بررسی صورت های مالی شش ماهه 98 دبالک

بررسی صورت های مالی شش ماهه 98 دبالک

تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در نیمه نخست سال جاری مجموعاً 38.8 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است. بهای تمام شده درآمد عملیاتی اما 12 درصد افزایش یافته و به 25.6 میلیارد تومان رسیده است. در نتیجه حاشیه سود ناخالص از 20 به 33 درصد افزایش یافته است. در کل سود ناخالص با 125 درصد افزایش، به 13.1 میلیارد تومان رسیده است.

یکی از نکات مثبت این گزارش، کاهش هزینه های مالی می باشد به طوری که هزینه های مالی با 30 درصد کاهش نسبت به سال گذشته، به 4.1 میلیارد تومان رسیده است. دبالک جمعاً 27.5 میلیارد تومان تسهیلات مالی 18 درصدِ پایان دوره دارد که سالانه 4.95 میلیارد تومان هزینه مالی به شرکت تحمیل می کند. (نسبت بدهی = 67 درصد) در نهایت سود خالص این شرکت با 24 درصد کاهش نسبت به سال گذشته، به 6.5 میلیارد تومان (38 تومان به ازای هر سهم) رسیده است. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که دلیل این سود بالای شرکت در سال گذشته، سود حاصل از فروش زمین و ساختمان کارخانه بوده است. بنابراین باید گفت عملیات شرکت در سال جاری بهتر از سال گذشته بوده است.

بررسی صورت های مالی شش ماهه 98 دبالک

دبالک در نیمه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 6.4 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در مهر ماه با 20 درصد کاهش، به 5.1 میلیارد تومان رسیده است. فروش شهریور ماه شرکت 7.2 میلیارد تومان بوده است. (30 درصد کاهش فروش نسبت به ماه گذشته)

این شرکت هفت ماه نخست سال گذشته مجموعاً 37 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در سال جاری به 44 میلیارد تومان رشد یافته است. (20 درصد رشد فروش نسبت به سال گذشته)

تمام فروش این شرکت در مهر ماه از محل گروه داروئی عمومی بوده است. این در حالی است که در ماه های گذشته این شرکت از محل فروش داروهای استروئیدی نیز درآمد داشته است. با اینحال گروه دارویی عمومی در مهر ماه 25 درصد افزایش تولید، 25 درصد کاهش فروش و 17 درصد افزایش نرخ داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • لطفاً پیشنهاد خودتون رو برای ارزنده بودن یا نبودن سهم بیان کنید. ممنون

    • ارزنده بودن از نظر افراد مختلف متفاوت است. لطفا با توجه به شرایط تکنیکالی و بنیادی سهم شخصا تصمیم گیری نمایید.