دانلود اپلیکیشن

نحوه خرید و فروش سهام در بورس (راهنمای گام به گام)

نحوه خرید و فروش سهام در بورس (راهنمای گام به گام)

برای ورود به انواع بازار سرمایه، اول از همه باید انجام معاملات در آن بازار را یاد بگیریم. خرید و فروش در بازار سهام یا بورس اوراق بهادار هم اصولی دارد که هر سرمایه‌گذار باید قبل از ورود یاد بگیرد. در این مقاله نحوه خرید و فروش سهام در بورس را بصورت گام به گام شرح می‌دهیم.

مراحل خرید و فروش سهام در بورس بصورت آنلاین

برای اینکه بتوانید در بورس ایران سهمی بخرید، سود کنید و سپس سهم را بفروشید، باید یکسری مراحل بسیار ساده را طی کنید. مراحل خرید و فروش سهام در بورس بصورت گام به گام به شرح زیر هستند:

 1. دریافت کد بورسی و ورود به سامانه معاملات آنلاین
 2. شارژ کردن حساب کارگزاری
 3. جست و جو کردن نام نماد بورسی مورد نظر
 4. ثبت سفارش خرید سهم
 5. تایید سفارش و اضافه شدن سهم به پرتفوی سرمایه‌گذار
 6. ثبت سفارش فروش و فروختن سهم
 7. دریافت وجه و واریز به حساب بانکی

در ادامه هریک از این مراحل را به تفصیل با هم بررسی می‌کنیم.


کد بورسی گرفتید؟

گام اول – ب بسم‌ا… در آغاز خرید و فروش سهام، داشتن کد بورسی است که در مقاله «نحوه دریافت کد بورسی» مراحل اقدام و دریافت آن را گفتیم. حالا فرض می‌کنیم شما این مقاله را قبلا خوانده‌اید و کد بورسی را هم گرفته‌اید و منتظرید که یک نفر دعوتتان کند به بازار تا خرید و فروش را شروع کنید.

از همین تریبون ورودتان به جمع سرمایه‌گذاران بازار سهام را تبریک عرض می‌کنیم و برای ادامه مسیر و سود بردن از آن، آرزوی موفقیت می‌کنیم.

فرقی نمی‌کند از طریق کدام کارگزاری اقدام کرده باشید، این کارگزاری برایتان کد بورسی صادر می‌کند و پس از آن می‌توانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که مشخص شده، وارد پنل معاملاتی خود شوید.

هر کارگزاری سامانه آنلاینی برای معاملات آنلاین کاربران خود طراحی کرده است که می‌توانند با ورود به آن و وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود، وارد دنیای خرید و فروش سهام شوند. دسترسی به این سامانه‌های آنلاین و در نتیجه خرید و فروش سهام، از طریق سایت یا اپلیکیشن کارگزاری‌ها امکان پذیر است.

چطور سهام بخرم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ورود به حساب کارگزاری

برخی از این سامانه‌های آنلاین عبارتند از: سامانه های معاملاتی کارگزاری مفید شامل ایزی تریدر، مفید تریدر و آنلاین پلاس، سامانه‌های آنلاین کارگزاری تدبیرگران فردا شامل اکسیر، پرانا و سهام یاب، سامانه‌های آنلاین کارگزاری مبین سرمایه شامل آنلاین پلاس و سامانه آنلاین کارگزاری آگاه با نام آسا تریدر.


شارژ دارید؟

گام دوم – از آنجایی که تازه وارد بورس شده‌اید، چیزی برای فروش ندارید و تنها می‌توانید سهام بخرید. برای خرید سهام هم نیاز به پول دارید که البته اینطور نیست که سهام را بخرید و بعد پرداخت آنلاین کنید! باید قبل از خرید حسابتان شارژ داشته باشد. برای شارژ حسابتان سه راه پیش رو دارید:

1- شارژ آنلاین از حساب بانکی یا پرداخت شتابی یا واریز آنی

در این روش می‌توانید حسابتان را به همان شکل پرداخت اینترنتی و با داشتن رمز دوم پویا شارژ کنید. همانطور که در این عکس دیده می‌شود، سقف واریز وجه 50 میلیون تومان است، بنابراین اگر برنامه‌ای برای خریدهای بیشتر از این مقدار دارید باید یا در چند روز متوالی اقدام کنید و یا از چند کارت بانکی استفاده کنید.

واریز آنی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – واریز آنی

در واریز وجه لازم نیست حتما از همان حساب بانکی که هنگام دریافت کد بورسی معرفی کرده‌اید استفاده کنید و می‌توانید از هر حساب بانکی که دارید واریز را انجام دهید. اما هنگام برداشت وجه و نقد کردن سهام، تنها باید از همان حساب استفاده کرد.

درگاه پرداخت اینترنتی را هم احتمالا زیاد دیده‌اید، اما برای یادآوری تصویر زیر همان جایی است که می‌توانید حسابتان را به صورت اینترنتی یا شتاب شارژ کنید:

درگاه پرداخت اینترنتی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – درگاه پرداخت اینترنتی

2- فیش واریز نقدی به صورت ثبت فیش

این روش برای کسانی که می‌خواهند حسابشان را با پول نقد شارژ کنند طراحی شده است. یعنی ممکن است شرایطی پیش بیاید یا هنوز افرادی وجود داشته باشند که واریز نقدی را به واریز اینترنتی ترجیح بدهند و برای این گروه چنین امکانی ایجاد شده است.

فیش واریز نقدی به صورت ثبت فیش - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ثبت فیش

همانطور که در تصویر پیداست، سرمایه‌گذار باید به بانک مراجعه کند و مبلغ نقد را به حساب کارگزاری واریز کند و بر اساس اطلاعات واریزی که انجام داده، قسمت‌های خالی این صفحه را پر کند. به این ترتیب شارژ حساب انجام می‌شود.

3- اتصال حساب کارگزاری به حساب بانکی

در این روش سرمایه‌گذاران می‌توانند حساب خود را به حساب بانکی متصل کنند و خرید و فروش را از همان حساب بانکی انجام دهند و نیازی به مرحله واسطه شارژ کردن نداشته باشند. این روش تنها برای دو بانک ملت و سامان در دسترس است و برای استفاده از این امکان باید در یکی از این دو بانک حساب داشته باشید.


نماد من کو؟ جست و جوی نام نماد بورسی مورد نظر

گام سوم – برای اینکه بتوانید نماد مورد نظرتان را که می‌خواهید بخرید یا در مراحل بعدی بفروشید، پیدا کنید، باید از قسمت بالای صفحه و در کادر جستجو نام نماد را بنویسید و دکمه ذره‌بین را بزنید تا پیدا شود.

جست و جوی نام نماد بورسی مورد نظر - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – جست و جوی نام نماد

حالا که نماد پیدا شده، با کلیک بر روی آن می‌توانیم اطلاعات مربوط به نماد را ببینیم، اطلاعاتی مانند جدول عرضه و تقاضا، مشخصات نماد، نمودار روند سهام و اطلاعات حجم خرید و فروش حقیقی و حقوقی.

به عنوان مثال در عکس بالا نماد فرابورسی “ذوب” را سرچ کرده‌ایم (ذره بین در قسمت دایره قرمز رنگ) و اطلاعات این نماد در تایم معاملاتی به ما نشان داده می‌شود.


چطور سهام بخرم؟ خرید سهام در بورس

گام چهارم – حالا که هم حسابتان شارژ دارد و هم نماد مورد نظرتان را پیدا کرده‌اید و به خرید آن مطمئن هستید، باید آستین بالا بزنید و توکل بر خدا کنید و به مقدار لازم سهم بخرید.

در صفحه نماد دو گزینه خرید و فروش وجود دارد. گزینه خرید را که سبز رنگ است انتخاب می‌کنیم و دست به کار می‌شویم.

چطور سهام بخرم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – خرید سهم در بورس

در بالای این صفحه دو کادر آبی و قرمز وجود دارد که کادر آبی به کادر تقاضا و کادر قرمز به کادر عرضه شناخته می‌شود. به عبارتی کادر آبی کادری است که بالاترین قیمت‌های سفارشات خرید در آن ثبت می‌شود و در مرحله خرید مورد توجه است. کادر قرمز هم کادری است که پایین‌ترین قیمت‌ها برای فروش در آن ثبت می‌شود. به این ترتیب اگر قیمت‌های ثبت شده در این دو کادر با هم جور شوند، خرید و فروش انجام می‌شود.

با بررسی کادر عرضه و تقاضا و قیمت‌های ارائه شده توسط دیگر خریداران و فروشندگان، می‌توانید تصمیم بگیرید که خریدتان را با چه قیمتی انجام دهید و به مرحله بعد که کادر زرد رنگ است بروید.

در این کادر می‌توانید دو جور ثبت سفارش انجام دهید، یا میزان سرمایه‌ای را که دارید وارد کنید (در این روش سامانه تعداد سهم را بر اساس سرمایه‌تان محاسبه می‌کند) و یا تعداد سهمی که می‌خواهید بخرید.

کادر قیمت هم مربوط به قیمت مد نظر شما برای خرید هر سهم این نماد است، پس باید سعی کنید قیمتی در بازه روز (مثبت و منفی 5 درصد قیمت پایانی) که منجر به خرید می‌شود را پیشنهاد دهید.

راستی حواستان به کادر نارنجی باشد! در معاملات سهام، کارگزاری هم برای انجام معاملات کارمزد دریافت می‌کند، در این کادر قیمت سر به سر با در نظر گرفتن این هزینه نوشته شده است. یعنی قیمت پیشنهادی شما برای خرید هر سهم 11.202 ریال است، اما با در نظر گرفتن کارمزد کارگزاری، هر سهم 11.365 ریال تمام می‌شود.


تکمیل سفارش خرید و اضافه شدن سهم به پرتفوی

گام پنجم – بعد از زدن دکمه خرید اگر حساب شما شارژ داشته باشد و مبلغ خریداری شده شما از حداقل مبلغ قابل قبول (100 هزار تومان) بیشتر باشد، زیر همین کادر سفارش خرید شما به شکل زیر ثبت می‌شود. به عنوان مثال در عکس زیر سفارش خرید نماد “غگل” با حجم 500 سهم و به قیمت 6556 ریال ثبت شده که قیمت آخرین معامله انجام شده روی این نماد 6029 ریال بوده است.

ثبت سفارش خرید - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ثبت سفارش خرید

پس از ثبت سفارش خرید، اگر در قیمت و حجم تعریف شده فروشنده‌ای پیدا بشود خرید شما تکمیل می‌شود، اما از کجا بفهمیم سهم مورد نظر بطور کامل خریداری شده است؟ کافی است در همان صفحه کارگزاری از منوی سمت راست گزینه “پرتفوی لحظه‌ای” را انتخاب کنید، تا تمامی نمادهای خریداری شده توسط شما، قیمت خرید، قیمت آخرین معامله و سود و زیانتان نمایش داده شود.

اضافه شدن سهم به پرتفوی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – پرتفوی لحظه ای

چطور سهامم را بفروشم؟ فروش سهام در بورس

گام ششم – بعد از اینکه مدتی در بازار سهام فعالیت کنید و خرید انجام دهید، با توجه استراتژی معاملاتیتان به مرحله‌ای می‌رسید که باید برخی از سهم‌هایتان را بفروشید. فروش سهام به چند دلیل صورت می‌گیرد، یا سهام مورد نظر به سوددهی که هدفتان بوده رسیده، یا سوددهی‌اش را از دست داده و توی سراشیبی ضرر افتاده، یا به پول نقد نیاز دارید و می‌خواهید پولتان را از بازار خارج کنید و یا سهامی با پتانسیل سوددهی بیشتر بخرید.

در این مرحله واضح است که باید به جای گزینه خرید، گزینه فروش را انتخاب کنید و بعد از آن، به میزان نیاز یا قصدی که از فروش دارید، کادر تعداد و قیمت را مانند مرحله خرید پر کنید. اما این بار حواستان باشد که دارید سهامتان را می‌فروشید! پس باید سعی کنید به بیشترین قیمت بفروشید.

چطور سهامم را بفروشم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – فروش سهام در بورس

باز هم حواستان به کادر نارنجی باشد! این بار هم کادر نارنجی همان قیمت تمام شده برای هر سهم را نشان می‌دهد. یعنی اگر شما بخواهید هر سهم را به 11.202 بفروشید، با احتساب کارمزد کارگزاری، قیمت تمام شده برای هر سهم 11.042 می‌شود. یعنی این قیمت برای هر سهم به حساب شما واریز می‌شود.

کادر نارنجی در زمان فروش میزان سود شما را هم نشان می‌دهد، یعنی هر مقدار که قیمت کادر نارنجی در زمان فروش از قیمت کادر نارنجی در زمان خرید بیشتر باشد، شما به همان میزان سود کرده‌اید.


برداشت پول – چطور شارژ حسابم در کارگزاری را به حساب بانکی واریز کنم؟

گام هفتم – برای اینکه بتوانید مبلغ داخل حساب کارگزاری خود را به حساب بانکی‌تان منتقل کنید که بتوانید آن را در بازاری جز بازار سهام خرج کنید، باید از منوی سامانه، گزینه تقاضای وجه را انتخاب کنید.

برداشت پول - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – برداشت وجه

صفحه‌ای باز می‌شود که همان بالا سه گزینه وجود دارد شامل سه تاریخ و محدودیت برداشت. این تاریخ‌ها معمولا از سه روز کاری بعد شروع می‌شوند که کارگزاری می‌تواند وجه مورد نظرتان را به حسابتان واریز کند. البته بستگی به کارگزاری هم دارد و ممکن است از دو روز یا یک روز کاری بعد شروع شوند.

به همه روزهایی که بازار سهام فعال است، یعنی همه روزهای هفته به جز پنج‌شنبه و جمعه و ایام تعطیل رسمی، روز کاری می‌گویند.

شما یکی از این تاریخ‌ها را انتخاب می‌کنید و بر اساس حداکثر مبلغ قابل برداشت، مبلغ مورد نظرتان را در کادر مبلغ وارد می‌کنید. پس از انتخاب شماره حسابی که در زمان ثبت نام به کارگزاری داده بودید و سپس ثبت درخواست، می‌توانید منتظر واریز وجه به حسابتان باشید. لازم است یادآوری کنیم که دریافت وجه فقط از طریق همان حساب بانکی که داده بودید صورت می‌گیرد، در مرحله واریز وجه بود که می‌توانستید از هر حساب بانکی استفاده کنید.

حرف آخر

حالا که خرید و فروش سهام در بورس را یاد گرفتید، نیاز به آشنایی بیشتر با بازار بورس و کسب تجربه در این بازار دارید. برای یادگیری هم زیاد عجله نکنید، مقالات آموزشی سیگنال را در کنار تحلیل‌های هر سهم دنبال کنید تا کم‌کم به یک سرمایه‌گذار زبده در بازار سهام تبدیل شوید که خودش می‌تواند بازار را رصد و سهام خوب را شناسایی کند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • یوسف روحی

  یک از مشکلاتم همین بود ممنون از توضیحات کامل و جامع

 • احمد شاه تیموری

  بسیار خوب، آموزنده ،مفید ،جامع و کامل بود .
  ممنون و متشکرم

 • بسیار عالی و مفید بود
  منتهی خرید سهم دیگه با حداقل ۱۰۰ تومن شارژ امکانش نیست

 • مجید محمدی

  عالی ، مفید و آموزنده
  خیلی توی سایتها و برنامه های مختلف سرچ کردم تا بالاخره اونیکه میخواستمو بدست آوردم.
  واقعاً کامل و جامع آموزش میدین.
  مرسی 🌹

 • ممنون مفید بود

 • ناشناس

  بسیار عالی بود

 • ایوب فرجاد

  سپاس فراوان بسیارمفید بود

 • با تشکر از راهنمایتان
  بعد وقت ۱۲ظهر میتونیم حسابتان شارژ کنیم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله شارژ حساب در ساعات معاملاتی و غیرمعاملاتی امکان پذیره.

 • محمد حسن فلاحی

  واقعا از زحمات شما متشکرم بات راهنمایی برنامه خوبی که راه اندازی شده

 • فاطمه م

  سلام خسته نباشیدمن باکدعبورخودم ازطریق گوشی شوهرم گارگزاری روشارژکردم که امروز بتونم خریدکنم ولی این به حساب کارگزاری شوهرم رفت مشکل کجاست اگرسوالم درسته لطفاجواب بدید بنده تازه کارکم ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، احتمالا وارد حساب همسرتون شده بودید و به اشتباه شارژ انجام دادید.

 • قاسم صبوری

  عاااااالی بود

 • ناشناس

  سلام‌خیلی عالی بودم سپاسگزارم

 • باسلام وخداقوت٬میخواستم بدونم وقتی یک سهامی رو بفروشم٬چقدرطول میکشه مبلغ اون سهام به مانده قابل برداشت حساب منتقل بشه؟
  باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بعد از فروش سهم بصورت آنی به قدرت خریدتون اضافه میشه و میتونید پول رو برداشت کنید.

 • مهاجری

  باسلام وعرض ادب خدمت کارشناس محترم واقعاً خوب، آموزنده ،مفید ،جامع و کامل بود. باتشکر ازبرنامه خوب تون

 • فرهادی

  عالی بود

 • رضا پور محمودی

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستانی که زحمت می کشید و این اطلاعات جامع و کامل را در اختیار ما قرار میدهید .کمال تشکر و قدرانی را دارم
  سپاسگزارم

 • سلام روزتون بخیرببخشیدباکارت بانک تجارت نمیشه متصل شدوکارواریز رو انجام داد؟؟من تو کارگزاری مفیدثبت نام کردم وتازه وارد هم هستم ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. مشکلی نداره با هر کارتی که رمز پویا براش فعال باشه میتونید واریز وجه رو انجام بدید.

 • ناشناس

  سلام و درود بسیار عال بود

 • باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت کارشناس محترم٬یک سوالی داشتم اینکه وقتی یک سهام افزایش سرمایه میدهد٬آیااین افزایش سرمایه باعث بالارفتن قطعی قیمت سهام شده و باعث سودآوری بیشتر سهام داران خواهدشد؟
  باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام
   بستگی به میزان افزایش سرمایه و قیمت تعدیل شده بعد از افزایش سرمایه دارد

 • محمدرضا

  ممنون بابت توضیحات کاملی که ارائه کردید

 • هدایت باقری

  سلام بسیار آموزنده وعالی اگر امکان داره چندتا سهام سودآور معرفی کنید

 • عاللللللللللللی خیلی خوب بود💐💐

 • ناشناس

  عالی بود خیلی

 • فریدون

  ببخشید من امروز سهام ونفت رو خریداری کردم اما در پرتفوی من ننشسنه حتی حذف نمی شه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر تا فردا مشکل برطرف نشد با کارگزاریتون تماس بگیرید.

 • ناشناس

  ممنون اززحمات بی دریغ شما

 • سلام
  به خودم واجب دونستم از شما بابت راهنمایی خوبتان تشکر کنم
  انشاالله همیشه موفق باشید

 • نورایی بهمن

  عالی بود . ممنون

 • حسین مهدیخانی

  با تشکر از راهنمایی شما عزیزان خیلی عالیه

 • محمودی

  واقعا برنامه کاملا کاربردی و مفیدی برای افراد مبتدی که اخیرا روانه بازار بورس شده اند ، می باشد . زیرا بصورت کاملا ساده و روان موضوع خرید فروش سهام را که یک موضوع فنی و تقریبا تخصصی است ، برای همگان بیان کرده است. واقعا خسته نباشید.

 • ابوالفضل شعباندوست

  خیلی خوب بود.
  به بیشتر از سوالات های که در ذهن همه هستش رو جواب میده خیلی عالی بود

 • محمدحسن صباغی

  تشکرمیکنم ازدوستان عزیززحمت کش وکاربلدوراهنمای دلسوزسایت سیگنال که باتحلیل های اقتصادی حامی تولیدوکارگران گشورهستیدمن ازمطلب اموزنده شما بسیاراستفاده کردم وهم سودمالی بردم وهم احساس خوبی نسبت به مشارکت درتولیدگشورورونق اقتصادهستم ممنونم ازبودنتان انشاالله همیشه موفق وپرتلاش وخستگی ناپذیرباشید،،،،

 • واقعا عالی بود.بسیار کامل و جامع به نسبت جاهای دیگه.کلی سایت ها رو دنبال گشتم تا اینجا رو پیدا کردم.

 • ناشناس

  سلام ممنون از راهنمای تون خوب بود اگر در مورد این که در بازار چه سهامی را بخریم رهانمایی کنید ممنون میشیم اخه چون پول تو کلاسای انلاین شرکت کنیم را نداریم به هر حال متشکرم

 • شهره بیگلری

  مطالب تان خیلی آموزنده و کاربردی بود سپاس

 • خیلی عال بودو سوالم اینه که من امروز قرارداد های کارگزادی مفد رو امضا کردم فقط‌نمیدونم چقدر طول میکشه که کد معملاتیم بیاد واگرم بیاد مراحل بعدی چجوریه باید چیکار کنم؟؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، معمولا دو روز تا یک هفته بعد کد بورسیتون صادر میشه.

 • خدا پدر و مادرت رو بیامرزه

 • ناشناس

  خیلی عالی بود

 • یعنی موقع فروش سهام هم پول کم میشه واسه کارگزاری ؟خرید که 1.43 کم میشه واسه فروش چقد کم میشه ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله کسر میشه. در هر کارگزاری ارقام کمی متفاوته. بهتره در سایت کارگزاریتون کارمزدها رو چک کنید.

 • عالی بود به این توضیح میگن صفر تا صد ،لطفا بقیه آموزش ها هم بزارید

 • محبوبه

  خیلی مفیدواموزنده بود من که تازه کار هستم خیلی بدردم خورد.عالی

 • محمد رحمتی

  اگر بگوئیم بخش عمده و اساسی در هر نوع سرمایه گذاری همین صرف وقت و انرژی برای یادگیری و کسب تجربه است گزافه نگفته ایم البته باید در نظر داشت که این اهمیت دادن به آموزش و کسب مهارت ، نباید جرات و جسارت تصمیم گیری و ریسک پذیری را که جزء لاینفک هر نوع معامله و سرمایه گذاری است از ما بگیرد

 • علی رضایی

  بسیار عالی

 • علی رضایی

  ممنون بابت راهنمایی

 • مهردادخضری

  باسلام بسیارخوب ومفیدبودباآرزوی موفقیت بیشتربرای شما

 • عبدالرحمن زوار

  با سلام و خسته نباشید مطالب مربوط به ورود به بورس را مطالعه کردم خیلی مفید و درخور فهم بود. خیلی لذت بردم

 • بهروز یوسفی

  سلام خیلی ممنون از راهنمایی وتوضیحاتی که پیش روی ما کذاشتید.

 • بهروز یوسفی

  سلام خیلی ممنون از راهنمایی وتوضیحاتی که برای آگاهی مبتدیان در زمینه بورس انجام دادید.

 • مسعود کیوانی زاده

  سلام
  اطلاعات کاملا مفید و عالی بود ممنون از شما

 • مهدی دیانی

  باسلام.توضیحات بسیارکامل بدو تشکر .فقط لطفا راهنمایی کنید که در پنل شخصیم به چه صورت به حساب گارگزاری پول واریز کنم .؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از قسمت واریز وجه، گزینه واریز آنی از کارت بانکیتون پنل کارگزاریتون را شارژ کنید.

 • امین حسین

  سلام میخواستم بدونم محدوده خرید هر سهام چیست یعنی تعداد نرمال معامله چند تا سهام است

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، از مبلغ 500 هزار تومان به بالا شما میتونید سهام رو خریداری کنید. همچنین سفارشات شما نباید از 50 هزار و 100 هزار سهم بیشتر باشه.

 • مهدی شیبانی

  بسیار عالی

 • سیدبهروز قدرجو

  خیلی مفید بود ، ممنون

 • ناشناس

  سلام خسته نباشید .میگن موقع فروش کمترین قیمت را بزنید ..ولی شما گفتین که بالاترین را بزنید ..چطوری کنبم .ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، کمترین قیمت فروش میاد اولین سفارش قرار میگیره، اگر قصد دارید سهمتون رو سریع بفروشید میتویند با توجه به قیمت سفارشات در کمترین قیمت سفارش بزارید ولی الزاما همیشه اینجوری نیست شاید سهم صف خرید باشه و ه علت زیاد بودن تقاضا با بالاترین قیمت از شما خریداری بشه. منظور از متن هم این بوده که با توجه به عرضه و تقاضا و جدول سفارشات سعی کنید در قیمتی معقول سهمتون رو به فروش بزارید.

 • علی اصغر پارسائی

  بسیار بسیار مطالب مفید و آموزنده بود.بسیار متشکرم از بابت آموزش بی نقص شما.عالی بود عالی.دمتون گرم.

 • ناشناس

  عالی بود.

 • میثم کریمی

  آموزنده و خیلی ساده بیان کردید ممنون

 • کریم جنگی

  تشکر.مقاله ها ی سیگنال خیلی خوبه،آموزنده است.فقط راه های تحلیل بازار سهام هم یاد بدین.ممنون

 • کوروش هدایت رسا

  ممنون از راهنمایی ها

 • Mahdi_agayari

  واقعا عالی بود

 • عالیییییییییی بود

 • حسین پرویش

  درسته کارتون

 • نوربخش

  عالی بود‌ واقعا ممنونم

 • ناشناس

  عالی اموزنده بود

 • ماشاالله تقی پور

  سلام کارشناس عزیز
  این امکان هست که سفارش خرید مثلا شب انجام بشه و طی روز بعد بدون مراجعه به سایت، سیستم خودش خرید رو انجام بده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بله با استفاده از کد آفلاین امکان این کار فراهمه.

 • مهدی اصغری

  واقعا جالب و کاربردی، ممنون از زحمات شما

 • ناصر تیمورنژاد

  سلام و تشکر بابت توضیحات خلاصه و جامعتان.

 • سارا محمدی

  واقعا ممنونم از مطالب بسیار ارزنده و آموزنده تان

 • من اکثر مقالات شما رو خوندم
  اول از بورس هیچی نمی‌دونستم اما الان تقریبا آماده ام.
  سپاس فراوان از زحمات شما.

 • فرشید فروتن

  ممنون،خیلی کمک کننده بود

 • جلال نژادکیان

  ممنون از مطالب مفید سیگنال سلامت باشید

 • ملیحه نجفی

  توضیحات خیلی خوب بودن ممنونم

 • امین حجتی

  باسلام
  توضیحاتِ بسیار کامل و مفیدی بود ، واقعا ممنون

 • ناشناس

  عالی بود ممنون

 • سلام تشکر از راهنمایی کامل و بسیار ساده و روان و قابل فهم برای هر فرد مبتدی

 • حسن فرجی برزگر

  من مراحل ثبت نام سجاو ثبت نام کارگذاری مفید را انجام داده و کد بورسی دریافت کردم به چه طریق با کارگذاری برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنم ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام، شما می‌توانید با مراجعه به کارگزاری مربوطه نسبت به دریافت نام کاربری سامانه آنلاین و رمز عبور آن که متعلق به شخص شماست، اقدام کرده و خرید و فروش خود را آغاز کنید.

 • حسن فرجی برزگر

  چه طریق با کارگذاری برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنم ممنون

 • غلامحسین احمدوند

  بسیار مفید بود
  سپاسگزارم

 • سلام عالی بود استفاده کردم ممنون

 • اسماعیل

  چقدر قشنگ توضیح میدین دمتون گرم 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • حسین داوری

  سپاس

 • عالی و آموزنده بود.

 • عالی بسیار مفید و کاربردی

 • عالی بود

 • هادی فرزام

  سلام سال 93 کدبورسی حضوری از کارگزاری ارمون گرفتم بعد از اون دیگه دنبال نکردم امروزسجام ثبت نام کردم کد پیگیری برام اومده جهت احراز هویت الان جهت تکمیل ثبت نام باید چیکار کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، با کارگزاریتون تماس بگیرید تا کدتون مجدد فعال بشه و بتونید معاملاتتون رو شروع کنید.

 • سلام لطفا جوابمو بدید ایا میشه با گوشی موبایل خرید و فروش سهام انجام داد یا فقط با کامپیوتر؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، با موبایل هم امکان خرید و فروش وجود داره. میتونید از اپلیکیشن یا سایت کارگزاری استفاده کنید.

   • سلام و تشکر از مطالب کاربردی تون…
    سوال: چطور میشه سهامِ با ارزش خرید؟
    یعنی از کجا بفهمیم فلان سهم با ارزشه و خرید کنیم؟
    تشکر

   • کارشناس بازار سهام

    سلام دوست عزیز ممنون از لطف و همراهی شما با گروه سیگنال، برای اشنایی بیشتر با سهم ها به گزارش های تحلیلی سایت سیگنال مراجعه بفرمایید.

 • ناشناس

  عالی

 • محمد غیاثی

  سلام
  آموزش خوب بود
  چه زمانی سهم بخریم

 • امیر حسین

  ممنون عالی بود

 • عالی بود ممنونم

 • فرشته احمدی

  سلام اگر سهمی خرید شد وارد دارایی من نشد واردثبت سفارش شد و جزییات ان نوشته بود تأیید شده توسط سارمان بورس یعنی چی من اون سهمو خریدم یا نه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در قسمت پرتفوی لحظه ای چک کنید، اگر سهم اضافه شده بود یعنی به شما تعلق گرفتهو همچنین در قسمت گزارش سفارشات هم میشه ثبت یا عدم ثبت سفارش ها را مشاهده کرد.

 • علیرضا پورسعیدی

  ایا بدون ارائه مدرک تحصیلی نمی توان از حساب آنلاین استفاده کرد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، قانون مدرک تحصیلی چند ماهه که برداشته شده و بدون مدرک هم میشه وارد بورس شد.

 • Sムʝʝムd

  بابا دمتون گرم خیلی برنامه جامعی هستش کمک زیادی در یادگیری در زمینه بورس و اوراق و … میکنه ممنون از همه کسانی که در ساخت این برنامه زحمت کشیدن .

 • میلادزارع

  ممنون از راهنمایی کامل و بی‌نظیرترین، سپاس فراوان

 • محمدحسین غفاری

  عالی ومفید

 • حمید ارشدی

  عالی بود

 • ناشناس

  با سپاس وتشکر فراوان

 • کریم اثنی عشری

  بسیار عالی و آموزنده
  سپاس

 • بسیارعالی

 • بسیارعالی
  وومفید

 • ناشناس

  خیلی عالی وکار بردی بود

 • نصرالله ابراهیمی

  ممنون ازاموزش مفیدتان

 • علی اسکندری

  عالی بود ممنون

 • مهدی دژمخو

  من کد بورسی ام رو از طریق پیام گرفتم و با مدارکم دادم به دوستم که کاراش رو انجام بده تا به کار گزارم برسونه تا فعالیتم شروع بشه از کد و مدارکم عکس داره آیا خطری برای من داره ؟و چطور میتونم به کار گزارم اعتمادکنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام و عرض ادب، برای ورود به سامانه معاملات نیاز به نام کاربری و رمز عبور هست نه کد بورسی. ولی بهتره کد بورسی و اطلاعات شخصی شما پیش خودتون محفوظ بمونه.

 • ناشناس

  با سلام
  من ۴ روز پیش در کارگزاری مفید کارهای ثبت نامم را انجام دادم. بعد یک کد معاملاتی برایم پیامک شد که شامل چند عدد و حرف است؟ آیا این کد معاملاتی یعنی اینکه من میتوانم عرضه اولیه را بخرم؟ چون هرچه نام کاربری و رمز عبور را میزنم موفق به ورود به صفحه مفید نمیشوم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی شامل 3 حرف اول فامیل شما و 5 عدد است. برای دریافت نام کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه معاملات با کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

 • غلامرضا نورزاد

  سلام. برای اولین بار وارد این قسمت شدم، مقاله و توضیحات روشن وبسیار مفید بودند. متشکرم. قصداشتم 4 ستاره را به 5 تبدیل کنم که اشتباه شد .ببخشید.

 • ناشناس

  ازآموزش با ارزش واردات خداپسندانه شما سپاسگزارم

 • سلام خسته نباشید ببخشید چطوری باید موجودی حساب رو برای خرید بعدی چک کرد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز اطلاعات مربوط به حساب تون رو می تونید در پروفایل کارگزاری تون ببینید.

 • مجتبی جعفرز

  ممنون از راهنمایی شما

 • اسماعیل اقبالجو

  توضیحات خوب وتقریبا کاملی بود خیلی ممنون از راهنمایی هایتان

 • اسماعیل اقبالجو

  ممنون از راهنمایی خوب ومفید شما خیلی خوب بود.

 • ممنون ازراهنماییهاتون سپاس

 • ناشناس

  با سلام
  ممنون از اینکه برای آموزش دیگران وقت میزارید بقول معروف آموزش شاهرگ هر تجارتی است خیلی از زحماتتون ممنون

 • حق نگهدارتون

 • ناشناس

  درهنگام فروش سهام چه قیمتی رو وارد میکنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز قیمت پیشنهادی بستگی به استراتژی معاملاتی شما داره و با توجه به عرضه و تقاضای بازار می تونید تصمیم بگیرید.

 • سلام وخداقوت .آیا می توانیم از دو کارگزاری خرید و فروش انجام دهم مشکلی پیش نمیاد.ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بله امکانش هست

 • با سلام
  طبق صحبت های شما اگه فرض بکنیم یک کارگزاری هنگام خرید ۱.۵ درصد و هنگام فروش ۱.۵ درصد کارمزد میگیره در نتیجه اگر سهمی را در یک روز بخریم و همان روز بفروشیم و سهم بالاترین درصد سود روزانه که ۵ میباشد رو گرفته باشه در نتیجه ما ۲ درصد سود خالص داریم ، آیا این درسته ؟ پس نهایت سودی که از خرید و فروش یک سهم در طول یک روز میتوان دریافت کرد ۲ درصد است ، درسته ؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز با توجه به این که مقدار کارمزد در کارگزاری ها کمی متفاوت است نمیتوان مقدار سود را به طور قطعی تخمین زد.

 • ناشناس

  دمت گرم

 • سلام. وقتی قیمت رو می زنم تعداد رو بلد نیستم بزنم میشه لطف کنید راهنمایی کنید

 • سلام. باتشکر وقتی قیمت رو می زنم تعداد رو بلد نیستم بزنم میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز معمولا دو جور ثبت سفارش انجام میشه، یا میزان سرمایه‌ای را که می خواهید به اون سهم اختصاص بدین رو وارد می کنید (در این روش سامانه تعداد سهم را بر اساس سرمایه‌تان محاسبه می‌کند) و یا تعداد سهمی که می‌خواهید بخرید رو وارد کنید. در هر صورت انتخاب باشماست. به کارمزد کارگزاری هم توجه کنید.

 • میلاد ایزددوست

  سلام،ممنون از مطالب مفیدتون،خواستم بدونم امکانش هست بخوام سهاممو بفروشم ولی به فروش نره؟؟به فرض به پولم احتیاج داشته باشم ولی خریداری مایل به خرید سهم نباشه،در این حالت چه اتفاقی میفته؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در نظر داشته باشید که بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشه و مازاد عرضه و تقاضا میتونه رو شانس معامله شما تاثیر بذاره ولی به طور کلی هر زمان که بخواهید می تونید اقدام به خریدو فروش کنید.

 • لیلی ستایش

  سلام… ببخشید من تو کارگزاري سهم یه صندوق قابل معامله رو ثبت سفارش زدم.. اما پیغام میده ثبت سفارش بخاطر شرایط گروه انجام نشد این یعنی چی.. ممنون می‌شم جواب بدین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بهتره این مشکل رو از طریق کارگزاری پیگیری بفرمایید.

 • ناشناس

  خوب هستش نه عالیه

 • محمد امینی

  سلام من هرچه سایتها را زیرورو کردم نحوه خرید سهام بازار بورس توضیح داده شده اگر چه خرید فروش دیگر بازارها شبیه هم هست ولی درپلاتفرم توضیح داده نشده که چطوری وارد دسته بندیهای مختلف و بازارهای مختلف بشیم فرضا اگر از فرابورس خواستیم خرید کنیم این بازار کدوم قسمت نمایش داده میشه سهامش سهامهای مختلف را چگونه وارد بازار شون بشیم و خرید وفروش کنیم .فقط آنچه درفلاتفرمها دیده میشه فقط سهام متعلق به بورس هست و توضیح داده نشده چگونه وارد بازار فرآبورس بشیم وعملیات خرید وفروش را انجام بدیم منظور من فقط نحوه دیدن بازارهای مختلف و سهام انان هست چیزی ندیدم در فلاتفرمها باتشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز تمامی سهام ها در یک صفحه برای شما نمایش داده میشوند وقتی شما یک سهم خاص رو انتخاب می کنید در باکس سفارش نشون داده میشه که سهم متعلق به بورس هست یا فرابورس

 • حسین مبارک

  تشکر از توضیحات خودتان

 • دوستعلی خسروی

  سلام مرسی

 • محمدابراهیم ابادی

  سلام ممنون عالی بود

 • سلام.
  ممنون از اطلاعاتتون. بسیار آموزنده و روان. سپاس از زحماتتون

 • پروین اسدبیگی

  ممنون ازاطلاعات خوبی که ارائه دادید

 • ناشناس

  سلام ممنون از اپلیکیشن خوبتون.
  من امروز برا اولین بار شروع کردم به خرید سهام اما هر نمادی که انتخاب میکردم برام مینوشت مقدار معامله شما خارج از محدوده ی تعریف شده ….چرا؟یعنی کجا رو اشتباه رفتم،اتفاقا قدرت خرید هم افزایش دادم باز حل نشد….لطفا راهنمایی بفرمایید،سپاس.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان هست معمولا وقتی خرید شما کمتر از این مقدار هست این خطا گزارش میشه.

 • عالی بود ممنونم ازتون..

 • سلام ما الان ک سهام عدالت بهمون تعلق گرفته و میخایم خودمون سهاممونو کنترل کنیم میشه راهنمایی کنید چیکار باید کنیم من نمیدونم بورس چ جوریه ینی ما الان این سهام و داریم یا میره بالا سهاممون سودش میاد تو حسابمون یا میاد پایین؟ هرموقعم خاستیم بفروشیم چون قرار نیس ک چیزی بخریم میشه راهنمایی کنید🙏

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید از این لینک و بقیه مقالات اموزشی ما استفاده کنید. با ما همراه باشید.

 • ناشناس

  بسیار عالی بود .

 • واقعا عالی بود

 • رضا افضل

  با سلام ایا خود کارگزاری واسمون نام کاربری و رمزشو میفرسته

  • کارشناس بازار سهام

   سلام و عرض ادب بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید تا نام کاربری و رمز عبور رو براتون بفرستن.

 • فاطمه روشنایی

  من هنوز خیلی از مسایل رو درک نمیکنم چه کار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید از این لینک و دیگر مقالات اموزشی سایت سیگنال استفاده کنید.

 • لیلا امیریان

  سلام. خسته نباشید. واقعا مطالبتون اموزنده است ممنون. من با کارگزاری مفید ثبت نام کرده ام ایا میتوانم از طریقی خریدهای آفلاین هم انجام دهم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بازار بورس هر روز (از شنبه تا چهارشنبه) بین ساعت 8:30 تا 12:30 فعال است و می شود به صورت آنلاین در آن فعالیت کرد. در غیر این ساعت ها نمی شود در این بازار خرید و فروش انجام داد. سامانه معاملاتی آفلاین به ما کمک می کند تا در هر ساعتی از شبانه روز معامله دلخواه خود را سفارش بدهیم تا در صورتی که بازار (در زمانی که فعال است) به آن قیمت رسید، از طرف ما معامله انجام بشود. در این روش پس از ثبت معامله آفلاین مجدد ارزش معامله را با سرمایه گذار چک می شود. اگر سهم و قیمت مورد نظر سهامدار تایید شود بعد از آن خرید و یا فروش اتفاق می افتد.

 • علی جمالی

  اموزنده وخیلی عالی وروان
  ممنون

 • عالی بود

 • سکینه کاشی

  سلام ایا میشه خرید انلاین وبدم سخص دیگری با شماره تلفن دیگه با کد بورسی من انجام بده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز اگر کسی نام کاربری و رمز عبور شما رو داشته باشه می تونه به پنل کاربری شما دسترسی داشته باشه و خرید و فروش کنه. بهتره اطلاعات شخصی شما پیش خودتون محفوظ بمونه

 • خیلی کامل و مفید بود برای من که تازه وارد هستم. سپاس

 • عزیز امینی

  چقدر طول می کشد تا سفارش فروش سهام نزد کارگزاری در بورس بفروش برسد و وجه آن محقق گردد.بطورمثال بنده تمام سهام خریداری شده یک نماد را با دارا بودن سود یک روز قبل در سایت کارگزار ثبت کردم بعد از 24ساعت کنترل کردم دیدم هنوز در لیست انتظار هست .ایا میتوان درخواست را لغو یا اصلاح کرد .

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام و احترام، در صورت داشتن کد انلاین خرید و فروش سهام به صورت آنی امکان پذیر است و وجه آن تا حداکثر سه روز کاری به حساب فرد در صورت درخواست پرداخت وجوه منقل می شود. برای اطلاعات بیشتر با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • م خاکی

  البته الان حداقل مبلغ برای انجام معامله خرید بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان شده، چون برای من این مشکل پیش اومد میگم که مبلغ رو حتما باید چیزی بالاتر از ۵۰۰ هزار تومان مثلاً ۵۱۰ هزار تومان وارد کنید وگرنه معامله انجام نمیشه و سفارشتون انجام نمیشه

 • سلام خیلی عالی بود مرسی ، لطفا بفرمایید مقدار خرید سهم محدودیت دارد یعنی چه مبلغی میتوان خرید کرد ، چه سقفی

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز خیر محدودیت ندارد و شما می تونید به اندازه سرمایه تون خرید و فروش کنید.

 • ناصرموحدنیا

  با سلام وسپاس از اطلاعات مفیدتون..عالـــــی …

 • سلام خداقوت؛ خدا خیرتون بده خیلی مفید و جامع بود ممنونم

 • ناشناس

  حداقل مبلغ خرید چقدر باید باشد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز حداقل سرمایه لازم برای وزود به بورس 500 هزار تومان است.

 • سلام وقت بخیر من چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  اول اینکه قیمت خریدی که ما میزنیم هرچی بیشتر باشه احتمال موفقیت در خرید بیشتره،یا ربطی نداره،
  سوال دوم اینکه ایا از قبل شروع به کار خرید میتونیم سفارش بدیم یا به این صورته که راس ساعت مشخصی باید سفارش خرید بزنیم
  ممنون میشم یه توضیح کلی بفرمایید.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز افزایش یا کاهش شانس خرید و فروش به عرضه و تقاضای بازار و قیمت های پیشنهادی خریداران و فروشندگان دیگر بستگی داره. برای سوال دوم اگر کد تون آنلاینه فقط از ساعت 8:30 تا 12:30 امکان سفارش گذاری هست. اگر از سامانه آفلاین استفاده کنید میتونید تو ساعات دیگه هم سفارش بذارید اما انجام معامله در ساعات معاملاتی اتفاق میفته.

 • علی کردوانی

  سلام
  من سال 83سهام خریداری کردم و الان هم دارم
  درسامانه سجام دوباره برای کد بورسی ثبت نام کردم
  آیا لازم به این کار هست یا با همان کد بورسی میتوان فعالیت را آغاز کرد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی تنها یکبار برای هر فرد صادر میشه. اگه از سال 83 تا امروز فعالیت نداشتین با کارگزاری تون تماس بگیرید تا کد بورسی شما رو فعال کنن در غیر ان صورت به فعالیت خودتون ادامه بدین. در صورتی که قبلا در سامانه سجام ثبت نام کردین و احراز هویت شدین نیازی به این تکرار این کار نیست. موفق و پرسود باشید.

 • چرا تو آگاه تریدر خریدوفروش طلاوبیت کویین وخیلی چیزای دیگه نیست؟فقط بایدسهام نفت وگاز وبانکی خریدوفروش کنیم؟

 • ممد صحرا

  سلام خسته نباشید
  من هفته قبل احراز هویت کردم و دیروز کد بورسی فعال شد و تونستم پول هم به پنل کارگزاری واریز کنم
  الان یه سوال دارم . من شنیدم که باید یکماه بگذره تا بتونیم سهام خرید و فروش کنیم
  آیا این حقیقت داره ؟ یعنی الان من نمیتونم معامله انجام بدم ؟
  احراز هویت من رو کارگزاری تایید کرده و همچی تکمیل شده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در یک ماه اول فقط امکان خرید عرضه اولیه، سهام حق تقدم و واحد صندوق های ETF فراهمه. برای خرید و فروش سایر سهام باید یک ماه بگذره

 • از راهنمایی شما تشکر میشود خیلی خوب بود

 • افسانه

  بسیار عالی👌👌

 • عبدالعلی اجاقی

  بسیار روان و عالی بود سپاس

 • عالی و مفید ولی برنامه های آموزشی را باید چطوری دانلود کنیم

  عالی

 • ناشناس

  خیلی کامل و جامع ممنون

 • مهدی رضائی

  عالی بود

 • سهراب کرمی

  مختصر و مفید و کامل…. ممنون از زحماتتون

 • ناشناس

  عالی بود

 • احمد امامی

  سلام ممنون از آموزشتان ولی من مشکلی که دارم اینه که هیچ اطلاعی از بورس و اینا ندارم به نظر شما با همین آموزش و گرفتن کد بورسی میتونم توی بورس فعال باشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز اموزش و شناخت بازار برای موفقیت بسیار مهمه. برای اموزش بیشتر می تونید از مقالات سایت سیگنال بهره ببرید. موفق و پرسود باشید.

 • بسیارعالی جامع ومفید بوداززحمات وتلاشتان سپاسگذارم

 • علی نوری

  عالی بود ، سپاس

 • سعید بذرافشان

  آیا خرید عرضه اولیه هم باید بالای ۵۰۰ هزار تومان باشه؟!
  و اینکه وقتی سهمی رو میخریم اگر بخواهیم افزایش بدیم؛ این افزایش باید حتما بالای ۵۰۰ هزار تومان باشه یا نه؟؟؟؟!!!

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در خرید عرضه اولیه ها محدودیت خرید 500 هزار تومانی وجود نداره اما برای سایر خرید ها باید این محدودیت رعایت بشه

 • بسیار عالی و جامع بود

 • فاطمه جمالی

  باعرض سلام و خداقوت
  مطالب بسیار عالی و کاربردی و آموزنده بود.

 • محمد ح

  سلام خسته نباشید ایا این حقیقت داره ک عرضه اولیه تا ۶ماه سود ۹۹درصد میده؟!

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به ماهیت متغیر بازا نمی تونید برای یک سهم، حتی اگر عرضه اولیه باشه اینطوری بازدهی تعریف کرد، با این وجود اکثر عرضه اولیه های انجام شده در چند ماه اخیر بازدهی های مناسبی داشتند

 • سلام. تو یه سایتی خوندم ک بعد از اینکه کد میگیری تا یه ماه نمیتونی معامله کنی و بعدشم باید یه امتحانی بدی😑والا اولین بار بود همچین چیزی میشنوم… واقعیه یا نه!

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بعد از دریافت کد بورسی در یک ماه اول فقط امکان خرید عرضه اولیه، سهام حق تقدم و واحد صندوق های ETF فراهمه. برای خرید و فروش سایر سهام باید یک ماه بگذره

 • سهام رو خریدم نمیدونم کی باید بفروشم که سود کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز تصمیم گیری برای خرید و فروش تماما بر عهده خود شماست و بر اساس استراتژی و پلن شخصی خودتون باید تصمیم بگیرید. موفق و پر سود باشید.

 • سلام من کار گزاری مفید ثبت نام کردم احراز هویتم شدم.قردادهارم امضا کردم.کد معاملاتیمم گرفتم ولی هنوز تو صفحه کارگزاری نوشته که برای احراز هویت به دفتر پیشخوان برید.الان باید صبر کنم یادوباره برم دفتر پیشخوان.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بهتره برای پیگیری مشکل تون با دفاتر پیشخوان تماس بگیرید.

 • خیلی ساده، کامل و آموزنده بود. ممنون از شما

 • عالی، بسیار شیوا و ساده بود.

 • اله دادا جابری

  سلام وخداقوت.کمال تقدیر وتشکر ازشما بزرگوار ویکایک همکاران عزیز بابت توضحیات جامع ومفیدتون

 • سلام. من سجام رفتم و کاراشو انجام دادم سهام عدالت رو آزاد کردم آیا باپول سهام میتونم توی بورس باشم؟ و خرید وفروش کنم؟ و با یه گوشی میشه هم برا خودم و هم برا خانومم وارد نرم افزارش بشم و خرید و فروش کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله شما میتونید این سهام رو بعد از قابل معامله شدن اون ها خرید و فروش کنید

 • حسن موحد

  سلام
  ممنون از برنامه بسیار عالی و مفیدترین

  لطفا منظور از کلمات تعداد و حجم را در کادرهای ابی و قرمز توضیح بدهید
  ممنون

 • محمد سلم ابادی

  عالی هستی آدمین سیگنال ✌

 • Xمظفری