ارز

اخبار و مقالات

مذاکرات ونزوئلا و روسیه برای حذف دلار از تجارت دوجانبه
تسنیم –
کاراکاس در حال گفتگو با مسکو در مورد امکان استفاده از روبل روسیه در معاملات دوجانبه و کنار گذاشتن دلار است.
پوند انگلیس در پایین‌ترین سطح چهارماهه
دنیای اقتصاد –
افزایش نگرانی‌ها از برگزیت بار دیگر به کاهش ارزش پوند در معاملات ارزی انجامید.
تقابل خبری در بازار ارز
دنیای اقتصاد –
در اولین روز هفته، دلار از محدوده ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومانی عقب‌نشینی کرد و سکه تمام بهار آزادی تا مرز ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی پایین رفت. روز شنبه، شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. با وجود این افت، دلار یک بار دیگر در محدوده ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی حمایت شد و نقطه حمایتی خود را حفظ کرد. البته برخی فعالان، عنوان می‌کردند که پس از ساعت ۴ بعدازظهر قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کرد و به زیر محدوده یاد شده رفت، امری که می‌تواند روند بازار در روز جاری را تحت‌تاثیر قرار دهد.
شروع آرام هفته‌ در بازار ارز
تجارت‌نیوز –
دیروز شنبه دلار در صرافی ملی 14 هزار و 550 تومان تعیین شد و بر این اساس از محدوده ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد و سکه تمام تا مرز ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی پایین رفت.
معایب روش واردات بدون انتقال ارز
فارس نیوز –
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به برخی مصوبات هیأت دولت با موضوع واردات بدون انتقال ارز اشاره کرد و گفت: اگر این واردات، با ارز بازار آزاد صورت گیرد، در نهایت منجر به عدم کنترل بازار و افزایش نرخ ارز و حتی پولشویی خواهد شد.
قیمت لحظه‌ای ارز امروز ۹۸/۲/۲۸
تجارت نیوز –
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی امروز شنبه اعلام شد و بر این اساس بهای دلار و یورو نسبت به پایان وقت پنج‌شنبه با کاهش 100 تومانی روبرو بوده‌اند.
شمارش معکوس برای کشف قیمت واقعی دلار
خبرآنلاین –
تحلیلگران اقتصادی معتقدند اگر بازار متشکل ارزی مصنوعی نشود و به عبارتی، در این بازار قیمت‌گذاری دستوری اتفاق نیفتد، در روزهای آینده شاهد آرامش بازار ارز و حتی کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.
همتی: 60 درصد ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشت
ایرنا –
رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت که با توجه به برآورد ارز خالص صادراتی با محاسبه هزینه های مبادلاتی ناشی از تحریم و متداول بودن تسویه ریالی صادرات در نیمه نخست پارسال، تاکنون 60 درصد ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشته است.
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
29 اردیبهشت 1398