مزایای صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در ایران چیست؟

مزایای صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در ایران چیست؟

هیچ آدم عاقلی بی دلیل پول و سرمایه اش را دست کسی نمی دهد به این هوا که سود بگیرد. محلی که در آن سرمایه گذاری می کند باید ویژگی هایی داشته باشد که سرمایه گذار را تشویق به سرمایه گذاری کند. برای همین بد نیست مزایای صندوق های سرمایه گذاری را مرور کنیم.

سرمایه‌گذاری برای افراد معنای متفاوتی دارد زیرا افراد شرایط زندگی، درآمد و سرمایه متفاوتی دارند. همه دوست دارند پول‌شان را در چرخه اقتصاد و تولید کشور به گردش درآورند تا هم نقش مثبتی در رونق اقتصادی کشور داشته باشند و هم در سود کسب و کارها شریک شوند.

انتظار درآمدی و سود افراد نیز با هم فرق می‌کند. نمی‌شود از یک جوان بیست و پنج ساله و یک بازنشسته شصت و پنج ساله انتظار داشت که منابع مالی خودشان را به یک صورت، در یک جا و با یک میزان ریسک سرمایه‌گذاری کنند.

میزان ریسک‌پذیری افراد در انتخاب محل سرمایه گذاری آن‌ها تاثیرگذار است. جوان‌ترها معمولا قدرت ریسک‌پذیری بالاتری دارند و می‌توانند در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که پتانسیل سوددهی بیشتری دارند در حالی که مسن‌تر‌ها ممکن است کسب سود کم و مطمئن را ترجیح دهند.

شعار صندوق‌های سرمایه‌گذاری: «وحدت، قدرت می‌آفریند»

سرمایه‌گذاری جمعی شرایطی فراهم می کند تا همه افراد با هر میزان سرمایه ای، بتوانند از آن استفاده کنند. همانطور که سرمایه‌داران بزرگ در این بازار فعال هستند، سرمایه‌ داران خرد هم می‌توانند به راحتی وارد این بازار شوند و سود کسب کنند.

مزایای صندوق های سرمایه گذاری

صندوق‌ سرمایه گذاری با توجه به ویژگی‌های منحصر بفردی که دارد دارای مزایای زیادی است. در این مقاله 10 مورد از مزایای صندوق های سرمایه گذاری را بررسی می‌کنیم که عبارتند از:

مزیت 1: تنوع در صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - تنوع در صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری

یکی از مزایای صندوق های سرمایه گذاری تنوع در دارایی‌هایی است که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. همه ما وقت و دانش لازم برای پیدا کردن بهترین روش سرمایه‌گذاری را نداریم. این کار نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. به علاوه اینکه بدانیم چه زمانی وارد بازار شویم چه میزان از سرمایه‌مان را درگیر کنیم و کی از بازار خارج شویم تا بتوانیم بیسترین سود را کسب کنیم. سرمایه‌گذاری و ورود موفق به بازار سرمایه فعالیتی تخصصی و مهارتی حرفه‌ای است.

صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری تنوع زیادی دارند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. بعضی از صندوق‌ها برای کسانی مناسب‌اند که قصد دارند از سرمایه‌گذاری خود سود منظم و ثابت دریافت کنند. برخی دیگر مناسب کسانی هستند که می‌خواهند با پذیرش ریسک بیشتر فرصت بهره بردن از سودهای بالاتر را برای خود فراهم کنند، بعضی دیگر از صندوق‌ها نیز حد وسط را گرفته‌اند.

در سایر تقسیم‌بندی‌ها، صندوق‌هایی داریم که در کالاهای مختلف مثل طلا، زمین و ساختمان یا محصولات کشاورزی و… سرمایه‌گذاری می‌کنند. افراد با خرید واحدهای این صندوق‌ها می‌توانند به جای ورود مستقیم به بازار، به صورت غیرمستقیم از نوسانات قیمت کالای مورد نظرشان در بازار سرمایه استفاده کنند.

مزیت 2: مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها در صندوق های سرمایه‌گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها در صندوق های سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از مزایای صندوق سرمایه گذاری مدیریت حرفه‌ای دارایی‌هاست. صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط افراد متخصص مدیریت می‌شوند که سرمایه را در بازارهای مالی مختلف به جریان می‌اندازند.

بررسی تمام فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار و انتخاب بهترین زمان برای ورود به معاملات، برای افراد غیرحرفه‌ای کاری زمان بر است که نیاز به مطالعه و دانش قبلی دارد. ورود مستقیم به بازار سرمایه برای افراد عادی بسیار خطرناک است و ممکن است اصل سرمایه آن‌ها نیز به خطر بیفتد.

شناسایی بازار سرمایه و کسب سود از آن آرزوی هر فردی است، اما همیشه نمی‌توان امیدوار بود که بهترین سهم بازار به ما رخ نشان دهد. هیچ وقت نمی توانیم بصورت کاملا اتفاقی با دقت یک تیرانداز حرفه‌ای، هدف اصلی را نشانه بگیریم، پیروزمندانه در سکوی اول بایستیم و پرچم افتخار تکان دهیم!

موفقیت حاصل دانش و تجربه است. قطعا احتمال موفقیت افرادی که با تمرکز بالا بازار را رصد می‌کنند و حرفه اصلی‌شان معامله‌گری است خیلی بیشتر از افراد عادی است. صندوق  سرمایه گذاری این امکان را به افراد عادی می‌دهد تا بتوانند با خیال راحت و با شرایط مختلف از حداکثر ظرفیت بازار استفاده کنند.

مزیت 3: شفافیت اطلاعات در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - شفافیت اطلاعات در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

یکی دیگر از مزایای صندوق سرمایه گذاری داشتن کارنامه‌ای شفاف و قابل اعتماد است.صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای نوین مالی در کشور هستند و تفاوت‌های عمیقی با سایر ابزارهای پولی که به ویژه در شبکه پولی کشور طی دهه‌های گذشته تبلیغ شده‌اند، دارند.

شفافیت بسیار بالای صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین دلایلی است که سرمایه‌گذاران مختلف از هر قشری را به خود جذب کرده‌ است. ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس، هر دو دقیقه و غیرقابل معامله‌ها، هر روز اعلام و منتشر می‌شود.

علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری موظف به ارائه گزارش‌های منظم از ریز معاملات و نحوه سرمایه‌گذاری‌های خود هستند. این امر در بستر قوانین شفاف و سخت‌گیرانه سازمان بورس انجام می‌گیرد. برای مثال در انتهای هر ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری گزارشی از تمام سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و تغییرات احتمالی در ارزش دارایی‌ها ارائه می‌کنند.

به راحتی می‌توان از طریق سایت اختصاصی هر صندوق سرمایه‌گذاری، به اطلاعات مدنظر خود دست پیدا کرد و برای انجام سرمایه‌گذاری در آنها اقدام نمود. بنابراین می‌توان با خیال راحت و بدون دغدغه در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

مزیت 4: بازده مناسب صندوق های سرمایه گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - بازده مناسب صندوق های سرمایه گذاری

ورود به بازار سرمایه همیشه همراه با ریسک است. سرمایه‌گذاران در برابر ریسکی که می‌پذیرند انتظار بازده مناسب هم دارند. یکی از مهم‌ترین مزایای صندوق سرمایه گذاری بازده مناسبی است که برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورند.

متوسط بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در یک سال اخیر برابر با 81.6 درصد بازده مثبت بوده است. این عدد به این معناست که اگر در تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در کشور سرمایه‌گذاری می‌کردید به طور میانگین چنین سودی نصیبتان می‌شد. در تکانه‌های مختلف اقتصادی، انتخاب محل مناسب برای سرمایه‌گذاری که به واسطه آن بتوان بازده مناسبی کسب کرد و ارزش دارایی‌ها را در برابر تورم حاکم بر جامعه حفظ نمود، اهمیت دو چندان می‌یابد.

برای اطلاع از میزان بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مقایسه آن‌ها می‌توانید از اطلاعات موجود در وب سایت سیگنال استفاده کنید.

مزیت 5: صرفه جویی ناشی از مقیاس

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - صرفه جویی ناشی از مقیاس

صرفه‌جویی ناشی از مقیاس یکی دیگر از مزایای صندوق سرمایه گذاری است. اگر در یک سفر دوستانه هرکسی بخواهد خودش برای خرید لوازم عمومی سفر، زمان بگذارد و هزینه‌های مختلفی مثل حمل و نقل را بپردازد؛ در کل هزینه جمعی بیشتر از زمانی خواهد شد که فقط یک نفر به نمایندگی از بقیه، لوازم مورد نیاز سفر را تهیه کند. اینکه شما یک نفر را نماینده خودتان قرار دهید یعنی صرفه جویی در مقیاس انجام داده‌اید.

سرمایه‌گذاری در صندوق های سرمایه گذاری هم به دلیل صرفه جویی ناشی از مقیاس، کم هزینه‌تر از سرمایه‌گذاری های فردی است. چرا که هزینه به‌کارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود و هزینه سرانه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، صندوق سرمایه‌گذاری از طرف سرمایه‌گذاران، همه هزینه‌های اجرایی مربوط به بورس مثل دریافت سود سهام و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و در نتیجه هزینه سرانه هر سرمایه‌گذار برای انجام سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد.

مزیت 6: به حداقل رساندن ریسک سرمایه‌گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - به حداقل رساندن ریسک سرمایه‌گذاری

کاهش ریسک سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای صندوق سرمایه گذاری است. روش های مختلفی برای کم کردن ریسک ورود به بازارهای سرمایه وجود دارد. مهم‌ترین و اولین اصل سرمایه‌گذاری موفق این است که در بازاری خاص سرمایه‌گذاری نکنیم و یا به اصطلاح همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذاریم. با این کار اگر یکی از سبدها سقوط کند و تخم مرغ‌هایش بشکند، هنوز سبدهای دیگری هست که بتوانیم با تکیه بر موجودی آن‌ها ضرر وارد شده را جبران کنیم!

صندوق‌ها بر اساس مدل سرمایه‌گذاری خود در دارایی‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در سرمایه‌گذاری انفرادی تعداد تخم‌مرغ‌ها کمتر از وقتی است که در یک سرمایه‌گذاری جمعی وارد می‌شوید. در این صورت سرمایه‌گذاری انفرادی امکان انتخاب گزینه‌های بیشتر را از شما می‌گیرد و مجبور می‌شوید دارایی‌تان را در تعداد کمی از سبدها قرار دهید.

قدرتی که سرمایه‌گذاری جمعی به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌دهد در این است که امکان انتخاب سبدهای متنوع تر را پیدا می‌کنند. در نتیجه ریسک کلی سرمایه‌گذاری‌ها کاهش پیدا می‌کند. این مسئله به خصوص زمانی خودش را به خوبی نشان می‌دهد که بازار سرمایه با افت جریان نقدینگی همراه باشد.

در این زمان صندوق‌هایی که هوشمندانه در صنایع و بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند می‌توانند از افت ارزش سرمایه‌گذاری‌شان در امان بمانند.

بنابراین شما با خرید واحدهای سرمایه‌گذاری یک صندوق سرمایه‌گذاری، در آنِ واحد در ده‌ها شرکت مختلف سرمایه‌گذاری می‌‌‌کنید.

مزیت 7: تبدیل سرمایه های خرد به سرمایه‌گذاری‌ کلان

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - تبدیل سرمایه های خرد به سرمایه‌گذاری‌ کلان

شما با صرف سرمایه‌ای اندک هم می‌توانید از مزایای صندوق سرمایه گذاری بهره‌مند شوید. صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری با تجمیع سرمایه‌های خرد، قدرت این را پیدا می‌‌کنند که از مزایای یک سرمایه‌گذاری در مقیاس بزرگ بهره ببرند و از طرف سرمایه‌گذاران این پول‌ها را در انواع اوراق بهادار مثل سهام و اوراق با درآمد ثابت کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه‌گذاری می‌کنند.

از طرف دیگر تجمیع سرمایه‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری این امکان را می‌دهد که قدرت چانه‌زنی خود را با نهادهای مالی مختلف نظیر بانک‌ها افزایش دهند و سود بالاتری برای سرمایه‌گذاران خود بسازند.

مزیت 8: سرمایه گذاری آسان

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - سرمایه گذاری آسان

یکی دیگر از مزایای صندوق‌ سرمایه‌گذاری استفاده از راهی میانبر برای انجام یک سرمایه‌گذاری اصولی و حرفه‌ای است.

تنها کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری مناسب است. بقیه کارها خودش انجام می‌شود. موسسات رتبه‌بندی مختلفی برای ارزیابی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف را با هم مقایسه کنید و انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

مزیت 9: نقدشوندگی بالا

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - نقدشوندگی بالا

یکی از اصلی‌ترین مزایای صندوق سرمایه گذاری نقدشوندگی بالای آن است. همه سرمایه‌گذاری‌ها یک روز باید نقد شوند و به هدف از پیش تعیین شده خودشان برسند. چالش اصلی این است که آیا می‌توانید هر زمان که خواستید سرمایه خود را نقد کنید یا نه؟ برای مثال اگر در دارایی‌های فیزیکی مثل زمین و ساختمان سرمایه‌گذاری کرده‌ باشید و حالا بخواهید سرمایه‌تان را نقد کنید یا دست کم قسمتی از سرمایه تان را برداشت کنید، آیا می‌توانید به راحتی اینکار را انجام دهید؟

سهولت در خرید و فروش دارایی در کمترین زمان، بدون تغییر قابل ملاحظه در قیمت آن از جمله فاکتورهای انتخاب سرمایه‌گذاری مناسب است. اگر سرمایه‌گذار احتمال می‌دهد که در طول دوره سرمایه‌گذاری خود ممکن است به پول نقد احتیاج پیدا کند باید در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری کند که از نقدشوندگی بالایی برخوردار بوده و قابلیت تبدیل به پول نقد در کمترین زمان و با کمترین هزینه را دارا باشد.

حتی در بازار بورس و معاملات سهام نیز همیشه قابلیت نقدشوندگی وجود ندارد. گاهی اوقات ممکن است سهام شرکت‌ها به دلایل مختلف به حالت تعویق درآیند و متوقف شوند. یا هنگام خرید و فروش سهام‌تان گرفتار صف‌های خرید و فروش شوید و نتوانید سرمایه‌تان را به ارزش روز، نقد کنید.

قبل از سال 1386 سرمایه‌گذاران صرفا می‌توانستند سهام شرکت‌ها را معامله کنند اما امروزه که حدودا دویست صندوق سرمایه‌گذاری مختلف در کشور فعالیت می‌کنند، سرمایه‌گذاران بدون نگرانی و با آسودگی خاطر می‌توانند در بازار سهام سرمایه‌گذاری نموده و دیگر دغدغه نقدشوندگی سهام‌شان را نداشته باشند.

مزیت 10: ضامن نقد‌شوندگی در صندوق های سرمایه گذاری

مزایای صندوق های سرمایه گذاری - ضامن نقد‌شوندگی در صندوق های سرمایه گذاری

ضامن نقد شوندگی یکی از ارکان و مزایای صندوق‌ سرمایه ‌گذاری است. اهمیت ضامن نقدشوندگی در این است که وجود یک شرکت حقوقی موجب افزایش نقدشوندگی واحدهای یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌شود تا تحت هر شرایطی، سرمایه‌گذار بتواند واحدهای سرمایه‌گذاری خود را به فروش برساند و این اطمینان را داشته‌باشد که هر زمان تصمیم به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود گرفت، تقاضا برای آن وجود دارد. به زبان ساده‌تر یعنی هر موقع که بخواهیم می‌توانیم سرمایه‌مان را به سادگی و بدون درد سر نقد کنیم.

البته وجود ضامن نقدشوندگی از الزامات تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری نمی‌باشد و بعضی از صندوق‌ها به صورت اختیاری این ویژگی را دارند، همراه کردن یک شرکت حقوقی مثل بانک‌ها برای ضامن نقدشوندگی در صندوق می‌تواند اطمینان بیشتر و ریسک‌پذیری کمتری به همراه داشته باشد.

نتیجه‌گیری

در دنیای امروز و با توجه به مشکلات اقتصادی بسیاری از افراد جامعه می‌خواهند وارد بازار سرمایه شوند اما به علت نداشتن دانش و وقت کافی این کار را نمی‌کنند.

 با توجه به مزایای صندوق سرمایه‌گذاری می‌توان به این نتیجه رسید که بهترین راه‌کار برای این افراد استفاده از صندوق‌های سرمایه گذاری و بهره‌مندی از مزایای آن‌ها است.

آیا شما نیز برای کسب سود علاقه‌مند به بهره‌گیری از مزایای صندوق سرمایه گذاری بدون صرف وقت و هزینه بالا هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
امتیازدهی
[تعداد: 32    میانگین: 3.9/5]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران
 • اگه همین‌طور که میگید باشه خوبه

  • بهادر آذری

   سلام، با تشکر از نظرتون. صندوق های سرمایه گذاری به عنوان یکی از ابزارهای نوین مالی و تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند بنابراین میشه از صندوق ها به عنوان روشی مطمئن برای سرمایه گذاری استفاده کرد.

 • سلام, خیلی ممنون آموزش صندوق هاتون خیلی مفیده, اگر در رابطه با معایب صندوق های سرمایه گذاری هم توضیح بدید یا مطلبی بزارید خیلی بهتر میشه. ممنون ازتون

  • بهادر آذری

   سپاس از نظر شما، در مقالات بعدی حتما این موضوع رو هم پوشش می‌دیم. با ما همراه باشید.

 • محمد د.ط.

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون،
  ایا سود صندوق های سرمایه گذاری با ریسک کمتر یا حتی از نوع درامد ثابت از بانک ها هم بیشتره؟

  • بهادر آذری

   سلام، بله صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت در سال‌های اخیر اکثرا سود بیشتری نسبت به بانک داشته‌اند. با استفاده از دیتای سایت سیگنال می‌تونید میزان بازده صندوق‌های با درآمد ثابت رو مشاهده کنید و با بازدهی بانک‌ها مقایسه کنید و بهترین صندوق رو واسه سرمایه گذاری انتخاب کنید.

 • راهنمای ها عالی هست .موفق باشید

 • ناشناس

  سلام من زیاد سر رشته ندارم .میشه راهنمایی کنید کدوم صندوق و چگونه واسه سرمایه گذاری انتخاب کنم.با مبلغ ده تومن میشه؟سودش چجوری هست؟سپاس

  • بهادر آذری

   سلام، برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری ابتدا باید با توجه به میزان ریسک پذیری که دارید تصمیم بگیرید کدوم نوع صندوق واسه شما مناسب تره اگر فردی ریسک پذیر هستید صندوق‌های سهامی و اگر فردی ریسک گریز هستید صندوق‌های با درآمد ثابت و مختلط را انتخاب کنید. بعد از انتخاب نوع صندوق باید کارنامه صندوق‌ها رو بررسی کنید و ببینید کدوم صندوق در بلند مدت بیشترین بازده رو داشته و حتما دقت کنید این بازدهی مستمر بوده باشه اینجوری نباشه که یک صندوق این ماه بسیار سودده باشه ولی ماه های گذشته سود چندانی نداشته بوده باشه. در چند سال اخیر بیشترین سود رو صندوق های سهامی و کمترین رو صندوق های با درآمد ثابت داشتن. که اینم برمیگرده به میزان ریسک پذیری شما اگر ریسک بیشتری کنید (صندوق سهامی) انتظار سود بالاتری هم دارید و بالعکس. بله با 10 میلیون تومان هم میشه. و ذکر این نکته هم مهمه که صندوق‌ها برای سرمایه گذاری در بلند مدت مناسب هستند نه کوتاه مدت. حتما سوالات خودتون رو با ما مطرح کنید. ممنون از همراهی شما.

 • مجید عباسی

  خیلی ممنون من اول راهم و با خوندن مطالب بورس علاقه زیادی پیدا کردم به سرمایه گذاری در بورس یه سوال فقط از کجا میتونم بفهمم که کدوم صندوق با سرمایه کم منظور از کم زیر ۱میلیون هستش پیدا کنم تا سرمایه گذاری کنم،؟؟

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از همراهی شما. برای سرمایه گذاری در صندوق ها باید حداقل 1 واحد سرمایه گذاری خریداری کنید قیمت هر واحد به نوع صندوق بستگی داره مثلا در صندوق های با درآمد ثابت قیمت یک واحد صندوق معمولا نزدیک به 100 هزار تومن است و در صندوق های سهامی قیمت هر واحد صندوق تا سقف 8 میلیون تومان هم میرسه البته این برای صندوق های غیرقابل معامله صدق میکنه. برای صندوق های قابل معامله در بورس طبق قانون سازمان بورس باید حداقل 100 هزار تومان واحد بخرید که این 100 هزار تومن متشکل از چندین واحد خواهد بود (نه یک واحد).صندوق هایی هم هستند که حداقل سرمایه گذاری قابل قبولشون 10 واحده تمامی این موارد به سیاست های صندوق بستگی داره. بنابراین بله امکانش هست. برای مشاهده قیمت واحد صندوق ها با مراجعه به صفحه صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال و با استفاده از فیلتر کردن دیتا در قسمت قیمت صدور میتونید قیمت هر واحد صندوق رو مشاهده کنید سپس با اون صندوق تماس بگیرید.

 • ناشناس

  با درود خدمت شما جناب آذری از مطالب مفیدتان برای علاقمندان به سرمایه گذاری دربازار سرمایه کمال تشکر را دارم. یه سوالی هم از جانب عالی دارم ایا در صندوقهای سهامی سود مرکب هم به سهامداران تعلق میکیره یا نه. با تشکر از شما

  • بهادر آذری

   سلام، سپاس از لطف شما. بله از اونجا که سود صندوق های سهامی از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهایه صندوق هست بنابراین سود مرکب محسوب میشه.

 • سلام
  با این همه تبلیغ این صندوقها چیز خاصی واسه عرضه ندارن زمانیکه بورس ریزش کنه شدیدا ضرر میدن یا اینکه سرمایت بذاری 1 سال بمونه اونوقت شاید سود کردی ولی به نظر من سرمایت رو روی مسکن بذاری بازدهی از این صندوقا بهتره

  • بهادر آذری

   سلام و درود، این قضیه تا حد زیادی بستگی به نوع صندوق داره در رابطه با صندوق های سهامی که 70 الی 90 درصد دارایی هاشون سهام بورسه بله اما در مورد سایر صندوق ها مثل صندوق درآمد ثابت و مختلط که ریسکشونو با سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت کنترل می‌کنند تاثیرگذاری ریزش بورس خیلی کمتر به چشم میاد. ما صندوقی داشتیم که در عرض یکسال بیش از 400 درصد سود داده اما فکر نمیکنم مسکن انقدر سود ده بوده باشه.

 • ابراهیم شجاعی

  سلام, مطالب خیلی خوب و آموزنده ای دارید, خیلی خوب میشد اگر علاوه بر مزایا, معایب صندوق های سرمایه گذاری هم بررسی میکردید. ممنون.

 • ارسلان

  خب از کجا بفهمیم بین همه صندوق های سرمایه گذاری که وجود دارن، همشون هم گفتین این مزایا رو دارن، کدومشون از بقیه بهتره و توی کدوم صندوق سرمایه گذاری کنیم؟

  • بهادر آذری

   سلام، میتونید از گزارش های بهترین صندوق سرمایه گذاری و 10 صندوق سرمایه گذاری برتر سایت سیگنال که بصورت ماهانه منتشر میشه استفاده کنید تا بتونید بهترین صندوق سرمایه گذاری رو انتخاب کنید.

 • امیرخانلرزاده

  سلام ۵۰۰ هزادتومن کجابزارم بهتره؟واسه شروع بایدکارمزدی چیزی پرداخت کنم؟

  • بهادر آذری

   سلام دوست عزیز، ممنونیم که نظرتون رو با سیگنال در میون گذاشتین. میزان سرمایه گذاری مسئله مهمیه و باید انتظارات خودتونو از سرمایه گذاری تون مشخص کنید. این مسئله به فاکتور های مختلفی مثل میزان درآمد، قدرت ریسک، سن، جنس، مدت زمان در نظر گرفته شده برای خواب سرمایه و … بستگی داره. در مورد کارمزد ها هم بدونید که همیشه کارمزد وجود داره ولی طوری نیست که هر ماه بخاین مبلغی پرداخت کنید. کارمزدهای سرمایه گذاری در هنگام خرید و فروش به سرمایه گذار تحمیل میشه و مقدارش بستگی به بازاری داره که واردش شدید. به طور کلی سرمایه گذاری مستقیم به دلیل اینکه معاملات شخصی رو زیاد میکنه کارمزد بیشتری داره ولی در سرمایه گذاری غیر مستقیم مثل صندوق های سرمایه گذاری، به دلیل صرفه جویی ناشی از مقیاس، در کل کارمزد ها خیلی کمتر میشه.

 • سلام
  من می‌خوام توی صندوق سهامی توسعه تعاون سرمایه گذاری کنم ولی الان خیلی صعودی شده…بنظرتون آیا احتمال اینکه ارزش ریزش کنه هست؟
  کلا پیشنهادتون آیا خرید اینموقع هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری بهتره عملکرد صندوق هارو در بلند مدت مدنظر قرار بدید اینکه یک صندوق در این ماه عملکرد فوق العاده ای داشته دلیل به تکرا این عملکر در آینده نیست. پیشنهاد میکنم از اول سال 98 عملکرد صندوق هارو بررسی کنید و صندوقی که کمترین نوسان رو داشته و معمولا در لیست بهترین صندوق ها جایی داشته رو انتخاب کنید.

 • سلام
  آیا الان سرمایه گذاری تو صندوق توسعه تعاون رو پیشنهاد میدین؟
  الان ک خیلی صعودی شده

 • علیرضا

  سلام ممنون از مطالب خوبتون می خواستم ببینم امکانش هست بازدهی صندوق در یک ماه منفی هم بشه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود، بله امکان منفی شدن بازده هم وجود داره.

 • مسعود کوچکی

  سلام خسته نباشید
  داخل صندوق سهامی اگه 100 میلیون سهم بخریم و سود سالانش مثلا 150 درصد باشه ینی 150 میلیون سود میکنیم و با موجودیمون میشه 250 میلیون؟؟

 • مسعود کوچکی

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم
  داخل صندوق سهامی اگه 100 میلیون سهم بخریم و سود سالانش مثلا 150 درصد باشه ینی 150 میلیون سود میکنیم و با موجودیمون میشه 250 میلیون؟؟

 • آقای ستایش خان محمدی

  سلام دستتون درد نکنه به نظر من الان بهترین گزینه سرمایه گذاری صندوق ها هستن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. سپاس از لطف و نظرتون. با سیگنال همراه باشید.

 • عبدالکریم نارویی

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من150میلیون سرمایه دارم می‌خوام پنج ساله تو یکی از صندوقهای سهامی سرمایه گذاری کنم
  آیا کل سرمایه ام رو تو یک صندوق یا چند صندوق سرمایه گذاری کنم ؟چه زمانی وارد صندوق بشم آیا الان زمان مناسبه واسه خرید واحد
  واسه سرمایه گذاری پنج ساله صندوق مشترک بهتره یا قابل معامله؟
  نظر خودم صندوق مشترک فعلا صندوقهای مشترک بازدهی خوبی دارن
  بعدم من تو زاهدان زندگی میکنم بجز دفعه اولی ک باید حضوری مراجعه کنم دفعه بعد واسه صدورو ابطال واحدها هم نیازی به مراجعه حضوری است یا نه از طریق سایت میتونم این‌امور رو انجام بدم
  با سپاس فراواااااان از شما

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
1 اسفند 1398