نکاتی درباره ورود به بورس ایران برای تازه کاران

نکاتی درباره ورود به بورس ایران برای تازه کاران

ورود به بورس ایران در ظاهر کار آسانی است چون با دریافت کد سهام داری  و ثبت نام در یک کارگزاری، می شود سرمایه گذاری را شروع کرد اما برای اینکه بتوانیم سرمایه مان را به خوبی مدیریت کنیم باید درباره بازار بورس اطلاعات داشته باشیم تا اصطلاحا بی گدار به آب نزنیم. اگر بدون اطلاع و آموزش بورس کافی وارد خرید و فروش سهام بشویم احتمال اینکه شکست بخوریم خیلی زیاد است.

بعضی از افراد با تصورات اشتباه نسبت به بورس ایران وارد این بازار می شوند و متاسفانه  سرمایه شان را از دست می دهند. این مقاله درباره همین تصورات اشتباه و راهکارهای حفظ سرمایه برای تازه واردان است.

تصورات نادرست درباره ورود به بورس ایران

تصورات و توقع ما برای سرمایه گذاری در هر بازاری باید منطقی باشد. بعضی وقت ها ناآگاهی از شرایط بازار و یا اطلاعات ناقص و کم باعث می شود تا نگاه ما درست شکل نگیرد و دید کاملا متفاوتی از ماهیت اصلی بورس داشته باشیم. مثلا یکی از دوستان و یا اقوام ما در معامله ای سود خوبی به دست آورده است و ما با شنیدن این موضوع با خودمان این برداشت را داشته ایم که معامله و کسب سود در بورس کار آسانی است و همه سرمایه گذاران در بورس سود بالایی به دست می آورند.

تصورات نادرست درباره ورود به بورس ایران

با ورود به بورس ایران می شود یک شبه پولدار شد


این تصور اشتباه و رایج تقریبا همه ی افراد تازه وارد به بازار بورس است. این افراد چون تجربه کافی ندارند تصور می کنند که با سرمایه گذاری در کوتاه مدت می شود سود زیادی به دست آورد و برای همین توقع شان از سرمایه گذاری در بورس خیلی بالاست. در صورتی که اگر بدون آموزش و آگاهی از شرایط بازار وارد این گود بشویم حتما ضرر می کنیم.


برای سرمایه گذاری کافی است سیگنال خوب داشته باشیم


هستند افرادی که فکر می کنند استفاده از سیگنال هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و یا از طریق یکی از اطرافیان می رسد، موفقیت شان را تضمین می کند. واقعیت این است که اگر تنها با تکیه بر این نوع سیگنال‌ها بخواهیم سرمایه گذاری کنیم ریسک بالایی را به جان خریده ایم. باید بدانیم که خیلی از سیگنال ها ممکن است اشتباه باشند.

 گاهی تبلیغ برای یک «نماد» شایعه بعضی افراد سودجو است که می خواهند با ورود سرمایه‌های بزرگ به سهم مورد نظرشان قیمت سهم را بالا ببرند و زمانی که به قیمت بالایی رسید، سهام خودشان را بفروشند. متاسفانه این افراد تنها به سود شخصی خودشان فکر می کنند.

برای تحلیل درست بازار باید از سایت های معتبر و مرجع که زیر نظر سازمان بورس فعالیت می‌کنند اطلاعات دریافت کرد و نباید بدون شناخت و آگاهی به تحلیل ها و نظرات افراد غیر کارشناس اعتماد کرد. سایت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایت رسمی بورس تهران از معتبر ترین منابع موجود هستند.


بورس مثل یک بازی است که به شانس بستگی دارد


خطرناک ترین باور درباره بورس این است که سرمایه گذاری در آن را با شانس و اقبال گره بزنیم. بعضی ها فکر می کنند چون خوش شانس هستند پس حتما در سرمایه گذاری موفق می شوند. این فکر خیلی اشتباه است. برای اینکه سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشیم تنها راه این است که اطلاعات کسب کنیم و بتوانیم شرایط شرکت ها را تحلیل کنیم و این هیچ ربطی به شانس ندارد.


برای ورود به بورس ایران باید کل سرمایه مان را درگیر کنیم


برای شروع سرمایه گذاری باید با سرمایه اندکی وارد شد و پس از صرف چند ماه برای آموزش و رسیدن به مهارت نسبی، کم کم سرمایه را افزایش داد. حتی افراد حرفه ای در بازار بورس توصیه نمی‌کنند که تمام دارایی و سرمایه خودمان را در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم.

بعضی از افراد با قرض گرفتن و یا دریافت وام بانکی وارد بازار سرمایه گذاری بورس می شوند این کار کاملا اشتباه است چون سرمایه گذاری در بورس ریسک بالایی دارد و احتمال از دست رفتن تمام و یا بخشی از سرمایه وجود دارد.

ما مجاز به سرمایه گذاری با میزان سرمایه ای هستیم که در صورت کاسته شدن از آن (یا حتی از دست رفتن کل سرمایه) زندگی شخصی ما دچار بحران نشود.


برای خرید و فروش در بورس زمان زیادی لازم نیست


بر خلاف تصور بیشتر مردم سرمایه گذاری و ورود به بورس ایران نیازمند وقت است این زمان روزانه و به صورت منظم (حداقل یک ساعت) باید در نظر گرفته شود. اگر وقت کمی دارید سرمایه گذاری به صورت شخصی در بورس گزینه مناسبی برای شما نیست.

اگر می خواهید از مزایای بازار بورس بهره مند شوید و زمان مناسبی ندارید، پولتان را در بازاری سرمایه گذاری کنید که نیاز به بررسی و سرکشی کمتری دارد و یا از گزینه های دیگر سرمایه گذاری در بازار بورس مثل «صندوق های سرمایه گذاری سهامی» استفاده کنید.

مدیریت سرمایه گذاری چیست؟

مدیریت سرمایه گذاری چیست؟

هدف اصلی مدیریت سرمایه گذاری، کم کردن زیان در معاملات اشتباه و افزایش سود در معاملات درست است. با حفظ اصول مدیریت سرمایه، سرمایه حفظ می شود و سود آوری به حداکثر میزان خود می رسد.

افراد مبتدی و کم تجربه هدف از سرمایه گذاری را تنها کسب سود می دانند در صورتی که اصل اولیه در بازار سرمایه بقا و یا ماندگاری است. یعنی اگر ما بدون توجه به ریسک سرمایه گذاری و تنها با توجه به سود، خرید و فروش کنیم در مدت کوتاهی کل سرمایه مان از دست می رود.

دو قانون وارن بافت: قانون شماره یک: سرمایه تان را از دست ندهید. قانون شماره دو: قانون اول را هرگز فراموش نکنید.

برای کنترل این ریسک روش ها و ابزارهای متفاوتی وجود دارد. که در زیر به این روش ها می پردازیم.

تعیین حد سود و ضرر

در هر معامله بورسی باید حد سود و ضرر سرمایه گذاری مشخص باشد. یعنی باید بدانیم که نهایتا چقدر می توان به بازده سهم امیدوار بود و از طرف دیگر باید حد پایین قیمت را پیش بینی کرده باشیم تا با ضرر مشخص از بازار خارج شویم. این پیش بینی به ما کمک می کند تا بتوانیم تصمیم گیری دقیق تری داشته باشیم.

فعالان کم تجربه بازار بورس معمولا در تله تصمیم گیری می افتند. یعنی وقتی قیمت سهام انتخابی آن ها کاهشی است و این اتفاق چند روز تکرار می شود چون حد ضرر مشخصی ندارند و نمی‌دانند بازار قرار است به چه سمتی برود، روی سهم خود پافشاری می کنند و ضرر زیادی می بینند. مشخص بودن حد ضرر یعنی اینکه ما بدانیم در چه قیمتی باید بازار را ترک کرد و بیشتر از آن ضرر را نباید تحمل کرد.

از طرف دیگر حد سود نیز باید مشخص باشد یعنی سرمایه گذار بداند از سهم مورد نظر چه توقعی دارد و چه زمانی باید از بازار خارج شود. با توجه به روال بازار ممکن است افزایش قیمت تا حدی پیش برود و متوقف شود یا تغییر روند به سمت نزولی داشته باشد. طمع برای سود بیشتر باعث می‌شود تا بعضی از سرمایه گذاران بی تجربه ضرر کنند.

یکی از تکنیک های حفظ سرمایه استفاده از نسبت 2 به 1 برای در نظر گرفتن میزان سود به زیان است. یعنی معاملاتی را انتخاب کنیم که ریسک سود آن نسبت به ضرر آن 2 برابر باشد. در این روش حتی اگر در 50 درصد موارد معامله ما به حد ضرر خودش برسد باز هم سود می کنیم.

اهمیت آموزش برای ورود به بورس ایران

بدون آموزش و آگاهی درباره بورس نمی توان به سرمایه گذاری موفق و پرسودی در این بازار امیدوار بود. برای شروع می توانید مقالات آموزشی، سیگنال را مطالعه کنید و یا به یک دوره آموزش بورس در آموزشگاهی معتبر بروید. نکته ای که باید به یاد داشته باشیم این است که مطالعه درباره بورس هیچ وقت نباید تمام شود. یعنی حتی بعد از اینکه تمام نکات بورسی و تحلیل تکنیکال بازار را یاد گرفتیم خواندن تحلیل ها و گزارشات تحلیلگران برتر بورس، دید ما را برای معامله بازتر می کند. مطالعه و تحقیق مستمر جز جدا نشدنی سرمایه گذاری در بورس است.

دوری از معاملات زیاد و احساسی

بعضی‌ها فکر می کنند باید از تمام پتانسیل بازار استفاده کنند این افراد با حجم بالا و در همه گروه ها شروع به سرمایه گذاری می کنند و هر روز تعداد زیادی معامله انجام می دهند. باید توجه داشت که استفاده از تمام ظرفیت های بازار تقریبا محال است و افزایش تعداد معاملات ریسک معامله را هم افزایش می دهد. رعایت حجم و تعداد معقول معامله از راهکارهای حفظ سرمایه است.

تنوع سبد خرید

برای کاهش ریسک و دست یابی به سود بالاتر سعی کنید به جای خرید یک سهم به خرید مجموعه ای از سهام در دسته های متفاوت بپردازید و تمام سرمایه خودتان را روی یک سهم سرمایه گذاری نکنید. تنوع ریسک از دست رفتن سرمایه را کاهش می دهد چون معمولا همه زیرگروه های سهام، نوسان یکسانی ندارند.

استفاده از گزینه های کم ریسک

استفاده از گزینه های کم ریسک

برای شروع سرمایه گذاری بهتر است گزینه های کم ریسک را انتخاب کنیم. گرچه معمولا گزینه های کم ریسک بازده کمتری هم دارند ولی در نظر داشته باشید هدف از سرمایه گذاری در این بازارها به دست آوردن تجربه برای سرمایه گذاری حرفه ای در آینده است.


خرید «اوراق بدهی»


خرید اوراق بدهی یکی از گزینه های سرمایه گذاری محسوب می شود. در اصل اوراق قرضه (بدهی) نوعی وام است که خریدار به فروشنده پرداخت می کند. فروشنده یا ناشر اوراق برای به پایان رساندن پروژه و یا سرمایه گذاری خود اوراق بدهی را صادر می کند. این اوراق یا توسط دولت و یا بخش خصوصی ارائه می شوند ولی بعضی از آن‌ها توسط دولت تضمین می شوند که این دسته تضمین شده، برای سرمایه گذاری گزینه امنی تری هستند.

اوراق قرضه یا بدهی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول، اوراق قیمت اسمی دارند که در موعد مشخصی به آن قیمت می رسند در این نوع اوراق خریدار از تفاوت قیمت از زمان خرید تا موعد آن سود می برد و مطمئن است که پس از خرید و صرف زمان مشخص این اوراق در موعد سررسید آن به سود مشخصی می رسد.

دسته دوم اوراقی با قیمت مشخص هستند که قیمت آن تغییری نمی کند اما ناشر میزان سود ثابت ماهیانه و یا سالیانه، به خریداران پرداخت می کند.

نحوه عرضه اوراق بدهی به دو صورت پذیره نویسی و ارائه در بورس است. با توجه به کم ریسک بودن اوراق قرضه تضمین شده، تازه واردان به بورس می توانند با خیال راحت روی این اوراق سرمایه گذاری کنند.


خرید «عرضه اولیه»


سهام شرکت هایی که تازه وارد بازار بورس شده اند و یا همان «عرضه اولیه ها»، یکی از گزینه‌های کم ریسک برای سرمایه گذاری تازه واردان به بازار بورس است. علت سود آور بودن عرضه اولیه ها این است که خریداران زیادی دارند و همین باعث افزایش قیمت آن‌ها می شود. گزارش به روز «عرضه اولیه ها» روند تغییرات مثبت آن ها را نشان می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام
  تمام سخنان شمادرست آیا بازارسرمایه ایران باتکنیک وآموزش پیش می‌رود یا دستوری هست

  • سلام
   تکنیک و آموزش اولین قدم برای ورود به هر بازار و با هر شرایطی است، ضمن اینکه در صورت بدست آوردن شناخت کافی از بازار سرمایه با تکنیک مناسب میتوانید عملکرد مناسبی داشته باشید

 • سلام تشکر میکنم ازتون دیدگاه من رو نسب به بورس تغییر دادید

  • سلام من تازه شروع کردم تاحالا هیچ بازاری سودنگرفتیم کمک کنید تاماهم لذت سودکردن بچشیم

 • با سلام چون تایپ عرایضم خیلی کندصورت می گرفت بخاطرعدم اطمینان ازاینکه عرایض تایپ شده برای عزیزان سیگنال نامفهوم باشدمجدداعرض میکنم باتوجه بگرانی هزینه کلاسهاونداشتن وقت کافی آیامطالعه
  مستمرمطالب سیگنال و کتابهای مرتبط جای کلاس رامیگیردوکافی هست برای سرمایه گذاری دربورس ؟ باتشکرازایادی محترم سیگنال

  • سلام، برای ورود به بازارهای مالی مطالعه و آموزش بدون تمرین معنایی ندارد و کلاس ها بیشتر از آموزش روی تمرین و اجرای این آموزشها تمرکز دارند در نتیجه اگر بعد از مطالعه به تمرین بپردازید احتمال موفقیت بالایی خواهید داشت

 • سلام لطفا اگه امکانش هست برای همه بخشها فایل صوتی بزارین ک وقتایی هم سر کاریم و نمیتونیم مطالعه کنیم یا حتی شبها ک چشامون بستست و میخوایم استراحت کنیم بتونیم خیلی راحت گوش کنیم و اطلاعاتمونو بالا ببریم،چون واقعا مطالبتون ارزش چند بار گوش کردنو داره

 • باسلام،ایا امکان تغییراز روش مستقیم به غیر مستقیم وجود دارد.متشکرم

 • خیلی برنامه ی کاربردی خوبی است از مدیریت وگروه پشتیبانی قدردانی میکنم امید اینکه تو تمام مراحل موفق باشید

 • مقاله مفید بود و استفاده کردم
  ممنونم از اطلاع رسانی سیگنال

 • عالی. اگه میشد از طریق این اپ خرید فروش کنیم خوب میشد. من تازه نصب کردم

 • با سلام
  ممنون از زحمات شما بابت آموزش و اطلاع رسانی با امید پیشرفت شما

 • باسلام وخسته نباشید،سوالی که ذهن بنده رادرگیرکرده این است:وقتی شخصی سهام میخردو ارزش سهام افت میکند،مبلغی که شخص متضررمیشود،کجامیرود؟لطفاتوضیح دهید.ممنون

  • سلام، این درست مثل زمانی است که شما طلا میخرید و بعد از مدتی با افت قیمت آن، ضرر میکنید

 • بسیار عالی سپاسگذارم که کمک کردید دید بهتری داشته باشیم از بورس

 • خیلی عالی بود …ولی اگه خود سیگنال آموزش بورس را از ابتدا برای سهامداران قرار بود …خیلی عالی بود و استقبال هم زیاد میشد

 • باتوجه به خرید دا رادوم حال کد بورس هم آ مده نمی دانم باید چگونه ازان استفاده کرد ممنونم اگه رهنمایی کنید

 • با تشکر فراوان . واقعیت امر ، بدون هیچ رودرواسی اپیکیشن سیگنال کاملا برایم مفید بوده و باعث و بانی این برنامه کمال تشکر رو دارم

 • سلام روزتون به خیر و شادی و سلامتی،سوالی دارم که چطور میتونمnavهرنمادی را به دست بیارم،ممنون میشم راه یا سایتی که این اطلاعات را داره یا اگر خودتون گزینه ای برای اون دارید معرفی بفرمائید.سپاسگزارم

  • سلام، nav معمولا برای صندوق ها محاسبه و اعلام میشه، برای شرکت های سرمایه گذاری هم این مقدار در صورت های مالی ذکر میشه اما برای سایر شرکت ها معمولا این عدد محاسبه نمیشه

 • عاقا من میخام این سهام پالایش یکم رو بخرم نمیدونم چیکار کنم.از یه کارگزاری هم کد بورسی گرفتم .عایا باید توسط کارگزاری این سهامو بخرم یا خودم از اپ بخرم مشکلی نیست؟
  بعد از یکماه چطوری باید پیگیر سهامم باشم؟یه اپلیکیشن برام فرستاده ddn با همین میشه خرید؟اصن این چی هست
  یکی نیست ب من بگه تو که حالیت نیست چرا سهام میخای بخری

  • سلام، در صورتی که نام کاربری و رمز عبور دارید از طریق کارگزاری بخرید راحت تر هست

 • سلام خسته نباشید
  لطفا کمی هم درمورد نمادهاوپورتفوها واعدادورقمهاهم در توضیهات بیاوری چون بیشتر با آنها سروکار داریم

 • سلام.تازه واردم.سفارش خرید سهم که میزنم چرا زود تایید نمیشه؟ صف داره این خرید سهام؟بعد کی بهترین زمان هست واس فروش؟سایتی هست که بگه کی بخرم و کی بفروشم؟

  • سلام دوست عزیز صف خرید می تونه یکی از دلایل باشه. اطلاعات کامل در مورد خرید و فروش سهم رو میتونید در این لینک و ویدئو های اموزشی و تحلیلی بورس در کانال تلگرامی سیگنال به ادرس @signal_tahlil ببینید.

 • با سلام میخام بدونم آیا تمام عرضه اولیه ها سودآور هستند و ریسک ندارند چون من تازه واردم ممنون از راهنمایی خودتون..

  • سلام دوست عزیز عرضه اولیه ها به دلیل این که کمتر از قیمت واقعی شون ارزش گذاری میشن معمولا سودده هستند. برای اطلاعت بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • واقعا از برنامه خوبتون ممنونم، من به عنوان یه تازه وارد به بورس، اطلاعات خوبی از مقاله‌هاتون بدست آوردم، خسته نباشید ⁦❤️⁩

 • سلام. ممنون ازمقاله ی خوبتون. من تازه واردبورس شدم ومی خوام اطلاعات کسب کنم چون می ترسم معامله کنم. می شه راهنمایی بفرمایید

 • تازه وارد بورسم خوشحالم از این که مقاله تان را خواندم ممنونم از شما

 • ممنون بخاطر مقاله خوبتان
  لطفا سعی شود همیشه مقالات ساده و روان تر برای ما تازه واردان باشد.

 • واقعا ممنون از درج راهنمایی های کارآمد و مفیدتون ،وتشکر از ارایه ی نظرات غیر مغرضانه ای که درج میکنین .

 • سلام من ۲۲مرداد تقاضای خرید عرضه اولیه کردم اماتا ۳۰مرداد هنوز ذخیره صندوق کم نشده وث۲۹مرداد هرکاری کردم پرداخت الکترونیکی انجام بدم مبلغ رو میزدم علامت × میامد لطفا توضییح دهید

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • من تازه واردم و تو مزیقه شدید مالی هستم
  میشه بگید عرضه اولیه چقد طول میکشه به سود دهی برسه؟و تاچه حد برای مثال میتونه رشد داشته باشه و چقد بشه؟

  • سلام، محدوده خاصی برای سود آوری یک سهم نمیشه در نظر گرفت و معمولا این سود دهی به وضعیت عمومی بازار بستگی داره

 • واقعا باید گفت دست مریزاد.اینهمه اطلاعات بدون هیچ چشم داشتی فقط جای سپاس گزاری داره.ممنون وسپاس بیکران از تمامی دوستان و عزیزانی که در این برنامه فعالیت میکنند

 • سلام میشه یه بار دیگه ساده تر درمورد حد سود وضرر یه توضیح مختصر بدید

  • سلام، در ساده ترین حالت حد سود یعنی در زمان خرید یک سهم برای خودتون مشخص کنید که اگر چقدر سود کردید این سهام رو میفروشید، حد ضرر هم یعنی اگر چقدر ضرر کردید دیگه صبر نمیکنید و سهامتون رو میفروشید

 • سلام عالی بود
  با ذکر یک مثال خرید چند سهام از بورس و سیر نموداری و زمان فروش و خرید میشه یک مقاله بهتری ارائه داد
  با تشکر از زحمات بی دریغ شما

 • سلام واحترام.. خسته نباشید،من چندروز پیش بورس ثبت نام کردم کد معاملاتی ام اومده ولی رمز عبورم نیومده برای دریافت رمز عبور چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • باعرض سلام .من تازه وارد بورس شدم بااینکه خودم اطلاعاتی درمورد بورس ندارم ولی تصمیم گرفتم بایکی ازفامیلم که چن ماهه خریدوفروش می کنه بورس من و مدیریت کنه دراصل همه اطلاعاتم براشون زدم بجای من خریدوفروش بکنه .خواستم بدونم آیا راحل خوبی هست یانه؟

  • سلام، در کوتاه مدت این تصمیم بدنیست اما باید حتما مطمئن بشید که این فرد تجربه و مهارت کافی رو داره و قابل اطمینان هست، از طرف دیگه ترجیحا سعی کنید خودتون هم به مرور با بازار آشنا بشید. کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس استفاده از خدمات صندوق های سرمایه گذاری هست

  • سلام
   با سبدگردان های معتبر و دارای مجوز سازمان بورس کار کنید.

 • سلام وخسته نباشید اولا شرکت سرمایه گذاری مرکزی چیه
  دوم برای ثبت نام در کارگذاری مراجعه حتما حضوری باید باشه یا ازطریق سیگنال میشه انجام داد

  • سلام، شرکت سرمایه گذاری مرکزی برای جمع آوری اطلاعات مربوط به همه سهامداران در شرکت های سهامی عام تاسیس شده و هر خرید و فروشی در این شرکت ثبت میشه. احراز هویت کارگزاری ها جدا از احراز هویت سجام است و در حال حاضر به صورت حضوری انجام میشه

 • سلام و خسته نباشید خواستم ببینم شما کلاسهای آموزشی دارین جای یا آموزشگاهی که اومد و ثبت نام کنیم دوره بگزرونیم اگه امکان داره بفرما چون من تازه واردم شدیدا نیاز به آموزش دارم دنبال یه جای خوب میگردم سیگنال میدونم خیلی برنامه خوبیه و مطالبی مهم و کار آمدی داره اگه بشه آموزش حضوریم داشته باشبد عالیه عالی ممنون

  • سلام دوست عزیز، ما هیچ کلاس یا دوره حضوری نداریم و تمام مطالب آموزشی خودمون رو به صورت متن، پادکست و ویدیو به صورت رایگان از طریق سایت، اپلیکیشن و صفحات مجازیمون در اختیار شما قرار میگیره

 • سالها پیش با داشتن تنها یک سهم اما به تعداد زیاد وارد بازار بورس شدم . متاسفانه به دلیل کم تجربگی چند هزار سهم را به قیمت یک ششم قیمت کارشناسی شده فروختم که در آن مقطع ضرر و زیان هنگفتی بود. همین زیان باعث شد که با دلخوری و دلسردی از بورس خارج شوم. توصیه من به همه تازه واردین این است که حتما و حتما آموزش های لازم را در رابطه با این بازار سرمایه ببینند بعد اقدام به انجام معاملات در آن کنند.

 • سلام من تازه وارد بورس شدم سهامهای خودروئی پالایشگاههای وبانکی گرفتم الا وحشتناک توضررم چکار کنم

 • سلام،ممنون بابت مقاله خوبتون و همچنین اپلیکیشن خوب سیگنال.
  من تازه وارد بازار بورس شدم و میخوام فعلا با مبلغ کمی در حد دو سه ملیون تومن سهام بخرم ، بنظرتون اوراق قرضه بگیرم بهتره یا سهتم عرضه اولیه یا سهام شرکتایی مثل شستا و فولاد و اینا که اصلاح شدن یا تو اصلاح هستن

  • سلام، اینکه چه سهامی خریداری بکنید به شما و استراتژی معاملاتیتون بستگی داره، اما چیزی که مشخصه، اوراق معمولا سود آنچنان بالایی ندارند اما بدون ریسک هستن، عرضه اولیه ها معمولا سود خوبی داشته اند اما تعداد سهام کمی به هر نفر میرسه و سهام عادی حتما باید با بررسی دقیق خریداری بشن تا سود داشته باشند

 • با سلام . و تشکر از برنامه وسیگنال بسیار خوبتان
  من یه پیشنهاد دارم و اون اگه میشد یک برنامه جستجو در نظر گرفته شود تا دسترسی به مطلب مورد نظر راحتر باشد
  با تشکر

  • با سلام ممنون از پیشنهادتون
   درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت

 • سلام من تازه واردم خیلی بورس میشنوم تو اطرافم برای اینکه وارد بورس شم چه اقداماتی باید انجام بدم

 • سلام
  ممنون از مطالب مفید و ارزندتون
  من تازه امروز ثبت نام کردم و خیلی به من کمک کرد
  سپاسگزارم

 • سلام.من تازه واردم و به بازار آشنایی کامل ندارم.ولی این چند روز یا به توصیه دوستان یا به صلاحدید خودم یه سری سهم خریدم که تو بعضیاشون خیلی سودم و تو بعضی هاشون ضرر.الان به توصیه شما تمام سهم هامو بفروشم برم آموزش کامل ببینم یا نه نگه شون دارم؟؟

 • واقعا ممنونم از برنامه عالیتون من خیلی اطلاعات درمورد بورس کسب کردم

 • با سلام ممنون از توضیحات کاملتون اگر امکانش هست یه توضیح بیشتری درمورد خرید اوراق بدهی بدهید وچطور باید انرا خرید کنیم باتشکر

 • سلام وقتی تعدادس یهام در بورس میخریم وکارگزاری 1/5درصد کارمزد مبگیرد یعنی اون15درصد روی قیمت سربه سر میخورد موقع فروش همان. سهام ایا دوباره کارمزد کم میکنن یانه همان 15درصد اولیه هست یا به عبارت. اگر ما. سهام. را به قیمت 1 ریال بالاتر از قیمت سربه سر در پرتفوی بفروشیم ایا سود کردهایم یا باید دوباره 15درصد برای غروش هم. در نطر گیریم مثلا اگر من. 20سهم فولاد. بخرم وقیمت سربهسر در پرتفوی مثلا 40000 ریال باشد حالا اکر من40001ریال بفروشم ایا یک. ریتل سود کردم یا نه هنوز باید 1/5درصد کارمزد کارگزاری را کسر کنم

  • با سلام
   بله قیمت سربه سر قیمت سهم + میزان کارمزد است.

 • سلام با خوندن این مقاله حس خوبی بهم دست داد و به اطلاعاتم اضافه شد و بارعایت نکات مفید این مقاله قصد سرمایه گذاری در بازار بورس رو دارم . خدا قوت

 • ،
  سهامدار محترم شرکت سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی
  با سلام
  جهت حضور در مجمع عمومی شرکت، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام اقدام فرمایید.ماکه سهام عدالتمون غیرمستقیم هس بازم باید اینو تکمیل کنیم برای چی هس لطفا جواب بدین؟

  • سلام وقت بخیر
   ثبت نام سجام رو انجام بدین تا بتونید دارایی هاتون رو ببینید.
   سود نقدی تقسیمی شرکت های سهامی از طریق سامانه سجام و شماره حساب اعلامی به آن پرداخت می شود.

 • سلام
  من خیلی وقت بود دنبال اطلاعات بورس می‌گشتم تا اینکه دوستم سیگنال را معرفی کرد اطلاعات ساده وروان ارائه شده. سپاس

 • کارگزاراگاه تعیین کردم ولی برای خرید یا علامت خریددیده نمی شوددراسا تریدرنسخه وب اگاه..ازچه طریق کلمه خریدرا ببینم.ممنون می شوم.

 • سلام برادرم تو خدمات ا رتباطی بهش نگفتن گدوم کارگزاری ثبت نام شده از کجا بغهمیمم تو.کدوم کارگزاری هستیم

  • با سلام
   پیامکی از طربق کارگزاری مربوطه به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

 • سلام وعرض خسته نباشید
  امروز هرکاری کردم نتونستم در بورس خریدی انجام بدم همش با اینکه موجودی کافی داشتم می گفت مانده کافی نیست لطفا علت رو برام توضیح می دید

  • سلام، تعیین حد ضرر بر اساس تحلیل نمودار قیمت انجام میشه

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون برای تازه وارد ها عرضه اولیه بهتره یا صندوق ها؟

  • سلام، هردوی این موارد برای افرادی که به تازگی وارد این بازا شده اند مناسب هست و مزایایی دارد، عرضه های اولیه به شما کمک میکنه که با جریان معاملات آشنا بشید و صندوق ها کمک میکنند تا در بازه ای که در حال آموزش دیدن هستید از روند بازا عقب نمانید و سرمایه شما هم با این روند رشد کند

 • راهنمایی های خوب و ارزنده ای برای ما فراهم آورده اید ممنونم از شما…

 • واقعا مطالب مفیدی ارائه میدین دمتون گرم واسه من که تازه وارد بورس شدم آموزنده بود 🙏🙏🙏

 • چقدر لذت بخشه وقتی تو اولین روزهای آشنایی و ورود به بورس با همچین تحلیل و صحبت های پر محتوایی روبرو میشی، دستمریزاد

 • سلام خسته نباشید. ممنون از برنامه خوبتون . اگر برای سرمایه گذاری در بورس طلا بفروشیم این کار درسته ؟؟ و اینکه پولمون رو سهام بخریم یا در صندوق ها سرمایه گذاری کنیم ؟

 • سلام سپاس بابت مطالب مفیدتون.لطفا اموزش ها رو بیشتر کنید یا به صورت کلیپ یا پادکست.❤❤😍

 • با تشکر ار مقاله خوبتان در ورود کاربران به بازار سرمایه در صورت امکان از مقاله های با بار علمی بیشتر در سایت بارگداری فرمایید باز هم ممنونم

 • سلام.ممنون بابت این اطلاعات صحیح و کامل. من میخوام وارد بورس بشم و با این اطلاعات کامل میتونم موفق تر هم باشم.ممنون

 • عالی بود سپاس بابت دراختیار گذاشتن تجرتبون برای ما تازه واردان

 • سلام خیلی ممنون ازبرنامه وتوضیحات کاملتون وگذاشتن دیدگاهها ممنون تشکر

 • سلام. با تشکر از این اپلیکیشن کامل و خوبتون که باعث میشه هر آدم مبتدی هم بتونه یه شناخت اولیه و کاملی از بورس و سرمایه گذاری پیدا کنه.

 • سلام من کدبورسی گرفتم چقدربایدصبرکنم تافعال بشه وازاسم تستی وآزمایشی دربیاد؟

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه معاملات رو دریافت کنید.

 • سلام من تازه می‌خوام وارد بورس بشم و این مطالب خیلی عالی و آموزنده برای من نوعی بود

 • سلام ممنون میشم راهنمایی کنید من تازه وارد دنیای بورس میخوام بشم ، احراز هویت غیر حضوری کردم از طریق همین سیگنال ، برا من کد معاملاتی هم تازه اومده ، نام کاربری و رمز رو برام پیامک میکنند؟ اگه نمیکنند چجوری باید بگیرم تا وارد سامانه مفیدآنلاین بشم ، چون اونجا ازم نام کاربری و رمز میخواد

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • سلام ممنونو تشگر بابت مقاله مفیدتون من اهل بورس نیستم اما دوست دارم بیشتر بدونم چون هیچ کاری بدون زحمت نیست زندگی کلا ریسکه اما ربطی به شانس نداره. بورسم علم خودشو میخاد بدون تحقیق ودوره وآمزش وارد بورس نشوید مراقب افراد سودجوهم باشید.

 • درود بر شما. آموزش خوبی بود. ممنونم. قصد ورود به بورس دارم و نیازمند آموزش زیاد. سپاسگزارم

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.

 • باسلام من تقریبایکماهه واردبورس شدم.تمام مطالبی که بیان کردیدواسه من آموزنده بودممنونم

 • بسیار متشکرم که این مقالات رو بصورت رایگان در اختیار ما قرار میدید.ای کاش که همه افراد مبتدی این مقالات را بخونن و درست وارد بازار بشن.
  به امید آن روز

 • سلام وقت بخیر. سود عر ض اولیه چطور ی حساب میشه

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با عرضه اولیه ها می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • ممنون از برنامه خوب و کارآمدتون. خسته نباشید همه مقالات عالی و حرفه این .

 • سلام تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که در هر زمینه ای اطلاع رسانی درست انجام میدهند

 • سلام خسته نباشی من تازه واردم میخوام اموز ش ببینم تا سود خوبی داشته باشم راهنمایی کنید

  • یلام دوست عزیز، برای اموزش بیشتر می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی سایت سیگنال استفاده کنید. موفق و پرسود باشید.

 • ممنون از مطالب مفید شما، بزرگوار آیا برای تازه کار امکان دریافت سیگنال جهت خرید وجود داره

  • سلام دوست عزیز، هیچ گونه پیشنهاد خرید و فروشی از طرف سیگنال ارائه نمی شود. شما می توانید با مطالعه مقالات تحلیلی در سیگنال از وضعیت سهم ها مطلع شوید.

 • با سلام و احترام بنده هم تازه وارد در بورسم ما تازه واردان اول کاریم حالاحالاها باید از مطالب مفید شما وسایر مقالات بهره ببریم ممنون از مطالب مفیدتون

 • سلام
  ببخشید بنده هنوز مدرک تیپلمرو دریافت نکردم
  یا امکان این وجود داره تا در بورس سرمایه گزاری بکنم یا خیر ؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز، قانون حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برداشته شده است و تمام علاقه مندان به بازار بورس می توانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.

 • سلام به نظر شما چند شنبه برای خرید بورس مناسب ت است منظورم این است که اول هفته خوب است یا وسط هفته یا آخر هفته؟

 • سلام.واسه ارز اولیه چه زمانی بایدثبت سفارش کنیم..ممنون میشم راهنمائیم کنید

  • سلام دوست عزیز، اطلاعیه نماد مورد نظرتون رو بخونید. ساعت ثبت سفارش نماد مربوطه در اون ذکر شده. برای مطالعه اطلاعیه عرضه اولیه ها می تونید از بخش اخبار در سربرگ عرضه اولیه سایت سیگنال استفاده کنید.

 • سلام من کدبورسی از آپ سیگنال گرفتم سوالاتی دارم یکی چرا حروف کد بورسی یک حرف غیرفامیلی من است سوال دیگه برای خریدوفروش دربورس نام کاربری و رمز باید جایی درخواست بدم یا بعد مدتی برام میاد میشه جهت خریدوفروش دربورس اصلا کاری به کارگزاری نداشت مستقلا میشه ۰تا۱۰۰ خودمون انجام بدیم؟ممنون میشم از زحمتتان

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.
   بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید.
   خرید سهام هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می شن باید حتما از طریق کارگزاری اتفاق بیفته. برای اطلاعات بیشتر میتونید از این لینک استفاده کنید.

 • من ثبت نام کردم و کد بورسی برام پیامک شده…. مشکل اینه که کد بورسیم طبق فرمتی که برای همه باشه نیست … باید سه حرف اول فامیلیم باشه: «مرا» اما بجاش اومده:«ع فز»… طبیعیه؟

  • با سلام و احترام، اگر قبل از دریافت کد بورسی، سهام عدالت گرفته باشین، حروف کد بورسی صادر شده برای شما متفاوت از نام خانوادگی شما خواهد بود.

 • فوق العاده کامل و عالی من کل مطالبی که توی پک بورس خریده بودم اینجا هم خوندم ممنون بابت اطلاعات کاملتون

 • سلام، من کد سجام رو از قبل دارم.برا شروع سرمایه گذاری باید چکار کنم.ممنون

  • سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد سجام فرایند احراز هویت تون رو تکمیل کنید و بعد از دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات کارگزاری بشید. برای اشنایی بیشتر با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام مقالات تان عالی است با این روش وپر انرژی ادامه بدهید ممنون وخسته نباشید.

 • سلام اینجا جای نداره داخل سیگنال عرضه اولیه ک میخواد وارد بورس بشه بگه چی هست

  • سلام، برای اطلاع از آخرین وضعیت عرضه اولیه ها در سیگنال گزینه “از عرضه اولیه بعدی باخبرم کن” را از بخش سهام فعال کنید

 • سلام .میشه لطفا روش خرید کردن و فروش را با نمایش تصویر نشون بدید که خودمون انجام بدیم لااقل خرید عرضه اولیع را خودمون انجامش بدیم . ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام در بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام. عالیه. من تازه میخوام وارد بورس بشم ولی میخوام اول خوب بورس رو یاد بگیرم بعد شروع کنم ب سرمایه گذاری. اینکه از تجربیات خودمون درس برداریم خوبه ولی اینکه از تجربیات دیگران استفاده کنیم خیلی بهتره.

 • سلام و عرض
  به نظر شما با بالاترین ریسک ممکن سبد گردانها سود بیشتری میدهند یا صندوقهای سهامی؟

  • سلام دوست عزیز… خدمات سبدگردانی به دلیل تطابق با شخص سرمایه گذار میتونه ریسک و بازده بالاتری داشته باشه.

  • سلام دوست عزیز، شما می توانید با مطالعه مقالات اموزشی و تحلیلی در سیگنال از سازو کار و وضعیت بازار مطلع شوید.

 • با سلام ممنون از راهنمایی شما اگر امکان دارد مسائل آموزشی در مورد بورس را بیشتر توضیح دهید . موارد را به صورت کلی بیان کردید .

  • سلام دوست عزیز، اگر مطلب خاصی مدنظرتون هست لطفا با ما در میان بگذارید. باتشکر

 • با سلام و عرض ادب من از بانک سرمایه ۳۰۰ سهم دارم ولی توسط کارگزاری کد خرید و فروش ندارم آیا ارزش این ۳۰۰ سهم رو از دست داده ام ؟

  • سلام دوست عزیز… به سامانه سجام مراجعه کنید و دارایی خودتون رو مشاهده کنید.

 • دو قانون وارن بافت: قانون شماره یک: سرمایه تان را از دست ندهید. قانون شماره دو: قانون اول را هرگز فراموش نکنید

 • سلام ممنون از اطلاعاتتون من میخواستم بپرسم من سال ۸۵ سهامی را خریداری کرده ام ولی الان میتونم بفروشم یا باید کار گراری برای من بفروشه در ضمن چکار کنم تا اون سهم رو در سبدم ببینم تا بتونم بفروشم

  • سلام دوست عزیز…الان شما باید در سجام ثبت نام کنید و کد بورسی بگیرید سپس از طریق کارگزاری اقدام به فروش سهام تون کنید.

 • با عرض سلام و درود. ممنون از مطالب مفیدتان. یه سوال داشتم اینکه آیا برنامه یا سایتی هست که سهم ها رو به روز تحلیل کنه. ممنون

  • سلام دوست عزیز، حداقل مقدار سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان است. تنها برای عرضه اولیه میتوان برابر با مقدار اعلام شده خرید کرد که ممکن است این مبلغ بیشتر یا کمتر از 500 هزار تومان باشد.

 • بسیارعالی و آموزنده بود متشکرم
  فقط یه سوال آیا سرمایه گذاری و بورس برای خانم های خانه دار هم ممکنه؟ چطوری میشه مثلا طلاهاشون رو وارد بورس کنند اصلا میشه؟

  • سلام دوست عزیز، سرمایه گذاری برای تمام علاقه مندان امکان پذیره اما تنها سرمایه ای که می توان از ان برای ورود به بورس استفاده کرد، وجه نقد می باشد.

 • سلام خدمت همه عزیزان ودست اندرکاران اپلیکیشن سیگنال نکات بسیار مفیدی داشت حتی برای خودمن که دوساله دربورس فعالیت مستمر دارم خواهشمنداست مقالات ومطالب بروز وبیشتری درمعرض دیدما مخاطبان بگذارید باسپاس فراوان وخداقوت.

 • سلام
  ممنون از مقالات خوب و کاربردی و دسته بندی شده تون
  امکانش هست شرکت های بورسی و نماد هاشون دو توی هر گروه معرفی کنین، یا جایی هست که لیست این شرکت ها رو به همراه نمادهاشون ببینم؟

  • سلام دوست عزیز، شما می توانید با مراجعه به سایت tsetmc.com نام تمام شرکت های فعال در بورس را به همراه نماد انها مشاهده کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من 15 سال بیشتر ندارم و میخاستم از الان شروع ب یاد گیری کنم تا بعد وارد بازار شم
  ایا ممکنه ک بتونی خرید و فروش کنم یا اصلا میتونم وارد بازار شم؟؟ اخه هنوز کارت ملی ندارم

  • سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال می تونن با کد افلاین در بازار فعالیت کنن برای اطلاعات بیشتر می تویند از این لینک کمک بگیرید.

 • این مطالب بینهایت باعث آگاهی میشه و کمال تشکر رو از شما و گروه خوبتون و بخصوص سیگنال دارم….خوبه که یک دوست خوب مثل شما وجود داره❤

 • کدسجام وپرداخت راانجام دادم امامجدداپرداخت میخواهد چرا؟
  درثانی آیابه صندوقهای سرمایه گذاری اطمینان کنیم یا سرمایه در اختیارشان بگذاریم.یابانک بهتر است راهنمایی کنید سپاس

 • درود برشما و سپاس از زحماتتون…
  بنظرم مطالبی رو که بصورت پادکست ارائه میشود بسیار کارآمدتر و قابل فهم تر و در مواقع استراحت و رانندگی و … قابل استفاده تر میباشد.
  ایکاش تمام مطالب موجود در سیگنال رو بصورت پادکست هم ارائه میدادین.
  درهرصورت واقعا کار سترگ و قابل تحسین و قابل تقدیر و مفیدی انجام شده و امیدوارم موفقیت در سایه پروردگار برای شما باشد
  باسپاس

  • سلام دوست عزیز، ممنون از لطف وهمراهی شما با سیگنال، به زودی فایل های بیشتری در دسترس شما مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید

 • سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  سود حاصل از این صندوق ها به طور قطع به یقین از سود بانکی بیشتر؟ و اگر بیشتره حدودا چند برابر

  • سلام دوست عزیز، با توجه به تنوع صندوق ها می تونید از مقالات اموزشی و تحلیلی سیگنال استفاده کنید.

 • سلام دوست عزیز ببخشیدیه سوالی، داشتم، برا، اونی که، سهام نداره، چطوربایداوراق بهادار، خریداری کنه، یا، وارد، بازاربشه، لطفأراهنماییم کنید، ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با اوراق می تونید از این لینک و برای اشنایی با نحوه ورود به بازار بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  اول از همه تشکر میکنم از مطالب و برنامه بسیار عالی که در اختیار ما گذاشتید👍👍👍👍👍👍😘😘😘😘😘
  دوم یه سوال داشتم از خدمتتون ، آیا صندوقی هست که در املاک سرمایه گذاری کنه و در بورس هم باشه درست مثل صندوق های طلا ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 • من قصد ورود به بازار بورس رو دارم
  مطالبتون رو دنبال میکنم واقعا مفیدن
  ممنون

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم از کجا باید بفهمیم ( ترجیحا تو برنامه خودتون)
  که کدام اوراق قرضه توسط دولت تضمین شده هستن؟

  • سلام دوست عزیز، از سایت فرابورس میتونید مشخصات دقیق اوراق و ارکان اوراق آورده شده رو پیدا کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم بعد از ثبتنام در سایت آگاه و سپس احراز هویت اولین اقدام چیه چکار باید کرد برای سرمایه گذاری
  ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام دوست عزیز، در صورتی که مراحل ثبت نام تون رو تکمیل کردین و وارد حساب کارگزاری تون شدین می تونید با شارژ حساب، معاملات تون رو شروع کنید. برای اشنایی بیشتر از این لینک کمک بگیرید. موفق و پرسود باشید.

 • دفتر پیشخوان که رفته بودم یه پیرمردی اومده بود برای دریافت کد بورسی.گفتم حاجی چیزی بلدی؟بنده خدا فک میکرد بورس عینه سود بانکیه.فک میکنه پولو میزاره اونجا میره دوسال دیگه میاد پولش دوبرابر میشه.همینا میان گند میزنن به بورس

 • سلام می خواستم نظرتون رو راجع به سهم های فولاد، ذوب، فارس بدونم من اینارو خرید زدم ولی منفی میخوره بفروشم یا نگه دارم

  • سلام دوست عزیز، تصمیم برای خرید و فروش به استراتژی شما بستگی داره و بر عهده خودتون هست. موفق باشید

 • سلام
  در خصوص صندوق حامی خواستم بپرسم حتما باید حضوری مراجعه کنیم

  • سلام دوست عزیز… به سایت اختصاصی صندوق مراجعه کنید

 • سلام دوست عزیز، بزای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • با سلام وعرض ادب وبا سپاس فراوان از زحمات
  بی دریغ شما ،
  سوالی داشتم از جنابعالی ؛من هم مثل بعض از دوستان اطلاع زیادی از بورس و اوراق ندارم
  من در بانک مسکن سپرده گذاری نموده ام جهت اخذسود که جدا از سود اوراق خریده مسکن هم دریافت میکنم و از انجایی که عرض کردم اطلاعی از بورس و اوراق ندارم عهده فروش انها را به خوده رییس بانک گذاشتم که هر بار مبلغ فروش انها را به حسابم واریز میکند که من نه از قیمت اوراق با خبرم ونه از َشرایط فروش انها ‘البته از سجام پیامکی جهت ثبت نام و دریافت کد بورس دریافت کردم که خوده رییس بانک این مورد را هم برایم انجام و کد هم دارم و سوال بنده این است که ایا باید اعتماد کامل از رونده کار داشته باشم یا اینکه باید هر بار جهت فروش ومبلغ فروش در شک وشبه بسر ببرم لطفا مرا راهنمایی کامل کنید بابت این مورد با کمال تشکر از جنابعالی و همکاران محترم

  • سلام دوست عزیز، ممنون از لطف و همراهی شما با سیگنال، اوراق دارای سود در سررسید هستند. برای اطلاعات بیشتر می تونید این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام.خواهشا یه توضیح(راهنمای جامعی)در مورد ورود به بازار بورس به صورت خیلط ساده و روان به اشخاص کم سواد و ترجیحا روستایان و کارگرانی که سطح سواد کم و در مقابل مایل به ورود به بورس و سود آوری هستند بدهید.خصوصا در زمینه سهام عدالت که اکثر سهامداران اشخاص کم تجربه و کم سواد میباشند و مایلند به صورت مستقیم سهام عدالتشان را در بورس خودشان اداره کنند.از کنترل سهام تا میزان سود دهی و زمان و نحوه دریافت سود و همچنین مراحل فروش سهام (سهام عدالت)در بورس

  • سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه ورود به بورس می تونید از این لینک و برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام می تونید از این لینک کمک بگیرید. تمام اموزش های سیگنال به زبان ساده بیان شده تا راحتی مخاطبان عزیز رو فراهم کنه. می تونید از این مقالات استفاده کنید. به زودی مقالات بیشتری هم در دسترس کاربران عزیز قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • سلام،برای خرید سهام در بازار بورس چه ساعاتی در روز باید اقدام کنیم؟

  • سلام دوست عزیز، بازار بورس هر روز (از شنبه تا چهارشنبه) بین ساعت 8:30 تا 12:30 فعال است و می شود به صورت آنلاین در آن فعالیت کرد. در غیر این ساعت ها نمی شود در این بازار خرید و فروش انجام داد. سامانه معاملاتی آفلاین به ما کمک می کند تا در هر ساعتی از شبانه روز معامله دلخواه خود را سفارش بدهیم تا در صورتی که بازار (در زمانی که فعال است) به آن قیمت رسید، از طرف ما معامله انجام بشود. در این روش پس از ثبت معامله آفلاین مجدد ارزش معامله را با سرمایه گذار چک می شود. اگر سهم و قیمت مورد نظر سهامدار تایید شود بعد از آن خرید و یا فروش اتفاق می افتد. موفق و پرسود باشید.

 • باسلام و خسته نباشید
  جای تشکر و قدردانی دارد که شماو همکاراتون در رسیدن به سود …کاربران همکاری میکنید چون همیشه این قشر ضعیف هستن که با رسیدن به سود کلان وسوسه شده و متضررمیشوند موفق کامیاب باشین

 • بادرود و سپاس فراوان از تمامی پرسنل سیگنال…اولا بنده با آزادسازی سهام عدالت میخواستم وارد بورس شوم اما به دلیل ترسی که از کلاهبرداریها مکرر که میشه اقدام به این کار نکردم و چون تجربه کافی ندارم منصرف شدم اما سهام عدالت پس از آزادسازی کجا میشه فروخت …و الان تو فامیل کسانی پیشنهاد دادن با 3300م هفتگی یک م بهتون میدم و باید خرید کنید و نفر بیارید آیا اینام توخریدفروش سهام هستن یا بازم مثل کلدگوئسیت هست

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با سیگنال، سهام عدالت بعد از آزاد سازی به روش مستقیم از طریق بورس قابل خرید و فروش خواهد بود. درمورد قسمت دوم سوالتون، این موضوع به هیچ وجه صحت نداره و عضو گیری یا خرید و فروش سهام به جز از طریق بورس غیر قانونی هست.

  • سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ قابل سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست

 • سلام من تو کارگزاری اگاه ثبت نام کردم احراز هویت هم انجام دادم ولی میگه برای دریافت کد بورسی منتطر باشید… در حالی که میگه در اسا تریدر امکان انجام معاملات برای شما فعال شد(در خالی که کد بورسی هنوز پیامک نشده)

  • سلام دوست عزیز، بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • سلام من تازه واردبورس شدم درحال حاضرسهامی که خریدم ضررکرده میخواستم ازتون بپرسم. سهاممو بفروشم یانگه دارم؟

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی معاملاتی شما بستگی داره. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر
  ممنون از همه بزرگوارانی که دست دیگران را با مشاوره درست در مسیر بورس می گیرند. سلامت و پایدار باشید

 • من تصمیم دارم وارد بوس بشم و میخوام قبل هر کاری از شرایطش سر در بیارمو ممنون واسه اطلاعات عالیتون

  • سلام دوست عزیز می تونید از این لینک و دیگر مقالات اموزشی سایت سیگنال استفاده کنید. موفق باشید.

 • سلام و خسته نباشید ببخشید من تازه میخوام وارد بورس بشم میخواستم بدونم اوراق فرضه رو میشه یه سال کامل نگه داشت

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید اوراق رو بفروشید یا تا زمان سررسید نگهداری کنید. موفق باشید.

 • شما فوق العاده اید
  از اینکه با سیگنال آشنا شدم خیلی خیلی خوشحالم، شما تاثیر زیادی در تغییر زندگی من گذاشتید
  ممنون از وقتی که برای آگاهی دیگران گذاشتید

 • ممنون از برنامه ومقالا ت خوبتون فیلم های اموزشی هم دارین ویکی اینکه می شه آدرس آمزشگاه های که بورس یاد می دن در اپلکیشنتون بزارید

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با سیگنال، پیشنهاد شما بررسی خواهد شد. باما همراه باشید.

 • سلام و ارادت و ممنون از مطالب مفيدتون و بيان روان
  سوالم اين بود كه چطور ميتونم اختصاصي مشورت بگيرم ازتون ؟

  • سلام دوست عزیز ممنون از لطف شما به سیگنال، در حال حاضر خدمات مشاوره نداریم.

 • سلام من تازه وارد بورس شدم منتها چون اطلاعات ندارم رمز ونام کاربریم رو در اختیار یکی گذاشتم که برایم اولین خرید رو از بورس انجام دهد آیا کارم اشتباه بوده میتونه سواستفاده کنه

  • سلام دوست عزیز، برای ورود به سامانه معاملات نیاز به نام کاربری و رمز عبور هست اگه کسی این اطلاعات رو داشته باشه میتونه وارد پنل شما بشه . حتما مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام خسته نباشید میخواهم در این زمینه منو کمک کنید و وارد بورس بشم سپاس و متشکرم

  • سلام دوست عزیز می تونید این لینک و دیگر مقالات سایت سیگنال رو مطالعه بفرمایید. موفق و پرسود باشید.

 • سلام ، با اخذ کد بورسی جدید چگونه میتوان سهام های قدیمی را در کد بورسی خود مشاهده و به حساب آور ؟ . تشکر

  • سلام دوست عزیز، کد بورسی برای هر فرد تنها یکبار صادر میشه. در صورتی که در سجام ثبت نام کرده باشید می تونید برای مشاهده سبد دارایی تون از درگاه ذینفعان بازار سرمایه کمک بگیرید.

 • سلام .من بتازگی احراز هویت شدم ولی از طریف دفاتر پیشخوان دولت .سوالم این هستش که ایا بدون ثبت نام در کار گزاری .میتونم بصورت مستقیم به خرید و فروش اقدام کنم .؟ یا حتما باید از درگاه یکی از کارگزاری ها وارد بشم ؟

  • سلام دوست عزیز، خرید سهام هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ارائه می شوند باید حتما از طریق کارگزاری اتفاق بیفتد. برای اطلاعات بیشتر می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • با سلام این اوراق دولتی که برای هر کد ملی گذاشتن خوبه خرید کنیم یانه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. موفق باشید.

 • عالیست استفاده خوبی کردیم اما توضیحات بسیتر نبود در بر خی موارد ذهن ادم گنگ میشه

 • سلام ممنونم از مقاله ها و راهنمایی های شما در مدت کمی که از برنامه شما استفاده میکنم اطلاعات خوبی دریافت کرده ام سپاس

 • سلام ممنون که وقت باارزشی روصرف راهنمایی تازه واردهاکردین.تندرست وپیروزباشید.

 • سلام خدایی اطلاعاتتون بی طرفانه وبی مغرضانه هستش دمتون گرم هینجور که به ما کمک میکنید خدا هم به شما کمک کنه ممنون از دست اندرکاران وتیمه عالیتون

 • سلام.من تازه میخوام وارد بورس بشم.وکارگزاری مفید رو انتخاب کردم.منتظرکد و رمز بورسی هستم.
  با مطالعه این مقاله تمام رویا پردازی هایی که در سرمایه گذاری در بورس داشتم رو فراموش کردم.ومتوجه شدم هیجانی و با سرمایه بالا وارد نشوم.
  متشکرم از راهنمایی های شما در این مقاله.

 • ممنونم از راهنمایی منطقی شما چون من تازه وارد این بازار بورس دارم میشم خیلی عالیه

 • سلام .من‌تازه وارد بورس شدم با یک‌تومن سرمایه .گام اول چی خرید و فروش کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام و خدا قوت
  باتشکر از کارشناسان اپلیکیشن سیگنال بابت این مقاله های قابل فهم و کاربردی

 • سلام سود مجمع یک سهام وقتی میاد وارد پرتفوی چطور میشه که برداشت کنیم؟ باتشکر

 • سلام .ممنون از اموزشهای خوبتون. لطفا برای خرید عرض اولیه باید چکار کنیم؟از چه نرم افزاری استفاده کنیم؟لطفا اگه میشه مطالب از طریق فیلم اموزش بدید.براس اولین بار چطور باید خرید انجام بدیم؟من تازه کد بورسی گرفتم چیزی نمیدونم.سپاس

 • سلام
  تشکر بابت مقاله های مفیدتون امیدواریم این مقاله ها کمک حال ما تازه کارای بازار بورس باشه که بی اطلاع تصمیم به سرمایه گذاری نگیریم بازم تشکر

 • عالی بود کاش یک فیلم یا آموزش تصویری هم داشتید
  باز ممنون

 • لطفا در مورد نسبت دو به یک در مورد سود به ضرر بیشتر توضیح دهید آیا معنی اش اینه که مثلا اگه برای یک سهم سود ی رو در نظر بگیریم که نصف ا ون مبلغ رو اگه کسب نکردیم سهام خود رو بفروشیم؟

  • سلام دوست عزیز، منظور از نسبت سود به ضرر این است که شما هنگام خرید سهم برای خود حد ضرر و حد سود در نظر بگیرید و اگر سهم به هرکدام از سطوح مد نظر رسید اقدام به فروش سهم خود کنید. اگر سهم حد زیان شما را زد، یعنی از سهم با زیان خارج شوید. این نسبت یعنی در صورتی که سهم به هدف شما رسید نسبت به زمانی که حد ضرر خود را زد، این نسبت دو به یک باشد.

 • سلام
  تشکراززحمات وراهنمایی هایتان اگر امکان داره دراین شرایط کرونائی کلاسهای آموزشی آنلاین همراه باتمرین برای تازه واردان این حرفه بگذارید .

 • سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر در فارکس مشغول هستم و تموم اموزش های تکنیکال اعم از پرایس اکشن و الیوت ویو و هارمونیک رو گذروندم میخواستم بدونم اینکه در بورس ایران هم میشه از اون تکنیکال ها استفاده کرد یا نه،
  یا بورس ایران بیشتر به سمت فاندامنتال پیش میره چون با این اوضاعی که میبینم از تکنیکال خبری نیست.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز، هر فردی برای موفقیت در هر بازار بعد از گذشت زمانی استراتژی خاصی را بهره می برد این استراتژی می تواند با ابزار تکنیکال بنیادی یا تابلو خانی بدست آید.

 • واقعا اطلاعات خوبی در مورد بورس گذاشتین بنظر من همه باید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند تا بی گدار به آب نزنن
  متشکرم

 • با سلام و خسته نباشید
  واقعا دستتون درد نکنه که راهنمایی خوبی میکنید
  فقط لطف کنید در مورد افراد حقیقی و حقوقی تو جدولتون وعددهایی که نشون میده راهنمایی کنید ممنون میشم.
  باتشکرفراوان

 • باتشکر از مطالب خوبتان بسیار عالی و قابل فهم خوشحال هستم‌که با سایت شما آشنا شدم وازمطالب آن استفاده میکنم.

 • مطالبی که خوندم خیلی مفید و آموزنده بودند.از شما خیلی سپاسگزارم.

 • واقعا احساس شادی میکنم که پیش از ورود به این بازار با مقاله ها و راهنمایی های شما آشنا شدم.واقعا ممنونم

 • با مطالعه چنین مطالب مفیدی که حاصل کوله باری از تجارب چندین ساله نویسندگان است، نکات مفیدی درمورد بورس و سرمایه گذاری در آن یاد می گیریم.

 • سلام لطف میکنید به چه صورتی پرتفو و واچلیست درست کنیم آموزش بدین

  • سلام دوست عزیز پیشنهاد شما به تیم تولید محتوای سیگنال ارجاع داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

 • من تازه میخوام وارد بورس شوم میشه نحوه ی خرید زدن رو توضیح بدید ممنون

  • سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام در بورس می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام، چرا کد معاملاتی دربازار سرمایه که برای من آمد با سه حرف اول نام خانوادگی من نبود و متفاوت بود؟

  • سلام دوست عزیز کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل و 5 عدد هست. اگر کد شما متفاوت با این شرایط هست با دفاتر پیشخوان یا کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • من میخوان تازه وارد بورس بشم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم
  لطفا راهنمایی ام کنید

  • سلام دوست عزیز می تونید برای شروع از این لینک و بقیه مقالات اموزشی سهام در سیگنال استفاده کنید.

 • واقعاً عالی بود
  ای کاش تمام این تازه کارا بیان تو سیگنال این مقاله ها رو بخونن که از توهماتی که دارن کم بشه …

 • عالی بود هرچی بیشتر مطالعه داشته باشیم. اطلاعاتمون. هم. بیشتر ودیدگاهمون هم. در رابطه باسرمایه گزاری در بورس هم بیشتر میشه

 • ممنون از این مقاله ارزشمند.
  لطفاً در صورت امکان توضیحات و مثالها رو به صورت تصویری بیان کنید تا در ذهن تازه کارهایی مثل بنده بماند.

  • سلام دوست عزیز فایل های پادکست و ویدیویی بعضی از مقالات منتشر شده به زودی کارهای بیشتری هم منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

 • سلام
  بهترین کارگزاری کرج برای شروع سرمایه گزاری حقیقی کدومه

  • سلام دوست عزیز به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت میتونید کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید.

 • سلام
  من میخوام وارد بورس شم،اول باید کد سجام و کد بورسی بگیرم یا در کلاس های اموزش رایگان بورس ثبت نام کنم؟

  • سلام دوست عزیز این تصمیم بستگی به دید شما از بازار و موقعیت سنجی خودتون داره. موفق باشید.

 • با سلام و عرض خسته نباشید خیلی ممنون از راهنمایی و مطالب مفیدتان.
  موفق و سربلند باشید

 • باسلام واحترام بنده تمام وقت درخانه هستم وجانبازدفاع مقدس خیلی دوست دارم جهت سرگرمی واشنایی بابازار بورس سرمایه ای کم وارد این بازار بشم البته باکمک خانواده وبچه هاکه دانشجو هستن لطفا راهنمایی. کنید چطور میتوانم شروع کنم راهکاراولیه جهت شروع چه هست تشکر

  • سلام دوست گرامی برای شروع می تونید از این لینک و دیگر مقالات سایت سیگنال استفاده کنید.

 • با سلام و خدا قوت.من در حال حاضر مبتدی هستم.شرایط فراهم کردن حدود200 میلیون را دارم .با توجه به توصیه معقول شما مبنی بر از کم شروع اینکار با توجه به تازه وارد بودن،آیا میشود در آینده و تجربه بیشتر اینکار بعنوان شغل اول من بشه؟

  • سلام دوست عزیز فعالیت در بورس معمولا به عنوان شغل اول پیشنهاد نمیشه. در هر صورت تصمیم و مسیولیت ان تماما بر عهده خود شما خواهد بود.

 • متنتون عالی بود من تازه میخوام برم توکار بورس لطفابیشتر راهنمایی کنید

 • باسلام واقعاازراهنمایی شماسپازگزارم خیلی مطالب درفهم عموم بودومن کاملا متوجه شدم باتشکر

 • باسلام واقعاازراهنمایی شماسپازگزارم خیلی مطالب درفهم عموم بودومن کاملا متوجه شدم باتشکر

  • سلام، بله میتونید از طریق ولی خودتون کد آفلاین بورسی داشته باشید.

 • سلام
  ازاینکه مطالب علمی بورس را ، بسیار شفاف و ساده و قابل فهم عموم بیان میکنید سپاسگزارم.

 • با سلام و تشکر از عوامل سایت سیگنال واقعا عالی بود سپاسگذارم

 • باسلام وخسته نباشید,مطالب خیلی مفیدوآموزنده هستند,فقط لطف کنیدمشخص کنیدکه بایدازطریق کدام بانک واردبورس وخریدسهام نمود

 • عااااالــــــی.
  برای من که تازه کارم اطلاعات خوبی داره.
  ممنون

 • خسته نباشید میگم بهتون و تشکر میکنم که این همه وقت گذاشتین و اینجوری به طور کامل مسایل رو برای افراد تازه وارد شرح دادین

 • بنده با سرمایه ۵۰ میلیون تومان میخوام شروع به سرمایه گذاری در عرضه اولیه کنم لطفا راهنمایی بفرمائید

 • سلام من تازه وارد بورس شدم راهنمایی میخوام برای خرید عرضه اولیه باید چکار کنم

 • برنامه جامع وعالیست ایکاش به چند سهم پر سود وپر ریسک هم اشاره میشد مانند راهنمایی در اوراق بدهی و عرضه اولیه ها بلعکس به چند سهام پرسود وپر ریسک هم اشاره میشد

 • سلام من تازه میخام واردبورس بشم مطالب جالب بودخواندن ولی بازهم زیاد متوجه نشدم

 • درود. ضمن سپاس از توضیحات کاربردیتون، لطفا منابع آزمون و نام آزمونی که باید گواهینامه دریافت کنیم که برای ورود تازه کارها به بازار بورس هست رو بفرمایید.
  ابتدا باید سامانه سجام ثبت نام کینم یا اول گواهی رو بگیریم؟
  سپاس

  • سلام، در حال حاضر هنوز این قانون اجرا نمیشه و میتونید بدون آزمون کد بورسی بگیرید. باید اول در سامانه سجام ثبت نام کنید. نحوه ورود به بورس و دریافت کد بورسی رو میتونید از این لینک مطالعه کند.

 • سلام خسته نباید..
  میخواستم بدونم بغل یه نماد به نقطه قرمز میزارن میگن ممنوع متوقف ینی چی؟؟؟

  • سلام، معاملات یک نماد میتونه به دلایل مختلفی متوقف بشه. دلایلی مثل تشکیل مجمع، تغییرات بیش از 20 درصد، تغییرات بیش از 50 درصد و … د صورت بازگشایی توسط ناظر اعلام میشه. میتونید از کدال دلیل متوقف شدن یک نماد رو پیگیری کنید.

 • خوب بود.. ممنون. ولی کاش آموزش میدادید که چطور اوراق پرریسک و کم ریسک رو از هم تشخیص بدیم.

 • بسیار عالی و مفید واقع گردید زیرا بنده برنامه ریزی کرده‌ام از مرداد ماه وارد این بازار بشوم و باید تحقیق و مطالعه داشته باشم و از تجربه اساتید همچون شما در این باره زمانی استفاده نمایم( زکات علم آموزش به دیگران است )
  با تشکر

 • مرسی از شما بابت این اپ عالی،خسته نباشید بروبچه های سیگنال،من یه تازه وارد بورسم توسط اپ شما خیلی زیاد علاقه منده اینم ک تمام جزئیات بورس رو یاد بگیرم،ازتون درخواست دارم نکات اموزشی تحلیات بیشتری رو بزارید،دوستون دارم به اندازه تمام مبتلایان کرونا در این کره خاکی😂😘

 • سلام وقتتون بخیر مقاله شما خیلی بهم کمک ممنون از توضیحاتتون

 • سلام ممنونم از مطالب واطلاعات عالیتون که واقعا به همه کمک بزرگی میکنه خدایاشکرت

 • سلام ، با تشکر از مقاله مفیدتون ، خیلی خوب و مختصر و ساده بود .
  میخواستم بپرسم این تحلیلهایی که گفتید واسه سهام هر شرکتی از کجا باید ببینیم و بررسی کنیم ، قبل از اینکه سهامشو خریداری کنیم ؟
  موفق باشید ….

  • سلام، داخل اپلیکیشن سیگنال سهم مورد نظرتون رو ستاره دار کنید سپس در قسمت منتخب میتونید گزارشات و تحلیل های اون سهم رو مشاهده کنید.

   • با سلام و ممنون بابت مطالب مفید

    من تازه قصد ورود به بورس را دارم ولی واقعا برایم سوال است که با رشد بالایی که به خصوص در چند ماه گذشته در بورس شاهد بودیم آیا هنوز هم شرایط سرمایه گذاری دارد یا در یکی دو ماه آینده شرایط کاملا متفاوت می شود و ریسک سرمایه گذاری بسیار بالا است ؟
    آیا شما زمینه ی دیگری به غیر از بورس میشناسید که در چند ماه آینده رشد خوبی همانند بورس در سال گذشته را خواهد داشت؟

   • سلام، شاخص بورس به مقاومت بعدی بسیار نزدیک است و احتما داره به زودی اصلاح شاخص رو داشته باشیم پس پیشنهاد میشه در خرید و فروش سهام بورسی این روزها بیشتر دقت کنید.پیشنهاد میشه بازارهای مالی دیگر رو در سایت و اپ سیگنال بررسی کنید تا بتونید بازار مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

 • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال ….
  مطالب مختصر و مفید و از همه مهمتر قابل فهم و درک اکثر اقشار جامعه بیان میکنین … و به قول معروف لوپ مطلب رو بدون هیچ جمله اضافه و بدون کم و کاستی ارائه میدیدن …. فوق العاده این … ممنون

 • با سلام ممنون از مقالاتتون من دیشب این برنامرو نصب کردم خیلی مفید بود من میخوام تازه وارد بازار بورس بشم و سرمایه گزاری کنم ممنون امیدوارم با مقالات شما بهترین انتخاب رو بکنم با تشکر

 • سلام و خسته نباشید خدمت تیم عزیز سیگنال واقعاً راهنمای فوق‌العاده‌ای برای ما تازه کارها هستید تندرست و پیروز باشید انشاءالله

 • واقعا عالی و مفید بود کاش همه افرادی که هیجانی وارد میشن و بدون تحقیق و بررسی خرید میکنند این مقاله ها رو مطالعه کنن تا بدونن چی به چیه

 • سلام‌‌‌و‌خسته‌نباشید‌خدمت‌شما‌و‌تشکر‌ از خدمات‌بسیار عالیتون
  من۱۷‌فروردین‌‌در‌پیشخوان‌احرازهویت‌شدم‌و‌همون‌ لحظه‌برام‌کد‌بورسی‌اومد.‌ولی‌وقتی‌داخل‌سایت‌آگاه‌میرم‌میزنه‌‌آزمایشی.میخواستم‌ببینم‌باید‌کد‌بورسی‌فعال‌ بشه.چطور؟

  • سلام، یک ماه طول میکشه تا کد بورسی بصورت کامل فعال بشه. در این یک ماه فقط میتونید سهام عرضه اولیه، حق تقدم و صندوق سرمایه گذاری خریداری کنید و امکان خرید سایر سهام فراهم نیست.

   • سلام‌.اصلا‌ ‌نمیشه‌حسابمو‌شارژ‌کنم.

 • با تشکر از شما که این اصلاعات در اختیار مردم گذاشتین من تا بفکر رفتم تا در بورس شرکت کنم اما از این اطلاعات را نمی دانستم از راهنمایی شما سپاسگزارم

  • سلام، برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میشه مقاله آموزشی ما رو از این لینک مطالعه کنید.

 • با سلام وخسته نباشید، میخواستم بگم من ۲روزه مراحل احراز هویتم رو انجام دادم، میتونم عرضه اولیه بخرم؟اگه میتونم چطور؟مرسی ازلطفتون

  • سلام و عرض ادب. باید صبر کنید تا کد بورسیتون صادر بشه اگر کد بورسی و نام کاربری و کلمه عبور کارگزاری را گرفتید، بله میتونید عرضه اولیه بخرید.

 • سلام
  من تقریباً یه سال هست که وارد خرید و فروش آنلاین شدم و با توجه به بازنشسته بودنم در نظام دقیقاً با همین روش ذکر شده در مقاله پیش رفتم خدارو شکر هم تا بحال جواب داده . در آخر از راهنماییهای بی دریغ و خوبتون برای افراد تازه کار ممنونم خدا خیرتون بده که بفکر ثروت نداشته بندگان خدا هستید

 • مطالبی بسیار خوب وآموزنده ای بود وراهکاری عالی ممنون

 • سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدون آیا حداقل سرمایه گزاری چقدر است؟
  چون گفتن که افزایش داشته

  • سلام، طبق آخرین مصوبه برای نمادهای فرابورسی حداقل سرمایه لازم 500 هزار تومن است.

   • سلام.راهنمایی فوری برای یه تازه کار
    من کارگزاری مفیدم فعال شد
    همزمان میتونم آگاه هم فعال کنم؟
    (چون مبتدی هستم و دوستانم همه آگاه کار میکنن و من باید از محیط آگاه اونها آموزش ببینم دوست دارم هر دو رو داشته باشم! شدنی هست؟)

   • سلام دوست عزیز. بله، مشکلی وجود نداره. با یک کد بورسی میتونید در چند کارگزاری ثبت نام کنید.

  • سلام دوست عزیز، در مطالب آموزشی بعدی سعی میکنیم مطلبی در این باره هم منتشر کنیم.

 • با درود و عرض ادب و احترام و ارزوی سلامتی سعادت و خوشبختی ناب الهی برای مجموعه اپلیکشن سیگنال و سپاس از مطالب شیوا ، رسا ، کاربردی ، مفید و عالیتون انشالله همچنان بدرخشید و در زمینه ارائه اطلاعات کاربردی، پویا و فعال باشید. با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما و کاربران اپلکیشن سیگنال
  ضمنا بابت حسن انتخاب نام برای اپلیکیشن تون بهتون‌ تبریک میگم
  ارادتمند زریون
  کارشناس‌ارشد حقوق

  • سلام و عرض ادب خدمت شما. ممنون از این همه لطف و محبتتون. خوشحالیم که عملکرد ما همراه با رضایت شما بوده، با سیگنال همراه باشید.

 • با سلام بنده در شرکت توسعه آذربایجان شرقی دارای سهام هستم آیا برای ورودبه بورس کد سهامداری آن به کارم می آید یا مجددا باید کدسهامداری بگیرم

  • سلام دوست عزیز. اگر قبلا سهام خریدید پس کد بورسی دارید، به هر فرد حقیقی فقط یک کد بورسی تعلق میگیره. بهتره با کارگزاریتون تماس بگیرید.

  • سلام. در مطالب آموزشی بعدی حتما در این مورد صحبت خواهد شد.با ما همراه باشید.

 • سلام . بسیار آموزنده و حساب شده است کار کارکنان سیگنال.
  سپاس فراوان

 • با عرض،سلام وخدا قوت بنده میخوام تو بورس بازار واردبشم کار کنم
  ممنون

 • من تقریبا اواخر بهمن ماه نود وهشت به گفته یک سری دوستان وارد بورس شدم،و خیلی هم کمک بهم میکنند و خیلی چیزایی که میگفتند را متوجه نمی شدم،مثل حد ضرر و حد سود،اما مقاله شما را که خواندم متوجه شدم چی به چی هست،چون من سیگنال از دوستام میگیرم،اما با خواندن مقاله شما انگیزه پیدا کردم،خودم هم یاد بگیرم،خدا را چه دیدیم،شاید یه روز خودم شدم سیگنال بده به دیگران😆

  • سلام و عرض ادب. به زودی مقاله ای آموزشی در رابطه با نحوه خرید و فروش سهام منتشر می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  • سلام دوست عزیز. بله برای شروع بهتره با مبالغ کم وارد بورس بشید تا کم کم بازار رو بهتر بشناسید و بعد از کسب تجربه مبالغ بیشتر رو در بورس سرمایه گذاری کنید.

 • واقعاممنونم بابت توضیحات عالیتون ولی اگه میشه فیلم های اموزشی هم قرار بدید ممنون

 • بسیاراطلاعات مفیدوسودمندی میباشد باتشکراز شما واگربشه مرتبا اطلاعات اپدیت بشه

 • اطلاعات خوب وکم جحم اولیه برای مبتدی ها ارائه نمودید . ولی اگه لطف کنید مطالب مکمل بعدی رو هم ارائه بفرمائد خوب هست. تشکر

  • سلام دوست عزیز. حداقل سرمایه برای ورود به بورس مبلغ 100 هزار تومان است. پیروز باشید.

 • سلام،من هنوز شروع نکردم،و اولین صفحه ای هس که از دنیای بورس میخونم،به نظر شما آیا میتونم تو این کار موفق بشم،لطفا راهنمایی بیشتری کنید،ممنون میشم!

  • سلام دوست عزیز. پیشنهاد میشه قبل از شروع سرمایه گذاری در بورس ابتدا مقالات آموزشی ما رو مطالعه کنید، سپس سرمایه گذاریتون رو با مبالغ کم آغاز کنید و پس از کسب تجربه و شناخت بهتر بازار با مبالغ بیشتر وارد این بازار بشید.

 • من ۷ الی ۸ سال پیش یه سهم خریدم همینجوری موند امسال دوباره وارد بورس شدم کارگزاری الانم مفیده کار گزاری قبلی رو نمیدونم چی بود الان بخوام اون سهم بیارم این کار گزاری باید چکار کنم

  • سلام
   از طریق گزینه تغییر کارگزار ناظر می توانید اینکار را انجام دهید
   در صورتی که از میزان سهام خود اطلاعی ندارید می توانید میزان سهام و نام شرکت و نام کارگزاری را از درگاه یکپارچه ذینفعان بدست اورید. و این مهم با احراز هویت در سامانه سجام میسر است

 • مطالب خوب و مفیدی برای افرادی که تازه وارد بازار بورس می شوند می باشند بنده خیلی استفاده کردم مممنون از زحمات شما

 • عزیزان 3نفرازاقوام نزدیک بنده 4ساله که بااموزش تحلیل کافی واردبورس شدن والان میلیاردرهستن بسیارپولدارشدن که سرمایه اولیه انها 100میلون بودولی بایدباتحلیل بسیاراشنابشیم تابتونیم انشاالاه همه ماایرانیها سرمایه داربشیم باتشکرازبرنامه نویسهای خیلی خوب سیگنال

 • مقاله خوب و مفیدی هست، به خصوص برای تازه واردان به عرصه بازار بورس مثل خودم 🙂

 • با سلام.مرسی بابت اطلاعات خوبی که دادین…آیا جزوه یا pdf هم دارید که بتونه بهمون کمک کنه؟

  • سلام و عرض ادب. سپاس از شما. در حال حاضر خیر. جزوه آموزشی بصورت فایل pdf نداریم.

 • ممنون از این همه راه کار … منم تازه وارد بازار بورس شدم .. اما راستش قبل از اینکه این مقالات را بخونم وارد شدم .. حالا که دارم میخونم میبنم اما راه کارها را در نظر گرفتم که شماذکر کردین … بازم ممنون از اطلاعاتتون …/موفق باشین

 • من تازه ثبتنام کردم ولی هنوز نمیدونم چطوری خرید کنم. اگه میشه کمکم کنید

  • سلام دوست عزیز. اگر کد بورسی شما فعال شده کافیه به سایت کارگزاریتون مراجعه کرده و وارد پنل کاربری بشید از اونجا در قسمت جست و جو نام هر نمادی که میخواید رو وارد کنید سپس سفارش خرید ثبت کنید. سپاس از همراهی شما.

 • یه سوال داشتم من که قبلا سهامدار بودم ایا باید بازهم کد بورسی بگیرم درضمن هنوزهم سهام دو شرکت رادارم

  • سلام دوست عزیز. نیاز به دریافت مجدد کد بورسی نیست ولی باید در سامانه سجام ثبت نام کنید. پیروز باشید.

 • سلام، یوالی داشتم. من دوماه پیش از یک کارگزاری کد بورس گرفتم توی این فاصله چند بار اقدام به خرید عرضه اولیه کردم، سفارش توسط بورس تایید میشه ولی فردا چیزی در صفحه معاملات من نیست! از کارگزاری پرسیدم میگه بورس پس داده و گفته قبلا ثبت شده است. موضوع چیه؟

  • سلام، این اتفاق درصورتی می افتد که شما چند حساب در کارگزاری داشته باشید و از بیش از یک کارزکای درخواست ارسال شود . تنها یکی از انها مورد موافق قرار می گیرد.