معرفی صندوق سرمایه‌گذاری صبای هدف (درآمد ثابت)

معرفی صندوق سرمایه‌گذاری صبای هدف (درآمد ثابت)

صندوق سرمایه گذاری صبای هدف یکی از خوش سابقه ترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت کشور است. در سالهایی که صندوق سرمایه گذاری صبای هدف مشغول به فعالیت در بازار سرمایه کشور شده است، نسبت به سایر صندوق های هم گروه خود، عملکرد برجسته تری داشته است.

در میان صندوق های با درآمد ثابت، صندوق صبای هدف عملکرد بهتری از تمامی صندوق های با درآمد ثابت داشته است. همین امر باعث شد تا در این ماه برای معرفی صندوق های سرمایه گذاری به سراغ این صندوق پویا و موفق برویم.

صندوق‌های درآمد ثابت

صندوق های درآمد ثابت برای سرمایه گذارانی که قصد دارند سرمایه گذاری کم ریسک و سودآوری داشته باشند طراحی شده است. این صندوق ها با مدیریت سرمایه های دریافتی در دارایی های مطمئن و کم ریسک نظیر اوراق قرضه، اوراق بدهی، سپرده های بانکی و… سعی می کنند بازدهی مستمر و ثابتی را داشته باشند.

با توجه به اصل ریسک در بازار سرمایه، هر چه از ریسک پذیری فرد کاسته شود، میزان بازدهی نیز کمتر می شود و هر چه فرد بخواهد بیشتر ریسک کند، انتظار بازدهی بالاتری نیز از سرمایه گذاری خود دارد.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان واریز می‌کنند. برخی دیگر در بازه‌های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می‌کنند.

صندوق‌های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می‌کنند و سرمایه‌گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی‌ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV)  کسب سود می‌کنند.

بررسی صندوق درآمد ثابت صبای هدف

صندوق سرمایه گذاری صبای هدف از جمله صندوق هایی است با تقسیم سود یک ماهه فعالیت می‌کند. نکته مهم درباره سود دوره‌ای صندوق های درآمد ثابت این است که ممکن است سود محقق شده در ماه‌های مختلف سال با هم تفاوت داشته باشد.

تفاوت سود دوره‌ای در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به شرایط کلی حاکم بر بازار سرمایه و عملکرد صندوق سرمایه گذاری برمی‌گردد. طبق عملکرد گذشته صندوق‌های با درآمد ثابت، تاکنون اختلاف معنی داری میان سود ماه های مختلف سال دیده نشده است. حتی بعضی از صندوق های درآمد ثابت با تضمین حداقل سود دوره ای، خیال سرمایه گذاران را آسوده تر نیز کرده اند.

برای نمونه، صندوق سرمایه گذاری صبای هدف سود تضمین شده 15% سالیانه را برای مشتریانش در نظر گرفته است. البته باید دانست که این امر در همه صندوق های با درآمد ثابت وجود ندارد و ممکن است صندوق هایی وجود داشته باشند که سود تضمین شده ای را در نظر نگیرند. سرمایه گذارانی که تا پیش از این علاقه مند بودند سرمایه شان را در سپرده های مختلف بانکی به گردش در آورند؛ می توانند به عنوان انتخاب جایگزین، عملکرد صندوق های با درآمد ثابت را بررسی کنند.

در ضمن بعضی از بانک ها نیز دست به کار شده اند و خودشان اقدام به تاسیس صندوق سرمایه گذاری مخصوص به خود کرده اند. برای اطلاع از بازدهی صندوق های بانکی می توانید گزارش سیگنال در این لینک را بخوانید.

معرفی اجمالی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

صندوق سرمایه گذاری صبای هدف با درآمد ثابت در مردادماه سال 1395 شروع به کار کرد. این صندوق با شماره ثبت 11442 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) مجوز خود را اخذ کرده است.

عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است.

دریافت اساسنامه صندوق صبای هدف


دریافت امیدنامه صندوق صبای هدف

بعد از معرفی اجمالی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف به بررسی جزئیات بیشتری درباره این صندوق می پردازیم.

ارکان صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

ارکان صندوق صبای هدفنام رکن
مدیر صندوق شركت سبدگردان هدف  
متولی صندوق   شركت مشاور سرمايه گذاري نيكي گستر (سهامي خاص)  
مدیر ثبت   شركت سبدگردان هدف  
مدیران سرمایه گذاری   محمد شوريابي، رضا حشمتي شربياني، عباسعلي حقاني نسب  
حسابرس   موسسه حسابرسي وانيا نيك تدبير  

معرفی مدیر صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

مدیر صندوق سرمایه گذاری صبای هدف، “شرکت سبدگردان هدف” است. “شرکت سبدگردان هدف” در بازار سرمایه فعالیت های گوناگونی دارد که یکی از آنها مدیریت “صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت صبای هدف” است.

شرکت سبدگردان هدف سه خدمت عمده انجام می دهد:

 • مدیریت صندوق سرمایه گذاری

صندوق درآمد ثابت صبای هدف که مبتنی بر خرید و فروش واحد های سرمایه گذاری ست.

 • سبدگردانی

چهار سبد سرمایه گذاری مختلف با ریسک های درجه بندی شده وجود دارد.

سبد اطمینان هدف (ریسک خیلی کم) – سبد آرامش هدف  (ریسک کم) – سبد ابتکار هدف (ریسک متوسط) – سبد اهرمی هدف  (ریسک بالا)

 • مشاوره سرمایه گذاری

برای مشورت با کارشناسان شرکت سبدگردان هدف می توانید عدد 2 را به سامانه 10000604 پیامک کنید.

ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

کل ارزش خالص دارایی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف  1,006,508,929,854 ریال است. نمودار خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری صبای هدف در زیر رسم شده است. مشاهده می‌شود که از ابتدای سال 98 خالص ارزش دارایی ها با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

تعداد واحدهای سرمایه گذاری نزد سرمایه گذاران 990,989 است. از ابتدای سال 98 تا پایان شهریور 98 تعداد واحد های سرمایه گذاری نزد سرمایه گذاران در این صندوق با رشد بیشتر از دوازده برابری مواجه شده است.

بازدهی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

صندوق سرمایه گذاری صبای هدف در یک سال اخیر بالاترین بازدهی را در میان صندوق های با درآمد ثابت فعال در کشور داشته است. جدول زیر جزئیات بیشتری از بازدهی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف را در اختیار می گذارد:

شرح بازده صندوق
شهریور ماه 98 5.69 %
سه ماهه (تابستان 98) 11.99 %
شش ماهه (نیمه اول سال 98) 27.25 %
یک ساله (از شهریور 97 تا شهریور 98) 48.09 %
از تاریخ تاسیس تا کنون 76.33 %

با توجه به اینکه صندوق سرمایه گذاری صبای هدف با تقسیم سود منظم ماهانه فعالیت می کند و در ابتدای هر ماه شمسی سود های بدست آمده را به حساب سرمایه گذاران واریز می کند با در نظر گرفتن سود پرداختی در آخرین ماه فعالیت صندوق (بازدهی شهریور ماه 98 = 5.69%) در زمان نگارش این گزارش، بازدهی ساده معادل سالیانه این صندوق برابر با 68 درصد خواهد بود.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

به دلیل الزام سرمایه گذاری صندوق های درآمد ثابت در اواراق با درآمد ثابت، بالاترین درصد از ترکیب دارایی های این صندوق ها مربوط به اوراق بدهی یا سپرده های بانکی ست. در صندوق سرمایه گذاری صبای هدف 75.8% از دارایی ها در اوراق مشارکت قرار داده شده است. 22% از دارایی ها در سهام پذیرفته شده در بورس ایران سرمایه گذاری شده است. 1.1% هم سهم سپرده های بانکی و 1.1% باقیمانده سایر دارایی های این صندوق را تشکیل داده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

در گروه سهامی که صندوق سرمایه گذاری صبای هدف در پرتفوی سرمایه گذاری خود (22%) قرار داده است گروه “بانکها و موسسات اعتباری” با 5.55% بالاترین میزان سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است.

بتا صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

ضریب بتا وسیله‌ای برای ارزیابی ریسک و بازده است. ضریب بتا معیاری است که براساس داده‌های تاریخی ارزش دارایی‌ها بدست آمده و معرف میزان ریسکی است که سرمایه‌گذار با تصاحب آن دارایی‌ها نسبت به کل بازار متحمل می‌شود.

بتا صندوق سرمايه‌گذاري صبای هدف برابر با 0.2 محاسبه شده است.

گفتنی است اگر بتای صندوق‌سرمایه‌گذاری کوچک‌تر از یک باشد، هنگام کاهش ارزش بازار، ارزش دارایی‌های آن کمتر از بازار کاهش می‌یابد. در این حالت ریسک صندوق‌سرمایه‌گذاری در مقابل ریسک بازار پایین‌تر است.

نحوه سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری صبای هدف

ثبت نام و سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری صبای هدف به سه صورت انجام می شود.

 1. حضوری: با مراجعه به یکی از دفاتر یا شعب صندوق و ارائه مدارک شناسایی
 2. ثبت نام آنلاین: با استفاده از سایت اختصاصی صندوق صبای هدف به آدرس: http://www.hadafmf.ir
 3. اپلیکیشن صندوق صبای هدف

امکانات این اپلیکیشن به شرح زیر است :

 • ثبت نام آنلاین و غیر حضوری در صندوق
 • درخواست صدور (واریز آنلاین پول و سرمایه گذاری در صندوق)
 • درخواست ابطال (برداشت وجوه سرمایه گذاری شده یا سود سرمایه گذاری)
 • مشاهده ارزش سرمایه گذاری و وضعیت صندوق

شماره تماس صندوق سرمایه گذاری صبای هدف: ۸۸۴۸۰۳۲۰ – 021

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام اقا دداخل این صندوق سرمایه گذاری نکنید 4ماه سود نداده واز اصل پول من هم کم شده مگر صندوق درامد ثابت از اصل پول کم میشه مدیر این صندوق مگر نباید اوراق بخرد گس سود اوراق کجاست

 • سلام
  این صندوق یک صندوق مختلط هست و گولشو نخورید برای کلاهبرداری اسمشو ثابت گذاشته خاهشاگول نخرید

  • سلام دوست عزیز
   نظر شما از لحاظ قانونی درست نیست. این صندوق در سازمان بورس به عنوان صندوق با درآمد ثابت ثبت شده است. مدیریت آن به گونه ای بوده است که در زمان ریزش بازار ریسک زیادی رو متوجه سرمایه گذارانش کرده است.

 • نزدیک به 25 درصد از پرتفوی این صندوق در سهام بود سهامی که در اوج و نوک قله خریداری شده بود و عجیبتر از آن اصرار به نگهداری در اوج ریزش بورس بود که متحمل زیان سنگین به صتدوق تا به الان دارد میشود . پرتفوی روزانه ی صندوق در اوج شگفتی دائم در حال تغییر و تحول آن هم در اوج ریزش بورس بود بطوری که در ان شرایط بورس بصورت نوسانی به هیچ وجه نمیشد سودی را کسب نمود که نشان از بی خردی و ناشیانه بودن عملکرد مدیران صندوق دارد . فقط یک نمونه اش که مجموعه هدف را در باتلاق ضرر برد خرید سهم دی در بدترین جای ممکن توسط مدیر اصلی این صندوق و بعد از مدتی که متوجه اشتباه کاملا ناشیانه خود شد با امدن در تلویزیون و گذاشتن لایوهای اینستاگرامی سعی در تبلیغ سهم و انداختن ان به مردم بود که انقدر ناشی بود که سهم را در اوج ریزش بورس گرفت و اگر ریزش بورس هم نبود این سهم اَبَر رشد خود را کرده بود و اکنون نیاز به استراحت و ریکاوری دارد که مفمولا یکسال بطول می انجامد . و هیچ شفاف سازی و توضیحی هم زحمت ندادند که انجام دهند . عملکرد ضعیف و بی علم . اهمیت قائل نشدن برای سرمایه گذاران خرد و تهین به انها. فقط به فکر منفعت و جیب خود هستند و مهم نیست سود صندوق چه باشد چرا که مدیران پول خود را به جیب میزنند . همه ی اینها دلایلی است که هر چه زودتر واحدهای خود را ابطال بزنید .

 • نزدیک به 30 درصد از پرتفوی این صندوق در سهام میباشد و مشخصه که با این شرایط فعلی بورس صندوق نتونه سودی را بدست بیاره و علت دیگرش مدیریت کاملا ناشیانه و مبتدی میباشد که سهام کاملا به درد نخور را گرفته اند و معلومه اصلا به فکر سرمایه گذاران و کسب بازدهی نیستند چون اگر ناشی نبودند 30 درصد از دارایی این صندوق را به سهام اشغال اختصاص نمیدادند. مدیر این صندوق در اوج ریزش بورس رفته سهام دی را خریده انقدر ناشی و بی خرد که اصلا تفکری نکرده سهام دی رشد اصلی خودش را کرده و در حال حاضر در استراحته و کلی زیان برا صندوقهای هدف را به بار اورد و چنان در باتلاق صندوق فرو رفته که حد و مرز نداره . حتی یک روز هم پول داخل صندوق نذارید اینا اصلا دلشون نمیسوزه برا سرمایه های سرمایه گذاران خرد . پیشنهاد من صندوقهای امین اشنا . البرز . اندیشه . گنجینه زرین میباشد .

 • واقعا کسی نظارتی روی این صندوق نداره؟ این صندوق دقیقا عملکردش مثل دولت تدبیر و امیده.
  ما توی صندوق سرمایه گزاری درامد ثابت سرمایه گزاری کردیم یعنی سود ماهانه میخوایم.
  الان چند روزه بورس صعودیه ولی این بی مسئولیت ها نزولین. یعنی بورس چه بیاد بالا چه بیاد پایین اینا نرخ رو میارن بازم پایین.
  دوستانی که به بورس دسترسی دارن لطفا بپرسن چطور میشه از این دزدها شکایت کرد.
  خود بورس سایت و شماره تماس شکایت داره:
  https://shekayat.seo.ir/
  تورو خدا بپرسین چجوری با این متخلف ها برخورد میشه.
  من سه ماهه سرمایه گزاری کردم ، اصل پولم هم کم شد.
  اصلا صندوق درامد ثابت حق نداره این کار رو بکنه.

 • سلام هدف بی هدف بدترین صندوقه فریب نخورید ۳ ماه سود نداده از اصل پول هم کم کرده تا عید هم اونایی که واحد و ۱۰۰دهزار تومن خریدن سود نمیگیرند

 • میشه بفرمایین از این صندوق به کجا باید شکایت کرد
  بعد از سه ماه سودی که نداده هیچ اصل سرمایه مون هم کم شده
  کارشناس سیگنال پاسخگو باش

 • با ۱۰ میلیون ضرر ابطال زدم ببینیم چی میشه !!!!!
  پولهاتون را بکشید بیرون از این صندوق

 • منم با١٢ مليون ضرر ابطال زدم اومدم بيرون وقتي بهشون گفتم نظر مردم رو راجع به خودتون مي دونيد؟ مديرشون گفت ما احتياجي نداريم بدونيم گند زدن به زندگي مردم يعني واقعا راهي براي شكايت وجود نداره؟؟؟

 • یعنی یک اشتباه تو عمرم مرتکب شده باشم سرمایه گذاری تو این صندوقه.با ده میلیون ضرر ابطال زدم. ضرر صندوق ثابت هم ندیده بودیم که دیدیم

 • سلام من سه ماهه ازصندوق امین آشنا ابطال زدم وآوردم به صبای هدف ولی ازآن تاریخ صبای هدف نه تنها نزولی شده بلکه سودی هم پرداخت نکرده اگرمسئولین صندوق یک کمی تدابیرلازم انجام میگرفت ودرصدی ازسودهای ماههای گذشته راذخیره میکردند( مثل صندوقهای امین آشنا واندیشه فردا و…)این وضع پیش نمی آمد

 • با سلام متاسفانه این صندوق توی چندماه گذشته نزدیک ۲۵ درصد از دارایی هاشو توی بازار سهام آورده و کاملا تخلف کرده .مردم اگه میخواستن توی بازار سهام سرمایه گذاری کنن خوب توی صندوقهای مختلط یا سهامی میرفتن.کسی که اومده توی صندوق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کرده یعنی ریسک پذیری پایینی داره و یه حداقل سود ماهانه میخواد.به نظر من سازمان بورس باید ورود کنه و تخلفات صندوق صبا رو بررسی کنه.الان دو ماهه هیچ سودی نداده و تازه سرمایه اولیه افراد رو هم نزدیک ۴ درصد کم کرده

 • سلام یه نصیحت از برادر کوچکتان من بیش از چهل روز در صندوق بودم نزدیک به دو میلیون ضرر کردم ولی پولم را گرفتم جلو ضرر رو بگیری برات منفعته دیگه خود دانی

 • سلام…چرا صندوق هدف اینقدر افتضاح شده چه علتی داره که این صندوق با گذشته درخشانش این جوری افتضاح شده حتی نمی‌تونیم ابطال بزنیم….تا کی این وضعیت ادامه دارد..

 • سلام سرمایه گذاران عزیز صندوق صبای هدف صندوق افتضاحی و دروغگو اگه درامد ثابت بود حداقل سود میداد تازه مبلغ صل سرمایه هم کم میکنه ابطال بزنید جلو ضرر بگیرید

 • سلام سرمایه گذاران عزیز هر چه پول دارین از صندوق صبای هدف ابطال بزنید گر چه ضرر است صندوق افتضاح دروغگو است دو ماه سود نداد نصیحت من به شما

 • با سلام
  امروز پیامک از طرف صندوق آمد که اقدام به تعدیل قیمت کارشناسی کرده!
  این یعنی چی؟
  در حال حاضر قیمت ابطال را 950.000 ریال گذاشته.

  لطفا در این رابطه توضیح دهید.
  سپاس

  • سلام دوست عزیز
   تغییرات مربوط به هر صندوق خاص رو از طریق سایت صندوق و روابط عمومی آن پیگیری کنید.

 • با سلام صندوق هدف شدیدا داره افت میکنه سود ک نداده بماند حتی از واحدهای خودمون هم بشدت داره کم میشه تعجب من اینجاست ک چرا صندوقهای درامد ثابت و مشترک دارن سود میدن حتی کم تو این اوضاع داره روزانه بارزششون اضافه میشه ولی این صندوق بشدت روبه نزول اخه ی فکری ی روند بهتری ی جابجایی سود ک نمیده داره پول خودمون هم میگیره

 • صندوق واقعا افتضاحیه
  ۵۰ میلیون پول حدودا چهل روز گذاشتم این ماه که سود نداد هیچ الانم پولما احتیاج داشتم ابطال زدم با تقریبا سه میلیون ضرر پولم بدستم اومده
  یعنی حالا در آمد ثابته

 • چرا کارگزاران صندوق تون فقط به فکر پورسانت هستند چرا واضح به من نگفتند اول برج واریز کن که الان 400هزارتومن بهم ضرر نخوره

  • سلام دوست عزیز
   دیدگاهتون رو با روابط عمومی صندوق در میون بذارید.

 • در این ماه اخیر صبای هدف همش منفی خورده پس سیگنال بازدهی بدی نداره حداقل سودی که مدیر باید بده ۱۵درصد تو امید نامه صندوق دکر شده درسته کارشناس تیم

  • سلام دوست عزیز
   در این خصوص با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید.

 • سلام ارزش اسمی این ماه زیر صد تومان آیا این ماه سودی واریز میشه یا نه و یا حداقل 15 درصد سود میده ممنون

 • سلام صندوق چند روزه ک داره منفی میخوره ایا این رویه ادامه داره و اینکه ایا این صندوق سود تضمین شده داره؟

  • سلام دوست عزیز
   سود تضمین شده ای در صندوق ها نیست.

 • سلام من در صندوق صبای هدف سرمایه گزاری کردم البته حدود دو ماه هست ولی امروز 15 شهریور ادرس ورود به سایت رو میزنم نمیاد و نمیتونم وارد بشم

 • اصلا سرمایه گذاری نکنید. صندوقای دیگه شاید سودشون کمتر باشه ولی منفی نداره. این صندوق دوزار سود میده ماه بعدش منفی میکنه که هرچی به شما مرداخت کرده ازتون پس بگیره.

 • سلام وعرض ادب،اگه ممکنه راهنمایی بفرماییدسرمایه گذاری درصندوق بادرآمدثابت بازده بیشتری داره یاسرمایه گذاری درشرکت سبدگردان؟
  لطفادرصورت امکان درموردشرکت سبدگردان هدف هم توضیحاتی بدید.ممنون

 • ببخشيد من يه هفته پیش در صندوق هدف ثبت نام کردم روزای اول بخش صدورش برام غیر فعال بود ولی امروز فعال شد الان میتونم پول واریز کنم؟چون تو یه سایتی دیدم نوشته حجم صندوق پر است از واریز وجه خوداری بفرمایید شما نمیدونین الان میشه واریز کرد یا نه؟

  • سلام دوست عزیز… مدیریت دارایی ها و تصمیمات صندوق ها خاص خودشون هست. این موارد رو از روابط عمومی صندوق ها پیگیری نمایید.

 • سلام من یه مقدار پول گذاشتم تو صندوق مال خودم و کسی هستش از کجا بدونم فرضا ۲۰ میلیون اون چند واحد میشع ؟اخه رو هم گذاشتم

  • سلام سرمایه اولیه تون رو به قیمت صادر شده به ازای هر واحد سرمایه گذاری تقسیم کنید.

 • سلام بعدازثبت نام واریزی مبلغی ایا میشه غیرحضوری از همون اپلیکیشن پول واریزکردوبه دارایی هاافزود

  • سلام و عرض ادب. برای باز اول باید حضوری مراجعه کنید بعد از اون امکان خرید و فروش آنلاین فراهم است.

  • سلام و عرض ادب. ضامن نقدشوندگی یکی از ارکان صندوق سرمایه گذاریه که نقد شدن پول سرمایه گذاران صندوق رو ضمانت میکنه. قبلا مقاله ای در این مورد در سایت سیگنال گذاشته شده که میتونید از این لینک مشاهده کنید.

  • سلام و عرض ادب. نمیشه عددی مطلق واسه سود صندوق درآمد ثابت تعریف کرد. ممکنه یک ماه 8 درصد سود بده ماه بعد 3 درصد. ولی چون قسمتی از پرتفوی این صندوق ها در بازار بورس سرمایه گذاری میشه اغلب سود سالیانه بیشتری نسبت به سپرده گذاری بانکی دارندو بیش از 20 درصد سود میدن.

 • باسلام امروز 3 اسفند هست مگه نباید سود سی ام هر ماه واریز بشه ولی تا الان که 3 اسقند 98 هست هنوز واریز نشده جریانش چیه؟؟
  والان چند تا از صدور ها رد سیستم خورده معنیش چیه؟؟؟
  ممنون اگه یه راهنمایی کنید

  • سلام و عرض ادب. اینجور موارد رو بهتره از خود صندوق جویا بشید. برای مشکل دوم هم احتمالا صندوق واحدی برای صدور نداره بنابراین رد درخواست میشه. موفق و پیروز باشید.

  • سلام و وقت بخیر. بعضی از صندوق های سرمایه گذاری (اغلب درآمد ثابت) ارزش مبنای واحدهای سرمایه گذاری (100 هزار تومن) رو تضمین می‌کنند.

 • با درود و احترام
  متاسفانه آبان ماه صندوق عملکرد خوبی نداشت . در آذر ماه ، انتظار داشتیم صبای هدف، رتبه ی خوبی بیاره اما…

 • سلام. من می خوام مبلغ ۳۰ میلیون تومان در صندوق صبای هدف بزارم. از طرفی باید طوری برنامه ریزی کنم که هر ماه حدود ۱.۵ میلیون قسط از این مبلغ پرداخت کنم. به نظر شما آیا امکان نقد شدن فوری وجود دارد? آیا در صورت ابطال واحدهای خریداری شده در بازه زمانی یک ماهه و دوماهه, جریمه هم دارد?

  • سلام جریمه تعجیل در خروج پول از صندوق ها معمولا 90 روزه یعنی شما زیر 90 روز واحدهاتون رو ابطال کنید مشمول جریمه خواهید شد. بستگی داره زمان ابطال واحدهای شما با 90 روز چقدر اختلاف داشته باشه اگر مثلا روز هشتادم واحدهارو ابطال کنید جریمه بیشتری متوجه شما خواهد شد تا اینکه روز 88 ام واحدهاتون رو بفروشید.

   • سلام ببخشید من هرچی زنگ میزنم پنل صدور واحد رو برام فعال کنن کسی جوابگو نیست چه جور میتونم فعال کنم؟

   • سلام و عرض ادب. اینجور موارد رو باید از خود صندوق پیگیری کنید.

   • سلام ببخشید اگر 5میلیون بزارم چقدر سود ماهانه تعلق میگیره؟

   • سلام و درود. عدد مطلقی وجود نداره ممکنه یک ماه صندوق 2 درصد سود بده یک ماه 8 درصد. بهتره عملکرد صندوق رو در بلند مدت (یکسال به بالا) مد نظر قرار بدید تا تقریبی از بازدهی اون صندوق دستتون بیاد.

 • سلام تاریخ انقضای صبای هدف هفت آذر نود وهشت هست آیا مشکلی پیش میاد؟

  • سلام، خیر. مشکلی پیش نمیاد. مجوز صندوق های سرمایه گذاری مشترک زمان داره. پس از منقضی شدن این مدت باید دوباره مجوزشونو از سازمان بورس تمدید کنند. هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط چند روز اطلاعات صندوق بروزرسانی نمیشه.

 • سلام صندوق صبای هدف صندوق خوبی بازدهی خیلی بهتر از صندوق مختلط گوهر نفیس تمدن داره ریسک کمتری نسبت به صندوق های سهامی و مختلط داره از نظر بازدهی نصف بازدهی شاخص کل بورس رو پرداخت میکنه فقط فقط یکم صبر یکم زمان و یکم ریسک پذیری بالا میخواد بعدش به سود عالی میرسید

 • سلام باگذشت دو سوم از ماه صندوق صبای هدف هنوز منفیه اگه بازار سهام در این نه روز رشد نکنه حداق سود یعنی پانزده درصد دیگه داده میشه درسته ادمین

  • بدلیل منفی بودن بازار بورس در ماه اخیر این اتفاق طبیعیه. اگر در امیدنامه صندوق این مورد ذکر شده بله. حداقل سودی که صندوق تضمین کرده باید توسط مدیر به سرمایه گذاران داده بشه. البته احتمال داره اون 15 درصدی که گفته شده سالانه باشه و به ازای یک ماه مقدارش خیلی کمتر بشه (1.25) این مواردو باید با خود صندوق تماس بگیرید و از صندوق بپرسید.

 • این ماه که خیلی اوضاع هدف خرابه گه بازار سهام تا ده روز اینده رشد نکنه پس حداقل سود یعنی پانزده در صد دیگه قطعا به سرمایه گذاراش میده درسته ادمین محترم

  • بدلیل منفی بودن بازار بورس در ماه اخیر این اتفاق طبیعیه. اگر در امیدنامه صندوق این مورد ذکر شده بله. حداقل سودی که صندوق تضمین کرده باید توسط مدیر به سرمایه گذاران داده بشه. البته احتمال داره اون 15 درصدی که گفته شده سالانه باشه و به ازای یک ماه مقدارش خیلی کمتر بشه (1.25) درباره این موارد باید با خود صندوق تماس بگیرید و از صندوق بپرسید.

 • باتوجه به افت بازار هنوز این ماه هرواحد صندوق از ۱۰۰هزارتومان بالاتر نرفته وروی ۱۰۰هزارمونده.احتمال داراین ماه سود یک درصد بده

  • سلام، بله. با توجه به افت بازار سهام این امر طبیعی به نظر میرسه.

 • با درود و احترام
  میتونم خواهش کنم عملکرد این ماه صندوق (ثابت و سبدها ) رو سایت قرار بدین .
  فقط شش ماهی اول سال قابل روئیت هست.

 • ممنون از مطلب مفیدتون
  بدبختانه ماه قبل که با 5.69 % سود داد من کل پولمو بردم روی این صندوق چون حداقل سودی که تا الان داده بود 3% بود اما این ماه 2% سود داد خیلی توی ذوق زد

  • سلام، سپاس از شما. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری همیشه سعی کنید عملکرد صندوق‌هارو در بازه های بلندمدت حداقل یکساله مورد بررسی قرار بدید و معیار انتخابتون رو هیچوقت رو یک ماه نزارید. البته در این ماه بدلیل افول بازار بورس و اکثر بازارهای مالی این اتفاق تا حدودی عادی به نظر میاد.