دانلود اپلیکیشن

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

صرافی بایننس در سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شد، اما خیلی سریع رشد کرد و رقبای خود را پشت سر گذاشت. حجم معاملات روزانه بایننس به طور میانگین به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار می‌رسد که این یعنی نقدشوندگی و تعداد خریداران و فروشندگان در این صرافی به شدت بالاست. Binance هم اکنون بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست که کاربران از سراسر جهان می‌توانند در آن به معامله ارزهای دیجیتال بپردازند. علاوه بر امکان معامله در و‌ب سایت بایننس، این صرافی هم برای موبایل و هم برای کامپیوترهای شخصی نرم‌افزار مخصوص دارد که ترید را برای همه کاربران با هر شرایطی آسان می‌کند. در این مقاله به آموزش چگونگی ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس خواهیم پرداخت و جزییات آن را به صورت کاملاً تصویری و گام به گام شرح می‌دهیم.

آموزش پلتفرم معاملاتی بایننس (حالت پیشرفته)

پس از باز کردن حساب در بایننس جهت انجام معامله در این پلتفرم نیاز است که ابتدا تمام قسمت های آن بررسی گردد که در ادامه به آن پرداخته ایم. در مرحله اول مطابق تصویر زیر در صفحه اصلی وب سایت بایننس بر روی منوی “Spot” و سپس “Advanced” کلیک کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

در صفحه اصلی این پلتفرم چند قسمت اصلی وجود دارد که عبارتند از:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 1. نمودار (Chart Panel)
 2. لیست سفارشات بازار (Order Book)
 3. انجام معاملات (Place Order)
 4. دارایی ها (Assets)
 5. سفارشات کاربر (Orders)
 6. جفت ارزها (Pairs)
 7. اطلاعات ارز (Currency Details)
 8. اطلاعات تغییرات قیمتی ارز

نمودار (Chart Panel)


این بخش دارای گزینه های متعددی جهت ارائه اطلاعات کامل نموداری به کاربر است. در پایین نمودار حجم خریداران و فروشندگان به صورت میله ای نمایش داده شده است. در بالا سمت چپ نمودار انواع تایم فریم های معاملاتی از تایم 1 دقیقه تا ماهانه فراهم گردیده است که با توجه با استراتژی معاملاتی کاربر میتواند مورد استفاده قرار گیرد. در بالا سمت راست نمودار سه زبانه Original, Trading View و Depth وجود دارد که به اختصار توضیحاتی در رابطه با آنها ارائه می دهیم.

 • Original : در این جا بصورت پیش فرض نمودار شمعی به همراه سه اندیکاتور میانگین متحرک با دوره های 7، 25 و 99 را به شما ارائه میکند.
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 • Trading View : در این قسمت دقیقا امکانات نرم افزار تحلیل نمودار تریدینگ ویو آورده شده است که به کاربر این اجازه را میدهد تا از ابزارهای ترسیمی و انواع اندیکاتورها به راحتی استفاده کند. برای اضافه کردن اندیکاتور روی نمودار ابتدا روی صفحه کلیک راست کنید. سپس گزینه “Insert indicator” را بزنید.
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 • Depth : در این قسمت شما میتوانید تقابل حجمی خریداران و فروشندگان را بصورت لحظه ای روی نمودار مشاهده کنید که گزینه مطلوبی به جهت تصمیم گیری در معاملات و بررسی روند افزایشی یا کاهشی بازار می باشد.
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

لیست سفارشات (Order Book)


در این بخش شما میتوانید لیست سفارش های قرارداده شده در بازار بوسیله دیگرکاربران را بصورت لحظه ای تماشا کنید. معاملات لحظه ای سنگین بصورت هایلایت سبز و قرمز به ترتیب در بخش فروش ها و خریدها دیده میشود. به کمک این بخش میتوانید جو روانی حاکم بر بازار و غلبه فروشندگان و یا خریداران در مورد ارز مورد نظر خود را بدانید و بر مبنای آن تصمیم گیری کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

انجام معاملات (Place Order)


این قسمت مهمترین بخش در بایننس میباشد و بخاطر اینکه نوع سفارشارت در بایننس به صورت یکطرفه میباشد شما فقط میتوانید یک ارز را خریداری نمایید و در قیمت بالاتر بفروشید و یا در صورت اینکه پیش بینی میکنید ارز مورد نظر دچار افت ارزش خواهد شد میتوانید آن را بفروشید و معاملات فروش سودی نخواهند داشت. اینجا شما میتوانید بصورت لحظه ای انواع سفارشات خرید یا فروش ارز مورد نظر خود را قرار دهید. برای انجام معاملات خرید و فروش روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز کاربر طراحی شده اند. در اینجا به اختصار انواع روشهای خرید و فروش را برایتان شرح میدهیم:

 • معاملات به روش مستقیم در لحظه (Market Order) : در این روش معامله در قیمت همان لحظه باز میگردد و با این روش میتوانید معاملات خود را انجام دهید.
 • معاملات Limit Order : سفارش لیمیت سفارشی است که در یک قیمت خاص ثبت می‌کنید و زمانی که قیمت‌ها به قیمت مورد نظر شما برسند، تکمیل می‌شود. مثلا فرض کنید قیمت فعلی اتریوم 150 دلار است اما شما طبق تحلیل خود پیش‌بینی می‌کنید که ریپل سقوط می‌کند و می‌خواهید آن را در 140 دلار بخرید، بنابراین می‌توانید یک سفارش لیمیت با قیمت 140 دلار ثبت کنید تا زمانی که قیمت به آن نقطه رسید، سفارش شما تکمیل شود. حتی برعکس این قضیه هم امکان پذیر است یعنی شما میخواهید بطور مثال دارایی اتریوم خود را در قیمت موردنظر (بطور مثال 160 دلار) دریک عدد بالاتر بفروش برسانید.
 • معاملات Stop Limit : در سفارش استاپ لیمیت به سیستم می‌گویید وقتی قیمت به رقم مثلا 100 دلار رسید، سفارش فروشی با رقم 98 دلار برای من ثبت کن ! با این نوع سفارش می‌توانید حتی وقتی حضور ندارید، خرید و فروش را انجام دهید. تریدرها از این نوع سفارش برای توقف ضرر استفاده می‌کنند. مثلا فرض کنید قیمت اتریوم (ETH) معادل 170 دلار است و این حمایت اصلی اتریوم است. شما می‌توانید سفارشی ثبت کنید تا اگر قیمت به 169 دلار رسید (Stop)، سفارش فروشی با قیمت 168 دلار برای شما ثبت کند (Limit) تا از ضرر بیشتر جلوگیری به عمل آید.
 • معاملات OCO : در این روش شما معاملات دو جانبه خواهید داشت. بطور مثال شما 1000 دلار دارید و میخواهید پس از شکست یک خط روند معاملات خرید خود را انجام دهید. فرض کنید شکل زیر نمودار بیت کوین به تتر (BTC/USDT) است. در الگوی زیر شما میخواهید در صورت شکست خط مقاومت بالایی بیت کوین بخرید و در صورت شکست از کف موجودی از قبل بیت کوین خود را بفروشید تا دچار ضرر نشوید و بتوانید با رصد نمودار در قیمت های پایین تر دوباره خرید کنید. در این صورت هر کدام از معامله ها فعال شود دیگری حذف خواهد شد. این یکی از ویژگی های فوق العاده پلتفرم بایننس است که امکان ویژه ای به کاربر میدهد و بسیار سودمند است.
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

دارایی ها (Assets)


در این پنجره میزان دارایی شما در حساب بایننس بر حسب جفت ارزی که انتخاب کرده اید نمایش داده میشود. بطور مثال اگه روی نمودار جفت ارز بیت کوین به تتر باشید، میزان دارایی شما بر اساس تتر و بیت کوین نمایش داده میشود. در اینجا چهار گزینۀ Open Orders, Order History, Trade History و Fund وجود دارد که هر کدام در زیر تعریف شده اند:

 • پنجره سفارشات در حال انجام (Orders) : گزینه اول Open Orders مربوط به سفارشات باز شما میباشد که در حال انجام است.
 • پنجره Order History : در این قسمت تمام سفارشات باز و معاملات کنسل شده و همچنین معاملات فعال نشده نمایش داده میشوند.
 • پنجره Trade History : فقط معاملات کامل شده شما نمایش داده میشود؛ چه مربوط به خرید ارز باشد چه فروش تفاوتی ندارد.
 • پنجره Funds : فاکتورهایی از قبیل دارایی شما به تفکیک ارزهایی که موجود دارید، کل موجودی آزاد شما، کل موجودی درگیر معاملات باز و همچنین مبلغ کل موجودی بر حسب بیت کوین را به شما نشان میدهد.
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

پنجره جفت ارزها (Pairs)


در اینجا شما میتوانید انواع ارزهای فیات کشورهای مختلف، ارزهای معامله شونده با بایننس کوین (BNB)، انواع آلت کوین ها و مارجین ها را بصورت لیست دلخواه با زدن دکمه ستاره کنار هر جفت ارز انتخاب کرده و در لیست Favorites یا همان لیست علاقه مندی خود بصورت یکجا داشته باشید و به معامله بپردازدید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات ارز


در این بخش شما میتوانید اطلاعات ارز رمزپایه مورد نظر از جمله حجم مبادلات بر حسب دلار (در اینجا اکنون 173 میلیارد دلار است) و مقدار کل بیت کوین در گردش و کل بیت کوین هایی که قرار است تولید شوند را مشاهده نمایید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات تغییرات قیمت ارز


همانطور که میبینید این قسمت در بالا سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد و اطلاعات مفیدی درباره اتفاقات و تغییرات قیمت ارز مورد نظر شما در 24 ساعت گذشته در اختیارتان قرار میدهد.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
تحلیل های ارائه شده در این وب سایت صرفاً نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از تحلیل و آموزش های موجود بر عهده کاربران محترم میباشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • عالی بود! ممنون.

 • روح الله گلزار

  سلام وقت بخیر چطور میشه ارز zilliqa خرید کنیم وبرنامه نصب کنیم

  • کارشناس ارز دیجیتال

   با سلام
   در حال حاضر برخی از سایتهای ایرانی وجود دارند که امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال را فراهم می‌کنند و می‌توانید نام این ارز دیجیتال را در اینترنت جستجو کنید و از سایتهای مورد نظر خرید خود را انجام دهید. اما لازم به ذکر است با توجه به اینکه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران تحت نظارت نهاد رسمی صورت نمی‌گیرد، مسئولیت هر گونه خرید یا فروش از سایتهای داخلی بر عهده خود شما خواهد بود.
   به عنوان گزینه دوم می‌توانید از کیف پولهایی که امکان مبادله ارزهای دیجیتال را فراهم می‌سازند مانند اتمیک ولت استفاده کنید.
   و در نهایت گزینه نهایی استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از کشور خواهد بود. که عمده صرافی‌های معتبر دنیا از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. در این مورد نیز توجه فرمایید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال از پلتفرمهای خارج از کشور نیز مشکلاتی را دارد که در صورتی که به این بازار اشراف ندارید، این گزینه نیز توصیه نمی‌شود.

 • محمدوجدانی

  عالی بزرگواران درودبرشما

 • پوریا نادری

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب خوبتون
  به نظر شما برای کسی که تازه میخواد واردِ این کسب و کار بشه ، سایت ها و صرافی های ارز دیجیتالی داخلی بهتره یا خراجی مثل همین بایننس
  و یه سوال دیگه آیا با توجه به اینکه مدتی پیش خودِ بایننس اعلام کرده که تمایلی به کار با کشورهای تحت تحریم نداره و خودتون هم تو این مقاله نوشتین که ریسکِ بن شدن ایرانیا بالاست ، آیا بایننس بستر مناسب و امنی برای ترید و درامدزایی برای ما ایرانیا هست؟
  در صورت مثبت بودن آیا خرید vps امنیت کسب و کارمون رو به خطر نمیندازه ؟
  ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدید

  • کارشناس ارز دیجیتال

   قطعا برای کار با صرافی‌های خارجی همیشه خطر بن شدن وجود دارد. گزینه‌های مانند استفاده از vps به شما کمک خواهد کرد اما با توجه به قوانین KYC و AML اتحادیه اروپا و امریکا، در هر زمانی احتمال اینکه نیاز به احراز هویت داشته باشید، حتی با وجود وی پی اس هم امکان پذیر است. لذا تا جایی که می‌توانید زمانی که در حال ترید نیستید، ارز دیجیتال خود را به کیف پولتان منتقل کنید.
   اگرچه پلتفرمهای ایرانی به نسبت صرافی های خارج از کشور مطمئن تر هستند اما با توجه به اینکه با توجه به اینکه هیچ نهاد رسمی ترید ارزهای دیجیتال در ایران را تایید نکرده است، مسئولیت کار با این سایتها بر عهده خود شماست.

 • عالی
  مرسی

 • تقی خاشعی فردیان

  دروددروددددد

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم امکانش هست به جای استفاده از vps از فیلتر شکن هایی که روی یک سرور خاص هستن و تغیر نمی کنن برای ورود به بایننس استفاده کنیم؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام، ممنون
   وقتتون بخیر
   این موضوع می‌تونه برای فعالیت شما کافی باشه اما به این نکته توجه کنید که تمام کارهایی که انجام میشه فقط برای کاهش ریسک هست و هیچ راه صد درصدی برای اینکه به طور قطع صرافی های خارج از کشور نسبت به حساب شما مشکوک نشوند وجود ندارد.

 • سلام..
  1-میشه یه کیف پول معتبر برای بیتکوین معرفی کنید که فیلتر نباشن.
  2- و میخام بگم کیف پول بلاک چین خوب هست یا خیر؟؟؟؟

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   کیف پولهای ایرانی از جمله کیف پولهایی هستن که فیلتر نیستن.
   در مورد فیلتر بودن کیف پولها اگرچه ممکنه در آینده برای کاربران مشکل به وجود بیاد، اما تا به حال مشکلی وجود نداشته و خود ساپورت این کیف پولها حتی به شما فیلترشکنهایی رو برای کار با کیف پولتون معرفی میکنن

 • داریوش هدایی

  سلام باور بفرمائید خواندن مباحث ارزهای دیجیتال گیج کننده س خلاصه و مفید لطف کنید کمکم کنید رمز بیت کوین وQRکد آنرا دارم روش فروش ویا تبدیل به ریال رو کمکم کنید بسیار ممنون میشم بصورتvipتشکر خواهم کرد‌

  • کارشناس ارز دیجیتال

   سلام دوست عزیز
   همراهی شما برای ما تشکر وی آی پی محسوب میشه.
   رمزی که در اختیار دارید مربوط به یکی از کیف پولهای ارزهای دیجتالی محسوب میشه. اون کیف پول رو باز کنید. برای نحوه نصب و باز کردن کیف پول از لینک زیر استفاده کنید:
   لینک 1
   بعد میتونید ارز دیجیتال خودتون رو مشاهده کنید.
   حالا توی اینترنت دنبال سایتهایی بگردید که خرید و فروش بیت کوین انجام میدن. این نکته رو خدمت شما باید بگیم که ما نمی تونیم اعتبار هیچ کدام از این سایتها رو تایید یا رد کنیم و مسئولیت اعتبار سنجی این سایتها بر عهده خود شما خواهد بود. بعد از ورود به سایت مورد نظرتون، بخشی برای ارز دیجیتال بیت کوین وجود داره که قسمت برداشت رو اگه بزنید آدرس بیت کوین حسابتون در اون سایت در اختیارتون قرار میگیره. این آدرس رو کپی کنید و وارد کیف پولتون بشید:
   وارد قسمت بیت کوین بشید و گزینه Send رو بزنید.
   اونجا مشابه پرداخت اینترنتی می‌تونید آدرس حساب طرف مقابلتون و مقدار بیت کوینی که می‌خواهید بفروشید رو وارد کنید.
   عمده این سایتها، بخش پشتیبانی دارند که احتمالا به شما در این فرآیند کمک خواهند کرد.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
21 مرداد 1399