بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

دنیای بیت کوین پر از هیجان و حس کنجکاوی و ایجاد فرصت بالقوه برای پیشرفت و افزایش سرمایه است. 10 سال از انتشار نسخه اولیه بیت کوین می گذرد و بسیاری از افرادی که در روزهای اولیه بصورت شانسی بیت کوین خریداری کردند، در حال حاضر تبدیل به میلیاردرهایی در سراسر دنیا شده اند. تمامی این موارد اهمیت آشنایی با رمزارز دیجیتال بیت کوین را برای ما روشن مینماید. پس در این آموزش با وب سایت سیگنال همراه شده تا بیشتر با دنیای بیت کوین آشنا شوید.

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

در دهه های قبلی به این دلیل که اطلاعات دیجیتالی قابلیت کپی برداری و در نتیجه از دست دادن ارزش را داشتند، توسعه دهندگان و دانشمندان علوم کامپیوتری را به این فکر فروبرد که چه می شود اگر داده ها قابلیت کپی برداری نداشته باشند؟ و اینکه داده ها منحصر بفرد باشند و فقط از طریق فرد به فرد مبادله شوند؟ تمامی این سوالات و مشکلات بود که ایده تولید داده های منحصر بفردی که قابلیت کپی برداری ندارند را تحت عنوان “پول دیجیتال” به وجود آورد.

بیت کوین (BTC) در سال 2009 میلادی با ساختاری متن باز منتشر و به عنوان اولین ارز دیجیتال دنیا معرفی شد. بیت کوین ارزی دیجیتال است؛ یعنی برخلاف پول نقد وجود خارجی ندارد و موجودیت آن فقط بصورت الکترونیکی است. هر واحد از Bitcoin منحصر به فرد است و قابلیت کپی یا حذف شدن از شبکه را ندارد.

بیت کوین غیرمتمرکز (Decentralized) است؛ به این معنی که هیچ سازمان سیاسی یا دولتی مانند بانک مرکزی آن را کنترل نمی کند. با این وجود پلتفرم بیت کوین به دور از هرگونه بی نظمی و بی قانونی عمل می کند و روی شبکه ای توزیع شده متشکل از هزاران کامپیوتر از سراسر دنیا (به هریک از این کامپیوترها یک Node یا گره گفته می شود) اجرا می شود.

دارندگان بیت کوین قابلیت انتقال بیت کوین را روی شبکه ای همتا به همتا (Peer To Peer) دارند. این انتقالات توسط تکنولوژی بلاک چین که از آن به عنوان دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger) یاد می شود، ردیابی می شوند. دفتر کل توزیع شده مانند دفتر کل در حسابداری است که کلیه حساب ها در آن ثبت می شود.

دفتر کل توزیع شده تمامی تراکنش های انجام شده بیت کوین را در خود نگه می دارد. هر بلاک روی بلاک چین از ساختاری رمزنگاری شده بصورت درختی تبعیت می کند. این ساختار می تواند در امر شناسایی و جلوگیری از کلاه برداری یا فایل های مخرب کمک کند. اگر یکی از فایل ها روی این ساختار خراب یا جعلی باشد، بلاک چین از آسیب رسانی آن فایل به دفتر کل جلوگیری می کند.

به جای اتکا به دولت و بانک مرکزی برای چاپ پول، برنامه نویسی تکنولوژی بلاک چین به گونه ای است که مشخص می کند بیت کوین ها در چه زمانی و به چه تعدادی تولید شده اند. ردیابی می کند که بیت کوین ها کجا هستند و صحت تراکنش ها را نیز تضمین می کند.

در حال حاضر 17 میلیون واحد BTC استخراج شده و در گردش است که هیچ سازمان یا نهاد دولتی میزان عرضه آن را کنترل نمی کند. پیش از این گفته شده بود که بطور کلی فقط 21 میلیون واحد بیت کوین وجود دارد، که هنوز 4 میلیون آن استخراج نشده است. اما از آن جا که بیت کوین بصورت نامحدود قابلیت تقسیم پذیری دارد (به این معنی که کاربران حتی می توانند مقدار 0.00000001 بیت کوین را مبادله کنند)، محدودیت عرضه 21 میلیونی آن نمی تواند برای کاربران نگران کننده باشد و ایجاد محدودیت نماید.

بسیاری بر این عقیده اند که بیت کوین برای مبارزه با تورم و جلوگیری از استفاده دولت ها از تورم به عنوان ابزاری برای جمع آوری سرمایه به وجود آمده است. بسیاری از مردم بیت کوین را بدلیل اینکه باعث کاهش قدرت سیاستمداران در زمینه چاپ پول شده است، ستایش می کنند. در واقع پشتوانه بیت کوین برخلاف پول نقد مردم هستند نه دولت. و میزان علاقه و استفاده مردم از بیت کوین است که باعث افزایش قدرت بازار این ارز دیجیتال می شود.

تاریخچه پیدایش بیت کوین

سال 2007 – در این سال مفهوم اولیه Bitcoin به وجود آمد، گفته می شد که شروع کننده آن فردی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) است، بسیاری بر این عقیده بودند، که احتمالا این نامی مستعار برای بیش از یک فرد و یک گروه است.

آگوست سال 2008 – ثبت اختراعی مبنی بر ساخت برنامه ای رمزنگاری شده توسط سه نفر که ادعا می کردند هیچ ربطی به بیت‌کوین ندارند، ایجاد شد. این سه شخص نیل کین (Neal Kin)، ولادمیر اوکس من (Vladimir Oksman) و چارلز بری (Charles Bry) بودند. در همان ماه این سه نفر بصورت ناشناس دامنه ای با عنوان bitcoin.org خریداری و ثبت کردند. 

اکتبر سال 2008 – درست دو ماه پس از ثبت این دامنه، مقاله ای تحت عنوان “بیت‌کوین، سیستم پولی الکترونیکی همتا به همتا” که عنوان شده بود توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شده است، منتشر شد.

نوامبر 2008 – یک ماه پس از انتشار مقاله سفید مذکور (وایت پیپر)، پروژه Bitcoin روی وب سایتی مشارکت اجتماعی با عنوان SourceForge ثبت شد، که تمرکز آن روی توسعه و گسترش نرم افزاری متن باز بود.

ژانویه 2009 – در این تاریخ اولین بلاک با عنوان جنسیس (Genesis) استخراج شد که این عمل باعث شد اولین نسخه Bitcoin منتشر شود. در این هنگام اولین تراکنش بیت‌کوین در بلاک شماره 170 بین ساتوشی و فردی به نام هال فینی (Hal Finney) انجام شد.

اکتبر 2009 – نرخ تبدیل بیت‌کوین به دلار محاسبه و ا دلار به ازای هر 1,309.03 واحد بیت‌کوین اعلام شد.

دسامبر 2009 – نسخه 0.2 بیت‌کوین منتشر شد.

فوریه 2010 – اولین صرافی ارز دیجیتال با نام بیت کوین مارکت (Bitcoin Market) تاسیس شد. برنامه رمزنگاری شده ای که در سال 2008 توسط نیل کین، ولادمیر اوکس من و چارلز بری اختراع آن ثبت شده بود، منتشر شد.

می 2010 – اولین تراکنش با بیت‌کوین در دنیای واقعی برای خرید 2 عدد پیتزا به مبلغ 10,000 بیت‌کوین توسط برنامه نویسی به نام لازلو هاینز (Laszlo Hanyecz) در فلوریدا انجام شد.

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

جولای 2010 – نسخه 0.3 بیت‌کوین منتشر شد. همزمان با انتشار این نسخه کاربران زیادی به بیت‌کوین روی آوردند. ارزش Bitcoin در پنج روز به ده برابر افزایش پیدا کرد و از 0.008 دلار به 0.08 دلار رسید. صرافی ارز دیجیتال MtGox تاسیس شد. ایده ساخت اولین سخت افزار استخراج بیت‌کوین به نام OpenCL معرفی شد.

سپتامبر 2010 – اولین پاداش برای استخراج بلاک شماره 79764 داده شد. اولین استخر استخراج بیت‌کوین اولین بلاک خود را استخراج کرد.

اکتبر 2010 – اولین نسخه سخت افزار استخراج OpenCL بصورت عمومی ارائه شد. ارزش بیت‌کوین افزایش پیدا کرد و به 0.06 دلار رسید.

نوامبر 2010 – سرمایه در گردش بیت‌کوین به 1 میلیون دلار رسید.

دسامبر 2010 – اولین تراکنش موبایلی بیت‌کوین انجام شد، و طی این تراکنش 0.42 بیت‌کوین منتقل شد.

ژانویه 2011 – بزرگ ترین معامله بیت‌کوین تا کنون به ارزش 12 بیت‌کوین انجام شد. با به وجود آمدن بلاک شماره 105000، تعداد 5.25 میلیون بیت‌کوین استخراج شد که در واقع بیش از 25% از کل عرضه می باشد.

فوریه 2011 – ارزش بیت‌کوین در تاریخ 9 فوریه سال 2011 با دلار برابر شد و به 1 دلار رسید. اولین اتومبیل توسط کاربری استرالیایی در ازای معاوضه با 3000 واحد بیت‌کوین به فروش گذاشته شد. صرافی های بیت‌کوین در کشورهای مختلف کار خود را آغار نمودند.

آوریل 2011 – ارزش یک واحد بیت‌کوین بیشتر از یک واحد یورو و پوند شد.

زوئن 2011 – قیمت هر واحد بیت‌کوین به 10 دلار رسید. یکی از بزرگ ترین سرقت های بیت‌کوین اتفاق افتاد و 25000 واحد بیت‌کوین از کیف پول فردی سرقت شد.

آگوست 2011 – اولین کنفرانس بین المللی بیت‌کوین در شهر نیویورک اجرا شد.

فوریه 2012 – مجله بیت‌کوین با مقالاتی در رابطه با بیت‌کوین و ارز دیجیتال کار خود را آغاز نمود.

ژوئن 2012 – بلاک شماره 181919 با 1322 تراکنش به عنوان بزرگ ترین بلاک تا به امروز ایجاد شد.

سپتامبر 2012 – بنیاد بیت‌کوین متشکل از تیمی توسعه دهنده کار خود را آغاز نمود.

ژانویه 2013 – بیت پی (BitPay)، شرکت پرداخت مبتنی بر بیت‌کوین، اعلام نمود بیش از 10,000 تراکنش بیت‌کوین توسط کاربرانش انجام شده است.

مارس 2013 – ارزش بیت‌کوین به 74.90 دلار رسید و سرمایه در گردش بیت‌کوین به بیش از 1 میلیارد دلار رسید.

آوریل 2013 – ارزش Bitcoin در صرافی ها به بیش از 100 دلار رسید. در همین ماه قیمت بیت‌کوین رشد قابل توجهی داشت و به 266 دلار رسید.

می 2013 – Coindesk یکی از منابع معتبر خبری بیت‌کوین کار خود را آغاز نمود. از اولین خودپرداز بیت‌کوین در کالیفرنیا بصورت عمومی پرده برداری شد.

آگوست 2013 – بیت‌کوین در کشور آلمان به عنوان پولی شخصی به رسمیت شناخته شد.

نوامبر 2013 – قیمت بیت‌کوین به بیش از 1000 دلار رسید.

فوریه سال 2014 – صرافی MtGox یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا هک شد و طبق گزارشات 744,000 بیت‌کوین از آن به سرقت رفت.

دسامبر 2014 – ماکروسافت برای خرید بازی های کامپیوتری و نرم افزارهای تحت ویندوز خود شروع به پذیرش بیت‌کوین نمود.

سال 2015 – شرکت های زیادی شروع به استفاده از بیت‌کوین و استفاده از آن برای انجام داد و ستدهای خود کردند. تخمین زده شد بیش از 160000 کسب و کار و تجارت مختلف در معاملات خود از بیت‌کوین استفاده می کنند.

دسامبر سال 2015 – مقاله ای در یک مجله منتشر شد که در آن ادعا میشد فردی استرالیایی به نام کریگ اس رایت (Dr. Craig S. Wright) خالق بیت‌کوین یا همان ساتوشی ناکاموتو است.

آگوست سال 2016 – صرافی بیت فینکس (Bitfinex) یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال هک شد و 120,000 بیت‌کوین به سرقت رفت.

سپتامبر 2016 – تعداد دستگاه های خودپرداز بیت‌کوین به 771 عدد در سراسر دنیا رسید.

آگوست 2017 – بیت‌کوین به دو قسمت تقسیم شد، یکی همان بیت‌کوین اصلی و دیگری هارد فورکی با نام بیت‌کوین کش (BCH) که سعی در پوشش ضعف های بیت‌کوین داشت.

دسامبر 2017 – بیت‌کوین به بالاترین قیمت خود تا به امروز و بیش از 19000 دلار رسید.

ژانویه 2018 – 16800000 بیت‌کوین استخراج شد و از کل BTC های موجود تنها 20 درصد باقی ماند.

اکتبر 2018 – در دهمین سالگرد بیت‌کوین ارزش آن در سطح 6300 دلار به ازای هر واحد قرار داشت.

سال 2019 – در حال حاضر بصورت روز افزون سرمایه گذاری در بیت‌کوین در حال افزایش است، و افراد و کسب و کارهای جدیدی روی به استفاده از این ارز دیجیتال آورده اند.

چه کسی Bitcoin را اختراع کرد؟

طراحی و ساخت بیت کوین به “ساتوشی ناکاموتو” نسبت داده شده است. ادعا شده است که او مردی متولد 5 آوریل سال 1975 است و در ژاپن زندگی می کند.

اما بسیاری بر این عقیده اند که این نام در واقع نامی مستعار برای گروهی علاقمند به حوزه کامپیوتر و رمزنگاری (Cryptography) است که در سراسر آمریکا و اروپا پراکنده شده اند. با این وجود که او یا گروه پشت این نام ناشناس باقی مانده اند، اما این امر نتوانسته مانعی برای محبوبیت روز افزون بیت کوین بین افراد، شرکت ها و حتی دولت ها در سراسر دنیا بشود.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

یکی از ویژگی های بارز بیت کوین فرایند دقیق اعتبارسنجی آن است که تا حد زیادی احتمال هرگونه کلاه برداری و تقلب را از بین می برد.

از آن جا که Bitcoin سیستمی غیرمتمرکز است، استخراج کنندگان (Miners) دائماً بلاک چین را تایید و بروزرسانی می کنند. پس از اینکه تعدادی مشخص از تراکنش ها تایید شدند، بلاک دیگری به بلاک چین اضافه می شود و این زنجیره به عملیات خود ادامه می دهد.

تصاویر زیر مثالی از انجام یک تراکنش ساده در شبکه Bitcoin را نشان می دهند:

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(1)
بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(2)
بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(3)

استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

به جای استفاده از سروری مرکزی برای تایید تمامی تراکنش ها، لزوما هر فرد روی شبکه که به این افراد استخراج گر گفته می شود باید تراکنش های دیگر افراد را تایید کند.

بگذارید ساده تر بیان کنیم، استخراج گران باید مسائل پیچیده ریاضی را حل کنند و هرکدام از آن ها که زودتر این کار را بکند بلاک مربوطه به تراکنش را تایید کرده و به دفتر کل اضافه می کند. محاسبات براساس الگوریتم گواهی اثبات کار (POW) عمل می کند. در واقع حل کنندگان این مسائل افراد عادی نیستند که با کامپیوتر یا روی کاغذ این مسائل را حل بکنند، بلکه منظور سخت افزارهایی است که عملیات استخراج بیت کوین را انجام می دهند و در ازای آن بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کنند. با توجه به کد نوشته شده برای بیت کوین این پاداش هر چهار سال یکبار نصف می شود که در حال حاضر این پاداش BTC 12.5 به ازای هر بلاک تایید شده است.

استخراج بیت کوین امری بسیار پیچیده است، متداولترین روش استفاده از اسیک (ASIC) یا همان “Application-Specific Integrated Circuits” است که در واقع سخت افزاری قدرتمند مانند پردازشگر مرکزی (CPU) کامپیوتر می باشد.

عملیات استخراخ بیت کوین مستلزم تلاش و صرف انرژی زیادی است و بازار رقابتی آن عرصه را برای ورود افراد جدید و کسب سود این افراد تنگ کرده است. در واقع یک استخراج گر جدید نه تنها نیاز به سخت افزاری برای انجام محاسبات و دانش استفاده از آن را دارد، بلکه برای تامین بودجه این عملیات به مقدار زیادی سرمایه نیز احتیاج خواهد داشت.

مزایا و معایب استفاده از بیت کوین


مزایا


 1. غیرمتمرکز است و پشتوانه آن مردم هستند نه دولت، پس قدرت را به مردم باز میگرداند
 2. آزادی در انجام مبادلات برون مرزی برای افراد بطوری که می شود میلیون ها دلار را توسط بیت کوین به خارج از مرزها در هر زمانی منتقل کرد
 3. امنیت بالای ساختار بلاک چین
 4. هزینه های معاملاتی بسیار پایین

معایب


 1. احتمال هک صرافی های بیت کوین
 2. میزان نقدشوندگی
 3. نوسانات قیمت
 4. کم بودن شرکت هایی که بیت کوین را در کسب و کار خود به کار گرفته اند؛ هرچند هر روز به تعداد شرکت هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، افزوده می شود

قیمت بیت کوین (BTC) در سال های اخیر

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

زمانی که بیت کوین در سال 2009 ظهور کرد، استفاده کنندگان اولیه آن برنامه نویسان و افراد فنی بودند. محبوبیت بیت کوین در طول زمان نشان دهنده این است که بسیاری از معایب آن با گذشت زمان و تدوین استانداردهای لازم از بین رفته اند.

با توجه به نمودار قیمت بیت کوین در وب سایت CoinDesk، همواره با افزایش تقاضا قیمت بیت کوین نیز افزایش یافته است. همچنین با آشنایی بیشتر مردم در رابطه با بیت کوین و کاربردهای آن خریداران بیشتری وارد بازار شده اند و باعث شده اند قیمت بیت کوین نیز به تبع آن افزایش یابد.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال (10 فروردین 1399) : 175.34 میلیارد دلار

قیمت بیت کوین (10 فروردین 1399) : 6220 دلار

سهم بیت کوین از کل بازار (10 فروردین 1399) : 64.9 درصد

وب سایت Coinmarketcap

با استناد به نمودار گوگل ترندز (Google Trends)، بدون شک محبوبیت واژه “Bitcoin” اولین مزیت و برتری این ارز دیجیتال نسبت به سایرین محسوب می شود. با جذب تعداد بسیار زیادی از کاربران و استفاده کنندگان، بیت کوین شبکه ای ایجاد کرده که روز به روز در حال رشد و جذب کاربران بیشتری است. و این امر آن را تبدیل به محبوب ترین رمزارز با بیشترین سرمایه در گردش در بازار ارز دیجیتال نموده است.

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

روش های ذخیره سازی بیت کوین

به منظور ذخیره سازی بیت کوین باید از کیف پول دیجیتال استفاده کرد. در حقیقت کیف پول دیجیتال به مانند یک اینترنت بانک عمل میکند با این تفاوت که پای هیچ بانک و یا نهاد واسطه ای در میان نیست و شما به صورت مستقل امکان مدیریت دارایی های خود، دریافت، ارسال و ذخیره سازی آنها را دارید.

روش های ذخیره سازی بیت کوین

انواع مختلف کیف پول برای ارزهای دیجیتال وجود دارد که هر کدام شیوه ای خاص برای ذخیره کلید خصوصی و نیز نحوه دسترسی کاربر ارائه میدهد. در ادامه انواع مختلف کیف پول ارزهای دیجیتال را بررسی خواهیم نمود:


کیف پول تحت وب


در این نوع از کیف پول معمولا کلید خصوصی کاربر در سرور مرکزی سایت نگهدای میشود و برای دسترسی به کیف پول باید آدرس URL آن را در مرورگرتان وارد نمایید. در اغلب موارد این نوع کیف پول دارای نوعی سیستم حساب کاربری برای ورود به کیف پول است. به عنوان مثالی در این مورد، کیف پول هایی که در سیستم صرافی های ارز دیجیتال استفاده میشود، نوعی کیف پول مبتنی بر وب محسوب میشوند. با وجود اینکه کیف پول تحت وب از رایج ترین انواع کیف پول ارزهای دیجیتال محسوب میشود، اما استفاده از آن خیلی توصیه نمیشود چرا که کاربر تقریبا هیچ کنترلی بر امنیت کیف پول خود ندارد و از طریق یک واسطه به دارایی های خود دسترسی خواهد داشت.


کیف پول دسکتاپ


این نوع از کیف پول به صورت یک نرم افزار در کامپیوتر شخصی شما دانلود میشود و با سیستم عامل های مختلف همانند ویندوز، مک، لینوکس و …. سازگار است. در این حالت کلید خصوصی در حافظه کامپیوتر شما ذخیره میشود و امنیت آن به خود شما بستگی دارد. در صورت هک و یا ویروسی شدن کامپیوتر، امنیت کیف پول دسکتاپ به خطر می افتد. از انواع مختلف کیف پولهای دستکتاپ میتوان به کیف پولهای Exodus، Atomic، Electrum، Jaxx و … اشاره کرد.


کیف پول موبایل


این کیف پول بسیار شبیه به کیف پول دسکتاپ هست با این تفاوت که نرم افزار کیف پول در گوشی موبایل شما دنلود و نصب میشود. در کیف پولهای موبایلی امکان خرج کردن دارایی های دیجیتال از طریق اسکن کردن QR Code وجود دارد و به همین دلیل گزینه خوبی برای خرید از یک فروشگاه فیزیکی است که امکان پرداخت با ارز دیجیتال در آن وجود دارد. Coinomi و Mycelium نمونه‌های موفقی از کیف پول موبایل هستند.


کیف پول کاغذی


در کیف پول کاغذی کلید عمومی و خصوصی شما در یک تکه کاغذ چاپ میشود و از آنجایی که کلیدهای شما به هیچ سروری وصل نیستند از امنیت نسبتا بالایی برخودارند. هنگامی که لازم است وجوه را انتقال دهید میتوانید کلیدها را در یک کیف پول اینترنتی یا نرم افزاری وارد نموده و یا تنها کد کیو آر (QR Code) چاپ شده بر روی کاغذ را اسکن کنید.


کیف پول سخت افزاری


هارد والت یا همان کیف پول سخت افزاری در واقع ساختاری همانند فلش دارد که به کاربران اجازه می دهد کلیدهای رمزنگاری شده خود را بصورت آفلاین در آن ذخیره کنند. کلید رمزگذاری شده هر شخص منحصر بفرد و روی کیف پول آن شخص است و هک کردن آن کاری غیرممکن است؛ مگر اینکه کسی کیف پول سخت افزاریتان را از شما سرقت کند.

کیف پول های سخت افزاری بسیار امن هستند، به طوری که داستان های زیادی مبنی بر گم کردن این کیف پول ها که پر از ارز دیجیتال بوده توسط افراد نقل می شود و آنها نتوانسته اند هزاران و یا حتی میلیون ها بیت کوین خود را پس از آن بازیابی کنند. (بدین معنی که به هیچ وجه قابل هک نیستند) از انواع کیف پول های سخت افزاری میتوان به ترزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) اشاره کرد.

نتیجه نهایی

با اینکه Bitcoin ارزدیجیتالی رو به رشد است اما توانسته کاربران زیادی را جذب کند و رشد قابل توجهی در سال های اخیر داشته است. شبکه Bitcoin با افزایش آگاهی مردم از مزایا و توانایی های بالقوه آن هر روز در حال گسترش است.

به عنوان پرچم دار بازار ارز دیجیتال، بیت کوین در واقع دروازه ای برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و استفاده از امکانات و مزایای خارق العاده آن است. در واقع بیت کوین در حال خلق آینده ای است که بسیار متفاوت با دنیای مبتنی بر پول نقد امروز می باشد، پس برای مواجهه با این آینده باید خودتان را با مطالعه و یادگیری بیشتر در رابطه با بازار ارز دیجیتال آماده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • رامین شریفی

  سلام چطوری میتونم خرید و فروش بیت کوین کنم کلا از صفر اگه میشه توزیع بدین مثل بازار بورس کارگزاری داره که ثبتنام کرد یا چطور هستش ممنون اگه راهنمایی کنید

  • سلام
   دوست عزیز برای کسب سود از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال سه راه وجود داره :
   1_بیت کوین بخری و نگهداری چند ساله داشته باشی .
   2_بیت کوین بخری و وارد صرافی کنی و مثل بازار بورس همیشه در حال خرید و فروش باشی و سود کنی.
   3_دستگاه استخراج بخری و برق زیادی مصرف کنی و بیت کوین استخراج شده را بفروشی.

 • سلام. ممنون از اطلاعات و نرم افزار عالیتون در مورد آموزش و خرید و فروش ارزهای دیجیتال

 • سلام چطور میشه از صفر شروع کرد میشه توضیخ بدین

  • سهراب تقی زاده

   با احترام؛
   شما کاربر گرامی می تونید پس از خرید ارزهای دیجیتال از صرافی های متعدد اینترنتی، بیت کوین هاتون رو با استفاده از مقاله معرفی کیف پول های بیت کوین در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کنید و یا حتی اونها رو با ارزهای دیجیتال دیگه معاوضه کنید.

 • سعیدجعفری

  ببخشید دقیقا بیت کوین چه اطلاعاتی هست که ذخیره میشوند؟

  ما وقتی بیت کوین استخراج میکنیم چه اطلاعات مهمی رو استخراج میکنیم که انقد ارزشمند شده و ارزشش بالا میره؟

 • سلام اگه میشه یک توضیح خلاصه از به دست آوردن سود بیت کوین بدهید ممنون میشم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. در مقاله های آموزشی آتی حتما در این مورد حرف می‌زنیم با ما همراه باشید.

 • سلام خسته نباشید.
  فقط با دستکاه میشه بیت کوین استخراج کرد یا با گوشی موبایل هم میشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. با دستگاه و موبایل هر دو میشه. با موبایل معمولا یکسری بازی ها هستن که در ازای جمع کردن امتیاز به شما بیت کوین پاداش میدن اما انقدر پاداششون کم و ناچیزه که بهتره وقتی براشون نزارید. بهترین کار برای استخراج استفاده از دستگاه های استخراجه.

 • سامان کشاورز

  با سلام
  در مورد برنامه خوبتون بهتون افتخار میکنم
  ضرر کردن در بیت کوین چطوره

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بیت کوین هم مثل سایر بازارهای سرمایه امکان ضرر کردن داره. به این صورت که مثلا الان در قیمت 9000 دلار بیت کوین خریدید و ماه دیگه ارزش هر واحد بیت کوین مثلا به 5000 دلار میرسه در این صورت شما ضرر کردید. البته بازار ارزهای دیجیتال نشون داده که اغلب در بلند مدت سود ده هست.

 • سلام میخواستم بپرسم آیا با کامپیوتر هم میشه ماین کرد یا نه وچطورمیتونم اینکاروانجام بدم

  • مهدی غلامی

   سلام الا دیگه با کامپیوتر معمولی امکانش نیست و باید از دستگاه های استخراج استفاده کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. با کارت های گرافیک قدرتمند برخی از ارزهای دیجیتال مثل اتریوم قابلیت ماین کردن دارند. بهتون پیشنهاد میکنم از مقالات آموزشی ما استفاده کنید.

 • سلام
  مطالب جالب و خوب بود.
  ممنونم

 • ابوالفضل

  سلام خوبین
  میگم به نظر شما در بین ارز های دیجیتالی
  بیت کویین از همه ی ارز های دیجیتالی دیگه بهتره .؟؟

  اگر میشه برنامه بیت کویین رو بگین از کجا دانلود کنیم
  نمی تونم از گوگل پلی دانلود کنم .
  یا علی

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بیت کوین معتبرترین و قدیمی ترین ارز دیجیتاله و پشتوانه خوبی نسبت به آلت کوین‌ها داره. اما اینجوری نیست که با برنامه ای بتونید دانلودش کنید بهتون پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال و بیت کوین مقالات آموزشی ارز دیجیتال سیگنال رو مطالعه کنید.

 • علی کاظمی

  چقد سرمایه اولیه برا خرید بیت کوئین لازمه… کمه کمش چقده… و بهترش چقده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام بیت کوین تا 0.000000001 واحد که بهش میگن ساتوشی بخش پذیره. قیمت یک بیت کوین رو در نظر بگیرید و میتونید قیمت کوچکترین واحدشو بدست بیارید. که از یک تومان هم کمتر میشه. اما چون در هنگام انجام معاملات درصدی به عنوان کارمزد شبکه کم میشه بهتره مبالغ بالاتر رو خریداری کنید تا بصرفه تر باشه.

 • امیر محمد باقری

  سلام مرسی از برنامه و مقاله مفیدتون.

 • علی احمدی

  سلام خسته نباشید .با دستگاه های استخراج بیت کوین ایا میشه ارزاای دیگه رو هم استخداج کرد؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بله امکان استخراج برخی دیگر از ارزهای دیجییتال هم با همون دستگاه‌ها وجود داره.

 • سلام
  برنامه هایی هستند که ادعا دارند با موبایل میشه بیت کوین استخراج کرد آیا این واقعیت دارد؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. استفاده از اون برنامه ها پیشنهاد نمیشه.

 • سلام فرق بیت کوین آدرس با کیف پول چیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بیت کوین آدرس در واقع همون آدرس عمومی کیف پول شما هست که برای ارسال و دریافت بیت کوین از اون استفاده میشه. اما کیف پول محل نگهداری بیت کوین هاتون هست که همون آدرس عمومی هم داخل کیف پول قرار داره. در واقع کیف پول بستری هست که آدرس های عمومی و خصوصی در اون قرار گرفتند و شما میتونید ارزهای دیجیتالتون رو در اون نگهداری کنید.

 • سلام برخی ارزهای دیجیتال قیمتشون صفره. میشه توضیح بدین جریانش چیه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام وعرض ادب.اگر منظورتون قیمت های داخل اپ هست، خیر قیمت اون‌ها صفر نیست مثلا ارز دیجیتالی داریم که قیمتش 0.0006 دلار هست. به این علت قیمت هر واحدش خیلی پایینه در اپ اونجوری نمایش داده میشه. اما صفر نیست و همه ارزهای دیجیتال دارای ارزش هستند

 • پیمان ادیب نیاری

  والله با اینکه خیلی ها پول زیادی دارن میبرند ولی من هنوز نتونستم برای خودم هضم کنم
  یه پولی بدون پشتوانه و شاید به یه اتفاق دیجیتالی هم بتونن نابودش کنند
  تازه رقیب های مختلفی هم داره براش به وجود میاد

 • Akbarkashani

  Hi just I want to say thank you to bitcoin

 • عباس حسینی اصل

  سلام من کیف پول شخصی ندارم و ارزی که خریدم در کیف پول یک صرافی هس که مال من حساب میشه وقاعدتا صرافی هم کارمزدشو میگیره و واسطه محسوب میشه حالا به نظرتون به همین صورت خوبه یا نه شما پیشنهاد کیف پول سخت افزازی نمیدین کدومشو داشته باشم به نظرتون ممنونم
  دم همتون گرم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. کیف پول صرافی ها به هیچ وجه توصیه نمیشه، بهتره از کیف پول های تحت دسکتاپ یا سخت افزاری استفاده کنید که امنیت بیشتری دارن.

 • سید محمد کاظمی میر

  توضیحات و تاریخچه ی قابل توجهی داشت وبسیار آموزنده . باشد که ما و مردم دیگر نیز وارد بیت کوین شویم

 • ناشناس

  سلام خسته نباشید، راجع به ارز dagcoin و کارخانه موفقیت اطلاعاتی اگر دارید مبنی بر اینکه چقد قابل اعتماد هست برای سرمایه گذاری ممنون میشم کمی توضیح بدید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. درخواست شما در مقالات آموزشی بعد حتما مد نظر ما خواهد بود. با سیگنال همراه باشید.

 • علیزاده

  سلام.آیا با تلفن همراه هم میتوان ارز دیجیتال استخراج کرد یا نه.؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. برخی از سایت ها و اپلیکشن ها ستند که میشه اینکارو باهاشون انجام داد، اما پیشنهاد نمیشه.

 • ناشناس

  عالی بود . دنیای عجیبی و افق عجیبی را برایم ترسیم می کند.

 • علی طرودی

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. دو تا سوال دارم:
  1_ اگه تعداد قابل توجهی از بیت کوین گم بشه و مالک اون کیف پول به هر دلیلی(فوت سرقت و …) نتونه وارد کیف پول بشه اون حجم از بیت کوین در واقع مثل طلایی هست که در اقیانوس مدفون شده و امکان دسترسی برای هیچکسی وجود نداره. خب با این توصیف چطور اون جای خالی پر میشه؟؟!!
  2_برای داشتن کیف پول باید چکار کنیم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. بله دقیقا همینطوره. مثل ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین که کلی بیت کوین در آدرسی داره ولی خیلی وقته که بهشون دست نخورده. برای داشتن کیف پول اگر قصد استفاده از کیف پول سخت افزاری رو دارید باید از بازار بخرید اما اگر میخواهید از کیف پول نرم افزاری استفاده کنید کافیه نرم افزار نسخه دسکتاپ یا موبایل کیف پول رو از سایت اختصاصی کیف پول دانلود و نصب کنید.

 • سلام
  بنده تازه وارد هستم و میخواهم از ارز دیجیتال بیتکوین استفاده کنم و سوالی که داشتم این است که:
  آیا
  کیف پول ترزور (TREZOR)
  و
  کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)
  در ایران وجود دارد یا خیر.
  اگر بله ، چطور میشود تهیه کرد.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. بلهیف پول های سخت افزاری در بازار موجوده، کافیه در نت سرچ کنید.

 • حامد حیدری

  very good okokok

 • داریوش

  عالی بود، ممنون از زحمات شما.

 • ابوالفضل حیدری

  بسیار عالی است.روش استخراج و ذخیره سازی بیت کویین را به ساده ترین روش برای من ارسال کنید. ( ممنون )

 • ببخشید در مورد ماشین های استخراج مجازی کمی توضیح دهید

 • نوید توانا

  عالی

 • ممنون از اطلاعات مفیدتون

 • سلیمانی

  عالیست مطالب ممنون

 • امیدالهی نیا

  سلام بسیارساده وکامل برای اشخاصی که اولین بار نام ارز دیجیتال را میشنوند توضیح داده است

 • سلام خدمت عزیزانی که درراهنمایی کردن دوستاران ارز دیجیتال تلاش میکنین خیلی سپاس گزارم دورود

  سلام خدمت عزیزان که در راستای آموزش و راهنمایی دوستداران ارز دیجیتال تلاش بی وقفه انجام میدهی همیشه سلامت و روز بروز با راهنمایی های شما افراد بیشتری به این تجارت رو بیاورن

 • بسیار عالی،باتشکر از توضیحاتتان

 • بسیار عالی و جامع بود اپ فوق العاده ای مهیا کردید

 • محمدصادق مهتابی

  اطلاعات ارائه شده عالی بود .

 • امید اکبری

  سلام خسته نباشید دستگاه استخراج رو از کجا میشه تهیه کرد و کلاه برداری نباشه ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • وحید نوری صادق

  سلام سیگنال عزیز.ممنونم بابت توضیحات جامع و کاملتون،لطفا درمورد ارز دیجیتال Pi هم اطلاعات بزارید ممنونم خسته نباشید

 • با سلام و خسته نباشی، ایا دستگاه استخراج بیت کوین در ایران هس اگه هس چجوری باید خریداری کرد؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • میخواستم ببینم چطوری باید ارد این کار بشم و فعال بشم

 • بهنام کرمی

  سلام…
  ترید کردن بیت کوین و کلا رمزارزها ب چ صورته؟ ینی از چ نرم افزار یا سایتی باید استفاده کنم؟ و نقش صرافی این وسط چیه؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام برای ترید در بازار ارزهای دیجیتال از لینکهای زیر استفاده کنید: (برای کاربران ایرانی مشکلاتی در زمینه فعالیت در سایتهای خارجی وجود دارد. تا به حال حساب کاربران ایرانی زیادی در صرافی های خارج از کشور بن شده است. مسئولیت استفاده از فیلترشکن و مشکلات ناشی از قوانین kyc و AML بر عهده خود شما خواهد بود)

   ترید ارز دیجیتال

   صرافی بایننس

 • من ۱۳سالمه من میتونم بیت کوین استخراج کنم من فقط گوشی دارم باید به کدام سایت برم و چیکار کنم من میتونم با این سن بیت کوین استخراج کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام،

   برای استخراج بیت کوین محدودیت سنی وجود ندارد. می‌توانید در مورد نحوه استخراج بیت‌کوین با موبایل در اینترنت جستجو کنید. اما لازم به ذکر است که استخراج بیت‌کوین با گوشی همراه، در بلند مدت به گوشی شما آسیب می رساند و میزان آسیب وارده از سودی که کسب کنید بیشتر خواهد بود.

 • با سلام
  لطفا درباره دستگاهای استخراج Asic هم مقاله و مقایسه هایی بگذارید
  همچنین ماشین حساب و مصرف برق هرکدوم
  شماکه نوشتید همه چیز درباره ارز دیجیتال یک بخش اصلی رو که ندارید!
  باتشکر

 • غزل حیدری

  سلام ممنون بابت اطلاعاتتون. من گوشیمو عوض کردم و نتونستم کیف پولمو دیگه بازیابی کنم. میشه کمکم کنین. و داخلش هم بیت کوین دارم.

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   وقتتون بخیر
   از دوازده یا 24 کلمه‌ای که در ابتدا یاد داشت کرده اید (seed) استفاده کنید: کیف پول جدید را نصب کنید. گزینه restore حساب رو بزنید و کلمات را وارد کنید.
   می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
   کیف پول بیت کوین

 • اسماعیل حمیدی

  اونایی که دستگاه استخراج دارن چگونه بیتکدین خود بفروشن وبه کی بفروشن؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   مقدار بیت‌کوین ماین شده به آدرس کیف پولی منتقل می‌شود که شما در زمان راه اندازی دستگاه خود به شبکه داده‌اید. در ادامه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید دستگاه بیت کوین را باید از کجا تهیه کرد و قیمت ان چقدر است؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • علیرضا

  با سلام
  دوره زمانی هاوینگ چقدر هستش؟یعنی الان که در سال 2020 هستیم و هاوینگ صورت گرفته،این هاوینگ تا چه مدت برقرار هستش؟
  در حال حاضر استخراج بیت کوین نصف شده؛بخاطر هاوینگ هستش که هر ۴ سال اتفاق میفته.. این استخراج نصف تا چه زمانی برقرار هستش؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   هاوینگ به معنای نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است. به این معنا که از زمانی که هاوینگ رقم میخورد، مقدار پاداش استخراج در 4 سال آینده به نسبت چهار سال گذشته نصف می‌شود و این روند هر 4 سال تکرار می شود تا در نهایت میزان پاداش به سمت صفر میل پیدا کند.
   برای مطالعه بیشتر از لینک زیر استفاده کنید:

   هاوینگ بیت کوین

 • محمد مادشت

  سلام دوستان چطور و از چه راهی بیت کوین بخرم؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • مجتبی اسماعیلی

  سلام. چجوری میشه این ارز رو فروخت؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • رامین حسینی

  سلام میخواستم بدانم از کجا میتونم دستگاه استخراج بیت کوین را تهیه کنم و قیمتش چقدر است؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام

   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • محسن خسروجردی

  با عرض سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات خوب شما در مورد ارز دیجیتال . لطفا اطلاعات بیشتری در این مورد در سایت قرار دهید.
  با تشکر

 • چجوری میشه دستگاه استخراج تهیه کرد و هزینه ش چقدره؟ همه چیزو راجع به این به بنده توضیح بدید لطفا

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • سلام .دستگاه استخراج بیت کوین رو از کجا باید خریداری کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام

   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • محسن شیخعلیشاهی

  من نفهمیدم چطور یک کد که مثلا در کیف پول کاغذ من است
  و به دیگری منتقل کرده ام
  از کیف پول من خارج میشود و دوباره تمیتوانم از ان استفاده کنم؟
  چه کسی چه چیزی یا چه سیستمی این مسئله را کنترل مینماید و جای ان یا انها کجاست؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   چیزی که در اختیار شما قرار دارد، تنها رمز حساب کاربری شما در شبکه است. برای استفاده از کلید خود می‌بایست وارد شبکه بلاکچین بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری که دارید شوید. شما دیتای خود را وارد شبکه می‌کنید و سیستمهای پردازنده با دریافت دستمزد از شما، انتقال پول شما را انجام می‌دهند.
   برای مطالعه بیشتر در مورد فناوری بلاکچین از لینک زیر استفاده کنید:
   بلاکچین چیست؟

 • سلام تو ایران با توجه به تحریمهای بانکی ، میشه ارز دیجیتال خرید؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • درود برشما .وقت بخیر. خواستم ببینم چطور میشه من هم وارد بشم چه چیزی لازم دارم !از کجا وارد بشم .سپاسگزارم اگه توضیح مختصری بدید

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   می‌توانید از لینکهای زیر برای آشنایی اولیه استفاده کنید:

   بیت کوین چیست؟
   بلاکچین چیست؟

   در ادامه می‌توانید از مقالات آموزشی دیگر سایت نیز استفاده کنید و آشنایی خود را با این حوزه افزایش دهید

 • زهرا نظری

  سلا م دوستان لطفا یه سایت بیت کوین معتبر باشه معرفی کنید آدرسش بفرستید ممنون

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام سایتی یا هر‌چیزی که معتبر باشه و‌ما بتونیم از داخلش بیت کویین بخریم هست؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید ببخشید میتونید چند تا برنامه استخراج بیت کوین برای موبایل معرفی کنید

 • مهرزادحسین بر

  سلام مبلغ کمم میشه گذاشت؟؟مثلا من می‌خوام صدهزار بذارم تا وقتی نوه دارشده باشم ارزش پیدا کنه تازه۲۵ سالمه

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با هر مبلغی امکان پذیر است. اما در نظر بگیرید که هزینه تراکنش برای برخی از ارزهای دیجیتال مشابه بیت کوین در برخی موارد حداقل 50 هزار تومان است. و تفاوتی نمی کند که شما صد میلیارد تومان خریداری کنید و یا 60 هزار تومان؛ در هر دو حالت به یک میزان از سرمایه شما کسر خواهد شد.
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • امیر حسبن ۸سنیی

  سلام کاربرد برنامه شما جیه میشه باهاش بیتکوئن خرید بعد سود گرفت

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   اپلیکیشن سیگنال، اپلیکیشنی است که اطلاعات لحظه‌ای قیمت، اخبار و تحلیلهای روز ایران و جهان را به صورت کاملا رایگان در بازارهای داخلی و خارجی در اختیار کاربر قرار میدهد.

 • طریقه ثبت نام و خرید ببیت کوین رو هم توضیح بدید لطفا.
  ممنون

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • مجتبی علیزاده

  درمورد استخراج چند نوع هست و باید چیکار کرد

 • مجتبی دهقان زاده بافقی

  سلام خیلی دوست دارم وارداین دنیای ارزدیجیتال بشم ولی هیچی ازش نمیدونم اصلانمیفهمم چجوری میشه لطفا ازصفرتوضیح میخواهم آیاشرایط بیت کوین توایران درحال حاضرمیتوان ازآن استفاده کرد

 • شاهرخ غلامی

  سلام ببخشید چگونه میتوانم بیت کوین بخرم و چگونه میتوانم با بیت کوین کار کنن در برنامه بیت کوین نوشته باید نسخه پرو را دانلود کنم که آن هم در اینترنت نتوانستم پیدا کنم
  شرمنده سوالات زیادی درباره بیت کوین و ثبت سهام دارم لطفا اگر شد در جیمیل بامن ارتباط برقرار کنیدSHAHROKH.GHOLAMI82@GMAIL.COM

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • مجید عرفانی

  سلام درمورد پای توضیح بدید لطفا

 • سلام
  من دستگاه استخراج رو چطور میتونم تهیه کنم؟
  نحوه کار با آن به چه صورتی هستش؟؟
  حداقل زمان رسیدن به سود آوری چقدر می باشد؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام

   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • میشه لطفا بگید که چجوری می تونم بیت کوین کسب کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام

   راه‌های مختلفی برای کسب بیت‌کوین وجود دارد:

   1- استخراج ارزهای دیجیتال یا ماینینگ (این موضوع نیاز به مجوز از وزارت صمت دارد)

   2- خرید از سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال (سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال اگرچه منع قانونی ندارند اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی نیز فعالیت نمی‌کنند. لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شما خواهد بود.)

   3- کسب رایگان بیت‌کوین از سایتهای قطره چکانی (که این سایتها همانطور که از اسمشان پیداست به صورت قطره چکانی به شما بیت‌کوین می‌دهند و با توجه به زمان بسیار زیادی که از شما خواهند گرفت، مبلغ بسیار ناچیزی عاید شما خواهد شد. بنابراین این مورد پیشنهاد نمی‌شود.)

 • علی بیات

  سلام خسته نباشید

  از بیت کوین میشه در فروشگاه های ایرانی خرید کرد یا در ایران بتوان استفاده کرد مثل ارز

 • سجاد حسین زاده

  دستگاه استخراج چی هست کلا.

  • کارشناس ارز دیجیتال

   لینک زیر را مطالعه کنید:
   بلاکچین چیست؟
   دستگاه استخراج یک پردازنده محاسباتی و یا محاسباتی/گرافیکی است که دیتای موجود در شبکه بلاکچین را پردازش می‌کند.

 • رضا غریبی

  باسلام استخراج بیت کویین کہ نیاز بہ مجوز ندارہ من دارم در حال حاضر استخراج میکنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   در صورتی که از برق دولتی استفاده می کنید، این موضوع برای شما عواقب خواهد داشت و اکیدا توصیه می شود از این کار اجتناب کنید. بتوصیه می‌شود لینک زیر را مطالعه کنید:
   اخبار_کشف 111 دستگاه بدون مجوز در قم

 • ایول آقا رضا.جواب کوتاه و مفید و کامل

 • vahid saemi

  با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت زحمات و مقاله فوق العاده مفیدتون.
  خواستم بدونم دستگاههای استخراج رو از کجا میشه تهیه کرد؟و اسم و مارک خاصی دارن؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • محمد عموری

  سلام
  سوال من اینه ک پشتوانه بیت کوین چیه ک باعث میشه ارزش بیت کوین بالا و پایین بشه و پولی ک از بیت کوین در می اوردند کجا ازش استفاده میشود؟
  و از نظر شرعی اشکال توش هست یا نه

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   وقتتون بخیر
   قانون عرضه و تقاضا؛ تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد قیمت بالاتر خواهد رفت. می‌توانید برای ساده تر شدن فضا، خرید بیت‌کوین را با خرید طلا مقایسه کنید با این تفاوت که طلا، شی‌ئی فیزیکی و ملموس است اما ارزهای دیجیتال بر بستر فناوری بلاکچین قرار دارند و به لحاظ فیزیکی برای شما قابل لمس نیستند.
   در مورد مسائل شرعی به متخصصین این حوزه مراجعه کنید.

 • لقمان ادیب

  سلام و خسته نباشید
  در مورد کریپتو فری میخواستم بپرسم که معتبره یا نه
  با سپاس

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   وقتتون بخیر

   سایتهایی که بیت کوین رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، اسم مشخصی دارند: Faucet یا قطره چکان ها. عموما از این سایتها نمی‌توان بیت‌کوین چندانی به دست آورد و مانند اسمی که دارند بیت کوین را به صورت قطره چکانی در اختیار شما قرار می‌دهند و شما در بدو امر نهایتا روزی 4 تا 5 هزار تومان درآمد داشته باشید. اما در صورتی که ممارست زیادی داشته باشید و بتوانید تعداد زیادی زیرمجموعه جذب کنید و فعالیتتان مستمر باشید، می‌توانید در حد مطلوب کسب درآمد کنید که اگر این سطح از وقت، هزینه و انرژی را بر روی هر فعالیت دیگری بگذارید، به مراتب عایده بیشتری خواهید داشت.

 • سعید حسن زاده

  از کجا میشه دستگاه استخراج بیت خرید؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام چطور باید بفهمیم اگر داریم از ماینر های ابری بیت کوین استخراج می کنیم اصل است

  • کارشناس ارز دیجیتال

   از سایتهای معتبر استفاده کنید و هیچ گاه به سراغ سایتهای درجه دو، سه نروید

 • سلام آیا سایت های که به صورت قطره ای بیت کویت می دهند به گوشی آسیب می رساند ؟چه طوری جلوی آن را بگیریم ؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   بسته به سایتی دارد که از آن استفاده می‌کنید. اگر سایت مورد نظر معتبر نباشد، امکان دارد از گوشی یا سیستم کامپیوتری شما برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کند و در بلند مدت به سیستم شما آسیب وارد کند. اما در مورد سایتهای معتبر قطره‌ای کمتر این اتفاق می‌افتد. توصیه می‌شود که در این سایتها فعالیت نکنید و برای اطمینان می‌توانید آنتی ویروس گوشی خود را به روز نگه دارید.

 • توضیحات بسیار عالی و شفاف
  ممنون از سیگنال

 • سروش احمدی

  تشکر

 • اگه بخوام وارد بیت کوین سم چیکار باید کرد

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • رضا تاج

  اجاره ماینر برای استخراج بیت کویین ایا مناسب هست یاخیر واینکه بهترین روش اجاره وبهترین دستگاه استخراج کدام است وروزانه چقدر بیت کویین میشه استخراج کرد

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • محمد کرمی

  چطور باید بیت کوین خرید و اصولا به منظور،افزایش سرمایه ان را خرید مانند بورس

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   بازار ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه فضای گسترده و وسیعی دارد و حتی صرف معامله ساده و انتقال و نگهداری ارزهای دیجیتال در این بازار نیاز به مهارت و دانش دارد، ممکن است سود مورد نظر شما را برآورده نکند. لذا حتما قبل از ورود به این بازار مطالعه کافی داشته باشید.
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • رضا شفیعی

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدودا۰.۰۵۳۱۳۶۰۳ استخراج کردم چطوری میتونم به ریال تبدیل کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   وقت شما هم بخیر و خوشی باشه ان شاء الله
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.
   شما می‌توانید بدون ثبت نام و احراز هویت (که کمی وقت گیر خواهند بود) ارزهای دیجیتال خود را در این سایتها به فروش برسانید و به ریال تبدیل کنید.

 • سلام. وقت بخیر
  میخواستم بپرسم آیا بیت کویین رو میشه به صورت نقد دریافت کرد؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   بله سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال و بیت کوین خود را به آنها بفروشید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • محمدمهدی

  سلام.
  سایت های خارجی که مثلا با دیدن تبلیغ ادعا میکنن که بیت کویین میدن از کجا بفهمیم که کلاه برداری نیست یا اصلا سمتشون بریم یا نه؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   وقتتون بخیر

   سایتهایی که بیت کوین رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، اسم مشخصی دارند: Faucet یا قطره چکان ها. عموما از این سایتها نمی‌توان بیت‌کوین چندانی به دست آورد و مانند اسمی که دارند بیت کوین را به صورت قطره چکانی در اختیار شما قرار می‌دهند و شما در بدو امر نهایتا روزی 4 تا 5 هزار تومان درآمد داشته باشید. اما در صورتی که ممارست زیادی داشته باشید و بتوانید تعداد زیادی زیرمجموعه جذب کنید و فعالیتتان مستمر بشاید، می‌توانید در حد مطلوب کسب درآمد کنید که اگر این سطح از وقت، هزینه و انرژی را بر روی هر فعالیت دیگری بگذارید، به مراتب عایده بیشتری خواهید داشت.

 • راه اسان برای استخراج وجود دارد؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   پربازده ترین راه برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده از دستگاه های ماینینگ است. البته این موضوع را مد نظر قرار دهید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ماینر در ایران، نیاز به مجوز دارد.

 • سلام میشه درباره دستگاه استخراج توضیح بدین و چی هست مشخصاتش چیه ؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   ارزهای دیجیتال قدرت شبکه خود را از طریق رمزنگاری می‌گیرند. رمزهای موجود در شبکه با استفاده از فرمولها و محاسبات ریاضی قابل حل خواهند بود که تنها سیستم‌های محاسباتی و پردازنده‌ها می‌توانند آنها را حل کنند. شبکه در ازای هر کدی که سیستم شما در شبکه باز می‌کند (به طور میانگین زمان و برق و انرژی ای که دستگاه شما در اختیار شبکه قرار می دهد) به شما پاداش می دهد.
   دستگاه‌های مختلف، کیفیت های متفاوتی دارند و به تناسب کیفیت، برق مشخصی مصرف خواهند کرد و ارز دیجیتال به تناسب دستگاه به شما می‌دهند. برای جستجو در مورد مراکز خرید و فروش دستگاه های ماینینگ می‌توانید در اینترنت جستجو کنید. اما توجه داشته باشید که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به مجوز دارد.

 • محمدطالبی

  سلام
  سایت های داخلی (مانند والکس و نوبیتکس) خوب یا بد ?
  میشه توضیحی در این باره بدین

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   اما به لحاظ تجربه شخصی، تاکنون نقطه ضعف مشهودی در مورد این سایتها گزارش نشده است اما به این موضوع توجه داشته باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • اسماعیل فرمان زاده

  باسلام چط.ری می توانیم ثبت نام کنیم و بیت بخریم در سایت

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق آنها خریداری کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • ضرر در بیت کویین خیلی زیاده اما در بورس اگه بلد باشی ضرر نمیکنی

 • mohmadrezakisaniferahani

  موجودی کیف پولهای من چقدر است

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   در کیف پول خود در قسمت Balance موجودی ارز دیجیتال شما مشخص می‌شود. راه دیگر این است که از سایتهای جستجوی آدرس بلاکچین مانند Btc.com استفاده کنید و آدرس خود را در این سایتها جستجو کنید.

 • علی عسگری

  باسلام خداقوت میخاستم بدونم درامد حاصل از یه دستگاه ماینینگ بیست ملیون تومانی در طول یک سال تقریبا چقدر است؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   با توجه به محل مورد استفاده، وسایلی که برای خنک کردن دستگاه استفاده می‌کنید و کیفیت دستگاه متفاوت است. احتمالا حدود 250 تا 400 دلار درآمد داشته باشید.

 • جعفر خانزاده

  سلام من قبلا در بیت کویین فعالیت داشتم. چجوری میتونم دوباره ادامه بدم؟
  ممنونم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   می‌تونید با مطالعه بخش آموزش و تحلیل تب ارزهای دیجیتال سایت آی سیگنال، اطلاعات خودتون رو به روز کنید و در این بازار فعالیت داشته باشد. در صورت تمایل برای اطلاعات از اخبار لحظه‌ای ارزهای دیجیتال هم می‌تونید از کانال ارز دیجیتال ما استفاده کنید:
   https://t.me/Signal_Cryptocurrencyworld

 • مهدی تداوم

  باسلام وخسته نباشید وتشکر از پاسخگویی شما بنده یه سوال داشتم الان چند ماهه که در شهرما سرمایه گداری در بیت کویین رواج پیدا کرده یعنی طرف چند میلیون پول رو به حساب شخصی که اصلا شناختی از اون نداره میریزه مثلا الان گفتن که هر ده میلیون تومن ماهی یکو پانصد بهت میدن ایا این کلاه برداری نیست و میشه به این اطمینان کرد

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   توصیه می کنیم که از این سرمایه گذاری ها اجتناب کنید. در هیچ جای دنیا سرمایه گذاری در محلی که تاییدیه های قانونی برای اون وجود نداشته باشه، پیشنهاد نمیشه.

 • علی ضیافتی

  باسلام لطفا بفرمایید نظرتون درباره کیف پول بلک چین چیه آیا امن هستش؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   این کیف پول در حال حاضر مشکلی ندارد

 • سلام وعرض ادب دارم .بنده با‌مطالعات زیادی که کردم خیلی به وجه اومدم البته بیشترش با اطلاعات سایت سیگنال..اما استرس زیادی دارم که اگه تو سایتها میخام ارز دیجیتال خرید کنم نکنه حساب بانکی منو هک کنن.این یه سوال .وسوال دوم من یه برنامه رو موبایل نصب کردم به نام ((نوبیتکس))وکلی اطلاعاتم رو گذاشتم واماده خرید هستم ولی باز هم ترس دارم .آیا این چنین برنامه ای قابل اعتماد هست؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   در مورد سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ما از معرفی، تایید و یا تکذیب سایتهایی که در این حوزه فعالیت می‎‌کنند معذوریم. اما می‌توانید از تجربه دیگران استفاده کنید.

 • ارمغان مرتضایی

  سلام از چه طریق میتونم بیت کوین بخرم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق آنها خریداری کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • مبین حامد

  سلام ببخشید الان من سایت کریپتو رو زدم دارم از اون استخراج میکنم آیا میتونم با اون بیت کویین استخراج کنم بعد بفروشم؟ و آیا برا گوشی ضرر داره؟ و آیا میتونم به صرافی بفروشم؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   بیت کوینی که به دست بیارید رو می تونید در صرافی های داخلی و خارجی با ارزهای مختلف و ریال مبادله کنید.
   استخراج ارز دیجیتال با گوشی، توصیه نمی شود. چرا که به سخت افزار گوشی شما در میان مدت آسیب وارد می کند و از طرف دیگر، بازدهی چندانی نیز ندارد.

 • هامون طولی

  سلام.هزینه دستگاه استخراج چقدره ؟و اینکه از کجا میتونم تهیه کنم؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام

   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • معراج قلیچ خان

  مطالب بسیار خوبی بود ممنون

 • سلام من از سایت فری بیت کوین هر روز مقداری بیت کوین دریافت میکنم و زیر مجموعه هم دارمو کم هم نیست میخواستم بدونم زمانیکه به حد کافی رسید میتونم برداشت کنم یا اصطلاحا کلاهبرداریه

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   اره این سایت و سایر سایتهای فاست امکان برداشت بعد از رسیدن به حد نصاب رو برای شما فراهم می‌کنن و مشکلی نخواهید داشت. اما به عنوان یک توصیه دوستانه زمانی که برای سایتهای فاست میگذارید بسیار بیشتر از دریافتی است که در نهایت خواهید داشت. کمتر کسی دیده شده که اونقدر زیرمجموعه داشته باشه که این سایتها براش سود داشته باشند.

 • عرفان ملکی

  سلام وقت بخیر حداقل سرمایه واسه بیت کویین چقدره؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   با هر مقدار و هر مبلغی میتونید وارد بازار ارزهای دیجیتال بشید. هر بیت کوین خودش به صد میلیون ساتوشی تقسیم میشه.

 • علی ممبینی

  سلام کارشناس عزیز. میگن بیت کوئین دیگه جواب نمیده ،درحال حاضر بهترین ارز دیجیتال چیه؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   توصیه می‌کنیم که بخش تحلیل ارزهای دیجیتال و ویدیوهای تحلیلی ما رو در آپارات دنبال کنید:
   تحلیل بیت کوین
   آپارات

 • سلام. هنوز نتونستم درست درکش کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   کانال تلگرام ما رو دنبال کنید. به مرور زمان با مطالعه اخبار و تحلیلهای بازار بیشتر این فضا رو درک خواهید کرد.
   تلگرام سیگنال

 • رامین احمدی

  سلام میخوانم بپرسم دستگاه های استخراج چیست ؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   وقتتون بخیر
   بیت کوین و ارزهای دیجیتال بر روی یک شبکه قرار دارند که در اصطلاح بهش شبکه بلاکچین میگن. همه تراکنش هایی که انجام میشه وارد این شبکه میشه. اما این تراکنش‌های چطور خود به خود انجام میشه؟
   به جای اینکه مشابه بانک یا سیستمهای پرداخت دیگه اپراتورهایی باشن که به صورت متمرکز اون تراکنش ها رو برای شما مدیریت کنند در ازرهای دیجیتال این تراکنش ها توسط سیستم های پردازنده ای انجام میشه که به شبکه وصل هستند. این سیستم های پردازنده رو در اصطلاح ماینر یا دستگاه استخراج میگن.
   شما برای انجام تراکنش توی شبکه باید یک کارمزدی پرداخت کنید. و مقداری هم خود شبکه از قبل بیت کوین به عنوان کارمزد اونها در نظر گرفته. که در مجموع پاداش این دستگاه های استخراج یا پردازنده از این طریق انجام میشه.
   نحوه کاری این دستگاه ها هم حل محاسبات ریاضی هست . یعنی مدیریت تراکنش شما از طریق یک محاسبه ریاضی که از قبل در شبکه نوشته شده انجام می گیره

 • سلام .خسته نباشید به عوامل سیگنال .میخاستم بدونم بعد از خرید ماینر باید مجوز گرفت.فروشنده بدون مجوز میفروشد?

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   برای استفاده از دستگاه های ماینر نیاز به مجوز وجود دارد.
   برای خرید می تونید به فروشگاه‌های مرتبط مراجعه کنید.

 • آرش کریمی

  با سلام ،ببخشید چطور وارد بازار بیت کوین بشم و داشته باشم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   سایتهای ایرانی وجود دارند که ارزهای دیجیتال رو خرید و فروش می کنند. البته ما از تایید یا رد این سایتها معذوریم و مسئولیت بررسی این سایتها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام نوشتید که تا الان 17 میلیون ارز استخراج شده و فقط 4 میلیون دیگه مونده یه سوال داشتم از خدمتتان شاید من درست متوجه نشده باشم یعتی وقتی 4 میلیون دیگه استخراج بشه بعد سرنوشت دستگاهای ماینینگ چی میشه؟ و به نظر شما چقدر طول میکشه این 4 میلیون استخراج بشه

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، تعداد بیت کوینهای ماین شده روز به روز بیشتر میشن و در حال حاضر 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شدن.
   ببینید دوست عزیز، بیت کوینهایی که استخراج میشن برای 4 سال نرخی ثابت دارن و بعد از چهار سال میزان اونها نصف میشه که به این پدیده هاوینگ میگن. با شناخت این موضوع که میزان بیت کوین های استخراج شده به مرور زمان کم میشن؛ بیت کوینهای باقیمانده در شبکه بلاکچین بیت کوین تا سال 2140 استخراج خواهند شد.
   و این نکته رو در نظر بگیرید که ماینرها یک پاداش دیگه هم دریافت میکنن و اون هزینه انتقال تراکنش ها در شبکه است. الان شما بیت کوین که منتقل میکنید یا هر ارز دیجیتال دیگه ای، باید مبلغی رو به عنوان هزینه تراکنش بپردازید که اون به ماینرها تعلق میگیره

 • من‌میخوام‌بیت‌کوین‌بسازم‌چقدرسرمایه‌میخواد‌وازکجا‌تهیه‌کنم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   برای استخراج بیت کوین باید از دستگاه های ماینینگ استفاده کنید و برای این موضوع باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز داشته باشید.
   برای خرید بیت کوین هم سایتهای ایرانی وجود دارند که می‌تونید با مراجعه به اونها خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رو انجام بدید. اگرچه ما از تایید این سایتها معذوریم و مسئولیت بررسی و تایید سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام اگه استخراج کنیم اون وقت چطور و به کی باید فروخت؟؟؟
  بعدش استخراج یه بیت کوین چقدر طول ؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   برای فروش بیت کوین های استخراج شده سایتهایی در ایران وجود دارند که بیت کوینهای شما رو ازتون میخرند. (تایید و بررسی این سایتها بر عهده خود شما خواهد بود.)
   مدت زمان استخراج بیت کوین به نوع دستگاهی که استفاده می کنید، تعداد دستگاه‌ها و سایر عوامل بستگی دارد و ملاک ثابتی وجود ندارد.

 • Mohammad Bostani

  با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم
  سؤال بنده این است که :
  بهترین کیف پول برای بیت کوئین رایگان جهت نصب روی گوشی های اندروید که شامل خصوصیات زیر باشد ، چیست؟
  رابط کاربری ساده _ پشتیبانی و توسعه مستمر _ دارای امنیت بالا و امکان تهیه ی نسخه پشتیبان _ امکان کنترل کلید خصوصی _ دارای HD بالا برای انجام تراکنش های مختلف از آدرس های جدید _ ناشناس بودن

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   از بین کیف پولهای ارز دیجیتالی، کیف پولهای اتمیک، کوینومی، جکس رو میتونید مورد بررسی قرار بدید

 • سیدرامین حسینی

  باسلام بنده با ی شخصی تو تلگرام آشنا شدم که درمورد همین بیتکوین ….ی لینک داده میگه برو ساین شو واستخراج کن …یشات گرفت باموبایلش که مراحل ونشون میدادولی خوب من چطور اطمینان کنم میگفت ی لینک کمی کن به دوستان بده اول میری تو btcfree بعد referallدوباره withdrealی قسمتیم داره انتخاب کارت مسترکارت وپی پال وو….من مبتدیم میخوام با آگاهی ودانش واصولی کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   استخراج بیت کوین با گوشی همراه، به اندازه خسارتی که به سخت افزار گوشی شما وارد می کند، عایده ندارد. پیشنهاد ما این است که از این کار صرف نظر کنید.

 • سیدرامین حسینی

  باسلام از طریق ی شخصی در تل من با این بیت کوین اشنا شدم ایشون من ووارد ی سایت کرد ومن ساین اپ شدم ی نراحلی وگذراندم ودرمورد انتخاب کارت وواین کپی از لینک کاربری خودم وزدن رول برا استخراج میگفت بنده اطلاع کافی ندارم چطورباید ثبت نام کنم واین ارز دیجیتال باید به حساب بانکیم انتقال بدم که دچار سو استفاده نشه ایا با گوشیم a10 میتونم ارز استخراج کنم به این شخص میشه اعتماد کرد ممنون میشم راهنماییم کنید ..

 • سلام
  اگر کیف پول بیت کوین گم بشه و دسترسی بهش میسر نباشه .به جز اون مبلغ که از بین میره چون دسترسی بهش نیست امکان سواستفاده دیگه ایی از اطلاعات وجود داره ؟یعنی اگر اطلاعات اون کیف پول دست شخص دیگه ایی بیفته جز اینکه مبلغ خریداری شده از بین میره از اطلاعات میتونه سواستفاده دیگری هم کنه؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   اطلاعات دیگه ای وجود نداره. همون پولتون هست که از بین میره و در صورتی که اون رمز رو در اختیار شخص دیگری قرار نداده باشید و سیستم شما هک نشده باشه، اگرچه شما به داراییتون دسترسی نخواهید داشت، هیچ فرد دیگری هم به اون دارایی دسترسی ندارد

 • سلام ببخشید ی سایت بهم معرفی شده که اگه روزانه ۲۰ دقیقه انلاین باشم بعد از چندماه بیت کوین رایگان میده
  آیا واقعیت داره؟ یا غیرقانونی هست؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، سایتهای قانونی فیلتر نیستند. اگرچه هر سایتی که باز باشد هم قانونی نیست؛ اما تا به حال مشکل قانونی برای استفاده از این سایتها گزارش نشده است.
   این سایتها بسته به مدت زمان و رزومه‌ای که دارند میتونن صدق گفتار داشته باشن و یا اینکه بعد از یک مدت که از سیستم شما استفاده کردند، سایت رو ببندن و هیچ مبلغی رو در اختیار شما قرار ندن.
   سایتهای زیادی وجود دارند که از این طریق بیت کوین در اختیارتون قرار میدن اما این نکته رو در نظر داشته باشید که مبلغی که در مجموع این سایتها در اختیار شما قرار بدن بسیار کم خواهد بود.

 • با سلام خدا قوت از کجا بفهمیم این سایت یا هرچیز دیگری که ارز بیت کوین استخراج میکنیم معتبر است؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   در منابع معتبر گوگل کنید. سایتهای معروف و معتبر در گوگل قابل بررسی هستند. به مدت زمانی که این سایتها راه اندازی شدند و تعداد کاربرانی که دارند و رتبه الکسای این سایتها هم توجه کنید.

 • سلام خسته نباشید بعد خرید ماینر باید چکار کرد بیت هایی که ماین میشن کجا میره به شبکه دستگاه وصل میشه یک توضیح از ثانیه خرید و روشن کردن ماینر مراحل را به ترتیب توضیح لطفا بدین به ترتیب چکار باید کرد کسی که بلد نیست و فقط بلده ماینر بخره😆

  • کارشناس ارز دیجیتال

   شما برای شروع به کار باید از وزارت صمت مجوز دریافت کنید، در غیر این صورت دستگاه شما قاچاق محسوب خواهد شد و در صورت وصل شدن به شبکه چنانچه ردیابی شوید، از طریق مراجع قضایی با شما برخورد خواهد شد.
   برای وصل این سیستم ها باید به سایتهای مشخصی متصل شوید و آدرس کیف پول بیت کوینتون رو در اختیار شبکه قرار بدید.
   اما در مورد فروش بیت کوین های استخراج شده، سایتهای ایرانی وجود دارند که ازتون اونها رو خریداری میکنند. اگرچه مسئولیت تایید و بررسی این سایتها بر عهده خود کاربران خواهد بود.

 • حمید کریم

  آیا مجموعه ای هست که سرمایه های کوچک را مدیریت کند و ما مستقیم وارد پیت کوین نشویم؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   بله چنین مجموعه هایی وجود دارند، اما مسئولیت بررسی و تایید آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • حسین برنا

  اطلاعات لازم برای شرو ع به کار و استخراج ارز دیجیتال از صفر تا صد را می خوام

 • سلام
  با توجه به اینکه درامد استخراج بیت کوین توسط ماینرها هر ۴ سال نصف می شود، و به سمت صفر میرود ، ایا می توان زمانی رو متصور بود که دیگه کسی بیت کوین استخراج نکنه و این ارز دیجیتال از کار بیفته؟
  اگر ای طور بشه، به نظرتون چند سال دیگه این امر اتفاق میفته؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   پاداش بلوکها به ازای استخراج بیت کوین تا سال 2140 ادامه خواهد داشت. اما این تنها راه درآمد ماینرها نیست، شما برای انجام تراکنش در شبکه مبلغی رو به عنوان هزینه تراکنش پرداخت می کنید که در اختیار ماینرها قرار میگیره

 • سلام
  لطفا در مورد نحوه ی استخراج بیت کویین اطلاعات بدین ک چجوری و با چه سخت افزارهایی میشه استخراج داشت؟ چقدر ارزش داره اینکار؟هزینه ی برقش چقدر میشه؟

 • سلام جدیدا تو سایت بیت‌کوین کریپتو فری عضو شدم میخواستم ببینم این سایت واقعا میشه ازش پول‌در اورد‌

 • کورش سعیدیان

  سلام.. من با گوشی دارم کار میکنم وتا حال 200 دلار درآمد زایی کردم… جهت فروش چکونه باید عمل کنم… ممنون میشم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، ارز دیجیتالتون رو میتونید به سایتهای خرید و فروش ارز دیجیتال منتقل کنید.
   در اینترنت که جستجو کنید سایتهایی رو خواهید یافت که به خرید و فروش رمزارزها می پردازند

 • سیروس ن

  ممنون بابت مطلب آموزنده و موثرتون

 • سلام آیا با کامپیوتر و برنامه بیت کوین ساز و … و اینجور حرف ها میشه استخراج کرد

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام
   بله میشه ولی هزینه این کار ده ها بار بیشتر از سودیه که بدست خواهید آورد. و ما به شما توصیه نمیکنیم

 • علی تمری

  سلام . وقت بخیر. میخوام ارز دیجیتال بخرم . ولی در حدصفر هستم .
  چقدر باید پول سرمایه کنم . وکدوم ارز بخرم سود دهی داشته باشه
  و یک چیز دیگر یکی ب من گفت پولات بده من بیت کوین بخرم برات .گفت من صرافی دیجیتال دارم با مدرک مجوز از اداره بورس سرمایه گذاری چنین چیزی هست . یا خودم ب تنهایی خرید فروش کنم بهتره . اگه کسی بلده از صفر شروع کرده لطفا راهنمایی کنید. تشکر از برنامه سیگنال

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال ابتدا توصیه می کنیم در مورد این بازار شناخت کافی پیدا کنید. برای مطالعه بیشتر می تونید سایر مقالات سایت ما رو بررسی کنید.
   همچنین اخبار و تحلیلهای بازار رو در بخش تحلیل ها و اخبار دنبال کنید و می تونید برای راحتی کار وارد کانال سیگنال به آدرس زیر بشید:
   کانال ارز دیجیتال سیگنال
   اما در مورد خرید وفروش ارزهای دیجیتال، تا جایی که من اطلاع دارم، هیچ گونه مجوزی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران صادر نشده و توصیه اکید میکنیم که به هیچ فرد یا گروهی در این زمینه اعتماد نکنید. در عوض وقت بیشتری بذارید، مطالعتون رو بیشتر کنید اما سرمایتون رو امن نگه دارید.
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در مرحله اول باید کیف پول ارز دیجیتالی رو نصب کنید. در مرحله بعد سایتهایی برای خرید وفروش ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارن که می تونید به اونها مراجعه کنید و ارز دیجیتالی خودتون رو بعد از خرید به کیف پولتون انتقال بدید. در مورد این سایتها هم با توجه به اینکه در حال حاضر قانون دقیقی برای خرید وفروش ارزهای دیجیتال در کشور عزیزمون وجود نداره از توصیه نام سایتی خاص به شما معذوریم اما می تونید با جستجو در اینترنت و پرس و جو از افرادی که در بازار فعالیت داشتند، این سایتها رو پیدا کنید

 • محمد آقایی

  سلام من تازه وارد ارز دیجیتال شدم
  میخواستم بدونم اول سود بیت کوین از کجا میاد
  من بابت خرید بیت کوین از اپلیکیشن بیت۲۴، ۱۰۳هزارتومن کارمزد دادم ایا کارمزد باید میدادم؟
  من بیت کوینی که گرفتم گذاشتم تو کیف پول trustwallet الان همینجور داره میاد پایین من دیگه نباید کاری کنم برا کم و زیاد شدن بیت کوینم؟؟ینی بذارم تو کیف پول فقط ببینم کی کم و زیاد میشه درسته؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   سود و زیان بیت کوین رو میتونید با طلا، نقره یا دلار مقایسه کنید. شما اگه طلا نگهداری کنید سودی که به دست میارید مربوط به بالا رفتن قیمت خواهد بود و در صورتی که قیمت طلا ریزش داشته باشه پول شما هم کم میشه.
   بله فرمایشتون کاملا درسته. فقط بالا و پایین رفتن قیمت رو بررسی کنید.
   و برای کارمزد هم ارزهای دیجیتال برای انتقال کارمزد نیاز دارن. و 100 هزار تومن مبلغی کاملا مرسومه و مشکلی نیست. اما برای اطلاعات بیشتر خدمتتون میگم که:
   هزینه این کارمزد انتقال پول برای بعضی از ارزهای دیجیتال مثل ترون بسیار کمه و برای بیت کوین زیاده.
   هزینه کارمزد تراکنش هم قابل تنظیمه و 100 هزار تومن و کمی بیشتر رو هم شامل میشه. اما بعضی از سایتها با سرعت پایین تری مبلغ رو برای شما انتقال میدن ولی همون هزینه تراکنش یک انتقال نسبتا سریع رو ازتون دریافت می کنن. یک تراکنش از یک ساعت تا 24 ساعت میتونه زمان ببره و در صورتی که بیشتر از چند ساعت زمان برد، یعنی اون پلتفرم از شما پول بیشتری گرفته

 • سلام میشع ی صرافی معتبر رو نام ببرید؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سایتها و صرافی هایی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که میتونید در اینترنت در موردشون جستجو کنید. و با سرچ در گوگل عمده سایتهای معروف رو در صفحات اول مشاهده خواهید کرد. اما از اونجایی که سایتهای ایرانی مجوز ندارن (اگرچه غیر قانونی هم نیستن) و سایتهای خارجی هم عمدتا با آی پی ایران کار نمی کنن، ما از توصیه نام سایت معذوریم.
   موفق باشید.

 • علی گودرزی

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بپرسم بنظرتون با این وضعیت بازار سرمایه سرمایمونو تو بورس بزاریم بهتره یا ارز دیجیتال بخریم؟
  باتشکر از اپ فوق العادتون🙏🙏🌹

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، ممنون از شما

   همیشه توصیه میشه که در بازار سرمایه سبدی از دارایی‌ها تشکیل بدید و هر بخش رو به بازار مورد نظرتون اختصاص بدید. در مورد بازار ارزهای دیجیتال هم با توجه به ریسکهای زیادی که داره کمترین سهم رو در میان سبدهای سرمایه گذاری باید داشته باشید

 • عیسی دریس

  سلام می خواستم بیت کوین ثبت نام کنم راهنمای بدین

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   ابتدا بهتون توصیه میکنم که در مورد ارزهای دیجیتال حسابی مطالعه کنید. بازار رو بشناسید. بعد از اون می‌تونید به سایتهای ایرانی مراجعه کنید که به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می پردازند. در مورد اخبار و تحلیلهای این بازار هم می تونید بخش اخبار و تحلیلهای سیگنال رو دنبال کنید

 • آیا سایت Cryptofree سایت معتبری برای گرفتن بیت کوین رایگان هست؟
  برداشتی داشته تا حالا؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   اگرچه به دلیل زمان بر بودن و بازدهی کم سایتهای فاست کلا در حوزه ارزهای دیجیتال توصیه نمیشه.
   اما برای بررسی هر کدوم از این سایتها به مدت زمانی که فعالیت می کنن توجه کنید. سایتهایی که کمتر از یک سال فعالیت دارن، سایتهای مناسبی برای وقت گذاشتن نیستند. همچنین رتبه الکسای این سایتها رو هم می تونید بررسی کنید

 • سلام آیا به دستگاههای استخراج که به صورت اجاره ای هست اعتماد میشه کرد

  • کارشناس ارز دیجیتال

   در صورتی که مرکزی که ازش خرید انجام میدید معتبر باشه بله میشه اعتماد کرد

 • یداله قوامی سراب

  چگونه غیر حضوری بیت کوئین بخریم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   سایتها و صرافی هایی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که میتونید در اینترنت در موردشون جستجو کنید. و با سرچ در گوگل عمده سایتهای معروف رو در صفحات اول مشاهده خواهید کرد. اما از اونجایی که سایتهای ایرانی مجوز ندارن (اگرچه غیر قانونی هم نیستن) و سایتهای خارجی هم عمدتا با آی پی ایران کار نمی کنن، ما از توصیه نام سایت معذوریم.

 • سلام ممنون از برنامه شما
  میخواستم بدونم فعالیت در سایت کریپتو فری خوبه و یا معتبره که فعالیت کنیم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، ممنون از همراهی شما
   سایتهایی که بیت کوین رایگان میدن زمان زیادی از شما میگیرن که به نسبت مبلغ دریافتی از این سایتها، فعالیت در اونها توصیه نمیشه