تحلیل و بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان ماه 98 | صندوق ارزش کاوان آینده

تحلیل و بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان ماه 98 | صندوق ارزش کاوان آینده

بهترین و پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری در آبان ماه 98 بر اساس بررسی های کارشناسان سیگنال در گزارش تحلیلی 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در آبان ماه سال 98،  صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده بود.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان آینده در آبان ماه سال 98

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده از اوایل سال 1388 فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ارزش کاوان آینده توانست بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری سهامی را در آبان ماه 98 با ثبت بازدهی خیره کننده 13.68% کسب کند. این مقدار بازدهی در مقایسه با بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در نیمه نخست سال 98 کمتر است اما با توجه با افت شاخص کل در مهر ماه و آبان ماه 98 و به دنبال آن کاهش بازدهی ها در اکثر صندوق های سرمایه گذاری، عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده بسیار خوب بوده است.

عملکرد فوق العاده صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده در شرایطی که اوضاع بازار سرمایه در آبان ماه 98 زیاد جالب نبود مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. بازدهی مثبت صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده در آبان ماه 98 نشان از مدیریت حرفه ای و کارشناسانه آن است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گزارش تحلیل و بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری که ماهانه از سایت سیگنال خدمت همراهان گرامی ارائه می شود، به بررسی سبد سهام تحت مدیریت این صندوق بپردازیم.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان اینده

ترکیب دارایی بهترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در آبان ماه 98 ارزش کاوان اینده

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده نشان می دهد که این صندوق که از نوع صندوق‌های سهامی است، 91.8% از دارایی هایش را در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس کشور سرمایه گذاری کرده است.

لازم به ذکر است در این نوشته، 5 سهم موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده که بالاترین ارزش را دارند؛ به ترتیب مورد بررسی قرار گرفته است. برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند.

مبنای این تحلیل صورت وضعیت پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده منتهی به 25 آبان ماه 1398 در سایت اختصاصی صندوق ارزش کاوان آینده به نشانی (http://arzeshkavanfund.ir) است.

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان آینده

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :    794,085,166,155 ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  157.69%
مدیر صندوق : شركت سبدگردان آسال
ردیفنام نمادنام شرکت درصد از کل پرتفوی
1فاراک ماشين‌ سازي‌ اراك‌ 9.46%
2خمحرکه نيرو محركه‌ 8.72%
3وپاسار بانك پاسارگاد 7.1%
4وخارزم سرمايه گذاري خوارزمي 6.59%
5وتوشه سرمايه‌ گذاري‌ پارس‌ توشه‌ 6.37%

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده می پردازیم.


فاراک


سهم ماشين‌ سازي‌ اراك‌ با نماد ” فاراك ” یکی از پرطرفدارترین نماد های گروه خودرویی ست که در آبان ماه98 همواره جزو نمادهای پربیننده بورس بوده است. همانطور که در نمودار سهم فاراک مشاهده می شود، روند غالب این سهم روند صعودی ست. اخیرا روند صعودی سهم شتاب زیادی گرفته است و اصطلاحا رشد شارپ داشته است. همین امر ریسک نگهداری و یا اضافه کردن حجم به معاملات را زیادتر می کند. با این حال از نظر ایچیموکو روند صعودی می تواند حداقل تا مقاومت بعدی در محدوده 333-345 تومان ادامه داشته باشد. در حال حاضر مقاومت 275 تومان می تواند برصت ورود جدید برای معامله گران را فراهم کند. در صورتی که قیمت به این ناحیه پولبک داشته باشد، ورود کم ریسک تر خواهد بود. محدوده 275 تومان به دو دلیل حائز اهمیت است. یکی آنکه یکی از نسبت از مهم در فیبوناچی اکسپنشن است و دومین دلیل هم به سنکواسپن فلت شده در گذشته نمودار برمی گردد.

سهم فاراک - بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

خمحرکه


سهم نيرو محركه‌ یکی از سهام گروه خودرویی ست. همین که صندوق ارزش کاوان آینده به دو سهم در صنعت خودرو توجه داشته است به تنهایی حائز اهمیت است. روند حرکت قیمت در سهم خمحرکه صعودی ست و پس از رشدی که داشته است هم اکنون کمی در حرکت افقی در حال حرکت است. با توجه به اینکه تن کان سن(خط قرمز) نزدیک نمودار است انتظار داریم این خط نقش حمایتی داشته باشد و کی جون سن(خط آبی) به سمت نمودار حرکت کند. وضعیت ابر کومو نیز از نظر ایچیموکو مناسب حرکت صعودی تلقی می شود. تا زمانی که محدوده حمایتی 616 تومانی حفظ شده باشد، دیدگاه ما به سهم خمحرکه همچنان صعودی خواهد بود. اهداف قیمتی در صورت تحقق سناریوی صعودی محدوده های تعیین شده در حوالی 966 و 1120 تومان است.

سهم خمحرکه - بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وپاسار


بانک پاسارگارد با نماد”وپاسار” از جمله سهم های گروه بانک ها و موسسات اعتباری ست. وضعیت قیمت سهم از نظر تکنیکالی وضعیت مطلوبی ست. قیمت به ناحیه حمایتی 190-200 تومان واکنش مثبت داشته است و هم اکنون میانگین متحرک(21 روزه) را نیز شکسته ست که این امر امتداد حرکت صعودی را نوید می دهد.میانگین متحرک را می توان به عنوان حدضرر داینامیک در نظر گرفت و تا زمانی که اهداف قیمتی محقق شود، با سهم وپاسار همراه بود. اهداف قیمتی وپاسار محدوده های مقاومتی 265-270 تومان و 300-310 تومان خواهد بود.

سهم وپاسار - تحلیل پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وخارزم


شرکت سرمايه گذاري خوارزمي با نماد “وخارزم” از جمله سهم های گروه سرمایه گذاری هاست.

با توجه به اصلاح قیمت تا محدوده حمایتی 150-155 تومان و قرار گرفتن خطوط ایچیموکو در روبروی هم(نشانه برگشت روند نزولی) انتظار داریم تا قیمت از همین ناحیه با تقاضا روبرو شود و با شکست ابر کومو به سمت اهداف 210-215 تومان و 235 تومان حرکت کند. در صورتی که ناحیه حمایتی 150-155 تومان به سمت پایین شکسته شود، دیدگاه ما به روند صعودی قیمت تغییر خواهد کرد.

سهم وخارزم - بتحلیل پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری در سهام در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وتوشه


شرکت سرمايه‌ گذاري‌ پارس‌ توشه با نماد “وتوشه” از جمله سهم های گروه سرمایه گذاری هاست. این مسئله هم در نوع خود جای تامل دارد که صندوق ارزش کاوان آینده مقدار زیادی از سرمایه گذاری های خود را در صنعت های مشابه انجام داده است. به طوری که در بین پنج سهم برتر پرتفوی صندوق، دو سهم از گروه خودرویی و دو سهم از گروه سرمایه گذاری هاست. این مسئله باعث می شود در نظر گرفتن ریسک تنوع در مدیریت سهام در این صندوق جای بحث بیشتری داشته باشد.‌

در سهم وتوشه از نظر تکنیکالی حرکت قیمت در کانال صعودی در حال نوسان است. با توجه به کف سازی قیمت در کف کانال صعودی انتظار داریم با شکست قیمت از ابر کومو حرکت صعودی به روند خود ادامه دهد. در صورتی که قیمت به ابر کومو پولبک داشته باشد، فرصت ورود مجدد و کم ریسک تر را برای سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد. اهداف قیمت در صورت تحقق سناریوی صعودی محدوده های 880 تومان و 1020 تومان است. مهمترین محدوده حمایتی سهم که می تواند نقش ناحیه خروج از ضرر را نیز ایفا کند؛ محدوده 650 تومان است.

سهم وتوشه - بررسی و تحلیل بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام. برام یه سوال پیش آمده که این که چطور و از کجا می توان دید که هر صندوقی کدام سهام را در پورتفویش دارد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس.

  • سلام دوست عزیز
   در سایت کدال و سایت هر صندوق این اطلاعات قابل رویت است.

 • من در چند صندوق سرمایگذاری کردم چند هفته است میخوام ابطال بزنم نمیشه یا سایت در دسترس نیست یا مراجعه حضوری ندارند. این مغایر با اساسنامه و امید نامه و حتی قانون سرمایگذاری در بورس نیست؟ تمام سرمایم سوخت و از بین رفت. حتی نمتونم اون خورده تتمه اش که باقی مونده بیارم بیرون. این کجا مرسومه؟ همین جزء ناچیز رو هم میخوان بسوزه. بابا پولم میخوام زور که نمیگم. همش میگفتن بیارید در بورس بانک که محل سرمایگذاری نیست. حالا نمیتونی ابطال بزنی. شما را بخدا قسم راهنمایم کنید. رسیدم به آخر. هر چی داشتم رفت حتی نمیتونم اون تهشم بگیرم.

 • سلام .من میخواستم بپرسم حداقل تعداد واحدی که میشه خرید کرد چقدره ؟هر واحد صندوق ارزش حدود ۱۶ میلیون هست ؟ و حداقل چند واحد میشه خرید گرد ؟

  • سلام دوست عزیز
   حداقل میزان مجاز به اندازه یک واحد سرمایه گذاری ست.

 • باسلام
  جناب پس چرا پرتفوی صندوقها بروزرسانی نمیشه
  حداقل ماهی یکبار یا سه ماه یکبار

  • سلام دوست عزیز
   پرتفوی هر صندوق در سایت صندوق به طور ماهانه منتشر می شود.

 • سلام ، این صندوق کلا دوتا شماره تلفن داره که هردو از دسترس خارج ، سایت صندوق از دسترس خارج ، اصلا جوابگو نیستند . من صندوق افق روشن خاورمیانه هم واحد خریدم ،بسیار با نظم و مرتب و پاسخگو . حداقل در ساعات اداری جواب مردم را بدهید تو صندوق ارزش کاوان هیچ کس پاسخگو نیست .

 • سلام ، صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده اصلا جواب تلفن نمی دهند . سایت خراب و و سرمایه گذار چطور پیگیر سرمایه گذاری و… باشه . لطفا بفرمایید ما چطور می توانیم صدور و ابطال بزنیم

 • با سلام
  احتراماً این سیاست که سبدگردانها یا صندوقهای سرمایه گذاری سرمایه های مردم را بسمت تولیدات حیاتی و پرسود ویا ساختارهای بسیار پردرآمد مثل راههای ارتباطی با تولید انرژی‌های نو یا رشد اقتصادی سریع سوق می‌دهند بسیار کار زیبایی است اما واقعاً باید این سیاست‌ها بهتر وپایدارتر شود وهر روشی که بتواند به ارزشمندتر وسودمندتر شدن تولیدات واقلام صادراتی و بازار صادراتی هم کمک کند باید جزو برنامه‌های بیشتر سرمایه گذاران باشد و اگر سیاست‌های درستکارانه محکمی دراین کار‌ها تدوین شوند برای همیشه مردم ایران از ثروتمندترین مردمان جهان با امکان رشد در هر زمینه‌ای درکشور خواهند بود
  امیدوارم خدا کمکمون کنه همه‌ی ما باهم به بهترین کشور جهان درتمامی موضوعات تبدیل شویم

  • سلام دوست عزیز
   نظر شما بسیار درست و قابل اجرایی شدن است.
   اگه ساختار صندوق های سرمایه گذاری به درستی به مردم معرفی بشه در هر زمینه ای میشه صندوق مخصوص به اون رو تعریف کرد و براش تامین مالی انجام داد. مثلا به جز صندوق هایی که الان در بازار بورس کار می کنند، صندوق های پروژه تعریف شدند که بر زمین و ساختمان تمرکز می کنند. یا اینکه صندوق هایی مخصوص حمایت از تولیدات سینمایی قرار است تشکیل بشه. اگه این کارها گسترش پیدا کنه، نیاز به تامین مالی از بانک ها کم میشه و سرمایه های عمومی مردم در همه زمینه های تولیدی، صنعتی و خدماتی به جریان در میاد و قطعا سودش هم از سپرده های بانکی بهتر خواهد بود.
   ممنونیم از نظرتون.

 • سلام.چرا ی ماه اخیر بازده صندوق خیلی خیلی کم شده نسبت ب صندوقای دیگه

 • سلام وتشکر از برنامه خوب سیگنال _درمورد صندوق های سرمایه گذاری لطفا اطلاعات دقیق تر اراعه شود چرا که بجز سوداوری موارد امنیت فکری وروانی سهامداران هم اهمیت دارد _الان صندوق کاوان به دلیل سوداوری بالا در رتبه اول برنامه سیگنال قرار دارد ولی به دلیل عدم پاسخگویی و یا ابطال سهام مردم ناراضی هستن و هیچ گونه آیتم رضایت مندی در برنامه وجود ندارد!! لطفا در معرفی صندوق های سرمایه گذرای کمک کنید _باتشکر از برنامه سیگنال

  • سلام دوست عزیز… سیگنال هیچ صندوقی رو تایید یا رد نمیکنه. در ضمن رتبه بندی صندوق ها بر اساس بازدهی سالانه آنها انجام شده است. برای انتخاب صندوق مناسب باید موارد مختلفی رو در نظر گرفت که یکی از آنها بازدهی صندوق می باشد. برای اطلاعات بیشتر جهت انتخاب صندوق مناسب به این لینک مراجعه کنید.

 • من ارومیه. هستم. میخوام در صندوق کاوان آینده عضو بشم. آیا شعبه ارومیه دارید؟ لطفا آدرس و شماره تلفن را ارسال بفرمایید. با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   از راه های ارتباطی که در سایت صندوق ارائه شده است استفاده کنید.

 • سلام سوال من اینه که وقتی تو بازدهی این صندوق نوشته ۸۰۰درصد یعنی ارزش هر سهم خریداری شده توسط سرمایه گذارها۸ برابرشده؟؟؟

 • با سلام

  1- من در سامانه سجام ثبت نام کردم. میخواستم برم برای احراز هویت. آیا این صندوق سرمایه گذاری خودش کارگزای هم هست که دو بار نیاز به احراز هویت نباشد؟
  2- کدام یک از کارگزاریها خودشان صندوق سرمایه گذاری هم دارند؟

  • سلام دوست عزیز… صندوق ها یک ساختار قانونی مجزا از کارگزاری ها دارند. ممکن است یک کارگزاری اقدام به تاسیس صندوق سرمایه گذاری کند. صندوق ارزش کاوان آینده مربوط به شرکت سبدگردان آسال هست و زیر نظر کارگزاری فعالیت نمی کند. برای اطلاع از نوع مدیریت صندوق ها میتونید به صفحه صندوق های سرمایه گذاری در این لینک مراجعه کنید و نام مدیر صندوق رو مشاهده کنید.

 • سلام وقت بخیر. جسارتا الان امکان صدور واحد در صندوق سرمایه گزاری ارزش کاوان اینده فراهم هست؟ اگر نه کی امکان صدورش هست ؟

 • سلام. دوستان ، صندوق بسیار خوبی هستش که سرمایه گذار اصلیش بیمه ایران هست ، شما اول ثبت نام میکنی در سایتشون،بعد یه فرم داخل سایتشون هست که از کافی نت یا خودتون پرینت میگیرید پر میکنید و دوباره عکس یا اسکن میکنیدبا فیش واریزی که چقدر میخاین سرمایه گذاری کنید مثلا 100 میلیون، بعد به این ایمیل ،info@asalinvest.ir میکنید اون فرم رو ارسال میکنید ، قیمت هر سهم مثلا امروز پانزده میلیون وهفتصد تومان هست ،یه تعداد سهم بهتون تعلق میگیره الباقی پول به حسابتون حواله میشه(که شما در روند ثبت نام مثله سجام یه شماره حساب معرفی میکیند) ،ولی اول تو سایت ثبت نام کنید تایید میشه فوری ثبت نامتون، والبته شما باید قبلش در سجام ثبت نام کرده باشید، هر سوالی هم داشته باشید با ایمیل جوابگو هستن ،
  در مورد ابطال کردن هم با همون ایکیل در تماس باشید سریع جواب میدن ،
  وشما کافیه به سایتشون که خیلی راحت در گوگل سرچ کنید سایت ارزش کاوان متصل میشید صفحه ورود کاملا توضیح داده ،
  ممنون از تیم سیگنال

 • متاسفانه مسئولین صندوق قرارحضوری را برای اخذ قرار داد نمیپذیرند، واین یکی از بزرگترین اشکالات صندوق است!!!! اینکه من تمام داروندارم را واریز کرده وایمیل کنم کجا واینکه حضورا محل را دیده ومهروامضاء کنم وقرار داد بنویسم کجا،حتما شرایط انجام قرارداد حضوری را ایجاد کنید وهمینطور واحدهای سرمایه را افزایش دهید

 • سلام, چرا صفحه صندوق باز نمیشن. نه مستقیم و نه از طریق فیپ ایران. لطفأ راهنمایی کنید. چطوری ثبت نام کنم؟

 • سلام، صفحه بیشتر صندوقها در بورس چندین روز است که باز نمیشوند. نه از طریق مستقیم و نه از روی fipiran شما میونید مشکل کجاست یک هفته بیشتره الان. باتشکر

 • سلام با چه سرمایه ای و چگونه میتونم در صندوق کاوان اینده سرمای گذاری کنم. و تلفن تماس صندوق چنده

  • سلام دوست عزیز… حداقل میزان سرمایه به اندازه خرید یک واحد سرمایه گذاری از صندوق است و قیمت واحد هم روزانه عوض میشه. با مراجعه به سایت صندوق و مشاهده مشخصات میتونید برای سرمایه گذاری اقدام کنید.

 • سلام من چگونه میتونم در صندوق کاوان اینده سرمای گذاری کنم.

 • من چه جوری میتونم باشما تماس بگیرم
  چون اصلا جواب نمیدید
  همش بوق اشغال میخوره
  بر فرض مثال من اگر سرمایه ام صد هزار تومن باشه
  تا آخر ماه اسفند چند در صد به من تعلق میگیره
  اگر یکساله باشه چقدر
  من چه جوری اقدام به ثبت نام کنم
  لطفا سه تا سوال منو جواب بدید

  • سلام دوست عزیز… سیگنال مسئولیتی در قبال عدم پاسخگویی صندوق ها نداره. موفق باشید

 • این صندوق از نظر مشتری مداری خیلی عملکرد ضعیفی داره من میخوام بعد از سه ماه ابطال بزنم هر چی تماس میگیرم اصلا جوابگو نیستند

 • با سلام عملکرد ماهانه صندوق ارزش کاوان نسبت به قبل خیلی پایین بوده من حدودا سه ماه در این صندوق سرمایه گذاری کردم قبلا خیلی بازدهی خوبی داشت ولی چند وقته خیلی ضعیف شده امکان داره همین طور ضعیف بمونه

 • سلام یه سوالی داشتم صندوق هایی مثل ارزش کاوان اینده که صندوق های سهامی هست با چه مقدار پول میشه در اون سرمایه گذاری کرده؟
  کدام قسمت سایت نوشته حداقل و حداکثر چقدر هست؟

  • سلام دوست عزیز… حداقل مقدار به اندازه خرید یک واحد سرمایه گذاری ست و حداکثر سرمایه هم بستگی به سرمایه ثبت شده صندوق و مجورهای سازمان بورس داره.

 • با سلام .با تشکر از تیم خیلی خوب سیگنال..من خیلی دوس داشم تو صندوق ارزش کاوان سرمایه گذاری کنم ،اما نه اسخ دهی در کار بود ونه مشتری مداری…..براهمین پولمو تو سپهر اول صادرات سرمایه گذلری کردم هنوز یه ماه نشده رشد پولمو دارم میبینم وهم لذت میبرم وهم متاسف میشم چرا زودتر صندوقا رو نشناختم وپولم چند ماهی تو بانک بود.صندوق صامن نقد شوندگی هم داره.سپاس مجدد از سیگنال

  • سلام دوست عزیز… همراهی شما افتخار ماست. موفق باشید.

 • متاسفانه این صندوق در سال ۹۹ عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در رده بندی صندوقهای سهامی در نیمه پایینی جدول هست. اصلا راه تماسی ندارن گزینه ابطال را هم از روی پنل حذف کردن … من میخواهم تعدادی از واحدهایم را ابطال کنم اصلا معلوم نیست چطور باید اقدام کرد؟

 • سلام وقت بخیر
  سوالی داشتم از خدمتتون.
  صندوق هایی ک ضامن نقد شوندگی ندارند، پس ما چجوری باید بعدا که لازم شد سرمایمون رو خارج کنیم؟؟

  • سلام دوست عزیز… شما میتونید هر زمان که مایل بودید درخواست ابطال واحد ها رو بزنید. ضامن نقدشوندگی در واقع تضمینی بر نقدشوندگی صندوق است. معمولا صندوق ها برای نقدشوندگی مشکلی ندارند چراکه جریان نقدی زیادی در آنها اتفاق می افته.

 • سلام من مورخه ۹۹،۳،۱۲ مبلغی برای سرمایه گذاری در صندوق ارزش کاوان آینده ریختم .مدارک رو هم ایمیل کردم الان مورخه ۹۹،۳،۱۸ نه برام خرید کرده .نه ایمیل جوابگو هستن .نه تلفن جواب میدن .نه پول برگشت خورده .خیلی جلبه مشتری مداریشون

  • سلام دوست عزیز… قبل از اقدام به سرمایه گذاری حتما باید با صندوق تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید درامد ماهیانه برای خرید صد میلیون سهام چقدر است و ایا میشه بهش اعتماد کرد

 • سلام
  خسته نباشید.
  آیا با سهام عدالت هم میشه سهام این صندوق رو خرید؟

 • با سلام ،ازمشخصات صندوق ضامن نقدشوندگی ندارد ،لطفا توضیح دهید یعنی چی

 • با سلام
  آیا برای اتباع افغانی مقیم ایران هم امکان سرمایه گذاری در این صندوق یا صندوق های سرمایه گذاری دیگر وجود دارد ؟

  • سلام دوست عزیز… در صورت ثبت نام موفق در سامانه سجام مشکلی از این بابت وجود نداره.

 • سلام وقتتون بخیر من میخوام یه تعدادی از واحدهامو ابطال کنم ولی گزینه ابطال داخل سایت نیست آیا صندوق ابطال واحدهاشو برداشته؟؟

  • سلام دوست عزیز .. این مورد را باید صرفا از طریق صندوق پیگیری کنید.

 • سلام خدا قوت تشکر از زحمات مسئولان و نویسندگان سایت خوب سیگنال، با توجه به اینکه ارزش کاوان اصلا و عملا راه تماسی بجز یک ایمیل بسیار عادی جیمیل ندا ه ،و تلفنکه هیچ و ادرس هم حضوری میگویند نه و …. کلا ارتباط با صندوق ارزش کاوان محاله ،ایا اصلا قابل اعتماد هست که سرمایه گذاری کنیم؟ ایا امکان فرار و اختلاس برای این یا هرصندوقی وجود دا ه؟ تضمین نقد شوندگی هم ندا ه تلفن ندا ه ادرس که نداره ،اگر فردا مشکلی بوجود بیاد واقعا امکان پیگیری و دریافت پولمون هست؟

  • سلام دوست عزیز… صندوق ارزش کاوان آینده جزو صندوق های مجوز دار از سازمان بورس در کشور است و تحت نظارت ارگانهای دولتی فعالیت میکنه. سایر مسائلی که اشاره کردید در رابطه با نحوه تماس با صندوق، به مشتری مداری صندوق بستگی داره.

 • با عرض سلام و ادب و احترام و ضمن تبريك عيد سعيد فطر ، متاسفانه صندوقي به اين ارزشمندي و با اين همه خواهان ، بايد حداقل ٢٠ خط تلفن و چندين نفر اپراتور باشد كه به تلفن ها جوابگو باشند ، متاسفانه از اين نظر بسيار ضعيف عمل مي كند و تا بحال موفق نشده ام حتي يكبار تلفن صندوق را بگيرم و صحبت كنم و به نظرم بايد براي سيستم ارتباط با مشتري چاره اي انديشيده شود ، وقتي نمي تونيم تلفني صحبت كنيم چطور بايد اطمينان حاصل كنيم و بياييم ميلياردي در اين صندوق سرمايه گذاري كنيم

 • با عرض سلام. فرق سبدگردان ها با صندوق سپرده گذاری در چیست؟؟ ثانیا” برای افراد مبتدی با سرمایه ی ۵۰ میلیونی کدام بهتره سرمایه گذاری کنیم؟ متشکرم

 • با سلام
  در پاسخ یکی از نظرات گفته بودید که صندوقهای قابل معامله بهتر هستند؟
  لطفا علت را بیشتر توضیح دهید چون در قسمت مقایسه صندوقها در سایت سیگنال بازدهی صندوقهای قابل معامله پایین تر از صندوقهای در سهام هست
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز… صندوق های قابل معامله از نظر سادگی در معاملات و انجام سریع معاملات بهتر هستند. برای انتخاب یک صندوق باید به عوامل مختلفی توجه کرد.

 • من کل امروز با شماره‌های صندوق تماس گرفتم ولی یا اشغال بود یا جوابگو نبودن، چنین صندوقی چرا یه تلفن گویا یا کال سنتر نداره!!!

 • سلام وقتی یک صندوق به طور مثال در دوره ۳ ماهه ۶۰۰ درصد بازدهی داره یعنی اگر ۱۰ میلیون سرمایه گزاری کرده باشیم میتونیم ۶۰ میلیون سود بگیریم؟

 • دوستان عزیز صندوق البرز طی اخرین تصمیمات مدیرش ضامن نقد شوندگی نخواهد داشت

 • سلام من مبلغی دارم نزدیک به یک میلیارد تومان بنده رو راهنمایی کنید برای سرمایه‌گذاری در صندوق ها که پیشتاز و پیشرو را معرفی کردند که گفتند معتبر است.

 • من نزدیک به یک میلیارد پول در صندوق مشترک پیشتاز و پیشرو گذاشتم الان تو سیگنال دیدم این صندوق بازده ای بهتری فکر کنم داشته باشه نظر جنابعالی چی است بنده رو راهنمایی کنید کدام صندوق بهتر است

  • سلام دوست عزیز… در کامنت دیگری به درخواست شما پاسخ داده شد. موفق باشید.

 • درود بر شما، صندوق دما سنج که تحت مدیریت بورس ایران است از 14 اردیبهشت تا امروز اطلاعاتش بروز نشده در این مورد لطفأ توضیح دهید. آیا منحل شده؟

  • سلام دوست عزیز…اطلاعاتی درباره این صندوق منتشر نشده است.

  • سلام قیمت واحدها روزانه به روز میشه. با مراجعه به صفحه صندوق های سرمایه گذاری در سیگنال میتونید قیمت صدور صندوق ها رو ببینید

 • تشکر میکنم از دست اندرکاران سایت خوب «سیگنال» صندوق هایی که سبد گردانی میکنند کف مبلغ باید چقدر باشه؟

  • سلام دوست عزیز… سوال شما ایراد داره. صندوق ها مدیریت دارایی انجام میدن نه سبدگردانی. در این رابطه پیشنهاد می کنم به این لینک مراجعه بفرمایید. کف مبلغ برای سرمایه گذاری در صندوق ها بستگی به قوانین سازمان بورس و تصمیمات داخلی صندوق ها داره.

 • سلام روزتون بخیر،ممنون اززحماتت وسایت خوبتون
  ممنون میشم بفرماییدباحداقل چه مقدارسرمایه ای میشه توی این صندوق سرمایه گذاری کرد؟؟
  ممنون میشم جوابموبدید

  • سلام دوست عزیز… با خرید یک واحد.. قیمت واحد در سایت صندوق قابل رویت است.

 • با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم چرا بازده صندوق ارزش کاوان این هفته اینقدر پایین منظورم از 2/16تا 2/23 که 1.68 بوده در حالی که بازده بازار چیزی حدودا میانگین 7 بوده

  • سلام دوست عزیز … صندوق های سهامی در بازه های زمانی مختلفی ممکن است بازدهی متفاوتی داشته باشند. به طور کلی این صندوق ها تابع نوسانات بازار بورس هستند اما ممکن است عملکرد بهتر یا ضعیف تری هم داشته باشند.

 • سلام,برای خرید سهم ازین صندوقها حتما باید عضو کارگزاری مربوط به اون صندوق باشیم یا داشتن کد بورسی کفایت میکنه؟ ممنون

  • سلام برای اطلاع از جزئیات و نحوه ورود به این صندوق ها به سایت صندوق مراجعه و با روابط عمومی آن تماس بگیرید. داشتن کد بورسی برای سرمایه گذاری در این صندوق ها اجباری نیست اما ثبت نام در صندوق و احراز هویت در آنها ضروری ست.

 • از چه زماني امكان صدور واحد در صندوق ارزش كاوان آينده فراهم ميشه؟ فعلا زده اتمام ظرفيت

  • سلام، مشخص نیست. با پشتیبانی صندوق تماس بگیرید در صورتی که امکان خرید واحد مجددا فراهم بشه در سایت صندوق اعلام خواهد شد.

   • سلام خسته نباشید
    گزارش پرتفوی صندوق ها در کجای سایت صندوق قرار میگیره؟هرچقد گشتم پیدا نکردم!

   • سلام، قسمت صورت های مالی صندوق بعد گزارش پرتفوی ماهانه صندوق ها را دانلود کنید.

 • باسلام متاسفانه سندوق ارزش کاوان جوابگونیستن وهیچ راه ارتباطی به صندوق وجودنداره صندوق قدرتمندعجیبه که راههای ارتباطیش ضعیفه

  • سلام، هر صندوق قوانین خودشو داره. در امیدنامه صندوق حداقل سرمایه گذاری آورده شده، میتونید با مطالعه امیدناه به جواب سوالتون رسید.

 • سلام ،از بورس، امکان خرید سهامش وجود داره.
  مثلا ۸میلیون پرداخت کنم، یه سهم ا صندوقش رو خریداویدگ کنم؟ واقعا یکسال بیش از ۵۰۰درصد سود داده، یعنی از صنطوقهای سهامی بیشتر سود داده؟طریق

  • سلام و عرض ادب. خیر، این صندوق از نوع قابل معامله در بورس نیست. برای خرید واحدهای این صندوق باید بصورت حضوری به یکی از ضعب صندوق مراجعه کنید یا از طریق سایت صندوق ثبت نام کنید.

 • سلام وقت شما بخیر.
  من امروز در سایت صندوق ثبت نام کردم.اما واحدهای صندوق به اتمام رسیده.تا چه زمانی امکان خرید واحد وتود نداره و اگر این امکان ایجاد شه آیا اطلاع رسانی میشه؟

  • سلام، مشخص نیست در صورت امکان خرید واحدها در سایت صندوق اطلاع رسانی میشه.

 • من ۲۳ فروردین پول واریز کردم به حساب صندوق برای خرید سهم.ولی نه سهمی برام ثبت شده نه پولم عودت داده شده.لطفا پاسخگو باشید

  • سلام دوست عزیز. ما به عنوان یک مرجع مستقل کلیه بازاها و ابزارهای مالی را برای کاربران خودمون پوشش میدیم، تا با دید بهتری بتونند سرمایه گذاری کنند. عدم پاسخگویی و مشکلات هریک از این نهادها باید از خودشون پیگیری بشه.

 • باسلام
  من صندوق ارزش کاوان اینده رو از طریق کارگزاری بیمه ایران خریدم
  الان میخوام ابطال کنم کارگزاری میگه ما از اونا جدا شدیم به خود صندوق مراجعه کنید
  توی شهرما نمایندگی ندارند
  به تلفن هم که جواب نمیدنند
  چطوری میتونم ابطال بزنم

  • سلام، از طریق سایت صندوق میتونید درخواست ابطال واحد بزارید.

 • سلام. ضمن خسته نباشید خدمتتون…ایا میشود سهمهای که این صندوق ها در ان سرمایه گداری کردن. .من هم به شخصه اونا رو بخرم…یعنی خودم سهم بخرم …یا نه

  • سلام، بله. میتویند گزارش پورتفوی صندوق‌ها و سهامی که خریداری کردند رو در سایتشون مشاهده کنید و سهام خریداری شده توسط صندوق ها رو خودتون بخرید

 • با سلام منظور از اینکه صندوق کاوان آینده در سال ۹۸ ۳۵۶.۶٪ بازدهی داشته یعنی چه ؟
  بعنوان مثال اگر بنده در ابتدای سال ۹۸ ،۱۰ میلیون سرمایه گذاری کرده باشم آخر سال ۹۸ ،ارزش ۱۰ تومن پولم چند شده؟
  ممنون از شما

  • سلام، انگار به اندازه سه برابر و نیمه پولتون سود کردید. 35 میلیون سودتون با اصل پولتون مجموعا 45 میلیون تومان میشه.

 • سلام وقتتون بخیر من
  من تازه وارد بورس شدم یک سوال ازتون داشتم
  از کجا میتونم ببینم که چه صندوقی چه سهمی خریده ؟
  مثلا شما از کجا متوجه شدین صندوق ارزش کاوان آینده چه سهم های خریده به عنوان نمونه همین پنج سهمی که نام بردید ایا رو جایی نوشته ؟

  • سلام، به سایت صندوق مراجعه کنید در قسمت صورت های مالی، صورت وضعیت پرتفوی صندوق که بصورت ماهیانه منتشر میشه رو مطالعه کنید.

 • سلام
  اگر کسی بعد از سه ماه کل واحدها رو ابطال کنه ، بعد از سه چهار روز باز میتونه درخواست صدور واحد بده ؟

 • من بیشتر از یک هفته هست که دارم با شماره تلفن‌های این صندوق تماس می‌گیرم ولی کسی پاسخگو نیست. ایمیل رو هم جواب نمیدن 🙁

  • داداش اینا سرشون شلوغه. بیشتر حضوری پذیرش میکنن. صدور ابطال آنلاین اینام ندارن.

  • دوستان بنده بدون مراجعه با دانلود فایل صدور و ریختن پول بحسابشون صدور زدم البته باید بلافاصله عکس فیش واریزی و فرم صدور رو براشون ایمیل کنید. ارزش کاوان نیاز به احراز هویت نداره و میشه اینترنتی توی سایت ثبت نام کرد . البته فعلا توی سایتشون نوشته بخاطر حجم زیاد ورود سرمایه گذار پذیرش و صدور ندارند. من یکی از سهام داراشونم سوالی دارید بفرمایید جواب بدم

   • سلام دوست عزیز یعنی شما کلا بدون مراجعه به شعبه سرمایه گذاری کردین آیا از بابت این روش که فرمودین مطمئن هستین پولی که واریز کردین در دارایی تون در صندوق منظور شده اینو چک کردین؟ آیا بعدش باید تلفنی اطلاع بدیم یا لازم نیست. چون من تماس گرفتم گفتن حضوری باید بیاین

 • این صندوق اعلام کرد که دیگه صدور نداره به نظرتون کی دوباره امکان صدور فراهم میشه؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز. هر وقت امکان صدور واحد باشه در سایت خود صندوق اعلام میشه. زمانش رو باید از پشتیبانی صندوق جویا بشید.

 • سلام میشه درمورد سقف واحد های صندوق ارزش کاوان اینده توضیحاتی بدید .

 • سلام ممنون از سایت خوبتون
  من در صندوق ارزش کاوان آینده از طریق سایتشون ثبت نام کردم و کد کاربری هم دارم اما متاسفانه امکان خرید وجود ندارد و از طریق تلفن هم پاسخگو نیستند با توجه به اینکه در شهرستان هم هستم امکان دسترسی ندارم به شعبه اصلی این صندوق ،آیا شما میتونید پیگیر باشید بینهایت سپاسگزارم

  • سلام و عرض ادب. برای ثبت نام اولیه در اغلب صندوق ها نیاز به مراجعه حضوری به شعب صندوق هست، مگر اینکه با پشتیبانی صندوق تماس بگیرید و ازشون بخواهید تا امکان ثبت سفارش صدور به صورت آنلاین رو به شما بدهند.

 • سلام
  قصد سرمایه گذاری از شهرستان دارم لطفاً بفرمایید که در سال ۹۸ چند درصد سود۱۲ ماهه به سپرده ها تعلق گرفت ممنون از شما

  • سلام دوست عزیز. به زودی مطلبی درباره بهترین صندوق های سرمایه گذاری در سال 98 منتشر میکنیم. با ما همراه باشید.

 • سلام، ادمین جان تشکر میکنم بابت مطالب ارزنده و جامع سایت شما که هیچ جای خالی نذاشته و جواب همه سوالامو گرفتم👍

  • سلام، در حال حاضر قیمت صدور هر واحد این صندوق 6 میلیون و 200 هزار تومان است.

 • سلام بزرگوار برای خرید واحد های ارزش کا وان کد بورسی میخواد؟؟

  • سلام دوست عزیز. خیر این صندوق از نوع قابل معامله نیست، بنابراین نیازی به داشتن کد بورسی ندارید. با این حال باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کنید.

 • آقایون وخانوما واقا سایتتون عالیه عالیه با این تیم خوب و به روزی که دارین تشکر و خسته نباشین , بازهم تشکر وخدا قوت به تیم سیگنال

  • سلام و درود، ممنون از این همه لطف و محبت شما. با ما همراه باشید.

 • با سلام به نظر شما با توجه به آمار اخير صندوق ها كدام صندوق هاي سهامي خوب هستند. لطفا اسامي حداقل ٥ تا از صندوق ها را بنويسيد. با تشكر از سايت

 • سلام و عرض ادب. ممنون از برنامه بسیار عالیتون. یه عرض کوچیک داشتم و اونم اینه که از سایت این صندوق ها ، صورتهای مالیشون رو میبینیم ولی این صورتهای مالی در آخر هر ماه توی سایت گذاشته میشن و ما نمیتونیم بفهمیم که این صندوق ها روی چه سهم هایی تمرکز کردن که با اونها همراه بشیم و جریان نقدینگی رو دنبال کنیم و ما هم به سود برسیم و اگر امکانش هست و میتونید، بی زحمت این سهم ها رو که صندوقها در هر ماه روشون سرمایه گذاری میکنن ، در سایتتون و به قسمت صندوقها اضافه کنید تا ما هم مطلع بشیم. بسیار ممنون و سپاسگزارم

  • سلام. پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری رو میتونید در سایت صندوق و قسمت صورت های مالی مشاهده کنید. در آپدیت های بعدی سعی میکنیم پرتفوی صندوق ها رو بیشتر پوشش بدیم.

 • با عرض سلام خسته نباشید من حدود بیست روز هست در این صندوق سرمایه گذاری کردم وقتی رشد پولمو میبینم اصلا باورم نمیشه و حسرت میخورم چرا با گذاشتن پولم در بانک حدود سه سال ارزش پولمو به صفر رسوندم امیدوارم همین طور پر قدرت پیش برن 🌹🌹

 • سلام و عرض وقت بخیر
  باتشکر از سایت خوب و اطلاعات مفیدتون
  بنده چند روزیست که در سایت صندوق ارزش کاوان ثبت نام کردم منتها در پنل کاربری من گزینه ی صدور و ابطال وجود ندارد آیا علتش تعطیلی به خاطر کروناست؟یا باید مجدد توسط صندوق احراز هویتم بررسی بشه؟ما شهرستان هستیم امکان مراجعه حضوری نداریم تلفن ها هم پاسخگو نیستن
  در صندوق اندیشه فردا هم ثبت نام کردم وضعیت همینطور هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز. برای سفارش صدور در اکثر صندوق ها بار اول باید حضوری به شعب صندوق مراجعه کنید، تماس بگیرید تا اگر امکانش بود بهتون امکان ثبت سفارش آنلاین بدن اما شاید هم امکانش فراهم نباشه.

 • با تشکر از اپ بسیار کارامدتون می خواستم سوال کنم چطور می تونیم روزانه سهام هایی که این صندوق بهشون ورود کرده رو شناسایی کنیم؟ خود سایت نام نماد رو نمی نویسه و فقط تعداد سهم هایی که جزء دارایی صندوق هست رو درج می‌کنه.

  • سلام دوست عزیز. در سایت هر صندوق به قسمت صورت های مالی برید و سپس صورت وضعیت پرتفوی صندوق رو دانلود کنید. این گزارشات بصورت ماهانه در سایت صندوق ها منتشر میشه.

 • سلام و عرض وقت بخیر
  باتشکر از سایت خوب و اطلاعات مفیدتون
  بنده چند روزیست که در سایت صندوق ارزش کاوان ثبت نام کردم منتها در پنل کاربری من گزینه ی صدور و ابطال وجود ندارد آیا علتش تعطیلی به خاطر کروناست؟یا باید مجدد توسط صندوق احراز هویتم بررسی بشه؟ما شهرستان هستیم امکان مراجعه حضوری نداریم تلفن ها هم پاسخگو نیستن
  در صندوق اندیشه فردا هم ثبت نام کردم وضعیت همینطور هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز. برای بار اول و ثبت نام در صندوق باید بصورت حضوری مراجعه کنید یا تماس بگیرید و اگر امکان داشت صندوق بصورت آنلاین به شما امکان ثبت سفارش بده.

 • با سلام
  صندوق از نظر بازدهی خوبه ولی به لحاظ ارتباط با مشتری و پاسخگوئی ضعیف عمل می کند دو شماره تلفن گذاشتن که دائما مشغوله. راهنمای استفاده از سایت مغایرت داره.گزینه پرداخت اینترنتی هم غیر فعاله. ما که نتونستیم با مسئولین صندوق تماس بگیریم لطفا اگه زحمتی نیست شما این موارد را انتقال بدین. ممنون

  • ارتباط با این صندوق خیلی سخت و تقریبا غیرممکن هست، صدور و ابطال واحد هم از طریق سایت و سامانه ممکن نیست و باید از طریق ارسال فرم با ایمیل صورت بگیره

 • با سلام
  ۱. آیا برای سرمایه گذاری در ارزش کاوان آینده، میشه مبالغ سرمایه گذاری را مثل صندوقهای درآمد ثابت بصورت تدریجی هم اضافه کرد و در هر زمان و به هر مقدار درخواست صدور و ابطال داد یا اینکه یک مبلغ یکجا واریز میشه و تا آخر قابل افزایش یا کاهش نیست؟
  ۲. تقسیم سود ارزش کاوان به چه صورت هست؟
  ۳. آیا سرمایه گذاری در این صندوق سقف داره؟
  ۴. با توجه به اینکه حساب بانکی ارزش کاوان در بانک سامان هست، آیا حساب معرفی شده از سوی سرمایه گذار هم میبایست در بانک سامان باشه یا هر بانکی قابل معرفی هست؟ با توجه به اینکه بانک سامان در همه شهرها شعبه نداره.
  با تشکر

  • سلام و عرض ادب.
   1. میتویند هر وقت خواستید مبلغی رو اضافه یا کم کنید و محدودیتی از این لحاظ وجود نداره.
   2. این صندوق تقسیم سود دوره ای نداره و شما از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدها سود می برید.
   3. بله، صندوق های سرمایه گذاری سقف مبلغ سرمایه گذاری دارند که در امیدنامه صندوق ذکر میشه.
   4. احتمالا نه. ولی این موضوع رو بهتره از خود صندوق هم جویا بشید.
   پیروز باشید

   • سلام. ضامن نقدشوندگی شخصیتی حقوقی و یکی از ارکانه صندوقه که نقد شدن پول شمارو ضمانت میکنه. قبلا مقاله ای در این رابطه منتشر کردیم که میتونید از این لینک مطالعه کنید.

 • با سلام لطفاً در این خصوص توضیح دهید. که ایا سهام صندوق بورسی ارزش کاوان رو میشه از توی بورس و توسط سایر کار گزاری ها خرید یا اینکه فقط باید از همون ارزش کاوان خرید و اگه میشه بلوک های تو بورس قیمت ارزون تری دارن یا خرید از ارزش کاوان بهتره. ممنونم

  • سلام دوست عزیز. صندوق ارزش کاوان از نوع قابل معامله در بورس نیست، بنابراین امکان خرید واحدهای این صندوق از طریق کارگزاری وجود نداره و باید به یکی از شعب صندوق مراجعه کنید یا با استفاده از سایت صندوق ثبت نام کنید.

 • با عرض سلام و ادب من در این صندوق سرمایه گذاری کردم یک مقدار بابت اینکه بعد از چند ماه که میخوام پولمو از صندوق بیرون بیاورم نگرانم که ایا پولم به سادگی نقد میشود از طرف دیگه ترس از این دارم که ایا امکان داره امسال مثل پارسال سودهی نداشته باشد?

  • سلام و عرض ادب. از بابت نقد شدن پولتون نگران نباشید، این صندوق در سال 98 عملکرد خوبی داشت و این نشون دهنده تیم مدیریتی خوب صندوقه، اما برای سال 99 از الان نمیشه پیش بینی کرد.

   • ببخشید اینکه نوشتید از الان نمیشه پیش بینی کرد ینی چی ؟ از کی میشه عملکرد صندوق رو پیش بینی کرد برا امسال ؟ سوال دومم اینه که مثلا بنده اگر ۱۰۰ میلیون در یکی از صندوق های بورسی سرمایه گذاری کنم مثل مثلا همین صندوق در مقایسه با اینکه به طور مستقیم خودم در بورس ترید کنم مثلا در بازه ی اول فروردین تا الان که چند روز کاری هم بیشتر نبوده چند درصد به طور متوسط توی هر کدام از این بازار میشده سود کنم ؟ میخوام مقایسه کنم سرمایه گذاری در این صندوق های سهامی و سرمایه گذاری مستقیم رو
    بینهایت ممنونم از راهنماییاتون 😊

   • سلام دوست عزیز بازدهی صندوق های سرمایه گذاری متاثر از جو کلی حاکم بر بازار سرمایه و وضعیت اقتصاد است. در صورتی که شاخص کل بورس در سال 99 مشابه سال 98 باشد می توان انتظار بازدهی خوبی از صندوق ها داشت. این مسئله کاملا بدیهی ست که نمیتوان به طور قطع در مورد وضعیت رشد یا افت بازار سرمایه پیشبینی انجام داد…برای مقایسه بین صندوق های سرمایه گذاری با معامله مستقیم در بورس بهتر از بازه طولانی مدت تری را در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنم گزارش های قبلی ما رو در قسمت صندوق های سرمایه گذاری مشاهده کنید. همچنین میتونید از صفحه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال، مقایسه دقیقی بین انواع مختلف صندوق ها انجام دهید.

  • پارسال این صندوق سود دهی نداشته ؟ توی سایتش که نوشته سیصد و خورده ای درصد سود دهی ! شما از پارسال سرمایه گذاری کردی ؟ میشه توضیح بدی ببینیم داستان چیه ؟

   • سوال رو بد طرح کرده. منظورش اینکه سود امسالش مثل پارسال نباشه. نه اینکه پارسال اصلا سود نداشته.

 • سلام وقتتون بخیر.
  امکانش هست مجوز تمدید فعالیت برای صندوقی صادر نشود اگر چنین هست امکان ابطال و دریافت سهم وجود دارد؟ خطری سرمایه رو تهدید نمی کنه

 • سلام در سایت ارزش کاوان گفته فرم مشخصات سرمایه گذار اپلود شود،منظورش تکمیل فرم صدور هستش با مبلغ واریزی یا میشود بعدا الکترونیکی واریز کرد؟

  • سلام دوست عزیز. اینجور موارد رو بهتره از خود صندوق جویا بشید تا راهنماییتون کنند.

 • درود برشما
  آیا این صندوق در اصفهان شعبه دارد ؟ صندوق مال کدام کارگزاری است ؟

  • سلام. خیر فقط در تهران شعبه داره، ولی میتونید بصورت آنلاین برای ثبت نام اقدام کنید. مدیریت این صندوق سبدگردان آسال است.

 • سلام
  واقعا «سیگنال» عالیه👌 بهترین برنامه ای ک تابحال دیدم ، حرف ندارید ،بابت این همه تلاش و نوع اوری سپاسگزارم
  اما در خصوص این گزارش
  با توجه به اینکه چنین گزارشاتی دیر ب دیر منتشر میشه بهتره ک راجع به مسایل ماندگارتر صحبت کنیم و ن فقط ۵سهم اصلی امروز (چیزی ک در تحلیل تک تک سهام هم میبینیم)، مثل افراد دخیل در تصمیم گیریها، سوابق اجراییشون، شرایط و ویژگیهای خاص صندوق, علت فراز و فرودهای خاصی ک بالاتر از میانگین بازار بوده و….
  خسته نباشید و بازم ممنونم 💋

  • سلام دوست عزیز. سپاس از لطف و محبت شما.
   مواردی که فرمودید تا حدودی در گزاش های معرفی صندوق ها بهش پرداخته میشه، با این وجود پیشنهاد شما قطعا مدنظر ما قرارخواهد گرفت.
   با سیگنال همراه باشید.

 • می خواهم در این صندوق سرمایه گذاری کنم من ساکن ایلام هستم لطفا مرا راهنمایی کنید ایا در استان ایلام این صندوق شعبه دار د

  • سلام دوست عزیز. خیر شعبه نداره. اما میتونید از طریق سایت صندوق و بصورت آنلاین هم برای سرمایه گذاری اقدام کنید.

 • الان تو قسمت کاوان آینده بازده سالانه ۴۰۰ درصد تقریباً چطوری شما میگین ۱۵۰ تشکر اگه جواب بدید!

  • سلام دوست عزیز. این مطلب مال آذرماهه و تقریبا سه ماه ازش میگذره. بازدهی هم نقطه به نقطست و از تاریخ انتشار این مطلب تا آذرماه سال 97 بازدهی صندوق 150 درصد بوده.

 • ایا در سال ۹۹ هم همین بازده برای صندوق ارزش کاوان پیش بینی میشود

  • سلام و عرض ادب. نمیشه با اطمینان گفت اره. ولی این صندوق در چد سال گذشته با سهامی که خریده تونسته عملکرد خوبی داشته باشه. اما با قطعیت نمیشه گفت همین عملکرد تکرار میشه. میتونه عملکرد کمی ضعیف تر یا حتی بهتری در سال آینده داشته باشه.

 • سلام میخوام ثبت نام کنم داخل صندوق زاهدان هستم لطفا راهنماییم کنید اینجا شعبه ندارین

  • سلام و عرض ادب. برای ثبت نام در صندوق های سرمایه گذاری ابتدا باید در سامانه سجام مراحل احراز هویتتون رو سپری کنید، بعد از اون با مراجعه حضوری به شعب صندوق ها یا در برخی از صندوق ها از طریق سایت اختصاصی صندوق سفارش صدور (خرید) واحد ثبت کنید تا ظرف 48 ساعت پولتون به صندوق سپرده بشه.

  • سلام دوست عزیز. امکان پیشنهاد و معرفی یک صندوق برای ما مقدور نیست. سعی کنید در صندوقی سرمایه گذاری کنید که با نیازها و روحیات شما بیشترین مطابقت رو داشته باشه. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” راهنمای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید.

  • سلام دوست عزیز. اگر منظورتون سبدگردانی هست باید بگم که سبدگردانی بصورت اختصاصی برای هر سرمایه گذار انجام میشه ولی صندوق سرمایه سرمایه گذاران مختلفه که توسط تیمی متخصص مدیریت میشه. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” سبدگردانی چیست؟ ” رو حتما مطالعه کنید.

 • سلام و عرض ادب
  لطفا اگر امکانش هست میشه یه توضیح جامع تر از (. این صندوق پرداخت سود دوره ای نداره و شما از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای خریداری شده سود می‌برید.) این پاسخی که فرستادین بدین

  • سلام دوست عزیز. صندوق ها به دو صورت میتونن به شما سود بدن حالت اول اینکه ماهیانه یا سه ماهه مبلغ سود رو به حسابتون واریز کنند. حالت دوم اینه که پرداخت سود ماهیانه ندارند و شما از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای صندوق سود میبرید. یعنی مثلا امروز هر احد صندوقو خریدید 100 تومن و اخر سال میشه 200 تومن شما تو هر واحدی که داشتید 100 تومن سود کردید و وقتی واحدهاتون رو بفروشید این سود نصیبتون میشه.

 • سلام
  برای اولین بار هست که میخوام توی یک صندوقی سرمایه گزاری امن انجام بدهم اطلاعاتم درباره این صندوقها درحد اپلیکیشن سیگنال و اینترنت هست میخوام بدونم مثلا در ارزش کاوان آینده بخوام سرمایه گزاری کنم اگه بخوام پولم را بدلیلی بردارم پروسه برداشتم چگونه است چندروزه ؟؟ در ضمن ضمانت نقد شوندگی داره یا نه مثلا ممکنه پول آدم صفر بشه ؟؟؟ در کل میخوام بدونم امنیت داره پولم ازبین بره یانه
  ممنون

  • سلام دوست عزیز. فرآیند خارج کردن پول از صندوق یا به اصطلاح ابطال واحدهای سرمایه گذاری به راحتی قابل انجام هست. فقط کافیه با مراجعه حضوری یا با استفاده از سایت صندوق درخواست ابطال واحد بدید. بعد از ثبت درخواست تا 48 ساعت بعد پول به حساب شما واریز میشه. ضامن نقدشوندگی هم یکی از ارکان صندوق ها است که داشتنش الزامی نیست، میتونید لیست کامل صندوق هایی که ضامن نقدشوندگی دارند رو از اینجا مشاهده کنید. برای اینکه از امنیت پولتون هم مطمئن بشید بهتون پیشنهاد میکنم مقاله ما با عنوان ” آیا صندوق های سرمایه گذاری مطمئن هستند؟ ” رو مطالعه کنید.

  • سلام دوست عزیز. این صندوق پرداخت سود دوره ای نداره و شما از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای خریداری شده سود می‌برید.

 • کارشناس گرامی با سلام , 1_ من مقیم ایران نیستم مایلم در صندوقهای بورسی سرمایه گذاری کنم آیا امکانش هست؟ اگر هست با 6 صندوق تماس گرفتم هیچکدامشون تلفنی در دسترس نیستند! 2_ باید بیام ایران یا انلین هم میشه سرمایهگذاری کرد؟ 3_ بیشتر صندوقها ضامن نقدشوندگی ندارد ولی در اساسنامشون نوشته باید ظرف حداکثر چند روز بعد از دریافت ابطال صندوق پول سرمایه گذار پرداخت کند نقش ضامن چیه اینجا ؟ اگر صندوقی ضامن ندارد قابل اعتماد است؟ 4_ بعضی از صندوقها در بورس ثبت شده اند ولی پذیرفته نشده اند این یعنی چی؟ خوشحال میشم جواب منرا بدهید.

  • سلام دوست عزیز
   برای سرمایه گذاری در صندوق های بورسی کافیه که کد بورسی داشته باشین. شما میتونین با ثبت نام آنلاین در یک کارگزاری کد بورسی دریافت کنید و بعد از اون از طریق پلتفرم کارگزاری وارد صندوق های بورسی شوید. صندوق های بورسی به دلیل دارا بودن رکن بازارگردان مشکلی در نقد کردن سرمایه ندارند. صندوق های بورسی به صورت آنلاین خرید و فروش میشن و انتقال وجه آنی صورت میگیره. ما در سیگنال گزارش مخصوص صندوق های ای تی اف رو منتشر می کنیم که میتونه برای شما مفید باشه. لیست صندوق های بورسی رو از سایت سیگنال ببینید.

  • سلام و وقت بخیر خدمت شما. به علت حجم بالای پیام‌ها امکان داره برخی پیام‌ها دیرتر جواب داده بشن. بله همونطور که شما اشاره کردید چنین مشکلاتی در بعضی از صندوقها وجود داره. فرض کنید شما قصد دارید کالای مورد نیازتون رو بخرید ولی متولی فروش اون کالا مشتری مدار نیست. قطعا شما برای رفع نیازتون باید جستجوی بیشتری بکنید و از فروشنده ای خرید کنید که خدمات پس از فروش خوبی به شما ارائه میده. ما در سیگنال ارائه دهندگان خدمات مالی رو آوردیم اما در مورد مشتری مداری و مدیریت های جانبی اونها هیچ پیشنهاد یا توصیه خاصی نمیکنیم. به هر حال اگه بخوایم به موردی که شما گفتین پاسخی بدیم که به درد بقیه بخوره، میتونیم بگیم که صندوق هایی رو انتخاب بکنید که قابل معامله در بورس باشند تا به مشکلاتی از این قبیل بر نخورید. در سایت و اپلیکیشن سیگنال این صندوق ها در لیست صندوق های سرمایه گذاری با تگ etf مشخص شده اند. پیروز و سربلند باشید.

   • سلاماین مکان محلی برای بیان معایب و مزایای صندوق هست که افرادی که میخوان سرمایه گذاری کنن با چشم بازتر این کار رو بکنن که مسیر اشتباهی که یک نفر رفته دیگه نفر بعدی طی نکنه.

   • ما در حیطه وظایف خودمون مسئولیت داریم. به عنوان یک سایت مستقل داریم روی موضوع صندوق های سرمایه گذاری فعالیت می کنیم. هدف ما معرفی و بررسی یکی از جدیدترین نهادهای مالی کشوره که میتونه به رشد بازار سرمایه و اقتصاد کشور کمک کنه. موضوعاتی مثل اختلال در یک صندوق یا عدم مشتری مداری اونها مسائلی هست که در حیطه کنترل ما نیست و باید با خود صندوق مطرح بشه.

 • سلام خسته نباشید.
  درصد های بازدهی که برای صندوق های مختلف گذاشتید سودیه که به سپرده گذارا تعلق میگیره؟ یا از این درصد ها مقدار مشخصی(مثلا ۳۰ درصد که سبدگردانها میگن) بابت مزد صندوق کسر میشه؟

  • سلام و وقت بخیر. بله منظور سود هست. البته برخی از صندوق ها سیو سود دارند یعنی درصد مشخصی از سود ماهانتون رو به جای اینکه به حسابتون واریز کنند واحد جدید براتون میخرن و با اینکار از سود مرکب بهره می‌برید. کامزدی که در شرکت‌های سبدگردانی کسر میشه به این دلیله که خدمات بصورت تخصصی برای شما انجام میشه نه شخص دیگری این کارمزد در صندوق ها وجود نداره.

 • با سلام.ببخشید من نزدیک دو ماه هست میخوام توی صندوق ارزش کاوان سرمایه گذاری کنم ولی هرچی زنگ میزنم شمارهاشون مشغوله در ضمن ما شهرستان هستیم وصندوق هیجا به جز تهران شعبه نداره البته اینترنتی ثبت نام کردم ولی برای صدور جایی داخل سایت نداره.ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام و درود. اینجور موارد رو بهتره از خود صندوق پیگیری کنید. ما هم پیگیر مشکل شما هستیم. البته این نکته هم باید بهش اشاره بشه که صندوق ها آخر سال اغلب در حال تمدید مجوز هستند به همین دلیل پاسخگو نیستند و پس از طی کردن این فرآیند دوباره پاسخگوی همه سرمایه گذاران خواهند بود.

 • سلام از زحمات بی بدیل شما و همکاران بسیار متشکرم امیدوارم شاهد پیشرفت روزافزون موفقیتهاتون باشیم

 • سلام ببخشید این صندوق وابسته به بانک هستش یا شخصی هست کلا

  • سلام و درود. تمامی صندوق ها تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند و شخصی نیستند. مدیر صندوق ارزش کاوان آینده هم سبدگردانی آسال است.

 • سلام
  بنده در این صندوق از چند ماه پیش ثبت نام کردم برای احراز هویت هم طی این چند ماه مکرر تماس گرفتم اما کسی پاسخگو نبود
  لطفا شما هم پیگیری کنید که بتونیم سرمایه گذاری کنیم
  در ضمن من حدود یکسالی هست که در سامنه سجام ثبت نام کردم و تایید هویت شدم و برای احراز هویت مشکلی نداشتم اما صندوق برای من غیرفعال هست

  • سلام و عرض ادب. خیر امکان تمامی مراحل ثبت نام بصورت آنلاین هم وجود داره.

 • یه سوال مهم داشتم که بیشتر سرمایه گذارها دارن اگر یه صندوق مجوزش باطل بشه امکان ابطال واحدهای خریداری شده وجود داره.

  • سلام. مجوزهای صندوق ها دارای مدت زمانه و تمدید میشه. مشکلی هم به وجود نمیاد. اما اگر قصد ابطال داشته باشید بله میتونید هر زمان که خواستید واحدهاتون رو ابطال کنید.

 • سلام ظاهرا فقط در سایت شعبه تهران داره و در شهرستان شعبه ندارن

  • سلام و درود. بله درسته این صندوق فقط شعبه در تهران داره. ولی مشکلی نداره اگر قصد سرمایه گذاری در این صندوق رو دارید حتی اگر تهران زندگی نمی‌کنید با استفاده از سایت صندوق و بصورت آنلاین می‌تونید اقدام کنید و واحدهای صندوق رو خریداری کنید.

   • متاسفانه امکان خرید بصورت آنلاین امکان پذیر نیست

 • سلام متشکرم از مطالب ارزنده تون . سایت این صندوق بالا نمیاد اطلاعات شعب رو دارید ؟

  • سلام. سایت صندوق به آدرس arzeshkavanfund.ir هیچ مشکلی نداره. دوبازه سعی کنید و در قسمت شعب صندوق میتونید لیست تمامی شعبه های این صندوق رو مشاهده کنید.

 • سلام و احترام
  صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج چرا به روز رسانی نمیشه؟
  تماس هم میگیریم کسی پاسخگو نیست
  اگر خبری دارید از این صندوق اطلاع رسانی کنید

  ممنون

  • سلام و درود. صندوق های سرمایه گذاری برای فعالیت نیاز به مجوز از سازمان بورس دارن. اما صندوق های غیربورسی مثل صندوق مشترک دماسنج بعد از یک مدتی مجوزشون منقضی میشه، یا به اصطلاح میگن عمر صندوق محدوده. این صندوق ها باید دوباره مجوزشونو تمدید کنن تا بتونن فعالیت کنن دلیل پاسخگو نبودن صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج هم همینه و بعد از تمدید مجوز مجددا سایت صندوق بروز رسانی میشه.

 • سلام از ادمین محترم سیگنال درخواست دارم برای قسمت صندوق های سرمایه گذاری برای هر صندوق قسمت نظرات راه اندازی شود که بهتر بتونیم انتخاب کنیم صندوق ارزش کاوان آینده واقعا یکی از ضعیفترین صندوق ها تو بحث مشتری مداری هستن.

  • سلام، این صندوق در آبان ماه بهترین عملکردو بین سایر صندوق های سهامی داشته شاید یکی از دلایل پاسخگو نبودنشون حجم زیادی از سرمایه گذارانه که میخوان در این ماه واحدهای صندوق ارزش کاوان اینده رو خریداری کنند و صندوق توانایی پاسخگویی به همرو نداره. این موارد رو بهتره از سایت خود صندوق ها و تماس با اون ها پیگیری کنید. موردی که گفتید قسمت نظرات برای هرکدوم از صندوق ها به تیم توسعه فنی سایت و اپ منتقل شد تا در آینده شاهد این اتفاق باشیم

  • سلام، در هر شهری از ایران که باشید امکان سرمایه گذاری و خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری برای شما وجود داره. برای این کار دو راه دارید یا باید به یکی از شعب صندوق بصورت حضوری مراجعه کنید (شعب صندوق ها در شهرهای مختلف در سایت هر صندوق موجوده) یا میتونید به صورت آنلاین در سایت صندوق مورد نظرتون ثبت نام کرده و واحد سرمایه گذاری بخرید. برای آشنایی بیشتر با نحوه خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میکنم مقاله ما با عنوان ” راهنمای خرید صندوق سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید.