از کجا شروع کنم؟

اگر در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین تازه وارد هستید و می‌خواهید با مفاهیم و اصول اولیه آن آشنا شوید، ما این مسیر را برای شما هموار کرده‌ایم ! تنها با چند کلیک ساده به دنیای ارزهای دیجیتال وارد شوید !

مبانی ارزهای دیجیتال

1

آشنایی با مفهوم ارز رمزپایه (Cryptocurrency) و چگونگی عملکرد آن

ارز رمزپایه یا ارز رمزنگاری شده یا رمز ارز، پولی دیجیتال و غیرمتمرکز است که مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین بوده و با سرعت بالا و حمایت بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزاری و سخت افزاری در حال پیشرفت میباشد. در مقایسه با پول نقدی که ماهیت فیزیکی دارد و می توانید آن را با خود هر جایی ببرید، ارز رمزپایه یک دارایی دیجیتال است که قابلیت مبادله دارد.

2

تکنولوژی بلاک چین (Blockchain) ؛ زیربنای اصلی ارزهای دیجیتال

بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده غیرمتمرکز است و به بیان ساده ساختاری زنجیروار از بلاک ها است که به افراد امکان ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل را می دهد. یکی از ویژگی های خارق العاده بلاک چین این است که هیچ فرد یا سازمان دولتی آن را کنترل نمی کند؛ در عوض تراکنش ها توسط افراد مشارکت کننده در شبکه بصورت آنلاین تایید و اعتباردهی می شوند.

3

دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger Technology)

دفتر کل توزیع شده در واقع همانند یک دفتر کل حسابداری است که میان اعضا شبکه به اشتراک گذاشته می شود و سیستمی برای مدیریت و ثبت حساب ها است که تفاوت آن با نوع کلاسیک در نحوه نگهداری و مدیریت آن است. دفتر کل توزیع شده از طریق نودها که در حقیقت همان نقاط ارتباطی روی شبکه هستند، عمل می کند.

4

شبکه همتا به همتا (Peer-to-Peer) چیست؟

همتا به همتا شبکه ای متشکل از کامپیوترها است که از ساختاری توزیع شده تبعیت می‌کنند و از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند. در این نوع شبکه فایل ها بدون نیاز به سرور مرکزی بین کامپیوترها به اشتراک گذاشته می‌شود. در واقع هر کامپیوتر در شبکه همتا به همتا بطور همزمان هم سرور و هم کاربر خواهد بود.

آشنایی با بیت کوین

5

آشنایی با ارز رمزپایه بیت کوین (Bitcoin) ؛ پادشاه ارزهای دیجیتال

بیت کوین نخستین ارز دیجیتال دنیا است که در سال 2009 میلادی توسط ساتوشی ناکاموتو خلق شد و استفاده کنندگان اولیه آن برنامه نویسان و افراد فنی حوزه فناوری بودند. بیت کوین در واقع دروازه ای برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و استفاده از امکانات و مزایای خارق العاده آن است.

6

معرفی بهترین کیف پول های بیت کوین (BTC)

اگر از علاقه‌مندان به خرید بیت‌کوین هستید، یکی از مهم‌ترین و اولین گام‌ها پیدا کردن یک کیف پول بیت کوین مطمئن برای ذخیره‌سازی دارایی های دیجیتالی تان میباشد. کیف پول بیت کوین انواع مختلفی شامل نرم افزاری، سخت افزاری و تحت وب دارد که هر کدام از ضریب امنیتی متفاوتی برخوردار هستند.

آشنایی با اتریوم

7

آشنایی با ارز رمزپایه اتریوم (Ethereum) ؛ ملکه ارزهای دیجیتال

اتریوم پلتفرمی متن باز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که به توسعه دهندگان امکان ساخت و گسترش برنامه های کاربردی غیرمتمرکز (DApps)، قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) و دیگر برنامه های پیچیده مالی را می دهد. این برنامه‌ها تحت نظارت هیچ سازمان و نهادی نخواهند بود و تراکنش‌ها و معاملات روی شبکه اتریوم به صورت کاملاً مستقل از بانک‌ها یا سایر نهادهای مالی انجام می‌شوند.

8

معرفی بهترین کیف پول های اتریوم (ETH)

اتریوم بعد از بیت کوین بیشترین سرمایه در گردش را در بازار ارزهای دیجیتال دارد و یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه دنیا میباشد. اگر به دنبال خرید و نگهداری اتریوم هستید، برای ذخیره سازی مطمئن کوین های ETH خود باید بهترین کیف پول اتریوم را انتخاب کنید.

آشنایی با ریپل

9

آشنایی با ارز رمزپایه ریپل (Ripple) ؛ انتقال پول در کمترین زمان با کمترین هزینه

ریپل پروتکلی متن باز است که به منظور انجام تراکنش ها با سرعت بیشتر و هزینه کمتر طراحی شده است. هدف اصلی ریپل ایجاد شبکه ای بین المللی مبتنی بر بلاک چین به منظور ارتباط بانک ها و موسسات مالی در سراسر دنیا است تا انجام تراکنش ها با سرعتی بالاتر و هزینه ای کمتر انجام شود.

10

معرفی بهترین کیف پول های ریپل (XRP)

در حال حاضر به راحتی از طریق تعداد زیادی از صرافی های ارز دیجیتال می‌توانید ریپل خرید و فروش کنید، اما قبل از خرید باید کیف پولی مطمئن و امن برای نگهداری آن انتخاب کنید. کیف پول‌های زیادی وجود دارند که ریپل را پشتیبانی می‌کنند؛ بنابراین چالش اصلی انتخاب بهترین گزینه میان آنها خواهد بود.