نحوه فروش سهام عدالت و روش‌های مختلف آن

نحوه فروش سهام عدالت و روش‌های مختلف آن

فروش سهام عدالت بعد از آزادسازی آن مسئله‌ای است که بسیاری از افراد را درگیر کرده است. پس از اینکه فرآیند آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال 99 آغاز شد، امکان تعیین روش مدیریت سبد سهام به دو گروه مستقیم و غیرمستقیم نیز به وجود آمد. به همین دلیل از آن زمان حدود 30 میلیون نفر سهامدار غیرمستقیم و حدود 19 میلیون نفر سهامدار مستقیم شدند.

حدود یک سال و نه ماه از زمان آزادسازی سهام عدالت می‌گذرد. اما به جز انتقال سهام عدالت، همچنان امکان فروش سهام برای سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند وجود ندارد. در حالی که سهامدارانی که روش غیرمستقیم را برگزیدند می‌توانند برای فروش بخشی از سهام خود اقدام کنند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش فروش سهام عدالت را بررسی کرده و به شما بگوییم که نحوه فروش سهام عدالت چطور است و آیا می‌توان سهام عدالت را فروخت یا خیر؟

آزادسازی و فروش سهام عدالت

در بازه زمانی اردیبهشت تا خرداد 99، هنگامی که آزادسازی سهام عدالت صورت پذیرفت، بورس در دوران طلایی و در اوج رونق و توجه قرار داشت. در نتیجه برخی از سهامداران به این امید که از این فرصت می‌توانند برای فروش سهام استفاده کنند روش مستقیم را انتخاب کردند.

گروهی دیگر از سهامدران نیز یا اقدامی نکردند، یا وارد سامانه شدند و روش غیرمستقیم را انتخاب کردند. بدینوسیله حق مدیریت سهام خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار کردند. اما بعد از اعلام دستورالعمل‌های فروش سهام، مشخص شد هر دو گروه از افرادی که روش مستقیم یا روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند طی فرآیندی می‌توانند سهام عدالت خود را فروخته و پول خود را بگیرند.

در مرداد 99 بورس ایران دچار شدیدترین ریزش تاریخ شد و اقبال از این بازار رخت بربست. اکثر سهامداران بفکر نقد کردن و فروش سهام افتادند اما دیگر دیر شده بود و خریداری در این بازار وجود نداشت. از مرداد 99 تا ماه‌ها بعد از آن تاریخ، صف‌های فروش پایدار بوده و ارزش سهام عدالتی که تا 23میلیون هم قابل فروش بود به 13 میلیون تومان تنزل پیدا کرد. تا به امروز نیز سهامداران همچنان در فروش سهام خود مشکل دارند.

در هر دو روش مستقیم یا غیرمستقیم برای آزادسازی سهام شما می‌توانید با مراجعه به بانک‌ها یا کارگزاری‌ها سفارش فروش خود را ثبت نمایید. البته در این پروسه برخی سفارشات فروش انجام نمی‌شد و در برخی موارد نیز پول سهام با تاخیر زیادی به حساب سهامداران واریز می‌گردید. همچنین دقیقا مشخص نبود که بابت فروش سهام چقدر به حساب شما واریز می شود!

چه میزان از سهام عدالت قابل فروش است؟

همزمان با آزادسازی سهام عدالت در خرداد 99، امکان فروش 30 درصد از سهام فراهم گردید و در تیر ماه 99، 30 درصد دیگر از سهام آزادسازی شد. قرار بود 40 درصد مابقی نیز در دهه فجر بهمن 99 آزاد شود؛ اما بدلیل نامتعادل بودن شرایط بورس این وعده اجرا نشد و 40% باقیمانده آزادسازی نگردید.

با این وجود شما حداکثر به 60 درصد دارایی یا سهام خود دسترسی دارید و دسترسی به 40 درصد دیگر میسر نیست. به عنوان مثال اگر ارزش سهام شما 15 میلیون تومان باشد، شما حداکثر می‌توانید 60 درصد این سهام یعنی تا 9 میلیون تومان را بفروشید و 6 میلیون باقیمانده قابل فروش نیست.

سهام عدالت خود را بفروشیم یا نه؟

فروش و نگهداری سهام عدالت انتخابی است که به عوامل زیادی مثل میزان نیاز فرد به پول این سهام، ریسک پذیری فرد، تمایل افراد به سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت و عوامل مشابه این موارد بستگی دارد. به عنوان مثال ارزش سهام عدالت 530 هزار تومانی، بعد از قابل معامله شدن تا نزدیک 19 میلیون تومان افزایش یافته است و در نهایت در آذرماه به حدود 11 میلیون رسیده است. در نتیجه قطعا تصمیمات دو فرد با افق سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در این جریان یکسان نخواهد بود.

راهنما و نحوه فروش سهام عدالت

فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم

برای فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم لازم است حتما از یک کارگزاری کد بورسی دریافت کنید. در صورتی که تا کنون برای دریافت کد بورسی اقدام نکرده اید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا در سایت سجام ثبت نام کرده و کد پیگیری ده رقمی را دریافت کنید.
 • با مراجعه به وبسایت یا اپلیکیشن سیگنال به صورت غیرحضوری احراز هویت شوید.
 • پس از ثبت نام در سجام و احراز هویت با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سیگنال در کارگزاری مورد نظر خود ثبت نام کنید. ظرف 2 تا 3 روز کاری نام کاربری و رمز عبور بریا استفاده از سیستم معاملاتی از طرف کارگزاری برای شما ارسال خواهد شد.
 • پس از دریافت کد از طرف کارگزاری ( یا در صورتی که از قبل داشته اید) با مراجعه به سایت www.ddn.csdiran.ir می توانید نام نماد و تعداد سهام صندوق  سرمایه گذاری استانی خود را مشاهده کنید. نام این نماد مخفف نام هر استان است. برای نمونه نام نماد برخی از صندوق‌های سرمایه گذاری استانی در زیر آورده شده است:
 1. وستهران ( نماد صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت استان تهران)
 2. وسرضوی ( استان خراسان رضوی)
 3. وسفارس ( استان فارس)
 4. وسمازن ( استان مازندران)
 5. وسکهبو ( استان کهگیلویه و بویراحمد)
 • پس از ورود به سایت در سربرگ گزارش دارایی ، گواهی مربوط به دارایی سهام صندوق استانی خود را به صورت فایل PDF دریافت کنید. در تصویر زیر یک نمونه از گواهی سهام آورده شده است.
گواهی دارایی سهام در فروش سهام عدالت به روش غیر مستقیم

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود سهامدار عدالت، مالک 125514 عدد سهام شرکت سرمایه گذاری استان خراسان رضوی با نماد وسرضوی است که تا زمان نگارش این مقاله می تواند 60% از تعداد سهام خود معادل 75308 عدد را به قیمت روز بازار به فروش رساند.


لازم به ذکر است رقم سرمایه ای که در انتهای متن ذکر شده است مربوط به سرمایه شرکت سرمایه گذاری استانی است و نه دارایی سهامدار.

پس از مشاهده و دریافت گواهی نماد سهام عدالت به منظور فروش آن وارد پنل معاملاتی کارگزاری خود شده و در قسمت تغییر کارگزار ناظر، با وارد کردن نام نماد ( برای مثال وسرضوی) و فایل گواهی سهام مربوطه درخواست خود را ثبت نمایید. نهایتا ظرف 2 روز کاری نماد سهام عدالت به پرتفوی کارگزاری شما افزوده خواهد شد. اکنون می‌توانید در زمان انجام معاملات بازار بورس ( ساعت 9 تا 12:30) برای حداکثر تعداد سهام قابل معامله ( در تصویر فوق عدد 75308) سفارش فروش ثبت نمایید.

فروش سهام عدالت در روش مستقیم

متاسفانه در حال حاضر امکان فروش سهام عدالت در روش مستقیم وجود ندارد. در صورت ارسال دستورالعمل جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات متداول

برای فروش ۶۰ درصد سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم

برای فروش 60 درصد از سهام عدالت خود می‌توانید یکی از روش های فروش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کنید. در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.

برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم

برای فروش سهام عدالت خود می‌توانید به یکی از کارگزاری های بانکی و غیر بانکی مراجعه کنید. برای خواندن راهنمای روش فروش سهام عدالت، این مقاله را بخوانید.

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

در حال حاضر برای فروش با استفاده از اپلیکیشن ها و کارگزاری ها محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده و شما میوانید تا قابل معامله شدن 100 درصد سهام از این دو روش استفاده کنید

آیا باید شماره حساب سهام عدالت و شماره حساب سامانه سجام یکسان باشد؟

خیر، نیازی نیست که حساب معرفی شده به این دو سامانه یکسان باشد.

برای فروش سهام به کارگزاری درخواست سرپرست خانواده کافیست؟

خیر، این درخواست باید برای تک تک افراد به صورت مجزا ثبت شود.

تکلیف سهام متوفیان و وراث آن ها چه می‌شود؟

در حال حاضر برای این افراد روش مشخصی اعلام نشده اما بر اساس آخرین اخبار به زودی این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به میز کار الکترونیکی و ارائه مدارک مشخص شده، به صورت غیر حضوری انحصار وراثت کنند.

آیا در حال حاضر میتوان سهام عدالت را فروخت

شما از نظر قانونی می توانید سهام عدالت خود را بفروشید. منتهی در حال حاضر، تقاضای زیادی برای خرید سهام عدالت وجود ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بهره مندی از آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام من میخوام ۶۰درصد سهامموبفروشم بقیمت روز پولش هم نقدویکجا میخواهم چکار کنم

 • سلام .من به پول سهام عدالت.جهت ثبت نام دخترم به دانشگاه.نیاز مبرمی دارم لطفاً اگه کسی راهش را مدونه راهنمایم کنه ممنون میشم.این آخرین شانس من برای ثبت نام دخترم نباشد.،

 • یک بخش از مقاله گفته بودید از هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم میشه سهام رو فروخت، اما باز آخر مقاله گفتید کسانی که روش مستقیم رو انتخاب کردند نمیشه…

  یعنی هیچ راهی برای فروش کسایی که مستقیم رو انتخاب کردند نیست؟؟
  ما میتونیم چکار کنیم؟؟؟

 • سلام خسته نباشید.
  میشه لطفا من رو راهنمایی کنید شدیدا به کمکتون نیاز دارم.
  من متاسفانه روش مستقیم رو انتخاب کردم و از تفاوتش آگاهی نداشتم.
  الان امکانش هست تغییرش بدم ( مثلا غیر مستقیم بشه ) یانه؟
  آخه میخوام سهامم رو بفروشم به پولش نیاز دارم.

  • سلام، در حال حاضر هیچ روشی برای تغییر روش مدیریت سهام عدالت پیش بینی نشده و امکان تغییر نیست

 • سلام وقت بخیر
  در حال حاضر کسی که روش مستقیم رو انتخاب کرده چه کاری میتونه انجام بده؟

 • سلام پس این به چه دردی خورد آزاد سازی فقط یه هزینه گذاشت رو دستمونو یه پولی رفت توی جیب یه سری ها یه فکری بکنید این چه وضع اقتصاده‌ مردم بیچاره شدن نون ندارن بخورن این سهام عدالت به چه دردی میخوره وقتی من نیاز دارم نتونم بفروشم این سهام‌ صاحبش من نیستم پس اونهایی که فروختن هم پولشونو نگرفتن یه فکری بکنید برای مردم حق ما این نیست آنقدر سختی بکشیم ایران ما جز ثروت مند ترین کشور هاست

 • سلام به چه علت برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردن فروش سهام وجود نداره

 • میخوام سهام عدالتمو بفروشم به پولش نیاز دارم ولی نمیدونم چجوری چون میترسم پولی ندن

  • دوست عزیز، فروش سهام برای سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند وجود ندارد.

 • سلام من دو ساله که سهام روفروختم 60درصد رو ی جا ولی هیچ پولی دریافت نکردم هروقت به بانک رفتم گفتن دست مانیست میشه ی رهنمایی کنید من چیکار کنم کجا برم

  • با سلام دوست عزیز، ممکن است شماره حساب شما مشکل داشته باشد که باید آن را ویرایش نمایید.

 • من سهام عدالتمو همي الان مشتري باشهةزير قيمت بازارميفروشم ،مثلا اكه قيمتش 13تومن بود من ده ميدم به اين شرط كه همه جبز همون لحظه شسته رفته بشه تمام .

 • سلام چه جوری باید بفهمم سهام دارم چون من کارت سهام دارم اماتابه حال شماره کارتی ندادم ک بهم سهام واریز بشه میشه راهنماییم کنید

  • با سلام دوست عزیز می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود در سامانه سهام عدالت یا در اپلیکیشن سیگنال از داشتن سهام خود مطلع گردید.

  • دوست عزیز، می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود در سامانه سهام عدالت یا در اپلیکیشن سیگنال از داشتن سهام خود مطلع گردید.

 • این فقط اسمش سهام عدالت هست وگرنه عدالتی درکارنیست ماکه جزقشرضعیف هستیم سهاممون۶۰۰هزارتومانی هست بعدیه همسایه داریم پول پارومیکندسهامشون یک میلیونی هست خب این چه عدالتی هست

  • یه زمان گفتن بیاید ۴۶۸ هزار تومن بدین سهام یک میلیونی بشه یه سری مثل همسایتون دادن و شما و ماها ندادیم و همین ۵۳۲ تومنی موند

   • سلام من میخواهم سهامم رو بفروشم چیکار باید بکنم ؟من سهامم رو ازاد نکردمه البته مگه لازم است اول سهامم ازاد بشه؟

 • سلام
  من الان بیشتر از یکماه ۶۰درصد سهام خودم رو گذاشتم واسه فروش, ولی هنوز یکدونه هم به فروش نرفته,کارگزاری ک انتخاب کردم مفید هست.لطفا راهنمایی کنید

 • چرا الان هر جا میرم میگه برو بانکی که حساب داری بعد میرم بانک میگه با ما نیست،پس کجا باید سهام رو بفروشم

 • سلام دوست عزیز
  متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام من سهام خودم آزاد سازی کردم از کار گذاری آکاه استفاده میکنم چگونه میتونم بفروشم یا هدایت کنم اسلان نمیدونم چه َسهمی دارم

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام خسته نباشید، ببخشیدمن خیلی وقته سهام عدالت خودم راازادکردم حالا باید چطوری بفروشمش، ممنون میشم راهنمایی کنید، باارزوی بهترین ها

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام خسته نباشید پیام واسم اومده ک تاریخ معامله ۱۴۰۰/۶/۳ پول کی واریز میشه ممنونم.

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • من میخوامسهامم را بفروشم باید چکار کنم از کجا شروع کنم بعد از دید گاه ما یعنی همه کار خوبی خیل رو دیدم با همین سهام یکم از مشکل شو حل شد خدا خیرتوبده

  • سلام
   برای فروش سهام عدالت میتوانید از طریق بانکها یا کارگزاریها اقدام به فروش نمایید

 • سلام من روش مستقیم انتخاب کردم، الان میخوام سهام ام رو بفروشم، از چه سایتی باید اقدام کنم

 • سلام خسته نباشید من سهامم آزاد سازی کردم الان میخوام بفروشم رفتم کافی نت میگه نمیشه بفروشی راهنمایی کنین ممنون میشم

  • سلام
   برای فروش میتوانید از طریق بانکها یا کارگزاریها اقدام به فروش نمایید

 • سلام سهام من مستقیم است و دسترسی به دارایی سهام خود دارم الان سهام خود دا چند مرتبه به فروش رساندم و مینویسد ثبت اولیه بعد اد یک یا دو روز میزنه خطا در سفارش فروش البته در سامانه سجام هم احضار هویت نکردم ایا مشکل این چیه خیلی ممنون.

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام چطوری میتونم سهامم را یکجا بفروشم چون واسه پول پیش خونه نیاز دارم ممنون

  • سلام
   فقط درصدی از سهام که ازاد شده باشد قابل فروش است و برای فروش میتونید از طریق بانک ها و کارگزاریها اقدام نمایید

 • سلام وخسته نباشید من سهام عدالتم ازطریق بانک صادرات واریزمیشه برای فروشش باید به بانک صادرات مراجعه کنم یاجای دیگه.ممنون میشم واضح توضیح بدین چون واقعا احتیاج به پولش دارم‌.

 • سلام وقتتون بخیر
  من یه کارت پونصد تومنی دارم که ارزشش ده میلیون تومنه میتونم با مراجعه به بانک همه اونو بفروشم نه سی درصد؟!

  • سلام، فروش سهام عدالت فقط مقداری که آزاد سازی شده است امکان پذیر است

 • با سلام پدرم فوت کرده میخواستم سهام عدالتش بفرشم
  وارد نیستم راهنمایی بکنی ممنونم

 • سلام.من تمام مراحل سجام و احراز هویت انجام دادم کدمعمالاتی هم برام پیامک شده الان چطور بزنم برای فروش ؟

 • حدود ده ماه قبل سهام عدالت ام را به فروش گذاشته ام و حدود یک میلیون و هشتصد تومن برای م واریز شده ولی الیافی سهام عدالت ام تکلیف فروش آن معلوم نیست..الان تا شصت درصد از سهام عدالت ام که فروش نرفته تکلیف فروش سهام ام چی میشه …لطفا من را یاری و راهنمایی کنید ممنونم

 • سلام
  سهام عدالت من به روش غیر مستقیم هست. چطور می تونم ۶۰ ٪ اونو بفروشم؟ بهم اجازه ی تغییر کارگذار ناظر رو نمی ده.

 • سلام من دوتا سهام یک‌میلیون تومانی دارم ارزشش چقدر هست و باید برای فروشش چ کارهای بکنم

 • سلام من تا الان به سهام دست نزدم الان میتونم بفروشم؟ برای فروشش باید چیکار کنم؟

 • سلام الان میشه با برنامه سیگنال اقدام به فروش سهام عدالت کرد ویا میشه 60درصد رو یکجا فروخت وپولش رو یکجا دریافت کرد

  • سلام، برای فروش سهام عدالت باید به سامانه های فروش سهام عدالت کارگزاری ها مراجعه کنید

 • باسلام اگر بخوام سهام رو طوری بفروشم که پول آن را همان روز دریافت کنم بایدچه کارکنم ممنون

 • سلام من یه بار سهام خودم رو آزاد کردم و الان میخوام بفروشم به کجا مراجعه کنم ؟ به بانک مراجعه کردم گفتن دست مانیس

  • سلام، برای ثبت درخواست فروش باید از طریق سامانه سهام عدالت کارگزاری ها اقدام کنید

 • حدود ۵ماه هست سهام عدالتم را فروختم ولی چه فایده که تا کنون هیچ پولی برایم واریز نشده واقعا به پولش نیاز صدرصد دارم حالا باید چه خاکی بسرم کنم

 • سلام…وقتی واردسایت فروش سهام‌عدالت شدم‌شماره تلفن خودم‌ روویرایش کردم وشماره ای ک مالکش بودم روواردکردم..اماالان حدود۵ماه است ک نوشته درحال بررسی..وشماره تلفنمهنوزتاییدنشده…راهنمایی کنید

 • سلام ۵.۶ ماه پیش رفتم بانک درخاست فروش زدم بعد یه ماه پیام اومد شماره ثبت شده به نام صاحب سهام همخوانی نداره (اینجور مشکلی نبود شمارم درست بود ) درست کردم و از اول شماره رو درست کردم بعد غیر حضوری فروش زدم ثبت همه چیش درسته وجلو سهام هایی که فروش زدم نوشته شماره شبا ارسال شده و درخاستم ثبت شد . اما ۴.۵ ماهه هیچ پولی واریز نشده باید چیکار کنم . بانک مسکن هست سهامم

 • با عرض سلام این چند ماه است که ۳۰ درصد سهام عدالتم رو فروختم ولی هنوز پولی برام واریز نشده است واقعا گیرم نمیدونم چکار کنم واقعا نیاز دارم

 • سلام و خسته نباشید
  سوال داشتم اینکه چقدر طول میکشه که سهام عدالت بفروشم و پولش به حسابم واریز بشه
  زمان به فروش رسیدنش مشخص هست؟

 • سلام من چند ماه پیش 30درصد سهاممو فروختم سودشم برام واریز شد ایا الان میتونم بقیه سهاممو بفروش چون برای فروش ب سایت میرم میخوام بفروشم خطا میده

 • سلام چکونه سهام رو یجا پولشو واریز کنم بحسابم 30درصدشو فروختم ولی تیکه تیکه برام واریز کردن

 • سلام من سهام عدالت خودمو ۶۰ درصد شو درخواست فروش دادم کارگزاری منم کارگزاری مهر آفرین حدود ۳میلیون هم مرداد ماه به حسابم واریز شد …اون موقع ۶میلیون بود سی درصد الان باید چیکار کنم چرا اصلا نمیتونم دسترسی داشته باشم یا بقیه وجه حاصل فروش به حسابم واریز نمیشه یا اصلا چرا کارگزاری جوابمو نمیده

  • سلام دوست عزیز شما می تونید درخواست تونو از طریق سایت وزارت امور اقتصاد و دارایی پیگیری کنید.

 • سلام کار گزاری فارابی انتخاب کردم و سهام من چیزی نشون نمیده و صفر زده چجوری باید بفروشم

 • ببخشید من سهام خودم رو آزاد کردم و وارد بورس کردم از طریق سجام بعد من الان میخوام گوشیمو عوض کنم لطفا راهنمایی کنید چطوری بفروشم به شعب بانک ها هم مراجعه کردم اما گفتن فعلا ما خبری از فروش سهام نداریم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام من اردیبهشت ماه اقدام به آزادسازی و فروش سهامم کردم، ولی تا حالا فقط یه هشت هزار تومان به حسابم واریز شده! چرا؟؟؟به هر کی هم میگم میگه به ما مربوط نیست…چیکار کنم؟

 • سلام من تا الان ثبت نام نکردم و سهام عدالتم رو نگرفتم کلا باید چیکار کنم مال پسرمم که متولد ۹۰ هست نگرفتم راهنمایی کنید لطفا

  • سلام دوست عزیز در صورتی که سهام عدالت دارین بایستی فرایند ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنید. برای این منظور می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام ببخشید الان من میخاهم سهام خودم رو بفروشم به کجا باید مراجعه کنم آزاد سازی هم کرده ام

  • سلام، برای فروش سهام عدالت در روش مستقیم باید از طریق سامانه های مخصوصی که توسط کارگزاری ها ارائه شده اقدام کنید، آدرس این سامانه ها در سایت کارگزاری ها و سایت سهام عدالت ارائه شده است

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ۷۰درصد باقی مونده سهام عدالت دقیقا تو چه تاریخی آزاد میشه قرار بود ۲۲بهمن ۹۹ازاد بشه .ممنون

 • سلام..من دو تا برگه سهام یه ملیونی دارم ک یکیش برا خودمه یکیشم از رفیقم خریدم..خواستم بدونم میشه اونو بزنم ب اسم خودم یا بدون مشکلی بفروشم؟؟؟

 • من سهام خودمو ۳ ماه پیش رفتم کافی نت و کارگزاری فروختم اما هنوز خبری نشده راهنمایی کنید لطفا

  • سلام، برای فروش در روش غیر مستقیم ابتدا سهام خود را به کارگزاری منتقل کنید و برای فروش از این طریق اقدام کنید

  • سلام دوست عزیز روش فروش سهام عدالت در روش های مدیریت مستقیم و غیر مستقیم متفاوته. هر دو روش به تفصیل در همین متن توضیح داده شده. لطفا متن رو مجددا مطالعه بفرمایید.

 • برخی از نمادها در سبد سهام عدالت بنده دارای تعداد است اما در ستونی دیگر غیرقابل فروش می باشد و در توضیحات فوق لطفا پیرامون این موارد نیز پاسخ دهید .

  • سلام دوست عزیز برای اطلاع از نماد شرکت سرمایه گذاری استانی تون، به درگاه یکپارچه ذینفعان مراجعه کنید و بعد از طریق کارگزاری درخواست تغییر کارگزار ناظر رو ثبت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییر کارگزار ناظر می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام.میخواستم بدونم من که از سرمایه گذاری سهامم به روش استانی خارج شده ام به ( لطف کارگزار)کم سواد.سواد.به خواست خودم نه!! الان هم قصد فروش ندارم!…..بایدی هست که من کد بورسی بگیرم…نمیخوام که بفروشم

  • سلام دوست عزیز به طور کلی تمامی دارندگان سهام عدالت باید یکبار فرایند ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنن. اگه قصد خرید و فروش سهام رو ندارین می تونید فعلا در کارگزاری ثبت نام نکنید.

 • با سلام و عرض ادب
  من روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب کردم.میخواهم سهامم رو بفروشم.
  تو کارگزاری ثبت نام کردم.
  مشکل من این است که چجوری کد گواهینامه اوراق بهادار را پیدا کنم؟؟؟
  کارشناسان عزیز سیگنال لطفاً رسیدگی کنید.ممنون میشم

 • سلام ببخشید سهام عدالت نمیخوام بفروشم ،اما یکسری میگن داخل بورس بزاری پول میدن بهت و اینا ،میشع منو راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز تصمیم گیری در مورد خرید و فروش سهام بر عهده شماست و سیگنال نمیتونه توصیه ای در این مورد داشته باشه.

 • سلام چرا سهام عدالت با روش غیر مستقیم فروش نداره من دو هفته اس فروش میزنم هرروز از کار گزاری مفید ولی فروش نداره ؟ این مشکل تا کی هستش؟

  • سلام دوست عزیز، فروش نرفتن سهم میتونه دلایل مختلفی داشته باشه مثلا ممکنه سهم بسته باشه و قابل معامله نباشه یا در صف فروش باشه و درخواست شما تا پایان ساعت معاملاتی انجام نشه و یا دلایل دیگه. بنابراین نمیشه یک پاسخ کلی به سوال شما داد.

 • سلام پدرخانمم تامرحله گرفتن اون برگه که روش مبلغ۱۰۰۰۰۰۰زده بودرفت وبرگه هم گرفت اماسهامی بنام خودشوخانواده نیست وسهام عدالت ندارن .ممنون میشم راهنمایی بفرمایدچکاربایدکردکه سهام عدالت بنامشون صادربشه؟

  • سلام، ملاک داشتن سهام عدالت، دارایی اعلام شده در سایت samanese.irهست و برگه های سهام عدالت در حال حاضر اعتبار ندارند.

 • سلام، بنده روش مستقیم را انتخاب کردم آیا میتوانم بدون واگذاری فروش به کارگزاری خودم سهامم را بفروشم؟

 • سلام من ۱۷ سالمه و میخوام سهام رو بفروشم و خب شماره تلفنی به اسمم نیست ایا میشود از طرف والدین اقدام کرد

 • سلام خسته نباشید
  من سهامم را در کارگزاری مبین سرمایه کارگذاری کردم .وارد سایت که میشم مینویسه هیچ سهامی وجود نداره. چطور میتونم پیگیری کنم ؟

 • سلام خسته نباشین من احرازهویت درسجام را انجام دادم کدمعاملاتی گرفتم چطوری میتونم سهام غیرمستقیم رابفروشم لطفا راهنمایی کنین سپاس.

  • سلام، بعد از ثبت نام در یک کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آ« ها، وارد سامانه معاملاتی بشید و از قسمت درخواست تغییر کارگزار ناظر برای انتقال سهام شرکت سرمایه گذاری استان خودتون درخواست بدید

  • سلام، برای ثبت درخواست فروش در روش مستقیم یا فروش در روش غیر مستقیم محدودیت زمانی ندارید، در حال حاضر امکان فروش 60 درصد از سهام عدالت وجود دارد

 • با سلام اینجانب روش مستقیم را انتخاب کردم وسی درصد اول را هم فروختم وبرای فروش بعدی باید احراز حویت کنیم احراز حویت نکنیم نمیتوانیم بفروشیم لطفا را هنمایمان بکنید با تشکر

  • سلام دوست عزیز ازادسازی سهام عدالت مرحله ای انجام میشه. ۴۰٪ باقیمونده رو هم احتمالا پس از ازادسازی می تونید بفروشید.

 • درسجام ثبت نام کردم ونیزاحرازهویت ازطریق گوشی وآنلاین انجام دادم برام کدمعاملاتی دربازارسرمایه آمده حالامیخواهم همان ۶۰درصدرابفروشم بایدچکارکنم ممنون میشوم راهنمایم کنید

  • سلام دوست عزیز فروش در روش های مدیریت مستقیم و غیر مستقیم متفاوته. در مقاله کاملا توضیح داده شده لطفا دوباره متن رو مطالعه کنید.

 • خواهشاراهنمایی کنید 1.اگربخواهم ازسود سهام بهره بگیرم چه روشی برای آزاد سازی بهتراست2.کسانیکه هنوز آزادسازی نکرده باشند چه اقدامی انجام دهند..لازم بذکراست هیچ تجربه ای در این خصوص و سهامداری ندارم و جملات اخبار را متوجه نمی شوم خواهشاً ساده بیان کنید..باتشکر

  • سلام، اگر در اردیبهشت امسال برای آزار سازی اقدامی نکرده اید، روش غیر مستقیم برای شما انتخاب شده است. در نتیجه شما الان سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان خودتون هستید

  • سلام، در این روش شما میتونید بعد از شروع معاملات نماد مربوط به شرکت سرمایه گذاری استانتون برای فروش اقدام کنید

 • با سلام من حدودیکماهه که ازسبدسهام خودم چهارازشرکتهاکه توسبدسهامم بودازهرکدام سی تاروبفروش گذاشتم چطوربایدفهمیدکه چنددرصدشده؟

  • سلام، وضعیت فروش سهام از طریق سامانه های فروش اعلام میشه، کافیه به همون سامانه ای که در اون درخواست فروش دادید مراجعه کنید

 • سلام من میخوام بدونم از طریق بانک بفروشم بهتره یا کارگزاری ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز این موضوع یک انتخاب شخصی هست و سیگنال نمی تونه توصیه ای در این مورد داشته باشه. می تونید خدمات هر دو رو بررسی کنید و تصمیم بگیرید.

  • سلام، سیگنال در حال حاضر خدمات فروش سهام عدالت را ارائه نمیده؛ وضعیت درخواست فروش خودتونو می تونید از طریق سامانه فروش سهام عدالت کارگزار ناظر سهام خودتون بررسی کنید

 • سلام خسته نباشید
  بنده بانک صادرات ۳۰در صد سهام خود را وقتی که سهام قیمت بالایی داشت فروختم ولی الان که ارزش سهام پایین تر اومده از قبل نصف پول سهام را ریخته بودن به حساب والان هیچی دیگه نریختن واز اون موقعی که ارزش سهام بالا بوده من سفارش فروش را دادم باید ۳۰درصد از اون موقع حساب باشه یا به روزه

 • سلام ببخشیدمن امروز فتم احراض هویت کردم ک سجام دریافت کردم میخاستم سهامموبفروشم اما فتن نمیشه فروخت ن آزادسازی کردتکلیف چیه یعنی الان روش مت چیه وایابفروش میرسه یانه اگرنه چکارکنم چطوربفروشم اصلاامکانش هست؟؟ ممنون میشم دقیق من راهنمایی کنید

 • با سلام وخسته نباشی
  من می خوام کل سهامم بفروش ثبت نام کردم تو سجام و احراز هویت شدم کد بورسی گرفتم حالا کجا مراجعه کنم ؟لطفا جوابم بدی

  • سلام دوست عزیز اگر روش مدیریت غیر مستقیم رو انتخاب کردین، می تونید در کارگزاری ثبت نام کنید و با ورود شرکت سرمایه گذاری استانی تون در بورس، سهام تونو مثل سهام های دیگه بفروشین. برای اشنایی با معاملات هم می تونید از این لینک استفاده کنید. اگر روش مدیریت مستقیم رو انتخاب کردین، می تونید از طریق بانک یا کارگزاری نهایتا تا ۶۰٪ سهام تونو بفروشین.

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو باید از طریق کارگزاری یا بانکی که از اون طریق درخواست فروش تون رو ثبت کردین، پیگیری کنید.

 • سلام ‌، خسته نباشید ، ببخشید موقعی گه گفتن آزاد سازی کنید تا بعدا بتونید بفروشید . من و خانوادم هیچکدوم آزاد سازی نکردی ، الان پس کی وقت میدن تا دوباره آزا سازی کنیم؟

  • سلام، برای سهام عدالت شما روش غیر مستقیم انتخاب شده و می تونید بعد از احراز هویت در سجام و گرفتن کد بورسی سهام شرکت سرمایه گذاری استانی خودتونو دریافت کنید

 • سلام
  من در بورس ثبت نام کردم قبلا ولی اصلا باهش کار نکردم
  حالا میخوام سهام عدالتمو بفروشم
  چطوری باید بفروشم خواهشن دقیق با جزئیات توضیح بدین
  خیلی ممنون میشم

  • سلام، اگر روش مدیریت مستقیمو انتخاب کردید وارد درگاه سهام عدالت یک کارگزاری بشید و از اون طریق درخواست فروش بدید، اما اگر روش غیر مستقیمو انتخاب کردید باید از طریق پنل کارگزرای خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید تا سهام شرکت سرمایه گذاری استان شما به پورتفوتون منتقل بشه و بعد از انتقال میتونید اونو بفروشید

 • خسته نباشید من از سایت سهام عدالت که وارد میشم برای تعیین ارزش سهام عدالتم وقتی وارد میشه زده ارزش کل دارایی صفر ولی تعدادشو نوشته 104994 و اینکه قبلا اینطوری نبود و تعداد کل سهام ها و ارزششونو میاورد میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • سلام من به کارگزاری بانک صادرات سهام فروختم الان نزدیک یک ماه چرا پولی برام واریز نمیکنن

  • سلام دوست عزیز کارگزاری ها واسطه ی فروش هستند و سهام رو بنابر شرایط بازار میفروشن. ابتدا مطمئن بشین که حساب‌تون مسدود نیست و بعد از طریق کارگزاری مربوطه پیگیری کنید.

 • سلام وقت بخیر من چند وقت پیش سفارش فروش سهام عدالت توسط کارگزاری اگاه دادم الان می خوام این سفارش رو لغو کنم اما اجازه نمی ده میشه راهنمایی کنید؟

 • سلام .من حدود ۴ماه پیش تو سامانه سجام رفتم با گوشیه خودم و ۱۰ هزارتومنم واریز کردم و مراحل ثبت نام رو نصفه انجام دادم و چون با گوشیم بالا نمیومد رهاش کردم ،بعدش تاریخ ۲۹شهریور رفتم از طریق کافینت درخواست فروش ۶۰ درصد سهام عدالتم رو دادم که ۱۰میلیونو ۸۰۰هزار بود ،اما کافینت عکسی برای احراز هویت ازم نگرفت ولی سهاممو گذاشت برای فروش برگشو هم بهم داد .اما تا الان که حدود دوماه میگذره هیچ پولی به حسابم نیومده .مشکل از کجاست ؟ حساب سهام عدالتم بانک ملیه ،متشکرم

  • سلام، برای پیگیری وضعیت فروش سهام عدالتتون به سایت کارگزاری که بهش درخواست فروش دادید مراجعه کنید

 • سلام من در سامانه سهام عدالت سهامدار هستم ولی برای فروش شماره ملی را که وارد میکنم میزنه صاحب شماره ملی دارای سهام عدالت نمیباشد

  • سلام، از طریق سامانه سهام عدالت بررسی کنید، در صورتی که سهام عدالت به شما تعلق گرفته باشد، در این سامانه دارایی شما تعیین شده است

 • سلام.من سهامم روش غیرمستقیمه چطور میتونم سهامم روبفروشم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز اگه روش غیر مستقیم رو انتخاب کردین، سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی هستید. بعد از ثبت نام در سجام، دریافت کد بورسی و ثبت نام در کارگزاری، می تونید سهام تونو مثل سهم های عادی دیگه بفروشین. برای اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام از این لینک کمک بگیرید.

  • سلام، در صورتی که روش مدیریت مستقیمو انتخاب کردید میتونید با مراجعه به سامانه های فروش سهام عدالت که در سایت کارگزاری ها قابل دسترس هست، درخواست فروش سهام عدالت خودتونو ثبت کنید

 • باسلام و خسته نباشید خدمت ادمین محترم سایت سیگنال
  آیا هنوز میتوان سهام خود را به بانک ها فروخت یا دیر است؟

 • سلام خسته نباشید
  من تقریبا بیشتر از 15 یا 25 روزه ک سهاممو فروختم از طرق گوشی خودم شبامم مشکلی نداره ب اسم خودمه و درسته چرا پول واریز نمیشه

  • سلام، شما میتونید وضعیت فروش سهامتونو از طریق پشتیبانی کارگزاری پیگیری کنید

  • سلام، اگر این روشو انتخاب کرده باشید و شرکت سرمایه گذاری استان شما ثبت شده باشه، میتونید این کارو انجام بدید

 • سلام خسته نباشید من کل سهام عدالتمو میخوام بفروشم ؟ چه کاری باید انجام بدم ، مراحلش به چه صورته ؟

 • سلام.حساب سهام عدالت من بانک صادرات هست وشماره شبای ثبت شده درسجام هم همینطور.میخوام بدونم میتونم از طریق کارگذاری بانک ملی سهام خود را به فروش برسانم.ممنون از زحمات شما

 • من روش مستقیم رو انتخاب کردم ، آیا راهی برای اداره سهام خودم مثل قروش یا خرید سهام مثل سهام های حق تقدمی که بهم تعلق گرفته وجود داره که خودم به صورت مستقیم و بدون نیاز به کارگذاری ها سهامم رو اداره کنم ؟ بدون پیاز به استفاده از کاگذاری ها و دادن پورسانت به اونها؟

  • سلام، در حال حاضر تنها روش دسترسی به سهام عدالت برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند استفاده از درگاه های اختصاص داده شده توسط کارگزاری ها به این موضوع است

 • ۳۰درصد سهاممو فروختم کارگزاری بانک ملی ۲۶۰۰برام واریز شد دیگه چیزی واریز نشده چیکار باید بکنم

 • سلام چطور میتوانم سهام عدالت فرزندم را که زیر ۱۸ سال است از طریق گوشی به کار گزاری فارابی واگذار کنم

  • سلام، برای فروش باید ولی از طریق درگاه های طراحی شده در کارگزاری ها درخواست فروش را ثبت کند

 • سلام خسته نباشید من در کارگزاری مفید نزدیک به سه ماه سهام خودمو فروختم و فقط نهصد هزارتومن به حسابم واریز شده .چطوری میتونم پیگیری کنم

 • سلام
  با تشکر از عوامل دست اندرکار اپلیکیشن سیگنال به خاطر اطلاعاتی که در اختیار سهامدارن قرار می گیرد.
  یک سوال از کارشناسان محترم دارم بنده دو میلیون سهام شستا را خریداری نموده که فقط یک کد رهگیری را از آن خرید دارم چگونه از وضعیت آن مطلع گردم و متوجه شوم از کدام کارگزاری است.
  با تشکر

  • سلام، برای اطلاع از اینکه سهام شما در پورتفو کدام کارگزاری ثبت شده، از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان میتوانید اقدام کنید

   • سلام من احراز هویت کردم قبلاً و سود برام پارسال ریخته شده دوباره باید برم احراز هویت کنم یا نه

   • سلام، در صورتی که قبلا احراز هویت سجام را انجام داده باشید نیازی به تکرار نیست

 • سلام شما از سامانه جدید برای تغییر شماره تلفن و شماره شباه راه اندازی شده خبر دارین ؟ اسمش چیه ؟

 • سلام خسته نباشید من سهام ۵۰۰هزاری دارم چند درصد رو میتونم الان بفروشم و قیمتش چقدر هستش ممنون.

  • سلام، در صورتی که روش مستقیم را انتخاب کرده باشید امکان ثبت درخواست فروش برای 60 درصد از سهام عدالت خود را دارید

 • سلام من شماره ی ثبت شدم ب اسم خودم نبود بعد از ثبت شماره ی جدید در سامانه سهام عدالت مشکلش حل شد و وارد سامانه میشد با شماره جدید اما الان برای ثبت نام در کارگذاری اگاه برا فروش سهام وقتی شماررو وارد میکنم میگه شماره شما با شماره ی ثبت شده تطبیق ندارد ؟؟؟؟

 • سلام وقتتون بخیر من احراز هویت سجام شدم پنل آنلاین هم دارم تغییر کارگزاری ناظر هم دادم الان بعد از درخواست نماد شرکت استانی درخواست انجام شد ولی تو پرتفوی من نیومد و چطور باید به فروش اقدام کنم در حالیکه از ارزش روز و تعداد و قیمت سهام مطلع نیستم؟

 • سلام تقریبایکی دوماه میشه ازبرنامه سیگنال 70%سهام عدالتمون روفروختیم ازپول خبری نشده؟چجوری بفهمم پول فروشش چی ؟

  • سلام، برای فروش سهام عدالت باید از طریق سایت کارگزاری ها اقدام کنید و سیگنال در حال حاضر خدمات کارگزاری نداره

 • سلام وقت بخیر من برگه سهام عدالتم دست خواهرم بوده که الان نمیده به من آیا می‌تونه سهام منو برای خودش بفروشه یا کار کنه باهاش ؟ و اینکه اگر برگه سهام عدالت نداشته باشم میشه کاری کرد ؟

  • سلام، این برگه ها در حال حاضر هیچ اعتباری ندارند و شما برای فروش سهام خودتون باید از طریق کد ملی و شماره تلفن شخصی خودتون اقدام کنید

 • سلام اگه از کافی نت اقدام ب فروش کرده باشم
  لازمه از داخل اپلیکیشن هم فروش یک جا رو بزنم یا نه؟

 • سلام حدود یک ماهه سهامم رو توکارگزاری فارابی فروش زدم،یک ریال واریزی هم نداشتم،شماره شبا و شماره تلفن هم مشکلی نداره،داخل اپلیکیشن ،صفحه اصلی زده فروش یکجا فروش انتخابی،باید از این جا هم اقدام کنم یا نه؟
  صفحه فروش هم از اول تا حالا زده در صف معامله

  • سلام دوست عزیز فروش با توجه به شرایط بازار انجام میشه. برای پیگیری وجه تون بهتره از کارگزاری جویا بشید.

 • سلام خسته نباشد
  من در کاگذاری اقدام ب فروش سهامم کردم و ثبت درخواستم هم تایید شده است
  ولی تا کنون ب فروش نرسانده است کارگذاری
  چ کار باید بکنم؟

  • سلام دوست عزیز کارگزاری ها با توجه به شرایط بازار و عوامل دیگه برای فروش سهام عدالت تصمیم می گیرند. می تونید از طریق کارگزاری یا پشتیبانی سجام پیگیری کنید.

  • سلام دوست عزیز با انتخاب این روش شما سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی هستین. بعد از ثبت نام و احراز هویت در سجام و ثبت نام در کارگزاری، می تونید سهام این شرکت رو معامله کنید.

 • سلام من سهامم رو ب روش مستقیم انتخاب کردم و 9 روز پیش بدون احراز هویت 60 درصد سهامم رو از طریق کارگزاری مفید فروختم
  ولی تو سامانه سهام عدالت نوشته درخواستی برای فروش. ثبت نیست
  در صورتی ک در سامانه مفید درخواست فروشم ارسال شده ولی مبلغی ب حسابم نیومده
  میشه بگین مشکل از کجاست؟

 • سلام ما چندماه پیش که گفتند انتخاب کنید خودتون مدیریت کنید یا نه هیچ اقدامی نکردیم الان میتونیم سهام خودمون بفروشیم ؟ اگه اره چطوری؟

  • سلام دوست عزیز اگه روش مدیریت غیر مستقیم رو انتخاب کردین، سهام دار شرکت سرمایه گذاری استانی هستین و می تونید سهام این شرکت رو در بورس خرید و فروش کنید. لطفا تیتر «فروش سهام عدالت در روش غیر مستقیم» رو در همین مقاله یکبار دیگه مطالعه کنید.

 • سلام
  من کارگزاری آگاه رو برای فروش سهام عدالتم انتخاب کرده بودم(درخواست فروش نزدم هنوز) ولی الان میخوام در یک کارگزاری دیگه سهام عدالتم رو بفروشم.آیا شدنیه این کار؟

 • سلام
  ممنون بابت راهنماییتون من سی درصد از سهام رو تو کارگزاری مفیدفروش گذاشتم ،از کجا بدونم فروش رفته؟!

  • سلام دوست عزیز اگه توی سایت کارگزاری تون چنین امکانی فراهم شده باشه از طریق سایت می تونید ببینید. در غیر این صورت می تونید با پشتیبانی کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید
  من یک هفته شده که درخواست فروش سهام عدالتمو به کار گزادی ارسال کردم ولی هنوز فروخته نشده می خواستم ببینم چقد طول میکشه تا فروخته بشه و پول به حسابواریز بشه

  • سلام دوست عزیز مهلت مشخصی وجود نداره. تصمیم گیری برای فروش سهام عدالت بر عهده کارگزاری ها یا بانک هاست و اونها بر اساس شرایط بازار اقدام به فروش میکنن.

 • من در کارگزاری مفید اقدام به فروش 60% سهام عدالت خود کردم.
  در حال حاضر به صورت تقریبی فروش سهام و واریز وجه چند روز طول می کشد؟

  • سلام دوست عزیز مدت زمان فروش و دریافت وجه برای افراد متفاوته و نمیشه زمانی برای ان مشخص کرد.

  • سلام دوست عزیز اول از تایید شدن شماره موبایل و شماره شبا تون مطمئن بشید. بعد از طریق کارگزار ناظر تون پیگیری کنید.

  • سلام، در حال حاضر کسانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند مجاز به فروش 60 درصد از سهام خودشان هستند

 • سلام من نزدیک 2 ماهه که 60 درصد از سهام خود را به فروش گذاشتم در پست بانک با ویرایش شماره انجامشان دادن گفتن که شمارمو باید عوض کنی چون درست نبود تا به الان هیچ واریز باسم نیمده ولی دوستان که بعد من 20 روزه که فروختن باسشون واریز زدن سهام منم مثل اونها ماله بانک کشاورزی هستش

 • سلام کارشناس وقت بخیر من دو هفتس سهامم رو فروختم چیزاری رو که وارد کردم درست هست همش اما نرفتم پیش خوان احراز هویت بشیم برای سامانه سجام ایا این کار برای فروش سهام لازم است یا نه؟

  • باسلام
   در این صورت شما سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی هستین. در سامانه سجام ثبت نام کنید. پس از ان می تونید با استفاده از اپلیکیشن سیگنال احراز هویت کنید و با ثبت نام در کارگزاری دلخواه تون نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید تا به سامانه معاملات انلاین دسترسی داشته باشید. در این صورت می تونید سهام شرکت مربوطه رو خرید و فروش کنید.

 • سلام خسته نباشیدکارگذاران محترم اگاه من مدت حدود50روزداره میشه سهامم درکارگذاری شماثبت کردم بطورکلی،،امادریغ ازیه هزارتومان اخه چرامن مشگل دارم چراکسی به فکرمن نیست من همه سهامم به شماتقدیم کردم شمامختارین هرقدرسهامم میخواین بگیرین فقط برام پول واریزکنیدخواهشن یاریم کنیددیگه توان تهیه یه نسخه پدرمم ندارم لطفاخواهش میکنم.ممنونم چشم براهتونم

 • سلام و عرض ادب می خواستم جویل بشم که حتما باید سقف شرکت های انتخابی به ۳۰ درصد از سهام برسه ک فروش بره و پول واریز کنن یا اینکه حتی وگر دو شرکت انتخاب کنیم و بفروشیم به محض فروش سهام پولش واریز میشه

  • سلام، هر تعداد درخواستی که داشته باشید تا زمانی که در محدوده مجاز باشه انجام میشه و پول اون به حسابتون واریز میشه

 • سلام سی درصد سهام رو به بانک ملت فروختم از 2/30تاریخ تاحالا 5300واریز کرده سهام من یک میلیونی هست

  • سلام دوست عزیز لطفا مطمئن بشید حسابی که برای سهام عدالت معرفی کردین، مسدود نیست. سپس از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام خسته نباشید من الان ۲ماه بیشترشده۳۰درصدازسهاممو برای فروش توبانک قوامین واسه فروش گذاشتم هنوزپولمونریختن بانک میرم میگه باید بری توسایت سایت میرم میگه اطلاعات اشتباهه کافی نت میرم میگه باید بری بانک من واقعانمیدونم باید الان چیکارکنم خواهش میکنم راهنمایی کنین خیلی ممنونم

  • سلام، در این شرایط پیشنهاد میکنم از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید تا وضعیت درخواستتون مشخص بشه

 • سلام ، امروز ٢٦ شهريور ، اگر من سهام عدالتم رو بفروشم تا چه مدتى پولش برام واريز مى شه؟ مى تونيد راهنماييم كنيد؟

 • سلام من شماره شبام بانک‌ ملت هستش ولی با کارگزاری بانک ملی گذاشتم فروش,الان 12روزه هیچی نزدن,مشکلی داره با کارگزاری ملی گذاشتم فروش؟

 • حدود۵۰روز است با سیگنال احراز هویت سجام را انجام دادهام اماهنوز کد معاملاتی برایم صادر نشده است..پیگیری کنید علت چیست ..درضمن شماره تلفن سامانه ازاد سازی بهنام خودم نیست اما درسجام به نام خودم میباشد.ایا با توجه به بسته بودن سامانه برای اصلاح تلفن؛؛صحیح بودن در سجام کفایت میکند..باتشکر

  • سلام، اگر منظور شما کد بورسی است، این کد بعد از تایید احراز هویت توسط سپرده گذاری مرکزی ارسال می شود، پس در صورتی که احراز هویت شما تایید شده اما این کد را دریافت نکرده اید می توانید از طریق سایت سجام آن را مشاهده کنید؛ در صورتی که منظور شما نام کاربری و رمز عبور مربوط به معامله سهام است، باید برای دریافت آن در یک کارگزاری ثبت نام کنید
   شماره تلفن ثبت شده در سجام و سهام عدالت ربطی به یکدیگر ندارد و برای خرید و فروش سهام عدالت باید شماره تلفن خود را در سایت sahamedalat.ir اصلاح کنید

 • بشدت نیاز به وجه نقد دارم و کارگزاری هم دوماه هست بازی میدهد و از طرفی برگه یک تومنی رو ۵۳۲ میزنه و ۶۰درصد رو ۸تومن و میگه یک ماه دیگه باز.چکار کنمم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز مشکل تون رو از طریق کارگزاری یا پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

  • سلام دوست عزیز با ۱۵۶۹ داخلی ۱ تماس بگیرید تا از کارگزار ناظر سهام عدالت تون مطلع بشین.

  • سلام، این موضوعو از طریق کارگزاری ای که برای فروش از طریق آن ها درخواست دادید پیگیری کنید

 • سلام ببخشید من سهام خودمو فروختم به بانک مسکن ولی به من خورد خورد پول میریزن الان طی پنچ هفته فقط 500تومن بهم پول ریختن از کجا بفهمم چقدر از سهامم باقی مانده هست

  • سلام، روال پرداخت پول در فروش سهام عدلات معمولا همینطور هست ، برای اطلاع از میزان سهام فروش رفته باید از طریق سامانه سهام عدالت کارگزاری و پشتیبانی آن ها اقدام کنید

 • سلام من سهام عدالتم رو ۲۸مرداد فروختم.
  چن روز پیش دستم خورد تو سایت کارگزاری بروزرسانی شد درخواست فروشم الان نوشته سفارش باز جلوی هر شرکت
  معنیش چیه؟

 • با سلام و عرض ادب و احترام خدمت عزیزان هموطن مظلوم و صبور.
  اکثر کارگزاری ها سی درصد دوم رو هم فروختند ولی کارگزاری گنجینه سپهر با پانزدهمین پارت واریز فروش سهام عدالت هنوز کل مبلغ رو نپرداخته

  • سلام دوست عزیز اختیار فروش سهام عدالت بر عهده کارگزاری ها و بانک هاست و اونها بر اساس شرایط بازار و عوامل مد نظرشون اقدام به فروش میکنن. لطفا مطمئن بشید حسابی که به سامانه سهام عدالت معرفی کردین مسدود نیست. سپس از طریق کارگزاری که اقدام به فروش کردین، پیگیری کنید.

 • سلام من یک ماهه سهام عدالتم رو در کارگزاری اگاه فروختم چرا حتی یک ریالم واریز نمیکنن و بانکمم انصار هستش چرا انقد اذیت میکنن خداوکیلی ما لازم داریمش که میفروشیم وگرنه مریض نیستیم که

 • سلام من روش غیر مستقیم انتخاب کردم
  و سهامم برای استان خراسان جنوبی هستش و این استان هم وارد بورس شدن
  برای فروش باید چکار کنم؟؟ از چه طریقی ممنون میشم بگید

  • سلام، برای فروش باید اول در سجام ثبت نام و احراز هویت کنید و بعد از یک کارگزاری نام کاربری و رمز عبور بگیرید، در نهایت سهام شرکت سرمایه گذاری استانی خودتونو به این کارگزاری منتقل کنید و از همون طریق اونو بفروشید

 • سلام میتوان برسید دیر برداخت میکنند نمیدانم اشکال از بانگ یا کار گزاران و چرا سهام اینقد افت داشت ممنون

 • با سلام، من چندین بار سود سهام عدالت رو گرفتم و ثبت نام هم کردم و مدارکش هم موجوده، ولی الان وقتی می خوام از طریق کارگزاری اقدام به فروش سهامم بکنم کلا میگه که شما سهام عدالت ندارین،و وقتی هم وارد سامانیه سهام عدالت میشم میگه که کد ملی نامعتبر است ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام. الان میتونیم از طریق کارگزاریها ۳۰٪دوم سهام عدالتو فروخت؟
  و برای تغییر کار گزار دقیقا ی فرد مبتدی باید چیکار کنه؟
  لطفا راهنماییم کنین. متشکر از سیگنال

  • سلام، در صورتی که از طریق کارگزاری فعلی درخواست فروش سهام عدلات داده باشید دیگر امکان تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت را ندارید

 • سلام من میخوام سهام عدالتم رو بفروشم کد بورسه هم دارم ولی جالبه به سامانه تلفن گویا سهام عدالت میرم کد ملی رو میزنم میگه تو هیچ کارگزاری ثبت نشده….
  میشه مسیر فروش رو بگید …
  من در کارگزاری شما احراز هویت کردم….

  • سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما، لازم به ذکر هست که سیگنال یک مرجع آموزشی، تحلیلی و خبری در بازار سرمایه هست نه یک کارگزاری. در مورد سوالتون، اگر روش ازادسازی سهام عدالت تون روش غیر مستقیم انتخاب کردین، کارگزار ناظر ندارین. باید تا ثبت شرکت سرمایه گذاری استانی خودتون در بورس صبر کنید. بعد از اون می تونید نسبت به فروش سهام عدالت تون اقدام کنید.

 • سلام من و خانواده ام که سهام عدالت داریم گیر کارگزاری مفید افتادیم برای اینکه سامانه سجام ما را به کارگزاری مفید داده الان بیست روزه در سایت کارگزاری تلاش میکنیم مقدار تعیین شده سهاممان را بفروشیم ارور میده واقعن کلافه شدیم به پولش نیاز داریم

 • باسلام،من سهام خودمو چطوربه فروش برسونم من ازطریق سایت سهام عدالت نتونستم اطلاعات خودم مثل شماره تلفن رو ویرایش کنم چکارکنم آیا حتما باثبت نام ازطریق سامانه سجام ویرایش اطلاعات بکنم….مرسی

  • سلام، برای فروش سهام عدالت نیازی به ثبت نام یا ایجاد تغییر در سجام ندارید، کلیه اطلاعات از طریق سایت سهام عدالت ویرایش میشه

 • سلام من کارگزاری مفید رو انتخاب کردم اماوقتی میرم تو کارگزاری میگه هیچ سهامی در صندق شما نیست باید چیکارکنم سهام بیان تو صندق

 • سلام خسته نباشید برای فروش سهام عدالت در کارگزاری به صورت غیر حضوری سجام ثبت نام کردم ایا باید احراز هویت هم بشم برای گرفتن کد بورسی؟

  • سلام، بسته به کارگزاری مورد استفاده این موضوع تغییر میکنه، در این مورد حتما از پشتیبانی یا شعب کارگزاری راهنمایی بخواید

 • باسلام و عرض احترام
  چطور از نام کاربری و رمز ورود در کارگزاری گنجینه سپهر پارت مطلع شویم؟

  • سلام، در صورتی که بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور این اطلاعاتو از دست دادید میتونید از طریق تماس با شعب یا پشتیبانی کارگزاری ازشون بخواید که این اطلاعاتو مجددا برای شما ارسال کنند

 • سلام من قبلا روش غیرمستقیم رو انتخاب کردم آیا الان راهی هست که بتونم سهام عدالتم رو بفروشم ؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • سلام، بعد از ثبت شرکت سرمایه گذاری استان خودتون میتونید این دارایی ها رو بفروشید

 • سلام
  من دو ماه پیش سهاممو ب بانک ملی فروختم تا الان هزار تومنن ب حسابم نریختن
  دیروز دیدم زده بود شماره تلفن تایید نشده،کجا باید برم شماره تلفنم رو بزنم تا تایید بشه ،الان خب سایت هم بسته است من باید چکار کنم,خواهش میکنم راهنماییم کنین

 • سلام از کجا باید بفهمم که برای کد ملی من چه کارگذاری انتخاب شده؟
  تو هر کارگذاری میرم نمیتونم وارد بشم!
  برای ثبت سی درصد اول رفتم بانک ملت

  • سلام، مثل فروش در مرحله قبل، درخواست خودتونو از طریق سایت کارگزاری یا بانک ثبت کنید

 • سلام ببخشید الان که آزاد سازی سهام متوقف شده ما باید چیکار کنیم
  چطوری بفروشیم چیکار کنیم چطور ازادسازیش متوقف شده ؟

  • سلام، برای تمام افرادی که در مهلت مقرر روش مدیریت خود را انتخاب نکردند روش مدیریت غیر مستقیم انتخاب شده و این افراد میتونن برای فروش دارایی هاشون بعد از ثبت شرکت سرمایه گذاری استان مربوطه اقدام کنند

 • سلام وقتتون بخیر من 60 درصد از سهام عدالت مادرم را بدون ثبت نام در سجام و احراز هویت در سایت کارگزاری مفید برای فروش گذاشتم و الان در وضعیت ارسال شده قرار دارد فقط شماره شبایی که در سایت مفید آورده با شماره شبای ثبت شده در سامانه سهام عدالت متفاوت است پول سهام به کدام شبا واریز خواهد شد چکاری باید انجام بدهم؟ ممنونم از پاسخگویی

 • با سلام
  من هنوز سهام عدالت خود را آزاد ، نکردم و مهلت آزادسازی هم تمام شده ، لطفا بگید در چه زمانی دوباره آزاد سازی ، اعلام میشه ؟ ممنون .

  • سلام، فروش باید از طریق همان بانک یا کارگزاری که سی درصد اولو فروخته انجام بشه

 • عرض ادب
  خدمت سایت isignal.ir و ادمین محترم
  سوالاتی دارم که خدمتتون عارض میشم
  “” فقط ببخشید که یه مقدار سوادم کمه توضیحات میدم طبق بررسی خودتون پاسخ من رو بدید “”
  1_ در سایت سازمان خصوصی سازی ( http://www.samanese.ir ) وارد شده و روش مستقیم رو انتخاب کردم!
  2_ بعد در سایت سجام ( http://www.sejam.ir ) ( profilesejam.csdiran.com ) ثبت نام کردم
  (هر دو سایت یکی هستن)!
  3_ سپس در مراحل ثبت نام سجام کارگزار مورد نظر رو کارگزار ” آگاه ” انتخاب کردم !
  4_ بعد پشت سر گذاشتن این فرآیند به همراه کد 10 رقمی سجام رفتم به دفتر پیشخوان دولت برای ادامه مراحل ثبت نام کارگزار! عکس انداختن و پرداخت هزینه و اطلاعات فردی رو در سامانه ثبت کردن! بعد منتظر موندم تا SMS مربوط به فعال شدن اکانت بیاد ! بعد اومدن SMS که با این یوزر نیم پسورد که داده بودی میتونی وارد بشی و فعالیتت رو شروع کنی!
  5_ رفتم به درگاه https://online.agah.com/Auth/Login?ReturnUrl=%2f#/ و وارد سایت شدم!
  این از این !
  به دلیل مشکل مالی تصمیم بر این گرفتم که سهام عدالتم رو بفروشم!
  با مشمورت گرفتن از یکی دو نفر که گفتن از طریق بانک بفروش منم تصمیم گرفتم از طریق فروش بانکی اقدام به فروش کنم!
  6_ بعد طبق اطلاعات حساب بانکی که در بانک سپه ، سهام عدالت ، سجام ، کارگزار ثبت کرده بودم رفتم به سایت https://sepahboursese.etadbir.com/login.html و ثبت نام کردم و از طریق همین سایت 60% از سهام عدالت رو در تاریخ 99/05/21 فروختم!
  تا به امروز که 99/06/09 میشه هیچ اتفاقی نیوفتاده!
  7_ الان که وارد همین سایت میشم روی تعدادی از سهام ها نوشته ” ارسال شده ” و روی برخی نوشته ” انجام شده ” این قضیش چیه؟
  اینم عکس برای بهتر متوجه شدن : http://uupload.ir/files/nh7_foroshsahameedalat.jpg
  هیچ پولی تراکنشی انجام نشده تا به امروز یه قرون پول هم به دستم نرسیده و توحسابم واریز نشده!
  تمام مراحل شماره حساب و شبا و غیره به درستی ثبت شده حتی شماره موبایل به اسم کارت ملی ثبت شده تو سیستم هستش!
  1_ آیا اشتباهی کاری انجام دادم؟
  2_ آیا کاری انجام نداده مونده؟
  3_ آیا چیزی از قلم افتاده؟
  4_ آیا همه چیز درست وارد شده و درست هستش باید منتظر بمونم؟
  لطفا من رو راهنمایی کنین با تشکر از پاسختون
  با سپاس ♥
  99/06/09__16:00یکشنبه

  • سلام دوست عزیز، شما همه مراحلو کامل انجام دادید اما معمولا پرداخت پول حاصل از فروش سهام عدالت چند روز طول میکشه تا بعد از فروش سهام به حساب شما پرداخت بشه، دقت کنید که بعد از درخواست شما تا زمانی که وضعیت بازار مناسب نباشه سهامتون به فروش نمیرسه و همین موضوع خودش چند روز وقت خواهد گرفت.
   انجام شده، یعنی فروش سهام انجام شده و ارسال شده ها هنوز در صف انجام موندن

 • چراسهام فروختهشده پولش ب حسابم الان سه ماه گذشته ولی کارگزاری فارابی واریز نکرده

 • سلام‌من ۲۸ مرداد مقداری از سهام عدالتم رو فروختم وضعیت سهام ارسال شده در کارگزادی مفید اقدام کردم اما هنوز پولی واریز نشده همه اطلاعاتم‌رو چک کردم درست بود اما هنوز پولی واریز نکردن باید چیکار کنیم ما

 • سلام وقت بخیر ، من سهام رو ازاد کردم ولی شماره ای که قبلا وارد کردم مسدود شده و در سایت سهام عدالت تغیر شماره امکان پذیر نیست و بسته هست ، و کد برام نمیاد باید چیکار کنم؟ (روش مستقیم را انتخاب کرده ام )

 • سلام وقت بخیر،چه زمانی پول فروش سهام عدالت به دستمون میرسه حداقل و حداکثر زمان ممکن چه مدته؟!
  اگه از طریق بانک اقدام به فروش کنیم بهتره یا با کدبورسی توسط کارگزاری؟!
  اگه توسط کارگزار اقدام به فروش کنیم چه زمانی پول واردحسابمون میشه؟!
  باتشکر

  • سلام، محدوده زمانی دقیقی برای واریز پول سهام عدالت تعیین نشده و این موضوع وابستگی زیادی به وضعیت بازار داره

 • سلام میخام بدونم در حال حاضر فروختن سهام در کدام کارگزاری بهتره و زودتر پول واریز میکنن

 • باسلام
  من ۳۰درصداول سهاممرو از طریق سایت ایوا فروختم از من نام کاربری ورمز نمیخواست ولی در ۳۰در صددوم نام کاربری ورمز میخواد میشه لطفا توضیح بدید سپاس

 • سلام از هر طریقی میخام ۳۰ درصد سهامم رو بفروشم ، اعلام میکنه و از همون کارگزاری ک قبلا اقدام کردید اقدام کنید ، من ک قبلا کارگزاری رو واس این کار انتخاب نکردم !!!!!
  و چرا اصن سهامم رو روی کارتابل کارگزاری مفیدم نمیزارن؟؟؟؟

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید و عدد 1 رو وارد کنید، بعد از وارد کردن کد ملی اسم کارگزار ناظر شما اعلام میشه

 • بنده کافینت دارم.برا خیلی از مشتری ها سجام ثبت نام نکردم ولی تو کارگزاری‌ها سهام رو فروختم پول هم ریختن

 • سلام وقت بخیر . چگونه میتوان برای شخصی که سن قانونی نرسیده شماره ثبت کررد که با پیغام شماره ثبت شده به نام سهامدار نیست روبه رو نشویم؟

  • سلام، برای این افراد از شماره تلفن ثبت شده در روز آزادسازی سهام استفاده کنید، در صورت بروز مشکل با پشتیبانی سجام تماس بگیرید

 • حدود بیست روز است که سهام خودمو فروختم آما هیچ پولی واریز نشده برام راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز لطفا از همون طریقی که اقدام به فروش سهام تون کردین (بانک یا کارگزاری) پیگیری کنید.

  • سلام دوست عزیز از طریق سایت کارگزاری تون می تونید سهام عدالت تون رو بفروشین. در حال حاضر تنها 60% از سهام قابل فروشه.

 • میخاهم سهام عدالت خود را بفروشم و نمیدانم کدام سپرده گزاری بهتر و سریع تر عمل میکند

 • باسلام اینجانب تمام کارهای سجام وجدبورس هم گرفتم ومحوز گرفتم که وارد بوری بشوم حالا سهام عدالت رامه شصت درصد آزادشده میخواهم بفروشم کارگزاری مفید راانتخاب کردم ‌روش مستقیم راانتخاب کردم حالا نمیدانم به چه صورت می‌توانم بفروشم ممنون

  • سلام دوست عزیز از طریق سایت کارگزاری تون می تونید اقدام به فروش سهام عدالت کنید.

  • سلام، در صورتی که امکان استفاده از خدمات آنلاین رو ندارید میتونید با یک بار مراجعه به شعبه کارگزاری و تکمیل فرم درخواست خدمات تلفنی از این به بعد به صورت تلفنی خرید و فروش خودتون رو انجام بدید

 • سلام من سی درصدقبلیوتوبانک فروختم توسجامم ثبت نام کردم اون شماره ای که باهاش ثبت کردم اینارو گم کردم الانم توکافی نتا میگن همون شماره بایدباشه چاره چیه دوست عزیز؟

 • سلام من کارگزاری بانک پاسارگاد انتخاب کردم برای فروش سهام موقع فروش یک فیلد به نام حجم هست که میگه باید پر شه حتما اینو چجوری باید پر کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام .من تامرحله احراز هویت رفتم وانجام شد کارم فقط بهم میگن شماره ملیت با شماره همرات همخونی نداره من سیم کارتی ک به مالکش خواهرم بودرو ن رو به اسم خودم زدم و ویرایش توسجام هم انجام دادم باز میگن کارت گیره واسه فروش سهام چیکارباید بکنم

  • سلام، تغییر شماره تلفن در سجام تغییری در اطلاعات مربوط به سهام عدالت نمیده، برای سهام عدالت باید شماره تلفن درسایت مربوط به خودش اصلاح بشه

 • سلام،برای فروش سهام عدالت به سایت بانک رفاه مراجعه کردم ولی بعد ازینکه کد ملی رو وارد کردم،پیغام کارگزاری ناظر دیگری برای شما انتخاب شده است مواجه شدم،درصورتی که مندکارگزاری دیگه ای انتخاب نکردم،لطفا راهنماییم کنید،مرسی

 • سلام در سایت سهام عدالت آگاه ثبت نام کرده ام. وارد شده و سهم را فروخته ام. بار دوم با پیغام نادرستی نام کاربر و رمز عبور را میدهد. بازسازی رمز را هم می زنم رمز جدید را هم وارد می کنم اما باز هم اخطار می دهد. چی کار کنم.

  • سلام، احتمالا این سامانه با مشکل فنی مواجه شده، طی ساعات دیگر امتحان کنید و اگر درست نشد از طریق پشتیبانی آن ها پیگیری کنید

 • سلام میگم من درسامانه سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم شدم میتونم سهام عدالت روبفروشم چون میگن باید کد کاربری واستون ارسال کنم یعنی چی میتونین توقیح بدین

  • سلام، بریا فروش سهام عدالت نیازی به ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن ها ندارید، کافیه وارد سایت فروش سهام عدالت یک کارگزاری بشید و درخواست فروش سهامتون رو بدید

 • سلام میشه لطفا یک راهنمایی عالی کنید.من تمام کارهای ثبت نام و احراز هویت انجام داده ام اما نمی دانم بهترین جا کجا سهامم را بفروشم؟می گویند در بانک نفروشید.ممنون

 • سلام شماره ثبت شده من به نام من نیست اگه برم سند سیمکارت رو بزنم به اسم خودم درست میشه؟

 • سلام من 30درصد اول سهاممو 18تیر با گوشی فروختم بانک تجارت 70هزار تومان دیروز ریختن چرا انقدر کم. بعد از این که فروختم از طریق گوشی یدونه کد پیگیری اومد. نوشت فروش سهام عدالت شما با موفقیت ثبت شد. لطفا جواب بدین

  • سلام دوست عزیز شما از هر طریقی که درخواست فروش سهامتون رو دادین (مثلا از طریق بانک یا سایت کارگزاری) برای بررسی وضعیت پرداختی هاتون از همون طریق پیگیری کنید، البته برای اطلاعات بیشتر میتونید از طریق پشتیبانی سجام هم پیگیری کنید. دقت کنید که حساب مورد استفاده برای سهام عدالت نباید راکد باشه چون در این صورت پولی براتون واریز نمیشه.

 • سلام خسته نباشید من به سامانه ۱۵۶۹ تماس گرفتم میگه کد ملی مورد نظر کارگزار ناظر ندارد اما میرم سایت کارگزاری مفید میگه قبلا کارگزار ناظر انتخاب شده و از چند کارگزاری دیکه هم امتحان کردم باز این مشکل رو داشتم الان من چکار کنم؟

  • سلام، در این شرایط باید با اپراتور پشتیبان سجام (1569) صحبت کنید تا موضوع رو بررسی کنند

 • سلام من سی درصد از سهام فروختم نمی‌دونم کافی نت با چه سایتی فروختش حالا سی درصد دوم باید با همون سایت بفروشم ولی نمی‌دونم کارگزار ناظرم کیه باشماره ۱۵۶۹تماس میگیرم میگه کارگزار ناظرندارین ولی توسایت میزنم میگه شما کارگذار ناظرتون انتخاب کردین حالا باید چکار کنم اون کافی نت هم مشهده من زاهدانم

 • سلام ببخشید من میخام سهامم را بفروشم ، پولش بصورت یکجا به حسابم واریز میشه؟
  لطفا سریعتر جواب بدید پول لازمم.

 • سلام
  سهام عدالت من در سایت عدد صفر را نشان می دهد.در ضمن میخواهم30 درصدآن را بفروشم.
  روش غیر مستقیم دارم امکان فروش هست؟
  ممنون ا پایخ شما

  • سلام، در صورتی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده باشید به جای سهام عدالت، سهام شرکت سرمایه گذاری استانی به شما داده میشه که میتونید بعد از ثبت این شرکت در بورس اون رو بفروشید

 • عدم همخوانی شماره همراه با کد ملی افراد صغر و یا تحت قیومیت که قادر به گرفتن شماره اختصاصی نیستن هنوز مایه دردسر وکیل و یا قیم است . چه میشود جهت رفع مشکل انجام داد.

 • سلام من برای فعالیت در بورس چندماه پیش در کارگزاری مفید ثبت نام کردم.
  درخواست فروش سهام عدالت رو هم باید از همین کارگذاری انجام بدم یا کارگزاری های دیگ هم ممکنه؟

  • سلام، برای بحث فروش سهام عدالت میتونید از هر کارگزاری که خواستید استفاده کنید

 • سلام خسته نباشید سهامم را چطور و کجا بفروشم دفتر یا جایی هست تو کرج ک برم بفروشم اگه هست شماره تماس یا آدرس بدید برم ممنون

 • من سهام مادرم که تمام مراحل‌اش درست است داخل کارگزاری آگاه گذاشتم برای فروش فقط بخاطر که خطی که به نامش هست روی گوشی ساده بود و اینترنت نداشت این از اول فروش سهام درخواست را دادم اما هیچ پولی بهش ندادمد@خواستم ببینم مشکل از این هست که باید خطی که به نامش هست بگذارم روی گوشی و نت بخرم و باز درخواست بدم یا نه مشکل چیزی دیگه هست.متوجه نشدیم اصلن چه مشکلی داره که پول براش نریختن.تمام مدارک سهام به نام خودش و درست هست.

  • سلام، نیازی به انجام این کار نیست، در صورتی که درخواست فروش شما با موفقیت ثبت شده باشه پول حاصل از فروش به مرور به حسابی که شماره شبای اون در سایت سهام عدالت ثبت شده واریز خواهد شد، این فرآیند از طریق کارگزاری قابل پیگیری است، البته دقت کنید که این حساب باید حتما فعال باشه

 • سلام من سهام عدالت ازادکردم ولی نه سجام نه احرازهویت نه کدبورسی گرفتم یمقدارازسهام گذاشتم برا فروش الان باشرایط من سود سهام چجوربایدبگیرم یجانوشته بود باید سهام بفروشی تا سودبدن و… خیلی هاسوالشون اینه تکلیف ماچجوریه براگرفتن سودچکارکنیم

  • سلام، اگر منظورتون سود سالیانه سهام عدالت مربوط به سال های قبل هست، این سود باید از طریق سازمان خصوصی سازی دریافت بشه، اما اگر منظور سود حاصل از افزایش قیمت سهام عدالته، این سود قابل برداشت نیست و با فروش سهام به پول آن ها دست پیدا میکنید

 • من سهام خود راازاد کردم وکل کارشو انجام دادم کارگزاری من مفید ولی وقتی وارد سامانه مفید میشم چیزی از سهاممو نشون نمیده فقط اسم واشماره شبارو نشون میده باید چیکار کنم میخوام بفرشم سهاممو لطفا راهنمای کنید

  • سلام، سهام عدالت از طریق سامانه سهام عدالت کارگزاری ها قابل بررسی است و وارد پرتفو کارگزاری ها نمی شود

  • سلام، برای فروش سهام عدالت خودتون کافیه به سایت کارگزاریها بخش سهام عدالت مراجعه کنید

 • سلام
  میخوام سهام خودمو بفروشم وارد سایت که میشم میگه رمز عبور اشتباس بازیابی رمز عبور و که میزنم هیچ کدی برام نمیاد
  چکار کنم؟

 • سلام من 17سال سن دارم میخوام سهم عدالت خود را بفروشم شماره همراه به نام خودم نیست لطفا بگید کسانی که زیر 18 سال سن دارند چجوری باید سهم عدالت خود را به صورت انلاین بفروشند. توجه به صورت انلاین

  • سلام، افراد زیر 18 سال باید از شماره تلفنی که در زمان تعییت روش آزاد سازی وارد شده بوده استفاده کنند

 • با سلام و عرض ادب. برای فروش سهام عدالت هر بار که به سامانه سعدی و یا سایت کارگزاری آگاه مراجعه میکنم پیام میدهد که “کارگزار ناظر شما قبلا تعیین شده است” این یعنی چه؟

  • سلام، قبلا از طریق سامانه یک کارگزاری دیگه ثبت نام کردید، با 1569 تماس بگیرید و شماره 1 رو بزنید تا اسم کارگزار ناظر سهام عدالت شما مشخص بشه

 • س استاد میشه در سامانه سجام یه شماره شبای بدم که با شماره شبای سهام عدالت که دادم متفاوت باشد

  • سلام، اجباری در یکسان بودن این دو حساب نیست، با این وجود هر دو باید به نام شما باشد

 • با سلام
  من سهام عدالتم رو آزادسازی مکردم و در سایت روش غیر مستقیم انتخاب شده است میخواستم ببسنم چطور میتوانم ۶۰ در صد آزاد شده رو بفروشم
  با تشکر

 • من ۲ماهه از طریق بانک قوامین درخواست فروش سهام عدالتم را ثبت کردم و در سامانه سجام هم ثبت نام نکردم و ۱۶سالمه. شماره شبای ثبت شده هم صحیح است. به بانک هم مراجعه میکنم میگن باید صبر کنی. دقیقا باید چیکار کنم؟
  با تشکر

  • با سلام
   می توانید مشكل خود را در بخش ارتباط با وزیر امور اقتصادی و دارایی كه در پورتال این وزارتخانه به نشانی mefa.ir تعبیه شده است، با درج مشخصات فردی، شماره تماس و كد هویت ملی مطرح نمایند.

 • سلام
  من خواستم سهام خودمو بفرشم رفتم بانک گفت باید ت سایت بانکی کع سود میریختن بری و درخواست فروش بزنی
  من این کارو کردم
  میخواستم ببینم واقعا به فروش میرسه یا باید برم جای دیگه ایی؟؟؟!

 • سلام خسته نباشید 30درصد دوم سهامم رو فروختم چندروزه مدام پیغام میده درحال پردازش درصورتیکه برای30درصد اول همچین چیزی نبود.مشکل کجاست

 • ببخشید من شماره تلفن ب نام خودم ندارم..ب نام یکی از اعضای خانوادمه.یعنی نمیتونم30%ازسهاممو بفروشم؟حتما باید شماره ب نام خودم باشه؟

  • سلام، برای دسترسی به سامانه های سهام عدالت برای افراد بالای 18 سال باید شماره تلفن به نام متقاضی باشه

 • سلام وقتتون بخیر من با گوشیم ۴ مورد از سهام رو درخواست فروش زدم چجوری بفهمن به اندازه ۳۰ درصد شده؟؟واینکه الان که درخواست فروش زدم دیگه نیاز نیست کاری بکنم؟چجوری بفهمم که سهامم فروخته شده یا نه؟

  • سلام، خود سامانه های فروش این درصد رو حساب میکنن و اگر بیشتر باشه خطا میدن

 • باسلام خدمت شما مادرمن بیشتر یک ماهه که از احراز هویتش میگذره کارگزاری مفید ثبت نام کرد ولی تا الان کارگزاری براش ناک کاربری ورمز نفرستاده میریمدفتر پیشخوان میگن عیب نداره زنگ میزنم کارگزاری جواب نمیدن در صورتیکه برا داداشم وپدرم که اونام مفید ثبت نام کردن زود ارسال کردن لطفا راهنمایی کنیدچکار کنم ایا این مشکل محسوب میشه یانه وراه حلش چیه؟

  • سلام، معمولا نام کاربری و رمز عبور در کمتر از یک هفته ارسال میشه، برای پیگیری میتونید از طریق پشتیبانی کارگزاری و شعب اون ها اقدام کنید

 • سلام ۶۰ درصد سهام ایا قابل فروش هست الان؟ ونحوه ی فروش رالطف میکنید ممنونم

 • سلام.من در مرحله اول 30 درصد سهام خودم رو نفروختم اما سوالم اینه که حالا میشه به صورت یکجا 60 درصد سهامم رو بفروشم؟ اگه میشه چطور باید این کار رو انجام بدم؟

 • سلام خسته نباشیدمن الان65روزه سهامم روفروختم هنوز خیچ پولی واریز نشده خواهشن پیگیرباشین مردم گرفتارن …..

 • سلام من سهام رویازده خردادفروختم بانک صادرات الان بیست وسومه هیچی نریختن میرم بانک مسخرم میکنن میگن سهام کجابودبروباباکافی نت که سی درصدروبرام ثبت کردرفتم میگه شماره شبادرسته همچی درسته اگه بانک دیگه نمیده شمابگین سی درصددوم روبه کجابفروشم تاسرم کلاه نزاره باتشکر

 • سلام وقتتون بخیر
  من این روز و انجام دادم
  چند روز طول میکشه که پولش بیاد به حسابم؟

  • سلام، برای این پرداخت ها محدوده زمانی مشخصی در نظر گرفته نشده، کارگزرای به محض فروش فرآیند پرداخت رو شروع میکنه و البته زمان فروش به وضعیت بازار بستگی داره

 • سلام خسته نباشیدچرابرای فروش سهام عدالت نه بانک نه کارگزاری جواب مثبتی برای فروش نمیدن بی زحمت راهنمایی کنید که چه باید کرد ممنونم

 • سلام میخوام سهام عدالتم رابفروشم میگن بانکی که شبادارید بفروشید رفتم بانک سپه میگن هنوزدستورالعملی به ما ندادن میریم کارگزاری میگن ازتوی گوشیتون ثبت کنید میخوایم ثبتش کنیم کدملی ارور میزنه خداوکیلی سرکاریه

 • باسلام اینجانب در بورس ثبت نام کردم وهیچ کاری انجام ندادم می خواهم سفارش فروش به کارگزار دهم که موفق نشدم وهر بار با گپیام اینکه کد ملی اشتباه است مواجهه شدم ودر کارگزاری مفید هم هستم چکار کنم راهنمایی کنید

  • سلام
   اگر اطلاعات درست و صحیح را در سامانه سجام وارد کرده باشید، باید صبر کنید تا اطلاعات کارگزاری ها آپدیت بشه و بتونید وارد بخش مورد نظر شوید

 • سلام ببخشین من سهام عدالت پدرمو آزاد کردم مرحله سجامم انجام دادم کدپیگیری ده رقمی براش اومده فقط نمیتونه احرازهویت شه چون کاملا فلجه حتی غیرحضوریم نمیتونه توکاررگزاریها هم میرم برای فروش پیام میاد دارییش روهم میبینم فروش هم میاره بالا فقط ترسیدم فروش بزنم به مشکل بربخوره چون احرازهویت نشده.میشه بفروشمش ممنون اگه راهنمایی کنین

  • سلام، برای اطمینان با پشتیبانی کارگزاری مورد نظر تماس بگیرید تا وضعیت رو بررسی کنند

 • سلام چرا دولت اجازه نمیده هرکسی که کد بورسی داره ، سهام عدالتاش رو مستقیم وارد کارگزاری خودش بکنه و مثل بقیه سهام های بورسی خود شخص راحت اون سهمیه رو خرید و فروش بکنه ؟
  اینجوری هم اون 40% الباقی رو علنا آزاد کردن هم اینکه مردم خودشون هر موقع خواستن میفروشن هم اینکه گول سهام فروخته شده رو هر موقع خودشون بخوان همه رو میتون بگیرن.

  • سلام، فعلا برای اینکه شوک ناگهانی به بازار وارد نشه این سهام باید از طریق کارگزرای ها به فروش برسه

 • واسه فروش سهام عدالتم به کارگزاری سامانه ازم رمز عبور میخاد
  همون رمزی که برای حساب کاربریم دارم میزنم ولی باز نمیشه مشکل جیه ؟

  • سلام، باید از رمزی که در اولین ورود به این سامانه وارد کردید ، استفاده کنید

 • سلام میشه لطفا راهنمایی کنید چجوری سهامم رو بفروشم بانکها همشون میگن ما خبر نداریم نمیدونیم

  • سلام، از طریق سامانه سهام عدالت مربوط به کارگزرای ها میتونید درخواست فروش بدید

 • سلام وقتتون بخیر .. گفته شده بود بعد عید غدیر امکان فروش 60 درصد از سهام افرادی که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردن امکان پذیره! میشه راهنمایی کنید چطور میشه اقدام کرد؟

  • سلام، بعد از ثبت شرکت سرمایه گذاری مربوط به استان شما این امکان فراهم خواهد شد

 • سلام من میخام ۶۰٪ سهاممو از طریق بانک بفروشم
  ولی فقط ۳۰٪ میاره برای فروش
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من ۳۰درصد اول رو از طریق اپلیکیشن ایوا فروختم‌و پولم اومد چرا این ۳۰ درصدرو نمیشه اونجوری بفروش؟؟

 • سلام خسته نباشید
  من روش غیر مستقیم انتخاب کردم زمانی که شرکت به بورس اضافه بشن امکان فروش یکجا سهام عدالت وجود دارد

 • سلام سپاس فراوان از لطف تون و وقتی که اختصاص میدید تا ابهامات رو برطرف کنید در حالیکه این وظیفه خود ستاد هست که مردم رو درست راهنمایی کنه ! من یک سوال کلی دارم و واقعا هرچی جستجو کردم پاسخی پیدا نکردم
  ببینید من روش مستقیم رو انتخاب کردم….احراز هویت ….و کد بورسی هم دارم ! قصد فروش هم ندارم اما اصلا نمیدونم در این مرحله من و امثال من باید چکار کنیم ؟! من و خیلی های دیگر اصلا قصد نداریم ۳۹ درصد یا هر درصد دیگه ای از این سهام رو بفروشیم خب بعدش چی؟ اصلا چطوری میشه با این سهام کار کرد و به سود دهی رسید؟
  ممنون میشم اگر برای من و کسانی که سوال مشابه دارند خیلی شفاف توضیح بفرمایید

  • سلام، در حال حاضر شما فقط امکان فروش این سهام رو دارید البته که هیچ اجباری برای فروش وجود نداره و شما میتونید اون ها رو تا هر زمان که صلاح میدونید نگهدارید، احتمالا بعد از آزاد سازی کل این سهام، امکان انتقال اون ها به پرتفو کارگزاری ها فراهم خواهد شد

 • الان من بخوام سهامم رو ۳۰ درصد رو بفروشم چقدر زمان میبره پولم دستم برسه و اینکه ایا پول واریزی به شماره کارتی که ثبت شده واریز میشه یا شماره کارت دیگه هم میشه واریز کنن؟ اخه کارتم از طرف دادگاه بسته شده

 • سلام.من شماره موبایلمو تو سجام و کارگزاری اصلاح کردم ولی و پیام ثبت هم اومد ولی الان برای فروش میگ شماره موبایل تامعتبره..چیکار باید بکنم؟

  • سلام، شماره تلفن در سامانه سجام با سامانه سهام عدالت متفاوت است و اصلاح یکی، دومی را تغییر نمیدهد

 • سلام من حدود یک ماهه شماره تلفن خود را در سایت سهام عدالت ویرایش کردم اما هنوز نمیتونم وارد هیچ کارگزاری ای بشم بازم خطا میزنه که شماره تلفنم معتبر نیست من الان باید چه کاری انجام بدم؟

  • سلام، ارزش این سهام به قیمت روز ثبت درخواست و اعمال آن بستگی داره و از نظر زمان پرداخت هم مهلت خاصی برای اون در نظر گرفته نشده

 • سلام خسته نباشید
  کد ملی رو که در درگاه فروش سهام عدالت بانک ملت میزنم
  این پیغام میده “اطلاعات سهامدار از سامانه سهام عدالت دريافت نشده است.”
  راهنمایی میفرمائید
  با تشکر

 • سلام وقا بخیر . من تو سایت کارگزاری برای فروش تعداد مشخص میکنم و ثبت درخواست میزنم . ولی در اخر به شماره تلفنم کد نمیاد که ارسال سفارش کنم

 • سلام ببخشید این که میگن باید برای بانک وثیقه بزاریم یعنی چی مگه سهام برای خودمون نیست واین که صاحب سهام نیستیم که باید برای بانک وثیقه بزاریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام، برای فروش سهام عدالت هیچ وثیقه ای نیاز نیست، گفته شده که بعضی بانک ها بر اساس سهام عدالت به شما وام می دهند و این سهام رو به جای وثیقه ضبط میکنند که البته بعد از بازپرداخت وام سهام آزاد خواهند شد

 • با سلام من شمارم به نام پدرم هست باید شماره پدرمو داخل سایت سهام وارد کنم مشکلی پیش نمیاد

 • سلام خسته نباشید من تامرحله اخر فروش میرم تو کار گذاری مفید اما کد تایید برام نمیاد چیکار کنم

  • سلام، باقیمانده سهمیه 30 درصدی اولیه همراه با سهمیه 30 درصدی دوم قابل معامله است

 • سلام من شمارتلفنم رو همون2ماه پیش از طریق سامانه سهام عدالت تغییر دادم و به نام خودم هستش و دیگه نمیشه ورود کرد ولی کارگزاری آگاه نه نام کاربری نه رمز ورود نمیشه گرفت یک جا میرم می‌گه شما قبلاً ثبت نام کردید یک جا میرم می‌گه اکانت شما دره حال استفاده می باشد در حالیکه من با همین شماره وارد سایت سهام میشم و دارایی خودم رو میبینم لطفاً راهنمایی کنیدمتشکرم ها

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید، بعد از انتخاب عدد 1 و وارد کردن شماره ملی، نام کارگزار ناظر سهام عدالت شما اعلام میشه

 • سلام دوماه برای فروش سهام رفتم بانک ملی گفتن با برنامه بله یا ایوا خودتون بفرشید چندتا مراحل اول جواب میدن ولی مرحله اخر که پیام تایید باید بیاد برام نمیاد شماره به نام خودم هست و بانک تایید کردم هزار بار تلاش کردم بی فایده علت چیه ممنون