کارگزاری بورس چیست و چگونه بهترین کارگزاری را انتخاب کنیم؟

معمولا تازه واردان به بازار بورس، برای پیدا کردن یک کارگزاری بورس مناسب سوالات زیادی دارند و نیاز دارند تا درباره خدمات کارگزاری بیشتر بدانند. همین موضوع باعث می‌شود وقت زیادی از آن‌ها گرفته شود و با تاخیر، فعالیت سرمایه‌گذاری خود را شروع کنند. این مقاله کمک می‌کند تا درباره کارگزاری بورس بیشتر بدانید و بتوانید بهترین کارگزاری را انتخاب کنید.

به صورت آنلاین در کارگزاری ثبت نام نمایید و کد بورسی بگیرید

کارگزاری بورس چیست و کارگزار (Broker) در بورس کیست؟

سرمایه‌­گذاری در بورس و خرید و فروش سهام با پول انجام می‌شود ( که برای سودآوری بیشتر نیاز به آموزش بورس دارید.) اما نه به این صورت که هر سرمایه‌گذار بتواند سهام را مستقیما خودش بخرد و از حساب بانکی شخصی‌اش پرداخت کند. بلکه واسطه‌ای به اسم کارگزاری وجود دارد که می­‌تواند این بستر امن را برای مبادلات فراهم آورد.

کارگزاری­‌ها شرکت‌­هایی هستند که پل ارتباطی میان سرمایه­‌گذاران و شرکت بورس و اوراق بهادار را ایجاد می­‌کنند. هر شخص برای شروع سرمایه‌­گذاری در بورس باید ابتدا به سراغ یک کارگزاری برود و از طریق آن اقدام به خرید و فروش سهام و سرمایه­‌گذاری در بورس کند.

هر شرکتی هم نمی‌تواند همینطور الکی برای اینکه کارگزاری شود اقدام کند. ابتدا باید مجوزهای لازم را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کند. بعد از آن می‌تواند فعالیت‌هایی را در جهت ارائه خدمات به مشتریان بورس و بازارهای خارجی انجام دهد.

چطور در کارگزاری ثبت نام کنیم؟


گام اول: ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد


برای ثبت نام در کارگزاری لازم است که حتما کد احراز هویت سجام داشته باشیم. گرفتن کد سجام عملیات آسانی است. از طریق سایت صدور سجام (Sejam.ir) می شود این کد را به راحتی دریافت کرد. کد سجام یک شناسه احراز هویت است و برای هر فرد تنها یکبار صادر می شود.


گام دوم: احراز هویت سجام


بعد از ثبت نام کد سجام، برای ثبت نام در کارگزاری باید احراز هویت خود را در سامانه سجام انجام دهید. دو روش حضوری و غیر حضوری برای احراز هویت وجود دارد.

اگر قصد دارید به صورت غیر حضوری و الکترونیکی برای احراز هویت سجام اقدام کنید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن سیگنال این کار را با سهولت بیشتری انجام دهید.


گام سوم: مراجعه به سایت (یا اپلیکیشن) سیگنال و ثبت نام در کارگزاری مورد نظر


گام سومی که متقاضیان باید انجام دهند، ثبت نام در کارگزاری است. برای این کار می‌توانید از طریق مراجعه به شعب کارگزاری‌ها، سایت کارگزاری مورد نظر و یا اپلیکیشن یا سایت سیگنال، جهت ثبت نام در کارگزاری اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین برای ثبت نام یک سری از مدارک شناسایی لازم است که شامل اصل و کپی شناسنامه و اصل و کپی کارت ملی می‌شود.

پیش از این در مقاله‌ای مفصل تمامی موارد بالا را توضیح داده‌ایم که می‌توایند از لینک زیر به آن دسترسی داشته باشید.

کد سهامداری چیست؟

کد سهامداری یا کد بورسی شناسه‌ای واحد است که کارگزاری در اختیار هر فرد قرار می‌دهد. در واقع این کد وسیله‌ی شناسایی اشخاص حقیقی یا حقوقی به شمار می‌رود.
کد سهامداری اشخاص حقیقی معمولا به صورت سه حرف ابتدایی نام خانوادگی و 5 عدد در کنار آن تعریف می شود و معمولا در صفحه معاملاتی هر فرد سرمایه گذار دیده می شود. داشتن این کد برای دریافت سود نقدی سهام لازم است. در نتیجه اگر کد سهامداری خود را در صفحه معاملاتی خود مشاهده نکردید می‌توانید از طریق سایت سجام برای اصلاح آن اقدام کنید.

آیا می شود بدون کارگزاری در بورس فعالیت کرد؟

این سوال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که می‌شود بدون کارگزاری در بورس فعالیت کرد؟  پاسخ منفی است. زمانی که می خواهیم «سپرده گذاری» را شروع کنیم باید از طریق یک بانک افتتاح حساب کنیم. یعنی به یکی از شعب بانک مراجعه کنیم. اینجا بانک به عنوان یک نهاد واسطه‌ای، بین ما و کسانی که به پول نیاز دارند عمل می کند. یعنی بانک واسطه ای است بین کسانی که قصد سپرده گذاری دارند و کسانی که می خواهند از خدمات سپرده گذاری (وام، سود بانکی و..) استفاده کنند. حال برای شروع «سرمایه گذاری» در بورس هم حتما لازم است به یک کارگزاری که نقش واسطه بین خریداران و فروشندگان را دارد، مراجعه کنیم.

چطور بدون کارگزاری سهام بخریم؟

خرید سهام‌هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ارائه می‌شوند باید حتما از طریق کارگزاری اتفاق بیفتد. اگر تجربه خرید سهامی را دارید که برای خرید آن نیازی به استفاده از کارگزاری نبوده است و یا شنیده‌اید که فردی با مراجعه مستقیم به شرکتی، سهام آن را خریداری کرده است، آن شرکت زیر نظر سازمان بورس فعالیت نمی‌کند. طبیعتا خرید و فروش آن سهام پشتوانه قانونی ندارد و به همین دلیل ممکن است سرمایه‌گذاران را بعد از مدتی به دردسر بیاندازد.

کارگزاری های بورس چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

کارگزاری‌ها موظف هستند تا اطلاعات دقیق در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند تا امکان سرمایه‌گذاری  برای افراد حقیقی و حقوقی به وجود بیاید. یعنی افراد و یا نهادها بتوانند با استفاده از خدمات کارگزاری‌ها، (که همان ارائه اطلاعات لحظه به لحظه و تغییرات بازار بورس است) سهام شرکت‌های مختلف را خرید و فروش کنند.

خدمات کارگزاری ها چیست؟

همه کارگزاری‌ها سیستم معامله آنلاین دارند. یعنی برای خرید و فروش سهام نیازی به مراجعه حضوری به کارگزاری نیست. بلکه فقط با استفاده از سایت و یا اپلیکیشن‌های معاملاتی می‌شود به صورت آنلاین خرید و فروش کرد.


سامانه معاملات آنلاین


قبلا معامله در بازار بورس حتما باید به صورت حضوری انجام می‌شد. یعنی سرمایه گذاران باید حتما مراحل مربوط به خرید و یا فروش سهام (پر کردن فرم های مخصوص و…) را به صورت حضوری انجام می‌دادند. الان چند سالی است که سامانه معاملات آنلاین این امکان  را ایجاد کرده که به صورت اینترنتی و بدون معطلی معاملات بورسی انجام شوند. در حال حاضر اکثر سرمایه‌گذاران در بازار بورس از این روش برای خرید و فروش استفاده می‌کنند.


سامانه معاملات آفلاین


بازار بورس هر روز (از شنبه تا چهارشنبه) بین ساعت 8:30 تا 12:30 فعال است و می شود به صورت آنلاین در آن فعالیت کرد. در غیر این ساعت‌ها نمی‌شود در این بازار خرید و فروش انجام داد. سامانه معاملاتی آفلاین به ما کمک می‌کند تا در هر ساعتی از شبانه روز معامله دلخواه خود را سفارش بدهیم. یعنی در صورتی که بازار (در زمانی که فعال است) به آن قیمت رسید، از طرف ما معامله انجام شود.

در این روش پس از ثبت معامله آفلاین، مجدد ارزش معامله با سرمایه‌گذار چک می‌شود. اگر سهم و قیمت مورد نظر سهامدار تایید شود بعد از آن خرید یا فروش اتفاق می‌افتد.


اعتبار معاملاتی


کارگزاری‌ها بسته به شرایط و سابقه معاملاتی سرمایه‌گذاران، به آنان اعتبار پرداخت می‌کنند. اعتباری که کارگزاران به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند مشابه وام در سیستم بانکی است. مبلغ اعتبار بسته به نوع کارگزاری و اعتبار مالی سرمایه‌گذار متفاوت است و معمولا بدون سود است. سرمایه گذار نیز موظف است با سرمایه‌گذاری درست در بازار بورس، مبلغ دریافت شده را برگرداند.


تحلیل، مشاوره و آموزش


یکی دیگر از خدمات کارگزاری‌ها ارائه تحلیل تکنیکال و مشاوره سرمایه‌گذاری به کاربران است. کارشناسان مالی و بورس در دفاتر کارگزاری‌ها حضور دارند تا در صورتی که سرمایه‌گذاران نیاز به مشاوره داشته باشند بتوانند به آنان مراجعه کنند. علاوه بر این، دوره‌های آموزشی تحلیل بورس در کارگزاری‌ها برگزار می‌شود. بعضی از کارگزاری ها این دوره ها را به صورت آنلاین هم برگزار می‌کنند که می‌تواند بسیار مفید واقع شود.


صندوق سرمایه گذاری و سبد گردانی


بعضی از کارگزاری‌ها از ابزارهای جدید سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. یکی از این ابزارها صندوق سرمایه‌گذاری است که می توان با استفاده از سامانه کارگزاری در این صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری کرد. می‌دانیم که برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید از طریق سایت و یا سامانه ثبت نام آن صندوق‌ها اقدام کرد. استفاده از خدمات کارگزاری‌ها احتمالا آسان‌تر و متمرکزتر از حالت عادی است.

اگر برای سرمایه‌گذاری وقت کافی و یا تخصص ندارید می‌توانید سرمایه‌گذاری خود  را به سبدگردان‌ها بسپارید. سبدگردان‌ها افرادی متخصص و مورد تایید سازمان بورس هستند. یکی دیگر از خدمات کارگزاری‌ها معرفی سبدگردان به افرادی است که نیاز به این خدمت دارند.

چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

همانطور که می‌دانید بانک‌ها دریچه ورود مردم به دنیای سپرده‌گذاری هستند. همچنین علاوه بر حفظ امنیت سرمایه مردم، تسهیلاتی نیز به آنان ارائه می‌دهد. کارگزاری‌ها هم مانند بانک‌ها دریچه ورود سرمایه گذاران به دنیای بورس و سهام هستند. بنابراین انتخاب بهترین کارگزاری بورس، یکی از دغدغه‌های مهم سرمایه‌گذاران خواهد بود.

بانک‌های زیادی در ایران فعال هستند که با انواع تسهیلاتی که در اختیار سپرده‌گذاران خود می‌گذارند با هم رقابت دارند و مردم بر اساس همین تسهیلات، بانک مناسب خود را انتخاب می‌کنند. این رقابت درمورد کارگزاری‌ها هم صدق می‌کند. یعنی سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های هر کارگزاری می‌توانند کارگزاری مناسب خود را انتخاب کنند.

انتخاب بهترین کارگزاری مثل هر انتخاب دیگری، وابسته به شرایط خودمان است. یعنی من اول باید بدانم چه نیازهایی دارم و بعد با توجه به آن ها بهترین گزینه پیش رویم را انتخاب کنم. پس طبیعتا انتخاب بهترین کارگزاری برای هر فرد با دیگری فرق دارد.

بعضی از کارگزاری‌ها بیشتر روی ارائه خدمات به مشتریان حقوقی تمرکز دارند. بعضی دیگر نیز برای سرمایه‌گذاران حقیقی وقت و انرژی بیشتری می‌گذارند. برای انتخاب کارگزاری، در نظر گرفتن این موضوع به ما کمک می‌کند تا کارگزاری با شرایط و خدمات مناسب خودمان را پیدا کنیم.

در حال حاضر 108 کارگزاری در کشور فعالیت می‌کنند که مجوزهای لازم را دارند، اما برای اینکه بتوانیم از بین این تعداد، بهترین کارگزاری را انتخاب کنیم، باید تعدادی فاکتور را بررسی کنیم.

ویژگی های یک کارگزاری خوب چیست؟

همانطور که گفتیم برای انتخاب کارگزاری نمی‌شود برای همه یک نسخه واحد پیچید. کارگزاری‌ها خدمات متفاوتی دارند که هر کدام با توجه به شرایط خودشان آن خدمات را ارائه می‌دهند. اطلاع از انواع این خدمات برای انتخاب یک کارگزاری خوب به ما کمک می‌کند.


کارگزاری باید در دسترس باشد


این روزها اکثر کارگزاری‌­ها این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌­اند که به صورت غیرحضوری و آنلاین بتوان با آن­ها در ارتباط بود و خرید و فروش خود را به راحتی انجام داد. حتی کارهایی از قبیل مشاوره، درخواست و سایر کارهای مالی با وجود دسترسی به حساب مالی اشخاص، کاملا غیرحضوری و از طریق کارگزاری قابل انجام می‌باشد.

درست است که این ویژگی یکی از مزیت­‌های یک شرکت کارگزاری خوب محسوب می‌شود، اما بهتر است که به سراغ کارگزاری­‌هایی برویم که در شهر محل سکونت ما هم شعبه­‌ فیزیکی داشته باشد و امکان دسترسی به آن‌ها به راحتی انجام شود.

مزیت وجود شعبه­ فیزیکی این است که رفت و آمد حضوری به آن برای همگان امکان پذیر است. در نتیجه در مواقعی که اخلالی در پاسخگویی غیرحضوری به وجود می­‌آید، می‌توان با مراجعه حضوری به شعبه، مشکل را برطرف کرد. همچنین هرقدر یک کارگزاری شعب بیشتری در شهرهای مختلف داشته باشد، نشان‌دهنده‌ اعتبار و قدمت آن شرکت به حساب می‌آید.


کارگزاری باید معتبر و قابل اعتماد باشد


یکی از ویژگی­‌های اساسی و مهم برای انتخاب یک کارگزاری مناسب، معتبر بودن آن است. یکی از راه‌های ساده و قابل اعتماد برای انتخاب یک کارگزاری مناسب، سر زدن به سایت بورس اوراق و بهادار و دیدن شرکت‌های معتبر در آنجاست.

این لیست بر اساس اعتبار و رتبه بندی شرکت­‌های کارگزاری بورس مرتب شده و مرجع مناسبی برای انتخاب آن‌هاست. سازمان بورس لیست کارگزاری‌ها را بر اساس معیارهای مختلف مثل ارزش کل معاملات، بیشترین حجم معاملات آنلاین و… منتشر کرده است. با استفاده از این اطلاعات می‌توان کارگزاری که بیشتر به معیارها و شرایط ما نزدیک است را انتخاب کنیم.


کارگزاری باید سامانه معاملات بر خط (آنلاین و آفلاین) داشته باشد


باتوجه به اینکه این روزها تمام کارها به صورت آنلاین انجام می‌­شود، یک شرکت کارگزاری معتبر بورس بهتر است مجهز به بیش از یک یا چند سامانه آنلاین باشد. در این صورت زمانی که یکی از سامانه‌ها به مشکل خورد یا دچار قطعی شد، می‌توان با استفاده از سامانه­ دیگر، معامله مورد نظر را انجام داد.

البته این سامانه‌ها به جز معامله استفاده‌های دیگری هم دارند. با استفاده از این سامانه‌ها می‌توان کارهایی از قبیل ثبت سفارشات، مشاهده گردش حساب، مشاهده سبد سهام، درخواست واریز و انتقال پول را به صورت آنلاین انجام داد و بدین ترتیب دیگر نیاز به حضور فیزیکی نیست.

این سامانه‌ها به صورت آنلاین در ساعات کاری بورس فعالیت می‌کنند. یعنی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 12:30. در خارج از این ساعات می‌توان به صورت آفلاین وارد سامانه شد و از آن استفاده کرد که توسط شرکت کارگزاری بورس، بررسی و پیگیری خواهد شد.


کارگزاری باید خدمات قابل توجهی را در حوزه‌­های مختلف ارائه دهد


بین تعداد زیاد کارگزاری‌هایی که فعال هستند، باید رقابت زیادی هم در جذب مشتریان بیشتر وجود داشته باشد. همانطور که بانک‌ها برای جذب مشتریان، خدماتی جزئی ولی جذاب و مختص به خودشان دارند تا مشتریان را جذب کنند، کارگزاری‌ها نیز خدمات و تسهیلاتی مخصوص به خودشان دارند که هر کدام، برای دسته‌ای از مشتریان جذاب هستند.

ویژگی های یک کارگزاری خوب چیست؟

به عنوان مثال بانکی که اینترنت بانک یا موبایل بانک با کاربری راحت‌تر و پوشش خدمات بیشتری داشته باشد، برای برخی جذاب‌تر است. یا بانکی که وام با سود کمتری می‌دهد، یا بانکی که شعبه‌های مدرن‌تر و شیک‌تری دارد. از این دست تسهیلات در بین کارگزاری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخفیف کارمزد

کارگزاری‌ها این واسطه‌گری در معاملات را به صورت رایگان انجام نمی‌دهند. بلکه در مقابل آن مبلغی را به صورت کارمزد دریافت می‌کنند. مقدار کارمزد درصدی از حجم معاملات است که بین کارگزاری‌ها متفاوت است.

بنابراین یکی از چیزهایی که مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌­گیرد، میزان نرخ کارمزد در معاملاتی است که با شرکت‌های کارگزاری انجام می‌دهند. هرقدر این مبلغ مناسب‌تر باشد، رغبت برای انتخاب شرکت کارگزاری، بیشتر می‌شود.

کارمزد هر معامله حدود 1.5 درصد (خرید و فروش) است که از این عدد کارگزارها تقریبا 0.76 درصد را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. کارگزاری‌ها می‌توانند به دلخواه خودشان به بعضی از مشتری‌ها، (بسته به حجم معامله) از مبلغ کارمزد تخفیف بدهند. به همین دلیل انتخاب کارگزاری که متناسب با شرایط معاملات شما فعالیت می‌کند اهمیت دارد.

 • پاسخگویی، مشاوره و آموزش رایگان

سرمایه‌گذاران برای داشتن یک سرمایه‌گذاری خوب، نیاز به اطلاعاتی پایه و بنیادی در شاخه‌های مختلف بورس و روش‌های سرمایه‌گذاری دارند. یکی از خدماتی که یک شرکت کارگزاری مناسب می‌تواند به سرمایه‌گذاران ارائه دهد، داشتن مشاورانی مجرب برای پاسخ به سوالات و ابهامات آن­‌ها است.

آموزش هم یکی از خدماتی است که می‌­تواند در غالب برگزاری دوره­‌های آموزشی یا ارائه‌­ مقالات آموزشی از جانب شرکت کارگزاری ارائه شود تا مشتریانش بتوانند تصمیمات بهتری در زمینه خرید سهام داشته باشند.

 • بسته پیشنهادی سبد سهام

یک کارگزاری با ارائه­ سبدهای پیشنهادی سهام به سرمایه‌گذاران خود، این امکان را فراهم می­‌کند که تصمیم ­گیری برای آن‌ها راحت‌تر شود و تجربه­‌ی خرید انواع مختلف سهام را در یک بسته داشته باشند. این موضوع، قابلیت تحلیل شخصی آن‌ها را در برخورد با انواع سهام بالا برده و اطمینان بیشتری میان کارگزار و سرمایه­‌گذار ایجاد می‌­کند.

 • اهدای اعتبار به کاربران

برخی از کارگزاری‌ها در ازای معاملاتی که مشتریانشان انجام می‌دهند، به آن‌ها اعتبار هدیه می‌دهند. این اعتبار هدیه به شکل یک کیف پول است که کارگزاری در اختیار مشتریان خوش حساب خود قرار می‌دهد. در نتیجه افرادی که گردش معاملاتی بیشتری دارند می‌توانند تا هر زمان که خواستند خرید انجام دهند و نگران کمبود اعتبار خود نباشند.

کارگزاری‌ها حتی در شرایطی که برای دادن این اعتبار در نظر گرفته‌اند نیز با هم رقابت دارند. مثلا یک کارگزاری شرایط را سختگیرانه در نظر گرفته و یک کارگزاری به راحتی اعتبار هدیه می‌دهد. برخی کارگزاری‌ها نیز این اعتبار را بدون هیچ هزینه کارمزد یا هزینه مالی در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد.

 • وصول راحت وجه برداشتی

در قسمت آموزش خرید و فروش سهام گفتیم که اگر سرمایه‌گذاری تصمیم به برداشت اعتبار خود داشته باشد و بخواهد آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد، کارگزاری سه تاریخ را برای واریز ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذار می‌تواند یکی از تاریخ‌ها را انتخاب کند که این تاریخ‌ها معمولا از سه روز کاری بعد شروع می‌شوند. حال اگر یک کارگزاری شرایط بهتری در مقدار نقدینگی داشته باشد، می‌تواند این سه روز را به دو یا یک روز کاهش دهد. بنابراین وجه نقد زودتر به حساب سرمایه گذار واریز می‌شود و این یک مزیت محسوب می‌شود.

بعضی از کارگزاری ها این امکان را دارند که مستقیما به حساب مشتری متصل شوند تا در مواقعی که نیاز به خرید و یا فروش آنی هست بتوان بدون دردسر، انتقال وجه به حساب و معاملات را انجام داد. امکان اتصال به حساب مشتری جزو امکانات بعضی از کارگزاری ها است. اگر فکر می‌کنید احتمال دارد در چنین شرایطی قرار بگیرید، اتصال به حساب بانکی یک امتیاز برای انتخاب کارگزاری مناسب شما محسوب می‌شود.

 • سرعت بالای سامانه آنلاین

سرمایه‌گذاری در بازار بورس و سهام آنقدر رقابتی شده است که سرعت انجام معاملات نقش مهمی در سود یا زیان آن دارد. بنابراین کارگزاری‌ها سعی می‌کنند سامانه‌هایی طراحی کنند که سرعت انجام معاملات در آن‌ها بهینه باشد و سرمایه‌گذاران با مشکل قطعی، از دسترس خارج شدن یا کندی سامانه مواجه نشوند. بنابراین سامانه کارگزاری یکی از ملاک‌های مهم برای انتخاب است که سرمایه‌گذاران باتجربه از اهمیت ویژه آن مطلع هستند.

 • تسهیل خرید «عرضه اولیه»

در روزهایی که عرضه اولیه سهامی در بازار بورس ارائه می‌شود، افراد زیادی برای خرید سهام عرضه اولیه‌ها اقدام می‌کنند و تقاضا خرید بسیار بالا می‌رود. همین افزایش تقاضا باعث شلوغی کارگزاری‌ها و مراجعه همزمان افراد به سایت باعث کاهش کیفیت خدمات اینترنتی کارگزاری‌ها می‌شود. برای حل این مشکل بعضی از کارگزاری‌ها این امکان را ایجاد کرده‌اند که از چند روز قبل بتوان به صورت خودکار خرید عرضه اولیه را انجام داد. یعنی در صورتی که حساب سرمایه‌گذار شارژ کافی برای خرید عرضه اولیه را داشته باشد دیگر لازم نیست در روز عرضه وارد سامانه شود و درخواست خرید ثبت کند چون سیستم بصورت خودکار این کار را انجام می‌دهد.

رتبه بندی کارگزاری های بورس

یکی از روش‌های انتخاب کارگزاری مناسب مطالعه گزارشات کارگزاری ها در سایت سازمان بورس است.

سازمان بورس به صورت مرتب لیست کارگزاری‌ها را بر اساس معیارهای مختلف مثل ارزش کل معاملات، بیشترین حجم معاملات آنلاین و.. ارائه می‌دهد که با استفاده از این اطلاعات می‌توان کارگزاری که بیشتر به معیارها و شرایط ما نزدیک است را پیدا کنیم. در حال حاضر 108 کارگزاری فعال در کشور وجود دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • آیاامکان داددکارشناسان سیگنال درموردخریدنماده سرمایه گذارراراهنمایی کنند؟

  • سلام دوست عزیز
   برای دیدن تحلیل‌های تیم ما میتوانید از بخش تحلیلی سایت استفاده نمایید

 • سلام
  کد بورسی برای هر کارگزاری تفاوت داره؟ یا مثلا اگه شخصی از یه کارگزاری کد بورسی دریافت کنه، اون کد توی همه کارگزاری ها قابل استفاده هست؟

  • سلام دوست عزیز
   برای استفاده از خدمات هر کارگزاری باید در ان کارگزاری ثبت نام کنید

 • ما احراز هویت غیر حضوری انجام دادیم ایا اجباریست در کار گزاری ثبت نام کنیم؟ چه فایده ایی دارد ؟ ضرری میکنیم؟

 • با سلام
  علت عدم تطابق کد سهامداری اوراق با کد سهامداری ارسالی جدید چیست؟😕😕
  و چرا من باید 3 ماه صبر کنم که اوکی بشه
  بعد 20 سال قصد فروش کردم و الان این تاخیر رو درک نمی کنم برای تصحیح کد سهامم

  • سلام دوست عزیز اگه کد بورسی جدیدتون با کد قبلی تفاوت داره می تونید از طریق درگاه ذینفعان یا دفاتر پیشخوان دولت درخواست تجمیع کد بدین.

 • با سلام
  ببخشید کدوم کارگزاری ها آیتم اختیار معاملات خرید و فروش دارند و فرآیند فعال کردن این آیتم چیه؟؟
  تشکر

  • سلام دوست عزیز برای اطلاع از شرایط کارگزاری ها به سایت انها مراجعه کنید.

 • باسلام وخسته نباشید.ازهرموضوعی سخن گفتید.اما نفرمودید.که برای خریدوفروش آتلاین بایدچکارکنیم.به کجاواردشویم چع گزینه ای راانتخاب کنیم .بنده متاسفانه اصلا بلدنیستم خواهشاراهنمایی نمایید .باکمال تشکر.ازشما که برای مردم زحمت می کشید.

  • سلام دوست عزیز باید از سامانه معاملاتی کارگزاری تون استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام من تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت رو از طریق اپلیکیشن سیگنال انجام دادم و کد معاملاتی از شرکت سپرده گذاری مرکزی برام اومده آیا با این کد میتونم اقدتم به خرید و فروش کنم؟؟؟ از طریق برنامه ایزی تریدر اسم این شرکت بالا نمیاد

  • سلام، در این مرحله به سایت کارگزاری مورد نظرتون مراجعه و در آن ثبت نام کنید، بعد از تکمیل ثبت نام کارگزاری برای شما یک نام کاربری و رمز عبور خواهد فرستاد که با استفاده از آن میتوانید اقدام به خرید و فروش سهام کنید

 • سلام ممنون از راهنمایی و تدریس بصورت ساده که نوشته اید

  • سلام دوست عزیز برای دسترسی به سامانه معاملات و خرید و فروش سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس و واحد های صندوق های etf، نیاز به ثبت نام در حداقل یکی از کارگزاری ها دارید.

 • سلام و عرض ادب خدمت تیم سیگنال
  ببخشید از کجا میتونیم رتبه بندی کارگذاری رو ها رو ببینیم
  اگه از سایت اوراق و بهادار لطفا لینکش رو بفرستین با تشکر

  • سلام دوست عزیز رتبه بندی کارگزاری ها در سایت سازمان بورس قابل مشاهده است. به سایت سازمان بورس به نشانی seo.ir مراجعه کنید. در بخش نهاد های تحت نظارت>نهاد های مالی تحت نظارت>کارگزاران>رتبه بندی شرکت های کارگزاری می تونید امار ارائه شده رو مشاهده کنید.

 • سلام من دو ماهی میشه وارد بورس شدم و دو سه تا عرضه اولیه گرفتم. الان می‌خوام عرضه اولیه هامو بفروشم. میشه راهنمایی کنید یا فیلم آموزش لینک بذارید. کارگزاری مفید هستش . ممنون

 • سلام خسته نباشید میگم به تیم سیگنال
  آیا کارگذاری هست که خدمات ثبتنامش غیر حضوری باشه؟ من کارای سجام رو انجام دادم تایید هویت و….اما حوصله رفتن به کارگذاری رو با این وضع شیوع کرونا ندارم . اگه هست ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام، بله تعدادی از کارگزاری ها این خدماتو ارائه میدن که با یک جست و جوی ساده میتونید به نام اون ها دسترسی پیدا کنید

 • سلام ممنون از برنامه خوبتون
  من سجام ثبت نام کردم تمام مراحل اهراز هویتم انجام دادم الان من میتونم خرید و فروش سهام انجام بدم ؟‌یا باید حتما از طریق کارگذاری باشه ؟

  • سلام، تمام خرید و فروش ها در بورس از طریق کارگزاری ها انجام میشه و شما باید حتما در یکی از این شرکت ها ثبت نام کنید و نام کاربری و رمز عبور دریافت کنید

 • من امروز ازسامانه سیگنال کدبورسی به صورت غیرحضوری گرفتم اشتباها کارگزاری سمات رو انتخاب کردم حالا میخوام کارگزاریم رو عوض کنم نمیدونم بایدچکارکنم؟

  • سلام دوست عزیز سمات کارگزاری نیست و متعلق به سازمان سپرده گذاری مرکزی هست. بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری دلخواه تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید.

 • سلام عالی هست برنامتون و بی نظیره توروخدا ی همراه تریدر خوب با کارگزارش معرفی کنید حتی اگه کارگزار خوبی نباشه ولی همراه تریدر خوبی باشه خواهشاً کمک کنید

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما
   انتخاب کارگزاری و سامانه معاملاتی بر عهده خودتون هست.

 • من تازه میخوام وارد بورس بشم میخوام مفید ثبت نام کنم بعد اینکه توی سجام ثبت نام کردم و کد ده رقمی رو گرفتم چجوری میتونم غیرحضور احراز هویت کنم و وارد بورس بشم دیگه به کارگزاری مراجعه نکنم راهی داره ؟ یا حتما باید حضوری باشه تو رو تدا زودتر بگین

  • باسلام، شما می تونید اپلیکیشن سیگنال رو نصب کنید و با استفاده از بخش احراز هویت سجام، این فرایند رو به صورت غیر حضوری تکمیل کنید. بعد از دریافت کد بورسی در صورتی که کارگزای مورد نظرتون خدمات غیرحضوری ارائه بده می تونید بدون مراجعه حضوری نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت و وارد سامانه معاملات بشید.

 • سلام بعد از ثبتنام در سجام و دریافت کد بورسی، کارگزاری مفید بصورت ایتترنتی ثبتنام کردم، پیام اومد دسترسی ب معاملات انلاین فراهم شده، ایا دیگر نیازی نیس حضورا ب کارگزاری مراجعه کنم

  • سلام، در صورت دسترسی به خدمات آنلاین و دریافت نام کاربری و رمز عبور نیازی به احراز هویت حضوری نیست، بعضی کارگزاری ها در حال فعال کردن احراز هویت غیر حضوری هستند

  • سلام دوست عزیز انتخاب کارگزاری دلخواهه. به کارگزاری مورد نظرتون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید.

 • باسلام کد بورسی از کارگزاری گرفتم ونرم افزار اگاه را نصب نمودم جهت اموزش اولیه خرید وفروش از چه طریقی اقدام نمایم باتشکر

  • با سلام
   به سایت کارگزاری مراجعه نمایید و آموزش های مورد نیاز خود را با پلتفرم همان کارگزاری ببینید

 • باسلام اگر کپی مدرک تحصیلی ارایه نگردد ایادرمعاملات انلاین میتوانیم کار کنیم

  • سلام، بله این مدرک در حال حاضر به صورت اختیاری ارائه میشه

 • باسلام من روش غیر مستقیم را انتخاب کردم .آیا میشه کارگزار انتخاب کنم

  • پیام از شرگت سپرده گزاری مرکزی امده است که برای اهراز هویت خود حضوری یا الکتریکی اقدام نمایید
   ادرس حضوریتون کجاست؟
   یا شماره تلفن ؟

   • سلام، برای انجام احراز هویت سجام کافیست از طریق بخش احراز هویت اپلیکیشن سیگنال اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره تماس 02172423300 با پشتیبانی سیگنال تماس بگیرید

  • سلام، خیر در حال حاضر سیگنال خدمات مربوط به کارگزاری ها رو نداره

 • سلام. خسته نباشید.
  من روشی رو برای فروش سهامم انتخاب نکردم. حالا میگن خودبهخود روش غ مستقیم انتخاب شده. میخاسم ببینم الان باید چیکار کنم و چجوری سلامم رو بفروشم؟ راه عملی لطفا

  • سلام، برای همه افرادی که روش مستقیم رو انتخاب نکردند روش غیر مستقیم به صورت خودکار انتخاب شده، برای فروش سهام باید صبر کنید تا شرکت سرمایه گذاری استان شما ثبت بشه و بعد سهام خودتون رو در این شرکت به فروش برسونید

 • سلام من کارگزاران آگاه ثبت نام کردم و یه فایل pdf به من دادند و باید از اون فایل پرینت بگیرم و پر کنم ؟

 • سلام یه سوال داشتم وقتی کارگزاران بانک کشاورز ی ثبت نام می کنیم برای احراز هویت هر شعبه ای میشه رفت ؟

  • با سلام
   بله در هر یک از شعب کارگزاری می توان احراز هویت را انجام داد.

 • سلام من ثبت نام سجام انجام دادم و کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی فعلا احراز هویت نکردم الان پشیمون شدم میخوام کارگزاری آگاه ثبت نام کنم .الان باید چکار کنم ؟باید کارگزاری مفیدو حذف کنم؟

  • سلام، نیازی به حذف چیزی نیست، کافیه در کارگزاری جدید ثبت نام کنید و احراز هویت اون ها رو انجام بدید

 • سلام وقت بخیر
  من اول کارگزاری ثبت نام کردم وبعد سجام
  میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟
  یا باید بعد دریافت کد بورسی کارگزاری ثبت نام کنم

  • سلام
   خیر
   احراز هویت کارگزاری باید پس از احراز هویت سجام صورت بگیرد.

 • سلام من توی کارگزاری فارابی ثبت کردم ولی وقتی بازار تعطیله به سبد سرمای ام نگاه می کنم چند میلیون کم نشون میده یا ضرر زیانم را جابه جا نشون می ده این قضیه اش چیه ؟ خواهش می کنم راهنمایی کنید متشگرم

 • سلام من توی کارگزاری فارابی ثبت کردم ولی وقتی بازار تعطیله به سبد سرمای ام نگاه می کنم کلی کمبود یا عجبی و غریب نشون می ده یا کمپود چند میلیون کم نشون می ده یا ضرر زیانم جابه جا نشون می ده گاهی موجودیمو صفر نشون می ده این قضیه اش چیه؟

  • سلام، در زمان بسته بودن بازار معمولا کارگزاری ها سیستم هاشون رو بروزرسانی میکنند که گاهی باعث این اختلال ها میشه

 • سلام من ۳۰ درصد سهام خودمو فروختم حالا میخوام ۳۰ درصد دوم بفروشم اما میگه درخواست تکراریه و برای شما کار گزار ناظر تایین شده تورو خدو راهنمای کنید چیکار کنم

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما سوال بنده این بود که در کار گزاری مفید امکان اینکه ثبت عرضه اولیه زودتر از روز موعود وجود دارد و بعداً دچار مشکل نمیشه . ممنون

 • سلام
  شما که زحمت می‌کشید و مطالب آموزنده برای ملت توضیح میدید یک زحمت بکشید اسم چند کارگزاری که هنگ کمتری دارن و باعث ضرر کمتری به کاربران میشه را هم بنویسید که همه سراغ چند کارگزاری شلوغ و همیشه هنگ مثل فارابی و آگاه و مفید نرن .هسته معاملات که داغونه این کارگزاری‌ها هم با کندی و هنگی که دارن قوز بالا قوز شدن .

 • با سلام و تشکر ازین اپ خوبتون
  ای کاش تعاملی میشد بین کارگزاریهای مثل آگاه مفید و خبرگان که میشد از طریق این برنامه شما احراز هویت غیر حضوری گارگزاری بورس بصورت صفرتا صد مثل سجام انجام میشد
  واقعا توی این ایام کرونا حداقل این کار ممکن بشه واقعا برنامه فوق العاده و همه چی تمومی خواهید داشت بنده‌ بصورت حضوری میخواستم برم اما فوق العاده شلوغ بود که باید عکس میگرفتن و اونجا حدااقل پروتکل های بهداشتی رعایت نمیشدو من منصرف شدم
  اگه امکانش بود رایزنی داشته باشید که غیر حضوری بشه مثل سجام عالی میشه
  باتشکر از زحمات شما عزیزان لطفا پیگیری بفرمایید
  باتشکر

 • سلام من از طریق برنامه سیگنال کد بورسی دریافت کردم
  آیا برای شروع معاملات نیاز به مراجعه حضوری به کارگزاری یا دفاتر پیشخوان هست
  باتشکر

 • با سلام و خسته نباشید.برنامی سیگنال عالی هست و واقعا مطالب خیلی مفیدی هم در رابطه با بورس به اشتراک گذاشته
  من یه سوال داشتم من ۱۵ سالم هست و میخوام وارد بازار بورس سهام بشم و چون که محدودیت سنی دارم ایا این امکان برای من وجود داره
  ممنون میشم پاسخگو باشید‌.

  • سلام، این امکان بریا شما فراهم هست، فقط در زمان ثبت نام باید ولی شما معرفی و احراز هویت رو انجام بدن

 • سلام وقتتون بخیر
  من در سامانه سجام ثبت نام کردم و به صورت غیر حضوری احراز هویتم رو هم انجام دادم و کد بورسی واسم فرستاده شده؛الان باید چجوری ادامه مراحل ثبت نام در کارگزاریم رو انجام بدم؟غیر حضوری امکانش هست؟

  • سلام، بعضی کارگزرای ها خدمات احراز هویت در محل و موارد مشابه اون رو دارند که برای اطلاع از شرایط باید با نزدیکترین شعبه اون ها تماس بگیرید

 • امکان ثبت نام و معامله از طریق دو کارگزاری متفاوت وجود داره اما سهم های شما در کارگزاری ها باید متفاوت باشن

  با سلام . منظور ا ز سهم های شما در کارگزاری ها متفاوت باشند چیست ؟

  • سلام، منظور اینه که سهام یک شرکت رو در هر دو کارگزاری به صورت همزمان نمیتونید معامله کنید

 • سلام. .مممنون ازاینکه اینقد قشنگو بازبان ساده شرح دادین

 • باسلام.من سال ۸۰ سهام خریدم از معادن روی واز فروشنده وکالت دارم ایا بعداز ۱۹سال با ان وکالت میتوانم سهام را بفروشم.ممنون

 • سلام وخسته نباشید آیا کارگذاریها در تمام شهرستانها شعبه دارند؟مثل کارگذاریهای فارابی یا مفید و آگاه

  • سلام، برای اطلاع از نزدیک ترین شعب کارگزاری ها میتونید به سایت اون ها مراجعه کنید

 • سلام.من از طریق اپ سیگنال احراز هویت و کد بورس گرفتم. الان چطوری باید کارگزاری انتخاب کنم؟

 • ضمن تشکر از اطلاعات مفیدتون من یک سوال داشتم کد معاملاتی من شامل سه حرف است ولی اصلا این سه حرف توی نام خانوادگی وجود ندارد مشکلی که نیست؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • در مورد پول بلوکه شده در کارگزاری توضیح بدید این مبلغ بلوکه شده در خرید بعدی مورد استفاده قرار میگیره ؟

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام خسته نباشید من بر دریافت کد سجام ۱۰ تومان واریز کردم برای احراز هویت هم ۱۰ تومان دفتر پیشخوان هم ۱۶۳۰۰ تومان از من گرفت

  در صورتی یکی از آشنایان ما فقط ۱۶۳۰۰ پرداخت کرده بود

  • سلام دوست عزیز هزینه ثبت نام در سجام مبلغ 10 هزار تومان و هزینه احراز هویت غیرحضوری هم 10 هزار تومان است. برای اطلاع از هزینه ثبت نام در کارگزاری ها با دفاتر انها تماس بگیرید.

 • سلام و وقت بخیر .ببخشید ..آیا میتوانم درخرید وفروش سهام از دو کارگزار بصورت همزمان استفاده کنم ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز بله امکان ثبت نام و معامله از طریق دو کارگزاری متفاوت وجود داره اما سهم های شما در کارگزاری ها باید متفاوت باشن.

 • سلام . پس از ثبت نام در کارگزاری بورس چقدر طول میکشد تا رمز عبور برامون ارسال شود

  • سلام دوست عزیز، دریافت نام کاربری و رمز عبور معمولا 2 تا 3 روز کاری زمان میبره. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام .۳روز پیش ثبت نام در کارگزاری بورس فارابی انجام دادم هنوز رمز کاربری برام ارسال نشده چکار کنم

 • سلام
  لیست کارگزاری هارو کجا میتونم ببینم
  ممنون از برنامه خوبتون

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام ممنون ازمطالبتون
  من همه مراحلوانجام دادم وحالابرام نام کاربری و رمزعبوراومده ولی نمیتونم واردسایت کارگزاریم بشم وهریارمیگه که این رمزنامعتبره!!چرااینطوری میشه؟چیکارکنم تادرست بشه؟

  • سلام دوست عزیز برای رفع این مشکل با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام
  سهام عدالت من روی شماره ی پدرم هست یعنی سهتم عدالت روی کد ملیه خودمه ولی شماره تلفنی که ثبت شده به نام پدرم هست . چطور شماره تلفن رو تغییر بدم ؟
  بخاطر همین مشکل نمیتونم تو کارگزاری ها ثبت نام کنم . قسمته تغییر شماره در سایت سهام عدالت قفله 🙁

  • سلام، از طریق سایت سهام عدالت به نشانی .sahamedalat.ir اقدام کنید

 • سلام من برای پسرم برای سهام عدالت ثبت نام کردم ولی الان برای بورس مشکل ندارم ولی برای سهام عدالت به مشکل خوردم یک بار شماره نامعتبر هست یک بار نام کاربر یا رمز آن برای فروش سی درصد سهام عدالت لطفا مشکلم حل کنید

 • این اطلاعات و مسائلی ازاین قبیل میتواند بسیاری ازسرمایه گذاران را هوشیار ‌کند. باتشکراز نویسندگان این مقاله

 • سلام و خسته نباشی…احراز هویت سجام با احراز هویت کارگزاری فرق داره یعنی دو بار باید احراز هویت کنی؟؟سجامو ک از طریق همین آپ سیگنال انجام دادم باید برای کارگزاری بازم این کارو انجام بدم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز برای ورود به بازار بورس نیاز به احراز هویت سجام دارین تا کد بورسی تونو دریافت کنید و مجوز ورود شما به بازار سرمایه فراهم بشه همچنین از خدمات سایت سجام و درگاه ذینفعان بهره ببرید. بعد از دریافت کد بورسی میتونید با ثبت نام در کارگزاری های دلخواه تون وارد سامانه معاملات بشین.

 • سلام . من برای پسرم که ۱۶ سال داره و زیر دیپلم تحصیل میکنه. سهام صندوق ETF رو خریدم در سجام هم احراز هویت شد و کد بورس هم گرفت و در دفتر پیشخوان برای انتخاب کارگزاری هم ثبت نام شد ولی یکماهه از نام کاربری و رمز عبور خبری نشده لطفا راهنمایی کنید تشکر

  • سلام دوست عزیز
   این مسئله رو باید از کارگزاری پیگیری کنید.

 • با سلام مجدد؛ ببخشید آیا حتما باید بانک کارگزاری که ثبت نام میکنیم با بانکی که خودمون حساب داریم یکی باشه؟ مثلا بانک حساب من ملت هست و کارگزاری سهم آشنا هم بانک ملت داره ولی قسمت صندوق سرمایه گذاری این بانک رو نداره آیا باید همه ی قسمت های کارگزاری، بانک ملت رو داشته باشه تا بتونم تو اون قسمت سرمایه گذاری کنم؟ مثلا تو اوراق بهادار یا انرژی کالا و…

  • سلام دوست عزیز
   خیر لازم نیست کارگزاری و بانکی که در اون حساب دارید یکی باشه.

 • درود بر شما . من درست متوجه شدم بدون دیپلم نمیشه تو صندوق ها سرمایه گذاری کرد؟

  • سلام
   خیر محدودیتی از این نظر وجود نداره . فقط باید ثبت نام در سجام و احراز هویت انجام بشه

  • سلام، محدودیتی در تعداد کارگزاری هایی که با اون ها کار میکنید وجود نداره

 • سلام
  آیا امکان انتخاب کارگزاری به صورت اینترنتی وجود داره یا حتما باید به دفتر پیشخوان مراجعه بشه؟

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه بده می تونید ثبت نام تون رو انلاین تکمیل کنید. در غیر این صورت باید به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. برای اطاع از خدمات کارگزاری میتونید به سایت انها مراجعه کنید.

 • سلام,درود بر شما
  ایا میشه یک سهام رو با یک کد بورسی از چند کارگزاری خریداری کرد؟ مثلا مقدار هزار سهم والبر رو از اگاه و دو هزار سهم والبر رو از مفید با یک کد بورسی خرید؟ فقط جهت کنجکاوی و اطلاع

 • سلام اگه میشه چند کارگزاری که همه این خصوصیات خوبی که گفتید رو داشته باشه رو اسم ببرید

  • سلام دوست عزیز، میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید.

 • ایا کارگزاری وجود داره که بصورت غیرحضوری تمام مراحل ثبت نام رو انجام بده؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام.ببخشید کدام کارگزاری ها هم میشه آفلاین فعالیت کرد هم آنلاین. آگاه یامفید؟؟؟
  واینکه آگاه هم بدون درخواست وورود به سامانه اگر پول در دارایی داشته باشیم خودش انجام معامله میکنه یا باید حتما وارد سامانه بشیم واسه معامله؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام کد بورس من اصلا ربطی به سه حرف اول نام یا نام خانوادگی ندارد آیا مشکلی هست؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

  • سلام دوست عزیز، بله امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره.

 • سلام من یکشبه رفتم دفتر پیشخوان تمام مراحل و انجام شده و کارگزاری مفید انتخاب کردم برام پیام اومد که حداکثر تا5 روز دیگه تایید دسترسی میاد ولی هنوز تایید دسترسی من نیومده چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام کد معاملاتی برای من اومده و وارد کارگزاری که میشم زده کارگزار میهمان؟ چطور میتونم فعالیت خرید رو شروع کنم

  • سلام دوست عزیز، برای رفع این مشکل بهتره با کارگزاری تون تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام ببخشید من اخراز هویت غیر حضوری کردم کد معاملاتی خم برام اومده حالا برای دریافت نام کاربری و پسورد باید حتما حضوری برم به کارگزاری مفید یا آنلاین هم میشه دریافت کرد؟ اگه آنلاین مبشه ممنون میشم راهنمایی کنید چجوری و کدام آدرس برا کارگزاری مفید برم ، ممنونم

  • سلام دوست عزیز در صورتی که کارگزاری مورد نظر شما خدمات غیر حضوری ارائه بدن نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام و عرض ادب واحترام
  کد معاملاتی که برای من آمده از حروف فامیلی من نیست ولی برای مادرم از حرف فامیلیش هست چزا؟؟؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • سلام. خسته نباشید
  از طریق سیگنال احراز هویت کردم و کد بورسی واسم ارسال شده و حدود یک ماهه در کارگزاری آگاه غیر حضوری ثبت نام کردم الان نام کاربری واسم ارسال نشده و خودم انتخاب کردم الان هر چی تلاش میکنم نمیتونم وارد بازار بشم یا میگه قبلا ثبت نام کردید یا اینکه کد کاربری و رمز عبور اشتباهه ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • بهترین کارگزاری برای افراد مبتدی که خدمات خوبی ارایه بدهند و وقت بیشتری بگذارند،،چه شرکتی هست؟
  ممنونم-باز اطلاعات شما عزیزان ،،،سیگنال،،،

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام در حال حاضر خودتون کدام کارگزاری رو در شهر کرج پیشنهاد می کنید و اگر در کرج نباشه تهران؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.
   برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • با سلام
  من سه چهار روز بعد از اینکه احراز هویت غیرحضوری رو از طریق برنامه سیگنال انجام دادم، برام کد معاملاتی اومد ک سه تا حرفی ک توی کد بود، حروف اسم و فامیلم نبودن، زیرشونم نوشته بود شرکت سرمایه گذاری مرکزی، الان مرحله ی بعد من باید چیکار کنم؟
  شرکت سرمایه گذاری مرکزی کارگزار بورس هست؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.
   بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.
   به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر
  بنده در یکی از کارگذاری ها عضو هستم اگه بخوام کارگذاری مو عوض کنم باید چیکار کنم
  متشکرم

  • سلام دوست عزیز، به کارگزاری جدیدتون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور تون رو بگیرید.

 • با سلام و عرض ادب و خسته نباشید میخواستم بپرسم که آیا با موبایل از طریق همین برنامه امکان تغییر کارگزار رو دارد میتونم انجامش بدم یا نه حتما باید به دفاتر مراجعه کنم ممنونم

  • سلام دوست عزیز، برای استفاده ازخدمات یک کارگزاری دیگر باید نام کاربری و رمز عبور خود را از کارگزاری جدید دریافت کنید. برای این منظور باید با کارگزاری جدید تماس بگیرید و در صورتی که کارگزاری خدمات غیر حضوری ارائه ندهد بایستی به دفاتر انها مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر من همه ثبت نام را انجام دادم ولی چیزی راجع به بورس نمیدونم میشه مختصر توضیحی به‌من بدین؟

  • سلام دوست عزیز، می تونید از این لینک و دیگر مقالات اموزشی و تحلیلی سهام در سایت سیگنال استفاده کنید.

  • سلام دوست عزیز، از طریق پروفایل کارگزاری تون میتونید نسبت به تعویض نام کاربری تون اقدام کنید.

 • سلام.از مطالب مفیدتون واقعا ممنونم.من الان دو هفته هست کد بورسی گرفتم ولی واقعا نمیدونم کدوم کارگزاری رو انتخاب کنم.واسه من پاسخگویی و پشتیبانیش مهمه.اکثر کارگزاریهایی که من تحقیق کردم تو این موضوع ضعف دارد.ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام من کارگزاری آگاه دارم میشه عوضش کنم یا دوتا کارگزاری همزمان داشته باشم؟؟؟؟برای عوض کردن کارگزاری باید حضوری برم؟؟

  • سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام همزمان در چند کارگزاری وجود داره. برای تغییر کارگزاری، به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید من کد معاملاتی دریافت کردم الان باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تماس بگیرید.

 • س . من قبلا سهام ذوقوام داشتم وکد بورسی هم برایم صادر شده ولی گفتن کدهای گذشته قابل قبول نیست مجددا ازطریق سجام اقدام واحراز هویت شدم ومجدد همون کد بورسی قبلی که داشتم برایم امد .خب اگ همون کدبورسی قابل قبول بود چرا اذیت میکنند وباز هزینه وچندین روز دوندگی برای گرفتن کد رو برای مردم ایجادمیکنن

  • سلامم دوست عزیز، طبق قانون تمام افرادی که قبلا کد بورسی داشتند و تمام افرادی که متقاضی دریافت کد بورسی هستند باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام و مراحل احراز هویت خودشون رو تکمیل کنن. در غیر این صورت کد بورسی انها غیرفعال میشه.

 • باسلام ،مدرک تحصیلی من سیکل میباشد ایا میتونم دربازاربورس شرکت کنم؟

  • سلام دوست عزیز، قانون حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای سرمایه گذاران در بورس برداشته شده و تمام علاقه مندان میتونن در این بازار سرمایه گذاری کنن. موفق و پرسود باشید.

 • سلام
  من از سیگنال ثبت نام کردم و کد بورسی برام پیامک شده حالا باید به کارگزاری مراجعه کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

  • سلام دوست عزیز، سیگنال یک منبع اموزشی و تحلیلی برای بازار سرمایه است نه یک شرکت کارگزاری.

 • سلام وقت بخیر .من کد بورسی خود را دریافت کردم و از طریق همین سیگنال هم احراز هویت غیرحضوری با موفقیت انجام دادم .چرا ثبت نام کارگزاری میخوام کنم مجدد میگه باید دفاتر پیشخوان برای احزار هویت برم؟
  میخوام بدونم کلا احرازه هویت غیرحصوری هم انجام داده باشیم بابد دفاتر پیشخوان باز بریم برای ثبت نام کارگزاری ؟

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به بورس دو مرحله احراز هویت نیاز هست. یکی برای سجام و یکی برای کارگزاری ها. شما از طریق سیگنال، احراز هویت سجام خود را به صورت غیر حضوری انجام داده اید و مجوز ورود شما به بازار سرمایه صادر شده است.
   پس از دریافت کد بورسی برای استفاده از سامانه معاملاتی کارگزاری نیاز به دریافت نام کاربری و رمز عبور دارید که برای این منظور بایستی با کارگزاری تماس بگیرید. در صورتی که کارگزاری مذکور خدمات غیر حضوری ارائه ندهد نیاز به مراجعه حضوری خواهد بود.

 • سلام برای من کد معاملاتی که سه حرف از نام و پنج رقم است آمده است ولی هر وقت وارد برنامه آسا تریدر میشوم نمی توانم معامله انجام دهم و کنار اسم من کلمه آزمایشی نوشته شده است
  تا چه مدتی نمی توانم معامله کنم ممنون از راهنمایی تان

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام وقت شمابخیر الان بهترین کارگزاری چیست ومن چگونه وارد معاملات بورسی شوم وچه مقدارهزینه نمایم

  • سلام دوست عزیز، میتونید از سایت کارگزاری ها و سایت سجام برای بررسی خدمات و اعتبار کارگزاری ها استفاده کنید. بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور تون، می تونید از سامانه معاملاتی کارگزاری استفاده کنید.

 • سلام ایا میشه همزمان از دو کارگزاری استفاده کرد، به صورت مستقل خرید و فروش کرد

  • سلام دوست عزیز، بله امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره.

 • ممنون بابت زحمات تیم خوب وکار آمد سیگنال من حتما سیگنال رو به همه معرفی میکنم

 • سلام،من همه مراحل را در برنامه سیگنال انجام دادم و تایید شده ،ولی داخل برنامه ایزی تریدر که وارد میشم من رو به عنوان میهمان میزنه ،باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • لطفا مردم رو به یک کارگزاری خلوت و خوب راهنمایی کنید
  تا هم کارگزاری ها هنگ نکنند و هم مردم متضرر نشوند و هم کارگزاری های خوب و کم کاربر حمایت شوند.
  معامله برد برد برد

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • باسلام من از طریق آپ اقدام به خرید etfکردم وهمچنین سجام گرفتم وازطریق سیگنال احرازحویت نمودم الان برای انتخاب کار گزار باید چکار کنم مرسی

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام. من همه مراحل را غیرحضوری انجام دادم.کد بورسی را هم دریافت کردم . ولی رمز عبور برام میامک نشده. ولی با این وجود رفتم مفید آنلاین توی گوگل و فراموشی رمز عبور دادم و وارد فضای بورس میشم ولی بالای صفحه کاربر مهمان مینویسه . چرا اسمم را نمیاره

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام وقت بخیر من بعد از احراز هویت غیر حضوری کد معاملاتی رو دریافت کردم الان باید این کد رو چگونه استفاده کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • عرض سلام خسته نباشید.سوالم اینکه ایا میشه در دوتا کارگزاری ثبتنام نمود مث بانک ک مثال مزدید در توضیحات ..و یا این

  • سلام دوست عزیز، بله امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره.

 • عرض سلام و ادب سوالم اینکه ایا میشه در دو کارگزاری ثبتنام نمود یا اینکه امکان تغییر کارگزاری وجود داره ? تشکر از برنامتون

  • سلام دوست عزیز، امکان استفاده از چند کارگزاری و همچنین تغییر کارگزاری وجود داره.

 • سلام من زیر ۱۸سال هستم در یک کارگزاری ثبت نام کردم اما کد بورسی ندارم الا دقیقا چه کنم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال بعد از ثبت نام در سجام برای احراز هویت سجام باید به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنن تا کد بورسی شونو دریافت کنن.

 • سلام ببخشید شما تو قسمت توضیحات بورس نوشتین که مدرک تحصیلی مهم نیس
  ولی تو جواب یکی از دوستان نوشتین که حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به بازار بورس دیپلم هستش
  بالاخره مدرک تحصیلی مهمه یا ن
  منکه دیپلم ردی ام تکلیفم چیه.
  ممنون از اپلیکیشن خوبتون

  • سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی حذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • سلام من درکارگزاری آگاه ثبت نام کردم وگزینه مراجعه حضوری به دفاترپیشخوان رو برای دریافت کدبورسی انتخاب کردم پس از اجرای طرح احرازهویت الکترونیکی از طریق نرم افزار سیگنال احراز هویت کردم و کدبورسی برام ارسال شده حالا برای ثبت کد بورسی در کارگزاری چکار باید بکنم؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تماس بگیرید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید. در صورتی که کارگزاری مربوطه خدمات غیرحضوری ارائه ندهد، بایستی به صورت حضوری اقدام کنید.

 • سلام من چند ماهی است که دربورس فعالیت میکنم وکارگزاری که دارم زیاد برام جالب نیست یکی از مشکلات کارگزاری من این اسن که داخل نرم افزاز ماشین حساب نداردحال لطفا راهنمایی کنید چطور میتوانم کارگزاری ام را برای همیشه تغییر دهم

  • سلام دوست عزیز، به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • مشکل بنده اینه که در گارگزاری .هرچی سعی میکنم درخواست خرید خود رو تائید کنم با خطا روبرو میشم. و نمیتوانم خرید سهام انجام بدهم ممنون میشم راهنمائیم کنید. با سپاس.و قدر دانی

  • سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام .باسپاس.بنده مدرک سیکل دارم.الان میتونم برای کد بورسی ثبت نام کنم

  • سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی حذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • مطالب جالبی در این بخش مطالعه کردم که بسیار مفیدبود . ممنونم

 • با سلام
  جهت انتخاب یه کارگزار شایسته ،کارگزاری های که ارزش معاملات الکترونیکی آنها بالاست ،میتوانند ملاک انتخاب باشند

 • سلام ایاهرنفرمیتواندهمزمان بایه کدبورسی ودونام کاربری عضودوتاکارگزاری بشه وازهردوتاکارگزاری خریدوفروش سهام راانجام بدهد

 • سلام خسته نباشید من حدود یه ماه میشه کد بورسی دریافت کردم نام کاربری و رمز عبور کارگزاری مفید هم دریافت کردم ولی سبد دارایی در سایت ذینفعان برای من چیزی نمایش نمیده
  حدودا 2000تا سهام یه شرکت قند دارم ولی سبد دارایی خالی است چرا؟؟

  • سلام دوست عزیز، این موضوع رو از طریق کارگزاری تون و شرکت مربوطه پیگیری بفرمایید.

 • سلام.با تشکر از نرم افزار فوق العادتون.
  یه سوال داشتم.
  من به روش غیر حضوری و با کمک نرم افزار خودتون کد بورسی رو گرفتم.الان نمیدونم کارگزاریم چیه.آیا کارگزاری رو اتومات انتخاب کردن برام؟؟
  حالا برفرض که فهمیدم!! چجوری خرید و فروش سهام رو شروع کنم.
  ممنون از توجهتون

  • سلام دوست عزیز… بعد از دریافت کد بورسی لازم است برای ثبت نام در کارگزاری اقدام کنید.

 • مفیداست اما افزایش قیمت بورس بصورت روزانه باشدبهتراست هر۱۵روزیکبارخیلی کم ودیرهست

 • بسیارعالی من که اطلاع کافی ازبورس نداشتم مقتصراشنایی ازطریق اطلاع رسانی شماایجادگردیدممنونم

 • سلام وقت بخیر چطور میشه عرضه اولیه هارو خرید؟سجام ثبت نام کردم و از طریق اپلیکیشن سیگنالم احراز هویت شمد هنوز لازمه برای شروع به جایی حضوری مراجعه کنم؟

  • سلام، بعد از ثبت نام در یک کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن ها می توانید شروع به خرید و فروش سهام کنید

 • سلام احراز هویت و تاییدیه من انجام شده ، چند روز طول میکشد تا کد بورس برای من ارسال شود
  تشکر

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا تا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم انجام دادم الان باید چکار کنم

  • سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت برای دریافت کد بورسی به کارگزاری تون مراجعه کنید.

 • سلام
  لطفا 3تا بهترین کارگزاری را (از جهت سرعت،‌ خدمات مشتری و…) به ترتیب معرفی کنید. کارگزاری شما چیست؟
  متشکرم. پرتفوی سبزی داسته باشید

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها هم به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام
  من در سحام ثبت نام کردم و احراز هویتم به صورت غیر حضوری شدم. آیا برای گرفتن کد سهامداری، کارگزاری دوباره باید من را به صورت حضوری احراز هویت کند یا لازم نیست.
  اگر لازم نیست چگونه به وسیله احراز هویت سجام غیر حضوری کد بورس بگیرم.
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت، باید برای دریافت کد بورسی به کارگزاری مراحعه کنید.

 • سلام. خسته نباشید. ببخشید من تازه میخوام وارد بورس بشم اول وارد سایت سجام شدم و ثبت نام اولیه رو انجام دادم و کد رهگیری بهم داد. اما هنوز کارگزاری ثبت نام نکردم. الان باید چیکار کنم ؟ اول باید سجام رو احراز هویت کنم بعد برم کارگزاری ؟ هر کارگزاری که داخل سایتش میرم نوشته ثبت نام سجام هم خودشون انجام میدن و من که الان سجام رو ثبت نام کردم چجوری باید از اون مرحله رد بشم ؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از ثبت نام در سایت سجام باید مراحل احراز هویت تون رو تکمیل بفرمایید. سپس برای دریافت کد بورسی به کارگزاری تون مراجعه کنید.

 • با سلام
  آیا پس از انتخاب یک کارگزاری و ثبت نام درآن امکان تغییر و تعدیل کارگزاری وجود دارد؟

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

  • سلام دوست عزیز، برای اگاهی از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام
  من برای پدر و مادرم روش مستقیم رو انتخاب کردم. براشون سجام هم ثبت نام کردم. الان منتظر احراز هویت الکترونیک هستم.
  سوالم اینه بعد از احراز هویت غیر حضوری و گرفتن کد بورسی میتونن معاملات آنلاین رو شروع کنن؟؟با توجه به اینکه پدر و مادرم به دلیل مریضی نمیتونن حضوری مراجعه کنن به کارگزاری

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی باید برای دربافت نام کاربری و رمز عبور به کارگزاری مراجعه کنید تا وارد سامانه معاملات بشین. برای اطلاعات بیشتر بهتره با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • باسلام.پدر بنده کد بورسی دارد و احراز هویت شده و ده هزار سهم دارد.یعنی کارگزار دارند یا بدون کارگزاری سهم خریدند؟سهم شرکتی که توش کارمیکرده را خریده اما نمیدونه با کدوم کارگزاریه.لطفا راه حلی بگید که متوجه بشیم چطور سهم خریده؟ممنون

  • سلام دوست عزیز، سبد دارایی تون و کارگزاری هایی که از طریق اون ها در بورس فعالیت کردین رو میتونید در دگاه ذینفعان بازار سرمایه ببینید. برای اشنایی با استفاده از این درگاه از این لینک کمک بگیرید.

 • باعرض سلامو تشکر ازشما برای سرمایه گذاری در بورس طلا چکار کرد

  • سلام دوست عزیز، می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی طلا در سایت سیگنال استفاده کنید.

 • واقعااززحمات شما سیگنالیای عزیزسپاسگذارم خدابچه هاتونونگهداره ،

 • با سلام و احترام
  آیا بعد از ورود به بورس می توان کارگزاری را عوض کرد یا مثلا از چند کارگزاری استفاده کرد؟
  مثلا من الان در چند بانک مختلف حساب دارم و و بسته به نیازم از خدماتشان استفاده میکنم هر موقع هم که خواستم می‌‌توانم حسابم رو در یک بانک ببندم آیا برای کارگزاری ها هم این امکان هست؟

  • سلام دوست عزیز، بله امکان تغییر کارگزاری و استفاده همزمان از چند کارگزاری وجود داره.

 • سلام خرید وفروش در بورس به چه صورتی هست چه طوری میتونیم از میزان سهام در هر شرکت با خبر بشیم و بدون خرید وفروش هم میتونیم سود دریافت کنیم

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه خرید و فروش می تونید از این لینک استفاده کنید.
   با مراجعه به درگاه ذینفعان بازار سرمایه می تونید در بخش اطلاعیه های هر نماد، از اخبار سهام هر شرکت مطلع بشین. برای اشنایی با درگاه ذینعان بازار سرمایه از این لینک کمکم بگیرید.
   اگر قیمت سهام شما افزایش پیدا کنه یا از شرکت سود دریافت کنید، می تونید بدون خرید و فروش هم به بازدهی برسید. به زودی مقالات بیشتری در این باره در دسترس شما مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • سلام وقتتون به خیر من سهام دولتی خریدم ۱۷ ماه بعدشم توسجام ثبتنام کردم و تودفتر پیشخوان دولت اهراز هویت کردم کد برام اومد و سایتش الان اونجا هستم ولی هیچ سهامی ندارم تو خود اپ هم زده وضعیت خرید شما نامشخص شما میدونید دلیلش چیه ایا حتما باید کارگزاری انتخاب کنم چون این سبد سهام از طرف بانکهای صادرات و تجارت و رفاه و دوبیمه بوده اگه اشتباه نکنم
  لطفا راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز، برای مشاهده پرتفوی تون می تونید از این لینک کمک بگیرید. اگه سهام تون توی سبد تون نبود، با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • این نرمافزار برای برقراری ارتباط مردم با دنیای معاملات بورسی و اقتصادی بسیار عالیست است بسیار متشکرم

 • سلام.من اشتباهی معرف را وارد کردم.میتونم عوضش کنم.اگه کسی منو به عنوان معرف من رو بزنه.زیر شاخه معرف اولی میشویم.

 • سلام از آموزشهای خیلی خوب شما ممنون.
  لطفاً نسبت p/eرابهتر توضیح دهید .
  این نسبت مثبت باشد بهتر است یا منفی باشد.
  این نسبت هرچه بزرگتر باشد بهتر است یا کوچکتر باشد.

  • سلام دوست عزیز، برای محاسبه P/E آخرین قیمت روز سهام یک شرکت به سود هر سهم (EPS) اون تقسیم می‌شه. بنابراین هرچقدر این مقدار کمتر باشه نشان دهنده ی قیمت پاینتر سهم به نسبت سود سازی اون هست و طبیعا بهتره.

  • سلام دوست عزیز، به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید. برای انتقال سهم هاتون به کارگزاری جدید هم می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام
  من میخوام وارد سامانه انلاین بشم میگه رمز عبور یا نام کاربری شما اشتباه است در صورتی که صحیح وارد میکنم گارگزاریمم آگاه

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام ، تو پیاما خوندم گفته بودید قانون مدرک تحصیلی برداشته شد ‌، آیا این قانون برای خرید و فروش آنلاین هم برداشته شده ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی کلا حذف شده و نیازی به ارایه مدرک تحصیلی نیست.

 • باسلام واحترام؛اینجانب بازنشسته لشگری ودارای کدثبت نام سجام اخذشده ازدفترپیشخوان دولت نیزهستم حالاچگونه بایدکدبورسی دریافت کنم؟متشکرم راهنمائی کنین

  • سلام دوست عزیز، با استفاده از سامانه سجام مراحل احراز هویت الکترونیکی تون رو تکمیل بفرمایید تا کد بورسی برای شما ارسال بشه.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  دو سوال داشتم. یک اینکه بعد از دریافت کد امکان این وجود داره که در دو یا چند کارگزاری ثبت نام کرد و یوزر پسورد گرفت و معامله انجام داد؟
  دوم اینکه تیم تحلیلی سیگنال کارگزاری خاصی رو برای افرادی مثل من که اطلاعات زیادی درمورد بورس ندارند پیشنهاد میکنه؟

  • سلام دوست عزیز، بله امکان ثبت نام در چند کارگزاری وجود داره. انتخاب کارگزاری بر عهده خودتون هست. به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • احراز هویت انجام دادم کدبورسی هم گرفتم ولی هنوزلینک رمز عبور کدکاربری نیومده

  • سلام دوست عزیز دریافت نام کاربری و رمز عبور 2 تا 3 روز کاری زمان میبره. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام و درود. من از سجام کد پیگیری رو گرفتم. به دفتر پیشخوان که رفتم وقتی کد 10 رقمی رو وارد می کنند میگه مراحل ثبت نام تکمیل نیست یا کد مورد تایید نمی باشد. مشکل چی میتونه باشه؟

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق دفاتر پیشخوان پیگیری بفرمایید.

 • سلام ممنون از شما که این اممکان رو برای ما فراهم کردین میخواستم بپرسم من کد معاملااتی از کارگزاری رو دارم تو کدوم قسمت برم تا کد رو ببینم که فعال شده

  • سلام دوست عزیز، با کارگزاری تون تماس بگیرید تا وضعیت کدتون رو بهتون بگن.

 • سلام خسته نباشید من چندروز پیش بعد از ثبت نام سجام و احراز هویت در پیشخوان یک کدی برایم اومده که دوحرف فارسی و چندرقم عدد داره ولی خبری از یوزرنیم و پسوردم نشده باید چیکار کنم؟؟؟

  • با سلام و احترام، کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست. در صورت مغایرات اطلاعاتتون، از طریق دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون پیگیری بفرمایید. بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. موفق باشید.

 • سلام من در ثبت نام شماره حساب رو اشتباه زدم. اما شماره شبا درسته هست. نحوه ویرایش چطوره؟ لطفا راهنمایی

  • سلام دوست عزیز، می تونید از طریق سامانه سجام اطلاعاتتون رو ویرایش کنید.

 • باعرض سلام وتشکر فراوان از آموزش‌های کامل ودقیق وخسته نباشید ازتیم سیگنال
  من دیپلم از سازمان فنی وحرفه ای دارم آیا مورد قبوله یا حتما باید از دبیرستان یا هنرستان باشه

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، قانون مدرک تحصیلی حذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • سلام صفر تا صد احراز هویت از دریافت کد سجام تا ثبت نام در کارگذاری چقدر طول می‌کشه ممنون از مطالب خوب تون

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما، این زمان معمولا بین یک تا سه هفته طول میکشه.

 • سلام.آیا من میتونم برای کودک 4ساله خودم کد بورسی بگیرم و سهام بخرم?

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام..اگر از خدمات کارگزاری راضی نبودیم..میتوانیم کارگزاری را عوض کنیم..چندبار میتونیم کارگزاری رو عوض کنیم

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. میتونید تو همه کارگزاری ها ثبت نام کنبد. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • با تشکر فراوان
  سوال بنده این بو که من الان 16 سال دارم و با بازار بورس آشنایی کامل دارم و می خواهم وارد ان شوم ایا می توان با کد بورس پدر یا مادر در بازار بورس دست به کار شوم

  • سلام دوست عزیز، ثبت نام باید از طریق پدر یا در صورت نبودن پدر، پدربزرگ یا قیم شما باشه. برای اطلاعات بیشتر می تونید این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام ببخشید من چه طور می تونم حساب کارگزاری ام را شارژ کنم ؟؟یه سوال دیگه
  من هروقت وارد پنل آگاه میشم لیست نمادها وحجم وقیمت و…میاد ولی ازطریق کلیپایی که در مورد خرید و فروش سهام هستش می بینم اون بالا نوشته عرضه اولیه.
  این به خاطر اینه که با موبایل وارد میشم ؟؟

 • ممنون از زحمات شما.
  واقعا مقالات مفید و جامعی نگارش کرده اید.با سپاس

 • آیا میشود کارگزاری بورس را که قبلا ثبت نام کرده ایم تغییر دهیم؟(البته هنوز از طریق ان کارگزاری معامله ای صورت نگرفته است)ممنون

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • سلام ممنون بابت راهنمایی جامعتون
  بنده در سامانه سجام ثبت ناک کردم و کد پیگیری برام اومده.الان باید حضورا برم دفتر کارگزاری برای احراز هویت و ثبت نام ؟
  یا اینکه ثبت نام رو خودم انجام بدم و فقط برای احراز هویت حضورا برم؟

  • سلام دوست عزیز، طبق قانون جدید جهت فاصله گذاری اجتماعی، احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. طبق اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی نحوه اجرایی شدن این قانون به زودی منتشر خواهد شد.

 • سلام من یه بار پرسیدم ازتون که ثبت نام کردم و برام کد معاملاتی اومده و شما گفتید میتونم رمز عبورمو از کارگزاری بگیرم معاملات انجام بدم اما مشکل من اینه که رفتم دفتر خدماتی برای اهراز هویت و بعد برام اس ام اس اومده کد معملاتیم نمیدونم کدوم کارگزاری ثبت شده که بخوام رمز عبور بگیرم برای ورود به بور.میشه لطفا راهنماییم کنید؟خیلی ممنون از وقتی که میزارید

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت می تونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  من ۱۶ سالمه می تونم کد بورسی بگیرم یا راهی هست که تو بورس فعالیت کنم اطلاعاتم در باره بورس کامله یعنی بلدم چی کار کنم میتونم یا نه
  ممنون

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • آقایون بانوان انقدر سوال نکنید که زیر دیپلم میشه ثبت نام کرد یا نه میشه ولی باید نماینده قانونی داشته باشید یا کفالت پدر داشته باشید
  متنتون عالی بود گروه خبی هستین

 • سلام من کارگزاری آگاه ثبت نام کردم فعلا کد نیومده ولی میخوام برم سایت نام کاربری و رمزم با اینکه درسته قبول نمیکنه یا از کد امنیتی گاهی ایراد میگیره

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز، بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • سلام ممنون از وقتی که میذارید برای جواب به سوالات
  من تو سجام ثبت نام کردم و با کد پیگیری ده رقمی رفتم دفتر پیشخوان برای احراظ هویت و بعد از کمتر از یک روز برام کد معملاتی اس ام اس اومد این به این معنی که تو کارگزاری ثبت نامم هم کردن و الان میتونم تو بورس فعالیت کنم یا نه باید جدا گوکه برم دوباره؟کد معملاتی با کد بورسی فرق داره؟

  • سلام دوست عزیز ممنونیم از همراهی شما با گروه سیگنال، کد بورسی، کد سهامداری یا کد معاملاتی تفاوتی با هم ندارند. بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید تا نام کارری و رمز عبور رو دریافت و وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشین.

 • سلام. من شنیدم دوستان گفتن سامانه حضوری بسته شده آیا این خبر صحت داره ؟ و اینکه تاریخ شروع کار سامانه غیر حضوری دقیقا با تاریخ پایان آزادسازی سهام عدالت یکی شده در اینصورت باید اول روش مستقیم رو انتخاب کرد بعد احراز هویت انجام داد ؟؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

  • سلام دوست عزیز، بله طبق قانون جدید جهت فاصله گذاری اجتماعی احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. برای انتخاب روش مدیریت نیازی نیست حتما احراز هویت شده باشید، فعلا روش مدیدریت رو انتخاب کنید و بعدا سر فرصت احراز هویت کنید. موفق باشین.

 • با سلام برای خرید عرضه اولیه حداقل چقدر باید چقدر حساب کار گذاری رو شارژ کرد

  • سلام دوست عزیز، مبلغ خاصی نداره، عرضه اولیه ها شامل قانون حداقل معامله نمیشن.

  • سلام دوست عزیز، پادکست ها و ویدیو های برخی از مقالات و تحلیل ها هم اکنون در سایت و اپلیکیشن سیگنال موجوده. به زودی فایل های بیشتری هم در دسترس شما مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • سلام میخواستم بدونم آیا میشه برای ثبت نام در کارگزاری برای چند نفر از یک شماره تلفن استفاده کرد؟

 • در رابطه با سهام عدالت
  اگر روش غیر مستقیم را انتخاب کنم لطفا پاسخ بفرمایید
  نیاز به گرفتن کد بورس، رفتن به سایت سجام و پیشخوان دولت را دارم؟
  یعنی اینکه با انتخاب روش غیر مستقیم هیچ کاری نیاز نیست انجام بدهم ؟

  • سلام دوست عزیز، در صورت انتخاب روش غیر مستقیم نیازی به احراز هویت سجام نیست و تمام مراحل توسط خود سازمان انجام میشود اما برای این افراد وارد کردن شماره شبا الزامی است.

 • با سلام.همسرم چند سال پیش کد بورس داشت حالا سوالم اینه چجوری میشه از همون کد بورس قبلیش استفاده کنه؟ چون وقتی اپلیکیشن کارگذاری رو نصب میکنیم میگه بعد از فعال شدن کد بورس امکان معامله هست!!

  • سلام دوست عزیز، با کارگزاری تون تماس بگیرید تا کدتون رو مجدد فعال کنن و بتونید معاملات تون رو شروع کنید.

 • سلام
  من احراز هویت برای سجام و کارگذاری رو انجام دادم کد بورسی رو هم گرفتم
  کارگذاری مفید ی لینک فرستاد برای تغییر رمز و انجام دادم اما در صفحه پروفالم پیام هست ک اطلاعات شما از سجام دریافت شد برای احراز هویت کار گذاری مراجعه کنم..
  در صورتی که مراحلش رو انجام دادم در دفتر پیشخوان برای کارگزاری مفید
  الان تایید نشده هنوز یا مشکلی هست

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام ممنون از appعالیتون
  چرا هنگام خرید سهام ارور خارج از محدوده میده با اینکه حساب هم به اندازه شارژ شده
  سهامی دارایکم دارد میفروشد چه طور است من را کمی راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما، بخاطر کارمزد معاملات یکم مبلغ رو بیشتر بزنید.

 • حداکثر دریافتی کارمزد کارگزار چقدره ؟آیا کاررمزد کارگزار از سود سهام تعلق میگیره یا خیر؟

  • سلام دوست عزیز، همونطور که توی مقاله ذکر شده، کارمزد هر معامله حدود 1.5 درصد (خرید و فروش) است که از این عدد کارگزارها تقریبا 0.76 درصد را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. کارگزاری ها می توانند به دلخواه خودشان به بعضی از مشتری ها، (بسته به حجم معامله) از مبلغ کارمزد تخفیف بدهند.برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها می تونید به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام
  بنده چند ماه پیش احراز هویت شدم در سامانه سجام از طریق دفتر پیشخوان و کد گرفتم حال می خوام خرید و فروش کنم باید چکار کنم؟ مسافتم تا مر کز استان خیلیه، آیا حتما برا افتتاح حساب باید حضوری به کارگزاری مراجعه کنم یا خیر؟خواهشا یک راهی مناسب برام پیشنهاد کنید ممنون میشم.

  • سلام دوست عزیز، میتونید بصورت تلفنی از کارگزاریتون درخواست نام کاربری و رمز عبور بدید.

 • سلام،من در سجام ثبت نام کردم اما کد واسم ارسال نشده چیکار باید بکنم؟

  • سلام دوست عزیز، دریافت کد ممکنه کمی طول بکشه. اطلاعات تون رو در سایت سجام چک کنید اگر درست بود از طریق پشتیبانی سامانه سجام پیگیری بفرمایید.

 • سلام
  از نظر شما بهترین و با کیفیت ترین کارگزار کدوم هست البته مبتدی هستم نیازمند راهنمایتون هستم

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید.

 • اگه احراز هویت سجام غیر حضوری بشه،احراز هویت کارگزاری ها چی میشه؟

 • باسلام, من چندماه پیش سجام وکارگزاری ثبت نام کردم وکدبورسی گرفتم ومعامله هم کردم.حالا میگن باید احراز هویت بشی,همینطوره یا نه.درضمن چرا برای ثبت نام درسجام باموبایل انجام نمیشه یعنی قسمت ثبت نام بالا نمیاد.سپاسگذارم

  • سلام دوست عزیز تمام فعالان بازار سرمایه باید یکبار در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت بشن در غیر اینصورت کد بورسی انها غیر فعال میشه و امکان فعالیت نخواهند داشت.
   با مرورگر دیگه ای امتحان کنید.

 • سلام ،با عرض سلام و خسته نباشید ،
  آیا این امکان وجود داره که کارگزاریمون رو تغییر بدیم؟

  • سلام دوست عزیز بله امکان داره. به کارگزاری جدید تون مراجعه کنید و نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید.

 • باسلام.اینجانب احراز هویت در دفتر پیشخوان شدم.ولی کد بورسی برایم نیومده.پس از ثبت نام چه مدت کد بورسی ارسال میشه؟سپاس

  • سلام دوست عزیز دریافت کد بورسی معمولا تا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام
  من برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کردم
  ولی میگن چند روزیه که سامانه احراز هویت قطع شده
  میدونید دلیلش چیه؟ میخوان غیر حضوری کنند؟

  • سلام دوست عزیز بله طبق قانون جدید جهت فاصله گذاری اجتماعی احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

 • امروز این سایت و نرم افزار را پیدا کردم فکر کنم عالی باشه

 • سلام و خداقوووت ..یه سوال من میخواستم یه کارگذاری خوب که امور حقیقی رو تخصص داشته باشه و از همه نظر حرف اول رو بزنه میشه بهم معرفی کنید البته خودم تحقیقی که کردم ابان رو معرفی کردند اگر امکان داره میخوام از تخصص شما هم استفاده کنم با سپاس از راهنمایی تون 🙏🙏💐🙏🙏

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما، هدف ما در سیگنال اموزش مخاطبان هست و تصمیم گیری کاملا بر عهده خودشون هست. موفق باشید.

 • سلام من کد بورسی گرفتم ولی نمیدونم از کدوم کار گذاری هست از کجا باید متوجه بشم؟

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید.

 • باسلام مدت زمان گرفتن کد بورسی ازکارگزار چقدر است یک هفته هنوز کد بورسی من نیامده چکارکنم

  • سلام دوست عزیز دریافت کد بورسی معمولا یک هفته زمان میبره اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • من در کارگزاری مفید ثبت نام کردم و کد بورس برام اومده منتها میخوام وارد بشم نام کاربری و رمز عبور میخواهد که ندارم چگونه نام کاربری و رمز عبور بدست بیارم ؟

  • سلام دوست عزیز برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام
  من کد سجام گرفتم…بعد تو یه پیشخوان احراز هویت انجام دادم و کد بورسی هم دریافت کردم..ایا لازم باز به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کنم یا میتونم از طریق انلاین نرم افزار یکیشون دانلود کنم و خرید و فروش انجام بدم…الان کارگزاری اگاه نصب کردم همه چیز اکی اما نوشته ازمایشی و اجازه ارسال پول نمیده….راهنمایی کنین …ممنون

  • سلام دوست عزیز بله به صورت انلاین هم امکان پذیره. معمولا پنج روز طول میکشه که وضعیت تون از حالت آزمایشی خارج بشه. بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • با سلام از اطلاعات خوب شما استفاده کردم من در مازندان هستم امکان دارد نشانه یک کارگزاری در نزدیک من معرفی کنید ممنون شهر آمل

  • سلام دوست عزیز، به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید.

 • سلام من تازه وارد بورس شدم برای نصب وفعال سازی تریدر کدکاربری ورمز میخوان نمیدونم از کجاتهیه شون کنم میشه راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا مدت زمان ارسال کد بورسی در کارگزاری های مختلف متفاوت است؟یعنی یه کارگزاری که شلوغ تره دیرتر کد بورسی ارسال میکنه و کارگزاری خلوت تر باشه زودتر کد بورسیو میفرسته یا فرقی نمیکنه؟

  • سلام دوست عزیز کد بورسی از طرف کارگزاری ها ارسال میشه و احتمالا ازدحام روی زمان ارسال تاثیر خواهد داشت.

 • سلام و درود
  دمتون گرم خیلی برنامه تون مفیده
  یه سوال داشتم اینکه خیلیا الان میگن که بورس بشدت حباب داره و خطرناکه!صحیح هستش؟!

  • سلام دوست عزیز شما می تونید به بخش تحلیل های سهام در سایت سیگنال مراجعه کنید.

 • سلام.۲۴ فروردین در کارگزاری مفید ثبت نام کردم البته در حال حاضر کد بورسی کارگزاری اگاه دارم اما درخواست یوزر و پسورد جهت حضور در کارگزلری مفید رو دارم از اون تاریخ هنوز چیزی برام ارسال نشده.با کارگزاری تماس گرفتم میگه کد سجامتون ارسال نشده،به دفتر پیشخوان تماس میگیرم میگه ما ارسال کردیم و کارگزاری مفید پیگیر نیست حالا بنده چه اقدامی باید انجام بدم لطفا پیگیری و رفع مشکل کنید. تشکر

  • سلام دوست عزیز کد بورسی تنها یکبار برای هر فرد صادر میشه و برای فعالیت در کارگزاری های مختلف نیاز به نام کاربری و رمز عبور متفاوت دارین. ارسال نام کاربری و رمز عبور هم معمولا دو تا سه روز کاری زمان میبره. اطلاعات تون رو در سایت سجام چک کنید اگر درست بود برای رفع مشکل تون از دفاتر پیشخوان و کارگزاری پیگیری بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز انتخاب بهترین کارگزاری بستگی به فاکتور های مدنظر شما داره. برای انتخاب راحت تر می تونید از این لینک کمک بگیرید. موفق باشید.

 • سلام و عرض ادب
  بنده کد بورسی دارم و در سایت سجام هم ثبت نام کردم و احراز هویت هم شده ام حالا به علت تعویض شناسنامه و تقییر سریال در نمونه های جدید سریال جدید با شماره سریال ثبت شد ه در سامانه سجام متفاوت است آیا این موضوع باعث اشکال خواهد شد
  باتشکر از راهنمای شما

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، برای ویرایش اطلاعات تون به سایت سجام مراجعه بفرمایید.

 • سلام و تشکر .. از سیگنال برای خرید و فروش سهام می توانیم استفاده کنیم ؟ چگونه م

  • سلام دوست عزیز در حال حاضر امکان خرید و فروش با اپ سیگنال فراهم نیست امیدواریم در اینده ای نزدیک این امکان فراهم بشه. با ما همراه باشید.

 • عرض سلام و خسته نباشید به کارشناس محترم تیم سیگنال

  دوست عزیز من تو سجام در حال ثبت نام بودم که به قسمت وارد کردن کد بورسی
  رسیدم خب الان باید در یک کارگزاری ثبت نام کنم ؟
  اون کد پیگیری که سجام برای من فرستاده کجا استفاده میشه ؟
  برای احراز هویت سجام و کارگزاری میشود به دفتر پیشخوان مراجعه کرد یا
  برای کارگزاری حتما باید به دفتر کارگزاری مراجعه کرد ؟
  بنظر شما کدام کارگزاری را انتخاب کنیم ؟

  ممنون از پاسخ شما

  • با سلام و احترام برای نحوه ورود به بورس و دریافت کد بورسی می تونید از این لینک استفاده کنید. اگر به سایت sejam.ir هم مراجعه کنید در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید.

   • سلام من امروز رفتم تو دفتر پیشخوان اهراز هویت شدم همون موقع برام کد معاملاتی اومد ک ۵ تا عدد بود ولی سه حرف از فامیلم رو نداشت ‌.ایا این کد درسته

   • سلام من امروز رفتم تو دفتر پیشخوان اهراز هویت شدم همون موقع برام کد معاملاتی اومد ک ۵ تا عدد بود ولی سه حرف از فامیلم رو نداشت ‌.ایا این کد درسته

   • سلام دوست عزیز کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد هست.

 • با سلام و عرض ادب
  برای دریافت کد بورسی یکی از کارگزاری ها آیا نیازی به مدرک خاصی هست؟ برای افراد زیر دیپلم مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام دوست عزیز برای احراز هویت در کارگزاری نیاز به اصل شناسنامه و کارت ملی دارید. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک استفاده کنید. محدودیت مدرک تحصیلی هم برداشته شده و افراد زیر دیپلم هم میتونن وارد بازار سرمایه بشن.

  • با سلام و احترام، خیر کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل و 5 عدد هست و نام کاربری و رمز عبور اطلاعاتی هست که شما برای ورود به سامانه معاملات از کارگزاری تون دریافت می کنید.

 • سلام من چندروزه ثبت نام کردم کد بورسی هم گرفتم ولی وقتی به سایت میرم مینویسه کاربر مهمان.مشکل کجاست ممنون

  • سلام دوست عزیز برای رفع این مشکل با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من نظامی هستم، چند سال پیش به ما سهام بانک حکمت ایرانیان ،را دادند، و من فروختم.
  و الان یادم رفته کد بورسی چی بوده، و همچنین ، کدام کارگزاری بوده؟
  لطفا راهنمایی کنید ، الان چطور بدانم کدبورسی من و کارگزاری ، چی بوده . ممنونم.

  • با سلام برای پیگیری این مشکل می تونید به دفاتر پیشخوان یا کارگزاری ها مراجعه کنید.

   • با سلام و خسته نباشید،
    ممنون که راهنمایی کردید. موفق باشید.

 • باسلام و سپاس فراوان برای آموزش ها و توضیحات مفیدتان
  من تازه ددوماههه که وارد بورس شدم و از مطالعه آموزشهای شما خیلی استفاده کردم و برایم بینهایت مفید بوده،بازم ممنونم🙏🙏🙏

  • سلام دوست عزیز بله با ولی تون به کارگزاری مراجعه کنید و مراحل رو تکمیل بفرمایید. توجه داشته باشید که شما تنها می تونید کد افلاین دریافت کنید.

  • سلام دوست عزیز برای رفع این مشکل با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • باسلام و وقت بخیر من اطلاعات خیلی کمی دارم در مورد بورس میخاستم شروع به سرمایه گذاری کنم سوالم اینه که من هر زمانی به پولم نیاز پیدا کروم میتونم پولم رو ور دارم یا باید منتظر فروش سهام باشم میشه توضیح بدین لطفا ممنون میشم ازتون

  • سلام دوست عزیز بله شما هر زمان که بخواهید می توانید اقدام به خرید و فورش کنید. شانس شما با توجه به عرضه و تقاضای بازار تغییر می کند.

 • باسلام ایا خرید سهامهای عرضه اولیه میشود توسط کارگذاری انجام شود متشکرم

  • سلام، بعضی از کارگزاریها این امکان رو به شما میدن اما ترجیحا خودتون در زمان اعلام درخواست بدید

 • مثل همیشه عالی بود ساده روان علمی
  دست شما درد نکند .موفق باشید

 • باسلام من قبلا ازسامانه سجام کدبورس گرفته ام ولی ان راگم کرده ام راهنمایی بفرمایدبه چه طریق میتوانم ان رامجددادریافت کنم باتشکر

  • سلام دوست عزیز برای بازیابی کد به سایت سجام مراجعه کنید.

 • باسلام.کدبورسی داشتم.بعدهم درسجام ثبت نام واحرازهویت شده ام.سهام هم ازسالهای قبل دارم.درهیچ کارگزاری ثبت نام نکردهام.آیا برای انجام معاملات حتما باید درکارگزاری ثبت نام کنم؟یک ساعت پیش سیگنال رو نصب کردم.تکراری نیست.

  • سلام و عرض ادب، ممنون از همراهی شما، بله برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به پنل معاملات باید با کارگزاری تماس بگیرید.

 • باسلام.کدبورسی داشتم.بعدهم درسجام ثبت نام واحرازهویت شده ام.سهام هم ازسالهای قبل دارم.درهیچ کارگزاری ثبت نام نکردهام.آیا برای انجام معاملات حتما باید درکارگزاری ثبت نام کنم؟

  • با سلام شما می تونید در بیش از یک کارگزاری ثبت نام کنید.

 • سلام خدا قوت
  چطور وآیا میشه شماره حساب و شبا رو تغییر داد؟ وقت ثبت نام کارگزاری مفید اشتباه وارد شده

  • سلام دوست گرامی برای ویرایش اطلاعات با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام.بنده کد معاملاتی از کارگزاری اگاه دارم آیا میتونم با همون کد در مفید فعالیت کنم.چون بیش از ۳هفته هست که در کارگزلری مفید هم ثبت نام کردم ولی یوزر و رمز عبور برام ارسال نشده چه راهنمایی میفرمایید. تشکر

  • سلام دوست عزیز کد بورسی تنها یکبار برای شما صادر میشه. برای استفاده از کارگزاری های متفاوت به نام کاربری و رمز عبور متفاوت نیاز دارید. برای دریافت نام کاربری و رمز عبور با کارگزاری تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید، من کد سجام دریافت کردم توی کارگزاری هم ثبت نام کردم، بعدش رفتم احراز هویت هم شدم، ولی هنوز توی سایت کارگزاری به عنوان مهمان معرفی میشم،،،کار دیگه هم باید انجام بدم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز برای رفع این مشکل بهتره با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید،
  من یه هفته قبل رفتم احراز هویت در پیش خان، ودر کارگزاری هم احراز هویت شدم که بعداز سه روز کد سرمایه که سه حرف از شهرتم و پنچ رقم هم از اعداد بهم پیام اومد ولی نمیتونم حسابم و شارژ کنم اروور میده، باید به کجا مراجعه کنم یا چقدر طول میکشه باز بشه

  • عرض سلام و ادب، برای ورود به سامانه معاملات با کارگزاری تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبور تون رو دریافت کنید. در صورت بروز مجدد مشکل از طریق کارگزاری پیگیری بفرمایید.

 • سلام خسته نباشین
  میخواستم بدونم با کد بورسی میشه همزمان با دو کارگزاری متفاوت توی بورس فعالیت کرد ممنون

 • سلام من چند سال با یک کارگزاری کار می کنم تا حالا اعتبار نگرفتم چطوری میتونم اعتبار بگیرم

 • با عرض سلام و ادب
  قبل از هر چیز جای تشکر داره بابت این برنامه و توضیحات شفافی که درباره بورس بصورت سلیس و روان داده شده
  اینجانب تمام کارهای احراز هویت و حتی کد معاملاتی هم برام ایجاد شده و فرستاده شد منتها هر کاری که میکنم تا در کارگزاری ثبت نام کنم پیام اینکه از قبل من ثبت نام کرده ام دریافت میکنم که من کاملا بی خبر از این ثبت نام هستم چطور میتونم از اسم کارگزاری و پیگیری کارگزاری بدون داشتن اسم کاربری و رمز عبود اطلاع بشم
  ممنونم

  • سلام ممنون از لطف و همراهی شما با گروه سیگنال
   مشکلتون رو از کارگزاری یا دفاتر پیشخوان پیگیری بفرمایید.

 • با تشکر فراوان بابت فراهم کردن این اطلاعات کاربردی، من کارگزاری مفید رو انتخاب کردم چون در دسترس بود اما در همون ابتدای کار با یه جنبه منفی این کارگزاری مواجه شدم. اگر بخواید حسابتون رو در کارگزاری مفید بیشتر از ۵۰ میلیون تومان شارژ کنید یک روز طول میکشه! دلیلش رو متوجه نمی‌شوم وقتی مبلغ در همان روز از طریق ساتنا به حساب کارگزاری منتقل شده چرا باید یک روز کاری برای شارژ حساب من طول بکشه؟ اساساً مبلغ بالای ۵۰ میلیون چه تفاوتی با زیر ۵۰ میلیون داره که باید این تاخیر رو تحمل کنه؟‌ نمیدونم روال بقیه کارگزاریها چی هست اما تجربه خودم رو نوشتم که بقیه کاربران که هنوز انتخاب نکردن در جریان باشن.

 • سلام من ۱۷ سال دارم و مدرکی ندارم آیا میشه با مدرک برادرم که دیپلم هست برادرم در بورس ثبت نام کند و من در بورس فعالیت کنم

  • سلام، قانون مدرک تحصیلی دیگه وجود نداره. افراد زیر 18 سال هم میتونند کد آفلاین داشته باشند.

 • با سلام اگه بخوام در صندوق با درآمد ثابت که قابل معامله در بورس باشه سرمایه گذاری کنم باز هم باید کارگزار داشته باشم؟

  • سلام و عرض ادب. بله، برای خرید واحد این نوع از صندوق ها باید کد بورسی داشته باشید.

 • سلام
  شما که زحمت کشیدید و این توضیحات مفصل رو قرار دادید لیست کارگزاری های برتر رو هم قرار بدید
  ممنون

 • باسلام و احترا م از اینگونه موارد بیشتر آنتخاب کنید برای پیشرفت تازه واردان بسیار خوب و اگاه کننده و عالئه سپاسگذارم.

 • سلام احراز هویت و کد سجام رو گرفتم ولی الان 2 هفته هست هنوز کد فعالی بورسیه نیامده برایم الان باید چکار کنم؟ آیا نیاز هست دوباره به پیشخوان مراجعه کنم؟

  • سلام، بعد از ثبت نام در سایت سجام و دریافت کد پیگیری باید بصورت حضوری به یکی از دفاتر پیشخوان یا کارگزاری ها مراجعه کنید تا ثبت نامتون کامل بشه بعد ظرف مدت دو روز تا یک هفته کد بورسیتون صادر میشه. اگر بیشتر از این طول کشید با کارگزاریتون تماس بگیرید.

 • سلام من کد بورسی دارم من چندین سال است از طریق کارگزار خرید و فروش می کنم الان احتیاج هست در سجام ثبت نام کنم فقط رمز اینترنتی می خواهم در خانه خرید و فروش کنم آیا باید با مراجعه به کارگزار این رمز را بگیرم و راهی دیگر ندارد ؟

  • سلام، برای دریافت رمز عبورتون با کارگزاری تماس بگیرید. کدهای قدیمی هم باید در سامانه سجام احراز هویتشون انجام بشه.

 • باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت کارشناس محترم سایت وباتشکرازبرنامه اموزنده ومفیدتون جسارتاباتعاریفی که ازکارگزاری هاکردین میشه لطف کنیدیک کارگزاری خوب تومشهدبهم معرفی کنید سپاسگزارم

  • سلام، امکان معرفی برای ما فراهم نیست. سعی کنید با توجه به موارد گفته شده بهترین کارگزاری رو انتخاب کنید.

 • با سلام، نظرات رو کامل همه رو خوندم یه سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین، شما یک بار گفتید که تا زمانی که رمز عبور رو کسی ندونه امکان ورود به پلتفرم شمارو نداره و در جایی دیگه گفتید که نام کاربری و رمز عبور رو از کارگزاری بگیرید خوب اگر رمز عبور رو از کارگزاری بگیریم که رمزمون از قبل لو رفته! میشه خودمون رمز عبور رو وارد کنیم و فقط نام کاربری رو از کارگزاری بگیریم ؟ نمیشه نام کاربری ادرس gmail باشه؟ و اینکه رمز عبور باید چند رقمی باشه؟

  • سلام، بعد از اولین ورود به پنال کارگزاری میتویند رمز عبور خودتون رو عوض کنید.

 • سلام . خسته نباشید . میشه از مدرک دیپلم و کد بورس و احرازهویت یکی دیگه استفاده کرد

  • سلام، قانون مدرک برداشته شده ولی برای احراز هویت باید حتما خود شخص حضور داشته باشه تا مراحل کامل بشه.

 • سلام و وقت بخیر ، امروز برای ثبت نام اولیه اقدام کردم و در انتها ثبت نام موفقیت آمیز بود ،ولی بعدش پیامک اومد که اطلاعات بانکی م نامعتبر ، رفتم ویرایش کردم،وباز همین پیام قبل آمد ، چند بار تکرار کردم ولی نشد که نشد!

 • 2ماه هست ک کدمعاملاتی دریافت کردم، و2بار در خرید عرض اولیه شرکت کردم ولی هردوبار خرید من ثبت نشد، کارگزاری اگاه هستم، تماس هم گرفتم ولی کسی پاسخگونیست، من چ باید بکنم

 • بسیاربسیارممنون وتشکربابت ساخت این اپلیکیشن خوب که بهترین برنامه دردسترس بودن اطلاعات ناب دست اولی میباشد باتشکر

 • سلام آیا احراز هویت سامانه سجام الزامی است یا مرحله اول ثبت در این سامانه کافی می‌باشد. چون کد بورسی برای بنده صادر شده. ممنون

  • سلام، احراز هویت در سجام چه برای کسانی که کد ندارند و چه کسانی که از قبل کد داشتن الزامیه.

 • عرض ادب و احترام، به طور خلاصه بگم ، دو عرضه اولیه در مدت دو هفته خرید کردم در هر دو مورد یک اتفاق افتاده، خرید ثبت شده ولی پول تو کارگزاری بلوکه شده و بعد از 72 ساعت برگشته به حسابم، بدون سهم. باید کجا پیگیری کنم??

  • سلام دوست عزیز. پیشنهاد میشه سفارتون رو در سقف قیمت و در ابتدای ساعت سفارش گذاری ثبت کنید اگر باز هم مشکل تکرار شد از کارگزاری پیگیری کنید.

 • سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  فقط یه مشکل داره متن هست
  میخاستم بدونم فایل صوتی نداره؟؟

  • سلام دوست عزیز. ما سعی کردیم فایل صوتی برای متن های مهم رو ضبط کنیم به زودی فایلی برای این متن هم ضبط خواهد شد.

 • باسلام
  من سال۸۵ پذیرنویسی سهام سیمان خواف خریدم والان میبینم شرکت توی بورس فعال میباشد چطور میتونم سهام خودم توی سبدم اضاف کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام دوست عزیز. باید با شرکت تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

 • سلام
  آیا با یک کد بورسی میتوان از دو کارگزاری همزمان استفاده کرد.

 • سلام من تو سایت سجام یە بار سرسری ثبت نام کردم و یه کدی برام اومد ولی پیگیرش نشدم دیشب دوباره بعد از مدت ها مراحل ثبت نام و رفتم اما هیچ کدی نیومد باید چیکار کنم کد قبلی هم فراموش کردم

  • سلام، باید بازیابی کد پیگیری رو میزدید تا دوباره بهتون کد بده.

 • سلام
  من حدود سه ماه پیش اینترنتی درکارگزاری ثبت نام کردم و برای احرازهویت هم به پیشخوان دولت رفتم وکد رو گرفتم
  اما بعدازگذشت سه ماه هنوز نمی توانم معامله کنم
  چرا؟

  • سلام، باید با کارگزاریتون تماس بگیرید و دلیل رو جویا بشید.

 • سلام من امروز ثبت نام کردم ولی الان میخام وارد شم احتمالا اشتباه کد عبور یا نام کاربری رو وارد کردم و نمیتونم وارد شم چکار کنم؟؟

  • سلام، با کارگزاریتون تماس بگیرید و مکشل رو جویا بشید.

 • خسته نباشید راهنمایی کنید لطفا من اگر برای پدر و مادرم بخوام کد بگیرم میشه از طریق خودم به عنوان وکیل انجام بشه ؟چون سواد ندارن بخاطر مدرک

  • سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی خذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • سلا خسته نباشید من تو سجام ثبت نام کردم و احراز هویتم شدم ولی کد بورسیم نیومده که شروع به کار کنم

 • من سیم کارتم به نام همسرم هست.در ثبت نام سجام و کد بورس و خرید و فروش سهام به مشکل نمیخورم؟

 • سلام من مدرک کارشناسی خارج کشور دارم ولی تو ایران تاییدش نکردن میتونم کد معاملاتی انلاین بگیرم

  • سلام، شرط مدرک تحصیلی برداشته شده و از این نظر مشکلی نیست. میتونید برای کد بورسی اقدام کنید.

 • سلام.من مدتی پیش تمام.مراحل ثبت نام در بورس رو انجام دادم الان کد بورسیم هم اومده ولی بالای صفحم میزنه ازمایشی و فعلا نمیتونم هیچ معامله ای انجام بدم.در صورتی که یک ماه پیش همسرم ثبت نام کردن بعد از اومدن کد بورسی بلافاصله صفحشون فعال شد.سوالم اینه که این گزینه ازمایشی چرا هست؟تا کی ادامه داره؟

  • سلام، طبق قانون جدید کدهای بورسی جدید بعد از یک ماه فعال میشن. در یک ماه اول فقط میتونید سهام عرضه اولیه، حق نقدم و صندوق سرمایه گذاری خریداری کنید.

 • سلام. من امروز بعد از ثبت نام تاییدیه سجام برام اومد.چه مدت طول میکشه تاییدیه کارگزاری برام بیاد.بتونم عرضه اولیه بخرم

  • سلام دوست عزیز. دو روز الی یک هفته طول میکشه تا کد بورسیتون فعال بشه. بعد میتونید عرضه اولیه هم بخرید.

 • سلام…برای ثبت نام سجام یجا باید کد سهامداری رو پر کنیم ولی بنده اصلا کد سهامداری ندارم مگه اول نباید سجام ردیف شه بعدا کد سهامداری بگیریم؟!

  • سلام. مشکلی نداره، قسمت کد سهامداری رو خالی بزارید. اون قسمت برای کسانی است که قبلا کد داشتند و باید در سجام ثبت نام کنند.

 • سلام میشه هم زمان با کد سجام در صندوق و هم در کارگزاری ثبت نام کرد .تا چنتا میشه؟

 • سلام.ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار قرار دادید،من در سجام ثبت نام کردم،میخوام کد بورسی بگیرم،باید چی کار کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام. بعد از دریافت کد پیگیری سجام به یکی از کارگزاری ها یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید تا مراحل احراز هویت و ثبت نامتون کامل بشه، سپس طی دو تا سه روز کاری کد بورسی شما صادر میشه. پیروز باشید.

   • سلام با یک کد بورسی و استفاده از دو کارگزاری میشه از دو شماره حساب بانکی هم استفاده کرد؟

   • سلام. بله، امکان ثبت نام در چند کارگزاری با یک کد بورسی وجود داره.

 • سلام. بنده حدود ۲ماه پیش سجام ثبت نام کردم و با مراجعه به دفتر پیشخوان کد معاملاتی برایم ارسال شد حالا چکار دیگری باید انجام بدم تا بتوانم آنلاین سهام بخرم

  • سلام دوست عزیز. با کارگزاریتون تماس بگیرید و ازشون نام کاربری و رمز عبور برای ورود به حساب کاربریتون رو بگیرید.