ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱ با گوشی و کد ملی – مهلت و سامانه نام نویسی

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱ با گوشی و کد ملی – مهلت و سامانه نام نویسی

نحوه ثبت نام سهام عدالت 1401 و یا نام نویسی آن با کد ملی و گوشی از طریق سایت ثبت نام سهام عدالت www.samanese.ir (احتمالا در آینده) امکانپذیر است. زمان ثبت نام سهام عدالت با کد ملی و گوشی از سوی دولت اعلام خواهد شد.

بعد از اعلام این زمان، پر کردن مجدد فرم ثبت نام برای افرادی مانند کودکان و کارگران ضروری است.

با توجه به اهمیتی که طرح مجدد ثبت نام سهام عدالت دارد؛ راهنمای زمان نام نویسی، سایت و نحوه تکمیل فرم آن را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

اگر فردی را می‌شناسید که به دنبال آموزش نام نویسی در طرح جدید سهام عدالت ۱۴۰۱ است، این مطلب را با او به اشتراک بگذارید.

اخبار مهم سهام عدالت را از اپلیکیشن سیگنال دنبال کنید

زمان و مهلت ثبت نام سهام عدالت 1401


قبل از بررسی مهلت زمانی ثبت نام سهام عدالت باید به طرح ساماندهی آن اشاره کنیم. در این طرح بیان شد که ثبت نام سهام عدالت با کد ملی برای سه گروه بزرگ از سهام‌داران وجود دارد. بنابراین، تمامی افرادی که در مراحل قبل نتوانستند برای ثبت نام در دوره جدید سهام عدالت اقدام کنند، این امکان در این مرحله برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید
سود سهام عدالت
ثبت نام آنلاین در کارگزاری های بورس

آیا ثبت نام سهام عدالت حقیقت دارد؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که ثبت نام سهام عدالت 1401 برای افرادی که از این طرح بازمانده‌اند و در رده‌ی اقشار کم‌درآمد جامعه قرار دارند، وجود دارد. (با این حال، هنوز تاریخ دقیق ثبت نام جدید سهام عدالت از سوی دولت به طور رسمی اعلام نشده است.)

به محض اعلام این تاریخ، مطلب نام نویسی سهام عدالت را بروز رسانی می‌کنیم.

به طور کلی، افراد بازمانده بر این باور هستند که ثبت نام در دوره جدید سهام عدالت 1401 (با کد ملی و گوشی) احتمالا از خرداد ماه آغاز خواهد شد.

نام نویسی سهام عدالت برای کسانی که ثبت نام نکردند

همانطور که گفتیم، 3 دسته از افراد می‌توانند برای ثبت نام جدید سهام عدالت با کد ملی اقدام کنند. این 3 دسته به صورت زیر هستند:

 • اگر فرم سهام عدالت را تکمیل کرده‌اید، اما موفق به دریافت نشدید و ثبت نام ناقص کردید؛
 • در صورتی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستید، اما شناسایی نشدید یا موفق به نام نویسی مرحله اول سهام نشدید؛
 • اگر جزو دهک‌های درآمدی اول تا ششم هستید و در زمان نام نویسی نتوانستید موفق به ثبت نام جدید سهام عدالت شوید؛

سایت ثبت نام سهام عدالت با کد ملی


سایت ثبت نام سهام عدالت www.samanese.ir که با نام سامانه ثبت نام سهام عدالت 1401 هم شناخته می‌شود، جهت تسهیل فرآیند نام نویسی متقاضیان در نظر گرفته شده است. تنها مدرکی که برای نام نویسی سهام عدالت با گوشی نیاز دارید، با کد ملی است. چون هر فرد به ازای یک کد ملی می‌تواند نسبت به نام نویسی سهام عدالت اقدام کند!

با توجه به اینکه سایت نام نویسی سهام عدالت هنوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نشده است، پبش بینی می‌کنیم که نام نویسی دوره جدید سهام با کد ملی و گوشی در همین سامانه به نشانی اینترنتی samanese.ir انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
سامانه سهام عدالت

همچنین اگر قصد استعلام سهام عدالت در samanese.ir دارید، می‌توانید وارد این سامانه شوید.

فرم ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱ با کد ملی


همانطور که گفتیم، روش جدیدی برای ثبت نام سهام عدالت 1401 با کد ملی معرفی نشده و احتمالا شما همانند متقاضیان دیگر به دنبال این هستید که بدانید فرم نام نویسی سهام عدالت چیست. در ادامه، همین موضوع را به طور جامع بررسی کرده‌ایم.

پیشبینی می‌کنیم که برای تکمیل فرم در ثبت نام جدید سهام عدالت 1401 نیازی به مراجعه حضوری ندارید و تمامی مراحل آن را با ورود به samanese.ir می‌توانید انجام بدهید.

نحوه ثبت نام سهام عدالت


احتمالا برای نام نویسی جدید اعلام خواهد شد که به سامانه ثبت نام سهام عدالت که به نشانی اینترنتی www.samanese.ir اعلام کردیم، مراجعه کنید. (چون هنوز نحوه ثبت نام در اعلامیه‌ای رسمی منتشر نشده است.)

پیش نیاز لازم و ضروری متقاضیان دریافت سهام برای ثبت نام این است که از طریق سجام، کد بورسی خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی بورس اوراق بهادار دریافت کنند.

بعد از اعلام و شروع نام نویسی سهام عدالت، راهنمای تصویری آن را در همین مطلب ارائه می‌کنیم.

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱ با کد ملی


لازم است بدانید که طرح اعطای دوباره سهام عدالت با استفاده از کد ملی برای افراد واجد شرایط، فقط توسط مجلس به تصویب رسیده است. از حیث دیگر، اطلاعات دقیقی در رابطه با جزئیات آن مطرح نشده است که آن را بررسی کنیم. ولی با توجه به روند اجرا شده برای ثبت نام دوره اول سهام عدالت، پیش بینی می‌کنیم که طریقه نام نویسی در دوره جدید نیز همانند قبل باشد. یعنی شما با استفاده از کد ملی و گوشی، مشابه با روند دوره گذشته می‌توانید نام نویسی مجدد را انجام بدهید.

در کل، نام نویسی جدید یا ثبت نام جدید سهام عدالت برای 4 گروه مشخص از افراد واجد شرایط قابل انجام است. (این افراد با کد ملی می‌توانند نسبت به نام نویسی در سال 1401 اقدام کنند.)

توضیحات لازم در ادامه آورده شده است:

 1. افرادی که در دوره اول نام نویسی سهام عدالت موفق به تکمیل مراحل آن نشده‌اند. (از دلایل مختلف آن می‌توان به نبود زیر ساخت مناسب برای سیستم ثبت نام سهام عدالت اشاره کرد.)
 2. تمامی کسانی که عضو سازمان های حمایتی، مانند بهزیستی، کمیته امداد بوده‌اند و به دلایل متعددی، شناسایی نشده‌اند. (همچنین، افرادی که بعد از پایان مهلت ثبت نام سهام عدالت، عضو این سازمان ها شده‌اند، در این دسته قرار می‌گیرند.)
 3. فرزندان تازه متولد شده در سال 1401 که در زمان ثبت نام دوره اول سهام عدالت
 4. کلیه‌ی افرادی که جزو دهک‌های پایین از یک تا شش بوده و در زمان ثبت نام اولیه سهام عدالت، موفق به انجام این کار نشدند.

براساس مصوبه‌ی جدید مجلس، اگر جزو افراد یکی از 4 گروه فوق باشید، مجاز هستید تا برای شرکت و ثبت نام در دوره جدید سهام عدالت با استفاده از کد ملی و به صورت اینترنتی اقدام کنید.

به محض اعلام شرایط دقیق نحوه ثبت نام سهام عدالت با کد ملی، متن این بخش از مقاله را به روز رسانی می‌کنیم.

ثبت نام سهام عدالت با گوشی


با اعلام نام نویسی جدید، طریقه ثبت نام سهام عدالت با گوشی موبایل از طریق پلتفرم‌های مجازی انجام می‌شود و این کار به راحتی، امکان پذیر است. لذا متقاضیانی که دارای گوشی های موبایل هوشمند هستند، پس از ورود به مرورگر های اینترنتی می‌توانند، درخواست خود را برای اخذ این سهام در سامانه samanese.ir ثبت نمایند.

بعد از اطلاع از شرایط دقیق نحوه ثبت نام جدید سهام عدالت با گوشی، این بخش از مقاله بروز رسانی می‌شود.

سوالات متداول

نحوه ثبت نام سهام عدالت با کد ملی و گوشی چگونه است؟

برای ثبت نام و یا نام نویسی سهام عدالت با کد ملی و گوشی همراه خود می‌توانید به سامانه samanese.ir وارد شوید. با این حال، هنوز اعلامیه رسمی از سوی دولت برای نام نویسی اعلام نشده است.

برای ثبت نام جدید سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم؟

هنوز فرآیند دقیقی برای ثبت نام سهام عدالت ملی اعلام نشده است. برخی از سایت‌ها اینطور پیشبینی می‌کنند که نام نویسی سهام عدالت در سایت samanese.ir انجام می‌شود.

تاریخ دقیق نام نویسی سهام عدالت 1401 چیست؟

مهلت و تاریخ دقیق ثبت نام سهام عدالت 1401 در سال جدید هنوز اعلام نشده است. به محض اعلام رسمی، این تاریخ را اعلام می‌کنیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • معنی عدالت رو هم فهمیدیم آخه این چه جور عدالتی هست که یه سری دارند یه سری نه….!!! لااقل اسمشو عوض کنید اون هم تو کشوری که دم از عدالت وبرابری وغیره …….. می زند….!!

 • در فرم ثبت نام سهام عدالت گزینه شماره وسری شناسنامه که وارد میکنم خطا میزنه باید داده عددی باشه یعنی چه؟

  • سلام خسته نباشید ولی دولت اعلام کردن هیچ نیازی به ثبت نام سهام عدالت
   نیست آیا درست است یا نه،

  • سلام، من در دوره اول ثبت نام، بطور خودکار از سیستم حذف شدم و موفق به ثبت نام نشدم. پس از پرس و جو به ما گفتن که سیستم نفر پنجم خانواده را حذف میکند یعنی بیش از ۴ نفر از اعضای خانواده امکان ثبت نام ندارند،آیا این موضوع درست است؟ و آیا امکان ثبت نام مجدد برای من وجود دارد؟

  • سلام بنده که هیچ زمان ثبت نتونستم بکنم و بنظرم حق هر ایرانی هستش با کد ملیش توسط خود دولت ثبت نام اولیه اش انجام بشه یا اینکه اطلاع رسانی به موقع برای ثبت نام به کلیه مردم ارسال شود طی پیامک یا اطلاع رسانی دقیق تر

 • سهام عدالت کسی که سری اول گرفته سری دوم هم به حسابش میاد

 • سلام وقت بخیر خواستم بدونم که سهام عدالت شامل ما هم میشود چون تا حالا نه ثبت نامه کردیم

  • باسلام .درحال حاضرازسوی دولت زمان مشخصی برای ثبت نام سهام عدالت اعلام نشده است.

 • برای نوزادان ۱۴۰۱ هم اول باید سجام انجام بدیم؟
  و اینکه بچه متولد ۱۳۹۶ هم میتونه ثبت نام کنه ؟

   • سلام .به محض اینکه زمان ثبت نام سهام عدالت از سوی دولت اعلام شود، درسایت سیگنال اطلاع رسانی خواهدشد.

  • درودبرشما دوستان عزیز…
   بنده ورود کردم به مقاله استعلام سهام عدالت متاسفانه سایتی باز نشد…تقاضا
   استعلام سهام عدالت شخصیمو دارم….سپاسگذارم اگر راهنمائی بفرمائید🌹

 • من وخانواده ام برگه سهام راداریم ولی اسممان جزسهامداران نیست

 • با سلام و خسته نباشید من و خانواده ام برگ عضویت و سهام عدالت یک میلیون تومانی دارم ولی متاسفانه سود 500هزارتومانی واریز میشود علت را بفرمایید

 • سلام جا مانده سهام عدالت هستیم چه تاریخی سایت سهام عدالت برای ثبت نام جا ماندگان باز میشه؟؟

  • سلام پارسال ثبت نام کردم .ولی موفق به دریافت سهام نشدم دوبار میتونم ثبت نام‌کنم‌یا خیر از راهنمایی شما کمال تشکر دارم

 • با سلام و درود فراوان و خسته نباشید میخواستم بپرسم برای جاماندگان سهام عدالت شامل تمام افراد میشه؟

  • با سلام
   لطفا تا زمان اعلام جزئیات ثبت نام جدید سهام عدالت، صبور باشید.

  • سلام وقت بخیر
   فرزند دوم متولد 1394هست تاکنون فرصت ثبت نام نداشتیم چطور میتونم ثبت نام کنم؟

 • باسلام ما چندین سال پیش که سهام عدالت ثبت نام میشد ثبت نام کردیم حتی کدرهگیری هم بهمون دادنداما متاسفانه سهام عدالتی نداریم لطفا راهنماییمون کنید که چه کنیم

  • با سلام
   همانطور که در مقاله عنوان شده، هنوز تاریخ دقیق ثبت نام جدید سهام عدالت از سوی دولت اعلام نشده است. به محض اعلام این تاریخ، مطلب نام‌نویسی سهام عدالت را بروزرسانی می‌کنیم.

 • باسلام وعرض ادب لطفا راهنمایی کنید چطوری ازسامانه سهام عدالت در گوشی ثبت نام کنیم نوشته از طریق کد ملی ولی پیدا نمیکنیم از داخل سایت هم میریم جایی نمتونیم ثبت کنیم لطفا راهنمایی کنید با سپاس از مدیریت محترم وتمام دستندرکاران این سایت سپاس

  • با سلام
   همانطور که درمقاله عنوان شده، هنوز تاریخ دقیق ثبت نام جدید سهام عدالت از سوی دولت اعلام نشده است.

 • سلام بسیارعالی واقعابعضیهانمیتوانندحضوری ثبت نام کنندازطریق گوشی راحت میتوانندانجامش بدهندالبته برای همه جاماندگان بااین روش ثبت نام راحت شده باتشکرازعوامل

  • باسلام لطفابفرماییدجاماندگان سهام عدالت که بیمه تامین اجتماعی دارند چه کاربرای بکنند. ممنونم

  • تا به امروز هیچ سهام عدالتی دریافت نکردم ،کد سجا هم دارم ،شماره موبایل هم درست وارد شده

 • ایثارگر 12ماه و۱۶ روز جبهه دارم.ایا می توانم الان برای دریافت سهام عدالت اقدام کنم

 • با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما از شما خواهشمندم جهت ثبت نام افرادی که جامانده اند از سهام عدالت و افرادی که از اول برای دریافت این سهام بی اطلاع بودن واز ان تاریخ تا الان هیچگونه سهامی نداشته اند اطلاع رسانی کنین که ماها که حقمون ضایع شده وواقعا درحقمان کم لطفی شده بتونیم ثبت نام کنیم با تشکر

  • درود بر شما ما چند سال پیش ثبت نام سهام عدالت انجام دادیم و ثبت شد حتی چک های یک میلیون تومانی هم داریم وقتی پی گیر شدیم گفتن سهام شما ثبت نشده چکار باید بکنیم راهنمایی کنید لطفا

 • سلام راهنمایی بفرمایید من چطور ثبت نام کنم سهام عدالت را ممنون

  • با سلام
   جهت بررسی وضعیت سهام عدالت خود به سامانه سهام عدالت با آدرس sahamedelat.ir و یا درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه با آدرس ddn.csdiran.ir مراجعه کنید.

 • با سلام
  ما بچه مون 21 ماهشه ولی سهام عدالت نداره و ثبت نام نشده، برای ثبت نامش چکار باید کرد؟

  • با سلام
   درخصوص ثبت نام سهام عدالت در همین مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

  • ضمن عرض سلام
   شما می‌توانید با استفاده از کدملی خود وارد سامانه sahamedalat.ir شده و شماره شبایی که جهت دریافت سود اعلام کرده‌اید را مشاهده نمایید.

  • باعرض سلام بنده از اولش واسه سهام عدالت اقدام نکردم الان اومدم وارد سیستم ثبت نام شدم کد خواست میشه راهنمایی فرمایید کدی که میخواد رو چطوری‌وارد کنم؟ چون هیچ پیامکی مبنی بر کد یکبار مصرف نداد و بنده برنامه ر‌ نیمه رها کردم سپاسگذار میشم پاسخ منو بدهید

 • من ۱۷سال است زندانی هستم‌ سهام عدالت ندارم‌ چکار باید کنم

 • من دوره اول ثبت نام کردم ولی سهام عدالت برای من شامل نشده ودو فرزند دارم که سهام عدالت ندارن

 • سلام ، متاسفانه زمان ثبت نام اولیه ، اداره ما هیچ اقدامی نکرد ؛ و تا الان هم اصلا ثبت نام نکرده اند، چند بار هم اقدام کردم ولی جواب نگرفتم . کارمند کتابخانه های عمومی هستم و جزء حداقل بگیران هم هستم لذا استدعا دارد در صورت امکان راهنمایی فرمائید با تشکر

 • ثبت نام بنده از اوایل بامشکل برخورد کرد و بارها به اداره شهرستان مراجعه نمودم اما تا باحال درست نشده است

 • من می‌خوام سهام عدالت داشته باشم لطفاً سایت ثبت نام رو باز کنید

 • باسلام.من سهام عدالت ندارم میخوام ثبت نام کنم از دهک ها که گفته بودین من شامل هستم چکاربایدبکنم

 • من از اولش نگرفتم سهام رو من چیزی ندارم و سهام بهم تعلق میگیره

 • سلام.
  همسرم و پسرم سهام عدالت ندارن.چطوری براشون سهام عدالت ثبت نام کنم؟

  • سلام تابحال سهام عدالت ثبت نام نکردمو سودی هم دریافت نکردم، امکان ثبت نام برام وجود داره ممنونم

  • سلام من موفق به ثبت نام نشدم ایا الان میتونم ثبت نام کنه از طریق کافی نت میشه ثبت نام کرد ممنون

  • با سلام. من خانوداه هیچ کدام سهام عدالت نداریم واز خیلی ها که دارند ما واجب ترین که سهام رو داشته باشیم اگه مارو ثبت نام کنند این سودی که اینها چند ساله گرفتند وما بی بهره بودیم چی میشه ….این چه عدالتی هست

 • سلام ثبت نام سهام عدالت کی شروع میشود پیر شدیم پس کی شروع میشود پریدیم از انتظار

  • سلام.من واسه سهام عدالت ثبت نام نکردم.دوست دارم ثبت نام کنم ولی نمیدونم چجوری. میشه شما منو ثبت نام کنید؟ممنون میشم

   • با سلام
    درخصوص نحوه ثبت نام سهام عدالت در همین مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

  • برای ثبت نام سهام عدالت چکار کنم ، چندبار افدام کردم ولی نشد
   لطفا راهنمایی کنید