10 صندوق سرمایه گذاری برترِ درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه (اسفندماه 98)

10 صندوق سرمایه گذاری برترِ درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه (اسفندماه 98)

در این گزارش بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه از تاریخ 15 بهمن تا 15 اسفند ماه 98 را بررسی کرده و لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در این یک ماه را برای مخاطبین سیگنال رتبه بندی کرده‌ایم، تا با دید بهتری در صندوق های سرمایه گذاری سپرده‌گذاری نمایند.

کرونا و جذاب‌تر شدن صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت!

در حالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان اکثر بورس های کشورهای بزرگ افت‌های تاریخی را تجربه کرده‌اند، سرمایه گذاران سرمایه شان را از سهام بیرون کشیده و به سمت صندوق های با درآمد ثابت رفته اند.

این شرایط در تنش ها و اوضاع نامساعد اقتصادی قابل پیشبینی و درک است. ارزش نقدینگی در صندوق های درآمد ثابت زیاد شده و جذابیت تازه ای به این ابزار کم ریسک مالی بخشیده است.

برای سرمایه گذاران در تمام دنیا هیچ چیز به اندازه خیال آسوده و مطمئن مهم نیست. به همین دلیل یکی از گزینه های کم ریسک و قابل اتکا در دنیا صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می باشد.

از طرفی صندوق هایی که پرداخت سود منظم و دوره ای داشته باشند برای عده دیگری از سرمایه گذاران حائز اهمیت است. کسانی که مایلند از سرمایه گذاری شان کسب سود کنند و برای خرج و مخارج روزانه از محل سرمایه گذاری خود استفاده کنند. خوشبختانه در کشور ما صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی تاسیس شده است که این نیاز را برطرف کرده است.

دریافت سود ماهیانه با صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت

کارشناسان سیگنال در نیمه هر ماه به بررسی وضعیت بازدهی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و با پرداخت سود ماهانه می پردازد.

10 صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت برتر با پرداخت سود ماهانه در اسفند ماه 98 در حالی معرفی می شوند که رشد بازار سرمایه همچنان ادامه دارد و گویا شاخص کل بورس تهران به این زودی ها خیال اصلاح و استراحت ندارد.

در این گزارش صندوق هایی که همانند بانک ها در بازه زمانی یک ماهه پرداخت سود دارند را بررسی می کنیم.

 به طور کلی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای محقق شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند. صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

توجه: در این گزارش بازدهی صندوق های نیکوکاری درآمد ثابت در نظر گرفته نشده است. این امر به این دلیل است که صندوق های نیکوکاری، تمام سود های محقق شده را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند.

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه

برترین صندوق سرمایه گذاری  درآمد ثابت در یک ماه اخیر صندوق مشترک اندیشه فردا بود که 10.37%  بازدهی کسب نمود.

این صندوق قبلا یه دلیل آنکه اطلاعات نادرستی منتشر می کرد از بررسی های کارشناسان سیگنال کنار گذاشته شده بود اما اخیرا و با تمدید مجوز فعالیت این صندوق از جانب سازمان بورس، مجددا به لیست مورد بررسی ما برگشته است.

صندوق مشترک اندیشه فردا تحت مدیریت شركت مشاور سرمايه گذاري ارزش پرداز آريان فعالیت می کند.

خالص ارزش دارایی این صندوق بالغ بر 500 میلیارد ريال است. در این صندوق 29 درصد حجم دارایی به اوراق با درآمد ثابت، 57.8 درصد به سپرده‌های بانکی، 6 درصد به خرید سهام و 6.2 درصد نیز به سایر دارایی ها اختصاص دارد.

صندوق مشترک گنجینه الماس پایدار با کسب بازدهی 7.47 درصدی در رتبه دوم بهترین صندوق های درآمد ثابت با پرداخت سود در اسفند ماه 98 قرار گرفت.

در جدول زیر لیست 10 صندوق برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه در اسفند ماه 98 آمده است:

رتبهنام صندوقبازده ماهانه (درصد)معادل سالیانه(درصد)
اولمشترک اندیشه فردا10.37124.44
دوممشترک گنجینه الماس پایدار7.4789.64
سوممشترک صنعت و معدن6.4977.88
چهارمآتیه ملت4.0748.84
پنجمیکم کارگزاری بانک کشاورزی3.8446.08
ششمگسترش فردای ایرانیان3.7044.4
هفتمنگین رفاه3.5442.48
هشتممشترک سپهر تدبیرگران3.3940.68
نهممشترک صبای هدف3.2939.48
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سیگنال کاشکی زودتر پیدات میکردم نزدیک به دوسال پول بی زبون را در صندوق ره آورد آباد بانک مسکن با سود ماهانه ۱.۸ گذاشته بودم که ماهی یک میلیون و پانصد برای صد میلیون سپرده پرداخت میکرد !!!!!! ولی از وقتی با تو آشنا شدم اولین کارم فرار بزرگ از بانکهای با صندوقهای مشترک ثابت بود . الان خیلی از صندوقها و بورس بازدهی ماهانه ۲۵ تا ۳۰ درصد دارن که گذاشتن پول در صندوقی با بازده ماهانه ۱.۵ تا ۱.۸ ظلم بزرگیه به سرمایه شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. خوشحالیم که تونستید سود خوبی کسب کنید. با ما همراه باشید.

  • رحیم همتی

   سلام ۱.۸ یعنی ۱۸درصد بوده ؟

   • سلام
    ۱.۸ درصد . حدود یک و نیم ماهی برای صد تومن

 • ح اریا

  با تشکر چرا از گنجینه الماس دی چیزی گفته نشده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. ممنون از دقت شما. به لیست اضافه شد.

 • چرا بازدهی ETF نسبت به غیر ETF اینقدر متفاوت و بالاتر است؟ لطفا جداگانه تشریح کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. این اتفاق مطلق نیست و ممکنه صندوق غیرقابل معامله ای هم باشه که سود بیشتری نسبت به یک صندوق ETF داشته باشه و بالعکس. موفقیت یک صندوق برمیگرده به عملکرد خوب مدیریت اون صندوق و سهامی که در پرتفوی صندوق خریداری شده.

 • رحیم همتی

  خسته نباشید.خواستم بدونم ک صندوق مشترک اندیشه فردا ک ک بازده ۱۰.۳۷ داره یعنی ماهیانه ۵۰میلیون پول چند درصد سود میده ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. اگر سیو سود نداشته باشه باید چیزی حدود 5 میلیون سود پرداخت کنه. اما اگر سیو سود داشته باشه قسمتی از سودتون رو بهتون پرداخت میکنه و بقیشو به ارزش واحدهاتون اضافه میکنه و از سود مرکب هم بهره می‌برید.

 • رحیم همتی

  سلام میشه این درصدارو توضیح بدین من متوجه نمیشم این ۱۰.۳۷ درصد الان ماهیانه هست یا سالیانه اگه ماهیانه هست ک بانک ۲۰ درصد میده ک بیشتره چطور پس میگین صندوق ثابت سود بیشتری میده ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. بانک سود 20 درصد در سال داره ک ماهیانش (تقسیم بر 12) میشه 1.66 درصد بنابراین صندوقی که 10.37 درصد بازدهی ماهیانه داشته یعنی تقریبا 7 برابر بانک در ماه به شما سود میده.

 • سلام و درود ، من از بین صندوق امین یکم و اندیشه فردا و گنجینه الماس یکی را می خواهم انتخاب بکنم ، لطفا راهنمایی کنید و جهت خرید توصیح کامل بفرمایید که از پورتفوی بورس آنلاین باید بخرم یا مراجعه به صندوق ؟ و بعد آخر هرماه سودش کجا واریز میشه

 • محمدرضا

  سلام از چ طریقی میتونم پولم رو توی صندوق مشترک اندیشه فردا بزارم؟

 • وقت بخیر
  اکثر صندوق های درآمد ثابت توی سایت خودشون یه همچین بازدهی‌ای نیست و راجع به ۲۲,۲۳ درصد سالانه صحبت میکنند. دلیلش چیه؟ بازدهی سالانه واقعی این صندوق ها رو کجا میشه دید؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز. تمامی این اطلاعات معتبره و از سایت خود صندوق ها استخراج شده. کافیه به سایت هر صندوق و قسمت بازده صندوق مراجعه کنید و اعداد رو بصورت ماهیانه از همین بازه زمانی که در مطلب ما هست بررسی کنید، میبینید که اطلاعات مشکل نداره. معتبرترین و جامع ترین سایت برای صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال است.

 • سروش هادوی

  سلام. میخوام بیام بازار بورس از کجا شروع کنم؟

 • سلام صندوق برای سرمایه گذاری با سود ماهانه امین یکم یا سپاس کدومش بهتره؟

 • کارشناس تیم سیگنال

  سلام دوست عزیز. خیر این صندوق پرداخت سد دوره ای نداره. لیست صندوق های سرمایه گذاری با پرداخت سود دوره ای رو میتونید از این لینک مشاهده کنید.

 • ببخشید یعنی اگه من صد ملیون تومان پول توی صندوق مشترک اندیشه فردا بزارم ماهی ده ملیون تومن به من صود میده؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   برای اطلاع از نحوه و مقدار پرداخت سود به سرمایه گذار در این صندوق با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید.

 • رضا آقاعلیخانی

  سلام،به چه صورت میتوان وارد این صندوق ها شد؟مثل بورس هست؟

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
28 فروردین 1400