سامانه یکپارچه مرحله سوم  |  نحوه ثبت نام در طرح  مرحله سوم سامانه یکپارچه  شهریور 1402

سامانه یکپارچه مرحله سوم  |  نحوه ثبت نام در طرح  مرحله سوم سامانه یکپارچه  شهریور 1402

فروش خودرو برای مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو به تمدید رسیده است. اما سوال اصلی این است که در شرایطی که مراحل اول و دوم این طرح نتوانستند نمره قبولی کامل را بگیرند، چگونه قرار است مرحله سوم نیز برگزار شود؟!

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، با تایید زمانبندی اعلام شده برای انجام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو های مرحله سوم، اعلام کرد: “از تاریخ 20 تا 29 اردیبهشت ماه، متقاضیان می‌توانند برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت، مبلغ 100 میلیون تومان را واریز و در حساب مذکور مسدود کنند. پس از پایش و ارسال اطلاعات متقاضیان از طریق بانک‌ها به سامانه، فرآیند ثبت‌نام از تاریخ 3 تا 10 خردادماه آغاز خواهد شد.”

گمانه زنی‌ها درباره مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو و بازگشت ایران خودرو

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، به ادامه این موضوع اضافه کرد: “متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید توجه داشته باشند که همانند دو طرح دیگر (طرح عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت ویژه مادران)، برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت و مسدود کردن مبلغ 100 میلیون تومان، اقدام کنند.”

وی درباره تنها تفاوت مرحله اول فروش یکپارچه خودرو با مرحله دوم نیز توضیح داد: “تفاوت تنها در این است که در این مرحله، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نیز اضافه شده است و متقاضیان در ابتدا می‌توانند پنج اولویت خودرویی خود را تعیین کنند.”

مهدی تقدسی در پایان، با اشاره به تداوم روند فروش یکپارچه خودرو های مرحله سوم و مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو، اعلام کرد: “طرح فروش یکپارچه خودرو به پایان نخواهد رسید و مرحله سوم همچنان در دستور کار قرار دارد. البته با وجود اینکه تاریخ ثبت نام مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو تعیین شده است، هنوز زمان دقیق برگزاری مرحله سوم هنوز مشخص نیست و پس از اتمام مرحله دوم، برنامه‌ریزی برای اجرای مرحله سوم صورت خواهد گرفت.”

با توجه به چالش‌هایی که در برگزاری مرحله دوم ایجاد شده است، از جمله غیبت ایرانخودرو که باعث انتقادات بسیاری از متقاضیان شده، بسیاری از افراد هم‌اکنون بسیار مشتاقانه منتظر برگزاری مرحله سوم فروش یکپارچه خودرو با حضور شرکت ایران‌خودرو هستند.

در یک به‌روزرسانی جدید، زمان برگزاری مرحله سوم طرح یکپارچه فروش خودرو اعلام شده است. در اظهارات مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو، اعلام شده است که مرحله سوم این سامانه در ماه شهریور برگزار خواهد شد. خودرو های مرحله سوم به 3 درصد از متقاضیانی اختصاص داده می‌شوند که در مرحله دوم به جایگاه جامانده اند. این گروه از متقاضیان در مرحله دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو هیچ خودرویی دریافت نکرده بودند.

طرح‌های فروش خودرو را در صفحه اخبار اپلیکیشن سیگنال ببینید

مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو براساس ظرفیت جذب نشده توسط خودروسازان برگزار خواهد شد. به عبارت دیگر، خودروهایی که مشتریان از تحویل آن‌ها انصراف داده‌اند، در مرحله سوم به متقاضیان جامانده از مرحله دوم اختصاص خواهند یافت. بنابراین، عرضه خودرو تا سال 1403 عملیاتی خواهد بود، مگر آنکه مشتریان از خرید خودرو منصرف شوند و نوبت تحویل خودرو آزاد شود.

علاوه بر مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو، مهدی تقدسی اعلام کرد که طرح جایگزینی مرحله دوم نیز در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد. همچنین، در صورتی که ظرفیت خودروسازان در ماه شهریور 1402 خالی باشد، امکان انتخاب خودرو جایگزین برای مشتریان وجود خواهد داشت. همچنین، لیست خودرو های مرحله سوم تکمیلی نیز در هفته آینده اعلام خواهد شد.

تا کنون در دو مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه، بیش از دو میلیون نفر ثبت نام برای خرید خودرو کرده‌اند. با این حال، سامانه یکپارچه نتوانست انتظارات مشتریان را برآورده کند. مهلت تحویل بسیاری از خودروها به سال 1403 موکول شد، در حالی که قبلاً این خودروها به راحتی از طریق قرعه‌کشی یا بدون آن فروخته می‌شدند.

بنابراین، تمسک به ادامه راه سامانه جامع عرضه خودرو باعث خواهد شد تا مصرف کنندگان واقعی از خودرو دور بمانند. تمرکز بر فروش خودرو های مرحله سوم از طریق این سامانه و قیمت‌های تعیین شده توسط شورای رقابت با مخالفت برخی خودروسازان همراه بوده است. بنابراین، با وجود مخالفت همزمان مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، ادامه این سامانه در حال اجراست.

تاریخ ثبت نام مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو

در طرح یکپارچه فروش خودرو، عرضه محصولات جدید در مرحله سوم در نظر گرفته شده است. مهدی تقدسی درباره تصمیم‌گیری برای متقاضیانی که در نوبت دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام کرده‌اند و با گزینه “عدم تخصیص” مواجه شده‌اند، توضیحاتی ارائه داد. او اعلام کرد که همانطور که پیش‌تر اعلام شده بود، در شهریور امسال سامانه یکپارچه برای تعدادی از متقاضیانی که در دور دوم عرضه خودرو به آن‌ها تعلق نگرفته است، حتماً باز خواهد شد. در نتیجه، این متقاضیان قادر خواهند بود در آن مرحله از بین خودروهایی که عرضه می‌شوند، خودروی خود را انتخاب کنند و در نوبت تحویل قرار بگیرند. مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو نیز اظهار کرد که در دور دوم عرضه خودرو از طریق سامانه، ۹۷ درصد از متقاضیانی که در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، طبق نوبت‌بندی تعیین‌شده خودرو دریافت کرده‌اند، اما ۳ درصد از متقاضیان در نوبت تحویل قرار نگرفته‌اند.

انتخاب خودروی جدید در طرح جایگزین مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو

برای انتخاب خودروی جدید در طرح جایگزین ماه شهریور، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ثبت‌نام: در ابتدا، باید در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنید. این مرحله شامل ارائه اطلاعات شخصی، مانند نام، آدرس، شماره تماس و اطلاعات مربوط به خودروی قبلی شما می‌شود.
 2. انتخاب نوبت سوم: پس از ثبت‌نام، باید نوبت سوم را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا در آن ۳ درصد افرادی که در نوبت دوم تخصیص خودرو نشده بودند قرار دارید.
 3. مشاهده لیست خودرو های مرحله سوم: در زمان معینی که نوبت سوم برگزار می‌شود، شما به سامانه وارد شده و لیست خودروهای موجود را مشاهده خواهید کرد. این لیست شامل مدل‌ها و شرکت‌های سازنده‌ای است که در آن زمان برای عرضه در دسترس هستند.
 4. انتخاب خودرو: از بین خودرو های مرحله سوم موجود در لیست، مدل و شرکت سازنده‌ای را که تمایل به خرید دارید، انتخاب کنید. ممکن است در این مرحله برخی از خودروها محدودیت‌هایی داشته باشند، مانند محدودیت در تعداد واحد یا نوع پیش‌پرداخت.
 5. ثبت و پرداخت: پس از انتخاب خودرو، باید مبلغ مورد نیاز برای خرید آن را پرداخت کنید. این مبلغ ممکن است شامل پیش‌پرداخت و هزینه‌های دیگر مرتبط با خرید خودرو باشد.
 6. تحویل خودرو: پس از انجام پرداخت، برای تحویل خودرو باید به تعیین شده برای این منظور مراجعه کنید. در این مرحله، خودروی جدید شما به شما تحویل داده خواهد شد و معمولاً فرآیند ثبت و تنظیمات مربوطه نیز انجام می‌شود.

بهتر است قبل از شروع فرآیند انتخاب خودرو، با سامانه یکپارچه خودرو و دستورالعمل‌های مربوطه آشنا شوید تا بهترین اطلاعات را در اختیار داشته باشید و به درستی مراحل را پیش ببرید.

حضور ابهام برانگیز مهم‌ترین شرکت‌های خودرو سازی در مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو

اطلاعات در دسترس نشان می‌دهد که حضور سایپا و ایران‌خودرو در مرحله سوم طرح یکپارچه فروش خودرو هنوز به همراهی و شرکت آن‌ها در ارائه خودروها معلوم نیست. مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کرده است که هنوز تعیین نشده است که کدام خودروسازان و با چه خودروهایی در مرحله سوم شرکت خواهند کرد. او همچنین اظهار داشته است که خبرهای منتشر شده درباره روانه شدن چندین خودرو از سایپا در بازار در مرحله سوم، صحت ندارد. به نظر می‌رسد که این مسئله به تصمیمات خودروسازان بستگی دارد و تاکنون اطلاعات رسمی در این خصوص منتشر نشده است.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در پاسخ به سؤالی درباره احتمال بازگشت ایران‌خودرو در طرح یکپارچه فروش خودرو برای مرحله سوم، اظهار داشته است كه در حال حاضر چیری هنوز اعلامی نداشته است، اما احتمالاً در دوره سوم حضور خواهد داشت.

همچنین، مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی در پایان توضیحات خود افزوده است که برای گروهی از متقاضیانی که در دوره دوم تخصیص خودرو دریافت نکرده‌اند، در ماه شهریور امسال حتماً فرصتی باز خواهد شد. در این مرحله، این متقاضیان قادر خواهند بود از بین خودروهایی که عرضه می‌شوند، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نوبت تحویل خودرو قرار بگیرند.

آموزش افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو را از این مطلب بخوانید

سامانه یکپارچه مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو در شهریور ماه برای جاماندگان مرحله دوم

با توجه به آخرین بروزرسانی تاریخ 7 مرداد 1402، زمان بازگشایی سامانه یکپارچه برای جاماندگان مرحله دوم در ماه شهریور مشخص شده است. مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کرده است که از ماه شهریور، امکان ویرایش خودرو برای ثبت‌نام‌کنندگان مرحله دوم یکپارچه فروش فراهم خواهد شد. مهدی تقدسی افزوده است که متقاضیانی که در نوبت دوم سامانه یکپارچه با گزینه “عدم تخصیص” مواجه شده‌اند، در ماه شهریور تصمیم‌گیری خواهند کرد.

تاکنون، دو مرحله ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش انجام شده است. در مرحله اول، بیش از 936 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، که 780 هزار نفر از آنها متقاضی محصولات ایران‌خودرو، 32 هزار نفر متقاضی محصولات سایپا و 124 هزار نفر متقاضی محصولات سایر خودروسازان بودند.

به گفته آقای تقدسی، در مرحله دوم ثبت‌نام‌ها، تعداد ثبت‌نام‌کنندگان بیش از 2 میلیون نفر بوده است. مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کرده است که در این مرحله، متقاضیان طرح خودروی فرسوده و طرح جوانی جمعیت با اولویت نسبت به متقاضیان طرح عادی، امسال خودروهایشان را تحویل خواهند گرفت.

در مرحله دوم، برخی از ثبت‌نام‌کنندگان متقاضیان خودروهای تابعه بخش خصوصی بودند، اما به دلیل نداشتن ظرفیت تولید توسط خودروساز، به این دسته از متقاضیان خودرو تخصیص داده نشدند. طبق گفته مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، 97% از متقاضیان خودرو تخصیص داده شده‌اند و تنها 3% باقیمانده‌اند.

با توجه به رویکرد سامانه یکپارچه، آقای تقدسی درباره تعیین تکلیف متقاضیانی که در نوبت دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام کردند، اما با گزینه “عدم تخصیص” روبرو شدند، توضیحاتی ارائه داد. وی اظهار کرد: همانطور که قبلاً اعلام شده بود، در ماه شهریور امسال، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی را برای تعدادی از متقاضیان خرید خودرو که در مرحله دوم عرضه، خودرویی به آنها تعلق نگرفته بود، حتماً مجدداً بازگشایی خواهد کرد. در این مرحله، این متقاضیان قادر خواهند بود از بین خودرو های مرحله سوم که عرضه می‌شود، خودروی موردنظر خود را انتخاب کرده و در نوبت تحویل آن قرار بگیرند.

آقای تقدسی بیان کرد: پس از اختصاص خودرو به این دسته از متقاضیان، متقاضیانی که درخواست ویرایش خودرو دارند، می‌توانند اقدام به ویرایش نمایند. اما در مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو اولویت تخصیص همچنان با آن دسته از متقاضیان است که خودرویی به آن‌ها اختصاص داده نشده است.


ثبت نام جدید برای مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپاچه از روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ممکن خواهد بود. سامانه یکپارچه خودرو اسفند 1401 شروع به کار کرد. در سامانه یکپارچه فروش خودرو تمام محصولات خودروسازان مطرح کشور عرضه خواهد شد.

متقاضیان باید به نام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، حساب وکالتی افتتاح نمایند. یکی از شرایط جدید خرید خودرو در مرحله دوم سامانه یکپارچه امکان تعیین پنج اولویت توسط متقاضیان است.

موارد الزامی و جزئیات مهمی که برای ثبت نام خودروهای مرحله دوم سامانه یکپارچه (اردیبهشت 1402) باید بدانید:

 • افتتاح حساب وکالتی در یکی از بانک های مورد تایید وزارت صمت از 20 تا 29 اردیبهشت
 • مسدود کردن صد میلیون تومان در حساب وکالتی به نفع سازمان حمایت
 • شماره حساب وکالتی و شماره موبایل باید به نام شخص ثبت نام کننده باشد
 • امکان ثبت نام فقط یک خودرو در سامانه یکپارچه خودرو صرفا وجود دارد
 • افرادی که در 48 ماه گذشته از سایپا و ایران خودرو یا در 24 ماه گذشته از سایر خودروسازها خودرو دریافت کرده‌اند؛ امکان ثبت‌نام ندارند

>>> جمعه 29 اردیبهشت آخرین مهلت مسدودکردن 100 میلیون تومان در حساب وکالتی <<<

در این مطلب به نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو و ورود کاربر esalecar.ir می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

شروع انتخاب خودرو ۳ تا ۱۰ خرداد


از ۳ تا ۱۰ خرداد زمان انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه است. در این مدت متقاضیان با مراجعه به سامانه، ۵ خودرو را به ترتیب اولویت انتخاب خواهند کرد. پس از اتمام مهلت انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه، سیستم اولویت‌های متقاضیان را بررسی و با توجه به ظرفیت خودروسازها، یک خودرو را برای تحویل به مشتری انتخاب می‌کند.

هدف از انتخاب ۵ اولویت، دریافت خودرو در کمترین زمان ممکن است. بنابراین سیستم با توجه به خودروهای انتخاب شده توسط متقاضی، نزدیک‌ترین زمان تحویل را انتخاب خواهد کرد. لازم به ذکر است امکان انتخاب یک خودرو یا کمتر از ۵ اولویت هم وجود دارد.

حذف شرط سند در رهن


طبق اصلاحیه مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت، شرط سند در رهن ایران خودرو، سایپا و دیگر خودروسازهای سامانه یکپارچه حذف شد. طبق قانون قبلی سند خودروها تا یک سال در رهن خودروساز بوده و مالک در این مدت حق انتقال سند به دیگران را نداشت.

هدف از این تصویب این شرط جلوگیری از خرید و فروش و واسطه‌گری بود اما در آخرین جلسه شورای رقابت، این قانون لغو شد. در نتیجه دریافت‌کنندگان خودرو از سامانه یکپارچه می‌توانند در همان سال ابتدایی نسبت به فروش و انتقال سند به دیگران اقدام کنند.

قیمت خودروهای مونتاژی


در هفته‌های گذشته بحث زیادی در مورد قیمت خودروهای مونتاژی صورت گرفته است. پس از آن که شورای رقابت قیمت‌های جدید را اعلام کرد، برخی خودروسازها از پذیرش این نرخ‌ها سر باز زدند. پس از بحث و جلسات مختلف و همچنین ورود وزارت صمت به این موضوع، به نظر می‌رسد مونتاژکاران بالاخره حاضر به پذیرش قیمت‌های جدید شده‌اند. لیست قیمت‌های جدید (بدون احتساب مالیات) به شرح جدول زیر است:

قیمت خودروهای مونتاژی شورای رقابت

ابتدا شرکت بهمن موتور (تولیدکننده خودرو دیگنیتی و فیدیلیتی) حاضر به پذیرش قیمت‌های جدید شد. حالا به نظر می‌رسد سایر شرکت‌ها نیز قیمت‌‌گذاری شورای رقابت را پذیرفته‌اند. بدین ترتیب در دور جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه، خودروهای مونتاژی با قیمت‌های جدید عرضه خواهند شد. این قیمت‌ها کمتر از قیمت‌های قبلی کارخانه‌های خودروسازی است.

البته هنوز ابهاماتی باقی است. برای مثال قیمت برخی خودروها هنوز توسط شورای رقابت تعیین نشده است. از طرفی سرنوشت پول‌هایی که قبلا از متقاضیان دریافت شده، مشخص نیست. پیش‌بینی می‌شود خودروسازها مبالغ مازادی که از متقاضیان دوره‌های گذشته دریافت کرده‌اند را برگردانند و از متقاضیان جدید هم بر مبنای تعرفه‌های شورای رقابت پول دریافت کنند. قیمت سایر خودروها نیز طبق وعده مسئولین مربوطه تا آخر هفته جاری (۵ خرداد) مشخص خواهد شد.

سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام جدید مرحله دوم | ۲۰ اردیبهشت 1402


از 20 اردیبهشت در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام جدید امکان پذیر خواهد بود. مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو از چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت آغاز می‌شود. متقاضیان مجددا مهلت افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام در سامانه تخصیص خودرو را خواهند داشت.

فرآیند ثبت نام نوبت دوم طرح یکپارچه عرضه خودرو از روز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ آغاز می شود. متقاضیان می توانند از تاریخ ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت با مراجعه به سامانه یکپارچه عرضه خودرو به نشانی esalecar.ir  نسبت به ثبت‌نام و مشاهده شرایط افتتاح حساب وکالتی اقدام کنند.

برای ایجاد حساب وکالتی نیز باید از طریق وب‌سایت‌های خدمات اینترنتی بانک مورد نظر اقدام فرمایید. پس از زمان مذکور با وقفه ای چند روزه ثبت‌نام و مرحله انتخاب خودرو توسط متقاضیان آغاز می شود. 

خودروهای قابل عرضه در سامانه یکپارچه مرحله دوم


در روزهای گذشته کاربران زیادی سوال «چه خودروهایی در مرحله دوم سامانه یکپارچه عرضه می شوند» را از ما پرسیده‌اند. از امروز (۲۰ اردیبهشت) لیست رسمی خودروها منتشر شده است. بدین ترتیب خودروهای طرح یکپارچه مرحله دوم به شرح زیر است:

خودروهای سایپا در مرحله دوم سامانه یکپارچه:

 • کوییک GX ، شهریور ۱۴۰۲ به‌ بعد
 • کوییک اتوماتیک
 • کوییک GX R نیمه دوم ۴۰۲
 • شاهین
 • شاهین اتوماتیک نیمه دوم ۴۰۲
 • اطلس نیمه دوم ۴۰۲
خودروهای قابل عرضه در سامانه یکپارچه مرحله دوم تصویر
محصولات سایپا در سامانه یکپارچه مرحله دوم
 • ساینا S صفربازار
 • ساینا S اتوماتیک
 • ساینا GX ، نیمه دوم ۱۴۰۲
 • ساینا GX اتوماتیک نیمه دوم ۱۴۰۲
 • ساینا GX دوگانه‌ نیمه دوم ۱۴۰۲
خودروهای قابل عرضه سایپا در سامانه یکپارچه مرحله دوم
محصولات سایپا در سامانه یکپارچه

محصولات عرضه شده مدیران خودرو در سامانه یکپارچه:

 • آریزو ۶ PRO Excellent
 • تیگو ۸ PRO Premium
 • ام وی ام X۵۵ Pro IE
 • ام وی ام X22 pro IE Turbo
 • ام وی ام X۲۲ pro MT
 • آریزو ۵ turbo IE LF
محصولات مدیران خودرو در سامانه یکپارچه مرحله دوم
محصولات مدیران خودرو در مرحله دوم فروش سامانه یکپاچه

خودروهای فردا موتور:

 • فردا SX5
 • فردا T5
 • سوبا M4
خودروهای فردا موتورز تصویر
محصولات فرداموتورز

خودروهای کرمان موتور در سامانه یکپارچه مرحله دوم:

 • جک S3
 • جک J4
 • جک J7
خودروهای کرمان موتور در سامانه یکپارچه در مرحله دوم
محصولات کرمان موتور در سامانه یکپارچه

دومین مرحله طرح یکپارچه از ۲۰ اردیبهشت آغاز شده است. متقاضیان تا ۲۹ اردیبهشت مهلت دارند در سامانه ثبت‌نام کرده و حساب وکالتی ایجاد کنند. لیست بانک‌ها و مراحل ثبت‌نام در وب‌سایت www.esalecar.ir به طور کامل شرح داده شده است.

از ۳ خرداد متقاضیان تا ۱۰ خرداد وقت دارند ۵ اولویت برای دریافت خودرو انتخاب کنند.

افرادی که در طرح قبلی ثبت‌نام کرده‌اند نمی‌توانند در این طرح شرکت کنند؛ مگر آن که قبلا از طریق سامانه یکپارچه درخواست انصراف ثبت کرده باشند.

لازم به ذکر تمام خودروهای این مرحله شامل طرح مالیات بر عایدی سرمایه خواهند شد. امکان تحویل برخی خودروهای پرمتقاضی در سال ۱۴۰۳ نیز وجود دارد.

شرایط ثبت نام سامانه یکپارچه فروش خودرو


یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت نام یکپارچه خودرو این است که فرد، گواهی نامه داشته باشد. از شرایط جدید مرحله دوم نسبت به مرحله اول فروش خودرو در سامانه یکپارچه می‌توان به امکان انتخاب اولویت در سامانه اشاره کرد. متقاضیان باید 5 الویت خود را هنگام ثبت سفارش تعیین نمایند.

سایر شرایط الزامی برای ثبت نام در سامانه یکپارچه در بخش زیر آمده است:

 1. حداقل سن مجاز برای خرید یک خودرو ۱۸ سال است.
 2. هر کد ملی تنها می‌تواند یک خودرو خریداری کند.
 3. داشتن گواهینامه فعال ضروری است.
 4. متقاضیان نباید در ۴۸ ماه قبل از ایران خودرو و سایپا و در 24 ماه ماه قبل از بقیه شرکت‌های خودروسازی محصولی خریده باشند.
 5. متقاضیان نباید پلاک انتظارمی فعال داشته باشند.
 6. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو (حتی به‌صورت وکالتی) و همچنین فروش حواله خودروز به‌صورت وکالت ممنوع است.
 7. امکان استفاده از روش صلح خودرو وجود ندارد.
 8. انتقال سند حداقل به مدت یک سال امکان‌پذیر نیست.
 9. اشخاص حقوقی نمی‌توانند در این طرح شرکت کنند.

>>> اگر در مرحله قبلی خودرو به شما تعلق گرفته و قصد شرکت در مرحله دوم را دارید باید تا 20 اردیبهشت انصراف خود را ثبت نمایید<<<

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود.

وجه مشتری حداکثر ظرف مدت 20 روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد می‌گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.

نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو esalecar.ir


سامانه قدیمی یکپارچه به نشانی sale.iranecar.com درحال حاضر فعال نیست و .متقاضیان ثبت نام در طرح یکپارچه تخصیص خودرو باید به این نشانی esalecar.ir مراجعه نمایند.

پس از ورود به سایت مذکور مطابق تصویر زیر، از قسمت بالا سمت چپ روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

ورود کاربر به سامانه یکپارچه خودرو

پس از انتخاب گزینه ثبت نام با وارد کردن کد ملی و کلیک روی دکمه بررسی وارد صفحه بعد می‌شوید.

خطای حساب وکالتی در سامانه یکپارچه

>>> چانچه افتتاح حساب وکالتی را در تاریخ اعلام شده انجام نداده باشید مطابق تصویر بالا امکان ثبتنام نخواهید داشت<<<

با تکمیل ثبت نام وارد حساب کاربری خود شوید؛ برای ثبت سفارش در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ابتدا باید روی گزینه خودروساز مدنظرتان کلیک کرده پس از آن با لیست خودروهای عرضه شده توسط شرکت خودروسازی مواجه خواهید شد.

خودروسازها در سامانه یکپارچه

با اتنخاب خودروی موردنظرتان در یکی از دو طرح عادی یا طرح افزایش جمعیت (مادران)، تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

دنا پلاس سامانه یکپارچه

پس از انتخاب خودروی مدنظرتان، براساس تصویر زیر باید چهار مورد را تایید نمایید:

 • پلاک فعال به نام شما نیست
 • گواهی نامه معتبر دارید
 • شماره موبایل با کدملی تطابق دارد
 • واجد شرایط مندرج در اطلاعیه هستید و نسبت به آن رضایت کامل دارد

پس از فعال کردن تیک هر چهار گزینه، دکمه ثبت نهایی برای شما فعال خواهد شد. با کلیک روی آن، ثبت سفارش خودرو کامل خواهد شد.

ثبت نهایی سفارش خرید خودرو در سامانه یکپارچه

مواردی که باید برای خرید خودرو از سامانه یکپارچه بدانید


برای برخی از متقاضیان ثبت سفارش خودرو در سامانه یکپارچه امر دشواری به حساب می‌آید. برخی نیز پس از پشت سر گذاشتن مراحل ابتدایی،

پیش ثبت نام در سامانه یکپارچه چگونه است؟

متقاضیان واجد شرایط که ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی مسدود کرده‌اند، می‌توانند ثبت‌نام اولیه را انجام دهند. لیست افراد مجاز برای پیش ثبت‌نام در سامانه از بانک‌ها دریافت می‌شود.

سپس افرادی که حساب وکالتی آنها تایید شود می‌توانند ثبت‌نام اولیه را انجام دهند.

پیش ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

وجه ۱۰۰ میلیون تومان از زمان ثبت‌نام اولیه تا اعلام اولویت‌ها مسدود می‌شود و قابل‌برداشت نیست. برداشت وجه مذکور به منظله انصراف از طرح و حذف از لیست انتظار است.

متقاضیان تنها می‌توانند یک خودرو را ثبت‌نام کنند و متقاضیانی که در لیست نوبت‌دهی خودروهای وارداتی قرار دارند، نمی‌توانند در این طرح شرکت کنند.

نوبت‌دهی و اولویت بندی

پس از مرحله اول، خودروسازان داخلی لیست متقاضیان واجد شرایط و زمان تحویل خودرو را اعلام می‌کنند.

این لیست در سامانه «https://esalecar.ir» منتشر می‌شود. توجه داشته باشید که تعهد خودروساز برای تحویل خودرو تنها پس از مرحله سوم شکل می‌گیرد. پس از این مرحله، متقاضی می‌تواند وجه ۱۰۰ میلیون تومان را برداشت کند.

قطعی کردن ثبت‌نام

بعد از اعلام زمان‌بندی، خودروساز باید فراخوان‌های طرح‌های فروش خود را بر اساس نوبت‌دهی ذکرشده و به مرور زمان اعلام کند. قطعی کردن ثبت‌نام و انعقاد قرارداد فروش بر اساس قیمت روز خودرو در این مرحله انجام می‌شود.

تا این مرحله اگر مشخص شود که متقاضی از خودروساز داخلی خودرویی خریداری کرده است، قرارداد لغو می‌شود.

بعد از افتتاح حساب وکالتی چه کنیم


بعد از افتتاح حساب وکالتی برای شرکت در طرح فروش خودروهای داخلی باید این سه مرحله را طی کنید:

 • مرحله اول: پیش ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی
 • مرحله دوم: نوبت دهی و تعیین نوبت برای هر متقاضی محصول
 • مرحله سوم: بعد از شکل گیری لیست زمان انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف خواهد بود براساس نوبت با صدور فراخوان قرارداد فروش را با متقاضی منعقد نماید.

بعد از این مرحله، متقاضیان با توجه به برنامه تولید و زمان‌بندی خودروی درخواستی آن‌ها اولویت‌بندی می‌شوند. در این مدت افراد نمی‌توانند مبلغ مسدودشده در حساب وکالتی خود را برداشت کنند.

لیست بانک های عامل طرح یکپارچه خودرو


بانک هایی که براساس مصوبه وزارت صمت برای طرح یکپارچه فروش خودرو می توان در آنها حساب وکالتی افتتاح کرد:

 • اقتصاد نوین
 • گردشگری
 • شهر
 • سینا
 • کشاورزی
 • پست بانک
 • مهر ایران
 • سرمایه
 • ملت
 • تجارت
 • آینده

از دیگر بانک‌هایی که امکان افتتاح حساب وکالتی وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ملی
 • سپه
 • پاسارگاد
 • رفاه
 • صنعت و معدن
 • مسکن
 • نور
 • ملل
 • ایران زمین
 • رسالت
 • کارآفرین
 • پارسیان
 • دی
 • توسعه تعاون
 • صادارت

حساب وکالتی تنها در یکی از این 26 بانک برای خردی خودرو از سامانه یکپارچه معتبر است. در صورت اضافه شدن هر بانکی به این لیست، وزات صمت اطلاعیه مربوط به آن را منتشر می‌کند.

معرفی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو


این درگاه با نام سامانه یکپارچه فروش خودرو و یا سامانه یکپارچه تخصیص خودرو هم شناخته می‌شود. این سامانه با هدف حذف روش قرعه کشی و عرضه محصولات خودروسازان بصورت نوبت دهی رونمایی شد.

 • سامانه یکپارچه فروش خودرو esalecar.ir به‌ عنوان مسیری جدید برای عرضه خودروهای داخلی با روش نوبت دهی خواهد بود.
 • بعد از کم رنگ شدن روش قرعه کشی، سیستم خودرو به طور جدی مطرح شد.

از روز شنبه 25 تیر ماه 1401 سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

www.sale.iranecar.com نشانی سامانه قدیمی است. نشانی جدید سامانه طرح یکپارچه esalecar.ir می باشد. متقاضیان می توانند با افتاح حساب وکالتی در تاریخ 26 اسفند اقدام به ثبت نام و انتخاب خودرو نمایند.

>>>تقدم و تأخر در زمان ثبت‌نام تاثیری در شانس برنده شدن کاربران در قرعه‌کشی نخواهد داشت<<<

چه خودروهایی در مرحله اول فروش سامانه یکپارچه عرضه شدند؟


لیست خودروهای قابل عرضه در طرح جدید سامانه یکپارچه براساس اعلام وزارت صمت به ترتیب زیر بود. متقاضیان با ورود به سامانه و انتخاب خودروسازها و خودروی مورد نظر خود، وارد فرایند نوبت دهی شوند.

محصولات ایران خودرو در سامانه یکپارچه

ایران خودرو با 16 محصول، بیشترین تعداد خودرو را نسبت به سایر خودروسازها در سامانه یکپارچه عرضه خواهد کرد.

 • دنا پلاس (مادران / عادی)
 • سورن پلاس دوگانه سوز (مادران / عادی)
 • سورن پلاس بنزینی (مادران / عادی)
 • دنا پلاس توربو اتوماتیک (مادران / عادی)
 • دنا پلاس توربو دستی (مادران / عادی)
 • تارا اتوماتیک (مادران)
 • تارا دستی (مادران / عادی)
 • پژو 207 اتومات (مادران / عادی)
 • پژو 207 دستی (مادران / عادی)
 • پژو 207 TU3 (مادران / عادی)
 • وانت آریسان (مادران / عادی)
 • هایما S5 (مادران / عادی)
 • پارس XU7P (مادران / عادی)
 • پارس سفارشی ELX (مادران / عادی)
 • پارس XU7P ELX (مادران / عادی)
 • هایما S7 (مادران / عادی)

محصولات سایپا در سامانه یکپارچه

شرکت خودروسازی سایپا در طرح فروش سامانه یکپارچه، این 5 محصول عرضه خواهد کرد:

 • شاهین جی (مادران / عادی)
 • کوییک آر اتوماتیک (مادران / عادی)
 • کوییک آر دستی (مادران / عادی)
 • کوییک معمولی اتوماتیک (مادران / عادی)
 • کوییک اس (مادران / عادی)

محصولات مدیران خودرو در سامانه یکپارچه

 • FX Premium (مادران / عادی)
 • Arrizo 6 PRO Excellent (مادران / عادی)
 • Arrizo 5 turbo IE (مادران / عادی)
 • Tiggo 8 PRO MAX (مادران / عادی)
 • Tiggo 8 PRO Premium(مادران / عادی)
 • Tiggo 7 PRO Excellent (مادران / عادی)
 • X55 Pro IE (مادران / عادی)
 • X22 pro IE Turbo (مادران / عادی)

خودروسازی ایلیا

 • دایون Y5 (مادران / عادی)

فردا موتورز

 • FMC SX5 (مادران / عادی)
 • FMC T5 (مادران / عادی)
 • SUBA M4 (مادران / عادی)

مکث موتور

 • تیارا (مادران / عادی)

کرمان موتور در سامانه یکپارچه

شرکت کرمان موتور با 5 محصول به سامانه یکپارچه آمده است. محصولات کرمان موتور به شرح زیر خواهد بود:

 • KMC T8 (مادران / عادی)
 • JAC s5 (مادران / عادی)
 • JAC s3 (مادران / عادی)
 • KMC j7 (مادران / عادی)
 • JAC j4 (مادران / عادی)

آرین موتور (آرین پارس)

مجتمع صنعتی آرین پارس موتور تک محصول پرطرفدار خود را در طرح یکپارچه فروش خودرو عرضه خواهد کرد.

 • لاماری ایما LAMARI EIMA (مادران / عادی)

بهمن موتور

 • دیگنیتی (مادران / عادی)
 • فیدیلیتی (مادران / عادی)
 • ریسپکت (مادران / عادی)
 • وانت تک کابین کارا (مادران / عادی)
 • وانت دو کابین کارا (مادران / عادی)
 • اینرودز (مادران / عادی)

تعویض خودرو سامانه یکپارچه فروش خودرو


افرادی که نوبت تحویل خودروی آن‌ها در سال ۱۴۰۳ تعیین شده می‌توانند با مراجعه سامانه و انتخاب دیگر گزینه‌ها، خودروی دیگری در سال ۱۴۰۲ دریافت کنند. تمام جزییات و شرایط تعویض خودرو در سامانه یکپارچه به تفضیل در صفحه اصلی سایت esalecar.ir ذکر شده است.

بنابراین قبل از هر گونه اقدامی این موارد را به دقت مطالعه کنید. برای تعویض خودرو سامانه یکپارچه ابتدا باید سفارش قبلی را لغو و سپس ۵ اولویت جدید انتخاب کنید.

مراحل تعویض خودرو در سامانه یکپارچه

 • وارد سامانه یکپارچه فروش خودرو شوید و سپس از منوی بالای صفحه روی گزینه «حساب کاربری» کلیک کنید
 • با کلیک روی گزینه «جزئیات سفارش» می‌توانید خودروی انتخاب شده را مشاهده کنید.
 • سپس با انتخاب گزینه «لغو سفارش» می‌توانید خودروی قبلی را از لیست خارج کرده و برای ثبت‌نام خودروی جدید اقدام کنید.

حال مجددا به صفحه اصلی سامانه esalecar.ir بروید. با کلیک روی لوگوی هر شرکت، خودروهای قابل تعویض مشاهده خواهد شد. پس از کلیک روی گزینه «سفارش عادی» شرایط و ضوابط نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌تواند اولویت هر خودرو را نیز مشخص کنید.

در شرایط تعویض ذکر شده است که اگر متقاضی ۵ انتخاب جدید انجام دهد، حتما خودرویی در سال ۱۴۰۲ به او اختصاص خواهد یافت.

کاربران دقت داشته باشند تفاوت بسیار مهمی بین «لغو سفارش» و «انصراف از طرح» وجود دارد. انصراف از طرح به منزله انصراف از دریافت تمام خودروها است. کاربرانی که قصد تعویض دارند باید از گزینه لغو سفارش استفاده کنند.

سوالات متداول سامانه یکپارچه خودرو

عدم تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه یعنی چه؟

در صورتیکه برای تعویض خودرو اقدام کرده باشید و خودروی جایگزین به شما تعلق نگیرد؛ طبق همان نوبت دهی اولیه یعنی در سال 1403 به شما خودرو تعلق خواهد گرفت. این خطا در سامانه یکپارچه بصورت عدم تخصیص نشان داده می‌شود.

آدرس سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چیست؟

سامانه یکپارچه خودرو به نشانی esalecar.ir در اسفندماه 1401 رونمایی شد

سامانه یکپارچه خودرو کی باز می شود؟

20 اردیبهشت سامانه یکپارچه خودرو مجدد بازگشایی می شود. متقضیان از بیستم اردیبهشت امکان ثبت نام خودرو خواهند داشت.

نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو چگونه است؟

ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو همانطور که در مطلب اشاره شد؛ نیاز به ثبت مشخصات فردی در مرحله اول ندارد. صرفا با افتتاح حساب وکالتی و مراجعه به سایت یکپارچه، ثبت نام شما انجام خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو چه زمانی است؟

همانطور که در این مطلب توضیح داده شد؛ از تاریخ 20 اردیبهشت تا 29 اردیبهشت 1402 امکان ثبت نام و خرید خودرو از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود داشت.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • من پارسال شرایط خرید خودرو نداشتم ولی امسال شرایط مالی برا خرید خودرو دارم در طرح یکپارچه شرکت نکردم چگونه خودرو از شرکتهای خودرو ساز ایران خودرو بخرم.در حالیکه طرح یکپارچه نمیتونم ثبت نام کنم چونکه سایت بسته هستش

 • سلام . من خودروچانگان نوشتم توبهمن ۱۴۰۲ . الان جواب ماله همه دادن وبرنده شدن وتووضعیت نوشته ارسال به خودروساز ولی ماله من رو هنوزمثله لحظه اول ثبت نام نوشته ثبت نام اولیه شما باموفقیت ثبت شد . علتش چیه ؟

 • سورن پلاس دوگانه ثبت‌نام کردیم چرا سورن جدید که موتور بسیار ضعیفی داره به ما پیشنهاد میده ایران خودرو .برای منه مصرف کننده بدرد نمیخوره خواهشا خودرو درخواستی ما را بعد از یک سال به ما بده با تشکر عاجزانه

 • سلام وقت بخير دوره پيش براي ثبت نام سامانه يكپارچه را از دست دادم كي دوباره ميشه تو سامانه ثبت نام كرد؟

 • سلام موقع ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو
  وقتی کد یکبار مصرف میزنم، پیام میاد « شماره پلاک خالی است یا محدودیت تعداد کراکتر را نقض کرده است» این پیام یعنی چی؟
  من پلاک هم دارم اما فعال نیست.

 • خودرو فرسوده مدل 1383پژو دارم ثبت کردم
  به جای خودرو خودم گوییک بکیرم خبری نشده

 • سلام و خدا قوت . خودرو پارس و وقت تحویل زمستان 1402 هست . امروز تو پروفایل سامانه یکپارچه دیدم چیزی اضافه شده با این عنوان : شماه برنده شده اید
  ولی تا حالا پیامی ازشرکت نیومده و تو پروفایل چیزی اضافه نشده
  آیا این عنوان بخاطر تغییر فرمت سایت اضافه شده و برای همه است یا من باید کاری حرکتی انجام بدم . با تشکر فراوان

 • سلام.
  به تازگی سامانه دوباره باز شد .
  اما بازیابی کلمه عبور مشکل داره .
  دور اول ثبت نام کردم و خودرویی تعقل نگرفت حالا بازیابی کلمه عبور میگه کد ملی یا شماره تماس اشتباه است که مطمعن هستم درسته.
  ثبت نام هم کار نمیکنه و میگه مهلت تمام شده از هفته پیش که باز شد همینطور هست.
  چیکار میشه کرد؟

 • کسانیکه متوجه نشدند ۶شیهریور برا ثبت نام وعدم تخصیص خودرو دفعه قبل نصیبشون شده تکلیفشون چیه

 • سلام نتیجه ثبت نام خودروهای فرسوده که ۱۴۰۲ انجام دادم وکدرهگیری ثبت نام دریافت کردم ادامه کار چه باید بکنیم؟

  • سلام بنده اسفند 1041ثبت نام کردم ولی هنوز بخش نامش ارسال نشده نوبت من زمستان 1042بوده آیا همون ماشین که ثبت نام کردم تحویل داده میشه یا ماشین ارتقا یافته

 • سلام وقت بخير دوره پيش براي ثبت نام سامانه يكپارچه را از دست دادم كي دوباره ميشه تو سامانه ثبت نام كرد؟

 • با سلام. من. در مرحله دوم. شرکت کردم. ۵اولویت. زدم. اولی جی ۴ کرمان در امد لدا به علت تایر قیمت. لغو کردم. دیگه. هیچ اولویت به من ندادن. حتی کرمان موتور. دعوت. نداد

 • سلام زمان ثبت نام مجدد در سامانه یکپارچه چه زمانی است تکلیف ما که فرزند دوم را در تیر ماه ۱۴۰۲ به دنیا آوردیم چیه ماهم دوست داریم خودرو ثبت نام کنیم ولی همش میزنه زمان ثبت نام به پایان رسیده

 • اینا مگه نگفتن همه خودرو هارو 1402 تحویل میدیم و الویت بندی کنید الان اولویت اول من s3بود گه گرفتن درجا قبول زدن تحویلش 1403 پاییز عجب داره واقعا

 • سلام
  من در مرحله اول سامانه یکپارچه ثبت نام کردم دنا پلاس توربو شارز دنده تحویل پاییز ۱۴۰۲ هست .
  از طرف ایران خودرو هم گفتن اس ام اس میاد برای پرداخت مرحله اول ولی متاسفانه برای من هیچ پیامی نیومده برای دوست آشناها هم دنا پلاس توربو در اومده پیام رفته رفتن پیش پرداخت هم ریختن سوال من این بود ک‌ چرا برای من نیومده هنوز اگه هم پیش پرداخت واریز نکنی که میسوزه بدون پیام هم نمیشه واریز کرد چون کد ۵ رقمی میاد میزنی میری سایت پرداخت میکنی ایران خودرو شهرمان هم رفتم کسی پاسخ گو نبود میشه راهنمایی کنی

 • من دوسال گرفتارثبت نام خودروهستم انشالاکه طرح دوم اسمم باشه

 • سلام و درود : فرمت وارد کردن تلفن ثابت خطا میده لطفا راهنمایی بفرمایید

 • حسابم رو قبل 20اردیبهشت وکالتی کردم و تا 29 اردیبهشت تکمیل وجه رو انجام دادم والان 100تومن مسدود ولی موقع ثبت نام پیغام، درصورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی کرده اید پس از زمان اعلامی در اطلاعیه برای ثبت نام مراجعه کنید ! دوستان چه باید کرد؟

 • امروز 5 خرداد 1402 وقتی وارد ثبت نام و احراز هویت سامانه یکپارچه سازی میشم با خطای درصورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی کرده اید پس از زمان اعلامی در اطلاعیه برای ثبت نام مراجعه کنید ! دلیلش چیه؟

 • سلام من حسابم رو وکالتی کردم پول هم توش هستش برای ورود به سامانه یکپارچه خطا ی کد ملی یا شماره اشتباه میده برای بازیابی هم میزنم همین خطا ی اشتباه کد ملی یا شماره تلفن میده چکار کنم

 • سلام من 4 خرداد میخوام در سامانه ثبت نام کنم پیام خطای درصورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی کرده اید پس از زمان اعلامی در اطلاعیه برای ثبت نام مراجعه کنید ! دلیلش چیه؟

 • باسلام من ۱۹ اردیبهشت ماه از طرح دوره اول انصراف دادم تا بتونم تو دور دوم شرکت کنم اما الان موقعی که ثبت نهایی رو میزنم پیام، (شما انصراف داده‌اید امکان ثبت شمارش نمی‌باشد)رو میده. الان باید چیکار کنیم؟

 • از دیروز هرکاری میکنم نمیتونم ثبت نام کنم
  سایت سامانه ایراد داره
  لطفا اطلاع رسانی کنید

 • سلام من حسابم رو در بانک صادرات وکالتی کردم پول در حسابم مسدود شده به پشتیبان بان صادراتم زنگ میزنم میگه اطلاعاتتان را برای وزارت صمت فرستادیم ولی با وجود این پیغام اگر حستب خورا در بانکهای مجاز وکالتی کردید در زمان اطلاعیه وارد شوید میده یعنی چی الان که زمانش رسیده

 • من تو طرح خودرو ثبت نام کردم کد اولیه پس از تکمیل اطلاعات اومد هر کاری کردم ثبت نشد مجددا خواستم ثبت نام کنم پیغام داد قبلا با این کد ملی ثبت نام شده وارد صفحه با رمز شدم باز شد وامکان انتخاب خودرو وجود داره ولی مشخصات هویتی بالا نمیاد چی کار باید بکنم

 • سلام. جهت ثبت نام وارد سایت مربوطه شدم ولی فیلدهایی که برای انتخاب شهر و استان هستش چیزی نیست که انتخاب بشه و خالیه. عملا امکان ثبت نام ندارم!!! مشکل چیه ب نظر شما؟

 • سلام ببخشید من حسابمو وکالتی کردم اما پول تو حسابم نبود از بانک است اومد که موجودی کافی الان که حسابمو شارژر کردم آیا وکالت رد شده؟
  لطفاً راهنمایی کنید.ممنون

 • ایران خودرو
  پژو 207 اتومات
  28 اسفند 1401 – ساعت 03:55
  انصراف از اولیت بندی در سامانه

  بهار 1403

  طرح عادی
  سلام لطفاً بفرمایید انصراف از اولویت بندی در سامانه یعنی چه؟ آیامعنی آن انصراف از طرح است؟

 • سلام من حسابم را وکالتی کرده ام اما وقتی وارد ثبت نام و احراز هویت سامانه یکپارچه سازی میشم با خطای درصورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی کرده اید پس از زمان اعلامی در اطلاعیه برای ثبت نام مراجعه کنید ! دلیلش چیه؟

  • برای من هم همینو مینویسه
   فکر کنم باید صبر کنیم اطلاعات حساب وکالتی انتقال داده بشه بعد اقدام کنیم

   • حسابتون وکالتی شده درسته .شما زمانی میتونید وارد سایت بشید که خودشون اعلام کردن . روز سوم خرداد میتونید وارد سایت بشید .همه جا که اعلام کردن .الان معلومه نمیشه . شما اگر حسابتون وکالتی شده صبر میکنید تا سوم خرداد که سایت سامانه یکپارچه باز میشه بعد خودرو انتخاب میکنید . جواب اینکه خودرو به شما تعلق میگیرع توی تیرماه اعلام میکنند

  • من پرسیدم اونا که طرح اول ثبت نام کردن براشون راحت باز میشه ولی برا کسایی که این دوره میخوان ثبت کنن خطا میزنه که همون زمان ثبت نام وارد شید.

   • امشب سایت در حال بروز رسانی هست برای همه و از فردا میتونین وارد بشین هیچ فرقی نداره

 • سلام سایت برای من خطای دسترسی
  کاربر گرامی ، آی پی شما متعلق به کشور ایران نمی باشد
  لطفا در صورت استفاده از وی پی ان ، آن را غیرفعال نمایید
  میده باید چی کار کنم؟ فیلتر شکن هم ندارم

  • چون اکانت شما قبلا با استفاده از فیلتر شکن تشکیل شده بود این پیغام رو میده برای رفع مشکل یک اکانت جدید درگوگل افتتاح کنید ، با یک امیل یا جیمیل جدید ، در نوشتن مشخصات فردی هم نام ایران را انتخاب نمایید.

 • سلام ببخشید اگه قبلا در طرح ثبت نام کردیم امکان انصراف امروز هم هست؟ یا باید تا قبل شروع این طرح از طرح قبلی انصراف میدادیم؟

 • سلام من امروز 20 اردیبهشت میرم سایت برای ثبت نام قسمت احراز هویت مینویسه ” اطلاعات حساب وکالتی یافت نشد” در صورتی که من حساب بانکیم رو به وکالتی تبدیل کردم، بانکم هم بانکه رفاهه! علتش چیه؟؟

  • سلام من در انجام احراز هویت همه چی درست میشه تا اینکه پیامکی تائید میاد کد پیامد را می زنم تائید نمیشه لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

  • من در طرح اول ثبت‌نام کردم ولی اشتباها گزینه جوانی را زدم بعد نوشتن عدم احراز ثبت احوال در طرح جوانی آیا الان میتونم در طرح دوم ثبت‌نام کنم

 • سلام من حسابم در بانک تجارت وکالتی شده
  پیامک مسدودیت صد میلیون هم دریافت کرده ام
  اما هنگام ثبت نام با خطا ” حساب وکالتی یافت نشد ” مواجه می شم.
  بانک میگه لغو وکالتی کنید و مجدد وکالتی کنید. انجام دادم این کار ولی بازم این خطا رو دارم.
  با صنعت و معدن شهرستان تماس میگیریم میگن در جریان نیستیم با اداره کل استان تماس بگیرید
  اداره کل استان هم میگن با کشور

  یه فکری به حال مردم کنید.
  چرا هیچکس پاسخگو نیست؟

  • سلام من مرحله اول ثبت نام کردم مرحله دوم ثبت نام نکردم حساب من 1۰0 میلیون مصدوده هنوز باز نشده باید کجا پیگیری کنم

 • با سلام امروز ۲۰ اردیبهشت دخترم وارد سایت یکپارچه میشه میزنه شما حساب وکالتی ندارید یعنی چی . رفته بانک میگن پارسیان حسابت وکالتیه

  • سلام.من انصراف از طرح رو ۱۹ ام زدم ولی هنوز تو سایت تو جزئیات سفارش میزنه احراز شد ۱۴۰۳.مجدد هم انصراف میزنم مینویسه که قبلا انصراف دادید.ایا انصرافم ثبت شده که بتونم مرحله دوم ثبتنام کنم؟

  • دقیقا من هم همین مشکل رو دارم بانک تجارت وکالتی انجام شده اما وارد سامانه نمیشه کسی پاسخگو نیست
   راه حل پیدا کردید بنویسید برام

   • الان نمیتونید وارد بشید .تا روزی که خودشون اعلام کردن. سوم خرداد می تونید وارد بشید

  • من حساب وکالتی در بانک رفاه باز کردم ولی الان 100میلیون مسدود نشده و امکان ثبت نام در سامانه را ندارم علت چیست از کجا می توانم پیگیری کنم

 • با سلام افرادی که نوبت آنها زمستان 402 هست میتونن پول بلوکه شده در بانک را برداشت کند یا برداشت پول به منزله انصراف از نوبت دهی ست؟؟؟؟

  • من ۱۰ روزه از طریق فیروزه بانک ملی حسابم رو وکالتی کردم پول هم تو حسابم هست ولی تو سامانه یکپارچه میزنم حساب وکالتی یافت نشد باید چکار کنیم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام ایا حتما باید ۵ مدل خودرو الویت انتخاب باشه یعنی نمیشه فقط یه خودرو رو الویت قرار داد تشکر

  • سلام من وقتی رمز عبور رو میزنم میگه فرمت صحیح نیست لطفا راهنمایی کنین

 • سلام.حدودا چقدر زمان میبره تا حساب وکالتی رو در سامانه فروش یکپارچه تایید کنه؟من امروز صبح حساب رو وکالتی کردم از طریق سایت فیروزه،ولی هرچقدر تلاش میکنم وارد سایت ثبت نام بشم خطا میده که حساب وکالتی شما یافت نشد

 • سلام سامانه یکپارچه رو که میزنم یه پیام رو صفحه میاد ولی اون گزینه که تیکش رو بزنیم وارد سایت شه نمیاد کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  • سلام من پلاک فعال دارم ولی دوسال پیش دزدیده شده برای ثبت نام بایدچکارکنم

 • عدم تخصیص خودرو یعنی چی؟ سامانه یکپارچه به من میگه عدم تخصیص قبلا میگفت لغو سیستم لطفا راهنماییم کنید

  • افرادی که زمان تحویل خودرو برای آنها سال 1403 اعلام شد امکان تعویض خودرو براشون فراهم بود و باید 5 خودرو براساس اولویت داخل سامانه انتخاب میکردند. بعد از اعلام نتایج در صورتیکه هیچکدوم از پنج خودرو به آنها تعلق نگرفته باشه همون اولویت تحویل سال 1403 براشون لحاظ میشه. عدم تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه به این معناست.

 • سلام وقت بخیر ایران خودرو این دوره فقط برای طرح مادران ماشین داره؟ طرح عادی نداره؟
  ممنون

 • سلام ٤٨ ماه از زمان ثبت نام خودرو قبلي حساب ميشه يا از زمان تحويل آن؟ با تشكر

  • سلام
   آیا اگر در بورس هم خودرو خریده باشیم دیگه در این طرح نمیتونیم شرکت کنیم؟؟

   • وقتی خودرو انتخاب شد باید پیش پرداخت ر ا واریز کرد؟
    وجه کامل خودرو را کی باید بریزیم و چقدر براش زمان میدن؟

  • چرا کسی سوال به این مهمی جواب نمیده ؟ زمان ثبت نام بنده اسفند 97 بوده اما دریافت سال 98 کدوم مدنظره؟ تحویل یا ثبت نام؟

  • با وجودی که در موعد مقرر حسابم و وکالتی کردم و باپیگیری از بانک مبلغمورد نطردر حسابم مسدود گردیدهامامتاسفانه دو روز است که سامانه یکپارچه اینپیغام مواجهمی شوم که درصورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی نموده ایدپسلز دریافت اطلاعیه برای ثبت نام مراجعه کنید

 • امروز اعلام کردن ایران خودرو ماشین نداره این دوره راسته یا نه؟

 • سلام روزتون بخير
  من اسفند ماه سال ٩٧ از ايران خودرو ماشين ثبت نام كردم ولي تير سال ٩٩ ماشينو تحويل گرفتم، از زمان ثبت نام ٤ سال گذشته ولي از زمان تحويل خودرو فعلا ٤٨ ماه تمام نشده، با اين شرايط ميشه ثبت نام كرد يا نه؟؟؟

  • سلام، در شرایط اعلام شده که از آخرین ثبتنام 4 سال گذشته باشه.

   • سلام ببخشید اقای کارشناس میشه جواب بنده رو بدید؟من سال 97 ثبت نام کردم اما تحویلم تیر 98 بوده الان میتونم تو این دوره ثبت نام کنم یا نه؟ نمایندگی میگه از تاریخ فاکتور یعنی همون تیر 98 حساب میشه و نمیتونم اما شما فرمودین که شرایط گفتن اخرین ثبت نام -ممنون میشم بفرمایید بنده الان میتونم یانه؟

  • سلام من نوبت ۴۰۳بود، لقو سفارش زدم الان ۴۰۲شده؟ چکار کنم همون نوبت اولم برگده

 • سلام ، الان در بانک رفاه یا ملت که میخوام حساب وکالتی باز کنم فقط گزینه برای ایرانخودرو و سایپا داره در صورتی که میخوام تو سامانه تخصیص خودرو بهمن یا مدیران رو بزنم ، الان برای این دو تا باید حساب وکالتی سایپا رو باز کرد یا ایرانخودرو؟؟؟

 • نیاز به هیچ ثبت نامی از قبل نیست ، همین که حسابتو وکالتی کنی و شرایطو داشته باشی کافیه؟ مثلن بگن از پارسال ثبت نام کرده باشد یا چیزه دیگه؟؟؟؟؟؟

 • سلام من میخوام این دوره ثبت نام کنم فرصت برای ثبت نام تموم شده؟ یا تا 20 اردیبهشت فرصت هست؟

  • با سلام. همانطور که در متن مقاله نیز اشاره شده است، ثبت نام مرحله دوم از تاریخ 20 اردیبهشت آغاز شده و تا 29 اردیبهشت ادامه دارد.

  • لطفا کوئیک معمولی رو هم بگذارید.. واقعا برای تامین پول این ماشین هایی که اعلام شده در مضیقه هستیم و شرمنده زن و بچه..

 • سلام در تاریخ 10 اردیبهشت در بانک ملی حساب وکالتی باز کردم برای ثبت نام مرحله دوم موقع ثبت نام علام می کند حساب وکالتی شناسایی نشد لطفا راهنکایی کنید

  • سلام فوری نیاز دارم جوابم داده بشه ممنون عقط دوروز فرصت تا ثبت نام برای بازیابی رمز عبور میگه شماره یا کد ملی اشتباه شماره به نام خودمه ولی میگه اشتباه کمکم کنید چکار کنم احراز هویتم انجام دادم

 • سلام
  من گواهینامه دارم اما مدتش گذشته، یعنی باید تمدید کنم
  اگر قبل از ثبت نام، کارهای تمدیدش رو انجام بدم، ولی گواهینامه ام چند روز بعدش بیاد مشکلی نداره؟
  میتونم ثبت نام کنم
  لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید، تکلیفم روشن بشه

 • سلام من گواهی نامه رو هنوز موفق نشدم بگیرم یک ماه دیگه زمان میبره.
  برای ثبت نام اولیه حتما گواهی نامه لازم یا بعد هم میشه ارائه داد؟

  • شرایط ثبت نام خودرو، به طور کامل در همین مقاله توضیح داده شده است.

   • سلام من از طرح اولیه انصراف دادم و اینکه تو این طرح جدید که گذاشتن میتونم ثبت نام کنم

 • برای شرکت در قرعه کشی سامانه یکپارچه در ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ،زمان واریز وجه و افتتاح حساب وکالتی کی میباشد

  • براساس این متن قبل از 16 اردیبهشت باید حساب وکالتی باز کنید و 100میلیون مسدود کنید و تو زمان مذکور هم ثبت نام اولیه رو در سامانه یکپارچه انجلم بین

   • سلام روز بخير
    هنوز هم فرصت هست براي مسدود كردن وجه ؟

   • سلام اگر در ۳ بانک حساب وکالتی داشته باشیم مشکلی برای ثبت‌نام بوجود نمیاد؟

 • با سلام و ادب
  برای ثبت نام در طرح یکپارچه 16 اردیبهشت 1402،چه زمانی میتوان افتتاح حساب وکالتی انجام شود؟
  تا قبل از 16 ادریبهشت امکان این کار است؟ منظورم این میباشد که قبل از اعلام پیش فروش میتوان در بانک این کار را انجام داد ؟؟؟؟؟؟و بانک پارسیان در این دوره در لیست بانکهای وزارت صمت قراردارد؟
  ممنون میشوم پاسخ دهید-14020210

 • سلام من پلاک فعال ندارم و ۲ ماه پیش ماشین ۲۰۶ داشتم و فروختم الان میتوانم در مرحله دوم ثبت نام کنم

   • سلام من سال ۸۹ ماشین فروختم هنوز پلاک فعال هست الان میتونم ثبت نام کنم حساب وکالتی کنم یا شرایط ندارم اگ میشه تا سریع ثبت نام کنم

   • سلام ، یکی از شرایط نداشتن پلاک فعال هست.

 • من و پدرم هر دو میخایم ثبت نام کنیم،ینی باید دوتا حساب وکالتی ۱۰۰تومنی داشته باشیم ؟

 • سلام اسمم در سایت بالا آمده برای تابستان ۴۰۲طرح جوانی ولی شماره پیگیری نداره

 • درسامانه یکپارچه خریدخودروسال ۱۴۰۱ثبت نام کردم ولی وقتی به لیست زمان تحویل خودرومراجعه کردم نوشته عدم احراز.نداشتن گواهینامه معتبرحالاچی میشه ثبت نام شدم یامجددابایدثبت نام کنم

  • بله هرنفر شرکت کننده باید حساب وکالتی جداگانه داشته باشند

 • سلام. اگر اشتباهی گزینه انصراف از طرح را انتخاب کنی چطور می توان آن را اصلاح کرد؟

 • حساب وکالتی رو در بانک ایجاد کردم هنگام ثبت نام در سایت یکپارچه اعلام میکنه حساب وکالتی یافت نشد چه باید کرد برای ثبت نام در سایت یکپارچه فعلا خودرویی نمیخواییم پیش ثبت نام کنیم فقط ثبت نام در سیستم

 • عجبا،جالبه ابتدا کلی پول رو باید پرداخت نماییم و سپس اگر دلشون خواست بهمون هر خودرویی رو که بازم دلشون خواست و آنهم در هر چند مدت زمانی که دلشون خواست شاید تحویل بدهند.

 • بعضی ار بانکها امکان صدور حساب وکالتی برای سامانه تخصیص خودروی وزارت صمت ندارند و آیتمهای آنها جهت صدور حساب وکالتی شامل یکی از گزینه های (ایران خودرو و سایپا و بورس) میباشد تکلیف باز کردن حساب وکالتی چیه برای ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو؟

 • برای شرکت در قرعه کشی سامانه یکپارچه در ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ،زمان واریز وجه و افتتاح حساب وکالتی کی میباشد

   • سلام.
    سوال اول:
    من قبلا برای ایرانخودرو حساب وکالتی ایجاد کرده بودم.
    همین حساب برای سامانه یکپارچه هست یا باید حساب دیگه ای رو وکالتی کرد؟

    سوال دوم: چرا الان نمیتونم توی سامانه یکپارچه ثبتنام کنم؟

 • باسلام ببخشیدیک سوال دارم ۱۶اوردیبهشت ثبت نام داره کی بایدحساب وکالتیمون رودرست کنیم

  • باسلام
   ممنون از راهنماییتون
   لطفا راهنمای نحوه تغییر خودروها رو هم بگذارید همون طرحی که به تازگی امکانش فراهم شده برای تحویل های ۱۴۰۳

  • سلام،بعد از زدن گزینه لغو سفارش دیگه امکان انتخاب خودرو و ویرایش وجود نداره،لطفا پیگیری کنید این چه وضعیتیه آخه….

 • سلام اون بالا نوشتین خودرویه مونتاژی محدودیت ثبت نام 12 ماه هست واقعا درسته یا اشتب نوشتیم چون من هایما مونتاژی گرفتم اگه 12 ماه باشه میتونم ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید 12 ماه درسته ؟

  • سلام
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ حسابمو از بانک صادرات وکالتی کردم ولی موقع ثبت نام میگه حساب وکالتی یافت نشد لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم

 • سلام و وقت بخیر .من در سامانه یکپارچه خودرو انتخاب شدم و تحویل خودرو را تابستان۱۴۰۲ اعلام شده و پیامکی برام ارسال نشوده. چه کاری لازمه انجام بدیم؟

  • سلام من قبلا در طرح عادی ماشین برنده شده ام ولی الان میخوام در طرح مادران ثبت نام کنم آیا شرط ۴۸ ماهه برای مادران لحاظ میشه؟؟؟

  • با سلام
   من خرداد طرح یکپارچه ثبت نام کردم و خودروی کوییک تحویل بهمن درومد و مبلغ درخواستی هم واریز کردم.

   در فرم ثبت نام نوشته بود که باید برگه احراز سکونت به نمایندگی تحویل بدم.

   حالا سوال اینجاست با توجه به اینکه کد پذیرش هنوز دریافت نکردم، آیا باید تا موعد دعوتنامه تکمیل وجه صبر کنم و برگه احراز رو به نمایندگی تحویل بدم، یا همین الان باید این کار رو انجام بدم؟

   با شماره تلفن نمایندگی که در فرم ثبت نام بود تماس گرفتم، ولی شماره مربوط به تعمیرگاه بود، نه واحد فروش نمایندگی و کسی پاسخگو نبود!

 • برا منم هیچ مشکلی نداشتم ثبت نام کردم الان بعد از چن مدت نوشته( عدم احراز )شرکت بهمن خودروفیدلیتی
  واقعا مسخرس بعد از چقدر مسدودی حساب و انتظار امروز امده عدم احراز یکی نیست سوال کنیم یعنی چی تلفنی باشه پیگیر باشیم

 • با سلام
  در طرح جدید آیا خودروهای فرسوده گنجانده شده یا نه چرا که خیلی از مردم دارای پلاک فعال هستند و قصد شرکت در این طرح را دارند؟؟؟

 • من در طرح عادی پژو پارس تحویل تیر ۱۴۰۲را انتخاب کردم ولی الان که نتایج دیگران اومده واسه من نیومده باید چی کنم

 • سلام ایا تو ۶ اردیبهشت که اعلام کردن میشه خودور رو تغییر داد ایا میشه از محصولات شرکت ایرانخودرو
  محصول دیگه ای از یع شرکت دیگه انتخاب کرد؟؟

 • چرا نوبت تحويل براي من مشخص نشده؟ براي بقيه مادران هم مشخص نشده؟ لطفا كسي اطلاعي داره جواب بده

 • سلام استاد من پلاک فعال دارم میتونم ثبتنام کنم توی سامانه یک پارچه

 • سلام شماره موبایل و کد ملی میگه همخوانی نداره چیکار باید کنم

 • برا من زده شماره همراه با ملی مطابقت ندارد ولی من بعد از ثبت نام ویرایش کردم و مشخصات جدیدم ثبت شد لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

  • سلام.ثبتنام و وکالتی کردن وواریز۱۰۰میلیون رو دقیقا شانزدهم بایدانجام داد یاقبلش میتونیم؟

 • برای بنده زده عدم احراز علت رد هم زده لیست خرید خودرو از خودروسازان ینی چی کسی میدونه ؟ راهنمایی کنه 207 دستی ثبت کردم

  • سلام برای منم دقبقا همینو زده منم ۲۰۷ دستی ثبت نام کردم .چکار کنیم از کی سوال کنبم

  • سلام برای من هم عدم احراز زده ثبت در خودرو وارداتی نوشته یعنی چی این همه مدت صبر کردیم آخرش هم هیچ ،از کجا پیگیری کنیم؟؟

   • سلام
    واریز وجه وکالتی برای طرح یکپارچه ۱۶ اردیبهشت، چه زمانی است؟ سپاس

   • سلام خسته نباشید واسه من زده بود پاییز 1402امروز رفتم ثایت زده شما سفارش ثبت شده ای نداری لطفا راهنمای کنید

   • سلام خسته نباشید
    دوتا سوال داشتم
    من ماشینم رو امروز فروختم و تعویض پلاک انجام دادم و پلاکم غیر فعال شد امکان ثبت نام دارم؟
    و اینکه به همه متقاضیان که وجه مورد نیاز خودرو رو تکمیل وجه کنن خودرو داده میشه؟

  • سلام برای من در سامانه یکپارچه خورده تابستان۱۴۰۲ چرا پیام واریز برام نمیاد

  • سلام من یکبار از شرکت سایپا برای خود وری ساینا ثبت نام کردم و پول از حسابم کسر شد ولی انصراف دادم و بعد از یکماه پول عودت داده‌شد الان میتوانم در طرح یکپارچه ثبت نام کنم

  • ینی باید بری خود شرکت خودرو ساز ینی سایت خود ایران خودرو از اونجا ماشینو انتخاب کنی

  • با سلام،
   با توجه به اعلام ثبت نام مجدد در اردیبهشت ماه آیا زمانی برای باز نمودن حساب وکالتی (برای کسانی که تا کنون اقدام ننموده اند) نیز اعلام شده است؟

 • سلام دوستان تو سایت واسم زده عدم تطابق شماره و کد ملی .بنظرتون ثبتنانم منحل میشه ی راهنمایی میخوام ممنون

  • دقیقاً منم همینطور برام پیام گذاشته از هر جایی پرسیدم بهم اطلاعات درستی ندادند
   بعد از یک ماه مسدودی پول حالا پیام گذاشتند رد درخواست

  • سلام. بنده هم دقیقا همین اتفاق برام افتاده. شما تونستید از جایی پیگیری کنید؟

  • سلام برای منم اونطوری زده علت رد.عدم تطابق شماره و کدملی لطفا اگه کسی میدونه جواب بده از لیست حذف میشیم؟خودرو نمیدن یعنی؟چند ماهه منتظرهستیم پولمون مسدود شده

 • من گواهیناممو هفت فروردین تمدید کردم الان برام زده عدم احراز بدلیل نداشتن گواهینامه معتبر از کجا باید پیگیری کنم برگه تمدید گواهینامه رو هم دارم

 • سلام آیا برای شرکت در طرح یکپارچه خودرو برای ثبت نام مادران دارای ۲فرزندنیاز به داشتن گواهینامه رانندگی هست یا نه؟

 • سلام دوستان کسی خبر قطعی از نحوه پرداخت مابقی هزینه داره؟
  آیا مثلا اگر ماشین 207 دستی برای 6 ماه دیگر نوبت گرفت، همان 6 ماه دیگر مابقی هزینه گرفته میشه؟

 • ای کاش یه روز هم مهلت میدادن برای وکالتی کردن حساب ها قبل از باز شدن سامانه خیلیا این نوع وکالتی کردن حساب رو نمیدونستن الان هم نمی تونن ثبتنام کنن،اگه بشه یکاری واسه اونا هم بکنن

 • با سلام. من در سامانه ثبت نام کردم و خودروی دنا پلاس توربو شارژ انتخاب کردم. می خواستم ببینم که امکان اصلاح و تغییر خودرو را در سامانه دارم؟ مثلا شاهین سایپا را انتخاب کنم. البته در روزهایی که دوباره سامانه باز میشه. ممنون

   • دقیقا سوال منم همینه . چطور میشه تغییر داد ماشین رو ، لطفا یکی توضیح بده

  • منم میخواستم دنا توربو رو به اتومات تغییر بدم . چطور باید این کارو کنم ؟لطفا توضیح بدین

   • سلام.وارد سایت که بشی از گزینه حساب کاربری قسمت ویرایش میتونی این کاررو انجام بدین.البته در روزهای ۱۶ و ۱۷ ۱۸ فروردین

  • سلام آیا میتونم ماشینی که انتخاب کردم تغییر بدم ممنون میشم کسی میدونه جواب بده

  • ضمن عرض سلام؛ شما می‌توانید در سه روز اعلام‌شده با انتخاب گزینه لغو سفارش، خودروی خود را تغییر داده و ثبت نام خود را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که هنگام ویرایش اطلاعات، گزینه انصراف از طرح را انتخاب نکنید و باید گزینه لغو سفارش را انتخاب کرده و خودروی خود را تغییر دهید.

   • من اشتباها انصراف از طرح زدم یعنی نمیشه دیگه تغییر بدم
    این که خیلی مسخرست

 • من توی طرح پیش فروش یکساله سایپا که تکمیل ظرفیتی بود خودرو ثبت نام کردم. آیا در صورت انصراف می تونم از سایر خودروسازها توی سامانه یکپارچه خودرو خریداری کنم؟؟؟

  • سلام آیا مبلغ ماشین را زمان تحویل باید پرداخت کنیم یا مبلغی قبل از آن نیز اخذ میشود ؟

 • خدا پدرتان بیامرزه خیلی خیلی متشکرم عالی و مختصر مفید والا دیوانه شدم از بس صفحات بیهوده خواندم ولی شما حرفه ای هستید وهمیشه برای من آچار فرانسه کارهای مالی هستید و چندمین باره کارمو راه انداختید. ممنون سپاسگزار خیلییییییی

  • سلام من حساب وکالتی باز کردم پول تو حساب هم هست ولی مسدود نشده موقع ثبت نام میگه حساب وکالتی یافت نشد دلیل این خطا چی هست؟ ممنون میشم همراهیم کنید

   • سلام اگه فهمیدی به منم بگو داداش مشکل از کجاست منم همین مشکل رو دارم

 • سلام ببخشید سوال من اینه کسی که سایپای باری به اسمشه میتونه ثبت نام کنه یانه؟؟؟اینم بگمـ پلاک عادی هستش و رنگی نیست

 • سلام این شرایط که برای طرح عادی در نظر گرفتن برای طرح جوانی ججمعیت هم هست ؟ مثل پلاک فعال نداشته باشد و یا در طی 48 ماه هیچ خودرویی نخریده باشد.لطفا راهنمایی کنید . چونکه در قانون جوانی جمعیت مصوبه مججلس اینها ذکر نشدن

  • سلام و تبریک سال جدید
   متاسفانه در طرح یکپارچه فروش خودرو وزارت صمت ، کل محدودیت های داشتن پلاک فعال و گواهی نامه و عدم خرید۴۸ماه گذشته و… جهت طرح جوانی جمعیت لحاظ شده .
   از وزارت صمت و ایرانخودرو و سایپا استعلام کردم

 • من توی این سایتی که درج کردید رفتم تو گذینه ایران خودرو رفتم هرچی رو طرح عادی یا جوانان میزنم نمیره توش فقط تا امروز فرصت داره سایت خرابه یا من باید کاری کنم؟

  • سایت سامانه یکپارچه حمایتی را سرچ کنید ثپت نام کنید . ربطی به ایران خودرو نداره این سری

   • سلام دوستان برام زده احراز گردید تابستان 1403 یعنی چی واقعا دارم سکته میکنم مگ نگفتن به سال دیگ صفر هست بندازیم و جالب‌تر اینه چرا تابستان این تابستان مگ شروع شده یک ونیم سال بعد مگ من زنده هستم تا اونوقت مستاجریم بخدا با دوتا بچه دوقلو داریم تموم میشیم زندگیمون داره به فنا میره خدایا خودت کاری کن ….

  • سلام در بانک سپه حساب وکالتی باز کردیم
   ولی. در ثبت نام مشکل وجود دارد ؟؟؟؟

 • سلام و خسته نباشید
  من چند روز پیش تو تاریخ ۲۰_۱۲_۱۴۰۰ قرعه کشی شرکت کردم اما برنده نشدم آیا میتونم تو ثبت نام شرکت کنم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

 • فقط تیک حمایت از مصرف کنندگان را بزنیم یا تیک ایران خودرو رو هم بزنیم؟

 • آیا داشتن گواهینامه رانندگی برای ثبت نام طرح جوانی جمعیت در سایت یکپارچه الزامی هست؟چون قبلا برای طرح جوانی جمعیت گفتن اگر گواهینامه نداشته باشی اشکال نداره.

  • آیا داشتن گواهینامه رانندگی برای ثبت نام طرح جوانی جمعیت در سایت یکپارچه الزامی هست؟چون قبلا برای طرح جوانی جمعیت گفتن اگر گواهینامه نداشته باشی اشکال نداره.

   پاسخ

 • سلام کسی که تاکسی داره میتونه تو این طرح شرکت کنه یا نه چون نوشته پلاک فعال انتظامی نداشته باشید

 • سلام خسته نباشید شرمنده سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو غیر فعال هست اون هم درست زمانی که همه خودروسازها از 20 اسفند اعلامیه ای مبنی بر فروش خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو داده اند خواهش میکنیم پیگیری فرمایید .

  • سلام و خسته نباشید بابت توضیحات کاملتون
   فقط سوالی ک هست اینکه در بخشنامه نوشته داشتن گواهینامه الزامی ایست درحالی که در انتخاب خودرو گواهینامه معتبر رو تیک میزنیم حالا سوال اینکه کسی اگه گواهینامه اش اتبار نداشته و تازه تمدید کرده تکلیفش چیه؟؟
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 • بانک ملی جزو بانک های برای وکالتی کردن حساب برای سامانه یکپارچه هست

 • سلام
  قرعه‌کشی پیش فروش که برنده نشدیم حالا امکان ثبت‌نام در سامانه برا ما امکانش هست با همون حساب وکالتی در بانک سپه؟

  • بله میشه فقط باید حسابتون رو به نام سازمان حقوق مصرف کننده هم وکالتی کنید

 • یه سوال اینکه اگه تحویل سه ماهه باشه اما فرد در فروردین ماه پشیمون بشه و نخواد اون ماشین رو تکلیف چیه ؟

 • با سلام امروز من مبلغ ۱۰۰ میلیون به حساب واریز کردم اینترنتی هم حسابم رو وکالتی کردم تو این مرحله که تا سه‌شنبه ادامه داره آیا نیاز هستش تو سایت هم ثبت نام کنم با نه؟

 • سلام در طرح فروش خودرو یکپارچه ویژه مادران پلاک فعال نباید به نام مادر باشه ؟

  • سلام. شرایط طرح یکپارچه خودرو به طور کامل درهمین مقاله درج شده است.

   • سلام
    ببخشید اگه امکانش هست جواب بدید
    که طرح جوانی جمعیت هم گواهینامه ضروری هست یا مثل قبل نیازی نیست

 • حساب وکالتی بانک ملی هم میشه؟
  و اینکه سایت اصلا برای من باز نمیشه!!

  • چطور میشه داخل خود سایت یکپارچه تخصیص خودرو حساب کاربری رو درست کرد که بعدش واردش شی و ثبت نام بکنی.این سامانه گزینه ای برای ورود یا ثبت نام حساب کاربری نداره که؟

  • سلام برای وکالتی کردن حساب به نام حکایت مصرف کننده نیاز حضوری در بانک است

 • کسانی که ازبورس کالا خودرو خرید کردند می توانند در طرح فروش یک پارچه شرکت کنند؟

  • سلام کسی میدونه که تحویل زدن ۳ماه دیگه فرایند واریز وجه چجوریه؟الان کل مبلغ رو میگیرن یا زمان تحویل خودرو یا به چه صورت باید پول رو واریز کنی؟اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

 • سلام در هر دوتا فروش میتونیم ثبت نام کنیم هم فروش یکپارچه وهم فروش فوروی

 • برای ثبت نام خودرو در سیستم یکپارچه خودرو کد سجام‌ الزامی‌ هست یا خیر

  • ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو در همین مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

   • چطوری میشه انصراف داد و پول انسداد برداشت کرد

   • سلام….
    کسی اطلاع داره که بهمن‌موتور یا آرین پارس موتور در طرح جدید یکپارچه نیمه اردیبهشت ۱۴۰۲ حضور داره؟؟؟

  • عرض سلام وادب
   ببخشید بانک رفاه جزو بانکهای طرح یکپارچه هست یا نه؟

  • آیا بعد ثبت نام کد پیگیری میده؟ من ثبت نام کردم تو قسمت جزییات سفارش هم آورده، ولی کد پیگیری نداده

   • سلام واسه بنده یکسال آینده موعد تحویل نحوه واریز پول به چه صورت هست الان لازم نیس پولی واریز بشه یا باشرکت خودروساز باید قرارداد بست وهمه پول واریز بشه یا به همون حساب وکالتی بانک

 • ببخشید سایت باز نمیکند
  حتما باید کامپیوتر وارد شد یا با گوشی هم میشه

 • سلام، هنگام ساختن حساب دراین سایت، وقتی رمز میسازیم اعداد رو انگلیسی وارد میکنیم ولی‌ درصفحه اعداد فارسی نمایش داده می شود و سیستم خطای اعداد رابه انگلیسی وارد کنیدمی دهد، بی زحمت راهش چیه؟

  • محدودیت داشتن گواهی نامه و نداشتن پلاک فعال اینبار برای طرح مادران هم اعمال میشه؟

 • باسلام.
  چرا امکان ویرایش شماره موبایل وجود نداره.
  برای شخصی مثل من که شمارشو سهوا موقع ثبت نام اشتباه وارد کرده تکلیف چیه؟
  آیا ثبت نام و قرعه کشی برای من باطل میشه؟

   • ثبت ناماولیه در سامانه برای خودروهای وارداتی داخلی فرقی نداره،، ممنون از شما

   • سلام من تو فروش فوق العاده ایران خودرو برنده نشدم با همون مبلغ و همون حساب وکالتی میتونم تو این طرح شرکت کنم یا دوباره باید حساب وکالتی بسازم
    واینکه چرا نمیتونم وارد این سایت بشم همش خطا میده که ای پی شما مال ایران نیست من اصلا روی گوشبم فیلترشکن ندارن

   • چرا سایپا قیمت محصولاتش را برای طرح یکپارچه مشخص نمیکنه

  • باسلام
   من حساب. وکالتی در بانک صادرات دارم بازم باید بازکنم یا همون.تایید میشه ممنون

   • با سلام در اطلاعییه قبلی بانک آینده جزو بانکهایی معرفی شده بود که می توانستیم حساب وکالتی باز کنیم ماهم در بانک آینده جساب وکالتی باز کردیم ولی متاسفانه الان ساعت یک ونیم روز سه شنبه در اطلاعیه جدید متوجه شدم بانک آینده جزو بانکهای مورد تایید نیست حالا باید چکار کنم

   • برو همون وکالتی کن نیاز نیست حساب دیگه ای وکالتی کنی