آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

بعد از آزادسازی سهام عدالت و امکان تعیین روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم برای این سهام حالا یکبار دیگر مشمولان سهام عدالت باید دست به انتخاب بزنند. در این مرحله سهامداران باید بین فروش سهام عدالت و نگهداری آن یکی را انتخاب کنند. در صورتی که شما گزینه فروش را انتخاب کرده باشید قطعا با سوالات متعددی از قبیل “چطور سهام عدالت خود را بفروشیم؟” ، “برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنم؟” و سوالات مشابه زیادی برخورد کرده‌اید. در ادامه سعی می‌کنیم تا به این سوالات پاسخ بدهیم و به شما کمک کنیم تا راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید.

چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟

مهم نیست که شما روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشید، همه می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند. البته باید توجه کنید که این موضوع به این معنی نیست که روش فروش برای همه یکسان است. در روزهای گذشته و با شروع اختصاص سهام به افرادی که روش مستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده بودند روش‌های فروش هم مشخص شدند که در بخش بعدی این روش‌ها را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

سهام عدالت خود را بفروشیم یا نه؟

فروش و نگهداری سهام عدالت انتخابی است که به عوامل زیادی مثل میزان نیاز فرد به پول این سهام، ریسک پذیری فرد، تمایل افراد به سرمایه گذاری های طولانی مدت و عوامل مشابه این موارد بستگی دارد. اما به عنوان یک نمونه کوچک از تغییرات قیمت سهام در بازه‌های مختلف، در نظر داشته باشید که ارزش سهام عدالت از 10 خرداد که اولین روزی بود که متقاضی ها می‌توانستند سهام خود را بفروشند تا 25 خرداد نزدیک به 16 درصد رشد کرده است. درنتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای تصمیم گیری در این زمینه اصلا عجله نکنید و قبل از انتخاب تمام جوانب تصمیم خودتان را بررسی کنید.

فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم

افرادی که روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند باید توجه داشته باشند که فروش برای آن‌ها یک تفاوت اساسی با افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند دارد. تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم این است که با انتخاب روش غیر مستقیم، شما به جای دریافت چندین سهم از شرکت‌های مختلف، سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنید و برای فروش هم فقط سهام همان شرکت را خواهید فروخت.

در حال حاضر کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند هنوز امکان فروش دارایی خودشان را ندارند و باید تا اتمام فرآیند تعیین روش مدیریت یعنی 29 خرداد صبر کنند. بعد از این تاریخ فرآیند ثبت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی شروع خواهد شد و در نهایت بعد از ثبت این شرکت‌ها در بورس، متقاضی‌ها می‌توانند دارایی خودشان از این شرکت‌ها را به صورت کامل از طریق بورس بفروشند.


فروش سهام عدالت در روش مستقیم

افرادی که روش مستقیم سهامداری را تا قبل از 15 خرداد انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به روش ارائه شده در مقاله ارزش سهام عدالت شما چقدر است؟ از ارزش دارایی خودشان مطلع شوند.

در این مرحله افرادی که می‌خواهند سهام عدالت خودشان را بفروشند با این سوال مواجه می‌شوند که فروش سهام عدالت چطور انجام می‌شود و اینکه برای فروش باید به چه کسی یا کجا مراجعه کنند. در جواب این افراد دو روش اصلی فروش سهام عدالت ایجاد شده که هر کدام را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

اپلیکیشن سیگنال هم به زودی خدماتی در راستای سهام عدالت به کاربران خود ارائه خواهد کرد، تا متقاضیان سیگنال به سادگی از خدمات سهام عدالت بهره ببرند.

روش اول: فروش سهام عدالت در بانک ها

در اولین روزهای اختصاص سهام عدالت، روش فروش این سهام از طریق بانک‌ها هم معرفی شد. در این روش فرد متقاضی با مراجعه به بانکی که از شماره حساب آن برای دریافت سود سهام عدالت استفاده می‌کرده، فرم درخواست فروش 30 درصد از سهام عدالت خود را دریافت و بعد از امضا در اختیار بانک قرار می‌داد. از جمله مهمترین نکات مثبت در این روش عدم نیاز متقاضی به داشتن کد بورسی و ثبت نام در سجام بود که عده زیادی از مشمولان سهام عدالت را از دریافت کد بورسی بی نیاز کرد. در مقابل مهم ترین نقطه ضعف این روش ناتوانی افراد در انتخاب سهامی بود که برای فروش در نظر گرفته می‌شود. این روش فقط تا 13 خرداد فعال بوده و بعد از این تاریخ دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. برای افرادی که از این روش سهام خودشان را فروخته‌اند بعد از فروش توسط بانک، پول سهام به حساب سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

روش دوم: فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

اما افرادی که تا 13 خرداد سهام خودشان را نفروخته باشند باید چه کار کنند؟ برای این افراد دو روش دیگر در نظر گرفته شده که بر اساس آن فرد متقاضی می‌تواند تا حداکثر 30 درصد از سهام عدالت خود را بفروش برساند اما این بار امکان انتخاب سهم هایی که می‌خواهید بفروشید هم وجود دارد.

در اولین روش؛ فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود که برای این کار شما باید گام‌های زیر را یک به یک انجام دهید اما قبل از هر چیز دقت کنید که در این روش باید حتما در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده باشید.

فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

گام اول: ویرایش تلفن همراه

در اولین مرحله و قبل از ورود به فرآیند انتخاب سهام باید شماره تلفن ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام متقاضی باشد، پس اگر در گذشته از شماره تلفنی استفاده کردید که مالک آن نیستید به سایت سامانه سهام عدالت مراجعه و شماره تلفن همراه خود را ویرایش کنید. همچنین اگر برای ویرایش شماره تلفن فرصت کافی ندارید یا امکان ثبت شماره تلفن به نام متقاضی وجود ندارد می توانید با تماس با کارگزار مورد نظر و مراجعه حضوری به دفاتر آن‌ها فرآیند فروش سهام عدالت را پیگیری کنید.

توجه کنید که این گام مخصوص افرادی است، که شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام آن ها نبوده و بقیه افراد نیازی به انجام آن ندارند.

گام دوم: انتخاب کارگزار فروش

با توجه به قوانین اعلام شده در زمینه فروش سهام عدالت شما نمی‌توانید این سهام را به صورت مستقیم در بورس بفروشید. در نتیجه برای این کار باید یک کارگزار را به عنوان نماینده انتخاب کنید. وظیفه کارگزار در این روش دریافت سهام و فروش آن به نمایندگی از شما در زمان اعلام شده توسط بورس است.

گام سوم: انتخاب سهام

بعد از اینکه کارگزار مورد نظر برای فروش سهام عدالت را انتخاب کردید نوبت انتخاب سهامی که قصد فروش آن را دارید می‌رسد. در این مرحله بعد از ورود به صفحه مشخص شده در سایت کارگزار‌ها برای این موضوع و ورود به صفحه شخصی خودتان، لیست سهام عدالت شما نمایش داده می‌شود. حالا شما باید انتخاب کنید که چه سهامی را بفروشید وچه سهامی را نگهدارید.

گام چهارم: تایید در خواست فروش

بعد از انتخاب سهامی که قصد فروش آن را دارید یکبار دیگر لیست را بررسی کنید و در صورتی که از انتخاب خودتان مطمئن بودید درخواست فروش را تایید کنید.

سوالات متداول

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

در حال حاضر برای فروش با استفاده از اپلیکیشن ها و کارگزاری ها محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده و شما میوانید تا قابل معامله شدن 100 درصد سهام از این دو روش استفاده کنید

آیا باید شماره حساب سهام عدالت و شماره حساب سامانه سجام یکسان باشد؟

خیر، نیازی نیست که حساب معرفی شده به این دو سامانه یکسان باشد.

برای فروش سهام به کارگزاری درخواست سرپرست خانواده کافیست؟

خیر، این درخواست باید برای تک تک افراد به صورت مجزا ثبت شود.

تکلیف سهام متوفیان و وراث آن ها چه می‌شود؟

در حال حاضر برای این افراد روش مشخصی اعلام نشده اما بر اساس آخرین اخبار به زودی این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به میز کار الکترونیکی و ارائه مدارک مشخص شده، به صورت غیر حضوری انحصار وراثت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • shahrokh normohammadi

  چگونه 70% باقیمانده سهام عدالت خود را اداره کنم یا بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام به مرور آزاد خواهد شد

 • محبوبه براوی

  باسلام دوازده روز سهام خودم به بانک ملی فروختم چرا پول رو. نمیریزه چطور باید پیگیری کنم لطفا راهنمای کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به بانک مراجعه کنید و از صحت شماره شبای اعلام شده مطمئن بشید

 • سلام بر دوستان سیگنالی عزیز، خدا قوت، ممنون که مثل همیشه پیشتاز هستین
  انشاألله تو تیرماه سامانه فروش سهام عدالت رو در سیگنال راه اندازی میکنید؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، تمام سعیمون رو میکنیم که هرچه سریعتر این سامانه رو آماده سازی کنیم، با تشکر از همراهی شما

 • مرتضی مخلوعی

  باسلام آیا امکان تغییر روش مستقیم به غیرمستقیم در مورد سهام عدالت وجود دارد؟

 • سلام حدود بیست روز هست میخوام سهام عدالت را بفروشیم ولی همش خطا میزنه که شماره تلفن همراه شما به نام سهامدار نیست یعنی چی

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره تلفن ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام متقاضی نیست، اون رو ویرایش کنید و از یک شماره تماس به نام خودتان استفاده کنید، چند روز بعد از ویرایش امکان ورود برای شما فعال خواهد شد

 • سید خسین طاخری

  سلام من در کدام سایت وچگونه میتوانم موجودی سهامم را مشاهده رویت کنم لطفا خیلی واضح و شفاف توضیح دهید . ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای مشاهده موجودی سهامتون می تونید به روش ارائه شده در (اینجا) اقدام کنید

 • محمدعلی طالب همت

  سلام ، الحمدالله اطلاعات خوبی را در دسترس مشتاقان قرار داده اید . آیا میشود نماد شرکتهای بسته سهام عدالت را در پرتفوی کارگزار دید و اقدام
  به معامله آنها نمود .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفوی کارگزاری وجود ندارد

 • من 11 اردیبهشت سهامو آزاد کردم
  شمارم بنام خودمه—–سجام و کارگذاری ههم انجام دادم
  اما از طریق سامانه کارگذاری اقدام میکنم میگه شماره شما نا معتبره!!
  جالبه اما میتونم از پنل sahamedalat پرتفوی تعداد سهام و ارزش و پروفایلم رو ببینم=کد تایید برام میاد و یعنی سامانه شمارمو تایید کرده چون گفتن اگر شمارت بنامه خودت نباشه سامانه امکان ویرایش شماره بهت میده که واسه من نداره
  الان موندم چکنم اگر میدونستم انقدر بیچارگی داره همون ششم به بانک میفروختم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، دیتابیس کارگزاری ها با چند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت بروزرسانی میشه، بعد از چند روز امتحان کنید احتمالا اصلاح شده باشه

 • علیرضا رحیمی

  سلام خسته نباشید.. میخاستم بدونم 30 درصد سهام خود میفروشیم 70 درصد چی میشه یعنی چی سهام مگه برا خودمون نیست چرا بانک 70 درصدشو بر میداره… ایا بعد از 30 درصد.. 70 درصد چی میشه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، این سهام به نام شماست اما هنوز قابلیت معامله کردن رو نداره و درنتیجه نمیتونید اون ها رو بفروشید

 • احمد هاشمی

  بنده در بورس فعالیت دارم پس چرا سهام عدالت به سبد سهام اضافه نمیشودوچرا در روش مستقیم اجازه نظارت وخرید وفروش سهام در کد بورسی شخص امکان ندارد .چرا فقط 30درصد قابل معامله است

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فروش این سهام بر اساس قوانین اعلام شده توسط شورای عالی بورس انجام میشه و فعلا فقط 30 درصد از اون قابلیت معامله پیدا کرده، همچنین فعلا امکان اضافه کردن این سهام به پورتفوی کارگزاری ها وجود ندارد

 • آرش نجفی

  درود برشما!!سوال داشتم در مورد برنامه ای که وعده دادید برا نصب که آسانتر و راحت تر باشه برا فروش کی اجرایی میشه در اپلیکیشن سیکنال

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تلاشمون رو میکنیم که این سامانه هرچه سریعتر در خدمت شما همراهان عزیز قرار بگیرد

 • علی اصغر سالکی

  سلام خسته نباشید.
  من تصمیم به انتخاب کارگزاری برای سهام عدالت کردم ولی پیام می‌دهد:
  “برای شما کارگزاری قبلا انتخاب شده‌است.”
  در صورتی که من چنین انتخابی قبلا نکرده‌ام، چگونه می‌توانم این کارگزاری که انتخاب شده کدام کارگزاری هست.
  ضمنا خوشحال شدم که سیگنال برای سهام عدالت درحال آماده سازی سیستم هست، که اگر چنین باشد بنده شدیدا راغب به انتخاب سیگنال برای سهام عدالت خودم هستم.
  بسیار سپاسگزار می‌شوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اینکه ببینید آیا قبلا سفارش فروش برای شما ثبت شده یا نه به روش ارائه شده در (اینجا) سفارش های فروش خودتان را بررسی کنید

 • اعظم زهرائی

  سلام من همه مراحل ثبت نام را انجام دادم ولی واسه فروش اقدام کردم رفتم کافی نت گف مشکل داره سهامت دکمه ثبت فروش میزنه میگه مشکل پیش اومده به بانک ملتم رفتم همینو گف من که تمامی مراحلو تو کافی نت و خدمات پیشخوان درست انجام دادم چرا نمیتونم سهاممو بفروشم لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست به کجا باید مراجعه کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که خطای اعلام شده مربوط به شماره تلفن ثبت شده باشه شما باید اون رو ویرایش کنید و از شماره تلفنی که به نام خودتون باشه استفاده کنید

 • کارشناس عرضه اولیه

  سلام، برای سهام عدالت با توجه به اینکه امکان اضافه کردن اون به پورتفوی کارگزاری فعلا وجود نداره و قوانین خاص موجود برای معامله اون ها امکان تعیین کارگزار ناظر فعلا وجود نداره

 • Aliyounespoor

  با سلام و خسته نباشید..
  من سهام عدالت دارم و برگه هاش موجود هست..
  تو سایت روش ازادسازی و انجام و دادم و تو سامانه سجام ثبت نامم کردم
  ولی وقتی برای فروشش به سایت بانک میرم
  میزنه کدملی شما دارای سهام نمیباشد
  چطوریه؟داستان چیه؟
  ولی تو سایت سامانه سهام عدالت سبد دارایی خودمو میتونم ببینم
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این موارد به دلیل بروز رسانی نشدن اطلاعات دیتا بیس ها به وجود آمده و به مرور رفع می شود

 • سید محمد

  سلام راهنمایی ها عالی.میشه بگید چطور میشه همین سهام عدالت رو توی بورس برد و نفروشیم من ازاد سازی و احراز هویت هم انجام دادم حالا که شنیدم ۳۰ درصد میخرن نمیخوام بفروشم و میشه در بورس یا جای گزاشت مثل قبل سود بگیریم یا باید تا اینجا که اومده حتما باید فروخت سهام رو ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، الزامی به فروش سهام عدالت وجود ندارد و شما می تونید سهام خودتون را تا هر زمان که لازم بود نگهداری کنید

 • من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم شدم چجوری ۳۰ درصد سهام خودم رو بفروشم چقد طول میکشه پول واریز بشه به حسابم

 • سجاد پاشایی

  ببخشید من اون آدرسی که گفتین https://sahamedalat.ir/رفتم و کد ملی و کد امنیتی رو دادم وارد که شدم گزارش دارایی من صفر نشون میده مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • امیرحسین دوستی

  سلام خواستم بدونم هر سهمی که برا فروش میزاریم ۳۰ درصدش به فروش میره یانه می تونیم کل اون سهم رو بفروشیم ولی این کارو تا زمانی می تونیم ادامه بدیم که ۳۰ درصد از کل سهاممون به فروش بره ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هر سهمی که انتخاب کنید کاملا به فروش میره تا زمانی که حداکثر درخواست فروش به 30 درصد کل دارایی شما برسد

 • سلام من هرچی کد ملی تو سامانه سجاد میزنم‌میگه کد ملی نامعتبر داخل پنجره بانک تجارت میزنم میگه کد ملی شما داخل بانک ثبت نشده

 • علی گنجی

  با سلام و خسته نباشید ، برای فروش سهام کامل، حتما باید در سامانه سجام هم ثبت نام کرد ؟
  بعد اینکه مایی ک ب فکر فروش سهام خودمون هستیم ایا میتوان سهام را ۱۰۰ درصد بفروشیم ؟
  نیاز ب راهنمایی دارم با تشکر اگه جواب بدین

 • محسن ازاده

  چگونه شماره تلفن ثبت شده در سهام عدالت که بنام خودمان نبوده را ویرایش کنیم

 • وحید لشکری

  سلام من ۸ خرداد اینرنتی ۳۰ درصد سهام فروختم ولی الان ۳۰ روز میشه پول نریختن کد پیگیری دارم.شماره شبا رفتم بانک یکی بود.الان سجام ثبت نام کرد اهراز هویت کردم منتظر کد اهراز کد هویتم .الان باید چیکار کنم پولم بریزن تورخدا راهنمای کنید

 • احسان عباس نژاد

  با عرض سلام و خسته نباشید من ورود به سامانه می توانم بکنم ولی وقتی برای فروش اقدام می کنم میگوید در حال حاضر اطلاعات شما در سامانه فروش بروزرسانی نشده ولی با همان اطلاعات ورود به سامانه میکنم و همه چیز تایید شده است

 • حسن محمدیان

  سلام
  از راهنمایی واطلاعات مفید ارائه شده ممنون وسپاسگذارم

 • ناشناس

  سلام و خسته نباشی
  آیا در صورت انتخاب روش غیر مستقیم امکان فروش یکجا (۱۰۰%) سهم وجود دارد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بر اساس اخبار و اطلاعیه های منتشر شده این افراد بعد از ثبت شرکت های سرمایه گذاری استانی امکان فروش دارایی های خودشون را پیدا خواهند کرد

 • سلام خسته نباشید من سه هفته پیش سی درصد سهامم رو از طریق سایت بانک صادرات واسه فروش گذاشتم اما در سایت سجام احراز هویت نکردم فقط درخواست فروش دادم و تا الان پولی برام واریز نشده امکان داره بخاطر احراز هویت واریز نکرده باشن؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • علیرضا

  سلام
  من سهامم غیرحضوری بدون مراجعه به بانک فروختم از طریق بانکداری اینترنتی بانک ملت.
  باز هم نیاز هست که به بانک مراجعه کنم یا نه ؟

  نیاز به ثبت نام سجام یا کدبورسی هست؟

 • سلام من 13بانک صادرات فروختم تا سوم پولي نيومد ولي چهارم سه تومن اومد ب حساب نوشته سود کارگزاري سهام عدالت از سهام من هم کم نشده جريان چيه مگه ارزش سهم يه ميليوني بيشتر نيست تورو خدا جواب بدين

 • سلام.من تمام اطلاعاتم درسامانه تکمیل هستش وشماره موبایلم نام خودمه.میخوام بفروشم اول خطای کدملی میومد الانم شماره موبایل رو میگه.چیکارکنم پس

 • پیمان عرب

  سلام من از طریق کافی نت ۳۰ درصد رو فروختم آیا مشکلی دارد یا نه؟؟؟

 • سلام آیا ازطریق ثبت نام درکارگزاری می‌توان سهام عدالت را در پرتفوی شخصی مشاهده کرد و بفروش رساند.

 • سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهامم رو رفتم بانک صادرات بفروشم گفتن باید بری کافی نت منم رفتم و انجام دادم تو کافی نت هم بهم یه کد پی گیری داد گفت حله برو الان تو این ۱۵ روز هیچ مبلغی به حسابم نیومده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به اینکه سهام عدالت فقط زمانی که شرایط بازار مساعد باشه به فروش می رسند بازه زمانی مشخصی برای فروش وجود نداره، اما به محض فروش سهام مبلغ حاصل از اون به حساب شما منتقل خواهد شد

 • علی کاوندی

  سلام‌خسته نباشید خدا قوت من روش غیر مستقیم را انتخاب کرد ام ایا میتوانم سی درصد سهام خود را بفروشم ممنونم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله شما فعلا می تونید حداکثر 30 درصد از سهامتونو بفروشید

 • امیدپور

  سهام عدالت چه موقع روی صفحه کارگزاریمون قابل مشاهده هست؟

 • سلام. از این که راهنمایی می کنید کمال تشکر رو دارم. من در کارگزاری گنجینه سپهر عضو شدم و به عنوان ناظر انتخاب کردم ولی سهام‌عدالتم در پرتفوی شخصی من قابل مشاهد نیست لطفاً راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا سهام عدالت امکان اضافه شدن به پورتفوی کارگزاری رو ندارند

 • امید عسکری

  من تو سایت سهام عدالت شماره پدرم بود. اما شماره رو به نام خودم زدم اما باز میزنه شماره تماس درصت نیست توسایت کارگزا اگاه ثبت نام کردم کد معاملاتی هم گرفتم الان برا فروش سهام عدالتم چه کار کنم لطفا جواب بدید گیرم. میخام سریع بفروشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، چند روزی صبر کنید تا بعد از اصلاح بانک های اطلاعاتی شماره تلفن شما هم اصلاح بشه و بتونید درخواست فروش بدید

 • با سلام
  من در سجام ثبت نام کردم فقط مونده در کارگزاری ثبت نام کنم ..
  خاستم بپرسم اگه در کار گزاری ثبت نام کنم و کد بورسی دریافت کنم میتوانم 30 درصد سهامم را بفروشم از طریق کد بورسی یا ن !!؟؟
  لطفا پاسخ بدهید ..ممنوووون..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت لازم نیست که حتما در یک کارگزاری ثبت نام کرده باشید و ثبت نام و احراز هویت سجام کافی هست

 • علی امیرزادی

  سلام. من جدود ۲۰ درصد سهام عدالت رو از طریق کارگزاری کیان فروختم . ولی هنوز کارگزاری فروش انجام نداده . میگه دولت اجازه فروش نداده. این یعنی چه؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در خوواست های فروش در شرایطی که وضعیت بازار مساعد باشه به فروش میرسند در نتیجه زمان مشخصی برای فروش وجود ندارد

 • کاظم معاوی

  من تمام مراحل انجام دادم ودر کارگزاری مفید بانام کاربری ورمز عبور وارد میشوم ولی سهام عدالت توپنلم نمی شیند چه کار باید بکنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام عدالت فعلا قابلیت انتقال به پورتفو کارگزاری را ندارند

 • مصطفی کاظمی

  سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهام فروختم بهم کد بورسی داد تاحالا هیچ وجهی به حسابم نیومده بانک ملی هم رفتم گفتند هیچ اغدامی دیگه لازم نیست انجام بدید لطفان من را راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فرآیند فروش سهام عدالت فرآیند زمان بری هست و معمولا چند روز طول میکشه، بعد از فروش درآمد اون ظرف چند روز به حساب شما منتقل میشه

 • سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم میشه یهو همشو فروخت یا ب کسی تو بورس واگذار کنم و در قبال ارزشش پولمو دریافت کنم؟
  اخه من ب تمام پولش نیاز دارم و خورد خورد ب کارم نمیاد.اگ ‌میشه فروخت، لطفا راهنمایی کنید ک چطور میشه و باید کجا برم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام قابلیت انتقال ندارند و نمیتونید به صورت یکجا اون ها رو بفروشید

 • ساام من در سامانه سهام عدالت چون اولین گزینه شماره قبلی ک ثبت شده در سهام و زده بود و در دسترس ما نرود نتونسم شماره جدید وارد کنم چون شماره قبل و نداشتم الانم ک دیگه تعویض شماره بسته شده چیکار باید بکنیم خاهشا جواب بدید دوست عزیز

 • سلام خسته نباشید ببخشید چند روز طول می کشه که از طریق کارگزاری سهام بفروشم پولم بهم میدن؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مدت زمان فروش مشخص نیست و کارگزار هر زمان که وضعیت بازار برای فروش سهام مناسب بود آنها را خواهد فروخت

 • سلام من میخوام سهاممو بفروشم چیکارکنم؟بدون کارگزاری؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، انجام این کار بدون استفاده از کارگزاری ها ممکن نیست

 • با عرض سلام .من عضو کارگزاری آینده هستم سئوالی که خدممتون داشتم این هست که من برای مدیریت سهام عدالتم باید به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه بکنم یا انتخابی هستش ؟
  البته شماره موبایل من به نام خودم نبود که بعد از به نام کردن شماره تلفنم حدود یکماه پیش تازه الان یکهفته هست که میتونم وارد صفحه سهام عدالت خودم در سامانه سهام عدالت بشم و مشاهده کنم ولی وقتی به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه میکنم همچنان خطای به نام نبودن شماره همراهم رو میده ؟ باید منتظر برروز رسانی باشم یا اقدام دیگه ای باید انجام بدم ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات سایت های فروشنده باچند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت به روز رسانی میشن و در نتیجه از این بابت نگرانی نداشته باشید، در زمینه فروش هم به هر کارگزاری که خواستید میتونید مراجعه کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد

 • حمید رشیدی

  سلام
  آیا سی درصد سهام عدالت خودم رو میتونم از طریق پورتفوی شخصی خودم بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفو کارگزاری ها وجود ندارد و برای فروش باید از پلتفرمهای ارائه شده توسط کارگزاری ها استفاده کنید

 • سلام.من الان حدود 10 روزه همه کارامو انجام دادم.ولی میرم توی سایت بانک سپه و میخام سهامم رو بفروشم وقتی همه اطلاعاتمو وارد میکنم ارور میده و میگه مشتری در سیستم سهام عدالت سابقه ندارد.مشکل چیه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات شما هنوز در بانک اطلاعاتی این سایت ثبت نشده، باید صبر کنید تا اطلاعات به روز رسانی بشن یا از طریق سایر بانک ها اقدام کنید

 • مصطفی قاسمی

  سلام میخوام سهاممو بفروشم .انتخاب مستقیم هم کردم .این کارگزاری چیه و کجاست .و ایا الان امکان فروش هست.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با کارگزاری ها و نحوه انتخاب کارگزاری مناسب (اینجا) کلیک کنید

 • محمدرضا

  سلام وقتتون بخير
  من یک ماهه شماره موبایل در سامانه سهام عدالت تغییر دادم شماره به نام خودمه. ولی هنوز نمیتونم ثبت نام کنم واسه کارگزاری. میزنه شماره موبایل نامعتبر. چیکار باید کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مستقیما مشکل شما رو بررسی کنند

 • محمد مهدی قنبری

  باسلام
  من به اشتباه در خواست فروش کل سهام را دادم و نمی تونم سی درصد از سهامم رو بفروشم حالا باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ثبت درخواست فروش فقط برای 30 درصد از سهام فعال شده و درخواست های بیشتر رد خواهد شد

 • هادی عباس زاده گورانی

  باسلام نزدیک به یک ماه است ک سهام خود رافروختم اما پولی هنوز واریز نشده. بانک ملی هم مراجعه کردم جواب درستی ندادن. و برنامه بله رو فقط معرفی کردند..درصورتی ک من از ایوا و بله فروخته بودم..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد فقط پشتیبانی نرم افزاری که از اون طریق درخواست فروش دادید میتونه مشکل رو بررسی کنه و به شما جواب بده

 • کاربر آگاه

  سلام، برای ثبت نام در «سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه» جهت مدیریت سهام به این مشکل بر می خورم: «شماره تلفن همراه اعلام شده مورد تایید شرکت سپرده گذاری قرار نگرفته است.» و ثبت نام انجام نمی دهد در صورتیکه «سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت» بدون مشکل وارد پروفایل می شود.
  علت چیست؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات موجود در سامانه کارگزاری هنوز آپدیت نشده

 • من وقتی به سایت سهام عدالت کارگزاریم میگه شماره همراه نامعتبره شماره همراه من به اسم خودم نیست اگر به نام خودم بزنم مشکل حل میشه؟ چند روز بعد بروز رسانی میشه؟

 • سلام،من دخترم ۱۳ سال سن داره و افراد زیر ۱۸ سال شماره همراه نمیتونن به نام خودشون داشته باشن،سازمان سهام عدالت هم گفته باید شماره همراه پدر براشون ثبت بشه که بتونم سهامشون رو بفروشن،تو مشخصات پروفایلش شماره من که پدرش هستم ثبت شده ولی برای فروش که درخواست می‌زنیم پیام میده که شماره همراه متعلق به کد ملی نمیباشد نصبت به تغییر شماره اقدام کنید یا پیامهایی از این قبیل حالا به شکلهای دیگر،باید چکار بکنیم وقتی گفتن افراد زیر ۱۸ سال از شماره همراه پدر استفاده کنن،ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد پیشنهاد میکنیم با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مشکل رو براتون حل کنند

 • سلام کسانی که از۶ تا ۱۰ خرداد مثل من که ۸ خرداد درخواست فروش به بانک ملی دادم یک هفته بعدش بانک ملی ۲۱۰۰۰۰۰ برام واریز کرد،درصورتی سازمان سهام عدالت تو اون تاریخ اعلام کرد که ۳۰ درصد یک میلیون میشه ۵ میلیون و ۵۳۲۰۰۰ تومنی مثل من میشه ۲۵۰۰۰۰۰ تومان که اگه کمتر از این گرفته باشم ماوالتفاوتش پرداخت میشه ولی الان که نهم تیر هستش هنوز خبری نیست،میخواستم لطف کنید جواب بدید که ماوالتفاوتش پرداخت میشه یا نه با اینکه خودشون گفتن ولی خبری نشد بعداز یک ماه،درصورتی که تو همون تاریخ ۶تا۱۰ خرداد بانکهای دیگه همون ۲۵۰۰۰۰۰ حتی نزدیک به ۲۶۰۰۰۰۰ هم به حساب افراد واریز کرده فقط بانک ملی بوده که کم واریز کرده از بقیشم دیگه خبری نشد،ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این مبلغ باید تا الان واریز میشده، لطفا برای پیگیری این موضوع از طریق بانک اقدام کنید

 • مریم هنرور

  سلام‌من ویرایش شماره تماس و تو سامانه سهام عدالت زدم اونجا شماره جدیدم ثبت شده ولی میخوام برای فروش ۳۰درصد اقدام‌ کنم میزنه شماره تلفن با کد ملی یکی نیست و خطا میده شماره هم به نام خودمه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، معمولا به روز رسانی اطلاعات در سایت های فروش چند روز بعد از سایت سهام عدالت انجام میشه، در روز های بعدی مجددا امتحان کنید

 • دلوین باجلان

  سلام..احراز هویتم ثبت شد و کد معاملاتی بورسی هم واسم اومد..الان چطور 30درصدشو بفروشم؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، وارد سایت یک کارگزاری بشید و بعد از ورود به قسمت سهام عدالت، درخواست فروش خودتون رو ثبت کنید

 • سلام این ۳۰درصد فروش سهام عدالت فقط واسه فروش باید ب همون سایتی ک شماره شبا بانکی تو سامانه سهام عدالت دادیم وارد بشیم ، ویا وارد سایت های بانکهای دیگه هم میشه رفت واسه فروش ۳۰درصد سهام

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش میتونید به هر بانک یا کارگزاری مراجعه کنید

 • علیرضا تنها

  سلام من اپ سیگنال رو نصب و احراز هویت شدم و کد بورس هم دریافت کردم اما گزینه ای برای خریدو فروش در اِپ وجود نداره تا نسبت به خرید ویا فروش سهام اقدام کنم .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای خرید و فروش سهام باید در سایت یک کارگزاری ثبت نام کنید و به روشی که اعلام میکنند قراردادهای کارگزاری رو امضا کنید تا برای شما نام کاربری و رمز عبور صادر بشه

 • حسین محبوبی

  سلام من کد ملی رو داخل ایوا وارد میکنم میزنه کدم ملی شما در سامانه بانک وجود ندارد . مشکلش چیه؟؟؟؟؟

 • دانافرهادی

  سلام خسته نباشین من میخام بفروشم 30درصدو ولی میگ شماره تلفن معتبر نیس باکدملی تطبیق نداره درحالی که شماره هم به اسم خودمه ..توسایتsamaneii.irهم بستن سایتو نمیشه شماره تلفنو تغییر داد مممنون میشم راهنمایم کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ویرایش شماره تلفن در سایت سهام عدالت وجود دارد، از این طریق پیگیری کنید

 • رزاق عرب زاده

  باسلام بنده دوازدهم سهام عدالت روازطریق سامانه بانک صادرات ازگوشی خودم به فروش گذاشتم اقرارنامه دادم کدرهگیری فرستادن ولی الان یک ماه گذشت ولی خبری ازواریزپول سهام عدالت خبری نیست مشکل کجاست لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق پشتیبانی سامانه بررسی کنید که شماره شبای شما درست ثبت شده است یا نه

 • تعداد واحد در فروش سهام یعنی چی

 • بهمن فلاحتی

  سلام
  چطور میتوانیم سهام عدالت را به پرتفوی خودمان اضافه کنیم . ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با این موضوع (اینجا) کلیک کنید

 • خیلی مردمی با پاسخ خوب متین و آموزشی متشکریم

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
21 تیر 1399