گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 4480 واحدی عدد 1 میلیون را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با کاهش 121 واحدی به عدد 324 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7.56 میلیارد سهم طی 1.2 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 10662 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 0.43 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش تقاضا کار خود را آغاز نمود ولی رفته رفته با افزایش عرضه ها بیشتر صفوف خرید عرضه و بر صف های فروش افزوده شد. پر تقاضاترین گروه که اکثر نمادهای موجود در آن در مثبت و در صف خرید معامله می شد گروه بانکی بود. همچنین در معاملات امروز شاهد رشد شاخص کل و افت شاخص هم وزن بودیم که نشان دهنده این مطلب است که شرکتهای با ارزش بازار پایین تر افت بیشتر را نسبت به شرکت های با ارزش بازار بالاتر تجربه کرده است و فشار فروش در شرکت ها با ارزش بازار پایین تر بیشتر است. در معاملات امروز سایپا با رشد 109 درصدی و صف خرید کار خود را آغاز نمود و رئیس شورای رقابت اعلام کرد بر اساس فرمول قیمت گذاری جدید، خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو10درصد و گروه صنعتی سایپا 23 درصد افزایش قیمت خواهند یافت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص
1.047.671324.7421.873.123
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
7.561106613932068
P/EP/SP/B
214.7810.36

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات (میلیون)ارزش معاملات (میلیارد)قیمت پایانی (ریال)قیمت آخرین معامله (ریال)
وبملت634133042095620600
فملی49183241693816936
پترول30331171028910302
وخارزم23227911200811900

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات (میلیون)ارزش معاملات (میلیارد)قیمت معامله بلوک (ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
فارس 28514211658916842

بیشترین درصد افزایش و کاهش قیمت نمادها در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

وسکاب: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

کترام: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

لکما: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص کاهش حجم قرارداد شرکت ارتباطات سیار.

کتوکا: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

وخارزم: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص  تسویه تسهیلات مالی.

پخش: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص دریافت اوراق اخزا.

چفیبر: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص دریافت سند ششدانگ اراضی رشته رود.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس و فرابورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1.  مدیر تحقیق و توسعه شرکت بورس تهران از آماده‌سازی طرحی در این شرکت خبر داد که در صورت عملیاتی شدن، صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق‌ها را از طریق سامانه معاملاتی بورس امکان پذیر می‌کند .
 2. معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: از آنجایی که واحدهای مسکونی در یک مجتمع قیمت یکسانی ندارند، بنابراین راه اندازی بورس املاک و مسکن با مشکلاتی در نرخ گذاری مواجه می‌شود.
 3. رئیس سازمان خصوصی سازی تعیین تکلیف مدیریت سهام عدالت مشمولان را یکی از موارد مهم برشمرد و گفت: آزادسازی اینگونه خواهد بود که ظرف ۶ ماه آینده بتوانند تا ۲۰ درصد سهام را بفروشند.
 4. رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود تحریم های ظالمانه و انتظار دشمنان برای فروپاشی اقتصاد، خوشبختانه با تصمیم های صحیح مجموعه اقتصادی دولت و بانک مرکزی، شاهد ثبات اقتصادی و رشد اقتصادی غیرنفتی بوده ایم. رئیس کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای اعمال محدودیت های جدید برای مبارزه با سفته بازی و برنامه دولت برای جبران کسری بودجه خبر داد و گفت: به جایی رسیده ایم که بانک ها از بانک مرکزی درخواست می کنند نرخ سود را کاهش دهند.
 5. به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، هم اکنون حضور چهار شرکت صبا ایده، کافه بازار به صورت انفرادی بدون حضور هلدینگ هزار دستان، تپسی و دیجی‌کالا در بورس قطعی شده اما جزییات در حال نهایی شدن است و با پیگیری‌های متعدد باید گفت مراحل ورود اولیه و عرضه سهام تا کمتر از شش ماه آینده نهایی می‌شود.
 6. معاون دادستان کل کشور اعلام کرد: اکنون به خودرو به‌عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه می‌شود و برخی احساس می‌کنند که کالا می‌تواند مانند دلار و سکه باشد. معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بین قیمت کارخانه و بازار تفاوت فاحشی وجود دارد که از جمله دلایل آن می‌توان به حضور دلال‌ها، نوع ثبت‌نام و دیگر موارد اشاره کرد. وی ادامه داد: در همین مورد، رئیس قوه‌قضائیه پیشنهاد عرضه خودرو در بورس را ارائه داده‌اند. وی گفت: اگر خودرو در بورس بیاید با کارهای کارشناسی انجام شده، هم تولید افزایش خواهد یافت و هم قیمت کاذب از بین می‌ رود.
 7. محمود گودرزی درباره برنامه بورس تهران برای ورود شرکت‌های جدید به بازار سهام  گفت: درج نماد شرکت زرماکارون در مراحل نهایی قرار دارد و در صورت انتشار گزارش‌های مدنظر در کدال، سهام این شرکت اوایل خرداد ماه عرضه اولیه خواهد شد.
 8. حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را برای سهام خود انتخاب کرده اند چه زمانی به شرکت‌های سرمایه گذار استانی واگذار می‌شود؟ اظهار کرد: طی نشست‌هایی که در ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت برگزار شده قرار بر این شد تا سهام‌های عدالت در تاریخ ۸ خرداد ۹۹ به این شرکت‌ها واگذار شود.
 9. شرکت ایتالران(کایتا) از فروش دستگاه ها و ماشین آلات مازاد و ضایعات خبر داد.
 10. شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش(تاپکیش) از شرکت در مزایده خرید املاک شرکت گسترش ساختمانی لوتوس پارسیان خبر داد.
 11. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از فروش 1086 میلیارد تومان از سهام تحت مالکیت خود خبر داد.
 12. شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی(وپترو)  از صدور رای دادگاه مبنی بر رد خواسته شرکت بر بطلان قرارداد مشارکت مدنی با بانک اقتصاد نوین خبر داد.
 13. شرکت شوکو پارس(غشوکو) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران