آشنایی با بازار طلا و روش های سرمایه گذاری و خرید طلا در ایران

آشنایی با بازار طلا و روش های سرمایه گذاری و خرید طلا در ایران

هرگاه به خرید هدیه ای ارزشمند و نه صرفا گران برای عزیزانمان فکر می­کنیم همیشه یکی از گزینه های جذاب پیش رو طلا است. در این مطلب از سایت سیگنال می‌خواهیم شما را با بازار طلا ، اهمیت خرید و نگهداری آن و روش‌های سرمایه گذاری در این بازار آشنا کنیم.

چرا همیشه از طلا به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه‌های سرمایه گذاری یاد می‌شود؟

از گذشته های بسیار دور طلا و جواهرات همواره به عنوان یکی از محبوب ترین روش‌های کسب درآمد و افزایش سرمایه به شما می‌آمده است. حتی با وجود آمدن روش‌های مدرن و امروزی‌تر برای سرمایه گذاری از جمله بازار بورس، صندوق های سرمایه گذاری، ارزهای دیجیتال و … از محبوبیت طلا و سکه کاسته نشده و امروزه شاهدیم که بسیاری از افراد جامعه سرمایه خود را به خرید طلا و سکه اختصاص می‌دهند.

این فلز گرانبهای جهانی از آن جهت که در سالیان متمادی همیشه دارای افزایش ارزش بوده، برای خانم ها به عنوان یک پشتوانه زندگی و برای مردها به عنوان کالایی سرمایه ای برای پوشش ریسک های اقتصادی به حساب می‌آمده است.

علت این تمایل هوشمندی بازار طلا در واکنش به حوادث سیاسی واقتصادی، قابلیت نقدشوندگی، آسانی نگهداری و مطرح بودن آن به عنوان یک کالای سرمایه ای امن بوده است.

البته موارد یاد شده هیچگاه از چشم سیستم های کلان اقتصادی جهان پنهان نمانده و طلا همواره به عنوان ضربگیر ریسک های سیاسی و اقتصادی جهانی  مورد توجه حاکمیت ها قرار گرفته است.

آن چه موجب ارزش ذاتی طلا شده است خواص شیمیایی، فیزیکی، روانی، اقتصادی و قابلیت چکش خواری آن است که با توجه به این قابلیت می‌توان آن را به اشکال نفیس زینتی تبدیل کرد.

تاریخچه طلا و سکه در ایران و جهان

اگر بخواهیم بطور مختصر تاریخچه طلا و جواهرات را در ایران و جهان بررسی کنیم، موارد زیر را می‌توان به عنوان نقاط عطف تاریخی این فلز گرانبها در نظر گرفت:

 • – طلا (برگرفته شده از کلمات Gold در زبان آنگلوساکسون‌ها، Aurum در زبان لاتین و Jval در زبان سانسکریت) از دوران باستان شناخته شده است و انسان‌ها به با ارزش بودن آن پی برده‌اند.
 • – 4000 سال قبل از میلاد مسیح، برای اولین بار هندی‌ها در کتاب مقدس خود از طلا نام برده‌اند.
 • – قدیمی‌ترین معدن طلا کشف شده (در 4000 سال قبل از میلاد مسیح) متعلق به سومریان و در منطقه بین النهرین بوده است.
 • – براساس اکتشافات تاریخی زرگری بین سال‌های 2654 الی 2685 میلادی در مصر مرسوم بوده. براساس این یافته‌ها کشف اولین معادن طلا در مصر (منطقه نیل آبی) به 2200 سال قبل از میلاد برمی‌گردد.
 • – گنجینه‌های پیدا شده از مقبره فراعنه مصر تاییدکننده مرسوم بودن زرگری در این کشور در دوران باستان است.
 • – سکه طلا برای اولین بار در دوره هخامنشیان توسط داریوش کبیر ضرب گردید که به اصطلاح به آن “داریک” گفته می‌شد، همچنین در دوران ساسانیان استفاده از طلا و سکه رواج زیادی داشت.
 • – در زبان پارسی باستان به جای طلا از واژه “زرنه” استفاده می‌شده است. ایرانی‌ها از عبارت اختصاری A.U.R برای واژه طلا استفاده می‌کرده‌اند که برگرفته از کلمه Aurum به معنی طلوع است.
 • – امروزه با گذشت سالیان متمادی از کشف طلا و معادن آن، هنوز هم از این فلز گرانبها چه به عنوان وسیله‌ای زینتی و چه برای حفظ ارزش پول در برابر تورم استفاده می‌شود.
چرا همیشه از طلا به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه‌های سرمایه گذاری یاد می‌شود؟

آیا سرمایه گذاری در طلا خوب است؟ چرا باید طلا بخریم؟

کارشناسان براین باورند همیشه سرمایه گذاری در طلا به علت جذابیت های موجود می­تواند بخشی از سبد سرمایه گذاری افراد باشد بخصوص زمانی که بازارهای موازی مانند مسکن خودرو و یا سود بانکی جذابیتشان کاهش میابد.

همچنین فعالان بازار سرمایه جهت پوشش ریسک های موجود دربازار سرمایه از پشتوانه ی طلا جهت پوشش ریسک معاملاتشان استفاده میکنند.

موارد زیر پنج دلیل اصلی برای پاسخ به این سوال که ” چرا باید طلا بخریم؟ ” هستند:


حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم


در 35 سال گذشته قیمت طلا همواره رو به افزایش بوده و روندی صعودی داشته است. در نتیجه فردی که طلا میخرد می‌داند که ارزش پول او در بلند مدت حفظ خواهد شد.


نقدشوندگی خوب طلا و سکه


طلا در مقایسه با سایر بازارهای مالی خرید و فروش آسان‌تری دارد، در نتیجه پول شما زودتر نقد می‌شود و دیگر نگران فروش سکه‌های خود و نقد کردن پولتان نیستید.


دارایی دوران سخت


طلا از قدیم به عنوان دارایی روزهای سخت شناخته می‌شود، به طلا شاخص ترس یا Fear Index گفته می‌شود به این دلیل که در شرایط بد اقتصادی جامعه قیمت طلا دچار نوسان شده و افزایش می‌یابد.


زیبایی و ارزش


طلا علاوه بر ارزشی که دارد به عنوان کالای زینتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در واقع مایه فخر و ثروت است و کالایی لوکس به شما می‌آید، اگر شما فردی باشید که طلای زیادی دارد از شما به عنوان شخصی ثروتمند در عامه یاد می‌شود.


ایجاد تنوع در سبد دارایی‌ها


معمولا حرکت قیمتی طلا برخلاف سایر دارایی‌ها است، به این دلیل از این فلز گزانبها به عنوان بیمه سبد سرمایه گذاری استفاده می‌شود تا در صورت مساعد نبودن شرایط اقتصادی طلا ارزش دارایی‌های شما را حفظ کند.

انواع روش‌ های سرمایه گذاری و خرید طلا در ایران

انواع روش‌ های سرمایه گذاری و خرید طلا در ایران

بطورکلی خرید و فروش طلا از 5 روش در دنیا مرسوم است، که این 5 روش شامل موارد زیر است:

 1. 1. خرید فیزیکی
 2. 2. بورس کالا (گواهی سپرده و قراردادهای آتی)
 3. 3. صندوق های سرمایه گذاری طلا
 4. 4. خرید سهام شرکت‌های معدنی
 5. 5. بازار فارکس

امکان استفاده از دو مورد آخر (خرید سهام شرکت‌های معدنی و بازار فارکس) در ایران وجود ندارد. هریک از 3 مورد دیگر را در ادامه به اختصار شرح می‌دهیم.


بازار فیزیکی طلا


محبوب ترین روش خرید طلا در کشور ما بصورت فیزیکی است. خرید فیزیکی طلا شامل خرید سکه – شمش طلا و زیورآلات (طلای 24 عیار، 18 عیار، 17 عیار) می‌شود.

زیورآلات طلا به علت هزینه های مختلف از جمله هزینه اجرت ساخت مالیات بر ارزش افزوده وهمچنین کاهش ارزش هنگام فروش نمی­تواند به عنوان گزینه ای جذاب جهت سرمایه گذاری در طلا محسوب شود.

طلای دست دوم وآبشده هم با توجه به نکات تخصصی خرید و فروش آن کمتر به سرمایه گذاران بازار طلا توصیه می­شود مگر افراد آشنا به بازارو اصول اولیه زرگری.

شاید بتوان از مسکوکات طلا از جمله سکه تمام بهارآزادی  نیم سکه ربع سکه سکه های بانکی و…. به عنوان آسانترین  و در عین حال یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در بازار طلای فیزیکی یاد کرد.


بورس کالا


خرید طلا در بورس کالا به دو روش امکان‌پذیر است.

 1. 1. قراردادهای آتی
 2. 2. گواهی سپرده طلا

قراردادهای آتی چند سالی است که در بورس کالای ایران ایجاد شده‌اند. منظور از قرارداد آتی قصد خرید کالایی در آینده با قیمت تعیین شده و مشخصات دقیق در زمان حال است. این قرادادها جذابیت‌های زیادی دارند ولی با این حال کمتر شناخته شده‌اند و برای خرید سکه از این روش نیاز به شناخت و دانش کافی است.

همچنین گواهی سپرده کالایی یک ورقه بهادار است که فرزند خلف طلا می‌­باشد که تفاوت مهم آن عدم جلای طلایی آن  و مزیت آن سهولت در نگهداری آن می‌­باشد.


بازار اوراق و صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا


یکی دیگر از روش‌های مطمئن و ساده برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا صندوق‌های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا هستند. این روش همانطور که بیان شد به علت پوشش ریسک های نگهداری طلا توسط برخی از سرمایه گذاران بازار طلای داخلی مورد استفاده قرار می­گیرد.

در حال حاضر 4 صندوق سرمایه گذاری طلا در ایران فعالیت می‌کنند که همه آن‌ها از نوع قابل معامله در بورس هستند. یعنی برای خرید واحدهای این صندوق‌ها باید به کارگزاری مراجعه کرده و کد معاملاتی دریافت کنید، تا بتوانید بصورت آنلاین و مانند سهام عادی بازار بورس واحدهای صندوق ها ی طلا را خریداری کنید.

برای آشنایی بیشتر با صندوق طلا و نحوه عملکرد آن پیشنهاد می‌شود حتما لینک زیر را مطالعه کنید:

چگونه به قیمت طلا بصورت لحظه ای و آنلاین دسترسی داشته باشیم؟

چگونه به قیمت طلا بصورت لحظه ای و آنلاین دسترسی داشته باشیم؟

هدف هر فردی از خرید طلا و سرمایه گذاری در آن حفظ ارزش پول و افزایش سرمایه است. بنابراین پس از خرید طلا با استفاده از هریک از روش‌های ذکر شده در بالا، باید روزی پول‌های خود را نقد کنید.

در نتیجه دسترسی به مرجعی معتبر و آنلاین برای آگاهی از قیمت لحظه ای طلا و سکه و نوسانات آن و اینکه کی از بازار خارج شوید و کی وارد آن شوید اهمیت زیادی دارد. سایت سیگنال مرجعی معتبر برای پیگیری قیمت لحظه ای طلا و سکه (قیمت طلای امروز، طلای آبشده، انواع سکه) است. شما با استفاده از دیتای صفحه طلا سایت سیگنال و تحلیل های تکنیکال طلا و سکه تهیه شده توسط تحلیل‌گران تیم سیگنال به راحتی می‌توانید با بازار طلا و سکه بیشتر آشنا شده و سرمایه گذاری آگاهانه‌تری در این بازار داشته باشید. با ما همراه باشید و نظرات خود را در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • رسول گلستانه

  سلام ضمن تشکر از آموزشهای ارزنده سایت وزین سیگنال ، آیا طلای فیزیکی مانند ساعت تمام طلا را نیز میتوان سپرده گذاری کرد و برایش گواهی سپرده گرفت؟ چگونه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بله، میتونید در مقاله آموزشی ما با عنوان گواهی سپرده طلا چیست از این لینک به جواب سوالتون برسید.

 • محمدمهدی نصرتی

  باسلام به فرض اگه من واسه شروع سه میلیون طلا بخوام تو بورس سرمایه گذاری کنم بعد سه سال سرمایم چقد میشه با تشکر

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت آگاهی از روند قیمت های بازار طلا وارز میتوانید به تحلیل های طلا وارز سیگنال مراجعه فرمایید.

 • محمود کنعانی

  باسلام وعرض خسته نباشید
  من میتونم با سهام عدالت طلا بخرم همینجوری بمونه.دست نزنم؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   این دو، دو مقوله ی جدا از هم می باشند.

 • مصطفی رعیمباشی

  بسیار عالی

 • امان الله

  باسلام

  ممنون از در اختیار قرار دادن این اپلیکیشن

 • اسمعیل کارگرفرد

  سلام.چطور میتونم در صندوق های سرمایه گذاری طلا استفاده کنم؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… میتونید صندوق های طلا رو با استفاده از کد بورسی و از حساب کارگزاری تون معامله کنید

 • ممنون ازبرنامه سیگنال

 • با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید فن از اطلاعات به روز شما سپاسگذارم 👌👌👌

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   ممنون از حسن توجهتون به سیگنال

 • زینب زارعی

  سلام سرمایه گذاری در صندوق طلا موقع فروش سهم صندوق به نرخ روز طلا محاسبه میشه.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… قیمت صندوق های طلا در بورس کالا مشخص میشه و بر اساس دارایی صندوق و عرضه و تقاضا مشخص میشه.

 • محمد حسین رنجبر

  مطالب مفید و خوبی بود سپاس

 • هادی بیات

  باسلام نماد این صندوقها را میتونید نام ببرید که در کارگزارهایی پیدا کنیم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   نماد صندوق های طلا؛ طلا، گوهر، زر، عیار می باشد

 • محمدحسین پناهی

  با سلام و تشکر از سایت عالیتان ،
  آیا من با کد بورسی و حساب کارگزاری که می توانم در بازار سرمایه بورس و فرابورس معامله بکنم می توانم صندوق های طلا را هم معامله بکنم ؟ اگر جواب مثبت باشد لطفا نام صندوق ها را بر حسب حروف الفبا ذکر بفرمائید تا شبه ای ایجاد نشود سپاسگزارم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… بله برای معامله صندوق های طلا باید کد بورسی داشت. فقط ساعت معاملات صندوق های طلا متفاوت است و از ساعت 13 تا 15.30 دقیقه خواهد بود. نماد صندوق های طلا؛ زر، گوهر، طلا ، عیار می باشند.

 • سلام، آیا میشه طلای فیزیکی رو تبدیل کرد به سهام صندوق

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   شما میتونید طلای فیزیکی رو بفروشید و با سرمایه خودتون واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها رو خریداری کنید.

 • نسرین غلامزاده

  سلام آیا به تاریخ امروز و وضعیت بازار خرید طلا توجیه اقتصادی دارد؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت آگاهی از تحلیل های بازار طلا وارز میتوانید به تب تحلیل طلا و ارز سیگنال مراجعه فرمایید.

 • داودغلامی

  ارادت

 • امیر مهدی سلطانعلیزاده

  باسلام و سپاس فراوان از کارشناسان تیم سیگنال

  طلا تا چقدر روند نوزولی داره بنظر شما عزیزان تا ۷۰۰۰ت احتمال روند نوزولی داره

  باتشکر

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت اطلاع از روند بازار طلا میتوانید به تحلیل های بخش طلا وارز سیگنال مراجعه نمایید.

 • سید حسین

  سلام و ممنون بابت راهنمایی های مفیدتون

 • غلامرضا رضایی

  سلام صندوق طلا مربوط به بانکها چگونه است.

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   این صندوق ها به منظور نگه داری طلا می باشند

 • محمد حسین رنجبر

  عالی

 • سلام آیا با روند صعودی قیمت سکه آیا مقرون به صرفه هست با این قیمت بالا سکه خرید کنیم در حال حاضر؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت دریافت پاسخ سوال خود میتوانید به بخش تحلیل های طلا وارز سیگنال مراجعه نمایید.

 • چرا خرید طلای آب شده زیاد توصیه نمیشه؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   چراکه برای خرید آن باید به انگ وعیارش توجه داشته باشید چرا که امکان تقلب وجود دارد.

 • با سلام . ایا قیمت طلا همچنان نزولی خواهد بود یا این که موقتیه و دوبا ه افزایشی میشه؟؟

  • کارشناس بازارهای مالی

   با سلام
   لطفا گزارش های تحلیلی بخش طلا و سکه را دنبال کنید.

  • کارشناس بازار جهانی

   سلام تاکنون اجماع نظر تحلیلگران جهانی بر صعود قیمت اونس جهانی بوده است

 • سیدعلی موسوی مهر

  سلام
  کسی هست کمکم کنه توی خرید و وارد بورس بشم

 • سلام این سکه امامی و طلا ۱۸ عیار که بخوام با بورس بخرم (کد معاملاتی و …همچی دارم حتی عرضه اولیه هم دارم )
  چی بنویسم تا سکه امامی و طلای ۱۸ عیار بخرم

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   سلام
   نام صندوق مبتنی بر طلای مورد نظر خود یا جهت خرید سکه نام نماد مربوط به سکه های بانکی را جستجو نمایید.

 • صمدکارخانه

  مطالب خوبی مطرح شده بود

 • سلام واقعا کار ارزشمندی نمودید. عالی عالی عالی ممنون

 • یوسف رمضانی

  با سلام،
  من تصمیم گرفتم ۲۰ درصد از حقوقم رو در صندوق طلا موجود در بورس سرمایه گذاری کنم، چطوری میتونم بفهمم کدوم صندوق بهتره، سایت همه ی اونها رو نگاه کردم رقم دقیق سود پرداختی رو ننوشتن،آیا معتبر هستند، سرمایه گذاری در این صندوق ها بهتره یا طلای فیزیکی؟
  با تشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   برای انتخاب صندوق های برتر میتونید از گزارش های تحلیلی کارشناسان ما در سیگنال استفاده کنید.
   دقت داشته باشید که صندوق های طلا تقسیم سود دوره ای ندارند.

 • پیمان مهدوی کوچکسرایی

  سلام ایا الان بهترین وقت برای سرمایه گذاری با این تورم افزایش قیمت هر روزه.. طلا بخرم موافقید

 • سلام ایاباتوجع به اقتصادجامعه خریدطلا بصرفه است لطفاپاسخ دهید

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت دریافت پاسخ سوال خود میتوانید به بخش تحلیل های طلا وارز سیگنال مراجعه نمایید.

 • علیرضا

  سلام.
  داخل کارگزاری چطور میشه سهم از واحد های صندوق سرمایه گذاری طلا رو سفارش داد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   معاملات بورس کالا از ساعت 13:00 الی 15:30 می باشد. می توانید با جستجوی صندوق های پشتوانه طلا نسبت به خرید واحدهای صندوق اقدام نمایید

 • کیومرث فرامرزی

  در مورد ثبت نام در سامانه سجام برای بچه های زیر ۱۸ سال سوال داشتم

 • رضا عربی

  با سلام دلیل اینکه نمودار طلای جهانی در تکنیکال نمیتوانم با موبایل ببینم چیست و نرم افزار سیگنال بابت کامپیوتر از چه سایتی دانلود و نصب کنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اپلیکیشن سیگنال فقط نسخه موبایل دارد و برای دسترسی به مطالب در محیط وب میتونید از سایت isignal.ir استفاده کنید

 • چرا خرید سکه بهتر از طلای آب شده و کارکرده است

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   برای عموم که آگاهی به خصوصیات طلای اصلی وفرعی ندارند با توجه به امکان تقلب در طلای آبشده وکارکرده و همچنین راحت تر بودن وبیشتر بودن دسترسی به مراکز خریدو فروش سکه، سکه مناسب تر میباشد.

 • ابوالفضل

  پیشپیشبینی طلا در روزهای آینده
  پ

 • حسین صبوری

  سلام. بر سیگنال عزیز. ما نوع دیگه از سرمایه گذاری طلا داریم سرمایه گذاری بر معادن طلا که درسهام شرکت‌های معدنی در پرتفوشرکت معدنیها اومده..

 • روح اله خلیلی راد

  سلام از نظر شما کدوم صندوق بهتره طلا یا صندوقهای دیگه. اگه میشه اسم یکی دو تا از اونا رو بگید به هر حال شما اهل فن هستید. ممنون

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   جهت دریافت پاسخ سوال خود مطالب تحلیل صندوق های سیگنال را میتوانید دنبال بفرمایید.

 • کم و زیاد شدن ارزش هر سهم صندوق به عرضه و تقاضا آن بستگی داره یا به افزایش قیمت طلا؟؟؟؟الان بورس فقط به عرضه و تقاضا وابستع شده که باید به ماهیت و دارایی و سود شرکت ارزش هر سهمش بالا و پایین بشه

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   افزایش قیمت طلا معمولا موجب افزایش تقاضا درین صندوق ها و کاهش قیمت طلا موجب افزایش عرضه ها درین صندوق ها میشود

 • سحر قضائی

  سلام خسته نباشید. قیمت محصولات ترکیه رو چجوری باید حساب کنم هر لیر ترکیه ۳۸۰۰۰ ریال ایرانه قیمت محصول ترکیه رو باید ضرب در این عدد کنم چجوری حساب کنم
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   اگر نرخ محصول را بر حسب لیر دارید
   بله
   برای بدست آوردن قیمت ریالی آن کافیست در نرخ برابری لیر به ریال ضرب نمایید.

 • علی اصغر صالحی نژاد

  لطفا راهنمای نمایید که بتونم از طریق بورس طلا ویا رایج در ایران خرید و فروش نمایم

 • مهران رنجبرچیتگر

  برنامه تون خیلی عالی من تازه باهاش آشنا شدم خدا کنه بتونم از برنامه تون خوب استفاده کنم در کار وکسبم

 • سیدعبدالکریم میرحسینی

  ممنون ازاپلیکیشن جذابتون
  برای خریدصندوقهای طلانیازبه کدبورسی کالاداریم؟؟یاهمان کدبورسی که توبازاربورس وفرابورس معامله مكنیم برای خریدصندق طلاکافیه؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   همون کد بورسی که دارید کافیه و نیاز به کد بورسی جدیدی نیست.

 • عقیل فرحانی

  سلام
  ضمن تشکراز ارائه مطالب خوب
  آیا اصطلاح خرید سکه دربازاربورس همان خرید سهم ازصندوق های با پشتوانه طلا هست؟
  روش سرمایه گذاری عنایت بفرمایید.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   خرید طلا در بورس دو نوع است. صندوق های طلا و سپرده های سکه بانکی
   روش سرمایه گذاری با کد بورسی و از طریق کارگزاری به صورت آنلاین می باشد.

 • صداقتی

  ممنون از سایت و امکانات و اپ

 • چرا علیرغم اینکه تو این مدت قیمت طلا هرروز درحال افزایش است ولی صندوق های طلا منفی میشن؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   در بلند مدت قیمت طلا در بازار آزاد با قیمت صندوق های طلا مشابه است اما در کوتاه مدت با توجه به تفاوت ماهیت صندوق های طلا با سایر ابزارهای بازار طلا ممکن است اختلافی در میزان بازدهی ها مشاهده شود.

 • مهدی شاهدی

  با سلام معاملات لحظه ای طلا چیست و آیا مطمین هست یا خیر؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   سلام
   نهاد قانونی برای معاملات کاغذی(فردایی) وجود ندارد.

 • سیدابراهیم حسینی

  اتباع افقانی میتواند وارد شود

 • سالام
  چطوری باید وارد اتی کالا بشم واسه خرید طلاوسکه الان کدبورسی آنلاین دارم که خریدفروش سهام انجام میدم ولی خرید طلا نداره که یه راهنمایی بکند لطفا که چطوری واز کجا خرید انجام بدم

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   برای بورس کالا بایستی کد بورسی این بازار را از کارگزاری دریافت کنید
   امکان خریدو فروش صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلاو سکه با کد سهام امکان پذیر می باشد.

 • اتیلا شاکر

  من نمی دونم چه طوری سهام رو توی طلا سرمایه گزاری کنم

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   به آموزش های بازار طلای سیگنال مراجعه بفرمایید.

 • علی داور

  سپاس از اطلاع رسانی مفید سیگنال

 • حمایت هوشیار

  واقعا استفاده بردم

 • روح اله درستی

  ارز دیجتال از صفر تا صد

 • سجاد علیزاده

  با سلام و احترام
  چند وقت پیش مراجعه کردم به طلافروشی و طلای ابشده خریدم صاحب طلافروشی فقط یه برگه بهم داد. سوال من اینه : ایا این برگه همون گواهی طلا است ؟ و اینکه چه جوری اینو برا مشتری می خره ؟؟

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   ممنون
   خیر
   اون برگه به معنای گواهی سپرده ی طلا که در بورس وجود دارد، نیست.

 • نعمت اله صادقی

  سیگنال خیلی عالیه و کاربلد هست تو حوزه تجارت الکترونیک بقیه اداشو درمیارن❤️✌️

 • با سلام
  لطفا اگه امکانش هست بخش دوم چگونگی سرمایه گذاری طلا که همان بورس کالا می باشد را بیشتر توضیح بدهید من منظور شمارا متوجه نشدم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز برای اشنایی بیشتر با بورس کالا میتونید از این لینک و این لینک کمک بگیرید.

 • با سلام آیا خرید طلای شکسته را توصیه میکنید؟ و اینکه رابطه قیمت انس جهانی با قیمت داخلی به چه صورته؟چون شنیدم در ایران عکس هم عمل میکنن

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   قیمت طلای جهانی با قیمت طلای داخلی رابطه ی مستقیم دارد
   ولی از آنجایی که قیمت دلار هم در قیمت طلا در داخل کشور نقش دارد
   گاها بازارساز جهت کنترل و تعادل بازار با افزایش قیمت اونس دلار را کاهشی میکند و یا بالعکس
   به همین خاطر شاید این گونه به نظر آید که عکس هم رفتار میکنند.

 • Moslem shahbazi

  قیمت هر گرم طلا چنده

 • ثریا نجات

  قیمت طلای۱۸عیار شما که دیروز و امروز 11559000 بود اما من خودم دیروز در بازار طلا بودم و قیمت۱۱۷۰۰۰۰بود.لطف میکنید پاسخ بدید ممنون

  • کارشناس سیگنال

   سلام دوست عزیز
   همواره در بازارهای مختلف برای قیمت یک کالا حدود 1-3 درصد تفاوت وجود دارد

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
29 شهریور 1400