هر آنچه که در مورد صندوق ETF دولتی دارا دوم (پالایشی یکم) باید بدانید

هر آنچه که در مورد صندوق ETF دولتی دارا دوم (پالایشی یکم) باید بدانید

دومین عرضه بزرگ سهام دولتی در قالب صندوق ETF کلید خورده است و اکنون نگاه ها به ارزش سهام شرکت های موجود در این صندوق دوخته شده است. سوالی که بسیاری از افراد دارند این است که در حال حاضر خرید صندوق ETF دارا دوم دولتی به صرفه هست یا خیر؟

صندوق‌های ETF دولتی، جذاب برای سرمایه‌گذاران

اولین صندوق ETF دولت با اختصاص حداکثر 2 میلیون تومان به هر فرد، آغاز شد. با توجه به اینکه در خرید این صندوق به سرمایه گذاران تخفیف داده شده بود و همچنین ارزش سهام شرکت های موجود در این صندوق رشد کرده بود، سرمایه افراد بیش از 100 درصد افزایش یافت. پس از آنکه صندوق واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) در بورس قابل معامله شد ارزش آن کمی بیشتر هم شد اما بعد نزول کرد و بسیاری از سرمایه گذارانی که در قیمت های بالا اقدام به خرید کرده بودند متضرر شدند. با این حال کسانی که در پذیره نویسی اولیه این صندوق شرکت داشتند هم اکنون (23 مردادماه 99) با سود بالای 100 درصدی مواجه هستند.

این دلایل باعث شده است تا عرضه صندوق ETF دولتی برای سرمایه گذاران جذاب باشد. به خصوص کسانی که تازه وارد بازار بورس شده اند می توانند با شرکت در این صندوق ها از رشد احتمالی شرکت های بورسی بهره ببرند. باید دقت داشت که عرضه صندوق ETF با موضوع عرضه اولیه ها متفاوت است. در عرضه اولیه شرکتی که برای اولین بار می خواهد وارد معاملات بورس شود وجود دارد در حالی که در صندوق ETF دولتی سهام شرکت هایی که سالهاست در بورس فعالیت داشته اند، به مردم عرضه می شود. در واقع دولت قصد دارد با اینکار از مالکیت این شرکت ها خارج شود.

صندوق ETF دارا دوم (پالایشی یکم) دولتی شامل چه سهامی است؟

دومین صندوق ETF دولتی که به صندوق پالایشی یکم معروف شده است شامل باقیمانده سهام دولت در 4 پالایشگاه شناخته کشور می باشد. شرکت های پالایشی اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز چهار شرکتی هستند که در این عرضه بزرگ حضور دارند. این شرکت ها در گروه فراورده هاي نفتي، كك و سوخت هسته اي قرار دارند.

شرکت پالايش نفت اصفهان (با نماد “شپنا”) در تابلوي اصلي بازار اول بورس قرار دارد.

در حال حاضر 7 میلیارد سهم که 13.7 درصد از کل سهام این شرکت است، در اختیار دولت قرار دارد.

شرکت پالايش نفت تبريز (با نماد “شبريز”) در تابلوي فرعی بازار اول بورس قرار دارد.

در حال حاضر 2 میلیارد سهم که 16 درصد از کل سهام این شرکت است، در اختیار دولت قرار دارد.

شرکت پالايش نفت بندرعباس (با نماد “شبندر”) در تابلوي بازار دوم بورس قرار دارد.

در حال حاضر 5 میلیارد سهم که 16.6 درصد از کل سهام این شرکت است، در اختیار دولت قرار دارد.

شرکت پالايش نفت تهران (با نماد “شتران”) در تابلوي بازار دوم بورس قرار دارد.

در حال حاضر 7 میلیارد سهم که 15.8 درصد از کل سهام این شرکت است، در اختیار دولت قرار دارد.

نام شرکتنماد بورسیبازار سهمتعداد سهام دولتیدرصد مالکیت دولت
پالايش نفت اصفهانشپناتابلوي اصلي بازار اول بورس7 میلیارد سهم13.7
پالايش نفت تبريزشبريزتابلوي فرعی بازار اول بورس2 میلیارد سهم16
پالايش نفت بندرعباسشبندرتابلوي بازار دوم بورس5 میلیارد سهم16.6
پالايش نفت تهرانشترانتابلوي بازار دوم بورس7 میلیارد سهم15.8

میزان سرمایه گذاری در “صندوق پالایشی یکم”

سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی ایرانی) در مجموع دو صندوق قابل معامله اول و دوم دولتی، پنجاه میلیون ریال (پنج میلیون تومان) تعیین شده است. یعنی اگر فردی دو میلیون تومان از صندوق واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) را خریداری کرده باشد، برای شرکت در پذیره نویسی “صندوق پالایشی یکم” فقط سه میلیون تومان میتواند وارد کند.

جذابیت “صندوق پالایشی یکم” در آن است که پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی، پس از کسر میزان سرمایه گذاری همان فرد در صندوق دارا یکم، ۵۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است.

بنابراین قیمت هر واحد سرمایه گذاری در “صندوق پالایشی یکم” 10 هزار تومان است. اگر فردی در پذیره نویسی صندوق دارا یکم شرکت نکرده باشد می تواند حداکثر 500 واحد سرمایه گذاری از “صندوق پالایشی یکم” را در اختیار بگیرد و در صورتی که مثلا 200 واحد از صندوق دارا یکم را خریده باشد فقط 300 واحد سرمایه گذاری “صندوق پالایشی یکم” به او اختصاص می یابد.

 پس از اتمام پذیره نویسی و اخذ مجوز فعالیت صندوق از سازمان بورس و اوراق بهادار، سهام موضوع فعالیت این صندوق با اعمال ۲۰ درصد تخفیف به قیمت پایانی سهم در روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی توسط سازمان خصوصی سازی به صندوق واگذار خواهد شد.

 20 درصد تخفیفی که برای “صندوق پالایشی یکم” در نظر گرفته شده بر اساس قیمت پایانی چهار سهم شپنا، شبندر، شتران و شبریز؛ در پایان روز سه شنبه 4 شهریورماه 99 خواهد بود.

با توجه به اینکه قیمت سهام این چهار شرکت در روزهای گذشته افت داشت، به نظر می رسد قیمت آنها ارزنده تر شده است و برای خریداران جذابیت مضاعف دارد.

بازارگردانی در “صندوق پالایشی یکم”

پنج درصد (۵%) از مبلغ جمع آوری شده در دوره پذیره نویسی به بازارگردانی واحدهای سرمایه گذاری در همان صندوق تخصیص خواهد یافت و جزء دارایی های صندوق محاسبه می شود. نقش بازارگردان در “صندوق پالایشی یکم” این است که قیمت صندوق را در حوالی ارزش ذاتی صندوق که همان NAV صندوق می باشد، نگه دارد. طبق افشای اطلاعات با اهمیت در سایت کدال در تاریخ 27 مردادماه 99، شرکت تامین سرمایه نوین به عنوان بازارگردان صندوق ETF پالایشی دوم انتخاب شده است.

زمان دقیق خرید پالایشی یکم

پذیره نویسی “صندوق پالایشی یکم” از روز چهارشنبه ۵ شهریور ۹۹ آغاز شده و تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۹ شهریور ۹۹  ادامه خواهد یافت. بنابراین دو هفته فرصت برای مشارکت در پذیره نویسی “صندوق پالایشی یکم” وجود دارد. هیچ تفاوتی هم بین کسانی که در روز اول یا در روز آخر اقدام به مشارکت می کنند وجود ندارد.

نحوه خرید دارا دوم (پالایشی یکم)

پذیره‏ نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) صرفاً از طریق کارگزاری‏های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی صورت می گیرد. اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی) می توانند از طریق درگاه ‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏های منتخب برای خرید واحدها اقدام کنند. هر شخص می تواند صرفاً یکی از این دو روش را انتخاب کند.

تحلیل تکنیکال شاخص فرآورده های نفتی (گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای)

در صندوق ETF دوم دولتی 4 شرکت از گروه فرآورده های نفتی انتخاب شده است. این رو به تحلیل شاخص گروه فرآورده های نفتی می پردازیم. لازم به ذکر است که شاخص فرآورده های نفتی شامل شرکت های بیشتری می باشد.

شاخص فرآورده های نفتی در سال 99 رشد بسیار زیادی داشت و 500 درصد افزایش را تجربه کرد.

تحلیل تکنیکال شاخص فرآورده های نفتی نشان می دهد که معمولا نسبت های کانال فیبوناچی برای این نمودار همراه با واکنش بوده است.

در نمودار هفتگی زیر دیده می شود که شاخص فرآورده های نفتی پس از رشد شارپی که تجربه کرد، در نزدیکی نسبت 1 از کانال فیبوناچی متوقف شد و تا محدوده 38% روند قبلی خود اصلاح نمود. در صورتی که واکنش مثبتی در محدوده حمایتی در شاخص فرآورده های نفتی دیده شود، می توان انتظار داشت که رشد مجدد شرکت های گروه نفتی را شاهد باشیم.

تحلیل تکنیکال شاخص فرآورده های نفتی
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

سوالات متداول

زمان دقیق عرضه صندوق ETF دوم دولتی چه وقت است؟

طبق آخرین اخبار و اظهار نظرها قرار است در اولین چهارشنبه شهریور ماه یعنی پنجم شهریور ماه در هفته دولت، پذیره نویسی صندوق ETF دوم دولت آغاز شود.

چه وقت می توان صندوق دارا دوم (پالایشی یکم) را فروخت؟

زمان پذیره نویسی صندوق دارا دوم دو هفته است و یک ماه پس از پذیره نویسی می توان این صندوق را از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری، خرید و فروش کرد.

عرضه کننده صندوق ETF دولتی کیست؟

شركت ملی پالايش و پخش فرآورده های نفتی که زیر مجموعه وزارت نفت می باشد، عرضه کننده سهام دولت در قالب صندوق ETF دوم خواهد بود. شرکت های بورسی موجود در این صندوق(شپنا، شبریز، شبندر، شتران) را هم اکنون می توان معامله کرد. در دومین صندوق ETF دولت تنها قرار است سهام دولتی در قالب یک صندوق به مردم عرضه شود.

آیا تخفیف برای خرید صندوق ETF دوم دولتی وجود دارد؟

بله. برای همه مشارکت کنندگان در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم، تخفیف 20 درصدی در نظر گرفته شده است.

چه کسانی می توانند صندوق ETF دوم دولتی را خریداری کنند؟

همه کسانی که کد ملی دارند میتوانند در عرضه صندوق ETF دوم دولتی شرکت کنند. در اولین صندوق ETF دولتی امکان ثبت نام از طریق بانک ها هم فراهم شده بود. برای خرید صندوق ETF دوم دولتی نیز می توان از طریق بانک اقدام کرد. افرادی که کد بورسی دارند کارشان راحت تر است و می توانند از طریق سامانه کارگزاری خود اقدام به خرید این صندوق کنند. نماد دومین صندوق ETF دولتی “پالایشی یکم” می باشد.

سرمایه لازم برای خرید صندوق ETF دوم دولتی چقدر است؟

حداکثر سرمایه برای شرکت در پذیره نویسی صندوق ETF دوم دولتی، 5 میلیون تومان عنوان شده است. برخلاف دارا یکم که سقف دو میلیون تومانی برای خرید سهام آن در نظر گرفته شده بود، سقف دارا دوم مطابق با مصوبه دولت به پنج میلیون تومان افزایش یافته است. حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی، پس از کسر میزان سرمایه گذاری همان فرد در صندوق دارا یکم، ۵۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است. در ضمن کف سرمایه برای خرید این صندوق نیز 10 هزار تومان (1 واحد) است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • مریم قاسمی

  یک دنیا ممنون خیلی مطالب خوبی بود

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ممنونیم از همراهی شما با سیگنال

 • محمدرضا

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  آیا دارا دوم را می‌توان از طریق کارگزاری‌ها خریداری نمود؟
  تفاوتی بین نحوه خرید وجود ندارد؟
  ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله میشه صندوق دارا دوم رو از سامانه معاملات کارگزاری خریداری کنید. تفاوتی در نحوه خرید نیست و امکان خرید برای همه افراد فراهم شده است. فقط کسانی که کد بورسی ندارند می توانند از طریق مراجعه به بانک خرید خودشون رو انجام بدهند. باید دقت داشت که برای معامله صندوق دارا دوم حتما باید کد بورسی گرفت اما فعلا لزومی نداره.

 • بهمن کریمی

  سلام خسته نباشیدلطفا در مورد خرید دارا دوم بصورت تصویری آموزش دهید.

 • محسن سیف پور

  با این حساب احتمالا با خرید دارا 2 نرخ میاد پایین و باعث ضرر میشه وجیب دولت پر مردم خالی

 • من شخصا اصلا دید خوبی به این قضیه ندارم
  به قول معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست

 • جهادغبشاوی

  من هم سهام etfخریدم ازاینده سرمایه‌گذاری امیدوارهستم ارزش etf بیشتر بشه خریداین سهام مطمئن هستم.

 • محمد استاد منش

  یعنی باید نفت بخریم اونوقت چه زمانی باید بفروشیم نفت که تحریمه کی از ما میخره میمونه همونجا بعد دولت میگه سهامداران باید هزینه نگهداری نفت رو بپردارن

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   صندوق دارا دوم ارتباطی با طرح دولت برای عرضه اوراق سلف نفتی نداره.

 • احسان صمدی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  لطفا در مورد تخفیف دارا دوم راهنمایی کنید منو
  من دارا یکم رو گرفتم یعنی الان برا من تخفیفی در کار نیس؟؟؟
  مگه وزیر اقتصاد نگفت همه از 30 درصد تخفیف برخوردارن؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   طبق آخرین دستورالعملی که برای تخصیص صندوق های ETF دولتی به مردم در نظر گرفته شده؛ فقط امکان استفاده از تخفیف در یکی از صندوق های ETF دولتی مهیا شده است. هنوز جزئیات بیشتری از تغییرات احتمالی منتشر نشده است.

 • حمید رضا عبدی

  سلام از اطلاع رسانی شما متشکرم من روش غیر مستقیم را انتخاب کردم چطور می توانم سهام صندوق دوم را خریداری کنم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   روش غیر مستقیم مربوط به سهام عدالت است. موضوع صندوق های دولتی با سهام عدالت متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر درباره تفاوت سهام عدالت و صندوق ETF دولت، به این لینک مراجعه کنید.

 • مجیدصابر

  ایا صندوق دارا دوم بمانند دارااول دارای سود و تخفیف دولتی هست یا نه به نظر شما بخریم یا نخریم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله این صندوق هم دارای تخفیف هست ولی احتمالا کسانی که در صندوق دارا یکم از تخفیف استفاده کرده اند، در این صندوق نمیتوانند از تخفیف استفاده کنند. البته هنوز جزئیات بیشتری از نحوه عرضه عمومی صندوق دارا دوم منتشر نشده و این اطلاعات از روی دستورالعمل هایی ست که تا الان منتشر شده است.

 • علیرضا

  اینکه میفرمایید امکان اصلاح هست آیا خرید دارا دوم‌ در این زمان اصلاح ریسک خیلی زیادی داره ؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ورود به بازارهای مالی به خصوص سهام ریسک زیادی داره و سرمایه گذاران باید دقت داشته باشند که صندوق دارا دوم هم از نوع سهامی ست. بنابراین تابع نوسانات بازار بورس می باشد.

 • باسلام و خسته نباشید.مبخواستم بدونم میشه کمتر از ۵ میلیون خرید کرد مثلا ۲میلیون یا باید ۵ میلیون باشه از دوستان پرسیدم گفتن فقط ۵ میلیون قابل قبول هست.لطف میکنین راهنمایم کنین ممنون.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله میشه. مبلغ کف خرید برای صندوق دارا دوم 100 هزار تومنه.

 • باسلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم دارا دوم رو میتونم کمتر از ۵میلیونی که خودش تایین کرده بخرم مثلا ۲میلیون خرید کنم یافقط ۵ میلیون قابل قبول هست.راهنمایی کنین ممنون میشم.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله میشه. مبلغ کف خرید برای صندوق دارا دوم 100 هزار تومنه.

 • حمید باوی وسمی

  آیا ۲هفته بعد از آغاز پذیره نویسی زمان داره.بیشتر ازمهلت بگید به چه صورت میباشد .ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   دو هفته فرصت پذیره نویسی می باشد و تا یک ماه هم صندوق بسته است و بعد از یک ماه میشه معامله کرد.

 • فرزانه بابایی

  ایا از کارگزاری دارا دوم رو میشه خرید

  • کارشناس تیم سیگنال

   در صورت داشتن کد بورسی، بله امکان پذیر است.

 • شهریار قاسمی

  اطلاعات خوبی بود خیلی ممنونم از زحمات شما تیم اپ سیگنال

 • ملیحه بابازاده

  سلام کن دارااول خریدم ازطریق درگاه بانکی وبعدش کد بورسی گرفتم الان چه طوری ازدارایم آگاه ی پیداکنم

 • دارا دوم هم مثل دارا یکم سود ده هست؟؟؟ تو مطالب بالا چیزی نگفته بودید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   بستگی به شرایط بازار و وضعیت سهام موجود در صندوق دارد.

 • شیرکوخندانی

  سلام لطفآ بفرمائید کسانی که از این پالایشگاه هااکنون سهام دارند سهم شان چه خواهد شد

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اتفاق خاصی نمی افته. یکی از سهامداران عمده این شرکت ها دولت است که مقداری از سهام خودش رو در قالب صندوق دارا دوم عرضه میکند. سهامداران این شرکت ها مثل قبل می توانند معاملات عادی خود را داشته باشند.

 • مهدی بیکی

  سلام وممنون ازاطلاعات خوبتون.این که میگن تا5سال نمیشه بفروشیم, درسته؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر اینطور نیست. یک ماه پس از پایان پذیره نویسی میتونید صندوق دارا دوم رو بفروشید.

 • سلام من سهام عدالتمو روش مستقیم کردم الان هر کاری ک میکنم نمیتونم ارزش سهام عدالتمو ببینم

 • با سلام میشه بگید بعد خرید سهام دارا دوم و بعد از یک ماهی که بگذره میشه سهام رو فروخت بعضی ها میگن تا دوسال حق فروششو نداری این موضوع درسته؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بعد از یک ماه از پایان پذیره نویسی میتونید صندوق دارا دوم رو از طریق کارگزاری بورس بفروشید و هیچ مشکلی هم نیست.

 • سلام و خدا قوت خدمت تمامیه پرسنل سیگنال

  واقعا هرچی سوال در ذهنم بود با مراجعه به وب سایت سیگنال برطرف شد.واز شما بابت تحلیلهای خوب و خیلی نزدیک به واقعیتتون ممنونم

 • سلام.ممنون بابت مطلب بالا.اگه کسی دو میلیون دارا یکم خریده باشه نمی تونه دارادوم رو با تخفیف بخره باتوجه به اینکه دارادوم پنج میلیونه؟؟؟!!

 • سلام.ممنون بابت مطلب بالا.اگه کسی دو میلیون دارا یکم خریده باشه نمی تونه دارادوم رو با تخفیف بخره باتوجه به اینکه دارادوم پنج میلیونه؟؟؟!!

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   طبق آخرین اخباری که ما داریم استفاده از تخفیف فقط در یکی از صندوق های دولتی ممکن بوده مگر اینکه تغییری قرار باشه انجام بشه که هنوز جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

 • سلام لطفا بفرمائید قیمت هر سهم دارا دوم چند است ممنونم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   هنوز جزئیات بیشتری درباره این صندوق منتشر نشده است.

 • اردوان دهقانی

  سلام وقت به خیر
  ببخشید آیا الان سهام نفتی مثل شتران بخریم وقتی دارا دوم شروع به کار کرد سهم ما هم رشد میکنه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   چنین تحلیلی نمیشه داشت. ممکنه صندوق دارا دوم هم باز بشه سهام پالایشی رشد نکنند.

 • احمدرضا محروقی

  سلام خسته نباشید.
  من شنیدم که کساسی که دارایکم رو خریده اند، من ۲ میلیون دارایکم خریدم،
  فقط تا ۳ میلیون حق خرید دارا دوم رو دارند میخاستم ببینم درسته یا نه؟؟
  چون سقف خرید دارادوم ۵میلیون هست میخاستم بدونم میتونم ۵ تومنشو بخرم یا فقط ۳ میلیون میتونم بخرم؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر درست نیست. شما میتونید تا سقف مبلغ خرید که 5 میلیون تومان هست از صندوق دارا دوم خرید کنید.

 • علیرضا

  با سلام و خسته نباشید
  آیا این امکان هست که در یک ماه زمانی که پول ماه نگهداری میشه در این صندوق با توجه به نوسانات باز از اصل سرمایه ماهم کم بشود ؟ یعن این رسیک بالا وجود دارد یا خیر ممنونم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   این صندوق جزو صندوق های سهامی محسوب میشه و قیمت سهام اون متاثر از وضعیت کلی حاکم بر بازار بورس می باشد. البته با تخفیفی که در خرید صندوق دارا دوم در نظر گرفته شده، بعیده کسانی که در پذیره نویسی شرکت کرده اند، متضرر بشوند.

 • امید سلطانی

  سلام خسته نباشید میشه بگین زمان عرضه دارا دوم کی هست .تشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   گفته شده 5 شهریور 99 می باشد.

 • محمد امبن رییسی

  با سلام خسته نباشید میخاستم بدونم ایا سهام دارا دوم رو میشه مانند سهام عدالت درصدی فروخت یا یک جا خرید و فروش میشود

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ساختار صندوق دارا دوم با سهام عدالت متفاوت است. در این لینک میتونید مقاله مفیدی در رابطه با تفاوت سهام عدالت و صندوق ETF دولت ببینید.

 • mohsen barati

  واقعا پاسخ همه سوالاتم گرفتم ممنون

 • ا بوالفضل موسوی

  با سلام تفاوت قیمت سهام پالایشگاه هایی که دولت می خواهد بفروشد بابازار چقدر است ؟یا باپنج ملیون صاحب چندصهم از هرکدام از پالایشگاها میشویم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   شما با خرید از صندوق دارا دوم به طور مستقیم سهامدار شرکت های پالایشی نمیشوید بلکه به صورت غیرمستقیم در این شرکت های سرمایه گذاری می کنید.

 • علیرضا اهنگری

  سلام وقت بخیر
  آیا دارا دوم مانند عرضه اولیه ها تقسیم یندی میشه یا قطعا به هر کد ملی ۵ میلیون تومن سهم میرسه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. صندوق دارا دوم مثل عرضه اولیه نیست.

 • سمیه نامی

  سلام برای خرید دارا دوم من که کد بورسی دارم میتونم برا بچه هام با کد ملیشون و کد بورسی خودم سه تا دارا دوم بخرم؟وهر سه تا تو پورتفوی من دیده میشه بعد از خرید؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . هر کسی باید با مشخصات خودش مشارکت داشته باشه.

 • سلام خسته نباشید ایا etfدوم هم مثل اولی سود داره ضررش چطوری امکان داره ضرر در حدی باشه که اصل پولت بره خواهشمند جواب بدین

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   احتمال اینکه ریسک از بین رفتن اصل پول باشه خیلی کمه

 • روش خرید دارا دوم از طریق بانک چطوری هست ؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   با داشتن کارت ملی به بانک های منتخب مراجعه و اقدام به مشارکت در عرضه صندوق دارا دوم می نمایید. البته هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.

 • سلام ، ببخشید ، برای خرید دارا دوم میتونیم پول رو مثلا واریز کنیم به ایزی تریدر و این کارگزاری به صورت آنلاین مثل عرضه اولیه به صورت خودکار ثبت سفارش بده یا باید خودمون این کار رو بکنیم؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. صندوق دارا دوم با عرضه اولیه فرق میکنه.

 • شهین نوری

  ببخشید من فقط پنج سهم ازدارا. یکم خریدم که کمم بود ایا تاثیر داره که دارا دوم تخفیف نخورم یعنی من باید به نرخ ازاد بخرم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   هنوز دستوالعمل مشخصی برای اختصاص تخفیف به مشارکت کنندگان صادر نشده. بهتره منتظر باشید و در روزهای آینده اخبار صندوق دارا دوم رو پیگیری کنید.

 • محسن قراخانلو

  خیلی عالی🙏

 • سلام…ببخشید الان من ک شپنا و شبندر را دارم با ورود دارا دوم ک این دو را شامل میشه چه تاثیری روی سهم های شپنا و شبندر من داره؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ممکن است با فشار خریداران برای مشارکت در صندوق دارا دوم، قیمت سهام موجود در پرتفوی صندوق دارا دوم نیز افزایش پیدا کنه.

 • رضا شجاعی

  سلام سقف وکف این عرضه چه قدر است

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   کف مورد نیاز 100 هزار تومان و سقف سرمایه گذاری 5 میلیون تومان است.

 • چطور می گین که احتمال اینکه اصل پول خریدار بره توی ضرر خیلی کمه. الان اگه ریزش بورس به همین شکل تا 10 روز کاری دیگه ادامه پیدا کنه که احتمال وقوع این اتفاق با توجه به شرایطی که می بینیم اصلا کم نیست، اصل پول خریداران دارایکم که هر واحد رو 10 هزار تومن خریدن میره توی ضرر. البته اونایی که هنوز نفروختن و نگه نداشتن.

  در این شرایط واقعا با چه منطقی مردم باید در خرید پذیره نویسی دارادوم هم شرکت کنند؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   به این دلیل میگیم احتمال ضرر در صندوق دارا دوم کمه چون قیمت هر واحد از صندوق دارا دوم هنوز مشخص نشده و قرار است قیمت میانگین 30 روز قبل از شروع پذیره نویسی باشد. با این کار ریسک کاهش نرخ در سهام موجود در پرتفوی صندوق دارا دوم بسیار کم میشه.

 • سلام و خسته نباشید به عوامل سیگنال‌،شما درپاسخ کامنت بالا گفتین میانگین قیمت دارادوم سی روز پیش را اعمال میکنن یعنی ممکنه ازقیمت فعلی که سهام پالایشی دارن هرروز منفی میخورن بیشتر باشه بدون در نظر گرفتن تخفیف البته توضیح بدین که منظور از سی روز پیش یعنی چقدر سی روز پیش قیمت این سهام شاید دوبرابر بوده باشه وتاثیر زیادی بزاره چرا به قیمت روز نمیدن که خیال مردم راحت باشه که چی میخرن اگر مقدور هست بگین قیمت میانگین تقریبا فکرمیکنین چقدر خواهد بود باتشکر وسپاس

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اولا که هنوز تاریخ دقیق شروع پذیره نویسی مشخص نشده است بنابراین نمیتوان گفت که صندوق دارا دوم به چه قیمتی احتمالا عرضه خواهد شد. میانگین قیمت به این معناست که در 30 روز قبل از آغاز پذیره نویسی، میانگین قیمت محاسبه میشود تا قیمت اعلامی برای صندوق دارا دوم واقعی تر باشد.

 • دارا نادار

  درود بر شما. آیا هنگام پذیره نویسی باید کل هزینه پرداخت شود و راه انصرافی نیست؟
  آیا میانگین قیمت سی روز گذشته فایده تخفیف را که معلوم نیست 20 درصد است یا 30 از بین نمیبرد.
  آیا تحریم ها و کاهش ارزش نفت بر قیمت محصولات پالایشی و سهام آن تاثیر ندارد. قطعا محصولات پالایش هم تحریمند.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله در زمان پذیره نویسی باید تمام هزینه خرید پرداخت شود.

 • محمد پناهی

  سلام روز بخیر ببخشید ی سوال اگه من بخوام از دارا دوم 500 هزار تومن خریداری کنم در دارا سوم تخفیف به من تعلق نمیگیرد؟؟
  چون دارا اول خریداری نکردم.چون مبلغ کمه تخیف زیادی نمیگرم . میتونم دارا سوم هم رو تخفیف بگیرم؟
  ممنون از راهنمایی تون🙏

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تخفیف برای مشارکت در یکی از صندوق های دولتی در نظر گرفته می شود.

 • با سلام اگر به صورت جداگانه خرید کنیم و کل صندوق رو نخریم متضرر میشویم یا سود میکنیم

 • آیا کسی که دارایکم خریده میتواند همون ۵ میلیون را بخرد یا مبلغی که در دارایکم خریده کم میکنن و ۳ تومان میتونه تو دارادوم بخرد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در حال حاضر خبری در این زمینه منتشر نشده و در نتیجه انتظار داریم که همه افراد بتونن از این سقف 5 میلیون تومانی استفاده کنند، برای اطمینان باید تا انتشار اطلاعیه پذیره نویسی صبر کنیم

 • مجید محمدی

  سلام با توجه با اینکه چند روز دیگه موقع پذیره نویسی دارادوم میباشد و من در پرتفوی خودم شپنا و شبریز دارم و این دو سهم با اینکه تا الان در این ۳ ماه حدود ۳برابر شده و نسبت به سهمهای دیگه خیلی رشد کرده اند ، آیا باز هم رشد میکنند به نظر شما بفروشیم و یا نگه داریم و اگر رشد کنند تا چند درصد دیگه رشد خواهند کرد

 • سلام
  خواستم بدونم خرید دارا دوم مثل بقیه عرضه اولیه هاست؟، یعنی می توان کمتر از مبلغ تعیین شده خرید؟ مثلاً به جای مبلغ 5 میلیون تومن مبلغ 3 میلیون تومن خرید کرد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، شما هر مقدار که خواستید میتوانید در این صندوق سرمایه گذاری کنید و نیازی به خرید همه این مبلغ نیست

 • باسلام،ببخشید به لحاظ میزان سوددهی،دارادوم سود دهی بیشتری دارد یا عرضه اولیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این دو مورد کاملا با همدیگه متفاوت هستند و نمیشه به این صورت اون ها رو مقایسه کرد

 • معصومه

  میشه دارا یکم رو فروخت دارا دوم رو خرید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، شما هر زمان که خواستید میتونید دارایی های خودتون رو بفروشید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد

 • سونیا شادکام

  سلام دوست عزیز ایا کسانی که دارا یکم خریداری کردن باز دارا دوم ۵ میلیون بهشون تعلق میگیره یا خیر ۵ میلیون ۲ میلیون دارایکم و ۳ میلیون دارا دوم هستش و کسی که دارا یکم خریداری نکرده میتونه ۵ میلیون دارا دوم بخره؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تمام افراد میتونند به میزان 5 میلیون تومان از صندوق دارا دوم خرید داشته باشند.

 • سلام خسته نباشید. ممنون به خاطر اطلاعات خوب و بروز سایت سیگنال. یک سوال داشتم
  آیا با عرضه صندوق دارا دوم ارزش سهام های سهامداران قبلی افت میکند؟

 • سلام. کسانی ک دارا اول رو خریده بودن، الان به چه میزان میتونن دارا دوم بخرن ؟ ، منظور از این که تخفیف دارا دوم شاملشون نمیشه چیه ؟ در این صورت بهتر نیست خودمون نمادهای دارا دوم رو بخریم ؟!

 • مرتضی خاکی

  سلام.قیمت هر سهم چقدر هست؟

 • مرتضی خاکی

  سلام .کارشناس شما در جواب یک سوال . گفته:خرید سهام دارا دوم بطور غیر مستقیم است! چرا ؟ مگر ما پول نمیکنم که سهم دولت را بخریم ؟ پس غرب مستقیم یعنی چه ؟ لطفاً توضیح دهید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، خرید غیر مستقیم به این معناست که به جای خرید سهام هریک از این شرکت ها از بازار، در صندوقی سرمایه گذاری میکنید که تعدادی از سهام آن ها را در اختیار دارد. این موضوع با توجه به تخفیفی که دولت در زمان عرضه این صندوق قائل می شود جذابیت پیدا میکند

 • سلام زمان دقیق شروع خرید دارایی دوم چ زمانی هست؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   5 شهریور برای آغاز پذیره نویسی صندوق دارا دوم اعلام شده است.

 • امیر علی

  سلام دوستان من دارا یکم خریدم.دو برابر فروختم
  ایا دارا دوم هم همینطوره؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   معلوم نیست صندوق دارا دوم هم شبیه صندوق دارا یکم سود داشته باشه.

 • علی معلمی

  سلام شرمنده عرضه دارا دوم فقط روز چهارشنبه امکان ثبت نام دارد یا اینکه مثل دارایکم مهلت چند روزه ثبت‌نام دارد

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   دو هفته فرصت مشارکت در پذیره نویسی صندوق دارا دوم وجود دارد.

 • مجتبی یوسفی

  با سلام.در صورت فروش صندوق دارا دوم میتوان مقداری از سهام رو فروخت یا باید یکجا بفروشیم؟با تشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   دقت کنید که شما با مشارکت در صندوق دارا دوم سهام شرکت های پالایشی رو نمیخرید بلکه تعدادی از واحدهای سرمایه گذاری این صندوق رو در اختیار میگیرید. قیمت صندوق دارا دوم هم میانگینی از ارزش سهام موجود در پرتفوی آن خواهد بود.

 • احمدرضا

  سلام الان ب نظر خودتون این دارا دوم رو بگیریم یا ن سود خوبی میده مثل داری یکم یا مشخص نیست؟والا دلمون نمیاد همین یه ضره سرمایه ایم ک داریم ب باد بدیم برا همین برا خریدش مردد هستیم

 • با سلام میشه توضیح بدین تخفیف این صندوق ها چجوری محاسبه میشه من داره یکم هر سهم ده هزار تومان بود با پونصد تومان پنجاه سهم گرفتم بیست درصد تخفیف پس چی بوده چجوری حسابش میکنن؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   هنوز جزئیات بیشتری درباره نحوه تخصیص تخفیف برای مشارکت در صندوق دارا دوم منتشر نشده است. به محض دریافت آخرین اخبار میتونید در سیگنال جزئیات بیشتری رو ببینید.

 • با سلام
  آیا ممکنه کسی بخواد ۱۰ روز دیگه صندق دارا دوم را بخره و تعداد سهم ها را مردم خریده باشند و تمام شده باشه یا نه ؟
  یا اینکه تعداد سهم ها اونقدر زیاده که میشه تا پایان مهلت دو هفته ای خرید کرد؟
  از کجا بفهمیم هر روز چقدر از سهام برای خرید مانده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این صندوق هم مثل دارایکم تا پایان مهلت پذیره نویسی قابل ثبت نام هست و اگه درخواست ها بیشتر از موجودی باشه، سهام بین درخواست کننده ها تقسیم میشه

 • با سلام
  ۲۰ درصد تخفیف به دارا اول ۲۰۰۰۰۰۰ تومان تخفیف خورد اما الان برای دارا دوم سقف خرید ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است و این یک تبعیض بین مردم

 • mohammadreza

  سلام . ممنون بابت راهنمایی هاتون .
  میخاستم ببینم حداقل سن گرفتن کد بورسی چند سال هست؟

  • کارشناس سهام

   سلام، محدودیتی برای گروه سنی وجود ندارد

 • سلام،ممکنه در ماههای آینده دارا دوم از قیمت خرید هم پایینتر بیاد،یا اینکه کف قیمت قیمت خریده وپایینتر نمیاد؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   صندوق دارا دوم از نوع سهامی ست و ارزش اون بستگی به قیمت سهام موجود در پرتفوی صندوق داره.

 • محمد باقری

  ممنون از مطلب خیلی مفیدتون

 • سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون از اطلاعات مفید تون، با توجه به نمودار که احتمال ضرر و سقوط سهمETF زیاده ؛ لطفا اگر امکانش هست هر سهم رو جداگانه تحلیل کنید

 • چطوری باید تخفیف رو بگیریم ؟ خودشون اعمال میکنن ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   بله خودشون تخفیف رو اعمال می کنند.

 • جوادافشین پور

  سلام.میخاستم بپرسم 1.که باتوجه به ریزش چندهفته اخیر در بازار بورس چهارشنبهETFدوم که ظاهرا30درصدهم تخفیف دارد رابخریم سودمیدهد یا ریسک آن بالاست نخریم شماباشید میخریدو ریسک میکنید ؟؟؟2.بنظرتون ممکنه مثل دارایکم بعدازیک ماه دوبرابر یابیشتر سودبدهد یا اگرخریدیم بایدصبرکنیم بلاخره حتما سودمیده 3.آیابعداز یک ماه میتونیم بفروشیم خریدار داره جلوی فروشش رانمیگیرن؟؟؟باتشکرفراوان لطفا سریع پاسخ دهید تاتکلیف ما هم معلوم شود

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تصمیم به سرمایه گذاری به عهده شماست و سیگنال در این رابطه اظهار نظر مشخص نمیکنه. به نظر میرسه که با توجه به سهام ارزنده صندوق پالایشی یکم معاملات آن بدون مشکل و با حداقل ریسک انجام شود.

 • علی حسین پور

  سلام ایا کسی که روز اخر پذیره نویسی ثبت نام کند یا روز اول تفاوتی وجود دارد یا اینکه قیمت برای هردو و میزان سود و ضرر یکسانه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . هیچ فرقی نمیکنه و قیمت مبنا (روز سه شنبه 4 شهریور ماه99) برای همه یکسان خواهد بود.

 • سیدمعین

  من یک کارگز ۲۱ ساله هستم میخاسم بدونم امکانش هست راهنماییم کنین در چه صندوق سرمایه گزاریی سهام بخرم که بتونم سود داشته باشم؟خیلی ممنون میشم ازتون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   گزارش های تحلیلی سیگنال را دنبال کنید.

 • مازیار

  دارا یکم یک میلیون خریدم الان میتونم دارا دوم 4 میلیون خرید انجام بدم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله شما میتونید 400 واحد به ارزش 4 میلیون تومن خریداری کنید.

 • محمود افشاری

  کسانی که دو میلیون دارا اول خریدن چه مقدار دارا دوم میتونن بخرن؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   300 واحد به ارزش 3 میلیون تومان.

 • امیراحمدلو

  سلام چه شرکتهایی تو دارا دوم هستن

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   شتران. شپنا. شبندر. شبریز

 • حسین فرهی

  سلام ببخشید اگر تعداد سهام کمتری از دارا دادن به فرض اگه با کد بورسی دارا دوم رو بخرم مابقی پول به پرتفوی بورسم ل میگرده یا به حساب بانکی؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اگه از بانک اقدام به خرید کرده باشید به حساب بانکی و اگه از کارگزاری اقدام به خرید کرده باشید، به حساب بورسی تون برمیگرده.

 • مهدی احمدی

  اگه به جز پذیره نویسی خریده باشی اونم حسابه؟مثلا یک ماه پیش من به جز اون دوتومن ۱ میلیون تومن دیگه خریدم الان چقدر میتونم دارا دوم و بخرم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ملاک تعداد واحدهایی ست که در پذیره نویسی ثبت شده است نه خریدهای بعد از آن.

 • محمدرضا

  با عرض سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم اینکه میشه با یه کد بورسی که یکی از اعضای خانواده داره برای بقیه هم بدون مراجعه به بانک با همون صفحه کارگزاری خرید کرد ؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. چنین کاری ممکن نیست.

 • حامد یحیوی

  اسامی سهام پالایشی یکم با سهام عدالت مشابه است.من اگر دارای دوم بخرم ۵ میلیون ایا تعداد سهام پالایشی با تعداد سهام عدالت تجمیع میشود؟چون مثلا یه تعداد شتران تو سهام عدالت هست ایا با تعداد سهام تو پالایشی یکم تجمیع میشود؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . صندوق پالایشی یکم با سهام عدالت متفاوت است و تجمیعی اتفاق نمی افته. برای اطلاع بیشتر درباره این مسئله به این لینک مراجعه کنید.

 • علی حسین پور

  لطف میکنید بگید که در طول مدت پذیره نویسی قیمت ثابت باقی میمونه یا هرروز بر مبنای قیمت پایانی روز قبل میتوان خرید؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله قیمت صندوق پالایشی یکم در طول مدت پذیره نویسی ثابت میمونه و مبنای قیمت گذاری صندوق، قیمت پایانی سهام چهار شرکت پالایشی در روز سه شنبه 4 شهریور ماه 99 می باشد.

 • حامد یحیوی

  ممنون از سایت خوبتون

 • ازاد شدن معامله دارا دوم نزدیک انتخابات امریکاس. خطری نداره؟.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   به نظر نمیرسه این مسئله تاثیر چندانی داشته باشه.

 • برای کسی که دارا اول خریده و از تخفیفش استفاده کرده آیا خرید دارا دوم که دیگه نمی تونه از تخفیف استفاده کنه چه سودی داره؟تنها سود، احتمال افزایش قیمت هر واحد صندوقه ولی اگر قیمت هر واحد صندوق از قیمت خرید پایین تر بیاد ریسک ضرر هم داره. آیا این درسته؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   طبق آخرین ابلاغیه دولت، تخفیف پذیره نویسی در صندوق پالایشی یکم برای همه مشارکت کنندگان لحاظ میشه. این صندوق از نوع سهامی ست و در صورتی که قیمت روز از قیمت خرید(با تخفیف) کمتر بشه امکان متضرر شدن هم وجود داره. مثلا سهم شپنا قیمتش 3500 تومن هست و با تخفیف میشه 2800تومن. حالا اگه قیمت سهم شپنا بعد از قابل معامله شدن صندوق پالایشی یکم از 2800 تومن کمتر باشه ضرر اتفاق می افتد.

 • با تشکراز اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتین.

 • اکرم چگنی

  با سلام من دارا یکم دومیلیون خریدم الان میگن سقف خرید برای من سه میلیون است ایا میتونم بقیه سهام را بدون تخفیف بخرم لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر
   از اونجایی که برای صندوق پالایشی یکم تخفیف همگانی در نظر گرفته شده و قیمت هر واحد هم مشخص است چنین امکانی وجود ندارد.

 • سلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم چجوری تخفیف برای خریدارن دارا دوم یا همون پالایشی یکم اعمال میشه یعنی کد هستی واسه تخفیف یا در زمان خرید 20 درصد مبلغ رو به عنوان تخفیف کم میکنن میشه یه توضیح کاملی در این موضوع بدین . ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   کد تخفیفی وجود نداره. در قیمت خرید صندوق پالایشی یکم، تخفیف لحاظ شده و نیاز نیست شما کار خاصی انجام بدید.

 • سلام برای پیگیری خرید دارا یکم از چه طریق میباشد با تشکر

 • مهدی س

  سلام . اگر کسی از طریق شعب بانکی اقدام به خرید دارا دوم بکنه بعد از یک ماه از پایان پذیره نویسی میتونه باز هم از طریق شعب اقدام به فروش بکنه ؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . فروش صندوق پالایشی یکم صرفا از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری ها انجام میشه.

 • سلام و روزتون بخیر. میخواستم بپرسم آیا امکان داره تا مهلت تعیین شده به تدریج سهم خریداری کرد؟ مثلا مقداری امروز و فردا هم مقداری ازش؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. فقط یک بار میشه ثبت سفارش کرد.

 • امیر رضایی

  سلام، سهام صندوق پالایشی یکم رو کجا میشه دید؟
  تو پورتفوی کارگزاریمون ظاهر میشه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله در زمان پذیره نویسی با نماد “پالایش” میتونید ببینیدش و بعد از اینکه قابل معامله شد به پرتفوی شما وارد میشه.

 • با سلام آیا این صندوقها مانند سهام دیگر سود سالیانه (مجمع ) و یا افزایش سرمایه دارند یا خیر باتشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. صندوق پالایشی یکم سود تقسیمی ندارد.

 • سام مورس

  سلام آیا میتوان بیش از 5 میلیون تومان از این صندوق (البته بدون تخفیف 20 درصدی برای سهام مازاد )خریداری کرد؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر

 • با سلام و خسته نباشید
  ایا در این یکماه که صندوق بسته هست اگر شاخص بورس افزایشی باشد این صندوق هم افزایش پیدا میکنه با خیر؟
  باتشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اگه در این مدت ارزش سهام داخل صندوق بیشتر بشه قیمت صندوق هم بیشتر میشه.

 • ایا میشه دارا دوم رو خرد خرد خرید یعنی یکجا نخریم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . فقط میشه یک بار ثبت سفارش کرد.

 • محمدرضابغلانی

  باعرض سلام وخسته نباشید۲سوال درموردصندق پالایشی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید:۱-من دارایکم پذیره نویسی کردم و۲۰۰واحدگرفتم بعدازآن ۳۵واحددیگرخریدم مجموع۲۳۵واحد الان درصندق دوم چه تعدادمیتونم بگیرم اون ۳۵سهم که ازبازارسهام گرفتم کسرمیشه یاخیر۲-درصندق دوم اگه تخفیف دولتی مشمول نشه هرواحدچگونه حساب میکنن؟باتشکر.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ملاک تعداد واحدهایی ست که در پذیره نویسی اولیه به نام شما ثبت شده است. بنابراین اون 35 واحد برای شما حساب نمیشه. تخفیف 20 درصدی از قیمت سهام در نظر گرفته شده و هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از سهام دولت در شرکت های پالایشی به صندوق پالایشی یکم اختصاص پیدا میکنه چون باید اول مشارکت انجام بشه.

 • حمید رضا

  سلام
  طبق دستور العمل، پذیره نویسی دارادوم شامل کارمزد نمیشه،
  ولی کارگزاری ها، کارمزد کسر کردند،
  لطفا یکبار هم که شده موضوع کارمزدها و اختلاف کارمزد کارگزاری ها با نرخ اعلامی سازمان بورس رو پیگیری کنید.
  یک نمونه اضافه برداشت همین کارگزاری فارابی است.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   درسته. کارمزد پذیره نویسی در صندوق پالایشی یکم صفر است. در این خصوص باید با کارگزاری تماس بگیرید و علت رو جویا بشید. ما هم این موضوع رو بررسی می کنیم.

 • سلام
  آیا می توان سهام پالایشی یکم را هر زمان که بخواهیم بفروشیم؟
  در خبرها اومده بود دو سال نمی توان فروخت.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بعد از زمانی که صندوق قابل معامله شد میتونید برای فروشش اقدام کنید. احتمالا یک ماه پس از پایان پذیره نویسی میتوان فروش انجام داد.

 • عباس حاجلو

  سلام من در صندوق امروز ۵ شهریور شرکت کردم به همان مبلغ ۵میلیون تومان با همان شرایط ولی ساعت ۴ ظهر مبلغ برگشت خورد علت چیست

 • بهزاد دلير

  سلام
  اگر رشد چندبرابری شاخص بورس در امسال حباب باشد در اینصورت ارزش هر واحد etf دوم نیز حبابی است و احتمال ترکیدن آن وجود دارد و بسیار بالاست درست است؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اصل وجود حباب در بازار بورس مورد تایید نیست.

 • امیراحمدلو

  سلام چرا بعد از خرید دارا دوم پول ب حسابم برگشت

 • بهزاد دلير

  سلام
  با توجه به رشد چند برابری شاخص کل در سال ۹۹ آیا ارزش پالایش یکم نیز دارای حباب بوده یا اینکه ارزش آن تحت تاثیر حباب بازار نبست؟
  و اینکه تحلیل شما از شاخص کل چیست؟ حبابی است و بکباره افت شدیدی خواهد داشت؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اصل وجود حباب در بازار بورس مورد تایید نیست.

 • سلام خسته نباشید بنده در بعضی نظرات دیدم که پرسیده بودن کسی که دارا یکم را 2 میلیون خریده میتونه پالایشی یکم را 5 میلیون خریداری کند و جواب شما تحلیل گران اشتباه بوده چون اعلام شده که فقط میتونن 3 میلیون خریداری کنند لطفا اطلاعات غلط ندهید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   پاسخ تحلیلگران درست بوده احتمالا برداشت شما اشتباه است. طبق اطلاعیه ای که در این لینک منتشر شده است؛ در صورتی که فردی در پذیره نویسی صندوق دارا یکم به ارزش 2 میلیون تومان شرکت کرده باشد نمیتونه در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم به ارزش 5 میلیون تومان شرکت کنه و فقط میتونه به ارزش 3 میلیون تومان در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم مشارکت داشته باشه.

 • سلام،بنده کد بورسی دارم ودر بورس فعال هستم ولیETF پنج میلیون تومنی رو از طریق بانک تجارت خریداری کردم میشه راهنمایی بفرمائید چطورمیتونم به پورتفو انتقال بدم،ممنونم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   باید زمانی که عملیات تخصیص صندوق به افراد انجام شد، درخواست تغییر کارگزار ناظر بزنید و صندوق رو به پرتفوتون اضافه کنید. این کار مشابه صندوق دارا یکم است و شما میتونید در این لینک درباره این مسئله بیشتر مطالعه کنید.

 • عرب زاده

  سلام ایا میشه برای خرید دارادوم روز اول مقداری خرید و بعد از چند روز باقی سهام خرید ..مثلا ۲۰۰روز اول و بعد ۳۰۰ خرید …مممنون میشم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. فقط یک بار میشه ثبت سفارش کرد.

 • با سلام
  ایا خرید این سهام فکر میکنید به نفع ماست یا خیر ؟
  باتشکر

 • محسن محبی

  به نظر من با توجه به تجربه مدت اخیر (ریزش بورس و ارزش دارا یکم) بعد از شروع معاملات دارا دوم ، در اولین فرصت ، صف فروش دارا دوم تشکیل میشه و البته کسی هم خرید نمیکنه چون دیگه از رشد بالا در آینده خبری نخواهد بود. پس ارزش خودشو از دست میده. فقط برای من سواله که حدودا بعد از چند ماه می تونیم با سود حدود 30 درصد سهام دارا دوم رو بفروشیم؟ لطفا اساتید جواب بدن.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تجربه صندوق دارا یکم الزاما قرار نیست در مورد صندوق پالایشی یکم هم اتفاق بیوفتد. بازار های مالی وضعیت غیرقابل پیشبینی دارند و نمیشه گفت اگه اون صندوق اینطوری شده پس این صندوق هم فلان میشه. باید به داده های علمی اتکا کرد.

 • محمد اوحدی

  سلام من دارا یکم دارم دومیلیون بود حالا دارا دوم پنج میلیون است اما باید سه میلیون بگیرم حال اگر بخواهم پنج میلیون بگیرم .آیا می توانم سه میلیون با تخفیف بگیرم دومیلیون دیگر بدون تخفیف بگیرم .

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . این امکان فراهم نشده است.

 • محمد اوحدی

  من دارنده صندوق دارا اول هستم آیا دومیلیون صندوق دوم می توانم بدون تخفیف پذیره نویسی کنم وسه میلیون باتخفیف پذیره نویسی کنم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . این امکان فراهم نشده است.

 • ابوالفضل

  این یک ماهی که پول بلوکه میشه ایا سود روی پول می اید یا نه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بستگی به قیمت سهام داره

 • علی عسکری

  سلام, اگر با کدملی فرزند کودک سهام دارادوم بخریم, باتوجه لزوم کد بورسی برای فروش, چه موقع و چگونه میتوان سهام کودک را فروخت. باتشکر علی عسکری

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   با مراجعه به سایت سجام و سپس کارگزاری ها میتونید کارهای مربوط به ثبت نام رو انجام بدید.

 • محمدرضاس

  باسلام. من صندوق پالایشی یکم رو هنوز خریداری نکرده ام میخواستم بدونم ۱- از نظرشما ارزش خرید را دارد؟؟؟
  ۲-بنده اولین صندوقی هست که میخواهم اقدام به خرید کنم آیا اگر از طریق اپ کارگزاری خریداری کنم تخفیف۲۰درصد شاملش میشود یا فقط از طریق بانک؟؟؟
  ۳_ریسک این خرید را چگونه برداشت میکنید؟
  لطفا جواب بدید سپاس

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تخفیف در خرید برای همه وجود داره و فرقی نمیکنه از کجا خرید کنید. درباره ارزش و ریسک صندوق پالایشی یکم، ویدئوی تحلیلی ما رو در اینستاگرام از این لینک ببینید.

 • سلام در ارتباط با فروش برای افراد فاقد کد بورسی که از طریق بانک یا آپ خریداری کردند فقط با کد ملی لطفا اطلاع رسانی کنید. سایت ها خیلی کم توضیح دادن…برای خرید گفتن که فقط کد ملی لازمه حتی اگر زیر ۱۸ سال باشی..اون وقت برای فروش میگن باید کد بورسی داشته باشی که این مشکل ساز میشه…من برای فرزندم میخوام بگیرم متاسفانه اطلاع رسانی درست برای نحوه فروش نشده اگر اطلاع رسانی کنید ممنون میشم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   نحوه فروش صندوق پالایشی یکم صرفا با داشتن کد بورسی و از طریق کارگزاری ها انجام میشه. کسانی که کد بورسی ندارند باید برای ثبت نام و انجام امور مربوط به دریافت کد بورسی، اقدام کنند.

 • آیا مشخصه چند درصد از هر سهم پالایشها در دارا دوم تخصیص داده شده.؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بستگی به میزان مشارکت داره

 • سلام و خسته نباشید.
  می توان در دو کارگزاری متفاوت دارا دوم (پالایشی یکم) خرید کرد؟ مثلا بخشی در کارگزاری A و بخشی در B. خواستم بدونم تعداد سهام های خریداری شده در دو کارگزاری چطور نمایش داده میشه؟، یعنی تعداد کل (سهام خریداری شده) نمایش داده میشه یا هر کارگزاری به تعداد سهامی که در اون خرید زدیم تعداد سهام رو نمایش میده.
  سپاسگزارم.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر نمیشه چون فقط یکبار میشه ثبت سفارش کرد.

 • سلام،
  اگر دیروز یک میلیون تومان سهام دارا دوم را ثبت سفارش کرده باشیم و پول نزد کارگزاری بلوکه شده باشد دیگر نمیتوانم چهار میلیون مابقی را خرید کنم؟ و به عبارتی فقط یکبار میتوانستم ثبت سفارش کنم؟
  با تشکر.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله فقط یک مرتبه میشه ثبت سفارش کرد.

 • سلام من امروز یک میلیون هشتصد تومن خرید آفلاین پالایش یکم انجام دادم با حجم ۱۸۰ ولی پولم به صورت غیر وکالتی مسدود شد تکلیف چیه ؟لطفا پاسخگو باشید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   از کجا خرید کردید؟

 • سلام وقتتون بخیر
  آیا یک نفر میتونه علاوه بر اینکه کل سقف دارا دوم رو بخره به صورت آزاد از همون سهاما بخره و فرقی هست بین خریدن از طریق پذیره نویسی یا به صورت دیگر اگه تفاوتی نیس چرا سقف معاملاتی گذاشتن

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله. خرید سهام آزاده. در پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری تشکیل شده و تخفیف 20 درصدی در نظر گرفته شده است.

 • میلانی

  سلام.ببخشید میخواستم بدونم که کسانی که کد بورسی ندارند و از طریق بانک بخوان دارا دوم رو بخرن دقیقا باید به چه بانک هایی مراجعه کنند؟و بعد از خریدن موقع فروش باید حتما از طریق کارگزاری ها بفروشن؟؟ممنون میشم جواب بدید.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   برای خرید باید به بانک های منتخب در این لینک مراجعه شود. فروش نیز فقط از طریق کارگزاری ها انجام میشود.

 • مهدی حبیب زاده میبدی

  سلام
  اطلاعاتدون به کاربران بسیار عالی ،مختصر و مفید، و قابل فهم برای عموم است
  یعنی کاربر،با مطالعه سوالات، و جواب های شما ،
  اطلاعاتی را که لازم دارد می‌تواند بگیرد.
  متشکر و ممنون
  در پناه خدا باشید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   برقرار باشید.ممنونیم

 • محسن محبی

  در اصلاحات اخیر پالایشی ها هم مثل همه ریزش کردند. خب اگر کسی میخواست سهام پالایشی بخره باید اون موقع که منفی بود می‌خرید. الان همش داره مثبت میشه. پس یعنی خرید چند روز پیش مثل خرید چند روز آینده با تخفیف است. سهم رو دارن میبرن بالا تا بعدش بگن حالا با تخفیف بخر. خب همون خرید با قیمت کم است. به نظرم پالایشی ها بازم برمی‌گردن پایین و دیگه فرقی بین کسی که پذیره‌نویسی خریده و بعدش نیست و دولت هم میگه نگاهتون به آینده باشه

 • احمدعباسی

  سلام.من‌دارایی‌دوم‌روآزطریق آپ خریداری کردم.اماهنوز کارتبت نامم وحتی کدبورسیم به اتمام نرسیده.تکلیف مبلغی که برای خرید واریز کردم چیمیشه؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   مشکلی پیش نمیاد

 • جواد خزایی

  سلام من الان سهام پالایشی اول را خریداری کردم اما به دلایلی میخواهم بفروشم چگونه باید فروخت
  یا از چه زمانی باید فروخت.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تا زمانی که صندوق در بورس قابل معامله نشود مبلغ شما بلوکه خواهد شد.

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم این تخفیفی که شامل میشه شرایطش چه جوریه یعنی 4 تومن میتونم بدم بجای 5 تومن؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. تخفیف در قیمت نهایی هر واحد صندوق پالایشی یکم اعمال شده است.

 • با سلام
  میتونیم مبلغ خرید تا سقف ۵ میلیون تومان را در چند مرحله خریداری کنیم ،، مثلا امروز ۳ ملیون چند روز دیگه ۱ ملیون و آخر سر هم ۱ ملیون؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر . فقط یک بار میتونید ثبت سفارش کنید.

 • سلام درسته که میگن این صندوق صف خرید و فروش نداره و توی معامله معطل نمیشید و به صورت آنی معامله انجام میشه.

  اگه درسته کی میخره و میفروشه؟ خود دولت؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   محدودیت نوسان صندوق های etf در یک روز 10 درصد می باشد. بازارگردان و سهامداران معاملات رو انجام میدهند.

 • محمد قیابکلو

  سلام من کد بورسی دارم ولی برای خرید دارا دوم از طریق آپ اقدام کردم . حالا که از طریق کارگزاری خودم اقدام نکردم مشکلی پیش می اید یا نه ممنون و تشکر از شما

 • عباس رضانژاد

  سلام. ساعت پذیره نویسی دارا دوم چ وقتی میباشد؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   از ساعت 12.30 تا 14

 • مصطفی کیانی

  سلام.از هر دو روش باید کارمزد پرداخت کنیم؟!

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خرید صندوق پالایشی یکم کارمزدی ندارد.

 • احد یزدی نژاد

  باسلام اگر ممکنه ی توضیحی درخصوص اینکه هر واحد از صندوق پالایشی یکم چندواحد از هرکدام از سهام پالایشی را درخودش داره بدهید.ممنون

 • سلام ببخشید من کد بورسی دارم ولی دیر اطلاعیه رسید و دارا دوم از طریق آپ خریدم الان چجور میشه

 • ببخشیدمن دارا دوم از طریق آپ خریدم با اینکه کد بورسی داشتم الان چجور میشه

 • مهدی حسن زاده

  سلام خداقوت من تازه واردبورس شدم میخواستم سهم دارادوم بخرم خیلی ازاطرافیانم هم میگن بخرم سوالم این بودکه نفت ایران روتواین هیچ کشوری نمیخره چطورمیتونه به سهام داران سودبده خیلی ممنون ازسایت خوبتون

 • طیبه فرساد

  من فقط 3 ملیون واریز کردم برای کارگزاری تا 300 واحد دارا دوم بخرم وقتی خرید میزنم قبول نمیکنه میکه خطا رخ داده مانده کافی نیست راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   شرکت در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم کارمزد نداره. در این خصوص با کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

 • با سلام
  کسی که کد بورسی نداره چطور میتواند دارا دوم رو بفروشد.
  حتما باید کد بورسی تهیه کند?

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله برای فروش صندوق حتما باید کد بورسی داشته باشید.

 • محمدرضا خانی

  سلام
  من کد بورس ندارم و می‌خوام ازطریق اپلیکیشن های پرداخت سهام دارا دوم بخرم.
  آیا برای فروش کدبورس الزامی است؟
  اگربه نام فرزندم هم سهام بخرم بعد برای بچه ها هم میشه کدبورس گرفت؟
  باتشکر

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله برای فروش حتما باید کد بورسی بگیرید. گرفتن کد بورسی محدودیت سنی خاصی نداره و برای همه افراد میشه کد بورسی گرفت.

 • سلام، من پذیره نویسی کردم ومیخوام بفروشم پولم نیازم امکانش هست؟و به سبدها کی اضافه میشوند

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   پول شما بلوکه میشه و تا زمانی که صندوق قابل معامله نشه نمیتونید بفروشید.

 • معصومه روزخواه

  سلام.حساب کارگزاری برای خرید صندوق پالایشی چقد باید حداقل شارژ باشه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   به اندازه قدرت خرید صندوق برای سرمایه گذار کفایت میکنه. با توجه به اینکه قدرت خرید افراد به دلیل مسئله صندوق دارا یکم یکسان نیست نمیتوان دقیق مبلغی رو مشخص کرد به هر صورت حداکثر میزان مشارکت 5 میلیون تومان می باشد.

 • سحرلرستانی

  سلام وقت بخیر . من یه مبلغی رو از بانک پذیره نویسی کردم بعد از اون کد بورسی و احراز هویت شدم و از طرف کارگزاری برام پیام اومد که شما دسترسی به معاملات انلاین دارین . من الان باید چیکار کنم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   شما باید منتظر باشید تا صندوق پالایشی یکم پذیره نویسی بشه و بعد از مدتی که قابل معامله شد میتونید از طریق پنل معاملات آنلاین اون رو مورد معامله قرار بدید.

 • امیرحسین

  سلام خسته نباشید
  ببخشید پس از یکماه با سود باز میشه ؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   مشخص نیست.

 • فهیمه برزگر

  سلام خسته نباشید.برای خرید سهام دارا دوم یاهمان پالایشی اول تعداد سهم یا همون حجم رو چقدر بزنیم برای ۵ میلیون؟۵۰۰حجم؟من اینجا موندم ممنون میشم راهنمایی کنین 🙏🌹

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله با توجه به اینکه قیمت هر واحد 10 هزار تومان است برای سرمایه گذاری 5 میلیون تومانی در صندوق پالایشی یکم باید 500 واحد سفارش بذارید.

 • سلام
  کد بورسی در کارگزاری آگاه دارم آیا اشکالی داره دارا دوم از اپلیکیشن آپ بخرم
  آیا بعد ۱ ماه سهام تو پرتفوی کارگزاری آگاه میآید.

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بعد از یک ماه باید تغییر کارگزار ناظر بزنید و یه مقداری کارتون بیشتر طول میکشه.

 • سلام من از طریق درگاه بانک ‌سهام ۲ رو خریداری کردم وکد بورسی گرفتم واحراز هویت هم شدم. حالا از چه طریقی ارزش سهاممو ببینم. میگن اس ام اس میشه واست. چقد سوده مثلا خرید یا فروش؟برنامش چیه؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   در زمان باز شدن صندوق میتونید سود رو ببینید.

 • سلام خداقوت,اگه دارای دوم ضرر کنه اصل پول چی میشه,ایا دست میخوره یا باقی میمونه

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   تضمینی برای محافظت از اصل پول در بازار سهام وجود نداره. صندوق پالایشی یکم هم از نوع سهامی ست.

 • م.سلوکی

  سلام من دارا دوم رو خرید زدم اما برام پیام اومد ک سفارش خرید حذف شدمشکل از کجاست؟ایا میشه مثلا سه تومن دارا دوم بخری یا حتمن پنج میلیون باید خرید کنی؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   الزامی به خرید مبلغ خاصی نیست فقط باید با توجه به قیمت هر واحد، مضرب درستی از تعداد واحدها باشه.

 • الهام حقوقی

  سلام من دو مرحله خرید کردم دو تا ۵۰ هزار تومن ایا مشکلی ایجاد نمیشه ؟ کف خرید گفتین ۱۰۰ تومن هست این دو مرحله لحاظ میشه ؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   احتمالا فقط به یکی از سفارشات ارسالی ترتیب اثر داده خواهد شد.

 • آیا اگه سازمانی قسطی بخره واسه کارکنانش امکان فروشش هست ؟یامیتونن کاری بکنن تاپایان اقساط نشه فروختش؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   در این خصوص اطلاعی نداریم.

 • سلام مجدد.
  ممنونم از اینکه جوابگو بودید.
  دو تا سال داشتم
  1. اگر در موعد مقرر قبل از 19 ام لغو سفارش خرید پالایش یکم رو بزنم، پولم بلوکه می مونه یا از حالت بلوکه خارج میشه؟
  ۲. خواستم بدونم در دو کارگزاری متفاوت می تونم سهام از یک نماد (غیر از پالایشی یکم) با قیمت های متفاوت خرید بزنم؟ در هر دو کارگزاری تعداد سهام ها متفاوت نوشته میشه یا تعداد کل رو می نویسه؟
  ممنونم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   اگه لغو سفارش مورد قبول باشه، پول شما از بلوک خارج میشه.
   بله میتونید در دو کارگزاری مختلف خرید کنید اگه تغییر کارگزار ناظر در یکی از کارگزاری ها بزنید، نهایتا مجموع سهام شما یکی خواهد بود.

 • محمدرضا نجفی

  آیا سود سهام دارا دوم ماهانه واریز می‌شود

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   خیر. این صندوق تقسیم سود دوره ای نداره.

 • علی نجف‌زاده

  سلام ببخشید از طریق کارگزاری مفید فقط میشه یه بار ثبت خرید کرد یا چند بار امکان داره؟؟؟
  من یه بار حدود ۵۰ سهم خریدم الان میخام ۲۰۰ تا دیگه هم بخرم آیا امکانش هست یا نه؟؟؟
  چون امروز ۲۰۰ تا رو ثبت سفارش کردم ولی مثل اینکه برگشت خورده به قدرت خریدم
  علت چیه؟؟؟

 • سلام من امروز دارادوم گرفتم و تایید هم شد ولی بعد چند ساعت دیدم که پولم برگشته به حسابم و در قسمت سفارشات فعال هم سفارشم حذف شده. این روند عادیه یا اینکه مشکلی هست؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این روال برای این صندوق کاملا عادیه و سفارش شما ثبت شده، این مبلغ هم توسط کارگزاری بلوکه خواهد شد

 • فرشاد مرادی

  سلام اگه از طریق درگاه بانکی خرید کنیم بعد کد بورسی بگیریم.چجوری انتقالش بدیم به کارگزاری و چقد طول میکشه انتقال از بانک به کارگزاری بوری.با تشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای این کار باید بعد از قابل معامله شدن سهم، درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید که معمولا انجام اون در شرایط عادی 2 تا 3 روز کاری زمان میبره

 • سلام خسته نباشید من دارا دوم رااز برنامه ایوا خرید کردم مشکلی پیش نمیاد بعدش چکار کنم

 • باسلام وخسته نباشید اگه این سهم بعد یک ماه علاوه بر اینکه سود دهی نداشت وکمی هم متضررشدیم کی جبرانش میکنه.

 • مجتبی اقایی

  سلام ببخشید
  آیا کل 5 ملیون سهام خریداری شده به مردم اراثع می‌شود یا مانند برخی از عرضه اولیه ها
  بخشی از آن خریداری شده و بخشی منقضی می‌شود؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در صورتی که میزان مشارکت بیشتر از حداکثر تعداد واحدهای صندوق باشد، این کار انجام میشود اما با توجه به تجربه دارایکم احتمال این موضوع بسیار کم است

 • علیرضا غفارزاده

  سلام
  بنده دارا 2 خریداری کردم به وسیله کد ملی از درگاه آنلاین آپ؛ خواستم بدونم اول باید بیاد در پرتابل کاربری بنده در سایت ذینفعان بعد برم در خواست تغییر کارگذاری بزنم در سامانه کارگذاریم یا خیر؛ مستقیم میتونم درخوایت تغییر را در کارگذاری بزنم
  (لازم به ذکر است که هنوز در سایت ذینفعان تو پرتابل کاربریم قسمت داراییم دارا 2 هنوز نشسته!!…) این رو کاملااا از ابتدا توضیح دهید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   بله باید صبر کنید تا تخصیص صندوق انجام بشه و مشخص بشه که چند واحد به شما تعلق گرفته بعد مراتب رو انجام بدید.

 • سلام من از طریق کارگزاری اقدام به خرید 100 سهم از دارا دوم کردم و الان می خواهم 400 سهم دیگر را هم بخرم ایا امکان ثبت 2 درخواست هست ؟ یا باید در همان دفعه اول 500 سهم را می خریدم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز
   ثبت سفارش یک بار انجام میشه.

 • علی اولیایی

  سلام
  شما مطین هستید در چند مرحله نمیشه خرید؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   چیزی که اعلام شده است رو عرض کردیم.

 • <