آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

بعد از آزادسازی سهام عدالت و امکان تعیین روش مدیریت سبد سهام سهامداران به دو گروه مستقیم و غیرمستقیم، تقسیم بندی شدند. از آن زمان حدود 30 میلیون نفر سهامدار غیر مستقیم و حدود 19 میلیون نفر سهامدار مستقیم شدند. درحال حاضر حدود 30 میلیون نفر سهامدار غیر مستقیم و حدود 19 میلیون نفر سهامدار مستقیم هستند. برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت خود به سامانه https://samanese.ir  مراجعه نمایید

درباره آزادسازی سهام عدالت

در خرداد99 زمانیکه آزادسازی سهام عدالت صورت پذیرفت و انتخاب یکی از روشهای مستقیم و غیرمستقیم مطرح شد، بورس در دوران طلایی خود بود و در اوج رونق و توجه قرار داشت و برخی سهامداران به این امید که از این فرصت می توانند برای فروش سهام عدالت استفاده کنند روش مستقیم را انتخاب کردند.

گروهی دیگر از سهامدران نیز یا اقدامی نکردند یا وارد سامانه شدند و روش غیرمستقیم را انتخاب کردند و بدینوسیله حق مدیریت سهام خود را به شرکتهای سرمایه گذاری استانی واگذار کردند.
اما بعد از اعلام دستورالعمل های فروش سهام عدالت، مشخص شد هر دو گروه افرادی که روش مستقیم یا روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند طی فرآیندی می توانند سهام عدالت خود را فروخته و پول سهام خود را بگیرند.

در مرداد 99 بورس ایران دچار شدیدترین ریزش تاریخ شد و اقبال از این بازار رخت بربست و اکثر سهامداران بفکر نقد کردن و فروش سهام افتادند اما دیگر دیر شده بود و خریداری در این بازار وجود نداشت و از مرداد 99 تا ماهها بعد از آن تاریخ، صفهای فروش پایدار بوده و ارزش سهام عدالتی که تا 23میلیون هم قابل فروش بود به 13 میلیون تومان تنزل پیدا کرد و هنوز هم سهامدران عدالت برای فروش سهام خود مشکل داشتند.

در هر دو مرحله آزاد سازی شما می توانستید با مراجعه به بانکها و در مرحله دوم با مراجعه به بانکها یا کارگزاری ها سفارش فروش خود را ثبت نمایند. البته در این پروسه برخی سفارشات فروش انجام نمی شد و در برخی موارد نیز پول سهام با تاخیر زیادی به حساب سهامداران واریز می گردید. همچنین دقیقا مشخص نبود که بابت فروش سهام چقدر به حساب شما واریز می شود! (و البته هنوز هم همین مشکل وجود دارد)

برای فروش سهام عدالت به کد بورسی احتیاج داریم؟ | چطور سهام عدالت را بفروشیم؟

اگر سهامدار، روش مدیریتِ مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشد، نیازی به کد بورسی در چگونگی فروش سهام عدالت ندارد. بعد از اتمام مهلت یکماهه، فهرست این افراد به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه‌ی وجوه، سمات، فرستاده شده و در آنجا برای سهامداران عدالت، کد معاملاتی صادر می‌شود.

چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟ (نحوه فروش سهام عدالت)

درحال حاضر فقط دارندگان سهام عدالت که از روش غیرمستقیم استفاده کرده باشند امکان فروش سهام عدالت را دارند و دارندگان سهام عدالت به روش مستقیم نمی توانند سهام خود را بفروشند.

در حال حاضر با توجه به اینکه در روش فروش سهام عدالت از نوع مستقیم امکان انتقال سهام عدالت به پورتفو کارگزاری وجود ندارد، این دسته از مالکان سهام عدالت نمی توانند سهام خود را فروشند. اما افرادی که سهام آنها بروش غیرمستقیم اداره می شود با مراجعه به کارگزاری ها (یا از طریق سامانه های آنلاین کارگزاری ها) می توانند سهام عدالت خود را بفروشند.

سهام عدالت خود را بفروشیم یا نه؟

فروش و نگهداری سهام عدالت انتخابی است که به عوامل زیادی مثل میزان نیاز فرد به پول این سهام، ریسک پذیری فرد، تمایل افراد به سرمایه گذاری های طولانی مدت و عوامل مشابه این موارد بستگی دارد. مثلا توجه داشته باشید که ارزش سهام عدالت 530 هزار تومانی، بعد از قابل معامله شدن تا نزدیک 19 میلیون تومان افزایش یافته است و در نهایت در آذرماه به حدود 11 میلیون رسیده. که در نتیجه قطعا تصمیمات دو فرد با افق سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در این جریان یکسان نخواهد بود.

در مجموع چه میزان از سهام عدالت قابل فروش است؟

همزمان با آزادسازی سهام عدالت در خرداد 99، امکان فروش 30 درصد از سهام فراهم گردید و در تیر 99، 30 درصد دیگر از سهام آزادسازی شد و قرار بود 40 درصد مابقی نیز در دهه فجر بهمن 99 آزاد شود. اما بدلیل نامتعادل بودن شرایط بورس این وعده اجرا نشد و 40% باقیمانده آزادسازی نگردید.

با این وجود شما حداکثر به 60 درصد دارایی یا سهام خود دسترسی دارید و هنوز به 40 درصد مابقی هیچ گونه دسترسی ندارید. به عنوان مثال اگر ارزش سهام شما 15 میلیون تومان باشد، شما حداکثر می توانید 60درصد این سهام یعنی تا 9 میلیون تومان را بفروشید و 6 میلیون باقیمانده فعلا قابل فروش نیست.

فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم

برای اداره کردن و مدیریت سهام افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند یا هیچ کار خاصی برای انتخاب روش آزاد سازی نکرده بودند، صندوقهای سرمایه گذاری استانی مختص این موضوع تشکیل شده و سهام این افراد به این صندوقها واگذار گردید و در مقابل از واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری به سهامداران روش غیرمستقیم تخصیص داده شد.

نکته جالب اینکه در این روش شما از افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند راحتتر قادر به فروش سهام عدالت خود هستید. اگر تصمیم به فروش سهام عدالت خود گرفته اید و روش آزادسازی شما بصورت غیر مستقیم است شما دو راه در اختیار دارید.

راه اول: مراجعه به سامانه های مختص فروش سهام عدالت کارگزاری ها

با توجه به مراجعات زیادسهام عدالت ،برخی کارگزاری ها سامانه هایی مختص فروش سهام عدالت طراحی کرده اند که با جستجوی عبارت “سامانه فروش سهام عدالت” بسادگی می توانید آنها را پیدا کنید و نسبت به فروش سهام عدالت خود اقدام نمایید.

راه دوم : به یک کارگزاری بورس مراجعه کنید

به وسیله یکی از چهار روش زیر می توانید به کارگزاری ها مراجعه نمایید:
a) مراجعه حضوری به یکی از شعبات یا نمایندگی کارگزاری ها
b) مراجعه به دفاتر پیشخوان برای ثبت نام اولیه و سپس مراجعه به کافی نت برای ثبت سفارش فروش
c) از طریق سایت کارگزاری
d) از طریق اپ سیگنال

اگر راه دوم یا روش مراجعه به کارگزاری را انتخاب کرده اید انجام مراحل زیر ضروری است اگر قبلا یک یا چند تا از این مراحل را انجام داده اید نیازی به تکرار دوباره آن مرحله نیست و به مرحله بعد بروید.

الف – به سامانه sejam.ir مراجعه نموده ، احراز هویت کرده و کد بورسی دریافت نمایید یا از طریق اپ سیگنال اینکار را انجام دهید.

ب- به سامانه ddn.csdiran.ir  رفته و دارایی خود یا همان سهامی که بنام شماست را مشاهده نمایید. در مورد سهام عدالت شما نماد صندوق های سرمایه گذاری استان خود را در قسمت دارایی ها می بینید.

ج- در یک کارگزاری بورسی ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را کامل نمایید.
د- وارد پنل کارگزاری شوید و درخواست تغییر کارگزار ناظر ثبت نمایید. برای اینکار ، اسم نماد یا همان مخفف شده نام صندوق سرمایه گذاری استانی که در مرحله (ب) یا سامانه ddn.csdiran.ir مشاهده کرده اید را درمنوی تغییر کارگزار ناظر وارد نمایید. احتمالا بعد از 48ساعت به درخواست شما ترتیب اثر دادده شده و اسم نماد یا همان صندوق سرمایه گذاری به لیست نمادهای پورتفوی شما در پنل کارگزاری اضافه می گردد.

از داخل سایت یا پنل کارگزاری وارد سامانه فروش سهام عدالت شده و پس از ثبت نام در اولین ورود، درخواست فروش سهام عدالت را ثبت نموده و منتظر بمانید تا واحد صندوق سرمایه گذاری شما فروخته و پول آن به پنل کارگزاری اضافه گردد. معمولا در همان روز یا چند روز آینده واحدهای صندوق شما فروخته می شود.

و- اگر پروسه فروش واحدهای صندوق سرمایه گذاری شما با موفقیت انجام شده باشد، شما می توانید وجه سهام را در قسمت وجه قابل برداشت پنل کارگزاری ببینید، از این به بعد می توانید درخواست برداشت وجه خود را ثبت نمایید و پول را از حساب کارگزاری به حساب خودتان منتقل نمایید. فراموش نکنید پروسه انتقال پول از کارگزاری به حساب شما بین 2 تا 3 روز کاری زمان می برد.

هر کدام از 2 روش فروش سهام عدالت به صبر و صبوری نیاز دارد و ممکن است کل پروسه فروش بین چند روز تا چند هفته به طول انجامد.


فروش سهام عدالت در روش مستقیم

با توجه به دستورالعمل های قبلی چگونگی فروش سهام عدالت، افرادی که روش مستقیم را در سامانه انتخاب کرده بودند برای فروش سهام خودشان باید به سامانه فروش سهام عدالتی که از طریق لینک کارگزاری شان ارائه می شود مراجعه کرده و در آنجا سفارش فروش خود را کنند. در حال حاضر پس از ثبت سفارش فروش، این سفارش قابل ویرایش یا حذف کردن نیست.

سفارشات فروش سهام عدالت مانند سهام عادی معامله نمی شود و سفارشات فروش هر فرد با سفارشات فروش بقیه فروشندگان سهام عدالت باید یکجا جمع شده و بصورت بلوکی توسط یک حقیقی یا حقوقی خریداری شود. در شرایط فعلی که خریدار زیادی برای این بلوکها وجود ندارد در بسیاری موارد ممکن است روزها صبر کنید و سهام شما فروش نرود.

مشکل بعدی این است که در این شیوه فروش، قیمت فروش نیز نا مشخص است و از ابتدا مشخص نیست دقیقا چه مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد.

در حال حاضر در روش مستقیم هیچ امکانی برای فروش سهام عدالت وجود ندارد و دارندگان این سهام باید منتظر دستورالعمل های جدید باشند.

در واقع، هم اکنون، زمان فروش سهام عدالت مستقیم اعلام نشده است. در صورتی که دستور العمل جدیدی ارسال شود، بر اساس همان باید عمل کنید.

فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

نحوه واریز وجه به حساب فروشندگان سهام عدالت

در ادامه‌ی فرآیند فروش، هر زمان که یکی از سهام شما توسط کارگزار به فروش برسد، پول حاصل از آن طی فرآیند از پیش تعیین شده و در کمتر از یک هفته کاری به حسابی که برای دریافت سود سهام عدالت معرفی کرده بودید واریز خواهد شد. برای اینکه بدانید سهام شما به فروش رفته، می‌توانید به سامانه فروش سهام عدالت یا پنل کارگزاری مراجعه کنید.

در این سامانه وضعیت درخواست شما اعلام می شود. با دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت عملا کار شما با آن سهم تمام می شود اما در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط فعلی بازار، معاملات این سهام برای مدتی متوقف شده است و درخواست های فروش افراد زیادی همچنان انجام نشده باقی مانده. در نتیجه اگر به پول فوری نیاز دارید، شاید این سهام منبع مناسبی برای شما نباشد.

در ضمن در صورتی که سفارش فروش شما انجام و وضعیت آن در سامانه به فروخته شده تبدیل شد، اما همچنان پول آن به حساب شما واریز نشده حتما موضوع را با کارگزاری در میان بگذارید تا دلیل عدم پرداخت هزینه مشخص شود. در این فرآیند هر زمان که با مشکلی مواجه شدید می‌توانید طی تماس با پشتیبانی شرکت سپرده گذاری مرکزی و ارائه کد ملی، از راهنمایی های کارشناسان آن ها استفاده کنید.

سوالات متداول

برای فروش ۶۰ درصد سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم

برای فروش 60 درصد از سهام عدالت خود می‌توانید یکی از روش های فروش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کنید. در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.

برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم

برای فروش سهام عدالت خود می‌توانید به یکی از کارگزاری های بانکی و غیر بانکی مراجعه کنید. برای خواندن راهنمای روش فروش سهام عدالت، این مقاله را بخوانید.

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

در حال حاضر برای فروش با استفاده از اپلیکیشن ها و کارگزاری ها محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده و شما میوانید تا قابل معامله شدن 100 درصد سهام از این دو روش استفاده کنید

آیا باید شماره حساب سهام عدالت و شماره حساب سامانه سجام یکسان باشد؟

خیر، نیازی نیست که حساب معرفی شده به این دو سامانه یکسان باشد.

برای فروش سهام به کارگزاری درخواست سرپرست خانواده کافیست؟

خیر، این درخواست باید برای تک تک افراد به صورت مجزا ثبت شود.

تکلیف سهام متوفیان و وراث آن ها چه می‌شود؟

در حال حاضر برای این افراد روش مشخصی اعلام نشده اما بر اساس آخرین اخبار به زودی این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به میز کار الکترونیکی و ارائه مدارک مشخص شده، به صورت غیر حضوری انحصار وراثت کنند.

آیا در حال حاضر میتوان سهام عدالت را فروخت

شما از نظر قانونی می توانید سهام عدالت خود را بفروشید. منتهی در حال حاضر، تقاضای زیادی برای خرید سهام عدالت وجود ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بهره مندی از آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام
  من الان بیشتر از یکماه ۶۰درصد سهام خودم رو گذاشتم واسه فروش, ولی هنوز یکدونه هم به فروش نرفته,کارگزاری ک انتخاب کردم مفید هست.لطفا راهنمایی کنید

 • چرا الان هر جا میرم میگه برو بانکی که حساب داری بعد میرم بانک میگه با ما نیست،پس کجا باید سهام رو بفروشم

 • سلام دوست عزیز
  متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام من سهام خودم آزاد سازی کردم از کار گذاری آکاه استفاده میکنم چگونه میتونم بفروشم یا هدایت کنم اسلان نمیدونم چه َسهمی دارم

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام خسته نباشید، ببخشیدمن خیلی وقته سهام عدالت خودم راازادکردم حالا باید چطوری بفروشمش، ممنون میشم راهنمایی کنید، باارزوی بهترین ها

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام خسته نباشید پیام واسم اومده ک تاریخ معامله ۱۴۰۰/۶/۳ پول کی واریز میشه ممنونم.

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • من میخوامسهامم را بفروشم باید چکار کنم از کجا شروع کنم بعد از دید گاه ما یعنی همه کار خوبی خیل رو دیدم با همین سهام یکم از مشکل شو حل شد خدا خیرتوبده

  • سلام
   برای فروش سهام عدالت میتوانید از طریق بانکها یا کارگزاریها اقدام به فروش نمایید

 • سلام من روش مستقیم انتخاب کردم، الان میخوام سهام ام رو بفروشم، از چه سایتی باید اقدام کنم

 • سلام خسته نباشید من سهامم آزاد سازی کردم الان میخوام بفروشم رفتم کافی نت میگه نمیشه بفروشی راهنمایی کنین ممنون میشم

  • سلام
   برای فروش میتوانید از طریق بانکها یا کارگزاریها اقدام به فروش نمایید

 • سلام سهام من مستقیم است و دسترسی به دارایی سهام خود دارم الان سهام خود دا چند مرتبه به فروش رساندم و مینویسد ثبت اولیه بعد اد یک یا دو روز میزنه خطا در سفارش فروش البته در سامانه سجام هم احضار هویت نکردم ایا مشکل این چیه خیلی ممنون.

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

  • سلام دوست عزیز
   متن اموزش بروزرسانی شده است و تمام روش های فروش و مشکلات در متن جدید بیان شده است

 • سلام چطوری میتونم سهامم را یکجا بفروشم چون واسه پول پیش خونه نیاز دارم ممنون

  • سلام
   فقط درصدی از سهام که ازاد شده باشد قابل فروش است و برای فروش میتونید از طریق بانک ها و کارگزاریها اقدام نمایید

 • سلام وخسته نباشید من سهام عدالتم ازطریق بانک صادرات واریزمیشه برای فروشش باید به بانک صادرات مراجعه کنم یاجای دیگه.ممنون میشم واضح توضیح بدین چون واقعا احتیاج به پولش دارم‌.

 • سلام وقتتون بخیر
  من یه کارت پونصد تومنی دارم که ارزشش ده میلیون تومنه میتونم با مراجعه به بانک همه اونو بفروشم نه سی درصد؟!

  • سلام، فروش سهام عدالت فقط مقداری که آزاد سازی شده است امکان پذیر است

 • با سلام پدرم فوت کرده میخواستم سهام عدالتش بفرشم
  وارد نیستم راهنمایی بکنی ممنونم

 • سلام.من تمام مراحل سجام و احراز هویت انجام دادم کدمعمالاتی هم برام پیامک شده الان چطور بزنم برای فروش ؟

 • حدود ده ماه قبل سهام عدالت ام را به فروش گذاشته ام و حدود یک میلیون و هشتصد تومن برای م واریز شده ولی الیافی سهام عدالت ام تکلیف فروش آن معلوم نیست..الان تا شصت درصد از سهام عدالت ام که فروش نرفته تکلیف فروش سهام ام چی میشه …لطفا من را یاری و راهنمایی کنید ممنونم

 • سلام
  سهام عدالت من به روش غیر مستقیم هست. چطور می تونم ۶۰ ٪ اونو بفروشم؟ بهم اجازه ی تغییر کارگذار ناظر رو نمی ده.

 • سلام من دوتا سهام یک‌میلیون تومانی دارم ارزشش چقدر هست و باید برای فروشش چ کارهای بکنم

 • سلام من تا الان به سهام دست نزدم الان میتونم بفروشم؟ برای فروشش باید چیکار کنم؟

 • سلام الان میشه با برنامه سیگنال اقدام به فروش سهام عدالت کرد ویا میشه 60درصد رو یکجا فروخت وپولش رو یکجا دریافت کرد

  • سلام، برای فروش سهام عدالت باید به سامانه های فروش سهام عدالت کارگزاری ها مراجعه کنید

 • باسلام اگر بخوام سهام رو طوری بفروشم که پول آن را همان روز دریافت کنم بایدچه کارکنم ممنون

 • سلام من یه بار سهام خودم رو آزاد کردم و الان میخوام بفروشم به کجا مراجعه کنم ؟ به بانک مراجعه کردم گفتن دست مانیس

  • سلام، برای ثبت درخواست فروش باید از طریق سامانه سهام عدالت کارگزاری ها اقدام کنید

 • حدود ۵ماه هست سهام عدالتم را فروختم ولی چه فایده که تا کنون هیچ پولی برایم واریز نشده واقعا به پولش نیاز صدرصد دارم حالا باید چه خاکی بسرم کنم

 • سلام…وقتی واردسایت فروش سهام‌عدالت شدم‌شماره تلفن خودم‌ روویرایش کردم وشماره ای ک مالکش بودم روواردکردم..اماالان حدود۵ماه است ک نوشته درحال بررسی..وشماره تلفنمهنوزتاییدنشده…راهنمایی کنید

 • سلام ۵.۶ ماه پیش رفتم بانک درخاست فروش زدم بعد یه ماه پیام اومد شماره ثبت شده به نام صاحب سهام همخوانی نداره (اینجور مشکلی نبود شمارم درست بود ) درست کردم و از اول شماره رو درست کردم بعد غیر حضوری فروش زدم ثبت همه چیش درسته وجلو سهام هایی که فروش زدم نوشته شماره شبا ارسال شده و درخاستم ثبت شد . اما ۴.۵ ماهه هیچ پولی واریز نشده باید چیکار کنم . بانک مسکن هست سهامم

 • با عرض سلام این چند ماه است که ۳۰ درصد سهام عدالتم رو فروختم ولی هنوز پولی برام واریز نشده است واقعا گیرم نمیدونم چکار کنم واقعا نیاز دارم

 • سلام و خسته نباشید
  سوال داشتم اینکه چقدر طول میکشه که سهام عدالت بفروشم و پولش به حسابم واریز بشه
  زمان به فروش رسیدنش مشخص هست؟

 • سلام من چند ماه پیش 30درصد سهاممو فروختم سودشم برام واریز شد ایا الان میتونم بقیه سهاممو بفروش چون برای فروش ب سایت میرم میخوام بفروشم خطا میده

 • سلام چکونه سهام رو یجا پولشو واریز کنم بحسابم 30درصدشو فروختم ولی تیکه تیکه برام واریز کردن

 • سلام من سهام عدالت خودمو ۶۰ درصد شو درخواست فروش دادم کارگزاری منم کارگزاری مهر آفرین حدود ۳میلیون هم مرداد ماه به حسابم واریز شد …اون موقع ۶میلیون بود سی درصد الان باید چیکار کنم چرا اصلا نمیتونم دسترسی داشته باشم یا بقیه وجه حاصل فروش به حسابم واریز نمیشه یا اصلا چرا کارگزاری جوابمو نمیده

  • سلام دوست عزیز شما می تونید درخواست تونو از طریق سایت وزارت امور اقتصاد و دارایی پیگیری کنید.

 • سلام کار گزاری فارابی انتخاب کردم و سهام من چیزی نشون نمیده و صفر زده چجوری باید بفروشم

 • ببخشید من سهام خودم رو آزاد کردم و وارد بورس کردم از طریق سجام بعد من الان میخوام گوشیمو عوض کنم لطفا راهنمایی کنید چطوری بفروشم به شعب بانک ها هم مراجعه کردم اما گفتن فعلا ما خبری از فروش سهام نداریم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام من اردیبهشت ماه اقدام به آزادسازی و فروش سهامم کردم، ولی تا حالا فقط یه هشت هزار تومان به حسابم واریز شده! چرا؟؟؟به هر کی هم میگم میگه به ما مربوط نیست…چیکار کنم؟

 • سلام من تا الان ثبت نام نکردم و سهام عدالتم رو نگرفتم کلا باید چیکار کنم مال پسرمم که متولد ۹۰ هست نگرفتم راهنمایی کنید لطفا

  • سلام دوست عزیز در صورتی که سهام عدالت دارین بایستی فرایند ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنید. برای این منظور می تونید از این لینک کمک بگیرید.

 • سلام ببخشید الان من میخاهم سهام خودم رو بفروشم به کجا باید مراجعه کنم آزاد سازی هم کرده ام

  • سلام، برای فروش سهام عدالت در روش مستقیم باید از طریق سامانه های مخصوصی که توسط کارگزاری ها ارائه شده اقدام کنید، آدرس این سامانه ها در سایت کارگزاری ها و سایت سهام عدالت ارائه شده است

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ۷۰درصد باقی مونده سهام عدالت دقیقا تو چه تاریخی آزاد میشه قرار بود ۲۲بهمن ۹۹ازاد بشه .ممنون

 • سلام..من دو تا برگه سهام یه ملیونی دارم ک یکیش برا خودمه یکیشم از رفیقم خریدم..خواستم بدونم میشه اونو بزنم ب اسم خودم یا بدون مشکلی بفروشم؟؟؟

 • من سهام خودمو ۳ ماه پیش رفتم کافی نت و کارگزاری فروختم اما هنوز خبری نشده راهنمایی کنید لطفا

  • سلام، برای فروش در روش غیر مستقیم ابتدا سهام خود را به کارگزاری منتقل کنید و برای فروش از این طریق اقدام کنید