10 ارز دیجیتال برتر + تحلیل و نمودار قیمت

10 ارز دیجیتال برتر + تحلیل و نمودار قیمت

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

اگرچه بازارهای جهانی مانع از رشد قیمت بیت کوین شده‌اند اما خریداران تسلیم نشدند و اجازه بازگشت قیمت به کف قیمتی ماه ژوئن را ندادند. آمارهای اقتصادی منتشر شده در مورد اشتغال در امریکا راه را برای افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر هموارتر کرد. بازار سهام امریکا نیز به این خبر واکنش نشان داد و شاهد افت قیمت در این بازار بودیم. شاخص نزدک به کمترین مقدار خود از سپتامبر 2020 رسید.

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر
نقشه بازار ارزهای دیجیتال

تمامی نگاه‌ها در بازارارهای مالی به گزارش CPI روز پنجشنبه جلب شده است. این آمار می‌تواند در تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در جلسه ماه نوامبر اثرگذار باشد.

با توجه به برداشت مارکت نسبت به داده‌های منتشر شده می‌توانیم شاهد واکنش سرمایه‌گذاران نسبت به آمارهای روز پنجشنبه باشیم. نکته مثبت در مورد بیت کوین این است که هنوز این ارز دیجیتال با کف قیمتی خود در ماه ژوئن فاصله دارد و در کوتاه مدت نسبت به شاخص‌های نزدک و S&P500 عملکرد بهتری داشته است.

مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال به تومان در اپلیکیشن سیگنال

شروع نشانه‌ای مثبت، هرچند ضعیف می‌تواند باعث رشد قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار شود. برای بررسی این موضوع بیایید نمودار قیمت 10 ارز برتر را بررسی کنیم.

بیت‌ کوین (BTC)

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار تحلیل بیت کوین
 • قیمت بیت کوین به تومان (20 مهر ماه): 633.37 میلیون تومان

بیت کوین، اولین گزینه در میان 10 ارز برتر مارکت، در هفتم اکتبر میانگین نمایی 20 روزه خود را به سمت پایین شکست و در ادامه نیز نتوانست به بالای آن بازگردد. فروشنده‌ها در تلاشند تا با رساندن قیمت به پایین خط روند نزولی، قدرت خود را در بازار تثبیت کنند. در صورتی که موفق شوند، امکان ریزش قیمت تا 18100 دلار در گام اول و 17600 دلار در گام بعدی را خواهیم داشت. خریداران تلاش می‌کنند تا از نواحی حمایتی استاتیک یاد شده دفاع کنند چرا که از دست رفتن حمایت 17600 دلار، ریزش قیمت تا 15 هزار دلار را در پی دارد.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت از ناحیه خط روند صعودی بازگردد، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین‌های قیمتی برسانند. در صورت عبور قیمت از این نواحی مقاومتی، افزایش قیمت تا 22800 دلار را خواهیم داشت.

اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال اتریوم در تلاش برای عبور از سد مقاومت EMA-20 است. این موضوع نشان می‌دهد که فروشنده‌ها از هر افزایش قیمتی برای خروج از بازار استفاده می‌کنند و در تلاشند تا قیمت را به کمتر از محدوده حمایتی 1200 دلار برسانند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار تحلیل اتریوم
 • قیمت اتریوم به تومان (20 مهر ماه): 42.97 میلیون تومان

شیب نزولی EMA-20 و قرارگیری RSI در محدوده منفی نشان می‌دهد که فروشنده‌ها دست بالاتر را در بازار در اختیار دارند. در صورتی که قیمت به کمتر از 1200 دلار برسد، شدت فروش افزایش می‌یابد و ریزش قیمت تا خط روند نزولی پیش رو ادامه خواهد داشت.

بر خلاف تحلیل صورت گرفته، در صورتی که قیمت اتریوم از سد مقاومت EMA-20 عبور کند، افزایش قیمت تا 1400 دلار ادامه خواهد داشت. در ادامه خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای کانال نزولی برسانند و اتمام روند نزولی در بازار را اعلام کنند.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در طول روزهای گذشته در محدوده 258 دلار تا 300 دلار نوسان داشته است. از دست رفتن حمایت میانگین‌های قیمتی در هشتم اکتبر احتمال کاهش قیمت تا 258 دلار را افزایش می‌دهد.

تحلیل قیمت بایننس کوین
نمودار تحلیل بایننس کوین
 • قیمت بایننس کوین به تومان (20 مهر ماه): 8.97 میلیون تومان

در صورتی که قیمت از محدوده 258 با افزایش تقاضا در بازار مواجه شود، نوسان قیمت در روزهای آتی نیز ادامه خواهد یافت. اما به این نکته توجه داشته باشید که هرچقدر مدت زمان قرارگیری قیمت در کانال رنج طولانی‌تر شود، شکست تبعی آن سنگین‌تر و شارپ‌تر خواهد بود.

رالی بعدی قیمت پس از شکست یکی از سطوح 258 دلار به پایین یا 300 دلار به بالا آغاز می‌شود. در حال حاضر تشخیص این موضوع که کانال رنج فعلی به کدام سمت شکسته می‌شود کار دشواری است بنابراین بهتر است صبر کنیم و با عبور قیمت از هر کدام از سطوح یاد شده، در مورد نحوه سرمایه‌گذاری در بازار تصمیم گرفته شود.

در صورتی که قیمت حمایت 258 دلار را از دست بدهد، ریزش قیمت تا 216 دلار ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر، عبور از سد مقاومت 300 دلار، هدف 342 دلاری را فعال می‌سازد.

تحلیل‌های درخواستی خود را در کانال تلگرام سیگنال ارز دیجیتال مشاهده کنید

ریپل (XRP)

خریداران در تلاش بودند تا قیمت ارز دیجیتال ریپل را به بالای محدوده مقاومتی 0.56 دلار برسانند اما فروشندگان اجازه این کار را به آن‌ها ندادند. آن‌ها در تلاشند تا قیمت را به محدوده EMA-20 (0.47 دلار) برسانند.

تحلیل قیمت ریپل
نمودار تحلیل ریپل
 • قیمت ریپل به تومان (20 مهر ماه): 16.24هزار تومان

در صورتی که خریداران بتوانند دست بالاتر را در بازار در اختیار بگیرند، مجبور خواهند شد تا با رسیدن قیمت به EMA-20 خرید خود در بازار را افزایش دهند. در صورتی که قیمت با قدرت در این ناحیه حمایت شود، احتمال شکست مقاومت 0.56 دلار افزایش می‌یابد. عبور از این مقاومت، افزایش قیمت تا 0.66 دلار را به دنبال دارد.

اگر قیمت حمایت EMA-20 را از دست بدهد، نگاه صعودی نسبت به آینده کوتاه مدت قیمت ریپل نقض می‌شود و ریزش قیمت تا 0.41 دلار را خواهیم داشت. انتظار می‌رود با رسیدن قیمت به این ناحیه تقاضای خرید مجددا در بازار افزایش یابد و شاهد نوسان قیمت در محدوده 0.41 دلار تا 0.56 دلار در روزهای آتی باشیم.

کاردانو (ADA)

ارز دیجیتال کاردانو در محدوده قیمتی 0.4 دلار در حال نوسان است. در دو ریزش قبلی قیمت این ناحیه حمایتی حفظ شده است. بنابراین انتظار می‌رود خریداران بار دیگر از این ناحیه حمایتی دفاع کنند.

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر
نمودار تحلیل کاردانو
 • قیمت کاردانو به تومان (20 مهر ماه): 12.98 هزار تومان

هر افزایش قیمتی با فشار فروش در EMA-20 (0.43 دلار) و SMA-50 (0.45 دلار) مواجه خواهد شد. برای تغییر شرایط بازار خریداران می‌بایست از سد مقاومت‌های یاد شده عبور کنند.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت حمایت 0.4 دلار را از دست بدهد، روند نزولی دیگری در بازار شکل خواهد گرفت که هدف 0.33 دلار را برای قیمت ترسیم می‌کند.

سولانا (SOL)

سولانا در طول چند روز گذشته در محدوده 31.65 تا 35.5 دلار نوسان داشته است. مسطح شدن میانگین‌های قیمتی و قرارگیری RSI در محدوده میانی نشان‌دهنده تعادل میان خریداران و فروشنده‌ها در بازار است.

تحلیل 10 ارز برتر
نمودار تحلیل سولانا
 • قیمت سولانا به تومان (20 مهر ماه): 1.03 میلیون تومان

عبور قیمت از سد مقاومت 35.5 دلار می‌تواند اولین نشانه بازگشت قدرت خریداران به بازار باشد. پس از عبور از این مقاومت، تارگت پیش روی قیمت 39 دلار خواهد بود. قیمت ماه گذشته نتوانست از سد این ناحیه مقاومتی عبور کند و شاهد افزایش عرضه در بازار در این ناحیه بودیم. بنابراین انتظار می‌رود بار دیگر با رسیدن قیمت به 39 دلار فشار فروش در بازار افزایش یابد.

از سوی دیگر انتظار می‌رود سولانای 31.5 دلار تا 30 دلاری خریدران بسیاری را جذب کند. اما در صورت از دست رفتن محدوده حمایتی یابد شده، ریزش قیمت تا 26 دلار ناگزیر خواهد بود.

دوج‌ کوین (DOGE)

ارز دیجیتال دوج کوین در هشتم اکتبر حمایت EMA-20 را از دست داد و در ادامه خریداران نتوانستند حمایت SMA-50 (0.06 دلار) را در نهم اکتبر حفظ کنند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار تحلیل دوج‌ کوین
 • قیمت دوج‌کوین به تومان (20 مهر ماه): 1.98 هزار تومان

در دهم اکتبر، فشار فروش در بازار افزایش یافت و فروشنده‌ها در حال حاضر در تلاشند تا قیمت را به کمتر از 0.06 دلار برسانند. با توجه به اینکه این ناحیه حمایتی در 19 سپتامبر و 21 سپتامبر حفظ شد، انتظار می‌رود بار دیگر با رسیدن قیمت به این ناحیه، تقاضای خرید در بازار افزایش یابد.

در صورتی که قیمت از ناحیه حمایتی فعلی افزایش یابد، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به محدوده 0.07 دلار برسانند. در ادامه انتظار می‌رود قیمت در طول چند روز میان 0.05 دلار و 0.07 دلار نوسان داشته باشد.

پولکادات (DOT)

ارز دیجیتال پولکادات در طول چند روز گذشته در محدوده 6 دلار تا 6.64 دلار نوسان داشته است. فروشنده‌ها تلاش می‌کنند تا مانع از عبور قیمت از سد 6.64 دلار شوند.

تحلیل 10 ارز برتر + نمودار قیمت
نمودار تحلیل پولکادات
 • قیمت پولکادات به تومان (20 مهر ماه): 205.33 هزار تومان

در صورتی که پولکادات حمایت6.25 دلار را از دست بدهد، ریزش قیمت تا 6 دلار در گام اول و 5.36 دلار در گام بعدی ادامه خواهد داشت.

در صورتی که خریداران بخواهند دید نزولی در بازار را از بین ببرند می‌بایست از سد به بالای SMA-50 (6.58 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، تارگت بعدی 8 دلار خواهد بود.

ماتیک (MATIC)

ارز دیجیتال پالیگان (ماتیک) با رسیدن قیمت به محدوده خط روند نزولی با افزایش فشار فروش در بازار مواجه شد اما فروشنده‌ها نتوانستند قیمت را به کمتر از میانگین‌های قیمتی برسانند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران در تلاشند تا در محدوده‌های پایین‌تر به خرید اقدام کنند.

تحلیل 10 ارز برتر + نمودار قیمت
نمودار تحلیل ماتیک
 • قیمت ماتیک به تومان (20 مهر ماه): 26.33 هزار تومان

برای تغییر روند در کوتاه مدت، ارز دیجیتال ماتیک می‌بایست از سد خط روند نزولی پیش روی خود عبور کند. در صورت وقوع، افزایش قیمت تا 0.94 دلار را داریم و در این محدوده انتظار می‌رود که بار دیگر فشار فروش در بازار افزایش یابد.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت از ناحیه فعلی با فشار فروش مواجه شود و افت کند، حمایت میانگین‌های قیمتی از دست خواهد رفت و ریزش قیمت تا 0.75 دلار ادامه خواهد یافت.

شیبا اینو (SHIB)

ارز دیجیتال شیبا اینو در ششم اکتبر حمایت EMA-20 ( 0.000011 دلار) را از دست داد. در ادامه خریداران در نهم و دهم اکتبر در تلاش برای بازگشت قیمت به بالای این ناحیه بودند اما در این امر ناکام ماندند.

نمودار قیمت شیبا اینو
نمودار شیبا اینو
 • قیمت شیبا اینو به تومان (20 مهر ماه): 0.34 تومان

ارز دیجیتال شیبا اینو در طول روزهای گذشته از محدوده حمایتی 0.000010 تا 0.000011 دلار با افزایش تقاضای خرید مواجه شده است. در صورتی که قیمت از ناحیه افزایش یابد، احتمال عبور از سد میانگین‌های قیمتی زیاد خواهد شد. عبور از سد SMA-50 (0.000012 دلار) نشان می‌دهد که روند صعودی دیگری در بازار در راه خواهد بود. اولین هدف پیش رو نیز محدوده 0.000014 دلار است.

بعید به نظر می‌رسد که فروشنده‌ها بتوانند قیمت را به کمتر از 0.00001 دلار برسانند اما در صورت موفقیت، ریزش قیمت تا 0.000007 دلار ادامه می‌یابد.

آیا الان زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟

بر اساس تحلیل صورت گرفته، کماکان می‌بایست با احتیاط در بازار عمل کنید. مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه جزء نکات بسیار مهم در مورد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزهاست و هیچ وقت تمامی تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید.

تحلیل صورت گرفته برای چه مدت اعتبار دارد؟

تحلیل‌های ارائه شده هفتگی هستند و استفاده از آن‌ها برای خرید و فروش میان مدت و بلند مدت کاربردی ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به سیگنال مراجعه نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام اگر بخواهم وارد بازار دیجیتال برای خرید وفروش شوم نمیتونم وارد شوم برنامه سیگنال هم وجود داره لطفا راهنمایی فرمایید ممنون

  • وارد نشو غمار کن بهتر از این خونه خراب کن هست . خیلیا باختن و. ارزو میکنن مثل شما هنوز ندونن چکارکنن و چی هست

   • یک ساا باید آموزش وقت و پول هزینه کنی تا وارد بشی

 • سلام، خسته نباشید ب گروه سیگنال، ببخشید گوینده اخبار ، خانمی ک اخبار و از روی برگه میخونه، درست کلمات رو ادا نمیکنه ، کویی اطلاعاتی درباره ارزها و کلمات و مفاهیم با تلفظ درست رو گویا نداره، لطفا کمکش کنید تا با صدای خوبی ک داره بتونه تو این کار موفق عمل کنه ، ممنون

 • سلام خسته نباشید بسیار عالی وتحلیلهای ارزنده ومتفاوت وساده به قولی همه پسند یک پیشنهاد که یک فاصله زمانی تحلیل هایتان را کمتر حداقل کنیداگه ممکن هر 24 ساعت خبرهای جدید را برسی چون بعضی مواقع تحلیلها با وضیعت حال بازار هم خوانی ندارد البته شما بهتر میدانید اتفاقات در بازار کریپتو غیر قابل پیش بینی ولحظه ای میباشد ممنون از شما وهمکارانتان

 • سلام وقت بخیر بسیار عالی،، من از این تحلیل های برنامه عالی شما،، کلی سود کردم