تحلیل و بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان ماه 98 | صندوق ارزش کاوان آینده

تحلیل و بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان ماه 98 | صندوق ارزش کاوان آینده

بهترین و پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری در آبان ماه 98 بر اساس بررسی های کارشناسان سیگنال در گزارش تحلیلی 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در آبان ماه سال 98،  صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده بود.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان آینده در آبان ماه سال 98

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده از اوایل سال 1388 فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ارزش کاوان آینده توانست بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری سهامی را در آبان ماه 98 با ثبت بازدهی خیره کننده 13.68% کسب کند. این مقدار بازدهی در مقایسه با بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در نیمه نخست سال 98 کمتر است اما با توجه با افت شاخص کل در مهر ماه و آبان ماه 98 و به دنبال آن کاهش بازدهی ها در اکثر صندوق های سرمایه گذاری، عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده بسیار خوب بوده است.

عملکرد فوق العاده صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده در شرایطی که اوضاع بازار سرمایه در آبان ماه 98 زیاد جالب نبود مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. بازدهی مثبت صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده در آبان ماه 98 نشان از مدیریت حرفه ای و کارشناسانه آن است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گزارش تحلیل و بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری که ماهانه از سایت سیگنال خدمت همراهان گرامی ارائه می شود، به بررسی سبد سهام تحت مدیریت این صندوق بپردازیم.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان اینده

ترکیب دارایی بهترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در آبان ماه 98 ارزش کاوان اینده

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده نشان می دهد که این صندوق که از نوع صندوق‌های سهامی است، 91.8% از دارایی هایش را در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس کشور سرمایه گذاری کرده است.

لازم به ذکر است در این نوشته، 5 سهم موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده که بالاترین ارزش را دارند؛ به ترتیب مورد بررسی قرار گرفته است. برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند.

مبنای این تحلیل صورت وضعیت پرتفوی صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده منتهی به 25 آبان ماه 1398 در سایت اختصاصی صندوق ارزش کاوان آینده به نشانی (http://arzeshkavanfund.ir) است.

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری مشترک ارزش کاوان آینده

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :    794,085,166,155 ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  157.69%
مدیر صندوق : شركت سبدگردان آسال
ردیفنام نمادنام شرکت درصد از کل پرتفوی
1فاراک ماشين‌ سازي‌ اراك‌ 9.46%
2خمحرکه نيرو محركه‌ 8.72%
3وپاسار بانك پاسارگاد 7.1%
4وخارزم سرمايه گذاري خوارزمي 6.59%
5وتوشه سرمايه‌ گذاري‌ پارس‌ توشه‌ 6.37%

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده می پردازیم.


فاراک


سهم ماشين‌ سازي‌ اراك‌ با نماد ” فاراك ” یکی از پرطرفدارترین نماد های گروه خودرویی ست که در آبان ماه98 همواره جزو نمادهای پربیننده بورس بوده است. همانطور که در نمودار سهم فاراک مشاهده می شود، روند غالب این سهم روند صعودی ست. اخیرا روند صعودی سهم شتاب زیادی گرفته است و اصطلاحا رشد شارپ داشته است. همین امر ریسک نگهداری و یا اضافه کردن حجم به معاملات را زیادتر می کند. با این حال از نظر ایچیموکو روند صعودی می تواند حداقل تا مقاومت بعدی در محدوده 333-345 تومان ادامه داشته باشد. در حال حاضر مقاومت 275 تومان می تواند برصت ورود جدید برای معامله گران را فراهم کند. در صورتی که قیمت به این ناحیه پولبک داشته باشد، ورود کم ریسک تر خواهد بود. محدوده 275 تومان به دو دلیل حائز اهمیت است. یکی آنکه یکی از نسبت از مهم در فیبوناچی اکسپنشن است و دومین دلیل هم به سنکواسپن فلت شده در گذشته نمودار برمی گردد.

سهم فاراک - بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

خمحرکه


سهم نيرو محركه‌ یکی از سهام گروه خودرویی ست. همین که صندوق ارزش کاوان آینده به دو سهم در صنعت خودرو توجه داشته است به تنهایی حائز اهمیت است. روند حرکت قیمت در سهم خمحرکه صعودی ست و پس از رشدی که داشته است هم اکنون کمی در حرکت افقی در حال حرکت است. با توجه به اینکه تن کان سن(خط قرمز) نزدیک نمودار است انتظار داریم این خط نقش حمایتی داشته باشد و کی جون سن(خط آبی) به سمت نمودار حرکت کند. وضعیت ابر کومو نیز از نظر ایچیموکو مناسب حرکت صعودی تلقی می شود. تا زمانی که محدوده حمایتی 616 تومانی حفظ شده باشد، دیدگاه ما به سهم خمحرکه همچنان صعودی خواهد بود. اهداف قیمتی در صورت تحقق سناریوی صعودی محدوده های تعیین شده در حوالی 966 و 1120 تومان است.

سهم خمحرکه - بررسی پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وپاسار


بانک پاسارگارد با نماد”وپاسار” از جمله سهم های گروه بانک ها و موسسات اعتباری ست. وضعیت قیمت سهم از نظر تکنیکالی وضعیت مطلوبی ست. قیمت به ناحیه حمایتی 190-200 تومان واکنش مثبت داشته است و هم اکنون میانگین متحرک(21 روزه) را نیز شکسته ست که این امر امتداد حرکت صعودی را نوید می دهد.میانگین متحرک را می توان به عنوان حدضرر داینامیک در نظر گرفت و تا زمانی که اهداف قیمتی محقق شود، با سهم وپاسار همراه بود. اهداف قیمتی وپاسار محدوده های مقاومتی 265-270 تومان و 300-310 تومان خواهد بود.

سهم وپاسار - تحلیل پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وخارزم


شرکت سرمايه گذاري خوارزمي با نماد “وخارزم” از جمله سهم های گروه سرمایه گذاری هاست.

با توجه به اصلاح قیمت تا محدوده حمایتی 150-155 تومان و قرار گرفتن خطوط ایچیموکو در روبروی هم(نشانه برگشت روند نزولی) انتظار داریم تا قیمت از همین ناحیه با تقاضا روبرو شود و با شکست ابر کومو به سمت اهداف 210-215 تومان و 235 تومان حرکت کند. در صورتی که ناحیه حمایتی 150-155 تومان به سمت پایین شکسته شود، دیدگاه ما به روند صعودی قیمت تغییر خواهد کرد.

سهم وخارزم - بتحلیل پرتفوی بهترین صندوق سرمایه گذاری در سهام در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

وتوشه


شرکت سرمايه‌ گذاري‌ پارس‌ توشه با نماد “وتوشه” از جمله سهم های گروه سرمایه گذاری هاست. این مسئله هم در نوع خود جای تامل دارد که صندوق ارزش کاوان آینده مقدار زیادی از سرمایه گذاری های خود را در صنعت های مشابه انجام داده است. به طوری که در بین پنج سهم برتر پرتفوی صندوق، دو سهم از گروه خودرویی و دو سهم از گروه سرمایه گذاری هاست. این مسئله باعث می شود در نظر گرفتن ریسک تنوع در مدیریت سهام در این صندوق جای بحث بیشتری داشته باشد.‌

در سهم وتوشه از نظر تکنیکالی حرکت قیمت در کانال صعودی در حال نوسان است. با توجه به کف سازی قیمت در کف کانال صعودی انتظار داریم با شکست قیمت از ابر کومو حرکت صعودی به روند خود ادامه دهد. در صورتی که قیمت به ابر کومو پولبک داشته باشد، فرصت ورود مجدد و کم ریسک تر را برای سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد. اهداف قیمت در صورت تحقق سناریوی صعودی محدوده های 880 تومان و 1020 تومان است. مهمترین محدوده حمایتی سهم که می تواند نقش ناحیه خروج از ضرر را نیز ایفا کند؛ محدوده 650 تومان است.

سهم وتوشه - بررسی و تحلیل بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در آبان 98 ارزش کاوان آینده
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

امتیازدهی
[تعداد: 21    میانگین: 4.2/5]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران
 • محمد علی اسدی

  سلام من کرج هستم چطور میتونم سرمایه گذاری کنم

  • بهادر آذری

   سلام، در هر شهری از ایران که باشید امکان سرمایه گذاری و خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری برای شما وجود داره. برای این کار دو راه دارید یا باید به یکی از شعب صندوق بصورت حضوری مراجعه کنید (شعب صندوق ها در شهرهای مختلف در سایت هر صندوق موجوده) یا میتونید به صورت آنلاین در سایت صندوق مورد نظرتون ثبت نام کرده و واحد سرمایه گذاری بخرید. برای آشنایی بیشتر با نحوه خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد میکنم مقاله ما با عنوان ” راهنمای خرید صندوق سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید.

 • سلام از ادمین محترم سیگنال درخواست دارم برای قسمت صندوق های سرمایه گذاری برای هر صندوق قسمت نظرات راه اندازی شود که بهتر بتونیم انتخاب کنیم صندوق ارزش کاوان آینده واقعا یکی از ضعیفترین صندوق ها تو بحث مشتری مداری هستن.

  • بهادر آذری

   سلام، این صندوق در آبان ماه بهترین عملکردو بین سایر صندوق های سهامی داشته شاید یکی از دلایل پاسخگو نبودنشون حجم زیادی از سرمایه گذارانه که میخوان در این ماه واحدهای صندوق ارزش کاوان اینده رو خریداری کنند و صندوق توانایی پاسخگویی به همرو نداره. این موارد رو بهتره از سایت خود صندوق ها و تماس با اون ها پیگیری کنید. موردی که گفتید قسمت نظرات برای هرکدوم از صندوق ها به تیم توسعه فنی سایت و اپ منتقل شد تا در آینده شاهد این اتفاق باشیم

 • سید امیر همایونی

  سلام و احترام
  صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج چرا به روز رسانی نمیشه؟
  تماس هم میگیریم کسی پاسخگو نیست
  اگر خبری دارید از این صندوق اطلاع رسانی کنید

  ممنون

  • بهادر آذری

   سلام و درود. صندوق های سرمایه گذاری برای فعالیت نیاز به مجوز از سازمان بورس دارن. اما صندوق های غیربورسی مثل صندوق مشترک دماسنج بعد از یک مدتی مجوزشون منقضی میشه، یا به اصطلاح میگن عمر صندوق محدوده. این صندوق ها باید دوباره مجوزشونو تمدید کنن تا بتونن فعالیت کنن دلیل پاسخگو نبودن صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج هم همینه و بعد از تمدید مجوز مجددا سایت صندوق بروز رسانی میشه.

 • محمد رفایی

  سلام متشکرم از مطالب ارزنده تون . سایت این صندوق بالا نمیاد اطلاعات شعب رو دارید ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. سایت صندوق به آدرس arzeshkavanfund.ir هیچ مشکلی نداره. دوبازه سعی کنید و در قسمت شعب صندوق میتونید لیست تمامی شعبه های این صندوق رو مشاهده کنید.

 • سعید کاظمی

  سلام ظاهرا فقط در سایت شعبه تهران داره و در شهرستان شعبه ندارن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. بله درسته این صندوق فقط شعبه در تهران داره. ولی مشکلی نداره اگر قصد سرمایه گذاری در این صندوق رو دارید حتی اگر تهران زندگی نمی‌کنید با استفاده از سایت صندوق و بصورت آنلاین می‌تونید اقدام کنید و واحدهای صندوق رو خریداری کنید.

 • یه سوال مهم داشتم که بیشتر سرمایه گذارها دارن اگر یه صندوق مجوزش باطل بشه امکان ابطال واحدهای خریداری شده وجود داره.

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام. مجوزهای صندوق ها دارای مدت زمانه و تمدید میشه. مشکلی هم به وجود نمیاد. اما اگر قصد ابطال داشته باشید بله میتونید هر زمان که خواستید واحدهاتون رو ابطال کنید.

 • برای احراز هویت باید حتماً حضوری به محل صندوق مراجعه کنیم؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و عرض ادب. خیر امکان تمامی مراحل ثبت نام بصورت آنلاین هم وجود داره.

 • سلام
  بنده در این صندوق از چند ماه پیش ثبت نام کردم برای احراز هویت هم طی این چند ماه مکرر تماس گرفتم اما کسی پاسخگو نبود
  لطفا شما هم پیگیری کنید که بتونیم سرمایه گذاری کنیم
  در ضمن من حدود یکسالی هست که در سامنه سجام ثبت نام کردم و تایید هویت شدم و برای احراز هویت مشکلی نداشتم اما صندوق برای من غیرفعال هست

 • جواد خلیفه قلی

  سلام ببخشید این صندوق وابسته به بانک هستش یا شخصی هست کلا

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. تمامی صندوق ها تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند و شخصی نیستند. مدیر صندوق ارزش کاوان آینده هم سبدگردانی آسال است.

 • بهروز فروزنده فرد

  سلام از زحمات بی بدیل شما و همکاران بسیار متشکرم امیدوارم شاهد پیشرفت روزافزون موفقیتهاتون باشیم

 • توحیدی زاده

  با سلام.ببخشید من نزدیک دو ماه هست میخوام توی صندوق ارزش کاوان سرمایه گذاری کنم ولی هرچی زنگ میزنم شمارهاشون مشغوله در ضمن ما شهرستان هستیم وصندوق هیجا به جز تهران شعبه نداره البته اینترنتی ثبت نام کردم ولی برای صدور جایی داخل سایت نداره.ممنون میشم کمکم کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام و درود. اینجور موارد رو بهتره از خود صندوق پیگیری کنید. ما هم پیگیر مشکل شما هستیم. البته این نکته هم باید بهش اشاره بشه که صندوق ها آخر سال اغلب در حال تمدید مجوز هستند به همین دلیل پاسخگو نیستند و پس از طی کردن این فرآیند دوباره پاسخگوی همه سرمایه گذاران خواهند بود.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
28 بهمن 1398