دانلود اپلیکیشن

کد بورسی آفلاین چیست؟ دریافت کد بورسی برای افراد زیر 18 سال

کد بورسی آفلاین چیست؟ دریافت کد بورسی برای افراد زیر 18 سال

در مقالات قبلی گفتیم که یکی از شرایط دریافت کد بورسی آنلاین، رسیدن به سن قانونی 18 سال است. حالا اگر یک نفر بخواهد برای فرزندانش کد بورسی بگیرد و به جای آن‌ها سرمایه‌گذاری کند تا در آینده از آن استفاده کنند، راه حل چیست؟ درست آمده‌اید، در این مطلب می‌خواهیم راه حل و نحوه دریافت کد بورسی آفلاین برای افراد زیر 18 سال را بگوییم.

کد آفلاین بورسی ، راه حلی خوب برای سرمایه گذاری فرزندان

شاید یادتان نیاید یا شاید هم منسوخ شده باشد، ولی یک زمانی برای کلاس اولی‌ها یک حساب پس‌انداز باز می‌کردند که مقداری پول در آن داشت. مقدار پول خیلی کم بود و قرار بود با این کار پس‌انداز کردن را یاد بچه‌ها بدهند. حالا فرض کنید به جای این حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه که هر چند سال هم از آن می‌گذشت مقدارش همان بود و هیچ تغییری نمی‌کرد، سرمایه‌گذاری را یاد بچه‌ها می‌دادند.

یعنی اگر همان مقدار پول را با کمک بزرگترهایش، که البته خودشان باید به بازار سرمایه آشنایی داشته باشند، سرمایه‌گذاری می‌کرد و سهام یک شرکت را می‌خرید، هر قدر هم که تعداد سهم‌هایش کم بود، یا هرقدر هم که قیمت سهامش نوسان می‌کرد و ضرر می‌دید، اما با سرمایه‌گذاری آشنا می‌شد.

البته که با ایجاد امکاناتی برای سرمایه‌گذاری افراد زیر 18 سال، یعنی با استفاده از کد بورسی آفلاین، پدر و مادرها می‌توانند این جای خالی را پر کنند و در صورتی که با بازار بورس آشنایی دارند، برای آینده فرزندان‌شان سرمایه‌گذاری کنند. در این مقاله مراحل دریافت کد بورسی آفلاین برای افراد زیر 18 سال را شرح می‌دهیم.

تفاوت کد بورسی آنلاین و کد بورسی آفلاین چیست؟

کسانی که به سن قانونی رسیده‌اند به راحتی می‌توانند کد بورسی آنلاین داشته باشند، پس پیشنهاد می‌شود در همین اول راه به مقاله مربوط به دریافت کد بورسی آنلاین با عنوان «نحوه دریافت کد بورسی آنلاین» مراجعه کنند و به ادامه این مقاله کاری نداشته باشند؛ مگر اینکه بخواهند برای فرزند یا خواهر و برادر کوچکترشان کد آفلاین بگیرند.

لازم به ذکر است که پیش از تصویب قانون جدید درمورد مدرک تحصیلی، کسانی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم داشتند هم نمی‌توانستند کد بورسی آنلاین بگیرند و باید برای دریافت کد معاملاتی آفلاین اقدام می‌کردند تا بتوانند در بازار بورس خرید و فروش داشته باشند. اما حالا این قانون برداشته شده است، برای همین کد بورسی آفلاین تنها برای افراد زیر 18 سال به کار می‌آید.

تفاوت کد بورسی آنلاین و کد بورسی آفلاین چیست؟

همانطور که از اسم این دو نوع کد پیداست، یکی آنلاین است و یکی آفلاین! یعنی کسانی که کد بورسی آنلاین دارند فقط در تایم معاملاتی بازار (8:30 الی 12:30) می‌توانند از سامانه معاملاتی آنلاین برای خرید و فروش سهام استفاده کنند و کسانی که کد بورسی آفلاین دارند باید معاملات خود را از طریق سامانه‌های آفلاین انجام دهند.

در سامانه‌های معاملاتی آنلاین می‌توان درخواست‌های خرید و فروش را به صورت آنلاین و لحظه‌ای ارسال کرد، به این ترتیب هر زمان که قیمت عرضه و تقاضا به هم بخورند، خرید یا فروش انجام می‌شود. اما در سامانه‌های آفلاین، سرمایه‌گذار درخواست خرید یا فروش خود را ثبت می‌کند و یک کارگزار حاضر در کارگزاری درخواست آن‌ها را به سیستم معاملات بورس ارسال می کند. در این روش ارسال درخواست توسط کارگزار ممکن است چند دقیقه طول بکشد و اگر قیمت سفارش به قیمت بازار بخورد، خرید یا فروش انجام می‌شود.

در سامانه های آفلاین در هر ساعتی از شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد، اما سفارش شما در ساعات معاملاتی (8:30 الی 12:30) توسط کارگزار به هسته معاملات ارسال می‌شود و در صورت تایید به پرتفویتان اضافه خواهد شد.

چطور کد بورسی آفلاین بگیریم؟ نحوه دریافت کد بورسی آفلاین

قبل از اقدام برای دریافت کد بورسی آفلاین باید برای گرفتن کد سجام اقدام کرد. گرفتن کد سجام برای افراد زیر 18 سال هم مانند افراد بالای 18 سال است که در همان مقاله نحوه دریافت کد بورسی آنلاین بصورت کامل توضیح داده شده است.

در اینجا به طور خلاصه مراحل ثبت اطلاعات هویتی در سایت سجام را یادآوری می‌کنیم:

 1. برای ورود به سامانه سجام باید از طریق وب‌سایت آن به آدرس sejam.ir اقدام کنید. همچنین برخی از اپلیکیشن‌های پرداخت آنلاین هم به سامانه سجام متصل هستند و می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کنید.
 2. بیانیه‌ای که روی صفحه می‌آید را تایید کنید و بعد به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوید.
 3. گزینه سبز رنگ ثبت نام در سجام را انتخاب کنید و بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه خود و کد امنیتی، کلید دریافت کد تایید را بزنید تا کد 4 رقمی به شماره تلفن همراه شما پیامک شود. بعد از وارد کردن این کد و تایید شدن آن، به مرحله بعد می‌روید.
 4. در این مرحله گزینه مشتری حقیقی را انتخاب کنید و پس از وارد کردن تابعیت و کد ملی به مرحله بعد بروید.
 5. در اینجا سیستم بر اساس کد ملی تشخیص می‌دهد که متقاضی به سن قانونی نرسیده و گزینه‌ای با نام نماینده اصلی فعال می‌شود که باید یکی از گزینه‌های آن را که متقاضی تحت تکلف اوست را انتخاب کرد. (گزینه ولی یا قیم یا …)
 6. در این مرحله باید هزینه ثبت نام در سامانه سجام را که 10 هزار تومان است، به صورت اینترنتی پرداخت کنید.
 7. بعد از این که مبلغ را پرداخت کردید و تایید شد، فرم‌های مورد نیاز شامل اطلاعات هویتی، ارتباطی و مالی را مطابق با موارد خواسته شده تکمیل کنید.
 8. در مرحله آخر و وقتی که اطلاعات به طور کامل ثبت شد، تا 24 ساعت بعد یک کد رهگیری برایتان ارسال می‌شود که باید آن را تا زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان یا کارگزاری‌های مورد تایید، نگهدارید.
چطور کد بورسی آفلاین بگیریم؟ نحوه دریافت کد بورسی آفلاین

بعد از ثبت اطلاعات در سامانه سجام باید احراز هویت انجام داد. در احراز هویت باید سرپرست فرد زیر 18 سال هم حضور داشته باشد. بنابراین پدر یا در صورت نبودن پدر، پدربزرگ یا قیم او، مدارک شناسایی خودش و متقاضی زیر 18 سال را به دفاتر پیشخوان دولت می‌برد تا احراز هویت را انجام دهند.

 مدارک لازم برای احراز هویت هم از این قرارند:

 • اصل شناسنامه فرد و سرپرست به همراه کپی صفحه اول و صفحه توضیحات
 • اصل کارت ملی فرد و سرپرست به همراه کپی از پشت و روی آن
 • کد رهگیری که در مرحله آخر ثبت نام سجام برایتان ارسال شده بود
 • کارمزد دفاتر پیشخوان برای انجام این خدمات

بعد از اینکه احراز هویت انجام شد باید درست مثل دریافت کد بورسی آنلاین، کارگزاری مورد نظر را انتخاب کرد تا بالاخره به رمز و کلمه عبور معاملات آفلاین برسید.

دریافت نام کاربری و کلمه عبور معاملات آفلاین از کارگزاری

تمامی کارگزاری های فعال در ایران دسترسی به معاملات سهام را از دو طریق سامانه معاملات آنلاین و آفلاین فراهم کرده‌اند، بنابراین گام بعدی انتخاب کارگزاری است.

بعد از اینکه کارگزاری مورد نظر را انتخاب کردید، باید یک ثبت نام اولیه در سایت آن داشته باشید. در این ثبت نام اولیه مراحل را طی می‌کنید و اطلاعات شناسایی خود را ارسال می‌کنید تا به مرحله احراز هویت توسط کارگزاری برسید.

مرحله احراز هویت توسط کارگزاری هم مانند احراز هویت سجام است، یعنی سرپرست و متقاضی هر دو باید مدارک شناسایی لازم را به یکی از شعب کارگزاری مورد نظر یا دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با کارگزاری ببرند تا احراز هویت انجام شود که پس از آن رمز و کلمه عبور برای ورود به پنل خرید و فروش برای متقاضی ارسال می‌شود.

لازم به ذکر است که برخی از کارگزاری‌ها با گرفتن تعهد از سرپرست متقاضی، به جای کد بورسی آفلاین کد بورسی آنلاین صادر می‌کنند و متقاضی می‌تواند وارد معاملات آنلاین شود. همچنین برخی از کارگزاری‌ها هم همان ابتدا به جای کد بورسی آفلاین، کد بورسی آنلاین صادر می‌کنند.

خرید و فروش سهام از طریق سامانه معاملاتی آفلاین

حالا که رمز و کلمه عبور دارید، می‌توانید وارد پنل یا سامانه معاملاتی آفلاین کارگزاری مورد نظر شوید و درخواست خرید یا فروش خود را ارسال کنید تا کارگزار معاملات، درخواستتان را حداکثر تا چند دقیقه بعد به سیستم معاملات بورس ارسال کند.

بعد از ارسال درخواست چنانچه قیمت خرید شما به یکی از قیمت‌های عرضه موجود بخورد، یا قیمت فروش‌تان به یکی از قیمت‌های تقاضای موجود بخورد، خرید و فروش انجام می‌شود. برای یاد گرفتن بهتر نحوه خرید و فروش در بورس بهتر است مقاله «نحوه خرید و فروش سهام در بورس» را بخوانید.

اجازه بدهید دوباره یادآوری کنیم که گرفتن این کد بورسی آفلاین و یاد گرفتن خرید و فروش در سامانه، برای سود بردن از این بازار کافی نیست و نیازمند داشتن اطلاعات و دانش کافی از بازار سرمایه است. هرچند این لازمه برای افراد بالای 18 سال هم وجود دارد، وگرنه متحمل ضرر خواهند شد و از سرمایه‌گذاری ناامید و دل‌زده می‌شوند.

حرف آخر

با فرصت‌هایی مانند عرضه‌های اولیه که در بازار سهام ایجاد شده، والدین می‌توانند فرزندانشان را در سوددهی‌های آن شریک کنند و نحوه معامله و سرمایه‌گذاری را یادشان بدهند. به این ترتیب از همان ابتدا با مفاهیمی مثل ریسک، بازدهی، ضرر، نوسان، سرمایه‌گذاری بلند مدت و کوتاه مدت و … آشنا می‌شوند و این موضوع باعث افزایش دانش آن‌ها از دنیای اقتصاد و آماده گرفتن تصمیمات بزرگتر خواهند شد.

البته باید بگوییم خرید و فروش سهام نیاز به دانش دارد و هر کسی نمی‌تواند توقع سود داشته باشد. برای همین شاید بهتر باشد سرمایه‌گذاری را از صندوق های سرمایه گذاری شروع کنند. با خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق‌ها می‌توانند ریسک سرمایه‌گذاری خود را کم کنند و از ضررهای بزرگ در امان باشند.

برای اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بهتر است سری به سربرگ صندوق های سرمایه گذاری بزنید. مخصوصا که به تازگی قوانین جدیدی درمورد بازار سهام و صندوق های سرمایه گذاری وضع شده‌اند که سرمایه‌گذاری در بورس را سخت‌تر و در عوض سرمایه‌گذاری در صندوق را راحت‌تر و همراه با تسهیلات ویژه کرده است. چیزی که برای هر سرمایه‌گذار در هر سنی جذاب خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • ناشناس

  سلام من ميخوام يک بورس خوب بخرم ازتون راهنمايي ميخوام

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز به بخش مقالات اموزشی و تحلیلی سهام در سایت سیگنال مراجعه کنید.

 • سلام
  ممنون از مقاله کامل شما
  سوالم اینه که آیا عرضه اولیه هم به بچه ها تعلق میگیره؟
  و اگه میگیره چه فرقی با فرد بالای ۱۸ سال داره

  • کارشناس عرضه اولیه

   سلام، عرضه اولیه به تمام کد های بورسی تعلق میگیره و افراد در این زمینه فرقی با همدیگر ندارند

 • رضا عمادی

  سلام خدا قوت ممنونم از راهنمایهایی که میکنید خیلی تاثیر گذاره

 • توضیحات درموردکدبورسی بسیار عالی بود

 • ابراهیم دیور

  سلام می‌خوام بورس شرکت کنم باید چیکار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز برای ورود به بازار بورس می تونید از این لینک استفاده کنید. موفق و پر سود باشید.

 • رضا ریس وند

  با سلام خدمت دوستان روز خوبی داشته باشی اگه امکان دارد راهنمایی کنید

 • سلام من میخوام برای مامانم که سواد نداره کد بورسی درست کنم و من مدیریتش کنم و خرید و فروش براشون انجام بدم ایا کد بورسی برا مامانم میتونم درست کنم لطفا راهنمایی کنید به چه روشی برم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز محدودیت حداقل مدرک تحصیلی برداشته شده و افراد زیر دیپلم هم می تونن کد بورسی دریافت کنن. برای ثبت نام می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • غلامرضا خواجه نامقی

  ممنون از راهنمائی های که می کنید بسیار تاثیر گذاره . درود بر شما

 • حسین مددی

  سلام اول از کجا بفهمم که کد بورسی ام آنلاینه دوم وقتی سهمی را میخواهیم بخریم آیا میتونم اون روز بخرم یا باید به وضعیت نماد یا پیام ناظر توجه ای کرد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، کد بورسی افلاین برای افرادی هست که به سن قانونی نرسیده اند. دوره ثبت سفارش انلاین برای خرید هر سهم از 9 تا 12.30 تعیین شده است ( بعلاوه نیم ساعت پیشگشایش). شما می توانید در صورتی که سهم مد نظر در وضعیت “مجاز” قرار داشته باشد خرید یا فروش خود را انجام دهید. در غیر این صورت باید علت توقف سهم را از پیام ناظر جویا شد.

 • با سلام اگر بخواهیم برای اعضای خانواده کد بگیریم با یک شماره تلفن می توانیم برای همه ثبت نام بکنیم یا نه چون یک گوشی داریم که متعلق به سرپرست خانواده است . متشکرم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بله می تونید با یک شماره برای همه کد دریافت کنید.

 • امیرحسن پور

  سلام
  میخاستم ببینم چطوری تو بورس باشیم
  سهام بخریم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از این لینک استفاده کنید.

 • سلام خسته نباشید
  اگر من کد آفلاین بگیرم بعد از ۱۸ ساله شدن کد بورسی من اتوماتیک آنلاین میشه یا باید بازم اقدام کنم؟ و اگه پدر در قید حیاط باشه به جای پدر ، مادر میتونه برای دریافت کد اقدام کنه؟
  ممنون از پاسختون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما، کد بورسی تنها یکبار برای هر فرد صادر میشه و نیازی ب دریافت مجدد اون نیست. در صورتی که به سن قانونی نرسیدین می تونید تنها از طریق قیم تون اقدام کنید.

 • سلیم عزیزی

  باسلام مطالبتون مفید و قابل استفاده می‌باشد از زحماتتون تشکر میکنیم

 • ناشناس

  سلام. ایا مادر که قیم نباشد می تونه برای فرزندش کد بورسی بگیره؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، خیر برای دریافت کد بورسی بایستی پدر یا در صورت نبودن پدر، پدربزرگ یا قیم فرد اقدام کنه.

 • با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  من قصد دارم برای فرزندم که 5 ساله هست در سامانه سجام ثبت نام کنم. در قسمت اطلاعات بانکی آیا باید حساب بانکی متعلق به فرزند باشه؟ یعنی از قبل باید براش یک حساب بانکی باز کنم؟
  در قسمت اطلاعات شغلی چطور؟ اطلاعات فرزند یا نماینده باید وارد بشه؟

  با تشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، با هر کارتی امکان واریز وجه هست ولی برداشت فقط دو تا کارتی که به کارگزاری معرفی کرده اید. باید به اسم خود فرد هم باشد. برای اطلاعات شغلی افراد زیر 18 سال معمولا از اطلاعات محل سکونت استفاده میشه.

 • با سلام وخسته نباشید من شماره تلفن ثابت ندارم
  وکدپستی محل کارم راندارم نمیتونم سجام ثبت نام کنم چکارکنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، با شرکت تون تماس بگیرید و کد پستی رو دریافت کنید. می تونید از شماره ثابتی که به اون دسترسی دارید هم استفاده کنید.

 • اگر کد بورسی من آفلاین باشه میتونم همانند سهام های کد بورسی آنلاین خرید و فروش کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بازار بورس هر روز (از شنبه تا چهارشنبه) بین ساعت 8:30 تا 12:30 فعال است و می شود به صورت آنلاین در آن فعالیت کرد. در غیر این ساعت ها نمی شود در این بازار خرید و فروش انجام داد. سامانه معاملاتی آفلاین به ما کمک می کند تا در هر ساعتی از شبانه روز معامله دلخواه خود را سفارش بدهیم تا در صورتی که بازار (در زمانی که فعال است) به آن قیمت رسید، از طرف ما معامله انجام بشود.
   در این روش پس از ثبت معامله آفلاین مجدد ارزش معامله را با سرمایه گذار چک می شود. اگر سهم و قیمت مورد نظر سهامدار تایید شود بعد از آن خرید و یا فروش اتفاق می افتد.

 • سلام..ایا همه اعضای خانواده میتونن یک شماره همراه رو در سامانه سجام ثبت کنن؟؟ یا اینکه هر کس باید شماره همراه به نام خودش را ثبت کند؟ دوم اینکه شماره همراهی که در سجام ثبت میکنیم باید باشماره ای که در سامانه سهام عدالت ثبت کرده ایم یکی باشد؟باتشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید با یک شماره برای همه کد دریافت کنید. نیازی به یکی بودن این شماره ها هم نیست.

 • پاپیلون

  فوق العاده عالی وبی نقص ،تبریک به دقت نظرتون ،موفق وپرسود باشید.

 • سلام خسته نباشید
  من به تازگی در کارگزاری ثبت نام کردم و کد معاملاتی برام اومده . خواستم بپرسم نام کاربری و پسوورد کی ارسال میشه و یک سوال دیگه اینکه ، من تا یک ماه کاربر مهمان هستم یا محدودیتی وجود نداره
  ***ممنون میشم پاسخ بدید***

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از دریافت کد بورسی با کارگزاری تون تماس بگیرید و نام کاربری و رمز عبورتون رو دریافت کنید تا وارد سامانه معاملات بشید. برای تغییر وضعیت از مهمان به مشتری هم باید از طریق کارگزاری تون پیگیری کنید. موفق باشید.

 • ناشناس

  توضیحات فوق العاده عالی بود خیلی ممنون

 • ناصر عسگری

  من 10 تومان سجام را ریختم ولی هنوز ادامه ندادم سود سهامم جایی نرود که من اطلاع نداشته باشم هنور کارگزار ی انتخاب نکردم متشکرم منتظر جوابم نگرانم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، مراحل ثبت نام در سجام و احراز هویت تون رو تکمیل بفرمایید.

 • ناشناش

  برای بچه 5 ساله هم می شود از صندوق etf سهام خرید؟
  برای گرفتن کد بورس با مشکل مواجه نمی شویم ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • ببخشید یک سوال ما از کجا یا از چه سایتی کد بورس برای فروش سهام خود بگیریم ممنون اگر جواب بدین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اشنایی با نحوه دریافت کد بورسی این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • مرتضی مهرابی

  سلام من 19 سالمه ولی مدرک تحصیلی ندارم چگونه میتوانم در کارگزاری ثبت نام کنم؟
  باتشکر

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، قانون مدرک تحصیلی حذف شده و نیازی به مدرک تحصیلی نیست.

 • سلام می تونم برا دخترم سهام بخرم سهام عدالت ثبت نام میشه

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • جلال مهرابی

  با سلام
  پس از رسیدن سن به بالای 18 سال کد بورسی چطوری از آفلاین به آنلاین تبدیل میشه؟ ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، کد آفلاین برای افراد زیر 18 ساله بعد از رسیدن به سن قانونی با مراجعه به کارگزاری میتونید آنلاینش کنید.

 • منصور حسن زاده

  سلام دوست عزیز
  من کد معاملاتی آنلاین دارم،اما چون که در شرکتی مشغول به کار هستم که در زمان خرید و فروش ،نمیتونم از گوشیم استفاده کنم ،یعنی در اون شرکت ،گوشی هوشمند ممنوع است، و جریمه سنگینی دارد، حالا با این وضعیت من چطوری میتونم کد آفلاین بگیرم، تا بتونم ثبت سفارش بکنم،
  آخه از ساعت 4بعد از ظهر تا فردا صبح من بیکارم و اکثرا تو برنامه سیگنال یا فضای مجازی هستم
  اگه براتون مقدوره جوابتون رو برام ایمیل کنید
  قربون مرامتون ،دست علی پشت و پناهتون.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با گروه سیگنال، افراد بالای 18 سال با کد معاملاتی شون میتونن هم انلاین و هم افلاین معامله کنن. در نتیجه نیازی به دریافت کد افلاین نیست.

 • مرتضی فراهانی فرهمند

  عالی

 • مهدی با

  سلام من اطلاعات رو وارد سامانه سجام کردم بعد اطلاعات قیم دو پر کردم عکس قیم نامه و کد ملی خودمو و فرزندمو تو سامانه آپلود کردم الان دو روزه کد نیومده بهمون میرم سایت وضعیتو بببنم مینویسه برا عکس مدارک در انتظار تایید شدن.چکار کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، دریافت کد ممکنه کمی زمانبر باشه. اگه این مدت طولانی شد از پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • پرنیا محمدی

  سلام من دخترم ۲ سالشه آیا می تونم براشون کد دریافت کنم و می تونم خودم به عنوان سرپرستش مسیولیت را قبول کنم یا حتما باید پدرشون باشه

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، افراد زیر 18 سال تنها می تونن از طریق ولی شون کد افلاین دریافت کنن. برای دریافت کد بورسی باید پدر، در صورت نبودن پدر، پدر بزرگ یا قیم فرد اقدام کنه.

 • عارف حقانی

  سلام خسته نباشید من می خواستم برای بچه زیر ۱۸ ساله ثبت نام کنم تو سامانه سجام باید با کدملی ولی یا خودم یا بچه وارد شم بعد قبل از انتخاب نماینده قانونی یه صفحهه هست به نام اطلاعات هویتی دراونجا باید اطلاعات خودم.باشه یا بچم بعد تو نماینده قانونی نوشته تصویر کارت ملی درصورت بچه من هنو کارت ملی نگرفته ممنون میشه توضیح بدین

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، می تونید از کارت ملی خودتون استفاده کنید. برای اطلاعات هویتی اطلاعات فرزندتون و برای اطلاعات نماینده قانونی از اطلاعات ولی استفاده کنید.

 • ناشناس

  کد بورسی آفلاینو آنلاین بکنیم باید بریم احرازهویت کنیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگه قبلا مراحل احراز هویت رو تکمیل کردین نیازی انجام مجدد این فرایند نیست. کافیه تنها به کارگزاری تون مراجعه کنید و کد رو به انلاین تبدیل کنید.

 • سلام من میخواستم بپرسم ک من ۱۷ سالمه و باید کدآفلاین دریافت کنم گفتن باید پدرم در سامانه سجام ثبت نام کنه ایا بعد از اینکه پدرم ثبت نام کردن در سجام به عنوان فرد اصیل باید احراز هویت ام بشه یا نه ؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ولی باید مدارک درخواست شده رو به کارگزاری یا دفاتر پیشخوان ارایه بده اما برای دریافت کد بورسی باید خودش مجزا اقدام کنه.

 • سلام ایا نماینده قانونی ولی ک بدای ثبت نام کردن فرزند زیر ۱۸ سالش اقدام میکنه ایا با ثبت نام کردن در سجام دوتا کد بورسی صادر میشه هم برای پدر و هم برای فرزند و سهام پدر غیر مستقیم هست ایا بعد از ثبت نام کردن برای فرزند زیر ۱۸ ساله به عنوان نماینده قانونی ازاد سازی سهامش مستقیم فعلا میشه به طور خودکار منتظر جواب هستم خیلی ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، ولی باید مدارک درخواست شده رو به کارگزاری یا دفاتر پیشخوان ارایه بده اما برای دریافت کد بورسی باید خودش مجزا اقدام کنه. ازادسازی یا ازاد نکردن سهام عدالت ربطی به فعالیت در بورس نداره.

 • ناشناس

  سلام خدمت شما
  کدام کارگزاری ها برای افراد زیر سن ۱۸ سال، کد بورسی آنلاین میدهند ؟؟؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اشنایی با خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام اگه چن وقت بعد از دریافت کد بورسی افلاین به سن قانونی یعنی ۱۸ سال رسیدیم چیکار بکنیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد از رسیدن به سن قانونی با مراجعه به کارگزاری می تونید کد انلاین دریافت کنید.

 • محمد بازگیر

  با سلام الان 48ساعت که پسرم که 12سالشه روثبت نام کردم ولی فعلاً کدبورسی دریافت نکردم گفتن چون زیر 18سال داره بایدکفالتشو خودم به عهده بگیرم ومعرفش باشم ولی فعلاً کدبورسی نیومده لطفاً راهنمایی کنید

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، دریافت کد بورسی معمولا یک هفته زمان میبره. اگر بیشتر از این مدت شد با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • محمد رضا

  سلام
  آیا میشود همزمان کد آنلاین و آفلاین رو داشته باشم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، کد بورسی افلاین برای افرادی هست که به سن قانونی نرسیده اند. بقیه افراد می تونن هم به صورت انلاین و هم به صورت افلاین خرید و فروش کنن.

 • سلام. فرزندی دارم که معلول ذهنی است. بخاطر خرید و فروش سهام عدالت و سهام دارا یکم میخوام براش کد بورسی بگیرم ولی خودم براش معامله کنم. کد سجام هم براش گرفته ام. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، این لینک و این لینک رو مطالعه بفرمایید. در صورتی که شرایط احراز هویت رو داشتین، فرایند احراز هویت تون رو تکمیل بفرمایید. بعد از ان برای دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید.

 • با سلام من به‌صورت غیرحضوری احراز هویت انجام دادم ولی به من کد بورسی ارسال نشد و فقط از طریق پیامک گفتن که احراز هویت موفقیت آمیز بود و سجامی شدید، الان برای انتخاب کارگزاری من به کدبورسی نیاز دارم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، بعد تکمیل فرایند احراز هویت برای دریافت کد بورسی به کارگزاری مراجعه کنید.

 • قیطاسی

  واقعا اپلیکشن سیگنال در نوع خودش بی نظیره
  ممنون از تمامی کارکنان وپرسنل زحمت کش وطراح خوب این برنامه خیلی مفید ه

 • سلام، چطور میتونم کارگزاری خود رو تغییر دهم، مثلا کل حساب و دارایی خود را از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر انتقال دهم.ممنون

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از نحوه انتقال دارایی از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • حسن نبوی

  دست شما درد نکنه خدا قوت عالی بود

 • تو قسمت شماره حساب ، شماره حساب برای زیر 18 سال باز میکنه بانک یا شماره ایی ک بنام خودمونه قبول میکنه؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در ثبت نام سجام باید از اطلاعات بانکی متقاضی استفاده شود. حتی اگر وی به سن قانونی نرسیده باشد.

 • سیدحسین موسوی

  عرض سلام و ادب. برای دریافت کدسجام کودکان تحت ولایت پدر، حساب بانکی بنام کودکان الزامیست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در ثبت نام سجام باید از اطلاعات بانکی متقاضی استفاده شود. حتی اگر وی به سن قانونی نرسیده باشد.

 • سعید خدری زاده

  سلام ببخشید میتونید راهنمایی کنید که کدوم کارگزاری با گرفتن تعهد یا بدون اون به افراد زیر ۱۸ سال کدبورسی آنلاین میدهد؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • سلام. آیا کار گزاری می تواند برای افراد زیر18 سال آنلاین بگیردودرست مثل افراد بالای18 هست؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برخی از کارگزاری ها به افراد زیر ۱۸ سال هم کد انلاین می دهند. برای اطلاع از خدمات کارگزاری ها به سایت ان ها مراجعه بفرمایید.

 • مهدی سلیمی

  سلام
  برای گرفتن کد بورسی افراد زیر 18 سال ایا میتوان شماره حساب سرپرست وی را در سجام وارد کرد در صورتیکه سرپرست قبلا در سجام ان حساب را اعلام کرده است؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در ثبت نام سجام باید از اطلاعات بانکی متقاضی استفاده شود. حتی اگر وی به سن قانونی نرسیده باشد.

 • پارساسرباز

  میخواستم ببینم برای بچه باید تو چه سایتی برای بورس ثبت نام کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای ثبت نام سجام می توانید از سایت sejam.ir استفاده کنید. پس از ان برای احراز هویت بایستی متقاضی به همراه ولی خود به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کند.

 • سلام بنده بعد از گذشت ۱۰روز از ثبت نام فرزندم که زیر ۱۸سال دارد در سامانه سجام ،،هنوز اسکن مدارک ارسالی قیم تایید نشده نشده کود ده رقمی هم ارسال نشده خودم هم کد بورسی دارم لطفا راهنمای بفرماید مدارک ارسالی هم کاملا با مدارک درخواستی سامانه ازلحاظحجم هم مطابقت دارد

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری بفرمایید.

 • ناشناس

  برای افراد زیر 18سال ک کارت ملی دارند هنوز باید سرپرست بیاد واستشون احراز هویت کنه یان ؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، متقاضیان زیر 18 سال همراه با ولی یا قیم خود باید به صورت حضوری فرایند احراز هویت را انجام دهند.

 • سهیل قهرمانی

  باسلام
  کد کاربری از کار گزاری گرفتم ولی وقتی وارد میکنمرمز عبور قبلی رو میخاد که من میزنم میگه اشتباهه
  ممکن بفرمایید چکار کنم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، این مشکل رو از طریق کارگزاری تون پیگیری بفرمایید.

 • محمود نمکی

  کارشناس محترم من یک هفته ی پیش ثبت نام در پیشخوان دولت انجام دادم و گفتند یک هفته بعد کد معاملاتی ارسال می شود ولی تا الان خبری نیست من باید چکار کنم؟با تشکر.

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، اگر 7روز کاری (بدون احتساب روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) از دریافت پیامک تایید احراز هویت شما گذشته است و هنوز کد معاملاتی خود را دریافت نکرده اید، لطفا به سایت سجام مراجعه کنید. در قسمت «ویرایش اطلاعات قبلی» می توانید کد پیگیری سجام و کد بورسی خود را مشاهده کنید.
   در صورتی که فیلد کد بورسی شما خالی باشد ولی وضعیت شما در مرحله «تایید سهامدار در سجام» باشد، منتظر دریافت کد بورسی خود بمانید.
   در صورت برطرف نشدن مشکل، مراتب را از طریق دفتر پیشخوان پیگیری بفرمایید.

 • سید اسماعیل موسوی

  ممنون از اطلاعات خوب و مفیدتون

 • مرتضی خداشناس

  سلام بعد از اینکه فرزند به سن قانونی برسه باید چیکار بکنیم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، در صورتی که قبل از سن قانونی کد افلاین دریافت کردن با رسیدن به سن قانونی می تونن با مراجعه به کارگزاری کد شون رو به آنلاین تبدیل کنند. در صورتی که قبلا کد دریافت نکردن می تونن طبق روال عادی کد انلاین بگیرن. برای اشنایی بیشتر با نحوه دریافت کد این لینک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید، من کارت ملی ندارم ، چکار کنم؟

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، داشتن کارت ملی الزامیه مگر اینکه به هر دلیلی کارت ملی رو از دست داده باشید و برای دریافت کارت ملی جدید درخواست داده باشید که در این صورت رسید کارت ملی هم کفایت میکنه.

 • سلام ممنون از مطلب مفیدتان من میخواستم برای فرزند ۵ سالم کد بورسی بگیرم ولی شنیدم که برای زیر ۱۸ سال نمیتوان از حساب بورسی برداشت وجه داشته باشیم تا ۱۸ سالگی فرزندم آیا این درسته یا اینکه مثل فرد بزرگ سال هر وقت خواستیم میتوانیم سهمی رابفروشیم و پولش رو برداشت کنیم

  • کارشناس بازار سهام

   سلام دوست عزیز، برای افراد زیر 18 سال از نظر خرید و فروش محدودیتی وجود نداره و حساب معاملاتی اون ها توسط ولی مدیریت میشه، درزمینه برداشت پول هم کارگزاری پول رو به حساب بانکی خود کودک واریز میکنه و ولی یا هر فردی که اجازه برداشت داشته باشه میتونه پول رو از این حساب برداشت کنه.

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوب شما پیروز باشید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
14 مرداد 1399