آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آموزش فروش سهام عدالت – چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

بعد از آزادسازی سهام عدالت و امکان تعیین روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم برای این سهام حالا یکبار دیگر مشمولان سهام عدالت باید دست به انتخاب بزنند. در این مرحله سهامداران باید بین فروش سهام عدالت و نگهداری آن یکی را انتخاب کنند. در صورتی که شما گزینه فروش را انتخاب کرده باشید قطعا با سوالات متعددی از قبیل “چطور سهام عدالت خود را بفروشیم؟” ، “برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنم؟” و سوالات مشابه زیادی برخورد کرده‌اید. در ادامه سعی می‌کنیم تا به این سوالات پاسخ بدهیم و به شما کمک کنیم تا راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید.

آزادسازی سهام عدالت به چه معناست؟

بطور کلی منظور از آزادسازی سهام عدالت این است که دارندگان سهام عدالت به دارایی خود دسترسی داشته باشند. این دسترسی به دو روش برای سهامداران امکان پذیر است: روش مستقیم و غیر مستقیم که هر کدام از این روش‌‌ها برای حصول دسترسی، شرایط خاص خودشان را دارند. بنابراین سهامداران می‌توانند در افزایش سرمایه شرکتی که در آن سهم دارند از طریق نگهداری یا فروش سهام، مشارکت کنند.

برای فروش سهام عدالت به کد بورسی احتیاج داریم؟

اگر سهامدار، روش مدیریتِ مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشد، نیازی به کد بورسی ندارد. بعد از اتمام مهلت یکماهه، فهرست این افراد به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه‌ی وجوه، سمات، فرستاده شده و در آنجا برای سهامداران عدالت، کد معاملاتی صادر می‌شود.

چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟

مهم نیست که شما روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشید، همه می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند. البته باید توجه کنید که این موضوع به این معنی نیست که روش فروش برای همه یکسان است.

در حال حاضر با توجه به اینکه در روش مستقیم امکان انتقال سهام عدالت به پورتفو کارگزاری وجود ندارد، مالکان این سهام باید به روش دیگری سهام خود را بررسی و به فروش برسانند.

سهام عدالت خود را بفروشیم یا نه؟

فروش و نگهداری سهام عدالت انتخابی است که به عوامل زیادی مثل میزان نیاز فرد به پول این سهام، ریسک پذیری فرد، تمایل افراد به سرمایه گذاری های طولانی مدت و عوامل مشابه این موارد بستگی دارد. مثلا توجه داشته باشید که ارزش سهام عدالت 530 هزار تومانی، بعد از قابل معامله شدن تا نزدیک 19 میلیون تومان افزایش یافته است و در نهایت در آذرماه به حدود 11 میلیون رسیده. که در نتیجه قطعا تصمیمات دو فرد با افق سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در این جریان یکسان نخواهد بود.

فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم

افرادی که روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند باید توجه داشته باشند که فروش برای آن‌ها یک تفاوت اساسی با افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند دارد. تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم این است که با انتخاب روش غیر مستقیم، شما به جای دریافت چندین سهم از شرکت‌های مختلف، سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنید و برای فروش هم فقط سهام همان شرکت را خواهید فروخت.

در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس تهران درج و قابل معامله شده اند. در نتیجه افرادی که در زمان توزیع سهام عدالت در این استان ها ساکن بوده اند می توانند از طریق کارگزاری ها برای فروش 60 درصد از سهام خود اقدام کنند. مراحل کار برای این دسته به صورت زیر است:

 1. مراجعه به سایت سجام و ثبت نام در آن
 2. انجام احراز هویت سجام به صورت حضوری یا غیر حضوری
 3. مراجعه به یک کارگزاری و دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی
 4. ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملاتی
 5. فروش

البته در صورتی که تمایلی به فروش این سهام نداشته باشید نیازی به طی کردن مرحله سوم و موارد بعد از آن نیست و می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام، در مجامع سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان خود شرکت کنید و  سود سالیانه آن را دریافت کنید.


فروش سهام عدالت در روش مستقیم

در این مرحله افرادی که می‌خواهند سهام عدالت خودشان را بفروشند با این سوال مواجه می‌شوند که فروش سهام عدالت چطور انجام می‌شود و برای فروش باید به چه کسی یا کجا مراجعه کنند. در جواب این افراد باید گفت که در حال حاضر فروش این سهام تنها از طریق سامانه های فروش سهام عدالت که توسط بانک ها و کارگزاری ها ایجاد شده انجام می شود.

فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

در صورتی که در روش مدیریت مستقیم سهام عدالت قصد فروش داشته باشید، حتما تاکنون در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده اید(این کار در اولین مرحله از آزاد سازی سهام عدالت اختیاری بود اما حالا سهامداران ملزم به انجام آن هستند). در نتیجه به بررسی ادامه روند فروش این سهام می پردازیم.

بعد از احراز هویت موفق؛ در اولین قدم باید یک کارگزار را برای فروش سهام خود انتخاب کنید. در حال حاضر با توجه به تعیین قوانین فروش توسط سازمان بورس، عملا تفاوت چشم گیری در زمینه نوع فروش سهام بین کارگزاران وجود ندارد اما سایر خدمات و سرعت عمل آن ها، معیار انتخاب کارگزار برتر خواهد بود. در این راستا حتما به این موارد دقت کنید:

 • سامانه فروش سهام عدالت به روز باشد
 • کلیه امکانات سامانه نظیر امکان لغو درخواست فروش در دسترس شما باشد
 • پشتیبانی کارگزاری در دسترس و خوب باشد
 • حتما سابقه کارگزار از نظر عملکرد در زمینه سهام عدالت را بررسی کنید

برای بررسی این موارد می توانید به سایت خود کارگزاری مراجعه کنید، کامنت ها و نظرات مشتریان این شرکت ها را در صفحات مجازی آن ها را بررسی کنید و بعضی از موارد را از خود آن ها بپرسید. البته توجه داشته باشید که در صورت انتخاب یک کارگزاری و ثبت نام در سامانه فروش سهام عدالت، شما این شرکت را به عنوان کارگزار ناظر سهام عدالت خود انتخاب می‌کنید و تغییر این انتخاب در صورتی که درخواست فروش داده باشید امکان پذیر نخواهد بود.

فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

در دومین گام بعد از انتخاب کارگزار ناظر فروش سهام عدالت، نوبت انتخاب سهام برای فروش است. دقت کنید که شما هر تعداد از سهام موجود در سبد سهام عدالت خودتان را میتوانید برای فروش انتخاب کنید و تنها شرط موجود اینست که جمع ارزش سهام انتخاب شده نباید بیشتر از 60 درصد از ارزش کل سبد باشد. پیشنهاد می‌کنیم که در زمان انتخاب سهام برای فروش، حتما به تحلیل های ارائه شده برای این سهام و آینده آن ها توجه کنید. در نظر داشته باشید که در این مرحله شما صرفا سهام مورد نظر خود را برای فروش انتخاب و آن ها را در اختیار کارگزار گذاشته اید و هنوز فروش سهام انجام نشده است.

در مرحله بعد کارگزار سهام شما را در کنار سهامی که سایر مشتریان برای فروش قرار داده اند، به صورت یکجا آماده فروش می کند. اما این فروش تنها در شرایطی انجام می شود که شرایط عمومی بازار مناسب باشد و اجازه معامله سهام عدالت توسط مراجع مربوطه داده شده باشد. در نتیجه مشخص نیست که درخواست شما کی و با چه قیمتی انجام خواهد شد.

در ادامه‌ی فرآیند فروش، هر زمان که یکی از سهام شما توسط کارگزار به فروش برسد، پول حاصل از آن طی فرآیند از پیش تعیین شده و در کمتر از یک هفته کاری به حسابی که برای دریافت سود سهام عدالت معرفی کرده بودید واریز خواهد شد. در نتیجه پول سهام عدالت طی چندین مرحله پرداخت می شود. برای اینکه بدانید کدامیک از سهام شما به فروش رفته، می‌توانید به سامانه فروش سهام عدالت مراجعه کنید.

در این سامانه وضعیت درخواست شما اعلام می شود. با دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت عملا کار شما با آن سهم تمام می شود اما در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط فعلی بازار، معاملات این سهام برای مدتی متوقف شده است و درخواست های فروش افراد زیادی همچنان انجام نشده باقی مانده. در نتیجه اگر به پول فوری نیاز دارید، شاید این سهام منبع مناسبی برای شما نباشد.

در ضمن در صورتی که سفارش فروش شما انجام و وضعیت آن در سامانه به فروخته شده تبدیل شد، اما همچنان پول آن به حساب شما واریز نشده حتما موضوع را با کارگزاری در میان بگذارید تا دلیل عدم پرداخت هزینه مشخص شود. در این فرآیند هر زمان که با مشکلی مواجه شدید می‌توانید طی تماس با پشتیبانی شرکت سپرده گذاری مرکزی و ارائه کد ملی، از راهنمایی های کارشناسان آن ها استفاده کنید.

سوالات متداول

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

در حال حاضر برای فروش با استفاده از اپلیکیشن ها و کارگزاری ها محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده و شما میوانید تا قابل معامله شدن 100 درصد سهام از این دو روش استفاده کنید

آیا باید شماره حساب سهام عدالت و شماره حساب سامانه سجام یکسان باشد؟

خیر، نیازی نیست که حساب معرفی شده به این دو سامانه یکسان باشد.

برای فروش سهام به کارگزاری درخواست سرپرست خانواده کافیست؟

خیر، این درخواست باید برای تک تک افراد به صورت مجزا ثبت شود.

تکلیف سهام متوفیان و وراث آن ها چه می‌شود؟

در حال حاضر برای این افراد روش مشخصی اعلام نشده اما بر اساس آخرین اخبار به زودی این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به میز کار الکترونیکی و ارائه مدارک مشخص شده، به صورت غیر حضوری انحصار وراثت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بهره مندی از آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • shahrokh normohammadi

  چگونه 70% باقیمانده سهام عدالت خود را اداره کنم یا بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام به مرور آزاد خواهد شد

 • محبوبه براوی

  باسلام دوازده روز سهام خودم به بانک ملی فروختم چرا پول رو. نمیریزه چطور باید پیگیری کنم لطفا راهنمای کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به بانک مراجعه کنید و از صحت شماره شبای اعلام شده مطمئن بشید

 • سلام بر دوستان سیگنالی عزیز، خدا قوت، ممنون که مثل همیشه پیشتاز هستین
  انشاألله تو تیرماه سامانه فروش سهام عدالت رو در سیگنال راه اندازی میکنید؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، تمام سعیمون رو میکنیم که هرچه سریعتر این سامانه رو آماده سازی کنیم، با تشکر از همراهی شما

 • مرتضی مخلوعی

  باسلام آیا امکان تغییر روش مستقیم به غیرمستقیم در مورد سهام عدالت وجود دارد؟

 • سلام حدود بیست روز هست میخوام سهام عدالت را بفروشیم ولی همش خطا میزنه که شماره تلفن همراه شما به نام سهامدار نیست یعنی چی

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره تلفن ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام متقاضی نیست، اون رو ویرایش کنید و از یک شماره تماس به نام خودتان استفاده کنید، چند روز بعد از ویرایش امکان ورود برای شما فعال خواهد شد

 • سید خسین طاخری

  سلام من در کدام سایت وچگونه میتوانم موجودی سهامم را مشاهده رویت کنم لطفا خیلی واضح و شفاف توضیح دهید . ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای مشاهده موجودی سهامتون می تونید به روش ارائه شده در (اینجا) اقدام کنید

 • محمدعلی طالب همت

  سلام ، الحمدالله اطلاعات خوبی را در دسترس مشتاقان قرار داده اید . آیا میشود نماد شرکتهای بسته سهام عدالت را در پرتفوی کارگزار دید و اقدام
  به معامله آنها نمود .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفوی کارگزاری وجود ندارد

 • من 11 اردیبهشت سهامو آزاد کردم
  شمارم بنام خودمه—–سجام و کارگذاری ههم انجام دادم
  اما از طریق سامانه کارگذاری اقدام میکنم میگه شماره شما نا معتبره!!
  جالبه اما میتونم از پنل sahamedalat پرتفوی تعداد سهام و ارزش و پروفایلم رو ببینم=کد تایید برام میاد و یعنی سامانه شمارمو تایید کرده چون گفتن اگر شمارت بنامه خودت نباشه سامانه امکان ویرایش شماره بهت میده که واسه من نداره
  الان موندم چکنم اگر میدونستم انقدر بیچارگی داره همون ششم به بانک میفروختم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، دیتابیس کارگزاری ها با چند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت بروزرسانی میشه، بعد از چند روز امتحان کنید احتمالا اصلاح شده باشه

 • علیرضا رحیمی

  سلام خسته نباشید.. میخاستم بدونم 30 درصد سهام خود میفروشیم 70 درصد چی میشه یعنی چی سهام مگه برا خودمون نیست چرا بانک 70 درصدشو بر میداره… ایا بعد از 30 درصد.. 70 درصد چی میشه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، این سهام به نام شماست اما هنوز قابلیت معامله کردن رو نداره و درنتیجه نمیتونید اون ها رو بفروشید

 • احمد هاشمی

  بنده در بورس فعالیت دارم پس چرا سهام عدالت به سبد سهام اضافه نمیشودوچرا در روش مستقیم اجازه نظارت وخرید وفروش سهام در کد بورسی شخص امکان ندارد .چرا فقط 30درصد قابل معامله است

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فروش این سهام بر اساس قوانین اعلام شده توسط شورای عالی بورس انجام میشه و فعلا فقط 30 درصد از اون قابلیت معامله پیدا کرده، همچنین فعلا امکان اضافه کردن این سهام به پورتفوی کارگزاری ها وجود ندارد

 • آرش نجفی

  درود برشما!!سوال داشتم در مورد برنامه ای که وعده دادید برا نصب که آسانتر و راحت تر باشه برا فروش کی اجرایی میشه در اپلیکیشن سیکنال

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تلاشمون رو میکنیم که این سامانه هرچه سریعتر در خدمت شما همراهان عزیز قرار بگیرد

 • علی اصغر سالکی

  سلام خسته نباشید.
  من تصمیم به انتخاب کارگزاری برای سهام عدالت کردم ولی پیام می‌دهد:
  “برای شما کارگزاری قبلا انتخاب شده‌است.”
  در صورتی که من چنین انتخابی قبلا نکرده‌ام، چگونه می‌توانم این کارگزاری که انتخاب شده کدام کارگزاری هست.
  ضمنا خوشحال شدم که سیگنال برای سهام عدالت درحال آماده سازی سیستم هست، که اگر چنین باشد بنده شدیدا راغب به انتخاب سیگنال برای سهام عدالت خودم هستم.
  بسیار سپاسگزار می‌شوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اینکه ببینید آیا قبلا سفارش فروش برای شما ثبت شده یا نه به روش ارائه شده در (اینجا) سفارش های فروش خودتان را بررسی کنید

 • اعظم زهرائی

  سلام من همه مراحل ثبت نام را انجام دادم ولی واسه فروش اقدام کردم رفتم کافی نت گف مشکل داره سهامت دکمه ثبت فروش میزنه میگه مشکل پیش اومده به بانک ملتم رفتم همینو گف من که تمامی مراحلو تو کافی نت و خدمات پیشخوان درست انجام دادم چرا نمیتونم سهاممو بفروشم لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست به کجا باید مراجعه کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که خطای اعلام شده مربوط به شماره تلفن ثبت شده باشه شما باید اون رو ویرایش کنید و از شماره تلفنی که به نام خودتون باشه استفاده کنید

 • کارشناس عرضه اولیه

  سلام، برای سهام عدالت با توجه به اینکه امکان اضافه کردن اون به پورتفوی کارگزاری فعلا وجود نداره و قوانین خاص موجود برای معامله اون ها امکان تعیین کارگزار ناظر فعلا وجود نداره

 • Aliyounespoor

  با سلام و خسته نباشید..
  من سهام عدالت دارم و برگه هاش موجود هست..
  تو سایت روش ازادسازی و انجام و دادم و تو سامانه سجام ثبت نامم کردم
  ولی وقتی برای فروشش به سایت بانک میرم
  میزنه کدملی شما دارای سهام نمیباشد
  چطوریه؟داستان چیه؟
  ولی تو سایت سامانه سهام عدالت سبد دارایی خودمو میتونم ببینم
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این موارد به دلیل بروز رسانی نشدن اطلاعات دیتا بیس ها به وجود آمده و به مرور رفع می شود

 • سید محمد

  سلام راهنمایی ها عالی.میشه بگید چطور میشه همین سهام عدالت رو توی بورس برد و نفروشیم من ازاد سازی و احراز هویت هم انجام دادم حالا که شنیدم ۳۰ درصد میخرن نمیخوام بفروشم و میشه در بورس یا جای گزاشت مثل قبل سود بگیریم یا باید تا اینجا که اومده حتما باید فروخت سهام رو ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، الزامی به فروش سهام عدالت وجود ندارد و شما می تونید سهام خودتون را تا هر زمان که لازم بود نگهداری کنید

 • من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم شدم چجوری ۳۰ درصد سهام خودم رو بفروشم چقد طول میکشه پول واریز بشه به حسابم

 • سجاد پاشایی

  ببخشید من اون آدرسی که گفتین https://sahamedalat.ir/رفتم و کد ملی و کد امنیتی رو دادم وارد که شدم گزارش دارایی من صفر نشون میده مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • امیرحسین دوستی

  سلام خواستم بدونم هر سهمی که برا فروش میزاریم ۳۰ درصدش به فروش میره یانه می تونیم کل اون سهم رو بفروشیم ولی این کارو تا زمانی می تونیم ادامه بدیم که ۳۰ درصد از کل سهاممون به فروش بره ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هر سهمی که انتخاب کنید کاملا به فروش میره تا زمانی که حداکثر درخواست فروش به 30 درصد کل دارایی شما برسد

 • سلام من هرچی کد ملی تو سامانه سجاد میزنم‌میگه کد ملی نامعتبر داخل پنجره بانک تجارت میزنم میگه کد ملی شما داخل بانک ثبت نشده

 • علی گنجی

  با سلام و خسته نباشید ، برای فروش سهام کامل، حتما باید در سامانه سجام هم ثبت نام کرد ؟
  بعد اینکه مایی ک ب فکر فروش سهام خودمون هستیم ایا میتوان سهام را ۱۰۰ درصد بفروشیم ؟
  نیاز ب راهنمایی دارم با تشکر اگه جواب بدین

 • محسن ازاده

  چگونه شماره تلفن ثبت شده در سهام عدالت که بنام خودمان نبوده را ویرایش کنیم

 • وحید لشکری

  سلام من ۸ خرداد اینرنتی ۳۰ درصد سهام فروختم ولی الان ۳۰ روز میشه پول نریختن کد پیگیری دارم.شماره شبا رفتم بانک یکی بود.الان سجام ثبت نام کرد اهراز هویت کردم منتظر کد اهراز کد هویتم .الان باید چیکار کنم پولم بریزن تورخدا راهنمای کنید

 • احسان عباس نژاد

  با عرض سلام و خسته نباشید من ورود به سامانه می توانم بکنم ولی وقتی برای فروش اقدام می کنم میگوید در حال حاضر اطلاعات شما در سامانه فروش بروزرسانی نشده ولی با همان اطلاعات ورود به سامانه میکنم و همه چیز تایید شده است

 • حسن محمدیان

  سلام
  از راهنمایی واطلاعات مفید ارائه شده ممنون وسپاسگذارم

 • ناشناس

  سلام و خسته نباشی
  آیا در صورت انتخاب روش غیر مستقیم امکان فروش یکجا (۱۰۰%) سهم وجود دارد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بر اساس اخبار و اطلاعیه های منتشر شده این افراد بعد از ثبت شرکت های سرمایه گذاری استانی امکان فروش دارایی های خودشون را پیدا خواهند کرد

 • سلام خسته نباشید من سه هفته پیش سی درصد سهامم رو از طریق سایت بانک صادرات واسه فروش گذاشتم اما در سایت سجام احراز هویت نکردم فقط درخواست فروش دادم و تا الان پولی برام واریز نشده امکان داره بخاطر احراز هویت واریز نکرده باشن؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • علیرضا

  سلام
  من سهامم غیرحضوری بدون مراجعه به بانک فروختم از طریق بانکداری اینترنتی بانک ملت.
  باز هم نیاز هست که به بانک مراجعه کنم یا نه ؟

  نیاز به ثبت نام سجام یا کدبورسی هست؟

 • سلام من 13بانک صادرات فروختم تا سوم پولي نيومد ولي چهارم سه تومن اومد ب حساب نوشته سود کارگزاري سهام عدالت از سهام من هم کم نشده جريان چيه مگه ارزش سهم يه ميليوني بيشتر نيست تورو خدا جواب بدين

 • سلام.من تمام اطلاعاتم درسامانه تکمیل هستش وشماره موبایلم نام خودمه.میخوام بفروشم اول خطای کدملی میومد الانم شماره موبایل رو میگه.چیکارکنم پس

 • پیمان عرب

  سلام من از طریق کافی نت ۳۰ درصد رو فروختم آیا مشکلی دارد یا نه؟؟؟

 • سلام آیا ازطریق ثبت نام درکارگزاری می‌توان سهام عدالت را در پرتفوی شخصی مشاهده کرد و بفروش رساند.

 • سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهامم رو رفتم بانک صادرات بفروشم گفتن باید بری کافی نت منم رفتم و انجام دادم تو کافی نت هم بهم یه کد پی گیری داد گفت حله برو الان تو این ۱۵ روز هیچ مبلغی به حسابم نیومده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به اینکه سهام عدالت فقط زمانی که شرایط بازار مساعد باشه به فروش می رسند بازه زمانی مشخصی برای فروش وجود نداره، اما به محض فروش سهام مبلغ حاصل از اون به حساب شما منتقل خواهد شد

 • علی کاوندی

  سلام‌خسته نباشید خدا قوت من روش غیر مستقیم را انتخاب کرد ام ایا میتوانم سی درصد سهام خود را بفروشم ممنونم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله شما فعلا می تونید حداکثر 30 درصد از سهامتونو بفروشید

 • امیدپور

  سهام عدالت چه موقع روی صفحه کارگزاریمون قابل مشاهده هست؟

 • سلام. از این که راهنمایی می کنید کمال تشکر رو دارم. من در کارگزاری گنجینه سپهر عضو شدم و به عنوان ناظر انتخاب کردم ولی سهام‌عدالتم در پرتفوی شخصی من قابل مشاهد نیست لطفاً راهنمایی کنید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فعلا سهام عدالت امکان اضافه شدن به پورتفوی کارگزاری رو ندارند

 • امید عسکری

  من تو سایت سهام عدالت شماره پدرم بود. اما شماره رو به نام خودم زدم اما باز میزنه شماره تماس درصت نیست توسایت کارگزا اگاه ثبت نام کردم کد معاملاتی هم گرفتم الان برا فروش سهام عدالتم چه کار کنم لطفا جواب بدید گیرم. میخام سریع بفروشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، چند روزی صبر کنید تا بعد از اصلاح بانک های اطلاعاتی شماره تلفن شما هم اصلاح بشه و بتونید درخواست فروش بدید

 • با سلام
  من در سجام ثبت نام کردم فقط مونده در کارگزاری ثبت نام کنم ..
  خاستم بپرسم اگه در کار گزاری ثبت نام کنم و کد بورسی دریافت کنم میتوانم 30 درصد سهامم را بفروشم از طریق کد بورسی یا ن !!؟؟
  لطفا پاسخ بدهید ..ممنوووون..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت لازم نیست که حتما در یک کارگزاری ثبت نام کرده باشید و ثبت نام و احراز هویت سجام کافی هست

 • علی امیرزادی

  سلام. من جدود ۲۰ درصد سهام عدالت رو از طریق کارگزاری کیان فروختم . ولی هنوز کارگزاری فروش انجام نداده . میگه دولت اجازه فروش نداده. این یعنی چه؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در خوواست های فروش در شرایطی که وضعیت بازار مساعد باشه به فروش میرسند در نتیجه زمان مشخصی برای فروش وجود ندارد

 • کاظم معاوی

  من تمام مراحل انجام دادم ودر کارگزاری مفید بانام کاربری ورمز عبور وارد میشوم ولی سهام عدالت توپنلم نمی شیند چه کار باید بکنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سهام عدالت فعلا قابلیت انتقال به پورتفو کارگزاری را ندارند

 • مصطفی کاظمی

  سلام من ۲۰ خرداد ۳۰ درصد سهام فروختم بهم کد بورسی داد تاحالا هیچ وجهی به حسابم نیومده بانک ملی هم رفتم گفتند هیچ اغدامی دیگه لازم نیست انجام بدید لطفان من را راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، فرآیند فروش سهام عدالت فرآیند زمان بری هست و معمولا چند روز طول میکشه، بعد از فروش درآمد اون ظرف چند روز به حساب شما منتقل میشه

 • سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم میشه یهو همشو فروخت یا ب کسی تو بورس واگذار کنم و در قبال ارزشش پولمو دریافت کنم؟
  اخه من ب تمام پولش نیاز دارم و خورد خورد ب کارم نمیاد.اگ ‌میشه فروخت، لطفا راهنمایی کنید ک چطور میشه و باید کجا برم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این سهام قابلیت انتقال ندارند و نمیتونید به صورت یکجا اون ها رو بفروشید

 • ساام من در سامانه سهام عدالت چون اولین گزینه شماره قبلی ک ثبت شده در سهام و زده بود و در دسترس ما نرود نتونسم شماره جدید وارد کنم چون شماره قبل و نداشتم الانم ک دیگه تعویض شماره بسته شده چیکار باید بکنیم خاهشا جواب بدید دوست عزیز

 • سلام خسته نباشید ببخشید چند روز طول می کشه که از طریق کارگزاری سهام بفروشم پولم بهم میدن؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مدت زمان فروش مشخص نیست و کارگزار هر زمان که وضعیت بازار برای فروش سهام مناسب بود آنها را خواهد فروخت

 • سلام من میخوام سهاممو بفروشم چیکارکنم؟بدون کارگزاری؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، انجام این کار بدون استفاده از کارگزاری ها ممکن نیست

 • با عرض سلام .من عضو کارگزاری آینده هستم سئوالی که خدممتون داشتم این هست که من برای مدیریت سهام عدالتم باید به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه بکنم یا انتخابی هستش ؟
  البته شماره موبایل من به نام خودم نبود که بعد از به نام کردن شماره تلفنم حدود یکماه پیش تازه الان یکهفته هست که میتونم وارد صفحه سهام عدالت خودم در سامانه سهام عدالت بشم و مشاهده کنم ولی وقتی به سامانه سهام عدالت کارگزاری آینده مراجعه میکنم همچنان خطای به نام نبودن شماره همراهم رو میده ؟ باید منتظر برروز رسانی باشم یا اقدام دیگه ای باید انجام بدم ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات سایت های فروشنده باچند روز تاخیر نسبت به سایت سهام عدالت به روز رسانی میشن و در نتیجه از این بابت نگرانی نداشته باشید، در زمینه فروش هم به هر کارگزاری که خواستید میتونید مراجعه کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد

 • حمید رشیدی

  سلام
  آیا سی درصد سهام عدالت خودم رو میتونم از طریق پورتفوی شخصی خودم بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان اضافه کردن سهام عدالت به پورتفو کارگزاری ها وجود ندارد و برای فروش باید از پلتفرمهای ارائه شده توسط کارگزاری ها استفاده کنید

 • سلام.من الان حدود 10 روزه همه کارامو انجام دادم.ولی میرم توی سایت بانک سپه و میخام سهامم رو بفروشم وقتی همه اطلاعاتمو وارد میکنم ارور میده و میگه مشتری در سیستم سهام عدالت سابقه ندارد.مشکل چیه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اطلاعات شما هنوز در بانک اطلاعاتی این سایت ثبت نشده، باید صبر کنید تا اطلاعات به روز رسانی بشن یا از طریق سایر بانک ها اقدام کنید

 • مصطفی قاسمی

  سلام میخوام سهاممو بفروشم .انتخاب مستقیم هم کردم .این کارگزاری چیه و کجاست .و ایا الان امکان فروش هست.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با کارگزاری ها و نحوه انتخاب کارگزاری مناسب (اینجا) کلیک کنید

 • محمدرضا

  سلام وقتتون بخير
  من یک ماهه شماره موبایل در سامانه سهام عدالت تغییر دادم شماره به نام خودمه. ولی هنوز نمیتونم ثبت نام کنم واسه کارگزاری. میزنه شماره موبایل نامعتبر. چیکار باید کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مستقیما مشکل شما رو بررسی کنند

 • محمد مهدی قنبری

  باسلام
  من به اشتباه در خواست فروش کل سهام را دادم و نمی تونم سی درصد از سهامم رو بفروشم حالا باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ثبت درخواست فروش فقط برای 30 درصد از سهام فعال شده و درخواست های بیشتر رد خواهد شد

 • هادی عباس زاده گورانی

  باسلام نزدیک به یک ماه است ک سهام خود رافروختم اما پولی هنوز واریز نشده. بانک ملی هم مراجعه کردم جواب درستی ندادن. و برنامه بله رو فقط معرفی کردند..درصورتی ک من از ایوا و بله فروخته بودم..

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد فقط پشتیبانی نرم افزاری که از اون طریق درخواست فروش دادید میتونه مشکل رو بررسی کنه و به شما جواب بده

 • کاربر آگاه

  سلام، برای ثبت نام در «سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه» جهت مدیریت سهام به این مشکل بر می خورم: «شماره تلفن همراه اعلام شده مورد تایید شرکت سپرده گذاری قرار نگرفته است.» و ثبت نام انجام نمی دهد در صورتیکه «سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت» بدون مشکل وارد پروفایل می شود.
  علت چیست؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات موجود در سامانه کارگزاری هنوز آپدیت نشده

 • من وقتی به سایت سهام عدالت کارگزاریم میگه شماره همراه نامعتبره شماره همراه من به اسم خودم نیست اگر به نام خودم بزنم مشکل حل میشه؟ چند روز بعد بروز رسانی میشه؟

 • سلام،من دخترم ۱۳ سال سن داره و افراد زیر ۱۸ سال شماره همراه نمیتونن به نام خودشون داشته باشن،سازمان سهام عدالت هم گفته باید شماره همراه پدر براشون ثبت بشه که بتونم سهامشون رو بفروشن،تو مشخصات پروفایلش شماره من که پدرش هستم ثبت شده ولی برای فروش که درخواست می‌زنیم پیام میده که شماره همراه متعلق به کد ملی نمیباشد نصبت به تغییر شماره اقدام کنید یا پیامهایی از این قبیل حالا به شکلهای دیگر،باید چکار بکنیم وقتی گفتن افراد زیر ۱۸ سال از شماره همراه پدر استفاده کنن،ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این مورد پیشنهاد میکنیم با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا مشکل رو براتون حل کنند

 • سلام کسانی که از۶ تا ۱۰ خرداد مثل من که ۸ خرداد درخواست فروش به بانک ملی دادم یک هفته بعدش بانک ملی ۲۱۰۰۰۰۰ برام واریز کرد،درصورتی سازمان سهام عدالت تو اون تاریخ اعلام کرد که ۳۰ درصد یک میلیون میشه ۵ میلیون و ۵۳۲۰۰۰ تومنی مثل من میشه ۲۵۰۰۰۰۰ تومان که اگه کمتر از این گرفته باشم ماوالتفاوتش پرداخت میشه ولی الان که نهم تیر هستش هنوز خبری نیست،میخواستم لطف کنید جواب بدید که ماوالتفاوتش پرداخت میشه یا نه با اینکه خودشون گفتن ولی خبری نشد بعداز یک ماه،درصورتی که تو همون تاریخ ۶تا۱۰ خرداد بانکهای دیگه همون ۲۵۰۰۰۰۰ حتی نزدیک به ۲۶۰۰۰۰۰ هم به حساب افراد واریز کرده فقط بانک ملی بوده که کم واریز کرده از بقیشم دیگه خبری نشد،ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این مبلغ باید تا الان واریز میشده، لطفا برای پیگیری این موضوع از طریق بانک اقدام کنید

 • مریم هنرور

  سلام‌من ویرایش شماره تماس و تو سامانه سهام عدالت زدم اونجا شماره جدیدم ثبت شده ولی میخوام برای فروش ۳۰درصد اقدام‌ کنم میزنه شماره تلفن با کد ملی یکی نیست و خطا میده شماره هم به نام خودمه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، معمولا به روز رسانی اطلاعات در سایت های فروش چند روز بعد از سایت سهام عدالت انجام میشه، در روز های بعدی مجددا امتحان کنید

 • دلوین باجلان

  سلام..احراز هویتم ثبت شد و کد معاملاتی بورسی هم واسم اومد..الان چطور 30درصدشو بفروشم؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، وارد سایت یک کارگزاری بشید و بعد از ورود به قسمت سهام عدالت، درخواست فروش خودتون رو ثبت کنید

 • سلام این ۳۰درصد فروش سهام عدالت فقط واسه فروش باید ب همون سایتی ک شماره شبا بانکی تو سامانه سهام عدالت دادیم وارد بشیم ، ویا وارد سایت های بانکهای دیگه هم میشه رفت واسه فروش ۳۰درصد سهام

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش میتونید به هر بانک یا کارگزاری مراجعه کنید

 • علیرضا تنها

  سلام من اپ سیگنال رو نصب و احراز هویت شدم و کد بورس هم دریافت کردم اما گزینه ای برای خریدو فروش در اِپ وجود نداره تا نسبت به خرید ویا فروش سهام اقدام کنم .

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای خرید و فروش سهام باید در سایت یک کارگزاری ثبت نام کنید و به روشی که اعلام میکنند قراردادهای کارگزاری رو امضا کنید تا برای شما نام کاربری و رمز عبور صادر بشه

 • حسین محبوبی

  سلام من کد ملی رو داخل ایوا وارد میکنم میزنه کدم ملی شما در سامانه بانک وجود ندارد . مشکلش چیه؟؟؟؟؟

 • دانافرهادی

  سلام خسته نباشین من میخام بفروشم 30درصدو ولی میگ شماره تلفن معتبر نیس باکدملی تطبیق نداره درحالی که شماره هم به اسم خودمه ..توسایتsamaneii.irهم بستن سایتو نمیشه شماره تلفنو تغییر داد مممنون میشم راهنمایم کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان ویرایش شماره تلفن در سایت سهام عدالت وجود دارد، از این طریق پیگیری کنید

 • رزاق عرب زاده

  باسلام بنده دوازدهم سهام عدالت روازطریق سامانه بانک صادرات ازگوشی خودم به فروش گذاشتم اقرارنامه دادم کدرهگیری فرستادن ولی الان یک ماه گذشت ولی خبری ازواریزپول سهام عدالت خبری نیست مشکل کجاست لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق پشتیبانی سامانه بررسی کنید که شماره شبای شما درست ثبت شده است یا نه

 • تعداد واحد در فروش سهام یعنی چی

 • بی نام

  سلام خسته نباشید . من ب اشتباه در کارگزاری ای که به شعبه ان دسترسی نداشتم ثبت نام کردم و ب همین دلیل امکان احراز هویت شدن رو ندارم . ایا باید برای ثبت نام در کارگزاری دیگر ، کارگزاری را تغییر دهم یا به دلیل احراز هویت نشدن ثبت نام کامل نشده است و میتوانم در کارگزاری دیگری ثبت نام کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای احراز هویت کارگزاری میتونید از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید البته محدودیتی در تعداد کارگزارهایی که با اون ها کار میکنید وجود نداره و حتی اگر این ثبت نام کامل شده باشه بازهم میتونید از خدمات بقیه کارگزاری ها استفاده کنید

 • علی رفیعی

  سلام خداقوت .برافروش سهام عدالت توسط کارگزاریها،از طرف شخص باید تاییدی یااقدامی صورت بگیرد یاخود کارگزاری به اختیار خود میتونه انجام بده؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت حتما باید خود متقاضی درخواست کنه

 • بهمن فلاحتی

  سلام
  چطور میتوانیم سهام عدالت را به پرتفوی خودمان اضافه کنیم . ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با این موضوع (اینجا) کلیک کنید

 • سلام من 12 خرداد ماه آزاد کردم الان میخوام بفروشم سایتی که بتونم توس سهامم رو بفروشم رو معرفی میکنید به من ممنون میشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ادرس کلیه سایت هایی که امکان فروش سهام عدالت در آن ها وجود دارد توسط سایت سازمان بورس و سایت سهام عدالت ارائه شده که میتونید با مراجعه به اون ها از این لیست مطلع بشید

 • سلام میخام سهام عدالت وبفروشم میگه برای کدملی شما کارگزارناظرتعین شده من نمیدونم کارگزارم کیه چیه چیکارکنم توروخدا راهنماییم کنیدممنون

 • آدینه محمد روشنفکر

  سلام ممنون از این نرم افزار عالی وخووبِ…ببخشید یه سوال داشتم ازکجا بفهمیم این پولی که واریزشده به حساب ما مربوط به فروش سهام عدالت هست؟؟؟چون تو پیامک بانک که اومده اثلا هیچ توضیحی نداده که این پول واریز شده مربوط به چی هست…شاید طلبی از کسی داشتم واون شخص واریز کرده…فقط یه جای پیامک بانک نوشته سایر….خواهش میکنم پاسخ من رو بدید..درضمن من از طریق نرم افزار ایوا بانک ملی اقدام بفروش کردم..درتاریخ 21خرداد…که 15تیر یه مبلغ 1.900برام واریز شده…وسهام من هم 432هزارتومانی است..وایا 1.900میلیون تومان درسته یا باید بیشتر واربز میکردند؟؟؟ممنون جهت پاسخگویی به سوالات.ِمنتظر پاسخ شما هستم.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اطمینان از اینکه پرداخت کننده چه کسی بوده و اینکه چه مقدار از هزینه سهام برای شما واریز شده به شعبه بانکی که درخواست فروش خودتون رو از طریق اون ها ثبت کردید مراجعه کنید

 • کام ابرا

  سلام ببخشید من میتونم سهام مادرمو بفروشم؟ ولی شماره توسامانه ک ثبت کردیم ب اسم خودشون نیس متاسفانه و الان امکان ویرایش نیس. بنده خدا میگه بفروشش ولی تو سامانه بانک رفاه میزنم بفروشم eroor میاره… سیمکارت ثبت شده تو سامانه سهام ب اسم پدرم هست.ممنوون راهنمای کنین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره موجود در سایت سهام عدالت رو ویرایش کنید و از یک شماره تلفن به نام ایشون استفاده کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره موجود در سایت سهام عدالت رو ویرایش کنید و از یک شماره تلفن به نام ایشون استفاده کنید

 • رقیه اسماعیلی

  سلام خسته نباشید.
  من تصمیم به انتخاب کارگزاری برای سهام عدالت کردم ولی پیام می‌دهد:
  “برای شما کارگزاری قبلا انتخاب شده‌است.”
  در صورتی که من چنین انتخابی قبلا نکرده‌ام، چگونه می‌توانم بفهمم این کارگزاری که انتخاب شده کدام کارگزاری هست.
  ضمنا از طریق سایت و اپلیکیشن سهام عدالت دارایی هام رو می تونم ببینم و در خواست فروشی هم نداشتم
  البته خودم در بورس و کار گزاری مفید خرید و فروش سهام بورسی را انجام می دهم
  می خوام بدونم کار گزاری ناظری که برای من انتخاب شده کجاس تا از طریق آن کارگزاری درخواست فروش سهامم رو انجام ده
  بسیار سپاسگزار می‌شوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، اولین سایتی که برای بررسی سهام عدالت به اون مراجعه کردید(به جز سایت سهام عدالت) به عنوان ناظر فروش این سهام انتخاب شده

 • سلام من ۱۶ تیر سهام عدالتم رو از طریق برنامه بانک تجارت فروختم بدون اینکه به بانک مراجعه کنم و کد پیگیری هم برام اومد از بانک تجارتم برام پیام اومد که شما با این کد ملی برای فروش سهام عدالت ثبت شده است میخواستم بپرسم همین کافی هست یا باید سجام یا کارگذاری هم ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنین؟؟

 • سلام ،وقت بخیر
  سوالی داشتم.بنده ۱۷خرداد از طریق بانک ،اینترنتی ثبت فروش کردم،اما اینجا نوشتید که تا ۱۳خرداد مهلت فروش دارند،
  آیا من ۱۷ثبت فروش کردم ،فروش نمیره؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید،
  تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مشکلی در درخواست شما وجود ندارد

 • سلام من از طریق کارگزاری آگاه حدودا ده درصدشون فروختم ولی وقتی به سایت ddnیا همون مرکزی رفتم دیدم سهام رو کم نکردن

 • عليرضا

  سلام
  بنده قصد دارم سي درصد از سهام عدالتم و بفروشم ولي هر بار وارد سامانه سعدي يا بقيه كارگزاري ها ميشم پيغام ميدهد كه شما قبلا كارگزاري خود را انتخاب كرده اين درصورتي كه من تازه اقدام كردم براي فروش . لطفا راهنمايي كنين

 • باسلام
  بنده سهام خودمو ازاد کردم و در کارگزاری و سجام و… ثبت نام شدم ولی سهام ها به حساب بورسی واریز نشده‌اند پس چطور میتونم بفروشمشان؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش باید به سامانه های اختصاصی در نظر گرفته شده برای این کار مراجعه کنید

 • رزیتا رضایی

  سلام من روش مستقیمو انتخاب کردم،تو سجام ثبت نام کردم ولی احراز هویت نشدم،تو کارگزاریم ثبت نام کردم ولی احراز هویت نشدم،تو سامانه کارگزاری مفید میرم میزنه کارگزار شما از قبل تعیین شده،چون احراز هویت نشدم این خطارو میده؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر این خطا به این دلیل هست که شما قبلا از طریق سامانه یک کارگزاری دیگر اقدام کرده اید و این کارگزاری به عنوان ناظر فروش سهام شما انتخاب شده است

 • خیلی مردمی با پاسخ خوب متین و آموزشی متشکریم

 • حسین مقدسی

  من چگونه میتوانم ناظر فروش سهام عدالتم رو پیدا کنم چون به سامانه مفید میرم وبرای فروش سهام اقدام می کنم جواب میده قبل ناظر انتخاب شده در حالی که من اصلا همچین ‌کاری نکردم

 • من تو کارگزاری آتی ساز بازار ثبت نام کردم الانم میخوام سهام عدالتمو بفروشم کارگراری اصلا میگه نمیشه فعلا نمیشه ولی همه دارن میفروشن تو کارگزاری های دیگه من وارد سامانه فروش کارگزاری مفید می‌رم میزنه شماره شبا ثبت شده نامعتبر می‌باشد چیکار کنم میشه کمکم کنید

 • محمد جواد صالحی فرد

  سلام ۳۰ درصد از سهام فروختم ۱۰ روز هست به وسیله گوشی هنوز واریز نشد باید به کجا مراجه کنم

 • با سلام ،مگه فرزند زیر ۱۸ سال میتونه شماره تلفن بنام خودش داشته باشه که کارگزاریها پیغام نداشتن سهام یا درست نبودن شماره ملی و تلفن رو میدن ؟درحالیکه من بعنوان پدر واسش حساب باز کردم در سامانهsamanese.ir شبای حساب به همراه شماره تلفنی که بنام خودم هست وارد کردم تائید هم شده سهامشم قابل دیدن هست،تکلیف اینجور حسابها چی میشه پس؟پیشاپیش ممنونم ازراهنمایی شما

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که شماره تلفن شما مورد تایید نیست با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا موضوع رو برای شما بررسی کنند

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که شماره تلفن شما مورد تایید نیست با پشتیبانی سایت سهام عدالت تماس بگیرید تا موضوع رو برای شما بررسی کنند

 • سلام من یه ماه پیش سهام خود رو از طریق دفتر پیشخوان به کارگزاری اگاه واگذار کردیم که بفروش برسانند ولی هنوز هیچ خبری نشده نه پیامی ونه خبری اگه میشه راهنمایی کنید متشکرم

 • فاطمه محمدی

  سلام آیا میتوان فهمید بانک سهامم را به چه مبلغی فروخته؟
  وقتی ۳۰ درصد سهام ۴تومن بود درخواست فروش دادم ولی 16تیر که ۳۰ درصدآن ۸تومنه مبلغ۳میلیون ۶۰۰هزار برام واریز شده

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگه اهراز هویت سجام انجام داده باشم و کارگزاری ثبت نام کرده باشم باز میتونم از طریق بانک سهامم رو بفروشم یا مشکلی پیش میاد؟اخه از طریق کارگزاری که نمیشه فروخت همش شماره نامعتبر میزنه الان موبایل بانک ملت درخواست فروش ثبت می‌کنه بهم بگین مشکلی پیش نمیاد آیا؟ممنون میشم

 • و یه سوال دیگه من سفارش فروش سهام برای خواهرم انجام دادم ولی هنوز شماره بنام خودش نبود و تایید کردم بانک تجارت الان واسه فروش مشکل پیش میاد؟؟

 • سلام. من روش مستقیم رو برای ازاد سازی سهام انتخاب کردم الان سوالم اینه که نمی خوام ۳۰% رو بفروشم و می خوام کل سهام رو که ازاد کردن در اینده به صورت یکجا و به قیمت روز بفروشم. اینطوری مشکلی پیش نمیاد ؟ یا کار خاصی باید کرد ؟ لطفا جواب بدین از سردرگمی خارج شیم. با تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هیچ اجباری برای فروش سهام عدالت وجود نداره و شما تا هر زمان که صلاح دونستید میتونید این سهام رو نگهدارید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، هیچ اجباری برای فروش سهام عدالت وجود نداره و شما تا هر زمان که صلاح دونستید میتونید این سهام رو نگهدارید

 • سعیدانصاری

  با سلام من میتونم سی درصدسهاممو با گوشی بفروشم؟یاحتما بایدبرم بانک؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شما میتونید برای فروش سهام عدالتتون از طریق کلیه ابزارهای متصل به اینترنت درخواست بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شما میتونید برای فروش سهام عدالتتون از طریق کلیه ابزارهای متصل به اینترنت درخواست بدید

 • دلیل تفاوت فاحش ارزش سهام بعضی پتروشیمی در چیست؟

 • سلام وقت بخیر
  این دو روز در بورس فعالم ممنون از سیگنال همه مطالبش اموزنده و عالی بودم که تقریبا همه رو مطالعه کردم
  یه سوال چرا در صفحه شخصی بورس من سهام عدالت نمیاد ایا صفحه خاصی هست که سهام نشون بده کارگزایم مفیده
  مرسی

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای دسترسی به سهام عدالت باید از سامانه های اختصاصی ای که برای این کار ایجاد شده استفاده کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای دسترسی به سهام عدالت باید از سامانه های اختصاصی ای که برای این کار ایجاد شده استفاده کنید

 • با سلام. من روش مستقیم رو انتخاب کردم اما برای احراز هویت نرفتم هنوز . میخواستم بدونم اگر من در صفحه مشخصات دارایی سهام ها درخواست فروش بزنم و 30 درصد رو برای من بفروشن چقدر از مبلغ کل رو به عنوان کمیسیون یا هرعنوانی برمیدارن؟؟؟؟؟؟؟ مثلا الان ارزش سهامم 16 میلیون تومان است 30 درصد آن چقدر میشه و چقدر کارمزد کم میکنن ازش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تنها کارمزدی که شما پرداخت میکنید کارمزد معاملاتی همراه با مالیات است و در مجموع کمتر از یک درصد از قیمت معامله خواهد بود

 • مجتبی مهدی پور

  سلام داخل کارگزاری ها برای من می نویسه برای کد ملی کارگزار ناظر تعیین شده ولی من نمیدونم کجا اینکارو کردم، توسایت سهام عدالت هیچ درخواست فروشی نیست اما نمی تونم وارد کارگزاری بشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای این کار باید به اولین سایتی که برای مشاهده سهام عدالت خودتون به اون مراجعه کردید(به جز سایت سهام عدالت) مراجعه کنید

 • ببخشید برای فروش سهام عدالت به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت رفتیم انجام دادیم بعدش باید چکار کنیم ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق درگاه هایی که کارگزاری ها ایجاد کرده اند درخواست فروش سهام خودتون را وارد کنید

 • ناشناس

  سلام
  توی سایت سهام عدالت ارزش سهام من رو زده۴۰۹هزارتومان..بعد حالا میخواستم سی درصد سهامم رو بفروشم…سوالم این هست که سی درصد سهامم چقد میشه؟و اینکه آیا هفتاد درصدبقیه اش رو دارم ؟و بعدا مثلا یه سال دیگه میتونم بفروشمش؟یا اینکه کلا از بین می ره دیگه سهامم…..و سوال دیگه ام این هست که برای فروش سی درصد از کجا شروع کنم برای اقدام؟اینترنتی ام میشه یا فقط حضوری هست؟…. ممنون میشم راهنماییم کنید ..بعد به بانک بفروشم بهتره بنظرتون؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که میخواهید از آخرین وضعیت دارایی های سهام عدالت خودتون مطلع بشید به (این مقاله) مراجعه کنید

 • مریم قاسمی پناهی

  سلام من مایلم یک سوم سهام عدالت خود را بفروشم به کجا مراجعه کنم ،بانکی که شبا دادم قبول نکرد کافی نت و پیشخوان دولت هم قبول نکردن پیشنهاد شما چیست؟ ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که روش مستقیم رو انتخاب کردین برای فروش سهام عدالت تون باید اول ثبت نام و احراز هویت سجام رو تکمیل کنید. سپس با استفاده از گزینه سهام عدالت در سایت کارگزاری تون می تونید نسبت به فروش سهام عدالتتون اقدام کنید.
   در صورتی که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردین، باید تا زمان ثبت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس صبر کنید و در نهایت بعد از ثبت این شرکت‌ها، می‌تونید دارایی تونن از این شرکت‌ها را به صورت کامل از طریق بورس بفروشید.

 • محمد مهدی پور

  سلام خود فرد دارای سهام عدالت میتونه 30 درصد شو حساب کنه و درخواست فروش بده مثلا 500 سهم از یک شرکت 200 تا از شرکت دیگه تا برسه به 30 درصد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در صورتی که گزینه «تعداد سهام جهت فروش» برای هر سهم در صفحه مربوطه وجود داشته باشد، این کار امکان پذیر است.

 • سلام ببخشید…برای کسایی که هنوز نمیتونن سیم کارت داشته باشن به اسم خودشون…برای فروش باید چیکار کنن؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در آخرین اطلاعیه سازمان خصوصی سازی اعلام شده که برای افراد زیر 18 سال ولی یا قیم باید در سامانه سجام ثبت نام کند و با همون شماره تلفن در کارگزاری ها درخواست فروش بدهد و کارگزاری ها این امکان رو پیدا کردند که براساس اطلاعات سجام اجازه ثبت درخواست فروش رو به این افراد بدهند

 • محمد فلاح

  با سلام و ارزوی سلامتی
  دوستان عزیز سیگنالی حالا که همت کردید و واقعا همچین برنامه بسیار عالی و کارآمدی رو ساختین ایا بهتر نمی شد که امکان فروش سهام عدالت رو هم به قابلیت های بیشمارتون اضافه میکردید….
  سلامت و پیروز باشید.

 • وحیدحصاری

  خیلی از گروه دست اندرکارسیگنال ممنون وسپاسگزارم برای راه اندازی یک چنین اپ قدرتمند وبه روزی.افرین ودست مریضاد به شما

 • سلام کدوم سهم ها برای فروش بهتره چطوری انتخاب کنیم که ضررنکنیم ازفروششون چون آشنایی ندارم اصلا باسهام ها میخام 30درصدوبفروشم تو انتخاب سهم ها موندم

 • سلام خسته نباشید
  الان می خوابیم از طریق کافی نت اعلام فروش بزنیم چه مدت طول می کشه تا پول واریز بشه؟
  تا عید غدیر که گفتن ۶۰ درصد آزاد میشه درسته یا نه؟
  پول رو کلی به حساب میریزن؟
  خواهش میکنم جواب واضح بدید چون شنیدیم که خیلیاواریزی نداشتن
  سه تا سهم هم داریم از بانک سپه و ملت و صادرات
  این بانکها چطور واریز میکنن پول ؟
  چون خیلی خیلی گرفتاریم 😞

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام دوست عزیز، در زمینه اینکه چقدر طول میکشه تا بعد از ثبت درخواست فروش سهام عدالت پول به حساب شما واریز بشه، محدوده زمانی دقیقی مشخص نشده، بسته به شرایط بازار و سرعت عملکرد فروشنده ممکنه این زمان تغییر کنه، در مورد نوع پرداخت هم معمولا تا این لحظه پرداخت ها درچند مرحله انجام شده

 • مسلم شیبک

  باسلام من برای فروش سهام عدالت به بانک صادرات قبول نمیکند مینویسد دردسترس نیست شماره شبا هم تایید شده شماره تلفن هم به اسم خودم هست لطفاً راهنمای ام کنید

 • با سلام چرا سود سهام عدالت براي من واريز نشده در حاليكه براي همسرم واريز شده؟

 • امیر حسین توانا

  بخشید یه سوال داشتم اینکه من به بانک رفتم و سهام عدالت خودم رو فروختم ولی الان یه پول کمی واریز کردن ایا خودم میتونم برم تو گارکزاری ناظر و سهام عدالت خودم رو بفروشم؟ واینکه از طرف کارگزاری چقدر طول میکشه که پول واریز شه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امکان فروش مستقیم سهام عدالت در حال حاضر وجود نداره

 • پری نازنقدیان

  سلام من میتوانم نصف سهامم را بفروشم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از عید غدیر فروش 60 درصد از سهام عدالت امکان پذیر شده

 • یاسمین

  سلام وقتتون بخیر واقعا نیاز دارم ب راهنماییتون
  من الان میتونم بعد غدیرخم ک ۶۰ درصد سهام آزاد میشه رو بفروشم؟ممنون میشم زود ج بدین

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بله این امکان وجود داره

 • پیمان مظفری

  سلام من شماره تلفن رو تغیر دادم ولی بعدا فهمیدم که این شماره هم به اسم خودم نیست و خواستم دوباره تغییر بدم که سامانه اجازه تغییر شماره تلفن رو نمیده و میگه شماره شما قبلا ثبت شده الان باید چیکار کنم

 • ناشناس

  سلام من ۳۰ درصد سهامم حدود ۵ و خرده ای میشه. من ۱۲۰۰ درخاست فروش دادم از طریق مفید. الان باقیمانده سهامم شده ۲۶۰۰. ۱ میلیون و خرده ای معلوم نیست چیشد این وسط

 • سلام وخسته نباشید..
  اقا توی کار گزاری بانک سپه توی قسمت فروش سهم های زیاد میاد هر کدوم انتخاب کنیم مشکلی نداره؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، انتخاب بین این سهام آزاده اما مجموع ارزش اون ها نباید بیشتر از 60 درصد کل دارایی شما بشه

 • سلام من وقتی میرم تو اپ کیپاد که سهامم رو بفروشم میزنه شما باید به کارگزارتون مراجعه کنید از طریق ۱۵۶۹فهمیدم کارگزارم مفید میرم تو قسمت فروش سهام عدالت کارگزاری مفید میزنه شما قبلا کارگزاردیگر انتخاب کردین قشنگ مسخره کردن واسه همسرم هم خطشو میخوام تغییر بدم از طریق سامانه گزینه تغییر شماره رو نمیاره حالا باید چیکار کنیم؟

 • سلام
  روش فروش برای افرادی که روش غیرمستقیم رو انتخاب کردن رو ممکنه توضیح بدین؟

 • سلام وقتتون بخیر
  امروز بانک‌به من گفت که سهام عدالت بعد از فوت به دولت می‌رسد . میخواستم بدونم این حرف حقیقت داره؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر همچین چیزی صحت نداره و سهام عدالت مثل هر دارایی دیگری به ارث میرسه

 • سلام . توی یکی از کارگزاری ها میخوام سهام عدالتمو بفروشم . شماره ی شبا رو تازه تغییر دادم و شماره شبای مال کارت بانک سپه ام رو وارد کردم ولی توی سایت کارگزاری ، نام بانک رو نوشته کشاورزی . البته شماره شبایی که نوشته درسته ولی مال بانک سپه هست. پس چرا نام بانک رو نوشته کشاورزی ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا به دلیل خطا در سامانه کارگزاری هست

 • علیرضا

  سلام من 30 درصد اول سهام عدالت رو از طریق بانک اقدام به فروش کردم که هنوز بعد از دوماه نفروخته امکانش هست برای فروش 30 درصد دوم خودم بخوام از طریق کارگزاری بفروشم یا چون قبلا برای 30 در صد ول از طریق بانک اقدام کردم امکانش نیست
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، متاسفانه تا این لحظه در این مورد اطلاعات دقیقی در دسترس نیست

 • مریم نجفی

  سلام خسته نباشید من ازطریق سایت بانک ملی درخواست فروش 30 درصدسهام عدالت رو دادم وبرام کدپیگیری اومد وبعداز سه هفته هنوزپولی برام واریزنشده میخوام بدونم باید بعدازثبت ازطریق سایت بازهم بایدحضوری مراجعه کنم؟؟؟؟؟؟ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در شرایطی که شماره شبا درست ثبت نشده باشه، حساب به نام فرد متقاضی نباشه یا حساب فعال نباشه بانک ها در پرداخت با مشکل مواجه میشن، لطفا این موارد رو با بانک خودتون چک کنید

 • سهراب امیری

  سلام .من سهام عدالت رو آزاد سازی نکردم آیا امکانش هست که آزاد سازی کنم ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای شما روش غیر مستقیم انتخاب شده، در حال حاضر امکان تغییر این انتخاب وجود نداره

 • مریم قایدی

  سلام دوماه برای فروش سهام رفتم بانک ملی گفتن با برنامه بله یا ایوا خودتون بفرشید چندتا مراحل اول جواب میدن ولی مرحله اخر که پیام تایید باید بیاد برام نمیاد شماره به نام خودم هست و بانک تایید کردم هزار بار تلاش کردم بی فایده علت چیه ممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق بقیه کارگزاری ها و بانک ها هم امتحان کنید

 • سلام من شمارتلفنم رو همون2ماه پیش از طریق سامانه سهام عدالت تغییر دادم و به نام خودم هستش و دیگه نمیشه ورود کرد ولی کارگزاری آگاه نه نام کاربری نه رمز ورود نمیشه گرفت یک جا میرم می‌گه شما قبلاً ثبت نام کردید یک جا میرم می‌گه اکانت شما دره حال استفاده می باشد در حالیکه من با همین شماره وارد سایت سهام میشم و دارایی خودم رو میبینم لطفاً راهنمایی کنیدمتشکرم ها

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید، بعد از انتخاب عدد 1 و وارد کردن شماره ملی، نام کارگزار ناظر سهام عدالت شما اعلام میشه

 • شهریار

  با سلام چگونه میتوان ۳۰ درصد اول را بعد از آزاد سازی ۳۰ درصد دوم بفروشیم ؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، باقیمانده سهمیه 30 درصدی اولیه همراه با سهمیه 30 درصدی دوم قابل معامله است

 • سمانه اصل مرز

  سلام من ی ماه فروختم سی درصد اول رو فقط ۲تومن واسم ریختن

 • امیر حسین بزری

  سلام خسته نباشید من تامرحله اخر فروش میرم تو کار گذاری مفید اما کد تایید برام نمیاد چیکار کنم

 • اکرم پوراسکندر

  سلام برای فروش سهام عدالت کد تایید میخواد که به شماره بنده ارسال نمیشه

 • یوسف وزیری

  با سلام من شمارم به نام پدرم هست باید شماره پدرمو داخل سایت سهام وارد کنم مشکلی پیش نمیاد

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای افراد بالای 18 سال باید شماره تلفن به نام فرد متقاضی باشد

 • امیرحسین جعفری

  سلام ببخشید این که میگن باید برای بانک وثیقه بزاریم یعنی چی مگه سهام برای خودمون نیست واین که صاحب سهام نیستیم که باید برای بانک وثیقه بزاریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای فروش سهام عدالت هیچ وثیقه ای نیاز نیست، گفته شده که بعضی بانک ها بر اساس سهام عدالت به شما وام می دهند و این سهام رو به جای وثیقه ضبط میکنند که البته بعد از بازپرداخت وام سهام آزاد خواهند شد

 • سلام وقا بخیر . من تو سایت کارگزاری برای فروش تعداد مشخص میکنم و ثبت درخواست میزنم . ولی در اخر به شماره تلفنم کد نمیاد که ارسال سفارش کنم

 • سلام خسته نباشید
  کد ملی رو که در درگاه فروش سهام عدالت بانک ملت میزنم
  این پیغام میده “اطلاعات سهامدار از سامانه سهام عدالت دريافت نشده است.”
  راهنمایی میفرمائید
  با تشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از درگاه فروش سایر بانک ها و کارگزاری ها استفاده کنید

 • اگه کارگزاری رو انتخاب کرده باشم دیگه نمیتونم از طریق بانک سهاممو بفروشم؟

 • سلام خسته نباشید سهام من یک. میلیونی شصت درصدبفروشم چقدروکی به حسابم واریزمیشود؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، ارزش این سهام به قیمت روز ثبت درخواست و اعمال آن بستگی داره و از نظر زمان پرداخت هم مهلت خاصی برای اون در نظر گرفته نشده

 • سلام من حدود یک ماهه شماره تلفن خود را در سایت سهام عدالت ویرایش کردم اما هنوز نمیتونم وارد هیچ کارگزاری ای بشم بازم خطا میزنه که شماره تلفنم معتبر نیست من الان باید چه کاری انجام بدم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، از طریق پشتیبانی سجام دلیل عدم اصلاح شماره تلفن را بررسی کنید

 • فرزانه

  سلام.من شماره موبایلمو تو سجام و کارگزاری اصلاح کردم ولی و پیام ثبت هم اومد ولی الان برای فروش میگ شماره موبایل تامعتبره..چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شماره تلفن در سامانه سجام با سامانه سهام عدالت متفاوت است و اصلاح یکی، دومی را تغییر نمیدهد

 • حسین گلعلیزاده

  الان من بخوام سهامم رو ۳۰ درصد رو بفروشم چقدر زمان میبره پولم دستم برسه و اینکه ایا پول واریزی به شماره کارتی که ثبت شده واریز میشه یا شماره کارت دیگه هم میشه واریز کنن؟ اخه کارتم از طرف دادگاه بسته شده

 • سلام سپاس فراوان از لطف تون و وقتی که اختصاص میدید تا ابهامات رو برطرف کنید در حالیکه این وظیفه خود ستاد هست که مردم رو درست راهنمایی کنه ! من یک سوال کلی دارم و واقعا هرچی جستجو کردم پاسخی پیدا نکردم
  ببینید من روش مستقیم رو انتخاب کردم….احراز هویت ….و کد بورسی هم دارم ! قصد فروش هم ندارم اما اصلا نمیدونم در این مرحله من و امثال من باید چکار کنیم ؟! من و خیلی های دیگر اصلا قصد نداریم ۳۹ درصد یا هر درصد دیگه ای از این سهام رو بفروشیم خب بعدش چی؟ اصلا چطوری میشه با این سهام کار کرد و به سود دهی رسید؟
  ممنون میشم اگر برای من و کسانی که سوال مشابه دارند خیلی شفاف توضیح بفرمایید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر شما فقط امکان فروش این سهام رو دارید البته که هیچ اجباری برای فروش وجود نداره و شما میتونید اون ها رو تا هر زمان که صلاح میدونید نگهدارید، احتمالا بعد از آزاد سازی کل این سهام، امکان انتقال اون ها به پرتفو کارگزاری ها فراهم خواهد شد

 • حسین رضایی

  سلام خسته نباشید
  من روش غیر مستقیم انتخاب کردم زمانی که شرکت به بورس اضافه بشن امکان فروش یکجا سهام عدالت وجود دارد

 • صادق آک

  سلام من ۳۰درصد اول رو از طریق اپلیکیشن ایوا فروختم‌و پولم اومد چرا این ۳۰ درصدرو نمیشه اونجوری بفروش؟؟

 • سلام من میخام ۶۰٪ سهاممو از طریق بانک بفروشم
  ولی فقط ۳۰٪ میاره برای فروش
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • ندا ملکی

  سلام وقتتون بخیر .. گفته شده بود بعد عید غد