نکاتی درباره ورود به بورس ایران برای تازه کاران

نکاتی درباره ورود به بورس ایران برای تازه کاران

ورود به بورس ایران در ظاهر کار آسانی است چون با دریافت کد سهام داری  و ثبت نام در یک کارگزاری، می شود سرمایه گذاری را شروع کرد اما برای اینکه بتوانیم سرمایه مان را به خوبی مدیریت کنیم باید درباره بازار بورس اطلاعات داشته باشیم تا اصطلاحا بی گدار به آب نزنیم. اگر بدون اطلاع و آموزش کافی وارد خرید و فروش سهام بشویم احتمال اینکه شکست بخوریم خیلی زیاد است.

بعضی از افراد با تصورات اشتباه نسبت به بورس ایران وارد این بازار می شوند و متاسفانه  سرمایه شان را از دست می دهند. این مقاله درباره همین تصورات اشتباه و راهکارهای حفظ سرمایه برای تازه واردان است.

تصورات نادرست درباره ورود به بورس ایران

تصورات و توقع ما برای سرمایه گذاری در هر بازاری باید منطقی باشد. بعضی وقت ها ناآگاهی از شرایط بازار و یا اطلاعات ناقص و کم باعث می شود تا نگاه ما درست شکل نگیرد و دید کاملا متفاوتی از ماهیت اصلی بورس داشته باشیم. مثلا یکی از دوستان و یا اقوام ما در معامله ای سود خوبی به دست آورده است و ما با شنیدن این موضوع با خودمان این برداشت را داشته ایم که معامله و کسب سود در بورس کار آسانی است و همه سرمایه گذاران در بورس سود بالایی به دست می آورند.

تصورات نادرست درباره ورود به بورس ایران

با ورود به بورس ایران می شود یک شبه پولدار شد


این تصور اشتباه و رایج تقریبا همه ی افراد تازه وارد به بازار بورس است. این افراد چون تجربه کافی ندارند تصور می کنند که با سرمایه گذاری در کوتاه مدت می شود سود زیادی به دست آورد و برای همین توقع شان از سرمایه گذاری در بورس خیلی بالاست. در صورتی که اگر بدون آموزش و آگاهی از شرایط بازار وارد این گود بشویم حتما ضرر می کنیم.


برای سرمایه گذاری کافی است سیگنال خوب داشته باشیم


هستند افرادی که فکر می کنند استفاده از سیگنال هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و یا از طریق یکی از اطرافیان می رسد، موفقیت شان را تضمین می کند. واقعیت این است که اگر تنها با تکیه بر این نوع سیگنال‌ها بخواهیم سرمایه گذاری کنیم ریسک بالایی را به جان خریده ایم. باید بدانیم که خیلی از سیگنال ها ممکن است اشتباه باشند.

 گاهی تبلیغ برای یک «نماد» شایعه بعضی افراد سودجو است که می خواهند با ورود سرمایه‌های بزرگ به سهم مورد نظرشان قیمت سهم را بالا ببرند و زمانی که به قیمت بالایی رسید، سهام خودشان را بفروشند. متاسفانه این افراد تنها به سود شخصی خودشان فکر می کنند.

برای تحلیل درست بازار باید از سایت های معتبر و مرجع که زیر نظر سازمان بورس فعالیت می‌کنند اطلاعات دریافت کرد و نباید بدون شناخت و آگاهی به تحلیل ها و نظرات افراد غیر کارشناس اعتماد کرد. سایت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایت رسمی بورس تهران از معتبر ترین منابع موجود هستند.


بورس مثل یک بازی است که به شانس بستگی دارد


خطرناک ترین باور درباره بورس این است که سرمایه گذاری در آن را با شانس و اقبال گره بزنیم. بعضی ها فکر می کنند چون خوش شانس هستند پس حتما در سرمایه گذاری موفق می شوند. این فکر خیلی اشتباه است. برای اینکه سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشیم تنها راه این است که اطلاعات کسب کنیم و بتوانیم شرایط شرکت ها را تحلیل کنیم و این هیچ ربطی به شانس ندارد.


برای ورود به بورس ایران باید کل سرمایه مان را درگیر کنیم


برای شروع سرمایه گذاری باید با سرمایه اندکی وارد شد و پس از صرف چند ماه برای آموزش و رسیدن به مهارت نسبی، کم کم سرمایه را افزایش داد. حتی افراد حرفه ای در بازار بورس توصیه نمی‌کنند که تمام دارایی و سرمایه خودمان را در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم.

بعضی از افراد با قرض گرفتن و یا دریافت وام بانکی وارد بازار سرمایه گذاری بورس می شوند این کار کاملا اشتباه است چون سرمایه گذاری در بورس ریسک بالایی دارد و احتمال از دست رفتن تمام و یا بخشی از سرمایه وجود دارد.

ما مجاز به سرمایه گذاری با میزان سرمایه ای هستیم که در صورت کاسته شدن از آن (یا حتی از دست رفتن کل سرمایه) زندگی شخصی ما دچار بحران نشود.


برای خرید و فروش در بورس زمان زیادی لازم نیست


بر خلاف تصور بیشتر مردم سرمایه گذاری و ورود به بورس ایران نیازمند وقت است این زمان روزانه و به صورت منظم (حداقل یک ساعت) باید در نظر گرفته شود. اگر وقت کمی دارید سرمایه گذاری به صورت شخصی در بورس گزینه مناسبی برای شما نیست.

اگر می خواهید از مزایای بازار بورس بهره مند شوید و زمان مناسبی ندارید، پولتان را در بازاری سرمایه گذاری کنید که نیاز به بررسی و سرکشی کمتری دارد و یا از گزینه های دیگر سرمایه گذاری در بازار بورس مثل «صندوق های سرمایه گذاری سهامی» استفاده کنید.

مدیریت سرمایه گذاری چیست؟

مدیریت سرمایه گذاری چیست؟

هدف اصلی مدیریت سرمایه گذاری، کم کردن زیان در معاملات اشتباه و افزایش سود در معاملات درست است. با حفظ اصول مدیریت سرمایه، سرمایه حفظ می شود و سود آوری به حداکثر میزان خود می رسد.

افراد مبتدی و کم تجربه هدف از سرمایه گذاری را تنها کسب سود می دانند در صورتی که اصل اولیه در بازار سرمایه بقا و یا ماندگاری است. یعنی اگر ما بدون توجه به ریسک سرمایه گذاری و تنها با توجه به سود، خرید و فروش کنیم در مدت کوتاهی کل سرمایه مان از دست می رود.

دو قانون وارن بافت: قانون شماره یک: سرمایه تان را از دست ندهید. قانون شماره دو: قانون اول را هرگز فراموش نکنید.

برای کنترل این ریسک روش ها و ابزارهای متفاوتی وجود دارد. که در زیر به این روش ها می پردازیم.

تعیین حد سود و ضرر

در هر معامله بورسی باید حد سود و ضرر سرمایه گذاری مشخص باشد. یعنی باید بدانیم که نهایتا چقدر می توان به بازده سهم امیدوار بود و از طرف دیگر باید حد پایین قیمت را پیش بینی کرده باشیم تا با ضرر مشخص از بازار خارج شویم. این پیش بینی به ما کمک می کند تا بتوانیم تصمیم گیری دقیق تری داشته باشیم.

فعالان کم تجربه بازار بورس معمولا در تله تصمیم گیری می افتند. یعنی وقتی قیمت سهام انتخابی آن ها کاهشی است و این اتفاق چند روز تکرار می شود چون حد ضرر مشخصی ندارند و نمی‌دانند بازار قرار است به چه سمتی برود، روی سهم خود پافشاری می کنند و ضرر زیادی می بینند. مشخص بودن حد ضرر یعنی اینکه ما بدانیم در چه قیمتی باید بازار را ترک کرد و بیشتر از آن ضرر را نباید تحمل کرد.

از طرف دیگر حد سود نیز باید مشخص باشد یعنی سرمایه گذار بداند از سهم مورد نظر چه توقعی دارد و چه زمانی باید از بازار خارج شود. با توجه به روال بازار ممکن است افزایش قیمت تا حدی پیش برود و متوقف شود یا تغییر روند به سمت نزولی داشته باشد. طمع برای سود بیشتر باعث می‌شود تا بعضی از سرمایه گذاران بی تجربه ضرر کنند.

یکی از تکنیک های حفظ سرمایه استفاده از نسبت 2 به 1 برای در نظر گرفتن میزان سود به زیان است. یعنی معاملاتی را انتخاب کنیم که ریسک سود آن نسبت به ضرر آن 2 برابر باشد. در این روش حتی اگر در 50 درصد موارد معامله ما به حد ضرر خودش برسد باز هم سود می کنیم.

اهمیت آموزش برای ورود به بورس ایران

بدون آموزش و آگاهی درباره بورس نمی توان به سرمایه گذاری موفق و پرسودی در این بازار امیدوار بود. برای شروع می توانید مقالات آموزشی، سیگنال را مطالعه کنید و یا به یک دوره آموزش بورس در آموزشگاهی معتبر بروید. نکته ای که باید به یاد داشته باشیم این است که مطالعه درباره بورس هیچ وقت نباید تمام شود. یعنی حتی بعد از اینکه تمام نکات بورسی و تحلیل بازار را یاد گرفتیم خواندن تحلیل ها و گزارشات تحلیلگران برتر بورس، دید ما را برای معامله بازتر می کند. مطالعه و تحقیق مستمر جز جدا نشدنی سرمایه گذاری در بورس است.

دوری از معاملات زیاد و احساسی

بعضی‌ها فکر می کنند باید از تمام پتانسیل بازار استفاده کنند این افراد با حجم بالا و در همه گروه ها شروع به سرمایه گذاری می کنند و هر روز تعداد زیادی معامله انجام می دهند. باید توجه داشت که استفاده از تمام ظرفیت های بازار تقریبا محال است و افزایش تعداد معاملات ریسک معامله را هم افزایش می دهد. رعایت حجم و تعداد معقول معامله از راهکارهای حفظ سرمایه است.

تنوع سبد خرید

برای کاهش ریسک و دست یابی به سود بالاتر سعی کنید به جای خرید یک سهم به خرید مجموعه ای از سهام در دسته های متفاوت بپردازید و تمام سرمایه خودتان را روی یک سهم سرمایه گذاری نکنید. تنوع ریسک از دست رفتن سرمایه را کاهش می دهد چون معمولا همه زیرگروه های سهام، نوسان یکسانی ندارند.

استفاده از گزینه های کم ریسک

استفاده از گزینه های کم ریسک

برای شروع سرمایه گذاری بهتر است گزینه های کم ریسک را انتخاب کنیم. گرچه معمولا گزینه های کم ریسک بازده کمتری هم دارند ولی در نظر داشته باشید هدف از سرمایه گذاری در این بازارها به دست آوردن تجربه برای سرمایه گذاری حرفه ای در آینده است.


خرید «اوراق بدهی»


خرید اوراق بدهی یکی از گزینه های سرمایه گذاری محسوب می شود. در اصل اوراق قرضه (بدهی) نوعی وام است که خریدار به فروشنده پرداخت می کند. فروشنده یا ناشر اوراق برای به پایان رساندن پروژه و یا سرمایه گذاری خود اوراق بدهی را صادر می کند. این اوراق یا توسط دولت و یا بخش خصوصی ارائه می شوند ولی بعضی از آن‌ها توسط دولت تضمین می شوند که این دسته تضمین شده، برای سرمایه گذاری گزینه امنی تری هستند.

اوراق قرضه یا بدهی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول، اوراق قیمت اسمی دارند که در موعد مشخصی به آن قیمت می رسند در این نوع اوراق خریدار از تفاوت قیمت از زمان خرید تا موعد آن سود می برد و مطمئن است که پس از خرید و صرف زمان مشخص این اوراق در موعد سررسید آن به سود مشخصی می رسد.

دسته دوم اوراقی با قیمت مشخص هستند که قیمت آن تغییری نمی کند اما ناشر میزان سود ثابت ماهیانه و یا سالیانه، به خریداران پرداخت می کند.

نحوه عرضه اوراق بدهی به دو صورت پذیره نویسی و ارائه در بورس است. با توجه به کم ریسک بودن اوراق قرضه تضمین شده، تازه واردان به بورس می توانند با خیال راحت روی این اوراق سرمایه گذاری کنند.


خرید «عرضه اولیه»


سهام شرکت هایی که تازه وارد بازار بورس شده اند و یا همان «عرضه اولیه ها»، یکی از گزینه‌های کم ریسک برای سرمایه گذاری تازه واردان به بازار بورس است. علت سود آور بودن عرضه اولیه ها این است که خریداران زیادی دارند و همین باعث افزایش قیمت آن‌ها می شود. گزارش به روز «عرضه اولیه ها» روند تغییرات مثبت آن ها را نشان می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران
 • چقدر خوب می شد هرکی قبل از اینکه ورود کنه به بازار بورس حتما همچین مقاله هایی رو بخونه تا انتظار منطقی داشته باشه از این بازار و سنجیده وارد شه بازم ممنون بابت مقاله مفیدتون

  • مهدیه جوادی

   خوشحالیم که مقاله ورود به بازار بورس برای شما مفید بوده و ممنون بابت نظر دلگرم کننده شما

   • شاپور گل بابا

    من تازه وارد بورس شدم ممنون ازراهنمایهاتان

  • شما قبل از اینکه وارد بشین مطالعه نکردین ؟

   • ناشناس

    واقعا مفید بود این مقاله ها استفاده کردیم

  • خیلی عالی بود..من تازه وارد بورس شدم بنظرتون میشه بعنوان شغل اول استفاده کرد

   • من داخل مقاله ای خونده بودم ک مثالی زده بود ، اگر خونه مستقل دارید ، ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ نقدینگی داخل حسابتون دارید اونوقت میتونید بورس رو شغل اول خودتون بدونید

 • حسن کهزادی

  عالی بود سپاس

 • بسیار عالی باسپاس

 • حسن پور

  خیلی عالی بود ، سپاس

 • زهره عبایی

  اطلاعات مفید بود برای من که تازه واردم

 • جواد تقی بیک

  با تشکر از گرداورندی این مطالب
  با این که چند ماهی است که وارد بورس شدم
  ولی باز هم از مطالب شما خیلی استفاده بردم
  موفق و پیروز باشید

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از شما. با ما همراه باشید

 • علی حسن زاده

  سلام لطفا با ارائه هر سر تیتر با چند مثال ساده خواننده را بصورت عملی راهنمایی و قابل فهم تر کنین

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز
   ممنون از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید. اگر جایی از مقاله ابهام دارید می توانید سوال بپرسید کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ می دهند همچنین می توانید مقاله نکاتی برای تازه واردان به بورس را مطالعه کنید

 • واقعا زحمت کشیدید با تشکر

 • واقعا مطالبی که در مقاله بیان کردید آموزنده و جامع میباشد با تشکر

  • مهدیه جوادی

   کاربر عزیز خوشحالیم که مقاله ورود به بورس برای تازه کاران برای شما جذاب بوده است. پرسود باشید

 • علیرضا بشیری

  سلام
  ضمن تشکر از اپلیکیشن عالی سیگنال سوال : برای دریافت کد بورسی در سجام ثبت نام کرده و کد گرفتم منتهی نرم افزار کارگزاری که برایم از طریق کارگزاری ارسال شده باز نمیشه و علتش رو قطع اینترنت عنوان کردند در صورتیکه بقیه کارگزاریها فعال هستند آیا میتونم کارگزاری رو عوض کنم ? تشکر

  • مهدیه جوادی

   سلام کاربر عزیز، بله با توجه به اینکه هنوز خرید و فروشی در سامانه کارگزاری خودتان انجام نداده اید به راحتی می توانید در کارگزاری دیگری حساب معاملاتی باز کنید

   • ابراهیم صدر

    سلام، عذر میخوام یعنی نمیشه بطور همزمان در 2 کاگزاری فعالیت داشت؟ حتما باید تمام موجودی در کارگزاری قبلی صفر شود تا با کارگزا ی دیگری کار کرد؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام. مشکلی نیست میتونید در دو کارگزاری به صورت همزمان فعالیت داشته باشید.

   • احمد فروتن راد

    نرم افزار گوگل کروم را به روز رسانی کنید احتمال قوی مشکلتان رفع شود

  • رسول قضاوی

   سلام علی اقا
   برو یه کارگزاری دیگه اشکال نداره

 • نوید کیانی

  ممنون از اینکه مطالب کاربردی رو نشر میدید برای من آموزش ها واقعا کاربردی بود موفق باشید

 • علیرضا حسن نژاد

  من هر ماه ۴۰۰هزار تومن پول تو جیبی دارم میخوام با این پول وارد بورس بشم به نظرتون آینده ای دارم یا نه؟ و میتونم باهاش برای خودم سرمایه ای دست و پا کنم یا نه ؟ازتون راهنمایی میخواستم با تشکر از ارومیه

  • بهادر آذری

   سلام. شما میتونید با مطالعه آموزش های سایت سیگنال و آشنایی بیشتر با بازار بورس از سرمایه گذاری های کوچک شروع کنید و پس از کسب تجربه و یادگیری مقدار سرمایه گذاریتون رو افزایش بدید. بله اگر با اصول و درست وارد بازار بشید هر چیزی ممکنه.

 • مهدی سپهری

  عالی بود

 • کاش قبل اینکه ۸ ملیون ضرر کنم این مقاله رو میخوندم
  ولی بازم دیر نیس
  ممنونم

  • مهدیه جوادی

   ان شالله موفق باشید هیچ معامله گر موفقی نیست که بارها ضرر را تجربه نکرده باشد. موفق و پر سود باشید

 • با سلام میخواستم بدونم با سیگنال میشه سهام تو خود برنامه خرید فروش کرد یا نه فقط اموزش داره

  • بهادر آذری

   سلام، خیر در حال حاضر امکان این کار در اپلیکیشن سیگنال وجود نداره.

 • بادرود فراوان خدمت مقاله نویس محترم بابت توضیحات مفید وارزنده.،اگر حداقل سرمایه گذاری و چگونگی سرمایه گذاری را درکوجا و.. ذکر می‌کردید لطف بزرگی بود

  • بهادر آذری

   سلام و درود. پیشنهاد شما به نویسندگان ما منتقل شد. با ما همراه باشید.

 • جوادصفدری قلعه

  سلام خیلی مفید و منطقی بود من که استفاده کردم

  • بهادر آذری

   سلام، خوشحالیم که مطلب ما برای شما مفید بوده.

 • ناشناس

  کاش روش های تحلیل نماد بازار ازمبتدی تا پیشرفته رو هم میگذاشتید.
  ممنون

  • بهادر آذری

   سلام، در برنامه های آتی حتما این کارو میکنیم. با ما همراه باشید.

 • سلام
  توضیحات منطقی و عقلانی است. به نظر من بازار بورس جای افراد عجول نیست..بلکه اینجا میدان دانش و از آن مهمتر صبر است

 • یونس یوسفی

  سلام ببخشیدچی میشه که افراددربورس ضررمیکنند وایااگرماسرمایه ای واردبورس کنیم وتا یک سال ولش کنیم سود میادروش ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. اگر سهمی را خرید کنید و قیمت این سهم کاهش پیدا کند و شما آن را بفروشید، ضرر می کنید. در صورت عدم فروش سهم، باید هر سال تا زمان برگزاری مجمع صبر کنید تا سود مصوب در مجمع را دریافت کنید. پس اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت در بازار سهام را دارید، سهام شرکت هایی را خریداری کنید که هر سال سود می سازند.

 • با سلام میخواستم بدونم میشه با 15 تومن ماهی 700 800 تومن سود برداشت؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. در بازار بورس به علت طبیعت نوسانی بازار هیچ چیز با قطعیت مشخص نیست. اگر برای سرمایه گذاریتون وقت بزارید و قبل از سرمایه گذاری اطلاعات و دانش کافی کسب کنید ممکنه بیشتر از این هم سود کنید.

 • با سلام و خسته نباشد
  در طی چند روز اخیر بصورت متوالی مقالات شمارو خوندم و بسیار امزنده بود طوری که فک میکنم اگر این وقت رو جای دیگر و یا سایت دیگر میزاشتم وقت تلف کردن بود همه چیز به صورت کاملا دقیق امده و اشاره کردید منتها چند سوال برام پیش اومده که از شما میخواستم بپرسم
  سوال اول از کجا بدونم که ایا نوسان قیمت ارز وطلا برکدام نماد ها بیشتر اثر گذار است مثلا با افزایش قیمت ارز قیمت پتروشیمی البرز تغییر خواهد داشت یا فولاد مبارکه ؟؟؟یا هر نوع نوسان مثلا دزدیده شدن یک نفتکش بر روی قیمت نفت اگه میشه یه کتاب معرفی کنید تا دقیق توضیح بده

 • سوال دوم ایا خدمات کارگزاری ها در شهر ها با هم فرق میکند مثلا کارگزاری اگاه اگر در تهران به یک منوال خاص کار میکند ایا در مشهد هم به همین طور هست ؟؟؟اگر جواب خیر است چرا در مشهد و تهران طبق گزارش کارگزاری های بورس هرکدام یک از کارگزاری رتبه شان بالاتر و پایین تر است مثلا تهران اگاه اول ولی مشهد مفید اول با این که هردو در دو شهر هستند؟؟؟

 • سوال سوم بهترین کارگزاری از لحاظ سرعت اینترنت و پهنای باند و سرعت به خرید عرضه اولیه و کارمزد و تمرکز بر اشخاص حقیقی به خصوص تازه واردان بورس کدام هست ؟؟؟فقط خواهشا کلی گویی نکنید چون من دوستانم هیچ کدام کسی رو نداریم راهنمایی بگیریم لطفا اسم کارگزاری رو بفرمایید.

  • مرتضی کیهانی

   سلام.کارگزاری صادرات خیلی خوبه.برنامه ای هم که داره جامع و کامله

 • امیدوارم با سیگنال هایی که شما میدهید موفق بشویم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سپاس از لطف و همراهی شما.
   1. بالا رفتن قیمت ارز بیشتر به نفع شرکت هایی هست که صادرات دارند و پول خود را به دلار می گیرند. برای این منظور می توانید وارد سایت کدال شوید و صورت های مالی شرکت های مورد نظرتان را مطالعه کنید.
   2. در مورد کارگزاری ها بهتر است با خود کارگزاری مربوط تماس بگیرید.
   3. پیشنهاد می کنم صفحات کارگزاری های مختلف را باز کنید و خدمات آنها را مطالعه کنید اما برای شروع می توانید کارگزاری هایی مثل مفید، آگاه، مبین سرمایه، تدبیرگران فردا، فارابی و… را بررسی کنید.

 • محمد باقر نوریان

  ممنون از مقالات ارزشمندتان

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. سپاس از همراهی شما.

 • حیدرفرضی

  باسلام عرض ادب خدمت کارشناس محترم سیگنال واقعا باخواندن تمامی مقاله وتمامی برنامهای سیگنال خیلی خوشحال شدم که خیلی خوب توانستی ازعهدش بربیاری وهرخواننده براحتی ازنظرات وبرنامهاتو متوجه میشود خلاصه درنوشتن این پیام اگر کمی وکاستی داشت ببخش وضمنا دوست دارم ببازار بورس وارد شوم لطفا راهنمای من باشید من درباره بورس و اوراق و سهام هیچی نمیدانم ارادتمندشما فرضی

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. خوشحالیم که باعث رضایت شما شدیم. با تیم سیگنال همراه باشید.

 • خدا قوت به تیم سیگنال. آموزش های مفیدی دارید فقط در صورت امکان در هر موضوع از مثال هم استفاده کنید تا درک مطالب اسانتر و عمیق تر شود

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. سپاس از نظر شما. پیشنهاد شما حتما مد نظر ما قرار خواهد گرفت. با تیم سیگنال همراه باشید.

 • حسن جودی

  واقعا عالی بود لپ مطلب یعنی این مقاله مرسی

 • جلال سعید

  با سلام
  لطفا نکات کاربردی را در اموزشهای و اصطلاحات بورس را اموزشها قرار دهید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. حتما درخواست شما مدنظر تیم ما هست. با سیگنال همراه باشید.

 • عادل جوزی

  اطلاعات خوبی برای اگاهی تازه واردها به بورس نوشتید واقعا خیلی از مردم با حرف مردم و احساسی و هیجانی وارد بورس می شوند و ضرر میکنند با تشکر

 • خیلی شفاف بیان شده ممنون از شما.

 • علیرضا

  واقعا عالی

 • میر محمدرضا عابری

  سلام به شما عزیزان زحمتکش تشکر میکنم از مطالب خوب و عالی و کامل شما موفق باشید یاعلی

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سپاس از لطف و توجه شما. با ما همراه باشید.

 • محسن امینی راد

  ممنون خیلی عالی بود

 • vahi hanifi

  جامع ترین و استادانه و اگاهانه ترین برنامه اموزشی در مورد اموزش بورس و در کل اقتصاد ایران بدون شک اپلیکیشن سیگنال است

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از این همه لطف و محبت شما. خوشحالیم عملکرد سیگنال مورد رضایت شما بوده. با ما همراه باشید.

 • ناشناس

  نکات بسیار کاربردی و مفیدی در این مقاله ارائه شده که کمک زیادی به من تازه وارد کرد.تشکر

 • شهاب سید

  سلام عالی بود

 • یاسمین هلالی

  سلام کمترین سمایه گذارى چنده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام کمترین مقدار سرمایه قابل پذیرش در بورس 100 هزار تومانه.

 • ناشناس

  فوق العاده هست .امیدوارم تا اخر با همین روال و با بیان ساده کلیه مطالب گذاشته بشه تا کسایی مثل من که توان و زمان کلاس رفتن ندارن بتونن استفاده کنن

 • حاتم زادی

  سلام و خسته نباشید.الان با یک کارگزاری کد دارم چطور کد دیگری از کارگزا ی دیگر بگیرم.ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. به سایت کارگزاری مربوطه مراجعه کنید و مراحل ثبت نام رو طی کنید.

 • توفیق دستان

  عالی بود واقعا – دستتون درد نکند،

 • ناشناس

  مفید بود

 • رضا ناصری

  ممنون بابت مطالب آموزنده شما….
  تنوع در سبد خرید و دوری از معاملات زیاد و احساسی یکی نیستن؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. خیر یکی نیستن. منظور از تنوع در سبد خرید اینه که پرتفویی متنوع داشته باشید و به قولی همه تخم مرغ هاتونو تو یک سبد نزارید. از طرفی منظور از دوری از معاملات زیاد و احساسی اینه که با هیجان و فوری در خرید و فروش سهام خود عمل نکنید و هرکاری که خواستید در بازار انجام بدید با تامل باشه.

 • محمد کشاورز

  سلام من 5 روزه ثبت نام کردم چرا رمز عبورم نیومده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. برای اینجور مشکلات بهتره با خود کارگزاری تماس بگیرید. پیروز باشید.

 • محسن یزدان پناه

  سلام
  این مقاله خوببه مخصوصا برای تازه واردا
  ممنون از مقاله خوبتون

 • حمید رضا کرمی

  سلام
  خیلی خوبه ک قبل از شروع اینا رو خوندم ، مطالب این اپ کاملا قابل فهم و کامل هستن و به افراد بی تجربه ای مثل من کمک بزرگی میکنن،من چیزی از بورس نمیدونستم و میخواستم همینطوری وارد بشم و حاضر بودم ضرر کنم تا یاد بگیرم تا اینکه قبل از شروع دوستم این اپ رو بهم پیشنهاد کرد
  تشکر میکنم بابت زحمتی که کشیدین
  امیدوارم بقیه هم استفاده کنن از مطالب مفیدتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. سپاس از لطف و محبت شما. خوشحالیم که کار ما رضایت شمارو به همراه داشته. موفق و پیروز باشید.

 • سلام ممنون از مقاله خوبتون فقط ميدونم بکم عالي بود

 • علیرضا رفیعی

  برنامتون عالیه🥰،من تازه میخام وارد بورس شم اگه بخوام عرضه های اولیه رو بگیرم ،بعد از چه مدتی و سود چقدر بهم میده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و دورد. سپاس از لطف و محبتتون. قیمت سهام عرضه اولیه چون 20 درصد زیر ارزش واقعیه اغلب سود ده هست و در چند روز اول اغلب بیست تا سی درصد به شما سود میده. البته این اعداد مطلق نیست و اغلب اینجوریه.

 • جعفر امیریان راد

  عالی

 • جعفر امیریان راد

  خیلی خوبه

 • خیلی مچکراز اطلاعات دقیقتون …من تازه واردم بنظرتون میشه بعنوان شغل اول استفاده کرد

 • سلام خسته نباشید.مقالات عالی ای دارید
  اگه کسی بخواد به عنوان یه شغل با سود چند ماه یک بار این کار رو انجام بده میشه؟
  یعنی بشه شغل دوم
  اخه شما گفتید فقط واسه سرمایه گذاری مناسبه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اگر به سطحی از تجربه برسید که بشه گفت حرفه ای شدید در بازار بورس مشکلی نداره به دید شغل دوم بهش نگاه کنید. ولی اگر غیر از اینه سعی کنید با احتیاط بیشتری عمل کنید تا تجربه کسب کنید.

 • با سلام ممنون از زحمآتتون عالی بود

 • رضا معصومی

  سلام ممنون بابت راهنماییتون لطفا راجع به اوراق بدهی بیشتر توضیح بدهید دقیقا چطوری باید از این اوراق خریداری کرد ممنونم

 • سهام معرفی کنید لطفا

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. میتونید از تحلیل هایی که در قسمت بازار سهام گذاشته میشه جهت تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. البته تصمیم و مسئولیت خرید و فروش کاملا با خود شماست.

 • امین نجفی

  سلام چطوری میشه سهام خراداری کرد؟از کجا خریداری میکنن؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. برای خرید سهام ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید سپس به یک کارگزاری مراجعه کرده و پس از ثبت نام در کارگزاری کد فعال بورسی دریافت کنید تا به راحتی بتونید سهام خرید و فروش کنید.

 • جمال احمدی

  باسلام و احترام ضمن تشکر از راهنمایهات خیلی مفید بود

 • ابوالفضل والی

  بسیار عالی و آموزنده .سپاس فراوان

 • کاروان نجفی

  سلام.واقعا ممنونم از مطالب مفیدی ک باعث ایجاد اگاهی میشه رو داخل برنامه میزارید.

 • با سلام خدمت کارشناسان عزیز من ارز اولیه گرفتم کجا سهام بگیرم بهتره با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برای خرید سهام باید در یکی از کارگزاری‌ها ثبت نام کنید و کد فعال بورسی داشته باشید. موفق و پیروز باشید.

 • یوسف رحمانی

  سلام وعرض تشکر
  شرکت توسعه گردشگری پدیده شاندیزبانمادگتوشا حدودیکماه دیگ واردبازارپایه(نارنجی)میشه.نظرتون درموردخریدسهامش چیه؟البته ابتدای عرضه احتمال شناوری بالای سهامش هست!!

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و وقت بخیر. خرید یا فروش هر سهمی کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی خود شما داره و تصمیم گیرنده شما هستید. میتونید از تحلیل های موجود در سایت و اپ سیگنال جهت راهنمایی استفاده کنید.

 • با سلام اطلاعات بسیار عالی و مفید واقع شد.

 • ممنونم بابت راهنمایی خوبتون

 • واقعا خیلی خوب است که با مطالعه بهتر وذهنی باز وارد بورس شویم تا با شکست مواجه نشویم

 • ناشناس

  مقاله تون خوب ومفیدبود

 • سیداحمد نصیری خراسانی

  با سلام
  مطالب فوق بسیار آموزنده و مفید بود
  متشکرم

 • ناشناس

  ممنون ازسایت خوبتون

 • ابراهیم مظاهری

  با سلام . اطلاعات بسیار خوبی برای تازه واردها به بورس بود . خیلی از ابهامات را رفع کرد . ممنون

 • محسن پورامجد

  ممنون .مطالب نوشته شده در مورد بورس عالیست

 • کاظم سبزابادی

  سلام مطالب بسیار مفید و ارزنده بود سپاسگزارم

 • بهزاد‌اممدیان

  خیلی‌اموزنده‌بود‌منونم

 • مجید رمی

  بسیار عالی بود من تازه میخوام وارد بورس بشم مرسی از مقاله ی مفیدتون

 • اگه وارد بورس بشم و فقط عرضه اولیه هارو بخرم میتونم سود کنم؟؟ منطقیه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. این کاملا بستگی به استراتژی معاملاتی شما داره و تصمیم گیرنده خودتون هستید. عرضه اولیه ها به این دلیل که از ارزش واقعی کمتر ارزش گذاری میشن سود ده هستند.

 • محسن جوکار

  باسلام.. ضمن تشکر ازبرنامه جامع ومفیدتون. من تازه میخام شروع بکار در بورس کنم به مشاوره تون بیشتر نیاز دارم. اگه ممکنه دراین راه بنده را یاری نمایید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. بهتون پیشنهاد میکنم مطالب آموزشی ما رو دنبال کنید و پس از آشنایی بیشتر با بازار با مبالغ کم سرمایه گذاریتون رو شروع کنید در این مرحله هم میتونید از تحلیل های ما استفاده کنید تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید در نهایت پس از شناخت بیشتر بازار و کسب تجربه مبالغ بیشتر رو وارد بورس کنید.

   • سلام من میخواستم خریدوفروش رو به صورت آنلاین با گوشی انجام بدم چیکار باید بکنم

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام و عرض ادب. میتونید از پلتفرم کارگزاریتون با گوشی هم استفاده کنید. فقط کافیه در گوشی به سایت کارگزاری مراجعه کنید یا اپ مربوط به کارگزاریتون رو دانلود کنید و در گوشی مورد استفاده قرار بدین.

 • اصغرشریفی

  بنده اخیراوارد بازار بورس شده ام.ممنون ازراهنما ئیهای ارزنده تان.

 • حسین محبی

  خیلی عالی ومفیدبودسپاس

 • سیدمحمد حسین موحد

  از ارائه مطالب ارزنده شما ممنونم
  این نوع آموزش ها موجب آگاهی کسانی است که با سرمایه اندک قصد ورود به بازار سرمایه را دارند ولی در بورس افرادی وجود دارند که با ترفند صف خرید یا صف فروش کاذب درست می کنند وسرمایه اندک کسانی که مهارت کافی ندارند از بین می‌رود
  لطفا راهکارهای ساده وعملی واطمینان بخش بیشتر ارائه کنید
  بازهم تشکر می کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. سپاس از محبت شما. پیشنهادتون حتما در برنامه های آتی ما جای داره. با سیگنال همراه باشید.

 • خالقیان

  سلام با تشکر از راهنماییتون.
  من تازه وارد این مقوله شدم. امروز ۱۰۰تومان به حساب کارگزاری خودم واریز کردم. از کارتم کم شد اما توو حساب کارگزاری ننشست.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوس عزیز. اینجور موارد رو باید از خود کارگزاری جویا بشید ولی احتمال زیاد مشکل خاصی پیش نمیاد.

 • با سلام
  یکی از دوستام میگه مثلا سهام یه شرکت بزرگ
  مثل ایران خودرو بخر البته با پولی که تا چند سال دیگه لازم نداری، بلاخره بعد یه مدت از اون قیمتی که تو خریدی که بیشتر میشه که اون موقع بفروش.
  می خواستم ببینم آیا این حرف منطقیه یا نه؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. نحوه خرید و فروش سهام کاملا به استراتژی معاملاتی خودتون بستگی داره. اینکه با پول کناره سرمایه گذاری کنید حرف درستیه سعی کنید اول با مبالغ کمتر این کارو بکنید و پس از کسب تجربه و شناخت بهتر بازار سرمایه بیشتری رو وارد بورس کنید. پیروز باشید.

 • عالی بود

 • علی کاوسی

  سپاس

 • عالی بود من تازه میخوام شروع کنم

 • عالی بود

 • قاسم وحیدی

  مطلب خوبی بود ، ممنون

 • علی واحدی

  من تازه وارد این کار شدم
  وباید اعتراف کنم که تا بحال توضیحات شفاف و عالی مثل سایت شما ندیده بودم
  ممنونم از راهنمائی عالیتون

 • فرهاد مهدیپور

  سلام.
  در مورد اوراق قرضه یا بدهی لطفا واضحتر صحبت کنین برامون و چند تا نماد هم ازش اسم بیارید
  متشکر
  طرفدار پرو پا قرص شما،مهدیپور

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب خدمت شما. قبلا مقاله ای در این مورد منتشر شده که میتونید از این لینک مطالعه کنید. سپاس از همراهیتون.

 • محمودسرابادانی

  متشکرم بهره بردم

 • باسلام
  الان تو بورس اوراق بهادار تقریبافقط از ساعت
  9 تا 12 و نیم میشه خرید و فروش کرد که تو
  اون زمان‌ها من مدرسه هستم پس نمیتونم تو بورس فعالیتی داشته باشم؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. می توانید درخواست های خود را به صورت افلاین در کارگزاری ثبت نمایید تا انها در زمانی که شما دسترسی به بازار ندارید برای شما خرید یا فروش در قیمت مدنظر شما نمایند.

 • حسن زارعی

  آموزنده بود ممنون

 • ایرج گلبداغی

  سلام. واقعاً آموزنده بود متشکرم.

 • محمدرضا ترک مقدم

  ضمن عرض سلام وتشکر ازراهنمایی واطلاعات داده شده به تازه واردها به کاردربورس

 • سلام، یوالی داشتم. من دوماه پیش از یک کارگزاری کد بورس گرفتم توی این فاصله چند بار اقدام به خرید عرضه اولیه کردم، سفارش توسط بورس تایید میشه ولی فردا چیزی در صفحه معاملات من نیست! از کارگزاری پرسیدم میگه بورس پس داده و گفته قبلا ثبت شده است. موضوع چیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این اتفاق درصورتی می افتد که شما چند حساب در کارگزاری داشته باشید و از بیش از یک کارزکای درخواست ارسال شود . تنها یکی از انها مورد موافق قرار می گیرد.

 • یه سوال داشتم من که قبلا سهامدار بودم ایا باید بازهم کد بورسی بگیرم درضمن هنوزهم سهام دو شرکت رادارم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. نیاز به دریافت مجدد کد بورسی نیست ولی باید در سامانه سجام ثبت نام کنید. پیروز باشید.

 • من تازه ثبتنام کردم ولی هنوز نمیدونم چطوری خرید کنم. اگه میشه کمکم کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. اگر کد بورسی شما فعال شده کافیه به سایت کارگزاریتون مراجعه کرده و وارد پنل کاربری بشید از اونجا در قسمت جست و جو نام هر نمادی که میخواید رو وارد کنید سپس سفارش خرید ثبت کنید. سپاس از همراهی شما.

 • وحید یعقوبی

  عالی بود

 • واقعا عالی بود. مختصر و مفید

 • تقی حاجی محمدلو

  با سلام عالی و بینظیر،

 • محمد قاسمی

  بسیار خوب

 • ممنون از این همه راه کار … منم تازه وارد بازار بورس شدم .. اما راستش قبل از اینکه این مقالات را بخونم وارد شدم .. حالا که دارم میخونم میبنم اما راه کارها را در نظر گرفتم که شماذکر کردین … بازم ممنون از اطلاعاتتون …/موفق باشین

 • Hasan hossaeini

  با سلام.مرسی بابت اطلاعات خوبی که دادین…آیا جزوه یا pdf هم دارید که بتونه بهمون کمک کنه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از شما. در حال حاضر خیر. جزوه آموزشی بصورت فایل pdf نداریم.

 • مقاله خوب و مفیدی هست، به خصوص برای تازه واردان به عرصه بازار بورس مثل خودم 🙂

 • غلامرضا فقیه

  خیلی عالی و روشن کننده

 • باسلام وعرض ادب
  دمتون گرم مقالتون خیییلی مفیدو عالی بود

 • خیلی مقاله هاتون مفید هست ممنون

 • ناشناس

  خیلی ممنون از سایت خوب وعالیتون

 • اسماعیل رضایی

  عزیزان 3نفرازاقوام نزدیک بنده 4ساله که بااموزش تحلیل کافی واردبورس شدن والان میلیاردرهستن بسیارپولدارشدن که سرمایه اولیه انها 100میلون بودولی بایدباتحلیل بسیاراشنابشیم تابتونیم انشاالاه همه ماایرانیها سرمایه داربشیم باتشکرازبرنامه نویسهای خیلی خوب سیگنال

 • بسیار عالی

 • هاشمی پور

  با سپاس

 • بسیار عالی بود ممنون از شما

 • مطالب خوب و مفیدی برای افرادی که تازه وارد بازار بورس می شوند می باشند بنده خیلی استفاده کردم مممنون از زحمات شما

 • ناشناس

  ممنون از راهنماییتون من تازه وارد بورس شدم

 • مرتضی دهقانی

  بسیار مقاله ها عالی

 • من ۷ الی ۸ سال پیش یه سهم خریدم همینجوری موند امسال دوباره وارد بورس شدم کارگزاری الانم مفیده کار گزاری قبلی رو نمیدونم چی بود الان بخوام اون سهم بیارم این کار گزاری باید چکار کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام
   از طریق گزینه تغییر کارگزار ناظر می توانید اینکار را انجام دهید
   در صورتی که از میزان سهام خود اطلاعی ندارید می توانید میزان سهام و نام شرکت و نام کارگزاری را از درگاه یکپارچه ذینفعان بدست اورید. و این مهم با احراز هویت در سامانه سجام میسر است

 • سلام ممنون از مطالب مفیدتون لطفا برای اوراق بدهی مثال بزنید

 • حاتم بذرگر

  سلام،من هنوز شروع نکردم،و اولین صفحه ای هس که از دنیای بورس میخونم،به نظر شما آیا میتونم تو این کار موفق بشم،لطفا راهنمایی بیشتری کنید،ممنون میشم!

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد میشه قبل از شروع سرمایه گذاری در بورس ابتدا مقالات آموزشی ما رو مطالعه کنید، سپس سرمایه گذاریتون رو با مبالغ کم آغاز کنید و پس از کسب تجربه و شناخت بهتر بازار با مبالغ بیشتر وارد این بازار بشید.

 • ناشناس

  سلام،ببخشید از چه قیمتی میشه شروع کرد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. حداقل سرمایه برای ورود به بورس مبلغ 100 هزار تومان است. پیروز باشید.

 • افشین سعیدی

  خوشم اومد،اطلاعات جذابی هستش

 • اطلاعات خوب وکم جحم اولیه برای مبتدی ها ارائه نمودید . ولی اگه لطف کنید مطالب مکمل بعدی رو هم ارائه بفرمائد خوب هست. تشکر

 • ممنون از اطلاعات خوب وجامع شما

 • عالی واقعا عالی دمتون گرم

 • ابوالفضل حیدری

  اطلاعات عالی گرفتم ممنونم

 • بسیاراطلاعات مفیدوسودمندی میباشد باتشکراز شما واگربشه مرتبا اطلاعات اپدیت بشه

 • اهوراچگینی

  واقعاممنونم بابت توضیحات عالیتون ولی اگه میشه فیلم های اموزشی هم قرار بدید ممنون

 • علیرضا صادقی نسب

  به نظر شما برای ریسک کمتر بایک میلیون شروع کرد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. بله برای شروع بهتره با مبالغ کم وارد بورس بشید تا کم کم بازار رو بهتر بشناسید و بعد از کسب تجربه مبالغ بیشتر رو در بورس سرمایه گذاری کنید.

 • پریسا جمالی

  مطالب بسیار مفیدی بود
  سپاس فراوان از شما

 • مراد تیموری

  با سلام لطفا توضیح بدید چگونگی خرید سهم را

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. به زودی مقاله ای آموزشی در رابطه با نحوه خرید و فروش سهام منتشر می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 • من تقریبا اواخر بهمن ماه نود وهشت به گفته یک سری دوستان وارد بورس شدم،و خیلی هم کمک بهم میکنند و خیلی چیزایی که میگفتند را متوجه نمی شدم،مثل حد ضرر و حد سود،اما مقاله شما را که خواندم متوجه شدم چی به چی هست،چون من سیگنال از دوستام میگیرم،اما با خواندن مقاله شما انگیزه پیدا کردم،خودم هم یاد بگیرم،خدا را چه دیدیم،شاید یه روز خودم شدم سیگنال بده به دیگران😆

 • آقا دمه شما گرم
  خدا پدر و مادرت برات نگه‌ داره

 • سیدحسین امامی

  با عرض،سلام وخدا قوت بنده میخوام تو بورس بازار واردبشم کار کنم
  ممنون

 • حبیب‌بهاری

  خوب‌بود

 • مهدی عباس بیکی

  ممنون بابت مقالتون مفید واقع شد

 • مهدی حاصلی

  سپاسگزارم بسیار مفید و عالیه

 • عالی بود

 • حمیدگیلکی

  بسیارعالی

 • سلام . بسیار آموزنده و حساب شده است کار کارکنان سیگنال.
  سپاس فراوان

 • میشه حدسود و ضرر آموزش بدید چطور بفهمیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. در مطالب آموزشی بعدی حتما در این مورد صحبت خواهد شد.با ما همراه باشید.

 • پیر کندی

  از اموزشهای شما متشکرم بسیار اموزنده بود

 • مریم موحد

  سلام.عالی بود

 • علیزاده

  خیلی عالی ومفید

 • حسین داوری

  ممنون از راهنماییتون

 • نادر برزگر

  با سلام بنده در شرکت توسعه آذربایجان شرقی دارای سهام هستم آیا برای ورودبه بورس کد سهامداری آن به کارم می آید یا مجددا باید کدسهامداری بگیرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. اگر قبلا سهام خریدید پس کد بورسی دارید، به هر فرد حقیقی فقط یک کد بورسی تعلق میگیره. بهتره با کارگزاریتون تماس بگیرید.

 • ممنون از اینکه مردم رو راهنمایی میکنید

 • هوشنگی

  عالی بود ممنونم

 • بهنام صفرزاده

  اگه لطف کنیدکلیپ آموزش بزاریدممنون میشم

 • پرویز زریون

  با درود و عرض ادب و احترام و ارزوی سلامتی سعادت و خوشبختی ناب الهی برای مجموعه اپلیکشن سیگنال و سپاس از مطالب شیوا ، رسا ، کاربردی ، مفید و عالیتون انشالله همچنان بدرخشید و در زمینه ارائه اطلاعات کاربردی، پویا و فعال باشید. با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما و کاربران اپلکیشن سیگنال
  ضمنا بابت حسن انتخاب نام برای اپلیکیشن تون بهتون‌ تبریک میگم
  ارادتمند زریون
  کارشناس‌ارشد حقوق

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب خدمت شما. ممنون از این همه لطف و محبتتون. خوشحالیم که عملکرد ما همراه با رضایت شما بوده، با سیگنال همراه باشید.

 • سعید برزگر

  سلام من تازه میخوام شروع کنم از اطلاعات شماهم ممنونم

 • بسیار عالی

 • کاش منابع کتبی هم معرفی کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز، در مطالب آموزشی بعدی سعی میکنیم مطلبی در این باره هم منتشر کنیم.

 • بسیار سپاس واقعا اموزنده است

 • محمد حسینی

  سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدون آیا حداقل سرمایه گزاری چقدر است؟
  چون گفتن که افزایش داشته

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، طبق آخرین مصوبه برای نمادهای فرابورسی حداقل سرمایه لازم 500 هزار تومن است.

   • میثم ل

    سلام.راهنمایی فوری برای یه تازه کار
    من کارگزاری مفیدم فعال شد
    همزمان میتونم آگاه هم فعال کنم؟
    (چون مبتدی هستم و دوستانم همه آگاه کار میکنن و من باید از محیط آگاه اونها آموزش ببینم دوست دارم هر دو رو داشته باشم! شدنی هست؟)

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام دوست عزیز. بله، مشکلی وجود نداره. با یک کد بورسی میتونید در چند کارگزاری ثبت نام کنید.

 • اکبر فتح اله زاده

  مطالبی بسیار خوب وآموزنده ای بود وراهکاری عالی ممنون

 • جلیل عشقی پسند

  سلام
  من تقریباً یه سال هست که وارد خرید و فروش آنلاین شدم و با توجه به بازنشسته بودنم در نظام دقیقاً با همین روش ذکر شده در مقاله پیش رفتم خدارو شکر هم تا بحال جواب داده . در آخر از راهنماییهای بی دریغ و خوبتون برای افراد تازه کار ممنونم خدا خیرتون بده که بفکر ثروت نداشته بندگان خدا هستید

 • رضانباتی

  با سلام وخسته نباشید، میخواستم بگم من ۲روزه مراحل احراز هویتم رو انجام دادم، میتونم عرضه اولیه بخرم؟اگه میتونم چطور؟مرسی ازلطفتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. باید صبر کنید تا کد بورسیتون صادر بشه اگر کد بورسی و نام کاربری و کلمه عبور کارگزاری را گرفتید، بله میتونید عرضه اولیه بخرید.

 • عالی و اموزنده بود ممنون از اطلاعات مفیدتون

 • Ehsanparhizgar

  سلام چطور یک صندوق سرمایه گذاری خوب و مطمئن انتخاب کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میشه مقاله آموزشی ما رو از این لینک مطالعه کنید.

 • علی قاسمی برازجانی

  با تشکر از شما که این اصلاعات در اختیار مردم گذاشتین من تا بفکر رفتم تا در بورس شرکت کنم اما از این اطلاعات را نمی دانستم از راهنمایی شما سپاسگزارم

 • ناشناس

  مطالب با ارزشی بود سپاس سپاس

 • علی‌لطافتی

  سلام‌‌‌و‌خسته‌نباشید‌خدمت‌شما‌و‌تشکر‌ از خدمات‌بسیار عالیتون
  من۱۷‌فروردین‌‌در‌پیشخوان‌احرازهویت‌شدم‌و‌همون‌ لحظه‌برام‌کد‌بورسی‌اومد.‌ولی‌وقتی‌داخل‌سایت‌آگاه‌میرم‌میزنه‌‌آزمایشی.میخواستم‌ببینم‌باید‌کد‌بورسی‌فعال‌ بشه.چطور؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، یک ماه طول میکشه تا کد بورسی بصورت کامل فعال بشه. در این یک ماه فقط میتونید سهام عرضه اولیه، حق تقدم و صندوق سرمایه گذاری خریداری کنید و امکان خرید سایر سهام فراهم نیست.

   • علی‌لطافتی

    سلام‌.اصلا‌ ‌نمیشه‌حسابمو‌شارژ‌کنم.

 • حجت آریا

  واقعا عالی و مفید بود کاش همه افرادی که هیجانی وارد میشن و بدون تحقیق و بررسی خرید میکنند این مقاله ها رو مطالعه کنن تا بدونن چی به چیه

 • امیر امینی

  سلام و خسته نباشید خدمت تیم عزیز سیگنال واقعاً راهنمای فوق‌العاده‌ای برای ما تازه کارها هستید تندرست و پیروز باشید انشاءالله

 • مریم ذوالفقاری

  با سلام ممنون از مقالاتتون من دیشب این برنامرو نصب کردم خیلی مفید بود من میخوام تازه وارد بازار بورس بشم و سرمایه گزاری کنم ممنون امیدوارم با مقالات شما بهترین انتخاب رو بکنم با تشکر

 • نوروزی

  عاليه ممنون بابت مقاله خوبتون

 • واقعا زحمت کشیدید سپاس

 • حامد عبدالهی

  ممنون از مطالب خوبتون

 • علیرضا فرج الهی

  با تشکر

 • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال ….
  مطالب مختصر و مفید و از همه مهمتر قابل فهم و درک اکثر اقشار جامعه بیان میکنین … و به قول معروف لوپ مطلب رو بدون هیچ جمله اضافه و بدون کم و کاستی ارائه میدیدن …. فوق العاده این … ممنون

 • احسان مصدقیان

  سلام ، با تشکر از مقاله مفیدتون ، خیلی خوب و مختصر و ساده بود .
  میخواستم بپرسم این تحلیلهایی که گفتید واسه سهام هر شرکتی از کجا باید ببینیم و بررسی کنیم ، قبل از اینکه سهامشو خریداری کنیم ؟
  موفق باشید ….

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، داخل اپلیکیشن سیگنال سهم مورد نظرتون رو ستاره دار کنید سپس در قسمت منتخب میتونید گزارشات و تحلیل های اون سهم رو مشاهده کنید.

   • با سلام و ممنون بابت مطالب مفید

    من تازه قصد ورود به بورس را دارم ولی واقعا برایم سوال است که با رشد بالایی که به خصوص در چند ماه گذشته در بورس شاهد بودیم آیا هنوز هم شرایط سرمایه گذاری دارد یا در یکی دو ماه آینده شرایط کاملا متفاوت می شود و ریسک سرمایه گذاری بسیار بالا است ؟
    آیا شما زمینه ی دیگری به غیر از بورس میشناسید که در چند ماه آینده رشد خوبی همانند بورس در سال گذشته را خواهد داشت؟

   • کارشناس تیم سیگنال

    سلام، شاخص بورس به مقاومت بعدی بسیار نزدیک است و احتما داره به زودی اصلاح شاخص رو داشته باشیم پس پیشنهاد میشه در خرید و فروش سهام بورسی این روزها بیشتر دقت کنید.پیشنهاد میشه بازارهای مالی دیگر رو در سایت و اپ سیگنال بررسی کنید تا بتونید بازار مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

 • خانم اعظم مرادی

  سلام ممنونم از مطالب واطلاعات عالیتون که واقعا به همه کمک بزرگی میکنه خدایاشکرت

 • باقر علی دوست

  سلام وقتتون بخیر مقاله شما خیلی بهم کمک ممنون از توضیحاتتون

 • امیرصادقی

  مرسی از شما بابت این اپ عالی،خسته نباشید بروبچه های سیگنال،من یه تازه وارد بورسم توسط اپ شما خیلی زیاد علاقه منده اینم ک تمام جزئیات بورس رو یاد بگیرم،ازتون درخواست دارم نکات اموزشی تحلیات بیشتری رو بزارید،دوستون دارم به اندازه تمام مبتلایان کرونا در این کره خاکی😂😘

 • محسن فرشید پور

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 • ابوالقاسم خوبی

  توضیحات بد نبود .سپاس

 • بسیارمفیدبود.متشکرم

 • وحید آقا

  بسیار مفید بود. ممنونم

 • مفید بود

 • سید حیدر حسینی

  بسیار عالی و مفید واقع گردید زیرا بنده برنامه ریزی کرده‌ام از مرداد ماه وارد این بازار بشوم و باید تحقیق و مطالعه داشته باشم و از تجربه اساتید همچون شما در این باره زمانی استفاده نمایم( زکات علم آموزش به دیگران است )
  با تشکر

 • مهران مظفری

  خیلی ممنونم از مطالب واقعا مفید بود…..

 • خوب بود.. ممنون. ولی کاش آموزش میدادید که چطور اوراق پرریسک و کم ریسک رو از هم تشخیص بدیم.

 • علیرضا ازمند

  سلام خسته نباید..
  میخواستم بدونم بغل یه نماد به نقطه قرمز میزارن میگن ممنوع متوقف ینی چی؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، معاملات یک نماد میتونه به دلایل مختلفی متوقف بشه. دلایلی مثل تشکیل مجمع، تغییرات بیش از 20 درصد، تغییرات بیش از 50 درصد و … د صورت بازگشایی توسط ناظر اعلام میشه. میتونید از کدال دلیل متوقف شدن یک نماد رو پیگیری کنید.

 • فرناز زارع

  درود. ضمن سپاس از توضیحات کاربردیتون، لطفا منابع آزمون و نام آزمونی که باید گواهینامه دریافت کنیم که برای ورود تازه کارها به بازار بورس هست رو بفرمایید.
  ابتدا باید سامانه سجام ثبت نام کینم یا اول گواهی رو بگیریم؟
  سپاس

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در حال حاضر هنوز این قانون اجرا نمیشه و میتونید بدون آزمون کد بورسی بگیرید. باید اول در سامانه سجام ثبت نام کنید. نحوه ورود به بورس و دریافت کد بورسی رو میتونید از این لینک مطالعه کند.

 • با تشکر از برنامه خوبتان

 • لکزانژاد

  سلام من تازه میخام واردبورس بشم مطالب جالب بودخواندن ولی بازهم زیاد متوجه نشدم

 • کامران زرین اقدام

  برنامه جامع وعالیست ایکاش به چند سهم پر سود وپر ریسک هم اشاره میشد مانند راهنمایی در اوراق بدهی و عرضه اولیه ها بلعکس به چند سهام پرسود وپر ریسک هم اشاره میشد

 • ناشناس

  سلام من تازه وارد بورس شدم راهنمایی میخوام برای خرید عرضه اولیه باید چکار کنم

 • ناشناس

  با سلام ممنون از راهنمائی خوب شما

 • محمدرضا عسکری ده آبادی

  بنده با سرمایه ۵۰ میلیون تومان میخوام شروع به سرمایه گذاری در عرضه اولیه کنم لطفا راهنمایی بفرمائید

 • آرمان باب

  خسته نباشید میگم بهتون و تشکر میکنم که این همه وقت گذاشتین و اینجوری به طور کامل مسایل رو برای افراد تازه وارد شرح دادین

 • محسن صفری

  عااااالــــــی.
  برای من که تازه کارم اطلاعات خوبی داره.
  ممنون

 • واقعا مقاله های بسیار خوبی را خواندم

 • سیدصالح هاشمی زاده

  باسلام وخسته نباشید,مطالب خیلی مفیدوآموزنده هستند,فقط لطف کنیدمشخص کنیدکه بایدازطریق کدام بانک واردبورس وخریدسهام نمود

 • مسلم امیری

  با سلام و تشکر از عوامل سایت سیگنال واقعا عالی بود سپاسگذارم

 • عالی بود سپاسگزارم

 • عالی هستین ممنون بخاطر زحمات زیادی که میکشین

 • علی شاکری نسب

  سلام
  ازاینکه مطالب علمی بورس را ، بسیار شفاف و ساده و قابل فهم عموم بیان میکنید سپاسگزارم.

 • سلام من الان 15 سالمه من میتونم وارد بورس بشن یا باید 18ساله شم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله میتونید از طریق ولی خودتون کد آفلاین بورسی داشته باشید.

 • ابراهیم دلاوری

  سلام من تازه وارد بورس شدم ازراهنمایی شما ممنونم

 • ناشناس

  خیلی ممنون . مفید بود

 • محمودی

  عالی بودممنون

 • مجتبی رحیمی

  ممنون بابت مقاله های خوبتون

 • سلام و خسته نباشید
  بسیار آموزنده بود

 • عیسی دانایی

  سلام چطوری عرضه اولیه میشه گرفت

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی بیشتر با روش های خرید و فروش سهام ( اینجا ) کلیک کنید

 • عفت مختاری

  باسلام واقعاازراهنمایی شماسپازگزارم خیلی مطالب درفهم عموم بودومن کاملا متوجه شدم باتشکر

 • مختاری

  باسلام واقعاازراهنمایی شماسپازگزارم خیلی مطالب درفهم عموم بودومن کاملا متوجه شدم باتشکر

 • محمد رضا بابازاده

  عالی بود

 • محمد رضا عباسی

  ممنون از توضیحات شما

 • ناشناس

  مطالب تان عالی بود

 • مسعود محمدی

  عالی بود ممنون

 • میثم رستمی

  متنتون عالی بود من تازه میخوام برم توکار بورس لطفابیشتر راهنمایی کنید

 • محمدرضا یوسف زاده

  با سلام و خدا قوت.من در حال حاضر مبتدی هستم.شرایط فراهم کردن حدود200 میلیون را دارم .با توجه به توصیه معقول شما مبنی بر از کم شروع اینکار با توجه به تازه وارد بودن،آیا میشود در آینده و تجربه بیشتر اینکار بعنوان شغل اول من بشه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز فعالیت در بورس معمولا به عنوان شغل اول پیشنهاد نمیشه. در هر صورت تصمیم و مسیولیت ان تماما بر عهده خود شما خواهد بود.

 • علم و آگاهی به هر مساله ای اهمیت فروان دارد….

 • حسن بهاری

  عالی

 • بسیار مفید بود. ممنون.

 • محمدرض پاسدارا

  باسلام واحترام بنده تمام وقت درخانه هستم وجانبازدفاع مقدس خیلی دوست دارم جهت سرگرمی واشنایی بابازار بورس سرمایه ای کم وارد این بازار بشم البته باکمک خانواده وبچه هاکه دانشجو هستن لطفا راهنمایی. کنید چطور میتوانم شروع کنم راهکاراولیه جهت شروع چه هست تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست گرامی برای شروع می تونید از این لینک و دیگر مقالات سایت سیگنال استفاده کنید.

 • علیرضا معینی راد

  خیلی به دردم خورد ممنونم

 • امیدنصرالهی

  خیلی عالی وبسیاردقیق بودسپاس گذاریم

 • محمدنوروزی

  با سلام و عرض خسته نباشید خیلی ممنون از راهنمایی و مطالب مفیدتان.
  موفق و سربلند باشید

 • امیر طاها

  سلام
  من میخوام وارد بورس شم،اول باید کد سجام و کد بورسی بگیرم یا در کلاس های اموزش رایگان بورس ثبت نام کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز این تصمیم بستگی به دید شما از بازار و موقعیت سنجی خودتون داره. موفق باشید.

 • امیر طاها

  سلام
  بهترین کارگزاری کرج برای شروع سرمایه گزاری حقیقی کدومه

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید.

 • اسماعیل سعیدیان

  ممنون از این مقاله ارزشمند.
  لطفاً در صورت امکان توضیحات و مثالها رو به صورت تصویری بیان کنید تا در ذهن تازه کارهایی مثل بنده بماند.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز فایل های پادکست و ویدیویی بعضی از مقالات منتشر شده به زودی کارهای بیشتری هم منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

 • عالی بود هرچی بیشتر مطالعه داشته باشیم. اطلاعاتمون. هم. بیشتر ودیدگاهمون هم. در رابطه باسرمایه گزاری در بورس هم بیشتر میشه

 • رضافرزانه

  مقاله تون جامع وعالی بودبرای من تازه کار..ممنون

 • حسام حسان

  واقعاً عالی بود
  ای کاش تمام این تازه کارا بیان تو سیگنال این مقاله ها رو بخونن که از توهماتی که دارن کم بشه …

 • من میخوان تازه وارد بورس بشم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم
  لطفا راهنمایی ام کنید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید برای شروع از این لینک و بقیه مقالات اموزشی سهام در سیگنال استفاده کنید.

 • سلام، چرا کد معاملاتی دربازار سرمایه که برای من آمد با سه حرف اول نام خانوادگی من نبود و متفاوت بود؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل و 5 عدد هست. اگر کد شما متفاوت با این شرایط هست با دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • خوب است ولی حقیر هنوز نتوانسته ام ازهمه قسمتهای آن استفاده کنم.

 • مریم گلمحمدی

  من تازه میخوام وارد بورس شوم میشه نحوه ی خرید زدن رو توضیح بدید ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام در بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • فاطمه یاری

  سلام لطف میکنید به چه صورتی پرتفو و واچلیست درست کنیم آموزش بدین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز پیشنهاد شما به تیم تولید محتوای سیگنال ارجاع داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

 • بهاالدین رحمانی

  با مطالعه چنین مطالب مفیدی که حاصل کوله باری از تجارب چندین ساله نویسندگان است، نکات مفیدی درمورد بورس و سرمایه گذاری در آن یاد می گیریم.

 • مطالب عالیه ممنون از برنامه نویس سیگنال

 • واقعا احساس شادی میکنم که پیش از ورود به این بازار با مقاله ها و راهنمایی های شما آشنا شدم.واقعا ممنونم

 • امیر ایلخانی زاده

  ممنون از مطالب خوبتون.

 • مطالبی که خوندم خیلی مفید و آموزنده بودند.از شما خیلی سپاسگزارم.

 • رضا مصطفی زاده

  من هنوز وارد بورس نشدم ممنون ازتون بابت راهنمایی

 • عالی

 • ممنون از اطلاعت جامع شما….عالی بود

 • عبدالرضا اسلامی

  باتشکر از مطالب خوبتان بسیار عالی و قابل فهم خوشحال هستم‌که با سایت شما آشنا شدم وازمطالب آن استفاده میکنم.

 • علی عسگری

  ممنونم بخاطر مطالب جامع تون.موفق باشید

 • امیر رمضانی

  با سلام و خسته نباشید
  واقعا دستتون درد نکنه که راهنمایی خوبی میکنید
  فقط لطف کنید در مورد افراد حقیقی و حقوقی تو جدولتون وعددهایی که نشون میده راهنمایی کنید ممنون میشم.
  باتشکرفراوان

 • جواد مرادی

  سلام ممنون از راهنماییتون

 • عالی بود سپاس

 • مهرداد نوری فرد

  واقعا اطلاعات خوبی در مورد بورس گذاشتین بنظر من همه باید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند تا بی گدار به آب نزنن
  متشکرم

 • خیلی عالی و مفید بود

 • علی مرادی

  سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر در فارکس مشغول هستم و تموم اموزش های تکنیکال اعم از پرایس اکشن و الیوت ویو و هارمونیک رو گذروندم میخواستم بدونم اینکه در بورس ایران هم میشه از اون تکنیکال ها استفاده کرد یا نه،
  یا بورس ایران بیشتر به سمت فاندامنتال پیش میره چون با این اوضاعی که میبینم از تکنیکال خبری نیست.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، هر فردی برای موفقیت در هر بازار بعد از گذشت زمانی استراتژی خاصی را بهره می برد این استراتژی می تواند با ابزار تکنیکال بنیادی یا تابلو خانی بدست آید.

 • حبیب انتظار

  ممنون از مقاله های خوبتان برام مفید بود

 • رضا ولی نعمتی

  سلام
  تشکراززحمات وراهنمایی هایتان اگر امکان داره دراین شرایط کرونائی کلاسهای آموزشی آنلاین همراه باتمرین برای تازه واردان این حرفه بگذارید .

 • ناهید سنگین

  لطفا در مورد نسبت دو به یک در مورد سود به ضرر بیشتر توضیح دهید آیا معنی اش اینه که مثلا اگه برای یک سهم سود ی رو در نظر بگیریم که نصف ا ون مبلغ رو اگه کسب نکردیم سهام خود رو بفروشیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، منظور از نسبت سود به ضرر این است که شما هنگام خرید سهم برای خود حد ضرر و حد سود در نظر بگیرید و اگر سهم به هرکدام از سطوح مد نظر رسید اقدام به فروش سهم خود کنید. اگر سهم حد زیان شما را زد، یعنی از سهم با زیان خارج شوید. این نسبت یعنی در صورتی که سهم به هدف شما رسید نسبت به زمانی که حد ضرر خود را زد، این نسبت دو به یک باشد.

 • محمدحسن زاده

  عالی بود سپاسگزارم

 • محمدرضا اکبری

  عالی بود کاش یک فیلم یا آموزش تصویری هم داشتید
  باز ممنون

 • سید حسن حسینی

  سلام
  تشکر بابت مقاله های مفیدتون امیدواریم این مقاله ها کمک حال ما تازه کارای بازار بورس باشه که بی اطلاع تصمیم به سرمایه گذاری نگیریم بازم تشکر

 • ناشناس

  سبا

 • سلام .ممنون از اموزشهای خوبتون. لطفا برای خرید عرض اولیه باید چکار کنیم؟از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟لطفا اگه میشه مطالب از طریق فیلم اموزش بدید.براس اولین بار چطور باید خرید انجام بدیم؟من تازه کد بورسی گرفتم چیزی نمیدونم.سپاس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • مهدیار

  سلام سود مجمع یک سهام وقتی میاد وارد پرتفوی چطور میشه که برداشت کنیم؟ باتشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز برای اطلاع بیشتر می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • ایوب رشیدی

  سلام و خدا قوت
  باتشکر از کارشناسان اپلیکیشن سیگنال بابت این مقاله های قابل فهم و کاربردی

 • سلام .من‌تازه وارد بورس شدم با یک‌تومن سرمایه .گام اول چی خرید و فروش کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • جمشید رومیانی

  ممنونم از راهنمایی منطقی شما چون من تازه وارد این بازار بورس دارم میشم خیلی عالیه

 • ممنون از اطلاعات مفیدتون

 • محسن فدوی

  سلام.من تازه میخوام وارد بورس بشم.وکارگزاری مفید رو انتخاب کردم.منتظرکد و رمز بورسی هستم.
  با مطالعه این مقاله تمام رویا پردازی هایی که در سرمایه گذاری در بورس داشتم رو فراموش کردم.ومتوجه شدم هیجانی و با سرمایه بالا وارد نش