بنر اندیشه صبا در مقالات

بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه | در یک ماه منتهی به 15 بهمن 99

بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه | در یک ماه منتهی به 15 بهمن 99

در این گزارش به بررسی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی می پردازیم که به صورت ماهانه سود پرداخت می کنند و در یک ماه منتهی به 15 بهمن 99 بیشترین بازدهی را داشته اند.

ورود پول به صندوق های با درآمد ثابت

در روز ها و هفته هایی که حال بازار سرمایه و ارزش سهام چندان مساعد نیست بازار سرمایه گذاری های امن و کم ریسک داغ تر می شود و بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند که سرمایه خود را در محلی قرار دهند که از نوسانات منفی بازار بورس به دور باشد.

 در هفته های اخیر ورود حجم بالای پول به این صندوق ها نشان دهنده تغییر مسیر سرمایه گذاری و انتخاب روش محافظه کارانه تر می باشد.

همین مسئله اهمیت انتخاب صندوق های سرمایه گذاری به عنوان یکی از مهمترین ارکان سرمایه گذاری کم ریسک و مطمئن را نشان می دهد.

صندوق های با درآمد ثابت عملکردی مشابه هم ندارند و مدیریت وجوه در صندوق ها با هم متفاوت است. پس طبیعی ست که سرمایه گذاران به دنبال صندوقی باشند که بهتر از سایر رقبا عمل می کند و بازدهی معقول تری در بازه زمانی یکسان کسب کرده است.

صندوق های سرماه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی دیگر در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند. صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

لازم به ذکر است، این گزارش شامل تمامی صندوق های درآمد ثابت دارای تقسیم سود ماهانه نمی شود و صرفا بهترین صندوق های درآمد ثابت از این نوع را بررسی کرده است.

بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه (در ماه منتهی به 15 بهمن 99)

برترین صندوق سرمایه گذاری  درآمد ثابت در یک ماه اخیر صندوق مشترک ثابت نامی مفید بود که 2.14 %  بازدهی کسب نمود.

باید دقت داشت که صندوق های با درآمد ثابت تمام بازدهی کسب شده در یک ماه را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند چرا که بیشتر از درصد مشخصی اجازه تقسیم سود ندارند. در عوض ارزش NAV صندوق بالاتر می رود و در پایان سال مالی با توجه با فرمول محاسباتی صندوق که در امید نامه آمده است، به سرمایه گذار پرداخت می شود.

با درآمد ثابت نگین سامان در جدول فوق تنها صندوق درآمد ثابت از نوع ETF  است که با نماد “کارین” در بورس قابل معامله می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *