دانلود اپلیکیشن

آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

بعد از آزادسازی سهام عدالت و امکان تعیین روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم برای این سهام حالا یکبار دیگر مشمولان سهام عدالت باید دست به انتخاب بزنند. در این مرحله سهامداران باید بین فروش سهام عدالت و نگهداری آن یکی را انتخاب کنند. در صورتی که شما گزینه فروش را انتخاب کرده باشید قطعا با سوالات متعددی از قبیل “چطور سهام عدالت خود را بفروشیم؟” ، “برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنم؟” و سوالات مشابه زیادی برخورد کرده‌اید. در ادامه سعی می‌کنیم تا به این سوالات پاسخ بدهیم و به شما کمک کنیم تا راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید.

چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟

مهم نیست که شما روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشید، همه می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند. البته باید توجه کنید که این موضوع به این معنی نیست که روش فروش برای همه یکسان است. در روزهای گذشته و با شروع اختصاص سهام به افرادی که روش مستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده بودند روش‌های فروش هم مشخص شدند که در بخش بعدی این روش‌ها را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

سهام عدالت خود را بفروشیم یا نه؟

فروش و نگهداری سهام عدالت انتخابی است که به عوامل زیادی مثل میزان نیاز فرد به پول این سهام، ریسک پذیری فرد، تمایل افراد به سرمایه گذاری های طولانی مدت و عوامل مشابه این موارد بستگی دارد. اما به عنوان یک نمونه کوچک از تغییرات قیمت سهام در بازه‌های مختلف، در نظر داشته باشید که ارزش سهام عدالت از 10 خرداد که اولین روزی بود که متقاضی ها می‌توانستند سهام خود را بفروشند تا 25 خرداد نزدیک به 16 درصد رشد کرده است. درنتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای تصمیم گیری در این زمینه اصلا عجله نکنید و قبل از انتخاب تمام جوانب تصمیم خودتان را بررسی کنید.

فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم

افرادی که روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند باید توجه داشته باشند که فروش برای آن‌ها یک تفاوت اساسی با افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند دارد. تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم این است که با انتخاب روش غیر مستقیم، شما به جای دریافت چندین سهم از شرکت‌های مختلف، سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنید و برای فروش هم فقط سهام همان شرکت را خواهید فروخت.

در حال حاضر کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند هنوز امکان فروش دارایی خودشان را ندارند و باید تا اتمام فرآیند تعیین روش مدیریت یعنی 29 خرداد صبر کنند. بعد از این تاریخ فرآیند ثبت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی شروع خواهد شد و در نهایت بعد از ثبت این شرکت‌ها در بورس، متقاضی‌ها می‌توانند دارایی خودشان از این شرکت‌ها را به صورت کامل از طریق بورس بفروشند.


فروش سهام عدالت در روش مستقیم

افرادی که روش مستقیم سهامداری را تا قبل از 15 خرداد انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به روش ارائه شده در مقاله ارزش سهام عدالت شما چقدر است؟ از ارزش دارایی خودشان مطلع شوند.

در این مرحله افرادی که می‌خواهند سهام عدالت خودشان را بفروشند با این سوال مواجه می‌شوند که فروش سهام عدالت چطور انجام می‌شود و اینکه برای فروش باید به چه کسی یا کجا مراجعه کنند. در جواب این افراد دو روش اصلی فروش سهام عدالت ایجاد شده که هر کدام را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

اپلیکیشن سیگنال هم به زودی خدماتی در راستای سهام عدالت به کاربران خود ارائه خواهد کرد، تا متقاضیان سیگنال به سادگی از خدمات سهام عدالت بهره ببرند.

روش اول: فروش سهام عدالت در بانک ها

در اولین روزهای اختصاص سهام عدالت، روش فروش این سهام از طریق بانک‌ها هم معرفی شد. در این روش فرد متقاضی با مراجعه به بانکی که از شماره حساب آن برای دریافت سود سهام عدالت استفاده می‌کرده، فرم درخواست فروش 30 درصد از سهام عدالت خود را دریافت و بعد از امضا در اختیار بانک قرار می‌داد. از جمله مهمترین نکات مثبت در این روش عدم نیاز متقاضی به داشتن کد بورسی و ثبت نام در سجام بود که عده زیادی از مشمولان سهام عدالت را از دریافت کد بورسی بی نیاز کرد. در مقابل مهم ترین نقطه ضعف این روش ناتوانی افراد در انتخاب سهامی بود که برای فروش در نظر گرفته می‌شود. این روش فقط تا 13 خرداد فعال بوده و بعد از این تاریخ دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. برای افرادی که از این روش سهام خودشان را فروخته‌اند بعد از فروش توسط بانک، پول سهام به حساب سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

روش دوم: فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

اما افرادی که تا 13 خرداد سهام خودشان را نفروخته باشند باید چه کار کنند؟ برای این افراد دو روش دیگر در نظر گرفته شده که بر اساس آن فرد متقاضی می‌تواند تا حداکثر 30 درصد از سهام عدالت خود را بفروش برساند اما این بار امکان انتخاب سهم هایی که می‌خواهید بفروشید هم وجود دارد.

در اولین روش؛ فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود که برای این کار شما باید گام‌های زیر را یک به یک انجام دهید اما قبل از هر چیز دقت کنید که در این روش باید حتما در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده باشید.

فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

گام اول: ویرایش تلفن همراه

در اولین مرحله و قبل از ورود به فرآیند انتخاب سهام باید شماره تلفن ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام متقاضی باشد، پس اگر در گذشته از شماره تلفنی استفاده کردید که مالک آن نیستید به سایت سامانه سهام عدالت مراجعه و شماره تلفن همراه خود را ویرایش کنید. همچنین اگر برای ویرایش شماره تلفن فرصت کافی ندارید یا امکان ثبت شماره تلفن به نام متقاضی وجود ندارد می توانید با تماس با کارگزار مورد نظر و مراجعه حضوری به دفاتر آن‌ها فرآیند فروش سهام عدالت را پیگیری کنید.

توجه کنید که این گام مخصوص افرادی است، که شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام آن ها نبوده و بقیه افراد نیازی به انجام آن ندارند.

گام دوم: انتخاب کارگزار فروش

با توجه به قوانین اعلام شده در زمینه فروش سهام عدالت شما نمی‌توانید این سهام را به صورت مستقیم در بورس بفروشید. در نتیجه برای این کار باید یک کارگزار را به عنوان نماینده انتخاب کنید. وظیفه کارگزار در این روش دریافت سهام و فروش آن به نمایندگی از شما در زمان اعلام شده توسط بورس است.

گام سوم: انتخاب سهام

بعد از اینکه کارگزار مورد نظر برای فروش سهام عدالت را انتخاب کردید نوبت انتخاب سهامی که قصد فروش آن را دارید می‌رسد. در این مرحله بعد از ورود به صفحه مشخص شده در سایت کارگزار‌ها برای این موضوع و ورود به صفحه شخصی خودتان، لیست سهام عدالت شما نمایش داده می‌شود. حالا شما باید انتخاب کنید که چه سهامی را بفروشید وچه سهامی را نگهدارید.

گام چهارم: تایید در خواست فروش

بعد از انتخاب سهامی که قصد فروش آن را دارید یکبار دیگر لیست را بررسی کنید و در صورتی که از انتخاب خودتان مطمئن بودید درخواست فروش را تایید کنید.

سوالات متداول

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

در حال حاضر برای فروش با استفاده از اپلیکیشن ها و کارگزاری ها محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده و شما میوانید تا قابل معامله شدن 100 درصد سهام از این دو روش استفاده کنید

آیا باید شماره حساب سهام عدالت و شماره حساب سامانه سجام یکسان باشد؟

خیر، نیازی نیست که حساب معرفی شده به این دو سامانه یکسان باشد.

برای فروش سهام به کارگزاری درخواست سرپرست خانواده کافیست؟

خیر، این درخواست باید برای تک تک افراد به صورت مجزا ثبت شود.

تکلیف سهام متوفیان و وراث آن ها چه می‌شود؟

در حال حاضر برای این افراد روش مشخصی اعلام نشده اما بر اساس آخرین اخبار به زودی این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به میز کار الکترونیکی و ارائه مدارک مشخص شده، به صورت غیر حضوری انحصار وراثت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • shahrokh normohammadi

  چگونه 70% باقیمانده سهام عدالت خود را اداره کنم یا بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام به مرور آزاد خواهد شد

 • محبوبه براوی

  باسلام دوازده روز سهام خودم به بانک ملی فروختم چرا پول رو. نمیریزه چطور باید پیگیری کنم لطفا راهنمای کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به بانک مراجعه کنید و از صحت شماره شبای اعلام شده مطمئن بشید

 • سلام بر دوستان سیگنالی عزیز، خدا قوت، ممنون که مثل همیشه پیشتاز هستین
  انشاألله تو تیرماه سامانه فروش سهام عدالت رو در سیگنال راه اندازی میکنید؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، تمام سعیمون رو میکنیم که هرچه سریعتر این سامانه رو آماده سازی کنیم، با تشکر از همراهی شما

 • مرتضی مخلوعی

  باسلام آیا امکان تغییر روش مستقیم به غیرمستقیم در مورد سهام عدالت وجود دارد؟

 • سلام حدود بیست روز هست میخوام سهام عدالت را بفروشیم ولی همش خطا میزنه که شماره تلفن همراه شما به نام سهامدار نیست یعنی چی

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره تلفن ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام متقاضی نیست، اون رو ویرایش کنید و از یک شماره تماس به نام خودتان استفاده کنید، چند روز بعد از ویرایش امکان ورود برای شما فعال خواهد شد

 • سید خسین طاخری

  سلام من در کدام سایت وچگونه میتوانم موجودی سهامم را مشاهده رویت کنم لطفا خیلی واضح و شفاف توضیح دهید . ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای مشاهده موجودی سهامتون می تونید به روش ارائه شده در (اینجا) اقدام کنید

 • محمدعلی طالب همت

  سلام ، الحمدالله اطلاعات خوبی را در دسترس مشتاقان قرار داده اید . آیا میشود نماد شرکتهای بسته سهام عدالت را در پرتفوی کارگزار دید و اقدام
  به معامله آنها نمود .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفوی کارگزاری وجود ندارد

 • من 11 اردیبهشت سهامو آزاد کردم
  شمارم بنام خودمه—–سجام و کارگذاری ههم انجام دادم
  اما از طریق سامانه کارگذاری اقدام میکنم میگه شماره شما نا معتبره!!
  جالبه اما میتونم از پنل sahamedalat پرتفوی تعداد سهام و ارزش و پروفایلم رو ببینم=کد تایید برام میاد و یعنی سامانه شمارمو تایید کرده چون گفتن اگر شمارت بنامه خودت نباشه سامانه امکان ویرایش شماره بهت میده که واسه من نداره
  الان موندم چکنم اگر میدونستم انقدر بیچارگی داره همون ششم به بانک میفروختم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، دیتابیس کارگزاری ها با چند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت بروزرسانی میشه، بعد از چند روز امتحان کنید احتمالا اصلاح شده باشه

 • علیرضا رحیمی

  سلام خسته نباشید.. میخاستم بدونم 30 درصد سهام خود میفروشیم 70 درصد چی میشه یعنی چی سهام مگه برا خودمون نیست چرا بانک 70 درصدشو بر میداره… ایا بعد از 30 درصد.. 70 درصد چی میشه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، این سهام به نام شماست اما هنوز قابلیت معامله کردن رو نداره و درنتیجه نمیتونید اون ها رو بفروشید

 • احمد هاشمی

  بنده در بورس فعالیت دارم پس چرا سهام عدالت به سبد سهام اضافه نمیشودوچرا در روش مستقیم اجازه نظارت وخرید وفروش سهام در کد بورسی شخص امکان ندارد .چرا فقط 30درصد قابل معامله است

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فروش این سهام بر اساس قوانین اعلام شده توسط شورای عالی بورس انجام میشه و فعلا فقط 30 درصد از اون قابلیت معامله پیدا کرده، همچنین فعلا امکان اضافه کردن این سهام به پورتفوی کارگزاری ها وجود ندارد

 • آرش نجفی

  درود برشما!!سوال داشتم در مورد برنامه ای که وعده دادید برا نصب که آسانتر و راحت تر باشه برا فروش کی اجرایی میشه در اپلیکیشن سیکنال

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تلاشمون رو میکنیم که این سامانه هرچه سریعتر در خدمت شما همراهان عزیز قرار بگیرد

 • علی اصغر سالکی

  سلام خسته نباشید.
  من تصمیم به انتخاب کارگزاری برای سهام عدالت کردم ولی پیام می‌دهد:
  “برای شما کارگزاری قبلا انتخاب شده‌است.”
  در صورتی که من چنین انتخابی قبلا نکرده‌ام، چگونه می‌توانم این کارگزاری که انتخاب شده کدام کارگزاری هست.
  ضمنا خوشحال شدم که سیگنال برای سهام عدالت درحال آماده سازی سیستم هست، که اگر چنین باشد بنده شدیدا راغب به انتخاب سیگنال برای سهام عدالت خودم هستم.
  بسیار سپاسگزار می‌شوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اینکه ببینید آیا قبلا سفارش فروش برای شما ثبت شده یا نه به روش ارائه شده در (اینجا) سفارش های فروش خودتان را بررسی کنید

 • اعظم زهرائی

  سلام من همه مراحل ثبت نام را انجام دادم ولی واسه فروش اقدام کردم رفتم کافی نت گف مشکل داره سهامت دکمه ثبت فروش میزنه میگه مشکل پیش اومده به بانک ملتم رفتم همینو گف من که تمامی مراحلو تو کافی نت و خدمات پیشخوان درست انجام دادم چرا نمیتونم سهاممو بفروشم لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست به کجا باید مراجعه کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که خطای اعلام شده مربوط به شماره تلفن ثبت شده باشه شما باید اون رو ویرایش کنید و از شماره تلفنی که به نام خودتون باشه استفاده کنید

 • کارشناس عرضه اولیه

  سلام، برای سهام عدالت با توجه به اینکه امکان اضافه کردن اون به پورتفوی کارگزاری فعلا وجود نداره و قوانین خاص موجود برای معامله اون ها امکان تعیین کارگزار ناظر فعلا وجود نداره

 • Aliyounespoor

  با سلام و خسته نباشید..
  من سهام عدالت دارم و برگه هاش موجود هست..
  تو سایت روش ازادسازی و انجام و دادم و تو سامانه سجام ثبت نامم کردم
  ولی وقتی برای فروشش به سایت بانک میرم
  میزنه کدملی شما دارای سهام نمیباشد
  چطوریه؟داستان چیه؟
  ولی تو سایت سامانه سهام عدالت سبد دارایی خودمو میتونم ببینم
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این موارد به دلیل بروز رسانی نشدن اطلاعات دیتا بیس ها به وجود آمده و به مرور رفع می شود

 • سید محمد

  سلام راهنمایی ها عالی.میشه بگید چطور میشه همین سهام عدالت رو توی بورس برد و نفروشیم من ازاد سازی و احراز هویت هم انجام دادم حالا که شنیدم ۳۰ درصد میخرن نمیخوام بفروشم و میشه در بورس یا جای گزاشت مثل قبل سود بگیریم یا باید تا اینجا که اومده حتما باید فروخت سهام رو ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، الزامی به فروش سهام عدالت وجود ندارد و شما می تونید سهام خودتون را تا هر زمان که لازم بود نگهداری کنید

 • من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم شدم چجوری ۳۰ درصد سهام خودم رو بفروشم چقد طول میکشه پول واریز بشه به حسابم

 • سجاد پاشایی

  ببخشید من اون آدرسی که گفتین https://sahamedalat.ir/رفتم و کد ملی و کد امنیتی رو دادم وارد که شدم گزارش دارایی من صفر نشون میده مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • امیرحسین دوستی

  سلام خواستم بدونم هر سهمی که برا فروش میزاریم ۳۰ درصدش به فروش میره یانه می تونیم کل اون سهم رو بفروشیم ولی این کارو تا زمانی می تونیم ادامه بدیم که ۳۰ درصد از کل سهاممون به فروش بره ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هر سهمی که انتخاب کنید کاملا به فروش میره تا زمانی که حداکثر درخواست فروش به 30 درصد کل دارایی شما برسد

 • سلام من هرچی کد ملی تو سامانه سجاد میزنم‌میگه کد ملی نامعتبر داخل پنجره بانک تجارت میزنم میگه کد ملی شما داخل بانک ثبت نشده

 • علی گنجی

  با سلام و خسته نباشید ، برای فروش سهام کامل، حتما باید در سامانه سجام هم ثبت نام کرد ؟
  بعد اینکه مایی ک ب فکر فروش سهام خودمون هستیم ایا میتوان سهام را ۱۰۰ درصد بفروشیم ؟
  نیاز ب راهنمایی دارم با تشکر اگه جواب بدین

 • محسن ازاده

  چگونه شماره تلفن ثبت شده در سهام عدالت که بنام خودمان نبوده را ویرایش کنیم

 • وحید لشکری

  سلام من ۸ خرداد اینرنتی ۳۰ درصد سهام فروختم ولی الان ۳۰ روز میشه پول نریختن کد پیگیری دارم.شماره شبا رفتم بانک یکی بود.الان سجام ثبت نام کرد اهراز هویت کردم منتظر کد اهراز کد هویتم .الان باید چیکار کنم پولم بریزن تورخدا راهنمای کنید

 • احسان عباس نژاد

  با عرض سلام و خسته نباشید من ورود به سامانه می توانم بکنم ولی وقتی برای فروش اقدام می کنم میگوید در حال حاضر اطلاعات شما در سامانه فروش بروزرسانی نشده ولی با همان اطلاعات ورود به سامانه میکنم و همه چیز تایید شده است

 • حسن محمدیان

  سلام
  از راهنمایی واطلاعات مفید ارائه شده ممنون وسپاسگذارم

 • ناشناس

  سلام و خسته نباشی
  آیا در صورت انتخاب روش غیر مستقیم امکان فروش یکجا (۱۰۰%) سهم وجود دارد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بر اساس اخبار و اطلاعیه های منتشر شده این افراد بعد از ثبت شرکت های سرمایه گذاری استانی امکان فروش دارایی های خودشون را پیدا خواهند کرد

 • سلام خسته نباشید من سه هفته پیش سی درصد سهامم رو از طریق سایت بانک صادرات واسه فروش گذاشتم اما در سایت سجام احراز هویت نکردم فقط درخواست فروش دادم و تا الان پولی برام واریز نشده امکان داره بخاطر احراز هویت واریز نکرده باشن؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • علیرضا

  سلام
  من سهامم غیرحضوری بدون مراجعه به بانک فروختم از طریق بانکداری اینترنتی بانک ملت.
  باز هم نیاز هست که به بانک مراجعه کنم یا نه ؟

  نیاز به ثبت نام سجام یا کدبورسی هست؟

 • سلام من 13بانک صادرات فروختم تا سوم پولي نيومد ولي چهارم سه تومن اومد ب حساب نوشته سود کارگزاري سهام عدالت از سهام من هم کم نشده جريان چيه مگه ارزش سهم يه ميليوني بيشتر نيست تورو خدا جواب بدين

 • سلام.من تمام اطلاعاتم درسامانه تکمیل هستش وشماره موبایلم نام خودمه.میخوام بفروشم اول خطای کدملی میومد الانم شماره موبایل رو میگه.چیکارکنم پس

 • پیمان عرب

  سلام من از طریق کافی نت ۳۰ درصد رو فروختم آیا مشکلی دارد یا نه؟؟؟

 • سلام آیا ازطریق ثبت نام درکارگزاری می‌توان سهام عدالت را در پرتفوی شخصی مشاهده کرد و بفروش رساند.

 • سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهامم رو رفتم بانک صادرات بفروشم گفتن باید بری کافی نت منم رفتم و انجام دادم تو کافی نت هم بهم یه کد پی گیری داد گفت حله برو الان تو این ۱۵ روز هیچ مبلغی به حسابم نیومده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به اینکه سهام عدالت فقط زمانی که شرایط بازار مساعد باشه به فروش می رسند بازه زمانی مشخصی برای فروش وجود نداره، اما به محض فروش سهام مبلغ حاصل از اون به حساب شما منتقل خواهد شد

 • علی کاوندی

  سلام‌خسته نباشید خدا قوت من روش غیر مستقیم را انتخاب کرد ام ایا میتوانم سی درصد سهام خود را بفروشم ممنونم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله شما فعلا می تونید حداکثر 30 درصد از سهامتونو بفروشید

 • امیدپور

  سهام عدالت چه موقع روی صفحه کارگزاریمون قابل مشاهده هست؟

 • سلام. از این که راهنمایی می کنید کمال تشکر رو دارم. من در کارگزاری گنجینه سپهر عضو شدم و به عنوان ناظر انتخاب کردم ولی سهام‌عدالتم در پرتفوی شخصی من قابل مشاهد نیست لطفاً راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا سهام عدالت امکان اضافه شدن به پورتفوی کارگزاری رو ندارند

 • امید عسکری

  من تو سایت سهام عدالت شماره پدرم بود. اما شماره رو به نام خودم زدم اما باز میزنه شماره تماس درصت نیست توسایت کارگزا اگاه ثبت نام کردم کد معاملاتی هم گرفتم الان برا فروش سهام عدالتم چه کار کنم لطفا جواب بدید گیرم. میخام سریع بفروشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، چند روزی صبر کنید تا بعد از اصلاح بانک های اطلاعاتی شماره تلفن شما هم اصلاح بشه و بتونید درخواست فروش بدید

 • با سلام
  من در سجام ثبت نام کردم فقط مونده در کارگزاری ثبت نام کنم ..
  خاستم بپرسم اگه در کار گزاری ثبت نام کنم و کد بورسی دریافت کنم میتوانم 30 درصد سهامم را بفروشم از طریق کد بورسی یا ن !!؟؟
  لطفا پاسخ بدهید ..ممنوووون..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت لازم نیست که حتما در یک کارگزاری ثبت نام کرده باشید و ثبت نام و احراز هویت سجام کافی هست

 • علی امیرزادی

  سلام. من جدود ۲۰ درصد سهام عدالت رو از طریق کارگزاری کیان فروختم . ولی هنوز کارگزاری فروش انجام نداده . میگه دولت اجازه فروش نداده. این یعنی چه؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در خوواست های فروش در شرایطی که وضعیت بازار مساعد باشه به فروش میرسند در نتیجه زمان مشخصی برای فروش وجود ندارد

 • کاظم معاوی

  من تمام مراحل انجام دادم ودر کارگزاری مفید بانام کاربری ورمز عبور وارد میشوم ولی سهام عدالت توپنلم نمی شیند چه کار باید بکنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام عدالت فعلا قابلیت انتقال به پورتفو کارگزاری را ندارند

 • مصطفی کاظمی

  سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهام فروختم بهم کد بورسی داد تاحالا هیچ وجهی به حسابم نیومده بانک ملی هم رفتم گفتند هیچ اغدامی دیگه لازم نیست انجام بدید لطفان من را راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فرآیند فروش سهام عدالت فرآیند زمان بری هست و معمولا چند روز طول میکشه، بعد از فروش درآمد اون ظرف چند روز به حساب شما منتقل میشه

 • سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم میشه یهو همشو فروخت یا ب کسی تو بورس واگذار کنم و در قبال ارزشش پولمو دریافت کنم؟
  اخه من ب تمام پولش نیاز دارم و خورد خورد ب کارم نمیاد.اگ ‌میشه فروخت، لطفا راهنمایی کنید ک چطور میشه و باید کجا برم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام قابلیت انتقال ندارند و نمیتونید به صورت یکجا اون ها رو بفروشید

 • ساام من در سامانه سهام عدالت چون اولین گزینه شماره قبلی ک ثبت شده در سهام و زده بود و در دسترس ما نرود نتونسم شماره جدید وارد کنم چون شماره قبل و نداشتم الانم ک دیگه تعویض شماره بسته شده چیکار باید بکنیم خاهشا جواب بدید دوست عزیز

 • سلام خسته نباشید ببخشید چند روز طول می کشه که از طریق کارگزاری سهام بفروشم پولم بهم میدن؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مدت زمان فروش مشخص نیست و کارگزار هر زمان که وضعیت بازار برای فروش سهام مناسب بود آنها را خواهد فروخت

 • سلام من میخوام سهاممو بفروشم چیکارکنم؟بدون کارگزاری؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، انجام این کار بدون استفاده از کارگزاری ها ممکن نیست

 • با عرض سلام .من عضو کارگزاری آینده هستم سئوالی که خدممتون داشتم این هست که من برای مدیریت سهام عدالتم باید به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه بکنم یا انتخابی هستش ؟
  البته شماره موبایل من به نام خودم نبود که بعد از به نام کردن شماره تلفنم حدود یکماه پیش تازه الان یکهفته هست که میتونم وارد صفحه سهام عدالت خودم در سامانه سهام عدالت بشم و مشاهده کنم ولی وقتی به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه میکنم همچنان خطای به نام نبودن شماره همراهم رو میده ؟ باید منتظر برروز رسانی باشم یا اقدام دیگه ای باید انجام بدم ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات سایت های فروشنده باچند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت به روز رسانی میشن و در نتیجه از این بابت نگرانی نداشته باشید، در زمینه فروش هم به هر کارگزاری که خواستید میتونید مراجعه کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد

 • حمید رشیدی

  سلام
  آیا سی درصد سهام عدالت خودم رو میتونم از طریق پورتفوی شخصی خودم بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفو کارگزاری ها وجود ندارد و برای فروش باید از پلتفرمهای ارائه شده توسط کارگزاری ها استفاده کنید

 • سلام.من الان حدود 10 روزه همه کارامو انجام دادم.ولی میرم توی سایت بانک سپه و میخام سهامم رو بفروشم وقتی همه اطلاعاتمو وارد میکنم ارور میده و میگه مشتری در سیستم سهام عدالت سابقه ندارد.مشکل چیه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات شما هنوز در بانک اطلاعاتی این سایت ثبت نشده، باید صبر کنید تا اطلاعات به روز رسانی بشن یا از طریق سایر بانک ها اقدام کنید

 • مصطفی قاسمی

  سلام میخوام سهاممو بفروشم .انتخاب مستقیم هم کردم .این کارگزاری چیه و کجاست .و ایا الان امکان فروش هست.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با کارگزاری ها و نحوه انتخاب کارگزاری مناسب (اینجا) کلیک کنید

 • محمدرضا

  سلام وقتتون بخير
  من یک ماهه شماره موبایل در سامانه سهام عدالت تغییر دادم شماره به نام خودمه. ولی هنوز نمیتونم ثبت نام کنم واسه کارگزاری. میزنه شماره موبایل نامعتبر. چیکار باید کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مستقیما مشکل شما رو بررسی کنند

 • محمد مهدی قنبری

  باسلام
  من به اشتباه در خواست فروش کل سهام را دادم و نمی تونم سی درصد از سهامم رو بفروشم حالا باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ثبت درخواست فروش فقط برای 30 درصد از سهام فعال شده و درخواست های بیشتر رد خواهد شد

 • هادی عباس زاده گورانی

  باسلام نزدیک به یک ماه است ک سهام خود رافروختم اما پولی هنوز واریز نشده. بانک ملی هم مراجعه کردم جواب درستی ندادن. و برنامه بله رو فقط معرفی کردند..درصورتی ک من از ایوا و بله فروخته بودم..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد فقط پشتیبانی نرم افزاری که از اون طریق درخواست فروش دادید میتونه مشکل رو بررسی کنه و به شما جواب بده

 • کاربر آگاه

  سلام، برای ثبت نام در «سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه» جهت مدیریت سهام به این مشکل بر می خورم: «شماره تلفن همراه اعلام شده مورد تایید شرکت سپرده گذاری قرار نگرفته است.» و ثبت نام انجام نمی دهد در صورتیکه «سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت» بدون مشکل وارد پروفایل می شود.
  علت چیست؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات موجود در سامانه کارگزاری هنوز آپدیت نشده

 • من وقتی به سایت سهام عدالت کارگزاریم میگه شماره همراه نامعتبره شماره همراه من به اسم خودم نیست اگر به نام خودم بزنم مشکل حل میشه؟ چند روز بعد بروز رسانی میشه؟

 • سلام،من دخترم ۱۳ سال سن داره و افراد زیر ۱۸ سال شماره همراه نمیتونن به نام خودشون داشته باشن،سازمان سهام عدالت هم گفته باید شماره همراه پدر براشون ثبت بشه که بتونم سهامشون رو بفروشن،تو مشخصات پروفایلش شماره من که پدرش هستم ثبت شده ولی برای فروش که درخواست می‌زنیم پیام میده که شماره همراه متعلق به کد ملی نمیباشد نصبت به تغییر شماره اقدام کنید یا پیامهایی از این قبیل حالا به شکلهای دیگر،باید چکار بکنیم وقتی گفتن افراد زیر ۱۸ سال از شماره همراه پدر استفاده کنن،ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد پیشنهاد میکنیم با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مشکل رو براتون حل کنند

 • سلام کسانی که از۶ تا ۱۰ خرداد مثل من که ۸ خرداد درخواست فروش به بانک ملی دادم یک هفته بعدش بانک ملی ۲۱۰۰۰۰۰ برام واریز کرد،درصورتی سازمان سهام عدالت تو اون تاریخ اعلام کرد که ۳۰ درصد یک میلیون میشه ۵ میلیون و ۵۳۲۰۰۰ تومنی مثل من میشه ۲۵۰۰۰۰۰ تومان که اگه کمتر از این گرفته باشم ماوالتفاوتش پرداخت میشه ولی الان که نهم تیر هستش هنوز خبری نیست،میخواستم لطف کنید جواب بدید که ماوالتفاوتش پرداخت میشه یا نه با اینکه خودشون گفتن ولی خبری نشد بعداز یک ماه،درصورتی که تو همون تاریخ ۶تا۱۰ خرداد بانکهای دیگه همون ۲۵۰۰۰۰۰ حتی نزدیک به ۲۶۰۰۰۰۰ هم به حساب افراد واریز کرده فقط بانک ملی بوده که کم واریز کرده از بقیشم دیگه خبری نشد،ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این مبلغ باید تا الان واریز میشده، لطفا برای پیگیری این موضوع از طریق بانک اقدام کنید

 • مریم هنرور

  سلام‌من ویرایش شماره تماس و تو سامانه سهام عدالت زدم اونجا شماره جدیدم ثبت شده ولی میخوام برای فروش ۳۰درصد اقدام‌ کنم میزنه شماره تلفن با کد ملی یکی نیست و خطا میده شماره هم به نام خودمه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، معمولا به روز رسانی اطلاعات در سایت های فروش چند روز بعد از سایت سهام عدالت انجام میشه، در روز های بعدی مجددا امتحان کنید

 • دلوین باجلان

  سلام..احراز هویتم ثبت شد و کد معاملاتی بورسی هم واسم اومد..الان چطور 30درصدشو بفروشم؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، وارد سایت یک کارگزاری بشید و بعد از ورود به قسمت سهام عدالت، درخواست فروش خودتون رو ثبت کنید

 • سلام این ۳۰درصد فروش سهام عدالت فقط واسه فروش باید ب همون سایتی ک شماره شبا بانکی تو سامانه سهام عدالت دادیم وارد بشیم ، ویا وارد سایت های بانکهای دیگه هم میشه رفت واسه فروش ۳۰درصد سهام

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش میتونید به هر بانک یا کارگزاری مراجعه کنید

 • علیرضا تنها

  سلام من اپ سیگنال رو نصب و احراز هویت شدم و کد بورس هم دریافت کردم اما گزینه ای برای خریدو فروش در اِپ وجود نداره تا نسبت به خرید ویا فروش سهام اقدام کنم .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای خرید و فروش سهام باید در سایت یک کارگزاری ثبت نام کنید و به روشی که اعلام میکنند قراردادهای کارگزاری رو امضا کنید تا برای شما نام کاربری و رمز عبور صادر بشه

 • حسین محبوبی

  سلام من کد ملی رو داخل ایوا وارد میکنم میزنه کدم ملی شما در سامانه بانک وجود ندارد . مشکلش چیه؟؟؟؟؟

 • دانافرهادی

  سلام خسته نباشین من میخام بفروشم 30درصدو ولی میگ شماره تلفن معتبر نیس باکدملی تطبیق نداره درحالی که شماره هم به اسم خودمه ..توسایتsamaneii.irهم بستن سایتو نمیشه شماره تلفنو تغییر داد مممنون میشم راهنمایم کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ویرایش شماره تلفن در سایت سهام عدالت وجود دارد، از این طریق پیگیری کنید

 • رزاق عرب زاده

  باسلام بنده دوازدهم سهام عدالت روازطریق سامانه بانک صادرات ازگوشی خودم به فروش گذاشتم اقرارنامه دادم کدرهگیری فرستادن ولی الان یک ماه گذشت ولی خبری ازواریزپول سهام عدالت خبری نیست مشکل کجاست لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق پشتیبانی سامانه بررسی کنید که شماره شبای شما درست ثبت شده است یا نه

 • تعداد واحد در فروش سهام یعنی چی

 • بی نام

  سلام خسته نباشید . من ب اشتباه در کارگزاری ای که به شعبه ان دسترسی نداشتم ثبت نام کردم و ب همین دلیل امکان احراز هویت شدن رو ندارم . ایا باید برای ثبت نام در کارگزاری دیگر ، کارگزاری را تغییر دهم یا به دلیل احراز هویت نشدن ثبت نام کامل نشده است و میتوانم در کارگزاری دیگری ثبت نام کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای احراز هویت کارگزاری میتونید از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید البته محدودیتی در تعداد کارگزارهایی که با اون ها کار میکنید وجود نداره و حتی اگر این ثبت نام کامل شده باشه بازهم میتونید از خدمات بقیه کارگزاری ها استفاده کنید

 • علی رفیعی

  سلام خداقوت .برافروش سهام عدالت توسط کارگزاریها،از طرف شخص باید تاییدی یااقدامی صورت بگیرد یاخود کارگزاری به اختیار خود میتونه انجام بده؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت حتما باید خود متقاضی درخواست کنه

 • بهمن فلاحتی

  سلام
  چطور میتوانیم سهام عدالت را به پرتفوی خودمان اضافه کنیم . ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با این موضوع (اینجا) کلیک کنید

 • سلام من 12 خرداد ماه آزاد کردم الان میخوام بفروشم سایتی که بتونم توس سهامم رو بفروشم رو معرفی میکنید به من ممنون میشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ادرس کلیه سایت هایی که امکان فروش سهام عدالت در آن ها وجود دارد توسط سایت سازمان بورس و سایت سهام عدالت ارائه شده که میتونید با مراجعه به اون ها از این لیست مطلع بشید

 • سلام میخام سهام عدالت وبفروشم میگه برای کدملی شما کارگزارناظرتعین شده من نمیدونم کارگزارم کیه چیه چیکارکنم توروخدا راهنماییم کنیدممنون

 • آدینه محمد روشنفکر

  سلام ممنون از این نرم افزار عالی وخووبِ…ببخشید یه سوال داشتم ازکجا بفهمیم این پولی که واریزشده به حساب ما مربوط به فروش سهام عدالت هست؟؟؟چون تو پیامک بانک که اومده اثلا هیچ توضیحی نداده که این پول واریز شده مربوط به چی هست…شاید طلبی از کسی داشتم واون شخص واریز کرده…فقط یه جای پیامک بانک نوشته سایر….خواهش میکنم پاسخ من رو بدید..درضمن من از طریق نرم افزار ایوا بانک ملی اقدام بفروش کردم..درتاریخ 21خرداد…که 15تیر یه مبلغ 1.900برام واریز شده…وسهام من هم 432هزارتومانی است..وایا 1.900میلیون تومان درسته یا باید بیشتر واربز میکردند؟؟؟ممنون جهت پاسخگویی به سوالات.ِمنتظر پاسخ شما هستم.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اطمینان از اینکه پرداخت کننده چه کسی بوده و اینکه چه مقدار از هزینه سهام برای شما واریز شده به شعبه بانکی که درخواست فروش خودتون رو از طریق اون ها ثبت کردید مراجعه کنید

 • کام ابرا

  سلام ببخشید من میتونم سهام مادرمو بفروشم؟ ولی شماره توسامانه ک ثبت کردیم ب اسم خودشون نیس متاسفانه و الان امکان ویرایش نیس. بنده خدا میگه بفروشش ولی تو سامانه بانک رفاه میزنم بفروشم eroor میاره… سیمکارت ثبت شده تو سامانه سهام ب اسم پدرم هست.ممنوون راهنمای کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره موجود در سایت سهام عدالت رو ویرایش کنید و از یک شماره تلفن به نام ایشون استفاده کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره موجود در سایت سهام عدالت رو ویرایش کنید و از یک شماره تلفن به نام ایشون استفاده کنید

 • رقیه اسماعیلی

  سلام خسته نباشید.
  من تصمیم به انتخاب کارگزاری برای سهام عدالت کردم ولی پیام می‌دهد:
  “برای شما کارگزاری قبلا انتخاب شده‌است.”
  در صورتی که من چنین انتخابی قبلا نکرده‌ام، چگونه می‌توانم بفهمم این کارگزاری که انتخاب شده کدام کارگزاری هست.
  ضمنا از طریق سایت و اپلیکیشن سهام عدالت دارایی هام رو می تونم ببینم و در خواست فروشی هم نداشتم
  البته خودم در بورس و کار گزاری مفید خرید و فروش سهام بورسی را انجام می دهم
  می خوام بدونم کار گزاری ناظری که برای من انتخاب شده کجاس تا از طریق آن کارگزاری درخواست فروش سهامم رو انجام ده
  بسیار سپاسگزار می‌شوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اولین سایتی که برای بررسی سهام عدالت به اون مراجعه کردید(به جز سایت سهام عدالت) به عنوان ناظر فروش این سهام انتخاب شده

 • سلام من ۱۶ تیر سهام عدالتم رو از طریق برنامه بانک تجارت فروختم بدون اینکه به بانک مراجعه کنم و کد پیگیری هم برام اومد از بانک تجارتم برام پیام اومد که شما با این کد ملی برای فروش سهام عدالت ثبت شده است میخواستم بپرسم همین کافی هست یا باید سجام یا کارگذاری هم ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنین؟؟

 • سلام ،وقت بخیر
  سوالی داشتم.بنده ۱۷خرداد از طریق بانک ،اینترنتی ثبت فروش کردم،اما اینجا نوشتید که تا ۱۳خرداد مهلت فروش دارند،
  آیا من ۱۷ثبت فروش کردم ،فروش نمیره؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید،
  تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مشکلی در درخواست شما وجود ندارد

 • سلام من از طریق کارگزاری آگاه حدودا ده درصدشون فروختم ولی وقتی به سایت ddnیا همون مرکزی رفتم دیدم سهام رو کم نکردن

 • عليرضا

  سلام
  بنده قصد دارم سي درصد از سهام عدالتم و بفروشم ولي هر بار وارد سامانه سعدي يا بقيه كارگزاري ها ميشم پيغام ميدهد كه شما قبلا كارگزاري خود را انتخاب كرده اين درصورتي كه من تازه اقدام كردم براي فروش . لطفا راهنمايي كنين

 • باسلام
  بنده سهام خودمو ازاد کردم و در کارگزاری و سجام و… ثبت نام شدم ولی سهام ها به حساب بورسی واریز نشده‌اند پس چطور میتونم بفروشمشان؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش باید به سامانه های اختصاصی در نظر گرفته شده برای این کار مراجعه کنید

 • رزیتا رضایی

  سلام من روش مستقیمو انتخاب کردم،تو سجام ثبت نام کردم ولی احراز هویت نشدم،تو کارگزاریم ثبت نام کردم ولی احراز هویت نشدم،تو سامانه کارگزاری مفید میرم میزنه کارگزار شما از قبل تعیین شده،چون احراز هویت نشدم این خطارو میده؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر این خطا به این دلیل هست که شما قبلا از طریق سامانه یک کارگزاری دیگر اقدام کرده اید و این کارگزاری به عنوان ناظر فروش سهام شما انتخاب شده است

 • خیلی مردمی با پاسخ خوب متین و آموزشی متشکریم

 • حسین مقدسی

  من چگونه میتوانم ناظر فروش سهام عدالتم رو پیدا کنم چون به سامانه مفید میرم وبرای فروش سهام اقدام می کنم جواب میده قبل ناظر انتخاب شده در حالی که من اصلا همچین ‌کاری نکردم

 • من تو کارگزاری آتی ساز بازار ثبت نام کردم الانم میخوام سهام عدالتمو بفروشم کارگراری اصلا میگه نمیشه فعلا نمیشه ولی همه دارن میفروشن تو کارگزاری های دیگه من وارد سامانه فروش کارگزاری مفید می‌رم میزنه شماره شبا ثبت شده نامعتبر می‌باشد چیکار کنم میشه کمکم کنید

 • محمد جواد صالحی فرد

  سلام ۳۰ درصد از سهام فروختم ۱۰ روز هست به وسیله گوشی هنوز واریز نشد باید به کجا مراجه کنم

 • با سلام ،مگه فرزند زیر ۱۸ سال میتونه شماره تلفن بنام خودش داشته باشه که کارگزاریها پیغام نداشتن سهام یا درست نبودن شماره ملی و تلفن رو میدن ؟درحالیکه من بعنوان پدر واسش حساب باز کردم در سامانهsamanese.ir شبای حساب به همراه شماره تلفنی که بنام خودم هست وارد کردم تائید هم شده سهامشم قابل دیدن هست،تکلیف اینجور حسابها چی میشه پس؟پیشاپیش ممنونم ازراهنمایی شما

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که شماره تلفن شما مورد تایید نیست با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا موضوع رو برای شما بررسی کنند

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که شماره تلفن شما مورد تایید نیست با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا موضوع رو برای شما بررسی کنند

 • سلام من یه ماه پیش سهام خود رو از طریق دفتر پیشخوان به کارگزاری اگاه واگذار کردیم که بفروش برسانند ولی هنوز هیچ خبری نشده نه پیامی ونه خبری اگه میشه راهنمایی کنید متشکرم

 • فاطمه محمدی

  سلام آیا میتوان فهمید بانک سهامم را به چه مبلغی فروخته؟
  وقتی ۳۰ درصد سهام ۴تومن بود درخواست فروش دادم ولی 16تیر که ۳۰ درصدآن ۸تومنه مبلغ۳میلیون ۶۰۰هزار برام واریز شده

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگه اهراز هویت سجام انجام داده باشم و کارگزاری ثبت نام کرده باشم باز میتونم از طریق بانک سهامم رو بفروشم یا مشکلی پیش میاد؟اخه از طریق کارگزاری که نمیشه فروخت همش شماره نامعتبر میزنه الان موبایل بانک ملت درخواست فروش ثبت می‌کنه بهم بگین مشکلی پیش نمیاد آیا؟ممنون میشم

 • و یه سوال دیگه من سفارش فروش سهام برای خواهرم انجام دادم ولی هنوز شماره بنام خودش نبود و تایید کردم بانک تجارت الان واسه فروش مشکل پیش میاد؟؟

 • سلام. من روش مستقیم رو برای ازاد سازی سهام انتخاب کردم الان سوالم اینه که نمی خوام ۳۰% رو بفروشم و می خوام کل سهام رو که ازاد کردن در اینده به صورت یکجا و به قیمت روز بفروشم. اینطوری مشکلی پیش نمیاد ؟ یا کار خاصی باید کرد ؟ لطفا جواب بدین از سردرگمی خارج شیم. با تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هیچ اجباری برای فروش سهام عدالت وجود نداره و شما تا هر زمان که صلاح دونستید میتونید این سهام رو نگهدارید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هیچ اجباری برای فروش سهام عدالت وجود نداره و شما تا هر زمان که صلاح دونستید میتونید این سهام رو نگهدارید

 • سعیدانصاری

  با سلام من میتونم سی درصدسهاممو با گوشی بفروشم؟یاحتما بایدبرم بانک؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شما میتونید برای فروش سهام عدالتتون از طریق کلیه ابزارهای متصل به اینترنت درخواست بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شما میتونید برای فروش سهام عدالتتون از طریق کلیه ابزارهای متصل به اینترنت درخواست بدید

 • دلیل تفاوت فاحش ارزش سهام بعضی پتروشیمی در چیست؟

 • سلام وقت بخیر
  این دو روز در بورس فعالم ممنون از سیگنال همه مطالبش اموزنده و عالی بودم که تقریبا همه رو مطالعه کردم
  یه سوال چرا در صفحه شخصی بورس من سهام عدالت نمیاد ایا صفحه خاصی هست که سهام نشون بده کارگزایم مفیده
  مرسی

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای دسترسی به سهام عدالت باید از سامانه های اختصاصی ای که برای این کار ایجاد شده استفاده کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای دسترسی به سهام عدالت باید از سامانه های اختصاصی ای که برای این کار ایجاد شده استفاده کنید

 • با سلام. من روش مستقیم رو انتخاب کردم اما برای احراز هویت نرفتم هنوز . میخواستم بدونم اگر من در صفحه مشخصات دارایی سهام ها درخواست فروش بزنم و 30 درصد رو برای من بفروشن چقدر از مبلغ کل رو به عنوان کمیسیون یا هرعنوانی برمیدارن؟؟؟؟؟؟؟ مثلا الان ارزش سهامم 16 میلیون تومان است 30 درصد آن چقدر میشه و چقدر کارمزد کم میکنن ازش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تنها کارمزدی که شما پرداخت میکنید کارمزد معاملاتی همراه با مالیات است و در مجموع کمتر از یک درصد از قیمت معامله خواهد بود

 • مجتبی مهدی پور

  سلام داخل کارگزاری ها برای من می نویسه برای کد ملی کارگزار ناظر تعیین شده ولی من نمیدونم کجا اینکارو کردم، توسایت سهام عدالت هیچ درخواست فروشی نیست اما نمی تونم وارد کارگزاری بشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای این کار باید به اولین سایتی که برای مشاهده سهام عدالت خودتون به اون مراجعه کردید(به جز سایت سهام عدالت) مراجعه کنید

 • ببخشید برای فروش سهام عدالت به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت رفتیم انجام دادیم بعدش باید چکار کنیم ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق درگاه هایی که کارگزاری ها ایجاد کرده اند درخواست فروش سهام خودتون را وارد کنید

 • ناشناس

  سلام
  توی سایت سهام عدالت ارزش سهام من رو زده۴۰۹هزارتومان..بعد حالا میخواستم سی درصد سهامم رو بفروشم…سوالم این هست که سی درصد سهامم چقد میشه؟و اینکه آیا هفتاد درصدبقیه اش رو دارم ؟و بعدا مثلا یه سال دیگه میتونم بفروشمش؟یا اینکه کلا از بین می ره دیگه سهامم…..و سوال دیگه ام این هست که برای فروش سی درصد از کجا شروع کنم برای اقدام؟اینترنتی ام میشه یا فقط حضوری هست؟…. ممنون میشم راهنماییم کنید ..بعد به بانک بفروشم بهتره بنظرتون؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

 • مریم قاسمی پناهی

  سلام من مایلم یک سوم سهام عدالت خود را بفروشم به کجا مراجعه کنم ،بانکی که شبا دادم قبول نکرد کافی نت و پیشخوان دولت هم قبول نکردن پیشنهاد شما چیست؟ ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که روش مستقیم رو انتخاب کردین برای فروش سهام عدالت تون باید اول ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنید. سپس با استفاده از گزینه سهام عدالت در سایت کارگزاری تون می تونید نسبت به فروش سهام عدالتتون اقدام کنید.
   در صورتی که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردین، باید تا زمان ثبت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس صبر کنید و در نهایت بعد از ثبت این شرکت‌ها، می‌تونید دارایی تونن از این شرکت‌ها را به صورت کامل از طریق بورس بفروشید.

 • محمد مهدی پور

  سلام خود فرد دارای سهام عدالت میتونه 30 درصد شو حساب کنه و درخواست فروش بده مثلا 500 سهم از یک شرکت 200 تا از شرکت دیگه تا برسه به 30 درصد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که گزینه «تعداد سهام جهت فروش» برای هر سهم در صفحه مربوطه وجود داشته باشد، این کار امکان پذیر است.

 • سلام ببخشید…برای کسایی که هنوز نمیتونن سیم کارت داشته باشن به اسم خودشون…برای فروش باید چیکار کنن؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در آخرین اطلاعیه سازمان خصوصی سازی اعلام شده که برای افراد زیر 18 سال ولی یا قیم باید در سامانه سجام ثبت نام کند و با همون شماره تلفن در کارگزاری ها درخواست فروش بدهد و کارگزاری ها این امکان رو پیدا کردند که براساس اطلاعات سجام اجازه ثبت درخواست فروش رو به این افراد بدهند

 • محمد فلاح

  با سلام و ارزوی سلامتی
  دوستان عزیز سیگنالی حالا که همت کردید و واقعا همچین برنامه بسیار عالی و کارآمدی رو ساختین ایا بهتر نمی شد که امکان فروش سهام عدالت رو هم به قابلیت های بیشمارتون اضافه میکردید….
  سلامت و پیروز باشید.

 • وحیدحصاری

  خیلی از گروه دست اندرکارسیگنال ممنون وسپاسگزارم برای راه اندازی یک چنین اپ قدرتمند وبه روزی.افرین ودست مریضاد به شما

 • سلام کدوم سهم ها برای فروش بهتره چطوری انتخاب کنیم که ضررنکنیم ازفروششون چون آشنایی ندارم اصلا باسهام ها میخام 30درصدوبفروشم تو انتخاب سهم ها موندم

 • سلام خسته نباشید
  الان می خوابیم از طریق کافی نت اعلام فروش بزنیم چه مدت طول می کشه تا پول واریز بشه؟
  تا عید غدیر که گفتن ۶۰ درصد آزاد میشه درسته یا نه؟
  پول رو کلی به حساب میریزن؟
  خواهش میکنم جواب واضح بدید چون شنیدیم که خیلیاواریزی نداشتن
  سه تا سهم هم داریم از بانک سپه و ملت و صادرات
  این بانکها چطور واریز میکنن پول ؟
  چون خیلی خیلی گرفتاریم 😞

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، در زمینه اینکه چقدر طول میکشه تا بعد از ثبت درخواست فروش سهام عدالت پول به حساب شما واریز بشه، محدوده زمانی دقیقی مشخص نشده، بسته به شرایط بازار و سرعت عملکرد فروشنده ممکنه این زمان تغییر کنه، در مورد نوع پرداخت هم معمولا تا این لحظه پرداخت ها درچند مرحله انجام شده

 • مسلم شیبک

  باسلام من برای فروش سهام عدالت به بانک صادرات قبول نمیکند مینویسد دردسترس نیست شماره شبا هم تایید شده شماره تلفن هم به اسم خودم هست لطفاً راهنمای ام کنید

 • با سلام چرا سود سهام عدالت براي من واريز نشده در حاليكه براي همسرم واريز شده؟

 • امیر حسین توانا

  بخشید یه سوال داشتم اینکه من به بانک رفتم و سهام عدالت خودم رو فروختم ولی الان یه پول کمی واریز کردن ایا خودم میتونم برم تو گارکزاری ناظر و سهام عدالت خودم رو بفروشم؟ واینکه از طرف کارگزاری چقدر طول میکشه که پول واریز شه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان فروش مستقیم سهام عدالت در حال حاضر وجود نداره

 • پری نازنقدیان

  سلام من میتوانم نصف سهامم را بفروشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از عید غدیر فروش 60 درصد از سهام عدالت امکان پذیر شده

 • یاسمین

  سلام وقتتون بخیر واقعا نیاز دارم ب راهنماییتون
  من الان میتونم بعد غدیرخم ک ۶۰ درصد سهام آزاد میشه رو بفروشم؟ممنون میشم زود ج بدین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله این امکان وجود داره

 • پیمان مظفری

  سلام من شماره تلفن رو تغیر دادم ولی بعدا فهمیدم که این شماره هم به اسم خودم نیست و خواستم دوباره تغییر بدم که سامانه اجازه تغییر شماره تلفن رو نمیده و میگه شماره شما قبلا ثبت شده الان باید چیکار کنم

 • ناشناس

  سلام من ۳۰ درصد سهامم حدود ۵ و خرده ای میشه. من ۱۲۰۰ درخاست فروش دادم از طریق مفید. الان باقیمانده سهامم شده ۲۶۰۰. ۱ میلیون و خرده ای معلوم نیست چیشد این وسط

 • سلام وخسته نباشید..
  اقا توی کار گزاری بانک سپه توی قسمت فروش سهم های زیاد میاد هر کدوم انتخاب کنیم مشکلی نداره؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، انتخاب بین این سهام آزاده اما مجموع ارزش اون ها نباید بیشتر از 60 درصد کل دارایی شما بشه

 • سلام من وقتی میرم تو اپ کیپاد که سهامم رو بفروشم میزنه شما باید به کارگزارتون مراجعه کنید از طریق ۱۵۶۹فهمیدم کارگزارم مفید میرم تو قسمت فروش سهام عدالت کارگزاری مفید میزنه شما قبلا کارگزاردیگر انتخاب کردین قشنگ مسخره کردن واسه همسرم هم خطشو میخوام تغییر بدم از طریق سامانه گزینه تغییر شماره رو نمیاره حالا باید چیکار کنیم؟

 • سلام
  روش فروش برای افرادی که روش غیرمستقیم رو انتخاب کردن رو ممکنه توضیح بدین؟

 • سلام وقتتون بخیر
  امروز بانک‌به من گفت که سهام عدالت بعد از فوت به دولت می‌رسد . میخواستم بدونم این حرف حقیقت داره؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر همچین چیزی صحت نداره و سهام عدالت مثل هر دارایی دیگری به ارث میرسه

 • سلام . توی یکی از کارگزاری ها میخوام سهام عدالتمو بفروشم . شماره ی شبا رو تازه تغییر دادم و شماره شبای مال کارت بانک سپه ام رو وارد کردم ولی توی سایت کارگزاری ، نام بانک رو نوشته کشاورزی . البته شماره شبایی که نوشته درسته ولی مال بانک سپه هست. پس چرا نام بانک رو نوشته کشاورزی ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا به دلیل خطا در سامانه کارگزاری هست

 • علیرضا

  سلام من 30 درصد اول سهام عدالت رو از طریق بانک اقدام به فروش کردم که هنوز بعد از دوماه نفروخته امکانش هست برای فروش 30 درصد دوم خودم بخوام از طریق کارگزاری بفروشم یا چون قبلا برای 30 در صد ول از طریق بانک اقدام کردم امکانش نیست
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، متاسفانه تا این لحظه در این مورد اطلاعات دقیقی در دسترس نیست

 • مریم نجفی

  سلام خسته نباشید من ازطریق سایت بانک ملی درخواست فروش 30 درصدسهام عدالت رو دادم وبرام کدپیگیری اومد وبعداز سه هفته هنوزپولی برام واریزنشده میخوام بدونم باید بعدازثبت ازطریق سایت بازهم بایدحضوری مراجعه کنم؟؟؟؟؟؟ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در شرایطی که شماره شبا درست ثبت نشده باشه، حساب به نام فرد متقاضی نباشه یا حساب فعال نباشه بانک ها در پرداخت با مشکل مواجه میشن، لطفا این موارد رو با بانک خودتون چک کنید

 • سهراب امیری

  سلام .من سهام عدالت رو آزاد سازی نکردم آیا امکانش هست که آزاد سازی کنم ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای شما روش غیر مستقیم انتخاب شده، در حال حاضر امکان تغییر این انتخاب وجود نداره

 • مریم قایدی

  سلام دوماه برای فروش سهام رفتم بانک ملی گفتن با برنامه بله یا ایوا خودتون بفرشید چندتا مراحل اول جواب میدن ولی مرحله اخر که پیام تایید باید بیاد برام نمیاد شماره به نام خودم هست و بانک تایید کردم هزار بار تلاش کردم بی فایده علت چیه ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق بقیه کارگزاری ها و بانک ها هم امتحان کنید

 • سلام من شمارتلفنم رو همون2ماه پیش از طریق سامانه سهام عدالت تغییر دادم و به نام خودم هستش و دیگه نمیشه ورود کرد ولی کارگزاری آگاه نه نام کاربری نه رمز ورود نمیشه گرفت یک جا میرم می‌گه شما قبلاً ثبت نام کردید یک جا میرم می‌گه اکانت شما دره حال استفاده می باشد در حالیکه من با همین شماره وارد سایت سهام میشم و دارایی خودم رو میبینم لطفاً راهنمایی کنیدمتشکرم ها

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید، بعد از انتخاب عدد 1 و وارد کردن شماره ملی، نام کارگزار ناظر سهام عدالت شما اعلام میشه

 • شهریار

  با سلام چگونه میتوان ۳۰ درصد اول را بعد از آزاد سازی ۳۰ درصد دوم بفروشیم ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، باقیمانده سهمیه 30 درصدی اولیه همراه با سهمیه 30 درصدی دوم قابل معامله است

 • سمانه اصل مرز

  سلام من ی ماه فروختم سی درصد اول رو فقط ۲تومن واسم ریختن

 • امیر حسین بزری

  سلام خسته نباشید من تامرحله اخر فروش میرم تو کار گذاری مفید اما کد تایید برام نمیاد چیکار کنم

 • اکرم پوراسکندر

  سلام برای فروش سهام عدالت کد تایید میخواد که به شماره بنده ارسال نمیشه

 • یوسف وزیری

  با سلام من شمارم به نام پدرم هست باید شماره پدرمو داخل سایت سهام وارد کنم مشکلی پیش نمیاد

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای افراد بالای 18 سال باید شماره تلفن به نام فرد متقاضی باشد

 • امیرحسین جعفری

  سلام ببخشید این که میگن باید برای بانک وثیقه بزاریم یعنی چی مگه سهام برای خودمون نیست واین که صاحب سهام نیستیم که باید برای بانک وثیقه بزاریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت هیچ وثیقه ای نیاز نیست، گفته شده که بعضی بانک ها بر اساس سهام عدالت به شما وام می دهند و این سهام رو به جای وثیقه ضبط میکنند که البته بعد از بازپرداخت وام سهام آزاد خواهند شد

 • سلام وقا بخیر . من تو سایت کارگزاری برای فروش تعداد مشخص میکنم و ثبت درخواست میزنم . ولی در اخر به شماره تلفنم کد نمیاد که ارسال سفارش کنم

 • سلام خسته نباشید
  کد ملی رو که در درگاه فروش سهام عدالت بانک ملت میزنم
  این پیغام میده “اطلاعات سهامدار از سامانه سهام عدالت دريافت نشده است.”
  راهنمایی میفرمائید
  با تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از درگاه فروش سایر بانک ها و کارگزاری ها استفاده کنید

 • اگه کارگزاری رو انتخاب کرده باشم دیگه نمیتونم از طریق بانک سهاممو بفروشم؟

 • سلام خسته نباشید سهام من یک. میلیونی شصت درصدبفروشم چقدروکی به حسابم واریزمیشود؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ارزش این سهام به قیمت روز ثبت درخواست و اعمال آن بستگی داره و از نظر زمان پرداخت هم مهلت خاصی برای اون در نظر گرفته نشده

 • سلام من حدود یک ماهه شماره تلفن خود را در سایت سهام عدالت ویرایش کردم اما هنوز نمیتونم وارد هیچ کارگزاری ای بشم بازم خطا میزنه که شماره تلفنم معتبر نیست من الان باید چه کاری انجام بدم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق پشتیبانی سجام دلیل عدم اصلاح شماره تلفن را بررسی کنید

 • فرزانه

  سلام.من شماره موبایلمو تو سجام و کارگزاری اصلاح کردم ولی و پیام ثبت هم اومد ولی الان برای فروش میگ شماره موبایل تامعتبره..چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره تلفن در سامانه سجام با سامانه سهام عدالت متفاوت است و اصلاح یکی، دومی را تغییر نمیدهد

 • حسین گلعلیزاده

  الان من بخوام سهامم رو ۳۰ درصد رو بفروشم چقدر زمان میبره پولم دستم برسه و اینکه ایا پول واریزی به شماره کارتی که ثبت شده واریز میشه یا شماره کارت دیگه هم میشه واریز کنن؟ اخه کارتم از طرف دادگاه بسته شده

 • سلام سپاس فراوان از لطف تون و وقتی که اختصاص میدید تا ابهامات رو برطرف کنید در حالیکه این وظیفه خود ستاد هست که مردم رو درست راهنمایی کنه ! من یک سوال کلی دارم و واقعا هرچی جستجو کردم پاسخی پیدا نکردم
  ببینید من روش مستقیم رو انتخاب کردم….احراز هویت ….و کد بورسی هم دارم ! قصد فروش هم ندارم اما اصلا نمیدونم در این مرحله من و امثال من باید چکار کنیم ؟! من و خیلی های دیگر اصلا قصد نداریم ۳۹ درصد یا هر درصد دیگه ای از این سهام رو بفروشیم خب بعدش چی؟ اصلا چطوری میشه با این سهام کار کرد و به سود دهی رسید؟
  ممنون میشم اگر برای من و کسانی که سوال مشابه دارند خیلی شفاف توضیح بفرمایید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر شما فقط امکان فروش این سهام رو دارید البته که هیچ اجباری برای فروش وجود نداره و شما میتونید اون ها رو تا هر زمان که صلاح میدونید نگهدارید، احتمالا بعد از آزاد سازی کل این سهام، امکان انتقال اون ها به پرتفو کارگزاری ها فراهم خواهد شد

 • حسین رضایی

  سلام خسته نباشید
  من روش غیر مستقیم انتخاب کردم زمانی که شرکت به بورس اضافه بشن امکان فروش یکجا سهام عدالت وجود دارد

 • صادق آک

  سلام من ۳۰درصد اول رو از طریق اپلیکیشن ایوا فروختم‌و پولم اومد چرا این ۳۰ درصدرو نمیشه اونجوری بفروش؟؟

 • سلام من میخام ۶۰٪ سهاممو از طریق بانک بفروشم
  ولی فقط ۳۰٪ میاره برای فروش
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • ندا ملکی

  سلام وقتتون بخیر .. گفته شده بود بعد عید غدیر امکان فروش 60 درصد از سهام افرادی که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردن امکان پذیره! میشه راهنمایی کنید چطور میشه اقدام کرد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از ثبت شرکت سرمایه گذاری مربوط به استان شما این امکان فراهم خواهد شد

 • سلام میشه لطفا راهنمایی کنید چجوری سهامم رو بفروشم بانکها همشون میگن ما خبر نداریم نمیدونیم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق سامانه سهام عدالت مربوط به کارگزرای ها میتونید درخواست فروش بدید

 • سودابه

  واسه فروش سهام عدالتم به کارگزاری سامانه ازم رمز عبور میخاد
  همون رمزی که برای حساب کاربریم دارم میزنم ولی باز نمیشه مشکل جیه ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، باید از رمزی که در اولین ورود به این سامانه وارد کردید ، استفاده کنید

 • سلام چرا دولت اجازه نمیده هرکسی که کد بورسی داره ، سهام عدالتاش رو مستقیم وارد کارگزاری خودش بکنه و مثل بقیه سهام های بورسی خود شخص راحت اون سهمیه رو خرید و فروش بکنه ؟
  اینجوری هم اون 40% الباقی رو علنا آزاد کردن هم اینکه مردم خودشون هر موقع خواستن میفروشن هم اینکه گول سهام فروخته شده رو هر موقع خودشون بخوان همه رو میتون بگیرن.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا برای اینکه شوک ناگهانی به بازار وارد نشه این سهام باید از طریق کارگزرای ها به فروش برسه

 • سلام چگونه مطلع شوم که س در صد دوم را فروختم یا خیر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این موضوع از طریق کارگزار ناظر سهام عدالت قابل بررسی است

 • وحیدشالپوش

  سلام ببخشین من سهام عدالت پدرمو آزاد کردم مرحله سجامم انجام دادم کدپیگیری ده رقمی براش اومده فقط نمیتونه احرازهویت شه چون کاملا فلجه حتی غیرحضوریم نمیتونه توکاررگزاریها هم میرم برای فروش پیام میاد دارییش روهم میبینم فروش هم میاره بالا فقط ترسیدم فروش بزنم به مشکل بربخوره چون احرازهویت نشده.میشه بفروشمش ممنون اگه راهنمایی کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اطمینان با پشتیبانی کارگزاری مورد نظر تماس بگیرید تا وضعیت رو بررسی کنند

 • پری اقبالی زاده

  باسلام اینجانب در بورس ثبت نام کردم وهیچ کاری انجام ندادم می خواهم سفارش فروش به کارگزار دهم که موفق نشدم وهر بار با گپیام اینکه کد ملی اشتباه است مواجهه شدم ودر کارگزاری مفید هم هستم چکار کنم راهنمایی کنید

  • کارشناس بازارهای مالی

   سلام
   اگر اطلاعات درست و صحیح را در سامانه سجام وارد کرده باشید، باید صبر کنید تا اطلاعات کارگزاری ها آپدیت بشه و بتونید وارد بخش مورد نظر شوید

 • هادی محمدپورر

  سلام میخوام سهام عدالتم رابفروشم میگن بانکی که شبادارید بفروشید رفتم بانک سپه میگن هنوزدستورالعملی به ما ندادن میریم کارگزاری میگن ازتوی گوشیتون ثبت کنید میخوایم ثبتش کنیم کدملی ارور میزنه خداوکیلی سرکاریه

 • هادی محمدپورر

  سلام خسته نباشیدچرابرای فروش سهام عدالت نه بانک نه کارگزاری جواب مثبتی برای فروش نمیدن بی زحمت راهنمایی کنید که چه باید کرد ممنونم

 • حامد سبحانی

  سلام وقتتون بخیر
  من این روز و انجام دادم
  چند روز طول میکشه که پولش بیاد به حسابم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای این پرداخت ها محدوده زمانی مشخصی در نظر گرفته نشده، کارگزرای به محض فروش فرآیند پرداخت رو شروع میکنه و البته زمان فروش به وضعیت بازار بستگی داره

 • علی رضای

  سلام من سهام رویازده خردادفروختم بانک صادرات الان بیست وسومه هیچی نریختن میرم بانک مسخرم میکنن میگن سهام کجابودبروباباکافی نت که سی درصدروبرام ثبت کردرفتم میگه شماره شبادرسته همچی درسته اگه بانک دیگه نمیده شمابگین سی درصددوم روبه کجابفروشم تاسرم کلاه نزاره باتشکر

 • میثم بشری قدیم طبع

  سلام خسته نباشیدمن الان65روزه سهامم روفروختم هنوز خیچ پولی واریز نشده خواهشن پیگیرباشین مردم گرفتارن …..

 • سلام.من در مرحله اول 30 درصد سهام خودم رو نفروختم اما سوالم اینه که حالا میشه به صورت یکجا 60 درصد سهامم رو بفروشم؟ اگه میشه چطور باید این کار رو انجام بدم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله این امکان وجود داره

 • یونس یزدان دوست

  سلام ۶۰ درصد سهام ایا قابل فروش هست الان؟ ونحوه ی فروش رالطف میکنید ممنونم

 • باسلام خدمت شما مادرمن بیشتر یک ماهه که از احراز هویتش میگذره کارگزاری مفید ثبت نام کرد ولی تا الان کارگزاری براش ناک کاربری ورمز نفرستاده میریمدفتر پیشخوان میگن عیب نداره زنگ میزنم کارگزاری جواب نمیدن در صورتیکه برا داداشم وپدرم که اونام مفید ثبت نام کردن زود ارسال کردن لطفا راهنمایی کنیدچکار کنم ایا این مشکل محسوب میشه یانه وراه حلش چیه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، معمولا نام کاربری و رمز عبور در کمتر از یک هفته ارسال میشه، برای پیگیری میتونید از طریق پشتیبانی کارگزاری و شعب اون ها اقدام کنید

 • صبا گودرزی

  سلام وقتتون بخیر من با گوشیم ۴ مورد از سهام رو درخواست فروش زدم چجوری بفهمن به اندازه ۳۰ درصد شده؟؟واینکه الان که درخواست فروش زدم دیگه نیاز نیست کاری بکنم؟چجوری بفهمم که سهامم فروخته شده یا نه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خود سامانه های فروش این درصد رو حساب میکنن و اگر بیشتر باشه خطا میدن

 • ناشناس

  ببخشید من شماره تلفن ب نام خودم ندارم..ب نام یکی از اعضای خانوادمه.یعنی نمیتونم30%ازسهاممو بفروشم؟حتما باید شماره ب نام خودم باشه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای دسترسی به سامانه های سهام عدالت برای افراد بالای 18 سال باید شماره تلفن به نام متقاضی باشه

 • مینا اسلامی

  سلام خسته نباشید 30درصد دوم سهامم رو فروختم چندروزه مدام پیغام میده درحال پردازش درصورتیکه برای30درصد اول همچین چیزی نبود.مشکل کجاست

 • سلام
  من خواستم سهام خودمو بفرشم رفتم بانک گفت باید ت سایت بانکی کع سود میریختن بری و درخواست فروش بزنی
  من این کارو کردم
  میخواستم ببینم واقعا به فروش میرسه یا باید برم جای دیگه ایی؟؟؟!

 • جوادپور

  من ۲ماهه از طریق بانک قوامین درخواست فروش سهام عدالتم را ثبت کردم و در سامانه سجام هم ثبت نام نکردم و ۱۶سالمه. شماره شبای ثبت شده هم صحیح است. به بانک هم مراجعه میکنم میگن باید صبر کنی. دقیقا باید چیکار کنم؟
  با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   می توانید مشكل خود را در بخش ارتباط با وزیر امور اقتصادی و دارایی كه در پورتال این وزارتخانه به نشانی mefa.ir تعبیه شده است، با درج مشخصات فردی، شماره تماس و كد هویت ملی مطرح نمایند.

 • پیام هنردوست

  با سلام
  من سهام عدالتم رو آزادسازی مکردم و در سایت روش غیر مستقیم انتخاب شده است میخواستم ببسنم چطور میتوانم ۶۰ در صد آزاد شده رو بفروشم
  با تشکر

 • س استاد میشه در سامانه سجام یه شماره شبای بدم که با شماره شبای سهام عدالت که دادم متفاوت باشد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اجباری در یکسان بودن این دو حساب نیست، با این وجود هر دو باید به نام شما باشد

 • علی حمیده

  با سلام و عرض ادب. برای فروش سهام عدالت هر بار که به سامانه سعدی و یا سایت کارگزاری آگاه مراجعه میکنم پیام میدهد که “کارگزار ناظر شما قبلا تعیین شده است” این یعنی چه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، قبلا از طریق سامانه یک کارگزاری دیگه ثبت نام کردید، با 1569 تماس بگیرید و شماره 1 رو بزنید تا اسم کارگزار ناظر سهام عدالت شما مشخص بشه

 • شقایق محمدی

  زمانی که سهام خود را در کارگزاری بفروشیم چقدر طول می‌کشد تا پول واریز شود

 • ابراهیمی

  سلام وقت بخیر سهامم رو فروختم ولی صد تومن صدتومن چرا واریز میشه

 • سلام من 17سال سن دارم میخوام سهم عدالت خود را بفروشم شماره همراه به نام خودم نیست لطفا بگید کسانی که زیر 18 سال سن دارند چجوری باید سهم عدالت خود را به صورت انلاین بفروشند. توجه به صورت انلاین

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، افراد زیر 18 سال باید از شماره تلفنی که در زمان تعییت روش آزاد سازی وارد شده بوده استفاده کنند

 • امیر شکوهی

  سلام
  میخوام سهام خودمو بفروشم وارد سایت که میشم میگه رمز عبور اشتباس بازیابی رمز عبور و که میزنم هیچ کدی برام نمیاد
  چکار کنم؟

 • فردین صلاحیان

  سلام من کدسجام را دریافت کردم چگونه د بورس بفروشم

  • کارشناس تیم سیگنال