راهنمای گام به گام احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

راهنمای گام به گام احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که برای ارائه بهتر و سریع‌تر خدمات توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، آغاز به کار کرده است. در این مقاله سوالات متداولی که کاربران در رابطه با احراز هویت غیر حضوری سجام با اپ سیگنال دارند، گردآوری شده است.

متقاضیان محترم سیگنال لطفا توجه فرمایید:

در صورتی که بنا به هر دلیلی بعد از پرداخت وجه، موفق به تکمیل احراز هویت غیرحضوری با اپ سیگنال نشدید، ابتدا حتما آخرین نسخه اپ سیگنال (2.7.1) را از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود و نصب نموده سپس بدون نیاز به پرداخت مجدد وجه با گوشی خود یا گوشی فردی دیگر مراحل احراز هویت را از ابتدا انجام دهید تا مشکل شما برطرف شود.

لازم به ذکر است برای افراد زیر 18 سال و افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند، در حال حاضر امکان استفاده از این سامانه میسر نیست.

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است، نه یک سامانه تجاری؛ هدف آن نیز کسب درآمد نیست، بلکه می‌خواهد یک سامانه مادر برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان ایجاد کند. این سامانه برای ثبت‌نام اولیه تمامی سرمایه‌گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می‌شود، بنابراین می‌توان آن را یک سامانه ملی نیز نامید.

بر اساس مصوبه سازمان بورس، همه سرمایه‌گذاران (چه افرادی که قبلا کد بورسی گرفته‌اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند) باید به سامانه سجام مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کنند.

شرایط و قوانین اولیه برای احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

 پیش از شروع احراز هویت سجام در اپلیکیشن سیگنال، باید واجد تمام شرایط زیر باشید و در صورت نبود هریک از این شرایط، امکان انجام احراز هویت میسر نخواهد بود.

شرایط احراز هویت غیرحضوری سجام به شرح زیر است:

 • فرد باید قبلا ثبت‌نام اولیه در سامانه سجام را انجام داده و کد پیگیری 10 رقمی را دریافت کرده باشد.
 • متقاضی حتما باید بالای 18 سال باشد.
 • دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
 • انجام احراز هویت تنها برای افراد حقیقی ایرانی امکان پذیر است.
 • تمامی اطلاعات ثبت شده توسط افراد حقیقی (عکس، فیلم، مدارک) باید مربوط به خود شخص باشد و احراز هویت نیز باید توسط خودشان انجام شود و در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، احراز هویت با مشکل روبرو خواهد شد. البته امکان انجام احراز هویت با گوشی هوشمند شخص دیگر وجود دارد، اما مراحل باید توسط متقاضی طی شوند.

سوالات و مشکلات متداول کاربران

ما سعی کرده‌ایم به تعدادی از سوالات و ابهامات متداول در رابطه با احراز هویت غیر حضوری سجام در اپ سیگنال پاسخ دهیم، تا در صورت بروز هر یک از این مشکلات، کاربران راه‌حل آن را بدانند.

با استفاده از لینک زیر می‌توانید به پاسخ تمامی سوال‌های خود در رابطه با ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در اپ سیگنال برسید.

سوالات متداول در رابطه با سامانه سجام


راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال

پس از اشنایی با سجام و سوالات متداولی که در فرآیند احراز هویت غیر حضوری ممکن است برایتان پیش بیاید، حال با استفاده از موارد تکمیلی زیر می‌توانید ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری سجام خود را به سادگی و گام به گام توسط اپ سیگنال انجام دهید.برای دانلود اپلیکیشن سیگنال روی این لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید که شرط اولیه برای انجام احراز هویت ثبت نام در سامانه سجام است، اگر قبلا از طریق سایت سجام ثبت نام در این سامانه را انجام داده‌اید، می‌توانید به مرحله بعد یعنی احراز هویت غیر حضوری بروید. در غیراینصورت ابتدا باید به ترتیب مراحل زیر ثبت نام خود در سجام را انجام دهید.

برای ثبت نام در سامانه سجام به اطلاعات هویتی، محل سکونت و شماره شبای مربوط به یک حساب در یکی از بانک‌های داخلی به نام شخص متقاضی نیاز دارید. پس از تهیه این اطلاعات فرآیند ثبت نام غیر حضوری سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال را با انتخاب گزینه ثبت نام سجام شروع کنید.

در اولین مرحله شماره تلفن همراه فعالی که به آن دسترسی داشته باشید (ترجیحاً متعلق به متقاضی باشد) به همراه کد ملی متقاضی را وارد کنید. پس از انتخاب گزینه “درخواست کد تایید” یک پیامک حاوی کد 5 رقمی به شماره وارد شده ارسال می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام اول

در مرحله بعد پس از وارد کردن کد تایید، گزینه ارسال را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دوم

در این مرحله شما باید هزینه 10 هزار تومانی ثبت نام در سامانه سجام را از طریق کارت بانکی متصل به شبکه شتاب پرداخت کنید. در صورت تمایل به ادامه گزینه پرداخت را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام سوم

پس از پرداخت و مشاهده گزینه “انتقال به سایت پذیرنده” این گزینه را انتخاب کنید و به هیچ عنوان از گزینه برگشت مرورگر خود استفاده نکنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام چهارم

 در مرحله بعد گزینه برگشت به اپلیکیشن سیگنال را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام پنجم

در این مرحله شما وارد فرآیند ثبت اطلاعات متقاضی می‌شوید. توجه کنید که اطلاعات هویتی وارد شده باید کاملاً منطبق بر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثبت احوال باشد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام ششم

در ادامه به مرحله ثبت اطلاعات محل سکونت وارد می‌شوید. وارد کردن اطلاعات محل سکونت به صورت کامل همراه با کد پستی و شماره تلفن ثابت الزامی است. در قسمت پایین همین فرم بخشی تحت عنوان اطلاعات تکمیلی قرار داده شده که در صورت تمایل و در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانید آن را وارد کنید اما عدم تکمیل آن تداخلی در ثبت نام شما ایجاد نخواهد کرد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هفتم

در گام بعدی اطلاعات شغلی ثبت می‌شود. انتخاب شغل مورد نظر از لیست کشویی اول و پر کردن اطلاعات ادرس و تلفن تماس الزامی است. در صورتی که فرد خانه‌دار یا محصل بود می‌توان از آدرس و کد پستی محل سکونت در این بخش استفاده کرد. در این فرم نیز بخش اطلاعات تکمیلی در نظر گرفته شده و در صورت تمایل می‌توانید این بخش را تکمیل کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هشتم

در مرحله بعد شما باید میزان آشنایی با بورس و پیش‌بینی خود از سطح معاملات یکسال آینده خود را وارد کنید. پر کردن فیلد های ارزش روز دارایی و میزان درآمد اختیاری است.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام نهم

در مرحله بعد در صورتی که در گذشته در بورس یا سایر بازارهای مالی برای شما کد سهامداری صادر شده است باید کد و نوع بازار را ثبت کنید. پر کردن اطلاعات این بخش اختیاری است.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دهم

در صورت وجود کد بورسی و تمایل شما به ثبت آن روی افزودن کد سهامداری دیگر کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. در این فرم نام بازار و بخش‌های حرفی و عددی کد سهامداری قدیمی خود را وارد کرده و گزینه “افزودن کد” را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام یازدهم

پس از ثبت کد سهامداری قدیمی این کد به صورت زیر نمایش داده خواهد شد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دوازدهم

در مرحله بعد شما باید اطلاعات حساب بانکی مربوط به متقاضی را وارد کنید. در این مرحله امکان ثبت بیش تر از یک حساب وجود دارد اما ثبت حداقل یک حساب الزامی است. توجه داشته باشید که حساب بانکی ثبت شده باید صرفا به نام متقاضی و غیرمشترک باشد. این موضوع برای همه، حتی افراد زیر 18 سال صدق می‌کند.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام سیزدهم

با انتخاب گزینه “افزودن حساب بانکی” صفحه زیر نمایش داده می‌شود. در این مرحله شما باید شماره حساب، شماره شبا، نام بانک و اطلاعات شعبه صادر کننده حساب را وارد کنید. درصورت عدم دسترسی به کد شعبه می‌توانید از طریق سایت بانک بر اساس آدرس ، به این کد دست پیدا کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام چهاردهم

پس از افزودن حساب، نام بانک در کادر شماره 1 و شماره حساب در کادر شماره 2 نمایش داده می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام پانزدهم

بعد از ثبت حساب‌های مورد نظر و انتخاب گزینه “مرحله بعد” فرآیند وارد کردن اطلاعات توسط شما به پایان می‌رسد و یک پیش نمایش از کل اطلاعات وارد شده به شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که اطلاعات مورد تایید شماست گزینه تایید نهایی را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام شانزدهم

با انتخاب گزینه تایید نهایی عملیات ارسال اطلاعات شما انجام می‌شود. در صورت موفقیت آمیز بودن این فرآیند با پیام زیر مواجه می‌شوید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هفدهم

پس از بررسی و صحت سنجی اطلاعات وارد شده توسط شما ، در صورت تایید کلیه اطلاعات یک کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود. این کد برای شروع فرآیند احراز هویت الزامی است.


نحوه احراز هویت غیرحضوری (الکترونیکی) سجام با اپ سیگنال

توجه داشته باشید که برای احراز هویت موفقیت آمیز شما باید کلیه اطلاعات مورد نیاز که در ادامه ذکر خواهند شد مطابق قواعد اعلام شده و توسط شخص متقاضی تهیه شود. در صورت عدم رعایت این قواعد و رد شدن احراز هویت توسط کارشناس مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

برای شروع فرآیند احراز هویت ابتدا وارد اپلیکیشن سیگنال شوید و روی قسمت احراز هویت سجام (کادر قرمز) کلیک کنید.

در مرحله بعد برای شروع فرآیند احراز هویت روی گزینه مربوطه (کادر قرمز) کلیک کنید.

همانطور که پیش از این هم گفته شد برای انجام فرآیند احراز هویت باید تمامی شرایط زیر را داشته باشید.

در مرحله بعد کادر زیر به شما نمایش داده می‌شود، هزینه انجام احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال مبلغ 10 هزار تومان است. توجه داشته باشید در صورت بروز خطا در فرآیند احراز هویت می‌توانید بدون نیاز به پرداخت مجدد هزینه فرآیند را دوباره انجام دهید.

در مرحله بعد باید در کادر مربوطه شماره موبایل خود را وارد کرده و کد امنیتی را وارد کنید، سپس روی گزینه درخواست کد تایید کلیک کنید.

در مرحله بعد باید کد تایید 6 رقمی که به شماره همراه شما ارسال شده است را در کادر مربوطه وارد کرده و روی دکمه تایید کلیک کنید.

در مرحله بعد باید کد ملی، کد پیگیری 10 رقمی ثبت نام سجام و سریال پشت کارت ملی خود را وارد کنید و گزینه تایید و ارسال را بزنید.

در مرحله بعد کد 5 رقمی تایید شروع احراز هویت به شماره همراه شما ارسال می‌شود، کد ارسال شده را وارد کرده و روی گزینه تایید کلیک کنید.

در مرحله بعد قوانین و شرایط احراز هویت به شما نمایش داده می‌شود، پیشنهاد می‌شود حتما این قوانین و شرایط را مطالعه کرده سپس فرآیند احراز هویت خود را ادامه دهید.

در مرحله بعد

در مرحله بعد با کلیک بر روی کادر دوربین باید تصویر سلفی از خود بگیرید. پیشنهاد می‌شود قبل از گرفتن عکس حتما راهنمای شرایط تصویر سلفی را مطالعه کنید.

عکسی سلفی مانند نمونه زیر از خود گرفته و آپلود کنید.

در مرحله بعد باید عکسی از نمونه امضای خود روی برگه کاملا سفید گرفته و آپلود کنید. پیشنهاد می‌شود قبل از ارسال عکس شرایط مورد قبول برای امضا را مطالعه کنید.

هنگام گرفتن عکس از نمونه امضا دقت کنید حتما امضای شما در کادر سبز رنگ باشد. (مانند عکس زیر)

از امضای خود عکس گرفته و آپلود کنید. دقت کنید اگر در هر مرحله‌ای قصد تغییر اطلاعات یا بازگشت به مراحل قبل را داشته باشید، می‌توانید با استفاده از گزینه ” مرحله قبل” در بالای صفحه به یک مرحله قبل‌تر بازگشته و تغییرات لازم را انجام دهید.

پس از ارسال امضا وارد مرحله ضبط ویدئو می‌شوید. در این مرحله دو حالت مختلف وجود دارد که دسترسی به این دو حالت برای تمامی متقاضیان امکان پذیر است.

حالت اول) خواندن متن و ضبط ویدئو

حالت دوم) استفاده از حرکات اشاره دست. این مورد بیشتر به درد افراد ناتوان در تکلم یا افراد بی سواد می‌خورد. بصورت دلخواه یکی از این دو حالت را انتخاب کرده و وارد مرحله بعد شوید.

اگر حالت اول یعنی خواندن متن را انتخاب کرده باشید مانند تصویر زیر متن نمایش داده شده بالای کادر را با صدای بلند و کلمه به کلمه عینا تکرار کنید.

اگر حالت دوم یعنی استفاده از حرکات دست را انتخاب کنید سه تصویر بالای کادر به شما نمایش داده می‌شود که باید با مکث و با دست راست عینا هریک از تصاویر را اجرا کنید. (مانند تصویر زیر)

در مرحله بعد فیلم ضبط شده به شما نمایش داده می‌شود که در صورت نیاز می‌توانید با برگشت به مرحله قبل فرآیند را مجددا انجام دهید. در صورت عدم نیاز به ضبط مجدد فیلم روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

پس از انجام کلیه کارهای مذکور باید ضمن مطالعه تعهد نامه صحت و اعتبار مدارک ارسالی خود را تایید کنید. برای این کار روی دکمه تایید و ارسال مدارک کلیک کنید.

پس از زدن دکمه تایید مدارک شما جهت تایید و بررسی ارسال می‌شود.

در مرحله آخر و پس از ارسال مدارک متقاضی باید هزینه احراز هویت غیرحضوری که مبلغ 10 هزار تومان هست را پرداخت کند. توجه داشته باشید که قبل از پرداخت نهایی با استفاده از گزینه ویرایش اطلاعات و فایل های ارسالی می‌توانید مجددا و در صورت عدم صحت اطلاعات وارد شده، مراحل قبلی را دوباره انجام دهید.

ارتباط با کارشناسان سیگنال برای سوالات احتمالی

کارشناسان ما برای آسودگی خاطر متقاضیان سیگنال، مقاله ای گردآوری کرده اند که تمامی ابهامات و سوالات متداول کاربران در آن پاسخ داده شده است. برای دسترسی به این مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نظرات کاربران
 • حسین شفیعی

  بعد از احراز هویت چه کار باید بکنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت به کارگزاری تون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و بتونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • احراز هویت غیر حضوری متاسفانه در قسمت ضبط فیلم مشکل داره و فیلم را ضبط نمیکند …
  چیکار باید کرد؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، مراحل را بدون نیاز به پرداخت مجدد وجه دوباره و با گوشی دیگری امتحان کنید.

 • سلام، من چند روز پیش ثبت نام کردم در سامانه سجام، امروز هم از طریق برنامه سیگنال احراز هویت شدم ک پیامکش برام اومد با موفقیت انجام شده،اما کد بورسی ندارم، چیزی برام ارسال نشد درباره کد بورسی، اگه میشه راهنمایی کنین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا تا یک هفته زمان میبره.

 • جواد بصیرت خواه

  من توی سیگنال احراز هویت انجام دادم خیلییم خوب بود
  فقط به من جواب بدید که چقدر طول می کشه پیامک تایید برام بیاد؟؟؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما با سیگنال، بعد از ثبت درخواست 48 ساعت طول میکشه که پیامک تایید برای شما ارسال بشه.

 • علی جنابی نمین

  با سلام من ثبت نام اولیه رو کردم و برای اهراز هویت هزینه رو هم پرداخت کردم ولی در آخر مینویسه داده های ورودی معتبر نیستند فقط این رو بگم که من کارت هوشمند ندارم و کد پیگیری رو وارد میکنم. کد ملی ……

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • سید صمد نورآبادی

  خوب بود

 • ناشناس

  پس چرا احرازهویت غیرحضوری نداره برنامه؟؟
  من الان میخام انجام بدم چجوری انجام بدم

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام. نسخه جدید 2.4.2 سیگنال را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید، بنر ثبت‌نام و احراز هویت سجام در صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد.

 • خدامراد الهیاری

  سلام افراد زیر 10سال کارت ملی ندارند چکار باید بکنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در حال حاضر احراز هویت برای افراد فاقد کارت ملی هوشمند از طریق اپلیکیشن سیگنال وجود ندارد.

 • سلام وقت بخیر
  یه قسمتی در تبت نام سجام هستش که باید کد بورسی وارد بشه دارندگان سهام عدالت یا صندوق دارا یکم که الان ازشون خواسته شده در سجام ثبت نام کنن اون کد بورسی رو از کجا باید تهیه کنن قرار بود که کد بورسی برای همه صادر بشه ولی فعلا که کد نداریم لطف کنید راهنمایی کنید
  با تشکر از تهیه کنندگان
  اپلیکیش بسیار مفید و کاربردی سیگنال

  • کارشناس سهام

   دوست عزیز سلام، اخذ کد بورسی پس از ثبت نام سجام و احراز هویت صادر می شود

 • فربد کدخدا

  پس از تایید احراز هویت باید چه کار کنم بتونم معامله تو بورس انجام بدم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت به کارگزاری تون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و بتونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • فریس اسدی

  با سلام و عصر به خیر.بنده که کد بورسی دارم و با کارگزاری مفید از پارسال به خریدوفروش مشغول هستم آیا برای سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده ام قبلا،نیاز مجدد به احراز هویت جهت عکس و امضا دارم یا خیر؟ممنون هستم از راهنمایی شما.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام مراحل احراز هویت را طی کرده باشند.

 • ممنون از مطالب و راهنماییهای عالیتون

 • شیرکو قادرپور

  با سلام .. تقریبا چند روز بعداز احراز هویت جوابش میاد؟ من ٥ روزه احراز هویت کردم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، 7 روز کاری. (پنج شنبه و جمعه ها و روزهای تعطیل رسمی به حساب نمیان)

 • حامد نصری

  سلام و خسته نباشید خدمت شما،مرسی از برنامه قشنگتون،من یه سوال دارم جایی بهتر از اپلیکیشن شما پیدا نکردم که بپرسم،خواهش میکنم زودتر جواب بدین،
  من الان هم توی سجام ثبت نام کردم،کد پیگیری گرفتم،توی سایت کارگزاری مورد نظرم هم پیش ثبت نام انجام دادم،بعدم که دیروز احراز هویت الکترونیکی انجام دادم و امروز صبح پیام اومد که با موفقیت احراز هویت شدم و توی وضعیتم نوشته سجامی شدید
  حالا سوالم اینه که من برای دریافت کد بورسی و معاملاتی آنلاین دیگه چه مراحلی رو باید انجام بدم؟
  ممنون از وقتی که گذاشتین برامون،خدا قوت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی و لطف شما به سیگنال، بعد از تکمیل مراحل احراز هویت کد بورسی برای شما ارسال میشه. بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون ارتباط بگیرین تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشین.

 • بعد ازین که احراز هویت انجام شد برای دریافت کد بورسی چه کاری باید بکنیم ایا صرف ثبت نام در سایت کارگزاری کافیه یا باید بازهم به دفتر پیشخوان مراجعه کنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت کد بورسی برای شما ارسال میشه. بعد از اون با مراجعه به کارگزاری می تونید نام کاربری و رمز عبور تون رو دریافت کنید و وارد پنل معاملات بشین.

 • AlibeikiSaeed

  ممنون از اطلاعات خوبتون من اگر یروز برنامه سیگنال باز نکنم روزم شب نمیشه

 • سلام این کد بورسی که میده مال کدوم کارگذاریه

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی می تونید به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید. کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه هست و متعلق به کارگزاری خاصی نیست

 • باتوجه به اینکه به افردا زیر ۱۸ سال کارت ملی نمی دهند و از طرفی من برای پسر ۱۴ ساله ام صندوق ثبت نام و در سجام هم قسمت ولی را هم انتخاب کرده ام راهنمایی بفرمایید چه کنم
  متشکرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند.

 • فاطیما

  سلام وقت بخیر ، در قسمت احراز هویت بعد از نوشتن کد ملی و کد پیگیری سجام و وارد کردن کد امنیتی ، پیغام میدهد: داده های ورودی نامعتبر هست !!
  چرا ؟ باید چکار کنم ؟؟

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • کاربر سیگنال

  ضمن سلام
  بنده مراحل رو کامل انجام دادم منتها در آخرین گام پیامی داد که “مراحل قبلی فرآیند طی نشده اند”. با این که تمام مراحل رو انجام داده بودم و تصاویر و ویدئو کامل بود. بعد از تکرار مجدد پیام ابطال توکن داد و در ورئد مجدد گفت: شما احراز هویت شده اید! پیام انتهایی شما رو هم اصلا نمایش نداد. ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.
  تشکر

  • کارشناس سهام

   سلام
   مشکل توکن برطرف شده ، مجددا امتحان نمایید

 • اگه بگه شما خودت نیستی چی?!! تکلیف هزینش چی میشه?

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، با رعایت موارد زیر فیلم تایید خواهد شد:
   کیفیت فیلم پایین نباشد، سرعت اینترنت ضعیف نباشد، گوشی نباید در فاصله ای زیاد از چهره متقاضی باشد، نور مکان مناسب باشد، فیلم و عکس باید بصورت انفرادی باشد، چهره فرد باید فاقد گریم باشد، تصویر سلفی و فیلم باید در یک مکان و یک وضعیت باشد.

 • حسین فلاح

  سلام
  چرا دکمه ضبط کار نمیکنه برای ضبط سلفی؟

  • کارشناس سهام

   احتمالاً در تنظیمات موبایل دسترسی گرفتن تصویر محدود شده است. به تنظیمات موبایل مراجعه نمایید یا اگر برایتان مشکل است برنامه را حذف و مجددا نصب نمایید

 • هرچی تلاش میکنم میزنه دادهای ورودی نا معتبر خسته شدیم

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • از کی احراز هویت الکترونیکی شروع میشه ؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، احراز هویت الکترونیکی هم اکنون در دسترس کاربران قرار داره. می تونید نسخه جدید 2.4.2 سیگنال را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید، بنر ثبت‌نام و احراز هویت سجام در صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد. موفق باشید.

 • حبيب قادربيگى

  من كه هنوز كارت ملى جديد نگرفته ام و نه رسيد دارم چكار بايد بكنم چطور احراز هويت بشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند.

 • مهدی خاکی

  برای دختر یکسالم ثبت نام سجام زده بودم.کد رهگیری ده رقمی رو داد.اومدم که به صورت غیر حضوری تکمیل ثبت نام کنم‌.اول ده هزار رو پرداخت کردم وارد که شدم دیدم پشت کارت ملی میخواد.حالا باید حضوری برم پیشخوان.ای کاش اول مراحل رو میرفت بعد پول کسر میکرد.الان پول من که پرداخت شده قابل برگشته؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند. سپس می‌تواند بدون پرداخت مجدد هزینه، احراز هویت را انجام دهد.

 • باسلام خسته نباشید من احراز هویت کردم در سیگنال الان نتیجه کی اعلام می شود و اطلاعات مورد قبول ثلک گردیده