ویرایش اطلاعات سجام (آموزش تصویری)

ویرایش اطلاعات سجام (آموزش تصویری)

ویرایش اطلاعات سجام نیازی است که ممکن است برای بسیاری از افراد که برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه در این سامانه ثبت نام کرده‌اند به وجود بیاید. سامانه جامع اطلاعات مشتریان ( سجام ) با هدف جمع آوری اطلاعات، یکپارچه سازی فرآیندها و ایجاد بستری برای ارائه کلیه خدمات مورد نیاز افراد فعال در حوزه سرمایه گذاری از چند سال قبل کار خود را آغاز کرده است. در این سامانه کلیه فعالان حوزه سرمایه گذاری باید اطلاعات هویتی، محل سکونت، کدهای سهامداری و اطلاعات حساب بانکی خود را ثبت کنند. به بیان دیگر بسیاری از فعالیت‌های مالی علی الخصوص فعالیت در بازار بورس نیاز به ثبت نام قبلی در این سامانه دارد. این موضوع باعث شده تا به مرور زمان این افراد به تغییر اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام نیاز پیدا کنند. اما اصلاح اطلاعات سجام چگونه انجام می‌شود و چه اطلاعاتی در این سامانه قابل تغییر هستند؟ برای بررسی این موضوع و آشنایی با فرآیند ویرایش اطلاعات در سامانه سجام با ما همراه باشید.

اهمیت ویرایش اطلاعات در سامانه سجام

همان‌طور که اشاره کردیم، سجام یک بانک اطلاعاتی است که تمام موارد هویتی هر فرد را در خود دارد. اطلاعاتی که برای بازار سرمایه گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است و ورود ناقص یا اشتباه این اطلاعات باعث می‌شود که فرد نتواند مدیریت سهام‌های خود را بر عهده بگیرد. از آن‌جا که سامانه سجام به صورت یکپارچه پیاده‌سازی شده است، الزامی است که تمامی اطلاعات تمامی کاربران کامل و صحیح وارد شده باشد.

در طی زمان، هر کدام از اطلاعات وارد شده توسط شما در سامانه سجام ممکن است تغییر کند یا حتی اشتباه وارد شده باشد. به عنوان مثال ممکن است شما حساب بانکی خود را به اشتباه در سامانه سجام ثبت کرده باشید و نیاز به ویرایش اطلاعات بانکی خود در سجام داشته باشید؛ یا ممکن است نشانی منزل شما تغییر کرده باشد و بخواهید اطلاعات خود در سامانه سجام را اصلاح کنید. در نتیجه شما می‌توانید با تغییر اطلاعات در سامانه سجام، مواردی که تغییر کرده یا اشتباه وارد شده‌اند، از قبیل شماره تماس، آدرس، اطلاعات فردی، اطلاعات بانکی و… را تغییر دهید.

انواع اطلاعات ویرایشی در سامانه سجام

برای تکمیل عضویت شما در سامانه سجام، لازم است اطلاعات مختلفی را به درستی وارد کنید. در هر مرحله از فرایند ثبت نام سجام باید اطلاعاتی را وارد کنید تا بتوانید ثبت نام خود را کامل کنید. اطلاعاتی مانند اطلاعات هویتی، اطلاعات شغلی، اطلاعات ارتباطی و…

بعد از تکمیل ثبت نام و با گذشت زمان، ممکن است شما به هر دلیلی از جمله اشتباه وارد شدن یا تغییر اطلاعات، به اصلاح اطلاعات در سامانه سجام نیاز پیدا کنید. اطلاعاتی که در سجام قابل تغییر هستند و شما می‌توانید تغییر دهید، موارد مختلفی هستند که به شرح زیر است:

 • ویرایش اطلاعات هویتی در سجام
 • ویرایش اطلاعات مالی در سجام
 • ویرایش اطلاعات ارتباطی در سجام
 • ویرایش اطلاعات شغلی در سجام
 • ویرایش اطلاعات بانکی

نحوه ویرایش اطلاعات در سامانه سجام

برای اصلاح اطلاعات در سامانه سجام ابتدا به سایت sejam.ir وارد شوید و در قسمت نشان داده شده در تصویر گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب کنید.

سپس برای ویرایش اطلاعات در هر قسمت کافیست روی گزینه ویرایش اطلاعات که در برابر عنوان بخش نمایش داده شده است کلیک کنید.

ویرایش شماره همراه در سجام

برای تغییر شماره همراه در سجام پس از ورود به بخش ویرایش ، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در تصویر نشان داده‌ایم. در این قسمت باید کد امنیتی و شماره تلفن همراه خود را که منطبق با کد ملی‌تان است را وارد کنید.(شماره تلفن متعلق به فرد و به نام او باشد)

در ادامه بعد از وارد کردن شماره همراه و انتخاب گزینه دریافت کد تایید، یک کد 5 رقمی برای شما ارسال می‌شود. این کد را در کادر زیر وارد کنید. نوع مشتری از نظر حقیقی یا حقوقی بودن و کد ملی یا شماره شناسایی را وارد کرده و گزینه تایید را انتخاب کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات سجام گام سوم

برای ویرایش شماره تلفن همراه، افزودن حساب بانکی جدید یا تغییر در اطلاعات موجود در این بخش، تغییر اطلاعات شغلی و یا اضافه کردن کد سهامداری به بخش اطلاعات کدهای سهامداری باید مبلغ 5 هزار تومان به ازای هر بخش پرداخت کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود که کلیه اطلاعات شما در آن نمایش داده می‌شود.

نحوه ویرایش اطلاعات سجام گام چهارم

ویرایش شماره حساب بانکی در سجام

برای ویرایش شماره حساب بانکی یا ویرایش شماره شبا در سجام، کافی است روی قسمت ویرایش مقابل این عناوین کلیک کنید.

لازم به ذکر است که برای تغییر شماره حساب سجام دو نوع ویرایش داریم:

 • ویرایش اطلاعات حساب کنونی که رایگان انجام می‌شود. این ویرایش مربوط به زمانی است که شما نمی‌خواهید یک حساب بانکی جدید به حساب کاربری خود اضافه کنید بلکه می‌خواهید شماره حساب سجام را تغییر دهید.
 • اضافه کردن حسابی دیگر یا تغییر اطلاعات شماره شبای این حساب که باید مبلغی را برای ویرایش آن بپردازید. یعنی اگر می‌خواهید حساب دیگری علاوه بر حسابی که قبل از این در سجام ثبت کرده‌اید، ثبت کنید، باید مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه آن پرداخت کنید

پس از تغییر اطلاعات مورد نظر گزینه به روز رسانی را انتخاب کنید. پس از این عملیات باید پیامک «تغییر موفقیت آمیز اطلاعات» برای شما ارسال شود. در غیر این صورت، اصلاح اطلاعات بانکی در سجام با موفقیت صورت نگرفته، اطلاعات شما هنوز تغییر نکرده و فرآیند را باید دوباره تکرار کرد.

ویرایش اطلاعات هویتی در سامانه سجام

ویرایش اطلاعات در قسمت های محل صدور شناسنامه، محل تولد و بخش اطلاعات ارتباطی رایگان است.

در مواردی که اطلاعات هویتی شما در ثبت احوال تغییر کرده است، باید ابتدا این تغییر را به اطلاع بانک برسانید تا اطلاعات شما اصلاح شود و سپس به ویرایش اطلاعات سجام بپردازید. این موضوع در زمان ویرایش اطلاعات هویتی از طریق پیام زیر به شما یادآوری می‌شود.

نحوه ویرایش اطلاعات سجام گام پنجم

یک نکته مهم در زمینه تغییر اطلاعات در سجام، مثل تغییر اطلاعات بانکی در سجام، آن است که ویرایش اطلاعات تا قبل از تایید و ارسال کد رهگیری، در تمام قسمت ها رایگان است. در نتیجه درصورتی که بعد از انجام ثبت نام سجام چه به صورت مستقیم چه با استفاده از «سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال» با پیغام «اطلاعات شما نیاز به ویرایش دارد» مواجه شدید کافی است با طی این مراحل اطلاعات مورد نظر را اصلاح و گزینه تایید نهایی را بزنید.

نکات مهم در ویرایش اطلاعات سجام

 • با توجه به هزینه بر بودن ویرایش برخی قسمت‌ها مثل اطلاعات هویتی و شماره همراه، قبل از ثبت اطلاعات چند بار اطلاعات خود را چک کنید تا از درستی آن مطمئن باشید.
 • ویرایش اکثر اطلاعات به صورت رایگان انجام می‌شود.
 • شماره تلفن همراهی که در سجام وارد می‌کنید، باید تحت مالکیت خود شما باشد وگرنه باید دوباره آن ویرایش کنید و با توجه به کارمزد آن، بار اول دقت بیشتری کنید!
 • بعد از احراز هویت در سجام و تایید عضویت فرد در سامانه، بعد از چند روز باید کد 10 رقمی سجامی را دریافت کنید. در غیر این صورت، باید اطلاعات خود را دوباره بررسی کنید و موارد غلط را ویرایش کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام چگونه اطلاعات بانکی را از سجام حذف کنم کلا میخواهم خارج شوم و اطلاعات بانکی حذف شود

 • با سلام ، اطلاعات حساب بانکی را در سجام اصلاح کردم ولی در کارگزاری تغییر نکرده. چه زمانی طول می کشد . باتشکر

 • سلام من ویرایش رو میزنم کد تایید نمیاد چیکار باید بکنم حدود یک هفته هست درگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  امکان ویرایش امضا در احراز هویت غیرحضوری هست یا ن؟؟

  • لطفا موضوع را از شماره زیر پیگیری نمایید:
   شماره تماس مرکز احراز هویت الکترونیکی سیگنال ۷۲۴۲۳۳۰۰-۰۲۱

 • سلام. من با شناسنامه قبلیم در سجام ثبتنام کرده بودم الان سریال شناسنامه جدیدم فرق میکنه‌. آیا باید تغییرش بدم؟ اگر بله چجوری؟

  • میخواستم شماره حساب بانکیمودرسجام عوض کنم۵تومن هم ازم کم کردن ولی حساب جدیدروواردنکردندنمیدونم چرا

 • سلام وقت بخیر یک سوال داشتم من الان 18 سالم شده و توی سجام میزنه سجامی ناقص به دلیل حذف ولی بالای 18 سال حالا چطور باید اینکارو انجام بدم ؟

  • یک هفته یا ده روز قبل از تاریخ تولد یک پیامک از طرف شرکت سپرده‌گذاری برای تلفن قیم‌ آنها که حالا می‌تواند پدر، یا در نبود پدر، پدربزرگ، مادر با نامه قیومیت باشد ارسال می‌شود که در آن ذکر شده است که اطلاعات نماینده در آن سامانه حذف شده و فرد رسیده به سن ۱۸سالگی، شخصا دوباره باید احراز هویت انجام بدهد.

   با مراجعه فردی که به سن ۱۸ سالگی رسیده است به مراکز مربوطه و نزدیک به محل سکونتش، او دوباره باید فرم‌هایی را پر کند، شماره حساب اعلام کند و مدارک شناسایی‌اش را در اختیار مسوولان مربوطه قرار بدهد.

  • سلام من زیر ۱۸سال دربورس ثبت نام کردهام به سن۱۸سال رسیده ام می خواهم خودم در سامانه سجام ثبت واهراز هویت شوم چه مراحلی راباید انجام دهم

 • سلام من تازه به سن 18سال رسیده‌ام میخواستم خودم در سامانه سجام شماره ثبت کنم واهراز هویت انجام بدم میخواستم بدونم باید چه مراحلی رو انجام بدم؟

 • برای دریافت سود سهام های دیگه مثل شپنا یا فملی چکار باید بکنم

 • سلام دخترمن زیر۱۸سال است کارتش رو عوض کردیم شماره کارت تغییر کرده باید چه کاری انجام بدیم برای من وهمسرم سودسهام عدالت اومد برای دخترم نه

  • با سلام دوست عزیز، شماره شبای جدید را در سامانه سهام عدالت یا سامانه سجام ثبت نمایید.

  • سلام ،من ثبت سجام دارم وکد بورسی ولی برای اخذ کد کالا در هنگام ثبت ارتباطی ،پیام پیش شماره شما بدرستی ثبت نشده ،چندین بار ویرایش کردم ،جواب نگرفتم ،باید چکار کنم ؟
   متشکرم

 • سلام من بار اول تلفنی که تحت ملکیت خودم نبود را ثبت کردم دوباره با تلفن خودم با ویرایش تلفن تغییر دادم ولی از هر گزینه ای وارد میشوم میگه این کد ملی قبلن ثبت شده چیکار کنم

  • با سلام دوست عزیز، برای ویرایش شماره همراه در سجام پس از ورود به بخش ویرایش ، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن قسمت باید کد امنیتی و شماره تلفن همراه خود را که منطبق با کد ملی‌تان است را وارد کنید.

 • سلام خسته نباشید.برای ویرایش حساب که انجام میدم نام بانک حساب تغیرنمیکنه

  • سلام
   شماره حساب شما با تعویض کارت تغییری نمیکند به همین منظور مشکلی پیش نخواهد امد

 • سلام من شماره حسابم رو از طریق سجام عوض کردم باید به کارگزاری زنگ بزنم بگم یا خودشون متوجه میشن؟

 • سلام وقت بخیر من در نرم افزار سینگال احراز هویت انجام دادم متاسفانه کد معاملاتی بازار سرمایه من اشتباه ارسال شده است ع زو …… در صورتی که اسم و فامیلی من این نیست .

  • سلام ، مدتی است که کد بورسی حروف متفاوتی با اسم و فامیل دارد (البته نه برای همه ی افراد)

 • سلام خسته نباشید
  من وقتی داخل سامانه سجام ثبت نام کردم شناسنامه قدیم داشتم و اون سریال شناسنامه رو وارد کردم ولی الان شناسنامه موعوض کردم وقتی نگاه کردم دیدم سریال شناسنامه ام تغییر کرده باید چکارکنم؟؟؟
  وارد ویرایش اطلاعات شدم واصلاعات هویتی ۵تومان دادم ولی ویرایش نمیشد

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید و این مشکلو با اپراتور مطرح کنید

 • سلام،چطور میشه امضایی که در فرم وارد شده رو تغییر داد،چون پیامی امده که ثبت نام شما در سامانه امتا به علت عدم تطابق اطلاعات انجام نشد

  • سلام من ۱۸ سالم شده حالا همش خطا میده حذف ولی که پدرمه چجور باید حذف ولی انجام بدم

   • سلام من گزینه آخر که باید تیک مایل به خرید سهام در بورس می‌باشید را نزدم آیا مشکلی داره و چگونه میتونم ویرایشش کنم چون گفتن بهم گزینه مهمی بوده که من تایید نکردم

 • سلام من چندین وقت پیش با یه شماره سجام خواهرمو ثبت نام کردم و الان اون سیمکارت شماره در دسترس نیس و واسه ی ویرایش اطلاعات اول همون شماررو میخواد چه راهی هس بشه شماررو تغییر داد ویرایشش کرد بشه شماره جدیدو زد؟؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز شما می تونید با استفاده از بخش «ویرایش موبایل» در سایت سجام شماره تلفن جدید ثبت کنید. اگر مشکل تون از این طریق حل نشد با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام ممنون میشم اگه پاسخ بدین من قبلن سهام عدالت نداشتم پسرمم نداره دوتامون تو بهمن ماه ثبت نام کردیم تو سجام و دفترپیشخوان دولتم رفتیم برای احزار هویت و ثبت ناممون کامل بود ولی الان ن سود برای من واریز میشه ن پسرم و تو سامانه سهام عدالتم میرم میگه کد ملی شما شامل سهام عدالت نیس باید چیکار کنم بدای همسرم فقط واریز میشه .؟

  • سلام، در حال حاضر امکان ثبت نام در طرح سهام عدالت وجود ندارد و این سهام تنها در اختیار کسانی قرار گرفته که در شروع طرح مشمول این سهام شده اند

  • سلام من تعویص فامیلی داشتم برای واریز شدن سود برای ویرایش فامیلی برای دریافت سهام عدالت چه کاری باید انجام بدم.

   • با سلام دوست عزیز، برای تغییر اطلاعات در سامانه سجام می‌توانید سامانه سجام شوید و گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب کنید.

 • سلام خسته نباشین
  من تو سجام ثبت نام کردم همه اطلاعات رو درست وارد کردم ولی شماره سریال شناسنامه رو اشتباه زدم الان کزینه ای برای ویرایش نداره چطور میتونم قبل از احراز هویت این بخش رو تصحیح کنم؟

 • سلام خسته نباشید.من تو سجام ثبتنام کردم همش پیامک میاد اطلاعات هویتی شما نادرست چند بار امتحان کردیم اطلاعات درست زدیم بازم میگه نادرست کلان اسیر شدیم لطفان راهنمای کنید ممنون

  • سلام، در صورتی که از صحت اطلاعات وارد شده مطمئن هستید، موضوع را از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید

 • سلام، من بعنوان ولی فرزندم نمیتونم اسکن مدارک خواسته شده رواضافه کنم، هرکارمیکنم زودتر ازتعویض کدامنیتی انجام بدم نمیشه. چکارکنم اطلاعات رواضافه کنم

 • سلام من در سجام ثبت نام کردم ده هزارتومان هم پول رو پرداخت کردم اما می گه سیم‌کارت تحت مالکیت من نیست در صورتی که به نام خودم هستش و چند بار هم در سجام برای استعلام زدم بازم همینو میگه الان دیگه نمی دونم چی کار کنم لطفاً یه کمکی بکنید

  • سلام دوست عزیز لطفا با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • من با برنامه آپ وارد شدم مرحله اول يعني ثبت نام رو درست انجام دادم ولي در مرحله دوم اهراز هويت غير حضوري هر سه مرحله رو اشتباه كردم حالا بايد چكار كنم ؟

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق پشتیبانی اپلیکیشن آپ پیگیری بفرمایید.

 • سلام شماره تماس فردی را ویرایش کردم و هزینه را نیز پرداخت کردم ولی ثبت نهایی نکردم و اشتباه دکمه بازگشت را زدم ایا دوباره باید هزینه واریز کنم؟

 • سلام من تمام مراحل ثبت نام رودرست انجام دادم ولی پیامکی مبنی براینکه بایدویرایش کنیداومده چندین بارهم ویرایش کردم بازم کدرهگیری نیومده

  • سلام، در صورتی که با وجود انجام ویرایش، همچنان این پیام برای شما ارسال می شود موضوع را از طریق پپشتیبانی سجام پیگیری کنید

 • با سلام
  سال قبل از سامانه سجام کد بورسی دریافت کردم اما تقریبا یک ماه پیش برام پیام اومد که شماره تلفن همراه انتخابی شما به نام خودتان نیست، ویرایش کردم ولی بعد از ویرایش تلفن همراه، سجامی ناقص نشون میده

 • سلام خسته نباشید من حدود دو سالی هست سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم شده ام و تا کنون هیچ مشکلی نداشته ام ولی امروز آمدم در یکی از صندوق های سهامی ثبت نام از طریق سجام انجام دهم کد دسترسی را که وارد کردم خطای اطلاعات شما درست ثبت نشده آمد همین کار را برای اعضای دیگر خانواده انجام دادم آنها مشکلی نداشتن با سامانه سجام هم تماس گرفتم آنها هم گفتن اطلاعات سجامی شما مشکل ندارد بقیه صندوق ها را هم چک کردم همین مشکل را داشتم و نتوانستنم ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم با تشکر

  • سلام، با توجه به اینکه پشتیبانی سجام صحت اطلاعات شما را تایید کرده احتمالا مشکل از سامانه مربوط به صندوق ها بوده و با گذشت زمان مجددا اصلاح خواهد شد

 • سلام من دیروز درسجام ثبت نام کردم و کد پیگیری هم برام ارسال شد چندساعت بعد متوجه شدم بجای شماره حساب شماره کارتم رو وارد کردم،و بعد دوباره وارد سجام شدم و ویرایش اطلاعاتو زدم و شماره حسام رو درست کردم و بروز رسانی رو زدم و هزیته ای هم نخواست میخواستم بدونم ک درست انجام شده؟

  • سلام، در صورتی که شماره شبای شما درست بوده، این ویرایش مشکلی نداشته است

 • سلام. ببخشید بعد از ثبت نام توی قسمت بارگزاری مدارک هم امکان ویرایش هست؟

 • سلام، من مراحل ثبت نام رو انجام دادم ولی چون شماره حساب و شبا رو اشتباه وارد کردم هنوز کد پیگیری دریافت نکردم، متاسفانه امکان ویرایش رو هم وجود نداره یعنی وقتی به بخش اطلاعات حساب میرم بخش مربوط به ویرایش فعال نیست

 • سلام
  چهارروز پیش احراز هویت کردم حالا پیام اومده که تصویر امضا واضح نیست و تایید نشده
  میام دوباره احراز هویت کنم زمانی که کد ملی و کد پیگیری سجام رو میزنم مینویسه احراز هویت موفق
  حالا باید چیکار کنم تا بتونم یه بار دیگه احراز بشم؟

  • سلام دوست عزیز شما می تونید فرایند رو بدون پرداخت مجدد هزینه از گوشی فرد دیگه ای تکرار کنید.

 • سلام. اطلاعات بانکی من اشتباه وارد شده و گزینه‌ی ویرایش هم نداره که اصلاحش کنم. و هنوز به ثبت نهایی در سجام نرسیدم چون اطلاعات بانکی اشتباهه.. راهنمایی کنید چکار کنم.

 • سلام من میخوام سهام بورسیم از یه کارگزاری تغیرناظربدم کارگزاری دیگه …میگن چون تغیرشناسنامه دادی سامانه سجامت مشکل داره نمیشه درحالی که من پسوندفامیلی سال۹۱حذف کردم کدبورسی۹۵ گرفتم سجامم یه ساله احرازهویتم شدم …الان ازکجا بفهمم مشکل سجامم چیه واقعا سردرگمم..ممنون راهنمایی کنین

  • سلام دوست عزیز اطلاعات تونو می تونید در بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام ببینید. برای پیگیری این موضوع هم بهتره از طریق کارگزاری و پشتیبانی سایت سجام اقدام کنید.

 • سلام من شماره حسابمو اشتباه وارد کرذم و دارای یک ممیز است که نمیشد در سجام اون ممیزو بنویسم ، احراز هویت هم انجام دادم و کد بورسی هم گرفتم ،چطور شماره حسابمو هم اصلاح کنم هم اون ممیز رو بذارم

 • سلام من رفتم کافی نت و در سایت سحام ثبت نام کردم ولی فقط اطلاعات هویتی و بانکی رو درست زده و بقیه اطلاعات رو اشتباه وارد کرده حتی کد شعبه هم اشتباه زده و گفت که مهم نیست فقط کد پیگیری باید ارسال بشه که البته کد پیگیری اومد و حتی با اپ سیگنال احراز هویت الکترونیکی هم انجام دادم کد معاملاتی اومد ولی خواستم ببینم مشکلی ندارم و در آینده مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام دوست عزیز برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در اینده بهتره اطلاعات تون رو تصحیح کنید.

 • سلام همه مشخصات وارد کردم ۱۰هزار تومانم کم کرد ولی سری یاهمون سریال شناسنامه رو وارد میکنم قبول نمیکنه باید چیکار کنم

 • سلام من تمام اطلاعات هویتی را درست وارد کردم اما باز هم میزنه نادرست است باید چیکار کنم

 • سلام من برای ثبت نام در سجام به کافی نت رفتم و اطلاعات که وارد کرده از جمله کد پستی و خیابان و … اشتباهه فقط اطلاعات هویتی و بانکی رو درست وارد کرده البته کد شعبه هم اشتباه وارد کرده و گفت که مهم نیست همین که کد پیگیری بیاد کافیه کد پیگیری هم اومده ولی خواستم ببینم الان یا در ادامه مشکلی پیش نمیاد؟ احراز هویت الکترونیکی هم انجام دادم و که معاملاتی اومده

  • سلام دوست عزیز برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در اینده بهتره اطلاعات تون رو تصحیح کنید.

 • باسلام
  بنده مراحل را تا وارد کردن کد کارت هوشمند و کد به رقمی سجام انجام میدم ولی بعدش تایید نمیشه و خطلای شماره ملی با سریال شناسنامه اشتباه است رو درج میکنه درحالی ک چندین بار بررسی کردم. لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  • سلام دوست عزیز اول صحت اطلاعات تون رو در سایت سجام بررسی و بعد فرایند احراز هویت رو تکمیل کنید. اگر مشکل تون برطرف نشد، می تونید فرایند رو با گوشی فرد دیگه ای بدون واریز مجدد وجه تکمیل بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید. بنده شماره تلفن رو اشتباه وارد کردم بعد چن ساعت پیام اومد که اطلاعات مورد تایید نیست. فهمیدم که اشتباه وارد کردم رفتم درستش کردم و پنج تومن پول پرداخت کردم. دوباره پیام اومد ک مورد تایید نیست. فهمیدم ک حساب هم اشتباه وارد کردم. الان نمیتونم ویرایش کنم اطلاعات حساب رو. چرا؟

  • سلام، تا زمانی که اطلاعات در حال استعلام باشند، امکان ویرایش آن ها را نخواهید داشت

 • سلام،من در سجام ثبت نام کردم،ده هزار تومان هم هزینه از حسابم کم شد بعد پیام امد که شماره تلفن به نام شما نیست،کد پیگیری هم برام نیامد،الان اگر بخوام شماره تلفن به نام خودم را وارد کنم،میگوید شما باید ۵هزار تومان دیگر پرداخت کنی،باید پرداخت کنم؟

  • سلام دوست عزیز تغییر شماره تلفن همراه در سایت سجام مستلزم پرداخت هزینه است.

 • سلام من که شماره شناسنامه ام خط تیره است یعنی ندارم باید چی سجام وارد کن؟ به جاش کد ملی میزنم قبول نمیکنه خط تیره هم میزارم میگه فقط عدد خالی هم میزارم میگه الزامیه باید پر کنید

 • سلام من تو سامانه سجام تو اپ ثبت نام کردم اسم شعبه و نوع حساب و اشتباه زدم چه باید بکنم؟

  • سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. با استفاده از گزینه «ویرایش اطلاعات» میتونید اطلاعات بانکی تونو ویرایش کنید. اگر این امکان براتون فراهم نبود با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من ابتدا با شماره ای ک ب نامم نبود وارد مراحل شدم و بعدازتاییدهمه مراحل برام پیام اومد ک بایدباسیمکارت ب اسم خودم ثبت نام کنم درغیراینصورت کدپیگیری ده رقمی ارسال نمیشه..الان ک می‌خوام باشماره جدیدوب نام خودم واردبشم میگه این کدملی قبلاباشماره دیگه ای ثبت شده!
  در قسمت ویرایش هم جایی برای تغییر شماره ندارم
  لطفاً راهنمایی کنین

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من ثبت نام سجام رو انجام دادم ولی چند باره که برم پیام میاد که اطلاعات هویتی شما اشتباهه ولی کد ملی سریال شناسنامه درسته مشکل از محل تولد و صدور ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز بهتره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز می تونید از بخش «بازیابی کد پیگیری» در سایت سجام استفاده کنید.

 • سلام.دوبار شماره موبایل خود را عوض کردم ولی سامانه قبول نکرد هر بار 5هزار تومان دادم جالب اینجاس میگه سیم‌کارت به نام شما نیست شماره جدیدمو ثبت نمیکنه لطفاً راهنمایی کنید

 • سلام من برام پیغام عدم تایید میاد ولی همه چیو چک میکنم درسته .باید چیکار کنم

 • سلام
  من رقم اول شماره حساب اشتباه زدم اما بقیشو درست زدم الان کد ۱۰ رقمی داده بهم
  الان برای ویرایشش ۵ هزار میخواد اگر ویرایشش کنم باید حتما برم بانک؟؟؟

  • سلام دوست عزیز نیازی به مراجعه به بانک نیست. برای ویرایش اطلاعات حسابتون در سایت سجام میتونید از بخش ویرایش اطلاعات استفاده کنید.

 • سلام
  ثبت نام انجام دادم نوشته در انتظار کد پیگیری .در قسمت اطلاعات هویتی محل تولد و محل تنظیم ش ویرایش می خواد ویرایش میزنم ولی فعلا کدی نیومده

  • سلام دوست عزیز تا ۴۸ ساعت بعد از ثبت درخواست تون صبر کنید اگه کد پیگیری سجام رو دریافت نکردین با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام . با تغییر در این اطلاعات ، مشخصات در کارگزاری هم تغییر میکند یا نه ؟
  برای تغییر اطلاعات در کارگزاری باید چه کنیم؟!!.

  • سلام دوست عزیز برای تغییر اطلاعات کارگزاری تون، اگه از طریق پروفایل کارگزاری نمی تونید اقدام کنید با کارگزاری تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز به سایت سجام مراجعه کنید. با استفاده از بخش «ویرایش اطلاعات» می تونید موارد لازم رو ویرایش کنید.

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید ما اطلاعات رو اشتباه وارد کردیم و این بار هر چقدر ویرایش اطلاعات رو میزنیم قسمت نوع نمایندگی تغییر نمیکنه و ما میخوایم که کلا از اول این کارها رو انجام بدیم باید چکار کنیم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من اطلاعات بانکیمو در سامانه سجام تغییر دادم تایید شده اما داخل کارگذاری تایید نشده باید چیکارش کنم ؟

 • سلام وقت بخیر
  من در سامانه سجام ثبت کردم ولی پیام میاد که اطلاعات بانکی را ویرایش دهید در صورتی که من درست وارد کردم و پایین نوشته حساب پیشفرض را انتخاب کنید ولی گزینه پیشفرض فعال نیست که من بزنم میشه راهنمایی کنید منظور از پیشفرض چیه و باید چیکار کنم ممنون

  • سلام دوست عزیز برای ثبت نام سجام باید از اطلاعات بانکی به نام خودتون استفاده کنید. اگر اطلاعات تون درسته و همچنان پیام ویرایش اطلاعات دریافت می کنید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

  • سلام، این اطلاعات قابل ویرایش نیست، در صورتی که احراز هویت شما تایید نشد میتونید مجددا و بدون نیاز به پرداخت هزینه این فرآیندو تکرار کنید

 • سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم که من احراز هویت انجام دادم بعد پیام اومده که عکس خویش انداز مشکل داره میشه راهنمایی کنید چطوری ویرایش کنم ممنون میشم 🙏

  • سلام دوست عزیز می تونید فرایند رو بدون پرداخت مجدد هزینه تکرار کنید.

 • من میخوام اطلاعات بانکیمو ویرایش کنم ولی هرچه روی دکمه ویرایش میزنم ویرایش نمیشه لطفا کمک کنید

  • سلام دوست عزیز برای ویرایش باید تا تایید اطلاعات صبر کنید. اگه کد پیگیری سجام دارید ولی نمی تونید اطلاعات لازم رو ویرایش کنید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من تو آپلود تصاویر به مشکل بر خوردم میگه حافظه کافی نیس در صورتی که حافظه کوشی وکارت فضا داره باید چیکار کنم

  • باسلام، اگر در تکمیل فرایند احراز هویت سجام با این مشکل روبرو شدین، میتونید فرایند رو بدون پرداخت مجدد هزینه از گوشی فرد دیگه ای تکرار کنید.

 • سلام من بعدازواردکردن شماره وکدتایید وکدملی هزینع ازکارتم برداشته شد ولی زد پرداخت نشد چیکارکنم

  • سلام دوست عزیز برای پیگیری وجه پرداختی تون بهتره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام
  من حدود 8 روز هست در سجام ثبت نام کردم وهنوز کد رهگیری برام نیومد و میزنه در حال استعلام باید چکار کنم؟
  زمان استعلام چند روزه هست؟؟

  • سلام دوست عزیز کد پیگیری سجام معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از تکمیل فرایند ارسال میشه. برای پیگیری بیشتر بهتره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام در یکی از مراحل ثبت نام در سایت سجام بخشی وجود دارد تحت عنوان کدهای سهامداری . یک بخش هم بنام بازار بورس/بازار خارج از بورس وجود دارد که شامل چند مورد است و از متقاضی خواسته می شود که نوع بورس را انتخاب کند
  بر چه اساسی باید یکی از عنواین نوشته شده در این بخش را انتخاب کرد

  • سلام دوست عزیز این بخش برای افرادی هست که از قبل کد بورسی داشتن. می تونن کد و بازار مربوطه رو انتخاب کنن. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • سلام من در سجام ثبت نام کردم اما محل صدور ومحل تولد ویرایش میخواد ولی هرچی ویرایشش میکنم درست نمیشه من درست وارد کردم همون که تو شناسنامه نوشته شده ولی بازم زده ویرایش چی کار کنم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام. با پسفند فامیلی در سجام ثبت نام کردم ولی الان پسفند رو برداشتم ولی هر کاری میکنم که داخل سجام خذف کنم نمیشه قسمت اطلاعات هویتی ویرایش نداره چیکار باید کرد؟

 • با سلام مو قع ثبت نام جای کادر تاریخ تو لد عمل نمی کند یعنی باز نمیشود که تایخ تولد را بنو یسم مشکل چیه راهنمایی کنید

 • سلام من ۱۷سالمه و با گوشی سجام ثبت نام کردم و کد ۱۰رقمی برام نیومده میرم ویرایش اطلاعات بدم میگه عکس از شناسنامه و شناسنامه پدر و کارت ملی میخواد بعد من شناسناممو دادم عکس دار کنند پیشم نیست باید چیکار کنم

 • سلام من مرحله اول ثبت نام در سامانه سجام رو انجام دادم ده تومن هم هزینه رو پرداخت کردم. پیام کد پیگیری هم برا اومده ولی سریال شناسنامه رو اشتباه زدم چجور میتونم ویرایش کنم.
  هنوز مرحله دوم ک میشه احراز هویت انجام ندادم

  • سلام دوست عزیز با استفاده از بخش «ویرایش اطلاعات» در سایت سجام می تونید موارد مورد نیاز رو ویرایش کنید.

 • سلام اطلاعات بانکی رو هرکاری میکنم قبول نمیکنه حتی از حسابهای دیگه هم استفاده میکنم باز قبول نمیکنه میگه اطلاعت بانکی مورد تایید نمی باشد باید چیکار کنم مراحل اطلاعات بانکی رو به طور صحیح میشه بگید

  • سلام دوست عزیز باید اطلاعات بانکی بنام خودتون رو ثبت کنید. اگر از صحت اطلاعات تون اطمینان دارید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید و مشکل تونو مطرح کنید.

 • سلام
  برای بررسی نتیجه رد یا قبول بارگزاری تصویر شناسنامه برای افراد زیر 18سال از چه طریقی میتوانیم اقدام کنیم؟

  • سلام دوست عزیز می تونید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام ببخشید ما ده هزار رو پرداخت کردیم پیامک اومده هویت رو اشتباه زدین الان میریم ویرایش کنیم میاره پرداخت پول چی کار کنیم

  • سلام دوست عزیز برای ویرایش اطلاعات هویتی در سایت سجام باید ۵ هزار تومان هزینه پرداخت کنید.

 • سلام وقت بخیر میشه در قسمت اطلاعات شخصی کدپستی شخص دیگری را وارد کرد؟

  • سلام دوست عزیز هر فردی باید اطلاعات محل سکونت خودش رو ثبت کنه.

 • سلام من به جای ولایت قیومت زدم الان نمیتونم ویرایش کنم دوستان راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید . من شماره حساب کارت رو اشتباه داده بودم و اصلا نمیشد از حسابم برداشت کنم . اطلاعات رو ویرایش کردم ولی باز همون حساب قبلی رو میاره . و نمیشه برداشتی انجام داد . چیکار باید بکنم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام. در ثبت احوال پسوندم رو حذف کردم ولی چون قبلا در سجام ثبت کرده بودم میخوام ویرایش کنم ولی نمیشه قسمت اسم و فامیل ویرایش نداره راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام
  من مرحله ی ثبت نام انجام دادم ولی چون شماره موبایل به اسم ولی نبود ویرایش کردم وشماره جدید ثبت شد،الان باید منتظر پیام برای احراز هویت بمونم؟یا نه ممنون میشم بگین باید چیکار کنم !؟

  • سلام دوست عزیز اگه کد پیگیری ده رقمی سجام تونو دریافت کردین می تونید فرایند احراز هویت رو انجام بدین.

 • سلام چرا وقتی سری و سریال شناسنامه رو وارد میکنم همش ارور میزنه،تو قسمتی که عدد دو رقمی سریال رو وارد میکنم میگه فقط عدد خب مگه 58 عدد نیست؟میشه راهنماییم کنید؟

 • سلام من همه مراحل رو رفتم اما همش اس میاد که اطلاعات بانکی شما مورد تایید نیست . همه رو درست ویرایش میزنم بازم همون پیام میاد

  • سلام دوست عزیز باید از اطلاعات بانکی بنام خودتون استفاده کنید. اگه بازم این خطا رو دریافت کردین با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام ما ثبت نام کردیم کد پیگیری ده رقمی هم اومد. الان موقع احراز هویت می نویسه که حساب بانکی شما مورد قبول نمی باشد. برای ویرایش حساب هم میاره تا زمان احراز هویت امان ویرایش شماره شبا وجود ندارد.
  این راه حلی داره آیا؟

  • سلام دوست عزیز اگه اطلاعات بانکی تون درسته، با پشتیبانی اپلیکیشنی تماس بگیرید که از اون طریق فرایند احراز هویت تونو انجام میدین. اگه اطلاعات بانکی تون نیاز به ویرایش داره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • باسلام
  من مراحل ثبت نام رو در سجام انجام دادم ولی شماره حسابم رو اشتباه زدم ولی نمیتونم شماره حسابم رو ویرایش کنم چیکار باید کنم

  • سلام دوست عزیز با استفاده از بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام می تونید اطلاعات بانکی تونو ویرایش کنید.

 • سلام من تبت نام اولیه سجام انجام دادم بعدی‌ام اومد سیمکارت به نام خودتون نیست بعد ویرایش شماره زدم الان باید دوباره برم ویرایش اطلاعات بزنم یااستعلام مجدد ک کد پیگیری‌ برام بیاد؟

  • سلام دوست عزیز اگه شماره تونو ویرایش کردین و شماره بنام خودتونو ثبت کردین نیازی به ویرایش مجدد نیست.

 • سلام ببخشید من زیر ۱۸ سال هستم و توی سامانه توی شماره به مشکل خوردم چون زیر ۱۸ سال هستم شماره ای به نام من وجود نداره و میگه باید شماره به نام پدر باشد من تا حالا دو تا شماره به نام پرم داده ام ولی پیام از طرف سامانه میگوید شماره تحت مالکیت شما نمیباشد در حالی که هر توی شماره ها به نام پدرم است دلیلش از چی می‌تونه باشه؟

  • سلام دوست عزیز اگه از مالکیت شماره تلفن ها توسط پدرتون مطمئن هستین، با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید تا مشکل تونو بررسی کنن.

 • من نام خانوادگی رو تغییر دادم تو استعلام نام خانوادگی قبلی رو میاره بعدا بعد وارد کردن مشخصات حساب عدم تطبیق مشخصات با صاحب حساب میاد چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز می تونید فرایند احراز هویت سجام رو بدون پرداخت مجدد هزینه تکرار کنید.

 • من چن مته پیش در سجام ثبت نام کردم برای فروش سهام اما نفروختم الان میگن باید ثبت نتم کنین در سجام تا سهامتون باطل نشه الان لازمه دوباره ثبت نام کنم یا ن

  • سلام دوست عزیز اگه یکبار فرایند ثبت نام و احراز هویت در سجام رو تکمیل و کد بورسی تونو دریافت کردین نیازی به تکرار دوباره فرایند نیست.

 • سلام
  اطلاعات بانکی اشتباه وارد کردم همه ی قسمت ها ویرایش دارد اما اطلاعات بانکی ویرایش ندارد
  چکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز به بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام مراجعه کنید. امکان ویرایش اطلاعات بانکی هم فراهمه.

 • سلام هنگام ثبت نام برای مامانم به جای اینکه شماره حساب و شبای مامانم رو بزنم برا داداشمو زدم(اطلاعات حساب بانکی رو غلط زدم) رفتم برا ویرایش اما نشد چی کار کنم لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست عزیز با استفاده از بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام می تونید تغییرات لازم رو اعمال کنید. در صورت بروز مشکل با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام برای تغییر شماره حساب گذینه ویرایش در کنار پیشفرض رو بزنم یا گذینه بالاییش نوشته، ویرایش و ثبت شماره حساب کارت های بانکی؟

  • سلام دوست عزیز گزینه ویرایش برای ویرایش اطلاعات حساب معرفی شده و گزینه ویرایش و ثبت اطلاعات حساب های بانکی برای افزودن حساب بانکی جدید می باشد.

 • در قسمت ثبت نماینده سه تا کادر گذاشته اول صفحه شناسنامه فرزند و ولی و کارت ملی ولی – تو قسمت شناسنامه فقط صفحه اول باید ارسال بشه یا تمامش اگه صفحه اول ارسال بشه و اطلاعات تایید بشه مشکلی هست یا نه یا باید کلا تمام صفحات شناسنامه ارسال بشن . ممنون میشم ازتون

  • سلام دوست عزیز اگه تمام صفحات شناسنامه نیاز باشه و شما تنها صفحه اول رو ارسال کنید اطلاعات تایید نخواهد شد.

 • سلام چرا موقعی که بخوام فرم رو پر کنم شماره تلفن محل سکونت وارد که میکنم مینویسه نامعتبرو همچنین پلاک یا اسم خیابان رو که وارد میکنم مینویسه نمیشه نمیدونم باید چکار کنم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام
  برای ثبت نام سجام زیر هجده سال شماره تلفنی که به نام پدرش بود استفاده کردیم اما با اونی که پدرش برای ثبت نام استفاده کرد فرق میکنه مشکلی پیش میاد؟

  • سلام دوست عزیز افراد زیر ۱۸ سال می تونن از شماره تلفن به نام ولی استفاده کنن. لزومی به یکی بودن شماره ها نیست.

 • سلام من شماره همراه بنام خودشون نبوده الان که ویرایش می زنم شماره همراه رو که تلفن ضروری نوشته اونجا باید ویرایش کنم چطوری شماره همراه درست رو وارد کنم این مبلغ هم کم نشد یعنی 5000 تومان میشه راهنمایی بفرمایید

  • سلام دوست عزیز برای ویرایش شماره تلفن همراه ثبت شده در فرایند ثبت نام سجام، می تونید از بخش ویرایش موبایل در سایت سجام استفاده کنید.

 • ببخشید من برای دخترم که زیر ۱۸ هست سجام ثبت نام کردم و اطلاعات پدر رو هم برای نماینده ی قانونی دادم ولی مثله اینکه شماره ای که اول دادم به نام نماینده ی قانونی نبود و برام یه پیام درباره ی ویرایش شماره موبایل داده من دقیقا باید به کدوم قسمت مراجعه کنم ؟با تشکر .

  • سلام دوست عزیز در بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام می تونید موارد مورد نظرتونو ویرایش کنید.

 • سلام من ثبتنام اولیه رو با شماره شبایی که حسابم بسته هست و قابل برگشت نیس انجام دادم و کد رهگیری بهم داده .الان از سجام ویرایش اطلاعات میزنم میگه امکان تغییر شماره شبا نیس

  • سلام دوست عزیز می تونید در بخش ویرایش اطلاعات بانکی در سایت سجام، حساب بانکی جدید معرفی کنید. برای ویرایش حساب موجود هم با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام، من در قسمت اطلاعات بانکی شماره شبا و شماره حساب رو اشتباهی وارد کردم بعد از ثبت اطلاعات متوجه اشتباهم شدم الان میخوام ویرایش کنم بعد از چند ساعت پیام ویرایش برام میاد؟

  • سلام دوست عزیز میتونید در بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام تغییرات لازم رو اعمال کنید. ثبت اطلاعات جدید ممکنه تا ۴۸ ساعت طول بکشه. بیشتر از این مدت شد می تونید از طریق سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام ببخشید من بعداز ثبت نام پیام امد شماره تلفن مالکیت شما نیست و کدپیگیری نیامدرفتم برای ویرایش شماره ۵۰۰۰هم پرداخت کردم با شماره مالکیت خودم هست زدم بازم کد نیامد باید چکارکنم؟

 • سلام من امروز ظهر در سجام ثبت نام کردم هنوز کد پیگری نیامده.. الان زدم قسمت ویرایش اطلاعات میخواستم ببینم شماره درست زدم.. یه کد آمد زدم گفت تا مرحله ثبت وتایید نمیتونین ویرایش کنین.. الان هیچ مشکلی برای اطلاعات من به وجود نیامده یه وقتی پاک شده باشه وقتی ویرایش رو زدم

  • سلام دوست عزیز دریافت کد پیگیری سجام ممکنه تا ۴۸ ساعت زمان ببره. اگه بیشتر از این مدت شد با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • با سلام من دو هفته تغییر شماره دادم ولی هنوز کد پیگیری دریافت نکردم خواهشا ی راه حل مفید برای من معرفی کنین کلافه شدم

  • سلام دوست عزیز بهتره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام.بنده مراحل ثبت نام درست و صحیح برای مادرمو انجام دادم.اما الان پیام ویرایش اطلاعات هویتی برام اومده.ویرایش زدم بازم همون پیام اومده.لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز در بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام، از درست بودن اطلاعات ثبت شده مطمئن بشین. اگه همچنان خطا دریافت کردین با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام براسایت سجام حتما باید همون حسابی معرفی کنیم که توسایت سهام عدالت ثبت؟یا میتونم تغییر بدم ؟

  • سلام دوست عزیز نیازی به یکی بودن حساب های بانکی نیست ولی هر دو تا حساب باید به نام متقاضی باشه.

 • ببخشید من در ثبت نام سجام شماره ای رو ثبت کردم ک بنام من نبود، الان شماره رو تغییر دادم، مبلغی هم پرداخت شد ولی باز پیام اومده ک درخواست شما برای تغییر شماره معتبر تشخیص دادت نشد. یعنی چی، مبلغی ک پرداخت کردم چی؟

  • سلام دوست عزیز بهتره با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام ببخشید نوع حساب بانکی رو به اشتباه قرض الحسنه زدم ایا میشه تغییر داد؟از چه طریق؟

  • سلام دوست عزیز در بخش ویرایش اطلاعات در سایت سجام می تونید اطلاعات تونو ویرایش کنید.

 • سلام برای ثبت نام سجام نوع حسابم رو اشتباه زدم اگ ویرایشش نکنم مشکلی پیش نمیاد؟

 • سلام
  کارت ملی خودم رو تعویض نکردم و هنوز همان کارت کاغذی است سریال 8 رقمی است که آنرا تایید نمی‌کند چکار باید بکنم

  • سلام، برای احراز هویت غیر حضوری داشتن کارت ملی جدید یا کد رهگیری مربوط به آن الزامی هست

 • سلام ببخشید من مرحله ثبت نام سجام اطلاعات بانکی رو نوع حساب رو اشتباه زدم اگ تغییرش ندم مشکلی پیش میاد؟پیام برام اومد ک ثبت نامم با موفقیت ثبت شده لطفا جواب بدید ممنون

 • سلام به اشتباه برا ثبت نام سجام دوبار مبلغ ده تومن از حسابم کسر شد چکار باید کنم

  • سلام، در صورت عدم برگشت مبلغ طی 72 ساعت کاری ؛ از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید

 • سلام من در قسمت اطلاعات بانکی شماره حساب رو اشتباه وارد کردم الان تمام قسمت ها اجازه ویرایش میده ولی این تیکه خیر، راه حلی هست برای درست کردنش؟

 • سلام
  کاش دست کم اجازه بدهند خانمهایی که شماره همراهشان به نام پدرشان است آن را همینگونه نگه دارند و نیازی به ویرایش نباشد.

  • سلام دوست عزیز افراد بالای ۱۸ سال باید از شماره تلفنی که به اسم خودشون هست، استفاده کنن.

  • سلام دوست عزیز لیست شعب بانک موردنظرتون رو در گوگل سرچ کنید. می تونید کد شعبه مدنظرتون رو پیدا کنید.

 • سلام من ثبت نام کردم،برام پیامک اومد که شماره موبایلتون به اسمتون نیست،رفتم گزینه تغییر شماره در سایت سجام رو زدم،پنج تومنم پرداخت کردم،ولی وقتی شماره جدید که به اسمم هست رو میزنم مینویسه کد ملی شما با شماره دیگری ثبت شده،شماره قبلی به اسم پدرم هستش،چقد طول میکشه تغییر شماره ثبت بشه؟

  • سلام دوست عزیز معمولا تا ۷۲ ساعت بعد، تغییرات اعمال میشه. اگر بیشتر از این مدت طول کشید و مشکل تون رفع نشد با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من تازه ثبت نام کردم به جای اینکه بزنم حساب جاری زدم کوتاه مدت حالا هی میاد ک تایید نشده میرم که ویرایش کنم همرو میشه ویرایش کرد بجز اینایی که مربوط به حسابمه الان چکار کنم؟

 • سلام خسته نباشید که با انرژی جوابگو هستید
  برای فرزند 10 ساله قبلا با شماره همراه مادرش اطلاعات وارد شده و نماینده قانونی را جدیدا ثبت نمودم اما ویرایش شماره تلفن را زدم و دو بار هم پول پرداخت کردم باز پیام ویرایش تلفن همراه میده . تلفن پدرش را ثبت کردم . لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز افراد زیر ۱۸ سال باید از شماره تلفن بنام ولی یا قیم شون استفاده کنن. اگر تا ۷۲ ساعت بعد از ویرایش، مشکل تون رفع نشد با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام اومدم برای ثبت نام میزنه کد ملی شماقبلا ثبت نام شده در صورتی که من اصلا ثبت نام نکردم ومیزنم استعلام میگه نامعتبر است

 • پس از احراز هویت برام کد معاملاتی اومد پاک کردم،الان باید چکار کنم که به کد معاملاتی دسترسی پیدا کنم

  • سلام دوست عزیز برای مشاهده کد پیگیری سجام و کد بورسی تون به بخش «ویرایش اطلاعات» در سایت سجام مراجعه کنید.

 • سلام من ثبت نام کردم ولی هنوز احراز اویت نکردم سریال شناسنامه اشتباه زدم امکان ویرایش محل صدور و محل تولد وجود داره ولی سریال شناسنامه نه لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من زیر ۱۸ بودم که مرحله اول رو با شماره مادر ثبت کردم الان ۱۸ کامل شده و نمیدونم مرحله دوم رو چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز اگه منظورتون از مرحله اول، ثبت نام سجام هست، می تونید اطلاعات‌تون رو در سایت سجام ویرایش کنید و فرایند احراز هویت تون رو تکمیل کنید.

 • با سلام وقت بخیر در سامانه سجام ثبت نام انجام دادم فقط شعبه و کد شعبه رو اشتباه زدم و تایید نشد پیام اومد نیاز به ویرایش دارید رفتم تو سایت قسمت ویرایش اطلاعات بانکی فعال نبود برام .ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام ببخشید من کل اطلاعاتم درست ومحل تولد وصدور میگه نیاز به ویرایش بااینکه درست هستن چکار کنم میشه کمکم کنید

  • سلام، برای بررسی دلایل این اختلاف با پشتیبانی سجام تماس بگیرید

 • سلام ببخشید من می خواهم اطلاعات نماینده فرزند م رو پرکن م هرچ ی خواسته زدم شناسنامه صفحه هاشو خواسته عمس گرفتم زدم ولی علامت خطا می زنه ازهمکاراتونم کمک گرفتم ولی نتیجه ای نداشت میشه کمک کنید

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام من در سایت سجام‌ثبت نام کردم. میخوام بدونم حتما باید همون شماره حسابی که چند سال پیش برای واریز سهام عدالت داده بودیم باید وارد میکردم؟ آخه من یه شماره حساب دیگه دادم. به نظرتون بایدهمون‌قبلیو وارد میکردم؟

  • سلام دوست عزیز نیازی نیست که در ثبت نام سجام از شماره حساب سهام عدالت استفاده بشه. همین که شماره حسابی که ثبت می کنید به نام خودتون باشه کافیه.

 • سلام.من ثبت نام انجام دادم.تمام شد الان پیغام اومده امضای شما صحت نداره الان چطور خوبش کنم،؟

  • سلام دوست عزیز، شما می تونید فرایند رو بدون پرداخت مجدد هزینه تکرار کنید. برای ثبت امضا باید از کاغذ سفید بدون خط استفاده کنید.

 • سلام من شماره حساب رو اشتباه وارد کردم و کد رهگیری دریافت نکردم و هرکاری میکنم واسه شماره حساب نمیشه ویرایش انجام داد ،تلفن پشتیبانی هم جوابگو نیست لطفا راهنماییم کنید

 • سلام من به جایه شماره حساب، شماره کارت زدم و کد پیگیری هم برام اومده ولی هر کاری می کنم تو قسمت ویرایش اطلاعات تو سایت سجام نمیشه تغیرش بدم،راهنمایی کنید

  • سلام، برای ویرایش این اطلاعات باید از گطینه ویرایشی که در بالای کادر اطلاعات مالی نمایش داده شده استفاده کنید یا از طریق پشتیبانی سجام اقدام کنید

 • من در سجام ثبت نام کردم
  ولی بهم پیام اومده عدم صحت امضاء
  چیکار کنم

  • سلام دوست عزیز برای ثبت امضا باید از کاغذ سفید بدون خط استفاده کنید. می تونید فرایند رو بدون پرداخت مجدد هزینه از گوشی خودتون یا فرد دیگه ای تکرار کنید.

 • سلام ببخشید من برام کد ده رقمی نیومد اللن که ویرایش اطلاعات انجام میدم میزنه که کد ملی شما با شماره دیگری ثبت شده

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام. واسه بچه ی زیر15 سال چجوری ثبت نام سجام کنیم؟ چه مدارکی لازم هست؟

 • سلام من بعداز تغییرشماره چهارروزه که گذشته هنوز کد ده رقمی برام نیومده خواهشا کمکم کنید

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • ایا کسانی که ش ملی و تاریخ تولد آنها عوض شده قبل ویرایش هست یا خیر

  • سلام دوست عزیز امکان ویرایش اطلاعات هویتی در بخش «ویرایش اطلاعات» در سایت سجام وجود دارد.

 • سلام من قبلا از شناسنامه خواهرم که فوت شده استفاده میکردم …پدرم و مادرم واسم شناسنامه نگرفتن …و من سهام عدالت با همین شناسنامه گرفتم ولی بعد از طریق دادگاه اقدام به گرفتن شناسنامه جدید کردم و گرفتم با همین مشخصات فقط شماره ملی و تاریخ تولد فرق کرده ودر صفحات توضیحات وجود داره…..ایا میتونم سهام عدالت داشته باشم …چون وقتی با شماره قبلا میزنم فوت نشون داده میشود

  • سلام، بهتره این موضوع را با توجه به ابعاد قانونی آن از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید

  • سلام، این امکان تا الان وجود نداشته و دلیلی هم برای این کار وجود ندارد

 • سلام من تا وسط ثبت نام رفتم اما متوجه شدم شماره ملی را اشتباه زدم ولی الان از هیچ طریقی نمیتوانم وارد ویرایش یا ثبت مجدد بشم راهنمایی کنید ممنونم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • من ۱۸ سالمه ولی سیم کارت به نام خودم ندارم و خیلی هم شلوغ هست به خاطر کرونا نمی تونم برم و گفتن حتما باید سیم کارت به نام باشه میشه شماره سرپرست بدیم

  • سلام دوست عزیز افراد بالای ۱۸ سال باید شماره تلفن به نام خودشون رو ثبت کنن.

 • سلام خسته نباشید شماره تلفنم رو در سامانه سجام تغییر دادم ولی هنوز کد پیگیری دریافت نکردم چکارکنم

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • چرا من شماره تلفن اضطراری رو وارد میکنم اشتباه هر چی وارد میکنم قبول نمیکنه

  • سلام دوست عزیز بله از طریق سایت سجام میتونید شماره تلفن تون رو ویرایش کنید.

 • سلام من وارد سایت شدم و پرداخت کردم هزینه را بعد از اون که اطلاعاتم کافی نبود نیم کاره موند بعد دوباره بخوام ثبت نام کنم باید پولو پرداخت کنم یا خیر

 • سلام چرا کد پستی میزنه اعداد وارد شود ولی فارسی میزنم نمیشه انگلیسی هم میشه میزنه معتبر نیست

 • سلام برای ثبت نام سجام شماره تلفن بنام. خودمه اما وقتی وارد مرحله ثبت نام میشوم میزند شماره تلفن با کد ملی همخوانی ندارد چکار کنم

 • سلام من الان احراز هویت کردم و کد بورسی دارم الان میتونم شماره حسابم رو عوض کنم؟و شماره حساب دیگه بدم؟

 • سلام
  من میخوام تو سجام نوع حساب رو تغییر بدم اما همه قسمتها ویرایش میشه به جز اطلاعات حساب
  تو قسمت اطلاعات حساب گزینه ویرایش نیست باید چکار کنم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام، ویرایش اطلاعات اصلی حساب از طریق گزینه ویرایشی که بالای کادر شماره حساب ها نمایش داده شده انجام می شود

 • سلام من در قسمت ارسال عکس امضا نام خانوادگی راه درکنارش زدم آیا مشکلی پیش میاد؟

 • سلام ببخشید می شه ازکجافهمیدکه این اطلاع درسنامه اشتباه است الان به من می گن کارگزاری می که بعضی ازاطلاعاتتون اشتباه می شه بگیدازکجامی تونیم بفهمیم کدوم اطلاعاتمان اشتباه ممنون

 • سلام
  ایا برای ثبت نام در سجام باید همون شماره حساب و شماره شبایی که چندین سال قبل برامون فعال شده رو دوباره وارد کنیم ؟ یا اینکه میتونیم شماره حساب و شماره شبا جدید برای دریافت سود انتخاب کنیم؟

  • سلام، در سجام میتونید از هر شماره حساب و شبایی که به نام شماست استفاده کنید

 • سلام کد شعبه و شهر شعبه را اشتباه وارد کردم امکان ویرایش نیست چکار باید بکنم

 • سلام وقت بخاطر من یک سیم کارت خریداری کردم که با کد ملی منطبق باشه در سامانه ثبت نام کردم الان سامانه میگه مالک این سیم کارت شخص دیگریست با سیم کارت هدیه هم تغییر شماره دادم دوباره همین پیام ولی سیم کارت با کد ملی مطابقت داره

  • سلام، برای اطمینان از ثبت درست اطلاعات با پشتیبانی اپراتور تلفن همراه تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که اطلاعات هویتی شما را بررسی کنند

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام.من داشتم برای مادرم ثبت نام میکردم تو قسمت اطلاعات شغلی چون مادرم خانه داره به مشکل برخوردم چون اطلاعات محل کار رو میخاست… لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز فیلدهای ضروری مربوط به محل کار رو می تونید با ادرس محل سکونت ایشون پر کنید.

 • سلام در سامانه ثبت نام میکنم میگه اطلاعات بانکی نیاز به ویرایش داره هر چی میرم ویرایش میکنم بازم مینویسه اشتباه کمکم کنید چکار کنم

  • سلام دوست عزیز اطلاعات بانکی تونو در بخش «ویرایش اطلاعات» در سامانه سجام چک کنید. اگه از درستی اطلاعات بانکی تون مطمئن هستین و همچنان خطا دریافت می کنید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام ..دخترم هنوز به سن قانونی نرسیده نماینده قانونی پدرش میشه عکس از شناسنامه وکارت ملی خودش وپدرش که صفحه توضیحات داره ارسال نمیشه

  • سلام، اگر در ارسال تصاویر شناسنامه و کارت ملی در صفخات مربوط به اطلاعات نماینده و متقاضی مشکل دارید احتمالا با تغییر مرورگر اینترنت یا دستگاه مورد استفاده از مشکل بر طرف خواهد شد

 • سلام
  من داخل سامانه سجام ثبت نام کردم وکدرهگیری برای من نیومد آیا الآن سهام عدالت من آزادشده؟
  اگه بخوام آزادنشه چطورمیتونم انصراف بدم

  • سلام، ثبت نام در سجام و آزاد سازی سهام عدالت دو مقوله کاملا جدا هستند، برای بررسی روش مورد استفاده در مدیریت سهام عدالت به سایت samanese.ir مراجعه کنید. برای بازیابی کد رهگیری سجام هم میتوانید به بخش بازیابی کد رهگیری در سایت سجام مراجعه کنید

 • آیا حتما باید شماره حساب قدیمی که برا سهام عدالت دادیم داخل سجام هم وارد کنیم؟ و اگر موردی نداره سود سهام به چ کارتی واریز میشه؟

  • سلام، هیچ نیازی نیست که شماره شبای سهام عدالت و سجام یکسان باشند، در روش غیر مستقیم در صورت پرداخت سود توسط شرکت سرمایه گذاری استانی از طریق سجام، این سود به جساب معرفی شده در سایت سجام واریز خواهد شد

 • سلام، من ثبتنام سجام رو انجام دادم وکد رو دریافت کردم واحرازهویت هم صورت گرفته وکدمعاملاتی رو هم دریافت کردم، ولی الان متوجه شدم که درثبتنام سجام درقسمت اطلاعات بانکی برای نوع حساب از واژه جاری بجای واژه قرض الحسنه استفاده کردم، با توجه به اینکه سجام تایید کرده وکد ارسال کرده برام آیا ممکنه بعدا در برداشت وجه دچار مشکل شوم؟ اگه نیاز به تغییر هست تا ان را تغییر دهم

  • سلام، اطلاعات وارد شده باید دقیق باشند، جهت اطمینان ترجیحا اطلاعات حساب را ویرایش کنید

 • سلام من تغيير نام دادم و بانكي كه شماره حساب رو در سجام وارد كردم به نام جديدم هست و الان حساب سجامم به اسم جديدم هست الان براي ثبت نامم تو كارگزاري جديد بايد چيكار كنم به من گفتن بايد برم تو سايت ذينفعان درست كنم متوجه نشدم الان بايد چيكار كنم ميشه راهنمايي كنيد؟؟؟؟

  • سلام، منظور از ذینفعان همان درگاه یکپارچه ذینفعان به آدرس ddn.csdiran است، اطلاعات هویتی این درگاه را بررسی کنید و در صورت مغایرت با اطلاعات شناسنامه ای فعلی، برای ویرایش آن اقدام کنید

 • با سلام‌ من قسمت ثبت ادرس هرچی وارد میکنم میگه آدرس قابل قبول نیست چرا .من تو روستا هستم وخیابان و کوچه و پلاک نداریم چیکار کنم .

  • سلام، برای وارد کردن اطلاعات از مشخصات پستی منزل استفاده کنید یا در صورت نداشتن بخشی از این اطلاعات از یک حرف یا کارکتر برای پر کردن فیلد استفاده کنید

 • سلام شماره شناسنامه من – – – سه تا خط تیره است در سجام بجای خط تیره چه عددی بنویسم؟

 • سلام. من حواسم نبوده کد ملی رو اشتباه وارد کردم . بعد که مراحل اخر ویرایش رسیدم دیدم کد ملی اشتباه هست چه کار کنم کد ملی رو ویرایش کنم. هتوز تایید نهایی رو نزدم

 • سلام. من هم تو سجام و هم کارگزاری ثبت نام کردم و خریدم داشتم ولی الان خواستم برداشت کنم شماره حسابم نمیاد و نگاه میکنم میبینم کد بورسی هم فامیلیمو اشتباه نوشته. چیکار کنم الان

  • سلام، اول بررسی کنید که این اطلاعات در سجام و درگاه یکپارچه ذینفعان درست ثبت شده یا خیر، اگر اشتباه بود ابتدا در همین سامانه ها اطلاعاتتونو اصلاح کنید، در صورتی که درست بود با پشتیبانی کارگزاری خودتون تماس بگیرید و درخواست ویرایش اطلاعات بدید

 • ببخشید من حساب بانکیمو تغییر دادم ولی در کارگزاریم همچنان حساب قبلی میاد برای برداشت وجه باید چیکار کنم؟

 • شماره حسابم رو ک تغییر میدم شماره شبا رو اشتباه مینویسه
  چ جوری میتونم شماره شبا رو درست کنم؟

  • سلام دوست عزیز شما می تونید یک شماره حساب جدید معرفی کنید.

 • ب سلام من ثبت نام فرزندم را انجام دادم در قسمت ارسال عکس شناسنامه اشکالی پیش اومده چطور میتونم ویرایش کنم و دوباره ارسال کنم تشکر

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • * کد ملی نماینده
  میشه راهنمای کنید برادرم زیر 18 سالشه
  این کد نمایندگی چیه چطوری به دستش بیارم

  • سلام دوست عزیز کد ملی نماینده قانونی همون کد ملی ولی ایشون هست.

 • من اطلاعات خودمو وارد کردم فقط توی اطلاعات بانکیم یه حسابو وارد کردم و اون حساب الان سوخته است و می خواهم یک حساب دیگری وارد کنم ولی نمی تونم ویرایش دهم

  • سلام دوست عزیز وارد بخش ویرایش اطلاعات قبلی بشین امکان ویرایش فراهمه. می تونید یک حساب جدید هم معرفی کنید.

 • سلام من بعد از ثبت نام و احراز هویت در سجام شماره خود را تغییر دادم ایا باید دوباره احراز هویت انجام بدم ؟ و کد بورسی هم هنوز برام ارسال نشده

  • سلام دوست عزیز نیازی به احراز هویت مجدد نیست. فقط باید شماره تلفن ثبت شده در سایت سجام رو ویرایش کنید.

 • سلام اون قسمت اطلاعات شغلی من نمیدونم سهامم مال کدوم شرکته و سمتم چیه چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز اطلاعات شغلی مربوط به شماست نه سهام تون.

 • با سلام.در سامانه سجام ثبت نام کردم و از سیمکارتی که به نام خودم نیست به نام همسرمه و سالهاست ازش استفاده میکنم در حین ثبت نام استفاده کردم.حالا پیغام داده باید از سیمکارتی که تحت مالکیت شماست استفاده کنی.باید چکار کنم؟نمیخوام سیکارت دیگه ای هم بخرم یعنی ثبت نامم ناقص انجام میشه؟

  • سلام، برای ثبت نام در سجام باید حتما از سیم کارتی که به نام خود متقاضی هست استفاده بشه، بعد از تهیه سیم کارت میتونید اطلاعات شماره تماسو ویزایش کنید تا ثبت نام تکمیل بشه

 • سلام ببخشید من با یه شماره تلفنی ثبت نام کردم تو سجام الان میخام ویرایش اطلاعات بزنم نیاز به اون شماره تلفن داره و من اون شماره رو ندارم و یادم نیس چیکار باید بکنم؟

 • سلام،اگر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم
  نام و نام خانوادگی رو در سامانه سجام به اشتباه ثبت کردیم ولی حالا که میخوام ویرایشش کنم اصلا گزینه ای برای ویرایش دیده میشه در صورتی که تاریخ تولد و محل صدور رو میشه ویرایش کرد

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام .برای ثبت نام در سامانه سجام حتما باید اطلاعات دو تا شماره حساب رو وارد کنیم یک شماره حساب کافی نیست ؟

  • سلام، برای ثبت نام در این سامانه اطلاعات یک حساب کافیه

  • سلام، برای ویرایش کلیه اطلاعات مربوط به حساب بانکی کافیه از گزینه ویرایش که بالای کادر حساب بانکی نمایش داده شده استفاده کنید

 • سلام من مراحل ثبت نام و اهراز هویت رو انجام ددادم و هزینه ۱۰تومن ازحسابم کسر شد اما فرداش برام پیام اومد ک فیلم اهراز هویتم تایید نشده الان مسرم تو سجام ک دوباره فیلمو بفرستم باز ازم ده تومن پول میخواد درصورتی ک توپیام گفته بدون نیاز ب پرداخت مجدد دوباره فیلمو بفرستین.چیکارکنم چجوری ویرایشش کنم ؟؟ممنون میشن راهنماییم کنید

  • سلام، احراز هویت مجدد باید توسط اپلیکیشن انجام بشه نه سایت سجام

 • سلام وقیتی مخوام در سجام ثبت نام کنم اختار این کد ملی با شماره دیگری ثبت نام شده است را میده.در محل تغییر شماره مبایل هم رفتم بعد از پرداخت هزینه شماره مبایل هم تغییر دادم بازم نمیشه.در قسمت ویرایش هم میگه این کد ملی قبلا ثبت نام شده. هیچ جوره راه نمیده.لطفا راهنماییم کنید

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا مشکلو بر طرف کنند

 • برای دخترم که زیر هجده ساله میخوام ثبت نام در سجام انجام بدم شماره موبایلی که به نام خودمه وارد میکنم البته نه اون شماره تلفنی که موقع ثبت نام سجام خودم وارد کردم ،وکد ملی و تاریخ تولددخترمو وارد میکنم ولی پیام میاد که شماره تلفن با کد ملی همخوانی ندارد لطفا راهنماییم کنید.

 • سلام من میخوام برای برادر معلولم ک توانایی جسمی و ذهنی نداره ثبت نام سجام انجام بدم باید چیکار کنم مراحلش رو برام توضیح بدین ممنون

  • سلام، در صورتی که ایشون این توانایی را ندارند باید فردی که کفالت ایشونو بر عهده داره با همراه داشتن مدارک مربوطه و از طریق دفاتر پیشخوان اقدام کنه

 • سلام من ۲ روز شماره حساب و شبامو تغییر دادم،تو سجام هم شماره حساب جدید ثبت شده قبلی رو هم حذف کردم،ولی میرم آگاه که برداشت وجه کنم همون حساب قبلی هست فقط،مشکل کجاست؟

  • سلام دوست عزیز برای ویرایش اطلاعات با کارگزاری تون تماس بگیرید.

 • با سلام
  آیا امکان تغییر عکس چهره در سجام بعد از احراز هویت و دریافت کد بورسی وجود دارد؟

 • سلام
  میخواستم ببینم برای واریز سود سهام مثل شستا که گفتن از طریقه سجامه باید کار خاصی کرد یا خودشون مبریزن به حسابی که در ثبت نام سجام دادیم؟

  • سلام، نیازی به انجام کار خاصی نیست و این سود به صورت خودکار واریز میشود

 • سلام
  من میخواستم سوال کنم که چند ماه پیش من احراز هویتمو انجام دادم و الان هم کد بورسیم فعاله و معاملات انجام میدم
  فقط میخوام در سجام شماره حسابم رو عوض کنم
  بعد از ویرایش اطلاعات در سجام نیازی به احراز هویت مجدد هست یا مثل سابق میتونم بعد از تغییر شماره حساب معاملاتم رو انجام بدم؟

  • سلام، بعد از تایید هویت در سجام نیازی به احراز هویت مجدد در صورت ویرایش اطلاعات نیست

 • سلام، با توجه به اخطار ویرایش شماره حساب در سجام وقتی اقدام به اصلاح مکنیم اخطار امکان ویرایش وجود ندارد اعلام می شود.باتشکر از راهنماییتان

 • با سلام و وقت بخیر و تشکر بابت حوصله ای که بخرج میدید و سوالات تکراری را هم بی جواب نمیزارید….یک مورد عجیبی برام اتفاق افتاده و اون اینکه سال 97 در همون ابتدای ثبت نام سجام،شماره حساب و شبای بانک شهر رو وارد کردم و هیچ مشکلی هم نداشت….ولی تازگیها متوجه شدم که سود سالیانه بعضی از سهامها و یا برگشتی یا رد مدیر بعضی صندوقها که از طریق سجام ثبت نام شدم ،به حساب بانک سپه من واریز می کنن که اصلا در سجام اعلام نکردم و الان که با تماس با پشتیبانی سجام ،دوباره به قسمت شماره حسابم رفتم،دیدم که شماره حساب مربوط به بانک شهر و شماره شبا مربوط به بانک سپه هستش.و جالب اینکه برای سهام عدالتم،بانک سپه رو معرفی کرده و اخیرا برای آزادسازی سهام به کارگزاری ملل رفته و حساب سپه رو اونجا اعلام کردم…آیا این تغییر برای حسابهای من ،میتونه بابت معرفی دو حساب جداگانه برای سجام و سهام عدالت باشه؟با تشکر دوباره

  • سلام، در شرایط عادی تغییر اطلاعات سجام فقط توسط شما انجام میشود اما این احتمال هست که با توجه به جدید بودن سامانه های مربوط به سهام عدالت این اختلال در سجام هم اتفاق افتاده باشد، بهتره برای اطمینان وضعیتو از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید و در صورت تمایل از اون ها بخواید که شماره شبای صحیحو برای شما ثبت کنند

 • سلام. شماره حساب هایی مثل بانک اقتصاد نوین یا سامان را که در بین اعداد خط تیره دارند و همیشه بانک و جاهای دیگر الزام می گذارند که برای نوشتن شماره حساب و ارائه به دیگران خط تیره مهم هست را چگونه در شماره حساب معرفی شده به سجام قرار دهم؟ ظاهرا سجام خط تیره قبول نمی کند و فقط شماره را قبول می کند.
  لطفا راهنمایی ام کنید.
  با سپاس

 • با عرض سلام
  دو سه روز پیش در مورد حساب پیش فرض سوالی پرسیدم.
  تشکر می کنم از پاسخ شما.
  من صورتحساب حساب غیر پیش فرضم را چک کردم و متوجه شدم که دو تا سود سهام هایم به حساب غیر پیش فرضم در شهریور ماه واریز شده.
  بقیه سودهایم قبل از آن به حساب پیش فرضم واریز شده.
  الان واقعا چرا اینجور هست؟ هنوز هم در سجام حساب پیش فرضم همان هست که خودم می خواهم باشد ولی در سمات حساب غیر پیش فرضم را نشان می دهد.
  چطوری حساب غیر پیش فرضم را پاک کنم که سود به آن واریز نشود.
  یک نکته هم فراموش کردم اگر قبلا حساب غیر پیش فرضم را برای سود سهام عدالت داده باشم و بعدا هم آزادسازی مستقیم را در خرداد انتخاب کرده باشم،
  آیا این می تواند تاثیری در تغییر شماره حساب پیش فرض در سمات و اختلاف آن با سجام ایجاد کند؟
  البته سودهایی که در حساب غیر پیش فرضم در شهریورماه واریز شده ربطی به سهام عدالت ندارد و این سهام ها را خودم از کارگزاری خریدم.

  • سلام، قاعدتا بحث سود سهام عدالت نباید تغییری در حساب پیش فرض شما ایجاد کرده باشد. پیشنهاد میکنم برای اینکه مطمئن بشید دلیل این مشکل چیه و بعد از تغییر شماره حساب، دوباره این مشکل پیش نخواهد اومد موضوعو با اپراتورهای پشتیبانی سجام در میان بذارید، قطعا اون ها میتونن دلیل این اختلافو بررسی کنند

 • سلام
  اگه فقط من شماره حساب رو در کارگزاری تغییر بدم موقع دریافت وجه ب همین حساب میاد،و ربطی ب شماره سامانه سجام نداره یا اون و هم باید تغییرش بدم،چون ا ن شماره مربوط ب سهام عدالت و دوتاشون باید یکی باشن

 • با سلام.بنده شناسنامه رو جدید کردم و سریال شناسنامم عوض شده.آیذ لازمه این تغییر رو ثبت کنم؟رفتم تو سجام ویرایش رو زدم گفت باید قبلش هزینه پرداخت کنی‌.این هزینه رو چجوری پرداخت کنم؟با تشکر

  • سلام، برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی بعدی، حتما تغییرات شناسنامه ای خودتونو در سجام ثبت کنید و موضوعو به کارگزاری و بانک هم اطلاع بدید

 • با سلام،
  من 4 ماه پیش ثبت نام کرده بودم و دو تا شماره حساب به سجام داده بودم. یکی را هم پیش فرض معرفی کردم. (توضیح آنکه در سجام از بین دو حساب معرفی شده حسابی که در پایین تر نمایش داده می شود حساب پیش فرض هست)
  سامانه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) به آدرس https://ddn.csdiran.ir/login گزینه ای در سمت راست دارد به نام پروفایل در سجام که اطلاعات ثبت شده شما در سجام را نشان می دهد.
  تا یکماه پیش در این قسمت اطلاعات من را به همراه حساب پیش فرض ای که در سجام ثبت کرده بودم نمایش می داد. الان چک کردم و دیدم خودبخود حسابی که پیش فرض نیست را به عنوان شماره حساب نمایش میدهد. به سامانه سجام قسمت ویرایش رفتم تا ببینم آنجا حساب پیش فرض خودبخود تغییر نکرده باشد و دیدم هیچ تغییری نکرده و به همان شکل ثبت نامی روز اول بود.
  (توضیح اضافه اینکه حساب مورد نظر انتخابی پیش فرض من فعال است و مشکلی ندارد.)

  دو تا سوال دارم:
  اول اینکه چطور شماره حسابم در سمات را به پیش فرض درست کنم؟
  دوم من نگران سودهای سهام ها و کلا تراکنشات مالی هستم که از طریق این سامانه سمات قرار است انجام شود. آیا بعد از این تغییر، مبالغ به حساب غیر پیش فرض من که در سمات (قسمت پروفایل سجام) نشان داده می شود واریز می شود؟
  ممنون می شوم راهنمایی کنید.
  تشکر فراوان

  • سلام دوست عزیز، تمام مبالغی که قرار است از طریق سمات پرداخت شود به حساب پیش فرض شما واریز خواهد شد در نتیجه در صورتی که نمیخواهید این مبالغ به حساب دوم واریز شود اول مطمئن شوید که آیا شماره حساب پیش فرض عوض شده یا خیر(گاهی اوقات سامانه ها طی بروزرسانی، اطلاعات را درست نشان نمی دهند و ترجیحا با فاصله چند روز مجددا چک کنید) اگر همچنان این اختلاف بین سمات و سجام وجود داشت موضوع را از طریق پشتیبانی سجام پی گیری کنید تا دلیل اختلاف مشخص و رفع شود

 • سلام.شماره حسابی که در سجام ثبت کرده بودم را الان تغییر دادم ولی شماره شبا تو ویرایش نیست.یعنی همون شماره شبای حساب قبلی سیو میشه.چکارکنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام، برای ویرایش شماره شبا باید از گزینه ویرایشی که بالای کادر شماره حساب نمایش داده می شود استفاده کنید، این ویرایش رایگان نیست

 • سلام..من کد سجام رو دریافت کردم اما برای اهراز هویت کد سجام رو وارد میکنم میگه اشتباهه..دلیلش چیه

  • سلام دوست عزیز وارد بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام بشین و از صحت کد دریافتی تون اطمینان حاصل کنید. در صورت بروز مجدد خطا از گوشی تلفن همراه فرد دیگری امتحان کنید.

 • سلام وخسته نباشید نام شهر شعبه بانکی اشتباه زدم حال می کنند ویرایش کنم جایی برای ویرایش اطلاعات بانکی نداره.چکارکنم

 • سلام
  درصورت نیاز به دریافت مجدد فاکتور پرداخت سامانه سجام به چه صورت می بایست دریافت شود؟

 • من شماره موبایلی را که داده ام فراموش کردم .چگونه متوجه بشم چه شماره ای را داده ام

  • سلام دوست عزیز به بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام مراجعه کنید. اگر شماره تلفن تون رو نتونستین اونجا پیدا کنید می تونید از بخش ویرایش شماره همراه، شماره جدیدی که بنام خودتون هست رو ثبت کنید. در غیر این صورت می تونید با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر
  من شماره کارت بنکیم عوض شده ولی شماره حساب همونه ایا در سامانه سجام شماره کارت بانکی میخاست؟ و اینکه باید برم ویرایش کنم؟

  • با سلام
   در سامانه سجام، شماره شبا مهمه
   شماره کارت لازم نیست

 • رسیدم به جهت تکمیل فرایند حالا عکس شناسنامه و کارت ملی و توضیحات شناسنامم میخوا منتهی مینویسه حرف عکس

 • سلام
  بنده سن قانونی نرسیدم و موقعی که نماینده خودم رو ولایت انتخاب میکنم موقع آپلود مدارک بعد از 2 دقیقه مینویسه کد امنیتی اشتباه وارد شده …بیش از چند بار امتحان کردم باز همین خطا رو میده تروخدا بگین چکار کنم که بشه عکسارو آپلود کنم؟؟
  در ضمن برادر خودمم که از من کوچکتره باز همین خطا میده
  ممنون میشم اگه کسی میدونه مشکل کجا هست؟ جواب ما رو بدن.

  • سلام، این موضوع احتمالا به دلیل خطای سیستم هست، با یک دستگاه دیگه امتحان کنید احتمالا مشکلتون رفع بشه

  • سلام، این شماره تلفن از طریق خود سایت سجام قابل ویرایش است

 • سلام.
  من می خوام برای برادرم سجام ثبت نام کنم، اما مستاجر هستن. آدرس برای مستاجران که سال به سال تغییر میکنه، آیا این آدرسی الان هستن وارد کنم یا آدرس خونه پدرم رو؟
  تشکر.

 • سلام من رفتم احراز هویت هم کردم در پیشخوان و حتی سجام همبرام کد معاملاتی فرستاده اما در پروفایل سجام بالای کد پیگیری و کد معاملاتی در قسمت مراحل ثبت نام نوشته که در انتظار حضور شما در مراکز احراز هویت. و مشکل دومم اینه که حرف اول اسم شعبه بانک از قلم افتاده (ارتش رو نوشتم رتش). بعد الان میخوام ویرایشش کنم میگه ۵ هزارتومن بده، آخه چرا؟ وقتی سه ساله یه قرون سود بهم ندادن و یه اطلاع رسانی درست و حسابی نکردن چرا برای ویرایش اسم بانک باید پول بدم. توی تیر ماه من شماره شبا رو وارد کردم با موبایل هم فعاله هم بنام خودمه چرا تا الان که چهارماه گذشته برام واریز نکردن؟ نوشته بودن یکماه نخیر دوماه نخیر سه ماه اه بخدا قسم پول یه شارژ توی جیبم نیست زنگ بزن به ۱۵۶۹ کل شارژمون رو توی صف انتظار باید باشیم، خوبه که میدونن سهام عدالت مشمولینش بدبخت و بیچاره ها هستن، من زیر نظر بهزیستی هستم پدر دربدرمم یعنی جانبازه این مملکته ولی باید من که پسرشم توی خوابگاه زندگی کنم توی این اوضاع کرونا، این عدالته؟

 • سلام من شماره حسابم رو اشتباه زده بودم و یه ساعتی میشه که ویرایش دادم در سایت سجام ایا در سایت کارگزاری هم تغییر پیدا میکنه یا باید دوباره اقدام کنم .

  • سلام، اطلاعات حساب مربوط به کارگزاری با سجام مشترک نیست و در کارگزاری باید مجددا اصلا بشه

 • سلام من تازه 18 سالم شده قبلا پدرمم ولیم بوده الان پیام اومده اهراز هویت مجدد کنید الان چه کنم؟

  • سلام دوست عزیز به کارگزاری تون مراجعه کنید تا کد انلاین دریافت کنید.

 • برای ثبت‌نام سجام در قسمت اطلاعات حساب شهر شعبه را اشتباهی انتخاب کرده ام و در قسمت ویرایش اطلاعات. گزینه ای برای اطلاعات حساب وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید
  سپاس

 • سلام ثبت نام سجام رو از طریق آگاه اکسپرس انجام دادم،پیام ناموفق،میاد،ویرایش اطلاعات هویتی میاد،،منم طبق شناسنامه فرم رو پرمیکنم،ولی همش میگه ویرایش،،چکارکنم،راهنمایی لطفا

  • سلام دوست عزیز از طریق پشتیبانی همون سایت پیگیری بفرمایید.

 • سلام من تو سامانه سجام به جای شماره حساب شماره کارت زدم بعد که کارگزاریم مشخص شد و خرید کردم. الان تو سامانه سجام ویرایش کردم شماره کارتو به شماره حساب تغییر دادم ولی همچنان تو کارگزاری شماره حساب نمایش داده میشه. چیکار کنم صبر کنم درست میشه یا نیاز به اقدام خاصی هست ؟

  • سلام، تغییر اطلاعات حساب در سجام باعث تغییر اطلاعات کارگزاری نمیشه، برای تغییر اطلاعات در کارگزاری از پنل معاملاتی خودتون اقدام کنید

 • سلام من برای خواهرم میخوام سجام ثبتنام کنم 4 سالشه شماره مبایل خودمو دادم پیام اومده شماره مبایل زیر نظر ولی {پدر} نیست چه شماره ای باید بدم پدرم یه خط داره فقط و با اونم خودش بورس هست باید خط جدید بخرم یا همونو بدم
  اخه هزینه داره تغییر شماره

 • باعرض سلام،
  من تو مرحله اول ثبت نام کد ملی رو اشتباه زدم و پرداخت هزینه کردم،العان هیچ راهی نداره برا برگشت پول؟

  • سلام، بعد از استعلام و عدم تایید اطلاعات، امکان ویرایش آن را خواهید داشت

 • چگونه می توانم مشخصات وارد شده نماینده قانونی را در سجام ویرایش کنم

  • سلام، در صورتی که این اطلاعات در حای بررسی هستند تنها روش تماس با پشتیبانی سجام و درخواست اصلاح مشخصات توسط آن ها است

 • باسلام
  بنده شماره حسابی که ثبت کرده بودم در سامانه در بانک آینده بود که بستم وحساب بانک صادرات را ویرایش کردم دیروز برام پیام امد که سود سهام فولاد به حساب بانک آینده واریز شده در حالی که حساب کلا بسته شده چند ماه پیش لطفا راه نمای کنید چه کار کنم و سوال بعدی اینکه حساب جدید را روی گزینه پیش فرض زدم وتیک سبز زد برای اینکه دیگه همچین مشکلی پیش نیاد همین کافیه یا کار دیگری انجام بدم و امکان حذف حساب بسته شده هست کلا که دیگر به ان واریز نشود سپاسگزارم

  • سلام، در مورد مبلغ پرداخت شده از طریق بانک پیگیری کنید تا وضعیت این پول مشخص بشه، در مورد حساب پیش فرض هم قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد و بعد از انتخاب یک حساب به عنوان پیش فرض پرداخت ها به اون حساب انجام میشه، دقت کنید که شماره شبای حساب به درستی وارد شده باشه

 • سلام . ببخشید من اسممو تغییر دادم. به بانکم اطلاع دادم به روز رسانیش کرد و تو سامانه سجام هم تغییرش دادم. اما هنوز وارد پرتفوم میشم با اسم قبلی هست و پول که از حساب بورسم انتقال میدم به کارتم بلوکه میشه زنگم زدم گفتن چون مغایرت داره این مشکل پیش اومده و پول رو به حسابم برگردوندن الان باید چیکار کنم که دوباره این مشکل پیش نیاد و چرا هنوز مغایرت دارن اطلاعاتم؟
  ممنون از پاسخگویی تون

  • سلام، در صورتی که اطلاعات شما در سجام و بانک کاملا اصلاح شده، باید از طریق کارگزاری هم پیگیری کنید تا اطلاعات شما رو بروز رسانی کنن

  • سلام وقتتون بخیر من سال 98 توی سجام ثبت نام کردم و کد بورسی هم گرفتم ولی سال 99 اسم کوچیکم رو عوض کردم الان میخام توی سجام ویرایش کنم ولی متاسفانه نمیشه باید چیکار کنم؟؟

 • سلام
  من موقع ویرایش اطلاعات هویتی در سجام هزینه پرداخت می کنم ولی هنگامی که می خوام تغییر بدم اصلا نمیشه انگار کیبرد قفل باشه نمیشه اصلاحش کرد مشکل چیه؟

  • سلام، احتمال اینکه سایت با مرورگر یا دستگاه شما سازگار نباشه وجود داره، لطفا با یک دستگاه دیگه هم امتحان کنید

 • سلام
  من پارسال نام خانوادگیمو عوض کردم الان هرچی میزنم ویرایش نام میگه با موفقیت انجام شد ولی موقع واریز وجه به حسابم میگه وجه برگشت خورد به دلیل مغایرت نام . شماره شبا بانکی با فامیلی جدیدم هست و حتی ثبت نام سجام هم با فامیلی جدیدم می باشد ولی سهام عدالت با فامیلی قدیمی می باشد الان من باید چیکار کنم به شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ زنگ زدم ولی کاری انجام ندادن برام . چطور باید تغییر بدم اطلاعات هویتی سهامم را . چندتا پنج هزار تومن سامانه سجام برای ویرایش اطلاعات ازم گرفته ولی بازم هیچی تغییر نکرد .

  • سلام، قبل از پرداخت هزینه ویرایش با پشتیبانی سجام تماس بگیرید و مشکلتونو با اپراتور مطرح کنید تا موضوعو پیگیری کنند

 • موقع ثبت نام در سجام شماره حساب بانک ملی رو دادم یه مدت بعد رفتم از طریق سایت سجام شماره حساب بانک ملت رو که ۵۰۰۰ تومن هم پول پرداخت کردم وارد کردم الان تو قسمت اطلاعات مالی دوتا حساب ملی و ملت رو نشون میده من میخواستم سود سهام به بانک ملت واریز بشه ( چندماه هم از وارد کردن حساب بانک ملت میگذره) ولی به بانک ملی واریز شده راهنمایی کنید چیکار کنم که حتما به بانک ملت واریز بشه؟ ینی عملا بانک ملی وجود نداشته باشه برای واریزی سود

  • سلام، حساب مورد نظرتونو به عنوان حساب پیش فرض انتخاب کنید

  • سلام، بعد از دریافت پیامک عدم تایید اطلاعات میتونید از مورد را اصلاح کنید

 • با سلام در سامانه سجام ثبت نام متقاضی زیر ۱۸ سال شماره موبایل به نام مادر ثبت شده است و سرپرست پدرش میباشد امکان ویرایش در سامانه وجور ندارد به علت زیر۱۸ سال بودن لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام دوست عزیز با پشتیبانی سایت سجام تماس بگیرید.

 • سلام…خسته نباشید👏
  ببخشید چطور میشه عکس پرفایل عکس که موقع احراز هویت غیره حضوری گرفتم فرستادم عوضش کنم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز امکان ویرایش عکس تون بعد از پرداخت وجه و تایید اطلاعات وجود نداره. قبل از پرداخت می تونید به مراحل قبلی رفته و عکس تون رو ویرایش کنید.

 • سلام؛ ببخشید من یک ماه پیش شماره ام رو ویرایش کردم در سجام ولی کد پیگیری برام نیومده، بازیابی کد پیگیری رو هم سه هفته ی پیش زدم ولی هنوز کد پیگیری برام نیومده، لطفاً راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من از طریق آگاه ثبت نام کردم احراز هویتم انجام دادم الان حدود یک ماه هست.اما الان توی سایت آگاه درخواست وجه میکنم میگه شماره حساب شما هنوز تایید نشده….باید چکار کنم ؟
  تغییر اطلاعت چند روز میکشه ثبت بشه؟
  ممنون

  • سلام، این موضوعو از طریق پشتیبانی کارگزاری پیگیری کنید

 • سلام
  حساب بانکی در سجام رو ویرایش کردم،یه پیامک مبنی بر تایید اطللعات حساب بانکی هم برام آمده،اما درخواست وجه که میزنم هنوز حساب قبلی است،چه باید کرد؟؟

  • سلام، ویرایش اطلاعات در سجام، اطلاعات بانکی شما در کارگزاری رو تغییر نمیده، برای تغییر اطلاعات در کارگزاری باید از طریق پنل معاملاتی خودتون درخواست بدید

 • سلام خسته نباشید دوتا مشکل داره اطلاعات هویتی بنده یکی محل صدور و محل تولد توی سجام نوشته ویرایش اما هرچه درست ثبت میکنم دقیقا طبق شناسنامه اما باز میزنه ویرایش چکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام، در صورتی که پیامکی مبنی بر نیاز به ویرایش برای شما ارسال میشود با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا موضوع را پیگیری کنند

 • با سلام من قبلاً توی بانک تجارت سهام عدالت می‌گرفتم بعد از مدتی من بانک ملی را انتخاب کردم شماره شبا بانک ملی را وارد کردم از طرف بانک و سامانه سهام عدالت تایید شد حالا ثبت نام در سامانه سجام خطای بانکی را میدهد کسی می‌دونه چکار کنم لطفاً راهنمایی کنید با تشکر

 • با سلام
  من اسمم رو چندی پیش عوض کردم و با مشخصات جدید در سجام ثبت نام کردم .الان مشخصات من در سجام جدید و بروز است
  ولی کارگزاری کد بورسی من رو که 10 سال پیش گرفتم غیرفعال کرده و میگه مشخصات شما در سامانه کارا بروز نشده
  و میگویند کارگزاریها از سامانه کارا استعلام میگیرند
  لطفا بفرمایید مشخصات در سامانه کارا باید توسط چه کسی ویرایش و آبدیت شود
  لطفا کمک کنید خواهش میکنم کجا باید برم به کی باید بگم نه کارگزاری جواب درست میده و نه کارشناسان سجام
  ممنون

  • سلام، بهترین مرجع پاسخگویی به این سوال شما همین دو مورد یعنی کارگزاری ها و پشتیبانی سجام هستند

 • سلام امکان ویرایش شماره حساب زیر ۱۸ سال درسامانه سجام هست راهنمایی فرمایید

  • سلام، این کار از طریق پشتیبانی سامانه قابل انجام است

 • سلام من قبلا با خطی که به نام خودم نبوده ثبت نام انجام دادم الان اطلاعاتمو ویرایش کردم و خطی که به نام خودم هست رو شمارشو وارد کردم اما پیغام میده این کد ملی قبلا برای شماره ی دیگه ای ثبت شده چه باید کرد؟

  • سلام، در صورتی که ویرایش شماره تلفن شما اعمال نشده از طریق پشتیبانی سجام پیگیری کنید

 • سلام من برای اهراز هویت اقدام کردم اول گفت امضات واضح نیست بعد گفت حساب مشکل داره بعد رفتم ببینم مشکل داره یه نه حتی زنگ زدم سجام اونم گفت اطلاعاتت مشکلی نداره تایید شده خلاصه الان میخوام اطلاعات بانکیما ویرایش کنم {ویرایش نداره } نمیدونم چکار کنم با موبایل و کامپیوتر هم رفتم ولی نداره نمیشه

  • سلام، در این شرایط بهتره به دفاتر پیخوان مراجعه کنید تا به صورت حضوری هم مشکلو پیدا کنند و هم احراز هویت شما رو انجام بدن

 • سلام من پولو واریز کردم بعد دکمه برگشتو ک زدم اومد از اول حالا دوباره وارد میشم میگ پول واریز کن من ی بار واریز کردم حالا چیکار کنم

  • سلام، در صورت پرداخت ناموفق طی 72 ساعت پول به حساب شما برگشت داده خواهد شد

 • با سلام
  من جدیدا نام خود را عوض کردم و با مشخصات جدید نیز در سامانه سجام ثبت نام کردم
  البته چون حدود 10 سال پیش کد بورسی گرفتم در سامانه دارا همان مشخصات قدیمی موجود است
  به همین دلیل کارگزاری حساب بانکم رو غیر فعال کرده و میگه مشخصات شما در سامانه دارا قدیمی هست و اصلاح نشده ولی در سجام اطلاعات جدید هست.
  با توجه به اینکه کارگزاریها از سامانه دارا استعلام میگیرن چه کسی باید مشخصاتم رو در دارا اصلاح کنه
  الان یک ماهه درگیرم و حتی به شرکت سپرده گذاری مرکزی هم رفتم گفتن ما دسترسی نداریم به دارا
  پس چه کسی دسترسی داره؟
  بی نهایت ممنون اگر راهنمایی بفرمائید.

 • سلام چرا ۱هفته اس میخوام درسامانه سجام ثبت کنم پیغام به روز رسانی گذشته چرا به روزرسانیش تموم نمیشه؟

  • سلام، لطفا از طریق سایت سجام ثبت نام خودتونو انجام بدید

  • سلام دوست عزیز کد سهامداری همون کد بورسیه که شامل ۳ حرف و ۵ عدد هست. برای دریافت کد بورسی باید فرایند احراز هویت سجام تون رو تکمیل کنید. شما می تونید از طریق اپلیکیشن سیگنال این فرایند رو به صورت غیر حضوری انجام بدین. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید.

 • من تمام مشخصاتم رادرست ثبت کردم اما برام پیامک میادکه اطلاعات هویتی را ویرایش کنید…نمیدونم بایدچکارکنم چون همه رادرست ثبت کردم

 • سلام یه سوال داشتم ، اگر اطلاعات مربوط به بانک را از سجام ویرایش کنم ، موقعی که میخوام تو ایزی تریدرم درخواست وجه بزنم ایا اونجا هم تغییر میکنه اطلاعات بانکیم ؟؟؟؟؟

  • سلام، برای تغییر اطلاعات حساب در کارگزاری باید از طریق پنل خود آن ها اقدام کنید

 • سلام
  اگر کسی که به سن قانونی نرسیده باشه و کد بورسی گرفته باشه اما الان به سن قانونی رسیده باشه باید دوباره احراز هویت انجام بده

  • سلام دوست عزیز نیازی به احراز هویت مجدد نیست. فقط با کارگزاری تون تماس بگیرید تا وضعیت کدتون رو از افلاین به انلاین تغییر بدن.

 • باسلام. ایا شماره حساب که در سیگنال قراره وارد کنیم دقیقا باید همون شماره حسابی باشه که قبلا سودسهام عدالت به آن ریخته میشد؟

  • سلام دوست عزیز لزومی به یکی بودن شماره حساب ها نیست. اما اگر از دوتا حساب استفاده کردین هر دو باید بنام خودتون باشه.

 • سلامچجوری حساب بانکی موقع برداشت وجه رو میخوام کاملا تغیرر بدم و بندازم رو کارت دیگه ای ک ب اسم خودم دیگه نیست؟

  • سلام دوست عزیز برای تغییر حساب می تونید از طریق پروفایل کارگزاری تون اقدام کنید. اما کارگزاری پول رو تنها به حسابی واریز می کنه که بنام خودتون باشه. بنابراین امکان برداشت وجه با کارت فرد دیگری ممکن نیست.

 • سلام
  بنده مراحل ثبت نام بورس کارگزاری رو کامل انجام دادم.کارگزاری فارابی رو انتخاب کردم.
  الان می خوام شماره حساب بانکی رو تغییر بدم.باید با کارگزاری فارابی تماس بگیرم یا فقط از طریق سایت سجام اقدام کنم کافیه؟
  و سوال دیگه م اینه که:من شماره حسابی که به سجام دادم کارت بانکی نداره،دراین صورت پول فروش سهام عدالت به حسابم نمیاد و حتما باید کارت بانکی داشته باشم؟
  سوال سه:در سایت سهام عدالت پست بانک رو داده بودم،در سجام بانک ملی رو دادم در فروش سهام عدالت و واریز پول اون مشکل پیش میاد؟الان چطور شماره حساب رو تغییر بدم؟

  • سلام، برای تغییر شماره حساب کارگزاری کافیه از طریق پنل خود آن ها اقدام کنید و نیازی به تغییر اطلاعات سجام نیست؛ برای دریافت پول سهام عدالت، الزامی به داشتن کارت بانکی نیست ؛الزامی به یکسان بودن شماره حساب در سایت های سجام و سهام عدالت نیست

 • سلام من اطلاعات بانکیم رو اشتباه زدم قبل از وارد شدنم هم با شماره خودم وارد نشدم شماره رو اصلاح کردم ولی هنوز میخام وارد بشم میگه شماره ملی قبلا با خطی دیگه ثبت شده درصورتی ک من درستش کردم و الان ب اسم خودمه ولی نمیتونم وارد بشم و کارتمو تغییر بدم از طرفی وقتی میخام وارد بشم کد تأیید برای شماره تلفنم میاد ولی باز ارور میده علت چیه

  • باسلام
   معمولا برای تغییر و ثبت شماره چند روز زمان نیاز است، در صورتی که مشکل هنوز هم وجود داشت، با شماره های پشتیبانی سجام تماس بگیرید

 • سلام
  من شماره تلفن رو که مال خود شخصه اصلاح کردم ،ولی دو ماهه کد پیگیری واسم نیومده ،تا احراز هویت کنم

  • سلام، برای بازیابی کد پیگیری از طریق سایت سجام اقدام کنید

 • سلام من برای پدرم در سامانه ثبت نام کردم و حالا می‌خوام بعنوان نماینده قانونی ایشان مدارک را بارگذاری کنم،ولی در انتهای بارگذاری مرتب پیام میده که کد امنیتی اشتباه وارد شده

 • سلام من احراز هویتی به صورت حضوری انجام دادم حالا متوجه شدم یه بخشی رو اشتباه وارد کردم الان میتونم ویرایش کنم؟اشکالی در احراز هویتی پیش نمیاد؟

  • سلام دوست عزیز منتظر دریافت نتیجه احراز هویت باشین. اگه اطلاعات تون تایید نشد فرایند رو دوباره بدون پرداخت مجدد وجه تکرار کنید. اگر اطلاعاتتون تایید شد نام،نام خانوادگی، کد ملی و شرح مشکل رو برای ما ایمیل کنید تا وضعیت تون پیگیری بشه.

 • سلام اگه درسجام بجای شماره حساب شماره کارت واردکنیم چطور میتونیم ویرایش کنیم
  هرکاری میکنم نمیتونم

  • سلام دوست عزیز در بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام می تونید اطلاعات بانکی تونو ویرایش کنید.

 • با سلام بنده هنگام ثبت نام شماره شبا فرزندم را به اشتباه وارد کردم به قسمت ویرایش اطلاعات که میروم قسمت شماره شبا وجود ندارد به همین خاطر کد پیگیری برای بنده ارسال نشده است لطفاً بنده را راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز این موضوع رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام من سهام‌۲ میلیونی رو خریدم
  کد سجام هم گرفتم
  اما الان در حساب ذینفعان میزنه موجودی صفر
  چه کنم

 • سلام. من کد ملی رو اشتباه وارد کردم و تمام مراحل رو هم تکمیل کردم الان امکان ویرایش کد ملی نمیده، چیکار باید بکنم ؟

  • سلام، کمی صبر کنید تا پیامک عدم تایید اطلاعات برای شما ارسال بشه و بعد امکان ویرایش برای شما فعال خواهد شد

 • سلام وقت بخیر
  من کارت بانکی که تو سجام ثبت کرده بودم تاریخش منقضی شد و رفتم کارت رو عوض کردم ولی شماره حسابم همون قبلی هست. ولی الان که میخوام واریز وجه داشته باشم به حساب کارگزاری خطا میزنه. لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم. متشکرم

 • سلام
  ببخشید می شه بگید که عکس موقع احراز هویت بعدا کجا کاربرد داره و آیا می شه عکسو عوض کرد؟

  • سلام، این عکس در فرآیند احراز هویت استفاده میشه و کاربرد خاص دیگه ای نداره

 • سلام من دوتا شماره موبایلام برای خودمه و موقع گرفتنش از کارتملی خودم استفاده کردم ولی هرکدوم را میزنم می نویسه تحت مالکیت شما نیست

 • سلام و عرض ادب.در قسمت ویرایش اطلاعات بنده نمیتونم اطلاعات بانکی را ویرایش کنم وقتی به قسمت ویرایش اطلاعات بانکی میرسه به صورت خودکار ازش رد میشه.لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

 • سلام وعرض وادب اطلاعات هویتی من موردتاییدقرارنمیگیره بااینکه درست میزنم چکاربایدبکنم لطفاراهنماییم کنید

  • سلام، اطلاعات ثبت شده باید کاملا با اطلاعات ثبت احوال منطبق باشد، در صورتی که در زمان وارد کردن اطلاعات با مشکل مواجه شدید با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا دلیل عدم تایید بررسی بشه

 • سلام
  مراحل ثبتنامو انجام دادم و10تومنم کم کرد، بعد پیام اومده اطلاعات هویتی شما مغایرت دارت، ویرایشم زدم همه چی درست بود
  فقط برای کارت ملی هوشمند اقدام نکردم، کارت ملیم همون قدیمیه هست
  وشناسنامه ام هم المثنی ست، که سریالش با شناسنامه اصلی فرق میکنه
  اینا ربطی داره تو ثبتنام؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام، برای احراز هویت غیر حضوری داشتن کارت ملی هوشمند یا رسید در خواست اون الزامیه

 • سلام خسته نباشید .
  بنده یه برگه سهام براسال ۸۷ دارم مال سیمان صوفیان
  الانم سامانه ذینفعان میرم نمیاره این سهام رو . البته اینم بگم که من اسمم تغییر دادم . ولی فامیلیم همونه . لطف میکنید بگید مشکلمو چطوری حل کنم؟

  • سلام، از طریق میز خدمات الکترونیک درگاه یکپارچه ذینفعان درخواست اصلاح اطلاعات بدید تا این سهام به کد شما منتقل بشه

 • سلام و خسته نباشید
  ببخشید من در قسمت اطلاعات بانکی بانک خودم رو از بانک ملی به بانک پاسارگاد تغییر دادم ولی موقع ویرایش اطلاعات شماره شبا رو نیاورد و الان همه اطلاعات مال بانک پاسارگاد هست ولی شماره شبا مال بانک ملی من چطوری میتونم شماره شبا رو تغییر بدم

  • سلام، برای تغییر کامل اطلاعات حساب باید از گزینه ویرایشی که بالای کادر مالی قرار گرفته استفاده کنید، برای انجام این ویرایش باید هزینه اعلام شده در سجام را بپردازید

 • سلام خسته نباشید من اطلاعات حساب بانکی رو شهر شعبه اشتباه زدم ،الان میخوام ویرایش کنم باید چیکار کنم ؟؟گزینه ویرایش که تو عکس نشون دادید هم نداره

 • سلام.خسته نباشید.من تمام‌مراحل سجام رو تا آخر رفتم و تموم شد ولی اخرش پیغام اومد که حساب بانکی شما مشکل دارد.رفتم توش میگه حتما باید یک حساب بعنوان حساب پیشفرض انتخاب شود در صورتیکه که من یک‌حساب فقط معرفی کردم و پسرم اصلا حساب دیگه نداره که معرفی کنم بعد یکی رو پیشفرض درنظر بگیرم.لطفا راهنمایی کنین…

 • سلام وقت بخیر ، من نمیتونم کد پیگیری دریافت کنم میزنه که اطلاعات بانکی اشتباست درصورتی که من شماره حساب و شماره شبارو از بانک گرفتم اگه میشه راهنمایی کنین

  • سلام، احتمالا اطلاعات ثبت شده در بانک تفاوت جزئی با اطلاعات هویتی شما داره، اگر مشکل حل نشد از یه حساب دیگه استفاده کنید

 • سلام من کد شعبه ی خودم رو در ثبت نام سجام اشتباه زدم چجوری میشه ویرایشش کرد ؟

 • سلام خسته نباشید من ولی دخترم هستم و شماره تلفن و اشتباه وارد کردم کد بورسی هم واسش اومده ولی شماره تلفن همون شماره ای هست که خودم وارد بورس میشم میخو استم شماره جدید واسش بزنم که ببرمش توی بورس ولی تو قسمت ویرایش که میرم کد ملی و اطلاعات و که وارد میکنم که شماره موبایل و عوضکنم میزنه شما به سن قانونی نرسیدید که دخترم باشه باید چه کار کنم به دفتر پیش خوان مراجعه کنم یا که خودم میتونم انجامش بدم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • سلام، در صورتی که کد بروسی فعال شده باشه نیازی به تغییر شماره نیست اما درصورت تمایل به این کار باید از طریق پشتیبانی سجام اقدام کنید

 • سلام من برای ثبت نام در سامانه سجام ثبت نام کردم پولم کم کرد ولی پیام میاد میگه عطلاعات بانکی شما ثبت نشده بعد نمیدونم جای شعبه بانک چی بنویسم

 • باسلام بنده در کارگزاریآشنا سهام عدالت به فروش گداشته ام فقط شماره تلفن باید ویرایش کنم

 • سلام من سه روزه کارگذاریم شماره ثبت نشده این مشکلات نداشتم چند بار سامانه سجام شماره را عوض کردم بازم ثبت نشده مشاهده سهام هم کد تایید نمیاد پیامکش

  • سلام، تغییر شماره تلفن برای سهام عدالت باید از طریق سامانه سهام عدالت انجام بشه نه سجام

 • چرا میخوام موبایل بچه ام را در سامانه سجام عوض کنم می گوید که به دلیل نرسیدن سن قانونی نمی توانید آن را عوض کنید چکار کنم

  • سلام، تغییر شماره تلفن برای افراد زیر 18 سال از طریق پشتیبانی سجام انجام میشه

 • سلام خدمت شما
  من برای فرزندم شماره تلفنی که به اسم خودم نبود رو وارد کردم و گفتن که برای تغییر شماره باید به سایت sahamedalat.ir بریم اونجا وقتی تغییر شماره رو میزم مینویسه ۴۸ ساعت دیگه پیام میاد که نمیاد و شماره هم تغییر نمیکنه میشه کمکم کنید لطفا

 • شماره تلفنی که ثبت کردم بنام خودم نبوده و تغییرش دادم الان نمیتونم با شماره جدید وارد سیستم بشم باید مدت زمان خاصی بگذره که این شماره ثبت بشه؟؟

 • سلام من اطلاعات رو وارد کردم اما اطلاعات کارت رو اشتباه وارد کردم الان قسمت شماره حساب ویرایش نداره باید چیکار کنم

  • سلام، در صورتی که اطلاعات شما اشتباه وارد شده باشه، یک پیامک ارسال میشه با این مضمون که اطلاعات شما نیاز به ویرایش داره و اون زمان میتونید با مراجعه به سایت سجام اونو ویرایش کنید

 • سلام، من برای ثبت نام پسر ۲ ساله م شماره تلفن خودم رو وارد کردم بعد متوجه شدم باید اطلاعات شوهرم رو وارد کنم، الان نه میتونم احراز هویت انجام بدم نه شماره رو تغییر بدم، میشه کاری کرد؟

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا شماره رو برای شما اصلاح کنند

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو باید از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من کارای سهام عدالت مثل احرازهویت اینارو انجام دادم رفتم بفروشم گفتن کد به خطم که سلب امتیاز شده میره. حالا چکارکنم؟ خط دیگه به نام منم نیستش برم بگیرم، خاهش میکنم راهنماییم کنید دارم دیوونه میشم…

  • سلام، با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا مشکلو حل کنند

 • سلام من نزدیک 8 روزه توی سجام شماره شبامو ویرایش زدم ولی هنوز شماره شبام عوض نشده چقد طول میکشه تا شماره شبا تغییر کنه؟

 • سلام. من واسه خواهرزاده هام که زیر 18ساله اند سجام انجام داد اما ابتدای ورود سجام باشماره خودم برای هردوشون ورود کردم بعد نماینده پدرشون رو انتخاب کردم که کد واسه موبایل پدرشون اومد وتاییدکردم بعداز ثبت نام سجام کدبورسی و کدهای احراض هویتم به سیم کارت وارده به اسم خودم اومده الان واسه کارگزاری هیچ مشکلی پیدا نمیشه؟ لزومی داره شماره موبایل سجامي عوض بشه؟ و اینکه برای هرکدام ازبچه ها پدرشون یک سیمکارت باید بگیرد؟؟؟؟؟

  • سلام، برای افراد زیر 18 سال نیازی نیست که شماره تلفن به نام متقاضی باشد، در صورت تایید سجام و احراز هویت، مشکلی نیست

 • سلام. کارتی که برای سجام وارد میکنم باید برای شعبه شهر محل سکونتم باشه؟ اگر از شعبه شهری دیگه باشه مشکل ایجاد میشه برای احراز هویت؟

 • سلام بعد از ویرایش شماره موبایل، نیاز به احراز هویت مجدد هست؟ چون من قبلا احراز کردم.

 • سلام من همه مراحل انجام دادم 10 تومن سجام هم کم شده از حسابم
  منتظر کدپیگیری بودم پیامک بشه که پیام داد شماره همراه تحت مالکیت شما نیست
  رفتم به نام خودم زدم حالا باید چیکار کنم که کدپیگیری بیاد؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز این مشکل رو از طریق پشتیبانی سایت سجام پیگیری کنید.

 • سلام من برای دخترم که پنج سالشه ثبت نام کردم که سامانه به اطلاعات بانکی اون ایراد گرفته. آیا باید حتما شماره حساب بنام دخترم و حتما بانکی باشه؟

 • سلام من شمارمو در سامانه سجام ویرایش کردم چون شماره اولی ک زدم مال خودن نبود حالا که چن روزی از ویرایشم میگذره و شماره جدیدی به اسم خودم دادم وقتی میخوام وارد سجام شم میگه کد ملی وارد شده با شماره ای ک وارد کردی فرق داره پس کی شماره جدیدم تایید میشه لطفا جوابو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام، این که چه مدت طول میکشه تا شماره تلفن اصلاح بشه مشخص نیست اما برای پیگیری میتونید با پشتیبانی سجام تماس بگیرید

 • سلام ببخشید من هنگام احراز هویت چون خودم آمادگی نداشتم عکس خودمو بفرستم برای تکمیل از عکس خواهرم استفاده کردم میشه تغییرش داد

  • سلام، خیر اطلاعات ثبت شده در احراز هویت قابل ویرایش نیست

 • سلام در ثبت اطلاعات شغلی از ما پست الکترونیکی میخواهد اما مادر من که خانه دار است پست الکترونیکی نداریم چکار کنیم

 • سلام من شعبه بانکم رو اشتباه زدم این باعث مشکل میشه وقتی برم تو کار بورس و بخام پول جابجا کنم یا هر چیزی ممنون میشم راهنمایی کنید اخه من همه کارای سجام و احراز و انجام دادم حتی دفترپیشخوانم رفتم و امضا زدم برگه هارو بعد اونجا دیدم شعبه بانکم رو زدم ابادان در صورتی که من اهواز هسم

 • سلام خسته نباشید در ثبت نام در سجام برای محل تولد در شناسنامه باید اسم روستا نوشته شود یا شهر ؟

 • سلام ببخشید من برای دخترم که زیر ۱۸ سال بود شماره ای که بنام خودم نبود ولی پیش من هست مراحل ثبت نام را انجام دادم تا مراحل آخر که به جای ولایت قیومیت وارد کردم و پس از اتمام ثبت نام پیامکی برایم اومد که نوشته مدارک نماینده شما در حالی بررسی میباشد الان هم هرکاری میکنم که در سامانه سجام ویرایش بکنم نمیتونم حتی ویرایش تلفن هم نمیشه مینویسه اطلاعات در حال بررسی میباشد در حال حاضر قادر به ویرایش تلفن و ویرایش اطلاعات نمیباشید چکار کنم

 • سلام اطلاعات حساب رو درست وارد می کنم اما بازم پیام میاد اطلاعات بانکی شما مورد تایید نمی باشد

 • سلام
  من چجوری میتوانم شماره موبایل اکانت فرزندم (زیر ۱۸ سال) را ویرایش کنم؟
  پیام میده به دلیل نرسیدن به سن قانونی نمی توانید شماره موبایل را ویرایش کنید

 • سلام برای ویرایش شماره موبایل افراد زیر ۱۸سال پیام میده که چون به سن قانونی نرسیده اید امکان تغییر شماره ممکن نیست باید چه کار کنیم ؟

  • سلام، از طریق پشتیبانی سجام دلیل این موضوع رو پیگیری کنید

 • سلام خسته نباشیدمن سامانه سجام واردشدم هزینه ده هزارتومن هم پرداختم بعدازسامانه رفتم بیرون بعدکه واردشدم بازیه مرحله روکامل کردم مرحله بعدشماره سریال شناسنامه رونمیدونم کجامرحله قبل اشتباه واردکردم حالافقط باسریال اشتباه تاییدمیشه شماره سریال اصلی روتاییدنمیکنه بایدچیکارکنم چطوردرستش کنم

  • سلام، از طریق پشتیبانی سجام بخواید که این موضوع رو بررسی کنند

 • سلام من در سلام ثبت‌نام کردم اما پیام ویرایش حساب بانکی واسم آمده و و حساب ذخیره کردم ک یکیش ک شماره حساب اشتباه نوشتم قابل ویرایش نیست و فقط بعنوان پیش فرض ذخیره شده و حذف هم نمیشه چکار کنم

 • بعد از ارسال کد بورسی شناسنامه خود را تعویض کردم برای ویرایش در سجام مبلغ 5000 تومان هم پرداخته ام ولی امکان ویرایش را نمی دهد. حتما اول باید به بانک حساب اطلاع بدهم تا بتوانم شماره سریال شناسنامه را تغییر بدهم؟
  چند بار فرستادم ولی جواب ندادید

  • سلام، در این مورد با پشتیبانی سجام تماس بگیرید تا مراحل کار رو برای شما کامل توضیح بدند

 • من پسر نه ساله ام رو با یک شماره تلفن دیگه خواستم ثبت نام کنم قبل از تایید و ارسال کد رهگیری(چون نمی دانستم قبل از تایید و ارسال کد رهگیری و اتمام مراحل ویرایش رایگان هست) پنج هزار پرداخت کردم و شماره دیگه را ویرایش کردم،الان موقع تکمیل،پیام خطا میاد که (کد یا شناسه ملی وارد شده قبلا با شماره موبایل دیگری ثبت شده است،هر دو شماره رو امتحان کردم برا هر دو شماره همین پیام خطا میاد)

 • سلام بنده موقع ثبت نام شماره همراهم به نام خودم نبود بعد جواب استعلام امد شماره به نام خودتان نیست همان شماره را به نام خودم زدم ولی نمی توانم تغییر دهم لطفا راه