ارز SLP چیست؟ آشنایی با یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی

ارز SLP چیست؟ آشنایی با یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی

ارز SLP یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی است. این بازی مبتنی بر کریپتو در سال‌های گذشته محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. قیمت ارز دیجیتال SLP در هفته‌های اخیر روندی کاهشی داشته است اما با توجه به روند رو به رشد بازی اکسی و افزایش علاقه کاربران به کسب درآمد از این پروژه، احتمال افزایش قیمت مجدد این توکن را نمی‌توان رد کرد.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دنیای کریپتو اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) است که قابلیت درآمدزایی به روش P2E را دارد. این بازی بر پایه شخصیت‌های کارتونی به نام اکسی طراحی شده است که به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند. کاربران با پیروزی در نبردها برنده جوایزی خواهند شد که به صورت رمزارزی توزیع می‌شوند.

شخصیت‌های مبارز بازی در قالب توکن‌های NFT توسعه داده شده‌اند. در نتیجه کاربر برای ورود به بازی باید در ابتدا چند توکن‌ NFT‌ خریداری کرده و سپس به طور روزانه به نبرد و مبارزه با سایر کاربران بپردازد.

بازی اکسی اینفینیتی در شبکه اتریوم توسعه داده شده است. اتریوم یکی از بهترین بسترها برای توسعه توکن‌های NFT محسوب می‌شود. این بازی در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در طی همچین چند سال توانست رشد بسیار خوبی داشته باشد.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

معرفی ارز دیجیتال SLP، توکن بومی بازی اکسی

ارز SLP یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی است. SLP مخفف عبارت Smooth Love Potion است. توکن اسموث لاو پوشن بر پایه استاندارد ERC-20 توسعه داده شده و موجودی آن نامحدود است.

ارز دیجیتال SLP را ترانگ نگوین (Trung Nguyen) توسعه داد. نگوین توسعه‌دهنده اصلی بازی اکسی اینفینیتی است. هدف اصلی از توسعه این توکن تعریف و توزیع جوایز در پروژه‌های مختلف، علی‌الاخصوص بازی‌های مبتنی بر بلاک چین است. کارمزد بسیار پایین تراکنش‌های SLP باعث شده تا این توکن به یکی از بهترین گزینه‌ها برای اعطای پاداش‌های کریپتویی تبدیل شود.

توکن SLP به طور مداوم تحت فرایند توکن‌سوزی قرار می‌گیرد. فرایند توکن‌سوزی برای کاهش حجم عرضه دارایی و به تبع آن افزایش قیمت انجام می‌شود. مقدار عرضه SLP به طور روزانه محدود است. از طرفی پس از تولید اکسی‌ها مقداری توکن SLP سوزانده شده تا حجم عرضه تا حدی کنترل شود.

ارز دیجیتال SLP چیست ؟

چگونه ارز SLP به دست آوریم؟

روش‌های مختلفی برای کسب این توکن وجود دارد. نبرد با سایر کاربران در مسابقات آرنا (Arena matches)، تکمیل ماموریت‌های روزانه (Daily quests) و مبارزه با هیولاها (Adventure mode) به شما امکان کسب ارز دیجیتال SLP را خواهد داد.

مبارزه در حالت آرنا

در این حالت کاربران با یکدیگر به نبرد می‌پردازند. پیروزی در این نبردها اصلی‌ترین راه برای دریافت توکن SLP است. بازیکنان در مسابقات آرنا بر اساس رتبه MMR رتبه‌بندی می‌شوند و برای هر مسابقه یک واحد انرژی صرف خواهند کرد. مقدار پاداش‌های اعطا شده متناسب با رتبه کاربر خواهد بود. هر چقدر رتبه MMR‌ بیشتر باشد، شانس دریافت توکن‌ نیز بیشتر خواهد بود. شرط حضور در این مسابقات و دریافت SLP برخورداری از رتبه ۸۰۰ یا بهتر MMR است.

در صورتی که انرژی کاربر برای شروع نبرد به پایان برسد می‌تواند مسابقات را ادامه دهد اما دیگر توکن اسموث لاو پوشن دریافت نخواهد کرد. ظرفیت انرژی هر کاربر تابعی از تعداد اکسی‌ها خواهد بود. بدین صورت که ۳ تا ۹ اکسی ۲۰ واحد انرژی را تامین می‌کند و ۱۰ تا ۱۹ اکسی می‌تواند ۴۰ واحد انرژی در اختیار کاربر قرار دهد. کاربرانی هم که بیش از ۲۰ واحد اکسی دارند ۶۰ واحد انرژی برای شرکت در مسابقات آرنا خواهند داشت.

مبارزه در حالت آرنا

ماموریت روزانه

کاربرانی که در ماموریت‌های روزانه بازی شرکت کرده و ۱۰ مرحله از حالت ماجراجویی را پشت سر بگذارنند، از شانس کسب ۲۵ واحد SLP برخوردار خواهند شد. در این حالت کاربر باید حداقل در ۵ نبرد آرنا پیروز شود.

مبارزه با هیولا در حالت ماجراجویی

گیمرها حالت تک نفره بازی اکسی را ماجراجویی می‌نامند. این حالت از بازی ۳۶ مرحله دارد که سختی مراحل به مرور افزایش می‌یابد. کاربرانی که از این طریق برای دریافت ارز SLP اقدام می‌کنند، شانس کسب ۵۰ واحد از این توکن را به طور روزانه خواهند داشت.

نحوه دریافت ارز SLP با رونین ولت

بعد از دریافت رمزارز SLP می‌توانید هر دو هفته یک بار دارایی خود را به کیف‌پول‌های دیجیتال منتقل کرده و آن را نقد کنید.
بدین منظور ابتدا باید وارد حساب کاربری بازی اکسی شوید و کیف پول رونین ولت (Ronin Wallet) را به آن متصل کنید. سپس روی گزینه Claim Tokens کلیک کرده و مقدار ارز SLP قابل برداشت را مشاهده کنید. حالا به کمک گزینه Claim SLP توکن‌ها را به رونین والت انتقال دهید.

نحوه دریافت ارز SLP با رونین ولت

برای فروش رمزارز SLP‌ نیز می‌توانید از رونینگ بریج (Roning Bridge) استفاده کره و دارایی را به متامسک (MetaMask) یا سایر ولت‌های اتریومی منتقل کنید. از طریق شبکه ران (RON network) نیز می‌توانید توکن‌های SLP را به ولت بایننس منتقل کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های کارمزد اتریوم (Gas) نباشید.
همچنین می‌توانید از طریق صرافی کاتانا توکن SLP را به دارایی‌های دیگر تبدیل کنید. صرافی کاتانا پلتفرم معاملاتی بازی اکسی اینفینتی محسوب می‌شود و امکان تبادل SPL با USDC، WETH و AXS را فراهم کرده است.

خرید و فروش ارز دیجیتال SLP

رمزارز SLP در صرافی‌های بسیار زیادی لیست شده و توسط پلتفرم‌ها و کیف‌پول‌های متعددی پشتیبانی می‌شود. این در حالی است که اکثر توکن‌های بازی‌های کریپتویی در صرافی‌ها یا کیف‌پول‌های معدودی پشتیبانی می‌شوند.
برای ذخیره یا خرید و فروش ارز SLP می‌توان از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری لجر (Ledger)، ترزور (Trezor) و سیف‌پل (Safe pal) استفاده کرد. همچنین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری اتمیک (Atomic)، اکسودوس (Exodus)، متامسک (MetaMask)، تراست ولت (TrustWallet) و کوینومی (Coinomi) اشاره کرد. صرافی‌های مشهوری مثل بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin)، اف‌تی‌ایکس (FTX) و اکی‌اکس (OKEx) نیز ارز SLP را لیست کرده‌اند.

خرید و فروش ارز دیجیتال SLP

قیمت ارز دیجیتال SLP از بهار ۲۰۲۱ روندی صعودی را آغار کرد و ظرف مدت کوتاهی افزایشی شگفت‌انگیز داشت. با این حال در ماه‌های اخیر نمودار قیمت این توکن روندی کاهشی داشته است و در حال حاضر با قیمتی کمتر از زمان عرضه معامله می‌شود.

جمع بندی

بازی اکسی اینفینیتی جزو بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های کریپتو محسوب می‌شود و ارز SLP به عنوان توکن بومی این بازی مورد توجه کاربران قرار گرفته است. گرچه نمودار قیمت SLP‌ افت و خیزهای زیادی داشته است اما با توجه به قابلیت‌های گسترده و هزینه پایین کارمزد، به نظر می‌رسد فرصت برای رشد دوباره این رمزارز فراهم شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

سوالات متداول

ارز SLP چیست؟

SLP یکی از توکن‌های بومی بازی اکسی اینفینی است که برای اهدای جوایز به کار می‌رود.

از چه روش‌هایی می‌توان ارز دیجیتال SLP به دست آورد؟

با انجام ماموریت‌های روزانه، طی کردن مراحل ماجراجویی و نبردهای آرنا می‌توان ارز SLP به دست آورد.

چگونه می‌توان توکن SLP را نقد کرد؟

به کمک رونین ولت می‌توان این توکن را به کیف‌پول‌های اتریومی منتقل کرد. همچنین امکان انتقال SLP به کیف‌پول بایننس به کمک شبکه ران میسر است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *