ریزش شاخص نزدک (NASDAQ-100) تا کجا ادامه دار خواهد بود؟ | 22 شهریور ماه 1399

ریزش شاخص نزدک (NASDAQ-100) تا کجا ادامه دار خواهد بود؟  | 22 شهریور ماه 1399

این شاخص مهم 100 شرکت برتر فناوری ایالات متحده آمریکا در روزهای اخیر دچار ریزش سنگینی شده است بطوریکه ارزش سهام 6 شرکت گروه فانگمن شامل اپل، گوگل، مایکروسافت، انویدیا، نتفلیکس، آمازون و فیسبوک با سقوط بیش از 263 میلیارد دلاری مواجه شدند. بطور کلی این شاخص با ریزش های اخیر بیش از 1000 میلیارد دلار کاهش ارزش داشته است.

دلیل اصلی این افت شاخص تکنولوژی نزدیک شدن به زمان تولید عمده واکسن کرونا در جهان و خروج سرمایه از شرکت های تکنولوژیک به سمت سهام هایی که از باز شدن دوباره اقتصاد سود میبرند. از جمله این سهام های مستعد، رشد نکرده و جامانده از بازار میتوان شرکت های هواپیمایی، شرکتهای گردشگری و هتل داری و مراکز مالی نام برد.

در نمودار زیر همانطور که میبینید شاخص پس از برخورد به مقاومت 12470 ریزش زیادی داشته و در حال افت تا سطوح حمایتی پایین تر تا اعداد 10580 میباشد. با توجه به اینکه خط مقاومت آبی رنگ بسیار معتبر بوده و انتظار میرود به این خط دوباره واکنش دهد. در صورت رسیدن قیمت به سطح یا اصطلاحا پولبک با دیدن کندل های برگشتی در تایم های پایینتر میتوان انتظار رشد تا سطوح مقاومتی 12470 و 14775 را نیز داشت اما چنانچه ریزش ها ادامه یابد و قیمت زیر خط مقاومتی آبی تثبیت شود میتوان شاهدد ریزش بیشتر تا سطوح حمایتی اعداد 9745 و حتی بیشتر نیز بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
29 دی 1399