اخبار و مقالات

خبرهای مهم خاندوزی درباره همکاری بانکی ایران و روسیه
اقتصاد آنلاین -
وزیر اقتصاد گفت: امروز سیستم‌های پیام‌رسان بانکی دو کشور کاملاً به یکدیگر متصل شده‌اند و بانک‌های دو طرف با ایجاد زیرساخت‌های قانونی به‌زودی می‌توانند نزد یکدیگر گشایش حساب انجام دهند و این اتفاق در ماه‌های آینده، به شکل استفاده از کارت‌های بانکی هر کشور در کشور مقابل فراهم خواهد شد.
حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه مشخص شد
ایسنا -
بر اساس اعلام قوه قضاییه نرخ دیه در سال جدید با افزایش ۵۰ درصدی روبرو شد و بیمه مرکزی نرخ دیه را به میزان ۳۰ درصد افزایش داد.
پوسیدگی صنعت بانکداری آمریکا تا چه حد عمیق است؟ / تداوم نگرانی های ناشی از سقوط یک بانک ۴۰ساله در کمتر از ۴۰ ساعت!
اقتصاد آنلاین -
بانک سیلیکون ولی ممکن است شروع چیزی ترسناک‌تر باشد. بانکداری یک نوع سوء استفاده از اعتماد است. تاریخ مملو از هجوم‌های بانکی است، به این دلیل واضح است که هیچ بانکی نمی‌تواند جان سالم به در ببرد اگر تعداد زیادی از سپرده‌گذاران به صورت همزمان درخواست برداشت سپرده داشته باشند. بنابراین، ترفند این است که اطمینان حاصل شود که مشتریان هرگز دلیلی برای برداشت پول خود ندارند. این وضعیتی است که روسای بانک سیلیکون ولی (SVB) که پیش از این شانزدهمین وام دهنده بزرگ آمریکا بود، در یک لحظه حیاتی نتوانستند از پس آن بربیایند.
امروز قرار است بانک مرکزی بیانیه مهمی صادر کند
اقتصاد آنلاین -
در آخرین روز کاری سال جاری بیانیه مهم بانک مرکزی تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.
واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات به افراد فاقد مسکن در شهرستان ساوه
مهر -
ساوه- رئیس بنیاد مسکن ساوه گفت: به افراد فاقد مسکن در شهرستان ساوه زمین رایگان واگذار می شود.
نرخ تسعیر ارز بانک‌ها ابلاغ شد / رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته
اقتصاد آنلاین -
نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در گزارشگری مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۱ برای هر یورو معادل ۲۶۵،۰۰۰ ریال و برای هر دلار آمریکا معادل ۲۵۰،۰۰۰ ریال و سایر اسعار بر مبنای نرخ برابری آن به یورو تعیین شد.
یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی + عکس
اقتصاد آنلاین -
اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است.
درس‌هایی از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی / حمایت گسترده فدرال رزرو تا چه اندازه صحیح بود؟
اقتصاد آنلاین -
آمریکا باید برای شکست بانک‌های بزرگ و نه عظیم، برنامه‌ریزی بهتری داشته باشد. نتیجه‌گیری صحیح از شکست بانک سیلیکون ولی آن است که قانون‌گذاری در قبال بانک‌های بزرگ (و نه عظیم)، به ویژه با در نظر داشتن خطری که می‌توانند برای اقتصاد به بار بیاورند، ناکافی بوده و در حال حاضر، وظیفه سیاست‌گذاران علاج غفلتی است که به وضعیت وجود انجامیده است.