انتقال سهام عدالت چطور انجام می‌شود؟

انتقال سهام عدالت چطور انجام می‌شود؟

انتقال سهام عدالت از همان اولین روزهایی که خبر آزادسازی سهام عدالت منتشر شد، همیشه یکی از مهمترین سوالات مشمولان این سهام بوده است. انتقال سهام عدالت از جنبه‌های متفاوتی مورد سوال است. هرکدام از این جنبه‌ها با توجه به قوانین بازار سرمایه یا آیین نامه‌های موجود قابل بررسی است که در ادامه مهم‌ترین آنها را بررسی می‌کنیم.

انتقال سهام عدالت به شخص دیگر

در زمینه انتقال سهام عدالت از شخصی به شخص دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که بدلیل بورسی بودن سهام این شرکت‌ها تنها راه انتقال سهام بین افراد، استفاده از بازار بورس و خرید و فروش سهام در آن است. لازم به ذکر است که در حال حاضر این امکان وجود دارد که انتقال سهام عدالت با وکالت نیز انجام شود که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

انتقال سهام عدالت به فرزند

این موضوع حتی بین افراد خانواده ( مثلا از فرزندان به والدین) هم صدق می‌کند و هیچ استثنایی به جز احکام قضائی یا فوت مالک سهام و به ارث رسیدن سهام وی وجود ندارد مگر با داشتن وکالت.

وکالت سهام عدالت جهت انتقال آن

همان‌طور که گفتیم در حال حاضر امکان استفاده از وکالت نامه در بازارهای بورس و سرمایه برای انتقال یا فروش سهام وجود دارد. در صورتی که به شخصی برای انجام این امور وکالت دهید، می‌تواند با ارائه مدارک و اسناد به کارگزاری‌ها، انتقال یا خرید و فروش وکالتی انجام دهد. همچنین این اقدامات نیازمند داشتن شرایطی است که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

• افتتاح حساب در کارگزاری‌های بورس: افراد باید در یکی از شرکت‌های کارگزاری به انتخاب خودشان، حساب داشته باشند تا بتوانند برای خرید و فروش یا انتقال وکالتی سهام اقدام کنند. این افتتاح حساب نیازمند ثبت نام در سجام و احراز هویت است.
اخذ تاییدیه: گرفتن تاییدیه از شرکت‌ سپرده گذاری مرکزی برای استفاده از سند وکالت ضروری است؛ در غیر اینصورت تخلف به حساب می‌آید. به کمک این تاییدیه وکیل قادر است از طریق شرکت‌های کارگزاری برای انتقال سهام عدالت یا فروش اوراق بهادار موکل خود اقدام کند.

مدارک مورد نیاز برای وکالت سهام عدالت و معاملات وکالتی سهام

o سند وکالتنامه
o شناسنامه و کارت ملی وکیل و موکل
o سند اوراق بهادار موضوع وکالت
o تاییدیه

همچنین دانستن چند نکته در خصوص معاملات وکالتی الزامی است که برای شما شرح می‌دهیم:
• بین وکیل و موکل نباید حساب مشترکی وجود داشته باشد.
• وکیل تنها می‌تواند تا مدت ۶ ماه از تاییدیه استفاده کند. در غیر اینصورت باید تاییدیه جدید گرفته شود.
• خرید و فروش با سند وکالت برای مشتریان توسط شرکت‌های کارگزاری ممنوع است.
• مبلغی که از فروش اوراق بهادار به دست می‌آید باید به حساب وکیل یا موکل واریز شود. همچنین در صورتی این مبلغ به حساب وکیل واریز می‌شود که این اختیار، یعنی دریافت ثمن معامله به او داده شده و در سند وکالت قید شده باشد.

انتقال سهام عدالت به کد بورسی

در حال حاضر برای تمام افرادی که مشمول سهام عدالت بوده‌اند، کد بورسی صادر شده است و افرادی که سهام عدالت خود را به صورت مستقیم آزاد سازی کرده‌اند می‌توانند سهام عدالت خود را به روش ارائه شده در مقاله “ارزش سهام عدالت شما چقدر است” ببینند و ارزش آن را بررسی کنند.

برای انتقال سهام عدالت به بورس باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا به سایت www.samanese.ir مراجعه کرده و پس از آن یکی از روش‌های مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنید. در صورتی که آزادسازی را برای سهام خود انجام داده باشید باید روش مستقیم را انتخاب کنید و پس از آن برای فروش سهام اقدام کنید. توجه داشته باشید که اکنون برای فروش سهام نیاز به آزادسازی نیست.
 2. سپس باید در سایت سجام www.sejam.ir ثبت نام کنید. هنگام ثبت نام در سجام موارد زیر را در نظر بگیرید:

• شماره تلفن همراه باید حتما به نام فرد باشد. در غیر این صورت سایت شما را مبلغ پنج تومان جریمه خواهد کرد و پس از آن باید برای وارد کردن شماره جدید خود اقدام کنید.
• کد ملی خود را به درستی وارد کنید. زیرا پس از پرداخت امکان تغییر کد ملی وجود نخواهد داشت.
• شماره شبا، کد شعبه و آدرس شعبه را نیز به همراه داشته باشید. همچنین شماره شبا باید حتما به نام فرد باشد. بدین معنا که حتی برای افرادی هم که به سن قانونی نرسیده‌اند، شماره شبا باید به نام خودشان باشد.
• شماره شبایی را وارد کنید که می‌خواهید سود سهام و دیگر مبالغ به آن واریز شود.

 1. در این مرحله باید در سایت یک کارگزاری مانند فارابی، گنجینه سپهر، صبا تامین و یا دنیای نوین ثبت نام کنید. زیرا انتقال سهام عدالت یا فروش آن تنها از طریق کارگزاری‌ها امکان پذیر است. برای ثبت نام در کارگزاری در هر یک از این کارگزاری‌های نام برده، به سایت سیگنال مراجعه کنید.
 2. بعد از ثبت، طی ۲۴ ساعت آینده کد پیگیری سجام برایتان ارسال می‌شود.
 3. پس از دریافت کد پیگیری سجام باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. با مراجعه به این دفاتر و ارائه مدارک شناسایی و کد پیگیری سجام، احراز هویت برای کارگزاری انجام می‌شود.
 4. پس از اتمام این مراحل می‌توانید وارد پنل خود شوید.ممکن است هنگامی که وارد پنل خود می‌شوید کلمه کاربر مهمان را مشاهده کنید؛ اما نگران نباشید. اگر ثبت نام و احراز هویت شما به درستی صورت گرفته باشد پنل شما در مدت ۳ تا ۷ روز به همراه نام، نام خانوادگی و کد بورسی فعال خواهد شد.

انتقال سهام عدالت به کارگزاری

در زمینه فروش سهام عدالت بعضی از مشمولان این سوال را می‌پرسند که آیا برای فروش سهام عدالت باید سهام خود را به کارگزاری فروشنده منتقل کنیم یا خود کارگزاری این کار را می‌کند؟ توجه کنید که برای فروش سهام عدالت نیازی به منتقل کردن آن ندارید و خود کارگزاری‌ها با توجه به کد بورسی شما، بعد از ثبت درخواست فروش؛ سهام مورد نظر شما را از کد بورسیتان برداشت و برای شما می‌فروشند.

سهام عدالت فوت شدگان

انتقال سهام عدالت از پدر به فرزند و به طور کلی والدین به فرزندان ممکن نیست مگر در صورت فوت آن‌ها یا همان‌طور گفتیم با داشتن وکالت. بدین ترتیب بعد از فوت شخص و دفن وی، وراث می‌توانند دادخواست انحصار وراثت را به شورای حل اختلاف اخرین شهر و محله‌ای که متوفی در آن ساکن بوده است، ارائه دهند. گفتنی است که در حال حاضر این دادخواست به صورت الکترونیک نیز ثبت می‌شود.

وند انحصار وراثت برای سهام عدالت مثل سایر دارایی‌های افراد انجام می‌شود و وراث باید بعد از تهیه صورت انحصار وراثت برای ثبت آن و دریافت سهام خودشان اقدام کنند. این خدمات در گذشته توسط دفاتر پیشخوان انجام می‌شده اما با شروع فرآیند آزادسازی سهام عدالت، موقتا انجام انحصار وراثت این سهام متوقف شده و با توجه به اخبار منتشر شده تا پایان مهلت انتخاب روش مدیریت، این امکان برای وراث برقرار نخواهد شد. براساس گفته‌های مسئولین انحصار وراثت این سهام کمی بعد از پایان مهلت انتخاب روش مدیریت و به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

در صورتی که وراث پس از صدور گواهی انحصار وراثت با یکدیگر تفاهم داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار، نسبت به سهم الارث خود از سهام متوفی اقدام کنند. چنانچه وراث با یکدیگر اختلاف داشته باشند، دادخواست انحصار وراثت باید قبل از شرکت سپرده گذاری به دادگاه ارائه شود.

طریقه انتقال سهام عدالت متوفی به وراث

همانطور که گفتیم انتقال سهام متوفی از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سازمان سمات)انجام می‌گیرد که باید مراحل زیر انجام شود:

• تنظیم جلسه میان سهامداران شرکت مورد نظر و وراث جهت انتقال سهام متوفی و انجام اقدامات لازم و گرفتن گواهی نقل و انتقال
• مراجعه وراث به اداره مالیات پس از تقسیم سهام متوفی
• مراجعه نماینده ورثه (یک نفر از میان وراث به نمایندگی از سایرین انتخاب می‌شود) به شرکت سهام متوفی و ارائه اسناد و مدارک متوفی و وراث برای تقسیم سهام
• ارسال مدارک مورد نظر به شرکت سپرده گذاری مرکزی پس از بررسی‌های لازم شرکت

در ادامه این مراحل چنانچه مدارک مذکور پس از بررسی‌های شرکت سپرده گذاری مرکزی ایرادی نداشته باشد، نتیجه توسط پیامک به اطلاع نماینده ورثه خواهد رسید. در غیر اینصورت باید نقص مدارک برطرف شود. در صورت تقسیم دارایی بین وراث، می‌توانند اوراق سهام به نام خود را از سایت ddn.csdiran.ir دریافت کنند.

سوالات متداول

چه مدارکی برای انحصار وراثت سهام عدالت مورد نیاز است؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه سهام عدالت، مدارک مورد نیاز برای ارائه به دفاتر پیشخوان به صورت زیر است:
• گواهی انحصار وراثت
• گواهی فوت متوفی
• برگه مالیات بر ارث
• مدارک شناسایی

آیا وراث می‌توانند سهام شخص متوفی را به هر شخص دیگری منتقل نمایند؟

انتقال سهام عدالت فرد فوت شده فقط بین افرادی انجام می‌شود که نام آن‌ها در گواهی انحصار وراثت ذکر شده باشد و قابل انتقال به سایر افراد نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام آیا می‌شود سهام عدالت شخص دیگری راه ب فروش رساند اون هم غیر قانونی ؟ با کارت ملی و شماره همراه شخص؟

  • دوست عزیز، از آن جایی که انتقال سهام عدالت به شخص دیگری امکان ندارد بنابراین نمی‌توان آن را به فروش رساند.

 • سلام من سهام عدالتم رو آزاد کردم و تو کارگزاری آگاه گذاشتمش برای فروش اما فقط در حدود 400هزار تومن برای من واریز شد و دیگه هیچ خبری نشد منم پیگیری نکردم می خواستم ببینم میشه روی این بخشش که مونده از طریق بانک وام گرفت؟

 • با سلام و عرض ادب
  پدر فوت شده وسهام عدالتش به چه صورت به پسرش که بنده هستم انتقال خواهد گرفت. البته الباقی وراث این سهام رو نمیخواهند

 • با سلام من قبلا بخشی از سهام خود را فروختم ایا الان باز هم میتوانم بفروشم و یا کلا واگذار کنم؟

 • سلام،چطوری میشه سهام خودمو ب یه بانک دیگه انتقال بدم لطفا راهنماییم بکنید.ممنون

 • سلام من چک برگشتی دارم و توان پرداخت چکهام رو. ندارم چطوری میتونم سهام عدالتم رو بفروشم و پولش به حساب خانمم یا دخترم واریز بشه

 • سلام خسته نباشید، امکانش هست با رضایت بقیه وراث، سهام متوفی به یک وارث برسه؟!
  و اینکه اگه میشه چطوری باید این کارو انجام داد؟!

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون.
  ببخشید از چه برنامه هایی میتونیم سهام رو بفروشیم

 • سلام .من سهام عدالت یک شخص دیگر را خریدم و این کار را در کافی نت برام انجام دادن و چندتا کاغذ که عکس و نام من هست بهم دادن نه پیامی به گوشیم اومد نه چیزی و من به طرف پول دادم در ازای واگذاری .ینی الان این پوچه و سرم کلاه گذاشتن؟

  • سلام دوست عزیز بر اساس اطلاعیه پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت، هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است. در بانك اطلاعاتی مشمولان سهام عدالت فقط ثبت نام شدگان قطعی، سهامدار نهایی سهام عدالت محسوب می شوند و هرگونه جابجایی مالكیت و هر نوع معامله سهام و یا خرید و فروش برگه های در دست مشمولین غیر قانونی و بلااثر است.
   در اطلاعیه دیگری نیز امده است: نقل و انتقال سهام عدالت به طور کلی حتی به صورت وکالتی نزد دفاتر اسناد رسمی غیر قانونی است. این موضوع به اطلاع دفاتر اسناد رسمی رسیده است. سهام عدالت صرفا در سامانه های معاملاتی بورس قابل خرید و فروش است.

 • سلام امکان خرید سهام عدالت دیگران وجود داره ؟؟؟چند نفر از اطرافیان میخوان سهام عدالتشون رو بفروشند میخواستم ببینم چجوری میتونم سهامشون رو بخرم

  • سلام، در حال حاضر امکان خرید و فروش این سهام در بستری به جز بازار بورس وجود ندارد

 • سهام عدالتمو انتقال دادم به خواهرم آیا تو سایت اسمی از من برده میشه که قبلا سهام داشتم

   • با سلام دوست عزیز، ارزش پرتفوی سهام عدالت افراد با یکدیگر متفاوت است. از طرفی برخی از شرکت ها سود را پرداخت نکرده اند که ممکن است شما سهامدار یکی از آن شرکت ها باشید.

 • من سهام عدالت ندارم ینی اصلا اون موقع ثبت نام نکردم، اللن یکی از بستگان میخواد سهامشو بفروشه. چطوری میتونم سهامشو بخرم؟؟؟

 • سلام حاوی یک پیامکی برای مناومده از طرف کارگزاری فارابی که ثبت نام شما انجام شده برای احراز هویت به لینک مراجعه کنید ..درصورتی که من ثبت درخواست فروش کردم از طرف کارگزاری بانک ملت چکار باید کنم از اون موقعه دیگه دسترسی به سایت برای استعلام برام مقدور نیست لطفا راهنمایی کنید

  • سلام، در صورتی که در این کارگزاری ثبت نام نکرده باشید، نیازی به انجام کار خاصی نیست.

  • سلام، هنوز امکان انتقال این سهام به پورتفو کارگزاری وجود ندارد و فقط میتوانید از طریق درگاه های مخصوص در کارگزاری ها سهام خود را بفروشید

 • سلام ۳۰درصد سهام عدالت فروختم به کارگزاری بانک صادرات ۳۰درصد دوم میخام بفروشم ولی پیامک میره به شماره قبلی درصورتی که شماره رو از سایت سهام عدالت عوض کردم الان چیکار کنم که به این شماره پیامک بیاد

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من میخوام وام مسکن بگیرم باید اوراق بخرم میتونم سهام عدالتمو که تو بورسه تغییر بدم و اوراق کمتر بخرم

  • سلام، در حال حاضر تنها روش استفاده از سهام عدالت برای افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، فروش آن از طریق سامانه های طراحی شده توسط کارگزاری هاست، البته دقت کنید که بازه زمانی مشخصی برای دریافت درآمد حاصل از فروش اعلام نشده است

 • سلام .سهام عدالت من رو یکی از حسابهام هست که مسدود شده ایا امکان فروش سهام دارم ؟؟راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز به سامانه سهام عدالت مراجعه کنید و شماره شبا تونو تغییر بدین. بعد از تایید توسط بانک مرکزی می تونید وجه حاصل از فروش سهام عدالت تونو دریافت کنید.

 • سلام من 60درصد سهام رو گذاشتم برای فروش الان میتونم 40 درصد مابقی رو به نام شخص بزنم یا به شخص بفروشم؟؟

  • سلام، در صورتی که در کارگزار فعلی سهام عدالت، درخواست فروش نداده باشید امکان تغییر کارگزا ناظر آن را دارید

 • باتوجه به داشتن انحصار وراثت و رضایت محضری از کلیه وراث به یکنفر،چگونه و کجا بنام آن یکنفر گردد،وآیا اصلا با توجه به((قصد فروش))نیازی به این کار هست؟

  • سلام، برای اطلاع از روش انحصار وراثت پیشنهاد میکنیم که با پشتیبانی سجام تماس بگیرید

  • باسلام خسته نباشی من سهام عدالتم روروش مستقیم روانتخاب کردم ولی من ازبورس هیچی سردرنمیارم می سهامم روروش غیرمستقیم کنم خواهشن پیگیری کنین خواهش میکنم کمکم کنین

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم من کد بورسی دارم تو بورس هستم میتونم سهام عدالت بقیه اعضای خانواده رو هم خودم بفروشم ؟

  • سلام، ثبت درخواست فروش برای هر نفر فقط از طریق صفحه مخصوص به خود آن شخص ممکن است

 • سلام، کسانی روش غیر مستقیم سهام عدالت رو دارند چطور میتونن 30درصد سهامشونو بفروشند؟

 • سلام اگرسهام شرکتی راامروز بخرم وسه ماه بعد سال مالی شرکت تمام ومانده سود ان محاسبه شود ایا از ان سود نصیب من میشود که سهامدار سه ماهه میباشم وتعدادی سهام رایگان به بنده تعلق میگیرد یا نه

  • سلام، سود نقدی شرکت ها و مسائل مربوط به افزایش سرمایه آن ها به همه افرادیکه در روز مجمع سهامدار شرکت بوده اند تعلق میگیره و هیچ اهمیتی نداره که این سهام روز قبل از مجمع خریداری شده یا خیلی قبل تر از آن

  • با سلام
   به جای سهام عدالت واحدهای سرمایه گذاری استانی را دریافت خواهید کرد.

 • وقت بخیر.الان میگن 60 درصد سهام عدالت آزاد شده اما ما نمیتونیم تو پرتفوی ببریم پس چطور میتونیم خزید و فروش. کنیم

 • با عرض سلام و ادب
  راه انتقال سهام عدالت به فرزند چه جوری انجام می شود من میخوام سهام عدالت خودم را به فرزندم انتقال بدم . ممنون میشم اگر راهنمائی بفرمائید.
  با تشکر و سپاس فراوان.

 • سلام من شماره همراه توی سایت سهام عدالت به نام خودم نیست الان چطور میتونم ویرایش کنم با تشکر

 • برای خرید سهام عدالت شخص دیگه اگر داخل محضر وکالت منعقد بشه که سهام به شخص دیگه ای واگذار شده ، آیا این وکالت اعتبار داره؟!
  و برای کسانیکه سهام عدالتشون رو آزادسازی نکردن آیا مجددا این امکان فراهم میشه؟!
  و آیا میشه شماره شبای شخص دیگه غیر خود شخص صاحب سهام داخل سامانه سهام عدالت ثبت کرد؟!

  ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام، امکان انتقال سهام عدالت وجود ندارد، در سامانه سهام عدالت باید حتما شماره حساب به نام شخص متقاضی باشد

 • سلام من برای فروش سهام عدالت اقدام کردم میخوام بدونم بعد از فروش سهام عدالت مشکلی پیش نمیات برای ما یعنی با کد ملی یا کد سجام ما خرید وفروش نمی کنند تو دردسر بیوفتیم،، من اطلاعات چندانی ندارم میشه راهنمایم کنید

 • من شمارمو توی سایت سهام عدالت تغییر دادم ولی توی هیچکدوم از کارگزاری ها نمیتونم وارد بشم میگه شمارت مشکل داره… هزاران نفر همین مشکل و دارن و هیچکس پاسخگو نیس

  • سلام، بعد از تغییر شماره تلفن در سایت سهام عدالت ، تا زمانی که اطلاعات کارگزاری ها بروز رسانی بشه معمولا چند روزی طول میکشه

 • سلام خانمم سهام عدالت دارد ومن هم کد بورسی دارم چطور میتوانم سهام عدالتش را به بورس خودم اضافه کنم؟

 • سلام ممنونم بابت اموزش های خوبتون. من 30درصد از سهام عدالتم رو برای فروش گذاشتم هنوز مبلغی به حسابم واریز نشده.ایا میتونم 70درصد باقی مونده رو وارد بورس کنم؟

  • سلام، فعلا امکان این کار وجود ندارد، برای این کار احتمالا باید تا آزادسازی کل سهام عدالت صبر کنید

  • سلام، انتثال سهام عدالت بین وراث بر اساس صورت تقسیم ارث انجام میشه و مانعی ندارد

 • میخام ببینم اگه از فرد فوت شده وکالت تمام داشته باشم.میتونم خودم همه کاراشو انجام بدم و دیگ افراد خانواده رو درگیر این داستانا نکنمو خودم انجامش بدم

 • سلام، دوتا دختر زیر ۱۸ سال دارم، هردو هم کدبورسی دارند، چی جوری میتونم سهامشون رو بفروشم؟ پدرشون ولّی اونهاست و در فارابی حساب داره، میتونیم در کارگزاری به فروش بگذاریم مثل سهم های خودمون یا باید بریم بانک؟ اصلا چی جوری باید بفروشیم.

 • سلام دوست دارم دربورس فعاليت كنم وازسهام خودم دربورس خريدوفروش كنم ممنون باتشكر

 • سلام هر کارگزاری روربرای فروش سهام انتخاب میکنم میگه کارگزار ناظر قبلا انتخاب شده .از کجا بفهمم کارگزار ناظر سهم عدالت چه کارگزاریه ؟میتونم تغییر بدم کارگزار ناظر سهام عدالت خودمو .من با کارگزاری مفید کار میکنم .اونجا هم امتحان کردم نشد .

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید و عدد 1 را انتخاب کنید، بعد از وارد کردن کد ملی نام کارگزار ناظر شما اعلام می شود

 • سلام،، امکان انتقال سهام عدالت به بورس وجود داره؟؟ ممنون میشم توضیح بدین چطور میتونم با سهام عدالتم وارد بورس شم

  • سلام، سهام عدالت توی بورس هیتند ولی در حال حاضر امکان معامله اون ها به صورت مستقیم به سهامدارها داده نشده و برای فروش باید از طریق کارگزاری ها اقدام کنید

 • سلام وقتی میخوام از سامانه سعدی وارد بشم میزنه شماره تلفن همراه نادرست است و میگه اصلاح کنید وقتی درخواست اصلاح رو میزنی و شماره جدید رو وارد میکنی میگه 24 ساعت بعد امتحان کنید بعد از 24 ساعت باز هم میزنه نادرست است چکارکنم؟

  • باسلام خسته نباشی من سهام عدالتم روروش مستقیم روانتخاب کردم ولی من ازبورس هیچی سردرنمیارم می سهامم روروش غیرمستقیم کنم خواهشن پیگیری کنین خواهش میکنم کمکم کنین

  • سلام، تا این لحظه شما میتونید 30 درصد از سهام عدالت خودتون رو بفروشید و بر اساس اخبار احتمالا به زودی 30 درصد دیگه هم قابل معامله خواهد شد

 • سلام ایا میشه سهام عدالت رووارد بازار بورس کرد وبااستفاده ازمبلغ سهام عداات خرید وفروش کرد

  • سلام، برای این کار باید بعد از فروش سهام عدالت مبلغ حاصل از اون رو برای سرمایه گذاری به کارگزاری خودتون منتقل کنید

 • سلام اینکه ممنون از برنامه خوب و کاربردیتون اینکه میگن سهام عدالت همین روزا میاد توی پرتفوی قرار میگیره صحت داره ؟

  • سلام، تا این لحظه خبری در زمینه انتقال سهام عدالت به پورتفو کارگزاری منتشر نشده

 • سلام وقت بخیرونیکی
  هروقت رفتم ازهردرگاهی پیام (کارگزارناظر قبلآ ثبت شده) رادریافت کردم،حالا کارگزارناظر سهام عدالت من کیست؟

  • سلام، اولین درگاهی که برای مشاهده و درخواست فروش سهام عدالت استفاده کرده اید را هم امتحان کنید احتمالا از این طریق به سهام دسترسی داشته باشید، با این وجود در صورتی که نتوانستید به این اطلاعات دست پیدا کنید با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا پیگیری کنند

 • اپلیکشن سیگنال عالی عالی کیف کردم دست شمادرد نکند ازاین بهتر و دقیق ترنمیشه دقیق و واضح ب نوبه خودم از دست اندر کاران سیگنال تشکر و سپاسگزاری میکنم

  • باسلام و عرض ارادت..سهام عدالت مادربزرگم که تنهاوراثش پدرمه،تااین مرحله هم رفتیم ازاینحابه بعدوواقعاراهنمایی مبخام موندم؟
   نامه انحصاروراثت ازشورای حل اختلافم داریم که ۶ماه پیش ازشورای حل اختلاف شهرستان ارومیه دادن،ونوشته نوشته تنهاوراثش پدرمع، وازاینحابه بعد،دیکع نمی‌دونیم بایدکحابریم یاچیکارکنیمخواهشن دقیق و درست منوراهنمایی کنین،خداوندبرایتان هم روزافزون وشادبده!منتظرم؟

 • با سلام .
  انتقال سهام عدالت فرد فوت شده به یکی از وراث با توجه به رضایت دیگر وراث امکان دارد ؟

  • سلام، انتقال سهام عدالت بین وراث بر اساس صورت تقسیم ارثی که شما ارائه میکنید انجام میشود

   • با سلام
    چگونه میشود که با رضایت کلیه وراث کع نام انها در حصر وراثت اومده ، سهام به اسم یکنفر انتقال دهیم؟
    از کلیه وراث وکالت نامه محضری در مورد سهام عدالت را دارم

 • با سلام.ممنون از مطالب مفیدتون.یه سوال داشتم میخواستم بدونم از کجا بفهمم کارگزار ناظر سهام عدالتم کدوم کارگزاریه؟؟

  • سلام، اولین سایتی که برای بررسی سهام عدالت خودتون استفاده کردید را امتحان کنید(البته به جز سایت سهام عدالت)

EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه