بورس چیست؟ آشنایی با سرمایه گذاری در بازار بورس

بورس چیست؟ آشنایی با سرمایه گذاری در بازار بورس

واژه بورس در فضای اقتصادی این روزها، یک واژه آشناست، اما اگر از کسی بپرسید بورس چیست؟ شاید نتواند توضیح دقیقی از آن بدهد. به عبارتی بازار بورس را همه می‌شناسند اما نه آنطور که باید. بنابراین در این مقاله سعی کرده‌ایم شما را با بازار بورس در ایران آنچنان که باید، آشنا کنیم.

بازار بورس ، گزینه‌ای خوب برای حفظ ارزش پول

طبق بررسی های صورت گرفته خیلی‌ها تنها راه سرمایه‌گذاری که سراغ دارند سپرده‌گذاری در بانک‌ها است. دلیل تمایل بیشتر افراد به سپرده‌گذاری در بانک‌ها عدم آشنایی آن‌ها با گزینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری است.

ترس از دست دادن سرمایه هم یکی دیگر از دلایل احتمالی است که معمولا مانع ورود افراد به سایر گزینه‌های سرمایه گذاری می‌شود. شاید شما هم به دلیل شناخت کم یا ترس از دست دادن سرمایه سوالات زیادی در مورد بورس داشته باشید.

هرچه شناخت ما از گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری بیشتر شود در شرایط خاص اقتصادی کشور می‌توانیم سرمایه گذاری های هدفمندتر و سومندتری داشته باشیم.

همه می‌دانیم با توجه به تورم فعلی کشور سرمایه گذاری در بانک گزینه عاقلانه ای نیست چون ارزش سرمایه‌ای که از دست می‌رود بیشتر از سودی است که به دست می‌آید. برای شروع بهتر است با مفهوم بورس آشنا شویم.

بورس یا بازار سهام چیست؟

بورس را در یک تعریف بسیار ساده، می‌توانیم یک بازار در نظر بگیریم. همانطور که در بازار، انواع کالا در قبال پول معامله می‌شوند، در بورس نیز دارایی‌های مختلفی معامله می‌شوند. با این تفاوت که می‌توانیم بورس را یک بازار رسمی و دائمی بنامیم.

رسمی از این جهت که قانونی است و قوانین مخصوص به خودش را دارد و دائمی از این جهت که محدود به زمان خاصی نیست و به طور دائم فعال است.

به علاوه اینکه با گسترش فناوری ارتباطات و اینترنت، محدودیت خرید و فروش برداشته شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق اینترنت و بدون مراجعه حضوری معامله کنند.

بازار بورس یا بازار سهام چیست؟

انواع دارایی های قابل معامله

به صورت کلی دارایی ها به دو دسته دارایی‌های مالی و دارایی‌های غیرمالی تقسیم می شوند.


دارایی‌های غیرمالی (واقعی)


همانطور که از نام این گروه مشخص است، این دارایی‌ها فیزیکی هستند و شامل زمین، ملک، خودرو و انواع دیگر کالاها می‌شوند. همچنین ارزش این دارایی‌ها به برخی خصوصیات مادی و فیزیکی آن‌ها بستگی دارد.


دارایی های مالی


این گروه شامل آن دسته از دارایی‌هاست که فیزیکی نیستند ولی ارزشمندند حقی قانونی برای صاحب خود به همراه دارند. از این گروه می‌توان پول نقد، سپرده‌های بانکی، سهام، اوراق مشارکت و … را نام برد.

ارزش این دارایی‌ها برخلاف دارایی‌های غیر مالی، ناشی از خصوصیات مادی و فیزیکی آن‌ها نیست و به پشتوانه دارایی دیگری تعیین می‌شود.

به عنوان مثال فرض کنید برگه سهام شرکتی را در اختیار دارید، خود برگه به تنهایی ارزشی ندارد؛ اما همین برگه نشان دهنده مالکیت شما بر قسمتی از سهام شرکت است.

به این ترتیب در سود و زیان آتی شرکت سهیم می‌شوید. همین تغییرات در میزان سود و زیان، باعث می‌شود ارزش دارایی شما تغییر کند.

دارایی‌هایی که در بورس معامله می‌شوند، از نوع دارایی‌های مالی هستند.

سرمایه گذاری در بورس یکی از مهمترین مهارت های مالی است که باید به آن مسلط باشیم. پس چرا برای یادگیری این مهارت تلاش نکنیم؟

انواع بازار بورس در ایران

بر اساس قانون بازار اوراق بهادار که در آذرماه سال 1384 به تصویب رسیده، وظایف متعددی برعهده بازار بورس اوراق بهادار است که مهمترین آن نظارت بر بورس‌های مختلف است.

وظیفه هر بورس هم فراهم کردن بستری مناسب برای معامله نوع خاصی از دارایی‌هاست. بسته به دارایی مورد معامله در هر کدام از آن‌ها، به 4 گروه دسته‌بندی می‌شوند:

انواع بازار بورس در ایران

بورس اوراق بهادار


بورس اوراق بهادار بازاری متشکل و رسمی است که در آن دارایی‌های مالی مثل سهام، اوراق مشارکت و … تحت ضوابط خاص و معین معامله می شوند. بیشتر سرمایه گذاران در این بخش از بورس فعال هستند.

بطورکلی هر گاه از بورس صحبت می‌شود منظور بورس اوراق بهادار است.

ویژگی بارز بورس اوراق بهادار شرایط پذیرش شرکت‌هاست. بطوری که پذیرش شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار نیازمند رعایت شرایط و استاندارهای خاص سازمان بورس است.

شرکت‌های سهامی عام تا شرایط مد نظر سازمان بورس را نداشته باشند نمی‌توانند وارد بورس شوند. این استاندارها و الزامات خاص سازمان بورس باعث شده که شفافیت اطلاعاتی در این بازار نیز نسبت به سایر بازارها بیشتر باشد.

البته شرکت‌هایی که امکان ورود به بازار بورس اوراق بهادار را ندارند، می‌توانند وارد بازار فرابورس شوند.

شرایط ورود به فرابورس راحت‌تر است و از این جهت شفافیت اطلاعات در آن کمتر و بنابراین ریسک معاملات در آن بیشتر است. با این حال اگر شرکتی در فرابورس فعالیت داشته باشد، می‌تواند نظر مثبت سازمان را جلب کند و بعد وارد بازار بورس شود.


بورس کالا


همانطور که از آن این بازار پیداست، در آن دارایی‌های فیزیکی معامله می‌شوند. در این بورس عرضه‌کنندگان کالای خود را عرضه می‌کنند، سپس این کالا کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شود و بعد از ارزش‌گذاری از طریق کارگزاران فروخته می‌شوند. بنابراین کارگزاران واسطه فروش بین عرضه‌کنندگان و خریداران هستند.

در بورس کالا اغلب کالاهای خام و اساسی مانند گندم، پنبه، برنج، زعفران، برخی فلزات اساسی و … معامله می‌شوند.

پس از بازنگری و تصویب قانون بازار اوراق بهادار در سال 1384 سرانجام بورس کالا فعالیت خود را از ابتدای مهرماه سال 1386 آغاز کرد.    


بورس انرژی


بورس انرژی نسبت به سایر بورس های فعال در ایران بورس جوانی محسوب می‌شود که در آن حامل های انرژی (نفت، گاز، برق و سایر حامل های انرژی) و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای ذکر شده معامله می‌شوند. بورس انرژی در اسفند ماه 1391 بطور رسمی فعالیت خود را با معاملات برق، قطران و زغال سنگ آغاز کرد.


بورس ارز


در این بازار خرید و فروش ارزهای خارجی انجام می شود. در حال حاضر این نوع از بورس در ایران فعال نیست.

مزایای سرمایه گذاری در بورس چیست؟

همین که بازار بورس توانسته بین فعالیت‌های اقتصادی مردم جا باز کند و توسعه خوبی در اقتصاد ایران داشته باشد، نشان می‌دهد نسبت به دیگر بازارهای مالی برتری‌ها و مزایایی دارد که باعث شده سرمایه‌گذاران به آن جذب شوند. مزایایی که به طور خلاصه عبارتند از:

مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس چیست؟
 • امکان سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم و محدود
 • شفافیت اطلاعات
 • نقدشوندگی بالا
 • گزینه های متنوع سرمایه گذاری
 • حفظ سرمایه در برابر تورم
 • بازار قانونی و شرعی
 • کسب بازدهی بالاتر

حال که در مورد بازدهی و کسب سود به عنوان یک مزیت در بورس صحبت شد شاید برای شما نحوه سود بردن در بورس کمی مبهم باشد و به دنبال این سوال باشید که:

نحوه به دست آوردن سود در بازار بورس چگونه است؟

سهامدارن از دو طریق در بورس سود به دست می آورند:


افزایش قیمت سهام (بازده سرمایه ای)


بازدهی است که سرمایه گذار از محل افزایش قیمت سهام کسب می کند.


دریافت سود نقدی (بازده نقدی)


اگر شرکت های بورسی در پایان سال مالی سود آور باشند درصدی از این سود را بین سهامداران خود تقسیم می کنند. میزان پرداخت سود به سیاست های آن شرکت بستگی دارد.

فرض کنید سرمایه گذاری سهام شرکت ایران خودرو را به مبلغ 500 تومان خریداری کرده است و قصد دارد آن را به مدت یک سال نگه داری کند.

اگر در طول دوره سرمایه گذاری شرکت 50 تومن سود به سهامدار پرداخت کند و قیمت سهم نیز به 700 تومن برسد بازده سرمایه گذار از محل افزایش قیمت 40% و از محل دریافت سود نقدی 10% می شود. در مجموع سرمایه گذار از محل خرید سهام ایران خودرو 50% بازدهی کسب نموده است.

نحوه سرمایه گذاری و ورود به بازار بورس

برای ورود به بازار بورس باید کد بورسی یا کد معاملاتی داشته باشید. این کد در واقع عددی برای شناسایی شما در این بازار است و هر سرمایه‌گذار کد مخصوص به خودش را دارد. برای دریافت این کد هم باید به سن قانونی رسیده باشید و به یک کارگزار رسمی مراجعه کنید. بطورکلی برای شروع سرمایه گذاری در بورس و دریافت کد بورسی باید مراحل زیر را بصورت گام به گام طی کنید:

 1. اعتبارسنجی در سامانه سجام
 2. مراجعه به یک کارگزاری و ثبت نام در آن
 3. صدور کد معاملاتی یا بورسی

ورود به بازار بورس و شروع معاملات در آن به همین سادگی نیست! برای اینکه بتوانید سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشید و بازدهی بیشتری از آن نصیبتان شود، باید دانش و تجربه کافی از معاملات در این بازار داشته باشید.

آیا سرمایه گذاری در بازار بورس خوب است؟

بعضی از افرادی که در بازار بورس تجربه فعالیت داشته اند از ورود به این بازار راضی نیستند. معمولا وقتی عملکرد ما در موضوعی در سطح انتظارمان نباشد ناراضی خواهیم بود.

خیلی‌ها هیجانی و بدون آموزش مناسب وارد بازار می‌شوند پس طبیعی است که ناراضی خارج شوند. همین موضوع اهمیت آموزش صحیح را چند برابر می‌کند. ما سعی می‌کنیم به شما تصویری واقعی از بورس ارائه دهیم که به دور از بزرگ نمایی یا سیاه‌نمایی باشد.

پس از مطالعه مقالات سیگنال، شما می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. شما می توانید سوالات و یا نظرات خود درباره بازار بورس و یا تجربیات شخصیتان را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
امتیازدهی
[تعداد: 1553    میانگین: 4.2/5]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران
 • رسول ق

  ممنون، مطلب بسیار خوبی بود.

  لطفاً در مورد سرمایه گذاری در بورس انرژی هم مطلب بذارید تا بیشتر آشنا شویم…

  • مهدیه جوادی

   حتما در مطالب بعدی درباره سرمایه گذاری در بورس انرژی به صورت کامل صحبت می کنیم.

  • م دریابار

   از زحمات بی نظیر شما کمال تشکر را دارم
   حداقل با صندوقهای سرمایه‌گذاری و نحوه کار بورس تا حدی آشنا شدم.پیگیر اطلاعات خوبتان هستم

 • عبدالرضا معتمدی

  سلام
  تقدیر و تشکر از زحمات خیرخواهانه و خداپسندانه مدیریت و کارکنان محترم سایت سیگنال ???

  • مهدیه جوادی

   ممنون از شما کاربر گرامی امیدوارم مقاله سرمایه گذاری در بورس به شما کمک کرده باشد

 • علیرضا

  آموزش بورس کجا باید یاد گرفت

  • مهدیه جوادی

   بورس رو میشه هم به صورت خودخوان از طریق سایت ها و مقالات مختلف (صفحه آموزش سیگنال هم جزو این منابع هست)، یاد بگیرید و هم از طریق موسسات معتبری که زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند. برای شروع فعالیت سرمایه گذاری در بورس ایران لازم هست که یک سری از مبانی و اطلاعات اولیه رو حتما داشته باشید

 • سلام. آیا صندوق های سرمایه گزاری در سهام هم سود نقدی سهام نمادهای خریداری شده را به اعضای صندوق پرداخت می کنند؟

  • بهادر آذری

   سلام، تعداد کمی(حدود یک یا دوتا) از صندوق های سهامی پرداخت سود نقدی ب این صورت رو دارن ک ب صورت سالانه پرداخت میکنن و مابقی صندوق ها سود نقدی سهام های خریداری شده رو روی ارزش هرواحد صندوق میکشند. در هر صورت سرمایه گذار این سود رو از دست نمیده و ارزش هرواحد صندوقش افزایش پیدا میکنه.

 • ممنون از مطالب عالی

 • واقعا مطلب خوب مفید بود .

 • عباس مطلب زاده

  سلام خدا قوت
  ممنون از اپلیکیشن خوبتون.
  اول اینکه میشه راهکار ورود به بورس رو توضیح بدید که چجوری میشه وارد عمل شد و رفت بورس. متظورم اینه حتما باید حضوری به جایی مراجعه کنیم برای سرکایه گذاری.
  و دوم اینکه اپلیکیشنی هست که بشه باهاش سهام خرید و فروش کرد؟

  • مهدیه جوادی

   خوشحالیم که مطالعه مقاله آشنایی با سرمایه گذاری در بورس برای شما مفید بوده است. برای شروع فعالیت در بورس باید از کارگزاری کد معاملاتی دریافت کنید که می توانید با مطالعه مقاله خدمات کارگزاری چیست؟ تمام نکات شروع فعالیت در بورس را یاد بگیرید.
   بله کارگزاری ها سامانه معاملاتی همراه دارند که می توان با استفاده از گوشی هوشمند سهام خرید و فروش کرد

 • ناشناس

  سلام بهترین اپ در مورد سرمایه گذاری هست دستتون درد نکنه و همیشه سلامت باشید

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز خوشحالیم که مقاله آشنایی با سرمایه گذاری در بورس برای شما مفید بوده است

 • دلشاد پياب

  سلام
  چه وقت باید سهاممان راکه خریده ایم بفروشیم وچقدر منتظر بمانیم؟ ، حداقل سودیکه برای فروش یک سهم باید در نظر گرفت چند است ؟

  • بهادر آذری

   سلام، کاربر گرامی سوال شما خیلی کلی محسوب می شود. زمان خرید و فروش و مدت نگهداری سهم به استراتژی معاملاتی خود شما وابسته است.

 • حسن نجفی لاهرود

  سلام ممنون

 • سلام
  تشکر از توضیحات شما
  حالا برای سرمایه گذاری در بازار بورس از چه طریق باید وارد شویم . در شهر ما ( فارس ، کازرون ) محل خاصی برای این کار نیست .‌

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید کد معاملاتی دریافت کنید که این کد توسط کارگزاری ها برای افراد صادر می شود
   اگر در شهر محل سکونت شما کارگزار وجود ندارد می توانید از وب سایت کارگزاری های فعال و نزدیک به شهر خودتان استفاده کنید مراحل دریافت کد معاملاتی و ثبت نام در کارگزاری را می توانید اینجا بخوانید.

 • علی رضایی

  سلام من مقداری سهام در بورس دارم که ازطریق شرکت داده شده است. سوالم این است که چگونه وارد بخش داد وستد شوم و سود بکنم. در واقع برای ورود چگونه عمل کنم؟ بااحترام

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، شما اول باید بدانید سهامی که به شما اعطا شده است چه نوع سهمی است. آیا قابل معامله در بورس و یا فرابورس است؟ اگر جواب سوال مثبت باشد باید از طریق کارگزاری معتبر کد معاملاتی دریافت کنید و فعالیت تان را در بورس شروع کنید

 • علی رضایی

  سلام اینفورگرافی ورود به بخش داد وستد را میشه لطف کنید.

  • مهدیه جوادی

   کابر عزیز اگر واضح بفرمایید که چه اطلاعاتی نیاز دارید ما قطعا بهتر می توانیم به شما کمک کنیم.

 • ابراهیم

  سلام در مورد سود سهام
  یک سهم رو باید چه مدت نگهداریم تا سود شامل حال ما شود

  • مهدیه جوادی

   سلام، برای همه سهم ها نمی توانیم نسخه یکسانی بپیچیم و خروج از سهم کاملا به خود ما بستگی دارد. بهتر است قبل از ورود به هر معامله حد سود خودمان را مشخص کنیم و با نزدیک شدن به آن از سهم خارج شویم

 • باسلام وخسته نباشید سپاسگزارم ازاموزش ارائه شده لطفا بفرمایید که برای سرمایه گذاری دربورس بایدچگونه عمل کنم ممنون

 • سیدمحمد حسین‌زاده

  لطفا در مورد بورس هایی بجز اوراق بهادار مطالب بیشتری بگذارید.

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، این مقاله در حال نگارش است و به زودی به مطالب آموزشی سایت افزوده خواهد شد

 • سلام مکانی برای دانلود و کپی برداری از این مطالب اعلام کنید: سایت مقاله فیلم عکس پی دی آف و…

 • سلام
  تشکر میکنم بخاطر زحمات شما
  من می‌خوام یک میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کنم راهنمایی کنید دقیقا چیکار کنم

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، بهتر است از عرضه اولیه ها شروع کنید چون معمولا سهم هایی که برای اولین بار عرضه می شوند ریسک خیلی پایین و رشد خوبی دارند.

 • آرش وطنی

  سلام و عرض ادب
  مطالب کامل و جامع بود بسیار استفاده کردم ممنون

  • مهدیه جوادی

   خیلی ممنونم از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید

 • علی طالبی مقدم

  سلام میشه آز موبایل کد سجام بگیرم واز موبایل در خرید و فروش سهام کنم؟؟؟

  • وحید شیرازی

   سلام، بله شما میتونید با مراجعه به سایت کارگزاری مورد نظر ثبت نام و کد سجام هم از سایت سجام بگیرید و بعد از احراز هویت شروع با نام کاربری و رمز خود وارد سایت شوید و معامله کنید، در ضمن هنگام احراز هویت کپی یک مدرک تحصیلی خود را باید همراه داشته باشید، اپلیکیشن موبایل هم معمولا کارگزاری ها ارائه میدن… یا علی

 • محمد مهربان

  سلام
  تو فرم پذیرش قسمت نماینده قانونی رو حتما باید پر کنیم؟

  • روح الله سلطانی

   با سلام. احتمالا نیازی نباشد. اگر سوال خود را از مسئول پذیرش حاضر در کارگزاری بپرسید بهتر شما را راهنمایی خواهد کرد.

 • محمدشجاعي

  چگونه در بورس سرمايه گذاري کنيم در کجا ميشه اين کاررو کرد

 • سلام. مدرک دیپلم حتما باید داشته باشیم؟؟؟

  • مهدیه جوادی

   بله حداقل مدرک تحصیلی برای شروع سرمایه گذاری در بورس دیپلم است

  • یوسف عباس خواه

   داشتن مدرک تحصیلی چند وقتیه لغو شده و افراد بالای ۱۸ سال میتوانن ثبت نام کنند.

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و درود. بله حرف شما کاملا درسته. موفق و پیروز باشید.

 • محسن صادقی پور

  من الان ڄه جوری واردبورس بشم وازکجا بدانم بااین نقدینگی کم که دارم در کجاسرمایه گذاری کنم باتشکر

  • مهدیه جوادی

   برای شروع سرمایه گذاری در بورس و آشنایی با مراحل ابتدایی آن بهتر است مقاله «سجام چیست » را مطالعه کنید

   • علی آدینه

    سلام برو توی اپلیکیشن آپ گزینه سجام رو بزن همه مواردش رو پرکن بعد دفترپیش خوان احرازهویت میشی وبعدش میری یکی از کارگزاری های منتخب ثبت نام وتمام

 • عالی بود خیییییلی ممنون ?
  منم میخوام بورس رو کامل یاد بگیرم و استارت بزنم ?

  • مهدیه جوادی

   خوشحالیم که مقاله سرمایه گذاری در بورس برای شما جذاب بوده موفق و پر سود باشید

 • ملیحه عسکری کوچی

  عالی هست

 • میرزایی

  با سلام و خسته نباشید ، واقعا مطالب ارا‌‌ئه شده برای کسانی مثل من خیلی مفیده ، سپاسگزارم.،?

 • ممنون از راهنمایی خوبتون و وقتی که گذاشتید
  پایدار و سربلند باشید

 • مطالب خوب و آموزنده بود

 • بی نهایت آموزنده ومفید میباشد.احسنت برشما

 • ابوالفضل

  سلام ممنون میشم اگر اموزش تحلیل تکنیکالم در برنامتون بزارین ممنون از اپ عالی دقیق و مفید

  • روح الله سلطانی

   با سلام. ممنون از پیشنهادتون. در اسرع وقت پیشنهاد شما رو بررسی می کنیم. با تشکر

 • ناشناس

  آموزنده ومفید ممنون

 • محمد جاویدی

  عالی هست

 • حمزه توکلی

  دوست دارم در بورس انرژی شاخه برق سرمایه گذاری کنم، اگ امکانش هست بنده را با راهنماییتون مستفیض بفرمایید.

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، برای سرمایه گذاری در بورس انرژی باید کد معاملاتی بورس انرژی دریافت کنید از تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه را دارید می توانید سهام شرکت های نیروگاهی را در بورس اوراق بهادار تهیه کنید.

 • ممنون و خسته نباشید بابت مطالب خوب و مفید سایت خوبتون

 • علی اکبر قدرتی

  مطالب خوب و مفید بود ممنون

 • سپاس فراوان از زحمات شما

 • دو روزه دارم میخونم راجب بورس آخرم نفهمیدم چطوری باید بخرم پول کجا بدم یا این نرم افزاره که باهاش می خرن اسمش چیه ؟
  اقا ۸ ملیون داشته باشم میتونم شروعه خوبی داشته باشم

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز برای شروع خوب است که مقاله «سجام چیست و چطور در کارگزاری ثبت نام کنیم» را مطالعه کنید
   برای شروع توصیه این است مبلغی را برای سرمایه گذاری در بورس انتخاب کنید که مدتی هیچ نیازی به آن ندارید و در صورتی که همه و یا بخشی از آن را از دست بدهید زندگی شخصی شما دچار اشکال نشود

 • کورش دهقان

  ممنون خیلی خوب بود

 • عبدالحسین الهایی

  سلام
  راهنمایی خوبیه ،قبلا بورس برایم خیلی مبهم بود
  من یک کشاورزم ،آیا میتوانم درهنگام برداشت محصول، جهت فروش آن وارد بورس شوم مثل گندم وشلتوک (برنج)لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • بهادر آذری

   با سلام خدمت شما همراه گرامی سیگنال، برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس باید از طریق بورس کالا اقدام نمایید.

 • امیرخانلرزاده

  باسلام وقتتون بخیر…من با۵۰۰ هزارتومن بخام بیام توبورس چجوریه؟…کارمزدی چیزی بایدماهیانه پرداخت کنم؟….توصندوق های سهامی بزارم؟یه راهنمایی کوچولو لطفا

  • بهادر آذری

   سلام دوست عزیز، ممنونیم که نظرتون رو با سیگنال در میون گذاشتین. میزان سرمایه گذاری مسئله مهمیه و باید انتظارات خودتونو از سرمایه گذاری تون مشخص کنید. این مسئله به فاکتور های مختلفی مثل میزان درآمد، قدرت ریسک، سن، جنس، مدت زمان در نظر گرفته شده برای خواب سرمایه و … بستگی داره. در مورد کارمزد ها هم بدونید که همیشه کارمزد وجود داره ولی طوری نیست که هر ماه بخاین مبلغی پرداخت کنید. کارمزدهای سرمایه گذاری در هنگام خرید و فروش به سرمایه گذار تحمیل میشه و مقدارش بستگی به بازاری داره که واردش شدید. به طور کلی سرمایه گذاری مستقیم به دلیل اینکه معاملات شخصی رو زیاد میکنه کارمزد بیشتری داره ولی در سرمایه گذاری غیر مستقیم مثل صندوق های سرمایه گذاری، به دلیل صرفه جویی ناشی از مقیاس، در کل کارمزد ها خیلی کمتر میشه.

 • خلیل چلداوی

  مطالب خوبی هستن ولی اگه توضیحاتی بیشتری می دادید ممنون میشم

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از شما. با ما همراه باشید

 • وقتی سهام و خریداری کردیم خودمون تعیین میکنیم که چقدر نگه داریم؟شما گفته بودین اگر قصد نگهداری به مدت یک سال رو دارین میتونین از سود استفاده کنین…دوم اینکه سود دقیقا کی پرداخت میشه؟اخر سال؟

  • بهادر آذری

   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی سیگنال، زمانی که شما به عنوان یک معامله گر وارد بازار سهام میشید تمام تصمیمات برای خروج از سهم با خود شماست. ممکنه شما ترجیح بدین با سود زیادی که در مدت کوتاه بدست اومده از سهم خارج بشین یا اینکه برای بعضی از معاملاتتون سود کم در مدت طولانی تر رو ترجیح بدین. این مسائل کاملا شخصیه و بستگی به فاکتور های مختلفی داره. اما درباره تقسیم سود در بورس لازمه بدونید که تاریخ تقسیم سود ها در شرکت های مختلف فرق می کنه. برای اطلاع از تاریخ دقیق و اطلاعیه های مربوط به مقدار سود تقسیم شده، باید از سایت شرکتی که سهم رو خریداری کردین یا سایت کدال موارد رو دنبال کنید. به طور کلی به سرمایه گذاران توصیه میشه که به خرید و فروش های متوالی دست نزنند و سهم انتخابی خودشون رو به مدت طولانی نگه دارند تا هم از یک طرف از افزایش قیمت هر سهم در بازار استفاده کنند و هم از تقسیم سودی که شرکت از محل عملکرد خودش میسازه، بهره ببرند.
   در ضمن اطلاعیه های سایت کدال به زودی در اپلیکیشن سیگنال رونمایی میشه و شما میتونید به راحتی اطلاعات مورد نظرتون رو دریافت کنید.

 • مجیدپیریان

  درود برشما ممنون از توضیحاتتون

 • سامان رستمی

  سلام
  مثل همیشه عالی تمام مطالبتون به روز و مفید برنامتون عالی مرسی که هستین

  • بهادر آذری

   سلام، ممنون از شما، با ما همراه باشید.

 • حمید اله دادی

  بسیار عالی و مفید

 • علی سرخیل

  سپاس

 • رضا روزبهانی

  با سلام.
  ممنون از برنامه ی خوب و جامع و کامل سیگنال.
  موفق و پیروز و سلامت باشید ان شاءالله

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از شما. همراه ما باشید

 • محمد نظری

  بسیار عالی و مفید بود و کمال تشکر را دارم

 • بهرام عبدالرحمانی

  سلام. اینجانب بعنوان تازه وارد از برنامه و اطلاعات بسیار ارزشمندتان در جهت اگاهیم و افزودن اطلاعاتم در مورد وضع بازار و به ویژه بورس تشکر مینمایم .‌و آرزوی موفقیت شما عزیزان را می‌نمایم.

  • بهادر آذری

   سلام و درود، رضایت شما باعث خوشحالی ماست. ممنون از همراهیتون.

 • مسعود شاهمندی

  سلام
  ممنون از این آموزش مفیدتون پاینده و پیروز باشید

  • بهادر آذری

   سلام و درود، سپاس از همراهی شما. پاینده و پیروز باشید.

 • با سلام وتشکر از مطالب مفید
  چطور حد بالا وپایین وحد سود وضرر یک سهم رو بدست بیاوریم

  • بهادر آذری

   سلام، مشخص کردن این حدود بستگی به استراتژی و پلن معاملاتی شما داره و قانون مطلقی برای این کار وجود نداره.

 • نورالدین ملکزاده

  بسیار عالی

 • نوردین ملکزاده

  دستتون درد نکنه واقعا عالی بود

 • شهربانو

  برنامه ای بسیارعالی وخوب

  • ناشناس

   خسته نباشيد .امتحان که براي ورود به بورس گذاشتن يه مقدارتوضيح بدين واگرکسي قبول نشدبازميتونه امتحان بده يادوباره بايدثبت نام کنه وسوالات ازهمين توضيحات شماميادچطوريه؟ممنون

 • ناصر عیسی زاده

  من تازه اپلیکیشن را دانلود کردم عالی است

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. با سیگنال همراه باشید.

 • Pouya.sarkhosh

  Killliii aliii boood .mrc

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، سپاس از نظر و لطف شما.

 • Pouya.sarkhosh

  مرسی

 • احمد شریفی

  اطلاعات بسیار جالبی کسب کردم

 • مجید حسینی

  Okخیلی آموزنده و مفید و کاربردی
  یک سیگنال ۲۰۰ درصد هم ….. میهمان کن

 • سید علی رضا فاتحی

  سلام
  در قسمت تحلیل تکنیکال این امکان وجود داره مثل سایت رهاورد365 به صورت اتوماتیک تنظیمات برای هر سهم ذخیره بشه!
  سپاس از لطف شما…

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اگر روی چارت تغییر و تحلیلی انجام بدید تغییرات شما ذخیره میشه.

 • ابراهیم تردال

  بسیار آموزنده و عالی ممنون

 • لطفاً تحلیل سهام واحیا و شپنا را بروزرسانی کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. درخواست شما به تیم تحلیل ما منتقل شد.

 • حمید رضا مبردی

  ممنون از توضیحات. لطفا در خصوص نحوه ورود به بورس برای مبتدیان مطالب بیشتری قرار دهید.

 • ممنون خیلی مفید و آموزنده…💛

 • حسين بوساكي

  خيلي عاليه خدا خيرتون بده

 • آموزش عالی تشکر

 • زانیار شریفی

  با سلام و خسته نباشید.
  ممنون بابت تلاشهاتون!
  یه سوال فنی:
  آیا میشه ضرورتا با توجه به EPS و نسبت P/E یک شرکت حدس زد که سود خوبی خواهد داشت سهم این شرکت؟؟ واینکه آیا P/E هرچه پایین تر باشه بهتره؟ اگه منفی بشه چی؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و دورد. بله هرچه نسبت P/E کمتر باشه بهتره. منفی شدن P/E اصلا معنی نداره. موفق و پرسود باشید.

 • داریوش قبادی

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از برنامهیتان میخواستم دونم برای ثبت نام و اهراز هویت باید چه مدرک تحصیلی داشته باشیم و آیا سیکل می شود

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به بورس دیپلمه.

 • مرتضی روستا

  نحوه آموزش و اطلاع رسانیتون بسیار جالب هس از لطف ومحبت شما کمال تشکر را دارم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سپاس از نظر شما. خوشحالیم که از برنامه ما رضایت دارید. پرسود و موفق باشید.

 • Moretezaomidi

  ممنون ازراهنمایی که کردین اطلاعات بیشتری درزمینه ی فرایندسرمایه گذا ری دربورس ارائه بهین ممنون میشم.

 • سلام من به تازگی وارد بورس شده ام چطور میتونم متوجه بشم چه سهی برای خرید مناسب هست یا نیست

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. میتونید از قسمت تحلیل های سهام سایت سیگنال استفاده کنید تا در تصمیم گیری به شما کمک کنه. البته طبق بیانیه سلب مسئولیتی که در اپ و سایت داریم این نمادهای بورسی صرفا جهت معرفی هستند و مسئولیت خرید و فروش اون‌ها به عهده خود شماست.

 • مرادعلی رحیمی

  سلام:ممنونم ازاین اطلاع رسانی شمادرموردبرس چون مردم آن قدرمعلومات جامع وکامل ازبرس نداردهرچه مردم دراین موردآموزش داده شودخیلی خوبه.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف و نظر شما.

 • اسماعیل قلیزاده

  با سلام و خسته نباشید
  چطور میشه فهمید که کدام سهام را بخریم؟ یعنی دیگه نیازی نباشه که یکی به ما بگه و ما خودمون بدونیم که خریدنش خوبه.؟ با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. ابتدا باید با مبانی بورس و تحلیل های بورسی (تکنیکال، فاندامنتال) آشنا بشید و سپس با استفاده از دانشی که کردید و از همه مهم تر تجربه ای که با گذشت زمان از بازار به دست میارید استراتژی معاملاتی خودتون رو داشته باشید تا بتونید خوب عمل کنین.

 • مرضیه دشتی

  سلام من تازه میخوام وارد بازار بورس بشم هیچی بلد نیستم امکان اینکه مشاور داشته باشم هست ؟هزینه اش چقدر ه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در حال حاضر خیر. میتونید از مطالب آموزشی ما در صفحه سهام استفاده بکنید تا بتونید با مبانی بازار بورس اشنا بشید.

 • محمد کیانی

  ممنون از راهنمایی صادقانه شما.

 • رحمانوند

  مطالب مفیدی بود.ممنون

 • ملیحه مسگرها

  می خواهم تازه شروع کنم روش خوبی برای ابتدای کار است به امید خدا

 • سجاد زنوزی اصل

  خیلی خوبه . عالی .

 • عالی بود

  عالی

 • حمید نظری

  به نظرمن اگر بازار بورس رشد مالی داشته باشد که دارد بهترین مکان برای سرمایه گذاریست

 • نگین دفتریان

  سلام.مطالب آموزشی خیلی خوب هستن ولی خیلی کمن. امیدوارم در آینده مطالب بیشتری اضافه بشن.ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر خدمت شما. بله، در حال حاضر قراره هفته ای یکی به این مطالب اضافه بشه. با سیگنال همراه باشید.

 • محمد حسین شفایی

  با سپاس فراوان از زحماتتان اگر امکان دارد فایلهای صوتیتان را نیز دریافت نمایم .
  با درود و تشکر.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در حال حاضر امکان دانلود وجود نداره. در آپدیت‌های بعدی این ویژگی به سایت و اپ اضافه خواهد شد و به راحتی میتونید پادکست های مارو دانلود کنید.

 • مسعود خواجه کریمی

  بسیار خوب

 • مهدی مهدوی

  سلام
  بنده مقداری پس انداز دارم و به دلیل اینکه وقت حضور در بورس ندارم میخواستم از طریق صندوق سرمایه گذاری وارد بورس بشم برا همین میخواستم لطف کنید و یه صندوق سرمایه گذاری خوب و مطمن معرفی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برای ما امکان معرفی صندوق وجود نداره، اما برای راهنمایی و تصمیم گیری بهتر میتونید از گزارش های تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری که توسط کارشناسان ما تهیه میشه و بخصوص گزارش های 10 صندوق سرمایه گذاری برتر استفاده کنید.

 • علی محمد یارولی پور

  باسلام. لطفا راهنمای بفرمایید با ۱۰۰میلیون تومان برای شروع در بازار بورس چه راهکاری پیشنهاد میدهید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بهترین راهکار برای ورود به بورس اینه که اول با مبالغ کم سرمایه گذاریتونو شروع کنید تا با بازار آشنا بشید و تجربه کسب کنید. برای آشنایی بیشتر با بازار بورس میتونید از مطالب آموزشی سهامِ سیگنال استفاده کنید. پس از کسب تجربه و آشنایی بیشتر با بورس میتونید مبالغ بیشتر رو وارد بازار سهام کنید. همچنین اگر وقت و دانش کافی برای انجام این کارو ندارید میتونید از صندوق های سرمایه گذاری به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس استفاده کنید.

 • سیداحمد نصیری خراسانی

  با سلام
  امیدوارم با استفاده از اپلیکشن سیگنال ترس و دلهوره ای که از بازار بورس دارم کمتر شود و با اطمینان نسبی قدم به بازار بورس بردارم

 • رسول احمدیان

  ممنون از راهنمایتون

 • رسول احمدیان

  میخوام وارد بورس بشم ولی آشنایی کافی ندارم میترسم ضرر کنم

 • ناشناس

  سلام بسیار عالی

 • موسی حاجی زاده

  ممنونم از اطلاعات خوبی که ارائه داده شده

 • الف امیدی

  باسلام و خسته نباشید
  آیا من با مدرک فنی و دیپلم ردی وحدود ۱میلیون پول میتونم سهامدار شم.
  با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. طبق قوانین جدید قوانین مدرک تحصیلی دیگه وجود نداره. بنابراین بله میتونید.

 • پژوهان

  مرسی از مطالب اموزندتون

 • ببخشید سوالی داشتم .مدت زمان کسب سود چقدر هست؟مثلا من دو ملیون سرمایه بذارم چند وقت میشه مثلا سی درصد سود برد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. زمان مشخصی نداره و کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی و عملکرد سهامی که میخرید داره.

 • رضا نجفی

  مطالب مفید بود ولی کامل تر باشه که دیگه نیاز به کلاس مقاله یا اپلیکیشن دیگر باشه ممنون از شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. مقالات سهام بصورت هفته ای یکبار آپدیت میشن و مقاله جدیدی به لیست مقالات آموزشی بازار سهام اضافه میشه. با ما همراه باشید.

 • ناشناس

  ممنون از زحمات شمابزرگواران

 • حسن شیخ محمدی

  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت شما گرامیان درمورد بورس حتما باید آموزش های بورسی رافراگرفت منظورم از اول مقدماتی تا استادی خیلی وقت گیره وحوصله میخواد دیگه ما نمیتونیم مثل جوانا همه این اصطلاحات را نمیتوانیم یاد بگیریم یادمان میره بهترین راهکار به نظر شما برای ما که بازنشسته ایم چه راهی است بعدش ما سرمایه کلان نداریم شاید درماه ۵۰۰تومان به این مورد اختصاص بدیم تاخدا بخواد چه بشه فقط چم کاربدستم بیاد خدای نکرده ضررنکنم ممنون میشم مارا راهنمایی کنید باتشکر

 • ممنون. آموزش شما تا اینجا عالی بود

 • فریاد صلواتی

  برای توضیحات اولیه در مورد بورس مطالب مناسب بود متشکرم

 • سپاسگذارم ازتوضیحات تان

 • یعقوب عنافجه

  عالی است

 • رضا افضلي

  برنامتون عالي است.حرف نداره.دمتون گرم

 • باسلام خسته نباشید
  بنده دو روزه نمیتونم با اپ گوشی وارد شم بالپ تاپ واردمیشم،لطفا بفرمایید اپ من مشکل داره یا تغییراتی اعمال میشه
  منظورم اسان تریدراگاه هست
  باسپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. این مشکلات رو بهتره از خود شرکت آگاه جویا بشید.

 • پیمان شاددل

  سلام ممنون میشم یه راهنمایی بکنید بین سهام ایران خودرو و ارز کدام را انتخاب کنم و کدام سود اور تر است با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. خرید هریک از این دو بستگی به خودتون و استراتژی معاملاتی شما داره. میتونید از تحلیلی ها و گزارش های موجود در سایت و اپ سیگنال هم برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنید.

 • محمد جلیل رجبی

  سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
  من در یکجا در دیدگاههای دوستان خواندم که به جواب دوستمان نوشته بودید که برای ورود به بورس باید مدرک دیپلم داشت یعنی اینطور که شما فرمودین منی که مدرکم پنجم ابتدایی است باید چکار کنم منو بگو باچه عشق وعلاقه ای این متن هارو میخوندم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. قبلا این قانون وجود داشت ولی به تازگی دیگه محدودیتی برای مدرک تحصیلی وجود نداره و شما میتونید وارد بورس بشید.

 • سمیه عباسی

  سلام.برای ثبت نام در بورس باید چکار کرد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. برای شروع سرمایه گذاری در بورس ایتدا لازمه که در سامانه سجام احراز هویت کنید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کرده و کد فعال بورسی دریافت کنید پس از اون میتونید به راحتی سهام مورد نظرتون رو خرید و فروش کنید.

 • رضا حبیبی

  بسیار مفید و مختصر مرسی از اطلاعات خوبتون

 • مهراد سلیمانی

  توضیحات عالی و کاملا بزبان ساده و قابل درک بود. من که لذت بردم. همچنین واقعا با بورس هیچ اشنایی نداشتم ولی الان متوجه کل موضوع شدم ممنون ازتون

 • نیما فندرسکی

  سلام تشکر از این اطلاعات

 • سلام تواین اپ چطوری کارگذار واسه خرید سهام پیداکنیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. از این برنامه نمیتونید کارگزاری پیدا کنید. بهتره در نت سرچ کنید تا بتونید کارگزاری خوبی برای خرید و فروش سهام پیدا کنید.

 • حسن رضائی

  عالی

 • علیرضا عزیزی یادکوری

  با سلام خسته نباشید مطالب خوب آموزنده داشتین بنده برای ورود به بازار بورس علاقه دارم ولی تجربه ای ندارم وقت ازاد هم دارم پیشنهاد شما چیست با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم ابتدا با استفاده از مطالب آموزشی ما با بورس آشنا بشید سپس با مبالغ پایین وارد بورس بشید و پس از کسب تجربه معاملات خودتون رو شروع کنید.

 • آیدین ذاکری

  سلام و عرض خسته نباشید به متولیان و نخبگان “سیگنال”
  ضمن خسته نباشید خواستم در مورد بورس بیشتر مطلع شم احساس میکنم این متون برام یکم پیچیده است لطفا راهنمایی کنید
  پیوست:لطفا در مورد بیمه سرمایه گذاری در مقابل ریسک و زیان احتمالی را توضیح بدین.

  با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف و محبت شما. پیشنهاد شما حتما مد نظر ما قرار خواهد گرفت. با سپاس از همراهی شما.

 • بسیار عالی بود
  ممنون از اینکه تلاش میکنید تا من نوعی پولم رو بیهوده توی بانک نذارم
  سپاس

 • مهدی رستمیان

  ممنونم بابت مطالبتون،
  آیا در مورد آموزش بورس، فایل ویدئویی هم دارید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در حال حاضر خیر ولی در آینده نزدیک ویدئو آموزشی هم خواهیم داشت.

 • عالی ممنونم

 • سلوا شریفی

  عالی بود ..سپاسگزارم

 • رامین تؤانای

  میخؤام در بازار بؤرس سرمایه گذاری کنم

 • عبدالقدیر فروتن

  لطفا صفر تا صد یک شخص که بخواهد با آپ سیگنال ویا با سایر آپ هامعامله کند توضیحاتی ارائه بفرمایید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در حال حاضر امکان انجام معاملات با اپ سیگنال وجود نداره. موفق و پیروز باشید.

 • سلام ممنون از مطلب مفیدتون لطفا تخصصی تر هم‌مطلب بذارید و آیا سیگنال کلاس آموزشی دارد.؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. آموزش هایی که در سایت و اپ قرار میگیره بصورت گام به گامه و اکثرشون هنوز در فاز مبتدی هستند در آینده ای نزدیک وارد بحث های تخصصی تر هم خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 • علی بذرافشان

  سلام و عرض ادب
  به نظر شما سرمایه گذاری به روش بازده نقدی بهتر است یا به روش بازده سرمایه ای ؟؟ ( از نظر سود مالی )

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اینکار کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. با ما همراه باشید.

 • خیلی ممنون از برنامه خوبتون

 • مهدی مرادی

  کانال بسیار خوبی است،ممنون.

 • بهنام افشاری

  واقعا عالی بود هم مقاله بسیار خوبی و خلاصه شده بود و هم اینکه با پاسخ به نظرات مطلب بیشتر جا افتاد واقعا دست خوش و خسته نباشید

 • پویارضایی

  چطور میتوان وارد بورس شد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. برای ورود به بورس ابتدا باید در سامانه سجام اعتبارسنجی بشید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کنید و کد بورسی دریاغت کنید تا به راحتی بتونید سهام خرید و فروش کنید.

 • ابوالفضل فرهادی

  سلام.. تمایل دارم سهام بخرم و مشتاق هستم بیشتر یاد بگیرم و سبس وارد بورس شده خرید کنم

 • پرویز پارسا

  سلام و تشکر از‌اطلاع رسانی.انتظار است.اطلاعاتی در مورد معاملات مشکوک در بورس.و همچنین اثر‌گذاری سهامداران عمده.در حمایت و مقاومت.

 • سامان خندان کوچکی

  قیمت هر واحد بورس اوراق بهادار خیلی کم هست،حدود 4000 تومان،علت اینکه حداقل سرمایه رو 100000 تومان بیان کردین چیه؟قانون خاصی وجود داره؟ (تازه وارد هستم)

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بله این قانونیه که سازمان بورس گذاشته و باید رعایت بشه.

 • رضادارابی

  بسیار سپاسمندیم از شما …

 • سلام در زمان فعلی بهترین پرسود ترین و افت کم کدام سهام هست

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. جواب به این سوال رو نمیشه هیچوقت با قطعیت گفت و همچنین ما نمیتونیم سهمی رو معرفی کنیم. شما میتونید از تحلیل‌هایی که در قسمت سهام اپ و سایت سیگنال منتشر میشه فقط جهت راهنمایی و تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرید چه بخرید و چه بفروشید و مسئولیت خرید و فروش با خود شماست.

 • خیلی عالی.دستتون درد نکنه.بابت مقاله آموزندتون

 • حسین رضازاده

  ممنون از سیگنال جمع وجور وساده ومفید

 • اصغرشریفی

  باسپاس ازدست اندرکاران محترم بورس که در آموزش وراهنمائی مبتدیان بازار بورس نهایت دانش و صداقت خودرامبذول می دارند.بنده دریکی ازشرکتها حدود۵۲۰۰۰۰سهم داشتم که یکجافروختم وبعدازسپری شدن حدود۲ماه از معامله به جهت افزایش قیمت سهام حدود۱۵۰۰۰۰۰۰۰ریال ضررکردم.ناگفته نماند که این سهام درحدود۲۰سال برایم آورده داشت که ناشیگری کردم و صدالبته به جهت ندانم کاری یک جافروختم .آیابنده میتوانستم تعدادی ازآن سهم رافروخته و تعدادی هم نگه دارم؟اِآلن ازآن شرکت حدود۱۰۰۰۰سهم دارم.به نظر شما نصف این سهم رافروخته ونصف دیگررانگه دارم مناسب میباشد؟زمان فروش اینجانب قیمت هرسهم۴۰۰۰ریال بود که الآن۶۵۰۰ریال میباشد‌.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. پیشنهاد ما اینه که اولا هیچوقت کل سرمایتون رو به یک نماد اختصاص ندید و در سهام مختلف سرمایه گذاری کنید. دوما تا جایی که امکان داره از هیجان و تصمیمات عجولانه دوری کنید. خرید و فروش هر نمادی بستگی به خودتون و استراتژی معاملاتی شما داره. برای راهنمایی بیشتر حتما مقالات آموزشی ما در بخش سهام رو مطالعه کنید.

 • محسن ح

  ممنون ازاطلاعات خوب شما،،درصورت امکان برای فراگیری و
  یادگیری بیشتر برای افراد تازه وارد که قصد سرمایه گذاری در
  بازار بورس را دارندراهکارهای جدیدتری را ارایه نمایید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. پیشنهاد شما حتما مدنظر ما خواهد بود. موفق و پرسود باشید.

 • پیام ژولیده زاده

  میخواهم واردبورس بشم لطفا راهنمایی ام کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای ورود به بورس پیشنهاد میکنم مطالب آموزشی مارو مطالعه کنید تا با این بازار بیشتر آشنا بشید. موفق و پیروز باشید.

 • ناشناس

  سلام.ممنون بابت توضیحات دقیق و واضح تون

 • مطالب خوبی بود ولی اگر کمی تخصصی تر بررسی می کردید بهتر بود

 • جالب و جذب کننده بود
  ممنون

 • ناشناس

  سلام با سپاس فراوان ، از راهنمائیها و اطلاعات داده شده استفاده کردم باز هم منتظر اطلاعات بیشتری هستم

 • بهروز نجفی

  ممنون از محبت های شما، مطالب بسیارمفیدبود

 • بهروزعلی بخشی

  سلام ممنون مطالب واقعا عالی بود تشکر

 • بهروزعلی بخشی

  سلام ممنون مطالب واقعا عالی بود تشکرخیلی میتونه تواینده کمک کنه

 • mohamadpormanaf

  سلام خسته نباشین من اصلا اشنایی با بورس اینا ندارم بلد نیستم به نظرتون میتونم با این برنامه یاد بگیرم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلاو و وقت بخیر. از مطالب آموزشی ما استفاده کنید. ما سعی میکنیم بصورت گام به گام بازار بورس و نحوه ورود به اون رو به شما آموزش بدیم.

 • واقعأ عالی و خلاصه بود،ممنون از سایت سیگنال

 • عالی

 • ناشناس

  برای افرادمبتدی اطلاعات مفیدی بود

 • عیسی کندری

  سلام.برشما دوستان تشکراززحمات.شمادرمورداطلاعتی.که.میدین

 • امیر تیمور یوسف زاده

  سلام بسیار عالی هست ولی بهتر است به زبان ساده تر و مثل های بیشتری توضیح داده میشد

 • با سلام…
  تشکر به خاطر مطالب ارزشمند و مفید فایده…

 • داود فلاحی

  با سلام بسیار عالی وساده وروان در یاد گیری بود سپاسگزارم

 • صادق ضامنی

  من کاربری هستم ،که از طریق برنامه خوب شما ترغیب به سرمایه گزاری در بازار طلا شدم، درسته دیر و با سرمایه کم ، میخوام با دست پر در قسمتی هم وارد بورس بشم ، ولی برام هنوز گنگ و مبهمه، ممنون راهنمایی بیشتر کنید، کارگزاران هم در قسمت عسلویه زیاد خوب نیستند و آدم های خودشون رو وقت براشون میزارن و راهنمایی میکنن .‌بفرمائید از چه طریقی بتونم خوب یاد بگیرم ممنون میشم .‌ممنون از برنامه خوب سیگنال

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. پیشنهاد می‌کنم آموزش های بازار سهام ما رو مطالعه کنید تا بیشتر بتونید با این بازار آشنا بشید. سپس با مبلغی کم وارد بورس بشید و پس از کسب تجربه مبالغ بیشتری وارد بورس کنید. موفق و پیروز باشید.

 • حجت نیک نژاد

  باسلام.ممنونم ازمطالب مفیدتون.من کیش هستم .آیا میشود از شما کمک بگیرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیر. میتونید از قسمت آموزش ها و تحلیل های هر بازار بیشتر با اون آشنا بشید تا آگاهانه تر وارد بازار بشید. موفق و پیروز باشید.

 • دلارام مهرپور

  سلام ممنونم از مطالب مفیدتون دوتا سوال داشتم امیدوارم شما کمکم کنید میخواستم بدونم ایا
  افزایش سرمایه شرکت باعث افزایش سود میشه؟ و اینکه چراقیمت بعد افزایش سرمایه میریزه این به ماهیت و محل افزایش سرمایه داره؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام خدمت شما
   این سوال شما بستگی به نوع افزایش سرمایه دارد
   اگر افزایش از نوع انباشته و آورده باشد با توجه به طرح های توسعه و سرمایه گذاری های شرکت می توان به سود سازی شرکت امیدوار بود
   ولی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی ها تاثیری در سود سازی ندارد ولی ارزش دارایی ها شرکت را به روز می نماید

 • سید امیر حسینی

  سلام وتشکر مطلب مفید وموجز بود

 • عالی

 • راهنمایی کنید کسانی که مخواهند وارد بورس شوند باجه مبلغ وچه بورسی بخرند بیشتر وساده توضیح دهید ممنون میشم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. این کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی افراد داره. میتونید از گزارش های تحلیلی منتشر شده در بخش سهام برای راهنمایی بیشتر کمک بگیرید. در نهایت تصمیم و مسئولیت خرید و فروش هر سهامی با خود شماست. پیروز باشید.

   • الان من که مدرک دیپلم ندارم و سنم بالای 18
    هم نیست نمی توانم توی بورس باشم؟؟؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و عرض ادب. محدودیت مدرک تحصیلی برداشته شده و همچنین افراد زیر 18 سال میتونن کد بورسی آفلاین داشته باشند. بنابراین میتونید اما با شرایط ذکر شده. موفق و پیروز باشید.

 • سلام وقتتون بخیر…سپاسگزار از زحمات شما…لطفا از ابتدا راهنمایی کنید که شخص باید چکاری انجام بده و از الان باید حیطه خرید سهامش رو مشخص کنه؟ راهنمایی بفرمایید…اگر منبعی باشه که از ابتدا کاملا توضیح بده ممنون میشم معرفی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود خدمت شما. سعی کنید قبل از اینکه وارد هر سهمی بشید یه هدف و حد ضرر برای خودتون تعریف کنید و هر روز معاملات نمادی که دارید رو پیگیری کنید و با بالا رفتن قیمت ها اگر به هدف رسیدید بفروشید و یا حد ضرر را بالا بیاورید.

 • سعداله مارامایی

  سلام چه برنامه خوبی از کاش من از ده سال پیش با بورس آشنا میشدم

 • مهدی حسن حیدری

  عالی است

 • خوب، مختصر و مفید.سپاس از شما

 • محمدجواد

  ايا صندوق یاسبدگردانی واسه ارزهای دیجیتال وجودداره

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. در حال حاضر خیر. صندوقی واسه ارزهای دیجیتال موجود نیست.

 • بهنام امامی

  سلام. وقت به خیر. روش های آموزش بورس رو توضیح می فرمایید. آیا آموزشهای مجازی هم دارید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در حال حاضر آموزش مجازی نداریم میتویند از مقالات آموزشی بازار سهام استفاده کنید. امیدواریم در آینده امکان برگزاری آموزش مجازی هم باشه. با سیگنال همراه باشید.

 • داریوش حیدری

  با سلام. بنده سرمایه زیادی ندارم و کامل متن رو هم خواندم که با اندک سرمایه میشود در بورس ، شروع به سرمایه گذاری کرد.
  اما بنده همان اندک سرمایه رو هم در بانک پس انداز کردن که هیچ بازدهی ندارد. میخوام ریسک کنم و تمام سرمایه رو بیارم توی بورس‌. ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و با چه کارگذاری کار کنم و راهنمایی های خوبی داشته باشم.
  ممنون میشم اگه بتونید بنده رو راهنمایی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. پیشنهاد ما به شما اینه که ابتدا مقالات آموزشی مارو کامل مطالعه کنید سپس با پول کم (نه تمام سرمایتون) وارد بورس بشید. اما بعد از اینکه معامله کردید و بازار رو بهتر شناختید میتونید مبالغ بیشتری وارد بورس کنید. موفق و پرسود باشید.

 • وحیددرویشنیکی

  از زحمات سیگنال متشکرم

 • محمدرنجبری

  خسته نباشید کاش به روز رسانی بازار بابت قیمت بهتر میشد و اینکه اگه میشه قسمت قیمت ماشین هم اضافه کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهادات شما حتما در آپدیت های بعدی مد نظر ما خواهد بود. با سیگنال همراه باشید.

 • حسن شاهبندری

  خوب بود فقط اموزش خرید نیز بگذارید متشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. پیشنهاد شما در برنامه های آتی ما هست و به زودی انجام میشه. با ما همراه باشید.

 • سلام وخسته نباشید سپاس از مساعدتهای شما سیگنالی های عزیز.لطفا مطالبی واضح و روشن برای آشنایی باخرید یک سهام خوب باریسک کم برای افراد مبتدی بازاربورس ارائه بدید

 • علی تاریوردیان

  سلام برای صبت نام وخرید بورس یا سهام از کجا باید شروع کنم؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای ورود به بورس ابتدا باید در سامانه سجام اعتبارسنجی بشید سپس در یکی از کارگزاری ها ثبت نام کنید و کد معاملاتی دریافت کنید. بعد از دریافت کد معاملاتی از طریق سایت کارگزاریتون میتونید هر سهمی که خواستید رو خرید و فروش کنید.

 • جواد قلعه

  سلام بنده چگونه باید سهام بخرم داخل اپلیکیشن سیگنال میشه خرید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای خرید سهام ابتدا باید در سامانه سجام احراز هویت بشید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کنید و کد معاملاتی بورسی دریافت کنید. بعد از اون به راحتی میتونید سهام مورد نظرتون رو خرید و فروش کنید.

 • با سلام
  کد بورسی آفلاین را از کجا می توان تهیه کرد؟؟
  و اینکه آیا بورس را به افراد زیر 18 سال تو صیه می کنید یا نه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. کد آفلاین هم توسط کارگزاری ها صادر می شود. بله، می توانید با سرمایه کم و برای یادگیری وارد این بازار شوید و پس از کسب تجربه سرمایه بیشتری رو وارد کنید.

 • عبدالحسین بادآورد

  عالی

 • سیدمحسن مدرس

  سلام وقتتون بخیر و ممنون بابت اپ عالیتون
  من تازه میخوام وارد بورس شم
  تقریبا مقاله اموزشیتون رو خوندم
  یه سوال دارم… شما توی برنامتون توی قسمت سهام و سربرگ اول قسمت بازار
  نماد هایی رو نشون دادین که بیشترین سود رو داشته
  آیا سود روزانه رو نشون میدن یا هفته ای یا چندروزه؟؟؟
  سوال دوم اینکه مثلا وبملت رو نوشتین 2 درصد مثبت بوده
  یعنی اگر 100 تومان سرمایه گذاری کرده باشیم سودش در اون 2 درصد میشه 2 هزار تومان درسته؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام . عرض ادب. خیر در سربرگ اول ما سود روزانه رو نشون ندادیم و قیمت آخرین معامله هست که ملاحظه می کنید.
   وقتی سهمی دو درصد مثبت هست، یعنی نسبت به قیمت پایانی دیروز 2 درصد مثبت هست. اینکه شما چقدر سود کردید بستگی به قیمت خرید شما داره

 • اسماعیل

  با تشکر از شما

 • یاسر دمساز

  جالب بود و مفید

 • مصطفی خسروی

  سلام در مورد بورس اطلاعات کلی گفته شده است، در مورد بورس انرژی صحبتی نشده است؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. ترجیح ما اینه که ابتدا کلیه مطالب بورس اوراق بهادار رو پوشش بدیم سپس وارد مباحث دیگه بشیم. با سیگنال همراه باشید.

 • رضا فرج پور

  مطالب خیلی مفید بود

 • عالی بود

 • ناشناس

  با ۲۰۰ میلیون ت چگونه سرمایه گزاری مطمئی میتوان کرد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بهتون پیشنهاد میکنم ابتدا از طریق مطالب آموزشی ما با انواع بازارهای مالی آشنا بشید، بعد خودتون تصمیم بگیرید که کدوم بازار یا بازارها برای شما بهتره. مدتی در اون بازارها با مبالغ کم سرمایه گذاری کنید، سپس بعد از کسب تجربه و شناخت بهتر بازارها مبالغ بیشتر رو سرمایه گذاری کنید.

 • محم رضا

  درود برشما
  نکات بسیار آموزنده و مفید هستن. با تشکر از شما و همکارانتون

 • محمد مخترع

  مطالب بسیار آموزنده و خوب بود از زحمات شما ممنون وسپاسگزارم

 • محمد مخترع

  ممنون از مطالب آموزنده شما در مورد آشنایی با بورس

 • فرهادصاعد

  سلام واقعا تشکر میکنم خداقوت خدا کنه ادامه مسیر هم به همین صورت جذاب باشه

 • آرش بهرامیان

  بسیار جامع و عالی و آموزنده

 • بهار.نارنجی

  سپاس از توضیحات ساده و روان شما

 • کرم بارانی

  مطلب خیلی خوب بود

 • غیاثوند

  مچکر

 • مهدی بیانی

  بسیار عالی

 • عالی بود

 • ممنون مطالب کامل و رسا و گیرا بود

 • قاسم وحیدی

  مطلب خوبی بود ، ممنون

 • ایا برای خرید سهام اولیه حتما باید از طریق کارگزاری اقدام کرد یا به صورت انفرادی هم میتوان اقدام کنییم چون چند وقتی هست که به دفاتر کارگزاری جهت اهراز هویت مراجعه کردم ولی به علت شلوغی موفق نشدم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. باید به کارگزاری مراجعه کرده و کد بورسی دریافت کنید. بصورت انفرادی و بدون کد بورسی خرید سهام امکان پذیر نیست.

 • محمد حاجی پور

  سلام،
  آیا یک فرد میتواند همزمان در دو بورس اوراق بهادار و انرژی فعالیت داشته باشد؟
  آیا این کار ممکن هست؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بله امکانش هست و مشکلی به وجود نمیاد.

 • محمود دهقانی

  خیلی.خوبه.عالیه

 • مطالب ارائه شده بسیار خوب وساده و روان بیان شده است تشکر

 • محمداستاجی

  توضیحات کامل بود

 • ابراهیم جعفری

  سلام خسته نباشید
  حجم هایی که تو دفتر سفارشات هستن خرید و فروش شده اند یا قراره در اینده خرید و فروش بشن؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. سمت راست شما متقاضیان خرید و سمت چپ شما متقاضی فروش در قیمت ها مشخص شده می‌باشند. به عبارتی بر اساس عرضه وتقاضا در بازه مشخص مورد معامله قرار می گیرند

 • ناشناس

  جهت دریافت کد بورسی در کار گزاری خاصی باید ثبت نام کنیم فرق می کند یا خیر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. خیر تمامی کارگزاری های رسمی میتونن واسه شما کد بورسی صادر کنن و از این بابت فرقی نمیکنه.

 • مهران ناصری

  مطلب خوبی بود

 • سهیل زنگنه

  خسته نباشید عالی بود

 • سلام و تشکر از مقاله مفیدتان. لطفا امکان اشتراک گذاری مطتلب در پیام رسان های ایرانی از جمله سروش و ایتا را فراهم کنید.
  ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهادتون در آپدیت‌های بعدی مدنظر ما قرار خواهد گرفت. سپاس از همراهیتون.

 • با سلام
  توی قسمت سهام بعد جای سفارشات‌؛
  قیمت به ریال نوشته شده؟؟
  و اینکه وقتی ما سفارشم نو توی قسمت سفارش ثبت می کنیم تا کی اونجا میمونه؟؟؟

 • محمد رخت عفیفه

  عالی

 • گلدوست .م

  افرین بر نیت خوب شما…لطفا در مورد بورس انرژی بیشترراهنمایی کنید

 • Maheiahan Banoo

  خوبه.فقط یه کم بیشتر ودقیق تر توضیح بدید.متشکر

 • توضیحات شما خیلی خوب و واضح است دست شما درد نکند استفاده کرده ام ۰

 • محمد اسلامبک

  سلام میخواستم بدونم در بخش بازار جهانی که مربوط به جفت ارز ها هست میشه اخبار مربوطه رو اضافه کنین مانند قسمتی که در ارز های دیجیتال هستش و اخبار مربوط به بیت کوین هستش

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد شما به تیم سیگنال منتقل شد و در آپدیت های بعدی مدنظر ما خواهد بود. با سیگنال همراه باشید.

 • ناشناس

  سلام .من سهام یک شرکت را دارم پس حتما کد بورسی دارم .اگر بخوام کد بورسی خود را بدانم چکار باید کنم ?

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. کافیه با کارگزاریتون تماس بگیرید و این قضیرو ازشون جویا بشید. موفق و پیروز باشید.

 • سیدهادی موسوی

  آیا میشه با همین اطلاعاتی که گفتین وارد بورس شد؟

  من دوست دارم وارد بشم ولی دریافت کد شناسایی رو ترجیحاً علاقه دارم اینترنتی انجام بدم مثلاً در همین جا آیا این امکان فراهم هست؟

  فعالیت بورس رو هم دوست دارم اینترنتی انجام بدم یعنی کد شناسایی رو وارد کنم و وارد بورس بشم مثلاً بورس تهران یا بورس دبی یا….. ایا میشه؟ حداقل بورس داخلی چطور؟ بصورت اینترنت میشه؟ چگونه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. با استفاده از مطالب آموزشی ما شما میتونید وارد بورس بشید، اما برای اینکه بتونید معامله گری موفقی بشی نیاز به کسب تجربه دارید. پیشنهاد میشه ابتدا با مبالغ کم وارد بورس شده و پس از کسب تجربه و شناخت بهتر بازار سرمایتون رو بیشتر کنید. مراحل دریافت کد بورسی تا یکجایی میتونید اینترنتی انجام بدید ولی حداقل یکبار باید به یک کارگزاری یا دفتر پیشخوان برای تایید هویتتون مراجعه کنید. بعد از دریافت کد بورسی به راحتی و از طریق اینترنت میتونید معاملات خودتون رو انجام بدید. قبلا مقاله ای در رابطه با مراحل دریافت کد بورسی منتشر کردیم که بهتون پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.

 • صادق ملتجی

  سلام واسه دیدن اموزش شما چی پیشنهادمیکنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. پیشنهاد میکنیم کلیه مطالب آموزشی سایت و اپ سیگنال رو مطلعه کنید. در برخی از مطالب آموزشی ویدئو هم وجود داره و به راحتی میتونید با بازارهای مختلف آشنا بشید.

 • ژیلا عزیزی

  می خواهم با بابورس اوراق بهادار آشنا شوم

 • درود
  خیلی برنامتون میتونه مفید باشه سپاسگزاریم

 • فخرالدین شهبازی

  سلام ،می خواهم وارد بورس شوم برای اولین بار .لطفآ راهمایی نمایید.متشکرم.

 • عالییییی بود.منتظر قسمت بعد هستیم

 • محمد ضیایی فر

  توضیح بیشتر میخوام

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. برای مشاهده سایر مقالات آموزشی بازار بورس به این لینک مراجعه کنید.

 • سید خلیل افروغ

  خیلی عالی بود

 • مرجان عسکراوی

  تشکر مطالب در قالب سادگی بیان فوق العاده مفید بود

 • عالی و مفید

 • مجتبی حسین زاده

  تشکرفر اوان ازبرنامتون مطاالب جدیدی یادگرفتم

 • علی رضا

  بسیار دقیق و مفید برای شروع خوب بود ممنونم

 • والیزاده

  ممنونم از مطالب آپ خوبتون با آرزوی موفقیت و ارتقا خداقوت

 • امین عبدالوند

  کجا می توانم رایگان یاد بگیرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. میتونید از مطالب آموزشی سیگنال بصورت کاملا رایگان استفاده کنید. فقط کافیه به این لینک مراجعه کنید.

 • نیلوفر

  سلام من کامپیوترولب تاب ندارم چطوری میتونم این کاررویادبگیرم وخریدوفروش انجام بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. باید ابتدا کد بورسی داشته باشید سپس با مراجعه حضوری به کارگزاری یا با استفاده از گوشی هوشمند میتونید سهام خرید و فروش کنید.

 • روح اله باویله

  سلام
  خیلی مطلب جالب و کاملی بود البته به عنوان معرفی کلی از بورس. به هر حال کمک کرد به من .
  خدا قوت

 • منصور توکلیان

  بسیار مطالب خوبی و مفیدی بود، تشکر و سپاس فراوان

 • بیژن میرکایدی

  مطالب آموزنده ای بود

 • منصور نیری

  دوست دارم یادبگیرم پول دربیارم یه خونه بخرم ازدربدری نجات پیدا کنم تحصیلاتم سیکل خانواده ندارم اماخدارودارم

 • رضا رضوی

  از همه زحمت های شما بسیار ممنون و سپاسگزارم خسته نباشید دست مریزاد

 • روح اله علی زاده

  سلام دستتون درد نکنه

 • متشکرم از تمامی دست اندر کاران سیگنال فوق العاده س امیدوارم با موفقیت بیشتر ب سمت جلو بریم ،و مردم رو بیشتر ب بورس آشنا بشن و ب سوی پیشرفت ملی باشیم انشالله ،،دوباره و سه باره تشکر بیکران دارم ازتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. سپاس از لطف و محبت شما. رضایت شما باعث خوشحالی ماست.

 • سلام
  آموزنده بود ممنون.

 • مصطفی ساقی

  با سلام خدمت شما و عرض ادب و احترام مصطفی هستم مشهد من تازه وارد اپلیکشین شدم امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید

 • فاطیما مهدیزاده

  برنامه ی عالی و فوق العاده ای درست کردین وممنون بابت این اطلاعات دقیق و راهنمایی کننده.

 • محمدرسول حقدوست

  تا این لحظه خوب بود

 • محمد طاهر زنده بودی

  تا اینجا خوب توضیح داده شده

 • ناشناس

  باتشکر
  یادگرفتیم….

 • واقعا عالیه خیلی مقاله کامل و مفیدی بود

 • به‌روز آهنکار

  خیلی خوب بود ممنونم

 • کیوان قادرپور

  سلام سال نو رو به همگی تبریک عرض میکنم و از اینکه خیلی زحمت میکشین و ما رو راهنمایی میکنین تسکر میکنم امیدوارم سال جدید سالی پر خیروبرکت برای همه هموطنانمون در سراسر ایران باشد

 • غلامرضا فقیه

  خیلی خوب بود

 • امیر عباس متولی

  عالی بود

 • غلامرضا مهدوی

  بنده کددریافت نموده ام ونیازبه آموزش های شماداشتم واستفاده کردم می خواهم ازاولین فرصت بازشدن بورس درسال 1399 واردبورس شوم اگرراهنمایی بیشتری لازم است دریغ نفرمایید ممنونم

 • عباسعلی مهرزاده

  بسیار عالی و مفید است

 • عباسعلی مهرزاده

  با سلام مجدد
  من برای ثبت نام در مفید ( چون محل تولد وصدور شناسنامه ام بغداد می باشد) هرچه گشتم عراق ویا سایر کشور ها را ندیدم درنتیجه نام شهر محل سکونتم کازرون را نوشتم در پایان کد ملی من تایید نشده. در صورت امکان جهت اصلاح آن من را راهنمایی کنید ممنون.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. بهتره با کارگزاری تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

 • محمد احمدی

  با سلام.خیلی عالیه اپتون.من کارمندم و میخواهم بنا به شغلم به نام همسرم وارد بورس شوم ایا با فرستادن همسرم به کارگذاری و دریافت کد بورسی برای ایشان و یک حساب بانکی به نام همسرم میتوانم اینترنتی خرید و فروش سهام کنم ?منظور دقیقم اینه که من با کد بورسی همسرم اگر وارد بورس شوم مشکلی واسه خرید و فروش ندارم ?

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. خیر اگر مشکلی نیست. فقط باید در مراحل احراز هویت همسرتون بصورت حضوری به کارگزاری یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

 • عبادنژاد

  با سلام برای شروع افراد مبتدی مثل خودم، مقالات سیگنال خیلی مفید و کامل اراٸه شده است با تشکر

 • حبیب قلی زاده پاک

  میخواهم وارد خرید و معاملات اوراق و سهام شوم لطفا راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنم تمامی مقالات آموزشی بخش سهام ما رو مطالعه کنید تا بازار بورس رو بهتر بشناسید.

 • سودابه پناهی

  سپاسگزارم از این اطلاعاتی که در اختیار بنده گذاشتید . آموزش هر شخص در جامعه باعث پیشرفت جامعه میشه .

 • با تشکر مفید بود

 • برای شروع مطلب مناسبی بود

 • ع ساقی

  مرسی عالی بود

 • عفت شریفی خیرآبادی

  سلام خیلی ممنون از مطالب اموزشی مفیدتان

 • بهزاد جانی نیا

  عالی بود ممنونم

 • مجید .ص.ش

  با سلام مطالب خوبی است ولی اگر بیشتر به روشی اشنا کند که چگونه شهامی را خریداری کنیم که سود ببریم ( مثلا در ماه چی بخریم و یا کی خرید کنیم چقدر نگه داریم و کی بفروشیم )

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز، سپاس از شما. ما سیگنال خرید و فروش نداریم، اما میتونید از گزارشات روزانه سیگنال جهت راهنمایی و شناخت بهتر وضعیت بازار استفاده کنید.

 • مهرداد فرج زاده

  مقاله مفیدی هست
  با تشکر از شما%

 • علی غلامحسینی

  من ک صفر کیلومترم .خیلی چیزا یادگرفتم
  تشکر از عوامل سیگنال
  میرم سراغ مقاله بعدی…

 • افسانه کریمی مجد

  خیلی ممنون از حمایت شما

 • اهورا.ه

  توضیحات خیلی خوب بود .منتها یه سوال پیش آمد که بازده نقدی همان سود روزانس که شرکتها میدن.ولی شما فرمودین سالانه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. منظور سود نقدی یا DPS هست که شرکت ها حداکثر بعد یکسال به صاحبان سهام پرداخت می‌کنند.

 • ایمان شاکری

  من عضو صفر کیلومتر هستم از کجا باید شروع کنم ممنون میشم کمک کنین

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنم مقالات آموزشی مارو مطالعه کنید، سپس با سرمایه کم وارد بازار بشید تا بتونید تجربه کسب کنید.

 • علیرضا صبوری املشی

  مطالب خیلی برایم مفید است.

 • حمیدهادی پور

  عالی ومفیدومختصر

 • سیدمحمودمیرسعیدی

  بسیار اموزنده برای مبتدی ها وفانوس روشنایی برای ورود افراد به بازار بورس .متشکرم

 • احمد کمالب

  اطلاعات عالی بود ممنون

 • فرهاد ح

  سلام ممنونم ازنکات خوبی،که ارایه کردید فقط لطف کنید برای دسترسی به کارگزاران راهنمایی بیشتری کنید ممنون

 • فرهاد ح

  سلام ممنونم ازنکات خوبی،که ارایه کردید فقط لطف کنید برای دسترسی به کارگزاران راهنمایی بیشتری کنید ممنون

 • عباس محمدی

  عالی هستش. ممنون

 • Norman pishdad

  بسیار کمک کننده وروشن بود توضیحات ذکر شده، لطفا نحوه نقدشدن سهمهای فروخته شده و مدت زمان واریز شدن وجه سهام فروخته شده چه میزان است توضیح بدید ممنون میشم

 • محمد پور

  ممنون از مطالبتون

 • جمشید عبدی

  برنامه بسیار عالی است ممنون از شما بابت آموزش عالیتان

 • پیمان دری سده

  سلام سال نو مبارک بزرگوارمن چطور باید در بورس یا صندوق سرمایه گذاری ثبت نام ونهابت سرمایه گذاری کنم لطفا آدرس بدهید..آدرس من خوزستان.اندیمشک میباشد..تشکر فراوان از شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. قبلا مقاله ای در رابطه با نحوه خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری منتشر کردیم. میتونید از این لینک مطالعه کنید.

 • ناشناس

  سلام خوب بود اگر به صورت فیلم این توضیحات گذاشته میشد خیلی عالی بود

 • جهانگیر

  بسیار عالی من اگه زودتر ریسک پذیر بودم بورس رو انتخاب میکردم ولی حالم دیر نشده

 • سامان اسکندری

  برنامه ای جذاب بود

 • علی اکبر رستمی

  ممنون ، عالی بود.سپاس.

 • واقعا مطالب خوبی است اگر امکان داره بیشتر بنویسین

 • ناشناس

  سوداوراق بهادارماهانه داده ميشه ياسالانه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. برای هر شرکت متفاوته، اما حداکثر تا هشت ماه بعد از مجمع باید پرداخت بشه.

 • سید حسین بابازاده

  با سلام خدمت شما و سپاس از برنامه خوبتون.
  متاسفانه بنده امکان ثبت نام در برنامه رو ندارم. وقتی شماره همراه رو وارد میکنم کد برام پیامک نمیشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. تا الان این مشکل گزارش نشده بود، اما باز هم پیگیری میشه. اگر مشکلی باشه امیدواریم به زودی برطرف بشه. پیروز باشید.

 • سلام…میشه منم راهنمایی کنید ..نمیدونم چطور ثبت نام کنم یا اصلا راستش نمیدونم از کجا شروع کنم..ممنون میشم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. برای ورود به بورس باید کد بورسی داشته باشید، پیشنهاد میشه مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه ورود به بورس ” رو حتما مطالعه کنید.

 • besiyar ali.mamnoon

 • مجتبی کیانی نیا

  باعرض سلام و احترام
  از شما بابت توضیحات مناسب و قابل درکی که ارائه داده اید سپاس گذاری می کنم.
  پیشنهاد می کنم، جهت کامل تر شدن توضیحات، هریک از اقدامات لازم برای وارد شدن به بازار بورس را به صورت واضح تر توضیح دهید.
  اینجانب به عنوان متقاضی برای واردشدن به بازار بورس باید به کجا مراجعه کنم یا از چه طرقی اقدام کنم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف شما. برای ورود به بورس باید کد معاملاتی داشته باشید، برای دریافت کد معاملاتی پیشنهاد میشه مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه دریافت کد بورسی ” رو مطالعه کنید.

 • حسین نیازی

  سلام ایا صفحه ای دارین که مثلا من سهامی که خریدم درباره ان سهام وصقوطوصعودش راهنمایی وتحلیل بده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. در کاشی سهام نماد مورد نظرتون رو ستاره دار کنید، سپس در قسمت ” منتخب ” کلیه تحلیل ها و اطلاعیه های سهام شما بهتون نمایش داده میشه. موفق باشید.

 • مختارنوروزی

  راهنمایی درموردانتخاب وخریدسهام شرکت ها

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. ما سیگنال خرید و فروش نداریم. اما میتونید از تحلیل های ما جهت شناخت بهتر وضعیت بازار و در نتیجه تصمیم گیری بهتر استفاده کنید.

 • سلام‌ روزتون بخیر‌واسه‌دریافت‌کد‌بورسی‌مدک‌تحصیلی‌حذف‌شده‌‌،درسته‌یانه‌ممنون‌میشم‌پاسخ‌بدید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بله، قانون مدرک تحصیلی حذف شده.

 • عالی بود سپاس از توضیحات خوبتون

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
10 فروردین 1399