صندوق‌های طلا در بهترین موقعیت خرید؟! | اردیبهشت 1400

صندوق‌های طلا در بهترین موقعیت خرید؟! | اردیبهشت 1400

دلایل احتمالی رشد صندوق‌های طلا

با توجه به رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی و قرار گرفتن نمودار قیمت طلای داخلی در محدوده مناطق حمایتی، به نظر می رسد رشد صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا دور از انتظار نباشد.

اونس طلای جهانی بعد از نزول عمیقی که داشت در محدوده 1700 دلار با تقاضا مواجه شد و نتوانست به روند نزولی خود ادامه دهد. بعد از گذشت سه ماه و رشد قیمت طلای جهانی شاهد آن هستیم که قیمت طلا هم اکنون به بالای 1830 دلار رسیده است. البته این رشد در بازار طلای داخل کشور تاثیر چندانی نداشت و روند قیمت ها در بازار داخلی به کندی از تغییرات بازار جهانی تبعیت می کند.

از طرف دیگر با ادامه سریال روند نزولی بازار بورس و افت ارزش سهام رغبتی برای سرمایه گذاران در این بازار وجود نداشته و طلا به عنوان یک دارایی امن برای سرمایه گذاری، می تواند مورد توجه قرار گیرد.

شما می‌توانید روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازارهای مالی را از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

با نگاه به نمودار قیمتی صندوق های طلا و همچنین طلای گرمی 18 عیار و مشاهده واکنش مثبت به محدوده های حمایتی، انتظار رشد در صندوق های طلا را خواهیم داشت.

سوال اساسی این است که آیا بهترین زمان برای خرید صندوق های طلا فرا رسیده است؟ و آیا الان زمان خوبی برای خرید صندوق های طلا در مقایسه با سایر بازارهای موازی سرمایه گذاری می باشد یا خیر؟

در هر حال باید در نظر داشت که با توجه به روند نزولی و سنگینی که در ماه های اخیر در معاملات صندوق های طلا در جریان بوده است بایستی تا زمان اطمینان از بازگشت روند و اتمام روند نزولی صبر کرد. در ضمن رعایت اصول معاملاتی به خصوص لحاظ کردن حد ضرر برای معاملات همواره سپر امنی در بازارهای مالی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

نمودار زیر قیمت طلا گرم 18 عیار را نشان می دهد.

همانطور که در تصویر مشخص است، محدوده 900 هزار تومانی برای طلای 18 عیار نقش حمایتی داشته است. این منطقه 50 درصد روند قبلی (در فیبوناچی) نیز می باشد.

تحلیل تکنیکال صندوق‌های طلا در بورس
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

باید توجه داشت که واکنش مثبت اخیر قیمت به این ناحیه به معنای برگشت روند نیست و تا زمانی که خط روند نزولی (قرمز رنگ) به بالا شکسته نشود و از محدوده مهم یک میلیون تومانی عبور نکند، دیدگاه ما ادامه روند نزولی خواهد بود.

با این حال سناریوی صعودی در صورت محقق شدن شرایط فوق، اهداف یک میلیون و 200 هزار تومانی و یک میلیون و 500 هزار تومانی خواهد بود.

در سناریوی کاهشی نیز محدوده 760 هزار تومانی هدف نزولی بعدی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال صندوق‌های طلا در بورس

حال که قیمت طلا در بازار آزاد را دیدیم بهتر است صندوق های طلا را هم مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

 البته می دانیم که دارایی صندوق های طلا شامل سکه سپرده بانکی می شود نه طلای 18 عیار.

با توجه به هماهنگ بودن حرکات چهار نوع صندوق طلا در کشور و برای خلاصه تر شدن این گزارش، صرفا یکی از صندوق های سرمایه گذاری در طلا را مورد بررسی قرار می دهیم.

در تصویر زیر نمودار حرکت قیمت صندوق طلای لوتوس را میبینیم. این صندوق که با سابقه ترین صندوق طلا در کشور است در 3 سال گذشته در یک کانال صعودی با شیب مناسب در حال حرکت بوده است.

تحلیل تکنیکال صندوق‌های طلا در بورس
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

روند نزولی قیمت در این صندوق طلا از نیمه دوم سال 99 آغاز شده است. هم اکنون محدوده 6400-6800 تومانی نقش حمایتی را به دو دلیل ایفا می کند. یک آنکه کف قبلی نمودار قیمت بوده است و اصطلاحا حمایت استاتیک تلقی می شود و دو آنکه نزدیک به کف کانال صعودی بلند مدت خود بوده که اصطلاحا حمایت داینامیک نامیده می شود.

هدف صعودی صندوق طلا در صورت محقق شدن شرایطی که در تحلیل طلا گرم 18 عیار گفته شد، محدوده 9 هزار تومانی و سپس 13 هزار تومانی می باشد. حمایت مهم بعدی نیز در صورت ادامه روند نزولی در فاصله ی زیادی قرار دارد و محدوده 4250 تومانی می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران