بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در فصل بهار امسال چقدر بود؟

به گزارش سیگنال، در فصل گذشته (بهار 1400) برترین صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه کشور صندوق های کوثر یکم 6.2% ، مشترک پیشتاز-4.2 % ، کیمیای کاردان -1% و گروه زعفران سحرخیز 3.5% به ترتیب در انواع درآمد ثابت، سهامی، مختلط و کالایی بوده اند.

بازار بورس در فصل بهار سال 1400 پایین ترین بازدهی را در بین بازار های مالی دیگر کسب کرد است و بیش از 10 درصد از ارزش شاخص کل بورس در این مدت کاهش یافته است. این در حالی ست که در همین مدت صندوق های سرمایه گذاری برتر توانستند بازدهی بهتری از شاخص کل بورس بدست آورند و از افت شدید بازار سرمایه در امان بمانند.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

صندوق های سهامی مهمترین شاخص برای مقایسه عملکرد بین بازار بورس و معاملات خرد به حساب می آید. با نگاهی به بازدهی صندوق های سهامی می بینیم با اینکه بازدهی صندوق های سهامی نیز منفی بوده است اما عملکرد بهتری از شاخص کل بورس داشته اند و از افت ارزش بازار بورس کمتر متاثر شده اند. این تفاوت به دلیل نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری و سهام موجود در پرتفوی آنها می باشد.

البته در مورد صندوق های طلا می توان گفت که علت عدم رشد آنها با وجود رشد قیمت های طلا در بازارهای جهانی، افت قیمت دلار و به تبع آن کاهش قیمت طلا در بازار داخلی بوده است.

با توجه به آمار و عملکرد منفی صندوق های سهامی و مختلط در بازه زمانی 3 ماهه در فصل بهار 1400 به نظر می رسد سرمایه گذاری بهینه برای آینده ترکیبی معقول از ابزارهای مالی پر ریسک و کم ریسک می باشد. برای مثال می توان تا زمان اطمینان از بازگشت بورس به مدار صعودی، بیشتر دارایی ها را در صندوق های با درآمد ثابت که ریسک کنترل شده و مشخصی دارند قرار داد و مابقی را به نسبت های معینی که فرد با توجه به ریسک پذیری خود انتخاب می کند در صندوق های سهامی و مختلط قرار داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سمانه جمالی

  سلام خواهش می کنم ،لطف کنید
  در ارتباط با صندوق اندیشه فردا که این همه افت شدید دارد بررسی بفرمایید ما نیمی از سرمایه خود را دراین صندوق گذاشتیم ،سهامداران متضرر چه کنند؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   در رابطه با عملکرد این صندوق میتونید به سایت صندوق مراجعه کنید و مشکلات و سوالاتتون رو از طریق منوی درباره ما، گزینه پرسش و پاسخ از روابط عمومی صندوق بپرسید.

 • مریم اکبری

  میتونید درباره عملکرد صندوق مشترک آسمان یکم توضیح بدید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400