سیگنال ارزش معاملات به بورس بازان

سیگنال ارزش معاملات به بورس بازان
برای دیدن تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همبستگی ارزش معاملات بورس و شاخص کل

همانطور که در تصویر ملاحظه میفرمایید ؛ ارزش معاملات بورس (که به نوعی نشان دهنده‌ی نقدینگی موجود در بازار است) و شاخص کل بورس (بیانگر وضعیت کلی بورس تهران) همواره دارای همبستگی جالب توجهی بوده اند.

بطوریکه در سقف تاریخی بورس(نمودار سبزرنگ) در مهرماه سال 1399 شاهد ثبت سقف تاریخی در ارزش معاملات (نمودار نارنجی رنگ) در حدود 27000میلیارد تومان بوده ایم. همچنین با شروع موج نزولی از مهرماه 99 همزمان از ارزش معاملات کاسته شده است ، بطوریکه با سقوط حدود 40 درصدی شاخص کل، ارزش معاملات هم در مقاطعی به زیر 1000 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

شرط صعودی شدن بورس

طی هفته های اخیر همزمان با رشد شاخص کل تا حدود 1600000 واحد شاهد افزایش ارزش معاملات تا حدود  7400 میلیارد تومان بودیم اما طی روزهای اخیر همگام با اصلاح شاخص کل ارزش معاملات هم کاهش تا حدود 3200 میلیارد تومان را تجربه کرده است.

 در شرایط فعلی بازار به نظر افزایش ارزش معاملات به بیش از 8000 میلیارد تومان میتواند به عنوان سیگنالی مثبت در جهت شروع روند صعودی جدید در کلیت بورس تهران تلقی گردد.

 بایستی صبر کنیم وببینیم طی روزهای آتی این مهم به وقوع خواهد پیوست یا نه.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران