دانلود اپلیکیشن

سوالات متداولِ ثبت نام و احراز هویت سجام با اپ سیگنال

سوالات متداولِ ثبت نام و احراز هویت سجام با اپ سیگنال

این گزارش به منظور پاسخگویی به سوالات متداول ثبت نام و احراز هویت سجام با استفاده از اپ سیگنال گردآوری شده است. لازم به ذکر است به علت حجم بالای درخواست‌ها اگر در طی مراحل ثبت نام یا احراز هویت خللی ایجاد شد، بدون نیار به پرداخت مجدد هزینه، می‌توانید فرآیند را تکرار کنید. اگر تلاش مجدد شما موفقیت آمیز نبود، سوالات و مشکلات خود را با کارشناسان سیگنال در میان بگذارید. کارشناسان ما همواره سعی می‌کنند جوابگوی سوالات شما باشند.

متقاضیان محترم سیگنال لطفا توجه فرمایید:


در صورتی که بنا به هر دلیلی بعد از پرداخت وجه، موفق به تکمیل احراز هویت غیرحضوری با اپ سیگنال نشدید، ابتدا حتما آخرین نسخه اپ سیگنال (2.7.1) را از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود و نصب نموده سپس بدون نیاز به پرداخت مجدد وجه با گوشی خود یا گوشی فردی دیگر مراحل احراز هویت را از ابتدا انجام دهید تا مشکل شما برطرف شود.

لازم به ذکر است برای افراد زیر 18 سال و افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند، در حال حاضر امکان استفاده از این سامانه میسر نیست.

ابتدا، چند نکته مهم

قبل از شروع ثبت نام یا احراز هویت با استفاده از اپ سیگنال متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد، در غیراینصورت امکان انجام فرآیند میسر نخواهد بود.

 1. متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
 2. متقاضی باید دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
 3. فرد متقاضی باید شخص حقیقی و ایرانی باشد.
 4. فرآیند ثبت نام و احراز هویت باید توسط فرد متقاضی انجام شود و تمامی مدارک ارسالی (عکس، فیلم، امضا و …) معتبر و مربوط به متقاضی باشد.
 5. رعایت پوشش موجه و حجاب اسلامی برای کلیه احراز شوندگان الزامی است و درصورت تخلف قطعاً از سوی مرجع احراز هویت غیرحضوری مردود خواهد شد.
 6. احراز هویت غیر حضوری برای هر کد ملی صرفا یک مرتبه امکان پذیر است.
 7. دسترسی به این بخش صرفاً از داخل کشور و برای کاربران داخلی مجاز است.

***توجه*** در صورتی که هزینه را پرداخت کرده اما به هر دلیلی موفق به تکمیل احراز هویت خود نشدید، ابتدا حتما آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال (2.7.1) را از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود کنید، سپس می‌توانید مجددا فرآیند احراز هویت را با گوشی خود یا دیگران و بدون نیاز به پرداخت مجدد هزینه از سر بگیرید.

متقاضیان عزیز زیر 18 سال که موفق به انجام احراز هویت نشده‌اید، لطفا کد ملی، کد پیگیری 10 رقمی، نام و نام خانوادگی، شماره کارت و توضیحات مربوطه را به آدرس Sejam@isignal.ir ایمیل کنید، تا مشکل شما پیگیری شود.


سوالات متداول کاربران درباره ثبت نام و احراز هویت سجام

سوالات زیر متداول ترین سوالاتی هستند که ممکن است کاربران در طول فرآیند ثبت نام یا احراز هویت با آن مواجه شوند، بنابراین لیست سوالات زیر تا حد زیادی پوشش دهنده ابهامات کاربران اپ سیگنال است.

به منظور دسترسی راحت‌تر کاربران به ابهامات مد نظرشان، سوالات متداول ثبت نام و احراز هویت سجام را به سه دسته ” سوالات متداول”، “سوالات فرآیند ثبت نام” و ” سوالات فرآیند احراز هویت ” تقسیم بندی می‌کنیم.


سوالات متداول

تیم پشتیبانی سیگنال همواره در تلاش است تا تمامی سوالات و ابهامات شما متقاضیان گرامی را برطرف کند. لازم به ذکر است به علت حجم بالای درخواست‌ها امکان دارد کمی با تاخیر پاسخ سوال خود را دریافت کنید، با این حال مطمئن باشید که تمامی پیام‌های شما عزیزان بررسی شده و در اسرع وقت پاسخ داده می‌شود.

در صورتی که هزینه را پرداخت کرده باشم، اما به هر دلیلی در طول فرآیند احراز هویت به مشکل بخورم. راه حل چیست؟

متقاضی گرامی، در صورت مواجه با این مشکل در هر مرحله از این فرآیند ابتدا حتما آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال (2.7.1) را از گوگل پلی دانلود نمایید، سپس بدون نیاز به پرداخت مجدد هزینه با استفاده از گوشی خود یا گوشی فردی دیگر می‌توانید مراحل احراز هویت را دوباره انجام دهید.

در صورتی که بعد از چندین بار تلاش مجدد و استفاده از تلفن همراهی دیگر باز هم موفق به تکمیل فرآیند نشدم، چه کنم؟

در اینصورت کد ملی، کد پیگیری 10 رقمی، نام و نام خانوادگی ، شماره کارت بانکی متقاضی و توضیحات لازم را به آدرس sejam@isignal.ir ارسال کنید تا مشکل شما پیگیری شود.

آیا امکان استفاده از احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال برای افراد ناتوان در تکلم و افرادی که سواد خواندن متن ندارند، وجود دارد؟

بله، یکی از مراحل احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال ضبط فیلم و خواندن متنی تصادفی است، در این مرحله برای افراد ناتوان در تکلم و افراد بی‌سواد راهکاری جایگزین در نظر گرفته شده است. به این ترتیب که متقاضی با استفاده از حرکات دست سه تصویری که نمایش داده می‌شود را از راست به چپ جلوی دوربین اجرا می‌کند تا فرآیند احراز هویتش کامل شود.

آیا ثبت نام یا احراز هویت سجام با اپ سیگنال برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر است؟

خیر، در حال حاضر امکان ثبت نام یا احراز هویت غیرحضوری برای افراد زیر 18 سال میسر نیست. متقاضیان زیر 18 سال همراه با ولی یا قیم خود باید بصورت حضوری فرآیند احراز هویت را انجام دهند.

افراد زیر 18 سال که هزینه را پرداخت کرده‌اند اما کارت ملی هوشمند ندارند، چه کنند؟

در حال حاضر احراز هویت برای افراد زیر 18 سال امکان‌پذیر نیست. در این صورت لطفا کد ملی، کد پیگیری 10 رقمی سجام، نام و نام خانوادگی، شماره کارت بانکی متقاضی به همراه توضیحات مربوطه را به آدرس Sejam@isignal.ir ایمیل کنید، تا در اسرع وقت پیگیری شود.

اپلیکشن سیگنال را از چه طریق می‌توان دریافت کرد؟

اپلیکیشن سیگنال برای دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل دانلود است، کافی است با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود اپ سیگنال را از کافه بازار، گوگل پلی، مای کت یا سیب اپ دانلود نمایید.

اپ سیگنال را دانلود کرده‌ام، اما دسترسی به سامانه احراز هویت سجام ندارم. علت چیست؟

برای رفع این مشکل حتما نسخه‌ 2.6.4 سیگنال را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید، بنر ثبت‌نام و احراز هویت سجام در صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد.

برای استفاده از سامانه ثبت نام و احراز هویت سجام به چه نسخه‌ای از اندروید نیاز است؟

برای استفاده از سامانه ثبت نام یا احراز هویت سجام، باید نسخه اندروید گوشی شما 5 به بالا باشد.

هزینه ثبت نام و احراز هویت سجام با اپ سیگنال چقدر است؟

هزینه ثبت نام در سجام مبلغ 10 هزار تومان و هزینه احراز هویت غیرحضوری هم 10 هزار تومان است. بدیهی است متقاضیانی که قبلا ثبت نام خود را انجام از طریق سایت سجام (Sejam.ir) انجام داده‌ و کد پیگیری 10 رقمی دریافت کرده‌اند، نیاز به انجام فرآیند ثبت نام و پرداخت هزینه این مرحله را ندارند، فقط کافی است هزینه احراز هویت غیرحضوری را پرداخت کرده و مراحل آن را طی کنند.

آیا ثبت نام یا احراز هویت بدون کارت ملی هوشمند امکان پذیر است؟

خیر، تنها افرادی که کارت ملی هوشمند یا رسید آن را دارند، می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. لازم به ذکر است که این محدودیت هم برای افراد زیر 18 سال و هم افراد بالای 18 سال که کارت ملی هوشمند خود را هنوز دریافت نکرده‌اند، صدق می‌کند.

آیا می‌توانم از گوشی فرد دیگری برای ثبت نام یا احراز هویت خود استفاده کنم؟

بله، اگر گوشی متقاضی به هردلیلی (سخت افزاری، نرم افزاری) امکان استفاده از سامانه را به او ندهد، می‌تواند از گوشی سایر افراد برای ثبت نام یا احراز هویت خود استفاده کند. لازم به ذکر است اگر متقاضی با گوشی خود فرآیند ثبت نام یا احراز هویت را تا میانه راه رفته باشد اما به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری امکان ادامه آن میسر نباشد، باید از تلاش قبلی متقاضی 1 ساعت گذشته باشد تا فرد بتواند با گوشی شخص دیگری فرآیند ثبت نام یا احراز هویت را تکرار کند.

آیا پس از تکمیل احراز هویت غیرحضوری کد بورسی برای من ارسال می‌شود؟

بله، پس از تکمیل احراز هویت سجام کد معاملاتی که به آن کد بورسی هم گفته می‌شود برای متقاضی فعال می‌شود (این کد شامل سه حرف و پنج عدد است) و حداکثر تا یک هفته کاری (از شنبه تا چهارشنبه) از طرف سازمان سپرده‌گذاری مرکزی برای او ارسال خواهد شد. کد معاملاتی متشکل از سه حرف و 5 عدد است.

بعد از تکمیل احراز هویت غیرحضوری با اپلیکیشن سیگنال باید چکار کنم؟

پس از تکمیل احراز هویت غیرحضوری حداکثر تا یک هفته کاری توسط سازمان سپرده گذاری مرکزی، کد بورسی برای شما ارسال می‌شود. اما برای شروع معاملات در بازار بورس و خرید و فروش سهام این کد به تنهایی کافی نیست. به این منظور باید در یکی از کارگزاری‌های مورد تایید توسط سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ثبت نام کرده سپس از کارگزاریتان نام کاربری و رمز عبور برای استفاده از سامانه آنلاین معاملات دریافت کنید.

آیا ثبت‌نام یا احراز هویت برای افراد غیرایرانی هم امکان پذیر است؟

خیر، در حال حاضر تنها افراد حقیقی و ایرانی امکان استفاده از این سامانه را دارند.

کد پیگیری ثبت نام و نتیجه احراز هویت بعد از چه مدتی برای من ارسال می‌شود؟

کد پیگیری 10 رقمی سجام، کدی است که پس از تکمیل ثبت نام در سجام ظرف 24 ساعت به شماره همراه متقاضی ارسال می‌شود. پس از دریافت کد پیگیری می‌توانید احراز هویت خود را انجام دهید. پس از تکمیل احراز هویت پیامکی مبنی بر موفقیت آمیز بودن فرآیند برای شما ارسال شده و نتیجه احراز هویت شما به همراه کد بورسی حداکثر تا یک هفته کاری بعد برایتان ارسال خواهد شد.

نکته مهم: بنا بر اعلام سایت سجام، اگر دلیل رد شدن پرونده احراز هویت، از سمت خود متقاضی باشد (نامعتبر بودن اطلاعات، عدم تطبیق عکس و فیلم، عدم خواندن متن در هنگام ضبط فیلم و … ) امکان عودت وجه پرداختی وجود ندارد. پس لطفا مراحل ثبت نام و احراز هویت را با رعایت اصول ذکر شده، انجام دهید.

سوالات متداول مربوط به ثبت نام سجام

منظور از راستی‌آزمایی در سامانه سجام چیست؟

بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام و پذیرفتن تعهدات استعلام اطلاعات هویتی،‌ اطلاعات کدهای سهامداری و اطلاعات حساب بانکی شخص گرفته شده و در صورت تایید کد پیگیری برای شخص پیامک می‌شود،‌ در این مرحله شخص راستی‌آزمایی گردیده و در مرحله بعد باید احراز هویت خود را انجام دهد.


منظور از سجامی شدن در سامانه سجام چیست؟

بعد از دریافت کد پیگیری در سامانه سجام از زمانی که شرکت سپرده‌گذاری اعلام می‌نماید شخص با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا احراز هویت الکترونیکی، احراز هویت گردیده و سجامی محسوب می‌شود.


برای ثبت‌نام در سامانه سجام چه کاری باید انجام داد؟

در اپ سیگنال روی ” ثبت نام و احراز هویت سامانه سجام ” کلیک کرده و در مرحله بعد ” ثبت نام سجام ” را انتخاب کنید، یا با استفاده از سایت Sejam.ir ثبت نام اولیه خود را انجام دهید.


در صورت دریافت نکردن کد تایید چه باید کرد؟

در مرحله ورود کد تایید پس از ورود کد امنیتی دکمه ارسال مجدد را فشرده و منتظر دریافت کد بر روی تلفن همراه خود بمانید.


در صورت عدم دریافت کد تایید حتی پس از درخواست ارسال مجدد کد چه باید کرد؟

با بازگشت به مرحله ثبت‌نام اولیه در صفحه ثبت‌نام در ورود شماره تلفن خود دقت بیشتری بفرمایید.


جهت تکمیل اطلاعات آدرس سکونت چگونه اقدام کنیم؟

در مرحله بعد از اطلاعات ضروری و در صفحه اطلاعات ارتباطی اطلاعات را به ترتیب کشور – استان – شهر – بخش انتخاب کنید و الباقی اطلاعات را تکمیل بفرمایید. (تکمیل موارد ستاره‌دار الزامی می‌باشد)


برای ثبت کد معاملاتی (بورسی) خود چگونه اقدام کنیم؟

(لازم به ذکر است در صورت عدم اطلاع از کد معاملاتی یا نداشتن آن می‌ةوانید این مرحله را تکمیل نکرده و مراحل ثبت‌نام را ادامه دهید) در مرحله بعد از اطلاعات ارتباطی در صفحه کدهای معاملاتی مشتری بعد از انتخاب نام بورس در فیلدهای مربوطه کد معاملاتی مربوطه را درج و با فشردن دکمه افزودن کد معاملاتی خود را به جدول اضافه می‌نمایید.


برای ثبت اطلاعات بانکی مانند شماره حساب چه باید کرد؟

در صفحه حساب بانکی بعد از فشردن دکمه افزودن شماره حساب بعد از انتخاب نام بانک و تکمیل اطلاعات ذخیره را می‌فشارید، توجه شود انتخاب حداقل یک شماره حساب پیش‌فرض الزامی است. (توجه شود کلیه اطلاعات حساب بانکی باید تکمیل شود)


در اطلاعات بانکی چه شماره‌ حسابی باید ثبت نمود؟

در اطلاعات بانکی تنها حساب‌هایی مورد تایید مي‌باشد که به نام خود شخص ثبت‌نام شونده باشد.


آیا می‌توان حساب مشترک وارد نمود؟

حساب‌های مشترک برای ثبت در سامانه سجام مورد تایید نمی‌باشد و حساب به شخص تنها تعلق می‌باشد.


منظور از حساب پیش ‌فرض چیست؟

در هنگام تعریف شماره حساب در سجام با زدن تیک پیش‌فرض آن شماره حساب شما نسبت به الباقی شماره حساب‌ها دارای اولویت در هنگام پرداخت عایدات می‌باشد.


در صورتی که در مرحله‌ای از ثبت‌نام از روند ثبت‌نام خارج و یا از ادامه آن دست برداریم چگونه می‌توانیم دوباره ثبت‌نام را ادامه دهیم؟

با کلیک بر روی ورود به سجام با ورود شماره تماس ثبت کرده همانند ورود به ثبت‌نام می‌توانید وارد مراحل ثبت‌نام پیش برده شوید و ثبت‌نام را ادامه دهید.


آیا امکان ویرایش اطلاعات در سجام وجود دارد؟

بله، پس از تکمیل فرآیند ثبت نام در صورتی که نیاز به ویرایش یا اصلاح اطلاعات ثبت شده داشته باشید می‌توانید به سایت Sejam.ir مراجعه کرده و با توحه به توضیحات این لینک اصلاحات مربوطه را انجام دهید.


چه زمان می‌توان برای احراز هویت اقدام کرد؟

بعد از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی در پیامک می‌توانید جهت احراز هویت به روش‌های زیر اقدام کنید: الف) دفاتر منتخب احراز هویت لیست موجود. ب) احراز هویت الکترونیک.


چرا کد پیگیری برای من ارسال نشده؟

ثبت نام شما در سامانه سجام با موفقیت انجام نشده است.


چگونه می‌توانیم متوجه شویم در کدام مرحله از سجامی شدن قرار داریم؟

پس از اتمام مراحل ثبت‌نام و پذیرفتن تعهدات در مرحله آخر و فشردن دکمه ذخیره، در هر بار ورود به سامانه سجام در صورت دریافت کد پیگیری، می‌توانید آن را در بالای محیط پروفایل خود مشاهده فرمایید.

سوالات متداول مربوط به احراز هویت الکترونیک

احراز هویت غیرحضوری به چه صورت است؟

بعد از ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد پیگیری و با استفاده از گزینه ” احراز هویت سجام ” در اپ سیگنال می‌توانید احراز هویت خود را کامل کنید.


آیا از طریق دستگاه های با سیستم عامل ویندوز میتوان احراز هویت غیر حضوری را انجام داد؟

خیر حتما باید از گوشی هوشمند (اندروید) یا ios  استفاده کرد.


شرایط احراز هویت با اپلیکیشن سیگنال چیست؟

پس از ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد پیگیری ده رقمی، با استفاده از گوشی هوشمند و دانلود اپلیکیشن سیگنال می‌توانید احراز هویت غیرحضوری را انجام دهید.


طریقه گرفتن فیلم چگونه است؟

فرد متقاضی یک فیلم سلفی 15 الی 20 ثانیه ای از خود ضبط می کند و متن پیش فرضی که نمایش داده می شود، را خوانده و فیلم خود را ضبط می کند.


 قوانین گرفتن فیلم و عکس سلفی چگونه است؟

 • کیفیت پایین نباشد.
 • سرعت اینترنت ضعیف نباشد.
 • گوشی نباید در فاصله ای زیاد از چهره متقاضی باشد.
 • نور مکان مناسب باشد.
 • فیلم و عکس باید بصورت انفرادی باشد.
 • چهره فرد باید فاقد گریم باشد.
 • تصویر سلفی و فیلم باید در یک مکان و یک وضعیت باشد.

 علت بارگزاری فیلم و عکس سلفی چیست؟

برای اثبات حضوور و زنده بودن فرد و همچنین مالک اصلی اطلاعات که خود متقاضی می باشد در واقع ویدئو  سلفی ضبط شده با الگوریتم پیچیده و قدرتمند هوش مصنوعی پردازش میشود و عدم مغایرت فیلم با عکس بررسی می‌شود.


اعلام نتیجه احراز هویت الکترونیکی چه مدت زمان می برد؟

پس از دریافت پیامک مبتنی بر موفقیت آمیز بودن فرآیند، نتیجه احراز هویت حداکثر تا یک هفته برای شما ارسال می‌شود.


علل احتمالی رد پرونده احراز هویت متقاضیان چیست؟

 • عدم تطبیق اطلاعات وارد شده با ثبت احوال
 • عدم تطابق عکس سلفی با فیلم
 • کیفیت پایین فیلم یا عکس
 • سرعت ضعیف اینترنت
 • گریم یا آرایش صورت متقاضی
 • استفاده از عینک، ماسک و کلاه و …
 • سایر موارد

امضای متقاضی باید روی چه نوع کاغذی باشد؟

کاغذ کاملا سفید، در صورت استفاده از کاغذهای خط دار احراز هویت به مشکل خواهد خورد.


نحوه پوشش چگونه باید باشد؟

رعایت حجاب و پوشش اسلامی برای خانم ها و اقایان الزامی است.


نحوه گرفتن تلفن همراه به چه صورت باشد؟

برای ضبط فیلم و عکس حتما باید تلفن همراه در حالت عمودی و روبه روی صورت در زاویه مناسب قرار بگیرد.


شرایط محیطی و قوانین گرفتن فیلم و عکس به چه صورت باید باشد؟

 • پشت سر متقاضی شیشه و با منبع نورانی ( لامپ، نور خورشید و …) نباشد.
 • پس زمینه فیلم و عکس سلفی باید یکسان باشد.
 • لباس متقاضی در فیلم و عکس سلفی باید طبق شئونات اسلامی و حتما از یک لباس استفاده کنند.
 • پوشش خانم ها باید با مقنعه و بدون آرایش و گریم باشد(ترجیحا شبیه عکس های پرسنلی) .
 • آقایان حتی‌الامکان از پوشش رسمی استفاده کنند.(ترجیحا با تیشرت و لباس راحتی عکس و فیلم سلفی گرفته نشود)
 • زاویه دوربین هنگام فیلم برداری و گرفتن فیلم سلفی باید کاملا در روبه روی صورت بوده و لطفا از فیلم برداری از بالا و پایین صورت خودداری شود.
 • حتی‌الامکان فیلم و عکس سلفی باید بدون لرزش دست ثبت شود.
 • حتما متن آنلاین را که در پایین صفحه قرار میگیرد را با صدای بلند و واضح خوانده شود واز گفتن عناوین دیگر یا معرفی شخصی خود داری شود.
 • متن حتما باید توسط خود متقاضی خوانده شود. (توجه بفرمایید متن برای هر شخص متفاوت بوده و فقط همان متن هنگام ضبط فیلم سلفی باید توسط متقاضی گفته شود.)

منظور از اطلاعات  و داده های ورودی به اپلیکیشن چیست؟

 • کد پیگیری حاصل از ثبت نام در سجام
 • سریال پشت کارت ملی
 • کد ملی

توجه: در صورتی که ابهامات شما خارج از سوالات متداول ثبت نام و احراز هویت ذکر شده در این گزارش است، می‌توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ اپ سیگنال مطرح کنید، تا کارشناسان ما پس از بررسی به سوالات شما پاسخ دهند. لازم به ذکر است با توجه به حجم بالای پیام‌ها ممکن است کمی با تاخیر جواب سوال خود را دریافت کنید، روش ارسال پیام به کارشناسان سیگنال در زیر توضیح داده شده است.

ارتباط با کارشناسان سیگنال برای سوالات احتمالی

در صورتی که پاسخ سوالات و مشکلات خود را در این گزارش پیدا نکردید، به روش زیر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ابتدا مانند تصویر زیر در صفحه اول اپ سیگنال گزینه سه خط را انتخاب کنید.

سپس از منوی باز شده گزینه پیام و پاسخ را مانند تصویر انتخاب کنید.

در مرحله بعد موضوع، عنوان و توضیحات مشکل یا سوال خود را نوشته و پیام خود را ارسال کنید.

کارشناسان ما سعی می‌کنند در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند، لازم به ذکر است به علت حجم بالای پیام‌ها ممکن است پاسخ سوالات کمی با تاخیر به دست شما برسد، پس لطفا صبور بوده و با سیگنال همراه باشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • امیر عبدلی

  با سلام بنده پدر بزرگم را از طریق سیگنال احراز هویت زدم و قصد افتتاح حساب در صندوق سرمایه گذاری رو داریم که مراجعه حضوری برای فعال کردن صندوق نکنیم فقط متنی که برای افراد متقاضی گذاشته میشود تا بخوانند و ضبط کنند برای افراد کهنسال بسیار سخت است و من مجبور شدم کلمه کلمه بگویم و ایشان تکرار کنند تقاضا دارم تا احراز هویت ایشان قبول شود تا پس انداز خودشان را در صندوق درآمد ثابت بگذارند و در این شرایط کرونایی به مرکز استان مراجعه نکنند

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام جناب عبدلی عزیز… درخواست شما به مسئولان این امر منتقل شد. با ما همراه باشید.

 • نورالله دوستی

  عالی خیلی خوب بود دست شما درد نکنه بابت توضیحات تکمیلی

 • سهیلا عموری

  ماهیانه سود سهام

 • نوذر ربانی فر

  سلام صبح شما بخیر. برنامه خیلی عالیه

 • نوذر ربانی فر

  سلام برنامتون کاربرد ی هست

 • گودرزوند

  سلام برای احراز هویت کسی که سواد ندار متن بخونه باید چه کار کنه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، لطفا نسخه 2.6.0 را دانلود نموده و با استفاده از حرکات دست احراز هویت را انجام دهید.

 • پژمان دارا

  سلام .من در مرحله اخر احراز هویت مشکل دارم وقتی دکمه ثبت اطلاعات میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته .با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   لطفا نسخه 2.6.0 یا بالاتر را دانلود و نصب کنید و با گوشی دیگری مراحل را بدون پرداخت مجدد هزینه تکراز کنید.

 • یزدان‌میرزایی نیا

  احراز هویت غیر حضوری برای دریافت کد بورس وقتی که احراز هویت کارگذاری غیر حضوری نیست چه لزومی دارد ؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، مهمترین بخش احراز هویت که زمان زیادی را از متقاضی میگیرد احراز هویت سجام هست که به صورت غیر حضوری قابل انجام هست و در مورد کارگزاری ها با توجه به الزام امضای قرارداد باید بر اساس روش ارائه شده توسط کارگزار اقدام بشه

 • علیرضا

  سلام.
  با احراز هویت غیرحضوری آیا کلا نیاز به مراجعه حضوری به دفتر پیشخوان هست؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورت استفاده از احراز هویت غیر حضوری سجام ، شما کد بورسی خودتون را دریافت می کنید اما برای دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه های معاملاتی باید در سایت یک کارگزار ثبت نام کنید و برای امضای قرارداد به روش اعلام شده توسط اون ها اقدام کنید

 • زهرا هستم.

  سلام ببخشید من هجده سالمه ولی هنوز کارت ملی نگرفتم و ثبت نام هم نکردم برا سجام چکار کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، وارد سایت سجام بشید و ثبت نام کنید بعد از ثبت نام در صورتی که برای کارت ملی هوشمند اقدام کردید میتونید به صورت غیر حضوری با اپلیکیشن سیگنال احراز هویت خودتون رو انجام بدید و در غیر این صورت باید به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید

 • محمد پالیزدان حیاتی

  من شماره تلفن در سامانه سهام عدالت تغییر دادم و چون آن شماره به نام خودم
  نبوده الان در سجام کد ۱۰ رقمی داده نمیشه و پیغام مغایرت تلفن میزنه سیم کارت
  جدید به نام خودم گرفتم و در سامانه سجام تغییر شماره دادم اما در سامانه سهام
  عدالت امکان ویرایش تلفن نیست چون یک بار ویرایش کردم الان سجام هم که تلفن
  تغییر دادم میگه این کد ملی قبلا با یک تلفن دیگر ثبت شدهیک ساعت پیش
  به نظر شما چکار کنم که تلفن جدید که به نام خودم هست در سامانه سهام عدالت
  ثبت بشه و در سجام هم کد ۱۰ رقمی بهم داده بشه متشکرم از راهنمایی شما

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، سجام و سامانه سهام عدالت دو موضوع مختلف هستند و ویرایش یکی تاثیری بر دیگری ندارد، برای سجام بعد از ویرایش شماره تلفن در سایت چند روز صبر کنید تا ویرایش شما تایید بشود و بعد برای بازیابی کد پیگیری اقدام کنید، در مورد سهام عدالت هم امکان ویرایش شماره تلفن وجود دارد اما بعد از ویرایش چند روز طول میکشد تا اطلاعات بروزرسانی شود

 • حمید رضا میرزایی

  با سلام خیلی عالی هست ثبت نام غیرحضوری،سیگنال اپیلیکیشن خوبی است،خیلی زحمت ها رو کم میکنه،واز لحاظ مالی هم هزینه کمتری داره

 • سلام.بعد از ثبت نام در سجام ودریافت کد ۱۰ رقمی چرا باید احراز هویت شد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به اینکه خدمات بازار سرمایه براساس کد بورسی به شخص متقاضی داده میشه و اگر عمل غیر قانونی در این بازار انجام بشه مالک کد مسئول هست باید صادر کننده کد مطمئن بشه که واقعا خود فرد تقاضای دریافت کد رو داره و فرد دیگه ای دنبال سو استفاده از کد بقیه نیست

 • مسلم ریگی

  ساده

 • مهدی بابایی

  سلام خسته نباشید الان حدود دوهفته هست که من ثبت نام انجام دادم ولی هنوزکد پیگیری ۱۰رقمی دریافت نکردم باید چیکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به سایت سجام مراجعه کنید و از قسمت بازیابی کد پیگیری این کد رو دریافت کنید

 • بیتا فدایی

  باسلام
  من در سجام و مفید ثبت نام و احرازهویت در سیگنال انجام دادم حدود ۲۵روزی میشه فقط کدبورسی برای من اومده، یوزر پس نمیاد چرا؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با توجه به اینکه کد بورسی شما ارسال شده احراز هویت سجام برای شما تکمیل شده، اما در مورد یوزر نیم و پسورد در صورتی که قرادادها رو امضا کردید و تحویل کارگزار دادید باید از طریق پشتیبانی کارگزاری یا مسئولین شعب اون ها پیگیری کنید

 • فاطمه نوروزي

  سلام یه هفته هس احزار هویت کرده ام و کد معاملاتی برام ارسال شده.. ولی هنوز کد بورسی برام نیومده. مگه نمیگن تا یه هفته ارسال میشه

 • طاهاعزت زاده

  احراز هویت

 • سرور ریجای

  سلام ممنون از همکاری شما خوشحالم که الان بالاترین کیفیت انتخاب شدم

 • هژير احمدی

  سلام من احراز هویت کردم و پیام اومد که احراز هویت شما با موفقیت ثبت گردید ام تو پنل کارگزاری آگاه تغییر ناظر زدم برای صندوق دارایکم
  الان میخوام وارد اپلیکیشن آگاه شم مینویسه احرازهویت ارسال شده معتبر نیست ولی قبلا اس اومد که احراز هویت با موفقیت ثبت شد چیکار باید کنم؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… به سایت سجام مراجعه کنید و مطمئن بشید که احراز هویت شما در این سایت مورد پذیرش قرار گرفته است.

 • مهدی بصیری صدر

  با سلام . برادر من معلول ذهنی هست و صبحت هم نمیتواند بکند .سهام عدالت دارد . ازاد سازی کردم . حالا میخواهم سجام ثبت نام کنم و اهراز هویت ….باید ببرم مراکز اهراز هویت یا با اپلیکیشن هم میشه اهراز هویت کرد‌؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، این لینک رو مطالعه بفرمایید در صورتی که قادر بودن حرکات خواسته شده رو انجام بدم میتونن به صورت انلاین احراز هویت کنن در غیر این صورت باید حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 • سلام من الان یه هفته ایست حضوری احرازهویت انجام دادم حتی کدبورسی هم اومده ولی هنوز تواپلیکیشن به عنوان کاربرمیهمان هستم لطفاراهنمایی کنیدچجوری کدبورس رو فعال کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از ثبت نام و احراز هویت در سجام باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید و از آن ها نام کاربری و رمز عبور دریافت کنید

 • سلام.توی ثبت نام سجام اطلاعات بانکی منو قبول نمیکنه .با اینکه چندبارم زدم و از صحت اطلاعات مطمئنم بازم توی پیامک مینویسه اطلاعات بانکی شما نیاز به ویرایش دارد.لطفا کمکم کنیدممنون

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای تایید اطلاعات حساب توسط سجام باید حساب منحصرا به نام شما باشد و اطلاعات مالک حساب کاملا با اطلاعات سامانه ثبت احوال منطبق باشد(در صورتی که نام و نام خانوادگی شما شامل حمزه و …. است درست وارد شدن آن را از طریق بانک مجددا بررسی کنید)

 • سلام من اطلاعات رو وارد کردم بعد اس ام اس اومد شماره به اسم خودتون نیست شماره رو رفتم به نام خودم کردم با این حال نمیتونم از این شماره استفادهه کنم و حتما باید عوضش کنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این شرایط سریعترین راه تماس با پشتیبانی سجام و درخواست استعلام مجدد شماره تلفن است

 • ولی پور

  با سلام.من آبان ۹۸ثبت نام کردم و احراز هویت هم انجام دادم صفحه هم دارم و خرید و فروش هم داشته ام.حال برای من پیام آمده ک برای احراز هویت اقدام کنید علتش چیست و حتما باید دوباره احراز هویت را انجام دهم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر هیچ نیازی به احراز هویت مجدد در سامانه سجام نیست

 • مرتضی خانعلی زاده

  سلام، تو قسمت احراز هویت سجام، کد پیگیری سجام رو میخواد، چه جوری درخواست کد کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این کد پیگیری ده رقمی بعد از تایید ثبت نام برای شما ارسال می شود

 • صابر پورمند

  سلام.من از طریق برنامه سیگنال احراز هویت خانواده رو انجام دادم و کد معاملاتی هم گرفتم ولی وقتی برای واریز وجه بورس اقدام میکنیم مینویسه از حالت آزمایشی خارج نشده خیلی وقته که احراز هویت کردم به دفاتر پیشخوان هم مراجعه کردم میگن شما فقط کار های اولیه احراز هویت که عکس گرفتنه رو انجام دادین کارهای مربوطه به کارگذاری رو باید بیارید اینجا ما انجام بدیم این در حالی که ما تو کارگزاری هم ثبت نام کردیم میشه راهنمایی بفرمایید؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از احراز هویت موفق در سجام و ثبت نام در سایت کارگزاری شما باید برای امضای قرارداد کارگزاری اقدام کنید که معمولا از طریق دفاتر پیشخوان انجام میشود

 • سلام من ازطریق سیگنال احراز هویت شدم
  ب شعب مفیدم رفتم ثبت نام انجام دادم
  ولی باگذشت ده روز هنوز رمزو نام کاربری ارسال نشده واسم کسیم جوابگو نیست

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این موارد باید از طریق پشتیبانی یا شعب کارگزاری ها وضعیت درخواست صدور نام کاربری و رمز عبور خودتون را پیگیری کنید

 • آزاده محمدی

  سلام وقت بخیر.تمامی مراحل ثبت نام واحرازهویت سجام‌انجام شده.کدمعاملاتی هم دریافت شده ولی وقتی وارد نرم افزار آگاه میشم.مرتب صفحه رمز ورود و کاربری تکرارمیشود و نمیتوان ادامه کار را انجام داد.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از تایید احراز هویت و ثبت نام در سایت کارگزاری برای امضای قرارداد اقدام کنید. در نهایت کارگزار برای شما یک نام کاربری و رمز عبور صادر میکند که با استفاده از آن به راحتی می توانید از امکانات سامانه معاملاتی استفاده کنید

 • کریم ابراهیمی

  سلام اگر شخصی که ثبت نام می کند بی سواد باشد و نتواند متن را بخواند و بگوید برای اهراز هویت باید چیکار کنیم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای این عزیزان گزینه احراز هویت از طریق اشاره دست اضافه شده که میتوانند از آن استفاده کنند

 • ماهرخ اسدی

  سلام،من سال ۹۴ کد بورسی گرفتم و حالا بخوام تو سامانه سجام ثبتنام کنم و چون کد بورسی دارم مراحلش متفاوت هست از انچه توضیح دادید یا خیر؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، این مراحل برای همه افراد یکسان هست

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید این نام کاربری و رمز عبور که میگین از کارگزاری باید دریافت کنیم حتما باید حضوری باشه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، امضای قرارداد کارگزاری ها معمولا از طریق شعب آن ها و دفاتر پیشخوان انجام می شود با این وجود بعضی از کارگزاری ها امکان مراجعه درب منزل را برای بعضی از شهرها فراهم کرده اند که برای اطلاع از این موضوع با نزدیکترین شعبه کارگزرای تماس بگیرید

 • اعظم شجاعی

  سلام من مدتهاست احراز هویت را از سیگنال انجام داده ام و تایید شده ولی کد بورسی برایم ارسال نشده چه باید کرد؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از تایید احراز هویت غیر حضوری سجام برای دریافت نام کاربری و رمز عبور کارگزاری شما باید در سایت کارگزاری مورد نظر ثبت نام کنید

 • محمد قاسمی

  سلام برای من کد ده رقمی سجام و کد بورس صادر شده این یعنی اینکه شماره تلفنی که تو سامانه سجام ثبت کردم تایید شده ؟ موقع ثبت نامم در کارگزاری اطلاعات حسابم از سامانه سجام رو نمیاره. دلیلش چی میتونه باشه؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که کد بورسی شما صادر شده تمام اطلاعات شما با موفقیت ثبت شده است

 • با سلام و خسته نباشید
  من در تلفن ثابت ( تماس اظطراری) باید چه بنویسم تلفن ثابت نداریم پول هم پرداخت کردم اینجا تایید نمیشه چیکار باید بکنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تلفن ثابت یکی از بستگان خودتون را وارد کنید

 • باسلام .من درسجام ثبت نام کردم ولی سیمکارت به نام خودم نبودحالا رفتم سیم کارتمو بنام زدم.چندروز طول میکشه تا کدبیاد؟واینکه آیا باید کاری انجام بدم درسجام؟چون شمارم که تغییرنکرده فقط بنام زدم.
  باتشکر

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این شرایط با پشتیبانی تماس بگیرید تا مجددا استعلام شماره تلفن انجام بشه

 • حسن محمودی

  سلام
  من بیش از دوهفته هست که احراز هویت الکترونیکی کرده ام و کد معاملاتی هم برایم ارسال شده و لی هنوز بعنوان کاربر مهمان هستم ونمیتونم معامله کنم و پیامک تایید هنوزنیامده

 • سید علی کاظمی

  سلام من یکسال پیش توی بورس ثبت نام کردم و همونجا مراحل احراز هویت رو هم فک کنم پشت سر گذاشتم و 10 هزارتومن رو هم واریز کردم
  الان بازم نیازه که احراز هویت رو دوباره انجام بدم؟؟
  چون کد 10 رقمی سجام من مربوط به 1 سال پیشه و الان ندارمش, حالا باید دوباره تو سجام ثبت نام کنم باید چی کار کنم؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احراز هویت سجام برای هر فرد فقط یکبار انجام می شود و درصورتی که قبلا این کار را انجام داده باشید نیاز به انجام مجدد آن نیست

 • سلام ما همه مراحل رو طی کردیم.و کد بورسی برای مادر من آمده ولی پیامش پاکش کردن چجوری میتونم دوباره کد بورسی رو پیدا کنم؟؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، با مراجعه به سایت سجام میتونید به این کد دسترسی داشته باشید

 • زنگی ابادی

  امکان ویرایش موبایل پسر 5 ساله ام بدلیل نرسیدن به سن قانونی نمی باشد چکار باید بکنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای افراد زیر 18 سال امکان ویرایش تلفن وجود ندارد در این شرایط باید درخواست شما توسط پشتیبانی سجام به صورت دستی اعمال شود

 • بختیاری

  سلام وقت بخیر من در کارگزاری اگاه ثبت نام کردم اما میخوام کارگزاریم رو عوض کنم ثبت نام کامل قبلا انجام دادم و در سجام هم همینطور.الان در کارگزاری ملی هم یک سری فرم رو پر کردم و دیگه نمیدونم برای ادامش باید چکار کنم باید دوباره برم دفتر پیشخوان ؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای امضای قرارداد کارگزاری باید به دفتر پیشخوان مراجعه کنید

 • علی وارسته

  سلام فرزندم زیر۱۸ سال است .آیا احرازهویت غیرحضور ممکن است؟ شماره پشت کارت ملی چه بنویسیم.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در حال حاضر امکان احراز هویت غیر حضوری برای افراد زیر 18 سال وجود ندارد

 • امیرحسین شقاقی

  سلام،من ۱۸ سالمه و درخواست کارت ملی ملی دادم و رسید گرفتم،چجوری میتونم غیرحضوری احراز هویت کنم؟؟

 • مجتبی صادقیان

  سلام
  بنده از طریق نرم افزار آپ، سهام دارا اول رو خریداری کردم و کد بورسی هم دارم و میخواستم فرآیند تغییر کارگزار ناظر رو انجام بدم اما اول میگه داخل سامانه سجام ثبتنام کن. در همون قدم اول میگه شماره همراه با شماره ملی تطابق نداره درصورتی که مطمئنم خط به نام خودمه
  لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم این مرحله اول رو بگذرونم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این حال برای اطمینان از طریق اپراتور تلفن همراه از صحت اطلاعات ثبت شده به عنوان مالک اطمینان حاصل کنید

 • هدف سامانه جامع اطلاعات مشتریان مگر این نبوده که هر بار احراز هویت صورت نگیره پس چرا کارگزاری اگاه اصرار داره بر اینکه احراز هویت سجام با احراز هویت کارگزاری متفاوت و باید انجام بشه واقعا مسخره ست

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احراز هویت کارگزاری ها به معنای مراجعه فرد متقاضی برای امضای قرارداد کارگزاری است و با احراز هویت سجام متفاوت است

 • محسن فلاحی

  اطلاعات هویتی شما در سامانه سجام مورد تایید نمی باشد.لطفا برای تکمیل ثبت نام خود پس از ورود به سامانه سجام اطلاعات هویتی خود را ویرایش نمایید.برام پیغام اومده چه کنم>؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، یکی از اطلاعات هویتی شما منطبق بر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثبت احوال نبوده، برای ویرایش به سایت سجام مراجعه کنید

 • حوریه به فر

  عذر میخام پدر من آلزایمر داره و نه میتونه حرف بزنه و نه اشاره کنه باید چیکار کنیم ؟؟؟؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این شرایط تنها روش ممکن مراجعه حضوری هست

 • سلام.
  در سامانه سجام:
  1.چگونه می شود در قسمت مشخصات هویتی نوع نمایندگی را(از قیومیت به ولایت ) تغییر داد؟(ویرایش این قسمت غیرفعال است)
  2.چگونه می شود شماره حساب را تغییر داد؟ (ویرایش این قسمت غیرفعال است)

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که اطلاعات شما در دست بررسی است امکان ویرایش هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و باید تا تایید یا رد آن ها صبر کنید اما برای سریعتر شدن روند کارها می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید تا به صورت دستی وضعیت شما را اصلاح کنند

 • سلام وقت بخیر. بنده آپ سیگنال نصب کردم. اما اجازه احراز هویت بهم نمیده. پیغام دستگاه شما برای احراز هویت معتبر نمی‌باشد بهم میده. چکار باید بکنم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در این شرایط با یک تلفن همراه دیگر مجددا تلاش کنید، حداقل اندروید مورد قبول برای احراز هویت نسخه 5 می باشد

 • حسین رستمی

  سلام ببخشید بنده الان شماره تلفن همراه رو داخل سجام ویرایش کردم پس باید دوباره کد پیگیری رو درخواست بدم

  دومی سوال اینه که کسایی که شماره تلفنشون داخل سامانه سهام عدالت به نام خودشون نیست و ویرایش بزنن تاثیری در سجام داره

  سومی سوال واگذاری ۳۰ درصد سهام به بانک
  میشه بقیه سهام رو داخل بازار بورس فروخت
  ممنون میشم به این سوالای من جواب بدید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، در صورتی که شماره تلفن شما قبلا یکبار ثبت شده کد پیگیری مجددا ارسال نمیشه و همان کد قبلی معتبر هست، ویاریش اطلاعات در سامانه سجام تغییری در وضعیت اطلاعات سامانه سهام عدالت ایجاد نمی کند

 • ولی بیرامی

  با سلام پیام ها رو نگاه کردم ممنون از اینکه پاسخگوی مردم هستین لطفا بفرمایید ما چیکار کنیم نزدیک دو هفته شده که ثبت نام کردین کد بورسی هم اومده اما میگن باید نام کاربری و رمز بیاد نزدیک دوهفته شده خبری هم نیس چیکار کنیم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، شما باید بعد از تایید احراز هویت در سایت یک کارگزاری ثبت نام کنید تا بعد از امضای قراردادها توسط شما، اون ها برای شما نام کاربری و رمز عبور صادر کنند

 • شماره تلفن به نام پدرمه واس دریافت کد سجام مشکل داره یا نه

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای افراد بالای 18 سال شماره تلفن باید به نام متقاضی باشد

 • ابوطالب حصار

  سلام احراز هویت کردم با سیگنال ، کد بورسی هم اومد برام، از قبل هم کارگزاری آگاه ثبت نام کردم، الان کد بورسی رو چطور توی آگاه ثبت کنم ک بشه معامله کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از امضای قرارداد نام کاربری و رمز عبور توسط کارگزاری برای شما ارسال می شود و نیازی به ثبت این کد نیست

 • عباس محمدی

  سلام یعنی بعد از احراز هویت بازم باید حضوری ب دفتر پیشخوان بریم

 • سلام من تقریبا ۱۰ روز هستش احراز هویت الکترونیکی انجام دادم اما هنوز بعنوان سرمایه گزار مهمان وارد بورس میشم و اجازه خرید و فروش ندارم می خواستم بدونم تا کی باید منتظر کد بورسی خودم باشم ؟ ممنون از شما

 • رستم منجزی

  درود برشمامن یکبارثبت نام کرده ام
  فقط برای احرازهویت مشکل دارم متٱسفانه
  اقدام نمیشود
  مینویسدشمایکبار ثبت نام گردیده آید
  دیگه نمی‌دونم چکارکنم خسته شدم
  دفاتری هم که گذاشته اندمحدود وبسیارشلوغ هستند
  خواهش میکنم مشکلات ماراهم مطرح بفرمایید
  سپاسگزارم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای هر شخص ثبت نام و احراز هویت سجام، هرکدام فقط یکبار انجام می شود و در صورتی که قبلا هر کدام از این مراحل را انجام داده باشید نیازی به تکرار آن نیست

 • محسن باغدار

  با سلام وقت بخیر.من تو کارگزاری مفید ثبت نام کردم و احراز هویت سجام هم شدم کد معاملاتی برایم ارسال شده ولی میخام برم تو کارگزاری اخطار میده دلیلش چیه؟

 • سلام خسته نباشید من دیشب رفتم داخل سایت سهام عدالت سبد دارایم را نگاه کردم همه شرکتها کامل بود مبلغ جمع ارزش سهام هم سیزده میلیون بود اما امروز صبح که رفتم داخل سایت دارای سهامم را دیدم فقط یک شرکت بود گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران بود جمع ارزش بر اساس قیمت روز گذشته هم 99,360ریال زده بود چرا اینطوریه اتفاقی برا سهام من افتاده

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات در حال بروزرسانی بوده و دارایی شما ناقص نمایش داده شده، در ساعات آینده مجددا بررسی کنید

 • محمد مهدی جعفری

  سلام من به اشتباه با سیمکارتی که به اسم خودم بود ثبت نام کردم و به طبع کد پیگیری نیومد
  الان سیمکارتو به اسم خودم زدم
  چیکار باید کنم به صورت سیستمی کد میاد یا باس کاری کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای افزایش سرعت با پشتیبانی تماس بگیرید تا مجددا استعلام شماره تلفن رو انجام بدن

 • ارمین رجبی

  چجوری سهامم رو بفروشم؟

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای آشنایی با این موضوع (اینجا) کلیک کنید

 • سلام خسته نباشید
  برای دریافت کد بورسی حتما باید بریم کارگزاری ؟
  یا تو این وضعیت برامون ارسال میشه ؟🤔

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای اینکه از خدمات غیر حضوری کارگزاری مورد نظرتون مطلع بشید با نزدیک ترین شعبه اون ها تماس بگیرید

 • میلاد خادمی

  بسیار بسیار برنامه عالی هستش پیشنهاد میکنم نصب کنید
  بعداز دریافت کد بورسی چه باید کرد؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، بعد از تایید احراز هویت به سایت یک کارگزاری مراجعه و ثبت نام کنید، بعد به روشی که اون ها اعلام میکنند برای امضای قرارداد(احراز هویت کارگزاری) اقدام کنید تا برای شما نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی توسط کارگزار ارسال بشه

 • علی وزوایی

  سلام نزدیک یکماه از احراز هویت سجام گذشته تایید شده و کد معاملاتی دارم ولی کد معاملاتی من در کارگزاری ثبت نمی شود وپیغام عدم احراز هویت می دهد.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، به روشی که کارگزاری اعلام کرده برای امضای قرارداد اقدام کنید تا نام کاربری و رمز عبور توسط کارگزاری برای شما ارسال بشه

 • سلام من مبلغ (۱۰۰۰۰ت) رو از کارت بانکی کس دیگه پرداخت کردم ایا ایرادی داره و اگه داره چکاری باید انجام بدم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، خیر هیچ ایرادی نداره

 • عارفه پاک زاد

  سلام.ببخشیدمن همه مراحل و انجام دادم سجام و احراز هویت و کارگزاری مفید.ولی نمیدونم چرا تو کارگزاری مفید بهم میگه فعلا مهمان هستم تا برم دفاتر پیشخوان اطلاعاتمو کامل کنم برنامشم تو گوشیم نصب شده

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، برای تکمیل ثبت نام در کارگزاری باید یک بار به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید و قراردادهای کارگزاری رو امضا کنید

 • رامین یوسفی

  با سلام
  عوض کردن شماره تلفن چقدر زمان میبرد تا تایید شود.
  ممنون.

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، معمولا ویرایش شماره تلفن حداکثر طی یک هفته بررسی میشه اما اگر بیشتر طول کشید میتونید با تماس با پشتیبانی موضوع رو بررسی کنید

 • مهدی میری

  سلام پس زدن ثبت نام و احراز هویت پیام دستگاه شما معتبر نمی باشد نشان داده میشود. دلیل این موضوع چیست

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، تلفن همراه شما حداقل های سخت افزاری یا نرم افزاری(حداقل نسخه اندروید قابل قبول نسخه 5 میابشد) را ندارد، لطفا با یک تلفن همراه دیگر امتحان کنید

 • سلام شرمنده من اطلاعاتم در سامانه سجام ثبت کردم به صورت دقیق پیام امده اطلاعات بانکی شما در سامانه سجام مورد تایید نمی باشد دلیلش چی هست باید چکار کنم

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، احتمالا اطلاعات صاحب حساب با اطلاعات ثبت احوال مطابقت نداشته، این موضوع رو میتونید از طریق بانک بررسی کنید یا از یک حساب دیگر استفاده کنید

 • زهراقاسمی

  سلام من باموفقیت احرازهویت شدم ولی یه هفته شده کدبورسی نمیاد چکارکنم

 • زهراقاسمی

  کدبورسی یه هفته شده نیومده چکارگنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از احراز هویت شما گذشته و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • بهار هستم

  سلام وقت بخیر
  مادر شوهر من بی سواده امضا نداره ی مهر داره و اثر انگشت هم زد
  اشاره ها رو هم درست انجام داد
  ولی مینویسه اطلاعات درست نیست یا کامل نیست

  برای امضا مشکل داره؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در حال حاضر تنها امضا توسط سیستم پذیرفته میشه. ایشون میتونن از یک امضای ساده استفاده کنن.

 • سلام ببخشید اگر شماره کل خانواده یکی باشه مشکل داره میشه در سجام ثبت نام کرد چون قبلا سیم کارت نداشتن الان سیم کارت داران ولی شمارها ویرایش نشودن تو سهام عدالت باید چکار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز شماره ای که در سامانه سهام عدالت و سامانه سجام ثبت میشن باید بنام متقاضی باشن اما لزومی نداره که شماره ها یکی باشن.
   برای ویرایش شماره در سامانه سهام عدالت، وارد سایت سهام عدالت بشین اگه شماره به نامتون نباشه خطا میده و مستقیم وارد صفحه ای میشه که اونجا باید شماره جدید رو وارد کنین.
   بعضی از کارگزاری ها هم وقتی وارد سایت سهام عدالتشون میشین اگه شماره به نامتون نباشه امکان تغییر شماره رو میدن.
   برای ویرایش شماره تون در سامانه سجام هم میتونید از این لینک استفاده کنید.

 • علی گل محمدی آلانق

  من انشاالله یاد بگیرم معامله انجام بش

 • نیما نیمایی

  با سلام
  برای احراز هویت حضوری چه مدارکی لازمه
  با تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   باسلام برای مراجعه حضوری نیاز به اصل شناسنامه و کارت ملی و کد ۱۰ رقمی سجام دارید.

 • بیطارپور

  سلام
  ما دفتر خدمات الکترو نیک داریم ایا میتونیم با سیستم احراز هویت انجام بدیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز احراز هویت سجام در سیگنال تنها با استفاده از گوشی قابل اجراست.

 • مینا امینی

  سلام. مادر بزرگ من سواد نداره. برای گفتن فیلم که خدارو شکر مشکل حل شده ولی ایشون امضا بلد نیست. آیا میشه از مهر یا اثر انگشتشون به جای امضا عکس فرستاد؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در حال حاضر تنها امضا توسط سیستم پذیرفته میشه. میتونن از یک امضای ساده استفاده کنن.

 • سلام ببخشید متنی باید از خود سلفی بگیریم تکرار کنیم چی هستش میشه راهنمایی کنین خواهشا

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز وقتی به مرحله ضبط فیلم در احراز هویت رسیدین یک متن به صورت تصادفی نمایش داده میشه و باید اون متن رو بخونید.

 • برای من بعد ۲۴ ساعت پیام ک نیومده

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.

 • سالدورگر

  سلام من شماره تلفن همراهم به نام خودم نیس ولی میخوام ازاین شماره استفاده کنم حالا برام پیام اومده سیمکارت به نام شما نیست و ویرایش کنید؟؟؟؟اجباره ایا؟؟
  درضمن پیام اومده کد برای ورود به سامانه سجام ۵رقمی هس چرا شما میگید۱۰رقمی؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز شماره ای که در سامانه سجام ثبت میشه باید بنام متقاضی باشه. بعد از تکمیل ثبت نام سجام یک کد پیگیری برای شما ارسال میشه که ۱۰ رقمی هست و برای احراز هویت سجام بهش نیاز دارید.

 • علی عسکریان

  سلام.من ماه پیش در سجام ثبت نام کردم کد پیگیری برای من ارسال شد.به سایت کارگزاری مراجعه کردم و پیش ثبت نام رو انجام دادم.به کارگزاری هم برای تایید نهایی مراجعه کردم و کد بورسی برای من پیامک شد.سهام هم خریدم.اما امروز که به سامانه سجام مراجعه کردم دیدم نوشته«در انتظار مراجعه به مراکز احراز هویت»و هنوز سهام دولتی ای تی اف که خریداری کردم وارد پورتفوی من نشده.مشکل کجاست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به درگاه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنید. اگر دارایکم در سبد دارایی شما موجود است، در ستون مربوط به کارگزار ناظر، نام کارگزار شما درج شده یا عبارت CDS؟ اگر نام همان کارگزاری است که معاملات خود را با آن انجام می‌دهید، دارایکم به پرتفوی شما منتقل می‌شود و چنانچه نشد، با پشتیبانی کارگزاری خود تماس بگیرید.
   اگر عبارت CDS یا نام کارگزاری درج شده که با آن معامله نمی‌کنید، باید مراحل تغییر کارگزار ناظر را انجام دهید.برای این کار به قسمت گزارش دارایی در سامانه ذینفعان خود رفته و با انتخاب گزینه دریافت، گواهی سهام دارایکم را دریافت کنید. سپس در سایت کارگزار اصلی خود، اطلاعات لازم را در قسمت تغییر کارگزار ناظر وارد کنید تا دارایکم به پرتفوی شما منتقل شود.
   برای اشنایی با درگاه ذینفعان بازار سرمایه از این لینک استفاده کنید.
   مشکل سجام خود را از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • علی نویدی شرف

  خسته نباشید،بنده تمام مراحل احرازهویت روانجام دادم،اماواسه کارت ملی هوشمنداقدامی نکرده م،اگر،کارت ملی هوشمندنباشه،نمیشه ادامه فرایند روانجام،داد؟؟؟؟؟سپاس

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز تنها افرادی که کارت ملی هوشمند یا رسید ان را دارند، می توانند از این سامانه استفاده کنند. با توجه به این که ادامه فرایند برای شما امکان پذیر نیست می تونید از گزینه انصراف از احراز هویت استفاده کنید.

 • مصطفی باقری معصوم

  سلام خسته نباشید من احراز هویت رو تو برنامه سیگنال انجام دادم و احراز هویت انجام شد و چنذچد روز بعد کد معاملاتی برام اومد ولی هر وی کد ملی و رمز عبور رو میزنم نمیاره و مینویسه کد ملی نامعتبر با شماره تماس وارد میشه ولی به صورت میهمان

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز با دریافت کد بورسی مجوز ورود شما به بازار سرمایه فراهم شده. برای ورود به سامانه معاملات کارگزاری باید نام کاربری و رمز عبور تون رو از دفاتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید
  اگه فردی سواد خواندن نداشته باشه که متن رو بتونه بخونه،
  و توانایی رفتن برای احراز هویت حضوری رو نداشته باشه.
  میشه یک فردی از پشت دوربین جملات رو بیان کنه که اون فرد اصلی جملات رو تکرار کنه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز افراد بیسواد می تونن از قابلیت جدید سیگنال برای احراز هویت استفاده کنن. برای اشنایی با این قابلیت این لینک رو مطالعه کنید.

 • عاطفه شریفی

  سلام میخام بدونم چقد طول میکشه کدبورسی بیادبعداز سجامی شدن الان بیشتر از ۲هفته اس نیومده گدهامون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • رطيبه ألبوطاها

  سلام من میخوام احراز هویت رو برای کسی انجام بدم ک بلد نیست فارسی حرف بزنه و سواد نداره چیکار باید بکنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید از قابلیت جدید سیگنال استفاده کنید. برای اشنایی با این قابلیت این لینک رو مطالعه کنید.

 • غلامرضا

  باسلام وخسته نباشید،بنده هم ثبت نام کردم وهم احرازهویت،کدمعاملاتی هم برام صادرشده اما کارگزاری ام راتغییردادم،آیادوباره بایدثبت نام یااحرازهویت بشم؟ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز خیر نیازی به ثبت نام و احراز هویت مجدد در سجام نیست.

 • جواد پورپیله ور

  سلام من کد بورسی گرفته ام ومراحل احراز هویت را کامل انجام داده ام درکافی شاپ درکارگزاری آگاه ثبت نام کرده ام اما متاسفانه رمز ورود وبرایم درنرم افزارشان نیامده ممکن است مراحل را ناقص طی کرده باشم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز بهتره با دفاتر کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • لطفا جواب بدید
  من توی سجام با یک حساب صادرات ثبت نام کردم الان پشیمون شدم و میخام با حساب سپه توی سجام ثبت نام کنم الان ثبت نام من تموم شده و میخام احراز هویت کنم الان چجوری میتونم حساب رو در سجام از صادرات به سپه تغیر بدم ؟ لطفا راهنمایی ام کنید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز برای اشنایی با نحوه ویرایش اطلاعات در سجام می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • مسعود ابدار

  سلام ،من کد بورسی خود را ناخودآگاه پاک کرده ام ، چطوری میتوانم دوباره به کد بورسی خود دسترسی پیدا کنم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.

 • با سلام
  من در سجام ثبت نام کردم
  در اپلیکیشن سیگنال هم احراز هویت شدم
  کد معاملاتی هم برام ارسال شده
  الان باید چه کار کنم ؟
  کد بورسی رو از کجا باید بگیرم ؟
  بعد دیگه لازم هست هزینه ای رو پرداخت کنم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی همون کد معاملاتی هست بعد از دریافت کد بورسی به دفاتر پیشخوان یا دفاتر کارگزاری مدنظرتون مراجعه کنید تا نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه معاملات رو دریافت کنید.

 • امیر رضایی

  سلام من کد بورسی دارم و باهاش معامله میکنم الان وقتی میخوام وارد درگاه یکپارچه ذینفعان بشم میگه شما احراز هویت نشدین من باید چیکار کنم؟!

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز برای استفاده از درگاه ذینفعان باید در سجام ثبت نام و فرایند احراز هویت تون رو تکمیل کنید.

 • ابراهیم ناصری

  میخوام وارد سامانه سجام بشم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز می تونید از ادرس sejam.ir استفاده کنید.

 • کیمیا یوسفی

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای مادربزرگم که سواد نداره برای احراز هویت اون قسمتی که باید فرد فیلم بگیره ما متن رو بخونیم و اونها تکرار کنن مشکلی هست؟!

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز میتونید از قابلیت جدید سیگنال استفاده کنید. برای اشنایی بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • ابراهیم داودی نیا

  سلام
  چرا اثر انگشت و مهر برای افراد بی سواد تایید نمی شود

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز در حال حاضر تنها امضا توسط سیستم تایید میشه. افراد بیسواد می تونن از یک امضای ساده استفاده کنن.

 • باسلام ، من یه هفتس احراز هویت غیر حضوری ثبت نام کردم ولی هنوزکد ‌بورسی دریافت نکردم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز کد بورسی همان کد معاملاتی و شامل 3 حرف و 5 عدد است. اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.

 • هادی مقصودیان

  با سلام و خسته نباشید خدمت بروبچه های زحمت کش سیگنال آیا بعد ازاحرازهویت ودریافت کد بورسی بصورت اینترنتی غیر حضوری میشه کارگزاری انتخاب کرد .سپاس ازبرنامه بی نقصتون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ممنون از همراهی شما با سیگنال
   در صورتی که کارگزاری مدنظرتون امکان ثبت نام در کارگزاری رو به صورت غیر حضوری فراهم کنه، بله. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها میتونید به سایت انها مراجعه کنید.

 • هادی م
  <