تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا (XAUUSD) | صعود یا ریزش؟ (8 مهر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا (XAUUSD) | صعود یا ریزش؟ (8 مهر ماه 1399)

پس از ریزش های اخیر اونس جهانی طلا که مهمترین علت آن را میتوان قدرت گرفتن دلار در بازارهای جهانی دانست، اکنون این فلز ارزشمند در نقطه حساسی قرار گرفته که تعیین کننده جهت بعدی حرکت آن خواهد بود.

در نمودار زیر پس از ریزش حدودا 190 دلاری اونس از اوج قیمتی خود (2070 دلار) شاهد برخورد قیمت به سطح حمایت دینامیک مشکی رنگ هستیم که در سابقه نمودار بسیار مستحکم عمل کرده و اکنون میتواند نقش حمایتی خوبی را در مقابل افت بیشتر قیمت ایفا کند. اما بطورکلی برای رسیدن قیمت به سطوح بالاتر از 2000 دلار نیازمند یک حرکت قدرتمند و عبور قیمت به بالای سطح مقاومتی 1905 دلار هستیم در غیر اینصورت روند مشخصی برای اونس نمیتوان در نظر گرفت.

از دید تکنیکال و پرایس اکشن در نمودار روزانه کندل چکش معکوس در انتهای روند نزولی و بعد از آن کندل بولیش انگالفینگ صعودی را شاهد هستیم که در صورت ادامه روند صعودی مقاومت های پیش رو اعداد 1905 و 2000 و 2070 خواهند بود اما چنانچه شاهد ریزش متاثر از بازار فاندامنتال باشیم سطوح حمایتی 1800 و 1685 دلار را میتوان در نظر داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • طلا تا اسفند ماه به ۱۵۵۰ دلار هم نزول داره و درضمن دلار هم تا ۱۱ هزار تومان نزولی خواهد بود که در این صورت قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار رو توی اسفند ماه ۹۹ قیمت ۴۱۵/250 تومان متصور بود.

  • سلام کماکان سرمایه گذاران در انتظار برگذاری انتخابات امریکاهستند که ببینند نتیجه اگر بایدن شود اقتصاد امریکا ضربه محکمی وارد میشود اما اگر ترامپ شود روالی که قبلا بود ادامه پیدا میکند در هردوحالت قیمتها در ایران روند نزولی خواهد داشت چون باکمبود بودجه مواجه هستیم و پول بی ارزش

  • سلام تحليل طلا را ميخواستم كه ببينم تا چه مبلغي ريزش خواهش داشت