشاهده سبد دارایی تون میتونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی با این درگاه می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام وقت بخیر؛
  من قبل از هرچیزی تو سایت اگاه اکسپرس ثبت نام کردم بعدش دوباره همون اطلاعات رو تو سامانه سجام وارد کردم؛ احراز هویتم با اپلیکیشن سیگنال انجام دادم، تایید شده و کدبورسی هم گرفتم.. بعد از اینا “برای پرس و جو برای دسترسی انلاین” با 82154000 کارگزاری آگاه تماس گرفتم گفتن که باید برین دفترپیشخوان دوباره احراز هویت کنین و نام کاربری معاملات آنلاین رو بگیرید و اونی که غیرحضوری انجام دادین واسه سجام بوده! یعنی چی؟! با احراز هویت غیرحضوری فقط خواستن راهو طولانی تر کنند و هزینه بیشتری بگیرند؟!

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به بورس دو مرحله احراز هویت نیاز است. یک برای سجام و دیگری برای کارگزاری ها. شما از طریق سیگنال احراز هویت سجام رو بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دادین. اما قابلیت احراز هویت غیر حضوری توسط کارگزاری ها فعلا امکان پذیر نیست از همین رو باید برای این مرحله به دفاتر کارگزاری ها یا دفاتر پیشخوان مراجعه بفرمایید.

 • با سلام. من احراز هویت الکترونیک رو انجام دادم و کد بورسی برای من اس ام اس شده. الان چجوری میتونم توی بورس خرید و فروش کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام،خسته نباشیدکدمعاملاتی من اشتنباه ثبت شده چکاربایدانجام بدم فامیلی من حسینی است اماکدی که برام فرستادن به نام فامیلی من نیست.ممنون.راهنمای بفرمایید

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام من درسجام ثبت نام کردم وغیر حضوری احراز هویت انجام دادم حالا برای انتخاب کارگزاری نیاز به مراجعه حضوری هست یا فقط بایددرسایت کارگزاری ثبت نام کنم؟؟

  • سلام دوست عزیز، برخی از کارگزاری ها خدمات غیر حضوری هم دارند. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت انها مراجعه کنید. در صورتی که خدمات غیر حضوری ارائه نشود بالطبع باید حضوری مراجعه کنید.

 • سلام من احراز هویت الکترونیکی کردم و کد بورسی هم دریافت کردم بعدش چکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام, چنتا سوال داشتم بی زحمت پاسخ بدین؟؟ کد معاملاتی همون کدبورسی هسش ایا؟؟سه حرفی که فرستاده با فامیلی ام جور نیسش اخه ؟کلمه عبور و کاربری چیه؟ خودمون باید درست کنیم ؟؟یا کار گذاری میفرسته؟؟

  • سلام دوست عزیز، 1. بله کد معاملاتی همون کد بورسی شماست.
   2. اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت به اسم تون بوده کد بورسی با حروف اول فامیل شما یکسان نخواهد بود.
   3.بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری تون مراجعه کنید تا بتونید وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام من احراز هویت غیر حضوری انجام دادم چطوری به کار گذاری مفید برم که کلمه عبور و نام کاربری را دریافت کنم که وارد بورس بشوم

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید اطلاعات کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام من در کارگزاری اگاه کامل ثبت نام کردم و سجام هم ثبت نام کردم وازطریق اپلیکیشن سیگنال احراز هویت غیر حضوری انجام دادم الان ینی دیگه نیاز به حضور در دفتر پیشخوان نیس و کد بورسی من برام ارسال خواهد شد ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، اگر فرایند احراز هویت سجام شما در اپلیکیشن سیگنال تکمیل شده است کد بورسی تا 7 روز کاری بعد از دریافت پیامک تایید برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی که فرایند ثبت نام و احراز هویت کارگزاری را هم انجام داده اید دیگر نیازی به حضور مجدد در دفاتر پیشخوان وجود ندارد.

 • سلام
  کد بورسی من حروف نام خانوادگیم نیست آیا،مشکلی ایجاد میکنه؟ لطفا جواب بدین

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من ۱۵سالم هست من میتوانم کد بورسی دریافت کنم و معامله انجام بدم ؟
  اون آزمون چطور آزمونی هست سوالات آزمون درباره چه چیز هایی هست

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید. منابع سوالات ازمون در اینترنت موجوده.

 • سلام من در سیگنال احراز هویت غیر حضوری رو با موفقیت به پایان رساندم .ی پیام فرستاده که کد معاملاتی برای شما تا یک هفته بعد صادر میشود . سوال . این کد معاملاتی همان کد بورسی هست یا نه راهنمایی لطفا

  • سلام دوست عزیز، بله کد معاملاتی همون کد بورسی هست.

 • سلام وقت بخیر
  من دیشب دو بار. با نرم افزار سیگنال اقدام به ثبت نام سجام کردم و هر دو بار. مبلغ ۱۰ تومن از من کم شد و گفت عملیات ناموفق هست،تکلیف چی هست؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، برای رفع این مشکل لطفا اطلاعات خودتون رو شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، کد پیگیری سجام، شرح مشکل و این که در چه مرحله ای دچار مشکل شدین رو به این ادرسsejam@isignal.ir ایمیل کنید تا بررسی های لازم انجام بشه.

 • عرض سلام و خسته نباشید،آیا کسانی که شماره شبا دارند باز هم باید برای دریافت کد بورسی احراز هویت غیر حضوری رو انجام بدن یا خیر و در صورت عدم نیاز کد بورسی رو از چه طریقی دریافت خواهند کرد؟با تشکر

  • سلام دوست عزیز،در حال حاضر چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار مراحل احراز هویت را طی کنند.

 • با سلام
  دو تا سوال
  آیا امکان تغییرات در اطلاعات مثل اضافه کردن شماره حساب بانکی در سجام پس از احراز هویت وجود داره؟
  سوال دوم اینکه عکس خودم را برای احراز هویت الکترونیک خیلی سریع گرفتم و چهره من خیلی خوب نیفتاد آیا از این عکس بعدا در جایی استفاده میشه و امکان تغییرش هست یا صرفا جهت تطبیق با ویدیو هست؟

  • سلام دوست عزیز، در قسمت ویرایش اطلاعات سایت سجام میتونید اطلاعاتتون رو ویرایش کنید. علت بارگزاری فیلم و عکس، اثبات حضور و زنده بودن فرد می باشد.

 • سلام وقتتون بخیر🌸
  من داخل سامانه سجام مراحل ثبت نام رو تکمیل کردم و با موفقیت انجام شد، اما ۳،۴ ساعت بعد برام اس ام اس اومد که شماره تلفن معتبر نمیباشد! شماره را ویرایش کنید!
  چرا این مشکل پیش آمده؟
  شماره به نام پدرم هستش، اما از قدیم دست خودم بوده…امکان داره به این دلیل باشه؟
  اگر فردا شماره را به نام خودم بزنم مشکل حل میشه؟

  • سلام دوست عزیز، شماره ای که در سامانه سجام ثبت می کنید باید به نام خود شما باشه.

 • سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
  ببخشید سوالی داشتم خدمت بزرگواران فعال در بورس … لطفا اگر ممکنه بفرمایید که از چه کارگزاری استفاده میکنید که پشتیبانی خوبی داره و مشکل هنگ کردن سیستم نداشته باشه به موقع درخواست شما ثبت بشه ؟
  بسیاری از کارگزاری های معروف و پرطرفدار گذشته ، این روزها در زمانی که تعداد مشتری مورد نظرشونو جذب کردن خدماتشون از بین رفته و همه ناراضی هستن ، درخواست ها با تأخیر های زیاد ثبت میشه سیستماشون هنگه حتی سهم هایی که افراد خریدن پولش برمیگرده و سهمشون از بین میره و برای خرید عرضه اولیه دچار مشکل میشن و نمی تونن …
  لطف میکنید بفرمایید الان بهترین کارگزاری ها کدام هستند ؟

  • سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید. موفق باشید.

 • من اگه سهام عدالت رو مستقیم کنم، کد بورسی مستقیم بهم تعلق میگیره و نیازی به مراجعه حضوری ندارم؟ بعد از چه مدت میتونم وارد معاملات بشم؟

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی برای شما به صورت خودکار فعال میشه اما همچنان ثبت نام در سجام و گرفتن کد از کارگزار بر عهده خود شما هست.

 • سلام . من این سهام دولت رو برای خودم و والدینم خریدم. بعد تو اینجا خوندم باید سواد بورسی داشته باشیم و امتحان میگیرند. حالا ما هیچ کدوممون با بورس اشنا نیستیم به ویژه پدر مادرم .الان باید چه کرد که من بتونم کد اونها رو هم بگیرم تا بتونم سهامشون رو بفروشم.

  • سلام دوست عزیز، این قانون به تازگی گذاشته شده و هنوز خیلی جاها بصورت جدی پیگیری نمیشه. پیشنهاد میشه بصورت حضوری به کارگزاری ها یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. در صورت برگزاری ازمون می تونید منابع ان رو در اینترنت پیدا کنید. موفق باشید.

 • من دارای تعدادی سهم در نماد حکشتی میباشم ،چگونه میتوانم آن را در کارگزاری که در آن ثبت نام کرده و عضو هستم در مجموع دارایی خود مشاهده کنم ؟

  • سلام دوست عزیز، می تونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام من میخوام کد پیگیری رو دریافت کنم میگه هویت شما درست نیست هرکاری میکنم نمیشه

  • سلام دوست عزیز، اطلاعاتتون رو بررسی کنید اگه درست بود از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام من مبلغ کمی رو اول از طریق برنامه آپ واریز کردم، صدهزارتومان اما فکرنمیکردم اینهمه گرفتاری داشته باشه، الان من ثبت نام کردم و قسمت احراز هویت حضوری مونده که باید انجام بدم، اصلا مگه این صدهزارتومان چقدمیخاد سود بده، چیجوریه من ادامه بدم برای امور ثبت نامی، بعد من ثبت نام کردم اون پولی اول ریختم بدون اینکه ثبت نام کنم الان میاد جز پرداختی های من،، اصلا ارززش رو داره دنبالش برم؟

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری کاملا بر عهده خودتون هست.

 • سلام من کاربر میهمان هستم یعنی چی و نمیتونم خرید فروش کنم؟؟

  • سلام دوست عزیز، برای رفع این مشکل بهتره با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام دیروز کدبورسی دریافت کردم کی میتونم فعالیت کنم؟
  و اینکه میخوام حسابم نزد کارگزاری شارژ کنم اما وارد درگاه نمیشه چکارکنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. برای اشنایی با نحوه معامله در بورس از این لینک استفاده کنید.

 • سلام
  چرا حتما باید از طریق کارگزاریها وارد بازار بورس و خرید و فروش شد؟ به صورت مستقل نمیشه اینکار رو کرد؟ این کارگزاری فقط این وسط برای خرید و فروش درصد میگیره . کارگزاری چه مزیتی برای ما داره ؟

  • سلام دوست عزیز، خرید سهام هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می شن باید حتما از طریق کارگزاری اتفاق بیفته. برای اشنایی بیشتر با کارگزاری ها این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام من کدمعمالاتی همه چی برام آمده واردبورس هم شدم ولی موجودی حساب رومیزنه صفرپس سهام چی شد

  • سلام دوست عزیز، برای شروع معاملات باید اول حسابتونو شارژ کنید. می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام
  میخوام بصورت آفلاین عرضه اولیه ی «پیزد»را بخرم.تمام اپایکیشن های مفید را نصب کرده ام و نوب حسابس پول هم ذیخته دم ولی نمیدونم باید به کدوم قسمت برم و درخواستم را ثبت کنم

 • سلام خسته نباشید.
  ببخشید من به صورت اینترنتی داخل سایت کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و همون جا کد کاربری و نام کاربری خودم هم انتخاب کردم بعد داخل سامانه سجام هم ثبت نام کردم و برای احراز هویت به دفتر پیشخوان مراجعه کردم و احراز هویت با موفقیت انجام شد بعد از دو سه ساعت کد کاربری برام ارسال شد که حروف الفبا ربطی به نام خانوادگی من نداشت. می خواستم ببینم آیا همین کد درست هست یا اینکه منتظر بمونم تا کد کاربری برام ارسال بشه؟
  سوال دوم اینکه آیا با همین نام کاربری که خودم داخل سایت کارگزاری وارد کردم می تونم بعد از فعال سازی کد بورسی با همین نام کاربری فعالیت کنم.؟
  سوال سوم هم اینکه من وارد برنامه کارگزاری آگاه که میشم می زنه آزمایشی می خواستم ببینم تا کی باید صبر کنم؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • با سلام و احترام، 1. اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.
   2. بعد از دریافت کد بورسی می تونید با نام کاربری و رمز عبوری که از کارگزاری دریافت کردین وارد سامانه معاملات بشین.
   3. معمولا پنج روز طول میکشه که وضعیت تون از حالت آزمایشی خارج بشه. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • من وارد برنامه اساتیدر شدم شارز هم کردم و موجودي دارم نمیتونم خرید فروش کنم
  الان دیدم یه پیامی حاوی اینکه کد معاملاتی برام ارسال شد
  بازم نمیشه سهامی خرید کرد

  مینویسه خطای بورس شناسه بورس صحیح نمی‌باشد

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید من ازاد سازی رو انجام دادم . دفتر پیشخوان هم احراز هویت شدم اما کد بورسی برام نیومد چکار باید انجام بدم ممنون

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • ببخشید یه سوال دیگه داشتم ماتوسامانه سهام عدالت روش مستقیمو زدم فرزندمون زیر ۱۸ساله و پدرش فوت شده شماره نامه قیومنامه خواستن اونم نداریم امکان ویرایش به غیرمستقیم و برداشتن وما بلاتکلیف موندیم به نظر شما راه حل دیگه ای هست من بتونم اقدام کنم

  • سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان ویرایش وجود ندارد، برای راهنمایی کامل با قسمت پاسخگویی سامانه سهام عدالت تماس بگیرید

 • سلام کاربری و رمز عبور برامون اومد ولی توسیستم وارد نمیشه ارور میده تودفترپیشخوان هم یه کدورمز عبور دیگه دادن اونم ارور میده میشه مجدد بگیریم ؟

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید
  من همه‌ی مراحل رو رفتم کد بورسی هم برام اومده ولی نمیتونم معامله‌ای انجام بدم و نه میتونم پول واریز کنم به حساب کاربری خودم من چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، این لینک رو مطالعه بفرمایید اگه مشکل تون برطرف نشد از کارگزاری پیگیری بفرمایید.

 • سلام وقت بخیر. من هم ثبت نام سجام و هم کارگزاری رو به همراه احراز هویت ها انجام دادم. بعد از 4 روز کد معاملاتی برام ارسال شد، خب من تو مطالبی که خوندم میگفت کدبورسی باید 3 حرف نام خانوادگی باشه پس چرا برای من 3 حرف یه چیز دیگه است.
  دوم اینکه تو پنل کارگزاری مفید چجوری باید وارد بشم؟!
  و سوم اینکه من الان می‌تونم عرضه اولیه بخرم؟!

  • با سلام و احترام، 1. اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود. 2. بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. 3. بله شما بعد از ورود به پنل معاملاتی تون می تونید معامله کنید. موفق و پرسود باشید.

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی همون کد معاملاتی هست. کد انلاین همون نام کاربری هست که از کارگزاری دریافت می کنید.

 • سلام مدت 25روزه احراز هویت برام کد معاملاتی امده ولی از نام کاربری ورمز عبور خبری نیست چقدر زمان لازمه تا بیاد یا خودمان باید اقدام کنیم به دقاتر کارگزاری مفید هم کل استانها را دور زدم با هیچ کدامشان نتونستم تماس برقرارکنم حتی تهران تکلیف چیه ممنون میشم راهنمای کنید

  • سلام دوست عزیز، برای دریافت نام کاربری و رمز عبور باید به کارگزاری ها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید کد بورسی من اومده ولی نمیدونم کدوم کارگزاری ثبت شده از کجا باید پیدا کنم؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر من الان نزدبک ۷ روز که پیام اینکه کارگزاریم با موفقیت ثبت شده واسم اومده ولی هنوز نام کاربری دریافت نکردم چقدر طول میکشه تا ارسال بشه؟؟
  و اینکه وارد سایت میشم مینویسه شما کاربر میهمان هستید!!!

  • سلام دوست عزیز، دریافت نام کاربری و رمز عبور معمولا 2 تا 3 روز کاری زمان میبره. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید. برای تغییر وضعیت میهمان هم باید از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من یکواحد تولید قند دارم ونیاز به سرمایه در گردش،دارم باتشکر اکبرب

 • با سلام
  انروز کارای کد بورسیم تموموشد
  دو ساعت بعد از انجام کارها در پشخوان دولت کد بورسی برام ارسال شد اما سه حرف مربوطه مربوط به نام خانوادگی من نیست ایا مشکلی ایجاد میکنه ؟
  کد بورسی که اومد وارد شدم اما با اینکه در حسابم پول دارم اما صفر نشون میده و نمیتونم سهام بخرم چرا ؟

  • با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام
  منتظر کدبورسی بودم که یه پیام اومده که یه کد فرستاده و نوشته این کد معاملاتی شما در بازار سرمایه هستش
  منظورش چیه؟؟؟؟

 • من قبلا کد بورسی داشتم و سهامدار چندشزکت بودم حالا که سجام ثبت نام کردم کد بورسی اشتباه برام اومده تو درگاه ذینفعان هم اطلاع دادم امروز یک هفته هست که هیچ خبری نیست چکار دیگه ای می تونم انجام بدم ؟؟

  • سلام دوست عزیز، می تونید از طریق دفاتر پیشخوان هم پیگیری بفرمایید.

 • کارشناس عزیز بیشتر ما که اینجاییم مورد سوالمون راجب اینه تمام مراحل ثبت نام و اهراز حویت انجام دادیم وارد سامانه ایزی تریدر مفید میشیم میزنه کاربر میمهان حالا این سوال اصلی همه ما هاست که متاسفانه به اون جواب ندادی اگه میتونستیم با کارگزاری اراباط برقرار کنیم نمیامدیم اینجا سوال مطرح کنیم

  • سلام دوست عزیز، تغییر وضعیت شما از میهمان به مشتری توسط کارگزاری انجام میشه. درنتیجه باید هر طور که میتونید با کارگزاری تون ارتباط بگیرین. موفق باشین

 • با سلام. من چند روزه کد بورسی گرفتم ولی وقتی میخوام خرید انجام بدم(صندوق ETF) میگه فرآیند ثبت نام هنوز کامل نشده است. پشتیبانی مفید هم اصلا پاسخگو نیست. میشه لطفا بگید باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام. میشه لطفا کمک کنید و بگید که من بعد از دریافت کد از ÷یشخوان دولیت باید چکاری انجام بدم؟ اگرپیش کارگذار باید بر م , منظورشون کدوم کارگزار. اخه تو دفتر ÷یش خوان یه برگخ داد اسم و مشخصان و امضا نوشتم بعد گغت برو یه کد برات میاد دیگه اسم کارگزاری برای من نیاورد. میشه لطفا راهنمایی کنید. مرسی

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • کدمعاملاتی که گرفتیم آیا میشه خرید و فروش کرد؟ از کجا باید بفهمیم که کد آنلاین یا فعال هست؟؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. کد بورسی افلاین برای افرادی هست که به سن قانونی نرسیده اند. برای اگاهی از فعال بودن کد تون بهتره با کارگزاری تماس بگیرید. موفق باشید.

 • سلام و درود خدمت کارشناسان عزیز سیگنال،
  بنده در سایت سجام ثبت نام کردم و مبلغ رو پرداخت
  اما پیامی که سایت بعد پرداخت برایم ارسال کرد
  تنها این بود که تراکنش شما با موفقیت انجام شد
  کد رهگیری برایم ارسال نشد و آیکون ‌های مربوط به
  احراز هویت و وارد کردن اطلاعات هم عمل نمیکردند
  اگر لطف بفرمائید راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد رهگیری ممکنه کمی زمان بر باشه. اگه این مدت طولانی شد از طریق پشتیبانی سجام پیگیری بفرمایید.

 • من کد سجام و کد بورسی گرفتم برای شروع فعالیت به سایت مفید میرم اما تغییر کلمه عبور رو ازم خواست بعد ک تغییر دادم باز هم نتونستم وارد سایت بشم و مراحل رو باید دوباره تکرار کنم. لطفا بگید چیکار کنم.

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • با سلام امروز کد بورسی برام اومده ولی سه حرف نام خانوادگی نیست سه حرف دیگره خواستم ببینم مشکلی نداره

  • با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام. برای افتتاح حساب در کارگزاری و دریافت کد بورسی حتما باید مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری داشته باشیم یا به صورت آنلاین کاملا قابل انجام است؟

  • سلام دوست عزیز، با توجه به این که امکان احراز هویت انلاین فراهم شده می تونید تمام مراحل تا دریافت کد بورسی رو به صورت الکترونیکی انجام بدین. برای کارگزاری معمولا باید به صورت حضوری مراجعه کنید. بهتره برای اطلاعات دقیق تر با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام من دو کد بورسی از سهامهای قبلی که از طریق اداره سالهای قبل برایم خریداری شده دارمکه روی برگه سهام ثبت شده(سه حرف اول وشماره پنج رقمی) دو کد متفاوت هم میباشد.در سجام ثبت نام کردم ودر قسمت کد بورسی فرم سجام هر دو را ثبت کردم.وکد ده رقمی هم برای احراز هویت آمده که هنوز مراجعه نکردم سه سوال دارم۱– آیا کدهای قبلی باطل وکد جدید برایم میآید؟.۲–تکلیف سهامهای قبلی دشت مرغاب ونیرو که دارای کد بورسی قبلی هستند چه میشود؟۳- برای انجام معاملات حتما بایستی از طریق کارگزاری اقدام کنم یا راسا هم مبشود اقدام به معاملات نمود؟با تشکر

  • سلام دوست عزیز، 1. کد بورسی برای هر فرد ثابته مگر این که به اسم دو نفر متفاوت باشه. 2. می تونید از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی بیشتر با این درگاه این لینک رو مطالعه بفرمایید. 3. برای خرید سهام هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ارائه می شن باید حتما از طریق کارگزاری اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام همه مراحل ثبت نامو انجام دارم و اهراز هویت شدم و ی کد بعد از چند ساعت برروی شماره موبایلم پیامک شد این کد شامل ۳ حرف و ۵ عدد بود ونوشته بود کد معاملاتی در بازار سرمایه و این ۳ حرف هیچ تطابقی با اسم و فامیلی من نداشت باید وارد کدکم سایت بشم برای فروش ایا امکانش هست از همون کد فرستاده شده استفاده کنم

  • با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من در سامانه سجام مراحل رو تا پرداخت موفق رفتم بعد ادامه مراحل که میزدم صفحه سفید میومد شما اجازه ورود به این صفحه ندارید..چرا؟حالا باید چکار کنم ۱۰ هزار تومن هم از حسابم کسر شده

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنبد.

 • من امروز اهراز هویت رفتم ثبت بد از دریافت کد بورس باید چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • من تو سجام ثبت نام کردم ایا همین ثبت نام بهم کدبورسی میده؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از ثبت نام در سجام و احراز هویت کد بورسی برای شما ارسال میشه.

 • سلام من امروز رفتم کارگزاری بانک شهر و احراز هویت کردم. کد بورسی چطوری به دستم میرسه؟ همون سامانه سجام بهم اس ام اس میکنه؟ برای سامانه انلاین بعد این که کد بورسی گرفتم باید برم یه کارگزاری فقط و ثبت نام کنم؟

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی برای شما ارسال میشه. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری تون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت و وارد سامانه معاملات بشین. پرسود باشید.

 • سلام خسته نباشید من الان تمام کارهای ثبت نامم تموم شده وکدمعاملاتی هم دریافت کردم الان بعدازچه مدت میتوانم واردبازاربورس شوم و خریدوفروش داشته باشم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام من رفتم دفتر پیشخوان و احزار هویت کردم الان باید چطور وارد بورس بشم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام من بعد احزارهویت ازدفترپیشخوان کدمعامعلاتی گرفتم حالا ازکجانام کابری بگیرم وچطوری

  • سلام دوست عزیز، برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام ۱۳،اردیبهشت کارگزاری اگاه ثبت نام کردم همون روزاحرازشدم وسجام هم ثبت نام کردم کدبورسیم هنوزنیومده چی کارکنم؟

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر
  من کد بورسی دارم و در بورس فعالیت میکنم.(سال ۹۶ با مراجعه به کارگزاری مفید ثبت نام کردم و فکر کنم سایت سجام ثبت نام نشدم اما هنوز کد بورسی من فعال است.)خواستم شماره حسابم را تغییر دهم به سایت سجام رفتم تا وارد شدم ، مبلغ ۱۰هزار تومان را نشان داد.اگر پرداخت کنم و سایر مراحل را طی کنم بعد از آن باید احراز هویت شوم و به دفاتر پیشخوان مراجعه کنم؟

  و سوال بعد اینکه احراز هویت غیرحضوری کی فعال میشود تا برای سایر اعضای خانواده اقدام کنم؟

  متشکرم

  • سلام دوست عزیز، بر اساس قانون جدید جهت فاصله گذاری اجتماعی احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و نیاز به مراجعه حضوری نیست. طبق اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی نحوه اجرایی شدن این قانون به زودی منتشر خواهد شد.

  • سلام دوست عزیز برای فعالیت در بورس شما نیاز به واریز و برداشت وجه دارین. بهتره که اول مشکل حسابتونو برطرف کنید.

 • سلام ، از نویسنده ی مطلب صمیمانه تشکر میکنم که با زبان ساده به تمام ابهامات و پرسش هایی که در مورد کد بورسی داشتم پاسخ دادند براتون موفقیت بیشتر آرزو میکنم ممنون

  • سلام دوست عزیز ممنون از لطف و همراهی شما با سیگنال

 • سلام من ثبت نام کردم در قسمت کادر تلفن محل سکونت هر شماره ای رو ثبت میکنم میگه اشتباه است لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • سلام دوست عزیز، باید کد شهر و شماره تلفن رو جدا از هم تایپ کنید. می تونید از فایل های راهنمای ثبت نام در سجام استفاده کنید.

 • سلام ، من قبلا كد بورسي داشته ام ، چطور ميتوانم دوباره معامله كنم ؟

  • سلام دوست عزیز، با کارگزاری تون تماس بگیرید تا کدتون مجدد فعال بشه و بتونید معاملات تون رو شروع کنید.

 • با سلام بعضی ابتدا میرن تو سایت کارگزاری اگاه وکد سجام را میگرن ورایگان ولی این سایت درج شده که ابتدا بایستی بری تو سایت سجام وبرای این کار متحمل ده هزار تومان کجا راحتره

  • سلام دوست عزیز، تمام سهام داران باید با مراجعه به سایت سجام مراحل ثبت نام و احراز هویت خودشونو تکمیل کنن.

 • با سلام و عرض ادب و احترام
  بنده و همسرم همزمان در سامانه سجام و همچنین کارگذاری مفید ثبت نام کردیم و پس از دریافت کد سجام به دفتر پیشخوان مراجعه کردیم و با ارائه مدارک و پرداخت هزینه حدوداً نفری 25 تومان فرایند ثبت نام رو تکمیل کردیم
  پس از 3 روز برای من کد بورسی و رمز ورود ارسال شد ولی برای همسرم پیامی مبنی بر اینکه اطلاعات شما در سامانه سجام ثبت‌ شده و باید جهت احراز هویت به دفتر پیشخوان مراجعه کنید آمد
  پس از مراجعه به دفتر پیشخوان جهت احراز هویت از همسرم عکس کرفته شد و با پرداخت هزینه تقریبا 12تومان کد بورسی فعال شد.
  حالا میخواستم بدونم من که بدون احراز هویت کد بورسی برایم فعال شد و معامله هم کرده ام نیازی به رفتن به دفتر پیشخوان و احراز هویت و پرداخت هزینه 12 تومان هست…
  وآیا در آینده با مشکلی مواجه نمیشم
  با تشکر از حوصله شما

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، بر اساس قانون تمام سهامداران باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت را طی کرده باشند. در غیر این صورت کد بورسی آن‌ها مسدود خواهد شد.

 • من در مفید ثبت نام کردم قبلا در اگاه بودم چند روز بعد ثبت نام میتوانم معاملاتم را شروع کنم کد بورسی را هم در اگاه گرفتم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور می تونید معاملات تون رو شروع کنید.

 • من قبلا در آگاه بودم کد بورسی هم دارم ودر مفید ثبت نام کردم از میتوانم در مفید خرید فروش سهام انجام دهم باتشکر

  • سلام دوست عزیز،بله امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره.

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که میشه سهام etf خریداری شده رو وارد پنل کارگزاری کرد؟

  • سلام دوست عزیز، پس از پایان پذیره نویسی صندوق های etf، مقدار تعداد واحد های صندوق خریداری شده به پورتفوی شما اضافه خواهد شد.

 • سلام من تازه میخوام کدبگیرم و هیچ اطلاعاتی ازبورس ندارم کتاب یاجزوه ای یاسایت یاآموزشگاهی هست که معرفی کنید؟ممنون

  • سلام دوست عزیز، می تونید از این لینک و بقیه مقالات اموزشی سایت سیگنال استفاده کنید.

 • سلام.بعد از اومدن کد بورسی و نام کاربری و رمز ورود.میتونم معاملاتمو شروع کنم؟یا باید یک ماه منتظر بمونم؟

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید وارد پنل معاملات بشین و فعالیت تون رو شروع کنید.

 • سلام من یک روزقبل ثبت نام کردم ولی کارگزاریشوانتخاب نکردم به دلیل عدم آگاهی وآشنایی .حالا چطوری میتونم خودم کارگراربم روانتخاب کنم اصلا مبشه یابایدبرم دفترپیشخوان ممنون

  • سلام دوست عزیز برای رفع این مشکل بهتره با دفاتر پیشخوان تماس بگیرید.

 • سال 88 برگ سهام بهمراه کدسهامداری برای کارگزاری 999 از شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت کرده ام و چند روز پیش در سجام ثبت نام کردم، می خواستم بپرسم آیا نیاز به گرفتن کد بورسی جدید می باشد یا خیر و اگر نیاز نیست چگونه از کد قبلی باید استفاده کنم، ممنون

  • سلام دوست عزیز، خیر کد بورسی یکبار برای هر فرد صادر میشه و اگه کد بورسی دارین نیازی به دریافت مجدد اون نیست. اگه از سال 88 فعالیت نداشتین با کارگزاری تون تماس بگیرین تا کدتون رو فعال کنن. در غیر این صورت با استفاده از نام کاربری و رمز عبور تون که از کارگزاری گرفتین وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام.
  من قبلا کد بورس گرفتم .الان باید دوباره تمام مراحل ثبت نام انجام بدم

  • سلام دوست عزیز، چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام مراحل احراز هویت را طی کرده باشند. در غیر این صورت کد بورسی آن‌ها مسدود خواهد شد.

 • سلام . خسته نباشید . چند ماه پیش ثبت نام کرده بودم تازه رفتم احراز هویت شدم . الان کد معاملاتی برا من اومده غ ص س و پنج عدد ولی با اسم خودم همخونی نداره ‌ چیکار باید بکنم ممنون راهنمایی کنید