آشنایی با سرمایه گذاری در بورس

آشنایی با سرمایه گذاری در بورس

شاید واژه بورس زیاد به گوشتان خورده باشد ولی مثل خیلی های دیگر با نحوه سرمایه گذاری در بورس و مزایا آن آشنا نباشید. طبق بررسی های صورت گرفته خیلی ها تنها راه سرمایه گذاری که سراغ دارند سپرده گذاری در بانک ها است. دلیل تمایل بیشتر افراد به سپرده گذاری در بانک ها عدم آشنایی آن ها با گزینه های دیگر سرمایه گذاری است. ترس از دست دادن سرمایه هم یکی دیگر از دلایل احتمالی است که معمولا مانع ورود افراد به سایر گزینه های سرمایه گذاری می شود. شاید شما هم به دلیل شناخت کم یا ترس از دست دادن سرمایه سوالات زیادی در مورد بورس داشته باشید. سوالاتی مثل:

بورس چیست؟

چرا در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

چقدر سرمایه برای ورود به بازار بورس نیاز است؟

چطور می ‌شود در بورس سود برد؟

هرچه شناخت ما از گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری بیشتر شود در شرایط خاص اقتصادی کشور می‌توانیم سرمایه گذاری های هدفمندتر و سومندتری داشته باشیم. همه می‌دانیم با توجه به تورم فعلی کشور سرمایه گذاری در بانک گزینه عاقلانه ای نیست چون ارزش سرمایه‌ای که از دست می‌رود بیشتر از سودی است که به دست می‌آید.

برای شروع بهتر است با مفهوم بورس آشنا شویم.

بورس چیست؟

اگر بخواهیم بورس را ساده برایتان تعریف کنیم باید بگوییم؛ بورس یک بازار است. همان طور که می دانید بازار مکانی است که در آن خریدار و فروشنده معامله ای انجام می دهند.

بورس که معمولا به آن بازار سهام نیز گفته می‌شود بازاری رسمی و دائمی است که دارایی‌های مختلف در آن قیمت گذاری و معامله می‌شود. رسمی بودن به این معناست که بورس از سمت قانون حمایت می‌شود و منظور از دائمی بودن این است که فعالیت بازار محدود به زمان خاصی نیست بلکه همیشگی و به طور دائم فعال است. پیش‌تر گفتیم بازار مکانی است که در آن دارایی‌های مختلف معامله می‌شوند. با گسترش فناوری ارتباطات و اینترنت محدودیت خرید و فروش برداشته شده است. به طوری که شما می توانید در بازار بورس از طریق اینترنت و بدون مراجعه حضوری به معامله بپردازید. در بازار بورس، دارایی های مختلف در بورس‌های متفاوت معامله می‌شوند.

انواع دارایی های قابل معامله

به صورت کلی دارایی ها به دو دسته دارایی های مالی و دارایی های غیرمالی تقسیم می شوند.


دارایی های غیرمالی ( واقعی )


این نوع دارایی ها دارای مشخصات فیزیکی و مشهود هستند  و به دارایی های در واقع وجود دارند مثل زمین، ساختمان، خودرو و انواع کالا گفته می شود. ارزش این دارایی ها به برخی خصوصیات مادی و فیزیکی آن ها بستگی دارد.


دارایی های مالی


دارایی های مالی مثل پول نقد، سپرده های بانکی، سهام، اوراق مشارکت و … دارایی های نامشهودی هستند که نماینده حقی قانونی نسبت به منفعتی در آینده می باشند. بر خلاف دارایی های واقعی، ارزش دارایی های مالی ناشی از خصوصیات مادی و فیزیکی آن ها نمی باشد بلکه ارزش آن ها به پشتوانه دارایی دیگری تعیین می شود. برای مثال فرض کنید برگه سهام شرکتی را در اختیار دارید. مشخص است که خود برگه سهام به تنهایی ارزشی ندارد اما شما با خرید سهام مالک شرکت شده و در سود و زیان و منافع آتی شرکت سهیم می شوید. انتظارات شما و دیگر سرمایه گذاران از این منافع آتی احتمالی سبب می شود که دارایی شما (در اینجا سهام) ارزشمند شود.

 سرمایه گذاری در بورس یکی از مهمترین مهارت های مالی است که باید به آن مسلط باشیم. پس چرا برای یادگیری این مهارت تلاش نکنیم؟

انواع بورس

انواع بازارهای بورس

براساس قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر سال 1384 سازمان بورس اوراق بهادار وظایف متعددی بر عهده دارد که مهم ترین وظیفه آن نظارت بر عملکرد بورس های مختلف است. وظیفه اصلی هر بورس فراهم کردن بستری مناسب برای معامله نوع خاصی از دارایی‌هاست. انواع بورس ها را با توجه به دارایی های مورد معامله در آن‌ها می‌توان به دسته های کلی زیر تقسیم کرد:  


بورس اوراق بهادار


بورس اوراق بهادار بازاری متشکل و رسمی است که در آن دارایی های مالی مثل سهام، اوراق مشارکت و … تحت ضوابط خاص و معین معامله می شوند.  بیشتر سرمایه گذاران در این بخش از بورس فعال هستند. به طور کلی هر گاه از بورس صحبت می‌شود منظور بورس اوراق بهادار است.

ویژگی بارز بورس اوراق بهادار شرایط پذیرش شرکت هاست. به طوری که پذیرش شرکت ها در بورس اوراق بهادار نیازمند رعایت شرایط و استاندارهای خاص سازمان بورس است. شرکت های سهامی عام تا شرایط مد نظر سازمان بورس را نداشته باشند نمی توانند وارد بورس شوند. این استاندارها و الزامات خاص سازمان بورس باعث شده که شفافیت اطلاعاتی در این بازار نیز نسبت به سایر بازارها بیشتر باشد.

شرکت های سهامی که شرایط و استاندارهای مد نظر سازمان بورس را به طور کامل دارا نباشند می توانند در بازار فرابورس معامله شوند. درجه شفافیت در بازار فرابورس نسبت به بازار بورس کمتر است و شرایط پذیرش در آن نیز به نسبت راحت تر است. سهام شرکت های پذیرفته شده در بازار فرابورس در صورت کسب نظر مثبت سازمان می توانند به تالار اصلی بورس منتقل شوند.


بورس کالا


در بورس کالا همان طور که از نام آن پیداست برخلاف بورس اوراق بهادار، خریداران و فروشندگان یک دارایی فیزیکی را مبادله می‌کنند. در این بورس عرضه کنندگان کالای خود را عرضه می کنند، سپس کالای عرضه شده کارشناسی و قیمت گذاری می شود. پس از ارزش گذاری از طریق کارگزاران بین خریداران و فروشندگان معامله صورت می گیرد. در بورس کالا اغلب کالاهای خام و اساسی مثل گندم، پنبه، برنج، زعفران، برخی از فلزات اساسی و … معامله می شوند. پس از بازنگری و تصویب قانون بازار اوراق بهادار در سال 1384 سرانجام بورس کالا فعالیت خود را از ابتدای مهرماه سال 1386 آغاز کرد.    


بورس انرژی


بورس انرژی نسبت به سایر بورس های فعال در ایران بورس جوانی محسوب می شود که در آن حامل های انرژی (نفت، گاز، برق و سایر حامل های انرژی) و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای ذکر شده معامله می شود. بورس انرژی در اسفند ماه 1391 به طور رسمی فعالیت خود را با معاملات برق، قطران و زغال سنگ آغاز کرد.


بورس ارز


در این بازار خرید و فروش ارزهای خارجی انجام می شود. در حال حاضر این نوع از بورس در ایران فعال نیست.

بورس به عنوان یک ابزار مدرن سرمایه گذاری دارای مزایای بسیاری است. مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در بورس را با هم مرور می‌کنیم:

مزایا سرمایه گذاری در بورس چیست؟

مزایا سرمایه گذاری در بورس چیست؟

امکان سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم و محدود


 عموم افراد تصور می کنند که برای ورود به بورس سرمایه بالایی مورد نیاز است در حالی که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس تنها حدود 100 هزار تومان می باشد. به عبارت دیگر، شما با هر سرمایه‌ای می‌توانید به این بازار وارد شوید. در حالی که اغلب گزینه‌های دیگر سرمایه گذاری به سرمایه بالاتری نیاز دارند. به طور مثال شما نمی توانید با سرمایه کم وارد بازار مسکن شوید یا برای سرمایه گذاری در بازار سکه باید حداقل سرمایه ای به اندازه یک سکه داشته باشید. جالب است بدانید در ارتباط با حداکثر مبلغ سرمایه گذاری در بورس نیز محدودیت خاصی وجود ندارد. مبالغ بالا و هنگفت نیز در این بازار قابلیت سرمایه گذاری دارند. به عبارت دیگر، سرمایه های کوچک و عظیم هر دو می توانند در این بازار به کار گرفته شوند.


شفافیت اطلاعات


 در بازار بورس می توان تغییرات را به صورت لحظه ای رصد کرد. شرکت هایی که وارد بورس می شوند باید از چند سال قبل سودده باشند، سرمایه آن ها از مقدار معینی کمتر نباشد و تعهد نمایند که طبق استانداردهایی از پیش تعیین شده اطلاعات و صورت های مالی خود را برای استفاده عموم سهامدارن ارائه نمایند همین موضوع باعث ایجاد شفافیت این بازار نسبت به بازارهای دیگر مالی می شود.


نقدشوندگی بالا


 نقدشوندگی بالا به این معناست که بتوان دارایی خود را به سرعت تبدیل به پول نقد کرد. به طور مثال اگر در بازاری مثل مسکن سرمایه گذاری کرده باشید احتمالا برای تبدیل کردن سریع دارایی خود به مشکل بر خواهید خورد در حالی که در بازار بورس اغلب می توانید خیلی سریع و راحت سرمایه خود را به وجه نقد تبدیل کنید.


گزینه های متنوع سرمایه گذاری


 در بازار بورس ابزارهای بسیار متنوعی وجود دارد که هر سرمایه گذار می تواند با توجه به توان مالی خود، سطح انتظارات از منافع آتی سرمایه گذاری و همچنین میزان ریسک پذیری خود بهترین گزینه را انتخاب نماید. به عبارت دیگر برای هر فرد ابزار مناسب سرمایه گذاری با سطح ریسک پذیری او وجود دارد.


حفظ سرمایه در برابر تورم


 شرایط تورمی همیشه این نگرانی را برای عموم افراد به دنبال دارد که بتوانند دارایی های خود را در برابر ریسک تورم و کاهش ارزش مصون نگاه دارند. بررسی آمار در سال های اخیر نشان می دهد که بازار سرمایه اغلب بازدهی بسیار بالاتری نسبت به تورم داشته است.


بازار قانونی و شرعی


معاملات در این بازار بسیار نظام مند و بر پایه قانون است. تمامی ابزارهای مورد معامله در بورس قانونی و شرعی است. پس با سرمایه گذاری در این بازار نگرانی در این خصوص وجود ندارد.


کسب بازدهی بالاتر


 بازده پاداشی است که سرمایه گذار در سرمایه گذاری به دست می آورد. شاید هدف نهایی هر سرمایه گذار در بازارهای مالی چیزی جز کسب سود و بازده نباشد. تمام مزیت های هر گزینه سرمایه گذاری در دل کسب بازدهی معنا می یابند. در همین راستا در شکل زیر می توانید بازدهی بازارهای متفاوت را در 10 سال گذشته مشاهده کنید. طبق مطالعات صورت گرفته بازدهی سرمایه گذاری در بورس در بلندمدت از بازارهای دیگر بیشتر بوده است.

مقایسه بازده سرمایه گذاری در بورس در ده سال گذشته

همچنین از ابتدای سال 98 بورس نسبت به سایر بازارها بسیار بهتر عمل کرده است. به طوری که با اشباع بازارهای رقیب مثل طلا، ارز، مسکن و … بخشی بزرگی از نقدینگی جامعه به سمت بورس هدایت شده است. پیش بینی می شود در بلندمدت با بهبود فرهنگ سرمایه گذاری و حمایت های دولت شاهد رشد و بالندگی روز افزون در این بازار باشیم. حال که در مورد بازدهی و کسب سود به عنوان یک مزیت در بورس صحبت شد شاید برای شما نحوه سود بردن در بورس کمی مبهم باشد و به دنبال این سوال باشید که:

نحوه به دست آوردن سود در بورس چگونه است؟

سهامدارن از دو طریق در بورس سود به دست می آورند:

افزایش قیمت سهام (بازده سرمایه ای)

بازدهی است که سرمایه گذار از محل افزایش قیمت سهام کسب می کند.

دریافت سود نقدی (بازده نقدی)

اگر شرکت های بورسی در پایان سال مالی سود آور باشند درصدی از این سود را بین سهامداران خود تقسیم می کنند. میزان پرداخت سود به سیاست های آن شرکت بستگی دارد.

فرض کنید سرمایه گذاری سهام شرکت ایران خودرو را به مبلغ 500 تومان خریداری کرده است و قصد دارد آن را به مدت یک سال نگه داری کند. اگر در طول دوره سرمایه گذاری شرکت 50 تومن سود به سهامدار پرداخت کند و قیمت سهم نیز به 700 تومن برسد بازده سرمایه گذار از محل افزایش قیمت 40% و از محل دریافت سود نقدی 10% می شود. در مجموع سرمایه گذار از محل خرید سهام ایران خودرو 50% بازدهی کسب نموده است.

آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟

بعضی از افرادی که در بازار بورس تجربه فعالیت داشته اند از ورود به این بازار راضی نیستند. معمولا وقتی عملکرد ما در موضوعی در سطح انتظارمان نباشد ناراضی خواهیم بود. خیلی ها هیجانی و بدون آموزش مناسب وارد بازار می شوند پس طبیعی است که ناراضی خارج شوند. همین موضوع اهمیت آموزش صحیح را چند برابر می کند. ما سعی می‌کنیم به شما تصویری واقعی از بورس ارائه دهیم که به دور از بزرگ نمایی یا سیاه نمایی باشد. پس از مطالعه مقالات سیگنال، شما می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. شما می توانید سوالات و یا نظرات خود درباره بازار بورس و یا تجربیات شخصی تان را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

امتیازدهی
[تعداد: 825    میانگین: 4.2/5]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران
 • رسول ق

  ممنون، مطلب بسیار خوبی بود.

  لطفاً در مورد سرمایه گذاری در بورس انرژی هم مطلب بذارید تا بیشتر آشنا شویم…

  • مهدیه جوادی

   حتما در مطالب بعدی درباره سرمایه گذاری در بورس انرژی به صورت کامل صحبت می کنیم.

  • م دریابار

   از زحمات بی نظیر شما کمال تشکر را دارم
   حداقل با صندوقهای سرمایه‌گذاری و نحوه کار بورس تا حدی آشنا شدم.پیگیر اطلاعات خوبتان هستم

 • عبدالرضا معتمدی

  سلام
  تقدیر و تشکر از زحمات خیرخواهانه و خداپسندانه مدیریت و کارکنان محترم سایت سیگنال ???

  • مهدیه جوادی

   ممنون از شما کاربر گرامی امیدوارم مقاله سرمایه گذاری در بورس به شما کمک کرده باشد

 • علیرضا

  آموزش بورس کجا باید یاد گرفت

  • مهدیه جوادی

   بورس رو میشه هم به صورت خودخوان از طریق سایت ها و مقالات مختلف (صفحه آموزش سیگنال هم جزو این منابع هست)، یاد بگیرید و هم از طریق موسسات معتبری که زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند. برای شروع فعالیت سرمایه گذاری در بورس ایران لازم هست که یک سری از مبانی و اطلاعات اولیه رو حتما داشته باشید

 • سلام. آیا صندوق های سرمایه گزاری در سهام هم سود نقدی سهام نمادهای خریداری شده را به اعضای صندوق پرداخت می کنند؟

  • بهادر آذری

   سلام، تعداد کمی(حدود یک یا دوتا) از صندوق های سهامی پرداخت سود نقدی ب این صورت رو دارن ک ب صورت سالانه پرداخت میکنن و مابقی صندوق ها سود نقدی سهام های خریداری شده رو روی ارزش هرواحد صندوق میکشند. در هر صورت سرمایه گذار این سود رو از دست نمیده و ارزش هرواحد صندوقش افزایش پیدا میکنه.

 • ممنون از مطالب عالی

 • واقعا مطلب خوب مفید بود .

 • عباس مطلب زاده

  سلام خدا قوت
  ممنون از اپلیکیشن خوبتون.
  اول اینکه میشه راهکار ورود به بورس رو توضیح بدید که چجوری میشه وارد عمل شد و رفت بورس. متظورم اینه حتما باید حضوری به جایی مراجعه کنیم برای سرکایه گذاری.
  و دوم اینکه اپلیکیشنی هست که بشه باهاش سهام خرید و فروش کرد؟

  • مهدیه جوادی

   خوشحالیم که مطالعه مقاله آشنایی با سرمایه گذاری در بورس برای شما مفید بوده است. برای شروع فعالیت در بورس باید از کارگزاری کد معاملاتی دریافت کنید که می توانید با مطالعه مقاله خدمات کارگزاری چیست؟ تمام نکات شروع فعالیت در بورس را یاد بگیرید.
   بله کارگزاری ها سامانه معاملاتی همراه دارند که می توان با استفاده از گوشی هوشمند سهام خرید و فروش کرد

 • ناشناس

  سلام بهترین اپ در مورد سرمایه گذاری هست دستتون درد نکنه و همیشه سلامت باشید

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز خوشحالیم که مقاله آشنایی با سرمایه گذاری در بورس برای شما مفید بوده است

 • دلشاد پياب

  سلام
  چه وقت باید سهاممان راکه خریده ایم بفروشیم وچقدر منتظر بمانیم؟ ، حداقل سودیکه برای فروش یک سهم باید در نظر گرفت چند است ؟

  • بهادر آذری

   سلام، کاربر گرامی سوال شما خیلی کلی محسوب می شود. زمان خرید و فروش و مدت نگهداری سهم به استراتژی معاملاتی خود شما وابسته است.

 • حسن نجفی لاهرود

  سلام ممنون

 • سلام
  تشکر از توضیحات شما
  حالا برای سرمایه گذاری در بازار بورس از چه طریق باید وارد شویم . در شهر ما ( فارس ، کازرون ) محل خاصی برای این کار نیست .‌

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید کد معاملاتی دریافت کنید که این کد توسط کارگزاری ها برای افراد صادر می شود
   اگر در شهر محل سکونت شما کارگزار وجود ندارد می توانید از وب سایت کارگزاری های فعال و نزدیک به شهر خودتان استفاده کنید مراحل دریافت کد معاملاتی و ثبت نام در کارگزاری را می توانید اینجا بخوانید.

 • علی رضایی

  سلام من مقداری سهام در بورس دارم که ازطریق شرکت داده شده است. سوالم این است که چگونه وارد بخش داد وستد شوم و سود بکنم. در واقع برای ورود چگونه عمل کنم؟ بااحترام

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، شما اول باید بدانید سهامی که به شما اعطا شده است چه نوع سهمی است. آیا قابل معامله در بورس و یا فرابورس است؟ اگر جواب سوال مثبت باشد باید از طریق کارگزاری معتبر کد معاملاتی دریافت کنید و فعالیت تان را در بورس شروع کنید

 • علی رضایی

  سلام اینفورگرافی ورود به بخش داد وستد را میشه لطف کنید.

  • مهدیه جوادی

   کابر عزیز اگر واضح بفرمایید که چه اطلاعاتی نیاز دارید ما قطعا بهتر می توانیم به شما کمک کنیم.

 • ابراهیم

  سلام در مورد سود سهام
  یک سهم رو باید چه مدت نگهداریم تا سود شامل حال ما شود

  • مهدیه جوادی

   سلام، برای همه سهم ها نمی توانیم نسخه یکسانی بپیچیم و خروج از سهم کاملا به خود ما بستگی دارد. بهتر است قبل از ورود به هر معامله حد سود خودمان را مشخص کنیم و با نزدیک شدن به آن از سهم خارج شویم

 • باسلام وخسته نباشید سپاسگزارم ازاموزش ارائه شده لطفا بفرمایید که برای سرمایه گذاری دربورس بایدچگونه عمل کنم ممنون

 • سیدمحمد حسین‌زاده

  لطفا در مورد بورس هایی بجز اوراق بهادار مطالب بیشتری بگذارید.

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، این مقاله در حال نگارش است و به زودی به مطالب آموزشی سایت افزوده خواهد شد

 • سلام مکانی برای دانلود و کپی برداری از این مطالب اعلام کنید: سایت مقاله فیلم عکس پی دی آف و…

 • سلام
  تشکر میکنم بخاطر زحمات شما
  من می‌خوام یک میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کنم راهنمایی کنید دقیقا چیکار کنم

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، بهتر است از عرضه اولیه ها شروع کنید چون معمولا سهم هایی که برای اولین بار عرضه می شوند ریسک خیلی پایین و رشد خوبی دارند.

 • آرش وطنی

  سلام و عرض ادب
  مطالب کامل و جامع بود بسیار استفاده کردم ممنون

  • مهدیه جوادی

   خیلی ممنونم از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید

 • علی طالبی مقدم

  سلام میشه آز موبایل کد سجام بگیرم واز موبایل در خرید و فروش سهام کنم؟؟؟

  • وحید شیرازی

   سلام، بله شما میتونید با مراجعه به سایت کارگزاری مورد نظر ثبت نام و کد سجام هم از سایت سجام بگیرید و بعد از احراز هویت شروع با نام کاربری و رمز خود وارد سایت شوید و معامله کنید، در ضمن هنگام احراز هویت کپی یک مدرک تحصیلی خود را باید همراه داشته باشید، اپلیکیشن موبایل هم معمولا کارگزاری ها ارائه میدن… یا علی

 • محمد مهربان

  سلام
  تو فرم پذیرش قسمت نماینده قانونی رو حتما باید پر کنیم؟

  • روح الله سلطانی

   با سلام. احتمالا نیازی نباشد. اگر سوال خود را از مسئول پذیرش حاضر در کارگزاری بپرسید بهتر شما را راهنمایی خواهد کرد.

 • محمدشجاعي

  چگونه در بورس سرمايه گذاري کنيم در کجا ميشه اين کاررو کرد

 • سلام. مدرک دیپلم حتما باید داشته باشیم؟؟؟

  • مهدیه جوادی

   بله حداقل مدرک تحصیلی برای شروع سرمایه گذاری در بورس دیپلم است

  • یوسف عباس خواه

   داشتن مدرک تحصیلی چند وقتیه لغو شده و افراد بالای ۱۸ سال میتوانن ثبت نام کنند.

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و درود. بله حرف شما کاملا درسته. موفق و پیروز باشید.

 • محسن صادقی پور

  من الان ڄه جوری واردبورس بشم وازکجا بدانم بااین نقدینگی کم که دارم در کجاسرمایه گذاری کنم باتشکر

  • مهدیه جوادی

   برای شروع سرمایه گذاری در بورس و آشنایی با مراحل ابتدایی آن بهتر است مقاله «سجام چیست » را مطالعه کنید

   • علی آدینه

    سلام برو توی اپلیکیشن آپ گزینه سجام رو بزن همه مواردش رو پرکن بعد دفترپیش خوان احرازهویت میشی وبعدش میری یکی از کارگزاری های منتخب ثبت نام وتمام

 • عالی بود خیییییلی ممنون ?
  منم میخوام بورس رو کامل یاد بگیرم و استارت بزنم ?

  • مهدیه جوادی

   خوشحالیم که مقاله سرمایه گذاری در بورس برای شما جذاب بوده موفق و پر سود باشید

 • ملیحه عسکری کوچی

  عالی هست

 • میرزایی

  با سلام و خسته نباشید ، واقعا مطالب ارا‌‌ئه شده برای کسانی مثل من خیلی مفیده ، سپاسگزارم.،?

 • ممنون از راهنمایی خوبتون و وقتی که گذاشتید
  پایدار و سربلند باشید

 • مطالب خوب و آموزنده بود

 • بی نهایت آموزنده ومفید میباشد.احسنت برشما

 • ابوالفضل

  سلام ممنون میشم اگر اموزش تحلیل تکنیکالم در برنامتون بزارین ممنون از اپ عالی دقیق و مفید

  • روح الله سلطانی

   با سلام. ممنون از پیشنهادتون. در اسرع وقت پیشنهاد شما رو بررسی می کنیم. با تشکر

 • ناشناس

  آموزنده ومفید ممنون

 • محمد جاویدی

  عالی هست

 • حمزه توکلی

  دوست دارم در بورس انرژی شاخه برق سرمایه گذاری کنم، اگ امکانش هست بنده را با راهنماییتون مستفیض بفرمایید.

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز، برای سرمایه گذاری در بورس انرژی باید کد معاملاتی بورس انرژی دریافت کنید از تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه را دارید می توانید سهام شرکت های نیروگاهی را در بورس اوراق بهادار تهیه کنید.

 • ممنون و خسته نباشید بابت مطالب خوب و مفید سایت خوبتون

 • علی اکبر قدرتی

  مطالب خوب و مفید بود ممنون

 • سپاس فراوان از زحمات شما

 • دو روزه دارم میخونم راجب بورس آخرم نفهمیدم چطوری باید بخرم پول کجا بدم یا این نرم افزاره که باهاش می خرن اسمش چیه ؟
  اقا ۸ ملیون داشته باشم میتونم شروعه خوبی داشته باشم

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز برای شروع خوب است که مقاله «سجام چیست و چطور در کارگزاری ثبت نام کنیم» را مطالعه کنید
   برای شروع توصیه این است مبلغی را برای سرمایه گذاری در بورس انتخاب کنید که مدتی هیچ نیازی به آن ندارید و در صورتی که همه و یا بخشی از آن را از دست بدهید زندگی شخصی شما دچار اشکال نشود

 • کورش دهقان

  ممنون خیلی خوب بود

 • عبدالحسین الهایی

  سلام
  راهنمایی خوبیه ،قبلا بورس برایم خیلی مبهم بود
  من یک کشاورزم ،آیا میتوانم درهنگام برداشت محصول، جهت فروش آن وارد بورس شوم مثل گندم وشلتوک (برنج)لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • بهادر آذری

   با سلام خدمت شما همراه گرامی سیگنال، برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس باید از طریق بورس کالا اقدام نمایید.

 • امیرخانلرزاده

  باسلام وقتتون بخیر…من با۵۰۰ هزارتومن بخام بیام توبورس چجوریه؟…کارمزدی چیزی بایدماهیانه پرداخت کنم؟….توصندوق های سهامی بزارم؟یه راهنمایی کوچولو لطفا

  • بهادر آذری

   سلام دوست عزیز، ممنونیم که نظرتون رو با سیگنال در میون گذاشتین. میزان سرمایه گذاری مسئله مهمیه و باید انتظارات خودتونو از سرمایه گذاری تون مشخص کنید. این مسئله به فاکتور های مختلفی مثل میزان درآمد، قدرت ریسک، سن، جنس، مدت زمان در نظر گرفته شده برای خواب سرمایه و … بستگی داره. در مورد کارمزد ها هم بدونید که همیشه کارمزد وجود داره ولی طوری نیست که هر ماه بخاین مبلغی پرداخت کنید. کارمزدهای سرمایه گذاری در هنگام خرید و فروش به سرمایه گذار تحمیل میشه و مقدارش بستگی به بازاری داره که واردش شدید. به طور کلی سرمایه گذاری مستقیم به دلیل اینکه معاملات شخصی رو زیاد میکنه کارمزد بیشتری داره ولی در سرمایه گذاری غیر مستقیم مثل صندوق های سرمایه گذاری، به دلیل صرفه جویی ناشی از مقیاس، در کل کارمزد ها خیلی کمتر میشه.

 • خلیل چلداوی

  مطالب خوبی هستن ولی اگه توضیحاتی بیشتری می دادید ممنون میشم

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از شما. با ما همراه باشید

 • وقتی سهام و خریداری کردیم خودمون تعیین میکنیم که چقدر نگه داریم؟شما گفته بودین اگر قصد نگهداری به مدت یک سال رو دارین میتونین از سود استفاده کنین…دوم اینکه سود دقیقا کی پرداخت میشه؟اخر سال؟

  • بهادر آذری

   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی سیگنال، زمانی که شما به عنوان یک معامله گر وارد بازار سهام میشید تمام تصمیمات برای خروج از سهم با خود شماست. ممکنه شما ترجیح بدین با سود زیادی که در مدت کوتاه بدست اومده از سهم خارج بشین یا اینکه برای بعضی از معاملاتتون سود کم در مدت طولانی تر رو ترجیح بدین. این مسائل کاملا شخصیه و بستگی به فاکتور های مختلفی داره. اما درباره تقسیم سود در بورس لازمه بدونید که تاریخ تقسیم سود ها در شرکت های مختلف فرق می کنه. برای اطلاع از تاریخ دقیق و اطلاعیه های مربوط به مقدار سود تقسیم شده، باید از سایت شرکتی که سهم رو خریداری کردین یا سایت کدال موارد رو دنبال کنید. به طور کلی به سرمایه گذاران توصیه میشه که به خرید و فروش های متوالی دست نزنند و سهم انتخابی خودشون رو به مدت طولانی نگه دارند تا هم از یک طرف از افزایش قیمت هر سهم در بازار استفاده کنند و هم از تقسیم سودی که شرکت از محل عملکرد خودش میسازه، بهره ببرند.
   در ضمن اطلاعیه های سایت کدال به زودی در اپلیکیشن سیگنال رونمایی میشه و شما میتونید به راحتی اطلاعات مورد نظرتون رو دریافت کنید.

 • مجیدپیریان

  درود برشما ممنون از توضیحاتتون

 • سامان رستمی

  سلام
  مثل همیشه عالی تمام مطالبتون به روز و مفید برنامتون عالی مرسی که هستین

  • بهادر آذری

   سلام، ممنون از شما، با ما همراه باشید.

 • حمید اله دادی

  بسیار عالی و مفید

 • علی سرخیل

  سپاس

 • رضا روزبهانی

  با سلام.
  ممنون از برنامه ی خوب و جامع و کامل سیگنال.
  موفق و پیروز و سلامت باشید ان شاءالله

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از شما. همراه ما باشید

 • محمد نظری

  بسیار عالی و مفید بود و کمال تشکر را دارم

 • بهرام عبدالرحمانی

  سلام. اینجانب بعنوان تازه وارد از برنامه و اطلاعات بسیار ارزشمندتان در جهت اگاهیم و افزودن اطلاعاتم در مورد وضع بازار و به ویژه بورس تشکر مینمایم .‌و آرزوی موفقیت شما عزیزان را می‌نمایم.

  • بهادر آذری

   سلام و درود، رضایت شما باعث خوشحالی ماست. ممنون از همراهیتون.

 • مسعود شاهمندی

  سلام
  ممنون از این آموزش مفیدتون پاینده و پیروز باشید

  • بهادر آذری

   سلام و درود، سپاس از همراهی شما. پاینده و پیروز باشید.

 • با سلام وتشکر از مطالب مفید
  چطور حد بالا وپایین وحد سود وضرر یک سهم رو بدست بیاوریم

  • بهادر آذری

   سلام، مشخص کردن این حدود بستگی به استراتژی و پلن معاملاتی شما داره و قانون مطلقی برای این کار وجود نداره.

 • نورالدین ملکزاده

  بسیار عالی

 • نوردین ملکزاده

  دستتون درد نکنه واقعا عالی بود

 • شهربانو

  برنامه ای بسیارعالی وخوب

 • ناصر عیسی زاده

  من تازه اپلیکیشن را دانلود کردم عالی است

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. با سیگنال همراه باشید.

 • Pouya.sarkhosh

  Killliii aliii boood .mrc

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، سپاس از نظر و لطف شما.

 • Pouya.sarkhosh

  مرسی

 • احمد شریفی

  اطلاعات بسیار جالبی کسب کردم

 • مجید حسینی

  Okخیلی آموزنده و مفید و کاربردی
  یک سیگنال ۲۰۰ درصد هم ….. میهمان کن

 • سید علی رضا فاتحی

  سلام
  در قسمت تحلیل تکنیکال این امکان وجود داره مثل سایت رهاورد365 به صورت اتوماتیک تنظیمات برای هر سهم ذخیره بشه!
  سپاس از لطف شما…

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اگر روی چارت تغییر و تحلیلی انجام بدید تغییرات شما ذخیره میشه.

 • ابراهیم تردال

  بسیار آموزنده و عالی ممنون

 • لطفاً تحلیل سهام واحیا و شپنا را بروزرسانی کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. درخواست شما به تیم تحلیل ما منتقل شد.

 • حمید رضا مبردی

  ممنون از توضیحات. لطفا در خصوص نحوه ورود به بورس برای مبتدیان مطالب بیشتری قرار دهید.

 • ممنون خیلی مفید و آموزنده…💛

 • حسين بوساكي

  خيلي عاليه خدا خيرتون بده

 • آموزش عالی تشکر

 • زانیار شریفی

  با سلام و خسته نباشید.
  ممنون بابت تلاشهاتون!
  یه سوال فنی:
  آیا میشه ضرورتا با توجه به EPS و نسبت P/E یک شرکت حدس زد که سود خوبی خواهد داشت سهم این شرکت؟؟ واینکه آیا P/E هرچه پایین تر باشه بهتره؟ اگه منفی بشه چی؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و دورد. بله هرچه نسبت P/E کمتر باشه بهتره. منفی شدن P/E اصلا معنی نداره. موفق و پرسود باشید.

 • داریوش قبادی

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از برنامهیتان میخواستم دونم برای ثبت نام و اهراز هویت باید چه مدرک تحصیلی داشته باشیم و آیا سیکل می شود

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به بورس دیپلمه.

 • مرتضی روستا

  نحوه آموزش و اطلاع رسانیتون بسیار جالب هس از لطف ومحبت شما کمال تشکر را دارم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سپاس از نظر شما. خوشحالیم که از برنامه ما رضایت دارید. پرسود و موفق باشید.

 • Moretezaomidi

  ممنون ازراهنمایی که کردین اطلاعات بیشتری درزمینه ی فرایندسرمایه گذا ری دربورس ارائه بهین ممنون میشم.

 • سلام من به تازگی وارد بورس شده ام چطور میتونم متوجه بشم چه سهی برای خرید مناسب هست یا نیست

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. میتونید از قسمت تحلیل های سهام سایت سیگنال استفاده کنید تا در تصمیم گیری به شما کمک کنه. البته طبق بیانیه سلب مسئولیتی که در اپ و سایت داریم این نمادهای بورسی صرفا جهت معرفی هستند و مسئولیت خرید و فروش اون‌ها به عهده خود شماست.

 • مرادعلی رحیمی

  سلام:ممنونم ازاین اطلاع رسانی شمادرموردبرس چون مردم آن قدرمعلومات جامع وکامل ازبرس نداردهرچه مردم دراین موردآموزش داده شودخیلی خوبه.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف و نظر شما.

 • اسماعیل قلیزاده

  با سلام و خسته نباشید
  چطور میشه فهمید که کدام سهام را بخریم؟ یعنی دیگه نیازی نباشه که یکی به ما بگه و ما خودمون بدونیم که خریدنش خوبه.؟ با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. ابتدا باید با مبانی بورس و تحلیل های بورسی (تکنیکال، فاندامنتال) آشنا بشید و سپس با استفاده از دانشی که کردید و از همه مهم تر تجربه ای که با گذشت زمان از بازار به دست میارید استراتژی معاملاتی خودتون رو داشته باشید تا بتونید خوب عمل کنین.

 • مرضیه دشتی

  سلام من تازه میخوام وارد بازار بورس بشم هیچی بلد نیستم امکان اینکه مشاور داشته باشم هست ؟هزینه اش چقدر ه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در حال حاضر خیر. میتونید از مطالب آموزشی ما در صفحه سهام استفاده بکنید تا بتونید با مبانی بازار بورس اشنا بشید.

 • محمد کیانی

  ممنون از راهنمایی صادقانه شما.

 • رحمانوند

  مطالب مفیدی بود.ممنون

 • ملیحه مسگرها

  می خواهم تازه شروع کنم روش خوبی برای ابتدای کار است به امید خدا

 • سجاد زنوزی اصل

  خیلی خوبه . عالی .

 • عالی بود

  عالی

 • حمید نظری

  به نظرمن اگر بازار بورس رشد مالی داشته باشد که دارد بهترین مکان برای سرمایه گذاریست

 • نگین دفتریان

  سلام.مطالب آموزشی خیلی خوب هستن ولی خیلی کمن. امیدوارم در آینده مطالب بیشتری اضافه بشن.ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر خدمت شما. بله، در حال حاضر قراره هفته ای یکی به این مطالب اضافه بشه. با سیگنال همراه باشید.

 • محمد حسین شفایی

  با سپاس فراوان از زحماتتان اگر امکان دارد فایلهای صوتیتان را نیز دریافت نمایم .
  با درود و تشکر.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در حال حاضر امکان دانلود وجود نداره. در آپدیت‌های بعدی این ویژگی به سایت و اپ اضافه خواهد شد و به راحتی میتونید پادکست های مارو دانلود کنید.

 • مسعود خواجه کریمی

  بسیار خوب

 • مهدی مهدوی

  سلام
  بنده مقداری پس انداز دارم و به دلیل اینکه وقت حضور در بورس ندارم میخواستم از طریق صندوق سرمایه گذاری وارد بورس بشم برا همین میخواستم لطف کنید و یه صندوق سرمایه گذاری خوب و مطمن معرفی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برای ما امکان معرفی صندوق وجود نداره، اما برای راهنمایی و تصمیم گیری بهتر میتونید از گزارش های تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری که توسط کارشناسان ما تهیه میشه و بخصوص گزارش های 10 صندوق سرمایه گذاری برتر استفاده کنید.

 • علی محمد یارولی پور

  باسلام. لطفا راهنمای بفرمایید با ۱۰۰میلیون تومان برای شروع در بازار بورس چه راهکاری پیشنهاد میدهید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بهترین راهکار برای ورود به بورس اینه که اول با مبالغ کم سرمایه گذاریتونو شروع کنید تا با بازار آشنا بشید و تجربه کسب کنید. برای آشنایی بیشتر با بازار بورس میتونید از مطالب آموزشی سهامِ سیگنال استفاده کنید. پس از کسب تجربه و آشنایی بیشتر با بورس میتونید مبالغ بیشتر رو وارد بازار سهام کنید. همچنین اگر وقت و دانش کافی برای انجام این کارو ندارید میتونید از صندوق های سرمایه گذاری به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس استفاده کنید.

 • سیداحمد نصیری خراسانی

  با سلام
  امیدوارم با استفاده از اپلیکشن سیگنال ترس و دلهوره ای که از بازار بورس دارم کمتر شود و با اطمینان نسبی قدم به بازار بورس بردارم

 • رسول احمدیان

  ممنون از راهنمایتون

 • رسول احمدیان

  میخوام وارد بورس بشم ولی آشنایی کافی ندارم میترسم ضرر کنم

 • ناشناس

  سلام بسیار عالی

 • موسی حاجی زاده

  ممنونم از اطلاعات خوبی که ارائه داده شده

 • الف امیدی

  باسلام و خسته نباشید
  آیا من با مدرک فنی و دیپلم ردی وحدود ۱میلیون پول میتونم سهامدار شم.
  با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. طبق قوانین جدید قوانین مدرک تحصیلی دیگه وجود نداره. بنابراین بله میتونید.

 • پژوهان

  مرسی از مطالب اموزندتون

 • ببخشید سوالی داشتم .مدت زمان کسب سود چقدر هست؟مثلا من دو ملیون سرمایه بذارم چند وقت میشه مثلا سی درصد سود برد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. زمان مشخصی نداره و کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی و عملکرد سهامی که میخرید داره.

 • رضا نجفی

  مطالب مفید بود ولی کامل تر باشه که دیگه نیاز به کلاس مقاله یا اپلیکیشن دیگر باشه ممنون از شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. مقالات سهام بصورت هفته ای یکبار آپدیت میشن و مقاله جدیدی به لیست مقالات آموزشی بازار سهام اضافه میشه. با ما همراه باشید.

 • ناشناس

  ممنون از زحمات شمابزرگواران

 • حسن شیخ محمدی

  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت شما گرامیان درمورد بورس حتما باید آموزش های بورسی رافراگرفت منظورم از اول مقدماتی تا استادی خیلی وقت گیره وحوصله میخواد دیگه ما نمیتونیم مثل جوانا همه این اصطلاحات را نمیتوانیم یاد بگیریم یادمان میره بهترین راهکار به نظر شما برای ما که بازنشسته ایم چه راهی است بعدش ما سرمایه کلان نداریم شاید درماه ۵۰۰تومان به این مورد اختصاص بدیم تاخدا بخواد چه بشه فقط چم کاربدستم بیاد خدای نکرده ضررنکنم ممنون میشم مارا راهنمایی کنید باتشکر

 • ممنون. آموزش شما تا اینجا عالی بود

 • فریاد صلواتی

  برای توضیحات اولیه در مورد بورس مطالب مناسب بود متشکرم

 • سپاسگذارم ازتوضیحات تان

 • یعقوب عنافجه

  عالی است

 • رضا افضلي

  برنامتون عالي است.حرف نداره.دمتون گرم

 • باسلام خسته نباشید
  بنده دو روزه نمیتونم با اپ گوشی وارد شم بالپ تاپ واردمیشم،لطفا بفرمایید اپ من مشکل داره یا تغییراتی اعمال میشه
  منظورم اسان تریدراگاه هست
  باسپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. این مشکلات رو بهتره از خود شرکت آگاه جویا بشید.

 • پیمان شاددل

  سلام ممنون میشم یه راهنمایی بکنید بین سهام ایران خودرو و ارز کدام را انتخاب کنم و کدام سود اور تر است با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. خرید هریک از این دو بستگی به خودتون و استراتژی معاملاتی شما داره. میتونید از تحلیلی ها و گزارش های موجود در سایت و اپ سیگنال هم برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنید.

 • محمد جلیل رجبی

  سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
  من در یکجا در دیدگاههای دوستان خواندم که به جواب دوستمان نوشته بودید که برای ورود به بورس باید مدرک دیپلم داشت یعنی اینطور که شما فرمودین منی که مدرکم پنجم ابتدایی است باید چکار کنم منو بگو باچه عشق وعلاقه ای این متن هارو میخوندم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. قبلا این قانون وجود داشت ولی به تازگی دیگه محدودیتی برای مدرک تحصیلی وجود نداره و شما میتونید وارد بورس بشید.

 • سمیه عباسی

  سلام.برای ثبت نام در بورس باید چکار کرد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. برای شروع سرمایه گذاری در بورس ایتدا لازمه که در سامانه سجام احراز هویت کنید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کرده و کد فعال بورسی دریافت کنید پس از اون میتونید به راحتی سهام مورد نظرتون رو خرید و فروش کنید.

 • رضا حبیبی

  بسیار مفید و مختصر مرسی از اطلاعات خوبتون

 • مهراد سلیمانی

  توضیحات عالی و کاملا بزبان ساده و قابل درک بود. من که لذت بردم. همچنین واقعا با بورس هیچ اشنایی نداشتم ولی الان متوجه کل موضوع شدم ممنون ازتون

 • نیما فندرسکی

  سلام تشکر از این اطلاعات

 • سلام تواین اپ چطوری کارگذار واسه خرید سهام پیداکنیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. از این برنامه نمیتونید کارگزاری پیدا کنید. بهتره در نت سرچ کنید تا بتونید کارگزاری خوبی برای خرید و فروش سهام پیدا کنید.

 • حسن رضائی

  عالی

 • علیرضا عزیزی یادکوری

  با سلام خسته نباشید مطالب خوب آموزنده داشتین بنده برای ورود به بازار بورس علاقه دارم ولی تجربه ای ندارم وقت ازاد هم دارم پیشنهاد شما چیست با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم ابتدا با استفاده از مطالب آموزشی ما با بورس آشنا بشید سپس با مبالغ پایین وارد بورس بشید و پس از کسب تجربه معاملات خودتون رو شروع کنید.

 • آیدین ذاکری

  سلام و عرض خسته نباشید به متولیان و نخبگان “سیگنال”
  ضمن خسته نباشید خواستم در مورد بورس بیشتر مطلع شم احساس میکنم این متون برام یکم پیچیده است لطفا راهنمایی کنید
  پیوست:لطفا در مورد بیمه سرمایه گذاری در مقابل ریسک و زیان احتمالی را توضیح بدین.

  با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف و محبت شما. پیشنهاد شما حتما مد نظر ما قرار خواهد گرفت. با سپاس از همراهی شما.

 • بسیار عالی بود
  ممنون از اینکه تلاش میکنید تا من نوعی پولم رو بیهوده توی بانک نذارم
  سپاس

 • مهدی رستمیان

  ممنونم بابت مطالبتون،
  آیا در مورد آموزش بورس، فایل ویدئویی هم دارید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در حال حاضر خیر ولی در آینده نزدیک ویدئو آموزشی هم خواهیم داشت.

 • عالی ممنونم

 • سلوا شریفی

  عالی بود ..سپاسگزارم

 • رامین تؤانای

  میخؤام در بازار بؤرس سرمایه گذاری کنم

 • عبدالقدیر فروتن

  لطفا صفر تا صد یک شخص که بخواهد با آپ سیگنال ویا با سایر آپ هامعامله کند توضیحاتی ارائه بفرمایید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در حال حاضر امکان انجام معاملات با اپ سیگنال وجود نداره. موفق و پیروز باشید.

 • سلام ممنون از مطلب مفیدتون لطفا تخصصی تر هم‌مطلب بذارید و آیا سیگنال کلاس آموزشی دارد.؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. آموزش هایی که در سایت و اپ قرار میگیره بصورت گام به گامه و اکثرشون هنوز در فاز مبتدی هستند در آینده ای نزدیک وارد بحث های تخصصی تر هم خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 • علی بذرافشان

  سلام و عرض ادب
  به نظر شما سرمایه گذاری به روش بازده نقدی بهتر است یا به روش بازده سرمایه ای ؟؟ ( از نظر سود مالی )

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اینکار کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. با ما همراه باشید.

 • خیلی ممنون از برنامه خوبتون

 • مهدی مرادی

  کانال بسیار خوبی است،ممنون.

 • بهنام افشاری

  واقعا عالی بود هم مقاله بسیار خوبی و خلاصه شده بود و هم اینکه با پاسخ به نظرات مطلب بیشتر جا افتاد واقعا دست خوش و خسته نباشید

 • پویارضایی

  چطور میتوان وارد بورس شد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. برای ورود به بورس ابتدا باید در سامانه سجام اعتبارسنجی بشید سپس در یک کارگزاری ثبت نام کنید و کد بورسی دریاغت کنید تا به راحتی بتونید سهام خرید و فروش کنید.

 • ابوالفضل فرهادی

  سلام.. تمایل دارم سهام بخرم و مشتاق هستم بیشتر یاد بگیرم و سبس وارد بورس شده خرید کنم

 • پرویز پارسا

  سلام و تشکر از‌اطلاع رسانی.انتظار است.اطلاعاتی در مورد معاملات مشکوک در بورس.و همچنین اثر‌گذاری سهامداران عمده.در حمایت و مقاومت.

 • سامان خندان کوچکی

  قیمت هر واحد بورس اوراق بهادار خیلی کم هست،حدود 4000 تومان،علت اینکه حداقل سرمایه رو 100000 تومان بیان کردین چیه؟قانون خاصی وجود داره؟ (تازه وارد هستم)

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بله این قانونیه که سازمان بورس گذاشته و باید رعایت بشه.

 • رضادارابی

  بسیار سپاسمندیم از شما …

 • سلام در زمان فعلی بهترین پرسود ترین و افت کم کدام سهام هست

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. جواب به این سوال رو نمیشه هیچوقت با قطعیت گفت و همچنین ما نمیتونیم سهمی رو معرفی کنیم. شما میتونید از تحلیل‌هایی که در قسمت سهام اپ و سایت سیگنال منتشر میشه فقط جهت راهنمایی و تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرید چه بخرید و چه بفروشید و مسئولیت خرید و فروش با خود شماست.

 • خیلی عالی.دستتون درد نکنه.بابت مقاله آموزندتون

 • حسین رضازاده

  ممنون از سیگنال جمع وجور وساده ومفید

 • اصغرشریفی

  باسپاس ازدست اندرکاران محترم بورس که در آموزش وراهنمائی مبتدیان بازار بورس نهایت دانش و صداقت خودرامبذول می دارند.بنده دریکی ازشرکتها حدود۵۲۰۰۰۰سهم داشتم که یکجافروختم وبعدازسپری شدن حدود۲ماه از معامله به جهت افزایش قیمت سهام حدود۱۵۰۰۰۰۰۰۰ریال ضررکردم.ناگفته نماند که این سهام درحدود۲۰سال برایم آورده داشت که ناشیگری کردم و صدالبته به جهت ندانم کاری یک جافروختم .آیابنده میتوانستم تعدادی ازآن سهم رافروخته و تعدادی هم نگه دارم؟اِآلن ازآن شرکت حدود۱۰۰۰۰سهم دارم.به نظر شما نصف این سهم رافروخته ونصف دیگررانگه دارم مناسب میباشد؟زمان فروش اینجانب قیمت هرسهم۴۰۰۰ریال بود که الآن۶۵۰۰ریال میباشد‌.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. پیشنهاد ما اینه که اولا هیچوقت کل سرمایتون رو به یک نماد اختصاص ندید و در سهام مختلف سرمایه گذاری کنید. دوما تا جایی که امکان داره از هیجان و تصمیمات عجولانه دوری کنید. خرید و فروش هر نمادی بستگی به خودتون و استراتژی معاملاتی شما داره. برای راهنمایی بیشتر حتما مقالات آموزشی ما در بخش سهام رو مطالعه کنید.

 • ممنون ازاطلاعات خوب شما،،درصورت امکان برای فراگیری و
  یادگیری بیشتر برای افراد تازه وارد که قصد سرمایه گذاری در
  بازار بورس را دارندراهکارهای جدیدتری را ارایه نمایید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. پیشنهاد شما حتما مدنظر ما خواهد بود. موفق و پرسود باشید.

 • پیام ژولیده زاده

  میخواهم واردبورس بشم لطفا راهنمایی ام کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای ورود به بورس پیشنهاد میکنم مطالب آموزشی مارو مطالعه کنید تا با این بازار بیشتر آشنا بشید. موفق و پیروز باشید.

 • ناشناس

  سلام.ممنون بابت توضیحات دقیق و واضح تون

 • مطالب خوبی بود ولی اگر کمی تخصصی تر بررسی می کردید بهتر بود

 • جالب و جذب کننده بود
  ممنون

 • ناشناس

  سلام با سپاس فراوان ، از راهنمائیها و اطلاعات داده شده استفاده کردم باز هم منتظر اطلاعات بیشتری هستم

 • بهروز نجفی

  ممنون از محبت های شما، مطالب بسیارمفیدبود

 • بهروزعلی بخشی

  سلام ممنون مطالب واقعا عالی بود تشکر

 • بهروزعلی بخشی

  سلام ممنون مطالب واقعا عالی بود تشکرخیلی میتونه تواینده کمک کنه

 • mohamadpormanaf

  سلام خسته نباشین من اصلا اشنایی با بورس اینا ندارم بلد نیستم به نظرتون میتونم با این برنامه یاد بگیرم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلاو و وقت بخیر. از مطالب آموزشی ما استفاده کنید. ما سعی میکنیم بصورت گام به گام بازار بورس و نحوه ورود به اون رو به شما آموزش بدیم.

 • واقعأ عالی و خلاصه بود،ممنون از سایت سیگنال

 • عالی

 • ناشناس

  برای افرادمبتدی اطلاعات مفیدی بود

 • عیسی کندری

  سلام.برشما دوستان تشکراززحمات.شمادرمورداطلاعتی.که.میدین

 • امیر تیمور یوسف زاده

  سلام بسیار عالی هست ولی بهتر است به زبان ساده تر و مثل های بیشتری توضیح داده میشد

 • با سلام…
  تشکر به خاطر مطالب ارزشمند و مفید فایده…

 • داود فلاحی

  با سلام بسیار عالی وساده وروان در یاد گیری بود سپاسگزارم

 • سید امیر حسینی

  سلام وتشکر مطلب مفید وموجز بود

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
1 اسفند 1398