مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در اسفندماه 98

مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در اسفندماه 98

در این گزارش مقایسه‌ای بین میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط در اسفندماه 98 با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس توسط کارشناسان سیگنال انجام شده است.

افت صندوق‌های مختلط نسبت به ماه‌های قبل

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط، حد وسطی از میزان رشد بازار سرمایه که ریسک بالایی دارد و اوراق بهادار کم ریسک نظیر اوراق بدهی می باشد. عملکرد این صندوق ها برآیندی از دو ابزار مالی کم ریسک و پرریسک خواهد بود.

بازدهی صندوق های مختلط در مقایسه با ماه گذشته افت کرده است. برای مثال صندوق نیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد که در بهمن ماه 98 با بازدهی 10.85 درصد در جایگاه پنجم ایستاده بود در اسفند ماه با ثبت بازدهی 9.65 درصد در جایگاه اول برترین صندوق های مختلط ماه قرار گرفت.

عملکرد صندوق های مختلط در مقایسه با شاخص کل در اسفند 98 چگونه بود؟

صندوق های سرمایه گذاری نیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد، نیکوکاری ایتام برکت، ثروت آفرین پارسیان، مشترک کوثر و کارگزاری بانک تجارت  در اسفند ماه 98 بالاترین بازدهی را در بین صندوق های سرمایه گذاری مختلط کسب کردند.

عملکرد صندوق های مختلط در مقایسه با شاخص کل در اسفند 98 چگونه بود؟

در اسفند ماه 98 که روند صعودی بازار سرمایه با نوسان همراه بود و نیمی از رشد شاخص کل بازگشت کرد، شاخص کل بورس بازدهی 9.5% و شاخص کل فرابورس بازدهی 10.5 % را به ثبت رسانده است.

با نیم نگاهی به بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط متوجه می شویم که بازدهی صندوق های مختلط با اینکه کمتر از میانگین رشد بازار بوده است اما توانسته است از رشد بازار سرمایه بهره ببرد و نسبت به سرمایه گذاری های با ریسک متوسط عملکرد مطلوبی داشته باشد.

لیست پنج صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در اسفندماه 98

پنج صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر با بیشترین بازدهی ماهانه در اسفند ماه 98 عبارت اند از:

نام صندوقمدیر صندوقبازدهی ماهانه
نیکوکاری میراث ماندگار پاساگادمشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان9.65
نیکوکاری ایتام برکتکارگزاری تدبیرگران فردا9.16
ثروت آفرین پارسیانتامین سرمایه لوتوس پارسیان7.6
مشترک کوثرکارگزاری بانک صنعت و معدن7.54
کارگزاری بانک تجارتکارگزاری بانک تجارت7.43

جمع‌بندی

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط در مقایسه با شاخص کل نشان می دهد که این صندوق ها با کسب بازدهی نزدیک به شاخص بورس و فرابورس توانسته اند سرمایه گذاران­شان را از پتانسیل سود بازار سرمایه بهره مند سازند.

سرمایه گذارانی که مایلند ریسک کمتری در بازار بورس متوجه سرمایه شان شود، می توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری مختلط بهره ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • اطلاعات این سایت حرف نداره…
    من که به شخصه نهایت بهره رو میبرم
    تشکر فراوان …..

  • باسلام، درخانه بمانیم کرونا را شکست دهیم واز طریق سیگنال بررسی و تحقیق لازم را در مورد بورس انجام دهیم