سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir و وام مستاجری 1401

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir و وام مستاجری 1401

وام ودیعه مسکن را با مراجعه به سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem mrud ir که حالا به saman.mrud.ir تغییر کرده است و کلیک روی بخش ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه می‌توانید دریافت کنید. وام ودیعه یا وام مستاجری 1401 (یا ودیعه مسکن) همان تسهیلاتی است که از سال گذشته توسط دولت برای کمک به مستاجران کشور در نظر گرفته و پرداخت می‌شود. فرایند ثبت‌نام و پیگیری از طریق سایت وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ هم ادامه خواهد داشت. مبلغ این وام نیز قرار است افزایش پیدا کند.

(برای ثبت‌نام این تسهیلات همانند سال گذشته باید به سامانه وام ودیعه مسکن مستاجران 1401 مراجعه کنید و نیازی به مراجعه حضوری نیست.)

برای ورود مستقیم به سایت دریافت وام ودیعه مسکن اینجا کلیک کنید.

ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران

برای ثبت نام وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ باید به سامانه saman.mrud.ir مراجعه فرمایید. مراحل، مبلغ و شرایط ثبت نام وام اجاره نسبت به سال گذشته تغییراتی نداشته است. با این حال احمد دنیا مالی، عضو کمسیون عمران مجلس اعلام کرد بنا بر دستور رئیس جمهور، مبلغ این تسهیلات در سال جاری افزایش خواهد داشت.
پس از مراجعه به سایت وام ودیعه مسکن و وارد کردن اطلاعات، از نوار بالای صفحه می‌توانید گزینه وام ودیعه مسکن را مشاهده کنید.

کدام بانکها وام ودیعه مسکن میدهند؟

خوشبختانه بانک‌های متعددی تسهیلات ودیعه مسکن ارائه می‌کنند. لیست برخی از این بانک‌ها عبارتند از:
• مسکن
• ملی
• صادرات
• ملت
• تجارت
• سامان
• پاسارگاد
• شهر
• گردشگری
• ایران‌زمین
• آينده
• رفاه
• خاورمیانه
• سینا
• کارآفرین
لیست بانک‌ها ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف تغییراتی داشته باشد. بودجه هر بانک توسط بانک مرکزی تعیین شده است و بر اساس منطقه جغرافیایی و زمان درخواست، یک بانک به متقاضی وام معرفی خواهد شد.
پس از ثبت نام متقاضیان در سامانه وام ودیعه مسکن، بانک وام‌دهنده از طریق همین سامانه مشخص می‌شود بنابراین مراجعه به بانک‌ها پیش از ثبت‌نام و بدون توجه به وضعیت درخواست در سامانه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

مشاهده و پیگیری وام ودیعه در سامانه saman.mrud.ir

برای مشاهده وضعیت درخواست تسهیلات در سامانه ابتدا به سایت ودیعه مسکن saman mrud ir مراجعه فرمایید. پس از ورود به سایت، گزینه «پیگیری درخواست» را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. در این بخش می‌توانید آخرین وضعیت درخواست وام ودیعه مسکن را مشاهده فرمایید.
دقت داشته باشید فرایند ثبت‌نام، وارد کردن و آپلود اطلاعات و همچنین پیگیری درخواست کاملا به صورت اینترنتی است و تنها پس از مشخص شدن بانک، می‌بایست به صورت حضوری برای دریافت وام اقدام فرمایید.
آدرس tem.mrud.ir نشانی سایت قبلی دولت برای ثبت نام وام بود که حالا به saman.mrud.ir تغییر کرده است. البته با ورود به هر دو سایت در نهایت به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن متصل خواهید شد. بنابراین تفاوتی نیست که با کدام آدرس وارد شوید.

مبلغ ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401 بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. ودیعه مسکن ۱۴۰۱ بر اساس شورای عالی پول و اعتبار برای مستاجران ساکن پایتخت ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون تومان و در کلانشهرها ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

تجارت نیوز

در این مطلب، قصد داریم تا جزئیات کامل سامانه ثبت وام ودیعه مسکن را بررسی کنیم.

افراد متاهل و سرپرست خانوار می‌توانند از وام ودیعه مسکن استفاده کنند. سایر شرایط این تسهیلات را در لینک زیر بخوانید.

معرفی سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem mrud ir 1401


سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن یا سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem mrud ir برای ارائه خدمات مرتبط با وام مستاجری از سوی وزارت راه و شهر سازی کشور، طراحی و راه‌اندازی شده است.

نشانی اینترنتی سایت ودیعه مسکن در تصویر زیر آمده است:

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن
 • سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران برای ارائه تسهیلات اجاره خانه به افراد مستاجر روی کار آمده است. (در حالی که در سال گدشته، افراد موجر و مستاجر، هر دو می‌توانستند برای دریافت ودیعه مسکن به این سامانه مراجعه کنند.)
 • یکی دیگر از کاربردهای سایت ودیعه مسکن، ارائه خدمات آنلاین ثبت نام نهضت ملی مسکن به افراد است.
 • افراد متقاضی می‌توانند به این سایت مراجعه کنند و مراحل ثبت نام ودیعه مسکن را انجام دهند.
 • عکس اسکن شده شناسنامه، کارت ملی و اجاره نامه، مدارکی هستند که در این سامانه برای دریافت ودیعه مسکن آپلود می‌کنید.

وام ازدواج یکی از وام‌های کم‌سود و پرارزش است که برای دریافت لازم است با مراحل درخواست آن آشنایی داشته باشید. گفتنی است که ثبت نام وام ازدواج تنها از طریق نشانی اینترنتی ve.cbi.ir قابل انجام است.

بیشتر بخوانید
درخواست وام ازدواج

مراحل ثبت نام وام مستاجری ۱۴۰۱ در ادامه آمده است:

ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401 (ثبت نام وام مستاجری ۱۴۰۱)


منظور از ثبت نام وام ودیعه مسکن همان ثبت نام وام مستاجری است. چون این تسهیلات تنها به مستاجران ارائه می‌شود و موجران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. اگر متقاضی وام ودیعه مسکن هستید، می‌توانید از آموزش تصویری که در ادامه آمده، استفاده کنید:

1- پس از وارد کردن آدرس اینترنتی tem.mrud.ir در مرورگرتان، به صفحه‌ی زیر (سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن) منتقل می‌شوید. سپس، بر روی گزینه ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه کلیک کنید تا به سامانه یکپارچه خدمات دولتی وارد شوید.

پس از ثبت نام در tem.mrud.ir ، اطلاعات و شروط شما از سوی اداره‌های دولتی احراز می‌شوند تا بتوانید تسهیلات مورد نیازتان را دریافت کنید.

saman mrud ir سایت

2- بعد از ورود به سایت ودیعه مسکن با آدرس tem.mrud.ir به سایت مسکن حمایتی (saman.mrud.ir) منتقل می‌شوید. تلفن همراه و کد ملی را در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بنویسید تا به مرحله‌ی بعد منتقل شوید.

پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

3- در همین مرحله، قوانین و مقررات مربوط به وام ودیعه مسکن را بخوانید و بر روی مستطیل سبزرنگ “متن بالا را مطالعه کرده و می‌پذیرم” بزنید.

ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه

4- کد ملی و شماره موبایل خود را به همراه کد امنیتی وارد کنید.

ورود کد ملی
ورود کد ملی

5- در این مرحله، مشخصات فردی خود را به دقت وارد کنید و گزینه مرحله بعد را بزنید.

ورود مشخصات فردی

6- بعد از انتخاب علامت سبزرنگ، افراد تحت تکفل خود را در سایت ودیعه مسکن اضافه کنید.

ورود اطلاعات تحت تکفل

7- وقتی که یک کد تایید برای شماره همراه شما ارسال شد، آن را در کادر وارد کنید و گزینه تایید را بزنید.

وام ودیعه مسکن + شرایط و نحوه ثبت‌نام
آموزش تصویری ثبت نام وام ودیعه مسکن

8- در پایان برای تکمیل مراحل دریافت وام ودیعه مسکن، پیغامی در کادر سبزرنگ می‌بینید که گویای ثبت‌نام موفقیت آمیز شما است.

وام مسکن طرح جوانی جمعیت یکی از طرح‌های دیگر دولت برای افزایش سرمایه‌ی خانواده‌ها است. اگر مایل هستید تا از شروط دریافت آن مطلع شوید، این مطلب برای شما است.

سوالات مرتبط با تسهیلات ودیعه مسکن


سایت وام ودیعه مسکن کی باز میشود؟

سامانه وام ودیعه مسکن به نشانی اینترنتی tem mrud ir، از 12 خرداد سال 1401 باز شده است.

وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ چقدر است؟

میزان وام ودیعه مسکن 1401 برای شهر تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 100، 70 و 40 میلیون تومان است.

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن چگونه است؟

برای ثبت نام ودیعه مسکن باید به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس tem mrud ir مراجعه و طبق مراحلی این مطلب، تسهیلات را دریافت کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام و خسته نباشید .من چند وقت پیش ثبت نام کردم برای وام ودیعه مسکن ولی کد پستیمون عوض شده .میخواستم ببینم میشه ویرایشش کرد .چون تو سایت ویرایش نشد .ممنون میشم راهنمایی کنید

 • باسلام فقط شماروبه هردین ومذهبی که دارین قسم این قدراین مردم بیچاره روسرکارنزاریدکه باهزاربدبختی کدرهگیری وکدپستی وکافی نت ثبت نام میکنی ولی هیچ بانکی پاسخگونیست میگن تو تلویزیون چرت میگن وام کجاکارچی بریدبنده های خداسرکارتون گذاشتن تمام بانک هاروثبت نام کردم ولی متاسفانه شش ماهه سرگردونم

 • بنده میخام برگردم به روستا ولی احتیاج به وام دارم تاچندراس گاو بخرم نمیدانم به کجامراجعه کنم لطفا راهنمای کنید

 • سلام برای ثبت نام و دریافت وام ودیعه مسکن ما که تازه ازدواج کردیم باید یارانه رو از والدینمون جدا کنیم حتما یا نیازی به این کار نیست؟

 • سلام
  من مشخصاتمو ثبت کردم، پیام اومده حائز شرایط، وقتی میزنم میگه کد رهگیری یافت نشد، اجاره نامه کد رهگیری دارم ولی میگه یافت نشد، چکار باید بکنم؟
  تشکر

 • سلام تاریخ عقد قرارداد من یکساله از ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ تا ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ تنظیم شده واسه این وام ثبت نام کردم و حائز شرایط هستم کد رهگیری رو هم تیر ماه سال جاری گرفتم یعنی تو سال ۱۴۰۱ منتها منو به بانک معرفی نمیکنه و میگه چون تاریخ عقد قرارداد ۱۴۰۰ هست نمیشه یعنی به خاطر ده روز ابتدایی قرارداد که اونور سال افتاده نمیتونم از این تسهیلات استفاده کنم

 • سلام من یه مستاعجر هستم ویه کارگر ساده وبادرامد کم من سال ۱۴۰۰ قرارداد مستاعجری نوشتم ولی بخاطر توانی دریافت وام ودیعه مسکن نشدم وقرردادم داره تمام میشه ودرخاصت وام ودیعه مسکن کردم ولی بخاطربخش نامه جدا که گفتن از۱۴۰۱ به بعد میتوانن وام ودیعه مسکن بگیران ولی ما محتاج این وام شدیم چه باید کرد

 • سلام.برج ۷ ثبت نام کردم و شعبه بانک هم انتخاب کردم با مدارک رفتم بانک که برای یکماه بعد بهم نوبت دادن.سر موعد با مدارک و ضامن رفتم که گفتن کلا کنسل شده و به کسی وام نمیدیم.دولت محترم بیاد توضیح بده آخه یعنی چی مسخره کردن مردم و خودشون رو

 • باسلام بنده بانک ملت رو انتخاب کردم همه مدارکم جورکردم ضامنم هم بردم امضا زد پول رو ۲روزبعدش ریختن به حساب دوباره همون لحظه برداشت کردند متصدی زنگ زد گفت بانک رو عوض کردی؟اسم از سیستم ماحذف شده منتظرباش هرموقع اعتباراختصاص دادند بانک رو مجددا انتخاب کن پول رو واریزکنیم الان دقیقا یکماهه اعتبار تخصیص ندادن به بانک ملت

 • چند ماهه ثبت نام کریدم هر وقت میریم بانک میگه یا نوبت باشید یا دولت فعلا بوجه ای نداده یا فعلا کنسل شده اخه نمیخاین بدین چرا اذیت میکنین

 • سلام،دریافت وام ودیعه مسکن فقط برای مستاجران شهری هستش؟در روستاها چطور؟

  • سلام دوست عزیز، وام ودیعه مسکن تنها به تهران، کلان شهرها و سایر شهرها تعلق می‌گیرد.

 • سلام وقت بخیر.بنده ملک پدرم را اجاره کرده ام و مستاجر ایشان هستم میتوانم از طریق اجاره نامه وام ودیعه دریافت کنم؟

  • با سلام دوست عزیز، بله مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذر ماه تمدید شد.

  • با سلام خدمت شما، مشخصاتی که در اجاره نامه ذکر گردیده باید وارد شود.

 • در ثبت نام کمک ودیعه مسکن مستاجران برای افرادزیرهیجده سال ک شماره شناسنامه ندارند چ باید نوشت؟