آموزش نحوه ثبت نام در سامانه رسام

آموزش نحوه ثبت نام در سامانه رسام

سرمایه‌گذاری در ترکیبی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری، با مبالغ کم یا زیاد، با ریسک‌پذیری بالا یا پایین، همان ویژگی خاصی است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری را از دیگر موقعیت‌های سرمایه‌گذاری مثل سپرده‌های بانکی، بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا و سکه و غیره جدا می‌کند.

بیش از 200 صندوق سرمایه‌گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند. این صندوق‌ها عموما با ریسک کم و متوسط، بازده بسیار بالاتری نسبت به سپرده‌‎های بانکی دارند.

برای ثبت نام و فعالیت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان از سامانه معاملات رسام استفاده کرد. سامانه معاملات رسام، با مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و تحت نظارت این سازمان، فرآیند مقایسه، انتخاب و سرمایه‌گذاری در بهترین صندوق‌ها را به صورت آنلاین فراهم کرده است و افراد به راحتی می‌توانند نسبت به صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود اقدام کنند.

در این مقاله قصد داریم تا ثبت نام در سامانه رسام را به‌صورت تصویری به شما آموزش دهیم:

سامانه سرمایه گذاری آنلاین رسام

گام اول

ابتدا وارد سایت https://www.irasam.ir شده و بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید:

گام اول ورود به سایت رسام

گام دوم

بر روی گزینه کاربر حقیقی کلیک کنید و وارد مرحله بعد ثبت نام شوید:

گام دوم ثبت نام در سامانه رسام

گام سوم

برای ادامه مراحل ثبت نام در سامانه رسام شما باید قبلا در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید. اگر قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده‌اید می‌توانید بر روی آموزش گام به گام احراز هویت غیر حضوری سجام با اپلیکیشن سیگنال کلیک کرده و در سامانه سجام ثبت نام کنید؛ اگر قبلا در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اید، تیک گزینه «عضو سامانه سجام هستم و احراز هویت شده‌ام» را بزنید، سپس بر روی گزینه ادامه کلیک کنید:

گام سوم ثبت نام در سامانه رسام

گام چهارم

در صورتی که قبلا در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید، اطلاعات شما از سامانه سجام دریافت خواهد شد پس شماره تلفن همراهی که با آن در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اید را در فیلد شماره تلفن همراه وارد کنید، سپس کد امنیتی موجود در تصویر را در فیلد کد امنیتی وارد کنید و دکمه تایید و ادامه را بزنید:

گام چهارم ثبت نام در سامانه رسام

گام پنجم

در مرحله بعد یک کد تایید به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. کد تایید، کد ملی و کد امنیتی موجود در تصویر را وارد و بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید:

گام پنجم ثبت نام در سامانه رسام

گام ششم

در این مرحله باید کدی که از سامانه سجام برای شما ارسال شده است را در فیلد کد تایید سجام وارد کنید، کد امنیتی را در فیلد مربوطه بنویسید و گزینه تایید و ادامه را انتخاب کنید:

گام ششم ثبت نام در سامانه رسام

گام هفتم

بعد از وارد کردن کد سجام، صفحه‌ای شامل شماره تلفن همراه، اطلاعات هویتی و اطلاعات ارتباطی و اطلاعات حساب بانکی شما نمایش داده خواهد شد. در قسمت پایین صفحه کد امنیتی را وارد و بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید.

گام هشتم

عنوان صفحه بعد، «احراز هویت (قرارداد)» است. در این صفحه، قرارداد شما با نماینده سرمایه‌گذار نشان داده می‌شود. با انتخاب تیک «اینجانب … (نام شما) قرارداد را قبول می‌کنم.» گزینه قرارداد بعدی فعال خواهد شد. بر روی آن کلیک کنید.

بعد از کلیک روی گزینه قرارداد بعدی، «تعهدنامه ارائه خدمات اینترنتی سامانه معاملات رسام» برای شما نمایش داده خواهد شد. با انتخاب تیک «اینجانب … (نام شما) قرارداد را قبول می‌کنم.» فیلد کد امنیتی ظاهر می‌شود. کد امنیتی را در فیلد مربوطه وارد کنید و گزینه تایید را بزنید.

گام نهم

بعد از انتخاب گزینه تایید، اطلاعات شما به‌صورت کامل و در قالب قرارداد نمایش داده شده و یک کد تایید امضای الکترونیکی به شماره تلفن همراه شما پیامک خواهد شد.

کد تایید امضای الکترونیکی و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه وارد کنید، تیک «اینجانب … (نام شما) قرارداد را قبول می‌کنم.» را بزنید و بر روی گزینه ثبت امضا الکترونیکی کلیک کنید:

گام آخر ثبت نام در سامانه رسام

گام آخر

ثبت نام شما با موفقیت صورت گرفته است. در آخرین مرحله ثبت نام اطلاعات نام کاربری و رمز عبور شما برای استفاده از سامانه رسام نمایش داده می‌شود. این اطلاعات به شماره تلفن همراه شما پیامک نیز خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
16 آذر 1400