تحلیل تکنیکال نماد شیران به همراه نمودار | 21 اردیبهشت ماه 1399

تحلیل تکنیکال نماد شیران به همراه نمودار | 21 اردیبهشت ماه 1399

شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در سال 1363 به ثبت رسید. این شرکت اولین و بزرگترین تولید کننده ماده اولیه شوینده ها در ایران است که در خرداد ماه سال 1373 به بهره برداری رسید. این شرکت در اسفندماه سال 1375 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و اکنون با نماد “شیران” در بازار اول بورس و گروه “محصولات شیمیایی” قرار گرفته است.

فعالیت آن بیشتر معطوف به مطالعات اقتصادی، فنی و مالی طرح الکیل بنزن خطی و مطالعات و اجرای سایر طرح های شیمیایی، معاملات مربوط به خرید و فروش دارایی ها، واردات ماشین آلات و تجهیزات، فروش و صادرات محصولات تولیدی و … می باشد.

در حال حاضر بیش از 70 درصد نیاز مواد اولیه شرکت های تولیدی مواد شیمیایی در داخل، توسط این شرکت تامین می شود.

این شرکت ماده اولیه محصولات تولیدی خود را (نفت سفید) از پالایشگاه اصفهان تامین، و طی فرآیندی نرمال پارافین را تولید می کند. نرمال پارفین تولیدی این شرکت در فرآیند بعدی در ترکیب با بنزن، تبدیل به ماده اولیه مواد محصولات شوینده می شود.

این شرکت مشکلی در فروش و تحویل محصولات تولیدی خود به خریداران داخلی ندارد اما تحریم ها، صادرات این شرکت را با چالش هایی روبرو کرده است که طبق اظهار نظر شرکت، در حال کار روی روش های دیگر برای صادرات محصولات خود است.

از تعداد کل سهام این شرکت (8.066.220.000 برگ سهم) ، 49.9 درصد آن تحت تملک بانک صنعت و معدن، و 28.9 درصد نیز در اختیار گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند می باشد.

شایان ذکر است در آذر ماه سال قبل، سرمایه شرکت از 4.628.988 میلیون ریال به 8.066.220 میلیون ریال (از محل سود انباشته)، افزایش یافت و نزد سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

طبق گزارش دوره سه ماهه منتهی به 29 اسفند سال قبل، سود خالص هر سهم با افزایش 16 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 97، به ازای هر سهم 338 ریال برآورد شده است. لازم به ذکر است  EPS(ttm) ثبت شده در سایت سازمان بورس مبلغ 1300 ریال را نشان می دهد.

حال به بررسی معاملات این نماد در پایان روز کاری یکشنبه می پردازیم.

طی معاملات امروز، نزدیک به 50 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 25797 ریال (3.36%-) داد و ستد شد و سهم پس از گذشت یک ساعت از شروع بازار به صف فروش رسید و در انتها نیز با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم پس از رشد 87 درصدی که از اواخر ماه قبل در دامنه موج 3 داشت، با واکنش به مقاومت 2900 تومان و مقاومت خط روند صعودی، با اصلاح مواجه گردید و وارد دامنه موج 4 اصلاحی از روند صعودی جدید خود شد.

اگر همچنان روند نزولی سهم ادامه دار باشد، حمایت های آن را می توان 2380 تومان، 2223 تومان و حوالی 2000 تومان در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال نماد شیران به همراه نمودار | 21 اردیبهشت ماه 1399
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم از هرکدام از سطوح حمایتی فوق با افزایش تقاضا، روند صعودی در پیش بگیرد، می تواند با اهداف 2900 تومان (سقف قبلی)، 3200-3340 تومان و 3937-4364 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران