بررسی گزارش فعالیت وخاور (شهریور ماه 1398)

بررسی گزارش فعالیت وخاور (شهریور ماه 1398)

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت بانک خاورمیانه می پردازیم.

درآمد

وخاور در پنج ماه ابتدائی سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 118 میلیارد تومان درآمد تسهیلات و 70 میلیارد تومان سود سپرده داشته است. (48 میلیارد تومان تراز بانک)

بانک خاورمیانه در شهریور ماه 125 میلیارد تومان درآمد تسهیلات و 75 میلیارد تومان سود سپرده داشته است. در نتیجه تراز عملیاتی بانک 50 میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین امسال بهبود یافته است. با اینحال نزدیکی این عدد با میانگین تراز ماه های گذشته نشان از ثبات عملکرد بانک در درآمد های مشاع می دهد.

تراز عملیاتی بانک در نیمه نخست سال گذشته 123 میلیارد تومان بوده که این رقم امسال به 290 میلیارد تومان افزایش یافته است. (بهبود 130 درصدی تراز نسبت به سال گذشته) این بانک نیز در زمره بانک هایی جای می گیرد که به نظر می رسد عملیاتش متحول شده است. (همچون ملت، پست بانک و غیره)

لازم به ذکر است بر اساس صورت های مالی وخاور، درآمد های غیر مشاع این بانک نیز به اندازه یا حتی کمی بیشتر از درآمد های مشاع می باشد. از دیگر دلایل امیدواری به سود ادامه دار این بانک، تعداد شعب و کارکنان این بانک نسبت به بانک های دیگر می باشد. به طوری که این بانک تنها 17 شعبه و 407 کارمند دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *