بورس چیست؟ آشنایی با سرمایه گذاری در بازار بورس

واژه آموزش بورس در فضای اقتصادی این روزها، یک واژه آشناست، اما اگر از کسی بپرسید بورس چیست؟ شاید نتواند توضیح دقیقی از آن بدهد. به عبارتی بازار بورس را همه می‌شناسند اما نه آنطور که باید. بنابراین در این مقاله سعی کرده‌ایم شما را با بازار بورس در ایران آنچنان که باید، آشنا کنیم.

بازار بورس ، گزینه‌ای خوب برای حفظ ارزش پول

طبق بررسی های صورت گرفته خیلی‌ها تنها راه سرمایه‌گذاری که سراغ دارند سپرده‌گذاری در بانک‌ها است. دلیل تمایل بیشتر افراد به سپرده‌گذاری در بانک‌ها عدم آشنایی آن‌ها با گزینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری است.

ترس از دست دادن سرمایه هم یکی دیگر از دلایل احتمالی است که معمولا مانع ورود افراد به سایر گزینه‌های سرمایه گذاری می‌شود. شاید شما هم به دلیل شناخت کم یا ترس از دست دادن سرمایه سوالات زیادی در مورد آموزش بورس داشته باشید.

هرچه شناخت ما از گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری بیشتر شود در شرایط خاص اقتصادی کشور می‌توانیم سرمایه گذاری های هدفمندتر و سومندتری داشته باشیم.

همه می‌دانیم با توجه به تورم فعلی کشور سرمایه گذاری در بانک گزینه عاقلانه ای نیست چون ارزش سرمایه‌ای که از دست می‌رود بیشتر از سودی است که به دست می‌آید. برای شروع بهتر است با مفهوم بورس آشنا شویم.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری های بورس در سایت سیگنال

بورس یا بازار سهام چیست؟

بورس را در یک تعریف بسیار ساده، می‌توانیم یک بازار در نظر بگیریم. همانطور که در بازار، انواع کالا در قبال پول معامله می‌شوند، در بورس نیز دارایی‌های مختلفی معامله می‌شوند. با این تفاوت که می‌توانیم بورس را یک بازار رسمی و دائمی بنامیم.

رسمی از این جهت که قانونی است و قوانین مخصوص به خودش را دارد و دائمی از این جهت که محدود به زمان خاصی نیست و به طور دائم فعال است.

به علاوه اینکه با گسترش فناوری ارتباطات و اینترنت، محدودیت خرید و فروش برداشته شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق اینترنت و بدون مراجعه حضوری معامله کنند.

بازار بورس یا بازار سهام چیست؟

انواع دارایی های قابل معامله

به صورت کلی دارایی ها به دو دسته دارایی‌های مالی و دارایی‌های غیرمالی تقسیم می شوند.


دارایی‌های غیرمالی (واقعی)


همانطور که از نام این گروه مشخص است، این دارایی‌ها فیزیکی هستند و شامل زمین، ملک، خودرو و انواع دیگر کالاها می‌شوند. همچنین ارزش این دارایی‌ها به برخی خصوصیات مادی و فیزیکی آن‌ها بستگی دارد.


دارایی های مالی


این گروه شامل آن دسته از دارایی‌هاست که فیزیکی نیستند ولی ارزشمندند حقی قانونی برای صاحب خود به همراه دارند. از این گروه می‌توان پول نقد، سپرده‌های بانکی، سهام، اوراق مشارکت و … را نام برد.

ارزش این دارایی‌ها برخلاف دارایی‌های غیر مالی، ناشی از خصوصیات مادی و فیزیکی آن‌ها نیست و به پشتوانه دارایی دیگری تعیین می‌شود.

به عنوان مثال فرض کنید برگه سهام شرکتی را در اختیار دارید، خود برگه به تنهایی ارزشی ندارد؛ اما همین برگه نشان دهنده مالکیت شما بر قسمتی از سهام شرکت است.

به این ترتیب در سود و زیان آتی شرکت سهیم می‌شوید. همین تغییرات در میزان سود و زیان، باعث می‌شود ارزش دارایی شما تغییر کند.

دارایی‌هایی که در بورس معامله می‌شوند، از نوع دارایی‌های مالی هستند.

سرمایه گذاری در بورس یکی از مهمترین مهارت های مالی است که باید به آن مسلط باشیم. پس چرا برای یادگیری این مهارت تلاش نکنیم؟

انواع بازار بورس در ایران

بر اساس قانون بازار اوراق بهادار که در آذرماه سال 1384 به تصویب رسیده، وظایف متعددی برعهده بازار بورس اوراق بهادار است که مهمترین آن نظارت بر بورس‌های مختلف است.

وظیفه هر بورس هم فراهم کردن بستری مناسب برای معامله نوع خاصی از دارایی‌هاست. بسته به دارایی مورد معامله در هر کدام از آن‌ها، به 4 گروه دسته‌بندی می‌شوند:

انواع بازار بورس در ایران

بورس اوراق بهادار


بورس اوراق بهادار بازاری متشکل و رسمی است که در آن دارایی‌های مالی مثل سهام، اوراق مشارکت و … تحت ضوابط خاص و معین معامله می شوند. بیشتر سرمایه گذاران در این بخش از بورس فعال هستند.

بطورکلی هر گاه از بورس صحبت می‌شود منظور بورس اوراق بهادار است.

ویژگی بارز بورس اوراق بهادار شرایط پذیرش شرکت‌هاست. بطوری که پذیرش شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار نیازمند رعایت شرایط و استاندارهای خاص سازمان بورس است.

شرکت‌های سهامی عام تا شرایط مد نظر سازمان بورس را نداشته باشند نمی‌توانند وارد بورس شوند. این استاندارها و الزامات خاص سازمان بورس باعث شده که شفافیت اطلاعاتی در این بازار نیز نسبت به سایر بازارها بیشتر باشد.

البته شرکت‌هایی که امکان ورود به بازار بورس اوراق بهادار را ندارند، می‌توانند وارد بازار فرابورس شوند.

شرایط ورود به فرابورس راحت‌تر است و از این جهت شفافیت اطلاعات در آن کمتر و بنابراین ریسک معاملات در آن بیشتر است. با این حال اگر شرکتی در فرابورس فعالیت داشته باشد، می‌تواند نظر مثبت سازمان را جلب کند و بعد وارد بازار بورس شود.


بورس کالا


همانطور که از آن این بازار پیداست، در آن دارایی‌های فیزیکی معامله می‌شوند. در این بورس عرضه‌کنندگان کالای خود را عرضه می‌کنند، سپس این کالا کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شود و بعد از ارزش‌گذاری از طریق کارگزاران فروخته می‌شوند. بنابراین کارگزاران واسطه فروش بین عرضه‌کنندگان و خریداران هستند.

در بورس کالا اغلب کالاهای خام و اساسی مانند گندم، پنبه، برنج، زعفران، برخی فلزات اساسی و … معامله می‌شوند.

پس از بازنگری و تصویب قانون بازار اوراق بهادار در سال 1384 سرانجام بورس کالا فعالیت خود را از ابتدای مهرماه سال 1386 آغاز کرد.    


بورس انرژی


بورس انرژی نسبت به سایر بورس های فعال در ایران بورس جوانی محسوب می‌شود که در آن حامل های انرژی (نفت، گاز، برق و سایر حامل های انرژی) و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای ذکر شده معامله می‌شوند. بورس انرژی در اسفند ماه 1391 بطور رسمی فعالیت خود را با معاملات برق، قطران و زغال سنگ آغاز کرد.


بورس ارز


در این بازار خرید و فروش ارزهای خارجی انجام می شود. در حال حاضر این نوع از بورس در ایران فعال نیست.

مزایای سرمایه گذاری در بورس چیست؟

همین که بازار بورس توانسته بین فعالیت‌های اقتصادی مردم جا باز کند و توسعه خوبی در اقتصاد ایران داشته باشد، نشان می‌دهد نسبت به دیگر بازارهای مالی برتری‌ها و مزایایی دارد که باعث شده سرمایه‌گذاران به آن جذب شوند. مزایایی که به طور خلاصه عبارتند از:

مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس چیست؟
 • امکان سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم و محدود
 • شفافیت اطلاعات
 • نقدشوندگی بالا
 • گزینه های متنوع سرمایه گذاری
 • حفظ سرمایه در برابر تورم
 • بازار قانونی و شرعی
 • کسب بازدهی بالاتر

حال که در مورد بازدهی و کسب سود به عنوان یک مزیت در بورس صحبت شد شاید برای شما نحوه سود بردن در بورس کمی مبهم باشد و به دنبال این سوال باشید که:

نحوه به دست آوردن سود در بازار بورس چگونه است؟

سهامدارن از دو طریق در بورس سود به دست می آورند:


افزایش قیمت سهام (بازده سرمایه ای)


بازدهی است که سرمایه گذار از محل افزایش قیمت سهام کسب می کند.


دریافت سود نقدی (بازده نقدی)


اگر شرکت های بورسی در پایان سال مالی سود آور باشند درصدی از این سود را بین سهامداران خود تقسیم می کنند. میزان پرداخت سود به سیاست های آن شرکت بستگی دارد.

فرض کنید سرمایه گذاری سهام شرکت ایران خودرو را به مبلغ 500 تومان خریداری کرده است و قصد دارد آن را به مدت یک سال نگه داری کند.

اگر در طول دوره سرمایه گذاری شرکت 50 تومن سود به سهامدار پرداخت کند و قیمت سهم نیز به 700 تومن برسد بازده سرمایه گذار از محل افزایش قیمت 40% و از محل دریافت سود نقدی 10% می شود. در مجموع سرمایه گذار از محل خرید سهام ایران خودرو 50% بازدهی کسب نموده است.

نحوه سرمایه گذاری و ورود به بازار بورس

برای ورود به بازار بورس باید کد بورسی یا کد معاملاتی داشته باشید. این کد در واقع عددی برای شناسایی شما در این بازار است و هر سرمایه‌گذار کد مخصوص به خودش را دارد. برای دریافت این کد هم باید به یک کارگزار رسمی مراجعه کنید. بطورکلی برای شروع سرمایه گذاری در بورس و دریافت کد بورسی باید مراحل زیر را بصورت گام به گام طی کنید:

 1. اعتبارسنجی در سامانه سجام
 2. مراجعه به یک کارگزاری و ثبت نام در آن
 3. صدور کد معاملاتی یا بورسی

ورود به بازار بورس و شروع معاملات در آن به همین سادگی نیست! برای اینکه بتوانید سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشید و بازدهی بیشتری از آن نصیبتان شود، باید دانش و تجربه کافی از معاملات در این بازار داشته باشید.

آیا سرمایه گذاری در بازار بورس خوب است؟

بعضی از افرادی که در بازار بورس تجربه فعالیت داشته اند از ورود به این بازار راضی نیستند. معمولا وقتی عملکرد ما در موضوعی در سطح انتظارمان نباشد ناراضی خواهیم بود.

خیلی‌ها هیجانی و بدون آموزش مناسب وارد بازار می‌شوند پس طبیعی است که ناراضی خارج شوند. همین موضوع اهمیت آموزش صحیح را چند برابر می‌کند. ما سعی می‌کنیم به شما تصویری واقعی از بورس ارائه دهیم که به دور از بزرگ نمایی یا سیاه‌نمایی باشد.

پس از مطالعه مقالات سیگنال، شما می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. شما می توانید سوالات و یا نظرات خود درباره بازار بورس و یا تجربیات شخصیتان را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار سهام عدالت به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام ببخشید اون قسمت هایی که برای مثال داخل صفحه یک بورس هست کجا آموزش میدید برای مثال قسمت پایانی و ارزش معاملات و حجم معاملات و …..؟

 • با سلام و خسته نباشید من فقط میخواستم اینو بدونم که با این شرایط اسفناکی که بازار بورس داره آیا منطقی به نظر می رسه که ما پول و زمانمون رو صرف آموزش بورس و سرمایه گذاری در اون کنیم؟ یا نه بهتره بریم سراغ راه های دیگه؟ اگه جواب بدید ممنون میشم

 • آموزش گام به گام برای ورود به بورس را در دستور کار تان قرار دهید بسیار شایسته است

  • سلام دوست عزیز بله شما هم میتونید در بورس سرمایه گذاری کنید. برای مدارک مورد نیاز بهتره با کارگزاری دلخواه تون تماس بگیرید.

 • سلام ، وقت بخیر
  لطفاً بفرمایید به چه ترتیبی باید آموزشهای مرتبت با بورس را پیگیری کرده و مطالعه کنم تا تسلط کامل به بورس پیدا کنم.
  پادکست های خانم فرانک باباپور بسیار شیوا و جالب هستش ولی متاسفانه در سیگنال راهنمای جامع بورس به ترتیب از مقدماتی تا پیشرفته بصورت پلکانی و مرتب وجود ندارد.

  لطفاً مرا راهنمایی کنید که به چه ترتیب باید آموزشهای را گوش کنم ؟؟؟
  آیا کلیپ یا فیلم آموزشی بورس ( بصورت رایگان ) هم در سیگنال وجود دارد ؟ در کدام صفحه ؟؟؟

  • سلام، بله این امکان وجود داره، برای اطلاعات بیشتر میتونید به یکی از شعب کارگزاری ها مراجعه یا از طریق پشتیبانی اون ها اطلاعات لازم را کسب کنید

 • سلام من سهام عدالتمو آزاد سازی کردم و باکدبورسی میخوام دربورس سرمایه گذاریش کنم ازکجا باید شروع کنم باید برم بانک یا با برنامه اون کارگذاری .میشه روش ورود رو بگید ممنونم

  • سلام دوست عزیز شما میتونید از این لینک و دیگر مقالات مربوط به سهام عدالت در سایت یا اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با بازار بورس می تونید از این لینک و دیگر مقالات اموزشی سایت سیگنال استفاده کنید.

 • سلام و عرض خسته نباشید خدمت تیم زحمتکش و حرفه ای سیگنال. بین تمامی سایت ها و اپلیکیشین هایی که خدمات آموزشی و تحلیلی بازار سرمایه را انجام میدهند بدون تعارف با اختلاف بهترین هستید. وب سایت و اپلیکیشین شما با طراحی جذاب و مطالب عالی و به روز تقریبا تمامی نیازمندی های فعالان بازار سرمایه را مرتفع میکند. با تشکر

 • باسلام من باپیشنهادکارگزاری مفیداز(وسپهر) عرضه اولیه خریده ام حدودیکماه پ حالاچکارکنم؟متشکرم

 • برا فروختن سهام چگونه باید اقدام کنیم .باید وایسیم مشتری گیر بیاد یا فوری فروش میره

 • سلام..اگر اموزش هاتون رو در وب سایت قسمت بندی کنید(به طور مثال بنویسید هر هر ویدیو یا صدا قسمت چندم هست)برای شخصی که تازه میخواد اموزش ببینه بهتره اینطوری میتونه بدونه از کدوم اموزش باید شروع کنه.ممنون

  • سلام، با تشکر از نظرات سازنده شما، این پیشنهادو بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد

 • با سلام و احترام خدمت شما
  واقعا ممنون هستم از بابت انتقال اطلاعات مناسب برای ما
  و راهنمایی های صحیح و درست شما که همه ما را در رسیدن به اهدافمان کمک می کنید.

  خیلی خیلی عالی هستین شما

 • سلام وخدا قوت 🌹🌹
  برای انجام معاملات باید یه ماه بگذره هنوزم ای قانون هست؟ یه ماه از احراز هویت سجامی یا کارگزاری باید بگذره؟

  • سلام دوست عزیز، خیر این قانون برداشته شده. می تونید بعد از تکمیل فرایند ثبت نام، معاملات تون رو اغاز کنید.
   موفق و پرسود باشید.

 • سلام خرید وفروش در روز باید بالای 500هزار تومان باشد؟ دیگه نمیشه10سهم رو فروخت؟

  • سلام، در صورتی که دارایی شما در یک سهم بورسی کمتر از 500 هزار تومان باشه میتونید همه اون ها رو طی یک سفارش بفروشید

  • باسلام
   چگونه میتونم هم سرمایه گذاری کنم وهم اگه ازبورس کالا مثلاً پلی اتیلن صادراتی جهت صادرات خواستم بتونم خریدکنم.

 • ببخشید من خواهش مندم نقص سیگنال در زمینه بیرون رفتن از مقاله رو بر طرف کنید

  • سلام دوست عزیز، خیلی متشکریم که این موضوعو گزارش دادید اما این مشکل در بررسی ما دیده نشد، اگر این مشکل موقع استفاده از اپلیکیشن سیگنال ایجاد شده لطفا اونو از طریق بخش پرسش و پاسخ در اپلیکیشن گزارش کنید تا همکاران ما بتونن به صورت دقیق مشکلو بررسی و حل کنند

 • به نظرم درماده درسی سال تحصیلی از اول ابتدایی تا آخر آخر فاغ تحصیل بودن این علم از زبان ساده ابتدایی تا زبان پیشرفته تدریس شودوجزو آموزش‌های رسمیه آموزش و پرورش شود

 • ممنونم از شما بابت راهنماهی هاتون وزحمات شما مطالبتون عالیه ممنون

 • با سلام خدمت دوستان در سایت سیگنال . اگه امکان داره آموزش نحوه خرید و فروش سهام را در سایت قرار بدین چون مدتی است در کاس های بورس ثبت نام کردم ولی به علت کرونا کلاسها برگزار نمیشه . ممنون میشم در این مورد هم فکری بکنید

 • سلام خسته نباشید، من میخوام وارد بورس بشم، ساکن مشهد هستم، اول کدبورسی بایدبگیرم بعدسجام ثبتنام کنم یان کاردیگربایدانجام بدم، چندسایت پیداکردم ارطریق گوشی مثلاکارگزاری بیدار.. میتونم اعتماد کنم ومراحل ثبت نام انجام بدم

  • سلام دوست عزیز شما می تونید از طریق سایت سجام ثبت نام کنید. بعد از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی، احراز هویت سجام رو از طریق اپلیکیشن سیگنال به صورت غیر حضوری انجام بدین و بعد از دریافت کد بورسی در کارگزاری دلخواه تون ثبت نام کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت و وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام، ممنون از برنامەی خوبتون میشە با سهام عدالت هموارد بورس بشیم؟؟

  • سلام، در حال حاضر برای کسانی که روش مستقیمو انتخاب کرده اند این امکان وجود نداره و فقط میتونن سهام خودشونو از طریق روش های ارائه شده بفروشند

 • با سلام و خسته نباشید
  در بلند مدت (ده سال به بالا) و اگر شرایط تحریم کمتر بشه فی مجموع میشه با درایت و حزم و تخصص در این بازار در پایان هر سال سودی بالای 70 درصد کرد؟
  ممنون از پاسخگویی

  • سلام دوست عزیز سود و ضرر به عوامل مختلفی مثل شرایط بازار میزان ریسک پذیری شما و غیره بستگی داره. بنابراین نمیشه عدد دقیقی بیان کرد. بهتره گزارشات تحلیلی رو مطالعه کنید.

 • سلام صندوق etf ی داریم که علاوه بر معامله واحدهای اون سود ماهیانه هم پرداخت کنه؟

  • سلام
   بله برخی از صندوق های درآمد ثابت قابل معامله در بورس تقسیم سود ماهانه دارند. مانند امین یکم یا پارند…

 • سلام ، من کد معاملاتی رو از طریق ثبت نام در سامانه سجام و اهراز هویت دریافت کردم بازم لازمه به کارگزاری مراجعه کنم.

  • سلام دوست عزیز کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه هست. اگر میخواین به سامانه معاملات دسترسی داشته باشید باید در کارگزاری ثبت نام کنید تا نام کاربری و رمز عبور تونو دریافت کنید.

 • سلام
  میخاستم ببینم با سهام عدالت میشه سرمایه گزاری کنم توی بورس؟؟؟

 • باسلام و تشکر از راهنمایی های شما
  اگر سهام حق تقدم شرکتی را خریداری کنیم که سهام اصلی آن را نداریم و دوره پذیره نویسی پایان یابد آن سهام چه وضعیتی دارد وچه اقدامی برای تبدیل شدن به سهام اصلی باید کرد
  با تشکر از شما.

  • سلام دوست عزیز اگر 100 تومان به ازای هر سهم رو واریز کردین، حق ها پس از سپری شدن مراحل اداری تبدیل به سهم می شوند. در غیر این صورت شرکت اقدام به فروش حق ها می کنه و نحوه دریافت مبلغ فروش رو هم اطلاع رسانی می کنه.

 • با سلام به نظر من اطلاع مردم از بورس کافی نیست ونیاز به آموزش بیشتر است

 • سلام وخسته نباشید نصبت به سوادم برداشت خوبی داشتم اگر به همین صورت پیش بروید توضیح وگفتار آسان وراحت هم شما موفق خواهید شد وهم شاگردانتان موفق وپیروز باشید

 • من از شرکت آسان پرداخت آپ سهام خریدم بعد خرید سهام تغییر مشخصات سجلی داشتم متاسفانه هنوز نتوانسته ام سهام خریداری شده خودم رو مشاهده کنم

  • سلام، در این شرایط موضوع را از طریق پشتیبانی درگاه یکپارچه ذینفعان پیگیری کنید

 • سلام من با برنامه ۷۳۳وارد سجام شدم و همونجا احراز هویت شدم وکدبورسی برام اومدو پالایش یکم را خریدم الان من کارگزاردارم یا ندارم؟ چه جوری بفهمم کارگزارم کیه؟آیا بانک رفاه کارگزارم؟ میدونم درگاه پرداخت از بانک رفاه ….. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام، کارگزاری به صورت خودکار انتخاب نمیشه و حتما باید در آن ثبت نام کنید

 • سلام من سجام ثبت نام کردم و اهراز هویت شدم چجوری باید سهام بخرم گزینه خرید سهام تو برنامه کجاس راهنمایی کنید

  • سلام، برای خرید و فروش سهام باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید و از نام کاربری و رمز عبور آن ها برای خرید و فروش استفاده کنید

 • چطور میتونم سهام بخرم
  از کدوم قسمت برنامه باید وارد بشم

 • نحوه خرید در بازار بورس چگونه است چه باید خرید تا سود خوب و مشخصی حاصل شود

 • چگونه می توانم تحلیل تکنیکال بنیادی یاد بگیرم اگه کمکم کنید لطف میکنید

  • سلام، منابع آموزشی متنوعی برای این منظور وجود دارد، سیگنال هم در این زمینه ویدیوهای آموزشی تهیه کرده که میتونید از بخش ویدیوهای اپلیکیشن یا صفحات مجازی ما در اینستاگرام، آپارات و یوتیوب به آن ها دسترسی پیدا کنید

 • باسلام به خاطر اینکه اطلاعی از بورس نداشتم واردش نمیشدم خیلی ممنون از راهنمایی

  • سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت ویرایش اطلاعات قبلی می تونید کد بورسی تونو ببینید.

  • باسلام شما می تونید از منابع اموزشی سیگنال برای کسب مهارت در این زمینه استفاده کنید. ما در سیگنال تلاش کردیم تا مفاهیم و اصطلاحات بازار بورس رو از قدم اول تا مراحل پیشرفته به زبان ساده توضیح بدیم. شما می تونید برای دسترسی به این اموزش ها بخش ویدئوها در اپلیکیشن سیگنال یا صفحات مجازی ما رو در یوتیوب، اینستاگرام، آپارات و تلگرام دنبال کنید.

 • ممنون از راهنمایی های شما در مورد سرمایه گذاری در بازار بورس

 • سلام.میخواستم ببینم راهی هست که روش غیر مستقیم که ما انتخاب کردیم کد بورسی هم صادر شده حالا به روش مستقیم تبدیل کنیم
  تشکر

  • سلام، در حال حاضر هیچ راهی برای تغییر وضعیت مدیریت سهام عدالت پیش بینی نشده است

 • امیدورام همیشه مردم به فکر عاقبت خودشون در اون دنیا باشند و همینطور مانند امام علی علم شون رو به مردم انتقال بدن

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  با تشکر فراوان از برنامه خوبتون میشه کتاب هایی برای اشنایی و شناخت بهتر بورس برای افراد مبتدی(خودم)معرفی کنید
  با تشکر

 • باسلام من همیشه برنامه سیگنال رو مطالعه میکنم.اما اگر لطف کنید بفرمایید که یاداوری کنید که چه سهامی رابخریم سود اور است ممنونم

 • ممنونم از اطلاعات خوبی از بازار بورس امیدوارم هر گونه اطلاعات کامل تر را ارائه فرمائید با تشکر

 • سلام
  میخواستم در مورد وامی که قراره با سهام عدالت داده بشه اطلاعات داشته باشم که به چه صورته و اقساط و سودش چگونه محاسبه میشه و مبلغش چقدره؟

 • سلام ،مطالب ارائه شده خوب ومفید بود .واپلیکیشن سیگنال علیه اطلاعات خوبی داره

 • بسیار مفید بود ولی ادرس اینترنتی که بتوان خرید و فروش کرد چیست

  • سلام دوست عزیز برای دسترسی به سامانه معاملات باید بعد از دریافت کد بورسی در کارگزاری دلخواه ثبت نام و نام کاربری و رمز عبور تون رو دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام به همه دست اندرکاراتون میشه سرمایه گذاری دربورس روازطریق سایت هاومقالات درگوشی موبایل یادگرفت خیلی ممنون ازسایت خوبتون

 • با سلام. و تشکر از از پاسخگویی شیوای شما
  سوأل: پا در سنوات گذاشته توسط اداره متبوع خود تعدادی سهام برای ما کارکنان خریداری شده که پس از ثبت نام در سجام در قسمت دینفعان نشان داده میشود اما توسط کارگزارهای مختلف هستند که من در هیچ یک ثبت نام نکردم حالا اگر میخواهم آنها را متمرکز در یک کار گزار کنم یا بفروشم چکار باید کرد
  در ضمن من در کارگزاری آگاه عضو هستم
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز میتونید از گزینه تغییر کارگزاری ناظر استفاده کنید. برای اشنایی با این قابلیت این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام برای ورود به سیگنال و روشن کردن هشدار مربوط به عرضه اولیه رو روشن کرد. چندین بار با شماره های مختلف امتحان کردم ولی کد تاییدی اس ام اس نمیشه برام؟
  الان عرضه اولیه دارا دوم رو میشه خرید هنوز؟ تا کی میشه خرید؟ اگر ثبت نام کارگزاری در پست بانک انجام داده باشیم ولی هنوز از کارگزاری تایید نشده باشد، صرفا با کد معاملاتی میشه عرضه اولیه خرید؟

  • سلام، صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از 5 تا 19 شهریورماه قابل ثبت نام هست و برای خرید میتونید در صورت داشتن کد معاملاتی از طریق کارگزاری و در غیر اینصورت از طریق سایت بانک ها خریداری کنید

 • سلام تشکر بابت توضیحاتتون.من تازه ثبت نام کردم وکدبورسی دریافت کردم.ب نظر شما عرضه اولیه خوبه یا خرید سهام شرکتهای مختلف

  • سلام، خرید عرضه اولیه ها به دلیل ریسک کمتری که دارند معمولا به تازه واردها توصیه میشه

  • سلام، بله این کار امکان پذیر هست، برای این کار با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا مراحل ثبت نام و احراز هویتو برای شما شرح بدن

 • سلام . برای خرید هر نماد باید حداقل ۵۰۰ هزار تومن سرمایه گذاری کنیم؟

  • سلام دوست عزیز بله. البته عرضه اولیه ها شامل قانون حداقل مبلغ سرمایه گذاری نیستند. لطفا این لینک رو مطالعه کنید.

 • با سلام . و تشکر خاص از برنامه خوب شما
  سوأل من آیا صندوق سرمایه گذاری با در آمد ثابت بصورت مستقیم و بورسی و بدون مراجعه به جاهای دگه موجود هستن یا خیر

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با صندوق های درامد ثابت این لینک رو مطالعه کنید.

 • من هیچ اطلاعاتی درباره بورس نداشتم بامطالعه مطالب شماسطح آگاهی بنده ازبورس به میزان زیادی افزایش یافت صمیمانه تشکر میکنم

  • سلام دوست عزیز شما می تونید کد افلاین دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفا این لینک رو مطالعه کنید.

 • من میخواهم با ۴۰ درصد از سهام مانده خود وارد بازار بورس شوم تا بتوانم با سود دهی ان مشکلات خود وخانوادهام را به امید خدا برطرف کنم بنده را راهنمای کنید که با دریافت کد بورس کا ثبت نام کردم وارد کدام بازار از بورس شوم که بهتر باشد تا سرمایه اینجانب به فنا نرود بگو انشاالله

 • مطالب بسیار عالی بود.
  اگر لطف بفرمایید مطالب تخصصی تری هم به اشتراک بگذارید سپاسگزار یم.

 • باسلام: بسیار عالی است امیدوارم که همگی بتوانیم حداکثر استفاده را با مطالعه و عمل به آن بدست بیاوریم .

 • برای اینکه بدانیم در بورس چه سهامی ارزش روز دارد که بخریم چطور باید متوجه شویم و چه روشی را توصیه میکنید

  • سلام، برای این کار ابزارهای فوق العاده زیادی هست که میتونه کمک کننده باشه، در نتیجه انتخاب ابزار مناسب برای این موضوع بسته به استراتژی معاملاتی شما تغییر میکنه

 • با عرض سلام و خسته نباشیدایا از طریق این برنامه هم میشه آدم مبتدی از نحوه سرمایه گذاری در زمینه بورس و انواع مختلف سهام و کدوم ارزش بهتری واسه سرمایه گذاری داره آشن بشه

 • درود به شرفتون من تازه وارد بازار بورس شدم اولین مقالتون رو خوندم خیلی توجیهم کرد امیدوارم با خوندن مقاله های بیشتر از شما بتونم تجربم رو بالا تر ببرم و به باز دهی خوبی برسم
  و سپاسگذارم از شخصیت بزرگواری که زحمت این مطالب رو کشیدن و تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن دوستان محبت کنید اگر در توانتون بود در حد راهنمایی با بنده همراه باشید مچکرم از تمامی سروران گرامی

 • سلام ممنون از برنامه پرکاربرتون
  سوالی داشتم من چطور میتونم سهام عدالتم رو وارد بورس کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

 • تشکر میکنم بابت دریافت کد بورسی که از همین سامانه میشود انجام داد من بعنوان مثال نمی‌توانستم به دفتر خدمت مراجعه کنم این کار کمک زیادی به من کرد

 • باسلام واحترام باتوجه به خرید سهام در بورس علیرغم اینکه سفارش خرید در بورس وبا قیمت مجاز وارد میکنم وپیام هم آنطرف کارگزاری میآید که سفارش در هسته مرکزی معاملات ثبت شد وپول از حسابم کسر میشود ولی در سامانه سفارشات یک تیک میخورد ومدتش بهمان صورت میماند بدون آنکه موفق به خرید شوم سفارشم محو میشود وپول به حسابم بر میگردد وبارها این عمل اتفاق افتاده ومن موفق به خرید نمیشم علت چیه لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

  • با سلام
   احتمال اینکه قیمت درخواستی شما با قیمت معامله شده روی تابلو متفاوت باشد یا با عرضه و تقاضای روزانه، قیمت سهم به قیمت مد نظر شما نرسد، وجود دارد.

 • از زحماتتون در تهیه این آپ سپاسگذارم و تا حدودی با بازار سرمایه بورس آشنا شدم پیگیر مطالبتون هستم کلاس آنلاین دارید شما تو آپ سیگنال

  • سلام دوست عزیز
   ممنونیم از همراهی شما
   در حال حاضر کلاس آنلاین نداریم.

 • یکی از اقوام بهم گفته اگه تو باشگاه مشتریان آگاه ثبت نام کنم و کد GO7059 را به عنوان معرف معرفی کنم باشگاه بهم امتیازاتی میده همچنین از سطح باشگاه او هم می‌شود تا سه ماه به صورت رایگان استفاده کرد و همچنین تخفیفات ویژه‌ای هم در خرید سهام براش لحاظ می‌گردد آیا درسته؟
  ممنون

 • با سلام و عرض ادب آقا من برای احراز هویت تا مرحله ویدیو صلفی پیش رفتم بعد بقیه مراحل رو انجام نمیده میگه سیگنال متوقف شده چه کار باید بکنم

 • سلام. تشکرازبرنامه خوب و آموزنده سیگنال.عزیزان تعدادی برگه رسیدسهام کاغذی سالهای قبل شرکتهای سرمایه گذاری کشاورز،نیرو،دشت مرغاب وکشاورزی دارم که درپرتفوی اینجانب موجود نیست.الان نمیدانم چه اندازه سهم آن شرکتها وبه چه ارزشی دارایی دارم.لطفاراهنمایی فرماییدبه کجا مراجعه نمایم.باتشکرواحترام مجدد

  • سلام، این برگه های سهام رو به دفتر پیشخوان ببرید تا بر اساس اطلاعات موجود در آن ها استعلام موجودی گرفته بشه و در نهایت هم اگه این سهام با کد های بورسی مختلف ثبت شده باشه اون ها رو تجمیع کنند

 • با سلام و خسته نباشید مقاله فوق را مطالعه کردم . تازه وارد بازار بورس شدم البته به توصیه یکی از دوستان . لطفا دربار درصدها و اعدادی که در ردیف شرکت ها قرار دارد بیشتر توضیح دهید . برای اولین خرید سهام چه شرایطی را در نظر بگیرم . البته انتظار ندارم یک شبه ره صد ساله را طی کنم . ممنون میشم راهنمایی فرمایید. با تشکر دلفی فلاح

 • سلام من میخام وارد بورس بشم چ کارهایی رو باید انجام بدم چ مراحلی و چع برنامه ایی نصب کنم

 • سلام دوست عزیز می تونید از اپلیکیشن سیگنال که از گوگل پلی، کافه بازار، مای کت و سیب اپ قابل دریافت هست، استفاده کنید.

 • سلام من حساب کارگزاریم شارژ کردم اما میزنه ۵۰۰۰۰۰۰-
  چیکار باید بکنم.

 • سلام خیلی مطالب مفید بود
  ممنونم بابت اینکه اطلاعات من رو بالا میبرید

 • ممنونم از سیگنال من تازه واردم مطلب خیلی کمکم کرد ممنون

 • با سلام . با تشکر از مطالب خوبتان
  منظور از قیمت بازه روز بر اساس پنچ درصد چه میباشد و چگونه محاسبه میشود
  سؤال دوم . قیمت سربه سر چگونه خارج میگردد. .با تشکر

  • سلام، منظور از بازه قیمت روزانه، محدوده قیمتی هست که هر زو میتوانید در آن بازه خرید و فروش انجام بدید، این محدوده 5% بیشتر تا 5% کمتر از قیمت پایانی روز قبل محاسبه میشه

 • سلام وقتتون بخیر ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

  چگونه سهام عدالت رو که آزاد سازی کردیم، وارد بورس کنیم؟

 • سلام علیکم
  محبت کنیدسهام اولیه هارا اعلام کنید .ممنون از شما.

 • سلام و ممنون از مطالب مفیدتون . خیلی خوب بود و با مفاهیم اولیه بورس آشنا شدم. سپاس

 • سلام
  لطفاً در مورد شیوه سرمایه گذاری در صندوق بنده رو راهنمایی کنید
  چه جوری میتونم واریز وجه داشته باشم ؟
  در ضمن دارای کد بورسی فعال هستم

 • با سلام
  چطور میتونم از اطلاعات اخبار و قیمت های لحظه بورس با خبر بشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام، ما این اطلاعات رو در کنار اخبار و تحلیل های مربوط به اون ها از طریق سیگنال در اختیار شما قرار می دیم

 • ممنون از مطالب آموزنده . اگر میشد مطالب بصری بیشتر بشه عالی میشد .

 • سلام خسته نباشی من سهام عدالت خودم رادربورس گزاشتم وکد بورسی گرفتم میخام بازم سرمایه گذاری کنم ایابازهم اهتیاج به کد بورسی هست که بگیرم واگه نیازی نیست چجوری پولمو وارد بورس کنم من اطلاعات کافی ندارم ممنون از راهنماعیتون

  • سلام، کد بورسی برای هر فرد فقط یکبار صادر میشه و منحصر به فرد است

 • سلام خسته نباشید از سیگنال.
  اگر در یک نماد بعد از مجمع عادی سالیانه قرار شد سود سالیانه بین سهام داران تقسیم شود و بر سهم افراد افزوده شود این افزایش سهام از کجا تهیه میشود؟ایا از طریق فروش افرادی که تمایل دارند نماد را ترک کنند تهیه میشود.لطفا توضیح دهید.
  سپاس

  • سلام وقت بخیر
   با تقسیم سود نقدی، از قیمت سهم کاسته شده و تغییری در تعداد سهام بوجود نمی آید.

 • سلام من کد بورس گرفتم حال از کجا شروع کنم و چطور وآشنایی با بورس وکارگذاری ها ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام در سود سالیانه ای که سهامدار آخر سال دریافت میکند آیا سود بازده سرمایه و بازده نقدی هردو را دریافت میکند یا فقط بازده نقدی ؟

 • واقعا دمتون گرم که اینهمه وقت وانرژی میزارید برای آموزش بورس.همیشه در صحنه باشید موفق وموید.

 • باسلام..بعد از اینکه کد بورسی گرفتیم چجور تو بورس شرکت کنیم؟

  • سلام، بعد از دریافت این کد یک کارگزاری انتخاب کنید و از اون ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • سلام
  من از طریق غیر حضوری کد معاملاتی گرفتم مرحله بعد واسه ورود به بورس چیه؟

 • با سلام . مطالب ارایه شده مفید و کلی بودند . لطفا در تحلیل و بررسی شرکتها هم مطلب ارایه فرمائید .با سپاس

  • سلام دوست عزیز سیگنال مرجع اموزشی، تحلیلی و خبری برای بازار ها مالی است و امکان خرید و فروش با ان فراهم نیست.

 • سلام.من تازه واردبازاربورس شدم روزی تقریبا نیم ساعت درمورداون مطالبی میخونم اماچیززیادی ازش در نیاوردم.من الان۴۰میلیون دارم و می‌خواهم بزارم توبورس،ولی نمی‌دونم چجوری،کدوم یکی ازاون نوادا خوب هست وسودده واطمینانی وبی خطر،میشه راهنمایی کنید وبهم پیشنهاد درست بذید

  • سلام، در صورتی که هنوز کاملا با این بازار آشنا نشدید و در مورد اون اطلاعات کافی ندارید مطمئن ترین راه برای ورود استفاده از خدمات صندوق های سرمایه گذاری هست

  • سلام دوست عزیز شما می تونید از مقالات اموزشی سهام در سایت و اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم درباره اشخاصی که زیر ۱۸ سال هستند و در کارگزاری ثبت نام کردند و پول واریز کردند توضیح بدید و منظور از آنلاین و آفلاین در کارگذاری به چه شکل است.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با معاملات افراد زیر ۱۸ سال در بورس میتونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید میخواستم درباره نحوه کار کردن اشخاص افراد زیر ۱۸ سال در کارگذاری های بورس توضیح بدهید و اینکه منظور از آنلاین و آفلاین در کارگذاری به چه معنی است.

 • از راهنمایهاتون ممنونم حداقل با مطالعه مقالات توانستیم بازاربورس را بفهمیم دارم با ای کسب کنیم متشکرم

 • سلام مطالبتون بسیارعالی وآموزنده بودازتلاشتون بینهایت سپاسگزارم

 • درود و خسته نباشید خدمت همه دست اندر کاران در نرم افزار کاربردی و بسیار مفید سیگنال
  با ارزوی بهترین ها برای شما و هر روز پویا تر شدن این اپ‌ کاربردی و مفید
  قدر دان زحمات بی شائبه شما هستم
  خسته نباشید دلاوران

 • بورس عالیه در آوردن پول بدون زحمت زور و بازو اگر عجلول نباشی و با تفکر و فکر باز تصمیم به خرید و فروش کنی.

 • سلام من 21سالمه و هیچ چیزی از بورس نمیدونستم الان یکم متوجه شدم و میخام وارد بورس و ارز بشم.. ممنون میشم توضیح بدین ک بورس بهتره یا ارز!!! دارایی من هم15تومنه

  • سلام دوست عزیز سرمایه گذاری در بازار های مالی مختلف بستگی به عوامل زیادی از جمله شرایط بازار ها، ریسک پذیری سرمایه گذار و… دارد و انتخاب ان بر عهده خود شماست.

  • سلام دوست عزیز توی حساب کارگزاری تون اسم هر نماد رو که سرچ کنید در قسمت اطلاعات نماد نوع بازار هم نشون داده میشه. همچنین لیست نماد های بورسی و فرابورسی رو می تونید توی سایت tsetmc.com ببینید.

 • چه مبغلی می شه سرمایه گذاری کرد از کمترین بگین ممنون میشم بعد چطور خرید و فروش میشه

  • سلم دوست عزیز حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در بورس ۵۰۰ هزار تومان هست. برای اشنایی با خرید و فروش سهم این لینک رو مطالعه کنید.

 • سپاس مطالب مفید و مناسب بود در نحوه ورود و ثبت نام در بازار بورس و انواع معاملات و خرید و فروش سهام در بورس

  • سلام دوست عزیز اموزش های مربوط به تحلیل تکنیکال رو می تونید توی کانال تلگرامی ما به ادرس @Signal_tahlil ببینید.

 • سلام…من بدون تجربه وارد شدم و چهار تومان از پولم رو فقط یه سهام خریدم و ریزش کرد و پولم داره از دست میره…کسایی که اولین بار وارد شده اند بهتره به سایت کدال مراجعه کنن نه حرف این و اون و نکته مهم اینکه تمام سرمایه رو یه سهم نخرن..مثلا از هر شرکت … صد سهم

 • بسیار مطالب مفید و ارزنده ودر عین حال به زبان ساده وبه دوراز اصطلاحات پیچیده وتخصصی عنوان گردیده.که بدینوسیله تقدیر وتشکر از کلیه دست اندرکاران محترم بعمل میاید.

 • برنامه خوب و مفیدی هستش برای کسانی که اطلاع و آگاهی در مورد بورس ندارن با تشکر

 • سلام خسته نباشید من سهام عدالت خود را روش مستقیم انتخاب کردم و کد بورسی گرفتم و کارگزاری هم انتخاب کردم برنامه اش را هم نصب کردم حالا سرمایه سهام عدالت را به چه شکل وارد کارگزاری کنم،ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه انتقال سهام عدالت این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام ممنون از زحمات شما عزیزان
  ببخشید سؤالی داشتم صندوق های سرمایه گذاری چند درصد سود از سود معاملات را خودشان برمیدارند

 • با سلام
  لطفا آموزش های خوبتون رو ادامه بدید ، خصوصا بصورت فایل های صوتی.

 • باسلام ضمن تشکر از کانال عالی سیگنال لطفا بفرمایید جهت فروش سهام در کارگزاری از نظر تعداد ومبلغ محدودیتی وجود دارد؟در صورت مثبت بودن سوال من سقف تعدادی وریالی فروش چقدر میباشد؟

 • سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون من می‌خوام صندوق دارا دوم خرید کنم چند وقت بعد خرید صندوق میشه اون رو معامله کرد

  • سلام
   هنوز اطلاعاتی درباره صندوق دوم دولتی منتشر نشده است.

 • سلام ممنون از شما بخاطر راهنماییتون ولی من تازه وارد بورس شدم واقعیتش اطلاع کافی ندارم ومیخام باسرمایه کم شروع کنم نظرتون چیه میشه بیشتر راهنمایی کنید ممنون.

  • سلام دوست عزیز می تونید از مقالات اموزشی سهام در سایت و اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • مطالب بسیار خوبی بود تا حدی با مفهوم بورس آشنا شدم از شما بسیار سپاسگزارم . موفق و پیروز باشید .

 • مرسی واقعا دستتون درد نکنه بابت توضیح شفاف وامیدوارم پر رزق وروزی باشید

 • سلام . ببخشید من سجام ثبت نام کردم احراز هویت شدم کارگزاری مفید هم ثبت نام کردم ولی وارد سایت کارگزاری مفید که میشم نمیتونم حسابمو شارژ کنم تا بتوانم خرید و فروش سهام را اغاز کنم . بدجور به مشکل خوردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من برای خودم و بچه هام جمعا یک میلیون تومان در سجام سرمایه گذاری کردم و احراز هویت را هم انجام داده‌ایم ولی نمیدانم از کجا بدانم سود به این مبلغ تعلق گرفته یا نه لطفا من را راهنمایی نمایید

  • سلام دوست عزیز برا مشاهده سبد دارایی خود می توانید از صفحه خود در کارگزاری یا از درگاه ذینفعان بازار سرمایه استفاده کنید. برای اشنایی بیشتر با درگاه ذینفعان این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام من در صندوق واسطه گری مالی یکم ثبت نان کردم کد بورسی هم دریافت کردم اما الان نمیدونم برای معاملات باید چی کار کنم اصلا از کد بورسیم باید کجا استفاده کنم تو چی سایتی ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید

 • مطالبتان بسیارعالی بودفقط سوالی برایم پیش آمدسن قانونی ثبت نام دربورس چندساله است؟

  • سلام دوست عزیز محدودیتی سنی برای ورود با بازار سرمایه وجود ندارد.

 • باسلام هنوز بعد از 20 روز کد احراز هویت سجام خود را دریافت نموده ام با تشکر

  • سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید. در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • سلام
  من تازه وارد بورس شدم و اطلاعات زیادی درباره خرید و فروش ندارم یعنی تلاش میکنم که آگاهیم بالا بره ولی اطلاعاتم پراکنده است و فقط سعی میکنم عرضه اولیه بخرم
  میشه راهنماییم کنید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید .‌‌ به جرات میتونم بگم جزو بهترین ها هستین

 • سلام بنده 15 سال دارم یعنی به هیچ روشی نمی توانم وارد بازار بورس شوم؟ لطفا جواب بدید

  • سلام دوست عزیز فرایند ثبت نام تون رو در سایت سجام تکمیل کنید و برای احراز هویت سجام به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • با سلام وروز بخیر،من هیچی از خرید بورس نمیدونم ومبتدی هستم ومایل هستم که بتوانم خودم سرمایه گذاری کنم وبتوانم منبع درآمدی داشته باشم

  • سلام دوست عزیز میتونید از مقالات تحلیلی و اموزشی سهام در سایت و اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید.

 • بعد از احراز هویت ، شماره کد معاملاتی برام اومده الان باید اون کد رو دقیقا کدام قسمت و کجا وارد کنم. که وارد بازارمعاملاتی بشم. ممنون میشم اگر پاسخ بدین.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی(یا همان کد معاملاتی) به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • باسلام.بازاربورس مکان مناسبی برای کسب درامدهست. البته بااگاهی و آموزش همراه باشدهرچنددرکشورمامردم عادت بدی دارندوقتی عده ای دست به کاری میزننداکثریت چشم بسته شروع به شرکت در این کار میکنند.برنامه شمادرزمینه آموزش بسیارثمربخش ومفیداست.موفق باشید

  • سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.

 • من ازتون راهنمایی میخام من دوماه پیش تو صندوق مالی یکم دوملیون برای خودم وهفصد تومن برای دخترم سرمایه گذاری کردم خودم کد بورسی گرفتم ولی دارایی من تو پرتوی صفر نشون میده دخترم هم اصلا نمیشه سجام ثبت نام کنم میخام بدونم من که نمیتونم تو بورس خریدو فروش بکنم و همچنین دخترم که ثبت نام سجام نشده سود سهامامون بهمون تعلق میگیره یا باید تمام این مراحلو انجام بدیم بعد سرمایمون افزایش پیدا بکنه

  • سلام
   شما باید ثبت نام سجام و احراز هویت رو انجام بدید. اگه سهام خریداری شده باشه سودش به نام شما ثبت میشه.

 • سلام میخاهم وارد بازار بورس شوم اما هیچ اطلاعاتی ندارم درخواست کمک وهمیاری را از شما دارم

  • سلام دوست عزیز شما می تونید از مقالات اموزشی سهام در سایت یا اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید.

 • با سلام وقتتون بخیر، ببخشید میخواستم بدونم آیا با کد معاملاتی میشه وارد بورس شد؟ برای دریافت کد بورسی باید چیکار کرد؟ من اهراز هویت غیر حضوری انجام دادم و کد معاملاتی دریافت کردم ولی برای ادامه نمیدونم باید چه کاری انجام بدم لطفا میشه راهنمایی بفرمایید

  • سلام دوست عزیز کد معاملاتی همون کد بورسی هست. بعد از دریافت کد بورسی برای ثبت نام در کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور به دفاتر کارگزاری دلخواه تون مراجعه کنید.

 • سلام.خدا خیرتون بده اطلاعات خیلی مفیدی در اختیارمون گذاشتید.ممنون از زحماتتون

  • سلام دوست عزیز برای دریافت کد بورسی باید احراز هویت سجام تون رو تکمیل کنید. می تونید از طریق سیگنال به صورت غیر حضوری احراز هویت سجام رو انجام بدین یا حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من ثبت نام کرده ام ولی هنوز کد ده رقمی سجام برام نیامده…

  • سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام خود را مشاهده کنید.

 • سلام میشه تو بورس با دو کارگزاری مفید و آگاه کار کرد باتشکر فراوان

  • سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره.

 • لطفاً در مورد سرمایه گذاری در بورس انرژی هم مطلب بذارید تا بیشتر آشنا شویم…

 • سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  یه سوال داشتم اگر ما سهام یه شرکتی رو خریدیم و چند وقت سود داشت و برای چند وقت متوالی ضرر باید چکار کنیم باید بفروشیم یا نگه داریم؟
  ممنون..

  • سلام دوست عزیز این موضوع بستگی به عوامل مختلفی مثل استراتژی سرمایه گذاری شما، شرایط بازار، میزان سود و ضرر و… داره و تصمیم گیرنده برای خرید و فروش سهم خودتون هستین.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز برای اطلاع از نحوه خرید و فروش سهام عدالت از این لینک کمک بگیرید.

 • بسیار عالی. ممنون از اطلاعات‌ خوبتون‌ خصوصا پادکست که کاررو‌ راحت کرده

 • از اطلاعات خوبی که در اختیار ما قرار می دهید
  سپاسگزارم

 • ممنون. ازاطلاعات مفیدتان
  سیگنال عالی وبی همتا
  موفق باشیدوپرسود

 • در مورد خرید سهام از چه شرکتی وچه مقدار خواهان اطلاعات هستم.

  • سلام دوست عزیز خرید و فروش سهم به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره و تصمیمش بر عهده شماست. میتونید از مقالات تحلیلی سیگنال برای کسب اطلاعات در مورد سهم های مختلف استفاده کنید.

 • سلام من اینترنتی احراز هویت کردم میخوام سهام بفروشم اینترنتی میتونم اقدام به فروش کنم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام. من امروز ثبت نام سجام و احراز هویت رو انجام دادم و کارگزاری رو انتخاب کردم و منتظر اومدن کد بورسیم هستم. من مبتدی هستم خیلی نگران اشنا نبودن با بورس هستم. تا اینکه یکی از دوستان فعال در بورس اپ سیگنال رو بهم معرفی کرد. یعنی بسیار راضی ام چون خیلی خوب و سلیس داره معرفی میکنه و اموزش میده و کلا مطالبش مفیده.واقعا از عوامل سیگنال ممنونم.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشید.

 • با سلام،من تازه قصد ورود به بازار بورس رو دارم میخوام بدونم اول کار بهتره خرید عرضه اولیه اتوماتیک انجام بدم یا دستی؟

  • سلام، استفاده از گزینه اتومات برای افرادی که احتمال این را میدهند که در روز عرضه دسترسی به سامانه معاملات را ندارند مطمئن تر است

 • سلام
  خواستم تشکر کنم از مطالب بسیار مفید و آموزنده شما امیدوارم موفق باشید

 • خیلی خیلی مچکرم از اپلیکیشن خوبتون و فوق العاده هستید. ممنون

 • با تشکر فراوان ، در واقع کمی دانش و دانستن بورس را از اپیکیشن شما بلد شدم

 • سلام ممنون از راهنمایی شما من تازه میخواهم ثبت نام کنم کجا را انتخاب کنم کمی راهنمایی کنید ممنون میشم

 • سلام برای خرید سهام لطفا این بنده را راهنمای کنید چه سهامی را بخرم رو به افزایش باشد وضرر نکنم لطفا راهنمایی کنید فعلا چه سهامی را بخرم بنده از قبل در شرکت سهام ثبت کردم

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • با عرض سلام خدمت تیم کارشناسان سیگنال

  بنده جهت تجربه برخی عزیزان که تازه میخوان وارد بازار بورس بشن من با سرمایه بسیار اندک وارد شدم و چندین سهام مختلف را خریداری کردم و البته کسی که من را راهنمایی میکرد خودش بسیار ناوارد بود ولی ادعا میکرد که وارد است و بسیار ضرر کردم و سهام های خیلی زیادی برایم خریداری کرد و زود می فروخت که این خودش هزینه کارمزد و ضرر برایم بجا گذاشت ولی خودم با پرسش و کسب اطلاع از سرمایه گذاری اکنون بسیار موفق هستم و با آن ضرر ها از پا ننشستم و قویتر از قبل در بورس سود میکنم و سلاحهایی که ریسک بالایی دارد یا میفروشم یا اصلا خریداری نمیکنم

 • من چندسال است سهام داری میکنم و در سالهای گذشته بورس زیاد رشد نداشته ولی امسال خدا رو شکر رشد خیلی خوبی داره ومن بسیار راضی هستم و اطلاعات شما بسیار مختصر و مفید بود استفاده کردم و برای دیگران هم به اشتراک میزارم

 • سلام
  من سهام سیتا از طریق کارگزاری مفید خریداری کردم پول از حسابم کسر و بلوکه شده و در هسته معاملات قرار گرفته ولی تو پورتفوی ننشسته راهنمایی می فرمائید چکار بایستی انجام داد سهام به پورتفوی اضافه بشه
  ممنونم از راهنمایی شما

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من کارگر ساختمانی هستم کمک ورهنمایی کنید چی بخرم که پولم خراب نشه باتشکر از کارشناسان عزیز سیگنال

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام می تونید از این لینک استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با سرمایه گذاری در بازار بورس می تونید از این لینک و برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهم از این لینک استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • با سلام بنده یک کد برام ارسال شده که با سه حرف اول فامیلم شروع میشه.آیا همان کد بورسی هست؟بعد از این باید برای ورود به بورس چه کنم

  • سلام دوست عزیز کد بورسی شامل 3 حرف و 5 عدد است. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام ممنون ایا میشود کارگزاری را تغیر داد به چه صورت

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • بسیاراستفاده کردم ازاین مطالب عالی ومفیدتون باتشکروسپاس

 • بسیارعالی بودن مطالب واستفاده زیادی کردم باتشکروسپاس

 • سلام
  چگونه سهام دولت (دارایکم)را به درکارگزاری مفید
  به پرتفوی خود اضافه کنم؟
  باتشکر

  • سلام دوست عزیز افرادی که از طریق بانک ها این سهام را خریده اند باید ابتدا به درگاه یکپارچه ذینفعان(ddn.csdiran) مراجعه کنند و برگه سهم خود را دانلود کنند بعد به سامانه معاملاتی کارگزار خودشون مراجعه کنند و از بخش درخواست تغییر کارگزار ناظر نماد دارایکم را انتخاب کنند و تصویر برگه سهم را آپلود کنند. بعد از ثبت این درخواست طی دو روز کاری دارایکم به سبد اون ها اضافه خواهد شد.

 • بسیارعالی وشفاف درباره نحوه ورودوتهیه اوراق بهاداربیشترتوضیح دهید

 • سلام

  اگر سن زیر ۱۸ولی دارای کارت ملی باشد میتواند در بورس به صورت آنلاین و احراز هویت غیر حضوری شود

  و سوال بعدی اینکه اول باید در سجام ثبت نام کرد یا اول در کارگزاری؟

  • سلام دوست عزیز متقاضیان زیر 18 سال همراه با ولی یا قیم خود باید به صورت حضوری فرایند احراز هویت را انجام دهند. برای ورود به بورس نیز اولین قدم ثبت نام در سجام است.

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

 • با سلام.به زحمت کشان.سیگنال که واقعا تمام مطالب را بخوبی به کاربران یاد می دهند مخصوصا خانم محترم باباپور که.من.تازه واردم هر مطالب که از بورس یادگرفتم از این سامانه است و خیلی خوشحالم که می تونم یک چیز های از بازار بزرگ بورس یاد بگیرم وبتون در اینده یک معا مله گر خوب باشم هم.برای خودم و هم برای کشور عزیزم ایران بهره مند.باشم. با تشکر از گرداننده گان سیگنال شیردل

 • سلام
  آقا سلامت پیروز باشید
  فقط اگه بتونید تمام مطالب رو با یه شفافیت مناسب که قابل فهم درک آسون باشه بهتره
  ⁦ᕦ(ಠ_ಠ)ᕤ⁩⁦♥╣[-_-]╠♥⁩⁦♥╣[-_-]╠♥⁩

 • با سلام. بنده به عنوان کسی که حتی اطلاعات ابتدایی ورود به بازار سرمایه ‌‌گذاری را ندارم هم با مطالعه این مطالب آگاهی چگونگی ورود بدوی را بدلیل ساده نگاری کلی متوجه شده ام. سپاسگزارم

 • برای افرادی که اصلاً با بورس آشنایی ندارند، توضیحات کلّی، شفاف، موجز و مفید بود.
  سپاس

 • سلام وقت همگی بخیر من من خیلی دوست دارم تو بورس فعالیت کنم اما دانش کافی ندارم کسی هست بتونه کمکم کنه ؟

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با بازار بورس می تونید از مقالات اموزشی سایت سیگنال استفاده کنید. موفق و پر سود باشید.

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید بخاطر این آموزش خوبتون شما چه سایت کارگزاری را پیشنهاد میدهید؟؟

  • سلام دوست عزیز، انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.

 • موسی سالاری سهامدارشرکت معادن روی زنجان سود خوبی ندارد گفت:

  راضی نییتم که درشرکت معادن روی زنجان سرمایه گزاری کرده ام

 • واقعا آموزش جامع و گاربردی بود واسه منی که هیچ اطلاعاتی از بورس نداشتم

 • سلام.بورس بهترین صندوقی است که درآن ازشرکتی سهام بخری وبعدازمدتی به سودیازیان آن تحمل کنی تادراین راه پخته شوی وازسپرده ات سودی بکنی.

 • سلام خیلی ممنونم درمورد اطلاعات تاحدودی بابورس اشنا شدم

 • سلام و خسته نباشید . قربان من در سجام ثبت نام کردم و کُد دریافت کردم . حالا فقط نمیدونم چطور سهم بخرم یا چه سهمی خوب و یا بد هست . اگه براتون مقدور و أذيت بار نباشه يه راهنمايى كوچلو . خدا هم نگاهتان میکند .

 • سلام، سپاسگزارم بابت اطلاعات مفید و جامعتون و تشکر از مدیریت و همه کارکنان نرم افزار سیگنال

  برای افراد

 • سلام با تشکر از همه ی همکاران و زحماتی که می کشید لطفا اگه امکانش هست فیلم آموزشی بورس تو ایمیل ارسال کنید. ممنون

 • ممنون از برنامه خوبتون. توضیحاتتون راجبه بورس و اینکه چطور میشه با گوشی معامله انجام داد رو بیشتر کنید . با تشکر

 • سلام خیلی مطالبتون عالی بود یه سوال داشتم من دومیلیون سهام دولتی خریدم میخواستم بدونم حتما باید کد بورسی بگیرم ؟اگه کد بورسی نگیرم سودی به پولم تعلق میگیره یا نه با تشکر فراوان

  • سلام دوست عزیز… برای معامله صندوق دارا یکم حتما باید کد بورسی داشته باشید.

 • سلام میخواهم با سرمایه کم وارد بورس شوم بعدش که خوب یاد گرفتم سرمایه را زیاد کنم ولی نمیدانم چطور شروع کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر بسیار بابت برنامه عالیتون.چرا پادکستها تو سیگنال از فصل دوم شروع میشن؟فصل یک رو کجا گیر بیارم و فصل سوم رو؟
  و در پایان بازم مرسی بابت تمام زحماتتون

  • سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما با سیگنال، فصل اول پادکست ها مربوط به بخش صندوق ها و بخش دوم مربوط به بخش سهام است. پس از پایان فصل دوم اطلاعات تکمیلی منتشر خواهد شد. با ما همراه باسید.

 • سلام من مشکلی داشتم راهنمایی کنید لطفا ‌‌‌‌
  حدود دو ماه پیش چفیبرح را خریداری کردم و از آن موقع این نماد تعطیل شده باید چکار کنم
  با تشکر از شما

  • سلام دوست عزیز، با امور سهام شرکت مربوطه تماس بگیرید.

 • سلام
  من از بورس خیلی کم اطلاعات دارم و نیاز به راهنمایی دارم
  لطفا بهم آموزش بدید
  ممنون

  • سلام دوست عزیز، میتونید از مقالات اموزشی و تحلیلی ما در سایت و اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید. برای شروع می تونید از این لینک استفاده کنید. موفق باشید.

 • با سلام وخسته نباشی می خواستم در مورد کارگزاری ها حیته فعالیت آنها توضیح دهید

 • باسلام من کددبورسی از طریق سیگنال دریافت کردم اما کارگزاری تاکید داره که از طریق امورمشترکین ثبت نام کنم و پیامک کد بورسی پاک شده چطور بازیابی کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی باید در کارگزاری مدنظرتون هم ثبت نام کنید. شما می تونید کد بورسی تون رو در سامانه سجام مشاهده کنید.

 • سلام، ببخشید من برای ورود به بورس ثبت نام سجام و احراز هویت سجام را درون نرم افزار سیگنال انجام داده ام و دو اس ام اس مهم دریافت کردم . اول کد پیگیری سجام و اعلام ثبت نام و دوم اعلام انجام احراز هویت در سجام . اکنون ادامه فرآیند ورود به بورس چگونه است ؟ آیا مقاله دیگری در سیگنال هست که قدم به قدم توضیح داده باشد ؟ آیا با همین دو مرحله کد بورسی برای من اس ام اس می شود ؟ یا پس از ثبت نام و احراز هویت در حوزه کارگزاری کد بورسی را دریافت خواهم کرد؟

  • سلام دوست عزیز، پس از تکمیل احراز هویت، پیامکی مبنی بر موفقیت امیز بودن فرایند برای شما ارسال شده و نتیجه احراز هویت به همراه کد بورسی حداکثر تا هفت روز کاری بعد (از شنبه تا چهار شنبه و به جز روزهای تعطیل) برایتان ارسال می شود. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید. برای اطلاع از اقدامات بعد از دریافت کد بورسی می تونید از این لینک کمک بگیرید.

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام عرض ادب واحترام
  ممنون وسپاسگذارم از فایل صوتی معرفی بورس بسیار عالی بود
  متشکرم

 • آقا من تازه قصد ورود دارم، کد هم گرفتم،، آیا بهتره با عرضه اولیه شروع کنم، یا همین اطلاعات اپلیکیشن شما برا رصد بازار کافیه

 • سلام ببخشید اگر پولی بزاریم و سهام بخریم و قیمت اون کالا یا انرژی کم بشه از پول ما هم کم میشه یا از سود.. درکل حداقلش پول ثابت میمونه؟ و یا اینجوریه که وقتی میخریم مثل یک جنس اون سهم رو بجای پول در اختیار داریم و بسته به موقع فروختن، سود یا زیان میکنیم؟

  • سلام دوست عزیز… اگه قیمت سهم بعد ار خرید شما افت داشته باشه از اصل سرمایه تون کم میشه. سرمایه گذاری در سهام ریسک زیادی داره و کاری تخصصی ست.

 • سلام وقت شما بخیر ببخشید من میتام وارد بورس بشم و سرمایه گذاری کنم گفتم راهنماییم بفرمایید

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک و برای اشنایی با نحوه معامله در بورس از این لینک استفاده کنید. موفق و پرسود باشید.

 • سپاس فراوان مطالب ارزشمندی گذاشته بودید
  اگر ویدیوئی آموزشی ۰ تا ۱۰۰ بورس را هم بتوانید درست کنید و به علاقه مندان ارائه بدید عالی میشه ممنون از زحمات شما

 • سلام من کد بورسی دریاف کردم ولی نام کاربری و رمز ورودم از طرف کارگزاری صادر نشده باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری تون مراجعه کنید.

 • درود و خسته نباشید لطفا به این سوال پاسخ شفاف بدید من تازه وارد بورس شدم و خرید و فروش کردم اگه ممکنه بفرماید آیا اگه بخواهیم سهمی را خرید یا فروش کنیم میتوانیم فقط بر مبنای الگو سیستم ptm به نتیجه مثبت برسیم اگه پاسخ شما نه میباشد بهترین الگوی تکنیکال کدوم میباسه ممنون اگه پاسخگو باشید

  • سلام دوست عزیز… بازارهای مالی دائما در حال تغییر و تحول هستند و بهتر است در هر زمان از استراتژی های معاملاتی مختلف استفاده کنید.

 • سلام .من دوروزه با سیگنال احراز هویت کردم ولی کد بورسی رو دریافت نکردم .لطفا راهنمایی کنید .تشکر

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی حداکثر تا هفت روز کاری بعد (از شنبه تا چهار شنبه و به جز روزهای تعطیل) برایتان ارسال می شود.

 • توضیحاتتون بسیار مفید بود من با این بازار تازه دارم آشنا میشم ممنون

 • ضمن سلام و خسته نباشیدخدمت تیم سازنده سیگنال از نظره بنده بهترین روش برای درمیان گذاشتن اطلاعات بورسی وفرابورسی دراختیاره مردم واقعاصمیمانه از شماسازنده این اپلکشین کماله تشکر را دارم امیدوارم شفافیت سازی بورسی که دراختیاره مردم قرار دادین بهترین استفاده و بهرمند شوند با سپاس از تمامی عزیزان وضمن خسته نباشیدخدمت تک تک تیم سازنده

 • سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  آیا فعالیت در بازار بورس برای افراد زیر ۱۸ سال به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد؟

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال می تونن از طریق ولی شون کد بورسی افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • خیلی عالی و مفید توضیح دادند و آموزش کامل و بدون عیب و نقصه ممنون از عوامل سیگنال

 • باسلام امیدواریم باسرمایه گذاری دربورس سود خوبی کسب کنیم

 • تشکر فراوان از اطلاعاتی که در اختیار دیگران قرار میدید و آرزوی موفقیت و بهروزی برای شما

 • سلام خسته نباشید خدمت شما من در صندوق‌ etf یک میلیون تومان سهام خریداری کردم میخواستم ببینم etf بازدهی مالی دارد یا خیر و اینکه نیاز هست حتما شخصاً در بورس معامله کنم.
  متشکرم

 • با عرض سلام و احترام خدمت شما و تقدیر و تشکر از راهنمایی شما سوال بنده اینست مخواهم وارد صندوق سهامی با قابلیت معامله لطفا راهنمایی کنید ممنون از شما

  • سلام دوست عزیز… پیشنهاد می کنم گزارشات صندوق های بورسی رو از سیگنال دنبال کنید. آخرین گزارش رو از این لینک ببینید.

 • ممنون بابت مطالب بسیار ارزنده و راهنمایی برای فعالیت در بورس

 • سلام،بالای هر سهام در بورس نوشته بازار اول ،بازار دوم،برای سرمایه گذاری کدام سهم بهتر است،مقاله ای داخل اپلیکشن شما هست راجع به این موضوع؟
  ممنون از اپلیکیشن خوبتون

  • سلام دوست عزیز…این تقسیم بندی ها طبق بعضی از قوانین خاص سازمان بورس می باشد و برای سرمایه گذاران اهمیت چندانی نداره.

 • سلام. من می خواهم وارد بازار بورس شوم. لطفا مرا راهنمایی کنید. البته در سامانه سجام ثبت نام کردم. تشکر.

  • سلام دوست عزیز، بعد از ثبت نام در سامانه سجام، می تونید فرایند احراز هویت سجام تون رو از طریق اپلیکیشن سیگنال انجام بدین. پس از ان کد بورسی برای شما ارسال خواهد شد. بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه معاملاتی به کارگزاری مراجعه کنید. موفق و پرسود باشید.

 • تشکر از دست اندرکاران بسیار عالی بود و اطلاعات خوبی دریافت کردم

 • سلام تشکر از راهنمایی مفید شما من دارای سهام توسعه صنایع بهشر هستم که از اول انقلاب داشته ام اما بدلیل عدم آگاهی هیچ وقت معامله ای انجام ندادم الان قیمت هر سهم حدود۲۴۰۰تومان شده آیا صلاح هست ۹۰۰۰۰از آن سهم را بفروشم.

  • سلام دوست عزیز… تصمیم به خرید، فروش یا نگهداری سهام به عهده خود شماست و ما نمیتونیم پیشنهادی در این رابطه داشته باشیم.

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی، برای دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه معاملات به کارگزاری مراجعه کنید.

 • بسیار اپلکیشن خوبی میباشد به خصوص در خصوص احرازهویت کاربسیار به جا وخوبی بود

 • با سلام بابت ساخت این اپلکیش جامع و کاربردی از شما دوستان و سازندگان تشکر میکنم و بابت شفاف سازی و اطلاعات جامع و کامل در این برنامه دست شما عزیزان را از دور میبوسم به امید فردایی بهتر

 • سلام بسیار تشکر میکنم تازه وارد سیگنال شدم اولین مطالعه در بورس برایم لذت بخش است

 • باسلام برای افرادی مثل من که اشنایی بابورس نداریم ووقت کافی برای شرکت درکلاسهای حضوری بهترین راه ازطریق شمابزرگواران میباشدوازبرنامه خوبتان تشکرمینمایم.

 • بسیار عالی،. لطفا در مورد نحوه خرید وفروش سهام،بخصوص اوراق بهادار بیشتر توضیح دهیو

 • باسلام واحترام وتشکر از زحمات و تلاش صادقانه شما
  مطالب کامل و جامع بود وارائه زیبا وقابل استفاده عموم.
  سپاسگزارم. موفق باشید

 • باسلام وخسته نباشید ازدست اندرکاران برنامه خوب سیگنال.. من سهام عدالتمو جداسازی کردم ومستقیمش کردم.. میخواستم وارد بازار بورس بشم اما نمیدونم چجوری.. همه مراحلو هم انجام دادم کد بورسی هم گرفتم لطفاراهنماییم کنید باتشکرازبرنامه عالی سیگنال

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی، جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات به کارگزاری مراجعه کنید.

 • این مطلب عالی بودممنون. خیلی راحت وساده نوشته شده که هرفردباهردانشی یامدرکی قابل فهم است.سپاس

 • سلام ممنون از برنامه خوبتون
  من نزدیک سه هفته میباشد ک تو سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی هم دریافت کردم ولی رمز عبور و کد کاربری پیامک نشده برام باید چکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری مراجعه کنید.

 • سلام مطالب مفیدی بود لطفا درصورت امکان مطالب بیشتری درخصوص معاملات بورسی بگذارید

 • سلام
  من کد بورسی دریافت کردم و احراز هویت هم شدم چگونه میتونم وارد بورس بشم و از کجا شروع بکار کنم

  • سلام دوست عزیز، درصورتی که کد بورسی را دریافت کرده اید برای دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه معاملات به کارگزاری مراجعه کنید.

 • سلام ،توضیحات با مفهومی دادید
  فقط اگر در مورد معامله کردن بیشتر توضیح بدید

 • سلام.بازم درمورد بورس مطلب آموزشی بزارین.تشکراز برنامه خوب وعالی شما.

 • ممنون بابت مطالب مفیدتون.یه سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که خوندن این مطالب و مقالات برای فعالیت در بورس کافیه یا حتما باید برای داشتن مهارت فعالیت در بورس باید کلاسی شرکت کرد ؟

  • سلام دوست عزیز، ما سعی کردیم تمام اطلاعات مورد نیاز برای فعالیت در بورس رو به زبان ساده اموزش بدیم. انتخاب با شماست. موفق و پرسود باشید.

 • لطفا”آدرس وتلفنهای کارگزاری شرکت بیمه ایران درمشهدرااعلام فرمائیدواینکه درآنجااحرازهویت انجام میگردد

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.
   احراز هویت هم اکنون به صورت انلاین انجام می شود.

 • سلام،خیلی خوب بود،فقط دسترسی به کارگزاری ها آسون نیست.
  راهای ارتباط با کارگزاری ها بیشتر توضیح بدید.
  آیا کارگزاری ها از معاملات انجام شده سود میبرن؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.
   کارگزاری ها برای معاملات کارمزد دریافت می کنند.

 • با سلام ، لطفا بفرمایید چرا تعداد کارگزاریها اینقدر زیاد است و از تفاوت و نوع خدمات آنها مطلب بگذارید، ممنونم

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با شرکت های کارگزاری می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام من از اریا سهام خریدم اما بعد از دو روز پول برگشت به حسابم دلیلش چیه

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید . میخواستم بپرسم که آیا تمامی مراحل ورود به بورس رو میشه از طریق اپلیکیشن سجام انجام داد و احتیاج به حضور فیزیکی نباشه .

  • سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت، برای دریافت کد بورسی باید به کارگزاری ها مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید
  ما پیش هر کس میریم واسه یاد طرف میگه یا باید ایقد هزینه بدی یا فقط بهت یاد میدم اینو و اون بخرم. اخرشم بیس یاسی درصدشم باید بدی من .

  خب حالا حرف اینه ک اگه ما همه این مطالبو بخونم کل ویس ها گوش کنم نیتونم مث طرف بشم یا نه
  ممنونم اگه جواب بدین

  • سلام دوست عزیز، ما سعی کردیم تمام مطالب مورد نیاز برای فعالیت در بورس رو به زبان ساده در سیگنال اموزش بدیم. موفق و پرسود باشید.

 • با سلام و تشکر فراوان بابت زحماتتون.من کارگزاریم رو تغییر دادم ودر کارگزاری قبلی از دو شرکت سهم خریداری کرده بودم ولی در ایزی تریدری که نصب کردم و در پرتفویم خبری از اون دو سهم نیست حالا باید چه کار کنم که داخل پرتفویم دیده شود.

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه انتقال سهام به کارگزاری جدیدتون می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام من احراز هویتم اینجا انجام شده برای کارگزاری ها حتما باید حضوری اقدام کرد؟

  • سلام دوست عزیز، اگر فرایند احراز هویت سجام رو با موفقیت پشت سر گذاشتین برای دریافت کد بورسی به کارگزاری ها مراجعه کنید.

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام ممنون از شما، مطالب آموزنده و عالی بود، لطفا نحوه شناسایی سهم خوب رو توضیح بدین ، تحلیل بنیادی ، تکنیکال ، فیلتر نویسی و ملاک های دیگه

  • سلام دوست عزیز، شما می تویند از مقالات تحلیلی سهام در سایت سیگنال استفاده کنید. به زودی اموزش