راهنمای کامل تغییر کارگزاری | شرایط و مراحل تغییر کارگزاری چیست؟

راهنمای کامل تغییر کارگزاری | شرایط و مراحل تغییر کارگزاری چیست؟

دلیل تغییر کارگزاری چیست؟ برای همه ما اولین انتخاب جدی بعد از ورود به دنیای بورس انتخاب کارگزار بوده است. خیلی از ما هم بعدها با بیشتر شدن تجربه و دیدن خدمات بقیه کارگزاری‌ها به این موضوع فکر کرده‌ایم که ای کاش در یک کارگزاری دیگر ثبت نام کرده بودم. اما معمولا با ترس از روند طولانی تغییر کارگزاری آنلاین ، آشنا نبودن با مراحل و نداشتن وقت کافی برای مراجعه حضوری برای این کار هیچ اقدامی نکرده‌ایم. امروز می‌خواهیم یکبار و برای همیشه این موضوع را کاملا روشن کنیم که تغییر کارگزاری چطور انجام می‌شود و اصلا چرا باید این کار را انجام بدهیم. همچنین، اگر مایل هستید که با روند تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت آشنایی داشته باشید، همراه ما باشید.

چرا باید کارگزار خودم را عوض کنم؟

این اولین سوالی هست که شما باید قبل از شروع فرآیند تغییر کارگزار به آن فکر کنید. بعضی از افراد صرفا به دلیل سامانه معاملاتی بهتر در یک کارگزاری یا وجود شعبه کارگزاری در نزدیکی آن‌ها کارگزار خودشان را عوض می‌کنند. در ادامه ما مهمترین دلایلی که تغییر کارگزار می‌تواند به آن ها جواب بدهد را لیست کرده‌ایم:

 • سامانه معاملاتی بهتر و سریع‌تر
 • پشتیبانی بهتر
 • قطعی‌های کمتر
 • امکان استفاده از حساب پشتیبان
 • امکان گرفتن اعتبار
 • نرم افزار همراه قدرتمند و مطمئن
 • تخفیف های متنوع
 • امتیازهای تشویقی
 • برنامه‌های آموزشی کارگزار برای مشتریان
 • در دسترس بودن شعبه‌های کارگزاری

شرایط و مراحل تغییر کارگزاری بورس

قبل از هر چیز توجه کنید که شما محدودیتی در تعداد کارگزارهایی که با آن‌ها کار می‌کنید ندارید. در نتیجه اگر از خدمات کارگزار خودتان راضی نیستید، کافیست یک کارگزار دیگر که خدمات مناسبی دارد پیدا کنید و بعد از ثبت نام، دارایی‌های خود را به این کارگزاری منتقل کنید. حالا ما مراحل و نحوه تغییر کارگزاری بورس را به صورت گام به گام برای شما معرفی می‌کنیم.

گام اول: یک کارگزاری خوب پیدا کنید

برای این کار کافی است نیازهایی که دارید را لیست کنید و با استفاده از سایت کارگزاری‌ها بررسی کنید که کدام کارگزاری این خدمات را ارائه می‌دهد یا خدمات بیشتری دارد. برای دسترسی به لیست کارگزاری‌ها می‌توانید به سایت بورس تهران مراجعه کنید.

گام دوم: در کارگزاری ثبت نام کنید

در گام دوم باید ثبت نام در کارگزاری مورد نظر خودر را انجام دهید. پیش از شروع فرآیند ثبت نام در کارگزاری، باید در سایت سجام به آدرس sejam.ir ثبت نام کرده و پس از آن از طریق وب سایت یا اپلیکیشن سیگنال، احراز هویت سجام را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهید.

بعد از اینکه مراحل ثبت نام و احراز هویت در سجام انجام شد، به وب سایت یا اپلیکیشن سیگنال مراجعه کرده و ثبت نام کارگزاری مورد نظر خود را انجام دهید. پس از طی کردن مراحل ثبت نام، ظرف مدت دو تا سه روز کد بورسی از طرف کارگزاری برای شما ارسال خواهد شد.

گام سوم: انتقال پول و سهام به کارگزاری جدید (تغییر کارگزار ناظر)

در این مرحله شما باید پول و سهام خودتان را به کارگزاری جدید منتقل کنید. برای انتقال پول فقط یک روش وجود دارد و آن هم دریافت وجه از کارگزار فعلی و پرداخت آن به کارگزار جدید است. اما برای انتقال سهام شما چند راه حل دارید. اولین روش فروش سهام و انتقال پول آن است که به جز در شرایط خاص اصلا توصیه نمی‌شود. دومین روش هم تغییر کارگزار ناظر است که برای این کار باید به صورت زیر اقدام کنید:

در اولین قدم باید از طریق درگاه یکپارچه ذی‌نفعان یا مراجعه به دفاتر پیشخوان برگه گواهی سهام را تهیه کنید. بعد از تهیه کردن برگه گواهی سهام برای ثبت درخواست تغییر کارگزار می‌توانید به صورت حضوری به شعبه کارگزار جدید مراجعه کنید. یا به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه معاملاتی درخواست تغییر کارگزار ناظر را ثبت کنید. تصویر زیر فرم تغییر کارگزار ناظر را برای یکی از سامانه‌های مورد استفاده در کارگزاری‌ها نشان می‌دهد.

گام سوم تغییر کارگزاری

بعد از ثبت درخواست و بارگذاری عکس گواهی سهام، معمولا طی دو روز کاری سهام شما به کارگزاری جدید منتقل می‌شود.

البته شما می‌توانید برای اینکه تغییر کارگزار ناظر سریع‌تر انجام شود، قبل از ثبت درخواست مقداری از سهام شرکت مورد نظر خودتان را در کارگزاری جدید بخرید. دقت کنید که بعضی از کارگزاری‌ها برای این حالت گزینه‌ای به عنوان “آخرین معامله نماد در این کارگزاری انجام شده است” را ایجاد کرده‌اند. معمولا در این روش، تغییر کارگزار بعد از یک روز کاری انجام می‌شود.

در پایان مراحل بالا فرآیند تغییر کارگزاری تمام می‌شود و می‌توانید از خدمات کارگزار جدید خودتان استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که همچنان امکان استفاده از کارگزار سابق هست و کار کردن با چند کارگزار به صورت همزمان هیچ مشکلی ندارد. فقط باید حواستان باشد که در هر نماد تنها از یک کارگزار استفاده کنید تا بعدها برای مدیریت و خرید و فروش سهام با مشکل خاصی مواجه نشوید.

نحوه تغییر کارگزار ناظر

به طور کلی، 3 راهکار برای تغییر کارگزار ناظر وجود دارد. در روش نخست می‎توانید دارایی خود را از کارگزاری فعلی خارج کنید. سپس، آن را به کارگزاری مورد نظر خود منتقل نمایید. راه دوم این است که به صورت مستقیم به دفتر اصلی کارگزاری مراجعه کنید و درخواست تغییر کارگزاری ناظر بدهید. راه سوم که نسبت به دو روش قبلی، رایج‎تر است؛ تغییر کارگزاری به صورت غیرحضوری و آنلاین می‌باشد. کافی است از بخش تغییر کارگزاری ناظر در سایت اقدام به تغییر آن بکنید.

تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت

برای تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت یک شرط اصلی وجود دارد: “نباید هیچ کدام از سهام عدالت خود را به فروش رسانده باشید”. در نتیجه اگر قبلا سهام عدالت خود را فروخته اید، امکان تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت را ندارید. اما اگر درخواستی برای فروش سهام عدالت ثبت نکرده اید، کافی است به سامانه فروش سهام عدالت کارگزاری جدید مراجعه کنید و گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کنید. در ادامه با وارد کردن کد ملی و شماره تماس، در خواست شما ثبت می شود و در نهایت بعد از تایید درخواست، این کارگزاری نماینده جدید شما در فروش سهام عدالت خواهد بود. دقت کنید که کارگزار ناظر سهام عدالت، ارتباطی با معاملات عادی شما در بورس ندارد و می توانید از خدمات همه کارگزاری ها استفاده کنید.

کارگزار ناظر سهام عدالت
سامانه مشاهده و فروش سهام عدالت

کارگزار ناظر CDS به چه معناست؟

احتمالا شما هم در حین بررسی وضعیت دارایی در سامانه درگاه یکپارچه ذینفعان با عنوان CDS به عنوان نام کارگزار ناظر سهام برخورد کرده اید. وضعیت CDS به این معناست که ناظر این سهام، شرکت سپرده گذاری مرکزی است. در این شرایط برای دسترسی مستقیم به سهام کافی است که از طریق سامانه معاملات کارگزاری خود، درخواست تغییر کارگزار ناظر بدهید.

کارگزار ناظر CDS
کارگزار ناظر CDS

آیا تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری های مختلف تفاوت دارد؟

روند در خواست تغییر کارگزار ناظر در همه سامانه های معاملاتی یکسان است. با این وجود اگر مشتری یکی از کارگزاری های مفید، فارابی، گنجینه سپهر، آگاه و یا دیگر کارگزاری هایی که سامانه معاملات اختصاصی دارند باشید احتمالا با ظاهر متفاوتی از سامانه معاملات روبرو خواهید شد. دقت کنید که با توجه به یکسان بودن فرآیند درخواست تغییر کارگزار ناظر، تنها تفاوت در ظاهر این سامانه هاست و تفاوتی از نظر مدارک مورد نیاز و روند ثبت درخواست وجود ندارد.

تغییر کارگزاری بانک ملی در پنل چگونه است؟

کارگزاری‌ها به عنوان واسطه برای خرید و فروش سهام عمل می‌کنند. این کارگزاری‌ها به ازای هر خرید و فروش سهام مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می‌نمایند. تغییر کارگزاری بانک ملی را می‌توانید به صورت آنلاین انجام بدهید و نیاز حتمی برای مراجعه حضوری نیست. کافی است به پنل کارگزاری‌ای که در آن ثبت نام کردید مراجعه نمایید. سپس در منوها به دنبال گزینه تغییر کارگزار ناظر بگردید. اگر از آن نماد قبلاً خریداری کرده باشید در اینجا می‌توانید دو گزینه را انتخاب کنید. اگر مایل باشید، می‌توانید تنها آخرین معامله را در نماد انتخابی کارگزاری فعلی انتخاب کنید یا می‌توانید گزینه تحویل گواهی نامه و نقل و انتقال سهام را به کارگزاری مد نظر خود بفشارید. زمانی که درخواست خود را ثبت کردید، با مراجعه به همین قسمت می‌توانید وضعیت درخواست‌های خود را در کارگزاری مشاهده نمایید.

تغییر نام کاربری در کارگزاری امکان‌پذیر است؟

تغییر نام کاربری در بعضی از کارگزاری‌ها وجود دارد. کافی است به بخش پروفایل خود مراجعه کنید. سپس، نام کاربری خود را در کارگزاری تغییر بدهید. تایید نام کاربری شما از سوی کارگزاری ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشد. برای نمونه، ممکن است که سیستم ثبت به حروف بزرگ و کوچک حساس باشد و الزامی برای استفاده از هر دو نوع حروف بزرگ و کوچک وجود داشته باشد.  در حین تغییر نام کاربری، بهتر است آن را برای خود یادداشت کنید. در بسیاری از مواقع نیاز است تا کلمه عبور را هم تغییر بدهید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از دو یا چند کارگزاری بصورت همزمان برای یک فرد وجود دارد؟

بله، سرمایه گذاران می‌توانند در چند کارگزار مختلف با یک کد بورسی حساب داشته باشند.

آیا احراز هویت سجام برای همه سرمایه گذاران الزامی است؟

بله، طبق مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار تمامی سرمایه گذاران (اعم از سرمایه گذاران قدیمی و جدید) باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشند.

چگونه به لیست کارگزاری‌ها دسترسی داشته باشم؟

برای دسترسی به لیست کارگزاری‌ها می‌توانید به سایت بورس تهران مراجعه کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام.من مقداری سهام دارم و کارگزار ناظر من CDS است.آیا برای فروختن سهام باید کارگزارم را تغییر دهم یا با همان CDS میتوانم سهامم را بفروشم؟!

 • سلام من قبلا سهام عدالتمو فروختم(۳۰ درصدشو از کارگزاری بانک ملی).
  الان میخوام کارگزارمو عوض کنم ولی وقتی تغییر کارگزار ناظر در سایت آگاه رو میزنم میگه شما سهامتونو به فروش گزاشتین، رفتم از کارگزاری بانک ملی اونارو لغو کردم ولی یه ۳۰ درصد تجمیعی هست که لغو نمیشه.
  چیکار باید بکنم؟ اصلا راهی هست که بتونم کارگزارمو تغییر بدم؟
  خیلی ممنون🌹

  • من هم در کارگذاری ثبت نام کردم هم در سجام و هم کد بورسی گرفتم برای تغییر کارگزار سهام عدالت باید کد امنیتی بزنم ولی تصویری از کد امنیتی نیس لطفاً راهنمایی کنید چکار کنم

 • من پارسال حق تقدم سنیر پرداخت کردم و گواهینامه حق تقدم رو برا شرکت فرستادم و تو پنل آگاه هم تغییر کارگزار زدم ولی هنوز به تعداد سهام اضافه نشده . چیکار باید کرد ؟

 • با سلام
  کارگزاری من تماس گرفته که دیگر فعالیت نمی کند. برای انتقال سهام و پول نقد موجود در این کارگزاری چه باید کرد؟

 • سلام،وقت بخیر، ببخشید من دو سال پیش سفارش فروش گذاشته بودم واسه سهام عدالتم، هنوز به فروش نرفته، قیمت دو سال پیش کجا، قیمت الان کجا؟ من دیدم نه میفروشه نه چیزی اومدم لغو کنم که اگه فروخت ضرر نکنم،قبول نکرد،اومدم ناظر عوض کنم قبول نکرد، الان چجوری میشه، اینا هرچند دوست دارن میفروشن و ما هم متضرر میشیم، اقا سهام خودمه میخوام سفارش فروشم رو بردارم ، تو رو خدا راهنماییم کنید ، اینا نه تلفن جواب میدن نه چیزی

  • سلام وقت بخیر
   ببخشید من میخوام تغییر گارگذاری بزنم میزنه شماره ملی یافت نشد.
   نوشته بود باید اول به یه گارگذاری انتقال بدی بعد تغییر بزنی من به فارابی انتقال دادم و الان ک میخوام تغییر بزنم میزنه کدملی یافت نشد چیکار کنم؟؟

 • سلام ببخشید من فقط درخواست فروش داده بودم بعد لغو زدم الان میخام کارگزاری عوض کنم میزنه سفارش فروش ثبت شده است.الان باید چکار کنم ک بتونم گارگزاری عوض کنم

 • سلام من کد بورسی دارم هم تو مفید حساب بسازم هم تو آگاه مثلا یه عرضه اولیه بیاد میتونم هم تو مفید و هم تو آگاه بخرم یا نه فقط تو یکیشون میتونم بخرم؟؟

  • سلام، برای خرید عرضه اولیه ها در روز عرضه، درخواست خرید شما فقط برای یک کارگزاری انجام خواهد شد

  • سلام، محدودیتی در تعداد دفعات انتقال سهام بین کارگزاری ها وجود ندارد

 • سلام م سهام فروختم پولمو از کارگزاری خارج کردم تغییر کارگزار ناظر نیاز است بدهم؟ میخوام با یه کارگزاری کار کنم

  • سلام، تغییر کارگزار ناظر فقط برای انتقال سهام بین کارگزاری ها کاربرد دارد و در صورتی که قصد انتقال سهام را ندارید، نیازی به انجام این کار نخواهید داشت

 • سلام عرض ادب
  من توپرتفوی خواهرم سهم دارم می‌خوام انتقال بدم به کارگزاری خودم میخوام ببین میشه با تغییر کارگزار ناظر انتقال بدم یانه؟؟

  • با سلام دوست عزیز، این امکان وجود ندارد و تغییر کارگزاری فقط برای خود شخص امکان پذیر است.

  • با سلام دوست عزیز، این امکان وجود ندارد و تغییر کارگزاری تنها برای خود شخص امکان پذیر است.

  • سلام من میخوام کار گزاری اگاه را به کار گزاری مفید تبدیل کنم
   چه کار باید کنم ؟

 • سلام میخوام پنل کاربری خود را از آگاه به مفید تغییر بدم لطفا راهنمای بفرمایید.
  با تشکر

 • با سلام احتراما من چند تا کارگزاری نام کاربری دارم
  الان سهامم صفر هستش .میخوام که یکی از کارگزاری ها رو دیگه نباشم ولی هر وقت سهام میخرم چون قبلا اون کارگزاری بودم سهامم میره و تو اون کارگزاری میشینه که من نمیخوام این اتفاق بیوفته
  لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام بنده میخوام کارگزارسهام عدالتم که مفید تغیر بدم به ملی خطامیزنه قبلن تومفیدسفارش فروش زدم ولی لغوکردم یعنی سهامم به فروش نرفته الان میتونم تغییربدم کارگزاریم را

   • دوست عزیز برای دریافت پاسخ خود می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 • سلام،ببخشید یع سوالی داشتم،بنده تو کارگزاری مفید چند مدت سهاممو گذاشتم برای فروش ولی دیدم هیچی نفروختن لغو سفارش رو زدم و هیچی از سهامم نفروختم الان میتونم تغییر بدم کارگذاریو

 • با سلام
  ی سهامم رو تغییر کارگزاری زدم انجام شده ولی تو پرتفوی لحظه ای و عملکرد نیست چکار کنم

  • سلام، پورتفو لحظه ای و عملکرد برای اطلاع شما از وضعیت دارایی ها توسط هر کارگزاری ارائه می شود و اطلاعات مربوط به تغییر کارگزاری در آن لحاظ نمی شود. برای اضافه کردن این سهام به پورتفو لحظه ای از افزودن تراکنش دستی در صفحه پورتفو لحظه ای استفاده کنید

 • سلام بنده سهام عدالتم و تو سامانه سعدی فروختم یک میلیون به حسابم واریز شد بعد اون هنه درخواست فروشام و لغو کردم حالا میخوام تغییر کارگزاری بدم مینویسه امکان تغییر کارگذاری به علت درخواست فروش وجود ندارد میشه لطف کنید راهنمایی ام کنید چکار کنم که بشه تغییر کارگذاری بدم ارزش سهامم ۸۵۰ تومانیه ممنونم

 • من یکبار در کارگزاری مفید درخواست فروش، بعد لغو فروش دادم ،الان نوشته، خطا در حال ارسال ، و به هیچ وجه نه حذف میشه نه ارسال، می‌خوام کارگزاری را عوض کنم ،به همین خاطر قبول نمیکنه.

 • سلام من هنوز سهام نخریدم.فقط کار گزار تعیین کردم.رمز عبور .کد کار بر گرفتم.و ثبت کردم.اگر حذف کنم مشکلی داره.یا باید از راه دیگه اقدام کنم

 • برای تغییر کارگزار ناظر باید به کارگزاری جدید بریم و یا در کارگزاری قبلی این کار رو انجام بدیم

  • سلام دوست عزیز درخواست تغییر کارگزار ناظر رو باید در کارگزاری جدید ثبت کنید.

 • با سلام ایا امکان انتقال سهم عدالت کسانی که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردند که دست سرمایه گزار استانی هستش به کارگزاری جدی امکان پذیر هستش ؟؟ بعد از انتقال قابل فروش هستش ؟
  اگه امکان داره روش انتقالو یکم توضیح بدید
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز می تونید از تغییر کارگزار ناظر استفاده کنید و سهام عدالتتونو به کارگزاری جدید منتقل و بفروش برسونید. برای تغییر کارگزار ناظر همانطور که در همین مقاله توضیح داده شده، می تونید ابتدا از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان یا مراجعه به دفاتر پیشخوان، برگه گواهی سهام رو تهیه کنید. برای ثبت درخواست تغییر کارگزار هم می‌تونید به صورت حضوری به شعبه کارگزار جدید مراجعه کنید یا به صورت غیر حضوری از طریق سامانه معاملاتی درخواست تغییر کارگزار ناظر رو ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست و بارگذاری عکس گواهی سهام، معمولا طی دو روز کاری سهام شما به کارگزاری جدید منتقل میشه.

 • سلام
  من برای بچه هام سهام دارا یکم خریدم ، من به عنوان نماینده قانونی آنها میتونم سهام اونا رو در پرتفوی خودم داشته باشم؟ ممنون اگه راهنمایی کنید.

  • سلام، این سهام به پورتفو خریداران اضافه میشه و امکان انتقال آن وجود ندارد

 • سلام بنده مقداری از سهام عدالت خودم رادر کارگذاری بانک ملت بفروش رساندم والان قصد تغییر کارگذار ناظر به کارگذاری اگاه دارم که مابقی سهام عدالت رو اونجا به فروش برسانم این کار ممکن هست؟واگر امکان دارد چگونه این کار را انجام دهم ممنون میشم راهنماییم کنید.درکارکذاری اگاه هم حساب دارم.

  • سلام، با توجه به اینکه قبلا در خواست فروش سهام عدالت داده اید امکان تغییر کارگزار ناظر وجود ندارد

  • برای تغییر کارگزاری ناظر به کارگزاری بانک ملی هرچی کد امنیتی رو وارد میکنم تائیدنمیکنه لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام
  من تغییر کارگزاری دادم و بعد دوباره برگشتم کارگزاری قبلی ، الان چهار روز گذشته ولی سهامی که قبلا در سبد داشتم رو رویت نمیکنم.
  میشه بیزحمت راهنمایی کنید.

 • سلام برای انتقال سهام گسان پدیده به سایت مفید باید چه کار کنیم؟

  • سلام دوست عزیز برای انتقال یک نماد به یک کارگزاری دیگه می تونید از دفاتر پیشخوان برگه گواهی سهم رو دریافت و حضوری به دفاتر کارگزاری جدیدتون مراجعه کنید یا از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان گواهی سهام رو دریافت و از طریق سامانه معاملاتی درخواست تغییر کارگزار ناظر رو ثبت کنید تا سهام تون به کارگزاری جدید منتقل بشه.

 • سلام من کارگزاری مفید تعبیر کارگزار رو زدم غیر مستقیمه سهامم میتونم وقتی تایید شد از طریق فارابی بفروشم 0؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من حدود ۲ هفتس تغییر کاگزار زدم تو کارگزاری مفید پیام تغییر کارگذار انجام شد به پرتفوی شما اذافه میشود .ولی هنوزبه پرتفوی من اضافه نشده چی کنم؟

 • سلام ببخشید من برای سهامم در سجام ثبت نام کردم و احراز هویت انجام گرفت اما الان ارزش سهامم رو صفر زده الان باید چیکار کنم؟ سهامم رو کجا واگذار کنم؟

 • با سلام
  در صورت خرید با کارگزاری جدیدم(مفید) ایا سهام خریداری شده در همان کارگزاری باقی میماند (در پرتفو) یا به صورت خودکار به دارایی های کارگزاری قبلیم انتقال داده میشود

  • سلام دوست عزیز اگر سهامی که خریدین رو در هر دو کارگزاری دارین، می تونید از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده کنید. اگه یک نماد رو فقط توسط یک کارگزاری خریدین، دارایی تون توی همون کارگزاری میمونه.

 • سلام.من از کارگزاری آگاه چندتا از نمادهام رو انتقال دادم کارگزار مفید.حالا همین ها تو کارگزاری آگاه دوباره هستند چون می خوستم دیگه تو کارگزاری آگاه اسم نمادها نباشند.پاک می شند یا باید بموند

  • سلام، بعد از انتقال، این سهام باید از پورتفو کارگزاری حذف بشن اما از پورتفو لحظه ای حذف نمیشن، برای حذف ای این پورتفو باید به صورت دستی اون ها رو پاک کنید

   • سلام، خیر تغییر کارگزاری هیچ هزینه ای نداره

 • سلام میشه توضیحات کاملی درمورد ورود به بازار ارز دیجیتال هم بگین که از کجا باید شروع کنیم و چه کار کنیم؟

  • سلام دوست عزیز لطفا به بخش ارزهای دیجیتال در سایت یا اپلیکیشن سیگنال مراجعه کنید.

 • سلام من یک سهم رو در یک کارگزاری خرید کردم و بعد یه مدت فروختم و حالا اون سهم رو در یک کارگزاری دیگه خرید کردم ایا باید تغییر کارگزار ناظر انجام بدم ؟

  • سلام دوست عزیز اگر این نماد رو در کارگزاری قبلی تون ندارین، نیازی به تغییر کارگزار ناظر وجود نداره.

 • X b من در کارگزاری سهمی خریدم در پرتفوی من است ولی ر ذینفعان آثاری از آن سهم نیست که تصویرش را بگیرم وقابل فروش هم نیست

  • سلام دوست عزیز ملاک درگاه ذینفعان هست. اگر سهم در درگاه ذینفعان نیست یعنی شما ان سهم را ندارید.

  • سلام بنده چندتا حق تقدم و جایزه دارم متاسفانه نه اضافه میشن ن اینکه کارگزاری جواب درستی میده.بنظرتون چکار کنم که حق تقدم هام یا جایزه هام به پورتفوم اضافه بشن.کارگزاری اتیه سازان هستم اصلا به درد نمیخوره. و ایا با تغییر کارگزاری سهامام اضافه میشن؟ و چقدر زمان می بره لطفا راهنمایی کنید .با تشکر

 • با سلام
  من در یک کارگزاری عرضه اولیه خریداری کرده بودم
  چند ماه بعد در یک کارگزاری دیگه از همون سهم مجدد سهام خریدم
  الان بخوام سهام کارگرازی اولی را انتقال بدم به کارگزاری دوم، چکار انجام بدهم؟

  • سلام، اگر سهام کارگزاری اول به کارگزاری جدید منتقل نشده از تغییر کارگزار ناظر استفاده کنید

 • سلام.برای فروش سهام عدالت بایدچکارکردمن هرچی می زنم خطامیده هرچی هم قبلاگذاشتم فروش اونهاهم هیچی نشدند

 • سلام ببخشید مشکل من اینه که دارایی هایی من بالا نمیاد همون پرتفوی بعد زنگ زدم گفتن برید داخل تعفییر کارگزاری بزنید رفتم زدم کمنگز همونجایی که سهام دارم بعد سوالم اینه که بعد چند روز دارایی های من میاد بالا یا اصن میاد؟؟؟؟

 • نماد وسپه در قدیم در کد بورسی دیگر ثبت شده حالا میخام انتقال بدهم به کار گزاری دیگربه کد بورسی جدیدم باید چه کاری انجام بدهم

  • سلام دوست عزیز در صورتی که دو تا کد بورسی دریافت کردین باید از طریق درگاه ذینفعان یا دفاتر پیشخوان درخواست تجمیع کد بدین تا تمام دارایی ها تون به کد جدید منتقل بشه

 • با سلام چطور میتوان حساب کاربری خود در کارگزاری مثلاً (فارابی) رو برای همیشه و به طور کلی حذف کنیم.

  • سلام دوست عزیز با کارگزاری موردنظرتون تماس بگیرید.

 • سلام کارگزار ناظر سهام عدالتم به اشتباه بانک ملی انتخاب شده و شماره شبای من مالک بانک تجارت میخوام کارگزارم آگاه باشه میتونم تغییرش بدم؟

  • سلام، تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت تنها در صورتی امکان پذیره که تا الان توی کارگزاری فعلی درخواست فروش نداده باشید

 • با سلام من قصد تغییر کارگزاری از مفید به آگاه رو برای یک نماد داشتم و اقدام کردم بلافاصله انصراف دادم ولی هنوز درخواست من حذف نشده باید چکار کنم

  • سلام، در صورتی که در خواست شما هنوز انجام نشده با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید تاموضوعو پیگیری کنند

 • سلام.
  علت عدم‌نمایش دارایی در پرتفوی لحظه ای چه هستش؟
  تمام اطلاعات در درگاه یکپارچه ذینفعان قابل مشاهده هست ولی در پرتفوی نه.راهنماییم کنید ممنون

  • سلام، هر چیزی که در درگاه یکپارچه ذینفعان نمایش داده میشه دارایی شماست، حالا اگر این سهام در پورتفو کارگزاری شما نمایش داده نمیشه میتونید با درخواست تغییر کارگزار ناظر اونو ثبت کنید، اما اگر فقط در پورتفو لحظه ای نمایش داده نمیشه عملا مشکلی وجود نداره و کافیه به صورت دستی اطلاعات سفارش خرید خودتونو وارد کنید

 • سلام لطفا راهنماییم کنید،من ۷ماه پیش سهم کرمان رو گرفتم و رفت مجمع و تقریبا ۱۰۰۰تا سهم جایزه داد،۲ماه پیش اجازه فروش سهم جایزه رو داد ولی من چونکه همه اصل سهمو فروخته بودم نمیتونستم‌سهم جایزه‌رو بفروشم،بهم گفتن باید ۵۰۰هزارتومن مجددا خرید کنی تا بیاد داخل پرتفوت و اجازه فروش بهت بدن ،الان یکماه گذشته و خریدم کردم و الان داخل پرتفوی لحظه ایم هستش اما همچنان نمیتونم بفروشم و دارایی قابل معامله رو میزنه صفر،یعنی همون ۵۰۰هزارتونی که جدیدا خریدم کردم رو نمیتونم بفروشم چه برسه به جایزش

  • سلام، برای رفع این مشکل با پشتیبانی کارگزاری یا نزدیک ترین شعبه اون ها تماس بگیرید تا مشکلو حل کنند

 • سلام من قبل 15سال تعداد3000 سهم از شرکت بانک دی خریدم .الان هم کارگذاری مفید ثبت نام کردم .ولی سهام من تو دارایی نیومده و زده صفر .در ضمن برگه گواهی از بانک گرفتم .وقبلا هیچ جایی کارگذاری ثبتنام نکردم .فقط الان ک مفید.ممنون میشم ک راهنمایی کنید ک چطور سهام بانک دی خودم رو تو کارگذاری مفید ثبت کنم

  • سلام، درصورتی که این سهام در درگاه یکپارچه ذینفعان برای شما نمایش داده نمیشه، میتونید با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا میز خدمت در درگاه یکپارچه ذینفعان درخواست تجمیع دارایی بدید تا همه سهامی که به نام شماست به کد سهامداری فعلی شما منتقل شود، بعد از انتقال سهام هم درکارگزاری درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید تا این سهام به پورتفو کارگزاری شما منتقل بشه

 • سلام ببخشید من در خواست تغییر کارگزار برا پالایش یکم تو مفید ثبت کردم
  ولی به اشتباه و سهوا دکمه انصراف زدم
  حالا دوباره هر چی درخواست میدم خطا میده
  میشه راهنمایی کنید
  ممنون

  • سلام، در این مورد با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید تا درخواست شما رو بررسی کنند

 • سلام بنده کارگزاری فارابی دارم میخاهم مفید هم ثبت نام کنم.دخترم کارگزارمفیدثبت نام کردم.وخودم وکیل ایشان هستم واحراز حضوری درکارگزاری مفیدبخاطردخترم کردم.ایااگرخودم بخاهم وارداین کارگزاری شوم بازم باید به دفترپیشخوان مراجعه کنم ودوباره احرازهویت شوم.؟

 • سلام من از کار گزاری مفید وسقم خریداری کردم اما وارد پرتفوی نشده.می خواستم بدونم تودرخواست تغیر کارگزاری بزنم چقد ر طول می کشه وارد پرتفوی بشه وقابل فروش.آیا وارد همین کارگزاری مفید میشه برا فروش؟

  • سلام، اگر سهمی رو از طریق یک کارگزاری خریداری کنید به محض انجام معامله این سهم وارد پورتفو شما میشه، در نتیجه احتمالا سفارش خرید شما انجام نشده

 • ببخشید داداش من معلوله واسه اگه بخوایم سهامشو بفروشیم از طریق سامانه ی کارگذاری مفید بازم باید احراز هویت بشه ؟ غیر حضوری راهی داره که بتونه احراز هویت بشه چون نمیتونخ حرف بزنه و توی سیگنال برای احراز هویت باید متنی رو بخونه

  • سلام دوست عزیز می تونید از قابلیت جدید سیگنال اسفاده کنید. این لینک رو ببینید.

 • من تغییر کار گزار ناظر رو برای ی سهم ثبت درخواست کردم ولی اصلا عملی نمیشود

 • سلام.سهام عدالت را آزادسازی کردم و روس فروش مستقیم را انتخاب کردم و بانک ملت را معرفی کردم. هنوز برای فروش با بانک قرار دادی امضاء نکرده ام،یک کارگزار انتخاب کرده ام و در بورس فعالیت خود را شروع کرده ام.می خواهم سهام عدالت را هم در همین کارگزاری عرضه کنم. لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم. سپاسگزارم.

 • سلام من کارگزاری چند سهم و عوض کردم ولی درصد سود رو اشتباه نشون میده در کارگزاری جدید …دلیل چیه؟

  • سلام، احتمالا در پورتفو لحظه ای کارگزاری جدید قیمت خرید درست درج نشده

 • سلام.من سهم پالایش یکم رو از طریق ایوا خریدم.میخوام سهم رو به کارگزاری مفید انتقال بدم.لطفا راهنماییم کنید که باید چکار کنم؟ باتشکر.

  • با سلام
   تا تخصیص واحدهای این صندوق صبر داشته باشید

 • سلام من چندتا سهم توی کارگزاری آگاه داشتم که تعدادیش رو با تغییر کارگزاری به کارگزاری مفید انتقال دادم و چند روز بعد در آنجا فروختمشون ولی بعد از دو ماه هنوز توی کارگزاری اولم یعنی آگاه تعداد و مبلغ سهم وجود داره و اصلا پاک نمیشه. درحالیکه هیچ سهمی مثلا از نماد ثبهساز ندارم ولی توی پرتفوی کارگزاریم با بقیه نمادها سود و زیانش محاسبه میشه. چندین بار هم خروج و ورود مجدد از نرم افزار و سایت آنلاین هم زدم ولی اصلاح نشد.
  الان من باید چیکار کنم پرتفوم اصلاح بشه و نمادهایی که فروختم حذف بشن؟؟؟

  • سلام، در صورت استفاده از تغییر کارگزاری اطلاعات پورتفو های لحظه ای بروز نمیشه و این مشکل خاصی نیست، برای حذف از ثبت تراکنش دستی استفاده کنید

 • باسلام. بنده سهام عدالتم رو از کارگزاری کشاورزی گذاشته م برای فروش الان مقداری از فروش انجام شده و مابقی هنوز واریز نشده. آیا الان اگه کارگزاری مفید رو هم ثبت نام کنم در روند واریز سهام عدالتم به مشکل نمیخورم؟

  • سلام، بحث کارگزار ناظر فروش سهام عدالت، از کارگزار مورد استفاده برای معاملات بورس متفاوت است و انتخاب یکی در کار بقیه اختلالی ایجاد نمیکنه

 • با سلام.
  من از طریق سایت سداد که کارگزاری بانک ملی است ۳۰ درصد اول سهامم رو فروختم
  و تا به الان که نزدیک ۳ ماه شده فقط ۳ تومان واریز کردن در صورتی که سهام من ۱ میلیون تومانی بوده و ارزش ۳۰ درصدش ۱۲ میلیون تومانه.
  تصمیم گرفتم ۳۰ درصد دوم رو به کارگزاری دیگری بفروشم. اوایل مینوشت (برای کد ملی مورد نظر قبلا کارگزار ناظر تعیین شده است) اما الان که دیگه میتونیم کارگزاری رو عوض کنیم مینویسه (برای کد ملی مورد نظر قبلا سفارش فروش ثبت شده است) تو رو خدا کمکم کنید باید چکار کنم پولشو احتیاج دارم

  • سلام دوست عزیز پیگیری های مربوط به دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت رو بایستی از طریق کارگزاری یا سایت سجام انجام بدین.
   در مورد تغییر کارگزار ناظر، با توجه به این که قبلا یک بار اقدام به فروش سهام عدالت کردین نمی تونید از قابلیت تغییر کارگزار ناظر استفاده کنید.

 • سلام
  من تغییر نام دادم ودر سامانه سجام ویرایش کردم و حساب بانکی هم ویرایش شده.متاسفانه نام کاربری توی پورتفوی من به اسم قدیم هست کارگزاری مفید تغییرات رو نمیتونن انجام بدن و واسه برداشت وجه از حسابم دچار مشکل شدم و برگشت میخوره لطفا راهنمایی کنید آیا با تغییر کارگزاری درست میشه؟

  • سلام، در صورتی که بخواید با انتقال سهام دارایی هاتونو به یک کارگزار جدید ببرید باید در نظر داشته باشید که انتقال موجودی نقدی نزد کارگزاری ممکن نیست و باید این موجودی به سهام تبدیل بشه تا از این طریق قابل انتقال بشه

 • سلام چجوری میشه دارا دوم رو تغییر کارگزاری داد از طریق برنامه ایوا خرید زدم کارگزاریم مفید هست

  • باسلام
   تا زمان تخصیص واحدهای این صندوق و بازگشایی آن صبور باشید

 • سلام
  ببخشيد اگر از نماد هاي جديد با تغيير كارگزاري سهم بخريم ديگه مشكلي با تغيير كارگزاري پيش نمياد ؟(خريد سهام از كارگزاري جديد)

  • سلام دوست عزیز اگه سهماتون در کارگزاری های مختلف یکی نباشه و اصراری بر استفاده از یک کارگزاری خاص ندارید، نیازی به تغییر کارگزاری نیست.

 • با سلام و خسته نباشید من سهام پالایشی گرفتم از آپ به کارگزاری دقت نکردم بعد از خرید دیدم کاگزاری بانک کار افرینه حلا چه جوری انتقال بدم به آگاه و ایا سهام من خریداری شده یانه؟ممنون

  • سلام، بعد از قابل معامله شدن این سهام، از طریق کارگزاری مقصد درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • با سلام
  من اقدام به تغییر کارگزاری از آگاه به مفید کردم ولی هنوز سهمهایی رو که انتقالی دادم بعد از گذشت بیش از یک ماه هنوز در سبد کارگزاری آگاه مونده، آیا کار خاصی باید انجام بدم.

  • سلام، کاری که شما باید انجام بدین ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری مقصد هست

 • باسلام من سهام پالایش یکم رو از نرم افزار ایوا خریداری کردم.حالا میخوام اونو به کارگزاری مفید انتقال بدم باید به چه طریقی عمل کنم؟باتشکر.

 • سلام وقت بخیر من کاگذاریمو از مفید به آگاه تغییر دادم سهامام رو هم انتغال دادم الان تو حسابمه همه چی ولی قسمت دارایی هام نشون نمیده هیچیز رو لطفا مشکل منو بررسی کنید ممنون

  • سلام، سهامی که با تغییر کارگزار به یک کارگزاری منتقل میشن به صورت خودکار به پورتفو لحظه ای اضافه نمیشن و در صورت تمایل به مشاهده سود و زیان در این بخش باید به صورت دستی این کارو انجام بدید

 • من در کارگذاری مفید فعالیت دارم در آگاه هم ثبت نام کردم اما کد بورسی من در آگاه نیست دوباره باید احراز هویت بکنم؟

  • سلام، احراز هویت هر کارگزاری مخصوص همان کارگزاریه

 • سلام وقت بخیر. من 30درصد اول سهام عدالت با فارابی فروختم،
  آیا برای فروش 70 درصد بقیه نمیتونم تغییر کارگزاری بدم؟ مثلا فارابی به اگاه

  • سلام، خیر در صورتی که یکبار درخواست فروش داده باشید دیگر امکان تغییر کارگزار ناظر را نخواهید داشت

 • سلام وقت بخیر خدمت شما من کارگزاری بانک ملی ایران هستم الان نمیتونم وارد کارگزاریم شوم نه نام کاربری را دارم نه رمز عبور مینویسم رمز عبور را فراموش کرده ام میگه به ایمیل مورد نظر در سیستم ارسال خواهد شد من الان نمیدونم چه ایمیلی ثبت شده لطفا راهنمایم کنید ممنونم

  • سلام، با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید تا نام کاربری و رمز عبور شمارو پیامک کنند

 • سلام در دو کارگزاری مفید و تدبیرگران حساب فعال دارم.میخواستم خرید عرضه اولیه را با حساب مفید انجام دهم،حساب کارگزاری مفید را شارژ هم کردم اما حساب تدبیرگران خرید را بصورت بدهکار انجام داد. چیکار باید انجام دهم که کارگزاری تدبیرگران برای خرید انجام ندهد؟

  • سلام، گزینه خرید خودکار باید در این کارگزاری غیر فعال بشه

 • سلام.من امروز سهام پالایش یکم خریدم ولی الان ک رفتم نگا کردم هیچی خریدی موجود نبود..نمیدونم علت ش رو..

  • سلام، این صندوق یک ماه بعد از پایان مهلت ثبت نام وارد پورتفو ها خواهد شد

 • سلام سهام نفت بهران دارم.میخوام وارد تغییر کارگزاری بدم تو نرم افزار بیاد چیکار کنم.قبلا گزینه تغییر کارگزاریو زدم ولی انجام نشد.ممنون

  • سلام، ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر از طریق پنل معاملاتی در کارگزاری مقصد انجام میشه، اگر درخواست دادید و بعد از یک هفته کاری هنوز اعمال نشده، از طریق پشتیبانی کارگزاری پیگیری کنید

 • سلام من سهامم رو در کارگزاری قبلی از فریز خارج کردم و الان گزینه تغییر کارگزاری به مفید رو میزنم ولی خطا در ثبت تغییر کارگزار میده میشه راهنمایی کنید چطور تغییر بدم و یا تا چه زمانی این خطا میاد ؟؟؟؟

  • سلام، با توجه به شرایط خاص این درخواست لطفا از پشتیبانی کارگزاری مقصد بخواید که شمارو راهنمایی کنن

 • سلام‌ من من کارگزاری مفید ثبت نام کردم برای خرید و فروش سهام
  اما برای فروش یهام عدالت زدم توسط بانک فروخته شه الان کارگزار ناظر برتی فروش یهام عدالت بانک ملت هست چطوری میتونم عوضش کنم ؟

  • سلام، در صورتی که درخواست فروش سهام عدالتو از طریق یک کارگزاری داده باشید دیگه امکان تغییر کارگزار ناظر نخواهید داشت

 • سلام ایا من برای فروش سهام عدالت برای تغیر کارگزاری می توانم انجام دهم چون من چند تا کارگزار ثبت نام کردم

 • سلام من 30درصد سهام عدالت و فروختم الان میخوام 30درصد بقیه رو بفروشم میگه شما قبلا کارگزار دارید و نمیتونم بفروشم باید چیکار کنم

 • سلام
  از طریق آگاه و با استفاده از گوشی چجوری تغییر کارگزاری بدم
  گزینه تغییر کارگزار رو پیدا نمیکنم

 • سلام من کارگذارم بانک میخواهم عوض کن خواهشن راهنمایی کنید

 • با سلام اگر برای مثال سهام فولاد را از طریق کارگزاری آگاه بخرم و بفروشم و سپس از طریق کارگزاری مفید سهام فولاد را بخرم کارگزار ناظر سهام فولاد کارگزاری آگاه است یا مفید؟

  • با سلام
   در هرکارگزاری که خرید اول خود در آن نماد را انجام داده باشید، خریدهای جدید در کارگزاری دیگر، به کارگزاری اول خود اضافه می شود.

  • سلام، آخرین کارگزاری که سهام شرکت از طریق اون معامله شده

 • میخام تغییر کارگذاری بدم مینویسه برای شما ثبت درخواست فروش ثبت شده خوب اگه اینجره چرا بانک کشاورزی بعد چندماه صدهزار انتقال داده تو رو خدا کمکی کنید

 • سلام وقتتون بخیر.من کارگزاری فروش سهام عدالتم بانک ملی هستش.چجوری میتونم تغییرش بدم به کارگزاری مفید؟سی درصد اولش رو بانک ملی فروخت.سی درصد دوم رومی خوام مفید بفروشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام.من برای فروش ۳۰درصد اول سهام عدالت کارگزاری بانک ملی رو انتخاب کردم.ولی الان میخوام تغییر کارگزاری بدم چطور تغییر کارگزاری بدم؟

 • چطور بفهمم تو کدوم کارگزاری ثبت نام کردم واسه سهام عدالت کارگزاری اولیه یادم رفته

 • سلام وقت بخیر.بیست روز پیش 60درصد سهامم رو فروختم کارگزاری بانک کشاورزی ولی تا به الان پولی برام واریز نشده…چجور میشه پیگیری کرد؟ممنون میشم پاسخگو باشین

 • برای تغییر کارگزاری چطور باید نمادهامو از کارگزاری الف ببرم کارگزاری ب ببرم برگه‌های سهام کجاست که بتونم بارگزاری کنم ذینفعان بازار سرمایه هم رفتم ندیدم کجاست که بارگذاری کنم

 • با سلام و تشکر فراوان از عوامل سیگنال
  بنده یکماه است دربدری فعالیت میکنم چند سهم خریدم حالا سوالم ای است که از قبل سهامی داشتم اما توی پورتفوم نمیادچکارکنم.ممنون

  • سلام، اگر این سهام مربوط به شرکت های بورسی است، اول از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان چک کنید که در همین کد بورسی ثبت شده یا نه و اگر یکی نبود از طریق میز خدمات الکترونیک یا دفاتر پیشخوان درخواست تجمیع دارایی بدید تا همه وارد همین کد بشن

 • سلام خسته نباشین من سی درصد اولمو کارگزاری سپه فروخت حالا شماره شبا رو عوض کردم تجارت تغیر کارگزاری هم از پست بانک زدم به کارگزاری بانک تجارت هم رفتم برکه هارو امضا کردم حالا درخواست فروش میزنم میگه شما کارگزار ناظر دارید زنگ زدم به 1569 اونجا هم میگه کار گزار ناظر شما بانک سپه من حالا چیکار کنم چطور درخواست فروش سی درصد دوم رو بزنم

  • سلام، در حال حاضر امکان تغییر کارگزار ناظر برای سهام عدالت وجود ندارد

 • سلام من سال 83 سهام شرکت وغدیر خریدم اما به تازگی متوجه شدم نامم اشتباه روی برگه تایپ شده و برای تغییر کارگزار مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام، این موضوع باید از طریق امور سهام شرکت و درگاه یکپارچه ذینفعان پیگیری بشه

 • واقعا راهنمایی وبه گونه ای کلیه مباحث راکاملا توضیح داده اید وواقعا متشکریم ،دست شمادرد نکند

 • سلام ببخشید من سهام عدالتم رو داخل کارگزاری ملی زدم ولی الان می خوام وضیعتش رو ببینم مینویسه رمز عبور یا نام کاربری اشتباه است؟؟؟؟

 • سلام من دارایی سهام عدالتمو از طریق سجام میدیدم.هالا توی سهام عدالت اگاه ثبت نام کردم ولی ارزش سهام تو اگاه کمتره

  • سلام، دلیل این تفاوت ارزش، تفاوت در زمان بروز رسانی قیمت هاست و مشکل خاصی وجود نداره

 • سلام….من میخواستم سهام عدالتمو بفروشم و از کارگزاری بانک ملی(اپلیکیشن ایوا) استفاده کردم ولی قبلا برای ثبت نام سهام عدالت شماره حساب بانک سپه دادم میخوام بدونم مشکی در فروش پیش میاد یا ن؟؟؟ میتونم با اپ ایوا بفروشم سهاممو یا ن؟؟

  • سلام، پول حاصل از فروش سهام عدالت به حسابی واریز میشه که شماره شبای اون در سایت سهام عدالت ثبت شده

 • سلام من اول کارگزاری اگاه انتخاب کرده بودم بعدازچندهفته فهمیدم ثبت فروش نزده موفق نشدم تماس بگیرم امروزرفتم کارگزاری مفید راانتخاب کردم میگن بایدکدبورسی بیادبعدمیتونیم بزاریم فروش ایا واقعا همینطوری است کدبورسی میاداگه بیادمیتونم بزارم فروش سهامم رایعنی انوقت دیگه مشکلی ندارم یعنی میشه لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم

 • سلام خسته نباشین من میخواستم سهام عدالتمو بفروشم بانک ملی سودشو میگرفتم ولی الان ک میرم بفروشم میزنه کارگذاری ناظر انتخاب شده نمیشه بفروشم مبین سرمایه هم ثبت نام کردم اونم همینو میزنه راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

  • سلام دوست عزیز با 1569 تماس بگیرید تا اسم کارگزار ناظرتون اعلام بشه، اگر هم گفت ندارید صبر کنید تا به اپراتور وصل بشه و از اون بخواین که چک کنه.

 • برای تغییر کارگزاری اقدام کردم برای ۲نماد کار انجام شد ولی برای نماد سوم نوشتند(ردشد).منظور چیست و چه باید کرد

  • سلام، برای بررسی دلیل رد شدن درخواست با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

  • سلام، معمولا در مواردی که فرد سهامش رو بعد از ثبت درخواست فروخته باشه، یا این سهام به هر دلیلی قابل تغییر نباشن(مثلا فریز شده باشند)

 • سلام خسته نباشید ۳۰درصد دوم کی میشه فروخت بانکها یانه بطور خودکارمیفروشن

  • سلام، امکان ثبت درخواست فروش برای 30 درصد دوم در حال حاضر وجود دارد

 • سلام من امروز میخواستم تغییر کارگزار بدم و گواهی گرفتم برا سهمم ولی فقط یکی رو موفق شدم گواهی بگیرم روزی یکی رو میشه تغییر کارگزاری داد ایا؟

 • عرض سلام وخسته نباشید دارم خدمتتون.
  من درکارگزاری نهایت نگرهستم.میخوام ازتون مشاوره بگیرم که بهترنیست درکارگزاری آگاه عضوشم؟
  ممنون میشم اگه طبق اطلاعاتی که دارید بگید آره یا نه.
  مرسی

  • سلام دوست عزیز انتخاب کارگزاری به عهده شماست. برای بررسی خدمات کارگزاری ها می تونید از سایت انها استفاده کنید.

 • درود وقت بخیر
  طی روزهای گذشته با ارسال پیام ناظر که موجودی حساب ها دچار مشکل شده مواجه شدن همه و بنده موجودی بیشتر از حد داشتم و اقدام به خرید کردم و خرید انجام شد و اون سهم حالا داره میریزه. سوالم اینجاس مشکلی که خود کار گزاری مفید درست کرده را چطور میتونه با برداشت بدونه اجازه من از حسابم جبران کنه و به من خسارت وارد کنه چطور میتونم جلوی این کار را بگیرم با تشکر

  • سلام، در صورتی که حساب یک مشتری به هر دلیلی به کارگزار بدهکار باشه، کارگزار میتونه تا زمان دریافت این مبلغ سهام مشتری رو فریز کنه

  • سلام، کامل بله اما سرعت پرداخت به وضعیت بازار و زمان فروش بستگی داره

 • سلام من در کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی برا فروش سهام عدالت میگه تو کار گزاری دیگه ای انتخاب کردی..چطوری تعقیر بدم

  • سلام، کارگزار ناظر سهام عدالت فعلا قابل تغییر نیست، البته نیازی نیست که حتما کارگزار فروشنده سهام عدالت با کارگزاری که از خدمات اون استفاده می کنید یکی باشه

 • سلام من ۳۰٪ سهام عدالتم رو از طریق بانک صادرات فروختم اما الان نمیتونم از طریق کارگذاری اگاه بفروشم ۳۰ ٪ دومم میخواستم بدونم میتونم ۳۰٪ سهمامو از طریق کارگذاری بانک صادرات ب کارگذاری اگاه انتقال بدم؟

  • سلام، برای فروش از خدمات کارگزاری که دفعه قبل درخواست داده بودید استفاده کنید

 • سلام من به تازگی در کارگذاری ثبت نام کردم ولی نه پولی به حسابم ریختم نه سهامی خریدن برای تغیر کارگذاری باید چه کاری انجام بدهم؟

 • سلام من هنگام ثبت نام سجام ،توسط دفتر پیشخوان در یک کارگذاری ثبت نام شدم بعد فهمیدم 30 چهل تا کارگذاری داشتیم! الان بخوام کارگداریم رو عوض کنم باید چکارکنم؟

  • سلام، میتونید به روشی که در همین مقاله توضیح داده شده عمل کنید

 • با سلام
  بنده سهام وآذر رو سال85 خریدم و برگه هاش موجوده ولی الان در پرتفو نشان داده نمیشه ممنونم راهنماییم کنین؟

  • با سلام
   به سامانه سپرده گذاری مرکزی مراجعه کنید و با دریافت برگه سهام خود و اپلود کردن در پنل کارگزاری، سهام شما به پرتفو اضافه خواهد شد.

 • سلام.ببخشید من کارگزاری اگاه ثبت نام کردم.برای تکمیل قرارد رفتم دفتر پیشخوان.دفتر پیشخوان ثبت نام مفید انجام دادفعلا با کارگزاری مفید کار می کنم.ایا میتونم کارگزاریم رو انتقال بدم .

  • سلام،شما میتونید با هر تعداد کارگزاری که مورد نظرتون بود کار کنید و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد

 • درخواست فروش 30 درصد دوم.
  کارگزاری ناظر فروش سهام عدالت برای 30 درصد اول کارگزاری بانک ملت بوده.الان میخوام درخواست فروش 30 درصد دوم بدم از طریق سایت کارگزاری بانک ملت ولی میگه شما قبلا کارگزار ناظر انتخاب کردید در صورتی ک کارگزار ناظر بنده بانک ملت است. لطفا راهنمایی کنید!

 • سلام من تو کارگزاری مفید هستم
  الان میخوام تو تدبیرگران ثبت نام کنم میگه باید دوباره احراز هویت کنید من باید احراز هویت دوباره انجام بدم
  و اینکه با سینگال میشه احراز هویت انجام بدم

  • با سلام
   در صورتی که قبلا احراز هویت سجام را انجام داده اید نیاز به احراز هویت مجدد سجام برای تغییر کارگزاری ندارید.

 • سلام ببخشید من سهام عدالتم میخوام فروش بزنم با کارگزاری مبین سرمایه نوشته درصد قابل ثبت سفارش صفر،چرا اینجوریه؟ممنون

 • توروخدا ،یه کار کنید بتونیم از کارگزاری بانک صادرات انصراف دهیم.به قرآن از خرداد سی درصد سهام عدالتم فروختم ..تا امروز ریالی دریافت نکردم.میگن انصراف نمیتونی بدهی…یه کاری کنید.لطفا

  • سلام، در مورد سهام عدالت در خواست های فروش بدون بازگشت هستند

 • سلام وقت بخیر
  برای تغییرکارگزاری باید به دفترپیشخوان مراجعه کرد
  یا غیرحضوری هم میشه کارگزاری رو عوض کرد

  • سلام، در صورتی که کارگزاری جدید امکان ثبت نام بدون مراجعه داشته باشد، نیازی به این کار ندارید

 • سلام من کاگزاری بانک ملت را انتخاب کردم راضی نیستم برای تغییر کارگزار به سایت کارگزاری سعدی مراجعه کردم نوشته کارگزار برای شما تعیین شده است و اجازه نمیدهد تغییر دهم چرا؟

  • سلام، برای سهام عدالت فرآیند تغییر کارگزار فعلا فعال نیست

 • با سلام. من تعدادی سهام با نمائ واحصا دارم که کارگزار اون زده CSD چطور میتونم اونو به کارگزاری مفید و پرتفوی خودم انتقال بدم؟ با تشکر

  • سلام، در کارگزاری خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • سلام و خسته نباشید
  درصورتی که کارت ملی قدیم باشد و رسید کارت ملی نداشته باشیم چطوری میتونیم احراز هویت سجام رو انجام بدیم؟
  دفاتر گرید سی همراه اول هم میتونن سجام، احراز هویت سجام و کارگذاری ها و… رو انجام بدن؟

  • سلام، در این شرایط باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید

 • سلام سهام دارایکم را از طریق کارگزاری مفید خریداری کردم وتعدادی هم ازطریق بانک ملت الآن سهام که از طریق کارگزاری مفید خریداری کردم قابلیت فروش ندارد و در پرتفوی لحظه ای است ولی در پرتفوی اصلی نیست ودر سامانه ذینفع در کارگزاری ملت است و من هم دسترسی به کارگزاری ملت ندارم تغییر کارگزاری هم زده‌ام ولی تا به حال هیچ اقدامی نشده لطف کنید راهنمایی کنید متشکرم

 • سلام‌بسیار مفید بود آیا میتواند یک نفر چند کد بورسی و کار گزار داشته باشد ممنونم از جواب کارشناس محترم

  • سلام، کد بورسی مثل کدملی فقط یکبار صادر میشه و منحصر به فرده اما میتونید از هر تعداد کارگزاری که خواستید نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • باسلام من قبلا از این که در سامانه سجام ثبت نام کنم و احراز هویت بشم وکارگزاری رو انتخاب کنم در شرکت پدیده شاندیز سهام داشتم ،حالا که درخواست تغییر کارگزار ناظر رو دادم به گفته کارگزار 3 ماه طول میکشه که سهام در پرتفوی بنشینه ،نگران هستم که کلا این اتفاق نیفته ایا راهی برای پیگیری هست یا خیر ؟باتشکر

 • سلام من فارابی رو انتخاب کردم الان می‌خوام اگاه‌ رو کارکنم

 • با سلام و احترام، بنده برای سهام عدالت در سجام و کارگزاری آگاه ثبت نام کردم ولی هنوز در کارگزاری آگاه احراز هویت نکردم، میخام در یک کارگزاری دیگه احراز هویت بکنم چیکار باید بکنم؟

 • سلام برای پسرم که 13 سالشه می خوام کار گزاری اش را که مفید است به آگاه تغییر بدم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام کد بورسی دارم بایک کارگزاری هم بطور دایم کارمیکنم وازطریق همین کارگزاری سهام دارایکم راخریده ام حال میخواهم این سهام را واد پرتفوی خود کنم درسامانه سجام ثبت نام کرده ام واحرازهویت شده ام لطفا مراحل بعدی را مشخص فرمایید

  • سلام، در کارگزاری خودتون برای نماد دارایکم درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • سلام این دوماهه سهم سی درصد اول سهام عدالتم فروختم تو بانک توسعه وتعاون بعد اشتباهی رفتم تو اپلکیشن ۷۲۴بانک سامان قسمت سهام عدالت رفتم الان کارگزارم بانک سامان هرچب زنگ میزنم بهم میگن تو بانک سامان حساب و مشخصاتت وجود نداره بعد میگن زنگ بزن خود سازمان سهام عدالت زنگ میزنم به سازمان سهام عدالت میگه به کارگزارت زنگ بزن الان شدم توپ فوتبال من باید چیکار کنم چه جوری ـباید کارگزار تعویض کنم لطفا منو راهنمایی بکنین من به این پول احتیاج دارم

  • سلام، کارگزار سهام عدالت شما همون جایی هست که درخواست فروش خودتون رو ثبت کردید، برای اطمینان در صورتی که با پشتیبانی سجام تماس بگیرید و عدد 1 را وارد کنید بعد از وارد کردن کد ملی نام کارگزار ناظر سهام عدالت اعلام میشه

 • سلام
  من الان با مفید کار میکنم. میخوام برای اینکه پرتفویم شلوغ نشه یه حساب در آگاه باز کنم و عرضه اولیه ها رو فقط با اون بخرم. سوالم اینه که من که قبلا در سجام ثبت نام و احراز هویت شدم دوباره باید برای احراز هویت برای آگاه برم دفتر پیشخوان یا لازم نیست

  • سلام، ثبت نام و احراز هویت سجام فقط یک بار انجام میشه اما برای ثبت نام د رکارگزاری و انجام احراز هویت اون ها باید اقدام کنید

 • باسلام، ببخشید بعد از تغییر دادن کارگزار ناظر یعنی سهام ما از پرتفوی کارگزاری سابق به کارگزاری جدید منتقل میشه و دیگه از کارگزاری سابق کلا خارج میشه؟ با تشکر

 • سلام.من ثبت نام واسه تغيير كارگزارميخام بكنم پيغام شماكارگزار ناظر داويد مياد جكار كنم؟

 • سلام،ایابرای فروش60درصدسهام میشودازبانک عامل اقدام کرد،وکارگزارناطرم راداشته باشم؟ممنون اگه پاسخ دهید.تشکر

 • سلام ،عضو کارگزاری مفید هستم و سهام دارایکم را خرید کرده ام ولی به پرتفوی من اضافه نشده است از طریق سیگنال احراز هویت سجام را انجام دادم و تغییر کارگزاری را انجام دادم ولی باز هم سهام دارایکم به پرتفوی من اضافه نشده است لطفا راهنمایی فرمایید .

  • سلام، برای پیگیری وضعیت درخواست تغییر کارگزار ناظر با پشتیبانی یا نزدیکترین شعبه کارگزاری تماس بگیرید

 • سلام
  من بازنشسته شرکت نفت هستم. از سال ۷۵ شرکت سهامی رو برای ما در نظر گرفت و طی این سالها هیچ خبری ازش نداشتم غیر از چندتا برگه حق تقدم که از سوی شرکت به دستم رسیده. حالا رفتم کد بورسی گرفتم و در کارگزاری مفید فعالیت میکنم
  چطور میتونم به اون سهامی که از شرکت سرمایه گزاری نفت داشتم دسترسی پیدا کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید…..ممنون

  • سلام، از طریق دفاتر پیشخوان یا درگاه یکپارچه ذینفعان(هر کدام راحت تر هستید) درخواست تجمیع دارایی بدید تا همه این قبیل دارایی ها وارد کد بورسی فعلی شما بشن

 • سلام اقتصاد بیدار کارگزاری من بود
  من هرچی پول ریختم منفی میشد ینی صدتومن میریختم منفی صد شده حسابم و نمیتونم خرید بزنم درخواست وجهم نمیتونم بدم
  اگر کمکم کنید ممنون میشم

  • سلام، با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید تا موضوع رو بررسی کنند

 • باسلام لطفاً راهنمایی کنید من یک سهام قبل از ثبت نام سجام داشتم اما الان پرتفوی اون سهام نمیاد فقط سهامی که کارگذاری خریداری کرده میاد چطور میشه اون سهام به پرتفوی اضافه بشه ممنون

 • با سلام
  من برای تغییر کارگزاری باید به کارگزاری جدید برم تغییر کارگزاری ناظر بزنم با به کارگزاری فعلی؟
  مثلا میخواهم برخی از سهام هایم را از کارگزاری الف به کارگزاری ب منتقل کنم حالا باید به صفحه کدوم کارگزاری برم و تغییر کارگزاری ناظر بزنم؟ کارگزاری الف (کارگزاری فعلی که سهام توش هست به قول معروف کارگزاری مبدا) یا به صفحه کارگزاری ب (کارگزاری جدید که توش سهام نیست یا به قول معروف کارگزاری مقصد)
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  خدا خیرتون بدهد

  • سلام، درخواست تغیر کارگزار ناظر در کارگزاری مقصد ثبت می شود

 • در خصوص سوال دوستی که فرمودند دارایکم را از طریق آپ خریداری کردند باید بگم خیلی ساده از طریق ایزی تریدر یا همراه تریدر کارگزاری خود گزینه تغییر کارگذاری را انتخاب و سپس نام دارایکم را جستجو و سفارش را ثبت کنید،بعد از ۶_۷روز کاری دارایکم به پرتفوی شما اضافه میشود،به همین راحتی

 • سلام من سهامی دارم که به صورت cds است و در پرتفوی من ظاهر نمی شود چطور می تونم این سهام را وارد پرتفوی خود بکنم

 • من کارگزاری مفیدهستم نام کاربری ورمزعبور میزنم پیام اشتباه هست میزنه چکارکنم بخوام سهامم رو بفروشم توکارگزاری یاسهام بخرم

 • سلام به شما دوستان .من 15 سال پیش سهام گروه بهمنو خریدم الان میخوام به حساب خودم انتقال بدم اما نه تغییر کارگزار ناظر و نه سایت زینفعان کمک کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • سلام، در صورتی که این دارایی در درگاه یکپارچه ذینفعان برای شما نمایش داده نمیشه اول باید برگه سهام خودتون رو از طریق دفاتر پیشخوان تهیه کنید و بعد با ارائه اون به کارگزار فعلی درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • سلام
  ببخشيد من ٢ ماه پيش كد بورسي رو از مفيد گرفتم ولي استفاده نكردم
  حالا كه ميخوام استفاده كنم
  اصلا نام كاربري و كد ملي رو قبول نميكنه
  و ميگه كد ملي شما نا معتبر هست
  و بايد بريد ادامه ثبت نام
  خب ادامه ثبت نام چي ؟
  من كه كد هم دارم
  اين پشتيباني هاي اشغال كارگزاري مفيد هم اصلا جواب نميدن
  تا حالا هر چي زنگ زدم فقط ميگه منتظر بمون اخرشم هيچكدوم از خط ها ازاد نميشن

  • سلام، بعد از دریافت کد بورسی و ثبت نام در سایت کارگزاری باید برای احراز هویت مخصوص کارگزاری اقدام کنید تا نام کاربری و رمز عبور برای شما صادر بشه

 • سلام وقتتون بخیر من حدود سه هفته هست که در سجام ثبت نام کردم و کارگزاری مفید رو انتخاب کردم ولی الان بعد از سه هفته هنوز من میهمان هستم و نمیتونم حساب کاربریم رو شارژ کنم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  • سلام، بعد از ثبت نام و احراز هویت در سجام و ثبت نام در سایت کارگزرای باید برای احراز هویت مخصوص کارگزرای مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال بشه

 • سلام وقت بخیر، برای تغییر کارگزاری تمامی مراحل اعم از ثبت نام در کارگزاری جدید و انتقال سهام ها رو میشه بصورت غیر حضوری انجام داد چون من چندین اکانت از اشخاص مختلف دارم
  آیا میشه؟

  • سلام، تنها مرحله حضوری در این فرآیند، احراز هویت کارگزاری هست که در مورد روش انجام اون بهتره با نزدیک ترین شعبه کارگزاری مورد نظرتون تماس بگیرید

 • سلام من از سال ۹۲ سهام دار پدیده هستم الان به تازگی کد بورسی گرفتم چجوری مبتونم سهام خودن رو داخل پرتفوی شخصی بورس داشته باشم.ممنون

 • سلام من کد ده رقمی و احراز هویت همه کارا رو انجام دادم اما با۱۵۶۹تماس میگیرم میگه شما کارگزار انتخاب نکرده اید یا ندارید
  مجددا برمیگردم دفترپیشخوان میگن تایید شده کارگزاری مفیده
  الان کدوم راس میگه اصلا جریان چیه خب!!!؟؟؟
  جواب بدین ممنون میشم
  ۵۰۷۰۰۷۱۹۴۷
  کدملی هم درخدمت شما عزیزان

  • سلام، شماره تماس 1569 وضعیت کارگزار سهام عدالت رو اعلام میکنه و کاری به ثبت نام شما در کارگزاری ها نداره، اگر ثبت نام شما در کارگزاری موفقیت آمیز بوده باشه باید برای شما نام کاربری و رمز عبور بعد چند روز پیامک بشه

 • بیش از 20سال پیش سهام وتوصا خریده ام در درگاه ذینفعان دیده نمیشود تلفن و ایمیل سهامداران وتوصا پاسخ نمیدهند کجا سهام خود را میتوانم رویت کنم راهنمایی بفرمایید متشکرم .

  • سلام، احتمالا برای شما کد بورسی دیگه ای در اون زمان صادر شده، از طریق دفاتر پیشخوان یا پیشخوان الکترونیک در درگاه یکپارچه ذینفعان درخواست بررسی دارایی ها و تجمیع کد بدید تا همه دارایی های شما به کد فعال فعلیتون منتقل بشه

 • سلام وقت بخیر میگم من کارهای احراز هویت وآگاه رو تمام کردم و ک معاملاتی رو دریافت کردم ولی خاستم برم تو سایت آگاه ازم نام کاربری ورمزعبور میخوان ولی رمزعبور بلدنیستم میشه درکل راهنماییم کنین بعداز دریافت کدبورسی چه کارهایی باید انجام داد باتشکر

  • سلام، بعد از اینکه کد بورسی شما از طرف سجام صادر و برای شما ارسال شد، برای شروع معاملات در بورس باید به سایت یک کارگزاری مراجعه کنید و بعد از ثبت نام در اون، برای احراز هویت مخصوص اون کارگزاری اقدام کنید. د رنهایت هم بعد از تایید هویت شما توسط کارگزاری برای شما یک نام کاربری و رمز عبور صادر میشه که با استفاده از اون میتونید معامله کنید

 • سلام وقتتون بخیر، من کد بورسیم و همه چیم اومده، کارگزاری نهایت نگر هم ثبت نام کردم، میگن خوبه و اینا، اما یه اپلیکیشن خوب مثل ایزی تریدر یا اساتریدر ک مال کارگزاری های مفید و اگاه هستن نداره، میخوام برم اگاه، میشه؟ فرایندش به چه صورته؟ غیر حضوری هم میشه؟
  و سوال دوم، چطوری توی همین کارگزاری نهایت نگر افزایش موجودی بدم، ینی پول بریزم ک بتونم سهام خرید و فروش کنم؟

  • سلام، برای تغییر کارگزار به روشی که توی همین مقاله ذکر شده اقدام کنین، برای افزایش موجودی هم کافیه از طریق سامانه معاملاتی خود کارگزاری، گزینه پرداخت وجه رو انتخاب کنید

 • سلام خسته نباشید بنده تعدا ۶۷ عرضه اولیه پدیده شیمی قرن بهم هدیه دادن الان رفتم کد بورسی گرفتم و تو کارگزاری مفید هستم در خواست تغییر کارگزار ناظر زدم پیغام داده اگر موجود باشه به پرتفوی اظافه میشه ۲۵ ماه قبل زدم هنوز نیومده لطفا راهنمایی کنین خیلی درگیرشم

  • سلام، از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان چک کنید که آیا این سهام رو دارید یا نه

 • سلام خیلی ممنون از برنامه خوبتون
  کار گذاری که شما پیشنهاد می کنید چی هست

 • سلام من توی کارگزاری مفید ثبت نام کرده ام و کد بورسی دارم….حالا کارگزاری آگاه هم نصب کرده ام و فرم های غیر حضوری این کارگزاری را هم پر کرده ام اما وقتی نرم افزار را باز می کنم نوشته آزمایشی و فقط می توانم وارد کارگزاری شوم.نه استفاده از آن حالا برای استفاده از آن چه کار کنم

 • با عرض سلام وخسته نباشید ببخشید چطور میشه کارگزاری ناظر سهام عدالت و عوض کنیم ممنون

 • سلام من سهام سرچشمه و تکادو و توسعه کرمان را با کد بورسی قبلی دارم الان کد بورسی جدید دارم میخوام این سهام ها وارد مرتفوی بشود درخواست تجمیع کد دادم کارگداری مفید دارم..در خواست تغییر کارگدار ناطر هم دادم ولی با گدشت یک ماه هنوز انجام نشده

  • سلام، وضعیت درخواست تجمیع کد خودتون رو از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بررسی ککنید و در صورتی که اینکار انجام شده برای پیگیری وضعیت درخواست تغییر کارگزار ناظر با کارگزاری تماس بگیرید

 • سلام
  ایا میشه مقداری از سهام یک نماد رو انتقال داد به یک کارگزاری دیگر؟
  مثلا 5000سهم از یک نماد دارم میخوام 2500تارو ببرم در یک کارگزاری دیگر ایا امکن پذیر است؟

 • باسلام من برای سهام عدالت کارگزارناظرم بانک ملت برای ورودبه سامانه کارگزاری نام کاربری ورمز میخواد چطوری اینهارو بدست بیارم ممنون میشم کمک کنین

  • سلام، برای گرفتن نام کاربری و رمز عبور از یک کارگزاری باید در اون کارگزاری ثبت نام کنید، دقت کنید که درخواست تغییر کارگزاری ناظر در کارگزاری مقصد ثبت می شود

 • سلام باعرض خسته نباشی من میخواستم سهام دارایکم ب کارگذاری مفید انتقال بدم میرم توقسمت تغییر ناظر همش گزینه خطا رو میده ثبت نمیکنه دلیلش چیه میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

 • سلام درخواست تغییر کارگزار ناظر در کارگزار قدیمی ثبت می شود و یا در کارگزار جدید.با تشکر

 • سلام برای تغییرکارگزاری ناظر از سرمایه ودانش ب مبین باید چکار کنم تو قسمت تغییر ناظر میرم نماد میخواد نام نماد مثلا ذپیزد وارد میکنم مینویسه اطلاعات موجود نیست لطفا راهنمایی کنید

 • سلام و وقت بخیر – من در سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم بعد در کارگزاری مفید ثبت نام کردم بعد در قسمت سهام عدالت که رفتم میگه کارگزار ناظر تعیین شده هر جا هم میرم همین حرف رو میگه نمیدونم کجا ثبت نام کردم من که جایی ثبت نام نکردم و از کجا کارگزارش رو پیدا کنم؟ یا بفهمم کارگزارش کدومه؟ ممنونم

 • سلام من کارگزار ناظر سهام عدالت رو انتخاب نکردم ولی الان میگه کارگزار ناظر انتخاب شده از کجا بفهمم کدوم کارگزاری کارگزار ناظر سهامم هسته؟

  • سلام، با 1569 تماس بگیرید و داخلی 1 رو بزنید، بعد از وارد کردن کد ملی نام کارگزار ناظر سهام عدالت شما اعلام میشه

 • سلام. من کارگزارم رو کلا عوض کردم و تمام سهامم رو تغییر کارگزار زدم. فقط این وسط اشتباهی تغییر کارگزار دارا یکم رو کنسل کردم. الان تغریبا 4 روز گذشته و من نمیتونم دوباره تغییر کارگزار بزنم. امکانش هست راهنماییم کنید؟ و اینکه روی یک نماد 2 بار میشه تغییر کارگزار زد؟ ممنون

 • باسلام من چهل وپنج روزه که ازطریق سامانه بانک تجارت سهامم رافروختم العان زنگ زدم1569میگه کدملی واردشده کارگزارناظربرای فروش ندارد زنگ زدم میگه فروش شماثبت نشده دوروزه رفتم کافینت کارگزارمفیدراانتخاب کردم بازهم همین مشکل رادارم درحالی که وارد سامانه فروش که میشم میگه اطلاعات شمابه سجام ارسال شده امکان لغوان نیست بایدچکارکنم خواهشامیدونیدراهنمایی کنیدباتشکر

 • سلام من قبلا سهام دار رکت رنا بودم و بعد از سهام عدالت ی کد سهام داری یا معاملاتی جد برام اومده الان هرکاری میکنم نمیشه سهاممو بفروشم میگن کدت باید تجمیع بشه الان ی ماهه از پیشخوان درخواست دادم هیچ خبری نشد سی درصد سهام عدالتم هم هنوز پولش نیومده لطفا راهنماییم کنید

  • سلام، در صورتی که برای شما چند کد معاملاتی فعال شده برای تجمیع اون ها علاوه بر دفاتر پیشخوان میتونید به کارگزاری ها مراجعه کنید یا از طریق میزخدمات الکترونیکی سامانه درگاه یکپارچه ذینفعان اقدام کنید

 • سلام
  برای تغییر کارگزاری بعد از مراحل عکس گرفتن از سهام وارسال آن به کارگزاری جدید متوجه شدم حضوری مراجعه کنم زودتر انجام می شود چون نرم افزارشان فعال نبوده و اقدام انتظار همش می زد.

  • سلام، بله متاسفانه با توجه به افزایش حجم درخواست ها بعضی کارگزاری ها در این موارد با مشکل مواجه شدند

 • سلام ،
  من قبل از دریافت یوزر و پسورد و کد بورسی اپلیکیشن ایزی تریدر را نصب کردم و ب صورت مهمان وارد شدم . الان با داشتن یوزر پسورد نمیتونم از حالت مهمان خارج بشم و تنها از طریق لینک ارسالی میتونم وارد بشم.
  لطفاراهنمایی بفرمایید.

  • سلام، کش و هیستوری مرورگز خودتون رو پاک کنید و دوباره اقدام کنید

 • با سلام
  ایا میشود برای خرید سهام هایی که صف خرید سنگینی دارند
  از کارگزاری که خلوت تر و سرعت بیشتر دارند استفاده کرد؟،، و مابقی سهام ها را از کارگزاری فبلی خودمان استفاده کرد؟
  یعنی هر سهامی را که مایل بودیم از هر کارگزاری خزید کرد، به شرطی که یک سهام(دارای نماد یکسان) را از دوکارگزاری نخریم

 • با سلام
  جسارتا من سهام دارا یکم را از همراه بانک تجارت خریدم ولی الان تغییر کارگزار دادم و دفتر پیشخوان هم رفتم ولی هنوز بعد از ۱۰ روز داراییم در پرتفویم ننشسته
  من چکار باید بکنم
  ممنون

  • سلام، برای پیگیری درخواست تغییر کارگزار ناطر با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

 • من تغییر ناظر کارگزاری دادم و چند سهمم رو فروختم.اما هنوز در پورتفوی کارگزاری قبلیم وجود دارند و روزانه میزان سود و زیان نشون میده. درصورتیکه من آنها را فروختم. جریان چیه؟

  • سلام، اطلاعات پورتفوهای لحظه ای در ص.رت تغییر کارگزار ناظر بروز نمیشن

 • سلام. ممنون از اپ خوبتون.
  اگر در سیگنال احراز هویت غیر حضوری کنم مجبورم در کارگزاری خاصی ثبت نام کنم؟ مثلا بعد از احراز هویت در این سامانه می تونم در کارگزاری مفید ثبت نام کنم؟

  • سلام، احراز هویت در سجام توسط سیگنال هیچ محدودیتی در انتخاب کارگزاری ایجاد نمی کند

 • سلام خسته نباشید کد معاملاتی من خیلی وقته ارسال شده ولی توی برنامه که میخام برم نام کاربری میخاد از کجا و چه جوری نام کاربری بدست بیارم

  • سلام، این نام کاربری و رمز عبور توسط کارگزاری صادر میشه

 • باسلام، بسیار روشن وواضع با سخن شیرین بیان نمودید خدا خیر تان دهد ،عالی بسیار عالی عالیعالی

 • سلام، من 24تیر ماه از فولاد اصفهان سهام خریدم سود سهام برام واریز شد ولی فردا از حسابم کم شده میشه بپرسم دلیلش چی بوده

 • سلام خسته نباشین. مثلا من سهام فولاد رو خریدم برای تغییر کارگزاری برم دفتر پیشخوان بگم برگه گواهی سهام فولاد رو میخوام بهم میده ؟؟ بعد اون را ببرم کارگزاری جدید تحویل بدم ؟؟

  • سلام، نیازی به مراجعه به دفتر پیشخوان نیست، از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان این برگه سهام رو دانلود کنید

 • باسلام وخسته نباشید،بنده کارگزارم راتغییردادم آیابایددوباره درسجام ثبت نام واحرازهویت کنم؟(یک باراینکارراانجام داده ام وکدمعاملاتی دریافت کردم).ممنون

  • سلام، ثبت نام و احراز هویت سجام برای هر فرد فقط یکبار انجام میشود

 • با سلام ..ممنون میشم پاسخ بدید..من تازه قصد ورود به بورس را دارم اگر مثلا ۱۰ میلیون سرمایه داشته باشم…و شروع کنم به خرید و فروش و دریافت سود..این ده تومنو هر وقت خواستم می تونم پس بگیرم؟؟؟
  من برای بازه زمانی کوتاه مدت می خوام سود داشته باشم..سرمایمو سال دیگه این موقعه احتیاج دارم‌
  .ایا بورس روش مناسبی هست برای من.

  • سلام، سرمایه گذاری در بورس فرآیند تخصیی هست و اگه با این موضوع آشنایی ندارید ترجیحا از خدمات صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید، نکته دیگه ای هم که در این مورد وجود داره اینه که هیچ وقت سرمایه ای که از دست دادن اون میتونه زندگی شما رو مختل کنه وارد بورس نکنید

 • سلام در سبد سهام یکی از نمادها فقط تعداد سپرده سهام را نشان میدهد و بقیه مانند تعداد سهام یا درصد سود و زیان و غیره را بصورت صفر نشان میدهد لطفا بفرمائید چگونه این نماد به این صورت در آمده و برا ی رفع آن چکار کنم؟

 • با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از مطلب خوبتان
  آیا راهی هست که فردی از تمامی سهامی که در آن شراکت دارد، با خبر شود ؟

  • سلام، کلیه دارایی های افراد از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان قابل دسترسی هست

 • من کلی سهام دارم بخام بشینم تک تک برگه سهام هرکدوم رو در بیارم کلی وقت میگیره!!! آیا میشود بدون ارسال برگه سهام به کارگزاری مقصد، تغییر کارگزار ناظر را انجام داد؟

  • سلام، برگه سهم برای هر شرکت صادر میشه و ارسال اون به کارگزاری الزامیه، البته بعضی کارگزاری ها این برگه رو نیاز ندارند

 • سلام
  افراد زیر ۱۸سال هم میتونن بصورت غیر حضوری کارگذاری خودشونو عوض کنن؟

 • سلام.من یه هدف برای تغییر کار گزاری دارم.اونم اینه که دنبال خدمات بهتر برای سفارشات افلاین هستم.کسی هست کار گزاری خوبی بهم معرفی کنه؟

 • سلام آیا می شود کارگزاری ناظر سهام عدالت رو عوض کرد من چند رو پیش ساعت 3 شب ناظر انتخاب کردم تا فروش سهام ۵ ساعت وقت بود وقتی ساعت 8 شده رفتم داخل سامانه نوشته بود بروزرسانی الان 5 روز است دارن بروزرسانی می‌کنند لطفاً اگه راهی هست راهنمایی کنید. سامانه های دیگه میگن ناظر انتخاب کردی

  • سلام، در حال حاضر روشی برای تغییر این وضعیت وجود ندارد

 • سلام میشه یاد بدید چجوری سهام عرضه اولی ها رو بخریم

 • سلام
  بنده مراحل ثبت نام سجام و احراز هویت غیرحضوری انجام دادم و کد بورسی دریافت کردم
  ولی به سایت هر کارگزاری که برای ثبت نام مراجعه کنم به عبارت کارگزار ناظر برای شما انتخاب شده مواجه میشوم
  خواهشا راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟
  متشکرم

  • سلام، احراز هویت غیر حضوری سامانه سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال انجام میشه

 • سلام من از طریق آپ صندوق دارا یکم خریدم و با اپلیکیش سیکنال کدبورسی گرفتم اما تو هیچ کارگزاری ثبت نام نکردم! الان باید چکار کنم؟ چطوری ثبت نام کنم،

  • سلام، در اولین قدم یک کارگزار مناسب پیدا کنید و از اون ها نام کاربری و رمز عبور بگیرید، بعد در سامانه معاملاتی اون ها درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

   • سلام میشه توضیح بدین
    من چطور از کارگزاری آگاه به مفید میتونم برگردم
    اول آگاه بودم رفتم مفید پشیمونم

 • چطور میتوان سهام را از کارگزاری مجازی CDS به یک کارگزاری واقعی انتقال داد

  • سلام، کافیه در کارگزاری خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

  • کارگزار ناظر سهام من CDS است چگونه میتوانم سهام خود را به کارگزاری مفید منتقل کنم؟

   • سلام، از طریق پنل کارگزاری مورد نظر خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • باسلام.ببخشیدمن هنوزخریدسهام انجام ندادم میتونم میتونم کارگزارمو تغییربدم

  • سلام، بله شما هر زمانی میتونید کارگزار خودتون رو عوض کنید یا به صورت همزمان از چند کارگزار استفاده کنید

   • سلام
    من برای وام 5 میلیون تومانی سهام عدالت میخوام ثبت نام کنم
    راهنماییم میکنید .
    کارگزاریم مفیده باید ملی یا تجارت باشه چکار کنم ؟؟/

 • س خوب مطالب جذاب ومفیدی رایادگرفتم درموردتعویض کارگزارهمه انها یکی اندلازم نیست اقدام شود

 • بسیار متشکرم چند وقته میخوام این کار رو انجام بدم مونده بودم از کجا باید شروع کنم
  توضیحاتتون کامل و جامع بود ممنون

 • آیابعدازتغییرکارگزاری دوباره میتوان به کارگزاری اول بازگشت وچگونه لطفاتوضیح دهید.باتشکروخسته نباشید

  • سلام، اکانت کارگزاری ها همیشه فعال هستند و هیچ وقت بسته نمی شوند، در صورت تمایل هر زمانی میتوانید دوباره از اکانت کارگزاری فعلی خودتان استفاده کنید

 • با سلام
  من از طریق نرم افزار آپ سهام دارا یکم رو خریداری کردم. بعد کد بورسی کارگزاری آگاه گرفتم. حالا چطوری میتونم تغییر کارگزاری بدم؟
  عکس گواهی سهام باید چطوری تهیه کنم؟

  • سلام، برای آشنایی با فرآیند انتقال دارا یکم به پورتفو به صورت تصویری مطالعه (این مقاله) را پیشنهاد میکنیم

   • وقتی سهمی بسته است ایا میتوان قبل از باز شدن تغییر کارگزاری داد؟