چراغ سبز دلار به صعود بازار سرمایه

قیمت دلار راهی تا شکستن رکورد قیمتی امسال ندارد؛ مرز حساس حوالی ۲۸۳۵۰ تومان که انتظار می‌رود در این سطح دلار با مقاومت مواجه باشد.

دلار پیش از این ۶ شهریور سقف ۲۸۳۳۰ تومانی را تجربه کرده بود که پس از وعده‌های دولت در ارتباط با آزادسازی برخی ارزهای بلوکه شده، دستور رئيسی برای کنترل فوری بازار ارز و امید به ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای از آن عقب‌نشینی کرد. اما در فاصله تنها یک ماه شاهد بازگشت نرخ ارز به این سطح هستیم.
امروز هم روند افزایشی نرخ ارز تا سطح ۲۸۲۰۰ تومان ادامه یافته است. خبر مهم دیگر که به افزایش خریدها دامن زد گزارش رویترز درباره رایزنی آمریکا با پکن و فشار برای کاهش واردات نفت چین از ایران بود. طبق برآوردها ایران روزانه حدود ۵۰۰ هزار بشکه نفت به چین صادر می‌کند که این رقم اوایل سال جاری حتی حدود ۸۰۰ هزار بشکه هم تخمین زده می‌شد. افزایش صادرات نفت ایران به چین پس از روی کار آمدن بایدن در آمریکا عاملی است که بسیاری از کارشناسان، آن را در کشیده شدن ترمز رشد قیمت دلار در سال گذشته موثر می‌دانستند. حال با تیره شدن چشم‌انداز احیای برجام و در کنار آن امکان بسته‌تر شدن روزنه فروش نفت، افق منابع ارزی کشور بار دیگر نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

در این برنامه به بررسی آخرین اخبار و اتفاقات بازار های مالی از جمله بورس، ارزدیجیتال و طلا و ارز پرداختیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • البته پر واضع است که صعود دلار به نزول بورس و بلعکس می باشد مگر بانک مرکزی در مقابل بازار سرمایه قرار نگیرد که این مسئله را دولت باید مستقیا و با دستور کتبی اصلاح نماید تا ارتباط دلار با بازار سرمایه قطع گردد