اخبار و مقالات

مدیرعامل بانک سپه ارتحال آیت الله سید عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت
سیگنال -
ارتحال جانسوز عالم وارسته، عارف روشن ضمیر، استاد برجسته اخلاق آیت الله سید عبدالله فاطمی‌نیا موجب تاثر و تاسف عمیق شد.
توسعه استارت آپ ها را با حفظ امنیت شغلی شبکه فروش دنبال می کنیم
سیگنال -
نهاد ناظر صنعت بیمه در زمینه توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی صنعت بیمه گام های بلندی برداشته و این روند را با جدیت ادامه خواهد داد. به گزارش اقتصاد آنلاین؛ مجید بهزادپور در دیدار با معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه از پیچیدگی های فنی خاصی برخوردار است و به همین خاطر اجرای هر گونه طرح نوین به خصوص در زمینه  های دیجیتالی و دانش بنیان باید با حساسیت ویژه اجرا شود. رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که استارتاپ ها در صنعت بیمه به رسمیت شناخته شده اند، اظهار داشت: شیوه ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه با اشکالات بسیاری روبرو بوده و در دوره جدید تمامی توان علمی و فنی را به کار می گیریم تا در نحوه ارائه خدمات نوین بیمه به معیشت شبکه نمایندگان بیمه ای لطمه ای وارد نشود.
شرایط دریافت وام خودرو / تسهیلات خرید خودرو به چه کسانی تعلق می گیرد؟
سیگنال -
افراد می‌توانند برای دریافت تسهیلات وام خودرو از طریق بانک‌ها یا شرکت‌های لیزینگ و خودروساز اقدام کنند. شرایط دریافت وام از هر یک از این نهادها به تبع متفاوت است و الزامات خاص خود را دارد. اما تنها در صورتی که تصمیم گرفته‌ باشید از یکی از شرکت‌های خودروسازی ایرانی ماشین بخرید این وام به شما تعلق می‌گیرد. اقتصادآنلاین_هانا پاکمند؛ وام خودرو یکی از انواع وام‌های بانکی است که سالانه مورد استقبال زیادی واقع می‌شود و با توجه به افزایش قیمت خودرو در سال اخیر بسیاری از مردم برای دریافت این وام درخواست داده‌اند. اما این وام همچون سایر وام‌های بانکی الزاماتی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. دریافت تسهیلات وام خودرو از بانک‌های دولتی و خصوصی تنها برای خرید از شرکت‌های خودروسازی ایرانی امکانپذیر است و برای خرید خودروهای خارجی تسهیلاتی به افراد ارائه نمی‌شود.
سرمایه های انسانی مهمترین دارایی یک سازمان است
سیگنال -
​در مراسمی با حضور عضو هیات‌مدیره بانک صادرات ایران، معاون مالی، مدیر امور سرمایه‌های انسانی، رؤسا و معاونان ادارات کل امور کارکنان، رفاه و آموزش بانک، حکم معاونت سرمایه‌های انسانی بانک صادرات ایران به محمد ربیع‌زاده اعطا شد. به گزارش اقتصاد آنلاین، در این مراسم حکم معاونت سرمایه‌های انسانی محمد ربیع‌زاده به امضای سید ضیاء ‌ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران توسط ایرج نیک‌اختر عضو هیات‌مدیره بانک به وی اعطا شد.
بورس و شعب بانک امروز فعال هستند
سیگنال -
شعب بانک ها امروز سه شنبه 28 اردیبهشت در تهران فعال هستند.
خبر خوش مدیرعامل بانک دی برای سهامداران
سیگنال -
مدیرعامل بانک دی ازمذاکرات امیدبخش با بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس برای برگزاری مجمع سالانه و بازگشایی نماد این بانک خبر داد. به گزارش اقتصاد آنلاین، علیرضا قیطاسی در حاشیه جلسه عصر روز دوشنبه رئیس کل و اعضای هیئت‌عامل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها با اعلام این که در زمینه برگزاری مجمع عمومی سالانه و بازگشایی نماد بورسی جلسات متعددی برگزار شده است، گفت: امید می‌رود با حمایت‌های رئیس کل بانک مرکزی، معاون نظارتی، سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس به زودی شاهد اتفاقات خوبی برای سهامداران و اخذ مجوز برگزاری مجمع عمومی سالانه و  بازگشایی نماد بورسی این بانک باشیم.
درآمد بانک های ایرانی از چه راهی تامین می شود؟
سیگنال -
با وجود این که درآمدهای حاصل از ارائه خدمات یا همان کارمزدها، بخش بزرگی از درآمد بانک‌های کشورهای توسعه یافته را تشکیل می‌دهد، اما در ایران سهم ناچیزی از درآمد بانک‌ها دارد. یک کارشناس بانکی با بررسی این موضوع، علت آن را بررسی کرد. اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ یکی از منابع درآمدی مهم در بانک‌های کشورهای توسعه یافته، کارمزدهای ارائه خدمات است. برای مثال دویچه بانک آلمان در سال ۲۰۲۱، حدود یک سوم از کل درآمد خود را از این طریق کسب کرد. با این وجود، این نوع از درآمدها در نظام بانکداری ایران مورد توجه قرار نگرفته است. بررسی صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی نشان می‌دهد که به طور متوسط درآمدهای کارمزدی حدود پنج درصد از مجموع درآمدهای این بانک‌ها را تشکیل می‌دهند رقم بسیار پایینی است. حجت الله فرزانی، کارشناس بانکی در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین به بررسی این موضوع و دلایل آن پرداخت.
تاکید استاندار قم بر ادامه تعاملات بانک ملی ایران با فعالان اقتصادی
سیگنال -
استاندار قم در بازدیدی که عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان داشت، بر ادامه همکاری ها و تعاملات این بانک با فعالان اقتصادی استان تاکید کرد.