بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

دنیای بیت کوین پر از هیجان و حس کنجکاوی و ایجاد فرصت بالقوه برای پیشرفت و افزایش سرمایه است. 10 سال از انتشار نسخه اولیه بیت کوین می گذرد و بسیاری از افرادی که در روزهای اولیه بصورت شانسی بیت کوین خریداری کردند، در حال حاضر تبدیل به میلیاردرهایی در سراسر دنیا شده اند. تمامی این موارد اهمیت آشنایی با رمزارز دیجیتال بیت کوین را برای ما روشن مینماید. پس در این آموزش با وب سایت سیگنال همراه شده تا بیشتر با دنیای بیت کوین آشنا شوید.

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین

در دهه های قبلی به این دلیل که اطلاعات دیجیتالی قابلیت کپی برداری و در نتیجه از دست دادن ارزش را داشتند، توسعه دهندگان و دانشمندان علوم کامپیوتری را به این فکر فروبرد که چه می شود اگر داده ها قابلیت کپی برداری نداشته باشند؟ و اینکه داده ها منحصر بفرد باشند و فقط از طریق فرد به فرد مبادله شوند؟ تمامی این سوالات و مشکلات بود که ایده تولید داده های منحصر بفردی که قابلیت کپی برداری ندارند را تحت عنوان “پول دیجیتال” به وجود آورد.

بیت کوین (BTC) در سال 2009 میلادی با ساختاری متن باز منتشر و به عنوان اولین ارز دیجیتال دنیا معرفی شد. بیت کوین ارزی دیجیتال است؛ یعنی برخلاف پول نقد وجود خارجی ندارد و موجودیت آن فقط بصورت الکترونیکی است. هر واحد از Bitcoin منحصر به فرد است و قابلیت کپی یا حذف شدن از شبکه را ندارد.

بیت کوین غیرمتمرکز (Decentralized) است؛ به این معنی که هیچ سازمان سیاسی یا دولتی مانند بانک مرکزی آن را کنترل نمی کند. با این وجود پلتفرم بیت کوین به دور از هرگونه بی نظمی و بی قانونی عمل می کند و روی شبکه ای توزیع شده متشکل از هزاران کامپیوتر از سراسر دنیا (به هریک از این کامپیوترها یک Node یا گره گفته می شود) اجرا می شود.

دارندگان بیت کوین قابلیت انتقال بیت کوین را روی شبکه ای همتا به همتا (Peer To Peer) دارند. این انتقالات توسط تکنولوژی بلاک چین که از آن به عنوان دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger) یاد می شود، ردیابی می شوند. دفتر کل توزیع شده مانند دفتر کل در حسابداری است که کلیه حساب ها در آن ثبت می شود.

دفتر کل توزیع شده تمامی تراکنش های انجام شده بیت کوین را در خود نگه می دارد. هر بلاک روی بلاک چین از ساختاری رمزنگاری شده بصورت درختی تبعیت می کند. این ساختار می تواند در امر شناسایی و جلوگیری از کلاه برداری یا فایل های مخرب کمک کند. اگر یکی از فایل ها روی این ساختار خراب یا جعلی باشد، بلاک چین از آسیب رسانی آن فایل به دفتر کل جلوگیری می کند.

به جای اتکا به دولت و بانک مرکزی برای چاپ پول، برنامه نویسی تکنولوژی بلاک چین به گونه ای است که مشخص می کند بیت کوین ها در چه زمانی و به چه تعدادی تولید شده اند. ردیابی می کند که بیت کوین ها کجا هستند و صحت تراکنش ها را نیز تضمین می کند.

در حال حاضر 17 میلیون واحد BTC استخراج شده و در گردش است که هیچ سازمان یا نهاد دولتی میزان عرضه آن را کنترل نمی کند. پیش از این گفته شده بود که بطور کلی فقط 21 میلیون واحد بیت کوین وجود دارد، که هنوز 4 میلیون آن استخراج نشده است. اما از آن جا که بیت کوین بصورت نامحدود قابلیت تقسیم پذیری دارد (به این معنی که کاربران حتی می توانند مقدار 0.00000001 بیت کوین را مبادله کنند)، محدودیت عرضه 21 میلیونی آن نمی تواند برای کاربران نگران کننده باشد و ایجاد محدودیت نماید.

بسیاری بر این عقیده اند که بیت کوین برای مبارزه با تورم و جلوگیری از استفاده دولت ها از تورم به عنوان ابزاری برای جمع آوری سرمایه به وجود آمده است. بسیاری از مردم بیت کوین را بدلیل اینکه باعث کاهش قدرت سیاستمداران در زمینه چاپ پول شده است، ستایش می کنند. در واقع پشتوانه بیت کوین برخلاف پول نقد مردم هستند نه دولت. و میزان علاقه و استفاده مردم از بیت کوین است که باعث افزایش قدرت بازار این ارز دیجیتال می شود.

تاریخچه پیدایش بیت کوین

سال 2007 – در این سال مفهوم اولیه Bitcoin به وجود آمد، گفته می شد که شروع کننده آن فردی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) است، بسیاری بر این عقیده بودند، که احتمالا این نامی مستعار برای بیش از یک فرد و یک گروه است.

آگوست سال 2008 – ثبت اختراعی مبنی بر ساخت برنامه ای رمزنگاری شده توسط سه نفر که ادعا می کردند هیچ ربطی به بیت‌کوین ندارند، ایجاد شد. این سه شخص نیل کین (Neal Kin)، ولادمیر اوکس من (Vladimir Oksman) و چارلز بری (Charles Bry) بودند. در همان ماه این سه نفر بصورت ناشناس دامنه ای با عنوان bitcoin.org خریداری و ثبت کردند. 

اکتبر سال 2008 – درست دو ماه پس از ثبت این دامنه، مقاله ای تحت عنوان “بیت‌کوین، سیستم پولی الکترونیکی همتا به همتا” که عنوان شده بود توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شده است، منتشر شد.

نوامبر 2008 – یک ماه پس از انتشار مقاله سفید مذکور (وایت پیپر)، پروژه Bitcoin روی وب سایتی مشارکت اجتماعی با عنوان SourceForge ثبت شد، که تمرکز آن روی توسعه و گسترش نرم افزاری متن باز بود.

ژانویه 2009 – در این تاریخ اولین بلاک با عنوان جنسیس (Genesis) استخراج شد که این عمل باعث شد اولین نسخه Bitcoin منتشر شود. در این هنگام اولین تراکنش بیت‌کوین در بلاک شماره 170 بین ساتوشی و فردی به نام هال فینی (Hal Finney) انجام شد.

اکتبر 2009 – نرخ تبدیل بیت‌کوین به دلار محاسبه و ا دلار به ازای هر 1,309.03 واحد بیت‌کوین اعلام شد.

دسامبر 2009 – نسخه 0.2 بیت‌کوین منتشر شد.

فوریه 2010 – اولین صرافی ارز دیجیتال با نام بیت کوین مارکت (Bitcoin Market) تاسیس شد. برنامه رمزنگاری شده ای که در سال 2008 توسط نیل کین، ولادمیر اوکس من و چارلز بری اختراع آن ثبت شده بود، منتشر شد.

می 2010 – اولین تراکنش با بیت‌کوین در دنیای واقعی برای خرید 2 عدد پیتزا به مبلغ 10,000 بیت‌کوین توسط برنامه نویسی به نام لازلو هاینز (Laszlo Hanyecz) در فلوریدا انجام شد.

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

جولای 2010 – نسخه 0.3 بیت‌کوین منتشر شد. همزمان با انتشار این نسخه کاربران زیادی به بیت‌کوین روی آوردند. ارزش Bitcoin در پنج روز به ده برابر افزایش پیدا کرد و از 0.008 دلار به 0.08 دلار رسید. صرافی ارز دیجیتال MtGox تاسیس شد. ایده ساخت اولین سخت افزار استخراج بیت‌کوین به نام OpenCL معرفی شد.

سپتامبر 2010 – اولین پاداش برای استخراج بلاک شماره 79764 داده شد. اولین استخر استخراج بیت‌کوین اولین بلاک خود را استخراج کرد.

اکتبر 2010 – اولین نسخه سخت افزار استخراج OpenCL بصورت عمومی ارائه شد. ارزش بیت‌کوین افزایش پیدا کرد و به 0.06 دلار رسید.

نوامبر 2010 – سرمایه در گردش بیت‌کوین به 1 میلیون دلار رسید.

دسامبر 2010 – اولین تراکنش موبایلی بیت‌کوین انجام شد، و طی این تراکنش 0.42 بیت‌کوین منتقل شد.

ژانویه 2011 – بزرگ ترین معامله بیت‌کوین تا کنون به ارزش 12 بیت‌کوین انجام شد. با به وجود آمدن بلاک شماره 105000، تعداد 5.25 میلیون بیت‌کوین استخراج شد که در واقع بیش از 25% از کل عرضه می باشد.

فوریه 2011 – ارزش بیت‌کوین در تاریخ 9 فوریه سال 2011 با دلار برابر شد و به 1 دلار رسید. اولین اتومبیل توسط کاربری استرالیایی در ازای معاوضه با 3000 واحد بیت‌کوین به فروش گذاشته شد. صرافی های بیت‌کوین در کشورهای مختلف کار خود را آغار نمودند.

آوریل 2011 – ارزش یک واحد بیت‌کوین بیشتر از یک واحد یورو و پوند شد.

زوئن 2011 – قیمت هر واحد بیت‌کوین به 10 دلار رسید. یکی از بزرگ ترین سرقت های بیت‌کوین اتفاق افتاد و 25000 واحد بیت‌کوین از کیف پول فردی سرقت شد.

آگوست 2011 – اولین کنفرانس بین المللی بیت‌کوین در شهر نیویورک اجرا شد.

فوریه 2012 – مجله بیت‌کوین با مقالاتی در رابطه با بیت‌کوین و ارز دیجیتال کار خود را آغاز نمود.

ژوئن 2012 – بلاک شماره 181919 با 1322 تراکنش به عنوان بزرگ ترین بلاک تا به امروز ایجاد شد.

سپتامبر 2012 – بنیاد بیت‌کوین متشکل از تیمی توسعه دهنده کار خود را آغاز نمود.

ژانویه 2013 – بیت پی (BitPay)، شرکت پرداخت مبتنی بر بیت‌کوین، اعلام نمود بیش از 10,000 تراکنش بیت‌کوین توسط کاربرانش انجام شده است.

مارس 2013 – ارزش بیت‌کوین به 74.90 دلار رسید و سرمایه در گردش بیت‌کوین به بیش از 1 میلیارد دلار رسید.

آوریل 2013 – ارزش Bitcoin در صرافی ها به بیش از 100 دلار رسید. در همین ماه قیمت بیت‌کوین رشد قابل توجهی داشت و به 266 دلار رسید.

می 2013 – Coindesk یکی از منابع معتبر خبری بیت‌کوین کار خود را آغاز نمود. از اولین خودپرداز بیت‌کوین در کالیفرنیا بصورت عمومی پرده برداری شد.

آگوست 2013 – بیت‌کوین در کشور آلمان به عنوان پولی شخصی به رسمیت شناخته شد.

نوامبر 2013 – قیمت بیت‌کوین به بیش از 1000 دلار رسید.

فوریه سال 2014 – صرافی MtGox یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا هک شد و طبق گزارشات 744,000 بیت‌کوین از آن به سرقت رفت.

دسامبر 2014 – ماکروسافت برای خرید بازی های کامپیوتری و نرم افزارهای تحت ویندوز خود شروع به پذیرش بیت‌کوین نمود.

سال 2015 – شرکت های زیادی شروع به استفاده از بیت‌کوین و استفاده از آن برای انجام داد و ستدهای خود کردند. تخمین زده شد بیش از 160000 کسب و کار و تجارت مختلف در معاملات خود از بیت‌کوین استفاده می کنند.

دسامبر سال 2015 – مقاله ای در یک مجله منتشر شد که در آن ادعا میشد فردی استرالیایی به نام کریگ اس رایت (Dr. Craig S. Wright) خالق بیت‌کوین یا همان ساتوشی ناکاموتو است.

آگوست سال 2016 – صرافی بیت فینکس (Bitfinex) یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال هک شد و 120,000 بیت‌کوین به سرقت رفت.

سپتامبر 2016 – تعداد دستگاه های خودپرداز بیت‌کوین به 771 عدد در سراسر دنیا رسید.

آگوست 2017 – بیت‌کوین به دو قسمت تقسیم شد، یکی همان بیت‌کوین اصلی و دیگری هارد فورکی با نام بیت‌کوین کش (BCH) که سعی در پوشش ضعف های بیت‌کوین داشت.

دسامبر 2017 – بیت‌کوین به بالاترین قیمت خود تا به امروز و بیش از 19000 دلار رسید.

ژانویه 2018 – 16800000 بیت‌کوین استخراج شد و از کل BTC های موجود تنها 20 درصد باقی ماند.

اکتبر 2018 – در دهمین سالگرد بیت‌کوین ارزش آن در سطح 6300 دلار به ازای هر واحد قرار داشت.

سال 2019 – در حال حاضر بصورت روز افزون سرمایه گذاری در بیت‌کوین در حال افزایش است، و افراد و کسب و کارهای جدیدی روی به استفاده از این ارز دیجیتال آورده اند.

چه کسی Bitcoin را اختراع کرد؟

طراحی و ساخت بیت کوین به “ساتوشی ناکاموتو” نسبت داده شده است. ادعا شده است که او مردی متولد 5 آوریل سال 1975 است و در ژاپن زندگی می کند.

اما بسیاری بر این عقیده اند که این نام در واقع نامی مستعار برای گروهی علاقمند به حوزه کامپیوتر و رمزنگاری (Cryptography) است که در سراسر آمریکا و اروپا پراکنده شده اند. با این وجود که او یا گروه پشت این نام ناشناس باقی مانده اند، اما این امر نتوانسته مانعی برای محبوبیت روز افزون بیت کوین بین افراد، شرکت ها و حتی دولت ها در سراسر دنیا بشود.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

یکی از ویژگی های بارز بیت کوین فرایند دقیق اعتبارسنجی آن است که تا حد زیادی احتمال هرگونه کلاه برداری و تقلب را از بین می برد.

از آن جا که Bitcoin سیستمی غیرمتمرکز است، استخراج کنندگان (Miners) دائماً بلاک چین را تایید و بروزرسانی می کنند. پس از اینکه تعدادی مشخص از تراکنش ها تایید شدند، بلاک دیگری به بلاک چین اضافه می شود و این زنجیره به عملیات خود ادامه می دهد.

تصاویر زیر مثالی از انجام یک تراکنش ساده در شبکه Bitcoin را نشان می دهند:

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(1)
بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(2)
بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟
(3)

استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

به جای استفاده از سروری مرکزی برای تایید تمامی تراکنش ها، لزوما هر فرد روی شبکه که به این افراد استخراج گر گفته می شود باید تراکنش های دیگر افراد را تایید کند.

بگذارید ساده تر بیان کنیم، استخراج گران باید مسائل پیچیده ریاضی را حل کنند و هرکدام از آن ها که زودتر این کار را بکند بلاک مربوطه به تراکنش را تایید کرده و به دفتر کل اضافه می کند. محاسبات براساس الگوریتم گواهی اثبات کار (POW) عمل می کند. در واقع حل کنندگان این مسائل افراد عادی نیستند که با کامپیوتر یا روی کاغذ این مسائل را حل بکنند، بلکه منظور سخت افزارهایی است که عملیات استخراج بیت کوین را انجام می دهند و در ازای آن بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کنند. با توجه به کد نوشته شده برای بیت کوین این پاداش هر چهار سال یکبار نصف می شود که در حال حاضر این پاداش BTC 12.5 به ازای هر بلاک تایید شده است.

استخراج بیت کوین امری بسیار پیچیده است، متداولترین روش استفاده از اسیک (ASIC) یا همان “Application-Specific Integrated Circuits” است که در واقع سخت افزاری قدرتمند مانند پردازشگر مرکزی (CPU) کامپیوتر می باشد.

عملیات استخراخ بیت کوین مستلزم تلاش و صرف انرژی زیادی است و بازار رقابتی آن عرصه را برای ورود افراد جدید و کسب سود این افراد تنگ کرده است. در واقع یک استخراج گر جدید نه تنها نیاز به سخت افزاری برای انجام محاسبات و دانش استفاده از آن را دارد، بلکه برای تامین بودجه این عملیات به مقدار زیادی سرمایه نیز احتیاج خواهد داشت.

مزایا و معایب استفاده از بیت کوین


مزایا


 1. غیرمتمرکز است و پشتوانه آن مردم هستند نه دولت، پس قدرت را به مردم باز میگرداند
 2. آزادی در انجام مبادلات برون مرزی برای افراد بطوری که می شود میلیون ها دلار را توسط بیت کوین به خارج از مرزها در هر زمانی منتقل کرد
 3. امنیت بالای ساختار بلاک چین
 4. هزینه های معاملاتی بسیار پایین

معایب


 1. احتمال هک صرافی های بیت کوین
 2. میزان نقدشوندگی
 3. نوسانات قیمت
 4. کم بودن شرکت هایی که بیت کوین را در کسب و کار خود به کار گرفته اند؛ هرچند هر روز به تعداد شرکت هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، افزوده می شود

قیمت بیت کوین (BTC) در سال های اخیر

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

زمانی که بیت کوین در سال 2009 ظهور کرد، استفاده کنندگان اولیه آن برنامه نویسان و افراد فنی بودند. محبوبیت بیت کوین در طول زمان نشان دهنده این است که بسیاری از معایب آن با گذشت زمان و تدوین استانداردهای لازم از بین رفته اند.

با توجه به نمودار قیمت بیت کوین در وب سایت CoinDesk، همواره با افزایش تقاضا قیمت بیت کوین نیز افزایش یافته است. همچنین با آشنایی بیشتر مردم در رابطه با بیت کوین و کاربردهای آن خریداران بیشتری وارد بازار شده اند و باعث شده اند قیمت بیت کوین نیز به تبع آن افزایش یابد.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال (10 فروردین 1399) : 175.34 میلیارد دلار

قیمت بیت کوین (10 فروردین 1399) : 6220 دلار

سهم بیت کوین از کل بازار (10 فروردین 1399) : 64.9 درصد

وب سایت Coinmarketcap

با استناد به نمودار گوگل ترندز (Google Trends)، بدون شک محبوبیت واژه “Bitcoin” اولین مزیت و برتری این ارز دیجیتال نسبت به سایرین محسوب می شود. با جذب تعداد بسیار زیادی از کاربران و استفاده کنندگان، بیت کوین شبکه ای ایجاد کرده که روز به روز در حال رشد و جذب کاربران بیشتری است. و این امر آن را تبدیل به محبوب ترین رمزارز با بیشترین سرمایه در گردش در بازار ارز دیجیتال نموده است.

بیت کوین (Bitcoin) چیست و چگونه کار می کند؟

روش های ذخیره سازی بیت کوین

به منظور ذخیره سازی بیت کوین باید از کیف پول دیجیتال استفاده کرد. در حقیقت کیف پول دیجیتال به مانند یک اینترنت بانک عمل میکند با این تفاوت که پای هیچ بانک و یا نهاد واسطه ای در میان نیست و شما به صورت مستقل امکان مدیریت دارایی های خود، دریافت، ارسال و ذخیره سازی آنها را دارید.

روش های ذخیره سازی بیت کوین

انواع مختلف کیف پول برای ارزهای دیجیتال وجود دارد که هر کدام شیوه ای خاص برای ذخیره کلید خصوصی و نیز نحوه دسترسی کاربر ارائه میدهد. در ادامه انواع مختلف کیف پول ارزهای دیجیتال را بررسی خواهیم نمود:


کیف پول تحت وب


در این نوع از کیف پول معمولا کلید خصوصی کاربر در سرور مرکزی سایت نگهدای میشود و برای دسترسی به کیف پول باید آدرس URL آن را در مرورگرتان وارد نمایید. در اغلب موارد این نوع کیف پول دارای نوعی سیستم حساب کاربری برای ورود به کیف پول است. به عنوان مثالی در این مورد، کیف پول هایی که در سیستم صرافی های ارز دیجیتال استفاده میشود، نوعی کیف پول مبتنی بر وب محسوب میشوند. با وجود اینکه کیف پول تحت وب از رایج ترین انواع کیف پول ارزهای دیجیتال محسوب میشود، اما استفاده از آن خیلی توصیه نمیشود چرا که کاربر تقریبا هیچ کنترلی بر امنیت کیف پول خود ندارد و از طریق یک واسطه به دارایی های خود دسترسی خواهد داشت.


کیف پول دسکتاپ


این نوع از کیف پول به صورت یک نرم افزار در کامپیوتر شخصی شما دانلود میشود و با سیستم عامل های مختلف همانند ویندوز، مک، لینوکس و …. سازگار است. در این حالت کلید خصوصی در حافظه کامپیوتر شما ذخیره میشود و امنیت آن به خود شما بستگی دارد. در صورت هک و یا ویروسی شدن کامپیوتر، امنیت کیف پول دسکتاپ به خطر می افتد. از انواع مختلف کیف پولهای دستکتاپ میتوان به کیف پولهای Exodus، Atomic، Electrum، Jaxx و … اشاره کرد.


کیف پول موبایل


این کیف پول بسیار شبیه به کیف پول دسکتاپ هست با این تفاوت که نرم افزار کیف پول در گوشی موبایل شما دنلود و نصب میشود. در کیف پولهای موبایلی امکان خرج کردن دارایی های دیجیتال از طریق اسکن کردن QR Code وجود دارد و به همین دلیل گزینه خوبی برای خرید از یک فروشگاه فیزیکی است که امکان پرداخت با ارز دیجیتال در آن وجود دارد. Coinomi و Mycelium نمونه‌های موفقی از کیف پول موبایل هستند.


کیف پول کاغذی


در کیف پول کاغذی کلید عمومی و خصوصی شما در یک تکه کاغذ چاپ میشود و از آنجایی که کلیدهای شما به هیچ سروری وصل نیستند از امنیت نسبتا بالایی برخودارند. هنگامی که لازم است وجوه را انتقال دهید میتوانید کلیدها را در یک کیف پول اینترنتی یا نرم افزاری وارد نموده و یا تنها کد کیو آر (QR Code) چاپ شده بر روی کاغذ را اسکن کنید.


کیف پول سخت افزاری


هارد والت یا همان کیف پول سخت افزاری در واقع ساختاری همانند فلش دارد که به کاربران اجازه می دهد کلیدهای رمزنگاری شده خود را بصورت آفلاین در آن ذخیره کنند. کلید رمزگذاری شده هر شخص منحصر بفرد و روی کیف پول آن شخص است و هک کردن آن کاری غیرممکن است؛ مگر اینکه کسی کیف پول سخت افزاریتان را از شما سرقت کند.

کیف پول های سخت افزاری بسیار امن هستند، به طوری که داستان های زیادی مبنی بر گم کردن این کیف پول ها که پر از ارز دیجیتال بوده توسط افراد نقل می شود و آنها نتوانسته اند هزاران و یا حتی میلیون ها بیت کوین خود را پس از آن بازیابی کنند. (بدین معنی که به هیچ وجه قابل هک نیستند) از انواع کیف پول های سخت افزاری میتوان به ترزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) اشاره کرد.

نتیجه نهایی

با اینکه Bitcoin ارزدیجیتالی رو به رشد است اما توانسته کاربران زیادی را جذب کند و رشد قابل توجهی در سال های اخیر داشته است. شبکه Bitcoin با افزایش آگاهی مردم از مزایا و توانایی های بالقوه آن هر روز در حال گسترش است.

به عنوان پرچم دار بازار ارز دیجیتال، بیت کوین در واقع دروازه ای برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و استفاده از امکانات و مزایای خارق العاده آن است. در واقع بیت کوین در حال خلق آینده ای است که بسیار متفاوت با دنیای مبتنی بر پول نقد امروز می باشد، پس برای مواجهه با این آینده باید خودتان را با مطالعه و یادگیری بیشتر در رابطه با بازار ارز دیجیتال آماده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام هرچی سعی میکنم نمیفههم بیت کوین چیه اگه رمز ومسئله های سخت ریاضی وکامپیوتره پس چه ربطی به پول وسرمایه داره

  • با سلام. در واقع رمز ارز ها فاقد ارزش ذاتی بعنوان یک کالا یا خدمات هستند. طبق قرارداد های کنونی ارز فیات یا همان پول واقعی نمی توان ارزشی برای بیت کوین و سایر کریپتو ها قائل شد. اما به چند دلیل و طبق پروتکل های خلق شده در دنیای دیجیتال دارای ارزش و قابل معامله شده اند. عمده این دلایل :
   امکان جابجایی ثروت یا همان پول فیات بدون نظارت دولتها و بانکها در سراسر جهان
   دوم هزینه برق و تجهیزات مصرفی برای استخراج آن .( هزینه تولید )
   سوم هوشمندی طراح اولیه در محدود کردن سقف استخراج. مثل طلا.

 • سلام . واقعا راهنمای و بیوگرافیتون کامل و رسا بود. ممنون.باقدرت برین جلو و به آموزش هاتون بیافزاید و ادامه رهید. تشکر از محبوب ترین اطلاع رسان کشور سیگنال

  • سلام دوست عزیز
   برای ورود به این بازار ابتدا اموزش ببینید زیرا این بازار با توجه به نوسانات شدیدی که دارد برای افراد مبتدی بسیار خطرناک است
   برای مشاهده ی اموزهای رایگان میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید
   اموزش

  • سلام، درامد استخراج با توجه به قدرت پردازش و همچنین قیمت بیت کوین متغیر است

  • سلام، استخراج بیت کوین به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله قیمت برق قدرت دستگاو و….
   ولی خرید بیت کوین یک سرمایه گذاریست
   در بازه های زمانی سود دهی هر کدام متغییر است و نمیشود با یکدیگر مقایسه ی صددرصدی کرد

 • سلام و عرض ادب خسته نباشید
  میخواستم بدونم چجوری میتونم با گوشی موبایل استخراج کنم نرم افزار خیلی خاصی لازمه برای
  ببیت کوین

  • استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه های مخصوص داره با گولی و لبتاب نمیتونید استخراج انجام بدین

 • سلام
  یک دستگاه ماینر میانگین سالیانه چقدر بیت کوین استخراج میکنه
  با تشکر

  • مطالب آموزشی کالج سیگنال رو مطالعه بفرمایید توضیحات کاملی داده شده

  • مقاله های آموزشی در این زمینه رو در بخش آموزش های مالی اپ سیگنال می تونید پیدا کنید

  • در نرم افزار سیگنال بخش آموزش بازارهای مالی ارزهای دیجیتال، ویدیو و مقاله های کاملی در این رابطه موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید

 • سلام
  من توی پیام های قبلی شما خوندم که نمیشه با بیت کوین خرید کرد،اگه اینطوریه پس به چه دردی میخوره .اگه نتونیم ازش استفاده کنیم و خرید کنیم پس چه کاری باهاش انجام میده که ارزش داره؟

  • ارزهای دیجیتال هنوز در ایران به صورت رسمی پذیرفته نشده اند اما در بسیاری از کشورها به عنوان روشی برای پرداخت اینترنتی مورد قبول هستند

 • سلام خسته نباشید..من هر کاری میکنم نمیتونم ثبت ناممو تکمیل کنم برای خرید بیت کوین.نرم افزار معرفی کنید بی زحمت

  • سلام ازونجایی که هنوز هیچ کدوم از صرافی های ایرانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجوز رسمی ندارند نمیتونیم هیچ کدوم رو پیشنهاد بدیم اما برای پیگیری ثبت نام باید با پشتیبانی صرافی که اقدام کردید تماس بگیرید

  • چون هنوز قانونی در کشور ما برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تصویب نشده هیچ کدام از صرافی های ارزهای دیجیتال دارای مجوز نیستند و ما نمیتونیم هیچ کدوم رو معرفی کنیم

 • سلام خسته نباشید، من مبلغی را ارز دیجیتال میخواستم بخرم (بیت کوین و ریپل و اتریوم) با دید بلند مدت برای سرمایه گذاری، به نظر شما فقط بیت کوین بهتره برای این منظور یا از 3 موردی که نوشتم مقداری بخرم

 • سلام من برای برداشت بیت کوین گزینه withdraw را زدم و گزینه های امد انها را چگونه باید پر کنم چه چیزی توشون باید بنویسم

 • سلام و خسته نباشید من الان 0.00615بیت کوین در دخل سایت دارم و شما گفتید ک سهامداری کنید میخاستم بدونم ینی چی سهام داری کنم ینی چه جوری

  • گفته بودیم نفروشید تا قیمت رشد کنه. الان زمان مناسبیه که بیت کوین های خودتون رو خارج کنید و پس از رشد موجود بفروشید.

 • سلام و خسته نباشید میخاستم بدونم من الان 0.00600 بیت کوین دارم و میخاهم این را به پول تبدیل کنم باید چه کنم?

  • سلام دوست عزیز
   سرمایتون رو به سایتهای ایرانی خرید و فروش ارز دیجیتال منتقل کنید و در اونجا اونها رو به ریال تبدیل کنید.

 • سلام من تازه وارد بیت کوین شدم توسط یه خانم لندنی که ایشون گفتن 150دلار بیت کوین خریدم که یه اون آدرسی که داده بود بعد یک روز دیگه گف سود شما امادست فقط 250دلار بازهم بیت کوین بخرید که حسابتان به روز شود بعد اینکه خریدم کف 150دلار دیگه بخرید تا تحارتتان قطع نشود و سودتان با موفقیت به کیف پولتان بازگردد که من موندم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید

 • سلام من یه با صفحه وب بیت کوین با وارد شدن به صفحه هر روز 7 بار و هر بار 5 صدهزارم بیت دریافت میکنم که حدودا 2 سال طول میکشه 3 دهم بیت کوین بگیرم . این واقعیت داره ؟

  • سلام دوست عزیز
   عمده سایتهای کلیکی و فاست مبلغی کمتر از این را به شما می‌دهند. اعتبار سایت را بیشتر بررسی کنید.

 • باسلام ممنون از مطالب خوبتون

  بنده دوتا سوال داستم
  ۱_آیا خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال مانند ترون و بیت کوین در ایران قانونیه ؟

  ۲_ و آیا صرافی آنلاین bit24 صرافی مطمئنیه و میشه اعتماد کرد ؟

  باتشکر از مطالب خوبتون لطفا به سوالات پاسخ بدید

  • سلام
   وقتتون بخیر
   خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال در ایران غیر قانونی نیست اما هیچ مجوز رسمی ای برای این کار صادر نشده. و هیچ نهاد زیرمجموعه کانون صرافان و بانک مرکزی اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ندارد. اما خرید و فروش برای افراد حقیقی ممانعت قانونی ندارد.
   در مورد وثوق صرافی ها با توجه به اینکه مجوز رسمی ندارند نمی تونیم اظهار نظری بکنیم و باید به تجربه خودتون و اطرافیانتون تکیه کنید

  • سلام
   برای خرید و فروش بیت کوین میتونید با یک جستجوی ساده در گوگل، سایتهای ایرانی رو ببینید که به خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال مشغولند. (اگرچه ازونجایی که این سایتها مجوز ندارن، ما نمیتونیم سایت خاصی رو به شما معرفی کنیم و مسئولیت خرید و فروش از این سایتها بر عهده خود شماست)
   می تونید در این زمینه ویدئوی زیر رو مشاهده کنید:
   خرید و فروش بیت کوین
   بعد از اون می تونید بیت کوینی که خریدید رو به کیف پولتون منتقل کنید:
   نحوه انتقال بیت کوین

 • آیا میتوان از طریق سایت بیت کویین،بیت کویین استخراج کرد من الان دو ماهه شروع کردم و حدود ۰/۰۳۳۵ بیت کویین استخراج کردم. آیا میشه در آخر آن را برداشت کرد

  • سلام دوست عزیز
   سایتهایی هستند که شما می توانید برای استخراج، دستگاه خود را متصل کنید.
   مقداری که به دست آورده اید باید در حساب شما باشد. امتحان کنید و آموزشهای نحوه انتقال بیت کوین ما را ببینید.
   نحوه انتقال بیت کوین

 • با سلام و عرض ادب
  خیلی مطالب خوب ومفیدی بود
  درمورد استخراج یا تولید رمز کیف پول الکترونیکی و تعداد کلمات یا (اعداد)آن بیشتر توضیح دهید
  با تشکر

 • با سلام
  متشکرم .خیلی خوب و مفید بود در مورد ساخت رمز یا کد ورود به کیف پل بیشتر توضیح دهید

  • سلام
   با یک جستجو در اینترنت مراکزی که در شهر خودتون به خرید و فروش دستگاه‌های ماینر می‌پردازند رو خواهید یافت. اما این موضوع رو مد نظر قرار بدید که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به مجوز قانونی داره.

  • سلام
   با یک جستجو در اینترنت مراکزی که در شهر خودتون به خرید و فروش دستگاه‌های ماینر می‌پردازند رو خواهید یافت. اما این موضوع رو مد نظر قرار بدید که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به مجوز قانونی داره.

 • سلام میخواستم بدونم آیا میشه بیتکویین را به صرافی آنلاین بفروشی و از این طریق به ریال تبدیل کنیم؟

  • با یک جستجوی ساده در گوگل سایتهایی که خرید و فروش می کنند رو پیدا خواهید کرد. با یک خرید اینترنتی ساده ازونها بیت کوین می تونید بخرید. اما با توجه به اینکه در ایران هیچ کدام از سایتها مجوز قانونی ندارند، ما از پیشنهاد یک سایت مشخص به شما معذوریم

 • واقعا دمتون گرم با این برنامه خوبتون اصلا عالیست بازم ممنونم از همه نظر عالی هستید🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 • با سلام
  آیا میزان سود خرید و فروش بیت کوین میتوانید از سود در بورس داخلی ایران بیشتر باشد یا خیر؟ ارزش داره بریم دنبالش

  • سلام
   در صورتی که در این بازار تخصص و دانش کافی داشته باشید، بله بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیار پر سود باشد. اما در صورت نداشتن دانش کافی زیان این بازار از هر بازاری که تا به حال تجربه کرده‌اید بیشتر خواهد بود

 • سلام ممنون از زحماتتون
  یک سایت هست که به گفته خودش بابت بازدیدی که از سایتش انجام میدید بهت بیت کوین میده و در روز میتونی چیزی نزدیک به۰۰۰۰۳/خواستم ببینم آیا همچین چیزی امکانش هست و بیت کوین هاش ارزش دارن یا فقط سرکاریه

  • سلام
   بله این طرح تبلیغاتی سالهاست که داره در جهان مورد استفاده قرار میگیره
   منتها فقط سایتی که دارید باهاش کار میکنید رو باید بررسی کنید. که اون سایت اسکم نباشه

 • سلام خسته نباشید ممنون از زحماتتونمن یه سوال دارم من یک برنامه تو گوشیم دارم که روزی تقریباً000035/بیت کوین میده فقط باید هر ساعت یک بار وارد بشی و گزینه رول رو بزنید خود برنامه میگه این پاداش بخاطر بازدید شما از تبلیغات این سایته آیا این واقعیت داره؟یا فقط وقت تلف کردنه؟خواهشا راهنمایی کنیدممنون میشم

  • سلام
   این سیستم تبلیغات سالهاست داره در دنیا مورد استفاده قرار میگیره
   منتها حواستون باشه که در این بین ی سری سایتها هم اسکمن

 • سلام من وارد یه سایتی شدم گفتن بیت کوین رایگان میده نزدیک ۹ ماه از این سایت بیت کوین رایگان دریافت میکردم تا اینکه جمعشون شده ۴ دهم
  الان بیت کوین من اینقده 0.4 ولی نمیتونم به کیف پولم انتقال بدم مشکل چیه؟؟؟

  • سلام
   0.4 بیت کوین برای سایتهای بیت کوین رایگان خیلی معقول به نظر نمیرسه
   احتمالا سایتی که درش فعالیت می کردید کلاهبرداریه
   و همیشه قبل از رسیدن سرمایتون به این مقادیر، پولتون رو خارج کنید. نذارید زیاد بشه تا هم از کارکرد سایت مطمئن بشید و هم برای سرمایتون اتفاقی نیفته

 • سلام خسته نباشید
  بهترین راه برای خرید و فروش بیت کویین چی هستش؟مثلا میشه ادرس سایتی رو خرید و فروش تو انجام میشه رو بفرمایید؟

  • سلام
   خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران غیر قانونی نیست اما مجوز هم ندارن. لذا ما از پیشنهاد سایت خاصی به شما معذوریم

 • سلام از کجا بیت کوین بخرم؟چطوری دستگاه استخراج تهیه کنم؟درمورد بیکسی بی کوین اگر اطلاعاتی دارید بدید ممنونم

 • سلام خدمت شما من میخواستم بدونم که چطور میتونم یک ماینر خریداری کنم و استخراج بیتکوین را شروع کنم.
  اگه جواب بدین ممنون میشم.

  • سلام، وقتتون بخیر
   در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت داره.
   سعی کنید به مراکز مجاز مراجعه کنید. که اگه در گوگل جستجو کنید مراکزی رو پیدا خواهید کرد. اگرچه در حال حاضر تعداد دستگاه هایی که قراره استفاده کنید و محلی که برای ماین در نظر گرفتید، برای اخذ مجوز اهمیت دارند

 • با سلام، ببخشید نظرتون در مورد سایت آمازون چیه؟ من یکی از دوستام داخل تلگرام فرستاده میگه ک بعد از ی مدت فعالیت بیت کوین رایگان میده،! آیا واقعا حقیقت داره؟؟؟؟

  • این سایتها به نسبت زمانی که از شما می گیرند، عایده کمی دارند.
   توصیه می کنیم وقتتون رو بر روی این سایتها نگذارید.

  • سلام
   خیر، سیگنال امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو نداره. اما میتونید در اینترنت جستجو کنید و سایتهای خرید و فروش رو پیدا کنید. اگرچه با توجه به اینکه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران مجوز نداره ما از معرفی و تایید این سایتها به شما معذوریم

 • سلام وعرض ادب،باتشکر ازشما چندتاسوال داشتم
  اول خواستم بدونم تضمینی برای پول آدم در بیت کوین هست؟ وسوال مهمترم این هست ک مثلا من چندسال بعد پولی ک در بیت کوین گذاشتم بصورت نقد لازم دارم ومثلا میخوام خونه بخرم آیامیشه پول رو نقدکرد؟و بنظرتون نسبت ب بازار بورس بهتره؟

  • سلام دوست عزیز
   در بازار سرمایه تصمینی وجود نداره. خاصه اینکه بازار هدف شما ارزهای دیجیتال باشه که در سطح جهان به عنوان یکی از پرنوسان ترین بازارهای مالی محسوب می شوند.
   در حال حاضر سایتهایی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارند. اگرچه این سایتها فعالیت غیر قانونی ندارند اما مجوز هم ندارند. در مورد آینده قوانین بازار رمزارزها در ایران هم امکان پیش بینی وجود ندارد.

 • سلام
  خسته نباشید
  من هیچی از بیت کوین بلد نیستم
  میخوام بدونم از کجا باید خرید؟ (سایت ،صرافی و….) از هر جا که هست لطفا یک ادرس دقیق از بدید

 • باعرض ادب و احترام
  ببخشید من اطلاعاتی ناقص دارم میخام ازصفرشروع کنم اومدم کیف پول را دانلود کردم برای خریدوفروش ازکجا ومثل بورسه که خریدوفروش کنم آیا برنامه تحلیل کندل خاصی داره یامتاتریدره چیه توضیح بدین ممنون میشم باتشکر

  • به تناسب سرمایه و توان ریسک شما و همچنین آشناییتون با بازارهای مالی مبلغ ورودتون متفاوته

 • سلام و عرض ادب و احترام بعضی شرکت ها هستند اقدام به فروش بسته های استخراج بین کوین به مدت سه ماه که روزانه میشه برداشت کرد و سه ماه شارژ داره بعد دوباره باید بسته بگیری ، نظرتان در مورد اینها مثبت هست میشه اعتماد کرد و واقعا نتیجه گرفت با تشکر فراوان

 • سلام میبخشید لطفا در خصوص این ارز دیجیتال تلگرام بنام گرم فری که از طریق سایتش و گوشی استخراج میشه هم یکم اطلاعات بدید اصلا ارزشی داره یا همین ارز pi که با گوشی استخراج میشه با تشکر

 • سلام خسته نباشید برای ساخت کیف پول مجازی حتما باید به صراقی مراجعه کرد یا با گوشیم میشه اینکارو انجام داد ؟!!

  • سلام
   با گوشی هم می تونید کیف پولهای مختلفی مثل اتمیک، کوینومی، جکس، تراست ولت و … رو نصب کنید

 • سلام ببخشید چطوری میشه دستگاه استخراج رو خرید؟ و چه قدر ماهانه بیت کئین استخراج میکنه؟و چقدر برق مصرف میکنه با برق کشاورزی میشه انجام داد؟

  • سلام
   مراکزی برای خرید و فروش دستگاههای استخراج در ایران وجود دارند که با جستجو در اینترنت میتونید اونها رو پیدا کنید.
   اما به این نکته توجه کنید که استخراج دستگاه های ماینینگ در ایران نیاز به مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت داره و استفاده از برق کشاورزی برای این کار جرم محسوب میشه و پیگرد قانونی داره

  • سلام
   برای خرید دستگاه‌های استخراج می تونید در اینترنت جستجو کنید. اما توجه کنید که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت داره.
   برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هم می تونید به سایتهای ایرانی که به خرید و فروش اونها مشغولن رجوع کنید. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال اگرچه غیرقانونی نیست اما مجوز قانونی هم نداره.

 • سلام ممنون از برنامه شما
  میخواستم بدونم فعالیت در سایت کریپتو فری خوبه و یا معتبره که فعالیت کنیم

  • سلام، ممنون از همراهی شما
   سایتهایی که بیت کوین رایگان میدن زمان زیادی از شما میگیرن که به نسبت مبلغ دریافتی از این سایتها، فعالیت در اونها توصیه نمیشه

  • سلام دوست عزیز
   سایتها و صرافی هایی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که میتونید در اینترنت در موردشون جستجو کنید. و با سرچ در گوگل عمده سایتهای معروف رو در صفحات اول مشاهده خواهید کرد. اما از اونجایی که سایتهای ایرانی مجوز ندارن (اگرچه غیر قانونی هم نیستن) و سایتهای خارجی هم عمدتا با آی پی ایران کار نمی کنن، ما از توصیه نام سایت معذوریم.

  • در صورتی که مرکزی که ازش خرید انجام میدید معتبر باشه بله میشه اعتماد کرد

  • اگرچه به دلیل زمان بر بودن و بازدهی کم سایتهای فاست کلا در حوزه ارزهای دیجیتال توصیه نمیشه.
   اما برای بررسی هر کدوم از این سایتها به مدت زمانی که فعالیت می کنن توجه کنید. سایتهایی که کمتر از یک سال فعالیت دارن، سایتهای مناسبی برای وقت گذاشتن نیستند. همچنین رتبه الکسای این سایتها رو هم می تونید بررسی کنید

  • سلام دوست عزیز
   ابتدا بهتون توصیه میکنم که در مورد ارزهای دیجیتال حسابی مطالعه کنید. بازار رو بشناسید. بعد از اون می‌تونید به سایتهای ایرانی مراجعه کنید که به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می پردازند. در مورد اخبار و تحلیلهای این بازار هم می تونید بخش اخبار و تحلیلهای سیگنال رو دنبال کنید

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بپرسم بنظرتون با این وضعیت بازار سرمایه سرمایمونو تو بورس بزاریم بهتره یا ارز دیجیتال بخریم؟
  باتشکر از اپ فوق العادتون🙏🙏🌹

  • سلام، ممنون از شما

   همیشه توصیه میشه که در بازار سرمایه سبدی از دارایی‌ها تشکیل بدید و هر بخش رو به بازار مورد نظرتون اختصاص بدید. در مورد بازار ارزهای دیجیتال هم با توجه به ریسکهای زیادی که داره کمترین سهم رو در میان سبدهای سرمایه گذاری باید داشته باشید

  • سایتها و صرافی هایی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که میتونید در اینترنت در موردشون جستجو کنید. و با سرچ در گوگل عمده سایتهای معروف رو در صفحات اول مشاهده خواهید کرد. اما از اونجایی که سایتهای ایرانی مجوز ندارن (اگرچه غیر قانونی هم نیستن) و سایتهای خارجی هم عمدتا با آی پی ایران کار نمی کنن، ما از توصیه نام سایت معذوریم.
   موفق باشید.

 • سلام من تازه وارد ارز دیجیتال شدم
  میخواستم بدونم اول سود بیت کوین از کجا میاد
  من بابت خرید بیت کوین از اپلیکیشن بیت۲۴، ۱۰۳هزارتومن کارمزد دادم ایا کارمزد باید میدادم؟
  من بیت کوینی که گرفتم گذاشتم تو کیف پول trustwallet الان همینجور داره میاد پایین من دیگه نباید کاری کنم برا کم و زیاد شدن بیت کوینم؟؟ینی بذارم تو کیف پول فقط ببینم کی کم و زیاد میشه درسته؟؟

  • سلام دوست عزیز
   سود و زیان بیت کوین رو میتونید با طلا، نقره یا دلار مقایسه کنید. شما اگه طلا نگهداری کنید سودی که به دست میارید مربوط به بالا رفتن قیمت خواهد بود و در صورتی که قیمت طلا ریزش داشته باشه پول شما هم کم میشه.
   بله فرمایشتون کاملا درسته. فقط بالا و پایین رفتن قیمت رو بررسی کنید.
   و برای کارمزد هم ارزهای دیجیتال برای انتقال کارمزد نیاز دارن. و 100 هزار تومن مبلغی کاملا مرسومه و مشکلی نیست. اما برای اطلاعات بیشتر خدمتتون میگم که:
   هزینه این کارمزد انتقال پول برای بعضی از ارزهای دیجیتال مثل ترون بسیار کمه و برای بیت کوین زیاده.
   هزینه کارمزد تراکنش هم قابل تنظیمه و 100 هزار تومن و کمی بیشتر رو هم شامل میشه. اما بعضی از سایتها با سرعت پایین تری مبلغ رو برای شما انتقال میدن ولی همون هزینه تراکنش یک انتقال نسبتا سریع رو ازتون دریافت می کنن. یک تراکنش از یک ساعت تا 24 ساعت میتونه زمان ببره و در صورتی که بیشتر از چند ساعت زمان برد، یعنی اون پلتفرم از شما پول بیشتری گرفته

 • سلام . وقت بخیر. میخوام ارز دیجیتال بخرم . ولی در حدصفر هستم .
  چقدر باید پول سرمایه کنم . وکدوم ارز بخرم سود دهی داشته باشه
  و یک چیز دیگر یکی ب من گفت پولات بده من بیت کوین بخرم برات .گفت من صرافی دیجیتال دارم با مدرک مجوز از اداره بورس سرمایه گذاری چنین چیزی هست . یا خودم ب تنهایی خرید فروش کنم بهتره . اگه کسی بلده از صفر شروع کرده لطفا راهنمایی کنید. تشکر از برنامه سیگنال

  • سلام دوست عزیز
   برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال ابتدا توصیه می کنیم در مورد این بازار شناخت کافی پیدا کنید. برای مطالعه بیشتر می تونید سایر مقالات سایت ما رو بررسی کنید.
   همچنین اخبار و تحلیلهای بازار رو در بخش تحلیل ها و اخبار دنبال کنید و می تونید برای راحتی کار وارد کانال سیگنال به آدرس زیر بشید:
   کانال ارز دیجیتال سیگنال
   اما در مورد خرید وفروش ارزهای دیجیتال، تا جایی که من اطلاع دارم، هیچ گونه مجوزی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران صادر نشده و توصیه اکید میکنیم که به هیچ فرد یا گروهی در این زمینه اعتماد نکنید. در عوض وقت بیشتری بذارید، مطالعتون رو بیشتر کنید اما سرمایتون رو امن نگه دارید.
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در مرحله اول باید کیف پول ارز دیجیتالی رو نصب کنید. در مرحله بعد سایتهایی برای خرید وفروش ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارن که می تونید به اونها مراجعه کنید و ارز دیجیتالی خودتون رو بعد از خرید به کیف پولتون انتقال بدید. در مورد این سایتها هم با توجه به اینکه در حال حاضر قانون دقیقی برای خرید وفروش ارزهای دیجیتال در کشور عزیزمون وجود نداره از توصیه نام سایتی خاص به شما معذوریم اما می تونید با جستجو در اینترنت و پرس و جو از افرادی که در بازار فعالیت داشتند، این سایتها رو پیدا کنید

  • سلام
   بله میشه ولی هزینه این کار ده ها بار بیشتر از سودیه که بدست خواهید آورد. و ما به شما توصیه نمیکنیم

 • سلام.. من با گوشی دارم کار میکنم وتا حال 200 دلار درآمد زایی کردم… جهت فروش چکونه باید عمل کنم… ممنون میشم

  • سلام، ارز دیجیتالتون رو میتونید به سایتهای خرید و فروش ارز دیجیتال منتقل کنید.
   در اینترنت که جستجو کنید سایتهایی رو خواهید یافت که به خرید و فروش رمزارزها می پردازند

 • سلام جدیدا تو سایت بیت‌کوین کریپتو فری عضو شدم میخواستم ببینم این سایت واقعا میشه ازش پول‌در اورد‌

 • سلام
  لطفا در مورد نحوه ی استخراج بیت کویین اطلاعات بدین ک چجوری و با چه سخت افزارهایی میشه استخراج داشت؟ چقدر ارزش داره اینکار؟هزینه ی برقش چقدر میشه؟

 • سلام
  با توجه به اینکه درامد استخراج بیت کوین توسط ماینرها هر ۴ سال نصف می شود، و به سمت صفر میرود ، ایا می توان زمانی رو متصور بود که دیگه کسی بیت کوین استخراج نکنه و این ارز دیجیتال از کار بیفته؟
  اگر ای طور بشه، به نظرتون چند سال دیگه این امر اتفاق میفته؟

  • پاداش بلوکها به ازای استخراج بیت کوین تا سال 2140 ادامه خواهد داشت. اما این تنها راه درآمد ماینرها نیست، شما برای انجام تراکنش در شبکه مبلغی رو به عنوان هزینه تراکنش پرداخت می کنید که در اختیار ماینرها قرار میگیره

 • آیا مجموعه ای هست که سرمایه های کوچک را مدیریت کند و ما مستقیم وارد پیت کوین نشویم؟

  • سلام
   بله چنین مجموعه هایی وجود دارند، اما مسئولیت بررسی و تایید آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید بعد خرید ماینر باید چکار کرد بیت هایی که ماین میشن کجا میره به شبکه دستگاه وصل میشه یک توضیح از ثانیه خرید و روشن کردن ماینر مراحل را به ترتیب توضیح لطفا بدین به ترتیب چکار باید کرد کسی که بلد نیست و فقط بلده ماینر بخره😆

  • شما برای شروع به کار باید از وزارت صمت مجوز دریافت کنید، در غیر این صورت دستگاه شما قاچاق محسوب خواهد شد و در صورت وصل شدن به شبکه چنانچه ردیابی شوید، از طریق مراجع قضایی با شما برخورد خواهد شد.
   برای وصل این سیستم ها باید به سایتهای مشخصی متصل شوید و آدرس کیف پول بیت کوینتون رو در اختیار شبکه قرار بدید.
   اما در مورد فروش بیت کوین های استخراج شده، سایتهای ایرانی وجود دارند که ازتون اونها رو خریداری میکنند. اگرچه مسئولیت تایید و بررسی این سایتها بر عهده خود کاربران خواهد بود.

 • با سلام خدا قوت از کجا بفهمیم این سایت یا هرچیز دیگری که ارز بیت کوین استخراج میکنیم معتبر است؟؟

  • سلام
   در منابع معتبر گوگل کنید. سایتهای معروف و معتبر در گوگل قابل بررسی هستند. به مدت زمانی که این سایتها راه اندازی شدند و تعداد کاربرانی که دارند و رتبه الکسای این سایتها هم توجه کنید.

 • سلام ببخشید ی سایت بهم معرفی شده که اگه روزانه ۲۰ دقیقه انلاین باشم بعد از چندماه بیت کوین رایگان میده
  آیا واقعیت داره؟ یا غیرقانونی هست؟

  • سلام، سایتهای قانونی فیلتر نیستند. اگرچه هر سایتی که باز باشد هم قانونی نیست؛ اما تا به حال مشکل قانونی برای استفاده از این سایتها گزارش نشده است.
   این سایتها بسته به مدت زمان و رزومه‌ای که دارند میتونن صدق گفتار داشته باشن و یا اینکه بعد از یک مدت که از سیستم شما استفاده کردند، سایت رو ببندن و هیچ مبلغی رو در اختیار شما قرار ندن.
   سایتهای زیادی وجود دارند که از این طریق بیت کوین در اختیارتون قرار میدن اما این نکته رو در نظر داشته باشید که مبلغی که در مجموع این سایتها در اختیار شما قرار بدن بسیار کم خواهد بود.

 • سلام
  اگر کیف پول بیت کوین گم بشه و دسترسی بهش میسر نباشه .به جز اون مبلغ که از بین میره چون دسترسی بهش نیست امکان سواستفاده دیگه ایی از اطلاعات وجود داره ؟یعنی اگر اطلاعات اون کیف پول دست شخص دیگه ایی بیفته جز اینکه مبلغ خریداری شده از بین میره از اطلاعات میتونه سواستفاده دیگری هم کنه؟

  • سلام
   اطلاعات دیگه ای وجود نداره. همون پولتون هست که از بین میره و در صورتی که اون رمز رو در اختیار شخص دیگری قرار نداده باشید و سیستم شما هک نشده باشه، اگرچه شما به داراییتون دسترسی نخواهید داشت، هیچ فرد دیگری هم به اون دارایی دسترسی ندارد

 • باسلام از طریق ی شخصی در تل من با این بیت کوین اشنا شدم ایشون من ووارد ی سایت کرد ومن ساین اپ شدم ی نراحلی وگذراندم ودرمورد انتخاب کارت وواین کپی از لینک کاربری خودم وزدن رول برا استخراج میگفت بنده اطلاع کافی ندارم چطورباید ثبت نام کنم واین ارز دیجیتال باید به حساب بانکیم انتقال بدم که دچار سو استفاده نشه ایا با گوشیم a10 میتونم ارز استخراج کنم به این شخص میشه اعتماد کرد ممنون میشم راهنماییم کنید ..

 • باسلام بنده با ی شخصی تو تلگرام آشنا شدم که درمورد همین بیتکوین ….ی لینک داده میگه برو ساین شو واستخراج کن …یشات گرفت باموبایلش که مراحل ونشون میدادولی خوب من چطور اطمینان کنم میگفت ی لینک کمی کن به دوستان بده اول میری تو btcfree بعد referallدوباره withdrealی قسمتیم داره انتخاب کارت مسترکارت وپی پال وو….من مبتدیم میخوام با آگاهی ودانش واصولی کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز
   استخراج بیت کوین با گوشی همراه، به اندازه خسارتی که به سخت افزار گوشی شما وارد می کند، عایده ندارد. پیشنهاد ما این است که از این کار صرف نظر کنید.

 • با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم
  سؤال بنده این است که :
  بهترین کیف پول برای بیت کوئین رایگان جهت نصب روی گوشی های اندروید که شامل خصوصیات زیر باشد ، چیست؟
  رابط کاربری ساده _ پشتیبانی و توسعه مستمر _ دارای امنیت بالا و امکان تهیه ی نسخه پشتیبان _ امکان کنترل کلید خصوصی _ دارای HD بالا برای انجام تراکنش های مختلف از آدرس های جدید _ ناشناس بودن

  • با سلام
   از بین کیف پولهای ارز دیجیتالی، کیف پولهای اتمیک، کوینومی، جکس رو میتونید مورد بررسی قرار بدید

 • سلام اگه استخراج کنیم اون وقت چطور و به کی باید فروخت؟؟؟
  بعدش استخراج یه بیت کوین چقدر طول ؟؟؟

  • سلام
   برای فروش بیت کوین های استخراج شده سایتهایی در ایران وجود دارند که بیت کوینهای شما رو ازتون میخرند. (تایید و بررسی این سایتها بر عهده خود شما خواهد بود.)
   مدت زمان استخراج بیت کوین به نوع دستگاهی که استفاده می کنید، تعداد دستگاه‌ها و سایر عوامل بستگی دارد و ملاک ثابتی وجود ندارد.

  • سلام
   برای استخراج بیت کوین باید از دستگاه های ماینینگ استفاده کنید و برای این موضوع باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز داشته باشید.
   برای خرید بیت کوین هم سایتهای ایرانی وجود دارند که می‌تونید با مراجعه به اونها خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رو انجام بدید. اگرچه ما از تایید این سایتها معذوریم و مسئولیت بررسی و تایید سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام نوشتید که تا الان 17 میلیون ارز استخراج شده و فقط 4 میلیون دیگه مونده یه سوال داشتم از خدمتتان شاید من درست متوجه نشده باشم یعتی وقتی 4 میلیون دیگه استخراج بشه بعد سرنوشت دستگاهای ماینینگ چی میشه؟ و به نظر شما چقدر طول میکشه این 4 میلیون استخراج بشه

  • سلام، تعداد بیت کوینهای ماین شده روز به روز بیشتر میشن و در حال حاضر 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شدن.
   ببینید دوست عزیز، بیت کوینهایی که استخراج میشن برای 4 سال نرخی ثابت دارن و بعد از چهار سال میزان اونها نصف میشه که به این پدیده هاوینگ میگن. با شناخت این موضوع که میزان بیت کوین های استخراج شده به مرور زمان کم میشن؛ بیت کوینهای باقیمانده در شبکه بلاکچین بیت کوین تا سال 2140 استخراج خواهند شد.
   و این نکته رو در نظر بگیرید که ماینرها یک پاداش دیگه هم دریافت میکنن و اون هزینه انتقال تراکنش ها در شبکه است. الان شما بیت کوین که منتقل میکنید یا هر ارز دیجیتال دیگه ای، باید مبلغی رو به عنوان هزینه تراکنش بپردازید که اون به ماینرها تعلق میگیره

  • سلام
   سایتهای ایرانی وجود دارند که ارزهای دیجیتال رو خرید و فروش می کنند. البته ما از تایید یا رد این سایتها معذوریم و مسئولیت بررسی این سایتها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام .خسته نباشید به عوامل سیگنال .میخاستم بدونم بعد از خرید ماینر باید مجوز گرفت.فروشنده بدون مجوز میفروشد?

  • سلام
   برای استفاده از دستگاه های ماینر نیاز به مجوز وجود دارد.
   برای خرید می تونید به فروشگاه‌های مرتبط مراجعه کنید.

  • سلام
   وقتتون بخیر
   بیت کوین و ارزهای دیجیتال بر روی یک شبکه قرار دارند که در اصطلاح بهش شبکه بلاکچین میگن. همه تراکنش هایی که انجام میشه وارد این شبکه میشه. اما این تراکنش‌های چطور خود به خود انجام میشه؟
   به جای اینکه مشابه بانک یا سیستمهای پرداخت دیگه اپراتورهایی باشن که به صورت متمرکز اون تراکنش ها رو برای شما مدیریت کنند در ازرهای دیجیتال این تراکنش ها توسط سیستم های پردازنده ای انجام میشه که به شبکه وصل هستند. این سیستم های پردازنده رو در اصطلاح ماینر یا دستگاه استخراج میگن.
   شما برای انجام تراکنش توی شبکه باید یک کارمزدی پرداخت کنید. و مقداری هم خود شبکه از قبل بیت کوین به عنوان کارمزد اونها در نظر گرفته. که در مجموع پاداش این دستگاه های استخراج یا پردازنده از این طریق انجام میشه.
   نحوه کاری این دستگاه ها هم حل محاسبات ریاضی هست . یعنی مدیریت تراکنش شما از طریق یک محاسبه ریاضی که از قبل در شبکه نوشته شده انجام می گیره

  • سلام دوست عزیز
   کانال تلگرام ما رو دنبال کنید. به مرور زمان با مطالعه اخبار و تحلیلهای بازار بیشتر این فضا رو درک خواهید کرد.
   تلگرام سیگنال

 • سلام کارشناس عزیز. میگن بیت کوئین دیگه جواب نمیده ،درحال حاضر بهترین ارز دیجیتال چیه؟؟؟

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   با هر مقدار و هر مبلغی میتونید وارد بازار ارزهای دیجیتال بشید. هر بیت کوین خودش به صد میلیون ساتوشی تقسیم میشه.

 • سلام من از سایت فری بیت کوین هر روز مقداری بیت کوین دریافت میکنم و زیر مجموعه هم دارمو کم هم نیست میخواستم بدونم زمانیکه به حد کافی رسید میتونم برداشت کنم یا اصطلاحا کلاهبرداریه

  • سلام دوست عزیز
   اره این سایت و سایر سایتهای فاست امکان برداشت بعد از رسیدن به حد نصاب رو برای شما فراهم می‌کنن و مشکلی نخواهید داشت. اما به عنوان یک توصیه دوستانه زمانی که برای سایتهای فاست میگذارید بسیار بیشتر از دریافتی است که در نهایت خواهید داشت. کمتر کسی دیده شده که اونقدر زیرمجموعه داشته باشه که این سایتها براش سود داشته باشند.

  • سلام

   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

 • سلام ببخشید الان من سایت کریپتو رو زدم دارم از اون استخراج میکنم آیا میتونم با اون بیت کویین استخراج کنم بعد بفروشم؟ و آیا برا گوشی ضرر داره؟ و آیا میتونم به صرافی بفروشم؟

  • سلام دوست عزیز
   بیت کوینی که به دست بیارید رو می تونید در صرافی های داخلی و خارجی با ارزهای مختلف و ریال مبادله کنید.
   استخراج ارز دیجیتال با گوشی، توصیه نمی شود. چرا که به سخت افزار گوشی شما در میان مدت آسیب وارد می کند و از طرف دیگر، بازدهی چندانی نیز ندارد.

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق آنها خریداری کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام وعرض ادب دارم .بنده با‌مطالعات زیادی که کردم خیلی به وجه اومدم البته بیشترش با اطلاعات سایت سیگنال..اما استرس زیادی دارم که اگه تو سایتها میخام ارز دیجیتال خرید کنم نکنه حساب بانکی منو هک کنن.این یه سوال .وسوال دوم من یه برنامه رو موبایل نصب کردم به نام ((نوبیتکس))وکلی اطلاعاتم رو گذاشتم واماده خرید هستم ولی باز هم ترس دارم .آیا این چنین برنامه ای قابل اعتماد هست؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   در مورد سایتهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ما از معرفی، تایید و یا تکذیب سایتهایی که در این حوزه فعالیت می‎‌کنند معذوریم. اما می‌توانید از تجربه دیگران استفاده کنید.

 • باسلام وخسته نباشید وتشکر از پاسخگویی شما بنده یه سوال داشتم الان چند ماهه که در شهرما سرمایه گداری در بیت کویین رواج پیدا کرده یعنی طرف چند میلیون پول رو به حساب شخصی که اصلا شناختی از اون نداره میریزه مثلا الان گفتن که هر ده میلیون تومن ماهی یکو پانصد بهت میدن ایا این کلاه برداری نیست و میشه به این اطمینان کرد

  • سلام دوست عزیز
   توصیه می کنیم که از این سرمایه گذاری ها اجتناب کنید. در هیچ جای دنیا سرمایه گذاری در محلی که تاییدیه های قانونی برای اون وجود نداشته باشه، پیشنهاد نمیشه.

 • سلام من قبلا در بیت کویین فعالیت داشتم. چجوری میتونم دوباره ادامه بدم؟
  ممنونم

  • سلام دوست عزیز
   می‌تونید با مطالعه بخش آموزش و تحلیل تب ارزهای دیجیتال سایت آی سیگنال، اطلاعات خودتون رو به روز کنید و در این بازار فعالیت داشته باشد. در صورت تمایل برای اطلاعات از اخبار لحظه‌ای ارزهای دیجیتال هم می‌تونید از کانال ارز دیجیتال ما استفاده کنید:
   https://t.me/Signal_Cryptocurrencyworld

 • باسلام خداقوت میخاستم بدونم درامد حاصل از یه دستگاه ماینینگ بیست ملیون تومانی در طول یک سال تقریبا چقدر است؟

  • با سلام
   با توجه به محل مورد استفاده، وسایلی که برای خنک کردن دستگاه استفاده می‌کنید و کیفیت دستگاه متفاوت است. احتمالا حدود 250 تا 400 دلار درآمد داشته باشید.

  • با سلام
   در کیف پول خود در قسمت Balance موجودی ارز دیجیتال شما مشخص می‌شود. راه دیگر این است که از سایتهای جستجوی آدرس بلاکچین مانند Btc.com استفاده کنید و آدرس خود را در این سایتها جستجو کنید.

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق آنها خریداری کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام
  سایت های داخلی (مانند والکس و نوبیتکس) خوب یا بد ?
  میشه توضیحی در این باره بدین

  • سلام دوست عزیز
   اما به لحاظ تجربه شخصی، تاکنون نقطه ضعف مشهودی در مورد این سایتها گزارش نشده است اما به این موضوع توجه داشته باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

  • سلام دوست عزیز
   ارزهای دیجیتال قدرت شبکه خود را از طریق رمزنگاری می‌گیرند. رمزهای موجود در شبکه با استفاده از فرمولها و محاسبات ریاضی قابل حل خواهند بود که تنها سیستم‌های محاسباتی و پردازنده‌ها می‌توانند آنها را حل کنند. شبکه در ازای هر کدی که سیستم شما در شبکه باز می‌کند (به طور میانگین زمان و برق و انرژی ای که دستگاه شما در اختیار شبکه قرار می دهد) به شما پاداش می دهد.
   دستگاه‌های مختلف، کیفیت های متفاوتی دارند و به تناسب کیفیت، برق مشخصی مصرف خواهند کرد و ارز دیجیتال به تناسب دستگاه به شما می‌دهند. برای جستجو در مورد مراکز خرید و فروش دستگاه های ماینینگ می‌توانید در اینترنت جستجو کنید. اما توجه داشته باشید که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به مجوز دارد.

  • سلام دوست عزیز
   پربازده ترین راه برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده از دستگاه های ماینینگ است. البته این موضوع را مد نظر قرار دهید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ماینر در ایران، نیاز به مجوز دارد.

 • سلام.
  سایت های خارجی که مثلا با دیدن تبلیغ ادعا میکنن که بیت کویین میدن از کجا بفهمیم که کلاه برداری نیست یا اصلا سمتشون بریم یا نه؟

  • با سلام
   وقتتون بخیر

   سایتهایی که بیت کوین رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، اسم مشخصی دارند: Faucet یا قطره چکان ها. عموما از این سایتها نمی‌توان بیت‌کوین چندانی به دست آورد و مانند اسمی که دارند بیت کوین را به صورت قطره چکانی در اختیار شما قرار می‌دهند و شما در بدو امر نهایتا روزی 4 تا 5 هزار تومان درآمد داشته باشید. اما در صورتی که ممارست زیادی داشته باشید و بتوانید تعداد زیادی زیرمجموعه جذب کنید و فعالیتتان مستمر بشاید، می‌توانید در حد مطلوب کسب درآمد کنید که اگر این سطح از وقت، هزینه و انرژی را بر روی هر فعالیت دیگری بگذارید، به مراتب عایده بیشتری خواهید داشت.

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   بله سایتهایی در اینترنت موجود است که می‌توانید ارزهای دیجیتال و بیت کوین خود را به آنها بفروشید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدودا۰.۰۵۳۱۳۶۰۳ استخراج کردم چطوری میتونم به ریال تبدیل کنم

  • سلام
   وقت شما هم بخیر و خوشی باشه ان شاء الله
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.
   شما می‌توانید بدون ثبت نام و احراز هویت (که کمی وقت گیر خواهند بود) ارزهای دیجیتال خود را در این سایتها به فروش برسانید و به ریال تبدیل کنید.

 • چطور باید بیت کوین خرید و اصولا به منظور،افزایش سرمایه ان را خرید مانند بورس

  • سلام
   بازار ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه فضای گسترده و وسیعی دارد و حتی صرف معامله ساده و انتقال و نگهداری ارزهای دیجیتال در این بازار نیاز به مهارت و دانش دارد، ممکن است سود مورد نظر شما را برآورده نکند. لذا حتما قبل از ورود به این بازار مطالعه کافی داشته باشید.
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • اجاره ماینر برای استخراج بیت کویین ایا مناسب هست یاخیر واینکه بهترین روش اجاره وبهترین دستگاه استخراج کدام است وروزانه چقدر بیت کویین میشه استخراج کرد

  • سلام
   با جستجو در اینترنت مراکزی که دستگاه‌های ماینر را خرید و فروش می‌کنند پیدا خواهید کرد. اما توجه کنید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال در ایران نیاز به داشتن مجوز از وزارت صمت دارد. در مورد میزان سوددهی، شرایط متغیر است. نحوه ریگ بندی دستگاه‌ها و برق مصرفی و دمای هوا و توان پردازشی دستگاه مورد استفاده هزینه و درآمد ناشی از این دستگاه‌ها متغیر است.

  • با سلام
   برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از سایتهای ایرانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. که تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید موارد زیادی را مشاهده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران اگرچه منع قانونی ندارد، اما زیر نظر هیچ نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد. لذا مسئولیت بررسی این سایتها و استفاده از هرکدام از آنها بر عهده خود شما خواهد بود.

 • سلام آیا سایت های که به صورت قطره ای بیت کویت می دهند به گوشی آسیب می رساند ؟چه طوری جلوی آن را بگیریم ؟

  • با سلام
   بسته به سایتی دارد که از آن استفاده می‌کنید. اگر سایت مورد نظر معتبر نباشد، امکان دارد از گوشی یا سیستم کامپیوتری شما برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کند و در بلند مدت به سیستم شما آسیب وارد کند. اما در مورد سایتهای معتبر قطره‌ای کمتر این اتفاق می‌افتد. توصیه می‌شود که در این سایتها فعالیت نکنید و برای اطمینان می‌توانید آنتی ویروس گوشی خود را به روز نگه دارید.