راهنمای گام به گام احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

راهنمای گام به گام احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که برای ارائه بهتر و سریع‌تر خدمات توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، آغاز به کار کرده است. در این مقاله سوالات متداولی که کاربران در رابطه با احراز هویت غیر حضوری سجام با اپ سیگنال دارند، گردآوری شده است.

متقاضیان محترم سیگنال لطفا توجه فرمایید:

در صورتی که بنا به هر دلیلی بعد از پرداخت وجه، موفق به تکمیل احراز هویت غیرحضوری با اپ سیگنال نشدید، ابتدا حتما آخرین نسخه اپ سیگنال (2.6.4) را از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود و نصب نموده سپس بدون نیاز به پرداخت مجدد وجه با گوشی خود یا گوشی فردی دیگر مراحل احراز هویت را از ابتدا انجام دهید تا مشکل شما برطرف شود.

لازم به ذکر است برای افراد زیر 18 سال و افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند، در حال حاضر امکان استفاده از این سامانه میسر نیست.

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است، نه یک سامانه تجاری؛ هدف آن نیز کسب درآمد نیست، بلکه می‌خواهد یک سامانه مادر برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان ایجاد کند. این سامانه برای ثبت‌نام اولیه تمامی سرمایه‌گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می‌شود، بنابراین می‌توان آن را یک سامانه ملی نیز نامید.

بر اساس مصوبه سازمان بورس، همه سرمایه‌گذاران (چه افرادی که قبلا کد بورسی گرفته‌اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند) باید به سامانه سجام مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کنند.

شرایط و قوانین اولیه برای احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال

 پیش از شروع احراز هویت سجام در اپلیکیشن سیگنال، باید واجد تمام شرایط زیر باشید و در صورت نبود هریک از این شرایط، امکان انجام احراز هویت میسر نخواهد بود.

شرایط احراز هویت غیرحضوری سجام به شرح زیر است:

 • فرد باید قبلا ثبت‌نام اولیه در سامانه سجام را انجام داده و کد پیگیری 10 رقمی را دریافت کرده باشد.
 • متقاضی حتما باید بالای 18 سال باشد.
 • دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
 • انجام احراز هویت تنها برای افراد حقیقی ایرانی امکان پذیر است.
 • تمامی اطلاعات ثبت شده توسط افراد حقیقی (عکس، فیلم، مدارک) باید مربوط به خود شخص باشد و احراز هویت نیز باید توسط خودشان انجام شود و در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، احراز هویت با مشکل روبرو خواهد شد. البته امکان انجام احراز هویت با گوشی هوشمند شخص دیگر وجود دارد، اما مراحل باید توسط متقاضی طی شوند.

سوالات و مشکلات متداول کاربران

ما سعی کرده‌ایم به تعدادی از سوالات و ابهامات متداول در رابطه با احراز هویت غیر حضوری سجام در اپ سیگنال پاسخ دهیم، تا در صورت بروز هر یک از این مشکلات، کاربران راه‌حل آن را بدانند.

با استفاده از لینک زیر می‌توانید به پاسخ تمامی سوال‌های خود در رابطه با ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در اپ سیگنال برسید.

سوالات متداول در رابطه با سامانه سجام


راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال

پس از اشنایی با سجام و سوالات متداولی که در فرآیند احراز هویت غیر حضوری ممکن است برایتان پیش بیاید، حال با استفاده از موارد تکمیلی زیر می‌توانید ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری سجام خود را به سادگی و گام به گام توسط اپ سیگنال انجام دهید.برای دانلود اپلیکیشن سیگنال روی این لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید که شرط اولیه برای انجام احراز هویت ثبت نام در سامانه سجام است، اگر قبلا از طریق سایت سجام ثبت نام در این سامانه را انجام داده‌اید، می‌توانید به مرحله بعد یعنی احراز هویت غیر حضوری بروید. در غیراینصورت ابتدا باید به ترتیب مراحل زیر ثبت نام خود در سجام را انجام دهید.

برای ثبت نام در سامانه سجام به اطلاعات هویتی، محل سکونت و شماره شبای مربوط به یک حساب در یکی از بانک‌های داخلی به نام شخص متقاضی نیاز دارید. پس از تهیه این اطلاعات فرآیند ثبت نام غیر حضوری سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال را با انتخاب گزینه ثبت نام سجام شروع کنید.

در اولین مرحله شماره تلفن همراه فعالی که به آن دسترسی داشته باشید (ترجیحاً متعلق به متقاضی باشد) به همراه کد ملی متقاضی را وارد کنید. پس از انتخاب گزینه “درخواست کد تایید” یک پیامک حاوی کد 5 رقمی به شماره وارد شده ارسال می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام اول

در مرحله بعد پس از وارد کردن کد تایید، گزینه ارسال را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دوم

در این مرحله شما باید هزینه 10 هزار تومانی ثبت نام در سامانه سجام را از طریق کارت بانکی متصل به شبکه شتاب پرداخت کنید. در صورت تمایل به ادامه گزینه پرداخت را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام سوم

پس از پرداخت و مشاهده گزینه “انتقال به سایت پذیرنده” این گزینه را انتخاب کنید و به هیچ عنوان از گزینه برگشت مرورگر خود استفاده نکنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام چهارم

 در مرحله بعد گزینه برگشت به اپلیکیشن سیگنال را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام پنجم

در این مرحله شما وارد فرآیند ثبت اطلاعات متقاضی می‌شوید. توجه کنید که اطلاعات هویتی وارد شده باید کاملاً منطبق بر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثبت احوال باشد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام ششم

در ادامه به مرحله ثبت اطلاعات محل سکونت وارد می‌شوید. وارد کردن اطلاعات محل سکونت به صورت کامل همراه با کد پستی و شماره تلفن ثابت الزامی است. در قسمت پایین همین فرم بخشی تحت عنوان اطلاعات تکمیلی قرار داده شده که در صورت تمایل و در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانید آن را وارد کنید اما عدم تکمیل آن تداخلی در ثبت نام شما ایجاد نخواهد کرد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هفتم

در گام بعدی اطلاعات شغلی ثبت می‌شود. انتخاب شغل مورد نظر از لیست کشویی اول و پر کردن اطلاعات ادرس و تلفن تماس الزامی است. در صورتی که فرد خانه‌دار یا محصل بود می‌توان از آدرس و کد پستی محل سکونت در این بخش استفاده کرد. در این فرم نیز بخش اطلاعات تکمیلی در نظر گرفته شده و در صورت تمایل می‌توانید این بخش را تکمیل کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هشتم

در مرحله بعد شما باید میزان آشنایی با بورس و پیش‌بینی خود از سطح معاملات یکسال آینده خود را وارد کنید. پر کردن فیلد های ارزش روز دارایی و میزان درآمد اختیاری است.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام نهم

در مرحله بعد در صورتی که در گذشته در بورس یا سایر بازارهای مالی برای شما کد سهامداری صادر شده است باید کد و نوع بازار را ثبت کنید. پر کردن اطلاعات این بخش اختیاری است.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دهم

در صورت وجود کد بورسی و تمایل شما به ثبت آن روی افزودن کد سهامداری دیگر کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. در این فرم نام بازار و بخش‌های حرفی و عددی کد سهامداری قدیمی خود را وارد کرده و گزینه “افزودن کد” را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام یازدهم

پس از ثبت کد سهامداری قدیمی این کد به صورت زیر نمایش داده خواهد شد.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام دوازدهم

در مرحله بعد شما باید اطلاعات حساب بانکی مربوط به متقاضی را وارد کنید. در این مرحله امکان ثبت بیش تر از یک حساب وجود دارد اما ثبت حداقل یک حساب الزامی است. توجه داشته باشید که حساب بانکی ثبت شده باید صرفا به نام متقاضی و غیرمشترک باشد. این موضوع برای همه، حتی افراد زیر 18 سال صدق می‌کند.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام سیزدهم

با انتخاب گزینه “افزودن حساب بانکی” صفحه زیر نمایش داده می‌شود. در این مرحله شما باید شماره حساب، شماره شبا، نام بانک و اطلاعات شعبه صادر کننده حساب را وارد کنید. درصورت عدم دسترسی به کد شعبه می‌توانید از طریق سایت بانک بر اساس آدرس ، به این کد دست پیدا کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام چهاردهم

پس از افزودن حساب، نام بانک در کادر شماره 1 و شماره حساب در کادر شماره 2 نمایش داده می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام پانزدهم

بعد از ثبت حساب‌های مورد نظر و انتخاب گزینه “مرحله بعد” فرآیند وارد کردن اطلاعات توسط شما به پایان می‌رسد و یک پیش نمایش از کل اطلاعات وارد شده به شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که اطلاعات مورد تایید شماست گزینه تایید نهایی را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام شانزدهم

با انتخاب گزینه تایید نهایی عملیات ارسال اطلاعات شما انجام می‌شود. در صورت موفقیت آمیز بودن این فرآیند با پیام زیر مواجه می‌شوید.

راهنمای ثبت نام در سامانه سجام با اپ سیگنال گام هفدهم

پس از بررسی و صحت سنجی اطلاعات وارد شده توسط شما ، در صورت تایید کلیه اطلاعات یک کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود. این کد برای شروع فرآیند احراز هویت الزامی است.


نحوه احراز هویت غیرحضوری (الکترونیکی) سجام با اپ سیگنال

توجه داشته باشید که برای احراز هویت موفقیت آمیز شما باید کلیه اطلاعات مورد نیاز که در ادامه ذکر خواهند شد مطابق قواعد اعلام شده و توسط شخص متقاضی تهیه شود. در صورت عدم رعایت این قواعد و رد شدن احراز هویت توسط کارشناس مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

برای شروع فرآیند احراز هویت ابتدا وارد اپلیکیشن سیگنال شوید و در قسمت احراز هویت سجام کلیک کنید.

گام اول احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در مرحله بعد برای شروع فرآیند احراز هویت روی گزینه مربوط به این موضوع کلیک کنید.

گام دوم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

بعد از انتخاب این گزینه صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید کد ملی متقاضی به همراه کد پیگیری که در پایان فرآیند ثبت نام برای شما پیامک شده است را در آن وارد کنید.

گام سوم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

بعد از انتخاب گزینه تایید در مرحله قبل، یک پیامک حاوی کد تایید 5 رقمی برای شماره همراهی که در مرحله ثبت نام وارد کرده بودید ارسال خواهد شد. این کد را در کادر زیر وارد کرده و تایید را انتخاب کنید.

گام چهارم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در مرحله بعد شما به مرحله پرداخت هزینه احراز هویت وارد می‌شوید. در نظر داشته باشید که احراز هویت در تلفن های هوشمند با اندروید کمتر از 5 پشتیبانی نمی‌شود. همچنین در صورت عدم تایید فرآیند احراز هویت توسط کارشناس مربوطه هزینه پرداخت شده شما عودت داده نخواهد شد.

هزینه احراز هویت 10 هزار تومان است که می‌توانید از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید. برای این کار در صفحه زیر روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

گام پنجم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

پس از پرداخت موفقیت آمیز صفحه زیر نمایش داده خواهد شد. در این قسمت حتما روی گزینه برگشت به سایت پذیرنده کلیک کنید و به هیچ وجه از کلید برگشت مرورگر خود استفاده نکنید.

گام ششم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در صفحه زیر گزینه بازگشت به فرآیند احراز هویت را انتخاب کنید.

گام هفتم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

پس از بازگشت به محیط اپلیکیشن سیگنال صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود. در این قسمت مطابق تصویر راهنما سریال پشت کارت ملی هوشمند خود را در کادر مشخص شده وارد کنید. درنظر داشته باشید که در صورتی که برای کارت ملی ثبت نام کرده‌اید اما هنوز این کارت به دست شما نرسیده کد پیگیری رسید درخواست کارت ملی را در این قسمت وارد کنید.

گام هشتم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در گام بعد، باید عکس متقاضی در سامانه ثبت شود. برای این موضوع رعایت چند قانون الزامی هست:

 • تصویر متقاضی باید کاملا واضح باشد.
 • تمام صورت فرد باید قابل رویت باشد. استفاده از ماسک، عینک، کلاه، و هر مورد دیگری که باعث پوشاندن بخشی از صورت شود مجاز نیست.
 • رعایت شئونات اسلامی برای بانوان الزامی است.
 • تصویر باید از روبه رو گرفته شود و تصاویر نیم رخ قابل قبول نیست.
 • استفاده از هر گونه افکت تصویری برای تصویر غیر مجاز است.

در این مرحله با کلیک روی علامت (+) و دادن مجوز دسترسی به دوربین تلفن همراه اقدام به تهیه تصویر کنید.

گام نهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

توجه داشته باشید که تصویر شما باید در محدوده نمایش داده شده در تصویر زیر قرار داشته باشد.

گام دهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

پس از تایید، پیش نمایش تصویر برای شما نمایش داده می‌شود . در صورتی که تصویر به درستی نمایش داده نشده یا هریک از معیار های بالا را ندارد این تصویر را حذف و مجدد اقدام به عکس برداری نمایید. در غیر اینصورت گزینه مرحله بعد را انتخاب کنید.

گام یازدهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در مرحله بعد شما باید نمونه امضای خود را ثبت نمائید. برای این منظور روی یک کاغذ سفید امضای خود را بکشید و بعد از انتخاب گزینه (+) در تصویر زیر عکس آن را ثبت کنید.

توجه داشته باشید که کاغذ مورد استفاده باید کاملا سفید و بدون خط یا تصاویر پس زمینه باشد، همچنین امضای شما نباید هیچ گونه خط خوردگی ، تاریخ، نام یا نام خانوادگی باشد.

گام دوازدهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در صورت تایید پیش نمایش امضا مرحله بعد را انتخاب کنید. درادامه یک متن کاملاً تصادفی برای شما نمایش داده می‌شود. ابتدا یک مرتبه متن را بخوانید تا در فرآیند ضبط راحت تر باشید. به محض آمادگی برای ضبط گزینه ضبط ویدیو را انتخاب کنید و به نحوی که چهره شما مشابه آنچه در قسمت سلفی گفته شد در مرکز صفحه باشد این متن را بخوانید. توجه داشته باشید که محیط ضبط صدا باید کاملا آرام و صدای شما واضح باشد.

گام سیزدهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در مرحله بعد پیش نمایش تمام داده‌های شما ارائه می‌شود. در صورت تایید این اطلاعات گزینه “تایید اطلاعات” را انتخاب کنید.

گام چهاردهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

در صورت موفقیت در ارسال و ثبت اطلاعات در سرورهای نرم افزار پیام زیر برای شما نمایش داده می شود.

گام پانزدهم احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن سیگنال

ارتباط با کارشناسان سیگنال برای سوالات احتمالی

کارشناسان ما برای آسودگی خاطر متقاضیان سیگنال، مقاله ای گردآوری کرده اند که تمامی ابهامات و سوالات متداول کاربران در آن پاسخ داده شده است. برای دسترسی به این مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
 • حسین شفیعی

  بعد از احراز هویت چه کار باید بکنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت به کارگزاری تون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و بتونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • احراز هویت غیر حضوری متاسفانه در قسمت ضبط فیلم مشکل داره و فیلم را ضبط نمیکند …
  چیکار باید کرد؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، مراحل را بدون نیاز به پرداخت مجدد وجه دوباره و با گوشی دیگری امتحان کنید.

 • سلام، من چند روز پیش ثبت نام کردم در سامانه سجام، امروز هم از طریق برنامه سیگنال احراز هویت شدم ک پیامکش برام اومد با موفقیت انجام شده،اما کد بورسی ندارم، چیزی برام ارسال نشد درباره کد بورسی، اگه میشه راهنمایی کنین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا تا یک هفته زمان میبره.

 • جواد بصیرت خواه

  من توی سیگنال احراز هویت انجام دادم خیلییم خوب بود
  فقط به من جواب بدید که چقدر طول می کشه پیامک تایید برام بیاد؟؟؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما با سیگنال، بعد از ثبت درخواست 48 ساعت طول میکشه که پیامک تایید برای شما ارسال بشه.

 • علی جنابی نمین

  با سلام من ثبت نام اولیه رو کردم و برای اهراز هویت هزینه رو هم پرداخت کردم ولی در آخر مینویسه داده های ورودی معتبر نیستند فقط این رو بگم که من کارت هوشمند ندارم و کد پیگیری رو وارد میکنم. کد ملی ……

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • سید صمد نورآبادی

  خوب بود

 • ناشناس

  پس چرا احرازهویت غیرحضوری نداره برنامه؟؟
  من الان میخام انجام بدم چجوری انجام بدم

  • کارشناس بازار سهام

   با سلام. نسخه جدید 2.4.2 سیگنال را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید، بنر ثبت‌نام و احراز هویت سجام در صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد.

 • خدامراد الهیاری

  سلام افراد زیر 10سال کارت ملی ندارند چکار باید بکنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در حال حاضر احراز هویت برای افراد فاقد کارت ملی هوشمند از طریق اپلیکیشن سیگنال وجود ندارد.

 • سلام وقت بخیر
  یه قسمتی در تبت نام سجام هستش که باید کد بورسی وارد بشه دارندگان سهام عدالت یا صندوق دارا یکم که الان ازشون خواسته شده در سجام ثبت نام کنن اون کد بورسی رو از کجا باید تهیه کنن قرار بود که کد بورسی برای همه صادر بشه ولی فعلا که کد نداریم لطف کنید راهنمایی کنید
  با تشکر از تهیه کنندگان
  اپلیکیش بسیار مفید و کاربردی سیگنال

  • کارشناس سهام

   دوست عزیز سلام، اخذ کد بورسی پس از ثبت نام سجام و احراز هویت صادر می شود

 • فربد کدخدا

  پس از تایید احراز هویت باید چه کار کنم بتونم معامله تو بورس انجام بدم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت به کارگزاری تون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و بتونید وارد سامانه معاملات بشین. موفق و پرسود باشید.

 • فریس اسدی

  با سلام و عصر به خیر.بنده که کد بورسی دارم و با کارگزاری مفید از پارسال به خریدوفروش مشغول هستم آیا برای سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده ام قبلا،نیاز مجدد به احراز هویت جهت عکس و امضا دارم یا خیر؟ممنون هستم از راهنمایی شما.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز چه افرادی که از قبل کد بورسی داشته‌اند چه افرادی که درخواست صدور کد بورسی دارند، باید یکبار در سامانه سجام مراحل احراز هویت را طی کرده باشند.

 • ممنون از مطالب و راهنماییهای عالیتون

 • شیرکو قادرپور

  با سلام .. تقریبا چند روز بعداز احراز هویت جوابش میاد؟ من ٥ روزه احراز هویت کردم.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، 7 روز کاری. (پنج شنبه و جمعه ها و روزهای تعطیل رسمی به حساب نمیان)

 • حامد نصری

  سلام و خسته نباشید خدمت شما،مرسی از برنامه قشنگتون،من یه سوال دارم جایی بهتر از اپلیکیشن شما پیدا نکردم که بپرسم،خواهش میکنم زودتر جواب بدین،
  من الان هم توی سجام ثبت نام کردم،کد پیگیری گرفتم،توی سایت کارگزاری مورد نظرم هم پیش ثبت نام انجام دادم،بعدم که دیروز احراز هویت الکترونیکی انجام دادم و امروز صبح پیام اومد که با موفقیت احراز هویت شدم و توی وضعیتم نوشته سجامی شدید
  حالا سوالم اینه که من برای دریافت کد بورسی و معاملاتی آنلاین دیگه چه مراحلی رو باید انجام بدم؟
  ممنون از وقتی که گذاشتین برامون،خدا قوت

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی و لطف شما به سیگنال، بعد از تکمیل مراحل احراز هویت کد بورسی برای شما ارسال میشه. بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون ارتباط بگیرین تا نام کاربری و رمز عبور رو دریافت کنید و وارد سامانه معاملات بشین.

 • بعد ازین که احراز هویت انجام شد برای دریافت کد بورسی چه کاری باید بکنیم ایا صرف ثبت نام در سایت کارگزاری کافیه یا باید بازهم به دفتر پیشخوان مراجعه کنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از تکمیل فرایند احراز هویت کد بورسی برای شما ارسال میشه. بعد از اون با مراجعه به کارگزاری می تونید نام کاربری و رمز عبور تون رو دریافت کنید و وارد پنل معاملات بشین.

 • AlibeikiSaeed

  ممنون از اطلاعات خوبتون من اگر یروز برنامه سیگنال باز نکنم روزم شب نمیشه

 • سلام این کد بورسی که میده مال کدوم کارگذاریه

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی می تونید به سایت sejam.ir مراجعه کنید، در قسمت لیست مراکز احراز هویت کارگزاری های شهر خودتون رو مشاهده کنید و به دلخواه به یکی از اون ها مراجعه کنید. کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه هست و متعلق به کارگزاری خاصی نیست

 • باتوجه به اینکه به افردا زیر ۱۸ سال کارت ملی نمی دهند و از طرفی من برای پسر ۱۴ ساله ام صندوق ثبت نام و در سجام هم قسمت ولی را هم انتخاب کرده ام راهنمایی بفرمایید چه کنم
  متشکرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند.

 • فاطیما

  سلام وقت بخیر ، در قسمت احراز هویت بعد از نوشتن کد ملی و کد پیگیری سجام و وارد کردن کد امنیتی ، پیغام میدهد: داده های ورودی نامعتبر هست !!
  چرا ؟ باید چکار کنم ؟؟

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • کاربر سیگنال

  ضمن سلام
  بنده مراحل رو کامل انجام دادم منتها در آخرین گام پیامی داد که “مراحل قبلی فرآیند طی نشده اند”. با این که تمام مراحل رو انجام داده بودم و تصاویر و ویدئو کامل بود. بعد از تکرار مجدد پیام ابطال توکن داد و در ورئد مجدد گفت: شما احراز هویت شده اید! پیام انتهایی شما رو هم اصلا نمایش نداد. ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.
  تشکر

  • کارشناس سهام

   سلام
   مشکل توکن برطرف شده ، مجددا امتحان نمایید

 • اگه بگه شما خودت نیستی چی?!! تکلیف هزینش چی میشه?

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، با رعایت موارد زیر فیلم تایید خواهد شد:
   کیفیت فیلم پایین نباشد، سرعت اینترنت ضعیف نباشد، گوشی نباید در فاصله ای زیاد از چهره متقاضی باشد، نور مکان مناسب باشد، فیلم و عکس باید بصورت انفرادی باشد، چهره فرد باید فاقد گریم باشد، تصویر سلفی و فیلم باید در یک مکان و یک وضعیت باشد.

 • حسین فلاح

  سلام
  چرا دکمه ضبط کار نمیکنه برای ضبط سلفی؟

  • کارشناس سهام

   احتمالاً در تنظیمات موبایل دسترسی گرفتن تصویر محدود شده است. به تنظیمات موبایل مراجعه نمایید یا اگر برایتان مشکل است برنامه را حذف و مجددا نصب نمایید

 • هرچی تلاش میکنم میزنه دادهای ورودی نا معتبر خسته شدیم

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • از کی احراز هویت الکترونیکی شروع میشه ؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، احراز هویت الکترونیکی هم اکنون در دسترس کاربران قرار داره. می تونید نسخه جدید 2.4.2 سیگنال را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید، بنر ثبت‌نام و احراز هویت سجام در صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد. موفق باشید.

 • حبيب قادربيگى

  من كه هنوز كارت ملى جديد نگرفته ام و نه رسيد دارم چكار بايد بكنم چطور احراز هويت بشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند.

 • مهدی خاکی

  برای دختر یکسالم ثبت نام سجام زده بودم.کد رهگیری ده رقمی رو داد.اومدم که به صورت غیر حضوری تکمیل ثبت نام کنم‌.اول ده هزار رو پرداخت کردم وارد که شدم دیدم پشت کارت ملی میخواد.حالا باید حضوری برم پیشخوان.ای کاش اول مراحل رو میرفت بعد پول کسر میکرد.الان پول من که پرداخت شده قابل برگشته؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند. سپس می‌تواند بدون پرداخت مجدد هزینه، احراز هویت را انجام دهد.

 • باسلام خسته نباشید من احراز هویت کردم در سیگنال الان نتیجه کی اعلام می شود و اطلاعات مورد قبول ثلک گردیده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، نتیجه تا 48 ساعت بعد به اطلاع تون میرسه

 • افشین کاپله

  در خصوص‌‌فرزندان زیر ۱۸ سال، در بخش سوالات متداول اشاره شده که باید تا زمان صدور کارت ملی یا رسید آن صبر کنید !!! در حالی که ثبت احوال فقط برای افراد بالای ۱۵ سال کارت هوشمند صادر می کند. فرزندان من ۶ و ۱۴ ساله هستند. برای آنها سهام صندوق سرمایه‌گذاری دولت را خرید کاری نموده و طبیعتاً باید بتوانم آن را مدیریت کنم. تکلیف چیست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در این موارد باید بعد از ثبت نام در سامانه سجام و ثبت اسم والد به عنوان ولی در سامانه، خود ولی همراه با مدارک شناسایی خودش و بچش بره دفتر پیشخوان و احراز هویت بشه. البته ولی هم باید توی سامانه سجام ثبت نام کرده باشه

 • آرمان ثقفی

  با سلام برای سجام دخترم که دوسال سن دارد و کارت ملی ندارد ولی شناسنامه دارد جه باید بکنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، حداقل سن برای ثبت نام 15 سال می باشد.

 • سلام
  برای فرزندان ۲ساله که کارت ملی ندارد
  احراز هویت چگونه صورت می پذیرد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، حداقل سن برای ثبت نام 15 سال می باشد.

 • سلام.من واسه فرزندم که 7 سالشه و کارت هوشمند ملی ندارم هزینه پرداخت کردم.حالا میگن دولت رفت. واقعا این درسته.اگه قانونی هست واسه همه باشه که بتونن ثبت نام کنن.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اما اگر متقاضی کارت ملی هوشمند ندارد، باید تا زمانی که کارت ملی یا رسید آن صادر شود، صبر کند. سپس می‌تواند بدون پرداخت مجدد هزینه، احراز هویت را انجام دهد.

 • من همه مراحل رو طی کردم ولی در پایان مینویسه داده های ورودی نامعتبر است. نحوه عکس از خودم و امضا و فیلم سلفی کاملا مطابق با شرایط گفته شده است. چرا قبول نمیکنه?

  • کارشناس سهام

   سلام دوست عزیز، زبان کیبورد را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و داده ها را مجددا وارد نمایید.

 • سلام ، بررسی چه مدت طول میکشه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از ثبت درخواست 48 ساعت طول میکشه که پیامک تایید برای شما ارسال بشه.