بررسی وضعیت صورت های مالی زکشت (6 ماهه 1398) + گزارش مهر ماه

بررسی وضعیت صورت های مالی زکشت (6 ماهه 1398) + گزارش مهر ماه

زکشت در نیمه نخست سال جاری 33 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش یافته است. از طرفی بهای تمام شده 85 درصد افزایش یافته و به 23 میلیارد تومان رسیده است. این موضوع سبب شده حاشیه سود ناخالص از 25 به 30 درصد افزایش یابد که خیلی خوب است. در کل سود ناخالص با 150 درصد افزایش، به 10 میلیارد تومان رسیده است.

هزینه های مالی این شرکت تغییر چندانی نداشته و حدود 540 میلیون تومان بوده است. زکشت مجموعاً 5 میلیارد تومان تسهیلات مالی 18 درصد کوتاه مدت دارد که هر سال 900 میلیون تومان هزینه مالی به شرکت تحمیل می کند.

سایر درآمد های عملیاتی شرکت نیز با 200 درصد رشد، به 1 میلیارد تومان رسیده که سود حاصل از فروش دارائی های زیستی بوده است.

در نهایت سود خالص این شرکت با 200 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 10 میلیارد تومان (50 تومان به ازای هر سهم) رشد یافته است.

گزارش فعالیت مهر ماه 98

محصولات زکشت

زکشت در نیمه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 5.5 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در مهر ماه تغییر چندانی نداشته و به 5.6 میلیارد تومان بوده است.

این شرکت در هفت ماه نخست سال گذشته 19.7 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در هفت ماه نخست امسال به 38.7 میلیارد تومان افزایش یافته است. (95 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش زکشت

عمده ی فروش این شرکت، شیر می باشد. این محصول در مهر ماه (نسبت به میانگین 6 ماه نخست سال)، 4.5 درصد کاهش تولید و فروش و 10 درصد افزایش نرخ داشته است.

سایر اطلاعات

این شرکت برنامه افزایش سرمایه از 20 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان (50 درصد) از محل سود انباشته دارد. این افزایش سرمایه به منظور اصلاح ساختار مالی و کاهش ریسک مالی ترازنامه، تامین بهتر سرمایه در گردش مورد نیاز به منظور کنترل بهتر قیمت نهاده ها، بهبود نسبت مالکانه و ارتقا جایگاه شرکت در صنعت کشاورزی و دامپروری، جبران مخارج سرمایه ای انجام شده بابت پروژه افزایش ظرفیت دام مولد و ایجاد شرایط برای ادامه رشد طبیعی گله می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • حاجی این میره بالا یا ن آخرش
    30درصد ضرر کردم سره این سهام کوفتی!!!!
    تو رو خدا یکی راهنمایی کنه

    • همان طور که قبلا نیز خدمت شما عرض کردیم لطفا به استراتژی معاملاتی و حد ضرر خود پایبند باشید. استراتژی معاملاتی هر شخصی منحصر به فرد خود است.

    • والا من خودمم خریدم الان تو سودم هنو وقت فروشش نیست . تازه افزایش سرمایه هم در انتظارشه