10 صندوق سرمایه گذاری برتر در سال 98 (گزارش جامع سالانه)

10 صندوق سرمایه گذاری برتر در سال 98 (گزارش جامع سالانه)

در کدام صندوق سرمایه گذاری کنیم؟ پاسخ این سوال را می‌توانید در این مطلب جست و جو کنید، پس با ما همراه باشید. در این گزارش بهترین و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاریِ ایران در سال 98 معرفی شده‌اند و 10 صندوق سرمایه گذاری برتر از هر نوع را رتبه بندی کرده‌ایم.

سال 98، شگفت انگیز برای صندوق های سرمایه‌گذاری

سال 98 سالی فوق العاده برای صندوق های سرمایه گذاری بود. در این سال هیچ کدام از انواع صندوق ها با زیان مواجه نشدند و همگی سبزپوش سال را به پایان رساندند.

میانگین بازدهی در سال 98 برای صندوق های سرمایه گذاری سهامی 185 درصد، صندوق های سرمایه گذاری مختلط 110 درصد، صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت 25 درصد و برای صندوق های سرمایه گذاری طلا 31 درصد بود.

نوع صندوق سرمایه گذاری میانگین درصد بازدهی سال 98
سهامی 185
مختلط 110
درآمد ثابت 25
طلا 31
میانگین کل 87.7

با وجود انواع مختلف صندوق های سرمایه گذاری در کشور، میانگین بازدهی کل صندوق ها در سال 98 معادل 87.7 درصد بود. این بازدهی در حالی است که تورم سال 98 حدود 40 درصد گزارش شده است. همچنین بالاترین نرخ سود سپرده در سیستم بانکی نیز 20 درصد بوده است.

ماجرای بازار سرمایه و سال 98

سال 98 برای بازار سرمایه ایران پر از اتفاقات ریز و درشت بود که نهایتا با رشدی بزرگ همراه شد. رکوردزنی های متوالی بازار بورس از نگاه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فوق العاده شگفت انگیز و رویایی بود.

رشد 187 درصدی شاخص کل و 458 درصدی شاخص هم وزن به عنوان دو معیار اصلی از وضعیت بازار سرمایه، نشان دهنده بازدهی بالای بازار بورس بوده است. تفاوت زیاد بین بازدهی شاخص کل و شاخص هم وزن نشان می دهد که شرکت های کوچک در سال 98 بازدهی بهتری از شرکت های بزرگ داشته اند.

عنوان شاخص درصد بازدهی سال 97 درصد بازدهی سال 98
شاخص کل بورس 85 187
شاخص کل هم وزن 90 458

با مقایسه شاخص ها در سال های 97 و 98 می توان به رشد شگفت انگیز بازار بورس در سال 98 پی برد.

در ابتدای سال 98 شاخص کل بورس، کار خود را با 178 هزار واحد شروع کرد و در انتهای سال با رشد 335 هزار واحدی کانال های پیش رو را یکی پس از دیگری درنوردید و با 513 هزار واحد به کار خود پایان داد.

در سال 98 بازدهی بالای بورس باعث شد تا بسیاری از افراد تازه وارد به سرمایه گذاری در بازار بورس علاقه مند شوند. بررسی ها نشان می دهد که به فعالان بازار بورس در سال 98 حدود یک میلیون و دویست هزار نفر اضافه شده است.

میزان مشارکت سرمایه گذاران در عرضه های اولیه که همواره بیشترین درصد مشارکت را به نام خود ثبت می کنند حاکی از افزایش تعداد بالای کد های بورسی ست. برای مثال اولین عرضه اولیه سال 98 مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین (تاصیکو) بود که ۴۲۷۵۲۷ کد بورسی در آن مشارکت کردند و آخرین عرضه اولیه سال 98 مربوط به شرکت تامین سرمایه ملت (تملت) بود که در آن 1681529 کد بورسی حضور داشتند. اختلاف بین تعداد کد های بورسی مشارکت کننده در اولین و آخرین عرضه اولیه سال نود و هشت 293 درصد است.

ارزش معاملات بورس در سال 98 رشد 230 درصدی را تجربه کرد. حجم نقدینگی تازه وارد شده به بازار مهمترین دلیل این مسئله مطرح شده است. افزایش ورود نقدینگی یکی از رکورد های مهم در سال 98  برای بازار بورس ارزیابی می‌شود. رشد ارزش معاملات بازار سرمایه به طوری بود که ارزش بورس در سال 98 بیشتر از 2.6 برابر شد.


عملکرد انواع صندوق های سرمایه گذاری در سال 98 چگونه بود؟

 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری « ارزش کاوان آینده »، « مشترک بورسیران »، « مشترک بانک خاورمیانه »، « گنجینه رفاه » و « بانک توسعه تعاون » بیشترین بازدهی سالانه را بین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام کشور کسب کردند.
 • علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نیز به ترتیب صندوق‌های « مشترک اندیشه فردا »، « صنعت و معدن »، « مشترک صبای هدف »، « گنجینه الماس بیمه دی » و « نیکوکاری دانشگاه الزهرا » بالاترین بازده یکساله منتهی به 29 اسفندماه 98 را کسب کردند.
 • طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های « مشترک کوثر »، « ارمغان یکم ملل »، « نیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد »، « کارگزاری بانک تجارت » و « مشترک آسمان خاورمیانه » بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.
 • صندوق‌های « هستی بخش آگاه »، « آسمان آرمانی سهام »، « سپهر کاریزما »، « توسعه اندوخته آینده » و « تجارت شاخصی کاردان » بالاترین بازدهی یک‌ساله منتهی به 29 اسفند 98 گروه صندوق‌های قابل معامله در بورس را به خود اختصاص دادند.
 • گروه صندوق های سرمایه گذاری طلا در مقایسه با سایر گروه های صندوق افت و خیز بیشتری داشتند. بازدهی شش ماهه این صندوق ها بسیار کم و بعضا منفی بود اما در شش ماهه دوم سال با رشد قیمت سکه و طلا توانستند بازدهی مثبتی کسب کنند. به گزارش سیگنال، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «پشتوانه طلای لوتوس»، «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان»، « در اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيد» و « پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان» بالاترین بازدهی یکساله را به خود اختصاص دادند.

بهترین و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری در سال 98

در این گزارش به بررسی بهترین صندوق های سرمایه گذاری از نظر سودسازی و میزان بازدهی می پردازیم و بهترین صندوق های سرمایه گذاری در سال 98 را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از راه های انتخاب مطلوب برای سرمایه گذاری، بررسی عملکرد گذشته است. از همین رو در سیگنال گزارشات تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری را برای مخاطبان گرامی تهیه می کنیم.

در این گزارش برترین صندوق های سرمایه گذاری بر اساس آخرین اطلاعات سالانه منتهی به تاریخ 29 اسفندماه سال 1398 مشخص شده اند. صندوق های سرمایه گذاری در چهار طبقه اصلی ، شامل صندوق های با درآمد ثابت، صندوق های سهامی، صندوق های مختلط و صندوق های طلا تقسیم بندی شده اند.


10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت در سال 98

برترین صندوق‌های بادرآمد ثابت در سال 98 توانستند با کسب بازدهی 41.5 درصد به طور متوسط از سایر صندوق ها بالاتر قرار بگیرند و ارزش سرمایه مشتریان شان را در مقابل تورم حفظ کنند. البته انتظار بازده از صندوق های با درآمد ثابت به دلیل ماهیت آنها سودی در محدوده 20 درصد سیستم بانکی و اوراق بدهی کشور است. چرا که صندوق‌های با درآمد ثابت بیشترین درصد سرمایه‌گذاری را در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی انجام می دهند و سبد سهام بسیار کوچکی می توانند داشته باشند.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت در سال 98

کسب سود دو برابری در برترین صندوق های درآمد ثابت نسبت به سود سپرده بانکی و اوراق، از عملکرد به مراتب قوی تر این صندوق ها حکایت دارد. همچنین طبق آخرین اطلاعات از بازدهی تمام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت، میانگین بازدهی آنها در سال 98 حدود 25 درصد برآورد شده است.

در صندوق های با درآمد ثابت کمترین بازدهی به صندوق نیکوکاری ورزشی پرسپولیس تعلق داشت که با سود 4.8 درصدی همراه بود.


10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی در سال 98

صندوق های سرمایه گذاری سهامی همگام با رشد بازار بورس در سال 98 توانستند بالاترین بازدهی را کسب کنند.

در حالی که شاخص کل بورس تهران در سال 98 بازدهی 187 درصدی را به ثبت رساند، 40 درصد از صندوق های سرمایه گذاری سهامی توانستند عملکردی بهتر از شاخص کل بورس داشته باشند و بازدهی بیشتری برای سرمایه گذاران خود به ارمغان بیاورند.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی در سال 98

10 صندوق سهامی برتر در سال 98 عملکرد درخشانی داشتند و به طور میانگین 265 درصد بازدهی کسب کردند. این در حالی ست که بازدهی شاخص کل بورس 187 درصد بوده است. به عبارت دیگر ده صندوق برتر سهامی توانسته اند با مدیریت منابع خود در سهام، 41 درصد بهتر از میانگین رشد بازار، بازدهی کسب کنند.

طبق آخرین اطلاعات از بازدهی های تمام صندوق های سرمایه گذاری سهامی، میانگین بازدهی آنها در سال 98 حدود 185 درصد برآورد شده است.

رتبه نام صندوق درصد بازدهی سال 98
اول ارزش کاوان آینده 357.96
دوم مشترک بورسیران 318.08
سوم مشترک بانک خاورمیانه 275.54
چهارم گنجینه رفاه 271.94
پنجم بانک توسعه تعاون 259.78
ششم رشد سامان 238.24
هفتم مشترک نقش جهان 235.19
هشتم سهم آشنا 232.47
نهم مشترک توسعه ملی 232.47
دهم آهنگ سهام کیان 230.81

در بین برترین صندوق های سهامی “صندوق ارزش کاوان آینده” پدیده امسال بود . در نیمه دوم سال 98 تحرکات خوبی در عملکرد این صندوق دیده شد و کارشناسان سیگنال در آذرماه 98 ضمن معرفی این صندوق به بررسی پرتفوی سرمایه گذاری آن پرداختند

بازدهی صندوق ارزش کاوان آینده از زمان معرفی سیگنال تا پایان سال 98 بیش از 85 درصد بوده است. صندوق مشترک ارزش کاوان آینده در سال 98 حدود 357 درصد سود نصیب سرمایه‌گذاران کرد.

بررسی پرتفوی این صندوق نشان داده است که 96 درصد از دارایی های صندوق به سهام اختصاص یافته است. اولویت صندوق ارزش کاوان آینده در انتخاب صنایع به ترتیب، سرمایه گذاری ها، محصولات غذایی و معدنی بوده است. البته بخش عمده ای از سرمایه گذاری صندوق که حدود 52 درصد می باشد در سایر صنایع سرمایه گذاری شده است.

یکی دیگر از برترین صندوق‌های سهامی صندوق مشترک بورسیران بود که در سال گذشته به سودی بالغ بر 315 درصد دست یافت. بورسیران تقریبا در تمامی گزارشات صندوق های سهامی سایت سیگنال در سال 98 در فهرست برترین ها قرار داشت. در بررسی پرتفوی صندوق مشترک بورسیران 97 درصد به سهام و 2 درصد به وجه نقد اختصاص یافته است. سهام شرکت های بانکی بیشترین حجم پرتفوی این صندوق را به مقدار 21 درصد در بر گرفته است و صنایع فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و لاستیک و پلاستیک، دیگر صنایع برتر در آن هستند.

دو صندوق گنجینه رفاه و مشترک بانک خاورمیانه نیز هر کدام سال 98 را با ثبت بازدهی بیش از 270درصدی به پایان رساندند و در فهرست ده صندوق برتر سال 98 جای گرفتند. همچنین صندوق بانک توسعه تعاون با ثبت بازدهی 259 درصدی و صندوق‌های مشترک رشد سامان، مشترک نقش‌جهان، سهم آشنا، مشترک توسعه ملی و آهنگ سهام کیان نیز با ثبت بازدهی بیش از 230 درصدی در جایگاه های بعدی برترین صندوق های سهامی ایستادند.

این درحالی است که ضعیف‌ترین صندوق‌ سهامی در سال گذشته، صندوق مشترک سبحان بود که بازدهی 99.25 درصدی داشت.


10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در سال 98

صندوق‌های مختلط نیز در سال 98 عملکرد خوبی داشتند. میانگین بازدهی تمام صندوق های مختلط در سال 98 حدود 110 درصد بوده است. این در حالی است که میانگین بازدهی ده صندوق مختلط برتر 117 درصد برآورد شد. این اختلاف پایین نشان می دهد که عملکرد صندوق های مختلط از سایر گروه های صندوق پایدارتر بوده است.

صندوق های مختلط در دارایی های خود از نظر سهام و اوراق با درآمد ثابت، توازنی منطقی ایجاد می کنند و در نتیجه عملکرد متعادل تری از نظر ریسک و بازده دارند.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در سال 98

همان طور که در جدول بالا مشاهده می شود هیچ کدام از صندوق های مختلط بازار سرمایه نتوانسته اند بازدهی بالاتری از شاخص کل بورس بدست بیاورند. این امر برای این نوع صندوق ها که معمولا برای افراد با سطح ریسک متوسط پیشنهاد می شود، کاملا طبیعی ست. در واقع صندوق های مختلط میانگینی از سود صندوق های سهامی و با درآمد ثابت را نمایش می دهند.

در این نوع از صندوق‌ها کمترین بازدهی به صندوق نیکوکاری بانک گردشگری تعلق گرفت که با سود بیش از 21 درصدی همراه بود.


پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در سال 98

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله مبتنی بر طلا پرتلاطم ترین نوع صندوق ها در بازار سرمایه سال 98 بودند.

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در سال 98

بعد از رشد قیمت طلا در سال 97 ، قیمت ها در سال 98 افت کرد و قیمت سکه و طلا پایین آمد. همین امر در بازدهی صندوق های طلا که بالاترین سرمایه گذاری شان را در گواهی سپرده سکه طلا انجام می دهند نیز تاثیر گذار بود. اما پس از شش ماه افول و بازدهی منفی، بار دیگر قیمت سکه و طلا به تکاپو افتاد و تا پایان سال رشدی در حدود 30 درصد داشت. صندوق های طلا نیز همین مقدار بازدهی را به نمایش گذاشتند.


بهترین صندوق های سرمایه گذاری نیکوکاری در سال 98

یازده صندوق نیکوکاری در گروه صندوق های سرمایه گذاری فعال هستند که هدف آنها به غیر از انتفاع و کسب سود، مقاصد نیکوکارانه و خیرخواهانه نیز می باشد. در این صندوق ها سرمایه گذار می تواند همه یا بخشی از سود کسب شده توسط صندوق را به امور نیکوکارانه واگذار کند. صندوق های نیکوکاری موظف اند به صورت منظم عملکرد اجرایی خود از نحوه خرج­کرد سرمایه در امور نیکوکارانه را ارائه کنند.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری نیکوکاری در سال 98

بازدهی تمام صندوق های سرمایه گذاری نیکوکاری در سال 98 از این قرار است:

رتبه نام صندوق نوع صندوق درصد بازدهی سال 98
اول نیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد مختلط 121.55
دوم نیکوکاری ایتام برکت  مختلط 95.55
سوم یکم نیکوکاری آگاه مختلط 94.08
چهارم مشترک نیکوکاری ندای امید سهامی 48.66
پنجم نیکوکاری بانک گردشگری مختلط 21.38
ششم نیکوکاری دانشگاه الزهرا درآمد ثابت 37.16
هفتم نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص) درآمد ثابت 36.03
هشتم نیکوکاری لوتوس رویان درآمد ثابت 27.19
نهم نیکوکاری دانشگاه تهران درآمد ثابت 25.5
دهم نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران درآمد ثابت 25.34
یازدهم نیکوکاری ورزشی پرسپولیس درآمد ثابت 4.84

بهترین و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری بازارگردانی در سال 98

شاید بتوان گفت صندوق های بازارگردانی از میان گروه صندوق ها، متفاوت ترین نوع هستند. چرا که این صندوق ها وظیفه بازارگردانی سهام خاصی را به عهده دارند و هدف آنها از فعالیت در بازار سرمایه متعادل کردن قیمت ها و روان تر شدن معاملات است. صندوق های بازارگردانی حقوقی های بزرگ بازار هستند و افراد حقیقی خرد نمی توانند مستقیما در آنها سرمایه گذاری کنند.

بهترین و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری بازارگردانی در سال 98

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری بازارگردانی در سال 98 از این قرار است:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام و عرض ادب
  من میخواستم یک میلیارد در صندوق با درامد ثابت سرمایه گذاری کنم . میخواستم بببینم اصل پولم با نوسانات کاهشی بازار کم میشه یا نه؟
  ایا ممکنه درصد سود تعریف کمتر از اون چیزی که اعلام کردن بشه؟

  • سلام دوست عزیز
   ممکنه در کوتاه مدت اصل پول هم نوسان داشته باشه ولی در بازه های زمانی بیشتر از یک ماه، اصل سرمایه حفظ میشه. بازدهی صندوق ها بستگی به عملکرد اون داره به همین دلیل بهتره قبل از شروع به سرمایه گذاری در صندوق فاکتور های مختلف رو برای بررسی صندوق در نظر بگیرید. یکی از فاکتورهای مهم، عملکرد گذشته صندوق و ثبات در بازدهی هاست.

 • با سلام اگه من یک ساله پولم رو تو صندوق ارزش کاوان آینده سرمایه گذاری کنم سر سال تقریبا چقد سود میده مثلا ب اندازه دد واحد ازش بخرم ممنون میشم

  • سلام
   نمیشه به طور مطلق میانگین بازدهی رو مشخص کرد. بستگی به وضعیت بازار بورس داره

 • سلام من در صندوق مشترک توسعه صادرات بصورت آنلاین ثبت نام کرده ام وکاربری ورمز دریافت کرده ام.. نمیدونم اعتماد کنم پول واریز کنم یا نه.. راهنمایی کنید ممنون

  • سلام
   اگه در قسمت “شرایط ثبت نام” در سایت صندوق امکان ثبت نام آنلاین فراهم شده، میتونید اقدام کنید.

 • سلام. صندوق مشترک آگاه که برای کارگزاری آگاه میباشد بازدهی آن نسبت به صندوق های دیگرچگونه است. از نظر رتبه؟
  باتشکر

  • سلام در سک سال گذشته بازدهی این صندوق از بسیاری از صندوق های سهامی دیگر پایین تر بوده است ولی به هر حال بازدهی 500 درصدی در آن بسیار خوی ارزیابی می شود.

 • ببخشید خرید از صندوق ارزش کاوان آینده از طریق کارگزاری امکان داره؟

  • سلام این صندوق بورسی نیست. برای ورود به آن به شرایط ثبت نام در سایت صندوق مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید صندوقی هم هست بصورت ماهانه سود بده و سودش خوب باشه یا سهامداری کنه شخصی از کار افتادس با سود بانکی زندگیشو میچرخونه الان سود بانکی کم شده تو گرانی واقعا به مشکل جدی خورده اگه کمک کنید ممنون میشم من خودم آگاهی زیادی ندارم چند بارم ثبت کردم شمارمو برای مشاوره تماسی نگرفتین
  خیلی ممنون از اینکه وقتتون رو برای مردم سوال های مردم میگذارید

  • سلام میتونید از صندوق های با درآمد ثابت با پرداخت سود دوره ای استفاده کنید. به این لینک مراجعه کنید.

 • سلام من از سایت seo.ir لیست عملکرد سال ۹۸ صندوق ها رو گرفتم و در صندوق های سرمایه گذاری در سهام وقتی بازده صندوق در سال رو مقایسه کردم صندوق مشترک ایساتیس پویای یزد بازده کمتر از ارزش کاوان آینده و بیشتر از مشترک بورسیران را نشان می دهد. ولی در لیست شما نیست. من اشتباه میکنم یا دلیل دیگری دارد؟ بازدهی سال ۹۸ صندوق مشترک ایساتیس پویای یزد چند درصد بوده است؟

  • سلام … بازده صندوق ها در بازه یکساله به صورت نقطه به نقطه در سایت صندوق ذکر میشه. بنابراین طبیعیه که بازدهی سال 98 با بازدهی سالانه ای که شما دیدید تفاوت داشته باشه.

 • با سلام..‌من عضو کارگزاری آگاه هستم..دو هفته پیش به کارگزاری آگاه شعبه یاسوج مراجعه کردم. با راهنمایی متصدی کارگزاری، مبلغ ده میلیون تومان ب حساب صندوق عقیق واریز کردم.فردای اونروز بنا ب دلایلی جهت انصراف و ابطال صندوق ب کارگزاری ذکر شده رفتم.‌اما بعد از ده روز مبلغ ۹.۶.۰۰.۰۰۰ تومن بهم برگردوندن و ۴۰۰ ازم کم کردند‌‌. لطفاً راهنمایی کنید این چه داستانیه که من بخاطر یک‌انصراف از صندوق بتید ۴۰۰ هزار تومن ضرر کنم؟ و بفرمایید که کجا پیگیری کنم؟ با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه صندوق عقیق از نوع سهامی می باشد نوسان قیمت در اون طبیعیه و ممکن است در زمان ابطال ارزش واحدهای صندوق کم شده باشه. با توجه به اینکه بازه زمانی خیلی کم بوده به نظر میرسه که مشکلی از طرف صندوق نیست چون هزینه های صندوق به این مقدار نیست و این کاهش ارزش در هر واحد سرمایه گذاری صندوق رخ داده. برای اطلاع بیشتر از روابط عمومی خود صندوق پیگیری نمایید.

 • سلام به نظرتون صندوق آگاس رو نگه داری کنم یا جایگزین کنم با صندوق دیگری؟ تازه خریدم

 • من هنوز اطلاع چندانی در مورد صندوق ویا تحلیل کردن ندارم
  اگرامکانش هست یک صندوق با بازدهی بالا و قابل اعتماد معرفی کنید
  تشکر

 • چرا من با اپلیکشن صندوق همراه توی ارزش کاوان ثبت نام کردم ولی نمیشه بخرم الان سایت اون قندوقم بالا نمیاد ؟
  میشه راهنمایییم کنید میخام چن صندوق برتر سرمایه گزاری کنم مرسی

  • سلام
   گویا صندوق ارزش کاوان آینده هم اکنون به دلیل پر شدن سقف واحدهاش، امکان سرمایه گذاری تازه نداره

 • سلام.لطفا یه راهنمایی کنید.من تو صندوق سپهر اول صادرات تو چند مرحله سرمایه گذاری کردم.قبلا خوب بود وبعد ۴۸ ساعت صدور واحد انجام میشد وبروز رسانی n a v هم مرتب وبه روز بود…‌اما اخرین بار روز ۱۴ تیر یعنی ۸ روز پیش مبلغی که زدم صدور واحد انجام ندادن……وهیچ سودیم از روز ۱۴ تا حالا تو حسابمون نیومده….‌‌همه اش برام تو استرس گذشته این مدت چون سرمایه خودمه ومقداریم امانت دوستم……نمیدونم باید چیکار کنم…..هیچ تلفنیم جواب نمیدن ادرس ایمیلشونم میگه اشتباهه به هرسایتیم میرم برا پیگیری یه لینک میدن که نمیشه اعتراض یا شکایتی ثبت کرد….مگه این صندوق ها نباید تحت نظر سازمان بورس باشن….چرا نظارتی نیست…‌‌۱۰ روزه پولمون بدون هیچ سودی خوابیده …‌بالای ۵۰۰ ملیونه….ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز
   این مورد رو باید از طریق صندوق پیگیری نمایید. ممکن است ظرفیت صدور واحدها در صندوق تمام شده باشد و امکان سرمایه گذاری مجدد فراهم نباشد. بهتر است قبل از اقدام به سرمایه گذاری با صندوق تماس بگیرید و از این موضوع مطلع بشید.

 • با سلام نظرتون راجع به صندوق ثروت آفرین تمدن چیست ؟ آیا اعتبار دارد ؟

  • سلام دوست عزیز… این صندوق جزو صندوق های قدیمی و خوش سابقه بازار سرمایه ست و زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کند.

 • با سلام. من در سال 96مبلغ 80میلیون در صندوق یکم کشاورزی سپرده کردم و ماهیانه بهم سود میداد. ولی اون روز رفتم باطل کنم بخاطر بازدهی کم رییس بانک گفت که اون مبلغی که سپرده کردی سرمایت الان بیشتر از اون هست و قسمتی از سپردت از طرف صندوق در بورس سرمایه گذاری شده. میخواستم ببینم واقعیت داره یا خیر؟

  • سلام دوست عزیز… این موارد جزو تصمیمات داخلی صندوق هاست و باید از روابط عمومی صندوق پیگیری نمایید.

 • سلام وقت بخیر
  یک رقمی از درصد برداشت یا کارمزد صندوق های سرمایه گذاری میتونید اعلام کنید
  مثلاً صندوقی در ۶ ماه ۲۰۰ درصد سود داده چند درصد اون برای صندوقچه
  با تشکر

 • سلام.تو خرید صندوق ها تعداد صندوق هم ملاک هست؟ینی مثلا خرید هر صندوق تعداد کف و سقف دارن؟مثلا من میتونم ۲واد بخرم؟

  • سلام دوست عزیز.. خیر محدودیتی در این باره وجود نداره شما میتونید در هر تعداد صندوقی که مایل هستید وارد بشید.

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید چرا صندوقی مثل توسعه سرمایه نیکی که بازدهی خوبی داره و اکثرا تو 10 تای اوله اینقدر ارزش دارایی و تعدا واحدهای سرمایه گذاریش کمه من میخواستم تو این صندوق سرمایه گذاری کنم ولی سر این موضوع شک کردم لطفا می‌شه توضیح بدید

  • سلام
   اندازه صندوق یکی از ملاک های انتخاب صندوق می باشد. صندوق های کوچکتر به دلیل انعطاف بیشتر در سرمایه گذاری امکان رشد بالاتری دارند.

 • سلام برای مبتدیها که تاز تو بورس میان چه مقدار سرمایریزی کنند ودر کجا سرمایریز کنند

  • سلام
   میزان سرمایه گذاری بسته به ویژگی افراد متفاوت است
   مبتدی ها بهتر است از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند.

 • باسلام لطفا جایگاه و رتبه صندوق سرمایه گذاری هدف رو در میان مابقی صندوق ها از نظر اعتبار و وجهه مالی و نوع فعالیتی که در اون زمینه موفق تر عمل کرده است را لطفا برای بنده تبیین بفرمایید.
  آیا برای آغاز سرمایه گذاری،وجه مورد نظر رو باید به حساب اون صندوق واریز نماییم یاخیر وجه سرمایه در حساب صاحب سرمایه میماند لکن به صندوق اجازه برداشت و سرمایه گذاری در چارچوب حساب بانکی خود صاحب حساب داده شده و هرگونه واریز سود فرضی هم بهمون حساب واریز میگردد؟

  • سلام دوست عزیز… در گزارش های تحلیلی سیگنال به معرفی انواع مختلف صندوق ها پرداخته ایم. شرکت سبدگردان هدف در بازار سرمایه یک صندوق به نام صندوق مشترک صبای هدف داره . برای سرمایه گذاری در این صندوق باید مبلغ رو کامل به صندوق بدید. دقت کنید در سایت شرکت سبدگردان هدف خدمات سبدگردانی دیگری معرفی شدند که ساختارشون با صندوق مشترک صبای هدف فرق میکنه.

 • با سلام
  من یه سوال که ازتون داشتم که برای خودم خیلی مهمه
  شاید به نظر شما ساده و پیش پا افتاده بیاد ولی برای من واقعا سوال مهمی شده اونم این که
  من برای سرمایه گذاری تو صندوق سهامی مشترک خیلی جست و جو کردم آخر به دو تا صندوق رسیدم که هم معتبرن هم بازدهیشون نسبت به بقیه خیلی بالاتره
  یکی ارزش کاوان آینده و دیگری بزرگ کاردان
  اما سوال مهم برای من اینجا مطرح میشه که الان مدت ها هست که دارم بازدهی این دو تا صندوق رو پیگیری و با هم مقایسه میکنم که ببینم کدوم بازده بالاتری داره نسبت به اون یکی…
  اما ابهام من اینجا شروع میشه که تو مقایسه هفتگی ماهانه سه ماه و شش ماهه همیشه بازدهی صندوق بزرگ کاردان یه سر و گردن بالاتر بوده اما به بازدهی سالانه ۳۶۵ روزه که میرسه یهو بازده ارزش کاوان با تفاوت فاحشی میزنه بالاتر !!!! مثلا اگه بازده سالانه کاردان ۵۰۰ و خورده ایی باشه ولی بازدهی یکساله ارزش کاوان یهو ۷۰۰ یا ۸۰۰ میشه!!!!
  خب بازدهی سالانه حاصل بازدهی هفتگی و ماهانه و سه ماهه و شش ماهه طی طول سال هست چطور ارزش کاوان که بازدهی اون تو طول سال همیشه از بزرگ کاردان عقب تره یهو تو بازدهی سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد از کاردان بالاتر میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  این سوال اصلی و بزرگ منه که جوابشو نمیتونم پیدا کنم به خاطر همین الان مدت هاست که موندم توکدوم یکی سرمایه گذاری کنم
  اگر براتون میسر هست راهنمایی کنید منو
  و بفرمایید از دید شما بالاخره باتوجه به اعداد و ارقام بازدهی این دوتا صندوق تو سایت هاشون کدوم بازدهی بالاتری داره …. یه کم گیج شدم
  با تشکر و سپاس از شما

  • سلام دوست عزیز… برای بررسی بازدهی های هر صندوق باید در نظر داشته باشید که بازه بررسی شما چه زمانی ست. برای مثال در صندوق ارزش کاوان آینده و صندوق سهام بزرگ کاردان بازدهی شش ماه صندوق سهام بزرگ کاردان بالاتر از صندوق ارزش کاوان آینده است. این شش ماهه مربوط به شش ماه قبل تا امروز است. این بازدهی نقطه به نقطه است. در حالی که شما وقتی بازدهی یکساله رو نگاه میکنید شش ماهه دوم دیگه رو ندارید تا با شش ماهه اول مقایسه کنید. بازدهی یک ساله یعنی از 10 تیرماه سال 98 تا 10 تیرماه سال 99. اما بازدهی شش ماهه یعنی از 10 بهمن سال 98 تا 10 تیرماه سال 99. حالا شما بازدهی تیرماه 98 تا بهمن ماه 98 رو ندارید و برای مقایسه به مشکل میخورید. امیدوارم توضیحی که داده شد براتون موضوع رو روشن کرده باشه. نهایتا باید دقت داشت که عملکرد صندوق ها در بازه های زمانی مختلف ممکن است متغیر باشه.

 • سلام . ببخشید در سایت صندوق ارزش کاوان آینده بازده یک سال صندوق رو زده 700 درصد . آیا درسته یا بنده اشتباه میگم ؟

  • سلام دوست عزیز… درسته اما باید دقت کنید اون بازدهی یکساله به صورت نقطه به نقطه مشخص شده است نه سال 98!

 • سلام خدمت کارشناسان محترم سیگنال…برای افرادی مهارت کافی در بازار بورس ندارن از بین صندوق های مختلط،ثابت ،خاصو سهام ،کدوم بهتره لطفا راهنمایی بفرمایین
  ممنونم

  • سلام دوست عزیز… همه انواع صندوق های برای افراد مبتدی مناسب هستند و گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. با توجه با تفاوت ماهیت صندوق ها انتخاب هر کدوم به استراتژی سرمایه گذاری هر فرد بستگی داره

 • سلام وقت همه عزیزان بخیر
  بنده تازه وارد بازار بورس شدم
  میخام توی صندوق ها سرمایه گذاری کنم ولی ازصندوق ها هیچ اطلاعاتی ندارم
  میخام سرمایه ام رو یک سال نگه دارم لطفا بهترین صندوق رو اگه ممکنه معرفی فرمایید متشکرم

  • سلام دوست عزیز… مانمیتونیم صندوق خاصی رو پیشنهاد بدیم . شما میتونید با مطالعه گزارش های تحلیلی سیگنال، بهترین صندوق رو انتخاب کنید.

 • سلام جناب درمورد صندوق مختلط ثابت و صندوق قابل معاملهETF سوال داشتم:
  ۱.بازدهی این دو صندوق با هم یکی هستش یکیشون نسبت به دیگری ریسکش بیشتره؟
  ۲.در صندوق مختلط ثابت بازدهی براساس سرمایه گذاری در سهام ها و اوراق بهادار بازدهی صندوق مشخص میشه ولی درetf مختلط چطور هستش ، چون این صندوق مثل سهم در بورس معامله می‌شود ، میخواستم بدونم بازدهی اون بر اساس چه معیاری مشخص میشه یعنی واحد های etf صندوق براساس خرید و فروش فقط قیمت گذاری میشه یا اهرم قیمت گذاری دیگه ای هم دارد؟خیلی ممنون

  • سلام دوست عزیز… قیمت گذاری واحدهای صندوق بر اساس خالص ارزش دارایی های اون هست. در صندوق های ETF عامل عرضه و تقاضا هم میتونه قیمت واحدها رو تحت تاثیر قرار بده. صندوق مختلط ثابت نداریم!

 • با عرض سلام و ادب و احترام
  استاد برای سرمایه گذاری در یکی از صندوق ها شما چه صندوقی را پیشنهاد می کنید.

  • سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمیتونیم صندوق خاصی رو پیشنهاد بدیم. توصیه می کنیم مقاله آموزشی مفید ما رو در این لینک بخونید.

 • درود و سپاس از این همه وجدان کاری و اهمیت به مخاطب….
  بنده یک واحد آپارتمان در حومه تهران دارم ک تنها سرمایه بنده هست حالا بعلت تغییر محل کارم به تهران مجبور به فروش هستم و با توجه به عدم توانایی در خرید خانه در تهران به نظرتون سر مایه گذاری نیمی از پول خانه در صندوق یا سبد خودگردان جهت حفظ ارزش دارایی توجیه منطقی دارد؟ البته بنده زمان دوسال انتظار را برای سودهی بهتر در نظر دارم…

  باز هم سپاس

  • سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمی تونیم پیشنهاد مشخصی برای سرمایه گذاری داشته باشیم. بازار سرمایه در بلند مدت عملکرد خوبی داشته است میتونه به عنوان یک گزینه جدی بررسی بشه.

 • باسلام وعرض ادب اینجانب فکرمیکنم سرمایه گذاری در صندوقهای مختلط بهترازصندوقهای قابل معامله است چراکه قرارگرفتن درعرضه و تقاضاباعث کمرنگ شدن فعالیت اصلی صندوق که همان سوداوری میباشد میگردد درحالی که درصندوقهای غیرقابل معامله سوداوری صندوق ملاک عمل میباشد همچنین اگه میشه نحوه خرید واحد صندوقهای مشترک مثل کارگزاری بانک تجارت راتوضیح بدید

  • سلام دوست عزیز… ممنونیم از نظرتون. برای اطلاع از نحوه خرید واحدهای صندوق ها به سایت صندوق مراجعه کنید.

 • سلام.

  لطفا یه لیست جدید تهیه کنید که کدام یک از صندوقها با درآمد ثابت شروع به فعالیت سبدگردانی کردند..با تشکر

 • سلام با تشکر از مطالب خوبتون…..سوالی ک برای من هست اینه ک چرا با وجود سود بالای صندوق سهامی x چه دلیلی داره افراد سراغ صندوق های کم سود برن …مثلا وقتی ی بانک سود ۳۰درصد بده دیگه توجیهی برای سرمایه گذاری در بانک دیگری ک سود کمتر میده نیست .

  • سلام دوست عزیز… برای انتخاب صندوق مناسب فقط بازدهی مدنظر نیست. پیشنهاد می کنم این لینک رو ببینید.

 • سلام. خسته نباشید. در صندوق های سهامی امکان روند کاهشی تا چه مقدار میتونه باشه. یعنی امکان داره قیمت هر واحد از سهام صندوق به نصف برسه

  • سلام دوست عزیز… بازدهی صندوق های سهامی تابع نوسانات بازار سهام و بورس است.

 • با سلام من اطلاعی از بورس ندارم فردا اگر بخوام تو یکی از صندوق های سرمایه گذاری با ۳۰ میلیون سرمایه گذاری وارد شم و ۳ ساله بخوام سرمایه گذاری کنم بهترین صندوق رو لطف می کنید بگید ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز… متاسفانه ما نمیتونیم نام صندوق خاصی رو پیشنهاد بدیم. شما میتونید با مراجعه به این لینک موارد مهم در انتخاب صندوق مناسب خودتون رو ارزیابی کنید. موفق باشید.

 • سلام من ۵۰۰میلیون پول دارم که باید برجی ۵میلیون قسط بدم لطفا راهنمایی کنید پربازده ترین صندوق وکم ریسکترین صندوق چه صندوقیه که بشه ماهیانه سود پولو برداشت کنم. وحدودا چقدرسود به ۵۰۰میلیون درماه تعلق میگیره؟؟؟

  • سلام دوست عزیز… پیشنهاد می کنم گزارش ترین های صندوق های سرمایه گذاری رو در بخش گزارش های تحلیلی سیگنال ملاحظه بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز… برای صندوق های بورسی مطابق کف قیمتی در هر معامله که توسط سازمان بورس تعریف میشه و برای صندوق های غیر بورسی معمولا به اندازه حداقل یک واحد می باشد.

 • ممنون از تحليل شون
  يك سؤال دارم اگه قيمت سهم يك صندوق ز داره مياد پايين سهام ابطال كنم بعدا صدور كنم يا منظر كنم تا ميره بالا؟

  • سلام نمیشه به صورت قطعی گفت در آینده چه اتفاقی می افته.

 • با سلام و احترام
  چرا بایستی در سکه یک روزه رفاه ؛ سکه را با تفاوت قیمت خیلی زیاد معامله کنند در حالیکه نرخ بازار و سبزه میدان کمتر از این قیمت هاست . یعنی واقعا خریداران از واقعیت ها خبر ندارند ؟
  ممنون از پاسخ شما

  • باسلام
   برخی از معامله گران بازار سهام به منظور پایین آمدن ریسک معاملات اقدام به خرید سکه ی بورسی در پلتفرم های معاملاتی خود مینمایند که این عمل خود موجب افزایش بیشتر طرف تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت سکه های بورسی میشود.

 • سلام میشه از صندوق های سهامی ETF واحد خرید من 20 سالمه میخوام 20 میلیون سرمایه گذاری کنم توصبه شما کدوم نوع صندوقه و نام صندوق . چطوری و از کجا بخرم مرس

  • سلام دوست عزیز…صندوق های بورسی رو باید از طریق کارگزاری های بورس خریداری کنید. اسامی تمامی صندوق های بورسی در این لینک موجود است. متاسفانه ما نمیتونیم نام صندوقی رو برای شما پیشنهاد کنیم.

 • با سلام،آیا صندوق های در سهام ضامن نقد شوندگی دارند؟یعنی پس از مدتی میتوان اصل پول سرمایه گذاری شده را بدون هیچ ضرری برداشت کرد؟؟

  • سلام دوست عزیز… لیست صندوق های دارای ضامن نقدشوندگی رو در این لینک ببینید.
   توجه داشته باشید که ضامن نقدشوندگی اصل پول رو تضمین نمیکنه بلکه این مسئله رو تضمین میکنه که هر زمان که درخواست نقد کردن سرمایه تون رو داشتید، میتونید بی دردسر این کار رو انجام بدید. با این مزیت گرفتار شدن در صف های فروش معنی پیدا نمیکنه و صندوق موظف هست که سرمایه شما رو نقد کنه.

 • سلام کلا هفده تومن سرمایه ام است و.نابلد در کار بورس، مطالعه دارم اما نمیدونم توی صندوق های کارگزاری سرمایه گذاری کنم یا عرضه اولیه از بانک بخرم

  • سلام، اون چیزی که تحت عنوان عرضه اولیه در حال حاضر بیشتر مطرح هست مربوط به بورس میشه و در بانک ها وجود ندارد، از طرفی در صورتی که با بازار بورس آشنایی ندارید پیشنهاد میکنیم ابتدا کاملا آموزش ببینید و بعد وارد معامله بشید یا از صندوق های سرمایه گذاری در بورس استفاده کنید تا ریسکتون کاهش پیدا کنه

 • سلام وقت بخیر
  چندتا صندوق هست که خواستم بدونم معتبر هستن (زیر نظر سازمان بورس هستند) ؟؟
  مشترک اندیشه فردا
  مشترک صبای هدف
  ارزش کاوان آینده
  امین آشنا

  و اینکه به چه طریق میشه شماره ثبت سازمان بورسشون رو استعلام گرفت؟؟

  • سلام، بله، تمامی صندوق های نام برده شده تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می کنند. برای مشاهده شماره ثبت صندوق ها به سایت هر صندوق مراجعه کنید در بالای سایت شماره ثبت هر صندوق نوشته شده است.

 • وقت بخیر.
  خواستم ببینم کدوم صندوق سرمایه گذاری سهام، به صورت ماهانه سود پرداخت میکنه؟
  چون دیدم اکثراً 3 ماهه ، 6 ماهه و یکساله سود پرداخت میکنن.

  توی خود سایت صندوق ها جایی به این مطلب اشاره نکردند.

  • سلام. در حال حاضر صندوق سهامی که پرداخت سود ماهیانه داشته باشه نداریم.

 • نحوه جابجایی و تغییر صندوق های سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذار چگونه است؟به عبارتی اکنون میخواهم از یک صندوق با بازدهی کم خارج وبه یک صندوق با بازدهی بیشتر وارد شوم.مراحل آن را لطفا توضیح دهید.متشکرم.

  • سلام، برای واحدهای صندوقی که میخواهید ازش خارج بشید درخواست ابطال بزنید بعد از ابطال واحدهای صندوق در صندوق جدید ثبت نام کرده و درخواست صدور واحد بدید.

 • با سلام
  یک سوال دیگه داشتم اینکه اگر کسی اول خرداد بیاد و خرید سهامش رو از یکی از صندوق ها انجام بدهد ،چه زمانی سود و اصل پولش را می‌تواند دریافت نماید؟
  آخر سال یعنی انتهای اسفند یا حتما باید دوره یکساله شود و تا اول خرداد سال بعدش باید صبر نماید؟
  و اصولاً نحوه دریافت اصل و سود سهام چگونه است؟
  و برای ما که در تهران هستیم به چه روشی باید اقدام به خرید بکنیم؟ آدرس صندوق مورد نظرمون و پیدا کنیم و مراجعه حضوری داشته باشیم و یا اصولاً کلا اینترنتی می‌باشد؟
  و آیا اینترنتی و جایز میدونید که مثلاً بیایم هفتاد هشتاد تومن اینترنتی واریز کنیم به صندوق بدون هیچ مستندات مکتوبی؟

  خیلی خیلی ممنون از لطف و محبت شما

  • سلام، بعد از خرید واحدهای صندوق معمولا تا سه ماه بعد میتویند پولتون رو خارج کنید و واحدها را بفروشید، لازم نیست تا یکسال صبر کنید. البته همون سه ماه اول هم امکان فروش هست اما معمولا صندوق ها بازه زمانی به عنوان جریمه تعجیل در خروج در نظر میگیرن که اگر در اون بازه پول از صندوق خارج بشه جریمه به سرمایه گذار تعلق میگیره.
   قبلا مقاله ای در رابطه با نحوه سرمایه گذاری در صندوق ها منتشر کردیم پیشنهاد میکنم از این لینک اون مقاله را مطالعه کنید.

 • سلام
  برداشت من از فرمایشات شما این بوده ،برای منی که می‌خوام پول بگذارم و بیشترین سود و همچنین امنیت در سرمایه گذاری داشته باشم.
  برم به ستون بازدهی از ابتدای فعالیت و اون عدد را تقسیم بر ۳۶۵ بکنم و میانگین سود بازده سالیانه رو محاسبه کنم ، مثلاً یکی ازین صندوق ها ممکنه چهار سال است که فعالیت دارد و یکی دوازده سال و براساس بازده سالیانه و تعداد سالهای فعالیت میانگین سالیانه رو محاسبه کنم .بعد از آن میشه متوجه شد که میانگین سالیانه کدوم صندوق بالاتره.
  چنانکه ممکنه صندوقی سال گذشته ۳۹۰ درصد سود داده باشد ولی سال قبلش ۱۲۰ درصد و سال قبلش ۸۰ درصد که باید میانگین سالیانه محاسبه شود.
  البته حتماً حتماً شما قبلاً اینکار رو کرده باشید و ممنون میشم اگر اطلاع‌رسانی بفرمایید.

  متشکرم از توضیحات مبسوط و مفصلتان

  • سلام، ممکنه این روش بهتون دید کلی بده. اما میتویند عدد دقیق بازدهی سالانه هر صندوق را هم از ساتی صندوق استخراج کنید. در اینصورت اعتبار محاسبات شما بیشتر خواهد بود.

 • بادرودفراوان.لطفا بفرماییدمنظورازتعدادواحدهانزدسرمایه گذاران چیست.سپاسگزارم.

  • سلام، صندوق های سرمایه گذاری محدودیت تعداد واحد دارند. مثلا یک صندوق تعداد کل واحدهاش 1000000 هست حالا تعداد واحد نزد سرمایه گذاران مثلا 800000 واحده یعنی این صندوق 200000 واحد دیگه برای خرید سایر سرمایه گذاران داره.

 • سلام
  در بانک آینده حساب آینده ساز داشتم که نوع حساب خوب بود مخصوصا یکی از مزیتهاش که میشد سود را برگردانی داخل حساب و روز شمار می کرد و این قابلیت را برداشت .
  الان می خوام ابتدا در صندوق سرمایه گذاری کنم و سود را در بورس که ریسک را به حداقل برسونم .
  پیشنهاد کلی شما چیست؟
  شما چه صندوقی را پیشنهاد می کنید با سود 1 ماه و بالاترین سود ؟
  شما الان نوشتین “مشترک اندیشه فردا ” بیشترین میانگین سود را دارد . چرا امین آشنا داره میگه بیشترین سود را میدم و اینکه در این لینک شما https://isignal.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b5%d9%86%d8%af%d9%88%d9%82%e2%80%8c%d9%87%d8%a7/ اندیشه زرین پاسارگاد معرفی کردین

  • سلام و عرض ادب. متاسفانه ما نمیتونیم صندوقی پیشنهاد بدیم اما میتویند معیارهای انتخاب یک صندوق خوب را از این مقاله مطالعه کنید و خودتون بهترین گزینه را انتخاب کنید. دیتای صندوق اندیشه زرین پاسارگارد مشکل داره. در رابطه با گزارش باید بگم که گزارش ما بازدهی نقطه به نقطه از 29 اسفند 98 تا 29 اسفند 98 هست بنابراین با توجه به گذشت بیش از یک ماه از این تاریخ شاید الان صندوق دیگری در بازدهی نقطه به نقطه سالانه از امروز تا همین تاریخ در سال گذشته سود بیشتری را نشون بده. اما در سال 98 مشترک اندیشه فردا بیشترین بازدهی را داشته.

 • با سلام. ضامن نقدشوندگی چیست و چرا بعضی‌ها دارن و بعضی ها ندارن؟یعنی ممکنه نقد نشه؟!!

  • سلام، قبلا در مقاله ای این موضوع را بررسی کردیم. پیشنهاد میشه از این لینک مقاله آموزشی ما در رابطه با ضامن نقدشوندگی را مطالعه کنید.

 • سلام صندوق مشترک خوارزمی بازده سالانش در سایتش حدود۲۹۰د صد هست چه طور جز ده لیست برتر شما نیست؟

  • سلام، بازدهی ارائه شده نقطه به نقطست. یعنی از 29 اسفند 97 تا 29 اسفند 98، صندوق خوارزمی تو این بازه زمانی 157 درصد بازدهی داشته بنابراین در 10 صندوق برتر جای نمیگیره. بازدهی 290 درصد سالانه احتمالا نقطه به نقطه یک بازه زمانی دیگست. احتمالا از امروز تا دقیقا همین تاریخ در سال پیش.

 • سلام من اگه بخوام الان داخل این صندوق ها پول واریز کنم بدون ریسک کمترین وبیشترین سود چند درصدد هست ایا پرداخت ماهیانه دارند یا چند ماهه هست. ممنون میشم راهنمایی کنید چون میوخواستم پولم رو از بانک دربیارم وارد کنم ممنون از راهنمایی تون

  • سلام، کمترین ریسک این صندوق ها نوع درآمد ثابته. نمیشه با قطعیت گفت کمترین و بیشترین بازدهی چقدره اما سال پیش اغلب بالای 20 درصد بازدهی داشتند.

 • با سلام . ممنون از راهنمایی های شما. تحلیلتون از میزان رشد مستمر ده صندوق برتر سهامی در سال ۹۹ چیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید کدام صندوق رو پیشنهاد میفرمایید؟

  • سلام، ما نمیتوینم صندوقی یشنهاد بدیم. بهتون پیشنهاد میشه از گزارش های تحلیلیمون برای شناخت بهترین صندوق ها استفاده کنید.

 • با سلام و تشکر
  آیا سود سالانه که در صندوق سهامی 317 درصد زده شده واقعا درسته؟ یعنی کسی که مثلا 100 میلیون سرمایه گذاری کرده آخر سال 417 میلیون برداشت کرده است؟

  • سلام، این اعداد توسط سایت اختصاصی صندوق ها اعلام میشن و چون صندوق ها تحت نظارت سازمان بورس کار می‌کنند و باید اطلاعات درستی افشا کنند بنابراین میشه گفت معتبره. بله، یعنی پولتون میشه 417 میلیون تومان بعد از یکسال. البته عملکرد خوب یک صندوق در یک سال ممکنه در سال بعد تکرار نشه

 • سلام ریسک صندوق سرمایه گذاری ها چطوری هست؟پرخطره؟من میخوام با پولم خونه بخرم ولی پولم کمه به نظرتون تو صندوق بزارم کار عاقلانه ای هست؟

  • سلام، صندوق های سرمایه گذاری در مقایسه با سایر بازارها گزینه‌های کم ریسکی هستند و به این دلیل که تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند امنیت خوبی دارند. سرمایه گذاری در صندوق ها یا مسکن بستگی به استراتژی معاملاتی و روحسات شما داره.

 • سلام ببخشید مثلا با ۴ تومن ، تعداد واحد بیشتر از یه صندوق مثل صندوق کوثر رو آدم بگیره بهتره یا بجاش یه واحد‌ از صندوق تجارت با ارزش خیلی خیلی بالاتر ؟؟

  • سلام، نمیشه قیمت واحد رو ملاک قرار داد، ممکنه یک صندوق با قیمت واحد کمتر رشد کمتری نسبت به صندوقی با قیمت صدور واحد بیشتر داشته باشه یا بالعکس. سعی کنید فاکتورهای دیگری که برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری در مقالاتمون توضیح دادیم رو مدنظر قرار بدید.

 • سلام ببخشید من بین دوتا صندوق گوهر‌نفیس تمدن و کوثر‌ شک دارم‌از طرفی ضمانت نقدشوندگی‌تمدن و حجم بالای این صندوق، از طرف دیگه سود کوثر و پرداخت دوره ای و عدم ضمانت نقدشوندگی!

  • سلام، ضامن نقدشوندگی یکی از ارکان صندوق هاست که داشتنش الزامی نیست. سعی کنید فاکتورهایی که در این لینک برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری معرفی کردیم، مد نظرتون قرار بدید.

 • سلام و عرض ادب
  ببخشید برخی از صندوق های سهامی میزان سودشون در جدولشون 357 درصد است این یعنی با 100 میلیون آورده 357 میلیون تومان سرمایه گذارر سود می کند؟

  • سلام دوست عزیز. بله، اصل به اضافه پول شما بعد یکسال میشه 457 میلیون تومان.

 • سلام، خیلی از این صندوق ها شعبه تو شهری مثل زاهدان ندارن، یعنی نمیشه دیگه تو اون صندوق ها سرمایه گذاری کرد؟؟

  • سلام، برخی زاز صندوق ها امکان خرید واحد بصورت آنلاین هم دارند. بهتره با پشتیبانی صندوق مورد نظرتون تماس بگیرید و بپرسید آیا امکان صدور واحد بصورت آنلاین هست یا خیر.

 • وقت بخیر.الان چجوری باید احراز هویت کرد واسه صندوق های در سهام؟؟؟؟
  اکثرا زدن به علت کرونا خدمات حضوری ندارن

  • سلام، از طریق سامانه سجام باید احراز هویت رو انجام بدید.

  • سلام، معمولا صندوق ها سقف سرمایه گذاری دارند و بیشتر از مقدار خاصی نمیشه خرید کرد. بهتره با پشتیبانی صندوق ها تماس بگیرید چون شرایط هر صندوق متفاوته.

 • سلام و تشکر از سایت آموزندتون؛
  آیا درصد سود ماهانه مثلا 6.13 صندوق مشترک اندیشه فردا، یعنی در اون ماه 6.13درصد از سرمایه من در اون صندوق بعنوان سود به حساب من واریز میشه؟

  • سلام، یعنی اگر مثلا 100 ملیون سرمایه در این صندوق داشته باشید، 6 میلیون و 130 هزار تومان سود عاید شما شده است.

   • باسلام
    پس سودی که صندوق پرداخت میکنه با سودی که بانک واسه ۱۰۰ تومن پرداخت میکته بصورت ماهانه خیلی متفاوته است؟؟

   • سلام، در سال های قبل صندوق ها بازدهی بهتری داشتند.

 • سلام خسته نباشید،
  میگم بنظرتون صندوق سرمایه گذاری اطلس،سودش اشباع شده یا بازم رشدشو ادامه میده؟

   • داریم. تو سهام. آنلاین هم قابل معامله هست. سرچ کنید تو پنل کارگزاریتون

 • متشکرم از گزارش جامع. من فکر می کنم در انتخاب صندوق باید به بازدهی سه ماهه و شش ماهه اخیر توجه بیشتری داشت تا بازدهی سالانه. آیا نظر من درسته؟

  • سلام، خیر. برای بررسی عملکرد صندوق ها بهتره در بلند مدت بررسیشون کنیم. بنابراین بررسی عملکرد یکساله معقولانه تر از سه ماهه و شش ماهه است.

 • سلام چرا صندوق های دماسنج و سهام بزرگ کاردان در لیست شما به چشم نمی خورد؟

  • سلام، بازدهی این صندوق ها کمتر از ده صندوق معرفی شده بوده بنابراین در لیست قرار نگرفتند.