خرید بیمه سربازی | نحوه محاسبه مبلغ بیمه سربازی و تبدیل آن به سابقه کار

خرید بیمه سربازی | نحوه محاسبه مبلغ بیمه سربازی و تبدیل آن به سابقه کار

خرید بیمه سربازی بصورت آنلاین و تبدیل سابقه سربازی به سابقه کار امکانی است که سازمان تامین اجتماعی برای تمام آقایانی که کارت پایان خدمت دارند، فراهم نموده است. مشمولان خدمت وظیفه عمومی در طول دو سال دوره خدمت تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند که شامل بیمه خدمات درمانی و بیمه سوابق کاری خواهد بود.

براساس تعهد بیمه نیروهای مسلح، سربازان با در اختیار داشتن دفترچه بیمه می توانند به بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد با نیروهای مسلح مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که بسیاری از این خدمات درمانی برای سربازان رایگان است.

اما تبدیل این سابقه بیمه به سنوات کاری و اضافه شدن آن به سابقه بیمه تامین اجتماعی هم ممکن است. پس از اتمام دوران وظیفه عمومی با پرداخت مبلغ بیمه دوره سربازی می‌توان تعداد ماه‌های خدمت را به سوابق تامین اجتماعی اضافه کرد. .

مراحل تبدیل بیمه سربازی به سابقه کار تامین اجتماعی

مراحل تبدیل بیمه سربازی به سابقه کار در یک نگاه isignal.ir

در ادامه به مدارک لازم و نحوه تبدیل سنوات سربازی به سابقه کار خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

نکته مهم:

افرادی که مشمول معافیت از خدمت سربازی شده اند

امکان خرید بیمه سربازی را ندارند

قیمت بیمه سربازی سال 1401 چقدر است؟


قیمت بیمه سربازی برای هر شخص متفاوت است. این مبلغ به تعداد ماه‌های خدمت و حقوق دریافتی افراد بستگی دارد.

بنا بر اعلام سازمان تامین اجتماعی، 30 درصد از هزینه لازم برای خرید بیمه سربازی برعهده بیمه‌گذار است. از این میزان، پرداخت 23 درصد آن بر عهده دولت می‌باشد و تنها 7 درصد قیمت نهایی بر عهده متقاضی خواهد بود.

نحوه محاسبه هزینه بیمه سربازی

قیمت خرید بیمه دو سال سربازی به این روش محاسبه می شود:

میانگین حقوق دو سال آخر کاری * تعداد ماه های خدمت * 7%
=
میزان هزینه حق بیمه


به عنوان مثال:
اگر فردی 23 ماه خدمت کرده باشد و میانگین حقوق 2 سال آخر کاری او 5 میلیون تومان باشد. حق بیمه‌ای که باید به تامین اجتماعی پرداخت کند، 8 میلیون و پنجاه هزار تومان خواهد بود.

شرایط خرید بیمه دوران وظیفه عمومی


برای پرداخت حق بیمه سربازی نیازی به مراجعه حضوری نیست. متقاضیان می توانند در سامانه تامین اجتماعی بصورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایند.

برای اینکه دوره خدمت سربازی جزء سابقه کاری محسوب شود، شرایط مشخصی وجود دارد که باید رعایت شوند.

شرایط لازم برای خرید بیمه سربازی:

  • حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه
  • کارت پایان خدمت  

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه نامه سربازی


کارت پایان خدمت تنها مدرک لازم برای خرید بیمه دوران سربازی است. اگر به هردلیلی دفترچه پایان خدمت خود را در اختیار ندارید با اصل گواهی خدمت می‌توانید هزینه را پرداخت نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت سربازی شماست،

مشاهده سوابق بیمه دوران خدمت نظام وظیفه


برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی دوران خدمت سربازی باید به سایت این سازمان به نشانی account.tamin.ir/auth/login مراجعه نمایید.

مشاهده سوابق بیمه دوران خدمت نظام وظیفه isignal.ir

در صورتی که قبلا ثبت نام خود را کامل کرده‌اید نیازی به ثبت اطلاعات مجدد نخواهد بود. کافی است در قسمت نام کاربری کد ملی خود را قرار دهید و گذر واژه خود را وارد کنید.

نحوه خرید بیمه سربازی


بعد از ورود به حساب کاربری از قسمت “بیمه شدگان” روی گزینه “امور بیمه شدگان”  کلیک کنید و سپس گزینه “محاسبه خرید خدمت سربازی” را انتخاب نمایید.

نحوه خرید بیمه سربازی isignal.ir

در این قسمت می توانید سوابق بیمه خود را به طور کامل مشاهد نمایید.

در همین مرحله اطلاعات خدمت نظام وظیفه متقاضی یا همان بیمه گزار طبق اعلام ناجا قابل رویت است. در ادامه نیز با پر کردن موارد مورد نیاز، محاسبه حق بیمه سربازی امکان پذیر خواهد بود .

توجه داشته باشید که اعداد مربوط را طبق همان روشی که بالاتر ذکر کردیم وارد نمایید.

خرید قسطی بیمه سربازی


سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی همان سایت تامین اجتماعی می‌باشد. پرداخت هزینه بیمه دوران خدمت بصورت اقساط هم ممکن است. شما می‌توانید از قسمت نوع پرداخت با انتخاب گزینه ” تقسیط ” مبلغ بیمه تا سقف 12 ماه قسط بندی نمایند.

 سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازیisignal.ir

در صورتیکه به روش اقساطی قصد دارید هزینه بیمه سربازی را پرداخت نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که مبلغ اقساط را حتما در زمان های تعیین شده و سر موعد بپردازید. همانطور که اشاره کردیم، سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی همان سایت تامین اجتاعی است.

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، عدم پرداخت قسط ها در زمان مقرر مشمول جریمه خواهد بود. در این صورت هزینه بیمه سربازی باید مجدد محاسبه گردد.

پس از انتخاب گزینه تقسیط و تعیین مدت زمان پرداخت اقساط بیمه سربازی، مبلغ هر قسط را برای شما نمایش داده خواهد شد .

برای استعلام پرداخت اقساط بیمه سربازی نیز می‌توانید به همین قسمت مراجعه کنید تا از آخرین وضعیت قسط‌های خود آگاه شوید.

پرداخت قسط بیمه سربازی

پس از انتخاب روش تقسیط و تعیین مدت بازپرداخت اقساط؛ تاریخ واریز هر قسط برای شما مشخص می شود.

با مراجعه به سایت تامین اجتماعی طبق زمان‌های اعلام شده بصورت آنلاین و غیرحضوری قسط بیمه سربازی را پرداخت نمایید.

تنها لازم است کارت بانکی شما دارای کد CVV2 و رمز دوم پویا باشد. بدین ترتیب واریز آنلاین اقساط خود را بصورت آنلاین انجام دهید.

نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی

پرداخت اینترنتی حق بیمه سربازی از طریق موبایل به راحتی امکان‌پذیر است. کافی است مراحلی که در بالا ذکر کردیم را عینا در مرورگر گوشی خود انجام دهید تا هزینه بیمه دوران خدمت شما پرداخت شود.


پس از اتمام دوران خدمت سربازی، متقاضیان می توانند نسبت به خرید بیمه دوران خدمت وظیفه عمومی اقدام نمایند.

مبلغ بیمه طبق میانگین دستمزد دو سال آخر پرداخت حق بیمه محاسبه می شود. بهترین زمان برای پرداخت هزینه بیمه سربازی دقیقا بلافاصله بعد از پایان سربازی است.

خرید رایگان بیمه سربازی


تامین اجتماعی برای دریافت سابقه بیمه سربازی بدون پرداخت هزینه و بصورت رایگان، سه شرط اساسی را بیان نموده است:

  1. سابقه بیمه تامین اجتماعی، قبل از شروع دوران خدمت وظیفه عمومی
  2. اتمام سربازی قبل از تاریخ 7 مرداد سال 1358
  3. متقاضی باید پس از به پایان رسیدن دوران سربازی نیز بیمه پرداز تامین اجتماعی باشد.

اضافه کردن سابقه جبهه و خرید بیمه سربازی برای رزمندگان


افرادی که دوره خدمت وظیفه خود را در جبهه جنگ گذرانده‌اند نیز می‌توانند برای خرید بیمه دوره سربازی اقدام کنند.

بنا به اعلام سازمان تامین اجتماعی، این افراد مشکلی برای خرید بیمه خود ندارند. علاوه بر خرید بیمه سربازی امکان اضافه کردن دوره حضورشان در جبهه را هم به سابقه تامین اجتماعی دارند.

سوالات متداول

چگونه بیمه سربازی را بخریم؟

پس از اتمام دوران خدمت وظیفه با مراجعه به سایت تامین اجتماعی به آدرس esevices.tamin.ir می توانید درخواست خود را در سامانه سازمان تامین اجتماعی ثبت نمایید.

آیا خرید بیمه خدمت سربازی اجباری است؟

خیر، اما با پرداخت هزینه بیمه سربازی می توانید سابقه بیمه خدمت وظیفه را به سوابق تامین اجتماعی اضافه نمایید. تا به عنان سابقه کار برای شما در نظر گرفته شود

مبلغ بیمه سربازی چقدر است؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، حق بیمه سربازی تامین اجتماعی برای هر فرد بنا به سابقه خدمت و دستمزد دریافتی دو سال آخر او، متغیر است.

بیمه سربازی رایگان چه شرایطی دارد؟

برای اینکه سابقه بیمه دوران خدمت شما بدون پرداخت هزینه و بصورت رایگان به سوابق تامین اجتماعی اضافه شود باید همانطور که در انتهای مقاله به آن اشاره کردیم این سه شرط را باهم داشته باشید.
مهمترین شرط این است که باید حتما تا قبل از تاریخ 1358/05/07 خدمت شما به اتمام رسیده باشد. بعلاوه اینکه باید قبل از شروع خدمت وظیفه هم بعد از پایان سربازی سابقه بیمه تامین اجتماعی و پرداخت بیمه داشته باشید.

پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی چگونه است؟

مطابق آنچه که در مقاله گفتیم؛ تمام مراحل خرید بیمه وظیفه عمومی و تبدیل آن به سابقه کار، از طریق مرورگر گوشی تلفن همراه و موبایل شخصی هم ممکن است.

چگونه حق بیمه سربازی را قسطی پرداخت کنیم؟

برای پرداخت هزینه بیمه دوران خدمت وظیفه بصورت اقساط، کافی است مطابق آنچه بالاتر گفته شد؛ بعد از ورود به صفحه کاربری خود در سایت تامین اجتماعی نحوه پرداخت خود را روی حالت “تقسیط” قرار دهید.

اقساط بیمه سربازی چند ماهه است؟

تا سقف 12 ماه امکان پرداخت حق بیمه خدمت وجود دارد.

آدرس سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی

برای پرداخت اقساط کافیست وارد پنل کاربری خود در سایت تایمن اجتماعی شوید و مطابق آنچه که در مقاله گفتیم وارد صفحه تقسیط شوید.

جریمه تاخیر در پرداخت اقساط بیمه خدمت چقدر است؟

درصورتی که اقساط خود را سر موعد پرداخت نکنید، محاسبه مجدد برای شما انجام می شود و مبلغی بیش از قیمت از قبل تعیین شده را باید بپردازید. هزینه دیرکرد قسط بیمه سربازی برای هر فرد ممکن است متغیر باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران