اندیشه صبا

فلزات اساسی جذاب میشوند؟ تحلیل شاخص فلزات اساسی

فلزات اساسی جذاب میشوند؟ تحلیل شاخص فلزات اساسی

گروه فلزات اساسی که طی یک ماه اخیر بازدهی منفی حدود  6 درصدی داشته است و طی یک سال اخیر تنها حدود 10 درصد بازدهی مثبت  به ثبت رسانده است ، از اواخر اردیبهشت ماه وارد فاز اصلاحی شده است.
از این رو در این نوشتار به تحلیل شاخص فلزات اساسی پرداخته ایم.

ریزش شاخص فلزات اساسی تا کجا ادامه دارد؟
شاخص گروه فلزات اساسی طبق داده های هفتگی و در بلندمدت درون یک ساختار کانالیزه ی صعودی در حال نوسان میباشد.

چارت هفتگی شاخص فلزات اساسی
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالاتر، اینجا کلیک کنید

 در شرایط فعلی بازار شاخص فلزات اساسی در حال نزدیک شدن به حدود حمایتی مهم میان مدتی خود میباشد. ناحیه ی حمایتی حدود 1070000-1035000 واحد و حدود حمایتی 985000 واحد(کف کانال خنثی) به عنوان مهمترین نواحی حمایتی این شاخص در میان مدت مطرح میباشند که میتوانند مانع ریزش بیشتر کلیت گروه فلزات اساسی گردند.
در صورت پایان ریزش در هر کدام از نواحی حمایتی یاد شده امکان صعود مجدد شاخص تا سقف کانال خنثی  در حدود 1200000 واحد و یا حتی تا حدود سقف تاریخی 1416000 واحد در میان مدت وجود دارد.

چارت روزانه شاخص فلزات اساسی
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالاتر، اینجا کلیک کنید

در پایان لازم به ذکر  است با توجه به قرار گرفتن نمادهایی نظیر فولاد و فملی در گروه فلزات اساسی که معاملات آن ها بر شاخص کل و در واقع کلیت بازار سهام تاثیر گذار است، معاملات این گروه برای اکثر معامله گران و سرمایه گذارن بورس تهران حائز اهمیت میباشد.

برای اطلاع از آخرین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات سهام می‌توانید به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت کنید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر